Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Anne adayları, hangi ilaçları kullanıyoruz, paylaşalım..

kralichee
19-11-10, 09:11
bende magnezyum takviyesi için magvital şase kullanıyorum.acaba bunun hap olanu yok mu?
midemi bulandırıyor.
kalsiyum içinde calci-net şase kullanıyorum.içim dışıma çıktı.
bir daha gidersem doktora varsa eger hap şeklinde olanını isteyeceğim.
sizin bir biligniz var mı arkadaşlar bu konuda??yani bunların hap olanları var mı??

denizcim
21-11-10, 11:11
nurkelebek
arkadaşlar bazı arkadaşlarımız hamileliklerinin 3 ay öncesinde folik asit kullanmaya başlamışlar..ama ben kullanmadım..sanırım bu şekilde bebek saha sağlıklı ve zeki oluyormuş...sizce ön hazırlık olarak bu ilacı içmediğime üzülmelimiyim?çok pimpirikli bir insanım ve kafama taktım:1no2:
Yok canım ben de kullanmadım yani doktorlar da tavsiye ediyorlar sadece.Rahat ol zaten yediğimiz bazı sebzelerde ve tahıl grubunda bol miktarda folicasit var.O yüzden boşu boşuna kendine dert etme.Hamileliğini öğrendiğin anda zaten doktor ilk 3 ay kullanman için bu ilacı veriyor.

edaberk
23-11-10, 12:11
doktorun biri elevit verdi diğeri decavit hangisini alsam ki acaba

TozToprak
24-11-10, 13:11
bende devlet dr una gidiyodum decavit ilacını yazdı başka bişey kullanmıyordum.özel dra gittim bırak artık vitamin ilacını normal zamanda vitamin hapımı kullanıyoruz dedi.birde akıntı ilacı olarak pimafucin tablet kullanıyorum

kuzeyildizi
24-11-10, 19:11
merhaba arkadaşlar,
şuan 33. haftamdayim...
ben hamilelikten 3 ay önce folik asit ve hamilelikten sonraki 3 ayda da folik asit kullandim ve biraktim.sonrasinda ise doktorum elevit verdi sadece ve dogumdan sonrada bi süre kullanacaksin dedi.
ama burda bir çok arkadaş kalsiyum,magnezyum,balık yağı,kan hapı faln kullanıyor..kafam karişti acaba ben eksik bişilermi yapiyorum diye...20. haftalarımdan birinde yapılan kan tahlilllerinde kansizlik biraz sınıra yakın cıktı ama doktorum kan hapı verecek seviyede değil eksikligin dedi gerek yok dedi...

yani şuan sadece elevit kullaniyorum...

incidestan
29-11-10, 15:11
ben ilk 3 ay gyno ferrum sanol kullandım şimdi de elevitle devam ediyorum
için de az da olsa demir var zaten ama yine de kontrole gittiğimde sorucam doktoruma ek kan hapı da kullanmalı mıyım diye

kralichee
29-11-10, 18:11
şuan 26 haftalık hamileyim. elevit kullanıyorum.2 günde 1 marincap balık yağı hapı...ayrıca magnezyum ve kalsiyum desteği de alıyorum.

kuzeyildizi
1-12-10, 18:12
bugün doktora laç konusunu tekrar sordum...sadece elrvit yeterli dedi...diğerlerine beslenmende bi sorun olmadiktn sonra gerek yok dedi...ayrica kendsine hamileliklerinin yarısından sonra gelen hastaların bi torba ilaçla geldigini,halbuki ihtiyaçlarının olmadigini söyledi...göz göre göre doktor ihtiyaç olsa vermemezlik yapmaz herhalde ilaç...biraz rahatladim bende kafama takmiştim baya bi

dertlisezen
2-12-10, 06:12
Ilk uc ay folık asıt,megadyn vıtamın ve gyno ferro sanol kullandım. 3. aydan sonra gyno ferro sanol,megadyn ve kalsiyum c kullanıyordum. 40+2 olduk bır haftadır bırsey kullanmıyorum bıraktım

gissemli09
2-12-10, 12:12
aynen benimde vitamin ilaçlarını ben vermiyorum dedi ve gyno lomexın adında akıntı ilacı ve demir hapı baska içmicen hamilelik boyunca dedi. özel dr ya gittim

Sug_ar
4-12-10, 11:12
5 haftalık hamileyim öğlenleri elevitle folbiol ilaç içiyorum..

osgheme
4-12-10, 15:12
Bende 5 haftalık hamileyim , doktorum folik acid e devam etmemi ve progesteran almamı önerdi . Günde 3 defa , kan tahlillerim çıkmadığı için vitamin falan önermedi henüz...

adaizmir
13-12-10, 20:12
TozToprak
bende devlet dr una gidiyodum decavit ilacını yazdı başka bişey kullanmıyordum.özel dra gittim bırak artık vitamin ilacını normal zamanda vitamin hapımı kullanıyoruz dedi.birde akıntı ilacı olarak pimafucin tablet kullanıyorum[/QUOT

merhaba ben yeni üye oldum siz online olduğunuz için size yazmaya karar verdim progesteron kullanımı ile ilgili bilginiz varmı hamileliğin kaçıncı haftasına kadar kullanılıyor ben 15 haftalık hamileyim şimdiden teşekkür edrim..

jalesel
14-12-10, 14:12
ben daha 4 haftalik hamileyim dr um bana PRENATAL PLUS (multivitamin/multimineral supplement) tablet, verdi gunde bir kere aliyorum..ilerde kan degerlerime gore eklemeler yapabilirmis..

62sinem
17-12-10, 16:12
merhaba kizlar
Bende bu topige ilk geliyorum bende bu ocakta dogum.kontrl. hapina baslamiyacam. 1 sene 1 aydir kullaniyorum ve artk bebek düsünüyrz dün jinekologuma gittik esimle dr. Folik asit verdi kan testi yapti bakalim 6 ay hamile kalamaya bilirsin dedi stres yapmayin dedi ama dedi senin yasin gec 23 yasindayim 2 ay icinde de kalabilirsin. sizler hemen hamile kaldiniz mi veya hap kullandiniz mi bunu sormak istesim ??

sewsewcan
22-12-10, 16:12
bende sabahları tok karnına gyno ferro sanol ve elevit kullanıyorum 1 tane.bide magnezyum hapım var.5.ayım bitmek üzere bugün yeni verdi magnezyumu

ZARACI
2-01-11, 12:01
sewsewcan
bende sabahları tok karnına gyno ferro sanol ve elevit kullanıyorum 1 tane.bide magnezyum hapım var.5.ayım bitmek üzere bugün yeni verdi magnezyumu
bende 5 aylığım ve bu ikisini kullanıyorum yalnız ikisindede aynı vitaminler olduğu için ikisinin arasından en az 3 saat geçmesi gerkiyor biliyosun değilm.son günlerdede bağırsaklarım bozulduğu için gynoyu bıraktım sizde varmı bir aetkisi?

__Selina__
6-01-11, 11:01
arkadaslar bede şu an sadece folık asıt kullanıyorum.

brskr
8-01-11, 19:01
folik asiti önceden almıştım şimdi megadyn ve ferrum kullanıyorum.

Askisi
8-01-11, 20:01
ben gynvital kullaniyorum ayno folit asit gibi...vitamin, omega 3 falan var iste...

ISIL_
10-01-11, 10:01
merhaba arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim
12.haftaya kadar folik asid kullandım
şimdi gylferrom ve elevit içiyorum. biraz mideme dokunuyor ve akşam bunları içip yattığında uyuyamıyorum
o yüzden uykudan 2 3 saat önce alıyorum
sizler omega3, balık yağı filan alıyorsunuz doktorunuz mu verdi
ben doktoruma sorduğumda onlardan kesinlikle içme balık yeşil yapraklı çiğ sebze ye dedi nedenini anlamadım
bir bilginiz varmı

sdoz
11-01-11, 14:01
bende sabahları kahvaltı sonrası elevit kullanıyorum yalnızca
ilk zamanlar akşamları alıyordum fakat midemi rahatsız ettiği için rospektüsünü okuma ihtiyacı hissettim sabah veya öğle kullanılması gerektiği yazıyordu o yüzden değiştirdim elevit kullanan arkadaşların dikkatine

senasahin
11-01-11, 20:01
29 haftalık hamileyim .elevit kullanıyordum fakat yaklaşık 1.5 ay önce bıraktım hem çok kilo aldırıyo hemde tadı sudan bile nefret ettirdi. ferrumfort demir hapını kullanıyorum. gün aşırı da magvital magnezyum kullanıyorum. vitamin kullanmamama rağmen bebeğimin kilosu gayet yerinde çok şükür. gıdalarınızı düzenli almanız bence doğal vitamin

queen_bee35
12-01-11, 18:01
kızlar merhaba bende 5 hafta 3 günlük hamileyim. ben çalışmalara başlamadan folic plus kullanıyordum. ama doktorum elevit vermiş. bi fark varm ı acaba ikisinin arasında ? kararsız kaldım 15 gün sonra kalp atışlarını duymaya gidicez o zaman sorcam ama yinede bilgi edinmek istedim.:KK34:

Askisi
15-01-11, 16:01
queen_bee35
kızlar merhaba bende 5 hafta 3 günlük hamileyim. ben çalışmalara başlamadan folic plus kullanıyordum. ama doktorum elevit vermiş. bi fark varm ı acaba ikisinin arasında ? kararsız kaldım 15 gün sonra kalp atışlarını duymaya gidicez o zaman sorcam ama yinede bilgi edinmek istedim.:KK34:
doktorun daha ii bilir canim ama sorun yoktur bence. Bende hamile kalmadan folit asit gibi bir hap kullaniyordum simdi ise gynvital diye bir hap... ikiside ayni aslinda...merak etme.. bu arada da hayirli olsun canim...

sdoz
20-01-11, 09:01
queen_bee35
elevitin içinde folik asitte dahil biçok vitamin var bende folicplus kullandım ilk zamanlar doktora sormadan başlamıştım sonra elevite başlayınca bıraktım onun içerisinde zaten biçok vitamin var b vitaminleri folik asit demir vss..

empatik_
20-01-11, 10:01
sdoz
bende sabahları kahvaltı sonrası elevit kullanıyorum yalnızca
ilk zamanlar akşamları alıyordum fakat midemi rahatsız ettiği için rospektüsünü okuma ihtiyacı hissettim sabah veya öğle kullanılması gerektiği yazıyordu o yüzden değiştirdim elevit kullanan arkadaşların dikkatine
eşekkür ederim bunu bilmem gerçekten iyi oldu ben sadece elevit kullanıyorum onu da genelde akşam hatta yatmadan önce , bundan sonra daha dikkatli olurum

sewsewcan
22-01-11, 16:01
ZARACI
bende 5 aylığım ve bu ikisini kullanıyorum yalnız ikisindede aynı vitaminler olduğu için ikisinin arasından en az 3 saat geçmesi gerkiyor biliyosun değilm.son günlerdede bağırsaklarım bozulduğu için gynoyu bıraktım sizde varmı bir aetkisi?
hayır bende bi yan etkısı yok ama
saat ara oldugunu bılmıodum.benım bulantılarımda hiç olmadı.hiçbişeyden midem bulanmadığı için rahat içiyorum.hiçbi yan etkısı yok tatlm

incielam
26-01-11, 00:01
8. aylık hamileyim ve ilk günden bu yana devamlı elevit ve gyno ferro kullandım

fatmasuheyla
27-01-11, 07:01
ben 15 haftalık hamileyim doktor sabahları 1 tane elevit önerdi. birde benim mide yanmam çok erken başladı günde 3 defa gaviskon şurup içiyorum. ( tadı iğrenç :KK30:)

buglemgulay
31-01-11, 20:01
3,5 yıllık evliyiz.uzun zamandır bebek istediğimiz için yaklaşık 2,5 senedir ha oldu olacak diye folik asit kullanmışımdır:)şu an 8 hafta 3 günlükhamileyim. elevit kullanıyorum 4 haftadır.önceleri yatmadan önce kullanıyordum.sonra içeriğini okudum sabahları kahvaltıdan sonra almaya başladım.midemi bulandırıyor ama 12. haftaya kadar devam edecem inşallah.başka ilaç kullanmıyorum geçen hafta dr.um kan tahlillerime baktı.herşey normal dedi.Allaha çok şükür.Allah cümle anne olmak isteyenlere hayırlısıyla bu güzel duyguları tatdırsın.iyi akşamlar:KK3:

haseki_sultan
11-02-11, 09:02
merhabalar ben de 3 yıllık evliyim sonunda yakaladık 4 haftalık hamileyim 2 hafta sonra kalbi atmaya başlarmış inşallah.sizlerin bebişleride hayırlı olsun ben de yeni üyeyim

eos
11-02-11, 11:02
haseki_sultan
merhabalar ben de 3 yıllık evliyim sonunda yakaladık 4 haftalık hamileyim 2 hafta sonra kalbi atmaya başlarmış inşallah.sizlerin bebişleride hayırlı olsun ben de yeni üyeyim
aramıza hg yeni hamiş :KK49:

eyeszay
17-02-11, 13:02
sabahları aç karına demir hapı gynoferon
tok karına elevit
akşamda magvital saşe

KevserS
19-02-11, 10:02
Benim adetim geçeli 10 gün oldu ve 10 gün önce hamile olduğumu öğrendim. İlk hamileliğim bu. Çok da heycanlıyım...doktor alttan ultrasonla baktı ama kese görünmüyo dedi. kaç haftalık olduğunu da söyleyemedi. şimdilik folik asit içiyorum. Sizce bu normal mi? beta hcg değerim iki gün önce yaptırdığım testte 850 idi. tabi gün geçtikçe artıyormuş. görebilmesi için 5000lerde olması gerekiyormuş bu değerin. Hamilelik son adet gördüğün tarihten itibaren hesaplanıyorsa 6. haftanın içindeyim. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi çok takıldı kafama :KK28:

gul1984
21-02-11, 11:02
eyeszay
sabahları aç karına demir hapı gynoferon
tok karına elevit
akşamda magvital saşe
mrb arkadaşlar bende 21 haftalık hamileyim aynı ilaçları kullanıyoruz benim birde folik asitim var