2011 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

eylemsevcan
20-08-10, 12:08
bende çok ikiz olsun istiyordum ama değil malesefffffff

IILLGGAAZZ
Bir anne, bebeğinin düşlerini fotoğraflarsa... Mila'nın düşleri
Adele'nin doğum sonrası hobisi, bebeği uyurken onun rüyalarını fotoğraflamak olmuş (tabi hayal ederek :p)

sermest
mor80
ben eşim şehir dışındayken adet gecikince dayanamayıp test yaptırdım ve maalesef telefonda söyledim ama inanamadı bide beta hcg düşük çıkmıştı 4 gün bekledik tekrar test yaptırdım ama o yine şehir dışındaydı ve telefonda öğrendi kesinleştiğini
olsun canım nasip böyleymiş demek bebişin iyi olsun da gerisi mühim değil hiç

doublebump
kızlarr herkesee günaydınnn

geçmiş o kadar çok ki okuyamadım hepsinii

sizlere bir sorum olacakk bende hafif hafif kaşıntı başladıı. acaba bişe olur mu???
kaşımamaya calıs canım aslında kasınmak için erken değil mi daha ya

S&U
canım bende sordum geçen onu karnım arada çok kaşınıyor korkumdan kaşımıyorumda ama bazen dalıp kaşıyorum iş kalırsa diye korkuyorum. bi krem önerdiler ama çok pahalı yaa. haftaya doktora gidecem o zaman soracam
lierac mı o krem canım pahalı dıolardı ona baya merak ettim ne kadar?

doublebump
canım ama benim karnım değil vajina kaşınıyorr :KK43:( çokta dikkat ediyorum halbuki nasıl oldu anlamadım
tatlım mantar mı oldun acaba camsırlarını yüksek ısıda kaynat mutlaka ütüle

camce
çok tebrik ederim başlarda sıkıntı çekmişsin ama sonucu çok güzel olmuş Allah tamamını erdirsin :nazar:
saolasın canım sonu süper oldu gercekten bizim için
RAbbim hepimize hayırlısıyla tamamlamayı nasip etsin

lavinya22
anladım canım bende geçmişi tam okuyamadığımdan sordum pardonyerimseniben
o zaman önümüzde en az 1ay var öğrenmeye neyse sağlıklı olsunlardaaa.
offff kızlar bide bana sorun bende mantar var dedi doktor ilaçları kullanamadan hamile olduğumu öğrendim şimdi fenayım yaniii hep bi kaşıntı acı ve yanma oluyorrrmafoldumben
napcam bilmiyorummmm:uhm:
canım dayanabilirsen eğer temiz pamuklu bir beze elma sirkesi dök
ama önce bezi ıslat yoksa acısına dayanamazsın
sonra vajınanı ara ara bununla temizle her seferinde yeni bir bezle tabi
sirke mantara cok iyi geliyor birazcık yakacak ama dogal yoldan şifa reçetesi

camce
1 hafta öncesinde bendede oldu kaşıntı 1-2 gün geçsin diye bekledim sonra evde vardı daha önceden kullanmıştım çok içine sürmeden yüzeysel olarak travakort diye bir krem sürdüm doktora danışmadım ama ertesi sabah hiçbişey kalmamıştı dr.telefonla sorup kullanın şsterseniz
tatlım o krem kortizonlu
gebelikte kortizonu kullanırken mutlaka doktora danısmakta yarar var
rastgele kullanmamaya calısın

forever25
günaydınnnn herkese,dün dr gittim ikili test için ense kalınlığı normal ölçülerde çıktı.çeşitli kan testleri istedi doktorum.rubella,kan sayımı gibi....salı günü sonuçlar çıkacak.bebeğimin sırtı dönüktü bu sefer doktoru çok zorladı:)))maalesef cinsiyetini öğrenemedimm.zaten dr 4 ay bitmeden kesin sonucu öğrenemezsin dedi:KK43:( :KK3:
ins hayırlı neticeler alırsın canım ense kalınlıgı için de kocaman bir masallah

IILLGGAAZZ
canım geçmiş olsun çok yorucu olmuş sizin için:KK43:(

bebişine maşallah :nazar::nazar:
saol canım gercekten cok yorucuydu aksam eve gelince cıktı acısı fena halde

IILLGGAAZZ
canım ben çok çay içerdim bıraktım sadece sabah kahvaltı yaparken küçük bardak çok çok açık içiyorum..kahve çok zaralıymış hiç içmedim daha ,kolada öyle aramıyorum zaten..

