TEST

Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Saruboceq
24-10-10, 10:10
Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

MerveKondu
24-10-10, 11:10
Evet şeker hastalığı ve antibiotik mantarı tetikliyen unsurlar,bunun dışında önemli olan ilerlemeden yani akut safhada tedaviye başlamak eğer ertelenirse ve yerleşirse tedaviside iyileşme süreside uzuyor,ben hissettiğim anda gitmiştim dr,a ve kültür yapılmıştı bu sonuca göre vermişti dr. ilaçları krem,fitil ve hap ve çok iyi gelmişti bunun dışında hafif seyrettiğinde 1,2 yöntem söylemişti onları yapmıştım,bide hepimizin bildiği gibi mantar nemli ortamı çok severmiş önemli olan o bölgeyi kuru tutmak ve sık çamaşır değiştirmek,,geçmeyen mantarın bir sebebide her ilaç her mantara iyi gelecek diye bir kaide yok,mantarın türune göre ilaç kullanmakta önemli,,hemen,hemen çoğu kadının başına geler bi dert şu mantar,Allah kurtarsın....

niyyan
25-10-10, 14:10
bende uzun süredir mantardan şikayetçiyim.ayda iki defa olurum.ufak bi kaşıntı hissettiğimde kremimi sürüyorum.hastalandığım ilk günde sabah iki akşam iki defa içtiğim ilacım var.nemden tekrarlamasın diye.doktorum 6 aylık ilaç tedavisine başladı.herşeye dikkat ediyorum çamaşır vs.ama okadar ilaç içtim tedavi oldum tamamen kurtulamadım gitti.onu düşünmekten bıktım.doktoruma şeker den olabilirmiş dedim vajinal mantar olmaz dedi başka yerlerde mantar olur dedi.anlamadım gitti nasıl kurtulucam bilmiyorum.

merve_uk
5-11-10, 16:11
Aynı şikayet işte hep,
Özelliklede ilişkiden sonra yanma, ve tatlı tatlı bi kaşıntı var. Aynı şekilde akıntılarımda, neyseki doktorun verdiği kremden sonra pek bi şey kalmıo, ama kremi mutlaka ayda 2-3 kez kullanmak zorunda kalıyorum

_hazan_
5-11-10, 16:11
kızlar bende mantardan çok çektim ..doktorum ilaç yazdı kutunun içinde 4 adet var 2 sini sabah 2 sini akşam içiyorsunuz 2 güne geçiyor mantar Allaha şükür hala daha yok...
ilacın adını hatırlayamadım ama eczanelerden öğrenip doktorunuza danışıp kullanın umarım işe yarar..sadece mantar hapı 4 adet olan bnm kullandıgım...

darkblue
8-11-10, 16:11
Çok şükür bende kurtuldum tam 1 senedır çekiyordum bu illetde Funit 4 kapsul sabah 2,akşam 2 içiliyor bir kaç ay ve yanında çok zor bulunan ve birazda pahalı olan koruyucu bir fitil verdi doktorum ve iyileştim...

temmuz27
8-11-10, 19:11
bana da bugün krem ve fitil verdi. yeni evliyim o fitili kullanmak çok zor geliyo. gece yatmadan önce yapılacakmış. bakalım becere bilecekmiyim :21:

berna8735
14-11-10, 08:11
ya kac aydır gecmıo evlı olmadıgım ıcın gttım doktrlar muayene bıle etmıo kuru tut diolar bide travacort ve travazol dıe 2 kremı verıp duruolar. bıraktıgım an tekrar baslıyor bıktım artık

hel_in
14-11-10, 10:11
eyer o bolgeyı nemlı we ıslak tutar sanız tabekı mantar olmamasıs ıcın bı sebep solermısınız

her gun banyodan sona ıce tuuwalaet kagıdıyla sılıyorum sona hawluyla sılıorm sac kurutma makınasıyla kurutuorum nemııı gıtsın dıe

en onemlısı doktorum bana krem werdı fıtıl werdı gectıııı ama tekrarlıo kendınıze ıyı bakmazsanız bu bır gercek

doktorum bana batıcon solısyonla temızle dedı we bıdaha hıc mantar olmadım

batıcon 9 tl HAFTADA BIR pamukla yuzumuze tonık nası suruyorsak genıtal bolgeme solısyonu bı gun suruyorm sabah yıkıorm o kadr her yerıne ıcıne bır ıkı damla damlatıom pamukla

sımdı ıyım mutluyum tawsıe ederım

berna8735
15-11-10, 11:11
baticonun bı zararı olurmu acaba. en ıyısı fıtılmıs ama ben evlı olmadıgım ıcın fitil kullanamıyorum..

MerveKondu
15-11-10, 11:11
Hayır baticon,un bir zararı olmaz,pamuğa damlatıp bölgeyi onunla silebilirsin rahatlatıyor ve kaşıntıyı kesiyor...

hel_in
15-11-10, 15:11
berna8735
baticonun bı zararı olurmu acaba. en ıyısı fıtılmıs ama ben evlı olmadıgım ıcın fitil kullanamıyorum..
btıcon hıc bı zrarı yok pamukla sur her yerıneee bana doktor tawsıe ettı kullandım denedım yane halada kullanıorm :92::82:

berna8735
15-11-10, 18:11
teşekkrler kızlar deneyeceğim..

masumum
16-11-10, 08:11
Baticonu bende deniycem öldüm bu kaşıntı ve yanmalardan.

leydi_sevgi
20-11-10, 21:11
aynı dert bende de var arkadaşlar yazdığınız bütün şeyleri bende kulandım fitili hapı kremi hepsini denedim ama geçmiyor .birsüre geçiyor sonra yine başlıyor ne yapıcağımı bilmiyorum çok rahatsız edici birşey bu yaaaa..:KK47:

neslaan
22-11-10, 12:11
Doktorlar hep krem fitil hap veriyor ama her ay tekrarlıyor mantar.Akıntı olmasa da kaşıntı yapıyor ya da ilişki sırasında yanma yapmaya başladı son zamanlarda. Cinsel hayatımı da etkilemeye başladı artık isteksizim cnm acıyacak diye. Kökten bi çözüm yok mu şu mantara,doktorlar da çare bulamıyor

tttubaaa
22-11-10, 17:11
bende bir yıldan fazla çekiyorum ilişki sırasında da sonrasında da hep bi yanma oluyor sizde de oluyor mu bu ilişkiden soğudum artık ilişki sırasında hep o acıyı düşünüyorum bana yardım edin ne yapmalıyım sizce....

suz1
23-11-10, 10:11
bende her sene bir defa nükseder çok dakiktir asla aksatmaz saygıyla karşılıyorum ve alkışlıyorum:)...kaşıntısı ayrı dert mi desem geçmemesi ayrı dertmi desem bilemiyorum.melhem verdi dr um.bırde hap gene basladım kullanmaya.ama dr um bu mantarın zor bir illet oldunu söledi kolay kolay geçmmez sürekli nüksedermiş.ha öle ağır bir durumda değil dedi kendileri:)gecmıs olsun hepimize

filizim81
26-11-10, 17:11
arkadaşlar merhaba bu mantar illeti siniiiir bozucu beni mahvetti bebek için tedavi görüyorum 1 buçuk senedir olmuyor sorunda yok 2 aydır klomen çatlatma iğnesi derken kist olmuş ve doğum kontrol hapı kullandım şimdi adeti bekliyorum inşallah geçer,asıl canımı sıkan hapı kullanmaya başladığımdan beri akıntı yanma ve kaşıntı var acaba haptanmı ilk defa kullandım yan etkilerinde mantar yaptığı yazıyo birde akıntılar hamile kalmaya engelmidir

emzuh
26-11-10, 23:11
bende evlendiğimden beri bununla uğraşıyorum ilaç kullandım etki etmedi

Brownim
27-11-10, 15:11
Ah bu mantar ne mantarmış
Tam iyileştimderken yineliyor...

aysegulyildiz
27-11-10, 18:11
canım doğum kontrol hapları maalesef mantara yatkın kişilerde hemen mantar oluşumuna sebep olabiliyor.zaten normalde de mantar şikayetin oluyorsa hapla beraber bu hemen nükseder. normalin dışındaki akıntılar, özellikle mantar enfeksiyonu vajina içerisindeki pH dengesini bozduğundan sperm öldürücü etki yapar ve hamile kalmayı zorlaştırır... bu yüzden tedavi edilmesi mecburi...hem o şekilde hamile kalmış olsan bile bi ihtimal, o zaman da bu bebek için tehlikeli yani mantar enfeksiyonu...o yüden eger gercekten mantarsa bebek çalışmalarından önce onun tedavi edilmesi çok iyi olur...çok çok geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın :)))

gunisigi1911
8-12-10, 10:12
civan perçemi
Ünlü herbalist Kneipp, bir yazısında şöyle diyor : "Arada bir civanperçemi çayı içmiş olsalar, kadınlar pek çok problemle hiç karşılaşmazlardı!". Adet kanamaları düzensiz bir genç kız olsun, menopoz dönemindeki veya sonrasında olgun bir kadın olsun, tüm kadınlar için arada sırada civanperçemi çayı içmek çok önemlidir. Civanperçemi, akla gelebilecek tüm konularda, dölyatağını (rahim) en iyi biçimde etkiler. Yumurtalık iltihaplanmasında alınmaya başlanan civanperçemi oturma banyolarının ağrılar kesilir ve iltihap yavaş yavaş gerilemeye başlar. Bu banyolar aynı zamanda kasıktaki kaşıntıları gidermede, yaşlı kişilerin ve çocukların yatağa işeme problemlerine karşı ve dölyatağı (rahim) akıntılarında da başarılı olabilir. Bu durumlarda ayrıca günde 2 bardak civanperçemi çayı da içmek gerekir. Miyomlar da (Kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar, uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında yok olabilirler. (Referans1: M.Treben). Menopoz döneminde de kadınlar sık sık civanperçemi çayını anımsamalıdırlar. Bu durumda, iç huzursuzlukları ve daha başka rahatsızlıklarla karşılaşmayacaklardır.

bu mucize otu araştırın derim ben...

gunisigi1911
8-12-10, 10:12
civan perçemi
Ünlü herbalist Kneipp, bir yazısında şöyle diyor : "Arada bir civanperçemi çayı içmiş olsalar, kadınlar pek çok problemle hiç karşılaşmazlardı!". Adet kanamaları düzensiz bir genç kız olsun, menopoz dönemindeki veya sonrasında olgun bir kadın olsun, tüm kadınlar için arada sırada civanperçemi çayı içmek çok önemlidir. Civanperçemi, akla gelebilecek tüm konularda, dölyatağını (rahim) en iyi biçimde etkiler. Yumurtalık iltihaplanmasında alınmaya başlanan civanperçemi oturma banyolarının ağrılar kesilir ve iltihap yavaş yavaş gerilemeye başlar. Bu banyolar aynı zamanda kasıktaki kaşıntıları gidermede, yaşlı kişilerin ve çocukların yatağa işeme problemlerine karşı ve dölyatağı (rahim) akıntılarında da başarılı olabilir. Bu durumlarda ayrıca günde 2 bardak civanperçemi çayı da içmek gerekir. Miyomlar da (Kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar, uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında yok olabilirler. (Referans1: M.Treben). Menopoz döneminde de kadınlar sık sık civanperçemi çayını anımsamalıdırlar. Bu durumda, iç huzursuzlukları ve daha başka rahatsızlıklarla karşılaşmayacaklardır.

bu mucize otu araştırın derim ben...

makyaj_delisi
8-12-10, 11:12
bnim de idrar yolu enfeksiyonu ve kaşıntı yani mantarla başım dertte doktora gidiyorum ilaç vriyo krem travogen travazol veriyor kullanıyorum geçiyo fakat bi kaç ay içinde tekrar başlıyoo kadın doğuma dahi gittim oda ilaç veriyo ama kesin çözüm olmuyo iğrençte olsa soğan suyu da içtim iltihap için geçti ama yine başladı bitkisel çözümler bile kesin sonuç vermiyo bana doktor dar pantolon giyme ve sabun sürme demişti artık yine gidicem doktora antibiyotik istemiyorum kesinlikle bıktım antibiyotikten , bu rahatsızlıktan kurtulan arkadaslar vrsa ilaç tavsiye edrserler sevinirim ... artık oturrken bile yanma oluyo

niyyan
8-12-10, 11:12
makyaj_delisi
bnim de idrar yolu enfeksiyonu ve kaşıntı yani mantarla başım dertte doktora gidiyorum ilaç vriyo krem travogen travazol veriyor kullanıyorum geçiyo fakat bi kaç ay içinde tekrar başlıyoo kadın doğuma dahi gittim oda ilaç veriyo ama kesin çözüm olmuyo iğrençte olsa soğan suyu da içtim iltihap için geçti ama yine başladı bitkisel çözümler bile kesin sonuç vermiyo bana doktor dar pantolon giyme ve sabun sürme demişti artık yine gidicem doktora antibiyotik istemiyorum kesinlikle bıktım antibiyotikten , bu rahatsızlıktan kurtulan arkadaslar vrsa ilaç tavsiye edrserler sevinirim ... artık oturrken bile yanma oluyo

çok geçmiş olsun öncelikle.seni çok iyi anlıyorum.aynı dertten defalarca doktora gittim.mantar ardındanda idrar yolu enfeksiyonu bunu çok yaşadım.genital temizlik çamaşır ütüleme herşeyi denedim.jinokoloğa gittiğimde ilaç veriyordu kullanınca geçiyodu 1 2 hafta sonra yine tekrarlıyordu her ikiside.en son dahiliyeye gittim idrar yolu enfeksiyonu için doktora herşeyi anlattım ağrılı ilişki yanma kanlı idrar sonrasında mantar oluyorum dedim.iki haftalık antibiyotik tedavisi gördüm(daha öncede kullanmıştım antibiyotik) iki tane ilaç verdi doktor.mantar olmamam içinde flucan 2 hafta tek tablet.yasmin kullanıyordum bıraktım.
çok şükür 1 ay oldu hiç ses yokk.adetten olduğum gün iki adet ilaç alıyordum 6 aydır jinokolog vermişti mantar için ama yine tekrarlıyordu...bu ay onlarıda içmedim.sanırım yasmini bırakmamda çok etkili oldu.eğer doğum kantrol hapı kullanıyorsan bırak derim.

makyaj_delisi
8-12-10, 12:12
saol teşekkür ederim , allah nazardan saklasın geçmiş senn inşallah tekrar başmalaz yok doğum kontrol kullanmıyorum evli değilim çünkü :) gerçekten allah kimsenin başına vermesin böle bi rahatsızlık ben dahiliyeye dahi gittim ilaçlar bi yere kadar geçiriyo ama tekrar nüksediyo malesef ama artık çok cnmı yakmaya başladı pantoloun giyip otobüste fln oturtuğum zaman yanma acı hissediyorum : ayaklarımı belimi üşütmemeye çalışıyorum patik yada ev ayakkabısı giyiyorum ama onlada alakası yok dahiliye doktorum söyle demişti bu kadınların bünyesinden üreme yapısından dolayı sürekli olabilecek bişey kesin geçmesi zor demişti evlendiğimde çocuk sahibi olmam zor olurmuş öle diyolar :KK43:

makyaj_delisi
8-12-10, 12:12
niyyan
çok geçmiş olsun öncelikle.seni çok iyi anlıyorum.aynı dertten defalarca doktora gittim.mantar ardındanda idrar yolu enfeksiyonu bunu çok yaşadım.genital temizlik çamaşır ütüleme herşeyi denedim.jinokoloğa gittiğimde ilaç veriyordu kullanınca geçiyodu 1 2 hafta sonra yine tekrarlıyordu her ikiside.en son dahiliyeye gittim idrar yolu enfeksiyonu için doktora herşeyi anlattım ağrılı ilişki yanma kanlı idrar sonrasında mantar oluyorum dedim.iki haftalık antibiyotik tedavisi gördüm(daha öncede kullanmıştım antibiyotik) iki tane ilaç verdi doktor.mantar olmamam içinde flucan 2 hafta tek tablet.yasmin kullanıyordum bıraktım.
çok şükür 1 ay oldu hiç ses yokk.adetten olduğum gün iki adet ilaç alıyordum 6 aydır jinokolog vermişti mantar için ama yine tekrarlıyordu...bu ay onlarıda içmedim.sanırım yasmini bırakmamda çok etkili oldu.eğer doğum kantrol hapı kullanıyorsan bırak derim.
bişey sorabilirmiyim beni aydınlatırsan sevinirim çocuğun varmı? yani bu rahatsızlığın çocuk sahibi olmaya yada geç çocuk sahibi olmaya engelmi acaba ....

niyyan
8-12-10, 17:12
doktorlar bana öyle birşey demedi şimdiye kadar.ama biryerde okumuştum kronikleşen mantar tüplerde yıkanmaya yol açabiliyormuş.ben yeni evli sayılırım çocuğum yok.zaten evlendiğimden beri yaşıyorum bu sıkıntıyı.daha önce hiç olmadı.sen evli değilsen bence geniş bir araştırma yapılmalı kansızlık şeker testi falan yaptırdınmı?

niyyan
8-12-10, 17:12
pardon tüplerde tıkanma olucaktı :KK61:

makyaj_delisi
9-12-10, 06:12
niyyan
doktorlar bana öyle birşey demedi şimdiye kadar.ama biryerde okumuştum kronikleşen mantar tüplerde yıkanmaya yol açabiliyormuş.ben yeni evli sayılırım çocuğum yok.zaten evlendiğimden beri yaşıyorum bu sıkıntıyı.daha önce hiç olmadı.sen evli değilsen bence geniş bir araştırma yapılmalı kansızlık şeker testi falan yaptırdınmı?
hyr hiç yaptırmadım şeker testi fln zaten bunuda ilk defa burda duydum o kdr doktora gidiyorum insan bi söyler yha hiç öle bişey demiyolar ama ben bu sefer gittiğimde istiycem seker testi fln eevt tıkanmaya yok açtını bi kaç kişiden duydum ben şimdi den tavilerimi aksatmıyayım en iyisi tşk. ederim yardımın için

niyyan
9-12-10, 08:12
makyaj_delisi
hyr hiç yaptırmadım şeker testi fln zaten bunuda ilk defa burda duydum o kdr doktora gidiyorum insan bi söyler yha hiç öle bişey demiyolar ama ben bu sefer gittiğimde istiycem seker testi fln eevt tıkanmaya yok açtını bi kaç kişiden duydum ben şimdi den tavilerimi aksatmıyayım en iyisi tşk. ederim yardımın için
rica ederim.inşallah iyileşirsin :KK71:

esraozcelik
Kızlar merhaba! Ben evlendiğim ilk iki yıl mantar tedavisiyle uğraştım.tam iyileşmiştim ki hamile kaldım.hamilelikte de tekrarladı.çok tehlikeli aslında hamile iken mantar olmak(düşüğe neden oluyormuş).doğumda aldığım antibiyotiklerle bayağı idare ettikten sonra(eşimde askerdeydi bu arada) tekrar başım dertte 4 yıl oldu evleneli. Bıktım artık kadın doğuma gitmekten ve ilaçlardan!

makyaj_delisi
:KK9:
niyyan
rica ederim.inşallah iyileşirsin

inşallahhhh

izmirli87
9-12-10, 09:12
makyaj_delisi
:KK9:

inşallahhhh
kızlar nasıl kurtulucaz öldüm dün kaşınmaktan

niyyan
9-12-10, 10:12
normalde tuvalete gittikten sonra duştan sonra bile su deyince kaşıntım olurdu aylardır çekiyordum ama 1 aydır rahatım çok şükür.yasmini bırakmamdanmı yoksa enson gittiğm dahiliye doktorunun verdiği ilaçtanmıdır bilmem.

makyaj_delisi
10-12-10, 06:12
izmirli87
kızlar nasıl kurtulucaz öldüm dün kaşınmaktan

artık ben kendimce çözümler üretmeye başladım benimde kaşıntım çok arttığında duşa giriyorum dayanabilceğim kdr sıcak suyu genital bölgeme tutuyorum inanın çok rahatlatıyoo bi kaç kere tekrarladınızda geçiyoo baya sıcağa ayarlıyorum duş başlığını tutuyorum . bu kaşıntıyı soğuk suyla yıkamam tetikliyor zaten üşütmekten kaynaklanıyo bide üstüne soğuksu dayanılmaz bi hal alıyoo üşenmeyin deneyin kaşıntınız artı diyelim duşa girip sıcak suyu açın dizleriniz üstüne çömelip duş başlığını güzelce tutun iç tarafına doğru inşallah sizide rahatlatırda bana dua edersiniz ben bbunu yapıyorum çünkü bi kaşıntı soğuktan oluyo ve sıcaktan cok hoşlanıyoo

izmirli87
10-12-10, 10:12
makyaj_delisi
artık ben kendimce çözümler üretmeye başladım benimde kaşıntım çok arttığında duşa giriyorum dayanabilceğim kdr sıcak suyu genital bölgeme tutuyorum inanın çok rahatlatıyoo bi kaç kere tekrarladınızda geçiyoo baya sıcağa ayarlıyorum duş başlığını tutuyorum . Bu kaşıntıyı soğuk suyla yıkamam tetikliyor zaten üşütmekten kaynaklanıyo bide üstüne soğuksu dayanılmaz bi hal alıyoo üşenmeyin deneyin kaşıntınız artı diyelim duşa girip sıcak suyu açın dizleriniz üstüne çömelip duş başlığını güzelce tutun iç tarafına doğru inşallah sizide rahatlatırda bana dua edersiniz ben bbunu yapıyorum çünkü bi kaşıntı soğuktan oluyo ve sıcaktan cok hoşlanıyoo
ya neden oluyor anlamıyorum arastırmalarıma göre mantar rahatsızlıgı

düzensiz beslenme
cok sık yıkama sabun vs..
Iç çamasırın ıslak kalması
ve antibiotik cok kullanıldıgı dönemler.

4 aylık evliyim hep sorun oluyo bartholin ameliyatı oldum ardından bu ameliyat olmadan cok antibiotik kullandım doktorun yanlış tedavisi ardından doktorumu degiştirdim mantar neden oldu bilmiyorum pre.. Yapıo olabilir mi diyorum . Ilaçlarımı kullanıyorum ii geldi kaşıntı falan cok az ya bu sıcak suyu duydum evet ama kimisi tavsiye ediyo kimisi etmiyo aklım karışıyo hadi ilaçlar biitii ya bidaha olursam offf korkuyorum yaaaaa

makyaj_delisi
10-12-10, 11:12
izmirli87
ya neden oluyor anlamıyorum arastırmalarıma göre mantar rahatsızlıgı

düzensiz beslenme
cok sık yıkama sabun vs..
Iç çamasırın ıslak kalması
ve antibiotik cok kullanıldıgı dönemler.

4 aylık evliyim hep sorun oluyo bartholin ameliyatı oldum ardından bu ameliyat olmadan cok antibiotik kullandım doktorun yanlış tedavisi ardından doktorumu degiştirdim mantar neden oldu bilmiyorum pre.. Yapıo olabilir mi diyorum . Ilaçlarımı kullanıyorum ii geldi kaşıntı falan cok az ya bu sıcak suyu duydum evet ama kimisi tavsiye ediyo kimisi etmiyo aklım karışıyo hadi ilaçlar biitii ya bidaha olursam offf korkuyorum yaaaaa

benim idrar yollarımda da iltihap vr kaşıntı birazda bu yüzden evet sakın sabun sürmeyin banada kadın doğum doktoru dedi ama sıcak suyun bi zararı olmaz cok rahatlatıyoo

berna8735
12-12-10, 12:12
benım nerdeyse 6 aydır devam ediyor.bazen koca gün kaşınmıyor ama ertesi gün fena oluyorum. birde dikkatimi çektı adet olduğum hafta kaşınmıyor. bende yoruldum doktora gtmekten. evli olmadıgımdan heralde muayene bile etmıyorlar yazıyor melhemi yolluyor.

berna8735
20-12-10, 10:12
evlı olmayıpta mantar olmak da bir ayrıcalık heralde. yıne gıttım doktora dermotolojıye git bide dedı benım vercegım ilaclarda senın eskıden kullandıgın dedı. napıcam ben aylar oldu kurtulamıyorum. artık bişide vermıyolar muayne bile etmıyolar kız oldugum için. kızlar yokmu bir bildiğiniz. .

linkpover
6-01-11, 22:01
kızlar benımde sureklı mantar rahatsızlıgım var bıde sureklı ıdrar yolalrı ıltıhabı oluorum unıversıte okurken yurttan kaptık oylece gıdıo denemdıgım sey kalmadı hatta yazın tatılde oldu cıldırcaktım karbonat sur dedıler onu bıle yaptım sonra doktora sordumkı cok yanlıs bıseymıs ama denedık ıste bı umut :) gunde ıkı 3 kez camasır degıstırerek bıde utulu camasır gıyerek cozdum sanırım bıde cok kasıntı yanma olursa yogurt sur dedı doktor bana .ama antıbıyotık kullanmaktan kacıorum bıde esımın 4 aydır yurtdısında olmasının etkısı olabılır :) bıde 5 lıtre suya 2 yemek kasıgı sırke koyup onunla yıkamak gerekıomus ama ben onu yapmadım

burcuca44
9-01-11, 19:01
bende kurtulamayanlardanım yıllardır... dikkat etmeme ve çokkk özen göstermeme rağmen... kaşıntı olmuyor artık bünyem alıştı sanırım ama süt gibi oluyor akıntım ve malum bölgenin etrafı :KK43:

berna8735
11-01-11, 12:01
yaklaşşık 5 aydr aynı şikayet devam ediyor 2 haftadır yok tu çok mutluydum ama yıne basladıı off ne olcak böle yaa

filozof79
14-01-11, 22:01
Ya benim akıntım kokulu oluyor arkadaşlar.Öyle kaşıntı falan yok bende.Ama mesela o bölgeyi yıkayıp ilişkiye girince hemen bi koku oluyor ve beya bir akıntı.Ne olabilirki bu?mantar diye doktora gittim fitil falan verdi.ama geçici bi çözüm oldu bende.Çözüm yolu istiyorum.ilişkide konsantremi çok bozuyo :KK43:

berna8735
16-01-11, 17:01
yarın 5. kez doktora gidiyorum bakalım derdime derman olacakmı?

CasminaL
17-01-11, 21:01
benim 5 sene olacak mantardan çektiğim artık illallah dedim ya 7-8 aydır yoktu dün yine başladı koku yok yanma çok var kızarıyor bi de kaç kere dr a gittim ama çare olmuyor nemli tutmuyorum sık sık çamaşır değiştiriyorum her zaman temiz tutuyorum tahlil yaptırdım şekerim de yok iç çamaşırı giyme havayla temas etsin dediler onu da yapıyorum geceleri iç çamaşırımı çıkarıyorum öyle yatıyorum yok yok yok olmuyor bir türlü kurtulamıyorum bunun kesin çözümü yok mu yaa

berna8735
22-01-11, 14:01
bende ınternette gece iç çamaşırsız yatmayın diye okudum. bende kurtulamıyorum. geçen hafta doktora gittim adetimin bitimi gitmemi söyledi kültür yapcakmış. daha önce gittiğim doktor kız olduğun için kültür yapamayız demişti ben artık anlamıyorum bu doktorları. bu mantardan kurtulan varsa lütfen yardımcı olsun ne yapacağız biz?

tuqba_07
22-01-11, 17:01
bende cok cektım hele yazın denıze gırdıkden sonra ozellıkle

berna8735
24-01-11, 11:01
kurtulabıldın mı bari