1. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

kurmis
26-05-09, 06:05
yaşasın kaptanımız gelmiş....

nrmyn
ve geldiimmm
2 dilm kepek ekmek arasına skıştırılmış çeçil peyniri ile yapılmuş 1 tost, 1 yeşi 2 siyah zeytin, domates biber ve biraz bal, bir tane de ceviz yedim, 1 bardak şekersiz çay ile birlikte bugün memur eğitiminin 2. günü ve biraz geç başlıyor dersler
o yüzden şu eski işyeri ile alakalı tezminat meselesini halledelim deidk arkadşalarla, notere gideceğiz inş.

nrmyn
kaptanınız yesin siziiii bhkcıma.s.

şimdi kurallara bir göz atalım:

aklıma daha çok kişisel kuralalr geldi, mesela bhk, çelik, coco ve elifcino haftada bir defa necsafe içecekler, o da şekersiz ve bol sütlü
günde 1 defa da yeşil çay içmelerini istiyorum, saat 23:00 mesela, yavrukuşlar uyuduktan sonra
abur cubur : bisküvi, kraker, çukulata, kek, yasak, dondurma günde 1 defa serbest ama o da 1-2 kaşık, şu kase ile alınanalrdan, çukulatalı ve ağır olanlardan uzak duralım

herbal, nrmyn, yulaf, hayat, khena, turuncu ve flawless günde iki defa yeşil çay içecekler, saat 11:00 ve saat 15:00
abur cubur : bisküvi, kraker, çukulata, kek, yasak, dondurma günde 1 defa serbest ama o da 1-2 kaşık, şu kase ile alınanalrdan, çukulatalı ve ağır olanlardan uzak duralım

neşemeşe, hayat hamiş durumlakrında dolayı yeşil çay için zorlayamayacaım ama abur cubur : bisküvi, kraker, çukulata, kek, yasak, dondurma günde 1 defa serbest ama o da 1-2 kaşık, şu kase ile alınanalrdan, çukulatalı ve ağır olanlardan uzak duralım

günde 2lt su içmeyen 2 gün takıma girişi yasak,

günlük paylaımda bulunamayabilriiz ama her gün yediklerimizi, geçmiş ile birlikte not edip aktaracağız, bu çok önemli arkadşalr bir bilgi sistemi oluşturuyorum, lütfen buna fikkat edelima.s
şimdi yazdıkalrınızı toparladım mesela, arada yazılmayan günler var, onları da tespit edipi, isteyeceğim ilgili kişilerden

şimdi zaten takım kuralımız var diskalifiye olayı ile ilgili: 2 defa mazaretsiz paylaşım yapmayan diskialifiye oluyor biliyorsunuz, bu sert ve ağır bir kural bunu unutmayalıma.s

bhk ve çelik

coco ve elifcino

hayat ve neşemeşe

khena ve turuncu

nrmyn ve flawless

herbal ve yulaf

denetim takımları böyle, ancak partneriniz girip sizinle ilgilenemedi ise ve üzirnden en az 2 gün geçti ise yulaf ve ben paylaşımlı olarak kişileri denetleyeceğiz:
denetleme konuları şunlar:
abur cubur konusundaki yasaklar
6 madde kuralı
cuma günleri bildirim konusundaki denetimler
haftalık kilo takibi (verdi -veremedi, veremedi ise nedenini kişiye değil, partnerine sorucama.s)

şimdilik toparlayabildiklerim bunlaarr
haydi bakalım gazamız mübarek olsunkaydirigubbakcemile2

nrmyn
26-05-09, 07:05
ben önce notere, sonra da eğitimime gidiyorum can kuşlarıımm
sağlıklı kilo vermeler dileriiimmm

kuralalr konusuna eklemler ve öneriler var ise akşama aırım onalrı da
öperimmmmma.s.

kurmis
madem öyle,dün yediklerim:

07.30-----> kuru kayısı suyu

08:15-----> 1 kase sütlü kuru üzümlü yulaf ezmesi

10:15-----> 5 tane sunta bisküvi,2si bi arada nescafe

15:30-----> 1 kase yoğurt, 5 tane sunta bisküvi

17:00-----> 3 kaşık yağsız pilav,az yoğurt, 2 kaşık barbunya

TuRuNCu
nrmyn

aklıma daha çok kişisel kuralalr geldi, mesela bhk, çelik, coco ve elifcino haftada bir defa necsafe içecekler, o da şekersiz ve bol sütlü
günde 1 defa da yeşil çay içmelerini istiyorum, saat 23:00 mesela, yavrukuşlar uyuduktan sonra

herbal, nrmyn, yulaf, hayat, khena, turuncu ve flawless günde iki defa yeşil çay içecekler, saat 11:00 ve saat 15:00

neşemeşe, hayat hamiş durumlakrında dolayı yeşil çay için zorlayamayacaım ama abur cubur : bisküvi, kraker, çukulata, kek, yasak, dondurma günde 1 defa serbest ama o da 1-2 kaşık, şu kase ile alınanalrdan, çukulatalı ve ağır olanlardan uzak duralım

günlük paylaımda bulunamayabilriiz ama her gün yediklerimizi, geçmiş ile birlikte not edip aktaracağız, bu çok önemli arkadşalr bir bilgi sistemi oluşturuyorum, lütfen buna fikkat edelima.s
şimdi yazdıkalrınızı toparladım mesela, arada yazılmayan günler var, onları da tespit edipi, isteyeceğim ilgili kişilerden

şimdi zaten takım kuralımız var diskalifiye olayı ile ilgili: 2 defa mazaretsiz paylaşım yapmayan diskialifiye oluyor biliyorsunuz, bu sert ve ağır bir kural bunu unutmayalıma.s

bhk ve çelik

coco ve elifcino

hayat ve neşemeşe

khena ve turuncu

nrmyn ve flawless

herbal ve yulaf

denetim takımları böyle, ancak partneriniz girip sizinle ilgilenemedi ise ve üzirnden en az 2 gün geçti ise yulaf ve ben paylaşımlı olarak kişileri denetleyeceğiz:
6 madde kuralı
haftalık kilo takibi (verdi -veremedi, veremedi ise nedenini kişiye değil, partnerine sorucama.s)

Hoşgeldin kaptancım....
Günde 2 bardak yeşil çay içme olayına tamam diyorum ama şu içme işini ben tam anlayamadım.Şimdi 2lt su içmezsek takıma giremiyecekmiyiz ?
Yani diyelim ki bugün 1,5 lt içtim.Takıma girip "bugün sadece 1,5lt içebildim,2 gün aranızda olamıyacağım maalesef"mi diyeceğiz :uhm:

İkincil olarak birbirimizi denetleme kuralları gelmiş.Bana da khena arkadaşım düşmüş ama herkesinde bildiği gibi khena arkadaşım çok yoğun ve topice çok nadir girebiliyor.Hal böyle olunca birbirimizi nasıl denetleyeceğiz ki ?...Sürekli khena ile irtibatta olabilmem gerekiyor ama buda çok zor gibi..
Açık söylemek gerekirse bu denetim işinin çok bi faydası olabileceğini düşünmüyorum.

Son olarak şunu söyliyeyim ,26 haziran da takımdan ayrılıyorum.Yani tam 1 ay sonra işi bırakacağım için artık topice giremiyeceğim.Mecburen takımdan ayrılmak durumundayım yani..:sm_confused:

TuRuNCu
Dün yediklerim :

08,30 : 2 dilim kepekli ekmek,1 dilim peynir,1 bardak süt
12,00 : 2/4 yağsız gözleme,1 kase çorba,domates- salatalık
15,00 : 1 avuç erik (6-7 tane)
19,00 : 1 dilim ekmek,1 dilim karpuz,1 dilim peynir,4-5 adet kızarmış biber

madde 1 : 2 kupa
madde 2 : 1 lt
madde 3 : yoğurt yerine süt içtim
madde 4 : /
madde 5 : çok şükür
madde 6 : hiç aklıma gelmedi

kurmis
takımcım bugün garip şekilde bi şeyler yemek istiyor canım.
ne bileyim börek makarna dürüm çiğköfte vs gibi şeyler.
yediğim zaman da nasıl pişman olucam biliyorum..

ama bi mutsuz hissediyorum kendimi nedense..

en az zararla nasıl atlatabilirim ben bu günü:uhm:

cocostar
bhk
takımcım bugün garip şekilde bi şeyler yemek istiyor canım.
ne bileyim börek makarna dürüm çiğköfte vs gibi şeyler.
yediğim zaman da nasıl pişman olucam biliyorum..

ama bi mutsuz hissediyorum kendimi nedense..

en az zararla nasıl atlatabilirim ben bu günü:uhm:
canımsın ben de bikaç gündür aynıyım
regl oldum ya ondan mı bilmem
en iyisi Betülü al gezmeye çık
dürüm al içini ye ekmeğini yeme
yanında da bir bardak ayran
tamamdır
geze geze vakit geçirirsin
aman mutsuz hissetme canımsın :teselli:

kurmis
26-05-09, 08:05
cocostar
canımsın ben de bikaç gündür aynıyım
regl oldum ya ondan mı bilmem
en iyisi Betülü al gezmeye çık
dürüm al içini ye ekmeğini yeme
yanında da bir bardak ayran
tamamdır
geze geze vakit geçirirsin
aman mutsuz hissetme canımsın :teselli:
ben dürümünü de yemek istiyorum ama :nazar:

böyle karbonhidrat krizim geldi sanki kaydirigubbakcemile3
dur şu betülün çorbasını yapayım ben,
kendim için de ne yapabilrim düşüneyim

Şeniz

cocostar
nrmyn

bhk ve çelik

coco ve elifcino

hayat ve neşemeşe

khena ve turuncu

nrmyn ve flawless

herbal ve yulaf

6 madde kuralı

naçizane bir öneri...istek de diyebiliriz...

BHK çelik ile ama çelik malum çok gelemiyor
ben de Elif ile ve Elif de gelemiyor sık sık.
BHK ve ben hergün burdayız
o halde ikimizi birleştirmenizi rica ediyorum sengözlerimebaksanab

cocostar
bhk
ben dürümünü de yemek istiyorum ama :nazar:

böyle karbonhidrat krizim geldi sanki kaydirigubbakcemile3
dur şu betülün çorbasını yapayım ben,
kendim için de ne yapabilrim düşüneyim

Şeniz
bir kerecik ye desem
garip olur mu acaba?
aklında durup mutsuz olacağına
karnında dursun da mutlu ol BHK cımkaydirigubbakcemile5

kurmis
cocostar

naçizane bir öneri...istek de diyebiliriz...

BHK çelik ile ama çelik malum çok gelemiyor
ben de Elif ile ve Elif de gelemiyor sık sık.
BHK ve ben hergün burdayız
o halde ikimizi birleştirmenizi rica ediyorum sengözlerimebaksanab
aynı sebeplerden nacizane önerimi ben de ilettim kaptanıma :eek:

kurmis
cocostar
bir kerecik ye desem
garip olur mu acaba?
aklında durup mutsuz olacağına
karnında dursun da mutlu ol BHK cımkaydirigubbakcemile5
yedikten sonra da sanırım mutsu zolucam..
kendime havuçlu salatalıklı yoğurt hazırlmaya karar verdim.

ye bari demen etkili oldu sanırsamkaydirigubbakcemile3

yeme yeme desen kesin gider yerdim heraldekaydirigubbakcemile3

cocostar
bhk
yedikten sonra da sanırım mutsu zolucam..
kendime havuçlu salatalıklı yoğurt hazırlmaya karar verdim.

ye bari demen etkili oldu sanırsamkaydirigubbakcemile3

yeme yeme desen kesin gider yerdim heraldekaydirigubbakcemile3

hmmm
kaptan ikimizi bir araya verirse
ben tiyomu aldım
sana her gün dürüm ye diycem:roflol:
böylece yemiyceksin İnş
sen de bana yeme yeme de
ye dersen yerim çünkü :roflol:

kurmis
cocostar

hmmm
kaptan ikimizi bir araya verirse
ben tiyomu aldım
sana her gün dürüm ye diycem:roflol:
böylece yemiyceksin İnş
sen de bana yeme yeme de
ye dersen yerim çünkü :roflol:

tamam o zaman anlaştık :1hug:

kurmis
bu arada nescafe konusunda cok üzüldüğümü belirtmek isterim..

çünkü hergün sabırsızlıkla beklediğim beni mutlu eden iki an var.

biri kocacığımın gelmesi :asigim:

ikincisi de betülü uyutup elime 2si bi arada fındıklı nescafemi aldığım an..

haftada bir olmasına cok üzüldüm :nazar:

yulaf
selam kizlar

dun yediklerim:

sabah: 1 kase nesfit
ogle: misir-pirinc patlagi
aksam: turlu, pilav, yogurt
ara: kuru kayisili activia

bol bol su.

cocostar
bhk
bu arada nescafe konusunda cok üzüldüğümü belirtmek isterim..

çünkü hergün sabırsızlıkla beklediğim beni mutlu eden iki an var.

biri kocacığımın gelmesi :asigim:

ikincisi de betülü uyutup elime 2si bi arada fındıklı nescafemi aldığım an..

haftada bir olmasına cok üzüldüm :nazar:

aynen
ben de her gün gözümü açınca
nescafe düşünüyorum
işyerinde
veya eve gider gitmez:kahve:

kurmis
26-05-09, 09:05
cocostar

aynen
ben de her gün gözümü açınca
nescafe düşünüyorum
işyerinde
veya eve gider gitmez:kahve:
kaptanım,
kuralların karşısında başımız eğik..
ama ya beni azıcık daha ikna et bu nescafe konusunda ya da sayıyı biraz artıralım,
noolur :eek:

herbal
26-05-09, 11:05
selam takimcim,

kaptanim hosgeldin canim.. ohh ne guzel, gezilmis, enerji toplanmis.. beden yoruluyor ama zihin enerjik olsun yeter ki..

kaptanim bu kurallari bence netlestirelim, ve gecmise donuk degil, onumuzdeki gunlerden birinde start alalim bence.. eskiye donup hatirlamak zor olur..

bir de 3'lu sistem kursak, kurma asamasi biraz daha zahmetli olur belki ama daha iyi takip edilebilir. iki kisi bir kisiden sorumlu olacak sekilde. mesela herbal ve yulaf nrymn den sorumlu, nrymn ve bhk khena'dan sorumlu, khena ve coco hayat'dan ... vs. gibi. o zaman bir kisi takip edemediginde digeri devreye girebilir. sanirim 4. takimin da yaptigi bu sekilde..

ya bu arada, turuncum gidiyor musun? gelin olmus gidiyorsun.. :)

herbal
kizlar cok erken kalktim yine yatmam lazim..

kaptanim benimki bi oneri. ortak karara uyariz tabii hepimiz..

iki litre su olayina gelince, turuncum, iki gunluk disiplin cezasi, neticede takimdan cikmis olmuyoruz ya. olabilir.. diger yandan turuncunun dedigi gibi 1,5 litre ictim 2 gun giremiycem.. zaten amacimiz aslinda katilimi artirtirmakti.. :uhm: sonra giremedigimiz o 2 gun icinde daha cok susuz kalabiliriz.. kaptanim bu cezayi 1 gun yapsak daha iyi olmaz mi? ne deysin?

herbal
kaptanin da simdi tepesi atcek ama.. bi onerim daha var.. haftada 1 gun nescafe biraz az olmus annelere. eger her gun iciyor idilerse haftada 1 gune indirmek cok zor olabilir. bence gun asiri yapsinlar..
eger baska kafein tuketmiyolarsa gun icinde, 1 tane bol sutlu az kahveli nescafe icseler cok kotu olmaz sanirim.. bi de turk bebeleri biraz cay kahve sever canim.. :KK46:

herbal
ayy benim hemen uyumam lazim.. yoksa dengem cok bozulacak..

yulafim kankam seni opuyorum.. :1hug: a.s.

hayat70
26-05-09, 17:05
yaaa bu nescafe neden yasak.... şöyle bol sütlü kahveden ne zarar gelebilri ki.
ben çay fazla içmiyorum.... ama kahvaltıda sütlü kahvem vardır benim.....
kaptannnncımmmmmm amaaa ben kahvesiz olmazzzzzzzzzzzzzz...........