Evlendim ama ...

pink_panther
30-09-10, 05:09
Mrb ben bu yaz evlendim. Evlendikten ancak 1.5 ay sonra ilişkiye girebildik. Şu an oluyor ama benim kızlık zarım hala kanamadı. İlk başlarda çok takıntı yapmadım esnektir dedim ama hala gelmiyor. Eşim çok anlayışlı ve bana güvenen birisi. Ona neden gelmediğini merak ettiğimi bu durumun psikolojimi olumsuz etkilediğini söyledim. O da kesinlikle bana güvendiğini, bu konuyu hiç aklına bile getirmediğini söyledi. Benm moral bozuk ağladım. Çünkü bunu haketmiyorum. Namusluyken namussuz gibi görünmek insanı üzüyor. Hayatımda evlenmeden önce birisi hayatıma girdi ama onlada zaten bööle bişeyi asla yapmadık yapamamda.. Acaba neden kanamadı? Dr'a gideyimmi diye sordum eşime. Böyle bişeyi istemiyor. Sendede belkide doğuştan zar yoktur dedi. Çünkü bazı kadınlar öyle doğuyormuş dedi. Şu an bu konuyu ikimizde hiç gündeme getirmedik. O zaten baştan beri hiç bi şekilde gündeme getirmedi. Eşim çok anlayışlı kalp kırmayı sevmeyen namazlı dinine düşkün birisi. Buna rağmen hiç sormadı neden diye. Bu saatten sonra ne yapmalıyım? Böyle bi damga yemek istemiyorum onada söyledim o da zaten öyle olmadığımı bana inandığını söyledi. Kafam çok karışık bayanlar :sinifsinif:

dertlisezen
Bazılarının esnek oluyo cnm.Benım arkadasta da oyle olmus

xxDerinxx
Canım eşin kafasına takmıyormuş bu gayet güzel...
Ama senin kafana o kadar takılıyorsa git bi dr'a ki kafan rahat etsin...

xxDerinxx
Bu arada kanama sonradan da olabiliyor...
Benim ilk ilişkide kanama olmadı sonradan oldu 3 ilişkide birden hem de...

pink_panther
Eşimin içinde küçücükte olsa şüphe kalmasını istemiyorum. Zaten öyle bi şey düşünmediğini söyledi ama ya belki diye aklından geçiripte bana söyleyemiyorsa????

pink_panther
Benim kız olduğum sadece zardan mı belli olur? İlişkiye geç girmemizden de belli değil mi acaba? Çünkü bayağı zor oldu (ve acı). Bence ordanda belli olur. Alışık olmayanlarda zor oluyomuş. Evli olanlarda artık öyle sorunlar olmaz diye biliyorum bu arada hala acı çekiyorum ben

xxDerinxx
pink_panther
Benim kız olduğum sadece zardan mı belli olur? İlişkiye geç girmemizden de belli değil mi acaba? Çünkü bayağı zor oldu (ve acı). Bence ordanda belli olur. Alışık olmayanlarda zor oluyomuş. Evli olanlarda artık öyle sorunlar olmaz diye biliyorum bu arada hala acı çekiyorum ben
Ben evlendikten 1 yıl 9 aydan sonra ilişkiye girdim ve bende de ilk ilişkide kan gelmedi...
Bu da bekaretin bir göstergesi tabiiki. Eğer ilişkiye girmeye alışık olsaydık korkmazdık değil mi...
Bence git bir dr'a...

balımnur
zaten eşin böyle bişey düşünmemiş sen neden takıntı yapıyorsun ki. hem neden böyle bir damga yiyeceksin anlamadım. böyle ufacık şeyleri takıntı yapma. süreklide bu durumu dile getirirsen eşinin aklına nifak sokarsın. bırak olmuş bitmiş esnektir veya yoktur. olmasa ne olacak çokmu önemli bişeydir bu zar. çiftlerin birbirine güvenidir önemli olan. takıntılı olmayı bırakmalısın.

Laale
Bence hemen doktora gidin de bakire olarak evlendiğiniz tescillensin!!!
Hatta yerinizde olsam şimdi giderdim...gamyoncuiremsu
Maazallah bu takıntılarla mahvolursunuz!
Ne menem bişiymiş bu zar da ben göremedim bir türlü!:2:

Tiryandafila
Yani biraz araştırsanız bunun gayet normal bir durum olduğunu bilirsiniz.
Eşiniz gayet aklı başında yaklaşmış sizei ne güzel.
Ama siz ısrarla olayın altını kurcalayıp, kendi kendinize sıkıntı yapıyorsunuz.
Kızlık zarı öyle ahım şahım kanayan birşey değil zaten, kanama olmadı diye de namussuz olacak haliniz yok ki, maşallah bu damgayı önce siz kendiniz vurmuşsunuz kendinize.
Durum gayet normal bir durum.
Eşinizinde aklına saçma sapan şeyler sokmayın bence.

minervaa
30-09-10, 06:09
Çoğu kadında bu sorunlar olabilir. ilk 1.5 ay ilişkiye girememişsiniz neden doktora gitmek için bu kadar beklediniz. Şu an doktora sadece kız olduğunuzu eşinize göstermek için gitmek istiyorsunuz ama eşiniz anlayışlı + eğitimli kültürlü bir insanmış ki senden emin. bence sende sakinleş ve doktora git namusunun yazılı belgesini alındığında psikolojin düzelir...

rewend
pink_panther
Mrb ben bu yaz evlendim. Evlendikten ancak 1.5 ay sonra ilişkiye girebildik. Şu an oluyor ama benim kızlık zarım hala kanamadı. İlk başlarda çok takıntı yapmadım esnektir dedim ama hala gelmiyor. Eşim çok anlayışlı ve bana güvenen birisi. Ona neden gelmediğini merak ettiğimi bu durumun psikolojimi olumsuz etkilediğini söyledim. O da kesinlikle bana güvendiğini, bu konuyu hiç aklına bile getirmediğini söyledi. Benm moral bozuk ağladım. Çünkü bunu haketmiyorum. Namusluyken namussuz gibi görünmek insanı üzüyor. Hayatımda evlenmeden önce birisi hayatıma girdi ama onlada zaten bööle bişeyi asla yapmadık yapamamda.. Acaba neden kanamadı? Dr'a gideyimmi diye sordum eşime. Böyle bişeyi istemiyor. Sendede belkide doğuştan zar yoktur dedi. Çünkü bazı kadınlar öyle doğuyormuş dedi. Şu an bu konuyu ikimizde hiç gündeme getirmedik. O zaten baştan beri hiç bi şekilde gündeme getirmedi. Eşim çok anlayışlı kalp kırmayı sevmeyen namazlı dinine düşkün birisi. Buna rağmen hiç sormadı neden diye. Bu saatten sonra ne yapmalıyım? Böyle bi damga yemek istemiyorum onada söyledim o da zaten öyle olmadığımı bana inandığını söyledi. Kafam çok karışık bayanlar :sinifsinif:
namusluyken namussuz görünmek insanı üzüyor demişsinde arkadasım o işi yapmayan herkes namuslu değildir yapan herkeste namussuz değildir.bekaretini koruyup geri kalan herseyi yapmıs olan namuslumu oluyor ki artık günümüzde bu böyle.kan gelirse namusludur oh ne ala kadınlarla erkekler birbirini kandırıyor karsılıklı

ema1

ancak bebek olunca açılır zarın ebe anlar zaten ve gider eşine söyler bilmiyorsan eğer bazı insanların zar modeli farklı

narcoleptic
Arkadaşım hem çok sakat bir konu açmışsın,hem çok yanlış konuşuyosun..Söylediklerin her yöne çekilecek şeyler,evlenmeden önce ilişkiye giren herkes namussuz değil.Namusun tek tanımı da cinsel ilişki değil.

Hem eşiniz sorun yok demiş,ben biliyorum anlıyorum demiş,gayet mantıklı yaklaşmış,neyi kurcukluyosunuz.Doktora gitseydiniz o zaman evlenmeden önce tescil ettirseydiniz bekaretinizi .

umran80
kardeşiminde öyleymiş doktora gittiler doktor zar esnek doğumda yırtılır ama daha önce ilişkiye girmemiş olduğu belli demiş nasıl anlıyo artık bilemiycem sende doktora git canım için rahat etsin kardeşimin kocasıda gerek yok demiş ama o gitti yinede aklında soru işareti kalmasın ilerde ne olacağı belli olmaz diye.

yarenay
Gerçekten şu incecik zar meselesinin bu kadar büyüdüğüne ve namusun o zardan ibaret düşünülmesine inanamıyorum. o kadar saçma yerlerde namus arıyorsunuz ki şaşıyorum, bunu bir bayanın yapmasına daha da şaşırıyorum...

ama yine de için rahat etsin istiyorsan git bi doktora arkadaşların dediği gibi zarını da namusunu da tescillettir canım.

honeysuckle
rewend
namusluyken namussuz görünmek insanı üzüyor demişsinde arkadasım o işi yapmayan herkes namuslu değildir yapan herkeste namussuz değildir.bekaretini koruyup geri kalan herseyi yapmıs olan namuslumu oluyor ki artık günümüzde bu böyle.kan gelirse namusludur oh ne ala kadınlarla erkekler birbirini kandırıyor karsılıklı
vereliniortak zarı koru geri kalan herşeyi yap bumudur yani..oooo neler duyuyoruz zarını koruyupta neyse yaaa

pink_panther
yarenay
Gerçekten şu incecik zar meselesinin bu kadar büyüdüğüne ve namusun o zardan ibaret düşünülmesine inanamıyorum. o kadar saçma yerlerde namus arıyorsunuz ki şaşıyorum, bunu bir bayanın yapmasına daha da şaşırıyorum...

ama yine de için rahat etsin istiyorsan git bi doktora arkadaşların dediği gibi zarını da namusunu da tescillettir canım.
Yaşadığımız yer Türkiye cnm. Sen bunu kabul etmesende bu ülkede bu tür şeylere önem veriliyor. Ayrıca sen liselerde üniversitelerde çeşit çeşit erkeklerle gezip çarpık ilişki yaşayan bir kızı oğluna almak istermiydin? Bu soruya cvp ver sen haklısın diyeceğim. Bu ülkedeki çoğunluk gibi bende namusa önem veriyorum. Tabiki namusta zardan ibaret değildir. Yanlışlıkla zarını kaybedenler de olabiliyor. Ama herşeye rağmen herkes namuslu birini oğluna almak ister.

honeysuckle
30-09-10, 07:09
pink_panther
Yaşadığımız yer Türkiye cnm. Sen bunu kabul etmesende bu ülkede bu tür şeylere önem veriliyor. Ayrıca sen liselerde üniversitelerde çeşit çeşit erkeklerle gezip çarpık ilişki yaşayan bir kızı oğluna almak istermiydin? Bu soruya cvp ver sen haklısın diyeceğim. Bu ülkedeki çoğunluk gibi bende namusa önem veriyorum. Tabiki namusta zardan ibaret değildir. Yanlışlıkla zarını kaybedenler de olabiliyor. Ama herşeye rağmen herkes namuslu birini oğluna almak ister.
malesef öyle ve bunun düzeleceğini sanmıyorumama sunu düşünmüyorlarki herşeyi yapıpta zarı kalmış olan biri ne kadar namuslu ..

xxDerinxx
Kızlar bence bu konuya bu şekilde tepki vermeniz yersiz...
Kimse ülkemizde zarın ne kadar önemli olduğunu inkar edemez...
Elbetteki namus sadece o zar değil bunu hepimiz biliyoruz ama malesef ülkemizde bu zihniyet devam ediyor...
Zarın yoksa namussuzsun muamelesi. Elbette yanlış. Umarım zamanla değişir...

Tiryandafila
Siz kendinizden eminseniz, eşiniz de eminse, o zaman kime ispat edeceksiniz.
Farkındaysanız eşinizinde böyle bir sıkıntısı yok, siz gerçeği bildiğiniz halde,
kendi kendinize ispat etmeye çalışıyorsunuz.
Siz ve eşiniz emin, o zaman kime ne?

CitlembiK
siz kendi kendinize bu kadar saygısızca davranırsanız el ne demez ki...
Önce sizin kendinize güvenmeniz gerekir, zaten neyin ne olduğunu biliyorsunuz eşinizde sorun etmiyormuş
bu arada eşinizi tebrik ederim bu duyarlılığından ötürü, o size güvenirken sizin bunları düşünmeniz tamamen abesle iştigal

minervaa
pink_panther

Benim düşüncem namusun zarla marla alakası yoktur. Bu dşüncemmi yaşadığım yer yüzünden değiştiremem. Ya da bir toplum baskısı ile namuslu namussuz kavramını buna göre değerlendiremem. Oğlum olursa evlenmek istediği kişiye kendi karar verir ama tutupta belge istemeyiz. Benim üzüldüğüm bir bayan olarak senin bu yanlış düşünceyi benimseyip savunman. Bir an önce doktoruna git belgeni al ve dimdik çık kocanın karşısına. Bir arkadaşın yazdığı gibi (onunda kızkardeşinin başına gelmiş) ilerde nolur nolmaz. belki kocan 5 yıl sonra fikrini değiştirir cevap veremezsin. belge elinde olsun iyidir.

Tiryandafila
GARA_GIZ
söylediklerinizde çok haklısınız hanım efendi
ama onu yaşamak çok ayrı bi duygu inanın bende yaşadım gerçekten farklı şeyler düşünüyo insan..
Siz mi kendiniz hakkınızda farklı düşünüyorsunuz, o zaman sizin kendinizle sıkıntılarınız olmalı, insan kendi kendine cevabını bildiği halde neden sıkıntı yapsın ki. Kime neyi ispat edeceksiniz, sizden daha iyi gerçeği kim bilecek.
Peki eşiniz size ufacıkta olsa böyle bir imada bulundu mu?
Bulunduysa bu da başta o kadar anlayışlı gözüküp, sonra bunu kafasına vuracak kadar karaktersiz olacak eşte sıkıntı.

fresa
pink_panther

sorun yokken sorun yaratıyosun sen güzelim anlattığından tek çıkarılabilecek sonuç bu :mymeka:

narcoleptic
minervaa

belki kocan 5 yıl sonra fikrini değiştirir cevap veremezsin. belge elinde olsun iyidir.
[/QUOTE

süperdi bu.

HeartLess
Arkadaşlar her zamanki gibi konu yine saptı,
Lütfen konu sahibinin ,içerikteki sorusuna yanıtı olan varsa yazsın,
konu dışı mesaj yazanlara gereken işlem yapılacaktır.

puR
pink_panther
Bizim hemen oldu,
doğuştan alışıklık işte napcan :nazar:

VAZGECILMEZIM
Siz kendinizden emin değlsiniz sanırım .Yoksa bu kadar kafaya takmazdınız
Zarın yok diye kimse sana namuzsuz deme hakkına sahip değil.Sen kendini bildikten sonra gerisi boş. Ayrıca her zarı olana da namuslu demek saçma olmazmı. . .
Ama eşinden önce sanki sen kendinden şüphe ediyorsun. Şaşırdım doğrusu.
Madem bu kadar içine dert olmuş doktora git biz sana ne desek doğru olmaz. .

VAZGECILMEZIM
Ayrıca ilk ilişkiye girdiğin geç girmenizden anlaşılmaz. .
Geçmişinde cinsel açıdan zor günler(Tecavüz vs.) geçiren kişilerde ilişkiye girmekte zorlanabilrler

rewend
pink_panther
bak canım yasadığımız yeri gayet iyi biliyoruz ve neyin ne kadar önemli olduğunuda.senin o bahsettğin çarpık ilişkiler yasayanlarda genelde bekaretini koruyup ters ilişkiye giren uyanık tiplerdir veya sonradan diktirirler bi üniversiteli olarak bu dediğin örneklere o kadar rastladımki.bekaretini kaybedende genelde birine inanmıs ve kandırılmıs insanlar oluyor ben bunu bilir bunu söylerim.tabi bunlar herkes böyledir demek değil sadece benim tanık oldugum olayların genellemesidir.senin orda kullandığın cümle içimi acıttı açıkcası namusluyken namussuz görünmek demişsin.sırf bu yüzden öldürülen kadınlar geldi aklıma ve tepki verme gereği duydum

scheker
30-09-10, 08:09
kocaniz takmiyosa size ne oluyorki
kanamadiysa kanamadi sanki herkezde kaniycak diye bir kural var
makinamiyiz biz seri üretim falanmiyiz hepimizde ayni sey olsun

CitlembiK
yazık bir kadının kendi kendini bu kadar aşağılaması çok üzücü.
Böyebir belge-kanıt için dr. götürülmek çok acı kaldıki siz bunu kendi iradenizle istiyorsunuz.
Bu arada ilk ilişkisini kolay ve rahat geçirenler hatta eşiyle birlikte olmak için istek duyanlar
hallaç pamuğu değil, bu onların daha evvel bir şeyler yaşamış yada namussuz olduğu anlamına gelmez.
Lütfen kelimelerinizi seçerek cümle kurunuz.

Gardenia
eşiniz hiç sorun etmiyormuş daha nee ne erkekler
var bunun için karısına neler yapan siz şükredin halinize
ayol bırakın gelmezse gelmesin kan bende de çok az geldi
napim yanii kendimden eminsem eşimde bana güveniyosa
daha ne kafa yorucamki ama rahatsızlığınız varsa
yada hastalık olarak görürseniz bir jinekolağa gözükün:nazar:

Madamiks
VAZGECILMEZIM
Ayrıca ilk ilişkiye girdiğin geç girmenizden anlaşılmaz. .
Geçmişinde cinsel açıdan zor günler(Tecavüz vs.) geçiren kişilerde ilişkiye girmekte zorlanabilrler
Dediğin gibi,hemen ilişkiye girmek girememek,alışık olmak olamamak bunların bekaretle ilgisi yoktur,verdiğiniz nedene bende katılıyorum.Artı eklemek istiyorum,taciz,ensest yaklaşımlar,şiddet de varsa ilişkiye giremeyebiliyorsun.Aksine altta yatan psikolojik nedenler yoksa bunun ilki falan olmuyor,karşındaki sevdiğin,aşık olduğun adam olunca bayağ alışık gibi oluyorsun bu işlere :))
Eğer eşin rahat olmasına rağmen siz illede eşime bunu ispatlıycam hevesindeyseniz bir doktora gidin ve belgeleyin .

temmuzz
kocan dert etmiyorsa sorun yok
illa yırtılsın istiyorsa doğumda zaten yırtılaca

burbuk
GARA_GIZ
canım ilk yazını okudum sadece
benimde ilk ilişkide kanamam olmadı benim eşimde senin eşin gibi anlayışla karşıladı.
şu an iki çocuğum var hala diyorum keşke gitseydim doktora diye bence git sonradan insan pişman oluyo...
Niçin pişman olduğunuzu anlamadım. Benim başımada aynı durum geldi, hatta 2 doğumumuda sezaryenle yaptığım için tıbben hala bakireyim.
20 yıllık evliyim, bu konuyu ne eşim nede ben, konu sahibi gibi kafama takmadım.
Konu sahibi arkadaş gibi düşünen bayanların hala kan gelmemesini namussuzluk vs. gibi algılaması beni şaşırttı. İllaki bakire olduğunu çabalamanın, doktor kapılarında bunun ispatı için delil peşinde olmanın anlamı nedir. Bakire olup yemediği halt kalmayan bir sürü kadın var bunu da unutmamak lazım.
Toplumu suçlayıp duruyoruz ama toplumu bizler oluşturuyoruz, bir kadın olarak hala kan gelmemesini (dert etmeyen kocaya rağmen) sorun edip, çareler arıyoruz. Peki o zaman toplum nasıl düzelecek ki.

teyyare
Canım benden de gelmedi ama ben de eşimde bunu gayet doğal karşıladık. Hatta eşim sormadı bile. Ben merak edince herkesin eli kolu bir mi ki herkes de aynı olsun dedi. Senelerdir bir kere bile bir ima olmadı aramızda olmaması normal bişey zaten. Güvenmek böyle bir şey , her zaman somut delillere ihtiyaç duymazsın:) Eşinde bak ne güzel sana güveniyormuş bence sende kendine güven canım. Herkesin kendi kararı doktora gitmek istiyorsan git ama inan açık yüreklilikle söylüyorum bu şekilde kime neyi ispat edeceksin pek anlamadım. Doktora gitmezsende eğer bu olayı kapat derim canım bu kadar üzerine düşme, pardon ama eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme, işkillendirirsin sonra. Canını sıkma artık. Mutluluklar dilerim bu arada..

_dea_
pink_panther
Bu nedir ya??? Kendinizi kadınlığı nasıl böyle küçültüyorsunuz?Seçmece kavun karpuz mu alıyorsunuz pazardan? :eek:lmaz: Bu zihniyetle erkek çocuk yetiştirilirse ülke zar yüzünden korkulacak bir yer olur tabi.

SutluKahve
30-09-10, 09:09
Kendi kendini damgalıyorsun, farkında mısın?
Hem de namussuzlukla....

SutluKahve
yarenay

Katılıyorum.......

Feliss
Böyle konularuı gördükçe çok üzülüyorum.
Gencecik akıllı bir kızsın. Eşin de hiçbir Türk erkeğinde görülmeyecek kadar akıllı, anlayışlı, seni seven ve sana inanan biri. buna rağmen "neden kan gelmedi en küçük bir şüphesi varsa bile olmasın" diye ddüşünebiliyorsun.
Bence doktora gidin ama kadın doğum değil psikolog.

fresa
namusu tescilletmekte adet oldu nedir bu namus merakı beyin namuslu mu ??????

asıl siz ona bakın

Feliss
Ha tabi bir de şöyle bir şey var, arkadaşlar değinmişler ama açık açık yazamamışlar.
Hadi doktora gittin zarın belgesini aldın, önden ilişkiye girmediğini ispatladın. Peki arkadan ilişkiye girmediğini nasıl ispatlayacaksın eşine?
Buyrun ben açık açık yazdım. Buna cevabınız nedir?

umutdeniz
30-09-10, 10:09
Yazık gerçekten yazık insan biraz kendine güvenir ve erkek şüphe duysa bile gururunu ayaklar altına alıp gitmez doktora kendinden eminsen ne doktoru ya...Ya biz bayanlar neden hep erkeklerin gözünde yücelmek için kendi gözümüzde küçülüyoruz...Çok sinirlendim..Bir zar seni mutlu edecekse git doktora ama unutma bence senin kendinle problemin var:bbo:

umutdeniz
sütlü kahve
Katılıyorum.......
Bende katılıyorum...

zap_zup
Laale
Bence hemen doktora gidin de bakire olarak evlendiğiniz tescillensin!!!
Hatta yerinizde olsam şimdi giderdim...gamyoncuiremsu
Maazallah bu takıntılarla mahvolursunuz!
Ne menem bişiymiş bu zar da ben göremedim bir türlü!:2:
Bence de .Hemde ilerde bi kavga olur falan allah korusun bu konuyla ilgili kimse sizi rencide etmeye kalkışlamaz.Hemde ne olup bittiğini doktordan öğrendiğinizde içiniz rahat eder.Daha sonra keşke demek yerine şimdi gidin bence.

narcoleptic
zap_zup
Bence de .Hemde ilerde bi kavga olur falan allah korusun bu konuyla ilgili kimse sizi rencide etmeye kalkışlamaz.Hemde ne olup bittiğini doktordan öğrendiğinizde içiniz rahat eder.Daha sonra keşke demek yerine şimdi gidin bence.
Laale kinayeli şekilde yazmış onu sanırım arkadaşım,onun adına konuşmak istemem ama ,bu tarz yorumları görünce,yazmadım duramadım,Laale kızmasın bana,sizin düşündüğünüz gibi hadi hemen gidin,ispatlayın kendinizi anlamında değil.

scheker
30-09-10, 11:09
namus zardan ibaret degildir arkadaslar kisinin tamamen zihninde olan birseydir
kimse güvenmedigi kadinla kizla evlenmez evlendikten sonra kanamadi diyede suclamamasi gerekir
esinizde cok normal bir tepki vermis zaten tersi anormal olurdu
zar zar diye tutturanlar her türlü sekilde iliski yasayip sadece normal yoldan iliskiye girmeyen bir cok kiz
var ama bakireler kizlik zarlari saglam.... bumudur namus?
zar namusu temsil ediyorsa ozaman evlenip bosanmis kadinlar herseyi yapabilir zar mar yok nede olsa

Nisien
30-09-10, 11:09
pink_panther

Evlendiğinde bakire olmayan kızlara namussuz mu diyorsunuz siz?
Asık olup sevipte yapmak namussuzluk mu?

Peki o halde siz altın madalyayı haketmişsiniz bravo