ilk zamanlar daha iyi besleniyordum ama 1 -2 hftdı kötü ya ,midem bulandığı için az yiyiyorum sütü bıraktım malesef kaç gündür..ama ssabah peynir öğlende yoğurt ayran mutlaka var öğünümde..bebek beslenir ilk 3 ay yiyemiyorsunuz mideniz bulanıyor diye üzülmeyin diyorlar ..o senin depolardan tüketiyormuş..alalhtan benim depolar sağlam öncesinde hiç yemek seçmeyip herşeyi yediğim ve sağlıklı beslendiğim için ondan için rahat biraz..
ben de cok iyi beslenemiyorum sacma sapan yiyebildigim şeyleri yiyiorum o kadar
kahvaltı düzenim yok yumurta süt malesef yaklasamıyorum
en cok yediğim ekmek arası peynir ya da peynirli tost
aksam yemeklerinde yiyebiliyorum ama gündüz malesef

guleda81
İyi Dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Burası bana o kadar çok güven veriyor ki. Bugün tekrar doktora gittim SAT tarihine göre 9 haftalık olması gereken bebeğim 7 haftalık görünüyor ve kalp atışı halâ yok ve biraz kanamam var. Gittiğim 5. doktor da kürtaj dedi. Ama ben herkese rest çekerek 1 hafta daha beklemekde israr ediyorum. Eşim, ailem herkes kendimi düşünmem gerektiğini ve kürtaj olmam için baskı yapıyor. Çarşamba ya kadar vaktim var ben halâ ümidimi yitirmedim. Şuan sadece dualarınıza ihtiyacım var. Çok teşekkür ederim herşey için.
Allahım hakkında hayrılısını nasip etsin canım

IILLGGAAZZ
süpermiş ya tüylerim diken diken oldu vallla ...
hepimizin hikayesi birbirinden sahane tatlım
maşallah hepimize

hafizee
arkadaşlar herkese günaydın...
umarım herkes iyidir.ben pek iyi sayılmam.dün akşamdan beri geçmeyen bi baş ağrım var. ilaç içmedim.bebişlere bişey olur diye. ama hiç uyumadım bütün gece. beynim patlıcak gibi hissediyorum. doğal yollar bilen varsa sevinirim....
muz yemenin iyi geldiğini duymustum burada bir forumda
potasyum iyi geliyor diye muz yiyin diyordu birisi ne kadar dogru bilemem ama aklmda kalmıs canım bende de var bas agrısı bu ara

camce
benim midem akşamları bulanıyordu gündüz hiç sıkıntım yoktu oda geçti Allahtan.Ben sabahları 1 bardak laktozsuz süt biraz beyaz penir 1 yumurta 3-5 zeytin domates ve salatalıkla doğurucu bir kahvaltı yapıyorum ama hergün aynı hiç sektirmiyorum.
öğlenleri sebze veya ızgara ile birlikte muhakkak küçük bir yoğurt yiyorum akşam üstü meyve eve dönüştede artık yorgunluğuma bağlı olarak ne yapabiliyorsam bazen makarna tonbalıklı bazen çorba salata ızgara bazen de balık. önceleri 5-6 fındık yad< birkaç ceviz yiyordum unuttum artık onu yemeyi ama bu bahsettiğim yiyecekleri ekmeksiz yada kemek ekmeği ile tüketiyorum ve az miktarlarda yarın belli olack bakalım nekadar kilo almışız bebişim ne durumda kaydirigubbakcemile3
masallah canım ne kadar güzel bir düzen oturmussun beslnme konusunda

ozlemsoysal
kızlar benimde kuyruk sokumu kemiğim ve onun sol tarafı çok ağrıyo ne sandalyeye oturuyorum ne de kanepeye yataktan çıkamıyorum dr sordum olabilir bazı hamilelerde dedi ama dün biraz temizlik yapayım dedim temizlikci abla gelemedi sol bacağımı kımıldatamadım uzun bir süre öylece kalakaldım eşim mesaiden dönünceye dek bekledim beni kucağına alıp götürmek zorunda kaldı ve şu anda hala sızılarım var sizde de varmı ?
benim de sag bacagımda diz kapagının yan kısmında ilginc bir agrı var
iki haftadır genellikle aksamları tekrarlıyor baglarla ilgili bişey sanırım
sanki çürük çıkık gibi bacagımı kaldırırken kastırıyor cok fena entresan bir agrı tam tarif de edemiyorum eşim ters hareket yapmıssındır diyor ama yapmadgıma da eminim
acaba bu da mı gebelikten ben de bunu merak ediyorum:bbo:

ozlemsoysal
ben sordum canım dr olabilir normal diyo bakalım seninki ne diyecek zaten benim dr sormazsam hiçbişey anlatmıyo sorduğumda da olabilir diyo eşimin benle beraber ultrasona bakmasına izin vermedi gelecek sefere dedi çok ilginç bi kadın valla.ben yatamıyorum kanepeye falan yatınca kendi kendime kalkamıyorum çünkü :uhm:
doktorunu değiştirsene özlemcim doktorla aramızdaki ilişki çok önemli bence

bersuuu
selam güzel anne adayları bugün çok rahatladım 2li test sonuçlarım çıktı dr çok iyi dedi ...inşallah darısı test yaptıracak olan herkesin başına...
hadi gözün aydın bersucum darısı düğer arkadaslara

IILLGGAAZZ
kızlar birşeyler almaya başladınız mı ?biz dayanamadık başladık hem sonra çok sıkışırız dedik hem zaman hem para açısından..

bazılarıda küçük küçük her ay alın atın son anda zaten doğum masrafı vs bir sürü şey oluyor dediler..

zaten ben 2 sene öncede alıp koyuyordum kenara beğendiklerimi ..oldum olası hep severim öyle alıp biriktitirirdim yani :))

bir sürü şeyi oldu valla bizimkinin :)
oo aceleci anne seni dayanamadın diymi
ben de cinsiyetten sonra alısverıse baslarım diyorum dayanabılırsem tabi:)

eLsi
KızLarrrrrrrrrrrr çarşamba bebeğimi gördümmm boyu tam 14 cm olmuşşşşşşşş :) herşeyi oluşmuştu çok şekerdi inanamadımmmm :) doktorum erkeğe benziyor ama siz yinede kimseye bişi söylemeyin dedi :p kalp atışlarını da ilk kez dinletti :herşey yolundaymış gelişimi fln çok guzel dedi hiç kilo almamamda normalmiş çok mutluyummmm bıdıkımı çok seviyorummm :)
oyy masallah bebişlerimizin en büyüğü seninki sanırım
11-12.haftlarda büyüme baya hızlı oluyormus sanırım

bsc23
Merhaba kızlar,

Ben de 2011 Mart annesi olucam insallah. Yeni uyeyim, oyuzden ozelden mesaj atamiyorum. Azize beni de ekler misin?
SAT 10 haziran, beklenen dogum tarihi 17 mart, kilo 45. Cinsiyet tahmin edemiyorum ve de cok merak ediyorum.
Simdi 10+1 oldu. 2 hafta sonra 2li test yaptiricam. Bakalim belli olur belki.

Hepinize hayirli dogumlar. Gercekten de Martda nufus patlamasi olacak herhalde:) Buarada Maltepe tarafinda oturuyorum. Bu civarda oturan varsa doktor vs konusunda da yazismak isterim, hastane geze geze hepimiz uzman olduk artik:)
hayırlı olsun canım sağsalim kucagına alırsın insallah

WELCQME
Kızlar benim çok canım sıkılıyor...Sizler ne güzel aldıklarınızı anlatıyorsunuz bebeklerinizi gördüğünüzü kalp atışını duyduğunuzu anlatıyorsunuz ama ben daha nazar boncuğumu göremedim...Birde kızlar az önce aynanın karşısına geçtim zaten göbeğim vardı ama göbek deliğinden başlatıp aşağıya doğru inen ince bir açık kahve tonunda çizgi belirmiş...Daha erken değilmi...
sabret annesi sen de göreceksin o günleri az kaldı

eLsi
tek maaşla kurtulabilceğimizi zannetmiyorum bundan sonraki bütün maaşlarımız gider heralde :) kızlar bu arada ben anneanne oldum :))) rottweilerim war bahçemde dün doğum yaptı 7 yavrudan 4 ü sağ görmelisinz minicik ve o kadar sevimlilerki gidip biraz onları izliycem görüşürüz :)
hayırlı olsun ne tatlıdır o bebişler şimdi sağlıklı ömürleri olsun

S&U
evet canım çok haklısın hemde çok. cinsiyeti belli olsun sanırım bende duramam bizim tarafında ilk torun kaynanamında oğlundan ilk torunu bizede gelir diye ben daha çok bu pusetmiş öyle şeylere bakıyorum. hediye gelecek canım ama bende kendimden bişey olsun beğendiğim bişey olsun istiyorum yaaa. insanın içindende geçiyor. annem zaten bi sürü yelek ceket patik örmüş battaniyede ördü orlondan önceden yani.
sutlancım beniyor durumumuz bizden yana ilk torun bebişim
eşim de tek erkek ailesinde kaynanamlarda erkek torunu olarak ilk olcak bebişim

LAZ KIZI
merhaba arkadaşlar ben ikiz annesiyim
3. çocuğu hiç düşünmüyordum ama mucize bi şekilde yenıden hamile kaldım..ikizlerim şu an 2 yaşındalar ben ise 12+2 günlük hamileyim yarın dr.a gidecem hayırlı haber alırım inşallah.

bu arada benıde listeye eklersenız sevınırım.
sat 27 mayıs 53 kiloyum
tebrikler canım sağlıkla kucaklarısın insallah

IILLGGAAZZ
ya bir mail geldi çok güzel bir sürü foto var bayıldım ama kopyalanmıyor buraya.mail adresini iletenlere gönderirim hemen şimdi ..süper ya

sermest
ya ben uyanıp gelene kadar dolduruyorsunuz sayfaları masallah kızlar
aksam cok fena oldum yemekten sonra sızıp kalmısım baygın gibi uyudum saatlerce
sonra kalkışım cok daha feci oldu o igrenc glikoza daha fazla dayanamadı midem
bütün gün kendimi tutmustum cıkarmamak için sonunda midem galip geldi
off berbat bir gece gecirdim mahvoldum valla ya

IILLGGAAZZ
dayanamadım canım valla ya çok güzeller ama ne yapayım :)))

sermest
insanın bakarken içi gidiyor diymi
ben de baslarım dayanamayıp yakında:)

YILDIZADA
Herkese hayirli cumalar. arkadaslar ikili test ense kalinligi bunlar ne icin kacinci haftada yapiliyo? burda hic soylemediler oyle bisey.akannehir bilen bir arkadas bilgilendirirse sevinirim opuyorumnanaktan

Emanetci
sermestçiğim en ucuz 67 lira onu da arkadaşıma sordum hemen bitiyor dedi. o jonhsonun bebeyağını bide niveanın losyonunu kullanmış hiç çatlağım yok diyor boşa para verme onlara dedi öyle denemeyi düşünüyorum canım. ama dediki tek göbeğini değil belini kalçanada sür çünkü oralarıda çatlıyor dedi

Emanetci
kızlar hamilelikte mutlaka sütyen kullanmak gerekiyormuş ben bakacam artık. sütyenlerim olmuyor bu hafta işe başladım idareten eskileri takıyorum ama çok acıyor

sermest
ufacık bişeyse pahalıymış cidden
ama acıkcası ben cildimi iyi tanıdıgım için endişeliyim
şimdilik bişey yok da olmayacagı garanti değil
baslamak lazım bişeyler yapmaya artık
kalcalarımda zaten catlak var birden cok kilo aldıgım için

Asaely
eylemsevcan
slmlar önümüzdeki hafta 2li test yaptıracaklar varmı?
merhaba eylemsevcan,

26'sında doktor randevum var. Nasipse 2'li testimiz yapılacak. Cinsiyetinide öğrenebileceğiz. Çok heyecanlıyım. Umarım sonuçlar iyi çıkar. Buarada bebeğimi 3 haftadır göremedim. İnşallah iyidir boncuğum.:Saruboceq:

sermest
ben normalde sütyensiz rahat edemem istesem de öyle duramam zaten masallahları var :)
ama bu aralar geceleri rahatsız ediyor dıye cıkartıyorum zaman zaman
sakıncası olabilri mi acaba ya

eduslu
kızlar azizeye özelden mesaj attım ciciş topiği açarsan iyi olur diye. bakalım.

