Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

blue_
19-02-12, 11:02
arkadaşlar 61 kiloyum ve 6 kilo vermek istiyorum kaç gün atak yapmam gerek...birde bu 2 + 2 4+ 4 bunlar nedir

Cemsu
19-02-12, 12:02
kaç gündür yerimde sayıyorum :) ama nedense moralim bozulmuyor :21:

Mesleki_teacher
glyztrk
tebrik ediyorum canım darısı birazdan benim başıma.günüm var oraya gideceğim ama hala belim ve bacağım çok ağrıyor.son 1 saattirde midem senelerdir yaşamadığım kadar şiddetli ağrıyor.ama arkadaşlarımı çok özledim azimle gideceğim yani.diyete başladığım günden bu yana yaşadığım sağlık sorunlarının teadüf olmasını diliyorum.dünkü planım giderken yanımda akşam çocuklara yaptığım somondan artanlar(yanına arkadaşım mutlaka bir sebze salatası yapmıştır) ve tatlı olarak light meyveli yoğurt götürmek.ama mide ağrım geçmezse zaten birşey yiyemem.çok korkuyorum yıllardır kilo kaybetmek için uğraşırken sağlığımı kaybetmekten.
baş ağrısı bende protein günlerinde oluyordu. ama 2.atak gününü anlatamam öğleden sonra bir başladı ertesin kahvaltıda seyir kahvaltısı yapana dek..
hayatımda böyle bir baş ağrısı yaşamamıştım bende sanki migren gibi bi ağrı.. çok şükür o kadar şiddetli yaşamasamda sp günleri tutuyor..
yarın bir doktora gidip tahlillerini yaptırmalısın bence hem için rahat eder..geçmiş olsun.

bilgeasya
kızlar günaydın ço moralim bozuk bugün atağımın 4.günü kaçamağım olmadığı halde ancak 1.300 verebildim :KK43: üstüne üstlük bugün 100 gramda fazla çıktım zaten zar zor motive oldum bugün gıcık oldumm vallahii acaba veremeyecekmiyim ben bu kiloları :KK50:
4 gün ne ki? biz bu kiloları 4 günde almadık..biraz sabır :KK34:

rmy
arkadaslar bende kıtap ve yulafı siparıs verdım yarın elıme ulasıcak. bu yöntemle kılo veren arkadaslar varsa yazsın luten ıse yarıyormumerak edıyorum...:):)

Mesleki_teacher
Kızlar pazar demedim, hafta sonu demedim, yorgunum demedim, dinlenmek yok dedim... girdim mutfağa dukan menüsü yaptım kendime :KK56:
tuzlu yaptım tatlı yaptım ekmeğimi (muffin) yaptım :21:

:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

Lorlu muffin

Eki Görüntüle 350219

Kaymaçina

Eki Görüntüle 350224

Ispanak sufle

Eki Görüntüle 350225

mpuder
19-02-12, 13:02
kızlar 5.atak günümmm:)
yarın tartılcam da dogru düzgün bitartı yok eczanelerde tartılıorm hepsi birbirinden farklı çıkıo ya offf nasl anlıcaksam nekdr verdiğimi fln!:S

serram
yarim_
serram ya ben yanlış anladım ya sen bi yerde yanlış yapıyorsun... öncelikle kitaı alıp iyice okumanı tavsiye edyorum... sebebi ise bu dyette KARBONHİDRAT serbest değil YASAK... bunu ancak protein diyeti olrak adlandırabiliriz... et-süt-peynir-yoğurt-yumurta-tavuk vs şeklinde beslenmelisin ki bu diyette başarılı olabilesin... kesinlikle karbonhidratı hayatından çıkarmalısın... testi mutlaka yap ki ne zaman hangi kiloda olman gerektiğini bilebilirsin... ayrıca tavuk bulyon yasak sırf yağdan ibaret o... bunun yerine tavuk haşlayıp suyunu kullanmanı tavsiye ederim... bu diyette un-şeker-tuz-yağ hayatından mutlaka çıkmalı... yolun açık olsun vericek kilon oldukça az kısa sürede başarılı olabileceğine inanıyorum ama doğru yolda ilerlersen... kolay gelsin...

nerede yanlış yaptığımı anlamadım açıkçası ben daha 6 yıl önce karbonhidrat diyeti yapmıştım. şuan dukan yapıyorum karbonhidrat yemiyorum normal zamanlarda karbonhidratı yerdim diyorum sen yanlış anladın galiba diyeti gayet güzel uyguladığımı düşünüyorum.tavuk, light peynir yumurta köfte ağırlıklı gidiyorum tabiki yulaf kepeği... hiçbir şekilde karbonhidrat almadım zaten tatlandırıcı bile nadir kullanıyorum meyveli yoğurt hiç yemedim.tablet bulyana gelince bir tencere çorbada çeyrek tablet bence zararsız olur bunun dışında çünki hiçbir şekilde yağ kullanmıyorum... yinede tavsiyelerin için teşekkürler sevgiler....

GoldenVenus
Mesleki_teacher
Kızlar pazar demedim, hafta sonu demedim, yorgunum demedim, dinlenmek yok dedim... girdim mutfağa dukan menüsü yaptım kendime :KK56:

Lorlu muffin

Eki Görüntüle 350219

Kaymaçina

Eki Görüntüle 350224

Ispanak sufle

Eki Görüntüle 350225
aman yarabbi gözüm günlüm açıldı eline sağlık hem de afiyet olsun :KK56:

sallagitsinbe
kızlar 3 gün atak yaptım dün seyirimin ilk günüydü ya şok a gitmiştim tartı ya çıktım 65 gösterdi yani aynı kiloda gösterdi ama vücudumda hafiflik var.tartılırken üztümde kabanım falanda vardı bunun farkı vardır dimi ya şoka gittim şok oldum çıktım yani:KK53:

GoldenVenus
mpuder
kızlar 5.atak günümmm:)
yarın tartılcam da dogru düzgün bitartı yok eczanelerde tartılıorm hepsi birbirinden farklı çıkıo ya offf nasl anlıcaksam nekdr verdiğimi fln!:S
eve dijital tartı edinebilirsen kafan karışmasını engeller,sabahlar wc den sonra çamaşırlarınla tartılırsan o zaman günlük olarak veriyomusun alıyomusun takip edebilirsin,farklı tartılarda farklı kıyafet ve günün farklı saatinde hep farklı çıkar

GoldenVenus
sallagitsinbe
kızlar 3 gün atak yaptım dün seyirimin ilk günüydü ya şok a gitmiştim tartı ya çıktım 65 gösterdi yani aynı kiloda gösterdi ama vücudumda hafiflik var.tartılırken üztümde kabanım falanda vardı bunun farkı vardır dimi ya şoka gittim şok oldum çıktım yani:KK53:
bırak kabanı,sabah pijamalarını çıkarınca bile farkediyo :KK9:

mpuder
sallagitsinbe
ayh o yaptığın kaçamağın etkisi olmasın :pP ama bnce birkilo kıyafet ayakkabı eder ztn ..

sallagitsinbe
19-02-12, 14:02
valla bilemiyorum kızlar şimdik anneme gidicem orda tartılcam haber veririm

evperisi
minasofie
Haftasonlari dengem bozuluyor. bugün 10. günüm daha 1 tatli kasigi zeytinyag disinda hic kacamak yapmadim. ama bugün canim biseyler yapmak istedi dedim cayin yaninda, amannnn belki bir daha denerim ama, sanirim ilk heyecan ilk ask hüsrani benim ki :KK1::KK1::KK1::KK1:

1 milyon tarif var neredeyse, dukan amcam olayi asmis, kac kisi var bu adamin dietinde bilmiyorum ki, sanirim sadece türkiyede 3 milyon insan dukan diet yapiyor :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Canım 1 kasik zeytin yağı kaçamak sayılmaz. Aksine günlük 1.5 kasik yağ hakkımız var. Haberin olsun doya doya ye

evperisi
minasofie
birde bunu deniyim, olmadi muffin kagitlarindan alirim, sorun degil silikon olmasi da, bakalim, haftaya artik, bugün cok keyfim kacti muffin olayina :KK1::KK1::KK1::KK1:
Sevgili arkadaslarım icinde yulaf kepeği ve sut(yoğurtta olabilir) olan tariflerinizi yaparken sut yada yoğurt hangisini kullanacaksanız kepekle onceden karıştırıp 10 dk şişmesini beklerseniz kek yada pogacalariniz daha yumuşak ve dolgun olurlar. 10 dk dan sonra diğer yumurta tatlandirici gibi karistirdiginiz malzemelerinize kepekli karışımı ilave edin birde böyle deneyin bakalım

sevimlikediyavrusu
Selam kızlar,

Diyet nasıl gidiyor?

Benimkisi aynen devam. Artık sağlıklı beslenmek hayat biçimim oldu. O kadar güzel oldu ki bu beslenme şekli. Diyeti bozmak ya da kaçamak falan yapmak aklımın ucundan dahi geçmiyor. Güzel güzel ilerliyorum. Kilo verme hızım düşük. Ayda 3-4 kilo ancak gidiyor artık ama bu hiç de sorun değil zaten olması gereken de bu.

İnşallah yaza istediğimiz formda bir vücutla gireceğiz :nazar:

yarim_
19-02-12, 15:02
serram
nerede yanlış yaptığımı anlamadım açıkçası ben daha 6 yıl önce karbonhidrat diyeti yapmıştım. şuan dukan yapıyorum karbonhidrat yemiyorum normal zamanlarda karbonhidratı yerdim diyorum sen yanlış anladın galiba diyeti gayet güzel uyguladığımı düşünüyorum.tavuk, light peynir yumurta köfte ağırlıklı gidiyorum tabiki yulaf kepeği... hiçbir şekilde karbonhidrat almadım zaten tatlandırıcı bile nadir kullanıyorum meyveli yoğurt hiç yemedim.tablet bulyana gelince bir tencere çorbada çeyrek tablet bence zararsız olur bunun dışında çünki hiçbir şekilde yağ kullanmıyorum... yinede tavsiyelerin için teşekkürler sevgiler....

tamamdır şimdi oldu ben yanlş anlamışım...

evperisi
bilgeasya
kızlar günaydın ço moralim bozuk bugün atağımın 4.günü kaçamağım olmadığı halde ancak 1.300 verebildim :KK43: üstüne üstlük bugün 100 gramda fazla çıktım zaten zar zor motive oldum bugün gıcık oldumm vallahii acaba veremeyecekmiyim ben bu kiloları :KK50:
Daha ne ne güzel vermissin iste. Bana dukan testi 2 günde 700 gr beeceksin diyo. Atak kac gun yapicaksin testte ne çıkarsa onu yap çünkü vücudundaki ödem gittikten sonra atağı ne kadar uzatsan da eksi göremezsin ondan sonra seyire başladıktan 1 hafta sonra tartil ki haftada 1 kg gidip gitmediğini kontrol edebilesin. Benim bazen 6 gun hiç eksi göremeyip 7. Gun pat diye 1 kilo gittiği haftalar olmuştur. Seyirin ilk 12 -14 gunu kilo verme olamayabiliyor bazen. Bu vücudun direnciyle alakalı

evperisi
bilqe
Selam kızlar,

Diyet nasıl gidiyor?

Benimkisi aynen devam. Artık sağlıklı beslenmek hayat biçimim oldu. O kadar güzel oldu ki bu beslenme şekli. Diyeti bozmak ya da kaçamak falan yapmak aklımın ucundan dahi geçmiyor. Güzel güzel ilerliyorum. Kilo verme hızım düşük. Ayda 3-4 kilo ancak gidiyor artık ama bu hiç de sorun değil zaten olması gereken de bu.

İnşallah yaza istediğimiz formda bir vücutla gireceğiz :nazar:
Bilgecim ne durumdasın alttaki kilon dogrumu yoksa güncellemedinmi ne kadar verdin. Sanırım ben 3-4 kg fazlam icin haftaya yine dukana geciyorum

yarim_
kızlar evde oturmaktan nefret ettim bugun... karnım deli gibi acıktı... canım hep bişeyler istiyo ama yemiyorum... su içiyorum yoğurt yiyiyorum deli oldum... ekmeğimi btiremediğim için küflenmiş ve çöp oldu... :=((( poğaça yapmaya çalıştım şu an frında bakalım çıkınca nasıl olucak...yarın eklerim artık resimlerini şimdi denedim becremedim... aklım çalışmıyo beynimden sadece yiyecekler geçiyo... bugun neden böyle oldum yaa :=((((

sevimlikediyavrusu
Kilom güncel değil şu an, tartılmadım, sık sık tartılmayı sevmiyorum. Motivasyonum bozulmasın diye. Az ya da çok ne olursa artık. Ben de çoğu zaman dukan tarzı besleniyorum tavuk ve et sevdiğim için :)

evperisi
Bilgecim ne durumdasın alttaki kilon dogrumu yoksa güncellemedinmi ne kadar verdin. Sanırım ben 3-4 kg fazlam icin haftaya yine dukana geciyorum

GoldenVenus
yarim_
kızlar evde oturmaktan nefret ettim bugun... karnım deli gibi acıktı... canım hep bişeyler istiyo ama yemiyorum... su içiyorum yoğurt yiyiyorum deli oldum... ekmeğimi btiremediğim için küflenmiş ve çöp oldu... :=((( poğaça yapmaya çalıştım şu an frında bakalım çıkınca nasıl olucak...yarın eklerim artık resimlerini şimdi denedim becremedim... aklım çalışmıyo beynimden sadece yiyecekler geçiyo... bugun neden böyle oldum yaa :=((((
alışmışsın çalışmaya tabi evde oturmak boş boş geldi :KK9: bende işe başlamak istiyorum artık her gün genelde anlattığın gibi oluyorum :26: poğaçaları da merak ettim test ettikten sonra sonucu merakla bekliyorum:KK56:

yarim_
GoldenVenus
alışmışsın çalışmaya tabi evde oturmak boş boş geldi :KK9: bende işe başlamak istiyorum artık her gün genelde anlattığın gibi oluyorum :26: poğaçaları da merak ettim test ettikten sonra sonucu merakla bekliyorum:KK56:
şimdi fırından çıkardım iki tanecik yedim tıkadı... canım nasıl ekmek arası kaşar istiyo varya... töbe töbee... deliricem galiba... bende yardım poğçayı ortasından koydum içine beyaz peynir bi küçük kırmızı biber bi küçk pastırma öle iki tane yedim ama dediğim gibi tıkadı hemen... bundan sonra hiçbi pazar evde oturmamalıyım... bu iş hiç bana göre değil...

GoldenVenus
yarim_
şimdi fırından çıkardım iki tanecik yedim tıkadı... canım nasıl ekmek arası kaşar istiyo varya... töbe töbee... deliricem galiba... bende yardım poğçayı ortasından koydum içine beyaz peynir bi küçük kırmızı biber bi küçk pastırma öle iki tane yedim ama dediğim gibi tıkadı hemen... bundan sonra hiçbi pazar evde oturmamalıyım... bu iş hiç bana göre değil...
ooh ohh afiyet olsun :KK9:

yarim_
GoldenVenus
ooh ohh afiyet olsun :KK9:
teşekkür ederim :KK1:

croiselle
19-02-12, 16:02
bilgeasya
aslında benim stresim etrafımdaki insanlardan kaynaklı canım akrabalarım bile her diyete başladığımda sanki verebilcende senin bünyen balık etli boşuna uğraşma vıdı vıdı vıdı bi sürü laf:KK52: ama bu sefer söylemedim kilo verdikçe sen diyetmi yapıyosun diyene hayır vücudum yakıyo diycem :KK1:
üff sinir oluyorum bu konusanlara yaa. bende soranlara eger iyi niyetlilerse dukan yaptigimi söylüyorum ama degillerse yediklerime dikkat ediyorum diyorum söylemiyorum dukan i :KK25:

rmy
arkadaslar bende kıtap ve yulafı siparıs verdım yarın elıme ulasıcak. bu yöntemle kılo veren arkadaslar varsa yazsın luten ıse yarıyormumerak edıyorum...:):)
yaziyoz ya iste :13:

Mesleki_teacher

Lorlu muffin

Eki Görüntüle 350219

Kaymaçina

Eki Görüntüle 350224

Ispanak sufle

Eki Görüntüle 350225

yaa harika olmus süper elllerine saglik cnm

mpuder
19-02-12, 16:02
yarim_
off bn de ölee gözmn önnden poğaçalar, börekler geçiooo :S ya 5.atak gnm. sanrm bnm bünye bukdr dayanıooo off .. ama Allahtan bugibişeylleri yapcak malzmmden yok bugn tüm marketler kapalı burda hiçbişe de alamammm istesemde dieti bozamıorm şuan ohh:)
kzlar ya bn yagsız peynir bulamadm bidee ? enfazla nekadr yağ oranlı peynrleri yiyeblrzz ???

huzis
19-02-12, 17:02
croiselle
üff sinir oluyorum bu konusanlara yaa. bende soranlara eger iyi niyetlilerse dukan yaptigimi söylüyorum ama degillerse yediklerime dikkat ediyorum diyorum söylemiyorum dukan i :KK25:

yaziyoz ya iste :13:

yaptıklarınız dukan diyetine uygun mu?uygunsa tarifini verebilir misinz?ellerinize sağlık :KK9:

glyztrk
Mesleki_teacher

Lorlu muffin

Eki Görüntüle 350219

Kaymaçina

Eki Görüntüle 350224

Ispanak sufle

Eki Görüntüle 350225
ellerine sağlık canım.çok becerikli gördüm seni:KK9::KK9:

Cemsu
kızlar un yerine ne kullanabilirim tatlı için?
yulaf kepeği mi, süttozu mu, nişasta mı? pasta denicem ve 9 kaşık un lazım, neyle değiştirebilirim şu unu?

yarim_
Cemsu
kızlar un yerine ne kullanabilirim tatlı için?
yulaf kepeği mi, süttozu mu, nişasta mı? pasta denicem ve 9 kaşık un lazım, neyle değiştirebilirim şu unu?
bence 7 kaşığını süttozu 1 kaşığını mısır nişastası 1 kaşık kepek kullan... bence tabi :=))))

Cemsu
yarim_
bence 7 kaşığını süttozu 1 kaşığını mısır nişastası 1 kaşık kepek kullan... bence tabi :=))))
tamam canım :) bi deneyeyim bakayım ne çıkcak şu işten :KK34:

bulasiksuyu
Bugün kızlar toplantısını da kaçamaksız atlattım :) Yaptım ekmeğimi, yiyeceğim güzel şeyleri, gittim valla :)

Foto çektik, yaaa övünmek gibi olmasın demek isterdim ama övüneyim accık :), pek bi güzel olmuşum ben yavssss
:KK1:

yarim_
:26:
Cemsu
tamam canım :) bi deneyeyim bakayım ne çıkcak şu işten :KK34:
cemsuuuu beni zan altında bırakma ben olsam öle yapardım çünkü kepeğin girdiği pasta çörek hiç güzel olmuyo ben begenmiyorum kıvam da bulmuyo zaten... sonra güzel olmazsa deme senin yüüzünden diye üzülürüm valla :=((((

huzis
paytak_paytak_kosan_koala
eveet ilk güçlendirmede dün ilk gündü.
özlediğim baklagiller ile açılışı yaptım :KK1: barbunya yedim bi tabak, süper de oldu...
bugün öğlen yemekhaneye gittim, mantarlı et sote vardı, suyundan değil de tanelerinden yedim etin yağlarını ayırarak, zaten çok yağlı da değildi. inş yanlış davranmamıştırım.
bu arada bugün sp yarın ps derdi olmaması çok güzelmiş. yiyeceğimi şaşırıyor bazen öğlen sadece yoğurt yiyodum, şimdi hiç olmadı yoğurt yanında salata doyuyorum :KK1:
bakalım bu haftanın sonunda neler olacak, inş kilo almam :KK55:
harika yaa tebrk ederm.inş ben de güçlendirmeye geldğimi görürüm.3.8 kilo verdğimde ideal kilomda olacağım ve güçlendirmeye başlayacağım :):KK52:

yarim_
bulasiksuyu
Bugün kızlar toplantısını da kaçamaksız atlattım :) Yaptım ekmeğimi, yiyeceğim güzel şeyleri, gittim valla :)

Foto çektik, yaaa övünmek gibi olmasın demek isterdim ama övüneyim accık :), pek bi güzel olmuşum ben yavssss
maşallah maşallahhh....:nazar:

bilgeasya
bugün atağım bitiyo kızlar 1 tane badem 1 tanede fıstık yedim:18: karşı komşum oğluna asker kınası yaptı valla en sevdiğim tatlı olan tulumbayı bile geri çevirdim ama badem fıstık yedim 1 tane :KK17: geri pişman oldum ama gitti mideye ne fayda seyir günümün ilk gününde ne yemeliyim sizceee :KK56:

mpuder
19-02-12, 18:02
evet kızlarr ya bn de yarın seyire geçiyorum. seyir menüsü örnekleri yazın yahuu .. nerde bu millettt?:)

Mesleki_teacher
GoldenVenus
aman yarabbi gözüm günlüm açıldı eline sağlık hem de afiyet olsun :KK56:
sağol canım :KK16:

croiselle
teşekkür ederim :KK17:

huzis
yaptıklarınız dukan diyetine uygun mu?uygunsa tarifini verebilir misinz?ellerinize sağlık :KK9:
Bana mı dedin?

glyztrk
ellerine sağlık canım.çok becerikli gördüm seni:KK9::KK9:
Sağol.. aslında ikramlıklar konusunda becerikli sayılırım liseye giderken pastalar yapardım :21:
ama şimdi çalışmaktan fırsat olmuyor.. pazar evdeyken yığdım ortalığı..yarından sonraki ps günüm için kıymalı pırasa yemeği bile yaptım :KK1:

bulasiksuyu

öncelikle kaçamaksız geçtiğin için bu sınavı tebrik ederim seni :KK9:
bu kilolar boşa gitmiyoo tabii insan kilo verdikçe görünümü şıklaşıyo gençleşiyo kendine güveni gelmesinden dolayı daha özenli oluyo demi ama..

bilgeasya
bugün atağım bitiyo kızlar 1 tane badem 1 tanede fıstık yedim:18: karşı komşum oğluna asker kınası yaptı valla en sevdiğim tatlı olan tulumbayı bile geri çevirdim ama badem fıstık yedim 1 tane :KK17: geri pişman oldum ama gitti mideye ne fayda seyir günümün ilk gününde ne yemeliyim sizceee :KK56:
izinli sebzelerden ve ataktakileri yiyebilirsin :KK66:
yulaf kepeği 2 yk ölçüsü..

koltuktakimi
Mesleki_teacher

Bana mı dedin?

Sağol.. aslında ikramlıklar konusunda becerikli sayılırım liseye giderken pastalar yapardım :21:
ama şimdi çalışmaktan fırsat olmuyor.. pazar evdeyken yığdım ortalığı..yarından sonraki ps günüm için kıymalı pırasa yemeği bile yaptım :KK1:

bu kilolar boşa gitmiyoo tabii insan kilo verdikçe görünümü şıklaşıyo gençleşiyo kendine güveni gelmesinden dolayı daha özenli oluyo demi ama..

ıspanagı nasıl yaptın tarifini verirmisin canım

bilgeasya
Mesleki_teacher

Bana mı dedin?

tatlı bi şeylere ihtiyacım var kızlar kaymaçina yiyebilirim değilmi kitabı netten sipariş ettim daha gelmedi elime onun için sizlere soruyorum:44:

gorumcezede
diyete 10 gün ara verdiği halde kilo almamış biri olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim: bu diyet her şeyden önce insanın besinlere bakışını değiştiriyor. karbonhidratlara resmen kalitesiz yiyecek gözüyle bakmaya başlayınca ister istemez karbonhidratlara duyulan istek azalıyor. yapılabilecek en mantıklı en güzel diyet kesinlikle bu.

hijazz
slm kızlar,

karnımı doyurdum;akşam yemeğim:

sarımsaklı yoğurtlu brokoli salatası,mantar sote(light kaşarlı),kıymalı kabak oturtma:))hepsinden birer kaşık,şiştim resmen:))
birazdan da hafta içi tüketmek üzere lorlu ve gojiberryli muffinlerimi yapacağım,işlem tamam:)
bir aksilik olmazsa seyirdeki son haftam:))

Mesleki_teacher
fadime02
ıspanagı nasıl yaptın tarifini verirmisin canım
400-500 gra ıspanığı yarım soğanla kavur (ben yağ koymadım teflonda ıspanağın suyuyla haşlandı) soğusun ve suyunu süz, 1 brdk light süt,3 yumurta,3 kaşık lor,baharatlar.. ekle blendırda püre yap.. kalıbına (benim tefal teflon kek kalıbım vardı gram yağ koymadım) dök önceden ısınmış fırında 25-0 dk pişir.. yoğurtla servis yapabilirsin.. çok pratik ve çok leziz ve içinde kepek yok bu süppeeerrr.. :KK52:

bilgeasya
tatlı bi şeylere ihtiyacım var kızlar kaymaçina yiyebilirim değilmi kitabı netten sipariş ettim daha gelmedi elime onun için sizlere soruyorum:44:
tabii yiyebilirsin.. ayıptır söylemesi ikindide yedim buz gibi dolaptan çıkmış üzerine tarçında serptim oohh harika gitti valla.. :KK56:

Mesleki_teacher
hijazz
slm kızlar,

karnımı doyurdum;akşam yemeğim:

sarımsaklı yoğurtlu brokoli salatası,mantar sote(light kaşarlı),kıymalı kabak oturtma:))hepsinden birer kaşık,şiştim resmen:))
birazdan da hafta içi tüketmek üzere lorlu ve gojiberryli muffinlerimi yapacağım,işlem tamam:)
bir aksilik olmazsa seyirdeki son haftam:))
ahh ne güzel darısı bize.. benim seyirimin bitmesine 19 gün var..
kaç kilo verdin toplam?

bilgeasya
Mesleki_teacher
400-500 gra ıspanığı yarım soğanla kavur (ben yağ koymadım teflonda ıspanağın suyuyla haşlandı) soğusun ve suyunu süz, 1 brdk light süt,3 yumurta,3 kaşık lor,baharatlar.. ekle blendırda püre yap.. kalıbına (benim tefal teflon kek kalıbım vardı gram yağ koymadım) dök önceden ısınmış fırında 25-0 dk pişir.. yoğurtla servis yapabilirsin.. çok pratik ve çok leziz ve içinde kepek yok bu süppeeerrr.. :KK52:

tabii yiyebilirsin.. ayıptır söylemesi ikindide yedim buz gibi dolaptan çıkmış üzerine tarçında serptim oohh harika gitti valla.. :KK56:
yarın sabahtan yapıp akşama hemen yiyorum, aslında çok güzel bi diyet bu yaa :KK16: tatlı tuzlu herşey varr

Mesleki_teacher
bilgeasya
yarın sabahtan yapıp akşama hemen yiyorum, aslında çok güzel bi diyet bu yaa :KK16: tatlı tuzlu herşey varr
kesinlikle öyle.asla aç kalmıyorsun.. malzemeler önünde ve gerisi yaratıcılığına kalmış..
mesele yarın yorgun olmazsam pırasalı tavuklu çorba deniycem..tamamen uydurma :KK1:

koltuktakimi
Mesleki_teacher

canım çok teşekkürler ellerine saglık yarın hemen yapıcam

hijazz
19-02-12, 19:02
Mesleki_teacher
ahh ne güzel darısı bize.. benim seyirimin bitmesine 19 gün var..
kaç kilo verdin toplam?
Canım ben 9 Ocakta 61.7 ile başladım şimdi 55 kiloyum,dukan ideal kiloma 54 dedi ama ben 53 olmak istiyorum,belki 54 olunca güçlendirmeye geçerim,o süreçte de dikkat edip1-2 kilo verebilirsem,kararsız kaldım:KK43:

bilgeasya
19-02-12, 19:02
Mesleki_teacher
kesinlikle öyle.asla aç kalmıyorsun.. malzemeler önünde ve gerisi yaratıcılığına kalmış..
mesele yarın yorgun olmazsam pırasalı tavuklu çorba deniycem..tamamen uydurma :KK1:
bu seyiride hayırlısıyla atlatsaydım ondan sonrasını düşünmüyorum çünkü zaten insan artık alışmış olur :KK34: