TEST

Dostinex kullandınız mı?

sabırlı
17-05-07, 20:05
bu hapı doktorum bana hormonlarım yükselmis normal düzeye getirmek için verdi kullanan varmı bilgi verirmisiniz lütfen

nosey
ben kullanıyorum 2 aydır. geceleri yatarken almanı tavsiye ederim mide bulantısı ve baş dönmesi yapıyo çünkü. bide tansiyon düşüklüğü de yapıyo bazı kişilerde. eğer normalde tansiyonun düşükse tuzlu şeyler tüketerek kullan. piyasadaki en iyi ilaçlardan biri olduğu söyleniyor. prolaktin yüksekliği için verdi sanrım sana dayani bana onun için verdi. başka sormak istedğin bişey varsa yardımcı olmaya çalışırım. çok geçmiş olsun canım :)

anifora
geçmiş olsun canım..ben kullandım.. 15 gün önce bitti. prolaktin hormonum yüksek olduğu için gebeliğe engel oluyor bu yüzden kullandım.
ağır yan etkileri olduğunu bende duydum ama bende hiçbir yanekti olmadı buna dr.da şaşırdı. ben apı 2 ye bölüp haftada birtane kullandım. dr böyle önerdi. sen nsıl kullanıcaksın

nosey
ben ptesi ve perş olmak üzere haftada 2 gün tam doz kullandım ve 3 ay devam et sonra tekrar bakalım dedi. tabi bu kişiden kişiye değişiyor sanırım. sen az doz aldığın için etkilememiş olablir yada bünyen kaldırmıştır:KK66:

sabırlı
nosey
ben kullanıyorum 2 aydır. geceleri yatarken almanı tavsiye ederim mide bulantısı ve baş dönmesi yapıyo çünkü. bide tansiyon düşüklüğü de yapıyo bazı kişilerde. eğer normalde tansiyonun düşükse tuzlu şeyler tüketerek kullan. piyasadaki en iyi ilaçlardan biri olduğu söyleniyor. prolaktin yüksekliği için verdi sanrım sana dayani bana onun için verdi. başka sormak istedğin bişey varsa yardımcı olmaya çalışırım. çok geçmiş olsun canım :)
çok teşekkürler banada daha bugün verdi.salı ve cuma günleri kullanıcam 1 ay süreyle bunda amaç herhalde hormanları dengelemek doğrumu bide kilo yaparmı bu hap

anifora
bende p.tesi ve perşembe kullandım canım. yani hapı 2. ye bölüp haftada 1 tane sabırlı kesinlikle kilo yapmıyo canım

sabırlı
bana hapı ikiye bölüp kullan denilmedi normalde kullanımı böylemi

anifora
17-05-07, 21:05
canım benim dr. um 2 ye bölüp kullanmamı söyledi. prospektüsünde de ilk başlangıç için öyle yazıyor ama tereddütte kaldıysan bi sor doktoruna.

samanyolu
18-05-07, 06:05
canım bende prolaktin yüksekliği için 3 ay kullandım.Pazartesi ve perşembe 1er tane olmak üzere.Ben sabah alıyırdum.Hiç bir yanetkisi olmadı
.ay sonra tahliller normale döndü.Geçmiş olsun...

nosey
18-05-07, 08:05
doktor yarım iç demediyse sende tam içiceksin demekki. hormonu normal seviyeye getirmek için kullanılıyo ve kilo yapmıyo. sadece mide bulantısı, baş dönmesi tansiyon düşüklüğü yapabiliyo gece yatmadan önce al ilacı bişeycik hissetmezsin :KK66:

aytii
18-05-07, 15:05
canım bende kullandım sut hormonu prolaktın yuksekse verıyorlar pers pazar 1 tane ıcıyorsun belkı dusuk sevıyede olanlar yarım ıcıyor olabılır yalnız bu ılacı kullanınca 3 ay ıcınde hormon normale donuyor ama ılacı bırakınca tekrar cıkıyor bu sut hormonu bole bıse eger cok yuksekse beyın ımr ıstenıyor ben suan parlodel kullanıyorum hergun sabah aksam 1 tane ıcıyorum suan dustugu ıcın gunde 1 tane ıcıcem bu ılacın yan etkısı hem daha az hemde ılacı kullanırken hamıle kaldıgınde bebek ıcın bı sorun ıolmuyor tabı ogrenınce ılac hemen bırakılıyor ama dostınex le hamıle kalınca dusuk rıskı var benım prolaktın cok yuksek oldugu ıcın 2 senedır mucadle edıyorum bu konuda cok detaylı arastırma yaptım ...

nosey
parlodeli bende kullandım 4-5 ay kadar sanırım. ama dediğin gibi normale dönmüştü tekrar yükseldi prolaktin hormonu. takip etmek gerekiyo

aytii
beyın ımr cektırdınmı cokmu yuksektı canım

nosey
18-05-07, 17:05
tam net hatırlamıyorum ama baya yüksekti. üniversite hastanesinde mr çekildi temiz çıktı çok şükür.

sabırlı
19-05-07, 10:05
:dance:ya bisey sorcam genç bi kızda prolaktin hormonunun yükselmesi normalmi ben o hormon hamile kadınlarda yükselir diye biliyorum bi fikri olan varmı bu konuda paylasırsanız sevinirim

anifora
19-05-07, 10:05
evet canım normalde prolaktin hormonu hamilelik döneminde yükselirmiş ama onun dışında doktorumun bana söylediğine göre guatr anti depresan ilaçlar vs. şeylerde yükselmesine sebep olurmuş bunların hiçbiri bende yok ama sebebsiz yere e yükselebilirimiş yaş ile alakalalı değilmiş canım

sabırlı
19-05-07, 11:05
sterse bağlı yükseldiği ve en ufak biseyden yükseliyormus hemsire arkadasımın söylediğine göre

sabırlı
gerç kızlarda olması normalmi yani büyük bir sıkıntı olmas dimi

sabırlı
:teytey:genç bir kızda bu hormonun yükselmesi normalmi evlilerde olmasını anlıyorum ama bekar birinde olması normalmi cevap verrirseniz çok sevinirim

sabırlı
19-05-07, 16:05
kimse yokmu

sabırlı
19-05-07, 19:05
:sm_confused:kimse yokmuuuuuuu

demettt
20-05-07, 09:05
arkadaşlar bende cevap beklorum bi okusanız size zahmet

sabırlı
20-05-07, 14:05
nosey yorumların için çok teşşekkür ederim canım

sabırlı
doktorum bana dediki şuan evli değilseniz bu prolaktin seviyesini düşürsek bile yine çıkacaktır sanırım en ufak biseyden bile etkileniyomus prolaktinin yüksek olması gebeliği engelliyomus evlendiğinizde ve bebek yapmayı düşündüğünüzde ilaçlarla düşürürüz dedi yani simdi ilaç kullansamda yine çıkarmış seçimi bana bıraktı ne yapmam gerekiyor anlamdam kullanmalımıyım yoksa kulllanmamalımıyım

sabırlı
baska bir doktora gittim oda kullan dedi ne yapmalıyım ikiside farklı şeyler söyledi hatta ilk doktor bitkisel ilaçlardan bile bahsetti

nosey
güzelim nası bi mantıkla yaklaşıyorsun olaya anlamadım. prolaktin yüksekse düşürülmesi gerekir. çünkü ileri seviyelerinde hipofiz bezinde tümör oluşumuna kadar giden bi durum bu. evlenince tedavi olurum diye düşünme. çünkü o zaman işin daha zor olacak. adetin geciktiğinde hamilemiyim diye endişeleneceksin. bebek istiyorsan her negatif sonuçta canın daha çok sıkılacak. bunun yanında şu anda da adet düzensizliği yapan bi durumda prolaktin seviyesi ve adet olamamanın bünyeni nasıl sıkıntıya soktuğunu biliyosundur. bu tür gecikmeler bi süre sonra daha da artacak tedavine devam etmezsen ve yumurtalıkların tembelleşecek işte ozmn çocuk yapman belki imkansız hale gelecek. profilinde öğretim görevlisi yazıyo alanın ne bilmiyorum kusuruma bakma ama bu kadar bilinçsiz bi tutum sergilemen beni şaşırttı. söylediklerim biraz fazla gelebilir ama böyle ne yazıkki. zamanında 60-65 yaşlarında kadın doğum alanında gerçekten çok tecrübeli olan doktorun bana anlattıklarını yazdım ben. ozaman 16 yaşındaydım ve hiç birşey bilmiyordum. bu durumu farketti ve adet döngüsünün işleyişini önemini ve bu hastalığın tedavisini olmam gerektiğini nedenleriyle birlikte anlattı. umarım sen de demek istediklerimi anlamışsındır.

sabırlı
20-05-07, 16:05
canım benim anlıyorum bu şekildeki yaklasımını ama ben arada kaldığımı yazdımyani biri kullan diyor diğeri gerek yok diyor bende zaten bu ikilemi çözmeniz adına yardım istiyorum sen yanlıs anladın galiba ama yinede ankarada uzman bir doktorada gideceğim ama dediğim gibi ikiside farklı şeyler söyleyince arada kaldım ne yapacağımı bilemedim

sabırlı
bu arada sendeki prolaktin yüksekliği adetin düzensizliği ve azlığı şeklindemi oluyor

sabırlı
ayrıca lütfen buNU BİLNÇSİZLİK OLARAK DEĞERLENDİRME SADECE YENİ KARŞILAŞTIĞIM BİR DURUM VE NE YAPACAĞIMI BİLEMEDİM AYRICA O YAZDIKLARIMI DOKTOR SÖYLEDİ BEN NE YAPIYIM

sabırlı
:sm_confused:nosey duyarlılığın için çok teşekkür ederim

nosey
20-05-07, 19:05
anlıyorum seni canım :) sadece adet düzensizliği yapıyor bende başka hiçbişey yok.

sabırlı
20-05-07, 20:05
ya bu arada doktor bana bu kadar ciddi olduğunu söylemedi sadece düşürür dedi prolaktin ne onu bile açıklamadı niye burdaki doktorlar böyle iyiki bu site varbu arada nosey senin prolaktin seviyen düştümü bide hemenmi yükseliyor

sabırlı
20-05-07, 20:05
o zaman hep bu haphlarımı yutacaz

aytii
21-05-07, 15:05
sabırlı hormonlar evlı bekar farketmıyo canım cıkmasının bı cok sebebı var ama bazende sebepsızde cıkabılıyor sen sımdıden tedavını olda evlenınce bırde bununla ugrasma eger cocuk dusunursen prolaktın yukseklıgı cocuk olmasını engellıyor canım

aytii
21-05-07, 15:05
evet ılacları kullanmaya devam edeceksın 3 ayda bır tekrar test yaptırıcaksın eger dustuyse dr ılacların dozunu azaltıyo sabah aksam ıcıyorsan 1 tane ıceceksın yada yarın buda cıkmasını engellıyor ama sen kafana gore degılde dr kontrolunde yapıcaksın bunu sen bence baska bır dr bul bu konuda uzman once dr una guvenmen gerekıyor ama sen arada kalmıssın sana acıklama bıle yapmamıs

paradise
25-05-07, 09:05
nosey
güzelim nası bi mantıkla yaklaşıyorsun olaya anlamadım. prolaktin yüksekse düşürülmesi gerekir. çünkü ileri seviyelerinde hipofiz bezinde tümör oluşumuna kadar giden bi durum bu. evlenince tedavi olurum diye düşünme. çünkü o zaman işin daha zor olacak. adetin geciktiğinde hamilemiyim diye endişeleneceksin. bebek istiyorsan her negatif sonuçta canın daha çok sıkılacak. bunun yanında şu anda da adet düzensizliği yapan bi durumda prolaktin seviyesi ve adet olamamanın bünyeni nasıl sıkıntıya soktuğunu biliyosundur. bu tür gecikmeler bi süre sonra daha da artacak tedavine devam etmezsen ve yumurtalıkların tembelleşecek işte ozmn çocuk yapman belki imkansız hale gelecek. profilinde öğretim görevlisi yazıyo alanın ne bilmiyorum kusuruma bakma ama bu kadar bilinçsiz bi tutum sergilemen beni şaşırttı. söylediklerim biraz fazla gelebilir ama böyle ne yazıkki. zamanında 60-65 yaşlarında kadın doğum alanında gerçekten çok tecrübeli olan doktorun bana anlattıklarını yazdım ben. ozaman 16 yaşındaydım ve hiç birşey bilmiyordum. bu durumu farketti ve adet döngüsünün işleyişini önemini ve bu hastalığın tedavisini olmam gerektiğini nedenleriyle birlikte anlattı. umarım sen de demek istediklerimi anlamışsındır.[/QUOT
bendede prolaktin yüksekliği var gerçektende hipofiz bezinde tümörz oluştuğunu bilmiyodum doktor bana söylemedi çok şaşırdım görünce:mymeka:

nosey
25-05-07, 10:05
çok geçmiş olsun paradise. herkeste olcak diye bişey yok tabiki ama ileri seviyelerde hipofiz bezinin düzgün çalışmayıp çok çalışmasından dolayı tümör oluşabiliyor. o yüzden tedavisinin ertelenmemesi lazım. her konuda bu böyle esasında bir hastalık varsa erken tedavi edilmeli. boşuna dememişler erken teşhis hayat kurtarır diye :KK66:

paradise
25-05-07, 14:05
zaten hastalık konusunda çok hassasım ben prolatkini önemsiyodum ama simdi saynde daha çok dikkat edicem çok sağol

nosey
25-05-07, 16:05
rica ederim cnm doktoruna da bi sor sen istersen yani daha iyi bilgilendircektir o seni :KK66:

paradise
26-05-07, 08:05
a.s.nosey cevabını diğer bölümde verdim ama burdada veriyim dedim doktor bana kan hapı vermedi senin prolaktin seviyen çokmu yüksekti kaç çıktı

PERİSA
26-10-07, 07:10
bende 1 ay dostinex kullandım.bugün kan sonucuma bakılacak.acaba bu ilacı kullanıpta veya bu tedaviyi görüpte hamile kalan var mı?tedavi sonuç veriyomu?senağlama

aymit
26-10-07, 20:10
sabırlı ben şuanda dostinex kullanıyorum.daha 4 tablet oldu kullanalı ve prolaktinimi indirmiş.2 gün önce dr gittim kontrole bu ay düzenli adet görecekmişim.tabi yan etkileri var.baş dönmesi yapıyo,tansiyon düşüklüğü yapıyo.bende yaptı.ama çok etkili bi ilaç.sabırlı prolaktinin kaç çıktı.dr banada hapı ikiye bölde kullan demedi.haftada iki gün kullan dedi.zaten buda yeterli oluyo.birde kilo falan yapmıyo.geçmiş olsun.

zuzuay
18-11-07, 22:11
selam dostınex kullanıp prl seviyesi düşüp hamile kalan varmı?

aymit
19-11-07, 12:11
zuzuay
selam dostınex kullanıp prl seviyesi düşüp hamile kalan varmı?
slm canm.ben kullanıp hamile kaldım.şuanda hamileyim.1 ay önce prolaktinim 54 çıkmıştı.dr bana dostinex verdi.1 ay boyunca haftada 2 gün kullandım.zaten hap bitmeden hamile kaldım.şuanda 5,5 haftalık hamileyim.drum bana bu hapın çok kuvvetli olduğunu söylemişti.

bennu beyzam
19-11-07, 16:11
sabırlı
bu hapı doktorum bana hormonlarım yükselmis normal düzeye getirmek için verdi kullanan varmı bilgi verirmisiniz lütfen
canım dostinex genelde prolaktin hormonu yüksekliğinde veriliyor benim değerim 35 45 arası idi kullandım adet oldum sonra hamile kaldım prolaktin yüksek olunca hamile kalmıyosun kullandıktan sonra hemen ölçtür bakki düşmüşmü benim her ay yükseliyodu her ay 2 adet kullanıyodum hamile kalınca bıraktım

zuzuay
19-11-07, 21:11
ben 3 ay kullandım .hamile kalamadım, doktorum yumurta takibi yapacağını söyledi . yumurta takibi de başarılı olmazsa hangi yolu izleyecek acaba?

pinq
28-02-08, 12:02
Meraba arkadaşlar konuyu açmanız aranızda bilgi alışverişinde bulunmanız çok güzel. Bende dostinex kullanıyorum ilaç hakkında bilgi almak için tuşladım ve sizin konusmalarınızla karşılaştım.2 sene dir yumurtalık kisti tedavisi görüyorum renkli dopler çekildim fakat iyi huylu olduğunu ve ilaçla yok olduğunu söledi doktorum 2 sene ağır bi ilaç tedavisi gördüm 5 - 6 ay aralıklarla tekrarladı.En son 4 ay önce gittiğimde temiz olduğunu sölemişti (ilk adet düzensizliği şikayetiyle gitmiştim).Aşırı tüylenme sıkıntım var ve başka bi dr a çıktım hem muayne olmak istedim.Ve doktor hormon testi istedi prolaktinim çok yüksek çıktı ultrasyondada tekrar kist olduğunu söledi hemen beyin cerrahiye yolladı ve dostinexi verdi.Çok korkuyorum doktor mr istedi hala sonucu çıkmadı onu bekliyorum hifofiz tumoru olabilirmiş.

Bu kadar uzun anlatmamın sebebi buranın adı bilinen çok iyi bi doktoruna çıkıyordum fakat 2 senedir prolaktin yüksekliğinden dolayı yumurtalık kistim oluyormus ve doktora binlerce kez söylememe rağmen benden hormon testi istememişti.Yani farklı dr a çıkmanın mutlaka faydası var ben hata ettim.Sizde lütfen bir doktorla sınırlı kalmayın çünkü çok ciddi bi durum . Bu yaz düğünüm var çocuğum olmaz diye çok korkuyorum umarım bişey olmaz.Mr sonucu kötü çıkarsa dr un muaynanesini başına yıkıcam senağlama

belinay82
28-02-08, 13:02
Canım benim üzme kendini ilaç iyi gelecektir. Bende şu an dostinex kullanıyorum, 7 aylık evliyim ve bebek isteğiyle doktora gittim. Prolaktinim yüksek çıktı.( 31 ). Haftada 1 tane dostinex alıyorum. 1 ay oldu kullanmaya başlayalı. Bakalım doktor henüz kan testi istemedi. Ama iyi bir ilaç ve faydası olacağını biliyorum. İçini ferah tut lütfen ve sakın stres yapma, prolaktini yükselten en büyük etken stres doktorum öyle söyledi.
Senin kaç çıkmıştı prolaktin ? Doktor Mr istediğine göre yüksek bir değerdir.

HESTAİ
10-03-08, 14:03
Ben de DOSTINEX kullanmaya yeni başladım. Göğüslerimde büyüme ve sızlama var.

ezgican
12-03-08, 09:03
Selam Bende Kullandim Dostinex Ama Ben 5 Aylik Bebegimi Kaybettikten Sonra Verdi Doktor.gögüslerdeki Sütü Kesmesi Için Piyasadaki En Iyi Ilaç.doktorunuzun Onerisine Kulak Verin Ve Kullanin.ozellikle Prolaktin Seviyesini Düzenleyen Iyi Bir Ilaç