Ateş Ölçme Yöntemi

cara
20-04-11, 12:04
julia
Ben tokatlıyım eşim de sivaslı, ailelerimiz orda yaşıorlar ,burda kimsemiz yok,evlendim 3. gün burdaydım :) Ümraniyedeyim
hep tektik eşimle ama alışmıştık,sadece böyle zamanlarda aranıor işte

Anneme çok düşkündüm ben ,hala yalan gibi,inanması çok zor,hamile olduğumu ilk öğrendiğim anda telefonu elime almıştım ,annemi arayacam ya :) sonra durdum neyse dedim.

kardeşlerim var Tokatta ama onların da çocukları küçük ,düzenleri var gelemiorlar işte.

ben çok dolmuşum ya :)daha detaylı çok şey var ama unutuor bilinçaltına atıorum,zor bir süreçteyim biliorum inşallah geçtiğinde bugünlerimi unutacam
anlat canım içini boşalt,rahatla..

tben
julia
Ben tokatlıyım eşim de sivaslı, ailelerimiz orda yaşıorlar ,burda kimsemiz yok,evlendim 3. gün burdaydım :) Ümraniyedeyim

Anneme çok düşkündüm ben ,hala yalan gibi,inanması çok zor,hamile olduğumu ilk öğrendiğim anda telefonu elime almıştım ,annemi arayacam ya :) sonra durdum neyse dedim.

kardeşlerim var Tokatta ama onların da çocukları küçük ,düzenleri var gelemiorlar işte.

ben çok dolmuşum ya :)daha detaylı çok şey var ama unutuor bilinçaltına atıorum,zor bir süreçteyim biliorum inşallah geçtiğinde bugünlerimi unutacam
canım benim ya inan anlattıkça derteler azalır, acılar paylaştıkça azalır biz burda gülmek için değil ki dertleşmek içinde varızz allah yar yardımcın olsun juliaaa

julia
çok teşekkürler kızlar , biraz konu değişikliği oldu :) sizin için

zaten burda rahat yazmamızın sebebi o,görmesek de herkes yakın hissedior birbirini,paylaşmak güzel :)

cara
herkes derin duygulara daldı heralde :)

julia
yok canım ben tencereye daldım,yemeğin dibi tutmuş da bu arada :)

akşama çocuklar durmamıştı derim artık :))

cimcimes53
julia
doğumda kayınvalidem burdaydı,o baktı hep ama biz bronşitten yatarken daha hastanedeyken biletini ayırttı gitmek için ,ben de zaten lohusa psikolojisindeyim ve sürekli laf söylüor diye gitmesini istedim.Zaten her gün kırk çıksın gidecemdiyip duruyordu zorla bağlayamazdım.

şimdi her seferinde telefonda çocuklar durmuor diorum olacak çocuklar böyle büyüyor diyor,ben de acaba bende mi sorun var diorum öyle bir sorumluluk yüklüorlar ki böyle konuşarak kendimi isyan eden sorumsuz biri gibi hissetmeye başladım
herkes senin gibi çocuk bakıor ne var diorlar :KK43:
alıştım o lafları da umursamıorum artık

annemi 3 sene oldu kaybedeli ,en küçük kardeşim trafik kazasında vefat etti 3 hafta dayanabildi annem acısına o da peşinden gitti

zaten şimdi hep ona kızıp ağlıorum "tek çocuğun o muydu sana demedim mi sen de gidersen biz noluruz diye " bağırıorum hep

anne gibisi yok tabi, eşim bile diyor ahh annem olacaktı ki diyor böyle sıkıntımız olmazdı,çok severdi o da annemi,oğlumda emeği çoktur.
canım benim allah sabır versin yardımcın olsun ne diyeceğimi şaşırdım takdiri ilahi alışması çok zor biliyorum rabbim yardımcın olsun ....

julia
Çok saol cimcime ,Allah kimseye yaşatmasın inşallah,her anımız kıymetli fazla üzülmemek lazım,ölümden başka her şeye çare var ,bir şekilde her şey yerini buluyor.

cara
20-04-11, 13:04
Kızlar çıkmam lazım hepinizi :KK16: :KK16: :KK16:

tben
julia
Çok saol cimcime ,Allah kimseye yaşatmasın inşallah,her anımız kıymetli fazla üzülmemek lazım,ölümden başka her şeye çare var ,bir şekilde her şey yerini buluyor.
haklısın aslında herşeyi dert edip , stres olmak, boş yere kalp kırmak, tartışmak, bişeyler olmadığı zaman üzülmek ağlamak, vs.vs. farkında değiliz bazen bi tek ölüme çare yok herşeye var
bu dünyada insanca, güzel şekilde yaşamak varken bazen unutuyoruzz sanırım ölümü:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK59::KK59::KK59::KK59:

julia
içinizi kararttım kızlar :) güzel şeyler konuşuruz artık inşallah,güzel haberler alıp bunları unuturuz :)

julia
benim bıdıklar artık iyice uyandılar,uzun süredir mama dayayıp susturuyordum :) artık bu numaramı yememeye başladılar :)

herkese teşekkürler çok hafiflemiş hissediorum kendimi,ronyacım eminim sen de okudun yanımdasın biliorum ,en kısa zamanda görüşecezinş tekrar :)

ben yine arada gelirim

tben
julia
benim bıdıklar artık iyice uyandılar,uzun süredir mama dayayıp susturuyordum :) artık bu numaramı yememeye başladılar :)

herkese teşekkürler çok hafiflemiş hissediorum kendimi,ronyacım eminim sen de okudun yanımdasın biliorum ,en kısa zamanda görüşecezinş tekrar :)

ben yine arada gelirim
ii oldu içinde tutma canım ya kendine ii bak hakkınıda helal et bize yardım ediyosun sonuçta öptüm seni kolay gelsin :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

lorkee
julia

canım Rabbım en buyuk sıkıntıları en sevdıgı kullarına verırmıs
masallah senın de sıkıntı anlarında karsına cıkan mesajlar oyle bırı oldugunu gosterıyor
sen bu gunlerı ole hızlı ole guzel gecırıp oglun ve kızlarınla ole bı kenetlenırsın kı
ınsallah bu acı gunlerının yerını doldurur...
Allah yardımcın olsun

baska topıge bı tavsıye mı yazmıstım buraya da yazayım sana ve dıer kızlarada bı faydası olur ınsallah

kızlar 3.5 yasındakı kızına cok guzel davranan bı komsumun tavsıyesıyle bır radyo programı dınlıyorum sızlede paylasmak ıstedım ...

adem gunes pedagog yapıyor programı ınterntten arsıvden dınlemek mumkun
anadolu pedagojısı uzerınde uzmanlıgı olan bırısı ..
hergun gelen sorulara cvp vererek yapıyor programı
dırek soru cevap ve yasanan seyler oldugu ıcın cok ıstıfadelı dıye dusunuyorum benım ıcın oyle oldu yanı ...

hatta komsum ben gec dınlemeye basladım keske cocugum olmadan dınleseydım dedı bana da hemen basla dıye tavsıye ettı

lınkı yazıyorum ılk progdan baslayarak dınlemek daha faydalı olur sanırım
bu kendı sayfası
Adem Güneş

bu da prog arşivinin ilk programının oldugu sayfa 1 saat suren bır program
Adem Güneş ile Çocuk Deyip Geçmeyin programı arşivi - Burç FM

tben
lorkee
canım Rabbım en buyuk sıkıntıları en sevdıgı kullarına verırmıs
masallah senın de sıkıntı anlarında karsına cıkan mesajlar oyle bırı oldugunu gosterıyor
sen bu gunlerı ole hızlı ole guzel gecırıp oglun ve kızlarınla ole bı kenetlenırsın kı
ınsallah bu acı gunlerının yerını doldurur...
Allah yardımcın olsun

baska topıge bı tavsıye mı yazmıstım buraya da yazayım sana ve dıer kızlarada bı faydası olur ınsallah

kızlar 3.5 yasındakı kızına cok guzel davranan bı komsumun tavsıyesıyle bır radyo programı dınlıyorum sızlede paylasmak ıstedım ...

adem gunes pedagog yapıyor programı ınterntten arsıvden dınlemek mumkun
anadolu pedagojısı uzerınde uzmanlıgı olan bırısı ..
hergun gelen sorulara cvp vererek yapıyor programı
dırek soru cevap ve yasanan seyler oldugu ıcın cok ıstıfadelı dıye dusunuyorum benım ıcın oyle oldu yanı ...

hatta komsum ben gec dınlemeye basladım keske cocugum olmadan dınleseydım dedı bana da hemen basla dıye tavsıye ettı

lınkı yazıyorum ılk progdan baslayarak dınlemek daha faydalı olur sanırım
bu kendı sayfası
Adem Güneş

bu da prog arşivinin ilk programının oldugu sayfa 1 saat suren bır program
Adem Güneş ile Çocuk Deyip Geçmeyin programı arşivi - Burç FM
sağol cnm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

julia
lorkee ben eşimle o programı birkaç kez dinledim evet güzel,çok doğal yaklaşımları var :))

Desteğiniz için teşekkürler ,bu arada ben burdaki herkese içten ve seve seve yardım etmeye çalışıorum,keşke daha çok şey yapabilsek :)

sabretmek lazım ki mükafatını da alalım inşallah

masal0663
20-04-11, 14:04
herkese selam

adetimin,
30. günü.......36.6
31. günü.......36.6
32. günü.......36.6
33. günü........36.6
34. günü........36.4
35. günü........36.7
36. günü........36.6
37. günü........36.7 beta hcg 7 :KK53:
38.günü.........36.4
39.günü.........36.1 ve regl oldum :KK14:....umudum vardı ne yalan söyleyim....

Allah'a sığındık....julia haklı sabretmek en güzeli....10 gün gecikmeme rağmen Rabbim "Ol" demeden olmuyor....

herkese hayırlı zamanda sağlıklı gebelikler diliyorum.....:KK49:

kalbimin
tben
ronyadan selam sevgi getirdim msnden yazmış yeni gördüm bizi okuyomuşş imiş 22 nisandan sonra burda eşi ameliyat olmuş hasta bakıyom dedi selamı var :KK16::KK16::KK16::KK16:
ohhhhhhh çok geçmiş olsun iyi olmasına çok sevindimmm.neyse hasretin bitmesine çok az kalmışşşş.şimdiden hoşgeldinnnn ronyacığımmmmmmm.:KK16::KK16::KK16::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

tben
masal0663
herkese selam

adetimin,
30. günü.......36.6
31. günü.......36.6
32. günü.......36.6
33. günü........36.6
34. günü........36.4
35. günü........36.7
36. günü........36.6
37. günü........36.7 beta hcg 7 :KK53:
38.günü.........36.4
39.günü.........36.1 ve regl oldum :KK14:....umudum vardı ne yalan söyleyim....

Allah'a sığındık....julia haklı sabretmek en güzeli....10 gün gecikmeme rağmen Rabbim "Ol" demeden olmuyor....

kimyasal olmuş olabiler :26::26::26::26: hayırlısı inş bi dahaki aya

lorkee
masal0663
ve regl oldum :KK14:....umudum vardı ne yalan söyleyim....

hakkında hayırlısı canım yaa 10 gun gecmesı demekkı o degerdenmıs
tbenın dedıgı gıbı sanırım kımyasal gebelık oluyo bole olunca
bı ılac vs kullanmısmıydın

kalbimin
julia
Evet çalışıordum oğlumda çok evde kalmamıştım ,anneanne ,babaanne gelmişti birer ay sonra bakıcı bulmuştum,daha 2 aylıktı ben başladığımda
şimdi tamamen evdeyim hiç dışarı çıkmıorum çok bunaldım ve ikisi aynı anda ağladığında yetişmek zor oluor,oğlum da bebekleşti. ev işi, yemek çocuk bakımı ve koca bakımı tabi ki :) hepsi birden ağır oluor işte.

geçen eşime dedim ki "beni anlayan tek kişinin sen olduğunu sanıordum ama sen de beni anlamıormuşsun" cidden beni benden başkası anlamıormuş,Allaha sığındım yapacak bişey yok sabır diliorum hep.dertleşecek kimse de yok. eşimin annesi her an çağırırız korkusuyla sürekli hastalıklarını anlatıor,zaten benim teklifimi bekleywni benim durumumu görmezden geleni ben çağırmam,mecburdum ama çağırmam artık.

anneme de bizi bıraktı gitti diye kızıorum ,o olsaydı böyle çaresiz olmazdım.

eşim normalde en geç 7de evde olurdu doğumdan hemen sonra iş değiştirdi şimdi en erken 9da gelior ,genelde 10-11 de evde oluor. yorgun oluor yatıor ,yani ben 24 saat dinlenmeden geçiriorum günümü

sütüm yok diyince doktor hiç dinlenmior musun demişti,gülmüştüm,ne zaman dinlenecem ki?

kusura bakmayın kaç aydır çk doluyum ama paylaşacak kimse de yok öyle içimde herşey işte
canım benimmmm allahım sabırlar versin gerçekten işin gerçekten çok zor.birde yardımcı biri yoksa tek başına yine iyi baş edebiliyorsun.allahım kolaylık versin gülüm.kayınvalidene kızdım ama ya 3 çocukla tek bırakılırmı.ahhh ahhhh annelerimizin hakkı ödenmez gülüm gerçekten.böyle zamanlarda değerlerini öyle iyi anlıyoruzki.sen daralma gülüm benim senin yanındayız.keşke yakın olsak inan gelir ben yardımcı olurdum onlarla anasınıfı öğretmeniyim bayılırım çocuklaraaaaa.

masal0663
lorkee
hakkında hayırlısı canım yaa 10 gun gecmesı demekkı o degerdenmıs
tbenın dedıgı gıbı sanırım kımyasal gebelık oluyo bole olunca
bı ılac vs kullanmısmıydın
rahim filimi de çektirdim son adetimden 10 gün falan sonra.....
kimyasalı da yaşadıysam yaşadıklarıma bir yenisi eklenmiş oldu...buna da şükür....son olsun inşallah.....

lorkee
masal0663
rahim filimi de çektirdim son adetimden 10 gün falan sonra.....
kimyasalı da yaşadıysam yaşadıklarıma bir yenisi eklenmiş oldu...buna da şükür....son olsun inşallah.....
rahım fılmı cekıldıgın ayın sonunda mı 10 gun gecıktı
yoksa rahım fımınden sonra bı adet gordun bu ınun gecıkmesımı pekı

sevdanehri54
HERKESE SELAMLAR

BUGÜN GECİKTİM TABLOM İÇİN KONTROLE GİTTİM BİR YUMOŞUM 17MM DİĞERİ 13 MM Dİ YARIN ÇATLATMA İĞNESİNİ VURULACAĞIM SONRA BENDE BEKLEME MODUNA GEÇİCEM HER AY GİBİ :KK31:

masal0663
julia
lorkee ben eşimle o programı birkaç kez dinledim evet güzel,çok doğal yaklaşımları var :))

Desteğiniz için teşekkürler ,bu arada ben burdaki herkese içten ve seve seve yardım etmeye çalışıorum,keşke daha çok şey yapabilsek :)

sabretmek lazım ki mükafatını da alalım inşallah
julia canım Allah yardımcın olsun....
biz burdan bakınca seni imreniyoruz ne güzel hem de ikiz maşallah diyoruz da canımm güzelliklerinin yanında ikizin hizmeti gerçekten çok zordur....

empati yapınca anlıyoruz yaşadıklarını....Rabbim sabır versin....ama onların bi gülücükleri de herşeyi unutturuyordur değil mi?:KK46:

lorkee
sevdanehri54
HERKESE SELAMLAR

BUGÜN GECİKTİM TABLOM İÇİN KONTROLE GİTTİM BİR YUMOŞUM 17MM DİĞERİ 13 MM Dİ YARIN ÇATLATMA İĞNESİNİ VURULACAĞIM SONRA BENDE BEKLEME MODUNA GEÇİCEM HER AY GİBİ :KK31:

hadı hayırlısı bakalım catlatma ıcın calısmalar baslasın hemen o zaman :KK23: