TEST

Ağustos ayında tüp bebeğe başlayan arkadaşlar...

Beyaz
10-08-10, 06:08
Merhaba hanımlar ben dün memorial de kısa protokolle tüp e başladım. doktorum Semra Kahraman sanırım yaşımdan olsa gerek bana çok az ilaç verdi. bu arada yumurta sayım sadece 2 ama illa başlamam konusunda telkinlerde bulundu. sayı önemli değil önemli olan kalitesi dedi. ben de başladım. hayırlısı allahtan artık. benim ilk tüp denemem çok zorlandım dün iğne oldum. gece bir başım dönüyor bir uykum geliyor zor geçti valla daha nasıl dayanırım bilmiyorum. lütfen bu ay tüp deneyenler yaşadıklarımızı paylaşalım mı nedersiniz?

baharnaz
10-08-10, 06:08
Beyaz
Merhaba hanımlar ben dün memorial de kısa protokolle tüp e başladım. doktorum Semra Kahraman sanırım yaşımdan olsa gerek bana çok az ilaç verdi. bu arada yumurta sayım sadece 2 ama illa başlamam konusunda telkinlerde bulundu. sayı önemli değil önemli olan kalitesi dedi. ben de başladım. hayırlısı allahtan artık. benim ilk tüp denemem çok zorlandım dün iğne oldum. gece bir başım dönüyor bir uykum geliyor zor geçti valla daha nasıl dayanırım bilmiyorum. lütfen bu ay tüp deneyenler yaşadıklarımızı paylaşalım mı nedersiniz?
Selam canım hayırlı olsun tedavin inşallah güzel sonuçlar alırız.
bende memorıalda başladım 8.günüm Drum Nur hanım
yaşın kaçtı ve hangi ilaçları verdiler merak ettim canım

Beyaz
10-08-10, 07:08
baharnaz
Selam canım hayırlı olsun tedavin inşallah güzel sonuçlar alırız.
bende memorıalda başladım 8.günüm Drum Nur hanım
yaşın kaçtı ve hangi ilaçları verdiler merak ettim canım
merhaba tekrar. menagonla gonal f arasındaki farkı bilmiyorum ama benim yumurtam az olduğu için bana 75 mg doz önerildi. demekki senin folükül sayın fazla mutlu olmalısın.kaç folükül var? benim yaşım 40 sayılır.
bugün senin tedavide mi 8. gün yoksa regli olalı mı 8 gün oluyor?

baharnaz
Tedavide 8.günüm reglimin 3.günü başlanmıştı.
Sizin problem nedir canım

baharnaz
Folikül sayımı net olarak söylemediler Nur hn çok iyi dedi önemli olan kalitesi dedi
dünkü ölçümde en büyüğü 12.5 tu

baharnaz
Benim bu tedavi ilk fazla birşey bilmiyorum KK den okuduklarım paylaşımlar bana çok şey kattı

Beyaz
baharnaz
Benim bu tedavi ilk fazla birşey bilmiyorum KK den okuduklarım paylaşımlar bana çok şey kattı
ne güzel. rezervin iyiyse ne mutlu sana. benim iki tane sorunum var hatta üç. yaş,yumurta rezervi azlığı bir de kist.
siz de sorun nedir?

baharnaz
Beyaz
ne güzel. rezervin iyiyse ne mutlu sana. benim iki tane sorunum var hatta üç. yaş,yumurta rezervi azlığı bir de kist.
siz de sorun nedir?
Eşimde sayı ve hareket problemi var canım bende de benim geçen yılki HSG mde sadece Endometriumla ilgili minimal düzeyde subkoz myom yazıyordu ama Nur hn sürekli muayene ettiği için şimdilik bir problem yok dedi.Endometrium Tip I diyor.

baharnaz
Beyaz
siz de sorun nedir?
Yumurta rezervimle ilgili brşey söylenmedi ama hep kalitesi önemli diyorlar
dün otobüste eve gelirken 38 yaşında bir bayanla tanıştım çok heyecanlıydı heyecanını paylaştı benimle tek yumurtası varmış ve şimdi hamileymiş çok mutlu oldum

Beyaz
baharnaz
Yumurta rezervimle ilgili brşey söylenmedi ama hep kalitesi önemli diyorlar
dün otobüste eve gelirken 38 yaşında bir bayanla tanıştım çok heyecanlıydı heyecanını paylaştı benimle tek yumurtası varmış ve şimdi hamileymiş çok mutlu oldum
bana da umut oluyor çok sevindim. peki o kadın normal yoldan mı tüple mi hamile kalmış?

baharnaz
Beyaz
bana da umut oluyor çok sevindim. peki o kadın normal yoldan mı tüple mi hamile kalmış?
yanlış hatırlamıyorsam 2.tüp bebek tedavisiyle hamile kalmış canım. Hiç kafana takma rahat ol canım önemli olan sayı değil kalite.

