Muhteşem Yüzyıl Star Tv

lovely17
9-04-12, 21:04
Meral Okay için üzüldüm.Allah rahmet eylesin.Ailesine sabır versin.Mekanı cennet olsun.

Dilek2011
9-04-12, 22:04
Allah Rahmet eylesin:KK43: Mekani Cenet olsun

_andromeda_
10-04-12, 05:04
Hürrem'in çocuklarını kimse sallamıyor yahu... Anası sevilmeyenin danası da sevilmezmiş misali. Mahi bayrağı eline almış koşuyor ama Süleyman ayağa kalkınca göreceğiz.:KK1:

polianna
10-04-12, 11:04
MeLeZGuZeL
Mekanı cennet olsun Meral Okay'ın şok oldum öğrenince resmenn:KK53::KK43::KK43:
Şimdi buna da "Bak işte tarihi çarpıttı,olmayan şeyleri varmış gibi yansıttı,
padişahı kadın kız meraklısı gösterdi cezasını buldu."derler Allah bilir:KK19::KK22:
demişler zaten birsürü dedikodu almış başını gitmiş face de
onlara konuşmak kolay allah yakınlarına sabır versin..

jaleda
10-04-12, 11:04
valla bu mahi cadısı açık açık aranıyo :KK57:
hürremide bıraktı çocuklarına dikti gözünü :KK57:
sen rüyanda görürsün ancak tahtı :KK53:
neyse hürrem bununda altından aslanlar gibi kalkar :KK16::KK16::KK16:

meral okay için üzüldüm ALLAH rahmet eylesin

BenAyKizim
10-04-12, 12:04
süleymanın başucunda mahi çemkiriyor ya,sülü bunu duyacak ve uyanınca mahinin anası ağlayacak..aha da buraya yazıyorum.hürrem aşkından o ölürse ben de ölürüm diyor mahinin lafına bak.gıcık

sevgidemir
mahiden başka ne bekleir uyuz işte sinsi

dejavu_one
İllk kanser olduğunu öğrendiğimde inanamıştım hatta twittırda muhteşemin oyuncularına sormuştum cevap alamamıştım ayalndır demiştim, sonra gerçek olduğu ortaya çıktı atlatır dedi, güçlü kadındır dedim ama olmadı,olamadı. Eşinin yanına sonsuz huzura kavuştu.Son iyi işini de yaptı ve gitti hasta yatağında bile senaryo yazdı öle işine aşık gülünce gözleri gülen idealist bir insan.. Her ölüm erkendir ama bu gerçekten çok erkendi bu kadar üretken birinin bu kadar erken vedası çok kötü oldu.Nur içinde yat Meral Okay eminim ki eşinle birlikte gülen gözlerinizler izliyorsunuz şu an hayatı..

Mettgul
10-04-12, 15:04
Meral Okay'a Allah rahmet eylesin. Çok üzüldüm. Bazı sitelerde Meral okay'ın ölmeden önce "bu diziyi alt ekibe bırakmam, bana birşey olursa dizi biter" söylemleri yer alıyor. Böyle birşeyin Meral okay'ın ardından reklam olarak kullanılması çok itici. Eğer gerçeklik payı varsa bence dizi bitebilir, sorun olmaz. Ama Ben devam edeceğini düşünüyorum. Dizinin reytingleri o kadar yüksek ve oyuncularının hayran kitlesi o kadar büyük ki, bugüne kadar dizideki tarihi yanlışları nasıl görmezden geldiysek, bundan sonra da senaryoda ne yazarlarsa yazsınlar bu dizi izlenir diye düşünüyorum.

Yeni bölüme gelince, sonunu bildiğimiz için dizideki olayların, bu tarz bölümler bana gerçekçi gelmiyor. Tam tersi yine oyalayıcı bir bölüm olacağını düşünüyorum.

jaleda
:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:::26:
Bugün Gazetesi Magazin Müdürü Bilal Özcan dizinin bel kemiği Meral Okay'ın akciğer kanserinden tedavi gördüğü günlerde menajer Ebru Keskin'e yaptığı acı itirafı yazdı:

Ben iyi olmazsam dizi de olmayacak.

İşte Özcan'ın o yazısı:

"Basının yazdığına bakma, hiç iyi değilim"

Sabah sabah Meral Okay'ın acı haberiyle sarsılmak kötüydü...

Her ölüm üzüntü verir ama bazı kişilere dokunduramıyor insan.

Tembelliği çok sevse de çalışkan bir insandı.

Günde 18 saat çalıştığını duyardım.

10 ay önce kanser olduğunu öğrenince beynine sıçramasından çok korkmuştu.

Kemoterapi tedavisi hastalığı geriletince, "Ben duvara çarpmayacağım, virajı aldım" diyordu.

Ancak son aylarda hiç iyi değildi.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin mimarı oydu.

Proje tasarımı ve senaryosu ona aitti...

2 ay önce kendisini arayan menajer Ebru Keskin'e şunları söylemişti:

"Ben hiç iyi değilim, sürekli kemoterapi görüyorum. Ben iyi olmazsam dizi de olmayacak. Bu diziyi alt guruplara, alt ekiplere emanet etmeyeceğim. İyi olamazsam diziyi bitireceğim. 10 gündür hastanedeyim..."

Ebru Keskin, 20 gün önce bir oyuncusunu diziye sokmak için Meral Okay'ı aradığında yine benzer sözler duymuştu...

Ve sormuştu:

"Ama Meral Hanım, gazetelerde Sezen Aksu ile fotoğrafınız çıktı, basın iyi olduğunuzu söylüyor."

Aldığı yanıt çarpıcıydı:

"Bakma sen basının yazdığına, ben hiç iyi değilim. Şimdi oyuncunla ilgilenemeyeceğim. İyileşince ara, yine konuşalım."

Meral Okay'ın ardından!

Yaşlılığında sevdiği Gümüşsuyu'nda oturmak, sokak kedilerine annelik yapmak istiyordu.

Kaderinde ölmek varmış.

2012 yılının 9 Nisan günü.

İstanbul'a yağmur yağarken hiç durmamacasına...

Boğaziçi'nin hemen kıyısındaki evinde son nefesini verdi.

Çok sevdiği 'yaz'ı göremeden...

Son bir kez denizde yüzemeden.

Bilenler bilir...

Boğaz'da deniz suyu hızla akar...

Kah üstten, kah alttan.

Ne acelesi varsa suların...

Ve yelkovan akrebi kovalar, akrep yelkovanı.

Biteviye...

Ne acelesi varsa zamanın.

Bak, işte durdu zaman Meral Okay için...

Kaderinde ölmek varmış.

2012 yılının 9 Nisan günü.

Baltalimanı'nda evinde...

Ne acelesi varsa Azrail'in.

Yazık, sokak kedileri öksüz kaldı...

(Bugün)

WomenLove
gerçekten ölüm haberini duyunca yok dedim..kendisini basından tv.den tanıyorum ama seviyorum..dobra bir kadındı...

artı muteşemyüzyılla birleşince dahada sevdim....

şimdi muhteşem yüzyıl dizisi bitecekmi??? sanmam illa ekibi vardır ...temennim onun fikirlerini biliyorlardır istediği gibi ilerletirler

Safimu
10-04-12, 16:04
Fragmanda gördüğümüz kadarıyla çokk iyi oluyorrr...Suleyman olmıcek ama gerçek yuzunu gorur mahi sümsüğünün..hemen o ölünce sultan olma derdine, oğlunu tahta çıkarma derdine, hurremın çocuklarını ortadan kaldırma derdinde..pis sümsük suleyman kalksında sen gor gununu..ınşalah duymuştur o yatağın başında konuştuklarınızıda. gıcık şey.

hilka
10-04-12, 18:04
allah rahmet eylesin üzüldümmmmm

Meg
10-04-12, 19:04
Mahi'nin asaletine,pürü pak kalbine hayranımmm canımmm benimm oyyyyyyyyyy:KK39::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

rabia01
10-04-12, 20:04

bence burda bazi yerleri hürrem rüya görüyor bence :KK34: mahi okadarinada cesaret edemez

Deryacik
Eğer bu fragmanda da rüya çıkarsa yuh dicem yaaa heycanladırıp rüya ya bağlıyorlaaarrrrrrrr hepp

Nevreste
mahide üstünü hiç örtmüyor.hep açıkta:KK53:

TatLiGaci
meg
Mahi'nin asaletine,pürü pak kalbine hayranımmm canımmm benimm oyyyyyyyyyy:KK39::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Meg
10-04-12, 22:04
TatLiGaci
:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:
Ne kadar da melek değil mi gerçekten Mahi'cik cik cikkkkk cikkkk:82:
İyilik timsali :86:
İşten pazarlık nedir bilmez,kalbi kötülük bilmez,aşkı derun sultağn Mahicik cik cikk cikkkk :KK24::KK24::KK24:

lovely17
10-04-12, 22:04
rabia01
bence burda bazi yerleri hürrem rüya görüyor bence :KK34: mahi okadarinada cesaret edemez
Offff rüya çıkmasın nolurr mahi içini dışına vursun :KK47:artık hürroşumun saltanatı başlasın:KK9::KK9::KK9:

TatLiGaci
10-04-12, 23:04
meg
Ne kadar da melek değil mi gerçekten Mahi'cik cik cikkkkk cikkkk:82:
İyilik timsali :86:
İşten pazarlık nedir bilmez,kalbi kötülük bilmez,aşkı derun sultağn Mahicik cik cikk cikkkk :KK24::KK24::KK24:

:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

ddalaman
yaa öyle bence de mahidevran bu

ddalaman
of of offfffffffffffffffffffffffff

ddalaman
hürrem çok fena çoooooook

cikom
ddalaman
hürrem çok fena çoooooook
ya kızına nedemeli armut dibine düşmüş resmen

GulGuzeli
11-04-12, 00:04
Meral Okay da öldü senaryoyu kim yazacak?

dejavu_one
11-04-12, 07:04
1 sezonluk senaryo zaten hazırmış yani Meral zaten senaryo da çekimlere göre önden gidiyormuş o yüzden sıkıntı olmayacakmış en azından bu sezon için sanırım. Birde yanındaki yardımcılarına anlatmış kimin ne olacağını, kimin kime nasıl davranacağını kaba taslak şekilde. 4 sezon için anlaşılmış ama sürmeyebilir tabii bekleyip göreceğiz başkası devralsa eskisi gibi olmaz diye düşünüyorum..

KaRaLaHaNa
11-04-12, 07:04
bence hürroşun üstü açık kalmış da yine mahi basmış rüyalarını...

Hürrem kaç mahi geliyor pöööööööööööööööööööööö

KapicininBitliKizi
11-04-12, 09:04
BUYUK IHTIMALLE MAHI RUYA GORUOR d: AMA O HURREM ILE ATISDI SAHNEVARYA SULUMANIN YANINDA ONU SULUMAN DUYUYOR VE HURROSA YENIDEN ASIK OLUOR KESIN d:VE MAHII SURGUNNNN:d

WomenLove
11-04-12, 09:04
dejavu_one
1 sezonluk senaryo zaten hazırmış yani Meral zaten senaryo da çekimlere göre önden gidiyormuş o yüzden sıkıntı olmayacakmış en azından bu sezon için sanırım. Birde yanındaki yardımcılarına anlatmış kimin ne olacağını, kimin kime nasıl davranacağını kaba taslak şekilde. 4 sezon için anlaşılmış ama sürmeyebilir tabii bekleyip göreceğiz başkası devralsa eskisi gibi olmaz diye düşünüyorum..
bu sezon bittiğine göre seneye olanda hazır demektir......ee sonrası çorap söküğü gibi gelir tarihten esinlenerek yardımcıları götürür bence..........meral okay kendi aşkı için böyle bir senaryo yazmış muhteşem bir aşktı kaleme alıp ölümsüzleştirmek isterim demiş....

eee hürremle süleymanın aşkıda tarihin büyük aşkı kitaplara geçmiş........bence sonuna kadar gidilmeli selimin tahta çıkışına kadar.....

azul
11-04-12, 11:04
Valla bu durumda ne Mahiyi ne de Hürremi suçlamak gerekir,

Sonuçta Süleyman ölürse illaki bi şehzade tahta geçecek devletin bekası için,

Mahinin oğlu büyük olduğu için ona düşer bu görev,

Ha Hürreminkilerden biri büyük olsaydı o zaman onun oğullarından biri geçerdi yani,

Hem ayrıca sanki Hürremin büyük oğlu olsa aynı şeyi yapmaz mıydı?

Mahiden de erken davranırdı hiç şüpheniz olmasın,ben nikahlı karısıyım benim oğlum tahta geçecek falan deyip hemen tezgahlara başlardı,

Hem dizinin başında da hatırlayın Süleymanın babası Sultan Selimi defnediyolar hemen sonra tahta çıkış eğlenceleri falan başlıyodu,

Yani devletin idaresini yönetimini boş bırakmaya gelmez,padişah ölecekse her ihtimal -ölüm dahil- düşünülüp yerine gelecek kişiyi

tayin etmek gerekir en kısa zamanda...

Bu tüm kültürlerde devletlerde de böyledir,

Tudors,Büyük İskender filimlerinden hatırlayan olursa ne demek istediğimi anlar ya
ni...:KK31:

hilka
11-04-12, 13:04
yaşasın çarşamba:119::119::119:

hilka
11-04-12, 13:04
fragmanda hiç aybige ve bali bey gösterilmiyor onlara ne olacak acaba?:44:

MeLeZGuZeL
11-04-12, 14:04
azul
Valla bu durumda ne Mahiyi ne de Hürremi suçlamak gerekir,

Sonuçta Süleyman ölürse illaki bi şehzade tahta geçecek devletin bekası için,

Mahinin oğlu büyük olduğu için ona düşer bu görev,

Ha Hürreminkilerden biri büyük olsaydı o zaman onun oğullarından biri geçerdi yani,

Hem ayrıca sanki Hürremin büyük oğlu olsa aynı şeyi yapmaz mıydı?

Mahiden de erken davranırdı hiç şüpheniz olmasın,ben nikahlı karısıyım benim oğlum tahta geçecek falan deyip hemen tezgahlara başlardı,

Hem dizinin başında da hatırlayın Süleymanın babası Sultan Selimi defnediyolar hemen sonra tahta çıkış eğlenceleri falan başlıyodu,

Yani devletin idaresini yönetimini boş bırakmaya gelmez,padişah ölecekse her ihtimal -ölüm dahil- düşünülüp yerine gelecek kişiyi

tayin etmek gerekir en kısa zamanda...

Bu tüm kültürlerde devletlerde de böyledir,

Tudors,Büyük İskender filimlerinden hatırlayan olursa ne demek istediğimi anlar ya
ni...:KK31:
Mustafa'nın tahta geçeceğine lafımız yok, Mahi yılanının lafları duymadın mı ama canım
yol yaşa da çocuklarının sonunu gör falan filan resmen gebertcez onları demeye getiriyo.
Madem oğlun başa geçcek sus da cevabını oğlunun başarısıyla ver,, eğer mahi suçsuz olsaydı
böyle davranması gerekirdi:KK14:

MAHİ BİR ŞEYTANNNNNNNNNNNN HEM DE EN EZİĞİNDEN:KK47:
Amaaaa Hürroş iyi ezecek o yılanın başını:KK9:

MeLeZGuZeL
lovely17
Offff rüya çıkmasın nolurr mahi içini dışına vursun :KK47:artık hürroşumun saltanatı başlasın:KK9::KK9::KK9:
Şekercim rüya olsa bile Mahinin içindekilerin bunlar olduğunu bilmeyen yok:KK34:
Ama tabi Hürroşunnn number one olması için bunu sülonun da duyması lazım:KK14:

eceli54
Arkadaslar aslında heppımız dızılerın şuankı durumuna kaptırmısız kendımızı ıçeriğine bakmadan tarıhı arastırmadan hurreme bayılmısız mahıden nefret eder olduk oysakı gercek tarıh tam tersıne gecen gazate kosesınde okudum gercekte mahı devran harem tarafından sevılen sayılan cok ınanclı merhametlı comert bır hatunmus hurrem tam bır seytanmıs,dunyayı korkutan suleyman hurreme laf gecıremez olmus ve 3 kıtada at kosturan OSMANLI bır carıyeye yıkılmıs nekadar acı dusunecek olursak AŞK işte sultan suleymanı bıle körelttı sen nelere kadırsın ey AŞK:))

sevgidemir
11-04-12, 15:04
eceli54
Arkadaslar aslında heppımız dızılerın şuankı durumuna kaptırmısız kendımızı ıçeriğine bakmadan tarıhı arastırmadan hurreme bayılmısız mahıden nefret eder olduk oysakı gercek tarıh tam tersıne gecen gazate kosesınde okudum gercekte mahı devran harem tarafından sevılen sayılan cok ınanclı merhametlı comert bır hatunmus hurrem tam bır seytanmıs,dunyayı korkutan suleyman hurreme laf gecıremez olmus ve 3 kıtada at kosturan OSMANLI bır carıyeye yıkılmıs nekadar acı dusunecek olursak AŞK işte sultan suleymanı bıle körelttı sen nelere kadırsın ey AŞK:))
zaten bizim yorumlarımızda dizi üzerine tarihde böyle yaşanmamış olabilir

huri37
Mühteşem yüzyıl akşamı ilk defa misafir ağırlıyorum ya :KK24::26::KK56:

sevgidemir
huri37
yaaaa izleyemiyeceksin o zaman biz sana anlatırız

TatLiGaci
11-04-12, 16:04
huri37
çarşamba akşamı misafirlik mi olur?:KK19::KK1:
gelenler izlemiyor mu yoksa?

elftt
buı aksam yeni bölüm var de mi kızlar ?

WomenLove
BEklemedeyimmm başlasın yeni bölümmmmm

WomenLove
11-04-12, 17:04
offf yaa meral okaya dedi gördünüzmü .....offf hala inanamıyorum hala kötü oluyorum

meral okayı çokta takip eden biri değildim üstelik...ama çok üzüldüm

Safimu
11-04-12, 17:04
Bekliyordum böyle bişey.Dizinin en başında Meral Okay'a... yazdı.. :KK43: :KK9:

Safimu
11-04-12, 18:04
Yavuz Sultan Selim şuan kadrajımızdaaa :KK52:

WomenLove
süloo neden otsal yaşama girdi yaaaaaaaaa pöffffffff demek rüya değilmiş.....mahi gerçekten ötüyor demek baş ucundaa

WomenLove
mahiye bakın hele yaaaaaaaaaa hala kendini düşünüyorrrrrrrrrrrr yaa ne uyuz karııı

adiyeff
bugün şimdi süleymanın yaşam savaşıyla geçer.mahi de ne üzülüyorsa en çok ona yarar sülonun ölmesi

Safimu
ayy mahi gerisi gene kendini düşünüyo yaaaaa off boğucam bu kadını halimiz nolur diyo :KK19::KK19::KK19::KK19: gıcıkkkkkk

adiyeff
mahiyle süleymanın aşk hikayesini izliyoruz