Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

callisto_jade
17-05-07, 00:05
yanık izlerini geçirecek yöntemleri bilenler lütfen yazsın.geçen galiba Suna Dumankaya Derya Baykal'ın programındareçete vermiş yanık izleri için.bilenler lütfen yazsınlar.gerçekten minnettar kalıcam.

canan
17-05-07, 11:05
iyi yapılmış kantaron yağının yara ve yanık izini(ameliyat dikişi dahil) iyileştirdiğini hatta bereberinde ağrı ve acıyı dindirdiğini söyleyebilirim.

denendi onaylandı...

sağlıkla kalın.

callisto_jade
17-05-07, 14:05
canan
iyi yapılmış kantaron yağının yara ve yanık izini(ameliyat dikişi dahil) iyileştirdiğini hatta bereberinde ağrı ve acıyı dindirdiğini söyleyebilirim.

denendi onaylandı...

sağlıkla kalın.
ben özel yaptırdım köylülere kullandım ama izlere pek bi faydası olmadı.yanık tazeyken sürmek gerekiyormuş.

yaren_76
17-05-07, 14:05
yanık tazeyken izi yok edilmek için bazı karışımlar yapılabilir,
üstünden zaman geçmiş yanık izleri sadece estetik ve soyulma peeling yöntemiyle yok edilir,

aksini söyleyende çıkamaz,bu başlığı açtığına göre bende sen yazmışındır sandım ve benim gibi bir sürü kişi boşuna bakmış oldu,

canan
17-05-07, 18:05
bir ilaç daha...

aynısafa (portakal nergisi (Calendula officinalis)) kompres veya merhem biçiminde kullanılabilir. aynısafa merhemi şöyle yapılır. iki-üç avuç aynı safa çiçeği sap ve yapraklarıyla birlikte güzelce kıyılır. yarım kilo tereyağı veya margarin tencerede eritilir. kızartma sıcaklığına kadar kızdırılır. kıyılmış aynı safa tencereye atılır ve karıştırılır. bir kaç dakika sonra ocaktan indirilir. kapağı kapatılarak demlemeye bıraklır. gece boyunca serin bir yerde bekletilir. ertesi gün yağ akışkan hale gelinceye kadar ısıtılır. üstüne tülbent serilmiş bir süzgeçten geçirilerek süzülür. posalar sıkılmaz. sıcak merhem kapaklı küçük cam veya porselen kaplara aktarılır. soğuduktan sonra kapakları kapatılarak buz dolabında saklanır. bu merhem isveç şurubu ile sık sık değişimli olarak kullanılırsa ağrı diner. iltihaplanma olmaz ve yanan deri genellikle ölmez.

bunun dışında sarı sabır (Aloe vera), sarı kantaron (Hypericum perforatum) merhem ve yağları da kullanılabilir.

yaren_76... aksini söylüyorum bu merhem etkili olacaktır. dikkatli hazırlanması önemli.. her türlü hastalığın doğada mutlaka çaresi vardır....

callisto_jade
17-05-07, 21:05
yaren_76
yanık tazeyken izi yok edilmek için bazı karışımlar yapılabilir,
üstünden zaman geçmiş yanık izleri sadece estetik ve soyulma peeling yöntemiyle yok edilir,

aksini söyleyende çıkamaz,bu başlığı açtığına göre bende sen yazmışındır sandım ve benim gibi bir sürü kişi boşuna bakmış oldu,
sende de mi yanık var?

yaren_76
18-05-07, 07:05
izi kalmış yanık üstündende çok süre geçince hiç bir şey o izi yok etmez arkadaşlar,

yanık kapanmadan uygulanırsa okey,geçmiş yaranın yama gibi olmuş izi zor kaybedersiniz

maze
18-05-07, 08:05
benimde yüzüm kızartma yağının sıçraması sonucu yanmıştı ama çok kötü olmuştu göz kapaklarım bile yanmıştı
herkes yağ yanığının izi kalır gitmez demişlerdi ve çok üzülmüştüm Allahtan 1. derece bi yanıktı ..
elmayı özellikle eksi yeşil elmayı rendeliyordum yüzüme maske yapıp 1 saat bekletiyordum çok faydasını gördüm tabi bununla birlikte doktorun verdiği yanık kremini de kullandım şimdi çok şükür iz falan kalmadı fürüzsüz bir cilt oluştu hatta o dönemler sivilcelerim çoktu bu tedaviden sonra % 70 oranında azaldı:)

YanıK çok kötü ben yaşadım. Allah bizi hem bu dünyada hemde diger dünyada yanmaktan korusun

fish
19-05-07, 22:05
canım benimde küçükken yanagım ütüye yapışmış annem düzenli bir şekilde elma sürmüş şimdi eser yok yanıkta bide arkadaşımın koluna fabrikada kimyasal bişey dökülüp kolu yanmıştı baya onada domuz yağı sürmüşler hiç bişey kalmamıştı.Benım bıldıklerim bu kadar

EU1
20-05-07, 20:05
benim de bacağım yanmıştı motorun egsozuna çarpmıştım ve bu soket çoraplar baklava dilimli naylon olan bacağıma yapışmıştı derimin egsoz da kaldığını görmüştüm resmen ama şimdi hiç iz yok 3 yıl gibi bi zaman da geçti.

Emez
28-05-07, 07:05
Yanıklarlar ilgili gelen bir maili sizinle paylaşmak istedim. Daha önce de bu formülün işe yaradığını bir arkadaşımdan daha duymuştum.

arkadaslar..

desteginiz icin cok tesekkürler.. ben en son durum hakkinda bilgi vereyim dedim.. dün oglumu doktora götürdüm. doktor da uygulanan yöntemin dogru oldugunu söyledi. (silverdin+bepanthene karışımı, ayrıca sarı su( ismini su an hatırlamadıgım bir toz ile yapiliyor. ) ile günde 3 defa temizlenmesi ) sadece ek olarak madecassol diye bir ilac daha verdi. daha sonra iz yapmaması icin.

ancak o aksam annemin bir komsusu ugradi. o da kaynar z.yagini ayagina dökmüs. sonrasinda ona da - kocakari ilaci diyecekseniz belki - kaynar sizma zeytinyaginin icinde saf balmumu eritilerek sivi haline getirilen bir melhem sürmüsler. cok cabuk iyilestigi gibi iz de kalmamis. annem bu yontemi hemen uyguladi tabii. gece sürdü. ve inanmayacaksiniz ama, gercekten oglumun kolu bir gecede toparlandi. kabuklarin kalktigi yerlerde kanamalar oluyordu. artik kanamiyor. mor izler vardi. onlar da cok hafiflemis..

insallah kimse bunu uygulamak zorunda kalmaz. ama yine de aklimzin bi kösesinde kalsin..

mazlum
28-05-07, 11:05
Emez geçmiş olsun canım oğluna,gercekten en kötü şey bu yanıklar cok işe yarar bir bilği aklımızda bulunsun emeğine sağlık canımm teşşekürler....

Emez
28-05-07, 15:05
mazlum
Emez geçmiş olsun canım oğluna,gercekten en kötü şey bu yanıklar cok işe yarar bir bilği aklımızda bulunsun emeğine sağlık canımm teşşekürler....
canım saol. ama benimle ilgili değil bu. bana ulaşan bir maili paylaştım.

callisto_jade
29-05-07, 19:05
emez2005
Yanıklarlar ilgili gelen bir maili sizinle paylaşmak istedim. Daha önce de bu formülün işe yaradığını bir arkadaşımdan daha duymuştum.

arkadaslar..

desteginiz icin cok tesekkürler.. ben en son durum hakkinda bilgi vereyim dedim.. dün oglumu doktora götürdüm. doktor da uygulanan yöntemin dogru oldugunu söyledi. (silverdin+bepanthene karışımı, ayrıca sarı su( ismini su an hatırlamadıgım bir toz ile yapiliyor. ) ile günde 3 defa temizlenmesi ) sadece ek olarak madecassol diye bir ilac daha verdi. daha sonra iz yapmaması icin.

ancak o aksam annemin bir komsusu ugradi. o da kaynar z.yagini ayagina dökmüs. sonrasinda ona da - kocakari ilaci diyecekseniz belki - kaynar sizma zeytinyaginin icinde saf balmumu eritilerek sivi haline getirilen bir melhem sürmüsler. cok cabuk iyilestigi gibi iz de kalmamis. annem bu yontemi hemen uyguladi tabii. gece sürdü. ve inanmayacaksiniz ama, gercekten oglumun kolu bir gecede toparlandi. kabuklarin kalktigi yerlerde kanamalar oluyordu. artik kanamiyor. mor izler vardi. onlar da cok hafiflemis..

insallah kimse bunu uygulamak zorunda kalmaz. ama yine de aklimzin bi kösesinde kalsin..
oğlun için çok çok çok geçmiş olsun.inş çabucak iyileşir.bende 3 yıl önce lazerden yandım ne kadar kötü birşey olduğunu iyi bilirim.yalnız bi sorum olacak benim şimdi çok hafifte olsa kollarımda falan koyu renkli izler var bu koca karı ilacı onları geçirir mi?tekrardan çok geçmiş olsun.

callisto_jade
31-05-07, 18:05
suna dumankaya'nın verdiği yanık izi tarifini buldum.
limonsuyu
kara üzüm suyu
toz şeker malzemeleri karıştırın yanık izi olan bölgeye sürün.

Barcman
11-06-07, 15:06
bir yeriniz yandıgı anda ilk olarak ustune buz koyun bu kabarmayı onliyecektir sonra iyice iyilesene kadar hametan merhem kullanın eski yanık izinin tek tedavisi lazerdir sevgiler

BenRuk
12-06-07, 12:06
YA ARKADAŞLAR İLGİMİ ÇEKTİDE YAZMADAN EDEMİCİMM
BENİM ÇOK ŞÜKÜR HİÇ BİR YERİM YANMADI AMA YAKIN BİR ARKADAŞIMIN
OĞLUNUN 3 YADA 4 YAŞLARINDAYKEN YÜZÜ YANDI ÇAYDANLIKTAN DÖKÜLEN SUYLA NE ŞEKİLDE YAPTILAR BİLMİYORUM AMA DOMUZ YAĞI SÜRDÜKLERİNİ BİLİYORUM HİÇ İZ YOK ÇOCUKTA ŞUAN 10 YAŞINDA ALLAH KORUSUN BAŞIMA GELSE DENERMİYİM BİLMİYORUM AMA BÖYLE DURUMDA OLANLAR VARSA AKTARDAN ARAŞTIRIP FAYDALANABİLİRLER BELKİ
YANAN ARKADAŞLARA GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN a.s.

EU1
12-06-07, 14:06
selam kızlar benimde kızımın eli yandı çaydanlık devrildi iz kalmasın diye devamlı domuz yağı sürdüm ve hiç iz kalmadı tavsiye ederim

Barcman
12-06-07, 16:06
sevdaperest
selam kızlar benimde kızımın eli yandı çaydanlık devrildi iz kalmasın diye devamlı domuz yağı sürdüm ve hiç iz kalmadı tavsiye ederim
ya kızlar bu domuz yagı yanık izlerini geciriyorsa belki eski catlaklarıda gecirebilir bir denesekmi ne dersiniz sevgiler

TATOSH
13-06-07, 06:06
Slm Arkadaşlar Bu Domuz Yagini Nerede Bulabilirizzz..alla Alla Günah Olmazmi Peki:) Hayir Bu Tarafta Yandim öbür Tarafta Yanmayayimm:)))))

EU3
13-06-07, 07:06
arkadaşlar merhaba ben bundan yıllar önce iğneli epilasyon yaptırmıştım güzelim bacaklarıma yanlış uygulama yaptıklarından kıl kökleriyle beraber deride yandı bende etek giyenleri kıskanmaya başladım hatta yaz geldiğinde moralim sıfır oluyor acaba bu "domuz yağını" nerden bulabiliriz?banada bir faydası olabilirmi ki

sarı papatya
13-06-07, 13:06
ayyy Allah korusun.neler varmıss.bende de alnımda leke var ne yaptıysam gecmedı.kantaron yagı,meskeler fayda etmedı.umarım sana yarar

BenRuk
a.sARKADAŞLAR BENDE DÜN YAZARKEN BAYA Bİ TEREDDÜT ETTİM GÜNAHA TEŞVİK ETMİŞ OLMAKTAN KORKTUM
DUYDUĞUMU YAZDIM BENDEN SONRAKİ ARKADAŞIMDA ÇOCUĞUNUN YANAN ELİNDE DENEDİĞİNE GÖRE BİLMİYORUM AMA SANIRIM YANDIĞI ZAMAN SÜRÜLÜYO YANİ UZUN ZAMAN GEÇMİŞ YANIKLARA FAYDASI OLURMU BİLMİYORUM
EĞER DENE RFAYDASINI GÖRÜRSENİZ BURADA PAYLAŞIN Kİ BÖLE SORUNU OLUPTA BİLMEYENLERİ BİLGİLENDİREBİLELİM :smiley-cool:

ilkaydila
benimde sağ ayağım yandı,gözle görülür şekilde iz var.ayağım derken nerdeyse tüm bacağım...ilk zamanlar açık ayakkabı bile giyemiyordum.herkes ayağıma bakıyor gibi geliyordu,şimdi etekte giyiyorum,şortta mayoda ,boşverin arkadaşlar giyin niye giymeyeceksiniz...geçirebilseydik iyidi ama geçmiyorsada onunla yaşamayı öğrenmek lazım değil mi,giyemediklerim içimde kalacağına ohhh herşeyi giyiyorum...varsın ne güzel bacakları varmış demesinler canııım...

Barcman
15-06-07, 06:06
başak-3434
Kizlar Acaba Bu Domuz Yagi Gerçekten Yararmi? Vallahii Günah Olur Diyee Almak Istemiyorumm Ama Ya Gerçekten Işe Yariyorsaaa Tövbe Tövbeee Durup Dururken Günaha Girmesek Bariii.:))
ya niye gunaha giriceksiniz anlamıyorum yemiyeceksinizki haricen suruceksiniz dinimizde domuz eti yemek gunah surmek degil sevgiler

EU1
15-06-07, 07:06
arkadaşlar 2,sayfadada belirtmiştim kızımın eline domuz yağı sürdüğümü sürmeden önce çok düşündüm ve kararsız kaldım sürüp sürmemekte ve bir hocaya sorarak sürdüm şifa için kullandığım ve yemediğim için günah değil dedi

EU1
15-06-07, 07:06
birde hoca bana dediki eğer sürmessen çocuğunun vebalini çekeceksin ileride onun günahı daha büyük dedi,takdir sizin arkadaşlar yanıklara çok iyi geliyor

Barcman
15-06-07, 09:06
sevdaperest
birde hoca bana dediki eğer sürmessen çocuğunun vebalini çekeceksin ileride onun günahı daha büyük dedi,takdir sizin arkadaşlar yanıklara çok iyi geliyor
canım yeni yarayamı iyi geliyor yoksa eski yanıklaramı onu merak ettim sevgiler

Barcman
16-06-07, 09:06
başak-3434
BARÇMAN bu yagı yanık yeniyken sürmek iyiymiş diye biliyorumm etkisi daha çabuk olur.UMARIM ESKİ YANIKLARADA İİİ GELİR bunuda denemek lazımm:)
Bu arada bir kapatıcı varmış eski yanık, yara,çatlak yani ne kusurun varsa vücudunda onu kapatıyor bunlar işe yaramazsa en son bu üründen alacagımm
sevgiler
sagol canım bilgilendirdigin icin sevgiler

TATOSH
17-06-07, 16:06
slm kızlar başak ın bahsettiği converderm diye bir tür kapatıcı fiyatıda bir o kadar pahalı alıp denemek lazım söylediklerine göre gerçek bir kapatıcı eczacı bana fiyatının 70 ytl olduğunu söyledii parası olan alıp bir denesin bizede bir haber versin lütfen:)) herkese sevgiler

TATOSH
17-06-07, 16:06
kızlar vallahi kadın olmak çok zorr ...:)

siyahın-matemi
19-06-07, 15:06
ro_se
canım bizimm komsunun kızının yüüzü yanmıştı onun yüzüne kaynar cay dökülmüştü bayagı derin yanıkdı.cocugun babaannesi yumurtanın yagını cıkartıp yanan yerlere 1 hafta boyunca sürmüştü inanırmısın ama suan da cocugun yüzünde yanıktan eser yok hatta ben merak edip sormuştum yumurtanın yagını nasıl cıkartıyorsunuz diye
arkadaşlar ilk once yanık yzunden rahatsızlık cekenlere gecmış olsun dıleklerımı ıletıyorum.bu yumurta yagı nedır nasıldır nasıl yapılır nerden bulunur
bılenler yazarsa cok ıyı olur kanımca.şimdiden teşekkurler

callisto_jade
19-06-07, 23:06
PİYANO
arkadaşlar merhaba ben bundan yıllar önce iğneli epilasyon yaptırmıştım güzelim bacaklarıma yanlış uygulama yaptıklarından kıl kökleriyle beraber deride yandı bende etek giyenleri kıskanmaya başladım hatta yaz geldiğinde moralim sıfır oluyor acaba bu "domuz yağını" nerden bulabiliriz?banada bir faydası olabilirmi ki
bende lazer epilasyondan yandım 3 yıldır uğraşıyorum izlerle.ama sana tavsiyem şu;benim şu an eskisi kdr olmasada izlerim var ve ben bu halimle kısa kollu giyiyorum.sonranlarada çekinmeden söylüyorum artık çünkü bu benim değil beni yakan doktorun suçu.ayrıca geçen farkettim bi ara gözüm koluma takıldı,bi arkadaşım yanında defalarca kısa kollu giymeme rağmen farketmemişti ama ben bakınca öle dikkatli direk sordu noldu koluna diye.yani diyeceğim şu ki;sen üstüne düştükçe o yanıklar daha çok göze batıyo.inş burda yanık izlerini geçiren birşeyler bulacaz.

callisto_jade
19-06-07, 23:06
ben yumurta yağını kullandım çok kötü kokuyor ama faydası var.benim babamın arkadaşının kolu alevden yanmış 2 haftada tüyleri bile eskisi gibi çıkmış.hemde adamın kemiği görünüyormuş doktor iyileşmez bu demiş ve adamın kolu iyileşince doktor bile hayrete düşmüş.yalnız şunuda ekleyeyim ben hiç öyle düzenli kullanmadım.ama belki düzenli kullanılırsa sonuç alınır çünkü hücreleri yeniliyor.tabi taze yanığa kullanmak daha faydalı.bu yağı köylüler yapıyor genelde.babam bana abideninköyünden getirtmişti.şimdi diyeceksiniz sen niye tazeyken yanığın kullanmadın diye.ben lazerden yanmıştım ve yanık olduğunu doktorum bize söylemedi bile alerjik reaksiyon dedi yandığımı 6 ay sonra öğrendim.
Bu arada sizlerle duyduğum başka bir yanık olayını paylaşayım istiyorum.burda bi kadın aynen benim gibi lazerden yanmış.yanığı yapan doktor tekrar lazerle yanığı yok etmeye kalkıyo ve kadının zaten yanmış olan yüzünü ikinci kez yakıyo.üstüne birde kadına ben seni tanımıyorum fln demiş.burdan herkese tekrar söylüyorum lazer çok önemli bir iş.benim doktorum dünyaca ünlüydü ama sonuç malesef hüsran oldu.epilasyon olsun başka bir tedavi olsun lazerle yapılıyorsa önce deneme atışları yaptırın,en ufak bir acıda masadan kalkın.

kısmetsiz kedi
21-06-07, 18:06
kızlar yeni aynıklara yumurta yağı çok iyi geliyor.ve hazırlamak zannedildiği gibi zor değil...biz bizzat kardeşime kullandık eser dahi kalmadı.istaeyenler için hazırlanışını anlatayım: sadece yumurtanın sarısı(ortalama 12-15 tane) teflon bir tavada yanana kadar karıştırılır.yumurta simsiyah gibi oluncaya kadar.zaten yağı ayrılıyor.çok büyük miktaryağ elde edilmiyor.yarım kahve fincanı var yok
birde bu yağı pamukla falan sürmeyeceksiniz!tavuk yada kuş tüyü ile yaranın üzerine kurudukça süreceksiniz.umarım faydam olmuştur...

TATOSH
22-06-07, 07:06
kısmetsiz kedi
kızlar yeni aynıklara yumurta yağı çok iyi geliyor.ve hazırlamak zannedildiği gibi zor değil...biz bizzat kardeşime kullandık eser dahi kalmadı.istaeyenler için hazırlanışını anlatayım: sadece yumurtanın sarısı(ortalama 12-15 tane) teflon bir tavada yanana kadar karıştırılır.yumurta simsiyah gibi oluncaya kadar.zaten yağı ayrılıyor.çok büyük miktaryağ elde edilmiyor.yarım kahve fincanı var yok
birde bu yağı pamukla falan sürmeyeceksiniz!tavuk yada kuş tüyü ile yaranın üzerine kurudukça süreceksiniz.umarım faydam olmuştur...[/QUOT
VERDİĞİN BU DEĞERLİ BİLGİ İÇİN .ÇOK SAOL..HİÇ OLMAZSA NASIL YAPILDIĞINI ÖĞRENDİK ALLAH KİMSEYE VERMESİN HERKESE SLM SEVGİLER

siyahın-matemi
22-06-07, 13:06
kısmetsız kedı cnm verdığın bılgıler ıcın cok teşekkur ederım.ben bu tur şeylerle cok ılgılendığım ıcın merak etmıştım. defterıme gecırecem hemen . bu sıteden cok şey ögrendım bılgılerını sakınmayanlara tekrar teşekkür:nazar:

kısmetsiz kedi
22-06-07, 17:06
bir faydam olmuşsa ne mutlu bana..

TATOSH
30-07-07, 13:07
Eeeeeee Kizlar Nasilsiniz Hiç Hareket Yok Burda Herkese Sevgiler:))

TATOSH
2-08-07, 11:08
Kizlar 2 Gün önce Yüzüme Siğil Ilaci Sürdüm Oda Orayi Yakti şimdi Sigara Basmişim Gibi Iz Var..o Ize Ne Iyi Gelir Tavsiyelerinizi Bekliyorum Allah Aşkina Yazin Lütfenn...:KK43:((kaş Yapayim Derken Göz çikardimmm.((

royall
5-08-07, 17:08
rahmetli anneannem de yanıklar için yumuşak sanayağı ve yumurta sarısını iyice karıştırırr merhem kıvamına getirip yanığa sürerdi hiç iz kalmazdı..

TATOSH
5-08-07, 18:08
biligin için teşekkürler canım..peki rahmetli annaannenin üzerinden bayagı iz geçmiş yanıklara bir tavsiyesi varmıydı?büyükler herşeyi biliyor canım..mekanı cennet olsun...sevgiyle kal..

callisto_jade
11-09-07, 11:09
ya bu sitede bana arnavut kremi tavsiye edildi yanık izleri için.aama nerden bulacağım bilmiyorum.arnavutlar çok yaparmış bunu.eğer bileniniz varsa burdan paylaşsın lütfen.

royall
10-10-07, 13:10
TATOŞ
biligin için teşekkürler canım..peki rahmetli annaannenin üzerinden bayagı iz geçmiş yanıklara bir tavsiyesi varmıydı?büyükler herşeyi biliyor canım..mekanı cennet olsun...sevgiyle kal..
hayır canım ya sadece yeniolan yanıklara karşı yapardı bu merhemi

TATOSH
10-10-07, 13:10
keşke yapılacak birşey olsaydı..iyi olurdu..
teşekkürler canım..ilğin ve alakan için... :Şeniz:

icel
16-10-07, 20:10
izler değilde yanan biyere bal mumu ve zeytinyağı tülbente sürülüp üstüne yapıştırılır ve ertesi gün tekrarlanır diye duydum

misty
2-11-07, 15:11
küçük yanıklar iyileşmeye başladıklarında,kadife çiçeği ve eşekkulağı ile yapılmış bir merhem deride daha az iz kalmasını sağlayacaktır.

EFNAN
15-01-08, 13:01
benneyaptımkiarkadaşlar bende yanık izinden muzdaribim çok çektim desem yeri yar.benimde boynumda ve sağ kolumda var yanık izi,bu yüzden evliliyim bile bozuldu.3yaşında yanmışım çaydan.hem fiziyini bozuyor hemde piskolojini,yanık izi çok iğrenç.sanmıyorum estetikten başka bişeyin faydasının olcanı,ama bazılarını not aldım deneyeceyim.hepinizi çok seviyorum çok faydalı bilgiler veriyosunuz.Çok üzgünüm çoook

EFNAN
15-01-08, 13:01
a.s.arkadaşlar bende yanık izinden muzdaribim çok çektim desem yeri yar.benimde boynumda ve sağ kolumda var yanık izi,bu yüzden evliliyim bile bozuldu.3yaşında yanmışım çaydan.hem fiziyini bozuyor hemde piskolojini,yanık izi çok iğrenç.sanmıyorum estetikten başka bişeyin faydasının olcanı,ama bazılarını not aldım deneyeceyim.hepinizi çok seviyorum çok faydalı bilgiler veriyosunuz.1hug:

gmzdmr
31-01-08, 13:01
kantoran yağı
zeytin yağı
susam yağı
badem yağı

eşit miktarda bunlardan karıştırıp kullana bilirsiniz

ayrıca yanıklarda aklınızda bulunsun yandığı zaman hemen üzerine sirkeli pamuk veya bez koyarsanız ne şişer ne su toplar nede iz kalır buda denenmiştir.
,geçmiş olsun arkadaşlar