Beyaz
baharnaz
yanlış hatırlamıyorsam 2.tüp bebek tedavisiyle hamile kalmış canım. Hiç kafana takma rahat ol canım önemli olan sayı değil kalite.
işallah allah bu yolda yüzümüzü güldürür canım.

baharnaz
10-08-10, 08:08
Beyaz
işallah allah bu yolda yüzümüzü güldürür canım.
Amin canım benim biraz işlerim var sonra görüürüz yine

Beyaz
10-08-10, 08:08
bizden başka ağustosta tüp e başlayan yok sanırım :)))

badenur
10-08-10, 09:08
Beyaz
arkadaşım, öncelikle merkez ve doktor seçiminin doğru tercih olduğuna inanıyorum. benim 10 yumurtam çıkmıştı, ama sadece 2 tanesi kaliteli oldu, yani önemli olan gerçekten sayı değil kalite. bir tane olsun, tam olsun. bana hep yüksek doz verildi, son doktorum yüksek dozun kaliteyi olumsuz etkilediğini bir dahaki denemede min. doz vereceğini söyledi. o nedenle tedavinde başarılı olacağına inanıyorum. ilacın etkilerine bir iki gün içinde alışırsın, belki birazda heyecanlandın ondan olabilir. dilerim ilk denemende yüzün güler ve hamileyim dersin. bol şans.

Beyaz
10-08-10, 10:08
badenur
arkadaşım, öncelikle merkez ve doktor seçiminin doğru tercih olduğuna inanıyorum. benim 10 yumurtam çıkmıştı, ama sadece 2 tanesi kaliteli oldu, yani önemli olan gerçekten sayı değil kalite. bir tane olsun, tam olsun. bana hep yüksek doz verildi, son doktorum yüksek dozun kaliteyi olumsuz etkilediğini bir dahaki denemede min. doz vereceğini söyledi. o nedenle tedavinde başarılı olacağına inanıyorum. ilacın etkilerine bir iki gün içinde alışırsın, belki birazda heyecanlandın ondan olabilir. dilerim ilk denemende yüzün güler ve hamileyim dersin. bol şans.
:)) güzel dileklerin için sonsuz teşekkürler...umarım senin de bebeğin tez zamanda gelir .
evet yumurta az buna can sıkmıyor değilim ama içimden hep dua ediyorum işallah ikisi de harikadır ve ikizlerim olur diye:) kendi kendimi avutuyor olsamda düşündükçe mutlu oluyorum belki mucize beni de bulur kimbilir...

sarıcivciv
10-08-10, 11:08
Merhaba beyazcım,tedavin hayırlı olsun..İnşallah güzel haberlerini alırız..
Bende agustos ayında tüp bebeğe başladım canım..Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

Beyaz
10-08-10, 12:08
sarıcivciv
Merhaba beyazcım,tedavin hayırlı olsun..İnşallah güzel haberlerini alırız..
Bende agustos ayında tüp bebeğe başladım canım..Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.
senin de tedavin hayırlı olsun canım. işallah bebeğine kavulursun.
kaçıncı gündesin bugün? hangi merkezde yaptırıyorsun?

sarıcivciv
10-08-10, 13:08
Beyaz
senin de tedavin hayırlı olsun canım. işallah bebeğine kavulursun.
kaçıncı gündesin bugün? hangi merkezde yaptırıyorsun?
Beyazcım merhaba,ben gonal f iğnelere başladım.iğnemin bugün 4.günü....
perşembe günü kontrolüm var..iğne dozlarım hakkında görüşeceğiz.amerikan hastanesinde başladım canım..ilk denemem hakkımızda hayırlısı olsun.

ozle_mm
10-08-10, 14:08
herkese merhaba
bende ağustos ayında t.bebk tedavisine başlayanlardanım.
bugün tranfsferin 4.günü
amerikan hast. ilk denemem.
hepimiz için bol şans diyorum...

Beyaz
10-08-10, 15:08
sarıcivciv
Beyazcım merhaba,ben gonal f iğnelere başladım.iğnemin bugün 4.günü....
perşembe günü kontrolüm var..iğne dozlarım hakkında görüşeceğiz.amerikan hastanesinde başladım canım..ilk denemem hakkımızda hayırlısı olsun.
benim de perşembe kontrolüm var ama ben memorial deyim. :) ilk ve son olmasını dilerim. bundan sonra doktora gitme sebebin bebe kontrollleri olur umarım:)

Beyaz
ozle_mm
herkese merhaba
bugün tranfsferin 4.günü
merhaba arkadaşım.
sen artık sonuca doğru adım atıyorsun sanırım son 8 günlük süre kaldı. işallah başka bir tedaviye gerek kalmadan bebeğine kavuşursun....

ozle_mm
Beyaz
merhaba arkadaşım.
sen artık sonuca doğru adım atıyorsun sanırım son 8 günlük süre kaldı. işallah başka bir tedaviye gerek kalmadan bebeğine kavuşursun....

TŞK. İYİ DİLEĞİN İÇİN
8 gün kaldı ama inanki geçmiyor, rüyalarıma giriyor artık, birde yeni yasağa göre sadece 1 tane embriyo transfer edildi. en azından 2 tane embriyo transfer edilseydi şansım daha yüksek olabilirdi belkide. ama hayırlısı artık..
eğer olmazsa embriyolardan 3 tanesini dondurduk, onlarda deniycez.

Beyaz
10-08-10, 18:08
ozle_mm
TŞK. İYİ DİLEĞİN İÇİN
8 gün kaldı ama inanki geçmiyor, rüyalarıma giriyor artık, birde yeni yasağa göre sadece 1 tane embriyo transfer edildi. en azından 2 tane embriyo transfer edilseydi şansım daha yüksek olabilirdi belkide. ama hayırlısı artık..
işallah ona gerek kalmayacak. onları da artık bi iki sene sonra koydurursun:)
ben ilk iğnemi dün oldum hemen gece rüyama girdi.rüyamda birsürü ilacım var ve hepsi karışıyor hangisini içtim içmedim bazılarını içmeyi unutuyorum falan. rüyana girmez mi girer elbette. dikkatini başka şeylere vermeye çalışacaksın artık. zor ama napalım...

baharnaz
10-08-10, 19:08
sarıcivciv tedavin hayırlı olsun

Özlemm güzel haberlerini bekliyoruz canım

İnşallah hepimiz bebişlerimize kavuşuruz.

sarıcivciv
11-08-10, 07:08
ozle_mm
herkese merhaba
bugün tranfsferin 4.günü
Süper canım...güzel haberini bekliyoruz...Allahım inşallah gönlüne göre verir :))
Bende amerikan nişantaşındayım canım doktorum kim ? memnummusun??

Beyaz
benim de perşembe kontrolüm var ama ben memorial deyim. :) ilk ve son olmasını dilerim. bundan sonra doktora gitme sebebin bebe kontrollleri olur umarım:)
İnşallah canım..Hayırlısı olsun..
hihoyyyt
ozle_mm
TŞK. İYİ DİLEĞİN İÇİN
Her işte vardır bir hayır canım..Olacağı varsa 1-2-3 farketmez...Rabbime sığın vardır elbet bir bildiği...Çok heyecan yaptım :) senin az kalmış sonuca..hayırlısı

baharnaz

Sağol tatlım..Cümlemiz için hayırlı olsun..Hepimzi hamiş kalalım emi....vereliniortak

baharnaz
11-08-10, 08:08
Hayırlı ramazanlar herkese...

Beyaz
11-08-10, 10:08
baharnaz
Hayırlı ramazanlar herkese...
TEŞEKKÜR ederim işallah hepimize hayırlı olur. allah hepimizin yüzünü güldürsün bu mübarek günde
yazdıklarını okudum yumurtalarının büyümesi aynı hızda değilmiş. işallah sorun olmaz allahtan dilerim. benim sadece iki yumurtam var böyle bir aksilik çıkarsa hiç şansım yok. allahım bu mübarek günde yüzümüzü güldürür işallah...
sevgiler...

Beyaz
11-08-10, 10:08
arkadaşlar benim tedaviye başlayalı 3. günüm bu dönemde ne yiyip içmeliyiz ya da neler yememeliyiz bilen var mı?

sarıcivciv
11-08-10, 11:08
beyazcım pek bilgim yok ama ben hergün kayısı ve ceviz tüketiyorum..incirde iyiymiş..
kolcayı hayatımdan çıkardım...süt içiyorum..
arkadaşlar hergün 1 dilim ananas yememizi söylediler bebeğin tutunmasını saglıyormuş :)))
özellikle yaptığım bişey yok....tatlım...

cigdo
Arkadaşlar hepinize selamlar ve hayırlı ramazanlar,

Allah hepinizin gönlüne göre versin, öncelikle,

***Önemli olan yumurta kalitesi gerçekten ben den hiç kaliteli yumurta çıkmıyordu yaşım 27 olmasına rağmen 2.denememde memorial de Hale hnm ile 8 olgun yumurtam çıktı ve şu anda hamileyim'!!!

***Ayrıca yeni yasayıda kafanıza takmayın önemliş olan embryonun kalitesi benim 5.güne kalabilen tek embryom vardı donduralacak başka da kalmadı ve sadece o transfer edildi ammaaaaa şu anda tek yumurta ikizlerime hamileyim!!!

***Hem memorial hemde amerikan hastaneleri gerçekten işinde başarılı, ben memorilai daha iyi biliyorum ve çok da memnun kaldım..

Bu sabır ve emek isteyen yolda hepinize allahım yardımcınız olsun. Hımmm bu arada banada maşallah demeyi unutmayın emi, sevgiler...

sarıcivciv
cigdo

***Önemli olan yumurta kalitesi gerçekten ben den hiç kaliteli yumurta çıkmıyordu yaşım 27 olmasına rağmen 2.denememde memorial de Hale hnm ile 8 olgun yumurtam çıktı ve şu anda hamileyim'!!!

***Ayrıca yeni yasayıda kafanıza takmayın önemliş olan embryonun kalitesi benim 5.güne kalabilen tek embryom vardı donduralacak başka da kalmadı ve sadece o transfer edildi ammaaaaa şu anda tek yumurta ikizlerime hamileyim!!!

***Hem memorial hemde amerikan hastaneleri gerçekten işinde başarılı, ben memorilai daha iyi biliyorum ve çok da memnun kaldım..

Bu sabır ve emek isteyen yolda hepinize allahım yardımcınız olsun. Hımmm bu arada banada maşallah demeyi unutmayın emi, sevgiler...

:nazar:41 kere maşallah nazar degmesin canım :))Desteğin için teşekkür ederiz..
Kendine ve bebişlerine dikkat et...Allahım saglıcakla bebeklerini kucagına alabilmeyi nasip eylesin.

baharnaz
11-08-10, 12:08
Beyaz
arkadaşlar benim tedaviye başlayalı 3. günüm bu dönemde ne yiyip içmeliyiz ya da neler yememeliyiz bilen var mı?
İnşallah yarın 10 da tekrar gidicem bugün iğne saatimi değiştirdiler baskılama iğnesinden kaynaklandı belkide bilmiyorum hayırlısı moralimi iyi tutmaya çalışıyorum.

Yeme içme konusuna gelince canım
ben de mutlaka ceviz, kurukayısı elma kurusu yada incir yemeye çalışıyorum. Meyve erik ve karpuz tüketiyorum
Yemek olarak bol bol proteinli şeyler tüketiyorum ( beyaz et, peynir, yoğurt vb) ağırlıklı besleniyorum, günde 1 kase çorba içiyorum süt ise bir kez içtim geçen gün mahvoldum zaten karında şişlik oluyor sütü içince mahvoldum. Bir daha içmem herhalde içecek olarak kendi yaptığım meyve sularınından tüketiyorum. En az 10 bardakta su içiyorum

Hemşireyede sormuştum protein ağırlıklı beslenebilirsiniz demişti. Diyetsiyenimde listemi protein ağırlıklı vermişti.

Ananas çokmu faydalı gerçekten tüketmelimiyiz?

baharnaz
11-08-10, 12:08
cigdo Maşallah canım
inşallah sağlıkla bebişlerini kucağına alırsın canım

bizede dua et olurmu opuyorumnanaktan

sedasem
11-08-10, 14:08
bende umut tüp bebek merkezinde cuma günü başlıyorum.az önce regl oldum cuma çağırdılar.
bu mübarek günlerde hepimiz iyi sonuçlar alırız inşallah.
allah hepimizin yardımcısı olsun
zemuszemusolumunekankayizsmile

ozle_mm
11-08-10, 20:08
baharnaz

Özlemm güzel haberlerini bekliyoruz canım

İnşallah hepimiz bebişlerimize kavuşuruz.
umarım,
herkes beklediği güzel haberi alsın ya

ozle_mm
sarıcivciv
Süper canım...güzel haberini bekliyoruz...Allahım inşallah gönlüne göre verir :))
Bende amerikan nişantaşındayım canım doktorum kim ? memnummusun??

güzel haber vermeyi o kadar çok isterim ki. teşekkür ederim ayrıca iyi dileğin için. benim doktorum yılmaz bey,hastanenin karşısında özel muayenesi var. amrkan hastanesininde ziyaretçi doktoru.

ozle_mm
cigdo

tebrik ediyorum gerçekten, böyle haberler almak umut veriyo.
sağlıkla kucağına al inşallah.

ozle_mm
cigdo
sen iyi haberi aldın, iki tane sorum olacak yanıtlarsan sevinirim.
- bana opu yapıldıkran sonra crinone jel verdiler, transferden sonrada kullanıyorum. test gününe kadar devam edilecekmiş. ama rahatsızlık veriyo bana bu jel. sen kullanmışmıydın. ve ne kadar?
- test için 12.günü bekledinmi yoksa , daha mı erken yaptın.
yarın 6. günüm.kendimi kasmaktan yoruldum, ne olacaksa olsun diyorum artık.

ozle_mm
Beyaz
bana doktorum balık ve fındık ve yumurta beyazı ye demişti.

Beyaz
12-08-10, 07:08
merhaba arkadaşlar
size kötü haberim var. semra hanım 2 antral folükül var dedi ve ben pazartesi tedaviye başladım. bugün 4. gün ama hale hanım muayene etti ve tek folükül var dedi. ben 2 ye bile mırın kırın başladım. şimdi tedaviyi yarımmı bıraksam ne deersiniz fikirlerinize ihtiyacım var

yi2635
12-08-10, 10:08
kızlarr mrb bende bu ay tedaviye başaldımm ankara anatolia da dr.hakan yaralı çokkk memnunum ama benim 2.denemem olucak inşallahda sonolur..
1.denemede hamile kaldıım fakat bebeğimi kaybettim3 ay önce bu ay 6 adet dondurulmuşlarım var:) onları denicez haftaya transferim var...

yi2635
12-08-10, 10:08
Beyaz
merhaba arkadaşlar
size kötü haberim var. semra hanım 2 antral folükül var dedi ve ben pazartesi tedaviye başladım. bugün 4. gün ama hale hanım muayene etti ve tek folükül var dedi. ben 2 ye bile mırın kırın başladım. şimdi tedaviyi yarımmı bıraksam ne deersiniz fikirlerinize ihtiyacım var
beyazcım öncelikle tedavin hayırlı olsun..bence tek de olsa 10 tanede olsa 1 tane transfer yapılıyor sakın bırakma tedavini allah büyüktür ...bu tedavideen önemli şey moral ve baştan senin pozitif olman pozitif ol ki sonucun kocaman bir pozitiffff olsun inşallahhhhhhhhh:)))))):nazar:

smsimay
12-08-10, 12:08
bende adet günümü bekliyorum tedavi için.bugün yarın gelir artık.mayada başlayacağım inşallah.Arkadaşım oradan çok memnun olduğu için orayı tercih edelim.İnşallah bu mübarek günlerin hürmetine hepimiz mutlu haberlerimizi birbirimizle paylaşırız.

baharnaz
12-08-10, 13:08
sedasem

smsimay

yi2635 kızlar başlamış ve başlayacak olan tedavileriniz hayırlı olsun

Hepimiz bu yolda umutla mücadelemizi veriyoruz hepimiz için Allahtan hayırlısı.

baharnaz
12-08-10, 13:08
Beyaz
merhaba arkadaşlar
Üzülme canım 4.güne gelmişsin dediğim gibi sana bir örnek vermiştim 1 folükülle hamile kalan 38 yaşında bir bayanla tanıştım demiştim. Biz elimizden geleni yapalım Allahın takdiri herşey.

antral folükül ne oluyor canım?

gamzelim.66
12-08-10, 14:08
slm arkadaşlar bende bu gün donduurlmuşlarımla umut tüp bebkte tedaviye başladım bu gün ilk günüm allah hepimizin yardımcısı olsun inş iyi sonuçlar alırız

baharnaz
gamzelim.66
slm arkadaşlar bende bu gün donduurlmuşlarımla umut tüp bebkte tedaviye başladım bu gün ilk günüm allah hepimizin yardımcısı olsun inş iyi sonuçlar alırız
Tedavin hayırlı olsun
İnşallah güzel haberler paylaşırız.

gamzelim.66
çok sagolun inşş

pasakl
13-08-10, 06:08
merhabaa arkadaslar.bende bu ay basliyorum tüp bebege.....ayin 21 inde insaallah.