Anne adayları, hangi ilaçları kullanıyoruz, paylaşalım..

Asos
16-09-10, 11:09
Seydunacım,
Daha doktor tam bişey söylemiyor ben de fetus büyüyünce benden kullanmasın diye depoluyorum özellikle de kalsiyumu.Onun için yani... Bu arada yarın doktora gideceğim bakalım ne olacak keseği görecek miyiz vs.? (Bizimkisi mikrobebek de..) Bir de takipler için bi doktor araştıracağım ve ona başlayacağım. Arkadaşlar bildiğiniz ve güvendiğiniz İstanbul (avrupa )yakasında gebelik takibi yaptırabileceğim bi doktor var mı? CADIARZU

__ecrin__
16-09-10, 11:09
Ben sadece günde bir adet aç karna, gyno ferro sanol demir hapı kullanıyorum. doktorum başka bir şeye gerek yok dedi.

sheker_cat
17-09-10, 04:09
ben ilk 4 ay folik asit haricindede birşey kullanmadım şuan 22 haftalık hamileyim ve multivitamin(megadyn),demir(ferrum fort),kalsiyum(calcimax) ve bi de magnezyum (magnesium diasporal) kullanıyorm ama aslında hiçbirini kullanmak istemiyorum mecburluktan alıyorum hepsini çünkü midem yeterli beslenmeme izin vermiyor:1no2:

izm_35
20-09-10, 06:09
bende ilk 3 ay sadece folik asit kullandım.3. aydan sonrada elevit ve ferrum fort günde 1er tane içiyorum akşamları.başka da bişi vermedi doktorum.1 ay kadar önce ellerimde ağrı vardı kalsiyum istedim onu bile vermedi gerek yok hamilelikte olur böle şeyler dedi.CADIARZU

hy_patia
23-09-10, 08:09
merhaba arkadaşlar. şimdiden hepinize güzel bir hamilelik ve güzel bir doğum diliyorum. ben de 36 haftalık hamileyim. doktorum midemi gereğinden fazla yormama gerek olamdığını söyledi. ilk 16 hafta sadece günde 1 tane folik asit(folik plus) alıyordum. 16. hafta ile 24. hafta arasında ise bir akşam elevit bir akşam ferro senol kullandım dönüşümlü olarak. 24. haftadan itibaren ise elevit ve ferro senolu her gün kullanıyorum. bir de gün aşırı kalsiyum alıyorum. haftada yaklaşık 2 kere balık yiyorum hem de uzun yıllardır bu yüzden sanırım doktor balık yağını gerek görmedi. her gün süt, yumurta ve meyve mutlaka tüketiyorum ve akşamları ise yürüyüşe çıkıyorum. hamileliğim sırasınca (sadece ilk üç aylık dönemde çok bulantım vardı) çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım. herkese böyle bir hamilelik dilerim... hayırlısıyla iyi bir doğum yaşarız ve bebeklerimizi kucağımıza alsak...

almira85
25-09-10, 13:09
ben ilk 5 ay sadece folbiol kullandım 5.ayda elevit ve ferro sanol verdi doktorum.şimdi 29 haftalığız bu gün ki kontrolümde bacaklarım da kramp ve ağrı oluyor dedim kalsiyum ve magnezyuma da başlayalım dedi ve onlarıda verdi.sabah akşam süt içiyorum her gün meyve yemeye çalışıyorum hafta da 2-3 kez haşlanmış yumurta yiyorum süt,peynir,ayran ne varsa yiyip içiyorum.

aventurin
26-09-10, 09:09
merhaba arkadaşlar ben de 15 haftalık hamileyim. sabahları aç karnına 1.5 levotiron alıyorum haşimato hipotiroidim var. sonra da kahvaltıdan sonra 1 tane elevit alıyorum. hamilelikten 1-1.5 ay önce folic plus kullanmaya başlamıştım. hamileliğimin 1.5 ayına kadar da devam ettim. sonra kesti doktorum. demir ilacı da almıyorum henüz. elevitte de var dedi doktorum..

biblobebekler
28-09-10, 09:09
arkadaslar bu konuyu cok saglıksız buldum aılesınde kı herkes uzman doktor olan birisiyim ( eşimde cerrah ) lutfen bırbırımızı yanlıs yonlendırmeyelım hıc bır kadın dogum uzmanı hastasına yanlıs yonlendırmelerde bulunmaz her ınsanın aıle oykusu yasam tarzı saglık durumu farklıdır kendınızı kımseyle kıyaslamayım.Ben 2.5 aylık hamıleyım ınannın doktorumun verdıgı ılaclara eşim bır kere bıle yorum yapmadı senın hekımınle arana gırmem dedı doktoruma sormadan bana ıgne bıle yapmıyor.Kımsenın ne kullandıgı sızı ılgılendırmesın lutfen dr guvenın ve hamılelıgın tadını cıkarın.Hepımıze saglıklı hamılelık ve dogum dılıyorum

Likya07
28-09-10, 14:09
ben şuan 35.haftanın içindeyim bugün idrar yollarında enfeksiyon çıktı dr bana antibiyotik 2 kutu alfasilin,purinol ve de pimafucin adlı vaginal tablet verdi kullanmalı mıyım bunları hala karar veremedim,bilgisi olan varsa bu ilaçalrı kullanmalımıyım?

eklektik
1-10-10, 17:10
Bende 6 haftalık hamileyim.Sadece ve sadece folik plus ve progestan kullanıyorum.Demir ihtiyacım için pekmez içiyorum.Magnezyum için günde 3 hurma yiyorum.Kalsiyum için günde 2 bardak süt içiyorum.Ama sütle pekmezi karıştırmıyorum.Normal gebelik beslenmesi programı çıkardım ona göre besleniyorum.Bakalım önümüzdeki günlerde tam kan tahlili yaptırcam ne çıkcak bakalım.Eğer sonuçlar iyi çıkarsa doğal olarak beslenmeye devam....

nefege
2-10-10, 06:10
ben 20 haftalık hamileyim günde 1 gynoferon ve 1elevit kullanıyorum

lovelif76
4-10-10, 09:10
eklektik
Bende 6 haftalık hamileyim.Sadece ve sadece folik plus ve progestan kullanıyorum.Demir ihtiyacım için pekmez içiyorum.Magnezyum için günde 3 hurma yiyorum.Kalsiyum için günde 2 bardak süt içiyorum.Ama sütle pekmezi karıştırmıyorum.Normal gebelik beslenmesi programı çıkardım ona göre besleniyorum.Bakalım önümüzdeki günlerde tam kan tahlili yaptırcam ne çıkcak bakalım.Eğer sonuçlar iyi çıkarsa doğal olarak beslenmeye devam....
Tatlım bence Hurma yememelisin, huranın içeriğinde ki madde rahim kaslarını çalıştırdığı için dogumu kolaylaştıran bir meyve diye biliyorum

kralichee
4-10-10, 11:10
aranızda balık yağı hapı kullanana varmı?
omega 3 ilavesi için.

birde bir arkadaş tatlısu balığı değilde deniz balığı tüketmemi söyledi.deniz balığında daha çok mineral varmış..

miracle35
11-10-10, 12:10
bende gunde 1 tane elevit ve 1 tane ferrum fort

HaticeElif
12-10-10, 15:10
ilk üc ay ( FOLIO ) kullandim daha sonrasinda ( FEMIBION) Kullaniyorum ve son bir ay demir hapi ve magnesium kullaniyorum

HaticeElif
kralichee
aranızda balık yağı hapı kullanana varmı?
omega 3 ilavesi için.

birde bir arkadaş tatlısu balığı değilde deniz balığı tüketmemi söyledi.deniz balığında daha çok mineral varmış..
Kullandigim FEMIBION hapinda omega 3 ilavesi var iki ayri hap halinda aliyorum günlük

dasilvadido
selamlar herkese...
ben daha yeniyim..5+6 yız:nazar::nazar:
pko tedavim başladığınan beri yani yaklaşık 6 aydır glucophage kullanıyorum günde 2 tane...doktorum düşük riskini engellediğini döyleyerek 10. haftaya kadar devam etmemi istedi. onun dışında diyabete eğilimli bi tip olduğumdan günde 1 tane bebe asprini içiyorum
onun dışında elevit ve folibol tablet kullanıyorumboshayallersmile

sercim
16-10-10, 16:10
Merhaba ben Serçim.27 yaşındayım ve 5,5 aylık hamileyim.Çok mutluyum ama diş eti sorunu yaşıyorum.Çürüyorlar özellikle akşamları ağrısına dayanamıyorum ,tam olarak yemek de canımın çektiği özellikle tatlı şeyleri yiyemiyorum.Dişçi bişey yapamam diyor.Doktorum de bunun için elevit verdi sadece ama etkilemiyor.Bildiğiniz daha iyi bir ilaç var mı?Lütfen çok kötü,ağzımın içinde dilim bile ağrıyor artık ,dayanamıyorum eyvahedigeldismile

teacher1907
18-10-10, 13:10
arkadaşlar bende 15 haftalık hamileyim doktorum haftada 2 kere balık yememi söyledi.ama ben çok tiksindim balıktan yiyemiyorum balık yağı hapı aynı işi görürmü sizce:1rolleyes:

kralichee
18-10-10, 14:10
teacher1907
arkadaşlar bende 15 haftalık hamileyim doktorum haftada 2 kere balık yememi söyledi.ama ben çok tiksindim balıktan yiyemiyorum balık yağı hapı aynı işi görürmü sizce:1rolleyes:

ben de bunu doktoruma söyledim.olur dedi.
o da bana marincap marka hap verdi.

meyrus
20-10-10, 10:10
Bende ilk 3 ay sadece folik asit kullandım daha sonra 5.5 ayıma kadar sadece komferrol içtim şuan 6.5 aylık ve sabahları aç karna komferrol şurup tok karna da elevit içiyorum akşam yatmadan önce de calsiyum magnezyum içiyorum arkadaşlar...:KK3:

tualina
20-10-10, 11:10
bende şuan günde 1 marincap spesial, 1 tane elevit,1 coraspirin,1gyneferon kan ilacı alıyorum, sizlere tavsiyem kan ilacını gece yatarken almanız , balık yağınıda akşam yemeğinden sonra yatmaya yakın alırsanız ozaman rahatsız etmiyor...

sercim
20-10-10, 16:10
Bende elevit ve gyneferon kullanıyorum.bu ilaçlar kimsede çarpıntı yapıyor mu?ben çok çabuk yoruluyorum,,tansiyonum çok düşüyor ve çarpıntı oluyor.bunları yaşayan var mı acaba?

seyduna
20-10-10, 17:10
sercim
Bende elevit ve gyneferon kullanıyorum.bu ilaçlar kimsede çarpıntı yapıyor mu?ben çok çabuk yoruluyorum,,tansiyonum çok düşüyor ve çarpıntı oluyor.bunları yaşayan var mı acaba?
canım benimde tansiyonum düşük 9-5 ve 10-6 olarak ölçüyoruz hatta eşim tansiyon aleti aldı 2 gün önce bende elevit kullanıyorum 12. haftadayız ama ilaçtanmı onu bilemiyorumCADIARZU

sahraoguz
20-10-10, 17:10
arkadaslar ben de bugun hamıle oldugumu öğrendim idrar testi yaptım
ama cok endişeliyim 2 3 gun oncesinde antidepresan almıştım uyku amaçlı bir tane
ne olur acaba daha doktorada gıdemedım cok endıselıyım lutfen cevap