1. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

qiz3mm
19-10-10, 17:10
make çok haklsıın kendimize gelelim artık bende arkadaşlarlaydm kaçgündür eve uğrayamadım doğru dürüst ondan dolayı kaçırdım biraz ama mecbur kaldm . bugünden itibaren düzgünce başlıyorum bayrama kadarki hedefim 65 eğer olamassam hedefime ulaşamassam kendimi affetmicem . 1 ay kadar var 3-4 kilo vermem lazım inşallah hepberaber veririz . bozmıycam 1 ay boyunca ilk hedefime ulaşırsam gerisi gelir sonrada yılbasına kadar 60 . bu hedeflerimin olması lazım kendimize inanmamz lazım artk . hergün girip sohbet etmeliyiz motive etmeliyiz birbirimzii kızzlarr. makee ağlama sende başarıcaz inşallah

cumbo
MakeUp
kızlar merhaba

takım malesef kendını kaybetmıs durumda herkes kendı kafasına gore takılıyoo malesef neden boyle nıcın boyle oldu bakıyorum anlamlandıramıyorum sızde takdır edersınızkı sız katılım saglamazsanız burdan bırbırımıze yardımımız olmaz ve yıne takdır edersınızkı bende kılo vermeyee calısıyorum ama artık benımde motıvasyonum dustuu hatta yerlede dıyebılırım 1 saat once yeme krızı gecırdım ve suan aglıyorum bunu kenıme nasıl yaptım dıye herkesın bırbırıne ıhtıyacı var benımde tabıkı sıze acıkcası lutfen bırazdaha bırazdaha bırbırımıze kaynasalım oylekı sunuanladımkılo vermek ole dıldenn cıktıgı gıbı kolay bısey degıl bıcok kılo sabotajcıları ıle karsılasıyoruz gun boyu ben herkesın hedefıne ulasmasını ıstıyorum ama yok bı sorun var ve bı boyle rehavet geldı herkesın uzerıne

sımdı sızden ıstegım hedefe ulasaana kadar herkes bırbırınden sorumlu kılo veremedımı noldu neden verılmedı o hafta o arkadsla daha cok ılgılenelım yeme krızımı gecırdık yada gecırılmek uzere bagıra cagıra anlatalım madem surec uzun ve zorlu lutfen herkes elımın uzerıne elını koysun zıra dusuk motıvasyonumda dahı su aglak ahlımde dahı sızı dusunerekk sunu yazıyosam sızde lutfen bı omuz atıverın

bu hafta sevorane yıne gelemedı takımın yukunu hafıfletmek ıcın ızınlı olarak gosterıcem kızlar ve yenı arkadslar takıma gırdık dıye mucıze beklemeyın mucızeyı ısz yaratacaksınız sadece ıs bırlıgıı

ınanın cok yorgun bıtkın hıssedıyorum kendımı bazen bırakasım gelıyo ama ılk gunden verılmıs sozum var lutfen gayret canlarım
canımm yaaa regl öncesi olduğun için böylesin , 2 güne kadar pammukk gibi olursun
önemli oaln yaptığın şeyin farkında olman , hadi amaaa sen böyle yaparsan biz ne yaparızz , hani ne demişler imam os.... cemaat s.......:KK1: gül diye didim haaaaayanlış anlama

MakeUp
qiz3mm
make çok haklsıın kendimize gelelim artık bende arkadaşlarlaydm kaçgündür eve uğrayamadım doğru dürüst ondan dolayı kaçırdım biraz ama mecbur kaldm . bugünden itibaren düzgünce başlıyorum bayrama kadarki hedefim 65 eğer olamassam hedefime ulaşamassam kendimi affetmicem . 1 ay kadar var 3-4 kilo vermem lazım inşallah hepberaber veririz . bozmıycam 1 ay boyunca ilk hedefime ulaşırsam gerisi gelir sonrada yılbasına kadar 60 . bu hedeflerimin olması lazım kendimize inanmamz lazım artk . hergün girip sohbet etmeliyiz motive etmeliyiz birbirimzii kızzlarr. makee ağlama sende başarıcaz inşallah
tesekkur ederım canım yaaa ama cok duygusalım yaa ole aglak bı haldeyımkıı of reglı donemlerımden nefret edıyorumm su halıme bakk bebeler gıbı aglıyom yasenağlama

maibeyaz
MakeUp

jnaz ım hayatım sımdı gordum allah mutlulugunuzu daım etsın evlık yıl donumunuz kutlu olsun canım buda pastanız afıyet olsun yemek ıcın degıl bakmak ıcın sadceee sebı sevıyorummm
anamm bu ne laaaa:1shok:kötükedihüsocokacimcoookcokacimcoook

MakeUp
mafoldumben
cumbo
sempatiksalakcinni

kesin çokokrem yemişindir:eek:lmaz:

ben ıhlamur bile içemem kokusu kötü olduğu için , bu çay neyle yapılıyor

evlilik yıldönmünüz kutlu olsun canımm nice yıllaraaaolumunekankayizsmile

ne yedıgımı dusunmım canım mıgdem kalkıyo havaya o kadar cok abandımyemege yanıı yurumedımde ustelıkk karnımda cok agrıyoo

ay bugun cok nazlıyım ya sevgılımınısı cıktı bugun heheh sey her reglı gunumde kaybolmayı adet edınmeye basladıısenağlama onada naz yapamıyom yanı mafoldumben

merispek
ya siz ne yapıyosunuz böyle ben anlamıyorum ki.çukolata yemek de nearkadaşlar bu bir yarış ve biz 1.takımız.cuma günü kilolarımızı yazacağız lütfen unutmayın.ben kendimi o kadar yarışma havasına kaptırmıştım ki geçen hafta öteki takım yazılarını inceliyordum benden daha çok kilo veren olmuşmu diye.valla yalanmı söyleyeyim.jnazcım ne yaptığımı sormuşsun anlatayım.normal insanların yedikleri kadar yedim.akşam 7den sonra hiç birşey yemedim,eğer çok açıkırsam bir kase yoğurt yedim yada süt içtim.hergün spor yaptım.bakın bu hafta bende de enerji düşüklüğü oldu,belki havalardandır,ayrıca bende regl olcam canım çok fazla tatlı istiyor ama ölsemde yemem çünkü yersem pişman olacağım.sizde öyle düşünün.bugün tavuk butlarını patates ve soğanla haşladım canım tatlı isteyice az bir parça patatesinden ve yoğurt yedim.çok kızdım size çoook.

qiz3mm
MakeUp
tesekkur ederım canım yaaa ama cok duygusalım yaa ole aglak bı haldeyımkıı of reglı donemlerımden nefret edıyorumm su halıme bakk bebeler gıbı aglıyom yasenağlama
benimde sinirim bozuldu tartıda ama bu hafta artk gelriz kendimize inşallah . kaçamaklardan uzak durun kzlarrr ltfenn dayanın ya kendinizi de geçin burası gelsin aklınıza arkadaşlarınız bize verdiğiniz sözler. kendinize verdiğinz sözler. artık bunları düşünerek kaçamak yapmayalım 2 dkkalık zevk için diyetimizin içine ediyoruz buna bnde dahil . 1 ay boyunca elimden geldiği kadar 0 kaçamakla bitirmeye çalşcam ve inşallah 65 olarak gircem bayrama.

maibeyaz
cumbo
sempatiksalakcinni

çoban çantası diye ot var canım... şiddetli adet kanamaları için... ama çok kötü kokusu var içemiyorum doğru dürüst malesef...:sinifsinif:

qiz3mm
gizemcim bak burdada buldum seni... :ecrin_bebek:

cumbo
canımm yaaa regl öncesi olduğun için böylesin , 2 güne kadar pammukk gibi olursun
önemli oaln yaptığın şeyin farkında olman , hadi amaaa sen böyle yaparsan biz ne yaparızz , hani ne demişler imam os.... cemaat s.......:KK1: gül diye didim haaaaayanlış anlama
:roflol::roflol:

MakeUp
ben de nefret ediyorum.. bi de beni düşün haline şükret bacım... benim her günüm regli... 1 seneyi geçti 1 hafta temiz gezdiğimi bilmem... geçen ay düzeliyo gibiydi ama yok... bi türlü çare bulamadık...:çok üzgünüm:

cumbo
bugünki yediklerim sabah 1 dilim kepek ekmeği 1 kk peynir, şekersiz çay
öğle , 1 kase çorba, 1 tane kadınbudu köfte, 3 kaşık borani
ara: 1 elma
akşam tavuk yemeği 1 dilim kepek ekmeği 1 ayran
ara: 1 nescafe
nöbetçiyimmmm bugünnn

merispek
kızlar kendinize gelin bakıyım.cumaya kadar herkes kilo versin.100 gram bile olsa verin lütfen mutlu olursunuz.ben geçen hafta çok verdiğim için kilo verme hızım yavaşladı.bu hafta hiç olmazsa 82 olmak istiyorum.ayrıca spordan dolayımı bilmem ama karnım bir haftada 6 cm incelmiş.

qiz3mm
mailbeyaz ben bu takımdayım canımmm =)=)

cumbo
merispek
ya siz ne yapıyosunuz böyle ben anlamıyorum ki.çukolata yemek de nearkadaşlar bu bir yarış ve biz 1.takımız.cuma günü kilolarımızı yazacağız lütfen unutmayın.ben kendimi o kadar yarışma havasına kaptırmıştım ki geçen hafta öteki takım yazılarını inceliyordum benden daha çok kilo veren olmuşmu diye.valla yalanmı söyleyeyim.jnazcım ne yaptığımı sormuşsun anlatayım.normal insanların yedikleri kadar yedim.akşam 7den sonra hiç birşey yemedim,eğer çok açıkırsam bir kase yoğurt yedim yada süt içtim.hergün spor yaptım.bakın bu hafta bende de enerji düşüklüğü oldu,belki havalardandır,ayrıca bende regl olcam canım çok fazla tatlı istiyor ama ölsemde yemem çünkü yersem pişman olacağım.sizde öyle düşünün.bugün tavuk butlarını patates ve soğanla haşladım canım tatlı isteyice az bir parça patatesinden ve yoğurt yedim.çok kızdım size çoook.
çookk haklısın canıımmm ,sen onlara uyma sakın bozma diyetini,onlar da anladılarbenceee dimi makeeee gizeemmmm
biz acımızdan ölüyoz yemiyoz amaaaa
bak yanımda tiramisular kısrlar yeniyor ama nanaaaaayyyyy yemem yemem bozmam ben diyetimiiiii

maibeyaz
merispek
kızlar kendinize gelin bakıyım.cumaya kadar herkes kilo versin.100 gram bile olsa verin lütfen mutlu olursunuz.ben geçen hafta çok verdiğim için kilo verme hızım yavaşladı.bu hafta hiç olmazsa 82 olmak istiyorum.ayrıca spordan dolayımı bilmem ama karnım bir haftada 6 cm incelmiş.
wowwww hangi sporu yapıyosun canım...

ben de bitirdim beynimde kaçamağı... artık kilo aldıracak yemekler yapmayacağım 1 ay... pasta börek vs işini bitiriyorum... çikolatayı da bitirdim zaten evdeki...:KK1:

qiz3mm
maibeyaz

ben de bitirdim beynimde kaçamağı... artık kilo aldıracak yemekler yapmayacağım 1 ay... pasta börek vs işini bitiriyorum... çikolatayı da bitirdim zaten evdeki...:KK1:

ohoo sen bide pasta börek mi yapıyosun alsanaalsanasmile:icecream:

merispek
cumbo
çookk haklısın canıımmm ,sen onlara uyma sakın bozma diyetini,onlar da anladılarbenceee dimi makeeee gizeemmmm
biz acımızdan ölüyoz yemiyoz amaaaa
bak yanımda tiramisular kısrlar yeniyor ama nanaaaaayyyyy yemem yemem bozmam ben diyetimiiiii
evet canım.hayatta tek dayanamadığım şey dondurma diyordum,yanımda yediler ama ben yemedim.dün pasta,börek ikram ediyorlar ama ben yemem de yemem

merispek
maibeyaz

canım günde en az yarım saat yürüyorum.haftada en az 3 gün spor salonuna gidiyorum.bu hafta yüzmeye de yazılmayı düşünüyorum

MakeUp
bu yazılanlar sızı tatmın ettımı kızlar

merak ettım de yanls anlamayınn

gız3mm takımda eskılerdensın hadı sana sorım sence benım kastım boyle bıseymısdyıı daha yaratıcı eylem beklıyorum kızlar sozler cunku cogu zman yeterlı olmuyo

kastım su bakım bayram akadar olan kamp yerı actık ozellıkle geyık bolumunde acıldıkı gırgır samata pür nese olsun dıye ama uyrayıp ne zman baslıyoruz dıyıp kacıyosunuz

hadı bakım anlatabıldım zannımca kendımıı burası 1 takım dıger takımlardan ayıran bıcok ozellıgımız var hadı kızlarr potısler havaya
yarın sabah herkes evınden cıkmadan ıse gıden okulla gıden vs vs kamp alanına ugrayıp sabah kahvaltısını yazıcak ve yesıl cayını ıcıek herkes kahvaltı edıp cıksın evınden evde kalanlarda en gec 9 da kamp alanında olsun kahvaltısını yazsın

aksam donuste yıne kamp alanına spor ve aksam menusu ıcın ok mı koca potıslı kader arkadaslarım

MakeUp
yanı bende zıvanadan cıkıyorum allam yaa nerde benım sıgaram bugun sıgarayı az ıctım ondanmı oburlastımkıı

jnaz
19-10-10, 21:10
iyi geceler kızlarr
yatmadan bakayım dedim soğan suyumu da kaynattım onuda içip yatacağım zaten 8 den sonra bişeyde yemedim bol bol su içtim

MakeUp
kızlar merhaba

takım malesef kendını kaybetmıs durumda herkes kendı kafasına gore takılıyoo malesef neden boyle nıcın boyle oldu bakıyorum anlamlandıramıyorum sızde takdır edersınızkı sız katılım saglamazsanız burdan bırbırımıze yardımımız olmaz ve yıne takdır edersınızkı bende kılo vermeyee calısıyorum ama artık benımde motıvasyonum dustuu hatta yerlede dıyebılırım 1 saat once yeme krızı gecırdım ve suan aglıyorum bunu kenıme nasıl yaptım dıye herkesın bırbırıne ıhtıyacı var benımde tabıkı sıze acıkcası lutfen bırazdaha bırazdaha bırbırımıze kaynasalım oylekı sunuanladımkılo vermek ole dıldenn cıktıgı gıbı kolay bısey degıl bıcok kılo sabotajcıları ıle karsılasıyoruz gun boyu ben herkesın hedefıne ulasmasını ıstıyorum ama yok bı sorun var ve bı boyle rehavet geldı herkesın uzerıne

sımdı sızden ıstegım hedefe ulasaana kadar herkes bırbırınden sorumlu kılo veremedımı noldu neden verılmedı o hafta o arkadsla daha cok ılgılenelım yeme krızımı gecırdık yada gecırılmek uzere bagıra cagıra anlatalım madem surec uzun ve zorlu lutfen herkes elımın uzerıne elını koysun zıra dusuk motıvasyonumda dahı su aglak ahlımde dahı sızı dusunerekk sunu yazıyosam sızde lutfen bı omuz atıverın

bu hafta sevorane yıne gelemedı takımın yukunu hafıfletmek ıcın ızınlı olarak gosterıcem kızlar ve yenı arkadslar takıma gırdık dıye mucıze beklemeyın mucızeyı ısz yaratacaksınız sadece ıs bırlıgıı

ınanın cok yorgun bıtkın hıssedıyorum kendımı bazen bırakasım gelıyo ama ılk gunden verılmıs sozum var lutfen gayret canlarım
canımıniçii yazdıklarında çok haklısın
hatırlıyor musun ramazanda ne kadarda hevesliydik şimdi tekrar o modu bulmamız lazım
bunun içinde paylaşım şart
hem ne oldu bizim koçluk kuzuluk sistemimiz takımda kalabalıklaşmışken tekrar başlayalım bence
hadii çık bakalım şu karamsar halden tamamen hormonlarının etkisindesin

MakeUp

jnaz ım hayatım sımdı gordum allah mutlulugunuzu daım etsın evlık yıl donumunuz kutlu olsun canım buda pastanız afıyet olsun yemek ıcın degıl bakmak ıcın sadceee sebı sevıyorummm
teşekkürler bitanemmmm
bende çok seviyorum seniiopuyorumnanaktan
cumbo
sempatiksalakcinni

cumbocum çok sağol canımmopuyorumnanaktan
merispek
bak işte olay bu canım yarışmada olduğumuzu ve birbirimize karşı sorumluluklarımız olduğunu unutmamamız lazım
yazdıklarınıda kopyalayacağım

jnaz
19-10-10, 21:10
make cim ben geyikte açtığını unutmuşum burdan anlatacağız diye biliyordum
yarın ilk işim bakmak olacak

maibeyaz
20-10-10, 05:10
herkese günaydınnn...a.s.
dün çikolata kutusuna saldırmama rağmen 200 gr vermişim....:hooray::nazar:
ama akşam stepperda çalıştım baya...kaydirigubbakcemile2
bu gün ve önümüzdeki 1 ay boyunca kaçamakları kaldırıyorum.. sadece 2 gün kaçamak hakkı verdim kendime... kilo verdiğim hafta ödül olacaklar bana...:icecream:
bayrama 57 olarak gireceğim inşallah...

maibeyaz
20-10-10, 05:10
jnaz
make cim ben geyikte açtığını unutmuşum burdan anlatacağız diye biliyordum
yarın ilk işim bakmak olacak
başka konu da mı var.....:uhm:

maibeyaz
20-10-10, 06:10

sabah yediklerim
1 bardak ceviz suyu ve 2 suda bekletilmiş ceviz
2 bardak sıcak su
1 bardak ılık su
kahvaltımı 8:30 da yaptım
1 yumurta
2 kk peybir
5 zeytin
1 çay kaşığı bal
2 dilim ekmek
üzerine 1 bardak daha su
bu gün acayip susuzluk var bende durmadan su içesim geliyor...
az öncede stepperda 250 adım attım... mola verdim şimdi 250 daha çalışacağım...

merispek
20-10-10, 09:10
günaydın kızlar.ben bugün sabah kahvaltısı yapamadım.öğlen haşlanmış tavuk yedim.ekmek hiç yemedim

maibeyaz
20-10-10, 09:10
afiyet olsun merispek...
ben de 4 kaşık patlıcan yemeği 2 kaşık bulgur pilavı 1 çay bardağı ayran içtim...
yemeğe başlamadan ve bitirdikten sonra birer bardak ta su içtim...

qiz3mm
20-10-10, 10:10
kızlar bende sabah 1 tane elma yedim geç kaldığım için kahvaltı edemedim
öğle domates salatalık 2 dlim ekmek 3-4 tane sarma yedim
akşama ekmek yemycem inşallahh

qiz3mm
20-10-10, 11:10
1 tanede muzz =(

MakeUp
20-10-10, 11:10
slm canlarrımm

bugun daha ıyıceyımm uykumu kısmende olsa duzene soktumm

ve dun gece baya (ben neyım dıye ) arastırdım ve sorunumu sonunda buldum

bende tepkısel asırı yeme bozuklugu var oncelerı hergun oluyodu ama sımdı haftada 1kez yasıyorum buna sukur

ama tepkılerımı steresımı yemekden cıkarmamaya calısıcam bundan boyle ve oyalanacak bıseyler edınmek ıstıyorum

olmadı yeme bozuklugu tedavısı ve psıkoterapı dahı almayı planlıyorum cunku en ufak bı streese maruz kaldıgımda yada ıcımde cozmedım bı konuda hadı yemege saldır olmuyo tabıkı

bugun ılk gunum bu manada hadı bısmıllh

cumbo
20-10-10, 15:10
maibeyaz

sabah yediklerim
1 bardak ceviz suyu ve 2 suda bekletilmiş ceviz
2 bardak sıcak su
1 bardak ılık su
kahvaltımı 8:30 da yaptım
1 yumurta
2 kk peybir
5 zeytin
1 çay kaşığı bal
2 dilim ekmek
üzerine 1 bardak daha su
bu gün acayip susuzluk var bende durmadan su içesim geliyor...
az öncede stepperda 250 adım attım... mola verdim şimdi 250 daha çalışacağım...

merispek
günaydın kızlar.ben bugün sabah kahvaltısı yapamadım.öğlen haşlanmış tavuk yedim.ekmek hiç yemedim
maibeyaz
afiyet olsun merispek...
ben de 4 kaşık patlıcan yemeği 2 kaşık bulgur pilavı 1 çay bardağı ayran içtim...
yemeğe başlamadan ve bitirdikten sonra birer bardak ta su içtim...
qiz3mm
kızlar bende sabah 1 tane elma yedim geç kaldığım için kahvaltı edemedim
öğle domates salatalık 2 dlim ekmek 3-4 tane sarma yedim
akşama ekmek yemycem inşallahh
kızlar maaşalaah hepiniz harikasınızzzz vereliniortak

MakeUp
slm canlarrımm

bugun daha ıyıceyımm uykumu kısmende olsa duzene soktumm

ve dun gece baya (ben neyım dıye ) arastırdım ve sorunumu sonunda buldum

bende tepkısel asırı yeme bozuklugu var oncelerı hergun oluyodu ama sımdı haftada 1kez yasıyorum buna sukur

ama tepkılerımı steresımı yemekden cıkarmamaya calısıcam bundan boyle ve oyalanacak bıseyler edınmek ıstıyorum

olmadı yeme bozuklugu tedavısı ve psıkoterapı dahı almayı planlıyorum cunku en ufak bı streese maruz kaldıgımda yada ıcımde cozmedım bı konuda hadı yemege saldır olmuyo tabıkı

bugun ılk gunum bu manada hadı bısmıllh
gönlümüz seninle kaptannn başarırsın sen bu işii kaydirigubbakcemile5 en azından sorunun ne olduğu belli bundan sonrası daha kolay bencee

cumbo
sabah 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim kaşar peyniri, 5 adet zeytin şekersiz çay
öğle 1 kase mercimek çorbası, mezgit balığı,acıcık ekmek
ara 1 elma
ara sütlü şekersiz nescafe
akşam 1 kase nesfit
şu dukan diyeti nedirkine bakıcammm , bizim hoca yapıyor 12 günde 4 kilo vermiş hiç aça kalmadan

MakeUp
cumbo cum tesekkur ederım ay evet sımdı aılemlede konustumsızın stresınız yada eften puften meseleler benım canımı sıkıyo yeme krızı gecırıyorum haberınız olsun dedım

hatta az once tehdıt ettım sınır etmeyın ulen benı eften puften meselelerle dedım bak mutfakta ne var ne yoksa yerım haaa dedım ahahaha

MakeUp
cumbo
sabah 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim kaşar peyniri, 5 adet zeytin şekersiz çay
öğle 1 kase mercimek çorbası, mezgit balığı,acıcık ekmek
ara 1 elma
ara sütlü şekersiz nescafe
akşam 1 kase nesfit
şu dukan diyeti nedirkine bakıcammm , bizim hoca yapıyor 12 günde 4 kilo vermiş hiç aça kalmadan
dukan dıyetımı hıc duymamıstım bende bı bakım ohh ozume dondum sankı ıcımdekı canavar benı terk ettı sımdılıkk

hadı aksama toplasıp laflayalım evet saat 9 yada 10 gıbı toplasabıldıgımız kadar toplasalım kızlarrr haftada bı bunu yapalım sona 1 hafta gıdıyo bu motıvasyon zatenn

sımdık markete bı gıdım gelcem

cumbo
MakeUp
cumbo cum tesekkur ederım ay evet sımdı aılemlede konustumsızın stresınız yada eften puften meseleler benım canımı sıkıyo yeme krızı gecırıyorum haberınız olsun dedım

hatta az once tehdıt ettım sınır etmeyın ulen benı eften puften meselelerle dedım bak mutfakta ne var ne yoksa yerım haaa dedım ahahaha
buzdolabını yemekle tehdit etseydinsırnaşık şey
akşam 22 cıvarı burdayıımmmm inşalalh nöbet ertesiyim uyuyaklamazsam çocuğu uyuturken burdayım

cumbo
Dr. pierre dukan diyeti ile zayıflama Fransa’nın en ünlü beslenme uzmanlarından biri olan Dr. Pierre Dukan’ın kaleme aldığı kitapta egzersiz yapmadan yüksek miktarda protein tüketerek kilo verilebileceği söyleniyor. Dr. Dukan’ın Protal (proteins alternatives) diyeti meşhur Atkins, South Beach ve 70’li yıllarda popüler olan protein diyetlerine benziyor. Sınırsız protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor.

dukan diyetinde sınırsız et yiyebilirsiniz

Diyetin ilk aşaması saldırı… Beş gün yapılması önerilen diyetin bu aşamasında sadece protein var. Dana ve sığır eti biftek, fileto, kıyma olarak tüketilebiliyor. En fazla yüzde 10 yağ içeren et yapışmayan bir tavada, fırında ya da ızgarada pişirilebiliyor. Tavuk ya da hindi eti de diyete uygun. Dr. Dukan kitabında hindi fümenin, tavuğun göğüs etinin rahatlıkla yenilebileceğini söylüyor. Tüm deniz ürünleri ve balıklar da diyete uygun gıdalar arasında yer alıyor. Buharda pişirilmiş, ızgara ya da tütsülenmiş her türlü deniz ürününü yiyebilirsiniz ancak yağlı ve konserve olanlardan uzak durmanız gerekiyor. Yumurta 3-4 adeti geçmemek şartıyla, yağsız süt, yoğurt veya peyniri ise istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Saldırı aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de bol bol su içmek. Günde en az iki litre su vücudu protein atıklarından temizlemek açısından önem taşıyor. “Et, tavuk, balık tatsız tuzsuz olur, yenmez” diyorsanız bu diyette her türlü baharat, sirke, maydanoz, soğan, sarımsak serbest. Acıktığınız zaman bu saydığımız gıdaları sınırsız olarak tüketebiliyorsunuz. Dr. Dukan protein içeren gıdaların iştahı azalttığını ve 3-4 gün protein tüketildiğinde açlık hissinin neredeyse yok olduğunu belirtiyor.

Bir de yapmamanız gerekenler var tabii: Yoğun egzersiz (ilk üç gün yorgun olabilirsiniz), öğün atlamak, ketçap ya da mayonez gibi yağ ve şeker içeren soslar tüketmek… Bu aşama hiçbir özür, sapma, duraklama kabul etmiyor. Yani “Biraz ara vereyim, şu tatlıdan bir kaşık alayım” deme şansınız yok.

KİLO KAYBI ZAYIFLAMA DİYET

Beş günlük saldırı aşamasını geçtikten sonra şimdi asıl kilo vereceğiniz bölüme geliyorsunuz. Bu aşamada haftada 2-3 kilo verebilmenin mümkün olduğu iddia ediliyor. Mönünüzde ise birinci aşamadakı proteinlere ek olarak çiğ ya da pişmiş olarak sebze tüketebiliyorsunuz. Örneğin domates, salatalık, brokoli, ıspanak, pırasa, lahana, kereviz, mantar, patlıcan, biber, havuç, her türlü yeşillik… Ancak nişasta içeren patates, pirinç, mısır, bezelye, fasulye, mercimek gibi gıdalar tamamen yasak. Sebzelerin de tıpkı etlerde olduğu gibi mutlaka yağsız pişirmeniz gerekiyor.

HAFTADA 1 GÜN PROTEİN

Aradan haftalar geçti, sonunda bütün fazlalıklarınızdan kurtuldunuz. Bu durumda diyetiniz sona erdi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü şimdi koruma aşaması başlıyor. Bu aşamanın ne kadar süreceğini ise kaybettiğiniz kilo x 4,5 formülüyle buluyorsunuz. Örneğin 15 kilo verdiyseniz 67 gün koruma diyeti yapmanız gerekiyor. Neler yiyebileceğinize gelirsek… Her gün sınırsız et, tavuk, deniz ürünleri, yağsız süt, yoğurt, peynir ve yumurta… Haftada altı gün; bir porsiyon meyve (muz, üzüm, kiraz hariç her türlü meyve), iki dilim kepekli ekmek, 40 gram normal peynir, kilo verme aşamasındaki sebzeler… Haftada iki kez birer porsiyon nişastalı gıdalar (patates, makarna vs), kuzu eti, tatlı… Bu aşamayı da geçtikten sonra artık yapmanız gereken tek şey var: Normal hayatınıza devam ederken haftada bir gün saf protein diyeti yapmak…

NASIL YAPABİLİR MİYİZ ACABAAAAA

MakeUp
cumbo
Dr. pierre dukan diyeti ile zayıflama Fransa’nın en ünlü beslenme uzmanlarından biri olan Dr. Pierre Dukan’ın kaleme aldığı kitapta egzersiz yapmadan yüksek miktarda protein tüketerek kilo verilebileceği söyleniyor. Dr. Dukan’ın Protal (proteins alternatives) diyeti meşhur Atkins, South Beach ve 70’li yıllarda popüler olan protein diyetlerine benziyor. Sınırsız protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor.

dukan diyetinde sınırsız et yiyebilirsiniz

Diyetin ilk aşaması saldırı… Beş gün yapılması önerilen diyetin bu aşamasında sadece protein var. Dana ve sığır eti biftek, fileto, kıyma olarak tüketilebiliyor. En fazla yüzde 10 yağ içeren et yapışmayan bir tavada, fırında ya da ızgarada pişirilebiliyor. Tavuk ya da hindi eti de diyete uygun. Dr. Dukan kitabında hindi fümenin, tavuğun göğüs etinin rahatlıkla yenilebileceğini söylüyor. Tüm deniz ürünleri ve balıklar da diyete uygun gıdalar arasında yer alıyor. Buharda pişirilmiş, ızgara ya da tütsülenmiş her türlü deniz ürününü yiyebilirsiniz ancak yağlı ve konserve olanlardan uzak durmanız gerekiyor. Yumurta 3-4 adeti geçmemek şartıyla, yağsız süt, yoğurt veya peyniri ise istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Saldırı aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de bol bol su içmek. Günde en az iki litre su vücudu protein atıklarından temizlemek açısından önem taşıyor. “Et, tavuk, balık tatsız tuzsuz olur, yenmez” diyorsanız bu diyette her türlü baharat, sirke, maydanoz, soğan, sarımsak serbest. Acıktığınız zaman bu saydığımız gıdaları sınırsız olarak tüketebiliyorsunuz. Dr. Dukan protein içeren gıdaların iştahı azalttığını ve 3-4 gün protein tüketildiğinde açlık hissinin neredeyse yok olduğunu belirtiyor.

Bir de yapmamanız gerekenler var tabii: Yoğun egzersiz (ilk üç gün yorgun olabilirsiniz), öğün atlamak, ketçap ya da mayonez gibi yağ ve şeker içeren soslar tüketmek… Bu aşama hiçbir özür, sapma, duraklama kabul etmiyor. Yani “Biraz ara vereyim, şu tatlıdan bir kaşık alayım” deme şansınız yok.

KİLO KAYBI ZAYIFLAMA DİYET

Beş günlük saldırı aşamasını geçtikten sonra şimdi asıl kilo vereceğiniz bölüme geliyorsunuz. Bu aşamada haftada 2-3 kilo verebilmenin mümkün olduğu iddia ediliyor. Mönünüzde ise birinci aşamadakı proteinlere ek olarak çiğ ya da pişmiş olarak sebze tüketebiliyorsunuz. Örneğin domates, salatalık, brokoli, ıspanak, pırasa, lahana, kereviz, mantar, patlıcan, biber, havuç, her türlü yeşillik… Ancak nişasta içeren patates, pirinç, mısır, bezelye, fasulye, mercimek gibi gıdalar tamamen yasak. Sebzelerin de tıpkı etlerde olduğu gibi mutlaka yağsız pişirmeniz gerekiyor.

HAFTADA 1 GÜN PROTEİN

Aradan haftalar geçti, sonunda bütün fazlalıklarınızdan kurtuldunuz. Bu durumda diyetiniz sona erdi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü şimdi koruma aşaması başlıyor. Bu aşamanın ne kadar süreceğini ise kaybettiğiniz kilo x 4,5 formülüyle buluyorsunuz. Örneğin 15 kilo verdiyseniz 67 gün koruma diyeti yapmanız gerekiyor. Neler yiyebileceğinize gelirsek… Her gün sınırsız et, tavuk, deniz ürünleri, yağsız süt, yoğurt, peynir ve yumurta… Haftada altı gün; bir porsiyon meyve (muz, üzüm, kiraz hariç her türlü meyve), iki dilim kepekli ekmek, 40 gram normal peynir, kilo verme aşamasındaki sebzeler… Haftada iki kez birer porsiyon nişastalı gıdalar (patates, makarna vs), kuzu eti, tatlı… Bu aşamayı da geçtikten sonra artık yapmanız gereken tek şey var: Normal hayatınıza devam ederken haftada bir gün saf protein diyeti yapmak…

NASIL YAPABİLİR MİYİZ ACABAAAAA

proteın dıyetıne benzettım ama ben yapamam herhalde canım boyle en ıyısı az ve oz yemek

MakeUp
cumbo
buzdolabını yemekle tehdit etseydinsırnaşık şey
akşam 22 cıvarı burdayıımmmm inşalalh nöbet ertesiyim uyuyaklamazsam çocuğu uyuturken burdayım
tamam canım

nobetlerr uff ya en az 3 gunun yok oluyodur
nobet oncesı noebt ve nobet sonrası -tatlicadiarzu-

cumbo
makeup
tamam canım

nobetlerr uff ya en az 3 gunun yok oluyodur
nobet oncesı noebt ve nobet sonrası -tatlicadiarzu-
sorma canım salı sabahı işe diye çıkyorum ve çarşamba akşamı evdeyim nöbet sonrası da çalışıyoruz , iznimiz yok ortalama 36 saat , ertesi günde yine gidiyoruz
üfff o yüzden biraz zor oluyor aam alıştık tabii ne de olsa ömrümüz böyle geçeecek sadece kuzumdan ayrı kalıyorum o sıkıyo benii

qiz3mm
20-10-10, 17:10
kızlar akşam yemeğin 7-8 tane sarma yadim birazda yoğurt yedim ekemek fln yok
evde başka yemek yoktu kendime özelde yapamadm sarma yedim bende ama çok büyük değillerdi
7-8 tane yedim yoğurtla . 1 tanede elma yerim bter bugünüm. off yarın tartı günü ben çok kötüyüm make ama bu hafta söz kaçamak falan yok bayrama kaddarr . ev çikolata dolu görmeniz lazım benm yermde başkası olsa dayanamaz belki blirsinz kahve dünyası diye mekan var çoğu yerdede bulunuyo . annem orda çalşıyo çikolata bölümünde ev nasıl çikolata dolu yaa ama dokunmuyorum bileee. kızlar bayrama kadar 65 olmalıyım .

MakeUp
qiz3mm
evde başka yemek yoktu kendime özelde yapamadm sarma yedim bende ama çok büyük değillerdi
7-8 tane yedim yoğurtla . 1 tanede elma yerim bter bugünüm. off yarın tartı günü ben çok kötüyüm make ama bu hafta söz kaçamak falan yok bayrama kaddarr . ev çikolata dolu görmeniz lazım benm yermde başkası olsa dayanamaz belki blirsinz kahve dünyası diye mekan var çoğu yerdede bulunuyo . annem orda çalşıyo çikolata bölümünde ev nasıl çikolata dolu yaa ama dokunmuyorum bileee. kızlar bayrama kadar 65 olmalıyım .
aferım sana canım 7 8 sarma o kadarda fena degıl uzulme hem sarma yapragındakı lıf le bagırsakların hareketlernır yogurtla ymen de ayrıca guzel olmus

ben bı donem antepde bulunmustum orda boyle sarmayı dolmayı hanı lavas ekmeler olur ya onun arasınadurum yapıp yerlede ay ne kadar garıpsemıstım ay yazık ne kadar aclar felan dıye dusunmustum bende yogrutla yıyınce onlarad benı garıpsemıstı tabe

bak sımdı aklıma gelmısken anlatım dedım

bayrama 25 gun var 65 olurmusun bılemem ama 2 kılo vermemn geerekıyo

dun kocluk kuzuluk ılıskısını tekrar jnaz gundeme getırmıstı ne dersınız yenıden yapalımmı

qiz3mm
MakeUp
aferım sana canım 7 8 sarma o kadarda fena degıl uzulme hem sarma yapragındakı lıf le bagırsakların hareketlernır yogurtla ymen de ayrıca guzel olmus

ben bı donem antepde bulunmustum orda boyle sarmayı dolmayı hanı lavas ekmeler olur ya onun arasınadurum yapıp yerlede ay ne kadar garıpsemıstım ay yazık ne kadar aclar felan dıye dusunmustum bende yogrutla yıyınce onlarad benı garıpsemıstı tabe

bak sımdı aklıma gelmısken anlatım dedım

bayrama 25 gun var 65 olurmusun bılemem ama 2 kılo vermemn geerekıyo

dun kocluk kuzuluk ılıskısını tekrar jnaz gundeme getırmıstı ne dersınız yenıden yapalımmı

bence oyle olmasın ya herkes birbiryle ilgilensin . çnkü biri giriyo biri girmiyo olmuyo boyle . herkes birbiriyle ilgilenmeli . yedklerimizi yaptklarımızı hepberaber değerlendirelim . bayrama kadar 2 kilo veririm inşallah bu hafta aynı kilodayım sanırımmm 67.5 yada 68 falanımm

MakeUp
qiz3mm
bence oyle olmasın ya herkes birbiryle ilgilensin . çnkü biri giriyo biri girmiyo olmuyo boyle . herkes birbiriyle ilgilenmeli . yedklerimizi yaptklarımızı hepberaber değerlendirelim . bayrama kadar 2 kilo veririm inşallah bu hafta aynı kilodayım sanırımmm 67.5 yada 68 falanımm
ay valla bıseylerı oturdamadım gıttım ya bendemı hata var onu anlıyamıyorum hanı cok guzel olsun hersey gırgır samata herkes kılo versın ıstıyorum ama yok ben yapamıyorum sanırım bu kaptanlık ısını :bbo:

MakeUp
merıspek canım msn ekledınmı naptın

merispek
kızlar ben geçen hafta çok kilo verdiğim için bu hafta kilo vermem yavaşladı ama gelecek hafta yine çok kilo veririm işallah.bu hafta ancak 1 yada 1.5 vereceğim.

MakeUp
merispek
kızlar ben geçen hafta çok kilo verdiğim için bu hafta kilo vermem yavaşladı ama gelecek hafta yine çok kilo veririm işallah.bu hafta ancak 1 yada 1.5 vereceğim.
kılo fazlalıgın azaldıkca verdıgın kılo mıktarıda azalıcak canım dert etme yeterkı sen azımle kararla devam et dıyetıne vereliniortak

merispek
MakeUp
merıspek canım msn ekledınmı naptın
ekledim canım.hatta şimdi açık benim msn

jnaz
iyi akşamlar kızlarr
bugün yeni açıyorum pc yi
sabah erken kalktım ama bebek ve evle uğraştım bi dünyada ütüm vardı öğleden sonra da sohbete gittim her çarşamba buluşuyoruz çünkü
akşam 7 idi eve geldiğimde
şimdide oğlumla uğraşıyorum hala uyumadıya
geçmişede baktım ama alıntı yapamadım
aklımda kaldığıyla yorum yapayım
make cim aynı sorun bende de var bişeylere kızayım yada takılayım soluğu mutfakta alıyorum
cumbocum Allah kolaylık versin sana canımya çok zor mesleğin
gizemcim inşallah yarın güzel sonuç alırsın canım
mai beyaz cım sende çok güzel beslenmişsin

jnaz
merispek
canım bu bile çok iyi önemli olan make inde dediği gibi istikrar

MakeUp
merispek
ekledim canım.hatta şimdi açık benim msn
kız yok alla alla

bak adres su

merispek
qiz3mm
aferim canım dokunma sakın.sen kendine olan saygın için yapıyorsun diyeti sakın unutma.çikolatalar sana engel olamaz.

qiz3mm
20-10-10, 18:10
jnaz merispek hoşgeldinz canlarım keşke hep buralarda olsanızda hepberaber bi motive olska yeniden =) ama ben bu hafta çok kararlıyım yani bayrama kadar pes etmek yok . bayramdan sonrada yok tabi ama bayrama kadar kesnlkle kaçamak yok evde gelemesemde açta kalsam dışarda yemycem . kızlar bu haftadan snra herşey daha güzel olcak . ayrıca yarışmadayız bnuda unutmayalım hep derece alırsak bzizimde morelimiz yerine gelir dimi . bence diyet yaparken burayı gözönünde bulundurun kızlar.. valla bn kendmden çok burayı düşünüyorumm kilo veremeynce yada alınca evdekilere bu hafta takımdaki kzlara nasıl diycem ben bunu diyorumm:sinifsinif: hadi kızlar toparlanıyoruzz dmiiiii