Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

bblau
28-12-10, 16:12
Kızlar, ben çıkıyorum, iyi akşamlar :KK71:

kizil_mavi
Asyanurum
Pardon İnşallah hamilesindir demek istedim canım.
İnşallah canım umarım herkes tez vakitte hamile olduğunu öğrenir ...Kızlar bana şimdilik müsaade koca yolda geliyo malum akşam yemeği hazırlığı...Çok öpüyorum hepinizi...

Asyanurum
şu hamileliğin kesin bir belirtisi yokmudur. Bizde uğraşmasak testler filan. Üzüleceğiz korkusuyla yapamıyoruz bile tesleri. Etrafımdaki hamilelere yatın kalkın dua edin diyorum valla bu mutluluğu yaşamanın yaşatmanın ne demek olduğunu tadıyorsunuz diye. Bir mucize olsun Allah'ım ne olur. :KK43:hepimiz emeklerimizin karşılığını alalım inşallah

yamukprenses
bblau canım iyigeceler sana,geri gelcekmisin sonra

....bide kızlar ben bira içsem ne olur?

Asyanurum
Bende çıkıyorum kızlar. Kendinize iyi bakın. Görüşmek üzere

yamukprenses
28-12-10, 17:12
Asyanurum
şu hamileliğin kesin bir belirtisi yokmudur. Bizde uğraşmasak testler filan. Üzüleceğiz korkusuyla yapamıyoruz bile tesleri. Etrafımdaki hamilelere yatın kalkın dua edin diyorum valla bu mutluluğu yaşamanın yaşatmanın ne demek olduğunu tadıyorsunuz diye. Bir mucize olsun Allah'ım ne olur. :KK43:hepimiz emeklerimizin karşılığını alalım inşallah
canım bu konuda sana tek söyleyeceğim şey,adet gününü 1 hafta geçmeden test mest yapma,heleki idrar testine hiç güvenme,belki hamile olduğun halde negatif çıkabilir ve sende üzüldüğünle kalırsın.ayrıca bence hamileliğin kesin bir belirtisi yok bana göre ve kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.mesela ben önceki hamileliğimde hiç mide bulantısıibaş dönmesi falan yaşamadım,uyku olarakta daha çok uyumam gerekirken normalden daha az uyumaya başlamıştım,benden sana demesi.

gulse84
28-12-10, 17:12
kizil_mavi
Kızlar hangi şehirlerdensiniz yaw bunları da paylaşsak , ben Bursada oturuyorum.Ya siz ?
bende bursadayım cnm :KK3:

_CandaS_
28-12-10, 18:12
kizil_mavi
Evet 2 Ocak canım ama merak böyle bişey işte çıkmayacağını bile bile aldım :)) Hem sabah ilk idrarla olması gerekiyor diye biliyorum ben haksızmıyım ? Şimdi yaparsam boşa gidebilir...
evet canım ilk idrarla olması gerek, ama 1 haftayı geçtikten sonra herhangi vakitteki idrrala da oluyor.
yamukprenses
bunları okudukça umutlanıyorum canım ama artık umutlanmakta istemiyorum açıkçası,benim rahim bebek aramasına geçtiyse bile benim bebiş çok yavaş,gelmek bilmiyor bitürlü
gelir canım Allahın izniyle, ümidini yitirmesen.Peki kaçıncı denemendi bu ay ?
yamukprenses

izin veremeyiz, olmaz öyle şey.İlla bişey içmek istiyosan portakal suyu içi :) İyi gelir :)
yamukprenses
canım bu konuda sana tek söyleyeceğim şey,adet gününü 1 hafta geçmeden test mest yapma,heleki idrar testine hiç güvenme,belki hamile olduğun halde negatif çıkabilir ve sende üzüldüğünle kalırsın.ayrıca bence hamileliğin kesin bir belirtisi yok bana göre ve kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.mesela ben önceki hamileliğimde hiç mide bulantısıibaş dönmesi falan yaşamadım,uyku olarakta daha çok uyumam gerekirken normalden daha az uyumaya başlamıştım,benden sana demesi.
bencede, herkeste farklı belirtiler olabiliyor.Bende de bulantı baş dönmesi hiç olmadı.Sadece en yoğun bel ağrısı ve göğüs şişmesiydi.Sonrasında kasık ağrısı çok yaşadım.Bu seferde eğer varsa bişey kasık ağrısı bugün çok yoğundu mesela, dünde bel ağrısı.Herkeste farkl yani :) Belirtisiz olmasıda yoğunlukta..

yamukprenses
28-12-10, 18:12
gulse naber:KK3:benim canım çok sıkkın ya,çatcak yer arıyom

IHLAMUR01
28-12-10, 19:12
yamukprenses
canım 10 sayfa öncesinden beri yazıları okuyordum,sen hamileyim yazmıştım,tam bu sayfaya geldim bebeğimi kaybettim yazmışsın,çok üzüldüm,şaşırdım,çok geçmiş olsun tatlım,nedenir bilmiyorum,ama sana kendimce tek tesellim bak hamile kalabiliyorsun yine kalırsın inşaallah ve busefer bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.offf böyle yazıları okuyunca çok üzülüyorum,bende 8 ay kadar önce 4 aylık bebeğimi erken doğumla kaybetmiştim.:KK59:
ya ben cuma günü kan tahlili yaptırdım pozitif çıktı.4 haftalıkmış kan sonucuna göre 15günlük civarı dedi doktor.cumartesi 1 saat süren(geliş gidiş 2 saat) 1 yolculuk yaptım yollarda çok set vardı okadar yavaş geldiğimiz halde ogün ve pazar günü çok ağrım oldu karnımın altında.ve pazar günü kanamam oldu acile gittik test yaptı düşük yapmışsın dedi.anlayacağın 2gün sürdü sürmedi mutluluğumuz.aşırı üzüldüm.ama doktor güzel 1 şekilde tavsiyelerde bulundu ileriki aylarda düşükyapmış olsaydım dengem bozulurdu.demekki her işte varmış 1 hayır.verende allah alanda allah.inşallah rabbim hayırlı 1 zamanda hepimize tekrar nasip eder.

IHLAMUR01
28-12-10, 19:12
_CandaS_
benimde 1 ocakta olmam gerekiyor.İdrar testine çok güvenemiyorum çünkü 2 ay evvel kürtaj oldum ve hala bazı vücutlarda gebelik olmamasına rağmen varmış gibi gösterirmiş sanırım.Bunu yaşayan yada bile var mı? Dr. buu 2 ay içinde çok değil çok çok çok rahat hamile kalabileceğimi söylemişti ama bilmiyorum hamileymişim gibide gelmiyor.Neye güveneceğimide bilmiyorum ama gecikmeden de kan testi yaptırmak istemiyorum işte :KK43:

Sizler kan testlerini özel hast. de mi yaptırdınız devlette mi? ne zaman aldınz sonucunuzu (devlette yaptıranlar ) ?
4 5 kere yaptırdım.özelde ssk çalışanım.15 tl acilden giriş sadece kan tahlili için verdim.

burchak
28-12-10, 21:12
bugünde olmadım regl,hayal kırıklığından çok korkuyorum,internetteki tarihe göre iki gün geçti,arkadaşlarım bekle biraz diyor,yarın belki kan testi yaptırırım,ooofff ya ne zor işlermiş....

yamukprenses
kızıl mavi ben hala regl olmadım ne bu şimdi ya

kizil_mavi
gulse84
bende bursadayım cnm :KK3:
Aaa sper hemşeriyiz demek gulse84 cüm , hem bizim tarihlerde aynı diil mi ne güzel.Bu arada ben başka bir topikte okudum da adetten 3-5 gün önce evdeki testlerden yapıp pozitifi görenler varmış bende sabah ilk iş yapmaya karar verdim her sonucu göze aldım nolacaksa olsun artık.

kizil_mavi
yamukprenses
kızıl mavi ben hala regl olmadım ne bu şimdi ya
Süper işte inşallah da olmazsın :)) Bende biraz bel ağrısı var bugün sabah ilk iş yapıcam testi okudum başka bir topikte evdeki testlerden 3-5 gün önce yapıp da pozitifi görenler varmış :)) Hadi hayırlısı bakalım .

reyyan1984
28-12-10, 22:12
kizil_mavi
Süper işte inşallah da olmazsın :)) Bende biraz bel ağrısı var bugün sabah ilk iş yapıcam testi okudum başka bir topikte evdeki testlerden 3-5 gün önce yapıp da pozitifi görenler varmış :)) Hadi hayırlısı bakalım .
canım inşallah RABBİM kalbindekini nasip etsin dualarım seninle

bblau
29-12-10, 07:12
yamukprenses

Günaydın canım. Dün akşam geri gelecektim ama eve gidebildiğimde saat 11'i geçiyordu, giremedim nete. Bira içmedin inşallah? Portakal suyu iyi fikirmiş ama :KK35:

bblau
Benim bugün reglimin son günü. Yarın büyük gün. Çok korkuyorum hayal kırıklığına uğramaktan. Sabah ateşime baktım, daha düşme yok. Ama eğer yarın akşam regl olacaksam sabahtan düşebilir yarın:KK5:

azra53
gulgamze
merhaba arkadaşlar bende geçen ay 24 ünde oldum ama benim genelde 35 36 günde bir olur yani 30 da olmam lazım ama inanılmaz kasık ve bel ağrım var hastalancam mı acep çok korkuyorumm:sinifsinif:
lutfen birisi cevap yazsın kimse yokmu burda bi sorum olacak ben 3 ay doğum kontrol hapı kulandm
ve braktım simdi bi bebegim olsun istiyorum 4 aydr adetimde gecikmeler oldu ama bi şey yok 4 aydır bekliyorum neden olmuyor çok endişeliyim bu ay daha adetime on gün var kullananlar varsa bi,ri cevap yazsın lütfen daha bekleyecekmiyim yoksa doktora m gitmelimiyim:KK59: kızlar yardım bekliyorum yardımmm:KK59:

gunes_16
29-12-10, 08:12
merhaba kızlar ben 6 aylık evliyim evliliğimin ilk 3 ayında iğneyle korundum 3 aydır korunmuyorum ama acaba neden hala hamile kalamadım nezaman olur acaba bilen varmı acaba iğne vurunmakla hata mı ettim ya

elagulum
29-12-10, 09:12
günaydın kızlar, hatta tünaydın :KK52: ne var ne yok bugün

elagulum
regl olmama 3 gün kaldı. ilk etapta hissettiğim belirtiler yok oldu gitti. şimdi ne kasık ağrısı ne bel ağrısı var. yüzümde bir tne sivilce çıktı sanki regl olcm. bir de birkaç gündür ellerim acayip uyuşuyor. dün yaptığım testte negatif çıktı. benim pek ümidim kalmadı. umarım sizlerin ümitleri benim gibi hemen solmaz ya

bblau
Defnek
lutfen birisi cevap yazsın kimse yokmu burda bi sorum olacak ben 3 ay doğum kontrol hapı kulandm
ve braktım simdi bi bebegim olsun istiyorum 4 aydr adetimde gecikmeler oldu ama bi şey yok 4 aydır bekliyorum neden olmuyor çok endişeliyim bu ay daha adetime on gün var kullananlar varsa bi,ri cevap yazsın lütfen daha bekleyecekmiyim yoksa doktora m gitmelimiyim:KK59: kızlar yardım bekliyorum yardımmm:KK59:
Doğum kontrol hapının bebeğin olmayışında etkisi yoktur. Hatta sayısız faydaları var. Ben de bir sene kullandım. Pek çok arkadaşım var hapı bırakır bırakmaz hamile kalan ama doktorlar genellikle, 3 kez adet görmenizi önerirler hapı bıraktıktan sonra, vücuttan tamamen atılması için. Ama adet gecikmeleriniz için doktora gitmenizi tavsiye ederim. Hormonel bir sıkıntı olabilir.

elagulum
yaygın bir kanaat var toplumda. d.k hapı kullanmayın sonra çocucuğunuz olmaz diye ama bu yanlış bir kanı. belki kist falan vardır ya da başka bişey. doktora göründün mü bblau

elagulum
defnek diyecektim pardon.

bblau
elagulum
regl olmama 3 gün kaldı. ilk etapta hissettiğim belirtiler yok oldu gitti. şimdi ne kasık ağrısı ne bel ağrısı var. yüzümde bir tne sivilce çıktı sanki regl olcm. bir de birkaç gündür ellerim acayip uyuşuyor. dün yaptığım testte negatif çıktı. benim pek ümidim kalmadı. umarım sizlerin ümitleri benim gibi hemen solmaz ya
Günaydın canım. Regl olmana 3 gün varken yaptığın test pozitif çıkmaz ki? Kanda gebelik baktırmadıysan. Hatta onun bile yanlış çıkma ihtimali büyük. Yerleşme olmamış olabilir, o zaman da beta hcg henüz salgılanmaya başlamamıştır. Zaten kanda belirli bir seviyeye ulaşmadan, idrara çıkmaz.
Benim de beklenmeyen regl tarihim yarın. Hafif kasık ağrıları dışında ne adete, ne gebeliğe dair belirtim yok. Hafif mide bulantılarım oluyor ama, sabahları kahvaltı yapma alışkanlığımın olmayışına bağlıyorum. Yemek yediğimde geçiyor o yüzden belirtiden saymıyorum.Ama hala herşey bitmiş değil. Bence erken girmişsin olumsuz düşüncelere.

elagulum
bblau
Günaydın canım. Regl olmana 3 gün varken yaptığın test pozitif çıkmaz ki? Kanda gebelik baktırmadıysan. Hatta onun bile yanlış çıkma ihtimali büyük. Yerleşme olmamış olabilir, o zaman da beta hcg henüz salgılanmaya başlamamıştır. Zaten kanda belirli bir seviyeye ulaşmadan, idrara çıkmaz.
Benim de beklenmeyen regl tarihim yarın. Hafif kasık ağrıları dışında ne adete, ne gebeliğe dair belirtim yok. Hafif mide bulantılarım oluyor ama, sabahları kahvaltı yapma alışkanlığımın olmayışına bağlıyorum. Yemek yediğimde geçiyor o yüzden belirtiden saymıyorum.Ama hala herşey bitmiş değil. Bence erken girmişsin olumsuz düşüncelere.
cnm haklı olabilirsin. sen test yapmadın sanırım. bblau kaç gündür ellerimde uyuşma ve iğnelenme var. bu belirti olamaz ama aklıma da takılmadı değil. yarından sonra test yaptırmayı düşünüyo musun cnm

bblau
gunes_16
merhaba kızlar ben 6 aylık evliyim evliliğimin ilk 3 ayında iğneyle korundum 3 aydır korunmuyorum ama acaba neden hala hamile kalamadım nezaman olur acaba bilen varmı acaba iğne vurunmakla hata mı ettim ya
İğneyle korunmanın hata olduğunu sanmam. Doğum kontrol yöntemleri kısırlığa sebep olmaz. Ama 3 ay çok erken bir süre gebe kalamıyorum demek için. Her siklusta bir kadının hamile kalma şansı %25. Bir yıl içinde hamile kalma şansı %85. O yüzden bir sene korunmadığınız halde bebek sahibi olamıyorsanız, o zaman endişe edin.Ama yine de doktora gidip hormon değerlerinize baktırabilir, eşinize sperm analizi yaptırabilirsiniz. Kafanız rahat eder.

gunes_16
banada cevap veren yokmu iğneyle korunmak sakıncalımı bırakalı 3 ay oldu nezaman hamile kalırım ben

gulse84
kizil_mavi
Aaa sper hemşeriyiz demek gulse84 cüm , hem bizim tarihlerde aynı diil mi ne güzel.Bu arada ben başka bir topikte okudum da adetten 3-5 gün önce evdeki testlerden yapıp pozitifi görenler varmış bende sabah ilk iş yapmaya karar verdim her sonucu göze aldım nolacaksa olsun artık.
inş birlikte yaşarız sevincimiz:)

elagulum
kızlar iğneyle korunmak yanlış bir tercih değil bildiğim kadarıyla. ama bir süre etkileyebilir gebe kalmayı sanırım

elagulum
gülsecim hoşgeldin. Bugün nasılsın ne var ne yok.

bblau
elagulum
cnm haklı olabilirsin. sen test yapmadın sanırım. bblau kaç gündür ellerimde uyuşma ve iğnelenme var. bu belirti olamaz ama aklıma da takılmadı değil. yarından sonra test yaptırmayı düşünüyo musun cnm
Ben bir hafta filan varken negatif çıkacağını bile bile idrar testi yaptım ama hiç takılmadım sonuca. Elbette negatif çıkacaktı. Öyle de oldu. Nefsime yenik düşüp yaptım işte.
Yarından sonra test yaptırmayı düşünüyorum ama herhalde cumadan da gecikirse yaparım. Bazen 33 gün de oluyor benim sikluslarım. 1 gün gecikme pek gecikmeden değil benim için...Çok da korkuyorum doğrusu. İçimde umut beslemeyi yeğliyorum, negatif sonuç almaktansa. Yoksa hemen koşar kanda baktırırım.

gulse84
gunes_16
banada cevap veren yokmu iğneyle korunmak sakıncalımı bırakalı 3 ay oldu nezaman hamile kalırım ben
bence iğneyle alakası yok ... hamila kalmak okadarda kolay dil insan korunmayı bırakınca anlıyor bunu. bunun için uğraşan çok insanlar var sabırlı olmak gerekiyor sadece stres yapmadan. 1 yıla kadar olmaması normal kabul ediliyor zaten yine olmassa ozaman sorun var die algılanıyor. daha başındayız yani bizimde daha ilk denememiz olduğu için çok bi umudum yok açıkçası.

elagulum
bblau
Ben bir hafta filan varken negatif çıkacağını bile bile idrar testi yaptım ama hiç takılmadım sonuca. Elbette negatif çıkacaktı. Öyle de oldu. Nefsime yenik düşüp yaptım işte.
Yarından sonra test yaptırmayı düşünüyorum ama herhalde cumadan da gecikirse yaparım. Bazen 33 gün de oluyor benim sikluslarım. 1 gün gecikme pek gecikmeden değil benim için...Çok da korkuyorum doğrusu. İçimde umut beslemeyi yeğliyorum, negatif sonuç almaktansa. Yoksa hemen koşar kanda baktırırım.
cnm benim ya umarım negatif çıkmaz. 1hafta önce yapmışsın testi ama sonuçta negatif çıkacağını tahmin etmişsin. ben dün test yaptım negatifi görünce ne kadar üzüldüm anlatamam. ama burda moral buldum. 1 ocaktan sonrasına bakacağım bende. umarım hepimizin gönlündekini verir rabbim

gulse84
elagulum
cnm benim ya umarım negatif çıkmaz. 1hafta önce yapmışsın testi ama sonuçta negatif çıkacağını tahmin etmişsin. ben dün test yaptım negatifi görünce ne kadar üzüldüm anlatamam. ama burda moral buldum. 1 ocaktan sonrasına bakacağım bende. umarım hepimizin gönlündekini verir rabbim
bende çok sabırsızım ama sizleri dinledikçe beklemeliyim die düşünüyorum artık