Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

meldam
13-12-11, 10:12
chess
meldamcım siz geçen senede folklor yapmıştınız demi, ne güzel, bi yerde çocuklar için en faydalı aktivite olduğunu okumuştum, diğer aktivitelere göre
evet cnm anasınıfından bu yana aralıksız yapıyoruz .ama 3 yıldır aynı şeyleri yapıyor çocuklar çok sıkıldar :KK31:
karamuk04
günaydın hanımlar:KK16:
dün hayat bilgisi sınav sonuçalrını açıklamış öğretmen oğluşum 25 sorunun hepsini doğru cevaplamış ve 100 almış bir seviniyoki sormayın
:nazar::nazar::nazar:aferim kuzucuğuna
TubaSultan
tebrikler karamukcum inşallah başarıları daim olsun...:KK9: hep en güzel sonuçları alsın kuzucuklar...:13:

bu arada günaydııın herkese
:KK3:
günaydınn

meldam
dün tüm sınıf ceza ödevi aldı:KK19: 2 şer 3 er 4 er ve 5 er 99 ve 100 kadar 7 kez yazdık
geriye doğruda 7 kez yaptık hepsinden:KK53::KK53::KK53:su gibi ezberlemişti önceden, sabah kafası karışmış gibiydi:18::18::18:

yasemen01
Arkadaşlar aklınızda bulunsunn
çocuklarınız 3 e geçince tüm dersler olan konu anlatımlı kitaplar alın çok iyi oluyor ben genellikle okula göre ordanda çalıştırıyorummm,konuyu çok güzel anlatıyor sonra o konu hakkında çok güzel sorular sormaya başlıyorr,sadece öğretmenin ödevleriyle kalmayınn
benim elimdeki kitap güvenderin konu anlatımlı kitabı inanın çocuğu sıkmadan okadar güzel anlatmışkii
daha sonra ben coşku.zambak,güvender,anafen gibi yaprak testlerden aldım rahatlıkla çözmeye başladılarrr
2 tane kızım var 3,ve 5 giden ikisinede böyle çalıştırıyorum bu sene hiç sıkılmadılar bu konu anlatımlı kitabı alınca
şimdide dersane sınavlarına girmek istiyorlar bakalımm

yasemen01
chess
hanımlar kuzular hangi konuda matematikte, en son gelen ödevler hangi konudandı merak ediyorum, galiba hızlı gidiyor oğlumun sınıf

bizde son ödevler çıkarmada verilmeyeni bulma konusuydu
canım konu anlatımlı kitap güvenderi yada zamabkın bir tane elinizde olsun okadar güze anlatıyorki soruları hiç zorlanmadan çözülebiliyor ödevlerr ben ilk önce aydan almıştım ama güvender daha iyii
bu sene lazım olmasada 3 te mutlaka lazım olacak

chess
meldam
dün tüm sınıf ceza ödevi aldı:KK19: 2 şer 3 er 4 er ve 5 er 99 ve 100 kadar 7 kez yazdık
geriye doğruda 7 kez yaptık hepsinden:KK53::KK53::KK53:su gibi ezberlemişti önceden, sabah kafası karışmış gibiydi:18::18::18:

çok saçma, kötü bişey yaptın ceza olarak matematik aldın, çocuğa verilen mesaj, matematik ceza olarak verilecek kadar kötü bişeydir
:KK53::KK53:

yasemen01
Arkadaşlar aklınızda bulunsunn
çocuklarınız 3 e geçince tüm dersler olan konu anlatımlı kitaplar alın çok iyi oluyor ben genellikle okula göre ordanda çalıştırıyorummm,konuyu çok güzel anlatıyor sonra o konu hakkında çok güzel sorular sormaya başlıyorr,sadece öğretmenin ödevleriyle kalmayınn
benim elimdeki kitap güvenderin konu anlatımlı kitabı inanın çocuğu sıkmadan okadar güzel anlatmışkii
daha sonra ben coşku.zambak,güvender,anafen gibi yaprak testlerden aldım rahatlıkla çözmeye başladılarrr
2 tane kızım var 3,ve 5 giden ikisinede böyle çalıştırıyorum bu sene hiç sıkılmadılar bu konu anlatımlı kitabı alınca
şimdide dersane sınavlarına girmek istiyorlar bakalımm
başarılar canım kızlarına:13:

chess
yasemen01
canım konu anlatımlı kitap güvenderi yada zamabkın bir tane elinizde olsun okadar güze anlatıyorki soruları hiç zorlanmadan çözülebiliyor ödevlerr ben ilk önce aydan almıştım ama güvender daha iyii
bu sene lazım olmasada 3 te mutlaka lazım olacak

teşekkür ederim canım tavsiyene, güvender bakayım o zaman ben gelecek sene için, gerçi bizimkine matematik çok basit geliyo, 3. sınıf sorularınıda yapıyo hatta ama hayat bilgisi için gerekli olabilir
:13:

yasemen01
chess

teşekkür ederim canım tavsiyene, güvender bakayım o zaman ben gelecek sene için, gerçi bizimkine matematik çok basit geliyo, 3. sınıf sorularınıda yapıyo hatta ama hayat bilgisi için gerekli olabilir
Evet canım aklınızda bulunsun bende geçen sene kızıma sadece öğretmenin verdiği ödevleri çalıştırıyordum ama daha sonra okulun yaptığı türkiye geneli sınavlarında başarısız olmaya başladı ,bu sene bu kafama dank etti dedim bu böyle olmaz neden benim kızımda başarılı olmasınn
sonra okul açılınca aldımm bu sefer zevk almaya başladı kızım konuları anlayınca evet hayat bilgisinide ne kadar çözerse okadar anlıyor çocuk hangi şıkkı eliyeceğini
matematikte de, bu sene 25 sayısının 4 katının 3 eksiği nedir, gibii sorular çıkıyor bizim zamanında lisede görüğümüz soruları çocuklar 3 te görmeye başlıyorrr

chess
yasemen01
Evet canım aklınızda bulunsun bende geçen sene kızıma sadece öğretmenin verdiği ödevleri çalıştırıyordum ama daha sonra okulun yaptığı türkiye geneli sınavlarında başarısız olmaya başladı ,bu sene bu kafama dank etti dedim bu böyle olmaz neden benim kızımda başarılı olmasınn
sonra okul açılınca aldımm bu sefer zevk almaya başladı kızım konuları anlayınca evet hayat bilgisinide ne kadar çözerse okadar anlıyor çocuk hangi şıkkı eliyeceğini
matematikte de, bu sene 25 sayısının 4 katının 3 eksiği nedir, gibii sorular çıkıyor bizim zamanında lisede görüğümüz soruları çocuklar 3 te görmeye başlıyorrr

tabii canım, öğretmen iyi bi öğretmen olabilir ama yinede başkaları neler yapıyo diye takip etmekte, eksik bişey varsa gidermekte fayda
evet canım araştırmıştım 3. sınıf müfredatını o tip sorular var hatta daha zorlarıda var, matematik somut olduğu için kolay anlıyo oğlum ama hayat bilgisi daha soyut yoruma ezbere dayalı, onuda tamamlamaya çalışcaz artık, hatta belki yaz tatilinde sıkmadan başlayabilirim hayat bilgisine

3 sınıf 2 nin tekrarı, 5 sınıf 4 ün tekrarı diyolar doğrumu sen tecrubelisin bu konuda, tekrarı derken birebir değil elbet bi gömlek üstü tabii

meldam
13-12-11, 11:12
yasemen01
verdiğin fikirler için çok çok teşekkür ediyorum .ben tudemin kitapları ve yaprak testlerini alıyordum .zambak yayınları basit gelmişti .güvenderi bilmem iyi oldu
başarılar kızlarına :nazar:
chess

chess benim oğlumda bu yıl mat dersinde ne görülecekse önceden biliordu. ama bize 2.sınıf düzeyinde ödev gelmiyor öğrtmn hafif buluyormuş.çocuklara bir kaç gün konuyu anlatıp daha üst seviyede sorular soruyor ,böylece sıkılmaya fırsatı olmuyor çocukların mat dersinin sürekli tekrarı sıkıcı geliyor :KK53:dün ritmik saymalar işkence gibi geldi

chess
13-12-11, 12:12
valla tudeme o kadar iyi diyolar, üst seviye diyolar ama ben beğenmedim, resmen sorular çocuklar yapamasın diye, zor ya!! hele hayat bilgisinde bol bol ezbere dayalı, soru var, üst sınıflar için yayınlarını bilemicem tabii, acıdım valla bu kitaba verdiğim paraya
bi arada morpa kampüsün deneme testlerini almıştık, optik kodlamalı falan, o sorular güzeldi
gerçi artık ben ekstra test yaptırmayı pek düşünmüyorum, teee 8. sınıfta gircekleri sınav için, ki şuan yaptıkları testlerden o sınavda soru çıkmıcak, kasmaya germeye gerek yok çocukları, daha öncede demiştim yayın evleri cebini dolduruyo, çocuklara bi faydası olduğunu düşünmüyorum diye. 8 yaşındaki çocuğa sınav ne zaman olcaktıda kaçıncı olmuşumda, neden o soruyu yanlış yaptımda, şimdi bana annem kızcakta gibi yükler ağır ve gereksiz bence. çocuklar okula korkarak endişeyle değil gülerek gitmeli
ama konu anlatımlı, hemen sonra sorulan sorularla pekiştirilen kitaplar bence daha gerçekçi ve faydalı testlerden
önemli olan konu eksiği bilgi eksiği olmasın, bunlar olmazsa zaten testler kolay gelecektir.

meldam
chess
valla tudeme o kadar iyi diyolar, üst seviye diyolar ama ben beğenmedim, resmen sorular çocuklar yapamasın diye, zor ya!! hele hayat bilgisinde bol bol ezbere dayalı, soru var, üst sınıflar için yayınlarını bilemicem tabii, acıdım valla bu kitaba verdiğim paraya
bi arada morpa kampüsün deneme testlerini almıştık, optik kodlamalı falan, o sorular güzeldi
gerçi artık ben ekstra test yaptırmayı pek düşünmüyorum, teee 8. sınıfta gircekleri sınav için, ki şuan yaptıkları testlerden o sınavda soru çıkmıcak, kasmaya germeye gerek yok çocukları, daha öncede demiştim yayın evleri cebini dolduruyo, çocuklara bi faydası olduğunu düşünmüyorum diye. 8 yaşındaki çocuğa sınav ne zaman olcaktıda kaçıncı olmuşumda, neden o soruyu yanlış yaptımda, şimdi bana annem kızcakta gibi yükler ağır ve gereksiz bence. çocuklar okula korkarak endişeyle değil gülerek gitmeli
ama konu anlatımlı, hemen sonra sorulan sorularla pekiştirilen kitaplar bence daha gerçekçi ve faydalı testlerden
önemli olan konu eksiği bilgi eksiği olmasın, bunlar olmazsa zaten testler kolay gelecektir.
tudemin 1sınıf tatil kitabı da çok basitti :KK1:2.sınıfların ki zor ama.bizimöğretmn deneme sınavı yapıor her hafta:KK19: toplantı yaptığı gün elinde tudemin deneme sınavı vardı diğer öğrtmenler ağır gelir falan diyordu bizim ki bunları yapan çocuk her şeyin üstesinden gelir diyordu .bzim öğretmen evde bol bol test çözmeyi gerekli buluyor test çözerken eskiye göre daha dikkatli bu açıdan faydasını gördüm .ben ve bir çok arkadaş seninle aynı düşünceye sahibiz bu yük ağır geliyor çocuklara. ben konu anlatımlı kitap almadım morpa ve okulistikten konu anlatımlı derslere bakıyor ardından da testlerini yapıyoruz

chess
meldam
tudemin 1sınıf tatil kitabı da çok basitti :KK1:2.sınıfların ki zor ama.bizimöğretmn deneme sınavı yapıor her hafta:KK19: toplantı yaptığı gün elinde tudemin deneme sınavı vardı diğer öğrtmenler ağır gelir falan diyordu bizim ki bunları yapan çocuk her şeyin üstesinden gelir diyordu .bzim öğretmen evde bol bol test çözmeyi gerekli buluyor test çözerken eskiye göre daha dikkatli bu açıdan faydasını gördüm .ben ve bir çok arkadaş seninle aynı düşünceye sahibiz bu yük ağır geliyor çocuklara. ben konu anlatımlı kitap almadım morpa ve okulistikten konu anlatımlı derslere bakıyor ardından da testlerini yapıyoruz

yaw allah aşkına ezber soruları demek istiyorum öğretmeninize:KK1:

adı üstünde ezber bugun ezberler yarın unutur, çocuk TSE nin açılımını bugün ezberler yarın teste doğru yapar, ertesi gün unutur, ertesi hafta TSE hangi dersin konsuu onu bile hatırlamaz:KK1: herkesin düşüncesi farklı tabii, ama en azından 4 sınıfa kadar çocukları bu kadar germeye gerek yok bence

morpa kampüsle okulistiği bende düşünüyorum ama 4. sınıfta

benide 4. sınıf korkutuyo, iş ciddiye o zaman biniyo, şimdi sizin kuzuların aldığı notların bi geçerliliği yok, e okula girilmiyo, zaten not yeri bile yok e okulda sınvalar için, ama 4. sınıfta olacak, branş öğretmenleri devreye gircek, o öğretmenler nasıl öğretmenler olcak zaten başlı başına bi gerilim benim için, şimdi sınıf öğretmeniyle önemli bi problemimiz olmadığından rahatım tabii, asıl 4. sınıfta maraton

meldam
13-12-11, 13:12
chess

yaw allah aşkına ezber soruları demek istiyorum öğretmeninize:KK1:

adı üstünde ezber bugun ezberler yarın unutur, çocuk TSE nin açılımını bugün ezberler yarın teste doğru yapar, ertesi gün unutur, ertesi hafta TSE hangi dersin konsuu onu bile hatırlamaz:KK1: herkesin düşüncesi farklı tabii, ama en azından 4 sınıfa kadar çocukları bu kadar germeye gerek yok bence

morpa kampüsle okulistiği bende düşünüyorum ama 4. sınıfta

benide 4. sınıf korkutuyo, iş ciddiye o zaman biniyo, şimdi sizin kuzuların aldığı notların bi geçerliliği yok, e okula girilmiyo, zaten not yeri bile yok e okulda sınvalar için, ama 4. sınıfta olacak, branş öğretmenleri devreye gircek, o öğretmenler nasıl öğretmenler olcak zaten başlı başına bi gerilim benim için, şimdi sınıf öğretmeniyle önemli bi problemimiz olmadığından rahatım tabii, asıl 4. sınıfta maraton
ya bu deveyi ya bu diyardan gidersin benim durum bu.:KK1:şimdi sınavlar yok. işin cidiyeti 4.sınıfta bzim şimdiden okulda yaptığımız deneme sınavlarında başarılı olan çocuklar ileriyi garanti etmiştir diyor öğretmeni:KK53: aldıkları puanları o kadar ciddiye alıyor ki oğlum 452 almıştı o nu not etmiş ve başarı grAFİĞİ TABLOSU çizip evde takip edeceksiniz demişti . konuyu anlayıp bildikten sonra testlerde zaten başarı geliyor .öğrtmen çok ciddiye aldığı için sınavları testlere ağırlık veriyoruz :KK34:oğlumla defalarca konuştum rahatlatmaya çalıştım :KK31:
okulistik morpa kampüse göre çok çok iyi .ben konu anlatımlarının çok faydasını gördüm eğlenceli bir şekilde ders işliyor oyunlar oynuyor .

yasemen01
13-12-11, 16:12
chess

tabii canım, öğretmen iyi bi öğretmen olabilir ama yinede başkaları neler yapıyo diye takip etmekte, eksik bişey varsa gidermekte fayda
evet canım araştırmıştım 3. sınıf müfredatını o tip sorular var hatta daha zorlarıda var, matematik somut olduğu için kolay anlıyo oğlum ama hayat bilgisi daha soyut yoruma ezbere dayalı, onuda tamamlamaya çalışcaz artık, hatta belki yaz tatilinde sıkmadan başlayabilirim hayat bilgisine

3 sınıf 2 nin tekrarı, 5 sınıf 4 ün tekrarı diyolar doğrumu sen tecrubelisin bu konuda, tekrarı derken birebir değil elbet bi gömlek üstü tabii
Evet canım dedikleri gibi tekrarı amaa biraz gelişmişi diyeyim bu sene 2 li rakamlarla çarpma yaparken 3 te 3 lü rakamları çarpıyorlar çıkarıyorlar birde boşluk bırakıp bulmalarını istiyorlar
mesela toplamada, çıkarmada çarpmada boşluk bırakılan yere hangi sayı gelecek gibii tabiki anladığım kadarıyla anlatıyorumm amaa bahsettiğim kitaplar okadar güzel anlatmış oluyorkii rahatça kavramasına neden oluyor çocuğunn

yasemen01
13-12-11, 17:12
meldam
verdiğin fikirler için çok çok teşekkür ediyorum .ben tudemin kitapları ve yaprak testlerini alıyordum .zambak yayınları basit gelmişti .güvenderi bilmem iyi oldu
başarılar kızlarına :nazar:

chess benim oğlumda bu yıl mat dersinde ne görülecekse önceden biliordu. ama bize 2.sınıf düzeyinde ödev gelmiyor öğrtmn hafif buluyormuş.çocuklara bir kaç gün konuyu anlatıp daha üst seviyede sorular soruyor ,böylece sıkılmaya fırsatı olmuyor çocukların mat dersinin sürekli tekrarı sıkıcı geliyor :KK53:dün ritmik saymalar işkence gibi geldi
Tudemi büyük kızıma bende alıyordumm 3 ve 4 te güzelde çözebiliyordu ,sonra tudemin türkiye genelii olan paralı sınavına soktumm kitapından hiç sormamışş benim kız yapamayınca ağlamaya başlamış sınavda
tudem en iyisi kitapların hatta en zorunuu soran kitap bunu yapabiliyorsa çocuk çok iyii,okadar araştırma yapıyorumkii en iyi anlatan kitap hangisi hangisi daha güzel sorular soruyor diyee
kızkardeşimdende öğrendiğime göree güvender dedi,kitapçıda öyle deyince aldım bende güvenderin konu anlatımına güvenebilirsinn
bunları neden yazıyorum buzamana kadar yanlış yapmışımm kendi hallerine konu anlatımlı kitaplardan öğrenmeden konuyu tamm, önüne veriyordum soru bankası çöz bunu diye belirlii zaman sonra sıkılıyordu,çünküü okulun kitapları ,öğretmenimizin aldırdıkları kitaplardan daha farklı sorular çıkıyorduu türkiye geneli sınavlarında
birde benn hafta sonu olan dersane sınavlarından birkaçınada girdiriyorumki sınav heyecanınıı yensinnler diye,

yasemen01
13-12-11, 17:12
chess
evet canım bende tudemden vazgeçtim ,bende daha sonra beğenmedim çünkü hiç bir sınavda çıkmadığı gibii kendi sınavındada sormuyorrr,
o yüzden bende hep konu anlatımlı almaya çalışıyorumm
ben daha çokk hangi şıkkı elemesi gerektiğini bilmesine yardımcı olsun diye çözdürüyorum

chess
13-12-11, 18:12
ya bak ben bunu bilmiyodum bunuda öğrendiğim iyi oldu, gerçek sınavlarda bile benzeri çıkmayan soruları ben napıyım yahu, neden üzeyim, başarısızlık duygusu yükleyeyim boş yere çocuğuma

Dante
13-12-11, 21:12
yerli malı haftasını da kutladık işte başka da bişi yok

meldam
14-12-11, 10:12
seyyahalemi
Bizde bugün kutluyoruz :KK56::KK56:öğrtmen kurabiye kek çoğunlukta olur diye sarma kısır köfte de istedi :KK1::KK1:
yasemen01
Tudemi büyük kızıma bende alıyordumm 3 ve 4 te güzelde çözebiliyordu ,sonra tudemin türkiye genelii olan paralı sınavına soktumm kitapından hiç sormamışş benim kız yapamayınca ağlamaya başlamış sınavda
tudem en iyisi kitapların hatta en zorunuu soran kitap bunu yapabiliyorsa çocuk çok iyii,okadar araştırma yapıyorumkii en iyi anlatan kitap hangisi hangisi daha güzel sorular soruyor diyee
kızkardeşimdende öğrendiğime göree güvender dedi,kitapçıda öyle deyince aldım bende güvenderin konu anlatımına güvenebilirsinn
bunları neden yazıyorum buzamana kadar yanlış yapmışımm kendi hallerine konu anlatımlı kitaplardan öğrenmeden konuyu tamm, önüne veriyordum soru bankası çöz bunu diye belirlii zaman sonra sıkılıyordu,çünküü okulun kitapları ,öğretmenimizin aldırdıkları kitaplardan daha farklı sorular çıkıyorduu türkiye geneli sınavlarında
birde benn hafta sonu olan dersane sınavlarından birkaçınada girdiriyorumki sınav heyecanınıı yensinnler diye,
bunu hiç duymamıştım öğrenmem iyi oldu . paylaşımların için çok teşekkürler:KK16: tecrübelerinden faydalınıyorum

chess
seyyahalemi
canım sizde yine iyi bi etkinlik bi kutlama var, biz tabii ki yerli malı haftasıda kutlamıyoruz, diğer yapmadığımız şeyler gibi:KK53::KK53:

chess
yasemen01 canım sizde hala beslenme zamanı oluyo mu, 3. ve 5. sınıftada yani

yasemen01
chess
yasemen01 canım sizde hala beslenme zamanı oluyo mu, 3. ve 5. sınıftada yani
büyük kızımda yokta ama küçüğün sınıfında herzaman 2nci tenefüs te oluyormuş öğretmen kimseyi dışarı çıkartmadam içerde yeğin diyormuş

chess
14-12-11, 19:12
Müfredattan güzel bi soru, çocuklarımıza soralım:KK53::KK53::KK1::KK1:

trisina
14-12-11, 21:12
chess
Müfredattan güzel bi soru, çocuklarımıza soralım:KK53::KK53::KK1::KK1:

çok süpermiş chesscim:nazar:

GökyüzündeDans
15-12-11, 08:12
Günaydın kızlar,bizde test çözüyoruz kitap okuyoruz b öyle sürüp gidiyor.sınav olduk bakalım sonuçlar nasıl gelecek

Dante
15-12-11, 09:12
biz sonuncu olmuşuz seviye sınavı mı sınıftaki testmi bilmiyorum

chess
TubaSultan
çok süpermiş chesscim:nazar:

:KK1:canım karikatürleri çok seviyorum, biliyosun bu tip karikatürler genelde küfürlü oluyo, uygun olanları, topiklede uygun olanları paylaşmak istiyorum

GökyüzündeDans
Günaydın kızlar,bizde test çözüyoruz kitap okuyoruz b öyle sürüp gidiyor.sınav olduk bakalım sonuçlar nasıl gelecek

deneme sınavıydı demi canım, ne zamanmış sonuçlar

seyyahalemi
üzüldüm canım ya, inşallah 4. sınıfa kadar daha ciddiye almayı öğrenir, herhalde ya dikkatini vermiyo ya da ciddiye almıyo

karamuk04
slm hanımlar uğrayamadım 2 gündür yıl sonu olduğu için işlerim çok yoğun pek bakamıyorum sağa sola :KK6:
bir yaramazlık yoktur işallah geriye pek bakamadım da

meldam
15-12-11, 10:12
slmm.chess karikatür güzeldi :KK1::KK1::KK1:

GökyüzündeDans
günaydın :KK34: umarım istediğin sonuçla gelir. bizim seviye ölçme sınavının sonucu 1 hafta sonra geldi .kitapçığı eve yolladılar biz kontrol ettik
seyyahalemi
dikkatini vermemiştir.sıla sonuca üzüldü mü ?
karamuk04
slm hanımlar uğrayamadım 2 gündür yıl sonu olduğu için işlerim çok yoğun pek bakamıyorum sağa sola :KK6:
slmm
bizde soğuk algınlığı dışında yaramazlık yokk:2::2:

chess termal atlatten memnunsun değil mi ?
kararsız kaldım :44:

chess
15-12-11, 11:12
karamuk04

nolsun canım aynı, herkes bi monotonluğa girdi sanırım, çocuklar, dersler vs... bir ay sonra karneler sisteme girilir, canlanırız o zaman
:KK1:

meldam

geçmiş olsun canım, ben memnunum canım bence sende bi tane al dene, memnun kalırsan bi kaç tane daha alırsın

chess
15-12-11, 11:12
bu arada kızlar saftiriğin yenisi çıkmış panik yoktan sonra Saftirik Film Günlüğü diye bi kitap

yığmışlar yine d&r a, 20 liraydı almadım, aman o da eksik kalsın, servet yatırdık valla saftiriklere, yeter bu kadar saftirik

GökyüzündeDans
15-12-11, 12:12
Kızlar çocuklarınızın kişisel temizlikle arası nasıl? kendiliğinden el yüz yıkama huyları varmıdır yoksa dürterek mi yaparlarr?Ayrıca okul kıyafetleri nasıl hep özenli ve temiz tutarlamı? sizce bu olgunluğa erişmesi için çözüm nedir?

karamuk04
15-12-11, 12:12
meldam
slmm.chess karikatür güzeldi :KK1::KK1::KK1:

günaydın :KK34: umarım istediğin sonuçla gelir. bizim seviye ölçme sınavının sonucu 1 hafta sonra geldi .kitapçığı eve yolladılar biz kontrol ettik

dikkatini vermemiştir.sıla sonuca üzüldü mü ?

slmm

çok geçmiş olsun canım kuzuna işallah iyidir şimdi :26:
ya canım bu termal atlatler alışveriş merkezlerinde oluyor mu acaba hafta sonu ben de baksam öyle çarşıya pazara çıkma fırsatım olmuyorum anca alışveriş merkezlerinde halladiyorum işimi mecburen:26:

meldam
15-12-11, 15:12
chess

nolsun canım aynı, herkes bi monotonluğa girdi sanırım, çocuklar, dersler vs... bir ay sonra karneler sisteme girilir, canlanırız o zaman

geçmiş olsun canım, ben memnunum canım bence sende bi tane al dene, memnun kalırsan bi kaç tane daha alırsın
teşekkürler chess.sen nerden almıştın:26: bilindik bir mağazaysa ilk oraya bakim .ben bir kaç yere baktım bulamadım kimsenin ne olduğu hakkında fikri yok:KK31::KK31:
chess
bu arada kızlar saftiriğin yenisi çıkmış panik yoktan sonra Saftirik Film Günlüğü diye bi kitap

yığmışlar yine d&r a, 20 liraydı almadım, aman o da eksik kalsın, servet yatırdık valla saftiriklere, yeter bu kadar saftirik
her seri 2 tl zamlı geliyor :KK1::KK1::KK1::26::26::26::26:panik yok çıkalı ne kadar oldu yetişemiyoruz saftiriğe :KK37::KK37::KK37:
karamuk04
çok geçmiş olsun canım kuzuna işallah iyidir şimdi :26:
ya canım bu termal atlatler alışveriş merkezlerinde oluyor mu acaba hafta sonu ben de baksam öyle çarşıya pazara çıkma fırsatım olmuyorum anca alışveriş merkezlerinde halladiyorum işimi mecburen:26:
saol cnm.dr bademciklerinin alınmasından yana ben istemiyorum .biri iyi bir kötü kışı geçirmeye çalışıyoruz
marks spencer de var die okumuştum burada benimde fikrim yok :KK17:

karamuk04
chess

ay valla sorma canım biz de her akşam ödevimizi yapıyoruz sonra ürün dosaysının ödevlerini yapmaya çalışıyoruz şu dosya bi bitse rahatlıcam vallahi allahtan öğretmen ocağa kadar uzatmış biraz rahatız yavaş yavaş yapıyoz her akşam şimdi birde kumbara yapılacakmış 2 ay içinde para birikticeklermiş valal dedim onu da babanla yap hangi birine yatişeyim babamıza dedim cumaretsi yapın beraber diye yapacaklar bakalım ay sizin babalarınız da mı böyel kızlar ne kadar rahat relaks tamam hallderiz yaparız diyor ya ben sters içindeyim nasıl olack nasıl yetiştircez diye o gayet rahat valla çoğu dersini de babasına sorduruyorum artık şimdi artık o da alıştı çocuk anne diye bağırınca o gidiyor bana sor ne sorcaksan diyor

karamuk04
chess

ay dur şimdi onu söylemeyim daha panik yoku almadık onu da söylersem 1 haftada bitiriri yenisini ister