TEST

Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

zlom
27-02-11, 21:02
aa aklıma ne geldi mısır nişastası yerine jelatin kullanalım puding yapmak için

FimolaTe
27-02-11, 21:02
zlom
aa aklıma ne geldi mısır nişastası yerine jelatin kullanalım puding yapmak için
ben jelatin bulamıyorum :90: siyah noktalar için süper bir maske yapılıyor ondan ama bulamadıgım için deyenemiyorum :KK55:

zlom
27-02-11, 22:02
FimolaTe
ben jelatin bulamıyorum :90: siyah noktalar için süper bir maske yapılıyor ondan ama bulamadıgım için deyenemiyorum :KK55:
ben aktardan alıyorum bir bak istersen türlü türlü var... kağıt, toz seklinde..ayrıca puding için denedim ama sütü taşırıp döktüm kalanda su gibiydi yarım kilo süte 2 yemek kaşığı jelatin 2 tatlı kaşıgı mısır nişastası koydum ve sonuç bu:KK43:( şimdi tarcınlı süt içiyorum..:KK53:

zlom
27-02-11, 22:02
bu arada tarcınlı süt içerken tarcının faydaları neler diye okudum inanılmaz faydaları varmış bilmezdim artık hergün tatlı ihtiyacımı splengalı tarcınlı light sütle gidercem.. siz de bir faydalarına göz atın derim :KK68:bu kadar mücizevi olduğunu bilmezdim...

meyra333
27-02-11, 23:02
ilk defa duyuyorum

slea
28-02-11, 00:02
atak evresinde gunde 2 tane yagsız meyveli yogurt yenilebilir yazılmıs kitapta. sizce activia uygun mudur?sekersiz ve yag oranı 2.7 gibi bisey 100 gr da?

zlom
28-02-11, 08:02
slea
atak evresinde gunde 2 tane yagsız meyveli yogurt yenilebilir yazılmıs kitapta. sizce activia uygun mudur?sekersiz ve yag oranı 2.7 gibi bisey 100 gr da?
ben de burdan öğrendim sütaş light meyveli yogurt var bence o daha yağsız ve şekersiz. meyvenin şekeri var ona 2 taneyi geçmesin günde diyor.. ama aromalı şekersiz light yağur bulsak sınırsız tüketirdik.

aslında pasta ürünleri satan yerlerden aromalar bulup evde yoğurt yapabiliriz yağsız olur sonra tatlandırırız..:KK53:

sevgi1963
28-02-11, 09:02
uruz
Tam yağlı yoğurtla ilgili bilgisi olan yok mu?
Tam yağlı yoğurt yersem diyet bozulur mu?
tabii bozulu bu diyette yağ yok canım
meyveli sütaşlardan ye ben öyle yapıyorum yada activalardan:KK46:

sevgi1963
28-02-11, 09:02
bu yazdığım 1. şart unutmayın gençler
sigarayı bıraktım 3 ay oldu ve kontrolüm artık kendi elimde :nazar:

cumartesi yoğurt yaptım 1 kilo yağsız sek süt 2-3 kaşık sütaş yağsız yoğurt kefirde koyun içine
tabi bunların yağları varda çok az olanlar pembeleler yani..
sonra o yoğurdu ayran yaptım gidip gelip içiyorum ben severim ayranı:))

Arwenz
28-02-11, 10:02
uruz
Tam yağlı yoğurtla ilgili bilgisi olan yok mu?
Tam yağlı yoğurt yersem diyet bozulur mu?
Ben evdeyken tam yağlı yiyorum ama işyerinde 120 gr lık paketlerde satılan sütaş light yoğurt var onlardan yiyorum...
süt de bazen light bazen normal içiyorum
yürümüyorum, yulaf kepeği de yemiyorum 6 kiloya yakın verdim

Ama geçen hafta bozmak zorunda kaldım 5 gün sağlık nedenleri ile, bugün yeniden atak evresi ile baştan başladım.
Çok takıntı yapmamak lazım

slea
28-02-11, 10:02
Cok tesekkurler arkadaşlar. Bisey daha sorucam, atak evresinde light Dr. Oetker PUDING yiyebileceğimizden emin misiniz? Kitapta atak evresinde puding le ilgili bi bilgi goremedim, gözden mi kaçırdım acaba?

slea
28-02-11, 11:02
slea
Cok tesekkurler arkadaşlar. Bisey daha sorucam, atak evresinde light Dr. Oetker PUDING yiyebileceğimizden emin misiniz? Kitapta atak evresinde puding le ilgili bi bilgi goremedim, gözden mi kaçırdım acaba?
Unutmusum sormayı, bir de evet atak evresinde light pudinge izin varsa gunde ne kadar yenilmesine izin verilmis?

mvis
28-02-11, 11:02
kitapta vitamin kullanabileceğimiz yazıyodu iş çıkışı alıcam ama kitabımı evde unuttum vitaminine ne olduğunu hatırlamıyorum hastada oldum bademciklerim şişti antibiyotikde almam lazım o yüzden vitaminde alsam iyi olur dedim hatırlayanınız varsa söyleyebilirmi acaba :KK53:

efulimmm
28-02-11, 12:02
rakunn

Farklı şeylermiş, üzgünüm.. :S
bu resimleri sen mi çektin canım, bunları nerden buldun?

mvis
28-02-11, 12:02
benim almanyadan gelen yulaf kepeğim sağdakiyle aynı türkiyedekiler bildiğiniz saman :KK53:

efulimmm

slea
28-02-11, 14:02
mvis
kitapta vitamin kullanabileceğimiz yazıyodu iş çıkışı alıcam ama kitabımı evde unuttum vitaminine ne olduğunu hatırlamıyorum hastada oldum bademciklerim şişti antibiyotikde almam lazım o yüzden vitaminde alsam iyi olur dedim hatırlayanınız varsa söyleyebilirmi acaba :KK53:
simdi baktım, polivitamin desteği alınabilir yazıo kitapta, baska da bi vitamin turu belirtilmemis.

ayda2kilogo
28-02-11, 15:02
yeni gelen arkadaşlar kaç kilosunuz ne kadar vermeyi düşünüyorsunuz ? yada ne kadar verdiniz ?

slea
28-02-11, 16:02
Uff benim cok kilo vermem lazım; yaklasık 20kg. nasıl olcak bilmiyorum. daha once cok kısa bi sure bu diyeti yapmıstım. 7gunde yaklasık 3kilo vermistim ama sonra kaytarmaya baslayınca kilo vermem durmus, durunca da sıkılıp bırakmıstım. Şimdi 3gundur tekrar basladım bakalım neler olcak. Ne kadar surede bu diyetle Kaçr kilo verdiğini yazarsa eski arkadaşlar bize de motivasyon olur belki??:KK5: Bi de benim şu puding sorularıma cevap veren olursa çok sevincem, yaptım diet puding i, emin olamadığım için yiyemioyorum, cevap bekliorum. Yazık bana:KK58:

ayda2kilogo
28-02-11, 17:02
slea
Uff benim cok kilo vermem lazım; yaklasık 20kg. nasıl olcak bilmiyorum. daha once cok kısa bi sure bu diyeti yapmıstım. 7gunde yaklasık 3kilo vermistim ama sonra kaytarmaya baslayınca kilo vermem durmus, durunca da sıkılıp bırakmıstım. Şimdi 3gundur tekrar basladım bakalım neler olcak. Ne kadar surede bu diyetle Kaçr kilo verdiğini yazarsa eski arkadaşlar bize de motivasyon olur belki??:KK5: Bi de benim şu puding sorularıma cevap veren olursa çok sevincem, yaptım diet puding i, emin olamadığım için yiyemioyorum, cevap bekliorum. Yazık bana:KK58:
bana bu puding pek light mış gibi gelmiyor. ben hiç almadım. light ama ne yönden light ? şekeri light sa karbonhidrat kesin vardır. elimde normal puding var içinde şeker, mısır nişastası, aroma , tuz varmış. 100 gr da 20 gr karbonhidrat varmış. bence poşetin arkasındaki değerlere bak. karbonhidrat miktarına falan bak.

öyleyse kitabı olan arkadaşlar günde 1 tatlı kaşığı mısır nişastasına izin var diyorlardı. dün ben nişastayla kendim puding yaptım güzel oldu. onu dene istersen. değerleri düşükse light pudingide yiyebilirsin. tabi yağsız sütten yapmış olman lazım :KK34:

ayda2kilogo
ben ayın 17 sinde diyete başladım 11 gün falan oldu. 5 gün atak yaptım şuan 1 + 1 seyir evresi yapıyorum . 70 kilo ile başladım diyete bu sabah tartıldığımda 66.200 kg geldim. 3.8 kilo vermişim.
ah bi de yürüyüş yapıp bol su içebilsem daha fazla verecemden olmuyo :44:

55 kg ya inmek istiyorum toplamda 15 kilo vereceğim Allah nasip ederse :KK34:

sevgi1963
nişasta asla atak v seyir evrelerinde yok.
puding de arkadaşın dediği gibi şeker yoksa karbonhidrat vardır
light puding diye yazanların değerlerine bakın
eve kendiniz ligt süt ile yulafla yapabilirsiniz:KK53:

rakunn
28-02-11, 18:02
efulimmm
Yo ben çekmedim. İnternette arama yaparken bulmuştum ama satış yapılmıyodu. Siteyi anımsayamadım şimdi.:KK59:

rakunn
Ayrıca başka bir sitede şunu buldum:

Nutritional Values Oatmeal Oat Bran
Carbohydrates 27 grams 25 grams
Fiber 4 grams 6 grams
Soluble Fiber 2 grams 3 grams
Protein 5 grams 7 grams
Calcium 0% 2%
Iron 10% 20%
Thiamin 2% 25%
Phosphorus 0% 25%
Riboflavin 2% 6%
Magnesium 0% 20%
Zinc 0% 10%

Her ikisinde de 1/2 cup 150 kaloriymiş ve 3g yağ varmış.

Site şu:
Oat Bran vs. Rolled Oats | Heather Eats Almond Butter

rakunn
zlom
ben de burdan öğrendim sütaş light meyveli yogurt var bence o daha yağsız ve şekersiz. meyvenin şekeri var ona 2 taneyi geçmesin günde diyor.. ama aromalı şekersiz light yağur bulsak sınırsız tüketirdik.

aslında pasta ürünleri satan yerlerden aromalar bulup evde yoğurt yapabiliriz yağsız olur sonra tatlandırırız..:KK53:
Sütaşın meyvli yoğurtları mükemmel ama içinde gerçek meyve parçası var. Dukan abi mevye aromalı olanlara izin veriyor.

ayda2kilogo
sevgi1963
bende kitap yok ama mısır nişastası 1 tatlı kaşığı serbest diyor dediler bende dün akşam muhallebi gibi pişirmiştim tüh yaa. 300 gr vermişim dün. belki yemeseydim daha çok giderdi :84:

ayda2kilogo
bu akşam kabak yemeği yaptım yağsız kıymayla . üstüne yoğurt döküp yedim çok doyurucu. seyir evresinde tavsiye ederim yapın.

sizlerinde yaptığı yemekler varsa fikir olarak yazalım çeşitlendirelim menülerimizi :KK34:

zlom
28-02-11, 20:02
sevgi1963
kitap ducan diyeti sayfa 185 satır 10 konu Atak evresinde mısır unu kullanımı( mısır unu ve nişastasında araştırma yaptım nişasta undan elde ediliyor o kadar) ducan yazmış:"yiyrceklerin kıvamını koyulaştırmak için kullanılır. bir karbon hidrat olamsına rağmen çok az miktarda (125ml sos için 1 tatlı kaşığı) bunun önemi yoktur." aynen böyle demiş.. ister beşamel sos yap ister puding zaten tatlandırıcıya da izin var peki neden yapılmasın puding

zlom
drydry
bende kitap yok ama mısır nişastası 1 tatlı kaşığı serbest diyor dediler bende dün akşam muhallebi gibi pişirmiştim tüh yaa. 300 gr vermişim dün. belki yemeseydim daha çok giderdi :84:
acıklama yaptım kitapdan.. merak etme bişey olmayacak.. ben atak döneminde regl nedeniyle fındık yedim ödem sorunu yaşadım.. 2 güne bir puding yiyorum

zlom
rakunn
Sütaşın meyvli yoğurtları mükemmel ama içinde gerçek meyve parçası var. Dukan abi mevye aromalı olanlara izin veriyor.
yine kitapdan: atak evresi saf protein rejimi başlıklı yazının süt ürünleriyle ilgili açıklama bölümünden sayfa 73 satır 17 aynen yazıyorum:

yağsız meyveli yogurtlara da izin vardır, ancak günde en çok iki kutu yenebilir. kayda değer bir başlangıç yapmak isteyenlerke kilolarını sabitlemeye çalışanların atak evresinde bunlardan kaçınması daha iyi olur.....

ben akşam yada ikindi yogurt yiyorum ve bugün tam 2 hafta oldu 3 kilo verdim ama bilinmelidirki bunu ducan da kitap da belirtiyor atak da zaten vücut su kaybediyorr...

zlom
drydry
bu akşam kabak yemeği yaptım yağsız kıymayla . üstüne yoğurt döküp yedim çok doyurucu. seyir evresinde tavsiye ederim yapın.

sizlerinde yaptığı yemekler varsa fikir olarak yazalım çeşitlendirelim menülerimizi :KK34:
yemeği nasıl pişirdin ben de yarın yapayım

zlom
slea
evet yazmıyor ama mısır unu, light süt , aromalar , tatlandırıcılara izin varsa neden birleştirip puding yapılmasın... günde 125 ml bir tatlığı kaşıgı mısır nişastasıyla (100 gr mısır unu ve nişastasının karbonhidrat değeri 73dadür) karar sizin kitapda yediğimiz bir çok şeyin tarifi yok.. ben yapılabileciğini düşünüyorum yaptım da yedim de .. ayrıcaa dr oetker pudingin içindekiler kısmını da okuyunca zaten bu tarifden farkı yok..

zlom
slea
evet yazmıyor ama mısır unu, light süt , aromalar , tatlandırıcılara izin varsa neden birleştirip puding yapılmasın... günde 125 ml bir tatlığı kaşıgı mısır nişastasıyla (100 gr mısır unu ve nişastasının karbonhidrat değeri 73dadür) karar sizin kitapda yediğimiz bir çok şeyin tarifi yok.. ben yapılabileciğini düşünüyorum yaptım da yedim de .. ayrıcaa dr oetker pudingin içindekiler kısmını da okuyunca zaten bu tarifden farkı yok..

zlom
slea

zlom
bu arada ducandiyor ki
hormonal sıkıntıda, regl de,alkol ve ilaç kullanımı nedeniyle ve sebze tüketiminde vücut ödem yapar
bir bilgi olsun .....

tarcını araştırın derim ve eklerim

limonlu tarcınlı puding
375 ml light süte azıcık limon rendeleyin , her 125 ml için bir tatlı kaşığı mısır nişastası (3 kaşık)ekleyin , kaynatın,hafif koyu kıvam olunca ocaktan alıp içine tatlandırıcı ve tarcın koyup karıştırın, 3 ayrı kaseye boşaltın sogutup afiyetle yiyin ben öyle yaptım harika oldu. tabi günde bir tane yemek hatta gün aşırı yemek daha iyi olur

tabi atak evresinde yemek size kalmış..

ayda2kilogo
28-02-11, 21:02
zlom
yemeği nasıl pişirdin ben de yarın yapayım
çok çok az bi kaç damla ayçiçek yağı koydum tencereye. kuru soğanları attım kavurdum, üstüne yağsız kıymayı ekledim kavurdum, salça ekledim. karabiber tuz pulbiber ve kekik ekledim. kabakları yuvarlak yuvarlak doğradım yarım santim kalınlığında. en son tencereye kabakları ekledim karıştırdım. kabakların üstüne gelecek kadar su ekledim . kabaklar yumuşayana kadar pişirdim. eşimle kapış kapış yedik. üstüne yoğurt dök ye süper oluyor.

afiyet olsun :KK42:

ayda2kilogo
zlom
bu arada ducandiyor ki
hormonal sıkıntıda, regl de,alkol ve ilaç kullanımı nedeniyle ve sebze tüketiminde vücut ödem yapar
bir bilgi olsun .....

tarcını araştırın derim ve eklerim

limonlu tarcınlı puding
375 ml light süte azıcık limon rendeleyin , her 125 ml için bir tatlı kaşığı mısır nişastası (3 kaşık)ekleyin , kaynatın,hafif koyu kıvam olunca ocaktan alıp içine tatlandırıcı ve tarcın koyup karıştırın, 3 ayrı kaseye boşaltın sogutup afiyetle yiyin ben öyle yaptım harika oldu. tabi günde bir tane yemek hatta gün aşırı yemek daha iyi olur

tabi atak evresinde yemek size kalmış..
bende bu pudingi dün yaptım ama buğday nişastası vardı netten araştırdım pek fark yokmuş. buğday nişastasıyla yaptım. üstüne tarçın döktüm azda hindistan cevizi serptim süper oldu saol tarif için :KK34: içine aroma olarak da azıcık vanilya döktüm. pirinçsiz sütlaç gibiydi tadı :KK9:

zlom
yarın kabak almaya gidiyorummmm....

ayda2kilogo
zlom bişey soracağım sana ;

yarın hamsi yapmayı düşünüyorum hamsiyi mısır ununa bulasam fırın tepsisine tek tek sersem fırında kızartma gibi fanı çalıştırıp çıtır çıtır pişirsem olur mu yarın protein günüm. öyle yapsam fazla mı mısır unu almış olurum acaba ?

zlom

zlom
aa evet ya bende vanilya koydum ama unutmuşum yazmayı..

ayda2kilogo
zlom
:KK34: ben sulu yemekleri çok severim tabi ekmek banamasamda artık olsun yinede güzel . kabak yemeği her zaman favori sulu yemeklerimdendir. hem çabuk pişiyor hem lezzetli. umarım beğenirsin :KK66:

zlom
drydry

yarın hamsi yapmayı düşünüyorum hamsiyi mısır ununa bulasam fırın tepsisine tek tek sersem fırında kızartma gibi fanı çalıştırıp çıtır çıtır pişirsem olur mu yarın protein günüm. öyle yapsam fazla mı mısır unu almış olurum acaba ?
ben gecen yaptım sebze gümümdeydi yanında limonlu turp salata falan da vardı şahane oldu ama bence mısır hiç kullanmadan sana harika bi tarif vereyim. hamsilerin kafasıyla kılçığı nı da çıkar 2 hamsiyi iç kısımları bir birine yapıştır sışı sısarıda kalsın sonra bunları ızgara teline diz.. tuzla çıtır çıtır olana kadar pişir. benim demirdöküm mini fırın var balkonda ızgara yaparken kapak açık kalıyor, ve altına su dolu tepsi koyuyorumki yağı akıp alev almasın...birde açılır kapanır mangal tipi ızgaray diziyorum ters cevirmesi kolay olsun o ızgarayı da fırının ızgara telinin üzerine koyup pişiriyorum. eger senin fırın mutfaktaysa hamsileri çevirmen dert olabilir...

babam biber salcasına bular tepside fırında pişirirdi oda harika olurdu ama salca antep salcası tadında olacak..

ayda2kilogo
zlom
ben gecen yaptım sebze gümümdeydi yanında limonlu turp salata falan da vardı şahane oldu ama bence mısır hiç kullanmadan sana harika bi tarif vereyim. hamsilerin kafasıyla kılçığı nı da çıkar 2 hamsiyi iç kısımları bir birine yapıştır sışı sısarıda kalsın sonra bunları ızgara teline diz.. tuzla çıtır çıtır olana kadar pişir. benim demirdöküm mini fırın var balkonda ızgara yaparken kapak açık kalıyor, ve altına su dolu tepsi koyuyorumki yağı akıp alev almasın...birde açılır kapanır mangal tipi ızgaray diziyorum ters cevirmesi kolay olsun o ızgarayı da fırının ızgara telinin üzerine koyup pişiriyorum. eger senin fırın mutfaktaysa hamsileri çevirmen dert olabilir...

babam biber salcasına bular tepside fırında pişirirdi oda harika olurdu ama salca antep salcası tadında olacak..
benim fırınım büyük mutfakta. koku sorun değil benim için. ama fırının ızgarasına dizersem çeviremem gerçi alt üst ısıtıcıyı aynı anda açarsam çevirmeye gerek kalmaz :KK34:

salçalıda güzel fikir ama ben çıtır çıtır seviyorum ondan mısır ununa bulayayım demiştim ama sen çıtır çıtır oluyor dedin bende deneyeyim . fırın telide kirlencek ama napalım hemen yıkarım artık. ben bi kere fırın telinde pirzola yapmıştım fırından kokusu çıkmamıştım kek yapamamıştım keke bile siniyordu koku. kaç kez boş çalıştırdım sildim falan banamısın demedi. şimdiki fırınım yeni kıyamıyorum :KK34: koku kalırsa içinde derdim o benim. bendeki hamsiler karadeniz hamsisi kılçıklarına kadar temizlemiştik annemle. gözümü karartıp yapabilirim belki düşüneyim :44:
iyi geceler herkese :KK42:

zlom
önce fırınını sil sonra içinde tavuk ve köfteli yemekler pişir gecer:))

iyi geceler arkadaşlar...

zlom
1-03-11, 06:03
ben dün sepet peyniri ve köy peyniri aldım 2 sini de kızarttım tavada hiç yayılmadı olduğu gibi kaldı ve çok kuruydu yağsız olarak değerlendirip kırmızı minik domates ve salatalıkla bir güzel yanında da çayım bir güzel yedim. İnternette araştırdım bu peynirlerin ne kadar yağ içerdiğini öğrenemedim..

mvis
ben regl dönemi öncesi fena tatlı krizleri yaşıyorum ki normaldede çikolata bağımlısı bir insanım bu dönemlerde light puding hatta ve hatta maviyeşil light çikolata bile yiyorum baska türlü bu dönemi atlatamıyorum çünki ama bu sabah haftalardır direne vücudumun direncini bir kez daha kırdım ve tatrım tekrar ınmeye başladı diyetemin 38. gününde 66,5 u görmüş bulunuyorum moralım tekrar yerıne geldı :KK66:
zlom

mvis
ben hamsiyi yağlı kağıda dizip fırına atıyorum un eklemıyorum gayet te lezi oluyo ama proteğin + sebze gününde sonı ve domatesleri küçük doğrayıp üstüne ekleyincede cok lezzetli oluyo hamsi zaten yağlı bir balık
drydry

sevgi1963
1-03-11, 07:03
zlom
kitap ducan diyeti sayfa 185 satır 10 konu Atak evresinde mısır unu kullanımı( mısır unu ve nişastasında araştırma yaptım nişasta undan elde ediliyor o kadar) ducan yazmış:"yiyrceklerin kıvamını koyulaştırmak için kullanılır. bir karbon hidrat olamsına rağmen çok az miktarda (125ml sos için 1 tatlı kaşığı) bunun önemi yoktur." aynen böyle demiş.. ister beşamel sos yap ister puding zaten tatlandırıcıya da izin var peki neden yapılmasın puding
biliyorum soslar bölümünde anlatıyor ama o soslara kıvam vermek için azıcık bence yulafla yapın derim arkadaşlar gene de siz bilirsiniz:KK74:

meliSSAnil
1-03-11, 08:03
bende bu diyeti 10 gun kadar yaptim 4 kilo verdim cok kolayima geliyor bu diyet ve cabuk kilo veriliyor
ustelik aclik hissedilmiyor ve sporda yapmadim
66 dan 62 ye dustum hedefim 60 olmak
ama cuma gununden bu yana biraktim daha dogrusu mecbur kaldim surekli misafirler ya ben gittim ya onlar geldi diyet yapiyorum deyincede daha bir israrla ye ye diye zorladilar istemeyerek bir kac gun biraktim artik rahatim
bugun yeniden 3 gunluk bir atak yapicam devam edicem
tabi bu arada kilom 63.3 olmus
kalan 3 kiloyuda vericem insallah
birde sunu yazmadan edemiycem
gecen hafta druma gitmistim ve dukan diyetini yapiyorum dedim druma
oda sagliksiz iyi olmaz dedi vucut kas kaybediyor dedi
yinede bir hafta daha yapip sonrasinda yediklerime dikkat edicem
tatli krizi icin altin cilek kurusu aldim kabizlik icinde iyi metobolizmayi hizlandiriyor diyede biliyorum
bakalim bir haftada kalan 3 kiloyu verebilicekmiyim

mvis
1-03-11, 08:03
bu diyeti uygularken mutlaka ama mutlaka spor yapılmalı yoksa sarkar ve kas kaybedersiniz egğer yuruyemiyorsanız evinizde 30 dklık jimnastik yapın yada kondisyon aleti kullanın evınızde varsa ama mutlaka hareket edın arkadaslar aldığımız bu yuksek proteini mtlaka yakmamız lazım ben hava cok soguk olduğu için yürüyemiyorum ama evde manyetık elptik bisikletim var en az 30 dk ona biniyorum yürüyüşden daha yorucu oluyor ama harektsizlikden ıyıdır :KK53: