Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

meldam
16-02-12, 14:02
karamuk04
günaydın hanımlar

geçen haftadan beri uğrayamadım biraz telaşeli bir haftasonu geçirdik. bizim küçük bebiş hafta sonu korkuttu bizi cumaretsi günü kontrole gitmiştik dr. ultrasona alınca bir baktı ki bebeğin kalbi yavaş atıyor daha sonra normale döndü ancak kendi de telaşlandı bizde hemen bebeğin kalp ultrasonunun çekilmesini istedi biz hemen ordan çıktık bir ultrason merkezine gittik tabi beni aldı bir korku iki gözü iki çeşme ağlıyorum ama bebeğime bişey olacak diye gittik oraya dr aralıklarla 3 sefer ultrasona aldı 4 saat orda bebeğin kalbi incelendi çok şükür ritminde bir sorun görülmedi salı günü de tekra ultrasondaydım bu sferde 3 saat bebeğin tüm iç organalrı tırnağından beynine kadar tek tek incelendi kalp elektrosu çekildi allahıma şükürler olsun bebeğimde hiçbişey olmadığını görmüş olduk ama kızlar bu iki üç gün içerisinde ömrümden ömür gitti anlatamam size allahım işallah sağsalim bebeğime kavuşturusn beni...
karamukcuğum kötü şeyler yaşamışsın ama kalbin rahatlamış sonuclar güzel cıkmış inşallah bebişinisağ salim sağlıkla kucağına alırsın :nazar::nazar::nazar::nazar:
chess

:nazar::nazar: maşallah canım, sıkıntı çekmissin ama allahtan sonu ferah olmuş, doğum ne zaman bi zaman aralığı verdimi dr,
aşağıdaki velilerle sürtüşme başlığında canım sıkıldı, bi süre uğramasam iyi olcak sanırım pardon "olacak":KK37::KK37:

görüşürüz hanımlar:13::13:
chess ne oldu canımm bu topikte birşey göremedim ben :44::44:
hepimiz senin yorumlarını seni cok seviyoruz kendini özletme gel

gul100
karamuk04
günaydın hanımlar

geçen haftadan beri uğrayamadım biraz telaşeli bir haftasonu geçirdik. bizim küçük bebiş hafta sonu korkuttu bizi cumaretsi günü kontrole gitmiştik dr. ultrasona alınca bir baktı ki bebeğin kalbi yavaş atıyor daha sonra normale döndü ancak kendi de telaşlandı bizde hemen bebeğin kalp ultrasonunun çekilmesini istedi biz hemen ordan çıktık bir ultrason merkezine gittik tabi beni aldı bir korku iki gözü iki çeşme ağlıyorum ama bebeğime bişey olacak diye gittik oraya dr aralıklarla 3 sefer ultrasona aldı 4 saat orda bebeğin kalbi incelendi çok şükür ritminde bir sorun görülmedi salı günü de tekra ultrasondaydım bu sferde 3 saat bebeğin tüm iç organalrı tırnağından beynine kadar tek tek incelendi kalp elektrosu çekildi allahıma şükürler olsun bebeğimde hiçbişey olmadığını görmüş olduk ama kızlar bu iki üç gün içerisinde ömrümden ömür gitti anlatamam size allahım işallah sağsalim bebeğime kavuşturusn beni...
Geçmiş olsun.Allah sağlıklı,sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin.:nazar:

karamuk04
meldam
karamukcuğum kötü şeyler yaşamışsın ama kalbin rahatlamış sonuclar güzel cıkmış inşallah bebişinisağ salim sağlıkla kucağına alırsın :nazar::nazar::nazar::nazar:

chess ne oldu canımm bu topikte birşey göremedim ben :44::44:
hepimiz senin yorumlarını seni cok seviyoruz kendini özletme gel
çok sağoalsın canım rahatladım vallahi her yerine bakıldı tepeden tırnağa ben şimdiye kadar öyle bişey görmedim tırnağının ucuna kadar her detayına baktılar bebeğin bir de bana videosunu verdiler renkli yüzünün aynı abisine benziyor minik paşam :nazar:
ya ben de chesse onu sordum noldu diye ama bu topikde değilmiş başka topikde gördüm ben ne olduğunu

karamuk04
16-02-12, 15:02
gul100
Geçmiş olsun.Allah sağlıklı,sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin.:nazar:
çok sağolun amin işallah :nazar:

trisina
16-02-12, 18:02
Karamuk canım çok geçmiş olsun...
Chess canım herşeye takılırsak hayat zor olur boşver sen bakma kimseye...
Herkes senin kadar dikkat etsin yazdıklarına senin üzerine alınmana gerek yok...
Sensiz olmaz burası...

Dionisa
16-02-12, 19:02
Hanımlar ben Chess arkadaşa herhangi bir şey söylemedim. Sadece Türkçe kurallarına uyalım dedim ama görüyorum ki yanlış anlaşılmış.
Art bir niyetle söyleyecek olsam ya mesaj atardım ya da yorumundan alıntı yapardım.
Kırdıysam özür dilerim kendisinden...

gul100
16-02-12, 23:02
Merhaba arkadaşlar
Şu an Ankara da yoğun bir kar yağışı var.Meteroloji sabaha kadar devam edip yarında gün içinde yağacağı açıklaması yaptı.Okullar tatil olur mu acaba dedim ama bir açıklama yok.Böyle devam ederse yarın göndermeyi düşünmüyorum.Sizin orada havalar nasıl?Bu sene kış bana çok uzun geldi gerçi ayın 20 sinde ilk cemre düşüyor.Havalarda ısınmaya başlıyor.Baharı çok özledim.
İyi geceler.

karamuk04
17-02-12, 08:02
TubaSultan
Karamuk canım çok geçmiş olsun...
Chess canım herşeye takılırsak hayat zor olur boşver sen bakma kimseye...
Herkes senin kadar dikkat etsin yazdıklarına senin üzerine alınmana gerek yok...
Sensiz olmaz burası...
çok teşekkürler canım

karamuk04
17-02-12, 08:02
gul100
Merhaba arkadaşlar
Şu an Ankara da yoğun bir kar yağışı var.Meteroloji sabaha kadar devam edip yarında gün içinde yağacağı açıklaması yaptı.Okullar tatil olur mu acaba dedim ama bir açıklama yok.Böyle devam ederse yarın göndermeyi düşünmüyorum.Sizin orada havalar nasıl?Bu sene kış bana çok uzun geldi gerçi ayın 20 sinde ilk cemre düşüyor.Havalarda ısınmaya başlıyor.Baharı çok özledim.
İyi geceler.
valla burda da yoğun bir kar yağışı var ama hala bir açıklama yok okullar için heralde gideckelr bizimkiler şimdilik öyle gözüküyor.

meldam
17-02-12, 12:02
karamuk04
çok sağoalsın canım rahatladım vallahi her yerine bakıldı tepeden tırnağa ben şimdiye kadar öyle bişey görmedim tırnağının ucuna kadar her detayına baktılar bebeğin bir de bana videosunu verdiler renkli yüzünün aynı abisine benziyor minik paşam :nazar:
ya ben de chesse onu sordum noldu diye ama bu topikde değilmiş başka topikde gördüm ben ne olduğunu
bende ilk kez duyuyorum her şey nasıl gelişip ilerliyor .yakışıklılar birken iki oldu :nazar::nazar:
gul100
Merhaba arkadaşlar
İyi geceler.
biz bugün dört mevsimi yaşıyoruz.sabah sicim gibi yağmur vardı :18::18:şimdi günlük güneşlik :KK31::KK31:

karamuk04
17-02-12, 13:02
meldam
bende ilk kez duyuyorum her şey nasıl gelişip ilerliyor .yakışıklılar birken iki oldu :nazar::nazar:

biz bugün dört mevsimi yaşıyoruz.sabah sicim gibi yağmur vardı :18::18:şimdi günlük güneşlik :KK31::KK31:
aynen canım biz de ilk gördük işallah allahın izniyle iki yakışıklım olacak yakında

gul100
17-02-12, 13:02
karamuk04
valla burda da yoğun bir kar yağışı var ama hala bir açıklama yok okullar için heralde gideckelr bizimkiler şimdilik öyle gözüküyor.
Sabah ikna edemedim,gitmek istedi.Öğretmenimizin sadece birkaç tenefüse çıkaracağını bildiğimden ben de gönderdim.

meldam
17-02-12, 15:02
karamuk04
aynen canım biz de ilk gördük işallah allahın izniyle iki yakışıklım olacak yakında
inşallah:nazar::nazar::nazar:
gul100
Sabah ikna edemedim,gitmek istedi.Öğretmenimizin sadece birkaç tenefüse çıkaracağını bildiğimden ben de gönderdim.
umarım haftaya havalar güzel olur :KK31::KK31::KK31:

meldam
chess cnm özel mj yazamadım buradan belirtmek istedim :KK34:
aramıza dön biz senin yorumları cok önemsiyoruz seni cok seviyoruz. bizim icin değerlisin :KK34: burada hepimiz bir aile olduk .en kısa zamanda gel canım

farmasi
karamuk04
günaydın hanımlar

canım çok geçmiş olsun Rabbim hayırlı zamanda miniği kucağına versin :nazar::nazar::nazar:

karamuk04
20-02-12, 07:02
farmasi
canım çok geçmiş olsun Rabbim hayırlı zamanda miniği kucağına versin :nazar::nazar::nazar:
çok sağol canım amin işallah :nazar:

karamuk04
20-02-12, 07:02
günaydın hanımlarr
hepimize iyi bir hafta diliyorum:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

farmasi
20-02-12, 15:02
pazar günü deneme sınavı sonuçlarımız 46 soru 0 yanlış

30 matematik sorusu 0 yanlış
9 hayat bil 0 yanlış
7 Türkçe 0 yanlış

chess
20-02-12, 18:02
saolun kızlar çok şekersiniz çok değerlisiniz, 2 gün ayrı kalabildim zaten:KK1::KK1:

farmasi
20-02-12, 19:02
chess
saolun kızlar çok şekersiniz çok değerlisiniz, 2 gün ayrı kalabildim zaten:KK1::KK1:
hoşgeldinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn canımmmmmmmmmmmm:KK71:
kimseye kızıp gitmeye kalkma sakın bir daha :KK20::KK20::KK20::KK23::KK23::KK23:
mesele neydi tam olarak bilmiyorum ama hayatta herşeyi kafaya takma canımcım:KK23::KK23::KK23::KK19::KK19:

karamuk04
21-02-12, 06:02
farmasi

9 hayat bil 0 yanlış
7 Türkçe 0 yanlış
maşallah canım paşana:nazar::nazar:

karamuk04
21-02-12, 06:02
chess
hoşgeldinnnnn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
boşver takma kafana ne olduysa canım böyle ayrılıklarda yaşatma tatlım :KK54:
senin yorumlarından bizleri mahrum bırakmaaaaaaa:KK16::KK16::KK16:

karamuk04
21-02-12, 07:02
günaydın bu arada kızlarrr:KK1::KK1::KK1:

chess
21-02-12, 08:02
teşekkür ederim kızlar:13::13::13::13:

günaydın karamukçum:KK16:

bu sene bölmede varmış ya, dönem başından beri ilk defa esaslı bi ödev geldi matematikten, metre, cm konusundalar, hemen sonrasında çarpma ve bölme var sanırım, gerçi çarpma görmüşlerdi ama galiba bölmenin hemen öncesinde tekrarı var

farmasi
21-02-12, 09:02
karamuk04
maşallah canım paşana:nazar::nazar:
Allah razı olsun canım :KK19:
karamuk04
günaydın bu arada kızlarrr:KK1::KK1::KK1:
merhaba canımmmmmmmmm geç de olsa günaydınnnnnnnnn :KK19:

GökyüzündeDans
21-02-12, 12:02
chess
Hoşgeldin canım buralar sensiz olmaz takma kafana :KK9:

Dante
21-02-12, 21:02
yorgunuuuum

karamuk04
günaydın hanımlar

çok geçmiş olsun o korkuları beş buçuk ay yaşamış biri olarak neler hissettiğini anlayabiliyorum bundan sonrası iyi olsun inşallah

gul100
Merhaba arkadaşlar
İyi geceler.
yaz gelsin artık kemiklerim bile üşüyor

farmasi

9 hayat bil 0 yanlış
7 Türkçe 0 yanlış
maşallah maşallah nazar değecek yavruya

chess
demek ki neymiş canım sadece türkçeyle olmuyormuş biraz da özen seviye saygı gerekiyormuş ...boşver

aslında hergün giriyorum kızlar ama elim klavyeye gitmiyor adliye katiplik sınavı vardı o kadar çok klavye yazdım ki bıkmıştım anca yazdım sınavı tabi ki kazanamadım 90 kelime yazmak lazımdı 87de kaldım :KK52:

nasılsınız

chess
21-02-12, 21:02
gökyüzündedans teşekkür ederim canım:13:

seyyahalemi, öğretmen oldun bizi unuttun ha, olmuyo böyle, buraya daha çok yazsaydın, bol antreman olurdu kazanırdın sınavı, şaka şaka, hayırlısı olsun, canım sen kaç doğrumlusun, yazmak istemezsen yazma tabii de, zaten katiplikte belli okul çıkışlılara öncelik veriliyo diye biliyorum sanırım bilgisayar çıkışlılara, neyse hayırlısı başka yerden açılır belki bi kapı

farmasi
22-02-12, 10:02
seyyahalemi
yorgunuuuum

çok geçmiş olsun o korkuları beş buçuk ay yaşamış biri olarak neler hissettiğini anlayabiliyorum bundan sonrası iyi olsun inşallah

yaz gelsin artık kemiklerim bile üşüyor

maşallah maşallah nazar değecek yavruya

demek ki neymiş canım sadece türkçeyle olmuyormuş biraz da özen seviye saygı gerekiyormuş ...boşver

aslında hergün giriyorum kızlar ama elim klavyeye gitmiyor adliye katiplik sınavı vardı o kadar çok klavye yazdım ki bıkmıştım anca yazdım sınavı tabi ki kazanamadım 90 kelime yazmak lazımdı 87de kaldım :KK52:

nasılsınız
Allah razı olsun teyzesi Allah'ın izniyle birşey olmaz burada kem gözlü kötü niyetli teyzeleri yok :KK19:
hepimizin kuzucuğu çok çok iyi olsunlar inşallah:KK19:

farmasi
22-02-12, 17:02
merhaba kızlar herkese hayırlı akşamlar

önümüzdeki günlerde okulda deneme sınavı yapılacak çok büyük ihtimalle
biz okulda milli eğitimin deneme sınavları harcinde özel bir firma ile de anlaştık okulda deneme sınavı yaptırmak için.
bugün deneme sınavı evraklarını gördüm müdüre sordum sınav mı yapılacak diye evet yakında yapmamız lazım dedi.

biz kuzucukla beraber evdeki denemeleri de sıklaştırdık. bugün okuldan gelince ödevlerini yaptıktan sonra deneme yaptık
sonuç şu : toplam 58 soru 57 doğru , 1 yanlış

hayat bil 23 soru 0 yanlış
mat 12 soru 0 yanlış
Türkçe 23 soru 1 yanlış

karamuk04
23-02-12, 13:02
slm hanımlar
nasılsınız
seyyahalemi çok sağolasın canım iyi dilekrlin için
ya kızlar bişey sorucam bizimki illaki morpa kampüse üyeolmak istiyodu aldım bugün en sonunda biraz inceledim ama 2. sınıfta hiç çarpma bölme ile ilgili konular yok morpa kampüsün matematiğinde kullanan var mı aranızda hiç memnunmusunuz daha detaylı inceleyemdim tabiki bakalım istedi diye aldım öğretmeni tavsiye etmiş o zamandan beri başımın etini yiyiyor işallah faydası olur

farmasi
23-02-12, 16:02
bugünkü deneme sonuçlarımız

41 soru 1 yanlış

Türkçe 15 soru 15 doğru
hayat bil 17 soru 17 doğru
mat 9 soru 8 doğru

farmasi
23-02-12, 18:02
karamuk04
slm hanımlar
nasılsınız
ya kızlar bişey sorucam bizimki illaki morpa kampüse üyeolmak istiyodu aldım bugün en sonunda biraz inceledim ama 2. sınıfta hiç çarpma bölme ile ilgili konular yok morpa kampüsün matematiğinde kullanan var mı aranızda hiç memnunmusunuz daha detaylı inceleyemdim tabiki bakalım istedi diye aldım öğretmeni tavsiye etmiş o zamandan beri başımın etini yiyiyor işallah faydası olur
ve aleykümselam canım morpa yayınlarını hiç kullanmadık , şahsen bir fikrim yok.:KK19:

chess
23-02-12, 21:02
karamuk04
slm hanımlar
nasılsınız
inşallah faydası olur derken? hangi derse faydası olcakki canım, zaten senin oğlunun durumu güzel değilmiydi, öyle hatırlıyorum.

valla ben demosunu sitesini incelemiştim, çok methini duyduğumdan ama benim hoşuma gitmedi açıkcası, küçük yaş çocukları bence hayatta ordan ders çalışmaz, başlarında ana-baba ya da öğretmen olmadıkça, çocuklar herşeyin hızlı akmasına alışkın, ama bu tip siteler çok yavaş, ama ilkin cazip gelecektir tabii, dersleri izlemese bile testleri çözer herhalde, test çözmeyi seviyodu oğlun hatırladığım kadarıyla

tabii, fikirler farklı olabilir benim düşüncem bu, çocuklara 4-5 sınıfta faydalı olabilir bence, o zaman dersler zorlaşcak çünkü

farmasi
24-02-12, 05:02
merhaba hayırlı cumalar arkadaşlar :KK16:

karamuk04
24-02-12, 08:02
chess
inşallah faydası olur derken? hangi derse faydası olcakki canım, zaten senin oğlunun durumu güzel değilmiydi, öyle hatırlıyorum.

valla ben demosunu sitesini incelemiştim, çok methini duyduğumdan ama benim hoşuma gitmedi açıkcası, küçük yaş çocukları bence hayatta ordan ders çalışmaz, başlarında ana-baba ya da öğretmen olmadıkça, çocuklar herşeyin hızlı akmasına alışkın, ama bu tip siteler çok yavaş, ama ilkin cazip gelecektir tabii, dersleri izlemese bile testleri çözer herhalde, test çözmeyi seviyodu oğlun hatırladığım kadarıyla

tabii, fikirler farklı olabilir benim düşüncem bu, çocuklara 4-5 sınıfta faydalı olabilir bence, o zaman dersler zorlaşcak çünkü
canım benim faydası olur derken tabiki benim oğluşumun çok şükür şimdilik ihtiyacı yok bennim orda demek istediğim yani bir hevesle aldırıp ondan sonrada yüzüne bakmazsa diye söylemiştim akşam bir hevesle oturud başına bakalım çarpmaya geçtile şimdi bizimkiler onunla ilgili konualrı dinledi hikaye okudu falan pek bi ilgiliydi.aman girip abuk sabuk çizgi filmler izlecene orayı izlesin :KK14:

karamuk04
24-02-12, 08:02
farmasi
merhaba hayırlı cumalar arkadaşlar :KK16:
merhaba canım sana da hayırlı cumalar

chess
24-02-12, 12:02
4+4+4 sistemi

Bu yasa teklifi ile
-İlköğretim ikiye bölünüyor ve ikinci kademenin zorunlu olması muğlaklaşıyor, yani zorunlu eğitim 4 yıla iniyor
-Kesintili eğitim özellikle kız çocuklarının okuldan alınabilmesinin önünü açıyor
-Çocuklar 10 yaşında mesleklere yönlendiriliyor ve bilinçsiz meslek seçiminin önü açılıyor
-İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri ortaya çıkacak
-Farklı okul türleriyle merkezi sınav sistemi kaçınılmaz olacağından, çocukların 2. sınıftan itibaren dershaneye gitmeleri gerekecek ve toplumsal eşitsizlikler artacak
Yukarıda birkaç noktası vurgulanan bu teklif kamuoyunda tartışılmadan acele ile meclisten geçirilmeye çalışılıyor. Bu yasa teklifinin geri çekilmesi ve ilgili kurumların katılımıyla yeniden oluşturulmasını talep ediyoruz.

Eğitim Reformu Girişimi, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan yasa teklifinin dayandığı gerekçeleri ve yaratacağı sonuçları bir basın toplantısında tartıştı. Konuya ilişkin ERG'nin hazırladığı bildirgeye ulaşmak için tıklayınız.

ERG’ye göre, teklif yasalaştığı takdirde:

12 yıllık zorunlu eğitimin ne zaman başlayacağı belli olmayacak.
İlköğretimde ilk dört yıldan sonra açıköğretimin önü açılacak, bu durum kız çocukların ve engeli bulunan çocukların okullulaşmasıyla ilgili kazanımları riske sokacak.
İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri olduğunda çok erken yaşta sınav kaçınılmaz olacak.
Temel eğitimde farklı okul türlerine bölünme, toplumsal eşitsizlikleri derinleştirecek.
Çıraklığa başlama yaşı 11’e düşecek, çocuk işçiliği yaygınlaşacak.

kaynak:sabanciüniv. edu

chess
24-02-12, 12:02
kız çocuklarının okula yollanmaması riski, çocuk işçiliği riski, çocukların 4. sınıfta meslek seçimine zorlanması riski gerçekten düşündürücü, umarım piyango bizim çocuklara rastlamaz, gerçi bu da züğürt tesellisi ama...

farmasi
25-02-12, 06:02
chess
kız çocuklarının okula yollanmaması riski, çocuk işçiliği riski, çocukların 4. sınıfta meslek seçimine zorlanması riski gerçekten düşündürücü, umarım piyango bizim çocuklara rastlamaz, gerçi bu da züğürt tesellisi ama...
inşallah hakkımızda ve kuzucukların haklarında hayırlısı olur canım:KK19:

meldam
hafta sonu babamı kaybettim. buralara nasıl gücüm olur girerim hic bilmiyorum babam 58 yaşındaydı daha
icim cok yanıyor canım cok acıyor

ossllem
meldam
hafta sonu babamı kaybettim. buralara nasıl gücüm olur girerim hic bilmiyorum babam 58 yaşındaydı daha
Allah sabır versin yaşıda yokmuş. Allah sana çocuklarına sağlıklı uzun ömür versin...

farmasi
25-02-12, 07:02
meldam
canım inan çok üzüldüm Rabbim sonsuz sabırlar ve dayanma gücü versin sana ve ailene .
amcaya rahmetiyle merhametiyle muamele etsin güzel Allah'ım.
ne kadar acı bir tecrübe olduğunu biliyorum , şimdi sayfayı açıp da okuyunca beni 13 yıl öncesine götürdün :KK14::KK14::KK14: Allah bütün yanına aldığı sevdiklerimizi cennetiyle şereflendirsin canım .
unutulmuyor aradan yıllar geçse de acıları tazeliğini kaybetmeden içimizde duruyor işte ne varki dünyanın diğer meşakketleriyle uğraşınca biraz da olsa acımız hafifliyor gibi oluyor , yoksa inan insan kafayı yiyecek gibi oluyor.:KK14::KK14::KK14:
hep şükrettiğim şey şu iyiki annem var eşim çocuklarım var ya onlar da olmasa :KK43::KK43::KK43::KK43:

chess
25-02-12, 08:02
meldam
meldam çok üzüldüm ya, mekanı cennet olsun, Allah sabır versin, biliyorum kelimeler anlamsız ama...

GökyüzündeDans
25-02-12, 09:02
meldam
Allah sabır versin canım,inan dicek kelime bulamıyorum anne baba deyince insan hiç bir zaman aklına getirmiyor bu acı sonu.Sana ne söylesek imkansız acını dindiremeyiz.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

gul100
25-02-12, 15:02
meldam
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun meldam.

sessiz fırtına
25-02-12, 16:02
meldam
Allah mekanını cennet eylesin babacığının.Sanada sabırlar versin,dayanma gücü nasip etsin Rabbim:KK43:

trisina
25-02-12, 17:02
meldam

Ne diyeceğimi bilemediğim anlardan biri...:KK25:
Allah sabırlar versin...
Nasıl bir acı olduğunu çok iyi anlayabiliyorum...
Zamanla alışsanda yüreğinde ki acı hiç dinmeyecek malesef...
Babamı kaybedeli 20 sene oldu...
Dile kolay gelse de yüreğe zor...
Ama arkasında senin gibi hayırlı bir evlat bıraktığı için sevab defteri hiç kapanmayacak...
Rabbim mekanını cennet eylesin...
Canım benim Rabbim sabır versin tekrar...:KK43:

Dante
25-02-12, 18:02
chess
4+4+4 sistemi

Bu yasa teklifi ile
-İlköğretim ikiye bölünüyor ve ikinci kademenin zorunlu olması muğlaklaşıyor, yani zorunlu eğitim 4 yıla iniyor
-Kesintili eğitim özellikle kız çocuklarının okuldan alınabilmesinin önünü açıyor
-Çocuklar 10 yaşında mesleklere yönlendiriliyor ve bilinçsiz meslek seçiminin önü açılıyor
-İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri ortaya çıkacak
-Farklı okul türleriyle merkezi sınav sistemi kaçınılmaz olacağından, çocukların 2. sınıftan itibaren dershaneye gitmeleri gerekecek ve toplumsal eşitsizlikler artacak
Yukarıda birkaç noktası vurgulanan bu teklif kamuoyunda tartışılmadan acele ile meclisten geçirilmeye çalışılıyor. Bu yasa teklifinin geri çekilmesi ve ilgili kurumların katılımıyla yeniden oluşturulmasını talep ediyoruz.

Eğitim Reformu Girişimi, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan yasa teklifinin dayandığı gerekçeleri ve yaratacağı sonuçları bir basın toplantısında tartıştı. Konuya ilişkin ERG'nin hazırladığı bildirgeye ulaşmak için tıklayınız.

ERG’ye göre, teklif yasalaştığı takdirde:

12 yıllık zorunlu eğitimin ne zaman başlayacağı belli olmayacak.
İlköğretimde ilk dört yıldan sonra açıköğretimin önü açılacak, bu durum kız çocukların ve engeli bulunan çocukların okullulaşmasıyla ilgili kazanımları riske sokacak.
İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri olduğunda çok erken yaşta sınav kaçınılmaz olacak.
Temel eğitimde farklı okul türlerine bölünme, toplumsal eşitsizlikleri derinleştirecek.
Çıraklığa başlama yaşı 11’e düşecek, çocuk işçiliği yaygınlaşacak.

kaynak:sabanciüniv. edu
bu konuda söyleyecek o kadar çok şeyim var ki susuyorum sadece....lanet olsun

Dante
25-02-12, 18:02
meldam
inanamıyorum melda söylenecek ne var allah rahmet eylesin size de sabır versin ama yeter mi ...
birden olduğuna göre nasıl oldu noldu kaza kalp falan mı ,hoş ecel gelince ne önemi var hepsi bahane
tek teselli şu an çok daha güzel bi yerde