Asaely
kızlar ben eczaneden lierac krem aldım. 67TL 100 ml ama çok gidecek gibi. Çünkü az miktarda kullanmak yeterli oluyor. Kokusu yok diyorlardı ama hafif bir ilaç kokusu alıyorum ben. Kokusunu hiç midem almadı....

eduslu
sermest
ben normalde sütyensiz rahat edemem istesem de öyle duramam zaten masallahları var :)
ama bu aralar geceleri rahatsız ediyor dıye cıkartıyorum zaman zaman
sakıncası olabilri mi acaba ya
ben her gece çıkarıyorum. sütyenle hayatta uyuyamam.

Emanetci
sermest
ufacık bişeyse pahalıymış cidden
ama acıkcası ben cildimi iyi tanıdıgım için endişeliyim
şimdilik bişey yok da olmayacagı garanti değil
baslamak lazım bişeyler yapmaya artık
kalcalarımda zaten catlak var birden cok kilo aldıgım için
canım 100 ml normal tüp içinde yani. çok az. karnına kalçana beline sürsen 1 hafta gitmez bence. internetten çıkıyor lierac yaz

nalmess
nemlendirici için bende internetten lierac aldım. 50 tl. bebek yağlarının yüzeysel etkisi olduğu için özellikle beyaz tenlilerde çatlama ihtimali fazla olduğu için lierac almaya devam edeceğim. ayrıyeten şu badem yağı v.s. haftasonu alacağım. sadece göbek ve kalça değil. göğüslerede sürülmesi gerekiyormuş.

sermest
impaladeniz
kızlar azizeye özelden mesaj attım ciciş topiği açarsan iyi olur diye. bakalım.
aceleci hatunlar sizi hepimiz ne kadar hevesliyiz diymi:)

Asaely
kızlar ben eczaneden lierac krem aldım. 67TL 100 ml ama çok gidecek gibi. Çünkü az miktarda kullanmak yeterli oluyor. Kokusu yok diyorlardı ama hafif bir ilaç kokusu alıyorum ben. Kokusunu hiç midem almadı....
ben de alıcam sanırım bu gidişle pahalı mahalı artık napalım

S&U
canım 100 ml normal tüp içinde yani. çok az. karnına kalçana beline sürsen 1 hafta gitmez bence. internetten çıkıyor lierac yaz
azmış evet de işe yarıyorsa dedikleri gibi almakta yarar var

nalmess
nemlendirici için bende internetten lierac aldım. 50 tl. bebek yağlarının yüzeysel etkisi olduğu için özellikle beyaz tenlilerde çatlama ihtimali fazla olduğu için lierac almaya devam edeceğim. ayrıyeten şu badem yağı v.s. haftasonu alacağım. sadece göbek ve kalça değil. göğüslerede sürülmesi gerekiyormuş.
beyazdan da öte bir tenim var mecbur kullancaz demek yagları da deniycem ben

Emanetci
nalmess
evet canım göğüsler içinde söyledi ama ona şimdilik gerek yok dedi.ileride yani

Asaely
bir haftadır lierac kullanıyorum hem belime hem göbeğime bolca sürüyorum. Daha yeni almışım gibi dop dolu. Nivea falan sürmektense zeytinyağı, badem yağı çok daha faydalı bence. Nivea, johnson tamamen kozmetik amaçlı.

eduslu
açıklamaları okuyodum şimdi 3. aydan sonra kullanın çatlak kremini diyor.

sermest
20-08-10, 13:08
iyi yakında baslarız o zaman:)

nalmess
impaladeniz
açıklamaları okuyodum şimdi 3. aydan sonra kullanın çatlak kremini diyor.

evet... ama aynı ofiste çalıştığım arkadaşımın karnı 2. ayında acayip çıkmıştı. o hemen başladı. bence cildi kaşınan arkadaşların başlaması lazım. bende şimdilik bir kaşıntı yok ama yavaş yavaş başlayacağım.

camce
YILDIZADA
Herkese hayirli cumalar. arkadaslar ikili test ense kalinligi bunlar ne icin kacinci haftada yapiliyo? burda hic soylemediler oyle bisey.akannehir bilen bir arkadas bilgilendirirse sevinirim opuyorumnanaktan
11 ve 14. hafta aralığında bebekte down sendromu ve trizomi 18 anomal bozuklukları varmı diye gebeliğin erken döneminde saptanmasına yönelik %30 yanılma payı olan bir test ama nasıl yapılacağını bilmiyorum dr.bebeğin ense kalınlığını ölçüyormuş ultrasonda birde annenin kan örneğini alıyormuş çıkan sonuca yorum yapıyormuş benim ikili taramam yarın tecrübelerimi paylaşırım