TEST

2011 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

dadlushey
27-09-10, 14:09
benim çin takvimine göre erkek gerçekten de öle çıktı benim ki doğru çıktı işte!!!

MoonGoddess
ozlemsoysal
kızlar sanki bana biraz abartıyomuşsunuz gibi geldi.sonuçta Allah esirgesin.geçen yıl kuş gribi zamanında hamile bir arkadaş vardı ve okula gelip derslerine giriyordu.kızı maşallah çok sağlıklı .ama bir akrabam da hamileliğin ilk haftalarında bile yanına yastıkla koyarak oturuyordu,eli hep karnının üstündeydi ama.....siz bilrsiniz ama bence abartmamak lazım bu süreçte kalp kırmamak lazım.çünkü zaten büyükler gerçekten hastalarsa onlar yaklaşmazlar.
aynı fikirdeyim kaydirigubbakcemile5

süte az nescafe koydum :kahve: bakalım geçecek mi baş ağrım. :bbo: geçen haftalardaki 5 gün süren başağrımı geçirmişti. eskiden her gün kahve içerdim, galiba vücut kafeini arıyor ondan oluyor bu. beyin damarları zaten kan miktarı da arttığı için iyice genişliyor ve başım ağrıyor. kesse de kısa sürede ilaç almak zorunda kalmasam. bir yandan da çalışmaya çalışıyorum. işkence gibi oluyor valla. mafoldumben

dadlushey
papatyagul
canımcım, 20 haftalık hamile iken yapıyorlarmış, tetanoz aşısını, yanlış alarm... :kedi:
aslında ben de erken olup olmadığını sölüycektim ama belki sağlık ocağından çağırmışlardır diye bişey demedim bana sağlık ocağından 4.ayımı tam olarak doldurduktan sonra gel ne zamn istersen ben de 5. aya yaklaştığımda gitmeyi düşünüyorum neyse hayırlısı olsun canım

Posedion
MoonGoddess

süte az nescafe koydum :kahve: bakalım geçecek mi baş ağrım. :bbo: geçen haftalardaki 5 gün süren başağrımı geçirmişti. eskiden her gün kahve içerdim, galiba vücut kafeini arıyor ondan oluyor bu. beyin damarları zaten kan miktarı da arttığı için iyice genişliyor ve başım ağrıyor. kesse de kısa sürede ilaç almak zorunda kalmasam. bir yandan da çalışmaya çalışıyorum. işkence gibi oluyor valla. mafoldumben
inşallah geçer canım.bende çay içmeyince başım ağrıyo her tenefüs içiyorum napıyım.bacağım ağrımasına rağmen derste daima ayaktayım ve merdivenleri in çık mahvoluyorum.fakat çok şükür bebiş sağlıklı.Rabbim onlara ol dedi,onlar bizim göbüşlerimize geldi Doğ derse kollarımıza gelir.ben buna inanıyorum.eskiden hamileyken kadınlar her işi yaparmış...elimizden geleni yapmak lazım tabi ama abrtmadan

Glorymoon
Annecikleeeeeeeeeeeeer :KK3: :KK3:

Dr.a gidiyoruz şimdiii.. nollluurr hayırlısıyla cinsiyetini öğrenelim artıkk........
Dua edin :) kaydirigubbakcemile5 :eek: aklinialirimsmile

sweet_drop
gizem.85

Dr.a gidiyoruz şimdiii.. nollluurr hayırlısıyla cinsiyetini öğrenelim artıkk........
hadi bakalım annesine göstersin merakta bırakmasın haberini bekliyoruz eve gelince

Posedion
gizem.85

inşallah canım hayırlısıyla öğrenirsin...Şeniz

MoonGoddess
gizem.85

hadi hayırlı haberlerle dönün inşallah! inşallah cinsiyetini de gösterir miniş. :KK46:

papatyagul
waterlily_2010
Dün sabah karnımda hafif bir ağrıyla uyandım. Hemen lavaboya koştum ve açık renkte, 3-4 damla kan.. Çok korktum Hemen doktorumu aradım, durumu anlattım. Kanamanın şekliyle ilgili bazı sorular sordu. Sonra da panik yapmamamızı(!) ve muayenehaneye gelmemizi istedi. Panik yapmamak elde değil tabi! Muayenehaneye gittik, neyse ki sonuç içimizi rahatlattı. Hamilelik döneminde adet kanamamı durduracak hormon düzeyim yeterli değilmiş. Bu yüzden olmuş.. Endişelenecek bir şey yok dedi doktorumuz.. Evimize döndük sonra.. Ama muayenehaneye gidiş yolunda geçirdiğimiz o 45 dakika, sanki 45 yıl gibi geldi bana.. :a015: Allah beterinden saklasın, bununla geçmiş olur inşallah :nazar: senağlama
canım çoook geçmişler olsun; ne mutlu tehlike yokmuş a.s.

eduslu
kızlar ben döndüm. bebeğim %100 erkekmiş. ama biraz sinirim bozuldu. 45 dakika bekledik. bi sürü hastası sırada bekliyodu. bekleyeceksiniz dediler randevulu olmamıza rağmen. o ara yanda müdahele odası diye bi yer vardı orda birini hazırladılar doktor benimle ilgilenirken ikide bir oda hazır oda hazır dediler. bence doğru düzgün ilgilenmedi. pek göremedim bile bebişi. çok iyi gelişimi önde gidiyor dedi o kadar. ne boyu ne kilosu hiçbişey söylemedi. sizde nasıl oluyor sıra bekliyor musunuz kaç dakika sürüyor ben anlamadım bu işi. yoksa aslında normalde bana mı az gibi geliyor.

MoonGoddess
ozlemsoysal
inşallah geçer canım.bende çay içmeyince başım ağrıyo her tenefüs içiyorum napıyım.bacağım ağrımasına rağmen derste daima ayaktayım ve merdivenleri in çık mahvoluyorum.fakat çok şükür bebiş sağlıklı.Rabbim onlara ol dedi,onlar bizim göbüşlerimize geldi Doğ derse kollarımıza gelir.ben buna inanıyorum.eskiden hamileyken kadınlar her işi yaparmış...elimizden geleni yapmak lazım tabi ama abrtmadan
evet. çok zor hep ayakta olmak. :teselli: rahat bir ayakkabı giy bari ayağı çok yormayan cinsten. akşam da yukarı kaldır ayaklarını.

burcukutlu
doublebump
kızlarr siz hangiilaçları kullanıyorsunuz şuanda. ben eleviti kullanmaya devam ediyorum. kan ilacı vermedi doktorum kan değerlerim yüksekmiş.

demir, magnezyum falan bunları ne zaman kullanıcaz doktorum bişe demedi bana
canim bende sadece elevit kullaniyorum. ogluma hamileyken son uc ayda bacak kramplarim yuzunden magnezyum vermisti. bunda gerek olur mu bilmem?

ozlemsoysal
kızlar sanki bana biraz abartıyomuşsunuz gibi geldi.sonuçta Allah esirgesin.geçen yıl kuş gribi zamanında hamile bir arkadaş vardı ve okula gelip derslerine giriyordu.kızı maşallah çok sağlıklı .ama bir akrabam da hamileliğin ilk haftalarında bile yanına yastıkla koyarak oturuyordu,eli hep karnının üstündeydi ama.....siz bilrsiniz ama bence abartmamak lazım bu süreçte kalp kırmamak lazım.çünkü zaten büyükler gerçekten hastalarsa onlar yaklaşmazlar.
ya annemde oyle soyluyor aslinda, Allah a emanet diyor.. oyle rahat olmak lazim aslinda ama ne bileyim, hamileyken ilac kullanamiyoruz ya, ya ad mecburen kullanmak zorunda kaliyoruz onun icin cekiniyorum.. Neyse, Allaha emanetiz..

gizem.85

canim haydi guzel haberlerle gel..

burcukutlu
impaladeniz
kızlar ben döndüm. bebeğim %100 erkekmiş. ama biraz sinirim bozuldu. 45 dakika bekledik. bi sürü hastası sırada bekliyodu. bekleyeceksiniz dediler randevulu olmamıza rağmen. o ara yanda müdahele odası diye bi yer vardı orda birini hazırladılar doktor benimle ilgilenirken ikide bir oda hazır oda hazır dediler. bence doğru düzgün ilgilenmedi. pek göremedim bile bebişi. çok iyi gelişimi önde gidiyor dedi o kadar. ne boyu ne kilosu hiçbişey söylemedi. sizde nasıl oluyor sıra bekliyor musunuz kaç dakika sürüyor ben anlamadım bu işi. yoksa aslında normalde bana mı az gibi geliyor.
canim haydi hayirli olsun oglusun.. Sagligi yerindeymis cok sukur.. hastaneye mi gidiyorsun muayenehanesine mi dr.un?

MoonGoddess
impaladeniz
canım tam da bebişinin cinsiyetini öğrendiğin gün. canını sıkma bunlarla. bugünü böyle hatırlama. bak ne güzel oğluşun oluyormuş, sağlıklıymış, sen de sağlıklısın. bir dahaki gidişte daha uzun kalır izlersin bebişini. bugün böyle denk gelmiş. hem düşünsene o içerdeki odada müdahale edilecek anneyi. neyi vardı kim bilir. acil olanla ilgilenmesi gayet doğal doktorunun. ben de randevu saatinde gidiyorum ama her seferinde en az bi yarım saat bekliyorumdur yine de sıramı.
hadi güzel annecik oğluşunu bir okşa şöyle keyifle. :KK46: darısı biz cinsiyeti öğrenemeyenlerin başına. :Saruboceq:

ardina
MoonGoddess

Bende senin gibiyim canım,dün akşam kulaklarım ağrımaya başladı gece de ağrı ile sızmışım kalmışım.Sabah baş ağrısı başladı yine kulaklarıma vurdu saat 18 ye geliyor hala geçmedi benneyaptımki
Figen Hanıma geçen hafta özellikle baş ağrısını sordum.Migrene yatkınlık varsa baş ağrısı olabileceğini onun dışında hamilelikle ilgili baş ağrısı şikayetinin olmadığını söyledi.Nörolojiye görün dedi.Görünsem ne olacak röntgensiz,tomografisiz teşhis nasıl konulacak.
Ben bu işten birşey anlamadım,hamilelikten önce kırkyılda bir başım ağrırdı.Şimdi ise haftada 2-3 gün başım ve özellikle kulaklarım çok ağrıyor.

eduslu
burcukutlu
canim haydi hayirli olsun oglusun.. Sagligi yerindeymis cok sukur.. hastaneye mi gidiyorsun muayenehanesine mi dr.un?
muayenehanesine gidiyorum arkadaşım.

sweet_drop
impaladeniz
hadi gözün aydın cicileride iyiki almışsın efene...çok bakmıyorlar banada yada bize zaman hızlı geçiyor onlar için önemli olan bebişlerin durumu oyüzden sıkma canını

eduslu
MoonGoddess
canım tam da bebişinin cinsiyetini öğrendiğin gün. canını sıkma bunlarla. bugünü böyle hatırlama. bak ne güzel oğluşun oluyormuş, sağlıklıymış, sen de sağlıklısın. bir dahaki gidişte daha uzun kalır izlersin bebişini. bugün böyle denk gelmiş. hem düşünsene o içerdeki odada müdahale edilecek anneyi. neyi vardı kim bilir. acil olanla ilgilenmesi gayet doğal doktorunun. ben de randevu saatinde gidiyorum ama her seferinde en az bi yarım saat bekliyorumdur yine de sıramı.
hadi güzel annecik oğluşunu bir okşa şöyle keyifle. :KK46: darısı biz cinsiyeti öğrenemeyenlerin başına. :Saruboceq:
valla arkadaşım ne yalan söyleyim bana göre çok iyimser bakmışsın olaya. azda olsa içimi rahatlattın sağolasın. inşallah en kısa zamanda sende öğrenirsin cinsiyetini.

eduslu
sweet_drop
hadi gözün aydın cicileride iyiki almışsın efene...çok bakmıyorlar banada yada bize zaman hızlı geçiyor onlar için önemli olan bebişlerin durumu oyüzden sıkma canını
saolun valla sizde olmasanız insan sinir olduğuyla kalıyor.

nurten36
ya ne güzel herkes cinsiyetini öyreniyo darısı
biz ögreyenmeyenlerin başına

MoonGoddess
ardina
Bende senin gibiyim canım,dün akşam kulaklarım ağrımaya başladı gece de ağrı ile sızmışım kalmışım.Sabah baş ağrısı başladı yine kulaklarıma vurdu saat 18 ye geliyor hala geçmedi benneyaptımki
Figen Hanıma geçen hafta özellikle baş ağrısını sordum.Migrene yatkınlık varsa baş ağrısı olabileceğini onun dışında hamilelikle ilgili baş ağrısı şikayetinin olmadığını söyledi.Nörolojiye görün dedi.Görünsem ne olacak röntgensiz,tomografisiz teşhis nasıl konulacak.
Ben bu işten birşey anlamadım,hamilelikten önce kırkyılda bir başım ağrırdı.Şimdi ise haftada 2-3 gün başım ve özellikle kulaklarım çok ağrıyor.
benim ensemden doğru ağrıyor daha ileri aşamada ise kafamın tamamı, ensem ve şakaklarım. benim de ağrımazdı hiç başım. bak şimdi kafein iyi geldi. iyiyim şimdi hemen etkisini gösterdi.
benim bir de kulaklarım tıkanıyor. sık sık oluyor. çok rahatsız edici. baş ağrısı için yapılabilecek şeyler sınırlı. dediğin gibi röntgen tomografi çektiremiyoruz. ancak böyle böyle atlatıcaz. bir de minoset falan alınabiliyor ama ben mümkün mertebe almamaya gayret ediyorum.

MoonGoddess
27-09-10, 15:09
impaladeniz
valla arkadaşım ne yalan söyleyim bana göre çok iyimser bakmışsın olaya. azda olsa içimi rahatlattın sağolasın. inşallah en kısa zamanda sende öğrenirsin cinsiyetini.
inşallah canım. :Saruboceq: yarın benim de randevum. bakalım ne durumdayız eyvahedigeldismile

eduslu
MoonGoddess
inşallah canım. :Saruboceq: yarın benim de randevum. bakalım ne durumdayız eyvahedigeldismile
inşallah çok iyi haberler alır mutlu mesut dönersin.

renkrenk
impaladeniz
hayırlı olsun cnmm oglun...darısı bızım basımıza bakalım 7 ekımde ögrencez hayrlısıyla ALLAH'ım herkezın gönlune gore verır ınsallah...

burcukutlu
impaladeniz
hastane deseydin yogunluktandir derdim ama bende muayenehaneye gidiyorum, benimde 15-20 dk. bekledigim oluyor icerideki hsataninisi uzun suruyor ya da senin isin uzun su bayanin isi daha kisa bekleyebilir misin biraz daha diyor, ne diyebilirsin, eeee peki diyorsun.. yani normal canim, uzme, bir sonraki kontrolde daha uzun seyreedersin oglusunu..

caznur
impaladeniz

Üzme tatlı canını en azından oğluşunu gördünn..... Bunada şükür canım..

eduslu
renkrenk
hayırlı olsun cnmm oglun...darısı bızım basımıza bakalım 7 ekımde ögrencez hayrlısıyla ALLAH'ım herkezın gönlune gore verır ınsallah...
amin inşallah canım.

eduslu
caznur
Üzme tatlı canını en azından oğluşunu gördünn..... Bunada şükür canım..
tabi iyimiş erkekmiş bu da yeter ama daha çok görseydim birazda bilgi verseydi daha iyi olurdu. şimdi usg kağıdına bakıyorum ama çözemiyorum. iki tane uzunluk var cm cinsinden ama ağırlıkla ilgili bişey göremiyorum mesela.

eduslu
bu arada 5 gün ilerden gitmeye başlamış doğum 3 marta gerilemiş nerdeyse şubatta doğurcam ilk gittiğimde 10 mart demiştikaydirigubbakcemile3

eduslu
tickerda 16 hafta 4 gün bu sata göre ayarlanmıştı. doktora göre 17 hafta 4 gün. yani 18 haftalığız. abooooooooooovvvv:eek:

burcukutlu
impaladeniz
tickerda 16 hafta 4 gün bu sata göre ayarlanmıştı. doktora göre 17 hafta 4 gün. yani 18 haftalığız. abooooooooooovvvv:eek:
masallah kuzuya :)

MoonGoddess
impaladeniz
süper! maşallah!! tü tü tü tü tü :nazar:

papatyagul
ardina
doktorum figen hanım demişin. tam adı ne merak ettim? benim doktorumun adı da figen.

eduslu
ve ben hala hareketlerini hissedemiyorummafoldumben

dadlushey
denizcim sıkma canını bi dahakine daha çok görürsün inş.önemli olan onun iyi olduğunu duydun ya çok şükür hem bak oğluşun ne çabuk büyüyor maşallah değil mi ama bu bile büyük bir sevinç değil mi allah nazarlardan saklasın...

bsc23
impaladeniz
tabi iyimiş erkekmiş bu da yeter ama daha çok görseydim birazda bilgi verseydi daha iyi olurdu. şimdi usg kağıdına bakıyorum ama çözemiyorum. iki tane uzunluk var cm cinsinden ama ağırlıkla ilgili bişey göremiyorum mesela.
Canım bak ne güzel oğluşunu görmüşsün, üstelik de çoook iyiymiş:) Bu haftalardan itibaren uyluk kemiğini ölçüyorlarmış bebişin. O da FL değeri sanırım. Onu 7yle mi ne çarpıyorsun boyu için. Yani kısaca bebişler artık baş-popo ölçümü için çok büyüdü:)

MoonGoddess
papatyagul
doktorum figen hanım demişin. tam adı ne merak ettim? benim doktorumun adı da figen.
Figen Taşer Güney. Memorial'da. ikimizin de doktoru o. ardina çıkmış herhalde, onun yerine ben cevap vereyim dedim.

eduslu
şöyle yazıyor BPD 3.81 cm. FL 2.53 cm. ağırlık ile ilgili hiçbişi yok.

eLsi
KızLar seLam şaka gibi ama ben bu ay içerisinde 2. defa trafik kazası geçirdim babam kardeşim eşim ve ben babamı izmite yolcu edicektik bir bayan sürücü iskenderunun yabancısıymış servis yolundan hızla çıkıp bize çarptı şok geçirdim arabadan çığlıkla çıktım ambulans çağırdı polisler ilk doğum hastanesine goturduler oysaki iyiyim bişeyim yok dedim ambulansa falan gerek yok dedim risk alamayız dediler doğum hastanesinden genel hastaneye sevk ettiler fln bide ambulans çağrıldığı için yaralamalı kaza oluyormuş ordan polis merkezine gidip bi de ifade verdik hayatım boyunca yaşamadığım şeyleri yaşıyorum bebeğim sağlıklı Allah a şükür ama üzerimizde bi kara bulut var geçmek bilmiyor..

papatyagul
impaladeniz
ohhh ohhh, harika hihoyyyt

sweet_drop
eLsi
KızLar seLam şaka gibi ama ben bu ay içerisinde 2. defa trafik kazası geçirdim babam kardeşim eşim ve ben babamı izmite yolcu edicektik bir bayan sürücü iskenderunun yabancısıymış servis yolundan hızla çıkıp bize çarptı şok geçirdim arabadan çığlıkla çıktım ambulans çağırdı polisler ilk doğum hastanesine goturduler oysaki iyiyim bişeyim yok dedim ambulansa falan gerek yok dedim risk alamayız dediler doğum hastanesinden genel hastaneye sevk ettiler fln bide ambulans çağrıldığı için yaralamalı kaza oluyormuş ordan polis merkezine gidip bi de ifade verdik hayatım boyunca yaşamadığım şeyleri yaşıyorum bebeğim sağlıklı Allah a şükür ama üzerimizde bi kara bulut var geçmek bilmiyor..
geçmiş olsun allah korumuş sizide bebişinizide

eduslu
eLsi
ayyyyyy allah korusun. kız bişeyim yok demekle olur mu? iyi yapmışlar. senin bişeyin yok ama hadi bebişine bişey olsaydı. allah korusun. iyi ki seni dinlemediler. nazar boncuğu taşı yanında. herkese de bebişinle ilgili bilgi verme. gerçi ben böyle batıl şeylere inanmam ama denize düşen yılana sarılır yine de denemekte fayda var. umarım bu geçirdiğin son kötü olay olur arkadaşım.

papatyagul
MoonGoddess
Figen Taşer Güney. Memorial'da. ikimizin de doktoru o. ardina çıkmış herhalde, onun yerine ben cevap vereyim dedim.
sağol tatlım; benim doktorum Karsel Figen Ertekin. Zeynep Kamil' de baş hekim yardımcısıymış; ben muayenehanesine gidiyorum. Muayenesi ne kadar acaba canım Memorial' in? bir de memnun musunuz?

eduslu
ya benim dr. ikili sonuçların çok iyiydi 3 lüye 4 lüye gerek yok artık onları yapmıyoruz dedi. önümüzdeki ay detaylı bakıcaz organlara o kadar 2. düzey diye bişey yok artık zaten kullanılan bütün aletler o düzeyde dedi. valla ne demek istedi anlamadım.

Posedion
eLsi
çok geçmiş olsun.Allah daha büyük kazalr göstermesin.evden çıkarken her zaman dua ederek çık ve abdestli dolaş.Allah'ın izniyle kötülükler yaklaşamaz sana ve bebeğine.

papatyagul
eLsi
kıyamam size ya, Allah korusun sizi...

Posedion
impaladeniz
ya benim dr. ikili sonuçların çok iyiydi 3 lüye 4 lüye gerek yok artık onları yapmıyoruz dedi. önümüzdeki ay detaylı bakıcaz organlara o kadar 2. düzey diye bişey yok artık zaten kullanılan bütün aletler o düzeyde dedi. valla ne demek istedi anlamadım.
maşallah denizcim ne güzel haberlerle dönmüşsün...bebişinde sağlıklıymış çok şükür.muayene süresi bize göre çok kısa aslında normal herhalde çünkü bizde o kadar kaldık.elimize fırsat verse şu drlar hergün gideriz kaydirigubbakcemile3

eduslu
bu arada bazı arkadaşlar olmak istemiyor inatla neden anlamadım ama sağlıkocağı çağırınca git mutlaka aşını ol dedi. çok önemli dedi.

bsc23
eLsi
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Posedion
kızlar hepinize iyi akşamlar diliyorum.yarın görüşürüz inşallah.hepiniz beişlerle beraber Allah'a emanet olunŞeniz