Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

frettchen88
20-04-11, 18:04
Selam arkadaşlar

Bende geçen cuma başladım bu diyete en son p.tesi tartılmıştım, 3 günde 2700 g vermişim. Tartım olmadığından hergün tartılamıyorum. Bugün protein+sebze kısmına geçtim, bakalım umarım kilo vermeye devam edebilirim. Daha önümde çok uzun bir yol var maalesef :KK43: motivasyonum da düşmeye başladı. Direncim kırılıyor tatlı yiyeceklere karşı, tek sorunum bu :KK59:

barro
frettchen88
Selam arkadaşlar

Bende geçen cuma başladım bu diyete en son p.tesi tartılmıştım, 3 günde 2700 g vermişim. Tartım olmadığından hergün tartılamıyorum. Bugün protein+sebze kısmına geçtim, bakalım umarım kilo vermeye devam edebilirim. Daha önümde çok uzun bir yol var maalesef :KK43: motivasyonum da düşmeye başladı. Direncim kırılıyor tatlı yiyeceklere karşı, tek sorunum bu :KK59:
daha şimdiden motivasyonun düşerse :KK1:
tatlandırıcılı şeyler yapıp ve ya da süte tatlandırıcı at iç keser belki tatlı iştahını?
bi de goji berry var kurt üzümü, tibet üzümü olarak da geçiyo o da tatlı ondan da tüketebilirsin

frettchen88
barro
daha şimdiden motivasyonun düşerse :KK1:
tatlandırıcılı şeyler yapıp ve ya da süte tatlandırıcı at iç keser belki tatlı iştahını?
bi de goji berry var kurt üzümü, tibet üzümü olarak da geçiyo o da tatlı ondan da tüketebilirsin
Üzümde çok fazla şeker vardır ama bilmiyorum, özel bir cins mi bu üzüm?

barro
20-04-11, 19:04
frettchen88
Üzümde çok fazla şeker vardır ama bilmiyorum, özel bir cins mi bu üzüm?
normal üzüm gibi değil görüntüsü tadı tamamen farklı bileşimi de tabi
önceki sayfalarda içeriğindeki besin maddeleri falan paylaşılmıştı
hatta bu hafta cuma günü bimlere gelecekmiş goji berry
dukan diyetinde var sitesinde de var hatta ürünlerin arasında

mechartemisia
20-04-11, 19:04
efulimmm
meliSSAnil
efulimm nerde kizin biz goremedik o cadiyii
o cadı bu işte canım, geçen yaz çekilen resmi bu... ama maalesef benim aptallığım yüzünden saçındaki o güzelim lüleler gitti.. şimci düz saçları...aşkım, hayat kaynağım, kaymak bebeğim bu işte teyzeleri...

Eki Görüntüle 181493
Bunu bana bırakacaksın, sen gideceksin, ben bununla saatlerce vakit geçiririiimmmm.. NAsıl güzel sohbet edilir bu kızlaaa.. Birlikte kurabiye yaparız, saçlarımızı yaparız.. Yerim bunu yerimmm... Nazar değecek yaaa.. :nazar:

efulimmm
20-04-11, 20:04
mechartemisia
efulimmm
Bunu bana bırakacaksın, sen gideceksin, ben bununla saatlerce vakit geçiririiimmmm.. NAsıl güzel sohbet edilir bu kızlaaa.. Birlikte kurabiye yaparız, saçlarımızı yaparız.. Yerim bunu yerimmm... Nazar değecek yaaa.. :nazar:

ahaaa tam kızımın istediği ama konuşmasından ve ukala cevaplarından baygınlık geçirme ihtimalin % 99.. göründüğü kadar masum değil. acayip dilli, beni bütün gün delirtiyor...çılgın bişi anlayacağın...Aman nazar değmesin :KK43:
geçen sene hep hastanelerdeydikk:KK43:ama bu sene idare eder kuzum..ha bu arada adı da ; NAZENİN ECEM yani "cilveli oynak kraliçem"

mvis
21-04-11, 05:04
dün kalan kilolarımı vermeyi hızlandırması için kavitasyona başlayacağımı yazmıştım. bir hevesle işten cıkıp gittim randevuma ama başlayamadan eve geri döndüm :KK53: çünki kavitasyon tiroid hastalarına uygulanmıyormuş. nedeni ise kalp ritmini bozma ihtimalinin yüksek olması :KK43: bu hastalık beni bir cok seyden mahrum bırakıyor :KK43::KK43::KK43::KK43: o yüzden de yavaş kilo veriyorum :KK43: tek tesellim tartımın inmeye devam etmesi. dünki hüsrandan sonra bu sabah giden 400 gr la bir nebzede olsa mutlu oldum az kaldı seyir evresinin bitmesine hissediyorum :KK53:

seamer
21-04-11, 06:04
mvis
dün kalan kilolarımı vermeyi hızlandırması için kavitasyona başlayacağımı yazmıştım. bir hevesle işten cıkıp gittim randevuma ama başlayamadan eve geri döndüm :KK53: çünki kavitasyon tiroid hastalarına uygulanmıyormuş. nedeni ise kalp ritmini bozma ihtimalinin yüksek olması :KK43: bu hastalık beni bir cok seyden mahrum bırakıyor :KK43::KK43::KK43::KK43: o yüzden de yavaş kilo veriyorum :KK43: tek tesellim tartımın inmeye devam etmesi. dünki hüsrandan sonra bu sabah giden 400 gr la bir nebzede olsa mutlu oldum az kaldı seyir evresinin bitmesine hissediyorum :KK53:
bence gayet iyi vermişsin daha ne olsun..hiç canını sıkma aslında kavitasyon da çok harikalar yaratmıyor, bu kadar kilo vermişsin düzenli yrüsen bile artik form olarak çok farkede eminim..

Kızlar anlmıyorum ya dün sebze günüydü ve domates, salatalık, maydanoz dışında birşey yemedim..bu sabah 63.9 geldim yani düne göre 900 gram almışım nasıl iştir anlmaıyorum pp de ileri pl de geri hergün aynı modda takıldım kaldım, dün boşuna sevinmişim olduğu gibi geri geldi 1 kilo:KK43:

eylul87
21-04-11, 07:04
vuvuu
Sen kötü örneksin galiba sana uymamamız lazım bizimmmm...ekmek yemeden veremiyorum benn :KK30:

Ama sana bravooo tabiii...
kötü örnek olarak düşünme bence.. yulaf kepeği bulamayan arkadaşlarımız için paylaşmıştım.. kendilerini yulaf kepeği bulamadıkları için kötü hissetmeden diyetlerine devam etsinler diye..

Softnsweet
ooo kızlar aramızda ekmek yiyerek dukan yapan vaaarr hücuum :KK9:
canım ekmek gibi değil bu migrosta gezinirken gözüme çarptı.. ve kaloriside aman aman yüksek değil.. sabahları bir dilimin yarısını yiyorum sadece. markasını verebilmem mümkünse sizlerle paylaşırım onla ilgili fikir edinebilirsiniz..

arzuhelin
arkadaşlarr merhaba..

bi kaç araştırmadan sonra bende dün dukan rejimine başladım 82.5 kilo ile.. tabiki daha bilmediğim bu diyetle ilgili çok ama çok şey var. ara ara topic i okuyorum ama birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim daha kitabını almadım.. bugün yarın alacağım ama onda da çeviri sorunları varmış sanırım üzüldüm..

neyse kısacası sormak istediğim şey atackt aşaması 5 gün mü yoksa 10 gün mü yapılıyor bunu bir türlü çözemiorum..

yardımcı olursanız yapanlarınız bana bile verirseniz çok seviniirimm:KK54:

shahdaroba
:nazar::nazar::nazar:kızlaaaaaar bug:nazar:ün 500 gr daha vererek maratonuma 61.8le devam ediyorum.Meğer ne güzel şeymiş hergün biraz daha hafif uyanmak:KK9::KK9::KK9:ne zamandır mahrum kalmıştım.bu arada pazartesiciler ben 3 günlük atağımı bitirdim 1+1'le devam ediyorum ve bugün sebze günüm:18:inş yarına almış olmam:KK16:

eylul87
mechartemisia
Aklımda denemek istediğim bir tatlı tarifi ve bir de yemek tarifi var. İnşallah güzel olurlarsa mutlaka paylaşacağım. :)
tatlı tarifini büyük bi sabırsızlıkla bekliyorum :) tepsi köftesini denedim çok güzel olmuştu buarada

mvis
ben kaçırmışım orayı tepsi köfte tarifini rca etsem tekrarlarmısınız:KK53:

eylul87
tatlı tarifini büyük bi sabırsızlıkla bekliyorum :) tepsi köftesini denedim çok güzel olmuştu buarada

shahdaroba
arzuhelin
arkadaşlarr merhaba..

bi kaç araştırmadan sonra bende dün dukan rejimine başladım 82.5 kilo ile.. tabiki daha bilmediğim bu diyetle ilgili çok ama çok şey var. ara ara topic i okuyorum ama birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim daha kitabını almadım.. bugün yarın alacağım ama onda da çeviri sorunları varmış sanırım üzüldüm..

neyse kısacası sormak istediğim şey atackt aşaması 5 gün mü yoksa 10 gün mü yapılıyor bunu bir türlü çözemiorum..

yardımcı olursanız yapanlarınız bana bile verirseniz çok seviniirimm:KK54:
öncelikle aramıza hoşgeldin:KK34:aatak evresi vermek istediğin kilo miktarına göre değişiyor.örneğin ben 12.5kg vermek için çıktım yola ve 5 gün atak yaptım.atak 2,3,5,7,10 günlük yapılabilir vermek istediğin kilo ile alakalı yani.ama genelde çoğumuz 5 gün yapıyor 5günden fazlasını 20 ve üstü vermek isteyen arkadaşlar kullandı.kolaylıklar

meliSSAnil
mvis
canim bunun icin uzulme sagligin daha onemli zaten kilolarin gidiyor hedefine az kalmis

meliSSAnil
kislar bende bu sabah 500 gr eksik ciktim cok mutlu oldum
dun 1 saat kadar yurumustum ve suyuda artirdim 57.8 im
duzenli yuruyus kilo vermede etkili oluyor ama malesef hayatimda hic yuruyus yok kosu bandi almayi dusunuyorum birde dun balik haslamistim nerdeyse tum gun balik yedim ama uzun bir sure balik gormek istemiyorum :KK37:artik bir dahaki sefere kilo vermem durursa belki yerim :26:

shahdaroba
mvis
bence boşuna sıkıyorsun canını evet anlıyorum hevesin kaçıyor ama hala kilo vermeye devam ediyorsun ve günde 400 gr bence azımsanmayacak bir durum:KK9::KK9::KK9:tebrikler.

shahdaroba
21-04-11, 08:04
:nazar::nazar::nazar:tebrikler canım ne güzel yaa 57 olmak:KK19::KK19:. ah bir de ben görebilsem 50'leri eminim çok güzel bir duygudur
meliSSAnil
kislar bende bu sabah 500 gr eksik ciktim cok mutlu oldum
dun 1 saat kadar yurumustum ve suyuda artirdim 57.8 im
duzenli yuruyus kilo vermede etkili oluyor ama malesef hayatimda hic yuruyus yok kosu bandi almayi dusunuyorum birde dun balik haslamistim nerdeyse tum gun balik yedim ama uzun bir sure balik gormek istemiyorum :KK37:artik bir dahaki sefere kilo vermem durursa belki yerim :26:

Violet8
Neyse ben de düne göre bu sabah 800 gr eksik çıktım çok şükür dün 600 gr fazlaydım neyse böyle bir ileri 2 geri şeklinde nette 200 gr vermiş oldum.:nazar:

arzuhelin
şimdii benim anlamadığım bişeler daha var ben bunun kitabını almam mı lazım acaba... ben 17 kilo verip 65 kilo olmak istiorum ilk hedefta.. sizce kaç gün yapmalıyım... sonra şimdi topic i okurken bazıları bugün atact günüm falan yazmışşş yaaaaaa benimm kafamm karışttıı lütfeennn yardımmm :KK43:(((((((((((

barro
arzuhelin
şimdii benim anlamadığım bişeler daha var ben bunun kitabını almam mı lazım acaba... ben 17 kilo verip 65 kilo olmak istiorum ilk hedefta.. sizce kaç gün yapmalıyım... sonra şimdi topic i okurken bazıları bugün atact günüm falan yazmışşş yaaaaaa benimm kafamm karışttıı lütfeennn yardımmm :KK43:(((((((((((
Hayırlı olsun öncelikle başlaman ama kitabı alırsan çok daha kolay olur senin için çeviri sorunuyla alakalı da zorlanılacak bi şey yok aslında çok küçük hatalar önemsenecek yanlışa götürecek bi şey yok yani o konuda da endişeye gerek yok ama yol gösterici olduğu için elinin altında bulunması en güzeli.
topicdeki sayfaları okursan sorularının hepsine cevap bulursun aslında
16 kilo vermek istediğin için 7 gün atak yapabilirsin ama kilo vermen zor oluyorsa çabuk kilo veriyorsan 5 gün ataktan sonra seyire geçebilirsin sıkılmamış olursun ataktan motivasyonun da düşmez böylece.
ben 70ten 55e düşmek istiyorum her ne kadar dukan 60 a düşmem gerektiğini söylese de atak evresini 4 gün yapmamı önermişti ama ben günleri sayma zahmetine katlanmadığımdan 7 gün yaptım atağı.
genelde 5 gün yapılıyor ama tercih tabi ki sana kalmış.
:KK70:

dün leslie sansone nin walk at home videolarından 2 mil olanı denedim, düzensiz de olsa 3 ay kadar ebru şallı ile plates yapmış biri olarak bu bana epey hareketli geldi kadının konuşmaları ve arkadaki müzik gaza getiriyo insanı, esneme bandı da kullanıyo bu videoda kollar sırt ve göğüs kısmını da çalıştırııyo üst bedende devreye girdiği için hoşuma gitti ama videodaki hatunlar terledi hep bende terleme olmadı kolay kolay terleyen biri değilimdir ondan olsa gerek umarım sonuç alırım şimdilik sevmiş bulunuyorum leslie yi soranlar olmuştu önceki sayfalarda haber edeyim dedim :KK69:

meliSSAnil
shahdaroba
:nazar::nazar::nazar:tebrikler canım ne güzel yaa 57 olmak:KK19::KK19:. ah bir de ben görebilsem 50'leri eminim çok güzel bir duygudur
sagol canim evet tartiyi iniste gormek cok guzel
benim icin 5 li rakamlari gorebilmek cok onemliydi ama 60 ta uzun sure takilmistim sende verirsin merak etme az kalmis iki haftaya kalmaz sende 5 li rakamlara inersin

arzuhelin
arzuhelin benimde kitabim yok ama burdaki yazilari okuyunca bir cok bilgi ogrenebilirsin
kitabi alirsan tabiki daha iyi
17 kilo vermek istiyorsan atak donemini biraz uzun tut derim
5yada 7 gun saf protein yersin sonra sebzede katarsin atak i 10 gunde yapabilirsin ama uzun oldugu icin skilabilirsin ama proteini seviyorsan 10 gun yap daha hizli verirsin
aslinda bu diyetle ilgili burda cok guzel aciklayan bilgili arkadaslar var okurlarsa eminim sana yardimci olurlar canim

mvis
tam 3 ay oldu bügün kitapda 2,5 ayda 15 kilo verilebilir yazıyodu ama ben cok daha yavaş veriyorum cok sıkıldım bu seyir evresinden haliyle bir an önce bitsin istiyorum artık sıkıntım ondan yani :KK43:

meliSSAnil
canim bunun icin uzulme sagligin daha onemli zaten kilolarin gidiyor hedefine az kalmis

mvis
21-04-11, 09:04
aslında 500 gr dün sabah 62,8 glmiştim çizel geyi değiştirmek istemedim sadece yine bir cok yemeği özledim :KK53: özelliklede gürcü mancarını içinde mısır unu ve karalahan var ama mısır fasulye ve tereyağıda olduğu için sadece koklamakla yetinmek zorunda kalıyorum :KK43: birde mantıyı cok özledim of of bu liste bitmez en iyisi saymayayım :KK43::KK43:

shahdaroba
bence boşuna sıkıyorsun canını evet anlıyorum hevesin kaçıyor ama hala kilo vermeye devam ediyorsun ve günde 400 gr bence azımsanmayacak bir durum:KK9::KK9::KK9:tebrikler.

shahdaroba
arzuhelin
bence 17 kg için 5 gün uygundu(tabi gene senin kararın)bu diyet 4 evreden oluşuyor önce atakla vücutta şok etkisi yaratılır dukan buna yumruk etkisi de diyorbu evrede yanlızca protein tüketiyorsun(et,tavuk,balık,peynir,süt vb) bu evre bitip 2. evre yani seyire geçtiğinde proteinlere sebzeleri de ekliyorsun ya 5 gün saf protein 5gün sebze +protein yaparsın yada 1 gün saf protein 1 gün sebze+protein yaparsın senin tercihine bağlı.Asıl kilonun verileceği evre bu evredir.bunun uzunluğu istediğin kiloya varıncaya dek sürüyor.sonraki evre güçlendirme ve 4.koruma güçlendirme ve korumayı ben de çok ii bilmiyorum çünkü henüz o 3. aşamaya geçmedim.ama bence de kitabı almalısın ki kafana takılanları rahatlıkla çözebilesin.

shahdaroba
mvis
aslında 500 gr dün sabah 62,8 glmiştim çizel geyi değiştirmek istemedim sadece yine bir cok yemeği özledim :KK53: özelliklede gürcü mancarını içinde mısır unu ve karalahan var ama mısır fasulye ve tereyağıda olduğu için sadece koklamakla yetinmek zorunda kalıyorum :KK43: birde mantıyı cok özledim of of bu liste bitmez en iyisi saymayayım :KK43::KK43:
canım zaten şurda 4 kgcık kalmış bitirmene.şurda ne kaldı ki en fazla 1 ay daha.kaçamaksız falan devam edersen külliyen kurtulursun bence 3 ayda 15 kg verememenin nedeni yanlızca tiroit değildir kaçamaklar duraklamalar o yüzden kaçamaksız 1 ayda verebilirsin bu 4 kiloyu ve külliyen kurtulursun
düzenli yürüyüş yada plates yapabiliosan süreci bölece hızlandırabilirsin aslında:KK54:
sen canını hiiç sıkma hepimiz kurtulacağız fazlalıklarımızdan er ya da geç sonunda gidiyor bu kilolar:KK16::KK16::KK16:

mvis
evde kondisyon aletim var su uzay yürüyüsü dediklerinden her aksam 30 dk kalıyorum üstünde

shahdaroba
canım zaten şurda 4 kgcık kalmış bitirmene.şurda ne kaldı ki en fazla 1 ay daha.kaçamaksız falan devam edersen külliyen kurtulursun bence 3 ayda 15 kg verememenin nedeni yanlızca tiroit değildir bence kaçamaklar duraklamalar o yüzden bence kaçamaksız 1 ayda verebilirsin bu 4 kiloyu ve külliyen kurtulursun
düzenli yürüyüş yada plates yapabiliosan süreci bölece hızlandırabilirsin aslında:KK54:
sen canını hepimiz kurtulacağız fazlalıklarımızdan er ya da geç sonunda gidiyor bu kilolar:KK16::KK16::KK16:

meliSSAnil
mvis
bende tatli ya inanilmaz duskunum
yemekler degilde sirf tatli yuzunden diyetten biktim artik 56 yi gorunce tatli yapip yiycem odul vericem kendime oyle kuru meyveler tarcin yada bitter tatli istegimi koreltmiyor malesef
serbetli tatlilar olucakk:KK43:az daha sabirr

arzuhelin
arkadaşlarrr çok teşekkürler hepiniz çok yardım seversinizz.. mükemmell.. uzun bir yolculuğa çıkıorum inşallah bu diyet benim için son diyet olur... sonuna kadar dayanacağım bakalım...

tekrar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. ama daha bir çokk sorummm olucaktır ilerleyenn günlerdeee:KK54:

seamer
Kızlar 5-7 gün gibi ya da daha fazla sürede kilosu bloke olanlar neler yaptı da bu düğümü çözdü? Daha 12.günüm ama sanki aradaki 3 günlük gibi 2.bir atak yapsam mı? yoksa düzeni bozar mıyım, sabredip biraz daha beklemem mi gerekir? dün niye bu kadar kilo geri geldi diye moralim bozuldu, bugun saf protein gunum ama bu saate kadar 200 gr yogurt yedim sinirden, agzima hiçbir şey atasım yok :2:

mvis
şöyle mis gibi bir künefe dimi aayyyyy sevgilim ikde bir yedircem diye tutturuyor zaten o zorlamasa beni bu kadar daha cabuk verirdim sanırım
:KK53:

meliSSAnil
bende tatli ya inanilmaz duskunum
yemekler degilde sirf tatli yuzunden diyetten biktim artik 56 yi gorunce tatli yapip yiycem odul vericem kendime oyle kuru meyveler tarcin yada bitter tatli istegimi koreltmiyor malesef
serbetli tatlilar olucakk:KK43:az daha sabirr

mvis
ben 3 günlük atak yapıp kırmıştım bu inadı tam 2 hafta takılmıştım aynı kiloda :KK53:

seamer
Kızlar 5-7 gün gibi ya da daha fazla sürede kilosu bloke olanlar neler yaptı da bu düğümü çözdü? Daha 12.günüm ama sanki aradaki 3 günlük gibi 2.bir atak yapsam mı? yoksa düzeni bozar mıyım, sabredip biraz daha beklemem mi gerekir? dün niye bu kadar kilo geri geldi diye moralim bozuldu, bugun saf protein gunum ama bu saate kadar 200 gr yogurt yedim sinirden, agzima hiçbir şey atasım yok :2:

meliSSAnil
arzuhelin
arkadaşlarrr çok teşekkürler hepiniz çok yardım seversinizz.. mükemmell.. uzun bir yolculuğa çıkıorum inşallah bu diyet benim için son diyet olur... sonuna kadar dayanacağım bakalım...

tekrar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. ama daha bir çokk sorummm olucaktır ilerleyenn günlerdeee:KK54:
canim basaracagina eminim birde proteini seviyorsan sonuc cok iyi olucaktir

seamer
bol su ic 2-3 lt kadar yesil cayda iyi biraz spor la direnci kirarsin proteinide artir birazda sabir mutlaka inicektir
ben takilmalara alistim artik bazan 2 hafta takildigim bile oluyor

seamer
mvis
ben 3 günlük atak yapıp kırmıştım bu inadı tam 2 hafta takılmıştım aynı kiloda :KK53:
sen bile takılıp bu kadar iyi indiysem dişimi sıkıcam ben deee :KK52:

seamer
meliSSAnil
canim basaracagina eminim birde proteini seviyorsan sonuc cok iyi olucaktir

bol su ic 2-3 lt kadar yesil cayda iyi biraz spor la direnci kirarsin proteinide artir birazda sabir mutlaka inicektir
ben takilmalara alistim artik bazan 2 hafta takildigim bile oluyor
suyu arttırmalıyımm evet , yeşil çay zaten içiyorum sanırım kabızlıktan kaynaklanıyor olabilir, bir de seyahatlarim aerttığı için spor büyük yalan oldu :KK53:

shahdaroba
mvis
şöyle mis gibi bir künefe dimi aayyyyy sevgilim ikde bir yedircem diye tutturuyor zaten o zorlamasa beni bu kadar daha cabuk verirdim sanırım
:KK53:
ayy kızlar demeyin öyle:KK43::KK43: tatlıyı ben de çok özledim.başlangıçta diyordum ki 63'e inince ödül vericem kendime tatlı yicem.sonra hedefi 61'e düşürdüm ama şimdi 50'leri görünce bir tatlı yapcam diyorum.umarım hedefime ulaşana kadar oyalayabilirim kendimi de sonra yediğim tatlı duraklamalara neden olup burnumdan gelmez.yediğim an güzel de sonrasında kilo takılınca vicdan azabı bitiriyor insanı valla.sonrada yemez olaydım diye söylenip duruyorum kendi kendime

seamer
21-04-11, 10:04
shahdaroba
ayy kızlar demeyin öyle:KK43::KK43: tatlıyı ben de çok özledim.başlangıçta diyordum ki 63'e inince ödül vericem kendime tatlı yicem.sonra hedefi 61'e düşürdüm ama şimdi 50'leri görünce bir tatlı yapcam diyorum.umarım hedefime ulaşana kadar oyalayabilirim kendimi de sonra yediğim tatlı duraklamalara neden olup burnumdan gelmez.yediğim an güzel de sonrasında kilo takılınca vicdan azabı bitiriyor insanı valla.sonrada yemez olaydım diye söylenip duruyorum kendi kendime

Galiba belli bir başarıdan sonra insanın indikçe inesi geliyor değil mi? Eminim ki o zaman da içinize sinmez :) banaysa daha o tatlı ödülü hayallerine bile çoook var

eylul87
mvis
ben kaçırmışım orayı tepsi köfte tarifini rca etsem tekrarlarmısınız:KK53:
mechartemisia arkadaşımızın blogundan tarifi bulabilirsin hafifyemeli.blogcu.com

Softnsweet
Canınız tatlı çekiyorsa kızlar ve tatlandırıcılı sakızlar sizi kesmiyorsa şu formülü uygulayabilirsiniz. Geçen sene çok yapıyordum ben ve hatırladığım kadarıyla neredeyse yağsız oluyordu.

1 bardak yağsız sütün içine 1 tatlı kaşığı dr oetker light kakaolu puding tozundan katıp iyicene karıştırın. ( en az 1 dk )

Bardağınız büyükse kattığınız miktarı artırabilirsiniz. Tatlandırıcı oranıda yüksek olduğu için oldukça etkili ve çikolata yemiş kadar hissetmenizi sağlıyor. Hatırladığım kadarı ile karbonhidrat değeride 1 tatlı kaşığı karışım için yok denecek kadar azdı :nazar: bir tatlı kaşığı toz karışımın içinde mısır nişastası ve kakao olduğunu düşünürsek oldukça masum ve tatlı krizlerine birebir gelecek kadar etkili diyebilirim.

Ayrıca henüz kitabı almamış olan varsa en kısa zamanda almasını tavsiye ederim. Yinede henüz fırsat bulamamış arkadaşlar için kitaptan bir sos tarifini sizlerle paylaşmak isterim. Atak evresinde etlerinizi kuru kuru yememeniz için lazım olabilir.

resme tıklarsanız büyük boyutlusu açılır sanıyorum

Eki Görüntüle 181905

ikinci resim ise merak edenler için Kurt Üzümü yani goji berry

Eki Görüntüle 181906

banurkaan
21-04-11, 11:04
sevgi1963
eğer kolesterol değerlerinde problem ve alerjiniz yoksa yiyebiliyorsunuz.. yumurta da sorun yok..:KK49:
slm be carrefoursadan aldım ankara makarna cıkartmıs hemde fıyatı cok uygun

eylul87
kızlar aklıma bişey takıldı kitap evde kaldı bakamıyorum seyir evresinde mısır ununa izin var mı acaba?

Violet8
Bende bişey sormak istiyorum ? Seyir evresinde yulaf kepeği maximum ne kadar kullanılabilir ? bir kaşık tavuk suyuna içi tavuk parçaçcıklı yayla :KK56:çorbama kattım, birde gojili kekim var , onuda yaparken 6 kaşık kepek katmıştım yani dörtte birini yersem onun bugun 2,5 kaşık yulaf kepeği yemiş olcam bunun bir sakıncası olurmu sizce ? Bende kitap var ama okumadım tamamını sizce Dukan hoja ne der bu konuda ? :)))

barro
banurkaan
slm be carrefoursadan aldım ankara makarna cıkartmıs hemde fıyatı cok uygun
ankara makarne ne çıkarmış ki :26:

Softnsweet
21-04-11, 12:04
barro
ankara makarne ne çıkarmış ki :26:
sanırım buğday kepeği olabilir nuhun ankara marka bende aldım ama henüz açmadım yalnız içersinde bakır ve çinko ilaveli yazıyordu sanırım ve karbonhidrat değerleri normal buğday kepeğinden biraz daha fazla.

yoksa yulaf kepeğide mi çıkarmış?

barro
Softnsweet
sanırım buğday kepeği olabilir nuhun ankara marka bende aldım ama henüz açmadım yalnız içersinde bakır ve çinko ilaveli yazıyordu sanırım ve karbonhidrat değerleri normal buğday kepeğinden biraz daha fazla.

yoksa yulaf kepeğide mi çıkarmış?
aaaaa buğday kepeği var mı carrefourlarda falan ben aktarlara baktım da bulamadım buğday kepeği bakayım bendeee

Violet8
Bende dukanın buğday kepeği de var ondan ne kadar kullanılabiliyor yani günlük kullanılabilecek kepek miktarları nedir seyir evresinde ?

Softnsweet
buğday kepeği normalde dukan listesinde yer almıyor ancak yulaf kepeğinin kullanıldığı yerlerde extra olarak az miktarda eklemeye izin var. mesela ben yulaf kepeğinin o ezici tadını kırmak için pankek yaparken buğday kepeğide ekliyorum.

aynı şekilde yayla çorbası yaparken yulaf ezmesinin yanına 1 kaşık buğday kepeği katıyorum. daha doyurucu oluyor.

Violet8
Softnsweet
buğday kepeği normalde dukan listesinde yer almıyor ancak yulaf kepeğinin kullanıldığı yerlerde extra olarak az miktarda eklemeye izin var. mesela ben yulaf kepeğinin o ezici tadını kırmak için pankek yaparken buğday kepeğide ekliyorum.

aynı şekilde yayla çorbası yaparken yulaf ezmesinin yanına 1 kaşık buğday kepeği katıyorum. daha doyurucu oluyor.
Teşekkürler peki günde kaç kaşığa kadar kullanabiliyoruz bunları seyir evresinde ?

SPELL42
ya kızlar kaç kilo verirsek istedğimiz bedene ine biliriz ?bu beden konusu bende takıntı oldu valla....:KK37:

selinhun
SPELL42
ya kızlar kaç kilo verirsek istedğimiz bedene ine biliriz ?bu beden konusu bende takıntı oldu valla....:KK37:
canım benim bildiğim her 4-5 kiloda bir beden inceliyorsun. Ama bu tabi senin vücut şeklinle de alakalı bi konu :KK34: