boşanma ve nafaka davaları ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim

melisdeniz
12-02-11, 20:02
merhabaa avukat hanım ben boşanmyala iligli deildee hukikii bii konuda yardım almak istiyorumm

evlelikte aldıggımz e v eşimin üzeürnee oldu benimm eger allah korususn herjhangi bii durumda o aldıgımz evden pay alabilirmiyim yoksa eşimiii hak sahibi oluyor......yanii kısaca benimmm o eden alcam pay olurmuu :44:

sugars
3-03-11, 16:03
nafaka davaların da hukuk hep kadınlardan yana fakat bu konuda madur olan erkeklerde çok fazla adam ikinci evliliğini yapmış. aldığı maaş asgari ücret kirada nafaka 300 bu insan hayatını nasıl sürdürecek anneleri de biraz insafa davet ediyorum. sadece yeteri kadarını istiyelim çalışmaya açık olalım çalışıp kendimiz kazanalım

combine
15-03-11, 16:03
merhabalar benimde bir sorum olacak...geçenyıl erkek tarafından evlilik birliği içinde alınmış ve kadının üzerine tapusu çıkarılmış bir ev,boşanma sonrası nasıl paylaştırılır...evin yarı kirası erkeğe verilse yada diyelimki ev 200bin erkeğe 100bin ödense koca evden çıkarılabilir mi...bu paylaşım kadın evin içinden çıkmadan nasıl halledilir... evin yarı bedelinin ödenmesi için mahkeme ne kadar süre verir...yani kadın bu 100bini ödeyemezse ne olur...mahkeme mi satılığa çıkarır bu konuda bilgi verirseniz çok seviniceğim.....

ojelim
22-03-11, 16:03
merhaba avukat hanım ben size birşey danışmak istiyorum benim ablam eşinden boşanıcak ama emekli ablam emekli olduğu için nafaka alamazmı şimdi bu durumda eşinden alırmı,ayrıca 4 adette evleri var
2 tanesi eniştemin 2 tanesi ablamın üzzerine bunların paylaşımı nasıl olur sizce ablam sorunları olduğu için bandırmadaki kendi evine gitti eniştem ankarada kaldı bu durumda evden gittiği için ablam suçlumu olur,2 tanede yetişkin çocukları var erkek kuzenim askerde kız kardeşide üniv. okuyor bunların nafaka olayları nasıl olur yaşları 18 den büyük çünkü ablam çok dolduruşa geliyor arkadşlarının hergün şöyle yapıcam böyle yapıcam yani tazminat falan dio çok aklımız karıştı yardımcı olursanız bu sorduklarıma çok sevinirim çünkü eniştem nafaka vermek istemiyor emeklisi var diye sanırım ablama ayrıcada evin birini vermek istiyor gibi bir durumları var

htczhr
1-04-11, 15:04
peki eşinizle ayrı yaşadığınız dönemde eşiniz evlilikten sonra edindiğiniz malları satarsa nasıl hak iddia edilir? ben hemen dava açmamıştım yani onun istediği mi oldu? birde 1,5 yaşında kızım var babası yaz tatilinde 1 ay yatılı istiyo ama kızımıza 5 dak. bile bakamazdı. bu yaştaki çocuk babaya yatılı verilebilir mi? verilmezse kaç yaşından itibaren verilebilir?

belinay83
5-04-11, 14:04
merhabalar
benimde siz bir sorum olucak ben 2,5 aylık evliyken eşimden boşanmaya kara verdim ve boşanma davası açtım dayak yüzünden darp raporuda aldım. şuanda davamız devam etmekte kendise bana 50.000 tl likkarşı dava açtı biz karakolluk olduğumuz çin kamu bize dava açtı bende onu tırmalamıştım oda rapor almış aöa sulh cezdaki mahkemede ben beraate ttim oda ertleem cezası aldı ben şikayetçi olmadıpımiçin para cezası almadı şimdi 28 temmuzda davamzı var ve çok gerginim şahitlerimde var beni iş yerimde rahatsız ettiğine dair bi arkadaşım gözümün şiştini gördü o gittikten sonra babam şahit patronum şahit olucak acaba ben tazminat davamı kazanabilirmiyim ayrıca resimlerde var kafamın şiştiğine dair rapaorumda var bana yardımcı olursanız sevinirim...

belinay83
8-04-11, 09:04
soruma cevap verilmeyecek galib:KK43:(((
:KK43:

pamukcuq
10-04-11, 15:04
biz eşimle 1buçuk yıldır evliyiz eşimin ailesiyle bir yaşadık ve eşimle anlaşamadık hep sorun çıktı eşim bana ilgisiz davranıp hep ihmal etti sevgimiz bitti artık eşimi görmek istemiyorum bu sorunlar yüzünden psikolojim bozuluyo hep hasta oluyorum eşimle konuştuk anlaşmalı boşanmaya karar verdik ama o ilgilenmiyo sen hallet diyor ben davayı açsam masrafları benmi karşılamak zorundayım lütfen yardım edermisiniz?

deep7979
11-04-11, 08:04
İnternette bu şekilde danışmanlık yapmanız avukatlık kanunu VE HAKSIZ REKABET açısından kanuna uygun değildir. Davranışınız Reklam yasağı maddesine de aykırılık teşkil etmektedir.

sugars
2-07-11, 21:07
sizden ve tüm üyelerden özür diliyorum yanlış yere yazmışım bir türlü nereden danışacağımı bilemedim bende şaşırdım sanki avukatmışım gibi banasorular gelditekrar özür

mylowes
3-07-11, 06:07
avukat hanım sanırım yoğun olduğunuz için cevap veremiyorsunuz:KK43:(
kardeşim eleneli 3 yıl oldu, evlenirken internetten tanışmış.kızın ailesi kızın internetten tanıştığını bilmiyor, kızın ailesi çok tutucu bir yapıda, nişanlı iken doğru düzgün görüştürmemiş hemen nikah şartı koymuştur..bu nedenle 6 ay içinde nişan ve düğün oldu..kardeşimle kız birbirini tanıyamadı:KK43:(
gelinimiz çok kilolo idi, fakat evlenme arifesinde abimin teşfikleriyle zayıflamaya başladı , fakat evlenince 80 kilo olan geliniimiz evlendiğinde 120 kilo oldu...kendine evine bakmamakla şikayetçi kardeşim. şikayetleri şu ve boşanmak istiyor,

1)kendisi evlenirken türk vatandaşı idi, şimdi alman vatandaşı oluyor,(eşi doğma büyüme alman vatandaşı)
2)ikiside üniversite okuyor,okul 1 sene içinde biticek ve çok iyi koşullarda işe başlayacaklar..
3)kardeşim gelinimle problemmleri olduğunda otorup konuşakmamaktan şikayetçi, ne zaman ko nuşalım desem hemen eline bıçak alıp bileklerini kesmeye kalkıyor, kendini odaya kilitliyor, aline hap alıp içmeye kalkıyor, ben bu kızla konuşamıyorum, ben olmadan bişe alıp içer üzerime kalır diye korkuyorum diyor, psikolojik sorunları var..
4)kilo probleinden dolayo şikayetçi kendine kaç defa zayıflaması için doktora gitmesi için teşvik etmeme ragmen gitmedi diyor eline şekeri, cipsi alıp çocuk gibi yiyor beni hiç dinlenmiyor, ben bu kadından çoçuk yapmam diyor boşanmak istiyor
5) ailesi aile yapımıza çok zıt, annesi kızını hiçbir konuda eğitmemiş,bekarken kızı devamlı çalıp elinden parasını almaya alıştırmışlar..
6)En önemli sorun şu..ailesi almanyada resmi nikah olunca kardeşime bir senet imzalatmışlar, içinde bilmem kaç tane apart. dairesi, kilolarca altınlar, evler, paralar, vs..

kağıdı kendiler yazmışlar kızın babası ve dayısı imzalamış, abimde imzalamış fakat abimin kefili babamın imza yeri boş kalmış..
ayrıca türkiyede dini nikah kıyılırken hoca nikahı sırasında tekrar bir mihir yaptırdırlar, daha makul şeyler vardı..

şimdi kardeşim 2 mihir olurmu, kafaya göre şeyler bu kağıda yazılırmı, kızın ailesi(annesi daha çok babası iyi birine benzio ama oda annesinin sözünden çıkmıo) tam bir para düşükünü,tabiri caizse dini imanı para...

ikiside üniv mezunu olacak almanyada ve çalışırsa çok ii para kazanacak durumda, cocukları yok, fakat kız ben babamın evine gitmem diyor babamın evine gidersem babam beni sokağa çıkarmaz,bana bskı yapar ben evde iş yaparım vss diyor..çünkü kardeşimin evinde hiç baskı altına alınmadı ve her istediği alındı çok rahat yaşadı..o kadar rahattıki hiç kendine bile bakmayı unuttu...

şimdi bu mihir nasıl ödenir???ödenir mi??? kardeşim ömür boyu çalışsa bu mihiri ödeyemezzz kiii..akıllarına gelen herşeyi yazmışlar....çocukları yok,çünkü tam 2 yıldır kardeçşim elini bile sürmüyorum diyor tiksiniyorum çünkü ondan diyor...:KK43:(( kızüniv mezunu olunca çalışabilir ama boşanma işi olursa annesi kızı inat için çalıştırmaya bilir , daha çok para nafaka alalaım diye. bu mümkün mü?

çok uzun oldu çok özzür dilerim cevapnızı bekliyorum..şimdiden çokk teşekkür ederimm..

.

avukatistanbul
3-07-11, 08:07
mylowes
kardeşim eleneli 3 yıl oldu, evlenirken internetten tanışmış.kızın ailesi kızın internetten tanıştığını bilmiyor, kızın ailesi çok tutucu bir yapıda, nişanlı iken doğru düzgün görüştürmemiş hemen nikah şartı koymuştur..bu nedenle 6 ay içinde nişan ve düğün oldu..kardeşimle kız birbirini tanıyamadı:KK43:(
gelinimiz çok kilolo idi, fakat evlenme arifesinde abimin teşfikleriyle zayıflamaya başladı , fakat evlenince 80 kilo olan geliniimiz evlendiğinde 120 kilo oldu...kendine evine bakmamakla şikayetçi kardeşim. şikayetleri şu ve boşanmak istiyor,

1)kendisi evlenirken türk vatandaşı idi, şimdi alman vatandaşı oluyor,(eşi doğma büyüme alman vatandaşı)
2)ikiside üniversite okuyor,okul 1 sene içinde biticek ve çok iyi koşullarda işe başlayacaklar..
3)kardeşim gelinimle problemmleri olduğunda otorup konuşakmamaktan şikayetçi, ne zaman ko nuşalım desem hemen eline bıçak alıp bileklerini kesmeye kalkıyor, kendini odaya kilitliyor, aline hap alıp içmeye kalkıyor, ben bu kızla konuşamıyorum, ben olmadan bişe alıp içer üzerime kalır diye korkuyorum diyor, psikolojik sorunları var..
4)kilo probleinden dolayo şikayetçi kendine kaç defa zayıflaması için doktora gitmesi için teşvik etmeme ragmen gitmedi diyor eline şekeri, cipsi alıp çocuk gibi yiyor beni hiç dinlenmiyor, ben bu kadından çoçuk yapmam diyor boşanmak istiyor
5) ailesi aile yapımıza çok zıt, annesi kızını hiçbir konuda eğitmemiş,bekarken kızı devamlı çalıp elinden parasını almaya alıştırmışlar..
6)En önemli sorun şu..ailesi almanyada resmi nikah olunca kardeşime bir senet imzalatmışlar, içinde bilmem kaç tane apart. dairesi, kilolarca altınlar, evler, paralar, vs..

kağıdı kendiler yazmışlar kızın babası ve dayısı imzalamış, abimde imzalamış fakat abimin kefili babamın imza yeri boş kalmış..
ayrıca türkiyede dini nikah kıyılırken hoca nikahı sırasında tekrar bir mihir yaptırdırlar, daha makul şeyler vardı..

şimdi kardeşim 2 mihir olurmu, kafaya göre şeyler bu kağıda yazılırmı, kızın ailesi(annesi daha çok babası iyi birine benzio ama oda annesinin sözünden çıkmıo) tam bir para düşükünü,tabiri caizse dini imanı para...

ikiside üniv mezunu olacak almanyada ve çalışırsa çok ii para kazanacak durumda, cocukları yok, fakat kız ben babamın evine gitmem diyor babamın evine gidersem babam beni sokağa çıkarmaz,bana bskı yapar ben evde iş yaparım vss diyor..çünkü kardeşimin evinde hiç baskı altına alınmadı ve her istediği alındı çok rahat yaşadı..o kadar rahattıki hiç kendine bile bakmayı unuttu...

şimdi bu mihir nasıl ödenir???ödenir mi??? kardeşim ömür boyu çalışsa bu mihiri ödeyemezzz kiii..akıllarına gelen herşeyi yazmışlar....çocukları yok,çünkü tam 2 yıldır kardeçşim elini bile sürmüyorum diyor tiksiniyorum çünkü ondan diyor...:KK43:(( kızüniv mezunu olunca çalışabilir ama boşanma işi olursa annesi kızı inat için çalıştırmaya bilir , daha çok para nafaka alalaım diye. bu mümkün mü?

çok uzun oldu çok özzür dilerim cevapnızı bekliyorum..şimdiden çokk teşekkür ederimm..

.
Mehir Türk Kanunları'na aykırıdır, mehir adı altında yapılan anlaşmalar geçersizdir
yazılı yapılan anlaşmayı incelemek gerekir, ne şartlarla yapılmış, kanuna uygun olabilecek başka bir gerekçeyle mi yapılmış vs buna göre daha net bir yorum yapılabilir

petunya___
3-07-11, 15:07
merhabalar.. boşanmış olduğum eski eşimden kızım ın velayetini tam bir yıl önce resmen aldım.. kızım tam bir yıldır bende
ben almadan öncesinde ise 3 yıl babasında kalmıştı karşı dava açarak kazandım... bu şahıs bir yıldır hukuken görme hakkı olmasına rağmen hiç aramadı kızımı görmek istemedi telefon numaramı bildiği halde aramadı sormadı çocuk aradığında yok dedirtti.. şimdi 2 temmuzda yani dün yasal hakkım diyerek gelip apar topar kızımı götürdü
tamamen hazırlıksız yakalandık beklemiyorduk o kargaşanın arasında kızıma telefon ve hat aldım verdim.. şahıs eşinin kıskanc olması nedeni ile şahsi numarasını bana ve benim ailmden kimseye vermiyor bizancak iş yerinden arıyorduk kendısını. senelik izinde olduğu için iş yerinden ulaşma şansım yok... onun bana kızımı almaya gelıyorum diye ulaşması 3. şahıslar yoluyla oldu.fakat kızımın telefonu cewap verilmiyor şuan.. dün ayrılığın ilk saatlerinde birkaç kez saklı gizli aramıştı heberini almıştım.. ama bu sabah en son 10:00 sularında konustuk annecim seni çok özledim diye ağladı... babası olacak canavar bağırıyordu kıracağım o telefonu yok konuşmak diyordu sesini duydum kızım ağlaya ağlaya telefonu kapattı ve o saatten beri ulaşamıyorum cevap vermiyor.. bu durumda nasıl bir hukuki mücadele başlatırım lütfen bana yardım edin.. orda çok mutsuz kızım.. henüz 9 yaşında ama 2 tane kardeşine dadılık yaptırılıyor su an dün telefonda dile getirmişti çocukalara bakıyorum diye.. isteyerek de gitmedi zaten... üvey anne kötü davranıyor.. lütfen bana yardım edin yüreğim yanıyor nazlı bebeğime ulaşamıyorum

zae
4-07-11, 15:07
mylowes

.
kardeşiniz ve eşi türkiyedemi yaşıyor almanyada mı

zae
belinay83
merhabalar
benimde siz bir sorum olucak ben 2,5 aylık evliyken eşimden boşanmaya kara verdim ve boşanma davası açtım dayak yüzünden darp raporuda aldım. şuanda davamız devam etmekte kendise bana 50.000 tl likkarşı dava açtı biz karakolluk olduğumuz çin kamu bize dava açtı bende onu tırmalamıştım oda rapor almış aöa sulh cezdaki mahkemede ben beraate ttim oda ertleem cezası aldı ben şikayetçi olmadıpımiçin para cezası almadı şimdi 28 temmuzda davamzı var ve çok gerginim şahitlerimde var beni iş yerimde rahatsız ettiğine dair bi arkadaşım gözümün şiştini gördü o gittikten sonra babam şahit patronum şahit olucak acaba ben tazminat davamı kazanabilirmiyim ayrıca resimlerde var kafamın şiştiğine dair rapaorumda var bana yardımcı olursanız sevinirim...
darp raporlarınız var ve ceza davasından beraat etmişsiniz. bu durumu şahitlerle destekleyerek tazminat kazanabilirsiniz...

zae
petunya___
merhabalar.. boşanmış olduğum eski eşimden kızım ın velayetini tam bir yıl önce resmen aldım.. kızım tam bir yıldır bende
ben almadan öncesinde ise 3 yıl babasında kalmıştı karşı dava açarak kazandım... bu şahıs bir yıldır hukuken görme hakkı olmasına rağmen hiç aramadı kızımı görmek istemedi telefon numaramı bildiği halde aramadı sormadı çocuk aradığında yok dedirtti.. şimdi 2 temmuzda yani dün yasal hakkım diyerek gelip apar topar kızımı götürdü
tamamen hazırlıksız yakalandık beklemiyorduk o kargaşanın arasında kızıma telefon ve hat aldım verdim.. şahıs eşinin kıskanc olması nedeni ile şahsi numarasını bana ve benim ailmden kimseye vermiyor bizancak iş yerinden arıyorduk kendısını. senelik izinde olduğu için iş yerinden ulaşma şansım yok... onun bana kızımı almaya gelıyorum diye ulaşması 3. şahıslar yoluyla oldu.fakat kızımın telefonu cewap verilmiyor şuan.. dün ayrılığın ilk saatlerinde birkaç kez saklı gizli aramıştı heberini almıştım.. ama bu sabah en son 10:00 sularında konustuk annecim seni çok özledim diye ağladı... babası olacak canavar bağırıyordu kıracağım o telefonu yok konuşmak diyordu sesini duydum kızım ağlaya ağlaya telefonu kapattı ve o saatten beri ulaşamıyorum cevap vermiyor.. bu durumda nasıl bir hukuki mücadele başlatırım lütfen bana yardım edin.. orda çok mutsuz kızım.. henüz 9 yaşında ama 2 tane kardeşine dadılık yaptırılıyor su an dün telefonda dile getirmişti çocukalara bakıyorum diye.. isteyerek de gitmedi zaten... üvey anne kötü davranıyor.. lütfen bana yardım edin yüreğim yanıyor nazlı bebeğime ulaşamıyorum
çocukla kişisel ilişkinin değiştirilmesi konusunda aile mahkemesine başvurmanızı tavsiye ederim

mylowes
5-07-11, 08:07
zae
kardeşiniz ve eşi türkiyedemi yaşıyor almanyada mı
şöyle anlatayım, kardeşim türkiyeden almanyaya ailemin desteği ile üniversite okumak için gitti, ve okurken evlendi..gelinimiz almanya doğma büyüme., kardeşim türk vatandaşı olarak evlendi, şimdi alman vatandaşlığına geçiyor...ikiside almanyada yaşıyor şuanda...

mihire açıklık getireyim...kızın babası kendisi beyaz bir kağıda mihir senedi diye yazmış ve altına ulaşılmaz isteklerini doldurmuş,resmi nikah almanyada kıyılırken kardeşime bunu imzalatmışlar... imzaları kızın babası, kızın kefili olarak kızın dayısı, kardeşim için olan yeride kardeşim imzalamış, kardeşimin kefili babamın imza yeri boş..

ayrıca türkiyede hoca nikahı kıylırkende yine farklı bir kağıda mihir diye bişeyler yazdırdılar. ama o kadar uçuk rakamlar yoktu o mihirde...

2side üniv okuyor bu yıl bitiyor okulları..yani çalışabilecek bir diplomaya ve iyi kariyer yapacak bir iş bulma imkanına sahipler...allah aşkına bu mihiri kardeşim ömrü boyu çalışsa ödeyemez..hiçmi bir yolu yok, yada almanyada önerebileceğiniz bir aile avukatınız yok mu?

ayrıca danıştay mihir senedini hukuken geçerli kılmış diye biliyorum.acaba ne kadar doğru?

yardımcı olduğunuz için çok çok teşekkür ediyorum..:KK71:

ad3s
13-07-11, 08:07
Bir erkek boşanma davasında ki gerekçelerinde eşim bakımsız, pis sigara kullanıyor, vs bu tür şeyler sunduğunda bu gerçekten geçerli sayılabiliyor mu?

ad3s
13-07-11, 08:07
benim boşanma davam sürüyor şuan, gerekçelerim her gece dışarıda olması, sorumsuz olması. kürtaj olmamı istemesi(oldum) ailesinin evliliğimize müdahele etmesi yatak odamızla ilgili dahi annnesinin benimle gereksiz muhabetlere girmesi. ailemi eleştirmeleri. Beni aciz beceriksiz diye eşimin aşşağılaması. benimle konuşmaması evi sadece otel diye kullanması vs daaha çok şey. bir önceki başlıkta yazdıklarımda onun gerekçeleri. şuan çalışıyor sayılırım. he aileye hem kendisine maddi manevi tazmint davası açıyorm. kazanma ihtimalim nedir? takılarım kendilerinde. evin kilidini değiştirdiler eşyaalrımı alamıyorum. ne yapmalıyım bilmiyorum avukatım var ama çok hırslı değil bi garip.. lütfen yardımcı olun bana.

elkocum
14-07-11, 09:07
merhabalar...
siteyi tam kullanmasınıda bilmiyrum yanlışım varsa kusuruma bakmayın nlur..

avukat arkadaşlardan yardım istiyrum..

annem babam 10 sene önce bşandılar ama 2 tarafta bşanma ilamını almadılar...
10 senedirde aynı evde yaşıyrlar...
şimdi tam anlamıyla ayrılıcaklar.. fakat nüfüsta hala annemde babamda evli gözüküyor?

annemin tekrar bşanma davası açması gerekir mi ?
boşanma ilamı hala geçerlimi? babam alıp başkasıyla evlenebilir mi ?
annem dava açarsa nafaka alab,lir mi ? babam emekli...

yardımcı olursanız çok sevinirim..
teşekkürler..

zae
18-07-11, 07:07
elkocum
merhabalar...
siteyi tam kullanmasınıda bilmiyrum yanlışım varsa kusuruma bakmayın nlur..

avukat arkadaşlardan yardım istiyrum..

annem babam 10 sene önce bşandılar ama 2 tarafta bşanma ilamını almadılar...
10 senedirde aynı evde yaşıyrlar...
şimdi tam anlamıyla ayrılıcaklar.. fakat nüfüsta hala annemde babamda evli gözüküyor?

annemin tekrar bşanma davası açması gerekir mi ?
boşanma ilamı hala geçerlimi? babam alıp başkasıyla evlenebilir mi ?
annem dava açarsa nafaka alab,lir mi ? babam emekli...

yardımcı olursanız çok sevinirim..
teşekkürler..
boşanma ilamını almadan boşanma kararı kesinleşmiş olmaz yani anne ve babanız halen boşanmış sayılmıyorlar. bu durumda boşanma kararını veren mahkemeye gidip boşanma kararını kesinleştirebilirsiniz.

byrose
20-07-11, 12:07
merhaba, bu soruyu daha önce acill nafaka haakkında bir soru konu başlığı ile açtım ama kimseden cevap alamadım. yardımcı olursanız çok duacınız olurum. şimdiden tşkler..
ben evliyim eşimin 2 hanımıyım ilk eşinden 1 oğlu var. aylık nafaka ödüyoruz. :KK14: ben işe başladım maddi sıkıntımız yüzünden. Oturdugumuz ev kira ev sahibimiz satılıga çıkardı. aylık 500 kira ödüyoruz. Ben de bu evi biz alalım diye düşündüm bi bankacı arkadaşım kira öder gibi ev sahibi olabilecegimizden abhsetmişt. uzun vadelerde..
sorum şu ben evi kendi üstüme alıcam malum durumumuz nedeni ile. acaba bu bize ilerde karsı tarafın nafaka arttırımı davası fealn acsa problem olur mu. zaten kıt kanaat yaşıyorıuzç :KK5:benim çin çok önemli. cevap verirsen çok sevinirim :2:

gzdkpz
20-07-11, 20:07
Merhabalar avukat hanım

Boşandıktan sonra ödenmeyen yoksulluk ve iştirak nafakalarını icra yoluyla nasıl takibe alırım?Avukatım yok maalesef.
Şimdiden çok tşkler

avukatistanbul
21-07-11, 11:07
gzdkpz
Merhabalar avukat hanım

Boşandıktan sonra ödenmeyen yoksulluk ve iştirak nafakalarını icra yoluyla nasıl takibe alırım?Avukatım yok maalesef.
Şimdiden çok tşkler
merhaba
birikmiş nafakaları icra takibine koymanız gerekiyor
mahkeme kararı olduğu için ilamlı icra yapmalısınız, internette buna ilişkin icra formları mevcut doldurup icra dairesine başvurabilirsiniz
bu konuda bir avukat ile anlaşabilirsiniz, maddi durumunuz yoksa adli yardımdan avukat da talep edebilirsiniz ancak bunun için fakirlik belgesi vs ile durumunuz olmadığını ispatlamanız gerekir
avukata danışmaktan da çekinmeyin
Av.Merve Gurcan

seclusion
23-07-11, 15:07
merhabalar ben 28 yaşındayım 9 yıllık evliyim. 8 ve 3buçuk yaşlarında 2 oğlum var. dini inançlarımızın uyuşmaması sebebiyle boşanmak istiyorum. bu konuyu sebep göstererek dava açabilirmiyim?ddava uzun sürermi? en kısa boşanma ne kadar sürede gerçekleşiyor? hemen uzamadan bitmesini istiyorum. çalışıyorum. çocuklarımın velayeti kime kalır bu durumda? çocuklarında babaları gibi inançsız büyümelerini istemiyorum. cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

nessunal
23-07-11, 16:07
merhabalr benimde bir sorum olacak.kuzenim 20senelik evli fakat eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşıyorlar eşi sürekli başka kadınlarla birlikte oluyor 5 6 sene bir bayanla sevgiliymiş hatta altlı üstlü oturtmuş tabi kuzenimin haberi yok yanında iş de vermiş eşi herşey ortaya çıkınca inkar etmiş şiddete başvurmuş böyle 5 6 sene gitmiş şimdi o bayan yok ayrılmışlar.2010 ağustos ayında kuzenime eşi silah çekmiş annesi çocukları yiğenleri şahit bu olaya mahkemede onların şahitliği geçerli olurmu? bir de eşi baya varlıklı mal kısmının birazı kuzenimin üzerinde bunları mahkeme yoluyla alabilirmi eşi? kuzenim eşinden mal talep edebilirmi ya da tazminat talep etse alabilirmi? yardımcı olursanız çoook sevinirimmm :KK43: şimdiden çok teşekkür ederim

elkocum
26-07-11, 11:07
teşekkürederim cvabınız için..

babam bşanma ilamıni şimdi alıp başkasıyla evlilik yapabilir mi?

ve annem nafaka davası açabilir mi ?
yardımcı lursanız çok sevinirim..

basak 35
1-08-11, 06:08
selam benimde bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.
annemle babam yaklaşık 48 senelik evliler ve babam annemden boşanmak için dava açtı annemden boşanıp evladı yaşındaki biriyle evlenecekmiş daha önce bir dükkan vardı kendi işlettigi bu kadının üzerine devretmiş 2009 yılında şimdi çalışıp bagkurunu ödüyor kadının boşanma sebepleride çok saçma güya ailesi ile annem yıllardır görüşmesine izin vermemiş aksini ispatlıyacak çok sayıda delilim ve şahidim var kendinin şahidi 34 yıldır annemi görmeyen kendi akrabası.
sorum bu durumda davayı hakim red edermi annem boşanmak istemiyor zaten kalp hastası kendisi hiçbir geliride yok 250 tl tedbir nafakası baglatmıştım dava açarak birde evimizin tapusu arsa tapusu olarak geçiyor ama oturma raporu var sadece degişmemiş ben babamdan satış vaadi ile evi almıştım ama tapuyu vermedi parayıda iade etmedigi için bende şerh koydurdum bu durumdayken evi bir başkasına satabilirmi yardımcı olursanız sevinirim.

zae
1-08-11, 12:08
byrose
merhaba, bu soruyu daha önce acill nafaka haakkında bir soru konu başlığı ile açtım ama kimseden cevap alamadım. yardımcı olursanız çok duacınız olurum. şimdiden tşkler..
ben evliyim eşimin 2 hanımıyım ilk eşinden 1 oğlu var. aylık nafaka ödüyoruz. :KK14: ben işe başladım maddi sıkıntımız yüzünden. Oturdugumuz ev kira ev sahibimiz satılıga çıkardı. aylık 500 kira ödüyoruz. Ben de bu evi biz alalım diye düşündüm bi bankacı arkadaşım kira öder gibi ev sahibi olabilecegimizden abhsetmişt. uzun vadelerde..
sorum şu ben evi kendi üstüme alıcam malum durumumuz nedeni ile. acaba bu bize ilerde karsı tarafın nafaka arttırımı davası fealn acsa problem olur mu. zaten kıt kanaat yaşıyorıuzç :KK5:benim çin çok önemli. cevap verirsen çok sevinirim :2:
kusura bakmayın doğum yaptıktan sonra pek fırsat bulamıyorum. sorunuza gelirsek, eşinizin ilk eşi nafaka artırım davası açabilmesi için koşullarda değişiklik olması gerekiyor. sizin kredi ile bir ev almanız neticesinde durumunuzda bir değişiklik olmuyor-gelriniz değişmiyor çünkü. kendi üzerinize almanızı tavsiye ederim. kolay gelsin...

zae
seclusion
merhabalar ben 28 yaşındayım 9 yıllık evliyim. 8 ve 3buçuk yaşlarında 2 oğlum var. dini inançlarımızın uyuşmaması sebebiyle boşanmak istiyorum. bu konuyu sebep göstererek dava açabilirmiyim?ddava uzun sürermi? en kısa boşanma ne kadar sürede gerçekleşiyor? hemen uzamadan bitmesini istiyorum. çalışıyorum. çocuklarımın velayeti kime kalır bu durumda? çocuklarında babaları gibi inançsız büyümelerini istemiyorum. cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
en kısa sürede bitmesini istiyorsanız anlaşmalı boşanmalısınız eşinizinde rızası olması gerekiyor bu durumda. eğer eşiniz boşanmak istemezse inançlarınız uyuşmadığı için ve bu yüzden tartıştığınız ispatlarsanız ortalama 1 yılda bitecektir.

zae
nessunal
merhabalr benimde bir sorum olacak.kuzenim 20senelik evli fakat eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşıyorlar eşi sürekli başka kadınlarla birlikte oluyor 5 6 sene bir bayanla sevgiliymiş hatta altlı üstlü oturtmuş tabi kuzenimin haberi yok yanında iş de vermiş eşi herşey ortaya çıkınca inkar etmiş şiddete başvurmuş böyle 5 6 sene gitmiş şimdi o bayan yok ayrılmışlar.2010 ağustos ayında kuzenime eşi silah çekmiş annesi çocukları yiğenleri şahit bu olaya mahkemede onların şahitliği geçerli olurmu? bir de eşi baya varlıklı mal kısmının birazı kuzenimin üzerinde bunları mahkeme yoluyla alabilirmi eşi? kuzenim eşinden mal talep edebilirmi ya da tazminat talep etse alabilirmi? yardımcı olursanız çoook sevinirimmm :KK43: şimdiden çok teşekkür ederim

anlatıığınız olayları anne çocuk ve yeğenlerinin şahitliğinde ispatlayabilirse, karşı tarafında mal varlığı iyi ise, iyi bir tazminat kazanır. malvarğı ile ilgili bu konuda uzman bir avukata başvurmanızı tavsiye edeceğim çünkü bu durum hak ihlallerine maruz kalıyor. en azından danışmak için bir avukat ile yüz yüze görüşmelisiniz.

EseN77
merhabalar,

kuzenim evi terketti sonrada dilekçe verdi. eşi evdeydi ama sonra o da kendi annesinin yanına gitti. evden eşya almıolar sanırım avukatları almamaları söledi terke girmesin diye.?

yalnız dava 5.celsede hala bitmedi. karşı tarafın şahitlerinden biri geçen duruşmaya gelmedi.. talep edilen birşey yok. neden bu kadar uzatıyorlar anlamıyoruz. bu dava ne zaman biter. şiddetli geçimsizlikten açılmıştı ama anlaşmalı dava değil.. her iki tarafta davaya gitmiyor. kuzenim olacak celseye iştirak etse boşanma süreci hızlandırılır mı?

zae
EseN77
merhabalar,

kuzenim evi terketti sonrada dilekçe verdi. eşi evdeydi ama sonra o da kendi annesinin yanına gitti. evden eşya almıolar sanırım avukatları almamaları söledi terke girmesin diye.?

yalnız dava 5.celsede hala bitmedi. karşı tarafın şahitlerinden biri geçen duruşmaya gelmedi.. talep edilen birşey yok. neden bu kadar uzatıyorlar anlamıyoruz. bu dava ne zaman biter. şiddetli geçimsizlikten açılmıştı ama anlaşmalı dava değil.. her iki tarafta davaya gitmiyor. kuzenim olacak celseye iştirak etse boşanma süreci hızlandırılır mı?
davanın bitmesi için bütün delillerin toplanması gerekir, yani şahitlerin hepsinin dinlenmesi gerekir. dvacının avukatı varsa duruşmaya katılmasının etkisi yoktur. bir an önce tanıkların dinlenmesini sağlamak gerekir.

zae
elkocum
teşekkürederim cvabınız için..

babam bşanma ilamıni şimdi alıp başkasıyla evlilik yapabilir mi?

ve annem nafaka davası açabilir mi ?
yardımcı lursanız çok sevinirim..
her iki sorunuzun cevabı da evet :)

dominant89
2-08-11, 10:08
boşanma davam yargıtayda duruşmalı olacak davayı ben açtım ama artık boşanmak istemiyorum eşim profösör nsl nafaka sadece alabilirim

ggamze2000
2-08-11, 12:08
zae
arkadaşlar uzmanlık alanım olan boşanma ve nafaka davaları ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu konu altında elimden geldiğince cevaplayabilirim. konular çok çeşitli o yüzden arada sorularınız diğer başlıklarda gözden kaçabiliyor.
ben 15 yıllık evli bayanım 1 çocuğum var bana avukat önerebilirmisiniz ankarada telefonunu vb. haklarımı ögrenmek istiyorum

zae
3-08-11, 10:08
dominant89
boşanma davam yargıtayda duruşmalı olacak davayı ben açtım ama artık boşanmak istemiyorum eşim profösör nsl nafaka sadece alabilirim
siz temyiz etmişmiydiniz?

gizemkcan
9-08-11, 00:08
merhaba. biri iki yaşında, biri 1 aylık iki kızım var. eşimim maaşı bordroda 1250 lira. ben de öğretmenim. eşimin üzerine 15000 liralık araba var. boşanma sonunda çocuklarım için ne kadar nafaka alabilirim?
cevaplarsaniz çok sevinirim..

gizemkcan
9-08-11, 11:08
zae
arkadaşlar uzmanlık alanım olan boşanma ve nafaka davaları ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu konu altında elimden geldiğince cevaplayabilirim. konular çok çeşitli o yüzden arada sorularınız diğer başlıklarda gözden kaçabiliyor.
ne kadar nafaka alırım

merhaba. biri iki yaşında, biri 1 aylık iki kızım var. eşimim maaşı bordroda 1250 lira. ben de öğretmenim. eşimin üzerine 15000 liralık araba var. boşanma sonunda çocuklarım için ne kadar nafaka alabilirim?
cevaplarsaniz çok sevinirim..

brn_2011
12-08-11, 18:08
merhaba
1 buçuk yıllık evliyim 1 yaşında bebeğim var eşimden boşanmak istiyorum
sesbi şiddetli geçimsizlik şiddteli saygısızlık ve darp
hamileykeen birkaçkez kaba kuvvet uyguladı eşim devamlı kavga halindedyiz kavgalarımızda agresif hareketleri var bir keresinde bileğini kesmişti her kavgada aşırı sinirlenip bıçağı eline alıp boğazına dayıyor vuruyor kırıyor anormal halleri var
beni darp ettiğini nasıl ispat edicem illede rapor mu gerekiyor
ayrıca kendisinde hem mağdur kalmamak için hemde yaptıkları için tazminat istiyorum nafaka zaten vericek mecbur
nasıl olur ne yapmam gerekiyor yardımcı olusanız gerçekten çok sevinirim

tugen
12-08-11, 20:08
merhaba benim konum boşanma ve nafakayla ilgili değil ama cevaplarsanız çok sevinirim eşim 2 tane kızına nafaka ödüyo 1.1.2011 tarihinde yeni nafaka belirlendi bizde nafaka bedeli yüksek diye itiraz ettik hala bi cevap gelmedi bizim mi araştırıp sormamız gerekiyo yoksa mahkeme bize bilgi verirmi teşekkürler

rdlpstck
13-08-11, 00:08
mrblar..
direk konuya giriyorum
annem babam bosandı.yeni bosandılar.rahmetlı dedem yurt dısından emeklı.annemın hıc bı gelırı yok.ben ogrencıyım.sorun su:annem rahmetlı babasının maasını alabılır mı?alırsa hangi yolları izlemeliyiz?bu arada anneannem alıyor su anda dedemın maasını.
cvp verirsiniz umarım.sımdıden tskler.

esila00
10-09-11, 22:09
konu teyzem 50 yaşında ve eşinden ayrılıcak eşi boşanma davası açıcak sanırım daha açma herhangi bir belge gelmedi teyzeme ama bu zamana edinilmiş evlerin vs bazı şeylerin paylaşımını kendisi yapıyor eşi şunları,şunları sana veriyim bunlarda bana kalsın ayrılalım diyor 3 tane evleri var 2 si izmitte 1 ankarada izmittekiler senin olsun ankaradakide benim diyor ankaradakinin değeri daha yüksek ayrıca araba ve iş yeride var,yani lafın kısası teyzemi az bişey verip başından atmak istiyor.bazı tartışmalarında teyzem senin hayatında başkasıda vardır dediğinde var diyormuş yani aldattığındanda şüpheleniyor aldattığını mahkemede söylerse bütün mal varlığını alabilirmi teyzem, teyzemin kendisi emekli ama eniştem emekli değil 2 tane iş yeri var,boşanma davası açmadan satarsa eşi bazı şeyleri teyzemin ne yapması gerekir,ayrıca teyzemin telefonundan kendi telefonuna hakaret mesajları atmış mahkemede göstericem o mesajlarıda diyormuş onlardan bişey olurmu teyzem ben yazmadım kendisi yazmış atmış diyor,şuan ayrılar eniştem evde kalmıyor
lütfen acil yardım ne yapmalıyız

chelik
14-09-11, 07:09
Merhaba öncelikle böyle bir konu açtığınız ve yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim size.

2009 mart ayında babam beni eşimin evinden isteğim üzere geldi ve beni aldı. Daha sonra haberli görüşmeye gittiğimizde eşyalarımı karşı tarafın çöp torbalatıyla kapıya koyması neticesinde eşyalarımı almak zorunda kaldım.
3 ay sonra bana eve dön çağrısı adı altında noterden igtar geldi ve bende arayıp sormadan gönderdiği evrakın anlamsızlığına kızarak şiddetli geçimsizlikle dava açtım dilekçemde manevi 10.000 tl manevi tazminat ve ailemin taktığı ziynetleri istedim (evlendiğimizde annesi ve kendisi el koymuştu eşimin annesiyle birlikte oturuyordum) onun üzerine bende 65.000 tl ve nafaka talep eden bir dilekçe ile evi terkettiğime dair savunma yapmıştı. sonrasında 11/09/2009 tarihli dilekçemle bende utanarak söyleyemediğim evliliğimin gerçek bitme sebebi olan cinsel konularla alakalı açıklayıcı ve karşı tarafın psikolojik tedavi gördüğüne dair kendi doktorundan rapor ilaçlarının araştırılmasına dair istemde bulundum. Mahkeme bizi adli tıpa sevketti. onun adli tıpa gittiğine dair bilgi geldi ve bende gittim bir sonraki duruşmada. Benim raporum 2 ayda geldi ve raporda psikolojik patalojik ve fiziksel hiç bir sorunu yoktur sonucu çıktı. Karşı taraf benden 3 ay önce gitmesine rağmen bir sürü sıkıntı çıktı. yani hastaneye giriş yaptığını muayeneye girmediğini falan öğrendik. 2009 eylül ayından beri adli tıp raporu bekleniyor. bu esnada şahitlerimiz dinlendi benim ailem ve yakınlarım kayınvalidemden dolayı evimize pek gelemediği için şahitlerim sadece onların yakınlarından oldu. bende annem ve bebamı bir de iş arkadaşımı şahit gösterdim. onların şahitleri dinlendi ve bir teyzesi benim lehime şahitlik yaptı gibi. yani evliliğimde cinsel sorunlarım olduğunu anlatmaya çalıştığımı böyle bir şeylerden ona bahsettiğimi söyledi kendisi hastanede çalıştığı için ondan yardım istemiştim ama net anlatmamıştım. doğruydu yani. benden nafa alabilmek için sigortasını kestirmiş halen çalıştığı da şahitleri vasıtasıyla ortaya çıktı. evlilik 15 ay sürdü.. bu aşamada mahkeme nasıl sonuçlanır ve adli tıp raporunun erken gelmesi için ya da kasti bir şey yapılıyorsa bunun için ben ne yapabilirim. birde son mahkemem dün oldu hakimin değiştiğini gördüm bu davayı nasıl etkiler...

tila41
30-09-11, 10:09
meraba ... ben iki yıllık eviliyim. evliliğimizin ilk yıllarından itibaren eşimle sürekli kavga ettik. bana hamileyken şiddet uyguladı ve bebeğim öldü. ama kimseye söylemedim. en son bir ay önce beni dövüp babamı arayıp beni almasını istedi. şimdi ailemin yanındayım. darp raporu alıp polise şikayette bulundum.psikolojik olarak kötü olduğumdan ailem beklememi istiyo ama ben boşanmak istiyorum.bana şiddet uyguladığını eşimin ailesi gördüler ama aleyhime şahitlik yapıcaklarından eminim.eşim sigortalı işte çalışıyodu.ben şimdi ziynetlerimi tazminat ve nafaka istiyorum.bunlardan hangisini alanbilirim.rapor varken şahite ihtiyacım olurmu?

lütfen yardım edin şimdiden teşekkür ederim.

adlina
1-10-11, 12:10
sevgili arkadaşım,sizden acilen yardım istiyorum.ailecek çok zor durumdayız.ne yapacağımızı bilemiyoruz.ablam 1 yıl 3 ay önce bir evlilik yaptı.çok kısa sürede verdiği karar sonucu yaptığı evlilik maalesef hepimizin hayatını mahvetti.ablam 42 o insan da 47 yaşında.ikisinin de ikinci evliliği.ablama türlü vaadler ve güzel sözlerle yaklaşarak onu kandırdı.kendini bambaşka bir insan olarak göstererek ablamın kalbine ve hayatına girdi.biz bunları sonradan idrak ettik.meğer alkolik,küfürbaz ve psikopat ruhlu biriymiş.ırsi bir rahatsızlığı varmış.elleri titriyor.ablama içtiğim ilaçtan oluyor.geçici diye yalan söylemiş.ablamın oğlunu en başta kabullendi fakat sonradan küçücük çocukla sürekli kavga ederek,çocuğa manevi eziyet ederek ablamı ve çocuğu yıprattı.başka şehirden gelip ablamla şu an bulunduğumuz şehre yerleştiği için serbest işini bırakmıştı.(küçük bir dükkanı varmış)bu şehirde girdiği 5 -6 tane işten türlü sorunlar çıkararak ayrıldı.herkesle,annesiyle dahil tartışıyor.evlilik boyunca ablamın maaşıyla geçindiler.sürekli içki ve sigara içiyor.hzursuzluk çıkarıp ablama ve oğluna baskıcı ve despot tavırlarla muamele ediyor.ve küfürler ediyor.babama ve bana da sataştı çoğu kere.babama da küfürler ediyor.her konuda yalanlar söylüyor.ablama ev vaadi vermişti.ama anlaşılan parası da yokmuş.türlü bahaneler ve yalanlarla bizleri oyaladı.ablam evden vazgeçmişken,onu ev almaya ikna ederek kredi çekmesini sağladı.ve şu anda ablam sadece kendi parası ve 85 milyarlık krediyle kendi üstüne evi aldı.ama ablamın sürekli alttan alıcı yaklaşımlarına rağmen,evde sorunlar çıkartmaya devam etti.en son 13 yaşındaki oğlunu evden kovmuş.ya oğlun ya ben demiş.zavallı ablam onun evden gitmesini istemiş,ayrılmak istediğini,bu şekilde yapamayacağını anlatmaya çalışmış.baş edememiş.kolonya dökerek evi yakmaya kalkmış bu şahıs..ve evden gitmemiş.ablam şu an kendi aldığı evden oğlunu alarak ayrıldı.elin psikopatı evde kalıyor ve boşanmaya yanaşmıyor.hatta seni,oğlunu ,babanı,yani kısacası tüm aileni öldürürüm diye tehditler savuruyor.hapse girerim orada rahat rahat yaşarım diyor.sürekli bizleri tehdit ve taciz ediyor.biz şimdi ne yapmalıyız?biz bundan sağsalim kurtulabilir miyiz?ablam dava açsa boşanabilir mi?bu psikopat beş kuruş para ödemediği halde evde hak talep eder mi?ablam borç içinde.evinin sefasını çekeceğe yere bu adamın cefasını çekiyor.biz ne yapmalıyız?bize yol gösterir misiniz lütfen? :KK59:

avukat55
3-10-11, 09:10
tila41
meraba ... ben iki yıllık eviliyim. evliliğimizin ilk yıllarından itibaren eşimle sürekli kavga ettik. bana hamileyken şiddet uyguladı ve bebeğim öldü. ama kimseye söylemedim. en son bir ay önce beni dövüp babamı arayıp beni almasını istedi. şimdi ailemin yanındayım. darp raporu alıp polise şikayette bulundum.psikolojik olarak kötü olduğumdan ailem beklememi istiyo ama ben boşanmak istiyorum.bana şiddet uyguladığını eşimin ailesi gördüler ama aleyhime şahitlik yapıcaklarından eminim.eşim sigortalı işte çalışıyodu.ben şimdi ziynetlerimi tazminat ve nafaka istiyorum.bunlardan hangisini alanbilirim.rapor varken şahite ihtiyacım olurmu?

lütfen yardım edin şimdiden teşekkür ederim.
boşanma davanız için aldığınız darp raporu çok güçlü delil teşkil eder. ancak bir veya iki şahitiniz de olsun. şahitleriniz akrabalarınız, anneniz, babanız olabilir.
boşanma davanızı açarken maddi manevi tazminat talep edin ayrıca ziynet eşyalarınızın gram ve türlerini belirterek talep edebilirsiniz.

tila41
3-10-11, 09:10
avukat55
boşanma davanız için aldığınız darp raporu çok güçlü delil teşkil eder. ancak bir veya iki şahitiniz de olsun. şahitleriniz akrabalarınız, anneniz, babanız olabilir.
boşanma davanızı açarken maddi manevi tazminat talep edin ayrıca ziynet eşyalarınızın gram ve türlerini belirterek talep edebilirsiniz.
ilginiz için çok teşekkür ederim bu sıkıntılı günlerimde beni aydınlattınız.

Deryas
6-10-11, 13:10
Tam hatırlayamıyorum ama adli tatil sırasında annem boşanma dilekçesi verdi.1 ay öncesinde de kapıya polis gelip bazı sorular sormuş aralığın 6'sında mahkemesinin olduğunu söylemiş fakat anneme ya da babama herhangi bir bildiri gelmedi.
bu ne kadar zaman içerisinde geliyor mesela biz tarihi biliyoruz fakat saati bilmiyoruz.Bu kadar uzun sürmemesi gerekir diye düşünüyorum arkadaşlar bilen varsa cevaplayabilirse sevinirim ya da ben nasıl öğrenebilirim.Hani geldi de elimize mi ulaşmadı..... :26:

plaj
6-10-11, 19:10
merhaba avukat hanım bana yardımcı olursanız çok sevinirim....eşimle devamlı annesi yüzünden tartışıyoruz...ancak annesi artık bizimle deil kızında ama.. uzakta olduğu halde halen hayatımızın içinde bi şekilde bişey diyo ve eşim benden soğuyo hiç huzur bırakmıyo......evliliğimin ilk yılların da bu kadın hep benim özğürlüğümü kısıtladı her hoşuna gitmeyen durumda kavga çıkardı hakaret ve küfürler etti ve ediyor bana.....çocuğum var 1.5 yaşında .....................bizimle oturduğu sırada çocuğum olmasın diye yapmadığı kalmıyodu ....bi kere beni evden kovdu bende ya hamileysem dedim sen de çocuğunda geber diye bağırdı bana......eşim hepsine şahit ve o kadına asla güvenmem.........şimdide oğluyla telefonda görüşürken duygu sömürüsü yapıyo torunumu al gel diyor ...ben bu kadına ve kızına kesinlikle güvenmiyorum zaten bizim çocuğumuz çok zor oldu....eşimde götürcem diye diretiyo tam 3 gündür kavga ediyoruz................ve ben boşanmaya karar verdim.....................çocuğumu bana verirlermi ve ne kadar nafaka alabilirim..........davayı sen açarsan birşey hak edemezsin diyolar doğrumu çocuğunuda alamazsın diyolar...............ve ben bu kadına çocuğumu asla göndermekte istemiyorum zorla götürürse ne yapabilirim ne olur yardım edin....................................evin tapusuda 3:2 si benim.............ayrıyeten eşimim annesi ilk evlendiğimizde yıllarda namusuma kadar dil uzattı....ve bu hakaret ve küfürleri onada tazminat davası açabilirmiyim..............teşşk ederim