Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

deniz1992
20-10-11, 08:10
Kızlar bir soru daha sizlere... bu sebzeler 1+1 de s+p günlerinde sebze istenildiği kadar mıı ???

daymoon
merhaba bayanlar;

benide eklerseniz çok sevinirm listeye

Selamlar,:KK1:

Ad: daymoon
Başalangıç tarihi: 11 Ekim
Başlangıç Kilosu: 71
Hedef: 58
Şimdiki Kilo: 68
Bu hafta verilen kilo: 1
toplam verilen kilo: 3

nalan_nalan
Selam kızlar napisiniz bakim?

Sabah kalktığımda tartıldım, 76.6 kg çıktı, 1 saat sonra tekrar tartıldım bu sefer de 76.4 kg çıktı. Ne alaka hangisi doğru anlamadım.
Her sabah aynı şey oluyor nerdeyse. Ben hep su tutmuş vaziyette uyanıyorum herhalde ya...:KK43:(

nalan_nalan
20-10-11, 09:10
bitterlemon
arkadaşlar günaydın herkese...

bu sabah tartıldım ve 61e inmişim:)) o kadar korkmuştum bozduğum için ama 1 kg gittiğini görünce ne kadar sevindiğimi anlatamam. tabi bu 1 kgnin gitmesi yaklaşık 17 gün aldı. bugun dukanda 23. günüm ve toplam 3 kg verdim... kilo vermesi duranlar, benden yola çıkarak sakın vazgeçmeyin!!!
Tebrikler cnm, sen iyisin yine ben 20 gün gram verememiştim valla, çok gıcık bir durumdu, ama yılmak yok..:KK66:)

yosunfluu
cnm bencede boz.sonra pişman olma.2aydır hiç kaçamkta yapmamışsın zaten.en güzel günün.bozmaya değecek bir gün.hem bozounca vucudun şok olup emin ol sonra daha hızlı verecek.tecrübeyle sbt :)76,8 kiloya kaç kilodan indin cnm merak ettim
Kesinlikle bozacam o gün onun kaçışı yok, ama sonraki günler telafi edecem o yediklerimi...:KK66:)

Ben 15 auğustos da 85.7 kg ile başladım, seyir dönemine geçtikten bir süre sonra 20 gün hiç kilo veremedim şimdi Allahtan normale döndü vücudum her gün olmasada 2-3 günde bir veriyorum 100-300 gr arası...:KK66:) Hiç spor yapamıyorum o kötü işte, ama benim ufak bir cadı var evde bütün gün onun peşinde koşuyorum o işe yarıyor herhalde...:KK66:):KK52:

telli_turna
Boz ya nolucak bir kereden. Sonrasında protein yaparsın iki gün dengeler sanırım. Vicdanende rahat ol. Bozdum diye sakın motivasyonunu kaybetme.

Gözün aydın canım. Görüyormusun bak mükafatını alıyor insan nasılda.
Bozacağım valla telli_turna, onun kaçışı yok. Hiç pişman olmadan bozacam hemde sadece o günü düşünerek hiç bozmadım diyetimi valla, muhtemelen kasım sonu ya da aralık başı gibi yapıcaz o zamana kadar kaçamak yok...!!!

didomido
Diyet deneyimleriniz bölümünün en çok paylaşım alan sayfası Dukan Diyeti olduğuna göre doğru yoldayız demektir!
SÜPER....:KK9::KK9:

bitterlemon
telli turna sen çizelge mi yapıyorsun?? ben bi süredir çok az girebildiğimden takip edememişim sanırım. ama beni de yaz. 28 eylülde 64 kg ile başladım. 20 ekim itibariyle 61 kg ye düştüm. hedefim ise 57.
Ne çizelgesi ya, ben fransız kaldım konuya...:KK43:(

telli_turna
Merhaba kızlar..

siz yazın ben alıyorum isimlerinizi listeye.

Bende aynı çıktım gram oynamamış. Neyse almaktan iyidir en azından :KK37:
Liste olayını iyi akıl etmişsin canım, bu bizi kesinlikle motive eder..:KK66:)

Nasıl olacak liste biri banada anlatırsa bilgileri yazim..:KK66:)

iremerek
Kızlar bir soru daha sizlere... bu sebzeler 1+1 de s+p günlerinde sebze istenildiği kadar mıı ???

Sebze her zaman proteinden az olmalı canım, yani et çok sebze az o şekilde ayarlaman lazım..:KK66:)

bitterlemon
Ne çizelgesi ya, ben fransız kaldım konuya...:KK43:(

nalancım bu listeyi doldur. telli turna çizelge hazırlıyor herkesin düzenli takibi için..

Ad:
Başalangıç tarihi:
Başlangıç Kilosu:
Hedef:
Şimdiki Kilo:
Bu hafta verilen kilo:
toplam verilen kilo:

cingene00
merhaba arkadaşlar. bende dukancı oldum.. şuan atak dönemindeyim. 4 gün atak yapıcam şuan 3. günümdeyim tahminlerimden çok iyi gidiyor. tatlıya karşı çok iradeli değilimdir ama çok sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar..
arada sizleride takip ediyordum diyete başlayıp yazmak bugüne kısmet oldu..

semaguler
20-10-11, 10:10
telli_turna
Merhaba kızlar..

siz yazın ben alıyorum isimlerinizi listeye.

Bende aynı çıktım gram oynamamış. Neyse almaktan iyidir en azından :KK37:
yag ilave et ozaman düşüyor kilo.mesela salatayı zeyytin yaglı ye.omleti tereyaglı ye .diger yaglar yok.ben öyle yapıyorum şimdi

telli_turna
semaguler
yag ilave et ozaman düşüyor kilo.mesela salatayı zeyytin yaglı ye.omleti tereyaglı ye .diger yaglar yok.ben öyle yapıyorum şimdi
Yağdanda korkuyorum valla. Ama bir bakayım olmazsa öyle yaparım canım sağol.

bitterlemon
semaguler
bu da kitapta yazan ama benim kaçırdığım bişey yoksa... yağı nasıl ve ne kadar kullandın??

demmir_can
kızlar kakaolu kek deneyeyim dedim, müthiş olduu
tavsiye ederimm:KK56:

Eki Görüntüle 276461

Eki Görüntüle 276462

Eki Görüntüle 276463

tarifi ;

1 tam yumurta, 2 yumurta akı
2 y.kaşığı surel (tatlandırıcı)
6 y.kaşığı yulaf kepeği
3 y.kaşığı buğday kepeği
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 yemek kaşığından az kakao
1 limon kabuğu rendesi

hepsini çırpıp yağlı kağıt serdiğim ufak boy kek kalıbına döktüm, 40-45 dk 175 derecede pişirdim.
hergün 1 dilim yersek rahat 5 gün gider :KK1::KK1:

semaguler
20-10-11, 11:10
bitterlemon
bu da kitapta yazan ama benim kaçırdığım bişey yoksa... yağı nasıl ve ne kadar kullandın??
siz kilo verebilenler için deil benim gibi veremeyenler için.ben dukana paleo beslenme ilave ettim.çünkü ben çok halsiz düştüm 1 ay sonunda verememiştimde.şimdi yag ilave edince verdim azcık

Nazo
SLM kızlar
çok katılamıyorum sohbetlerinize işten dolayı, bende bildirim yapayım.Çok mutluyum ayrıca çoook güzel gidiyor diyetim.

Ad: Nazo
Başalangıç tarihi:10 ekim
Başlangıç Kilosu:73,2
Hedef: 56
Şimdiki Kilo:68,4
Bu hafta verilen kilo:2
toplam verilen kilo: 4,8
:KK52::KK52::KK52:

cingene00
benide ekleyin çizelgeye..
Ad: cingene
Başalangıç tarihi:18 ekim
Başlangıç Kilosu:63
Şimdiki Kilo:62,5
ayrıca keke gerçekten çok güzel görünüyor..atak dönemindeyim yiyebilirim değil mi?

septik_
bitterlemon
bende şu bilgileri düzgün yazayım bari:))

Ad: bitterlemon
Başalangıç tarihi: 28 eylül
Başlangıç Kilosu: 64
Hedef: 57
Şimdiki Kilo: 61
Bu hafta verilen kilo: 1
toplam verilen kilo: 3

bende 65 ile 11 ekim de başladım diyete ama bozmak durumunda kaldım 1 kilo veremedim haliyle sonra devam ettim birde regl olduğum için 10 gün kilo kaybım olmayacak öncesinde vücut şişmeye başlıyor dönem geçene kadar ben sinir oluyorum tabii. sizin kilo verdiğinizi görünce bir ümit oldu bende, hiç işe yaramayacakmış gibi geliyor diyet fakat kilo fazlam çok olmayınca yavas kilo verileceğini de tahmin ediyorum ama işte moralim bozuluyor

telli_turna
demmir_can
kızlar kakaolu kek deneyeyim dedim, müthiş olduu
tavsiye ederimm:KK56:

Eki Görüntüle 276461

Eki Görüntüle 276462

Eki Görüntüle 276463

tarifi ;

1 tam yumurta, 2 yumurta akı
2 y.kaşığı surel (tatlandırıcı)
6 y.kaşığı yulaf kepeği
3 y.kaşığı buğday kepeği
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 yemek kaşığından az kakao
1 limon kabuğu rendesi

hepsini çırpıp yağlı kağıt serdiğim ufak boy kek kalıbına döktüm, 40-45 dk 175 derecede pişirdim.
hergün 1 dilim yersek rahat 5 gün gider :KK1::KK1:
Süper görünüyor akşam hemen yapacağım canım. Ellerine sağlık

telli_turna
Kızlar bakın şimdilik böyle.

demir nerde bakim en çok o vermiş hemen bize anlat bacım ne yapıyon ne ediyon. çabuk özet geç hemen :KK52:

demmir_can
cingene00
benide ekleyin çizelgeye..
Ad: cingene
Başalangıç tarihi:18 ekim
Başlangıç Kilosu:63
Şimdiki Kilo:62,5
ayrıca keke gerçekten çok güzel görünüyor..atak dönemindeyim yiyebilirim değil mi?
yiyebilirsin canım, ama günde 1 dilimden fazla yeme, atakta yulaf kepeği miktarı günde 1,5 kaşık

telli_turna
Süper görünüyor akşam hemen yapacağım canım. Ellerine sağlık
evet çok güzel oldu, mutlaka yapp
yanlız çok tatlı sevmiyorsan tatlandırı miktarını biraz az tut, tam bana göre çok tatlı olmuş :KK1:

telli_turna
Kızlar bakın şimdilik böyle.

demir nerde bakim en çok o vermiş hemen bize anlat bacım ne yapıyon ne ediyon. çabuk özet geç hemen :KK52:

geldim bacımm anlatayım hemen :KK1:
birkere kaçamak yapmadım ( 2 kaşık kahvaltılık salça hariç)
akşam 6dan sonra hiçbirşey yemedim
günde 2 öğün yiyorum ve sebze + protein günlerimde de protein günüm gibi ağırlıklı besleniyorum
1,5-2lt suyumu içiyorum
hergün 1 saat spor yapmaya çalışıyorum ama hergün yapamayabiliyorum :KK1:
düzenli tuvalete çıkmaya dikkat ediyorum..
şimdilik aklıma gelenler bunlar:KK23::KK23::KK23:

telli_turna
demmir_can
geldim bacımm anlatayım hemen :KK1:
birkere kaçamak yapmadım ( 2 kaşık kahvaltılık salça hariç)
akşam 6dan sonra hiçbirşey yemedim
günde 2 öğün yiyorum ve sebze + protein günlerimde de protein günüm gibi ağırlıklı besleniyorum
1,5-2lt suyumu içiyorum
hergün 1 saat spor yapmaya çalışıyorum ama hergün yapamayabiliyorum :KK1:
düzenli tuvalete çıkmaya dikkat ediyorum..
şimdilik aklıma gelenler bunlar:KK23::KK23::KK23:
beni tuvalet işi bozuyor. düzenli çıkmaya nasıl çalışıyorsun canım yaa bende çok bi düzen yok o konuda

violet1982
Merhaba kızlar. Mesajların neredeyse çoğunu okudum 1 haftadı da bu diyeti takip ediyorum. Ben çok iradeli değilim hayatımda bi kere gerçekten çok sıkı bir diye yaptım ondada 15 kilo verdim sonra evlenince 5 kilosunu aldım. Bu diyette beni en çok cezbeden hiç aç kalınmayacak olması. Eğer karnım aç olmazsa tatlıya yada canımın çektiği herhangi bir şeye direnebilirim ama aç olduğum zaman içime yaratık girmiş gibi oluyorum her şeye saldırmak istiyorum. Biraz önce yulag kepeğinin siparişini verdim internetten. Yarın ya da öbür gün gelir herhalde. Bugün iş çıkışıda ya da yarın kitabı alıcam mutlaka. Dün akşam eşime oturdum anlattım benimle olursan daha çok motive olurum dedim o da çok heveslendi. Yarın akşam yemeğe davetliyiz cumartesi günü de. Pazar sabah bozmamak üzere başlamayı düşünüyoruz. Ben 65 kiloyum ve hedefim 58 eşim de 80 kilo o da 73 olmak istiyor. Karı koca en az 7 kilo vermeliyiz yani. Eğer bu sefer de istikrarlı olamazsam diyetisyene gidicem kesin. Burayı okuyunca daha da motive oldum. Tek istediğim dar kırmızı kadife elbise giyebilmek :)))))))

nalan_nalan
Ad: nalan_nalan
Başalangıç tarihi: 15.08.2011
Başlangıç Kilosu: 85.7 kg
Hedef: 60 kg
Şimdiki Kilo: 76.6 kg
Bu hafta verilen kilo: 1.1 kg
toplam verilen kilo: 9.1 kg

Doldurdum canım. İnşallah unutmam kilo bildirimi yapmayı. Hangi gün bildircez kilomuzu?

deniz1992
Ad: iremerek
Başalangıç tarihi: 14 Ekim
Başlangıç Kilosu:72.2
Hedef: 55
Şimdiki Kilo:69.4
Bu hafta verilen kilo:2.8
toplam verilen kilo:2.8

:KK71:

demmir_can
20-10-11, 12:10
telli_turna
beni tuvalet işi bozuyor. düzenli çıkmaya nasıl çalışıyorsun canım yaa bende çok bi düzen yok o konuda
valla canım kabızlık bende normalde de kronik olduğu için ben çoğu zaman ilaç kullanıyordum, şimdi barsak düzenleyici şurup alıyorum,
onun dışında sinameki çayı içiyorum arada,
bazen de kayısılı form çayı..
hiç boş bırakmıyorum yani :KK1:
hergün gerekirse 1 saat oturuyorum afedersin wcde, inat değil mi, yapana kadar :KK1:

nalan_nalan
Ad: nalan_nalan
Başalangıç tarihi: 15.08.2011
Başlangıç Kilosu: 85.7 kg
Hedef: 60 kg
Şimdiki Kilo: 76.6 kg
Bu hafta verilen kilo: 1.1 kg
toplam verilen kilo: 9.1 kg

Doldurdum canım. İnşallah unutmam kilo bildirimi yapmayı. Hangi gün bildircez kilomuzu?
ooooo nalan hanım, rekorumu elimden aldınız :KK1:
tebrikler :KK9::KK9:
sen anlat bakalım neler yaptım da verdin 9 kg yu

nalan_nalan
Öğlen internet gitti nedense, demin geldi, sinir oluyorum şu internete...:KK43:(

Neyse ben gidim işlerimi halledim, karnımı doyurayım vaktim olursa gelirim sonra yine, sizde bu arada bol bol kilo verin inşallah...:)))

violet1982
demmir_can
valla canım kabızlık bende normalde de kronik olduğu için ben çoğu zaman ilaç kullanıyordum, şimdi barsak düzenleyici şurup alıyorum,
hergün gerekirse 1 saat oturuyorum afedersin wcde, inat değil mi, yapana kadar :KK1:

Pazartesi günü bende göndericem size çizelgemi bakalım nasıl olucak

nalan_nalan
demmir_can

Teşekkür ederim canım ama rekor hala sende bence. Ben 2 ayda verdim o kiloyu sen 1 ayda vermişsin, asıl ben seni tebrik ederim....:KK9::KK9::KK9:

Bu arada ben şunu öğrendim bu rejimde, kesinlikle aç kalmamak lazım, proteini bol tüketip sıvıyı da bol aldığın zaman kilolar uçup gidiyor valla kızlar...:KK52:

nalan_nalan
demmir_can

Teşekkür ederim canım ama rekor hala sende bence. Ben 2 ayda verdim o kiloyu sen 1 ayda vermişsin, asıl ben seni tebrik ederim....:KK9::KK9::KK9:

Bu arada ben şunu öğrendim bu rejimde, kesinlikle aç kalmamak lazım, proteini bol tüketip sıvıyı da bol aldığın zaman kilolar uçup gidiyor valla kızlar...:KK52:

demmir_can
violet1982
Pazartesi günü bende göndericem size çizelgemi bakalım nasıl olucak
inşallah 3er 5er gider kiloların senin de,
başlarda hızlı gidiyor ama sonradan bayaaa yavaşlıyor :KK37:

demmir_can
nalan_nalan

evet canım ben de dikkat ettim o konuya,
tıka basa yiyip bolca su içtiğimde daha fazla gidiyor, ama ozaman bile 2 öğün ve en geç 6 da yiyorum.
yemekten kısınca vücut iyice tutuyor yağları, yakmak mümkün olmuyor ozaman

cingene00
sağol demir_can hemen yapmak istiyorum ama önce tatlandırıcı almam lazım vede yulaf kepeği..
yulaf kepeği burda bulamadım en iyisi netten sipariş vermek sanırım...

violet1982
demmir_can
inşallah 3er 5er gider kiloların senin de,
başlarda hızlı gidiyor ama sonradan bayaaa yavaşlıyor :KK37:
Tek korkum o zaten. Tamam kabul ediyorum bir günde almadım bu kiloları bi gündede veremem ama ne biliyim işte. Nefret ettim artık sürekli her yediğimin hesabını yapmaktan. Bide bizde her akşam çayın yanında boş gitmesin diye her türlü abr cubur olayımız var ondan nasıl kurtulucam bilmiyorum yoğur yerim artık :) Bu kilo sorunu benim çok psikolojimi bozuyor

begonvil_
bugun atak dakı 4 günüm ve 2.500 kilo verdimm ve vermen gereken daha çok kilocukum var :KK43:(

yarın inş seyir evresine başlıyorum..bu Dukan bence uygulaması çok kolay bir diyet,inş seyir evresinde de

bu irademi sürdürürüm ...hergun azalan gramlar insanı nasılda mutlu ediyor inş devamı gelir :)

violet1982
cingene00
sağol demir_can hemen yapmak istiyorum ama önce tatlandırıcı almam lazım vede yulaf kepeği..
Site adı vermek yasak mı bilmiyorum ama ben bugün gitti gidiyorsan arama kısmına yulaf kepeği yazarak buldum. Satıcısının da yorumları çok iyiydi sipariş verdim. 3 kutu 25 lira ama araştırdım bi iki yerden ortalama bu fiyatmış. Kargo da içinde

demmir_can
cingene00
ben de hiçbiyere bakmadan direkt netten sipariş ettim

ekoorganikten aldım

telli_turna
Bu gün hiç birşey getiremedim yanıma. Sabahtan beri iki yumurta ile duruyorum. Canımda istemiyor nedense.

Tavuktanda fenalık geldi yaaa. Ne yapsam bilmiyorum ki.

Yahu bu ara bende krebi beceremiyorum. Anacım o kusursuz kreplerim bir acayip oluyor. Sanırım benim bu araki dengesizliğim onlarada yansıdı :KK37:

Zayıflamak istiyorum Zayıflamak istiyorum Zayıflamak istiyorum.

Aralık sonunda düğün var incecik olmam lazım. Nasıl olacaksa :KK53:

demmir_can
violet1982
Tek korkum o zaten. Tamam kabul ediyorum bir günde almadım bu kiloları bi gündede veremem ama ne biliyim işte. Nefret ettim artık sürekli her yediğimin hesabını yapmaktan. Bide bizde her akşam çayın yanında boş gitmesin diye her türlü abr cubur olayımız var ondan nasıl kurtulucam bilmiyorum yoğur yerim artık :) Bu kilo sorunu benim çok psikolojimi bozuyor
hepimizin aynı sorunları var canım.
ama insan verdikçe okadar rahatlıyor, kendini okadar iyi hissediyor ki,
bir süre sonra günde 100 gr gittiğini görünce acaip mutlu oluyoruz :KK1:

burda aç kalmak yok, yasak, doyana kadar her acıktığında yiyeceksin, zaten bir süre sonra o proteinlerin seni hiç acıktırmadığını hissediyorsun.

akşam yemelerine gelince, sen de dukan tariflerinden birşeyler yaparsın, tatlı istediğinde laight puding yersin, canı bişeyi çok istediğinde 2 bardak su iç, geçiyor :KK1:

kilo takip çizelgesi yaparsan seni de takip edebilirz

demmir_can
begonvil_
bugun atak dakı 4 günüm ve 2.500 kilo verdimm ve vermen gereken daha çok kilocukum var :KK43:(

yarın inş seyir evresine başlıyorum..bu Dukan bence uygulaması çok kolay bir diyet,inş seyir evresinde de

bu irademi sürdürürüm ...hergun azalan gramlar insanı nasılda mutlu ediyor inş devamı gelir :)
tebrik ederim arkadaşım :KK9:

giden gramları hatta kiloları gördükçe motivasyon tavan yapıyor merak etme :KK1: