TEST

Eşimin Nöbet Poğaçaları (Pastane Poğaçası)

Misraa
16-02-11, 14:02
Ya durun şimdi ben hala tarifi bulamadımm :KK58: nerdeeeeee :KK43:

tubicik
tepside mayalandırmak ne demek..yani bide tepsidemi bekleticez 45 dk..
bnm pocalarımın içi hamur gibi oluyor bunu denemek istiyorum ama gene korkuyorum içi hamur kalacak diye

yaseminnn1987
aysen_34
deneyen vazgeçemiyo yapda yesin enişte bey :KK1:
ayy canımya sorunda orda zaten yapamıyorummmkkkiiiiiii :KK52::KK52::KK52::KK52:

aysen_34
16-02-11, 15:02
denizbatin
çok guzel gorunuyolarr bende marıfet yok olsa yapardım kesın ama yınede bı denıyım
dene canım çok zor değil zaten :KK34:
tubicik
tepside mayalandırmak ne demek..yani fırına vermeden bide tepsidemi bekleticez 45 dk..
bnm pocalarımın içi hamur gibi oluyor bunu denemek istiyorum ama gene korkuyorum içi hamur kalacak diye
evet fırına vermeden 30 45 dk tepside bekletince daha iyi kabarıyo :87:

aysen_34
16-02-11, 15:02
Misraa
Ya durun şimdi ben hala tarifi bulamadımm :KK58: nerdeeeeee :KK43:
ilk sayfada canım tarif :82:
tubicik
tepside mayalandırmak ne demek..yani bide tepsidemi bekleticez 45 dk..
hamuru ceviz büyüklüğünde alır yuvarlarsan ve ısınmış fırına verip pişirirsen hamur olacağını sanmam canımcım :KK34:

sedefonur
16-02-11, 18:02
en kısa zamanda deniceeeemmm :KK39:

brunettee
16-02-11, 19:02
Kızlar kesinlikle hamur olmuyor,ben 2 ceviz büyüklüğünde yapıp içine patase koyduğum halde içi çok iyi pişti,kesinlikle çok güzel bir tarif,nöbete götürdüğümde hemen bitti :))))

aysen_34
16-02-11, 21:02
sedefonur
en kısa zamanda deniceeeemmm :KK39:
deneyince yaz :KK34:
brunettee
Kızlar kesinlikle hamur olmuyor,ben 2 ceviz büyüklüğünde yapıp içine patase koyduğum halde içi çok iyi pişti,kesinlikle çok güzel bir tarif,nöbete götürdüğümde hemen bitti :))))
resim ekle bi dahaki sefere :KK16:

aysen_34
12-03-11, 07:03
ne zamandır yapamadım bu yüzden un ölçüsü isteyenlerden özür :KK25:

urfatutkunu
14-03-11, 15:03
Ellerinize sağlık.

sebnem34
14-03-11, 20:03
dunden beri esimin agzinda sakiz olan cumle. 'hani su en son yaptigin gece 12 pogacasi vardiya yapsanda yesek artik ' :KK60: bugun yaptim gene cok guzel oldular.

kizlar hic korkmayin hemen deneyin benim gibi beceriksiz yaparsa siz hayli hayli yaparsiniz canim..hem cok lezzetli hemde pofuduk varmi otesi yahuu... bide tam olcu olsa isim dahada kolaylasicak ama ustamiz ser veriyo sir vermiyo :26:

aysen_34
15-03-11, 10:03
urfatutkunu
Ellerinize sağlık.
sağol canım :KK16:
sebnem34
dunden beri esimin agzinda sakiz olan cumle. 'hani su en son yaptigin gece 12 pogacasi vardiya yapsanda yesek artik ' :KK60: bugun yaptim gene cok guzel oldular.

kizlar hic korkmayin hemen deneyin benim gibi beceriksiz yaparsa siz hayli hayli yaparsiniz canim..hem cok lezzetli hemde pofuduk varmi otesi yahuu... bide tam olcu olsa isim dahada kolaylasicak ama ustamiz ser veriyo sir vermiyo :26:
:KK1::KK1:
tam ölçü aslında sadece un konusu var onuda vericem nasipse ama bayadır yapmıyorum kilo alımından dolayı :KK53:

afiyet olsun :KK16:

goknur85
15-03-11, 15:03
ya aysencik.hatırlamassın gerçide ben yapmıştım bu tarifi 3 kere falan.Süper olmuştu.Hatta yiyen tarif isityordu benden.Ya şimdi yapamıyorum.Önce pofuduk oluyordu şimdi ise sertleşiyor fırından çıktıktan bi yarım saat sonra falan.Nazarmı değdiler ne oldu anlamadım ya.Bide acaba yarım su barğı sıvı yağ,yarım su bardağıda zeytinyağıda katıyordum.Acaba ondanmı olmuyorki şimdi.Hoş yapacak birşeyinde yok ta :)acaba seninde öle birşey başına geldimi.

aysen_34
16-03-11, 12:03
goknur85
a aysencik.hatırlamassın gerçide ben yapmıştım bu tarifi 3 kere falan.Süper olmuştu.Hatta yiyen tarif isityordu benden.Ya şimdi yapamıyorum.Önce pofuduk oluyordu şimdi ise sertleşiyor fırından çıktıktan bi yarım saat sonra falan.Nazarmı değdiler ne oldu anlamadım ya.Bide acaba yarım su barğı sıvı yağ,yarım su bardağıda zeytinyağıda katıyordum.Acaba ondanmı olmuyorki şimdi.Hoş yapacak birşeyinde yok ta :)acaba seninde öle birşey başına geldimi.
hemen nedne öyle olduğuna dair fikirlerimi sunayım :)
ununu birden koymuş olabilirsin
sütü yeterince sıcak olmayabilir
ununu çok koymuş olabilirsin sert hamur pofuduk olmaz
hamurun güzel mayalanmamış olabilir
yağ konusunda ben hep sıvı yağ koyuyorum 1 brdk mısır özü kullanıyorum

benim başıma ikinci yaptığımda gelmişti sonrası çok şkr bi sorun olmadı :KK16:

goknur85
16-03-11, 14:03
aysen_34
hemen nedne öyle olduğuna dair fikirlerimi sunayım :)
ununu birden koymuş olabilirsin
sütü yeterince sıcak olmayabilir
ununu çok koymuş olabilirsin sert hamur pofuduk olmaz
hamurun güzel mayalanmamış olabilir
yağ konusunda ben hep sıvı yağ koyuyorum 1 brdk mısır özü kullanıyorum

benim başıma ikinci yaptığımda gelmişti sonrası çok şkr bi sorun olmadı :KK16:
hım.Belki sütün sıcaklığı konusu doğru olabilir.Ama unu yavaş yaavaş katıyorum kolum kopuyor diyebilirim yoğururken:)yağdan değil demekki.Süte dikkat edecem birdaha.Demekki geliyormuş başa yani:)sağol canım.Yoksa mükemmel oluyordu hep.Hiç sorun yaşamamıştım çünki.

sonsel
16-03-11, 22:03
nefis görünüyor ellerine sağlık cnm

kujum
17-03-11, 20:03
bende yapdım bugun teşekkür ederim tarif için

aysen_34
18-03-11, 06:03
sonsel
nefis görünüyor ellerine sağlık cnm
sağol canım :KK16:
kujum
bende yapdım bugun teşekkür ederim tarif için
afiyet olsun rica ederim :KK16:

exorcist_trex
20-03-11, 17:03
ayyyy canım tarifin için teşekkürlerr..
ben de yaptım manyak güzel oldu.
pamuk kadar yumuşak ve dedikleri gibi pastane poğacası gibi.

hatta resmini de eklicemmm...
ellerine sağlık
Eki Görüntüle 164565

exorcist_trex
20-03-11, 17:03
yalnız benimkilerin şekilleri biraz dağınık oldu.
ama ben en iyilerini seçtim:)))))

ama tam yaparken tatlı kaşığı demişsin ya
kararsız kaldım tatlı kaşığı şeker kaşığı mı?
çay kaşığı değil di mi???
amannnn gene de çoooookkk enfessss oldu
tam iki tepsi çıktı....

aysen_34
21-03-11, 13:03
exorcist_trex
ayyyy canım tarifin için teşekkürlerr..
ben de yaptım manyak güzel oldu.
pamuk kadar yumuşak ve dedikleri gibi pastane poğacası gibi.

hatta resmini de eklicemmm...
ellerine sağlık
Eki Görüntüle 164565
süper görünüyo canım :KK9::KK9:
eline sağlık rica ederim :KK16:

exorcist_trex
yalnız benimkilerin şekilleri biraz dağınık oldu.
ama ben en iyilerini seçtim:)))))

ama tam yaparken tatlı kaşığı demişsin ya
kararsız kaldım tatlı kaşığı şeker kaşığı mı?
çay kaşığı değil di mi???
amannnn gene de çoooookkk enfessss oldu
tam iki tepsi çıktı....
tatlı kaşığı canım :KK34:
evet 35 40 arası çıkıyo her zmaan bende :KK56:

canavar
10-04-11, 05:04
Bende denedim.
Öncelikle eline sağlık çok güzel tarif olmuş.
Bende bir kaç şey ekleyeyim. Ben 2 tatlı kaşığı tuz koydum şekerli tat olmasın diye. Ayrıca kullanılan yağda çok önemli benimkinde yağ kokusunu alabildiğim için bir dahakine daha az koyacağım veya ayçiçek kullanacağım. Onun dışında bu ölçüye 1 kilodan fazla un gidiyor. Ve arkadaşın fotolarında gözüktüğü gibi 2 tepsi oluyor. Mini fırını olanlar için ölçüleri yarım olarak kullanmalarını tavsiye ederim. 30 dak civarında pişme süresi var belki daha bile azdır. Cam tepsi kullanmayın altları bu sürede tam pişmemiş oluyor. çok güzel kabarıyor ve tadıda mükenmel. Şöyleki gece yaptım sabah kahvaltıda yeriz diye birinci tepsi bitti, ikincide yarıya geldik sabaha bişiy kalmadı:KK56:

isis2
13-04-11, 14:04
valla tarifi paylaşan arkadaşım sana hamile halimle kaç kez Allah razı olsun paylaştığı için dediğimi hatırlamıyorum bile yaptım şu an yiyorum bile...NEFİSSS oldu ..tekrar tekrar sağol.. :KK71::KK71::KK71:

hem kolay hem lezzetli. bende paylaşayım yarım ölçü yaptımbi tepsiye 20 tane çıktı,yağ sıvıyağ yoktu zeytinyağımı kullandım gayet de güzel oldu. çabuk pişiyo evet benimki 20 dk. da filan pişti

cmekli
17-04-11, 00:04
bu tarifi veren arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum dün gecenin 4ünde yaptım nöbetten çıkan eşim çok beğendi gecenin bu saatinde bile yiyorum yaparken pek umudum yoktu çünki hangi tarifi yaptıysam poğaça türünde pek başarılı olamamıştım kabarırlardı tadı tuzu yerinde olmazdı bu tarifte ise hem kabardı hemde tadı mükemmel oldu eline koluna sağlık.:KK49::KK71:

aysen_34
17-04-11, 14:04
canavar
Bende denedim.
Öncelikle eline sağlık çok güzel tarif olmuş.
Bende bir kaç şey ekleyeyim. Ben 2 tatlı kaşığı tuz koydum şekerli tat olmasın diye. Ayrıca kullanılan yağda çok önemli benimkinde yağ kokusunu alabildiğim için bir dahakine daha az koyacağım veya ayçiçek kullanacağım. Onun dışında bu ölçüye 1 kilodan fazla un gidiyor. Ve arkadaşın fotolarında gözüktüğü gibi 2 tepsi oluyor. Mini fırını olanlar için ölçüleri yarım olarak kullanmalarını tavsiye ederim. 30 dak civarında pişme süresi var belki daha bile azdır. Cam tepsi kullanmayın altları bu sürede tam pişmemiş oluyor. çok güzel kabarıyor ve tadıda mükenmel. Şöyleki gece yaptım sabah kahvaltıda yeriz diye birinci tepsi bitti, ikincide yarıya geldik sabaha bişiy kalmadı:KK56:
bende yağ kokusunu fazlaca alırım herşeyden bu yüzden mısırözü yağ kullanırım.şeker ve tuz konusu ağız tadına göre değişiyo tabi :)
afiyet olsun

nevra73
valla tarifi paylaşan arkadaşım sana hamile halimle kaç kez Allah razı olsun paylaştığı için dediğimi hatırlamıyorum bile yaptım şu an yiyorum bile...NEFİSSS oldu ..tekrar tekrar sağol.. :KK71::KK71::KK71:
ayy canım benim çokk mutlu oldum hamile insanın duasını aldığıma banada dua et bir an önce hamiş kalayım diye :)
afiyet bal şifa olsun :KK16::KK16:

hem kolay hem lezzetli. bende paylaşayım yarım ölçü yaptımbi tepsiye 20 tane çıktı,yağ sıvıyağ yoktu zeytinyağımı kullandım gayet de güzel oldu. çabuk pişiyo evet benimki 20 dk. da filan pişti
cmekli
bu tarifi veren arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum dün gecenin 4ünde yaptım nöbetten çıkan eşim çok beğendi gecenin bu saatinde bile yiyorum yaparken pek umudum yoktu çünki hangi tarifi yaptıysam poğaça türünde pek başarılı olamamıştım kabarırlardı tadı tuzu yerinde olmazdı bu tarifte ise hem kabardı hemde tadı mükemmel oldu eline koluna sağlık.:KK49::KK71:
rica ederim tatlım
afiyet şeker olsun :KK16::KK16:

soyafilizim
21-04-11, 09:04
sormak istediğim bişey var en başta mayayı hangi malzemelerle karıştırıyoruz ve ne kadar bekletiyoruz köpürene kadar mı_?birde ayçiçek yağı kullanılınca da aynı şekilde pofidik olurmu,zytinyağı kokmaz mı?

isis2
21-04-11, 11:04
aysen 34 canım inşallah Allah kısa zamanda senin de hayırlısı ile sağlıkla hamile kalmanı nasip etsin diye ediyorum duamı..:nazar:

aysen_34
21-04-11, 16:04
soyafilizim
sormak istediğim bişey var en başta mayayı hangi malzemelerle karıştırıyoruz ve ne kadar bekletiyoruz köpürene kadar mı_?birde ayçiçek yağı kullanılınca da aynı şekilde pofidik olurmu,zytinyağı kokmaz mı?
mayayı una karıştırıyoruz...
kuru maya canım köpürme felan yok
zeytinyağlada olur kokacağını zannetmem :KK34:

nevra73
aysen 34 canım inşallah Allah kısa zamanda senin de hayırlısı ile sağlıkla hamile kalmanı nasip etsin diye ediyorum duamı..:nazar:
sağol kuzum allah razı olsun sende bir avazda sağlıkla kucağına alırsın inşlh :KK16::KK16::KK16::KK16:

yasminxxx
2-05-11, 10:05
aysen arkadaşım tarifin süperrrrrrrrrrrrr güzel oldu ama evde yaş maya vardı onunla yaptım yinede süper oldu çokkkk teşekkür ederim denemeyenlerede mutlaka deneyin derim ALLAH ne muradın varsa versin ben pek cesaret edemem poğaça yapmaya ama bunu hep yapıcam.

aysen_34
5-05-11, 08:05
yasminxxx
aysen arkadaşım tarifin süperrrrrrrrrrrrr güzel oldu ama evde yaş maya vardı onunla yaptım yinede süper oldu çokkkk teşekkür ederim denemeyenlerede mutlaka deneyin derim ALLAH ne muradın varsa versin ben pek cesaret edemem poğaça yapmaya ama bunu hep yapıcam.
afiyet bal şeker olsun canım :KK16:
rabbim ne güzel dilekler dilemişsen başkalrı için sana 10 katını versin inşlh :KK16::KK16:

as66
13-05-11, 08:05
aysencim aldığım kiloların sorumlusu sensin canım, ailece müptelası olduk bu poğaçanın:) geçen gün arkadaşlar geldi 2 tepsi poğaçanın tepsilerini bile yiyeceklerdi nerdeyse:))ellerine sağlık çoook teşekkür ederim tarifin için:))

aysen_34
21-05-11, 09:05
as66
aysencim aldığım kiloların sorumlusu sensin canım, ailece müptelası olduk bu poğaçanın:) geçen gün arkadaşlar geldi 2 tepsi poğaçanın tepsilerini bile yiyeceklerdi nerdeyse:))ellerine sağlık çoook teşekkür ederim tarifin için:))
ayy canım kendi kilolarımın üstesinden zor geliyom birde senin kilo eklenirse altındna kalkamam :KK9::KK9:

ben diyete başladığımdan beri yapmıyorum :KK53:

afiyet olsun canım rica ederim ne demek :KK16:

cicibisi
28-05-11, 14:05
Çok acil cevappppp

Daha öncede bu poğaçadan yapmışdım ve çok güzel olmuştu..ama şuan instant mayam yok evde ve çıkmakda zor geliyo malum bebekle..yaş maya ile olurmu bu tarif?
Birde sabah kahvaltıya pikniğe gidicez geceden hazırlayıp sabah pişirsem? olurmu olmazmı ?? :26:
cevap bekliyorum..

cicibisi
28-05-11, 16:05
yoghmu kimse buraları okuyannnnnnnnnnnnnnnnnn :26::26::26:

kedi dili
30-05-11, 15:05
güzelim senin tarifine bayılıyoruz ailecek:KK69:,eşim daha dün bittiğne rağmen bugün yine istedi:KK19:,onlar çok güzeller değip duruyor:KK61:,çooook sağol tarif için:KK19:,ellerin dert görmesin,canım:nazar:

aysen_34
30-05-11, 16:05
cicibisi
Çok acil cevappppp

Daha öncede bu poğaçadan yapmışdım ve çok güzel olmuştu..ama şuan instant mayam yok evde ve çıkmakda zor geliyo malum bebekle..yaş maya ile olurmu bu tarif?
Birde sabah kahvaltıya pikniğe gidicez geceden hazırlayıp sabah pişirsem? olurmu olmazmı ?? :26:
cevap bekliyorum..
ay canım geç gördüm kusura bakma

yaş mayaylada oluyormuş geçmiş yorumlarda arkadaşlar denemişlerdi aynı oluyomuş
ben bu tarifi yaş mayayla hiç denemedim o yüzden bişey diyemiyorum :KK16:

aysen_34
kedi dili
güzelim senin tarifine bayılıyoruz ailecek:KK69:,eşim daha dün bittiğne rağmen bugün yine istedi:KK19:,onlar çok güzeller değip duruyor:KK61:,çooook sağol tarif için:KK19:,ellerin dert görmesin,canım:nazar:
rica ederim canım
afiyet şeker olsun :KK16::KK16::KK16:

cicibisi
aysen_34
ay canım geç gördüm kusura bakma

yaş mayaylada oluyormuş geçmiş yorumlarda arkadaşlar denemişlerdi aynı oluyomuş
ben bu tarifi yaş mayayla hiç denemedim o yüzden bişey diyemiyorum :KK16:
Ahh canım ahh!
Koyaydım da yaş koyaydımmmmm :KK17:
sen git üşenmeden instant maya alll amaaaa hamura koymayı unuttttttttttt:KK53:
poğaçaları hazırlayıp yumurtasını sürerken geldi aklıma :KK50:
sonuç mu ?
pişen poğaçalarla oğlum birbirine vurarak müzik çaldı malesef..:KK52:
daha önce yapdığımda çokkk güzel olmuştu..bu pazar yeniden denicem :KK71:
geçde olsa cevabın için teşekkürler,,poğaçan için zaten ne kdar teşekkür edilse az :KK56:

aysen_34
30-05-11, 20:05
cicibisi
Ahh canım ahh!
Koyaydım da yaş koyaydımmmmm :KK17:
sen git üşenmeden instant maya alll amaaaa hamura koymayı unuttttttttttt:KK53:
poğaçaları hazırlayıp yumurtasını sürerken geldi aklıma :KK50:
sonuç mu ?
pişen poğaçalarla oğlum birbirine vurarak müzik çaldı malesef..:KK52:
daha önce yapdığımda çokkk güzel olmuştu..bu pazar yeniden denicem :KK71:
geçde olsa cevabın için teşekkürler,,poğaçan için zaten ne kdar teşekkür edilse az :KK56:
ayy canım benim :KK9::KK9::KK9:
o hatayı bende bir kere kekde yapmıştım kabartma tozunu unutmuştum
neyse sayemizde kediler köpekler doyuyo olaya bu yönünden bakmak lazım :KK1:
neyse bir dahaki yapımında ekle resminide görelim canım :KK16::KK16:

aysen_34
2-06-11, 08:06
bu arada unu kaç bardak koyuluyo diyenler için az önce yaptım ve ölçtüm
8,5 su bardağı un kafi geliyo :92:

cicibisi
2-06-11, 10:06
aysen_34
ayy canım benim :KK9::KK9::KK9:
o hatayı bende bir kere kekde yapmıştım kabartma tozunu unutmuştum
neyse sayemizde kediler köpekler doyuyo olaya bu yönünden bakmak lazım :KK1:
neyse bir dahaki yapımında ekle resminide görelim canım :KK16::KK16:
aynenn köpekler doydu valla :KK9:
ilk fırsatta yapıp eklicem resimde..:KK71:

edaa_edaa
7-06-11, 07:06
tarifin için tşkler çok güzel oldu ben kıymalı yaptım eşim sen poğaça yapmayı beceremezdin bu sefer süper olmuş dedi o kadar çok kabardıki şaşırdım herkes denemeli güzel bir tarif bir dahaki yapışım da resim eklicem :)

aysen_34
7-06-11, 11:06
edaa_edaa
tarifin için tşkler çok güzel oldu ben kıymalı yaptım eşim sen poğaça yapmayı beceremezdin bu sefer süper olmuş dedi o kadar çok kabardıki şaşırdım herkes denemeli güzel bir tarif bir dahaki yapışım da resim eklicem :)
rica ederim
afiyet olsun
bekleriz resminide:KK56:

Elifingo
8-06-11, 12:06
9 tatlı kaşığı şeker ,1,5 tatlı kaşığı tuz diyo tarif.bu tatlı poğoça mı acaba:KK9:

menekkse
9-06-11, 06:06
tarif için çok teşekkürler...
yorumları okuyarak bende denedim gerçekten çok güzel oldu

kedi dili
9-06-11, 21:06

Eki Görüntüle 207439

Eki Görüntüle 207438
:nazar:yine yaptım,tarif için ne kadar teşekür etsem azdır,ellerine sağlık:KK61:

aysen_34
12-06-11, 19:06
Elifingo
9 tatlı kaşığı şeker ,1,5 tatlı kaşığı tuz diyo tarif.bu tatlı poğoça mı acaba:KK9:
hayır değil tuz her zaman şekeri bastırır
zaten bu da açma olduğu için tamamen tuzlu olmamalı
ama damak tadınıza görede ayarlayabilirsiniz
menekkse
tarif için çok teşekkürler...
yorumları okuyarak bende denedim gerçekten çok güzel oldu
rica ederim
afiyet olsun
kedi dili

Eki Görüntüle 207439

Eki Görüntüle 207438
:nazar:yine yaptım,tarif için ne kadar teşekür etsem azdır,ellerine sağlık:KK61:
rica ederim canım
afiyet olsun
süper gözüküyo:KK56:

Lakito
15-06-11, 13:06
Eşim bu akşam eve geç gelecek. Ona bu poğaçalardan yapacağım bende =) Hayatımda daha hiç hamur işi yapmadım bu arada. Bu ilk olacak =))

candan38
15-06-11, 15:06
bende biraz önce yaptın harika oldu çok teşekkürler tarifi veren arkadaşım....

aysen_34
17-06-11, 09:06
Lakito
Eşim bu akşam eve geç gelecek. Ona bu poğaçalardan yapacağım bende =) Hayatımda daha hiç hamur işi yapmadım bu arada. Bu ilk olacak =))
inşlh ilk denemenin sonuçlarıda güzel olmuştur :KK12:
candan38
bende biraz önce yaptın harika oldu çok teşekkürler tarifi veren arkadaşım....
rica ederim canım afiyet olsun :KK56: