TEST

saç gürleşmesi için doğum kontrol hapı

kelebekcik
30-09-10, 15:09
merhaba kızlar..bu gün arkadaşlarla muhabbet ederken bri doğum kontrol hapının ezilip şampuana katıldığını ve saçları gürleştirdiğini söyledi..onun da bi tanıdığı yapmış ve cidden saçları çok değişmiş..ben ilk defa duydum deneyen veya duyan var mı merak ediyorum..benmde saçlarım bi ara ciddi anlamda döküldü..çok şükür ki şuan normale döndü..ama saçlarım öyle çok gür değil..ne dersiniz denemeye değer mi?bilmiyorumkismile

jas_min
30-09-10, 17:09
vay be bende ilk defa duydum öyle ise iyiymiş. ama ilaç sonuçta bi zararı da olabilir. :S

StreLitzia
30-09-10, 18:09
aaaa gercekten öylemiymi$ ya benimde saclarim dogumdan sonra seyrekle$ti mafoldumben $imdi zeytinyagli sarmisak tarifini uyguluyorum gercektende iyi geliyor ama buda iyi ve cabuk sonuc veriyorsa uygulamakta yarar var boshayallersmile

kelebekcik
1-10-10, 15:10
jas_min
vay be bende ilk defa duydum öyle ise iyiymiş. ama ilaç sonuçta bi zararı da olabilir. :S
canım bu günde birine söyledim oda onayladı hatta çiçeklere sulandırıp veriyolarmış çiçekler coşuyomuş..çok heveslendim şimdi bende..

kelebekcik
1-10-10, 15:10
StreLitzia
aaaa gercekten öylemiymi$ ya benimde saclarim dogumdan sonra seyrekle$ti mafoldumben $imdi zeytinyagli sarmisak tarifini uyguluyorum gercektende iyi geliyor ama buda iyi ve cabuk sonuc veriyorsa uygulamakta yarar var boshayallersmile
canım öyle duydum..bende z.yağı ile sarmısağı denedim 2 kere ama uygulamak zor geldi bıraktım..bu çok kolay bi yöntem..inşallah deneyip faydasını gören çıkar:Saruboceq:

jas_min
2-10-10, 11:10
kelebekcik
canım bu günde birine söyledim oda onayladı hatta çiçeklere sulandırıp veriyolarmış çiçekler coşuyomuş..çok heveslendim şimdi bende..
yaa bende heveslendim şimdi :) çünkü aynı sorun bende de var çok seyrek saçlarım ve çok dökülüyor :KK43: denemek lazımm kaydirigubbakcemile5

kelebekcik
2-10-10, 12:10
jas_min
yaa bende heveslendim şimdi :) çünkü aynı sorun bende de var çok seyrek saçlarım ve çok dökülüyor :KK43: denemek lazımm kaydirigubbakcemile5
canım benm dökülmem durdu gibi bi şey ama saçlarım çok ince telli olduğundan az duruyo..kullanıp ben memnun kldım derse biri başlıycam hemen

StreLitzia
2-10-10, 12:10
hic deneyen varmi bu dogum kontrol hapini sampuana koyma yöntemini cok merak ediyorum denemeyede korkuyorum $uan zeytinyagli sarmisak kürünü denedigim icin cesarette edemiyorum acikcasi zaten iki tel :)))) :KK1::KK1:

kelebekcik
2-10-10, 17:10
canım bende merakla bekliyorum ya inşallah iyi sonuç alan birileri çıkar

hayat7681
2-10-10, 17:10
iyi güzelde kim deneyecek kimse cesaret edemiyor
bu durumda birinin deneyip yazması lazım ki buda zor gibi:nazar:
ben başta büyüklerimden bekliyorum saygısızlık yapmak istemem:roflol::roflol:

kelebekcik
3-10-10, 09:10
kaderim
iyi güzelde kim deneyecek kimse cesaret edemiyor
bu durumda birinin deneyip yazması lazım ki buda zor gibi:nazar:
ben başta büyüklerimden bekliyorum saygısızlık yapmak istemem:roflol::roflol:
canım cesaret edememekten değil..gerçekten etkili mi değil mi onun cevabını arıyoruz..

jas_min
3-10-10, 20:10
kelebekcik
canım benm dökülmem durdu gibi bi şey ama saçlarım çok ince telli olduğundan az duruyo..kullanıp ben memnun kldım derse biri başlıycam hemen
evet inşallah birisi çıkar :) o cesareti kim gösterecek bakalım :) bize yol açsın kaydirigubbakcemile3

Amonra
annem menekşelere katardı bunu çoşsunlar die
gerçekten çoşar çiçek açarlardı

Amonra
ben de saç çok dökülse de kel kalmam heralde deneyebilirm ama
ne kadar katılcak net bi bilgi yok
evde kullanmadığım bi kaç kutu da var

kelebekcik
4-10-10, 11:10
a m o n r a
ben de saç çok dökülse de kel kalmam heralde deneyebilirm ama
ne kadar katılcak net bi bilgi yok
evde kullanmadığım bi kaç kutu da var
canım benm 1 kutuyu havanda dövüp kullandığın şampuanının içine katçaksın..içinde kaç tane var kullanmadığım için bilmiyorum ama o gün 1 kutu katıldığını öğrenmiştim

blackmagicwoman
19-10-10, 21:10
ben kullandim 2 ay kadar ama ne faydasini ne de zararini gormedim bu sure icinde

feRhuNde_
19-10-10, 21:10
blackmagicwoman
ben kullandim 2 ay kadar ama ne faydasini ne de zararini gormedim bu sure icinde
demekki işe yaramıyormuş. zaten yarasaydı şimdiye kadar çoktaan keşfedilirdi.

kelebekcik
21-10-10, 15:10
blackmagicwoman
bilgi için teşekkürler canım

kelebekcik
21-10-10, 15:10
feRhuNde_
demekki işe yaramıyormuş. zaten yarasaydı şimdiye kadar çoktaan keşfedilirdi.
amonra arkadaşımızın yazısını okumadın sanırım..demek ki bi doğruluk payı var..seni denemen için zorlamıyorum..olumlu bilgiyi önemsemeyip olumsuz olana atlaman da garip:eek:lmaz:

Cahil Peri
21-10-10, 21:10
menekşelere koyulup, onları coşturduğuna şahit oldum.

fakat şaşırdığım şey şu. insanlar hangi akla hizmet doğum kontrol hapını şampuana karıştırmayı düşünebiliyolar. ilk kim buldu onu merak ediyorum ben :roflol:

blackmagicwoman
22-10-10, 06:10
kelebekcik
bilgi için teşekkürler canım
rica ederimm kelebekcikk

kelebekcik
22-10-10, 10:10
Cahil Peri
menekşelere koyulup, onları coşturduğuna şahit oldum.

fakat şaşırdığım şey şu. insanlar hangi akla hizmet doğum kontrol hapını şampuana karıştırmayı düşünebiliyolar. ilk kim buldu onu merak ediyorum ben :roflol:
kaydirigubbakcemile3kesinlikle canım ya..menekşelerde işe yaradığı kesin gibi artık ama saç için doğruluğu var mı çok merak ediyorum..

feRhuNde_
22-10-10, 17:10
kelebekcik
amonra arkadaşımızın yazısını okumadın sanırım..demek ki bi doğruluk payı var..seni denemen için zorlamıyorum..olumlu bilgiyi önemsemeyip olumsuz olana atlaman da garip:eek:lmaz:
aaa yanlış anlaşılmış galiba ben terslik olsun diye söylemedim öyle keşke yarasada kullansak bizde ben hayal kırıklığı olduğu için öyle yazdım. hani bi kaç kişi gerçekten işe yaradı kullanıyorum dese de bizde uygulasak. amonra kim, denemiş faydası mı olmuş göremedim yazısını.

nimetsu
arkadaslar ben amwayın bıtkısel sampuanını kullanıyorum cok guzel sacı beslıyor dökulme varsa dökulmesını engellıyor sacı guclendırıyor bırde sacın cok seyrelmesı durumunda bır maske var cok etkılı ben 2 arkadasıma onerdım uyguladılar ve seyrek olan sacındakı bellı kısımlar tekrar cıkmaya basladı o maske sayesınde bende seyrelme yok saclarımda sadece cok dökuluyor cansızdı oyuzden sadece sampuan ve sac serumu kullanıyorum cok etkılı bır urun serumun adı SATINIqUE PARLAKLASTIRICI SERUM

_elnaz_
içince işe yaramıyo mu?

lifetime
28-10-10, 17:10
bunu kkda daha öncedende duymuştum sanki ama millet dalgaya almıştı olurmu öyle şey falan diye hala bi karara varılamadı demek..

lifetime
28-10-10, 17:10
nimetsu
arkadaslar ben amwayın bıtkısel sampuanını kullanıyorum cok guzel sacı beslıyor dökulme varsa dökulmesını engellıyor sacı guclendırıyor bırde sacın cok seyrelmesı durumunda bır maske var cok etkılı ben 2 arkadasıma onerdım uyguladılar ve seyrek olan sacındakı bellı kısımlar tekrar cıkmaya basladı o maske sayesınde bende seyrelme yok saclarımda sadece cok dökuluyor cansızdı oyuzden sadece sampuan ve sac serumu kullanıyorum cok etkılı bır urun serumun adı SATINIqUE PARLAKLASTIRICI SERUM
ben biliyorum amwayın bazı ürünlerini kullandım ama saç için hiç bişeyini kullanmadım
ismi nedir bana özelden yollarmısın serumuyla birlikte?

Amonra
29-10-10, 22:10
a m o n r a
annem menekşelere katardı bunu çoşsunlar die
gerçekten çoşar çiçek açarlardı
feRhuNde_
aaa yanlış anlaşılmış galiba ben terslik olsun diye söylemedim öyle keşke yarasada kullansak bizde ben hayal kırıklığı olduğu için öyle yazdım. hani bi kaç kişi gerçekten işe yaradı kullanıyorum dese de bizde uygulasak. amonra kim, denemiş faydası mı olmuş göremedim yazısını.

amonra benim canım ben denemedim
annem çiçekleri için kullanırdı dedim

dusunmekaybolursun
28-07-11, 12:07
cddimii.ilk defa duyuyorum çok enteresanmış

Axisude
14-09-11, 05:09
öyle her duyduğunuzu sürmeyin saçlarınıza yasık
ben sadece bişeyi denedim etkili oldu burda okuduğum bişeydi bir avuç karanfile yarın kg su ekleyip bir gün bekleyip saça ve diplere sürüyorsunuz hergün 1 kere 10 gün içinde saç çıkarıyormuş bnm 2günüm dökülme çok azaldı saçı sürer sürmez kalınlaştırıyor parlatıyor kokusuda güzel renkte bi değişiklik yapmıyor yani kararma vs olmuyor bildiğiniz karanfil bu arada şu agız kokusuna ii gelen kuru olan bakkalda satılan bir gün beklemek istemiyorsanız karanfillere kaynar su dökün soğuyunca sürün denemeye değer bitkisel zararsız bunu her saç dökülmesi olan konulara kopyalıyorum benim dökülmem durdu herkese derman olsun istiyorum iyi gelirse dua edin yeter

queen_girl
29-01-12, 11:01
ben cesaret edipte deneyemem doğrusu çünkü doğum kontrol hapıda kimyasal şampuanlarımızda kimyasal daha çok zarar vermez mi saçlara ?

seeelos
9-10-12, 18:10
canım ben yaklaşık altı ay doğum kontrol ilacını şampuanıma koydum halada koyuyorum. saçlarımı biraz olsun parlak ve yumuşak yaptı ayrıca hiç bir yan etkisi kesinlikle olmadı.yani saçlarımda dökülme falan yok. o yüzden korkmadan kullanabilirsin tecrübeyle sabit:)

cadicagla
17-10-12, 13:10
ben bugun kullanmaya başladım ilerleyen zamanlarda bilgileri paylaşacağım arkadaşlar:)

cadicagla
17-10-12, 13:10
:KK1:ben bugun kullanmaya başladım ilerleyen zamanlarda bilgileri paylaşacağım arkadaşlar:)

laladamla
21-10-12, 11:10
teşekkür ederim şahsıma

ebrail
27-10-12, 12:10
korkmanız gereken tek şey yüzünüze değdirmeniz durumunda tüylenme yapar onun dışında gürleştirmez ama saçları uzatır
kullandım etkisi bu kızlar

elmaziye
7-11-12, 19:11
ebrail
korkmanız gereken tek şey yüzünüze değdirmeniz durumunda tüylenme yapar onun dışında gürleştirmez ama saçları uzatır
kullandım etkisi bu kızlar
merhaba.. aslında bildiğim kadarıyla östörojen içerikli formuller eger yine bundan kaynaklı saç dökülmesi ve kıllanma var ise (yüksek testesteron) yüzdede saçtakinin tam tersi etki yapıyor yani kıl sertliği ve cıkışını engelliyor.
bunun yanında doğum kontrol haplarını kırıp toz halıne getirip kullanmak gercekten saça müthiş bir yumuşaklık kazandırıyor fakat deriden emilimi konusunda mevcut şüphelerim var östörojen molekül olarak büyük bir yapıya sahip dolayısı ile absorbsiyonu düşük ama bunların likit formları mevcut yani solüsyon olanlar belki onlar formüle edilmiş tir ell cronell alpha bu almanyada satılan östrojen içerikli bir saç suyu fayda saglanabilir :) ben hap yöntemini uyguluyorum birde bunu deniycem:)sipariş verdim yarın elimde olucak hadi şifa olsun inşallah hepimize:)

Gamzecb
24-11-12, 17:11
Ben yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum yılan yağı şampuanının içine 21 tablet yasmin ilacı attım gürleştirme konusunda şuan pek birşey anlamadım ama uzatma konusunda eskiye nazaran daha hızlı uzadığı bir gerçek. Kuaförüm ve doktorumada sordum kesinlikle çok etkili bir yöntem yanlız saçta 10 dakika falan kalması gerek dediler birde öyle denicem. Bi Hemşire olarak kimyasal yönünden hiçbir sakıncası olduğunu düşünmüyorum zaten bitkisel bir ilaç. Yanlızca vücudunuza değdirmemeye dikkat edin saçlarda yapacağı etkiyi yanlış yerlerde yapmasın :)

eda199
4-02-13, 10:02
Anneannem dün söyledi onlarda çok eskiden çiçeklerin diplerine doğum bakım hapı koyarlarmış

incipp
11-02-13, 18:02
Merhaba,
Ben de 2 hafta önce kayınvalidemden duydum bu yöntemi ve çok şaşırdım. Bir eğitimci ve bir anne olarak ilk tepkim "nasıl olur?" oldu. Sonra kayınvalidem kuaförde gür saçlarını gördüğü bayanla yaptığı konuşmayı anlattı. Bayan cilt doktoruna giderek öğrenmiş bu yöntemi. Saç dipleri açılıncaya kadar dökülen saçları için doktor doktor gezmiş. En sonunda bu yöntemle eski saçlarına kavuşmuş. 2 yıldır kullanıyormuş. Kürü bir şişe uyguladığında bir şişeyi sade kullanıyormuş. Bayan 21 hapı 700 gram tresan şampuana ekliyormuş.

Ben de bunu duyunca daha etkili olur diyerek HC bakım yağı, yılang yağına bir tableti ezip ekledim. Cuma gecesi hazırladım kürü. Eşimin de saçları çok az, bana da yap nasıl olsa doktor tavsiyesi dedi. Ona da bir kür hazırladım. Sürdük bekledik. 30 dakika sonra ikimiz de saçımızı yıkadık. Bende hiçbir olumsuz etki olmazken, eşime bir şeyler oldu. Deli gibi saçı kaşınıyordu. Tüm gece acı acı kaşındı saç dipleri. Sabahleyin saç dipleri iltihaplı sivilecelere dönüşmüştü. Bendeki üzüntü ve suçluluk hissini bilmem anlatmama gerek var mı :KK43:((

Hemen internette araştırdık ve Ketoral şampuan ve kremini aldık. Ancak pazartesi sabahı olduğunda eşimin alın ve kulak bölgesinde berbat bir ödem vardı. Hemen acile gittik. Şimdi dikkatli okuyun bakın cilt doktoru ne dedi:

Yağla birlikte uygulandığında erkek saç derisini tıkar, erkek saç derisi zaten yağlıdır, gözenekler tıkanınca, kaşımanında etkisiyle enfeksiyon oluşur ve iltihap meydana gelir.

Bu yöntemi erkek tipi saç dökülmesine değil, kadın tipi saç dökülmesine tavsiye ediyoruz. DEDİ!!!

Ben şok oldum ama çok utandığım için ölçü soramadım. Eşimin saçı 10 gündür normale dönemedi, hala kaşınıyor.

Bense korkudan deneyemedim ama bu gece cesaretimi topladım ve 400'lük tresan şampuanıma 9 tableti ezerek koydum. Şişe şeffaf olunca hapın hemen dağılmadığını gördüm. 2 saat sonra dağıldını gördüm. Saçım temiz, 2 gün sonra deneyeceğim.

Şu anki saç boyumu ve gürlüğünü(!) görmeniz için resim ekliyorum.
Denemenin ilk ayında da resim ekleyeceğim.

ninatta
19-02-13, 19:02
incipp
Merhaba,
Ben de 2 hafta önce kayınvalidemden duydum bu yöntemi ve çok şaşırdım. Bir eğitimci ve bir anne olarak ilk tepkim "nasıl olur?" oldu. Sonra kayınvalidem kuaförde gür saçlarını gördüğü bayanla yaptığı konuşmayı anlattı. Bayan cilt doktoruna giderek öğrenmiş bu yöntemi. Saç dipleri açılıncaya kadar dökülen saçları için doktor doktor gezmiş. En sonunda bu yöntemle eski saçlarına kavuşmuş. 2 yıldır kullanıyormuş. Kürü bir şişe uyguladığında bir şişeyi sade kullanıyormuş. Bayan 21 hapı 700 gram tresan şampuana ekliyormuş.

Ben de bunu duyunca daha etkili olur diyerek HC bakım yağı, yılang yağına bir tableti ezip ekledim. Cuma gecesi hazırladım kürü. Eşimin de saçları çok az, bana da yap nasıl olsa doktor tavsiyesi dedi. Ona da bir kür hazırladım. Sürdük bekledik. 30 dakika sonra ikimiz de saçımızı yıkadık. Bende hiçbir olumsuz etki olmazken, eşime bir şeyler oldu. Deli gibi saçı kaşınıyordu. Tüm gece acı acı kaşındı saç dipleri. Sabahleyin saç dipleri iltihaplı sivilecelere dönüşmüştü. Bendeki üzüntü ve suçluluk hissini bilmem anlatmama gerek var mı :KK43:((

Hemen internette araştırdık ve Ketoral şampuan ve kremini aldık. Ancak pazartesi sabahı olduğunda eşimin alın ve kulak bölgesinde berbat bir ödem vardı. Hemen acile gittik. Şimdi dikkatli okuyun bakın cilt doktoru ne dedi:

Yağla birlikte uygulandığında erkek saç derisini tıkar, erkek saç derisi zaten yağlıdır, gözenekler tıkanınca, kaşımanında etkisiyle enfeksiyon oluşur ve iltihap meydana gelir.

Bu yöntemi erkek tipi saç dökülmesine değil, kadın tipi saç dökülmesine tavsiye ediyoruz. DEDİ!!!

Ben şok oldum ama çok utandığım için ölçü soramadım. Eşimin saçı 10 gündür normale dönemedi, hala kaşınıyor.

Bense korkudan deneyemedim ama bu gece cesaretimi topladım ve 400'lük tresan şampuanıma 9 tableti ezerek koydum. Şişe şeffaf olunca hapın hemen dağılmadığını gördüm. 2 saat sonra dağıldını gördüm. Saçım temiz, 2 gün sonra deneyeceğim.

Merhaba acaba şuana kadar ki kullanımınızda herhangi bir fayda gördünüz mü?

arzu1122
22-02-13, 21:02
pekı bu dogum kontrol hapının ölcusu yok mu bırde sampuan yıkanırken vucuda da degıyor vucutta kıllanma yapmasın arkadaslar :KK14::KK14:

bırde su sarımsak kurunde yıkadıktan sonra koku durumu nedır annemın arkadası yıllar once yapmıstı sackıranı vardı annem hep soyler resmen kel yerlerden saclar cıkmıs ve sacları cosmus ama bn hafta ıcı 4 gun okula gıdıyorum koku sıner dıye cesaret edemıyorum

yasemin2
23-02-13, 16:02
incipp
Merhaba,

merhaba bı sonuc alabılıdınızmı bızımle paylasırsanız sevınırım :)

wwater
2-04-13, 10:04
her şampuana katılabilirmi yoksa sadece bitkisel şampuana mı olur.

cCchen
4-04-13, 18:04
ssofi
her şampuana katılabilirmi yoksa sadece bitkisel şampuana mı olur.
Ben pantene şampuan kullanıyorum tatlım içinde 1 kutu doğum kontrol hapı var ve gayette memnunum :)

incipp
10-05-13, 08:05
ninatta
Merhaba acaba şuana kadar ki kullanımınızda herhangi bir fayda gördünüz mü?
Merhaba,
Şimdi tarihe baktım, 11 Şubatta yazmışım o mesajı. Saçlarıma baktım ne cılız ve kısaymış :)

Şu an saçlarım topuz ve bir davete katılacağım için bozamam ama en kısa zamanda fotoğraf eklyeceğim. Bariz bir uzama ve gürleşme mevcut.

Bu arada bu süre boyunca hiç bir şekilde TRESAN dışında bir şampuan kullanmadım (400'lük tresan şampuanıma 9 tableti ) ve hemen her gün yıkadım saçlarımı.

Foto çok yakında :)

peri1
10-05-13, 10:05
incipp
Merhaba,
Şimdi tarihe baktım, 11 Şubatta yazmışım o mesajı. Saçlarıma baktım ne cılız ve kısaymış :)

Şu an saçlarım topuz ve bir davete katılacağım için bozamam ama en kısa zamanda fotoğraf eklyeceğim. Bariz bir uzama ve gürleşme mevcut.

Bu arada bu süre boyunca hiç bir şekilde TRESAN dışında bir şampuan kullanmadım (400'lük tresan şampuanıma 9 tableti ) ve hemen her gün yıkadım saçlarımı.

Foto çok yakında :)
peki canım nasıl kullandın? açıklarmısın? önceki mesajında hc saç bakım yağına kattığını yazmışsın. tam olarak nasıl uyguladın? hangisini aldın? hergün mü onla yıkadın?

incipp
10-05-13, 13:05
peri1
peki canım nasıl kullandın? açıklarmısın? önceki mesajında hc saç bakım yağına kattığını yazmışsın. tam olarak nasıl uyguladın? hangisini aldın? hergün mü onla yıkadın?
Cepten girince nasıl foto yüklenir bilmiyorum:KK43:( bu yüzden fotoyu rkelemiyirum:KK43:(

Bir önceki yazımda once bakım yağına ekleyip denedim sonra esine alerji yapınca sampuana ekledim diye yazmıştım hala o sampuana devam hergüne yikıyorum bekletme falan yapmıyorum YİKA VE CİK :))

eda_01
10-05-13, 14:05
incipp
Cepten girince nasıl foto yüklenir bilmiyorum:KK43:( bu yüzden fotoyu rkelemiyirum:KK43:(

Bir önceki yazımda once bakım yağına ekleyip denedim sonra esine alerji yapınca sampuana ekledim diye yazmıştım hala o sampuana devam hergüne yikıyorum bekletme falan yapmıyorum YİKA VE CİK :))
canım hangi markayı kullandın senn bende baslıyım

incipp
10-05-13, 20:05
Yasmin kullandım 9 adet hapı ezip 400 ml tresan sampuana ekledim ama hapın markasının bir önemi yok bence :)