2011 KPSS Eğitim Bilimlerine hazırlananlar

SiYaHinCiM
9-01-11, 20:01
daisy87
,

canım benimde felsefe grubu, daha doğrusu sosyoloji okuyorum bir taraftan formasyon alıyorum, son sınıfım, dershaneye gitmiyorum bu sene zaten dersler çok yoğun yinede elimden geleni yapıcam olmazsa da seneye evde kendi kendime hazrlanmayı düşüyorum, bu arada erinlik ergenlikle ilgili cvb için teşekkür ederim
ihtiyaçta şöyle diyor erinlik evresinde cinsel açıdan olgunlaşmaya başladığını gösteren gelişmelerde olur bunlar birincil cindiyet özellikleri ve ikincil cinsiyet özellikleridir.burada birincil özellikler doğrudan üremeyle ilgili ikincil özellikler ; göğüslerdeki,tüydeki ve sesteki değişiklikler..10-18 yaş arası testestoran ve östrojön hormnaları salğılanıyor.ikincil cinsiyet özelliklerinin başlaması erinlik döneminde oluyor.Adet kanaması da erinliğin değil ergenliğin belirtisidir diyor.

kitapta ha bire erinliği anlatmış ama net değil, özetle ikincil cinsiyet ereinlik, birincilde ergenlik tir diyebilir miyiz? ben bu konuyu kafanızı daha ğrıtcanım gibi sanki :kk77:
ben de formasyon alıyorum canım geçen yıl mezun oldum. gerçekten çok yoğun oluyo Allah yardım etsin hepimize:KK31: evet ikincil cinsiyet özellikleri erinlikte,birincil cinsiyet özellikleri ergenlikte desek yanlış olmaz sanıyorum:KK19:

daisy87
9-01-11, 21:01
SiYaHinCiM
ben de formasyon alıyorum canım geçen yıl mezun oldum. gerçekten çok yoğun oluyo Allah yardım etsin hepimize:KK31: evet ikincil cinsiyet özellikleri erinlikte,birincil cinsiyet özellikleri ergenlikte desek yanlış olmaz sanıyorum:KK19:
:KK70: şimdi birde aynı gruptaymışız :90:, ben anadoludan alıyorum d grubundayım sen, osmangazi dede olabilirsin tabi

SiYaHinCiM
9-01-11, 22:01
daisy87
:KK70: şimdi birde aynı gruptaymışız :90:, ben anadoludan alıyorum d grubundayım sen, osmangazi dede olabilirsin tabi
yok artık ben de anadoludan alıyorum ve d grubundayımmmm:KK52: ayyy sınıf arkadaşı çıktık:KK52::KK52:

daisy87
10-01-11, 09:01
:KK60: süper ya, görüyomusun şu kadınlar kulübünü nelere kadir :81:, du bakıyım sınıfta var bir kaç kişi tarih okuyan ama benim aklımda birtek uzun boylu ince güzel kız kaldı sanırsam osun:KK60:

daisy87
10-01-11, 09:01
o değilsende yine de güzelsin yanlış anlama:KK60: pot kırmıyım şimdş, ya çünkü sınıfta tarih okuyup muhabbettimin geçtiği tek kişi var oda bahsettiğim selvi boylu kız D:, sınıf arkadaşım forum arkadaşım benim:KK52::KK52:

SiYaHinCiM
10-01-11, 10:01
ayy çok şaşırdım hey gidi KK :KK52:
:KK60: yok o değilim:KK60: o kadar uzun olunur mu yaa:KK1: maşallah güzel kız tabi:KK69: geçen hafta materyalde sunum yapmıştık harita falan? yoktun sanırım:KK12: dur özelden konuşalım yavvv:KK66:

pembelii
10-01-11, 10:01
Offf off offf ben hiç çalışamıyorummm aynı şeyleri çalışmak çok sıkıyo artık beniiii ağlamak istiyorummmmm :KK43::KK43::KK43:

daisy87
10-01-11, 18:01
SiYaHinCiM
ayy çok şaşırdım hey gidi KK :KK52:
:KK60: yok o değilim:KK60: o kadar uzun olunur mu yaa:KK1: maşallah güzel kız tabi:KK69: geçen hafta materyalde sunum yapmıştık harita falan? yoktun sanırım:KK12: dur özelden konuşalım yavvv:KK66:
canım ben derse bayağı gecikmiştim o arada yaptın o zaman sunumu, çünkü ben geldiğimde kimyacı,matemetikçi birde besyo cular sunum yapmıştı yanılıyor muyum ?

daisy87
10-01-11, 18:01
kızlar bugün gittim 2 adet yaprak test aldım, ikisi de 2009 yayını ve eğitim bilimleri, yargı ve yedi iklim 3 dern6 lr verdim, sonuçta yaprak test 2011 olmasada olur dedim şimdilik artı farklı ve en çok kullanılan 2 yayından daha soru çözmüş olucam,neyse ben gelisimden bilişsel gelişime çalışmaya devam ediyim herkese kolaylıklar diliyorum...

SiYaHinCiM
10-01-11, 19:01
daisy87
canım ben derse bayağı gecikmiştim o arada yaptın o zaman sunumu, çünkü ben geldiğimde kimyacı,matemetikçi birde besyo cular sunum yapmıştı yanılıyor muyum ?
doğru canım bu hafta onlar yaptı. bizim yılbaşından önceydi karıştırdım haftaları:KK1:

yaprak testler almışsın yayınlar iyi sonuçta canım ben bulduğumu çözüyorum, ben de bugün bir anayasa konu anlatımı bir de ''matematik öğreten'' aldım uzman kariyerden:KK66:

herkese iyi çalışmalar:KK16:

dove
10-01-11, 22:01
sınıf arkadaşı çıkmışsınız yok artıkkkkk :KK1:
rehberlik çalışıyodum, yurdun çalışma salonunu idare kitlemiş, tadilat falan var herhalde. bütün eşyalarım içeride kaldııııııı :KK52:

SiYaHinCiM
10-01-11, 22:01
dove
sınıf arkadaşı çıkmışsınız yok artıkkkkk :KK1:
rehberlik çalışıyodum, yurdun çalışma salonunu idare kitlemiş, tadilat falan var herhalde. bütün eşyalarım içeride kaldııııııı :KK52:
:KK60:şaka gibi gerçekten sınıf arkadaşı çıktık:KK64:
rehberliği çok merak ediyorum zor diyolar, ikinci dönem başlıcakmış dershanede:26:

daisy87
10-01-11, 23:01
SiYaHinCiM
:KK60:şaka gibi gerçekten sınıf arkadaşı çıktık:KK64:
rehberliği çok merak ediyorum zor diyolar, ikinci dönem başlıcakmış dershanede:26:
kk nın gücü diycez bu duruma ,binlerce üyesi olunca e dünyada küçük olunca böyle oldu :KK52:

bu arada siyahincim diyim , hangi dershaneye gidiyorsun , birde ben çok merak ediyorum dershanaelerde anlatım sırası ve planı nedir, mesela ben 2. döneme kadar eğitimi bitirmeye çalışcam, tabi daha gelişimin başındayım nasıl bitirceksem artık, 2. dönemdede genel yetenek genel kültüre başlıycam bir taraftanda eğitimden denemeler çözücem,şimdilik böyle planladım ama ne kadar mantıklı kestiremiyorum, eğitimi yetiştirebilirmiyim, bn bu ay mezun oluyorum ikinci dönm birtek formasyon alıcam, ama 2, dönem formasyon için ne zaman başlar kaç hafta tatil verirler bilmiyorum akademik takvimde belirtmemişler henüz, inşlahh uzun bir tatil dönemi olurda eğitimi bitiririm yani konularını:KK70:

SiYaHinCiM
10-01-11, 23:01
daisy87
kk nın gücü diycez bu duruma ,binlerce üyesi olunca e dünyada küçük olunca böyle oldu :KK52:

bu arada siyahincim diyim , hangi dershaneye gidiyorsun , birde ben çok merak ediyorum dershanaelerde anlatım sırası ve planı nedir, mesela ben 2. döneme kadar eğitimi bitirmeye çalışcam, tabi daha gelişimin başındayım nasıl bitirceksem artık, 2. dönemdede genel yetenek genel kültüre başlıycam bir taraftanda eğitimden denemeler çözücem,şimdilik böyle planladım ama ne kadar mantıklı kestiremiyorum, eğitimi yetiştirebilirmiyim, bn bu ay mezun oluyorum ikinci dönm birtek formasyon alıcam, ama 2, dönem formasyon için ne zaman başlar kaç hafta tatil verirler bilmiyorum akademik takvimde belirtmemişler henüz, inşlahh uzun bir tatil dönemi olurda eğitimi bitiririm yani konularını:KK70:
aynen dünya küçük:KK1:
egemize gidiyorum canım, bir tek rehberlik ikinci dönem başlıcakmış, program dersi geçen hafta bitti onun yerine öğretim yöntemleri başladı. diğer bütün dersler aynı anda gidiyo işte.. biraz kafam karışıyo ama halletcez napalım:KK55: dershaneden çok memnunum da işte hafta içi okul, hafta sonu dershane olunca çok yorucu oluyo. aynı anda birkaç eğitim dersine baksan sen de? hem sıkılmazsın. ama sen bilirsn tabi canım,genel kültür genel yetenekten matematik ve vatandaşlık beni biraz fazla zorluyoo :KK50: çok soru çözmek lazım ama düzeni oturtamadım daha. halledersin diye düşünüyorum canım.
ikinci dönem 16 şubatta başlıyo sanırım emin değilim ama öyle bir söylenti dolaşıyodu:KK1: ben de ona güveniyorum bu tatilde çok ilerlememiz lazım iyi bir fırsat bizim için:KK19:

AskInihan
11-01-11, 10:01
Arkadaşlar buluvermiş birbirlerini,çok hoş ya.
Bugün rehberliğe geçtim ama niyeyse hiiiç çalışmak gelmiyor içimden ya...:KK50:

AskInihan
11-01-11, 11:01
Bu arada şunu eklemek istiyorum ihtiyaç'ın soruları hakkında kimseyi yanlış yönlendirmek istemem,kitaplarındaki sorular güzel ve konuyu pekiştirici ben yaprak testlerinden çözdüklerimi biraz basit bulduğumu söylemek istemiştim geçen gün, çünkü kitaptakilere benziyordu.Yine de çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Yanlış anlaşılma olmasını istemem.
Kolay gelsin hepinize....

SiYaHinCiM
11-01-11, 11:01
yok canım hepimiz birbirmize yardım etmek için burdayız, fikirlerimiz önemli tabi hep soruyoruz o kaynak nasıl bu kaynak nasıl diye. diğerlerine göre daha kolay sorular olduğu bir gerçek tabiki, anlamak için daha iyi ama mecburen biraz daha zorlarını da çözmek zorundayız:KK70: her çeşit soru çözücez artık:KK61:

dove
11-01-11, 18:01
fstklkurabye
Bu arada şunu eklemek istiyorum ihtiyaç'ın soruları hakkında kimseyi yanlış yönlendirmek istemem,kitaplarındaki sorular güzel ve konuyu pekiştirici ben yaprak testlerinden çözdüklerimi biraz basit bulduğumu söylemek istemiştim geçen gün, çünkü kitaptakilere benziyordu.Yine de çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Yanlış anlaşılma olmasını istemem.
Kolay gelsin hepinize....
ihtiyacın sorularını basit bulduğumu ben de yazmıştım.
ihtiyacı çözüyorum neredeyse yanlış çıkmıyor. pegem ya da yedi iklime geçiyorum. pöfff. ne kadar zorlanıyorum!

ihtiyacın konusunu çalışıp başka kaynakları mutlaka çözün.
ben zorlanıyorum diğer kaynaklarda.. :KK50:

Yurtta çalışma salonunda çalışıyodum 2 gündür çalışma salonu kilitli. bütün kitaplarım içeride kaldı. çalışamıyorummmmmmmmmm!! :KK53:

lolita19
11-01-11, 19:01
ya kızlar benm de oturup çalışmam gerek, bu geçen kpssye çalışamamıştım okulu bitirmek için dershaneye gttm ama memnn kalmadım şimdi yükseklisansa başladım şimdi ben derslere mi gideyim araştırma ödevlerimi mi yapayım sonra dil mi çalışayım sonraaa kpssyemi çalışayım bir sürü ders var bide. geçen girdiğim kpssde beni en çok anayasa zorladı eğitimdende rehberlik sorularının bazıları ya bana bir yol gösterin beynim durdu :KK37:

dove
11-01-11, 21:01
lolita19
ya kızlar benm de oturup çalışmam gerek, bu geçen kpssye çalışamamıştım okulu bitirmek için dershaneye gttm ama memnn kalmadım şimdi yükseklisansa başladım şimdi ben derslere mi gideyim araştırma ödevlerimi mi yapayım sonra dil mi çalışayım sonraaa kpssyemi çalışayım bir sürü ders var bide. geçen girdiğim kpssde beni en çok anayasa zorladı eğitimdende rehberlik sorularının bazıları ya bana bir yol gösterin beynim durdu :KK37:
senin işin çok zormuş ya... hepsini bi anda yapmaya çalışıyorsun :KK43:
yükseklisansa başlamışsın bitir zaten. dil neden çalışman gerekiyor? KPDS mi
intermediate den yüksek seviyedeysen Bahardaki kpds den 1 buçuk 2 ay önce deneme çözsen sık sık iyi gelir.

lolita19
11-01-11, 22:01
valla zor ya bi de evde tek kalıom zaten herşey benim üstümde hem ev hanımı hem öğrenciyim :KK37: dili yükseltmek istiorum cnm ondan araştırma görevlisi olarak başvurmak istiyorum valla bakalım ne olcak sonum :KK52:

XXXzeynepXXX
12-01-11, 08:01
merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim kpss hakkında arştırma yaparken sitedeki bu bölümü gördüm ve hemen üye oldum :))) .
okulöncesi öğretmenliği 1. sınıf öğrencisiyim.
biliyorum kpss ye girmeme çok var daha ama ben şimdiden merak etmeye başladım.. sınav hakkında hiç bir bilgim yok.2014 yılında mezun olacağım. mezun olduğum zaman hangi sınavlara girmem gerekiyor????
bilgilendirirseniz gerçekten çok sevinirim.:KK16:

AskInihan
12-01-11, 10:01
Lolita ben bir sınavla baş edemiyorum Allah yardımcın olsun senin.
Zeynep hoş geldin,daha erkenmiş ama şu sınav insanı taa en başından düşündürtüyor değil mi? Dört yılda belkide değişir bir şeyler,değişmezse genel kültür genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavlarına girmen gerekiyor.

Dove bütün kitapların mı orda,ne zaman açılacak ki orası?Bir yetkiliye söylesen de alsan eşyalarını. İnsan sinir olur gerçekten. Boşa vakit kaybı.

Ve ben size yine bir soruyla geldim.
Programdan soru çözüyordum.İhtiyaç'taki soruda uzak hedefler ideal insan tipini tanımlar demiş. Yargı'da ise genel hedeflerin tanımında şu ifade kullanılmış "ülkenin eğitim felsefesine bağlıdır. İdeal inan niteliklerini belirtir. Türk Milli Eğitim Kanunu ile düzenlenir." demiş.
Aklım yine karıştı ve açıkçası ben de ideal insan tipini uzak hedefler içerisinde biliyordum. Okuldaki kaynakta da öyle yazıyordu.Acaba Yargı'daki bu ifadeyi ben mi anlamadım yoksa bir yanlışlık mı var.
Bilgilendirirseniz çok sevinicem,şimdiden teşekkürler.

SiYaHinCiM
12-01-11, 11:01
canım halısın yargıdaki tanımda farklılık var.
uzak hedeflerini ideal insan nitelikleri oluşturur.
anahtar kelimeler;
-politik felsefesi
-kuruluş ideolojisi
-soyut ifadeler, toplumdur.
genel hedefler ise programın genel sonuçlarını, doğrultusunu gösterir. eğitim felsefesini yansıtır. örneğin milli eğitimin genel hedefeleri.

KiymiziAba
12-01-11, 14:01
XXXzeynepXXX
merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim kpss hakkında arştırma yaparken sitedeki bu bölümü gördüm ve hemen üye oldum :))) .
okulöncesi öğretmenliği 1. sınıf öğrencisiyim.
biliyorum kpss ye girmeme çok var daha ama ben şimdiden merak etmeye başladım.. sınav hakkında hiç bir bilgim yok.2014 yılında mezun olacağım. mezun olduğum zaman hangi sınavlara girmem gerekiyor????
bilgilendirirseniz gerçekten çok sevinirim.:KK16:
değişiklik olmazsa kpss gy-gy(sabah oturumu) ve eğitim bilimleri sınavlarına gireceksin

daha çok var canım sana. ne bu acele:KK1:

XXXzeynepXXX
13-01-11, 06:01
KiymiziAba
değişiklik olmazsa kpss gy-gy(sabah oturumu) ve eğitim bilimleri sınavlarına gireceksin

daha çok var canım sana. ne bu acele:KK1:
cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama inanın merak ediyorum.. :))
sizlerede sınavınızda başarılar diliyorum..

XXXzeynepXXX
13-01-11, 06:01
fstklkurabye
Zeynep hoş geldin,daha erkenmiş ama şu sınav insanı taa en başından düşündürtüyor değil mi? Dört yılda belkide değişir bir şeyler,değişmezse genel kültür genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavlarına girmen gerekiyor.

Dove bütün kitapların mı orda,ne zaman açılacak ki orası?Bir yetkiliye söylesen de alsan eşyalarını. İnsan sinir olur gerçekten. Boşa vakit kaybı.

Programdan soru çözüyordum.İhtiyaç'taki soruda uzak hedefler ideal insan tipini tanımlar demiş. Yargı'da ise genel hedeflerin tanımında şu ifade kullanılmış "ülkenin eğitim felsefesine bağlıdır. İdeal inan niteliklerini belirtir. Türk Milli Eğitim Kanunu ile düzenlenir." demiş.
Aklım yine karıştı ve açıkçası ben de ideal insan tipini uzak hedefler içerisinde biliyordum. Okuldaki kaynakta da öyle yazıyordu.Acaba Yargı'daki bu ifadeyi ben mi anlamadım yoksa bir yanlışlık mı var.
hoşbuldum...sizede teşekkür ederim :)) sınavınızda başarılar..

dove
13-01-11, 21:01
fstklkurabye

aldım canım, sonunda... :)
tarih çalışmaya başladım.

AskInihan
14-01-11, 08:01
SiYaHinCiM
canım halısın yargıdaki tanımda farklılık var.
uzak hedeflerini ideal insan nitelikleri oluşturur.
anahtar kelimeler;
-politik felsefesi
-kuruluş ideolojisi
-soyut ifadeler, toplumdur.
genel hedefler ise programın genel sonuçlarını, doğrultusunu gösterir. eğitim felsefesini yansıtır. örneğin milli eğitimin genel hedefeleri.
Yani ideal insan tipi uzak hedefte, çok sağol canım,kolay gelsin.

SiYaHinCiM
14-01-11, 11:01
fstklkurabye
Yani ideal insan tipi uzak hedefte, çok sağol canım,kolay gelsin.
evet canım. rica ederim:KK16:

ela.
14-01-11, 14:01
arkadaşlar kpss sonucunu öğrenemdim bir türlü ya deli olcam eve postayla sonuç geliyor mu bilginiz var mı?

zeynepcer
15-01-11, 19:01
merhabalar bayağıdır yazamadım
yoğunum ders filan hak getire çalışamıyorum
bide taşınma işi çıktı hemde başka şehre 2 ayda onunla uğraşırım
bana öğretmenlik hayall:KK59:

dove
15-01-11, 20:01
selamlar,
ben pek ilerleyemiyorum bu aralar...
eski konuları tekrar edip duruyorum.
bi kaç sorum olacak......

Aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğrudur? (İKİ ŞIK ARASINDA KALIP YANLIŞ YAPTIM)
A) Öğrenme, gelişim ve hazırbulunuşluğu da kapsamaktadır.
B) Olgunlaşma biyolojik bir değişimdir.

dove
Hangisi ergenlik döneminin gelişim görevlerinden biri DEĞİLDİR?

A) Kendine karşı olumlu tutum geliştirmek
B) Toplumsal sorumluluklarını yerine getirmek

dove
Beş yaşındaki Gamze'ye önünde duran kare biçimindeki legoların mı yoksa üçgen biçimindeki legoların çok olduğu sorulur. Gamze kare biçimindeki legoların çok olduğunu söyler. Sonra bütün legoların mı yoksa kare biçimindeki legoların mı çok olduğu sorulur. Gamze tekrar kare biçimindeki legoların çok olduğunu söyler.

Bu durumunun nedeni Piaget'nin gelişim kuramında aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir?

CEVAP: ODAKLANMA

NEDENNNNNNNNNNNN?

zeynepcer
16-01-11, 09:01
dove
selamlar,
ben pek ilerleyemiyorum bu aralar...
eski konuları tekrar edip duruyorum.
bi kaç sorum olacak......

Aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğrudur? (İKİ ŞIK ARASINDA KALIP YANLIŞ YAPTIM)
cevap b
gelişim öğrenmeyi kapsar çünkü

dove

cavap b mi
toplumsal sorumluluk için erken geldi

AskInihan
16-01-11, 11:01
[/QUOTE]

Canım bence cevap B çünkü olgunlaşma kasların gelişmesi,hazır hale gelmesidir,kasların bir işi yapabilecek duruma gelmesi biyolojik bir durumdur.

AskInihan
dove

Cevap A olmalı,çünkü kendine karşı olumlu tutum geliştirmek okul dönemi için geçerli,ergenlikte toplumsal sorumlulukları yerine getirmeye istekli oluyor ve görevleri yerine getirebiliyor diye biliyorum.

AskInihan
dove
Beş yaşındaki Gamze'ye önünde duran kare biçimindeki legoların mı yoksa üçgen biçimindeki legoların çok olduğu sorulur. Gamze kare biçimindeki legoların çok olduğunu söyler. Sonra bütün legoların mı yoksa kare biçimindeki legoların mı çok olduğu sorulur. Gamze tekrar kare biçimindeki legoların çok olduğunu söyler.

Bu durumunun nedeni Piaget'nin gelişim kuramında aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir?

CEVAP: ODAKLANMA

NEDENNNNNNNNNNNN?
Canım çok emin değilim amaaa odaklanma tek bir özelliğe göre düşünmek ya,Gamze ilk başta karelerin çok olduğunu görmüş ve ona odaklanmıştır,ikinci soruda tüm legoların daha çok olduğunu görememiş sadece karelerin çok olduğuna odaklandığı için yine karelerin çok olduğunu söylemiştir.
Odaklanmada korunumu kazanamama durumu var yani azlığı çokluğu henüz tam kavrayamamış.
Umarım cevabımla rezil olmamışımdır:KK52:
Sorular da çok zormuş ya,notlardan yararlanmadan çözemedim.

AskInihan
Neslivicdan üzülme ya tüm telaşın bittikten sonra bi çalışırsın herkesten iyi yaparsın yeter ki sen vazgeçme.
Kızlar bu ara ben de bir saldım ki sormayın 1 haftadır doğru düzgün baktığım yok,
Rehberliğe takıldım kaldım,normalde bu dersi severim ama niyeyse çalışırken çoook sıkıldım.
Bir sürü yanlışım çıkıyor testlerde,çözmek istemiyorum.:KK50:

dove
16-01-11, 14:01
neslivicdan
cevap b
gelişim öğrenmeyi kapsar çünkü

evet bunu sonradan ben de farkettim. dikkatsizlikten olmuş biraz :KK34:

cavap b mi
toplumsal sorumluluk için erken geldi
yok bu A :KK43:
toplumsal sorumluluğu alıyormuş.
ama kendine karşı olumlu tutum geliştirme daha önce oluyor galiba. saçma geldi bana.
İhtiyaçtandı sorular.

Teşekkür ederim cevabın için....

dove
16-01-11, 15:01
fstklkurabye
Cevap A olmalı,çünkü kendine karşı olumlu tutum geliştirmek okul dönemi için geçerli,ergenlikte toplumsal sorumlulukları yerine getirmeye istekli oluyor ve görevleri yerine getirebiliyor diye biliyorum.
doğru biliyosun :)
ben şöyle düşünmüştüm. ergenlik döneminde kimlik arayışı içine giren birey bu dönem sonunda kendine karşı olumlu tutum geliştirmelidir diye.
nasıl uydurdum ben de bilmiyorum. ama dediğin gibi o daha önceki dönemin gelişim göreviymiş.

dove
fstklkurabye
Neslivicdan üzülme ya tüm telaşın bittikten sonra bi çalışırsın herkesten iyi yaparsın yeter ki sen vazgeçme.
Kızlar bu ara ben de bir saldım ki sormayın 1 haftadır doğru düzgün baktığım yok,
Rehberliğe takıldım kaldım,normalde bu dersi severim ama niyeyse çalışırken çoook sıkıldım.
Bir sürü yanlışım çıkıyor testlerde,çözmek istemiyorum.:KK50:
aynı durumdayız. yarısında kaldım, ilerleyemiyorum.

hil_er
slm kızlar.. bende kpss ye hazırlanıyorum yeni başladım bilmiyorum yetişebilirmıyım:KK43::18: sizler deneyimli ve bayağ bi ilerlemişsiniz:KK64: ben dersaneyede gıtmıyorum evde hazırlanıyorum.ihtiyaç yayınlarının modüler setini aldım eğitim bilimlerine de rehberliktenbaşladım.. pek umudum yok ama inşş başarabilirimm yani hepimizin de inşş her dilediği gerçek olur.. benim sizden ricam bana gkgy ve eb den soru bankası onerilerinizz yazarsanız cok sevınırım bı an once sıpariş vermem gerekıyor cunku.. hepimize kolay gelsin kızlarr:nazar:

dove

Bugün bu kitabı aldım. Matematiğe sıfırdan başlamak istiyorum :)
umarım işe yarar. güzelse size de tavsiye edicem.
15 tl.

keynes
16-01-11, 21:01
acaba aranızda Ankara'da yargı dershanesine giden var mı? ücretlerini çok merak ediyorum eğitim bilimleri ve gk gy

dove
16-01-11, 21:01
keynes
acaba aranızda Ankara'da yargı dershanesine giden var mı? ücretlerini çok merak ediyorum eğitim bilimleri ve gk gy
benim arkadaş gidiyor. geçen nisanda kayıt oldu 1300 e... 10 taksit mi ne yaptı..

AskInihan
17-01-11, 07:01
Bu matematik kitabını ben de alayım ya,iyi değil matematiğim.
Canım da öyle sıkılıyor ki,ders filan çalışamıyorum,
Kullandığım ilaçlardan mıdır nedir sürekli uykum geliyor,kalkamıyorum bir türlü,çok yavaşım,ilerleyemiyorum.
Kapağını bile açmadığım dersler var,sinir krizi geçircem.
Moralim çok bozuk, kendimi suçlu hissediyorum:KK59:

dove
17-01-11, 08:01
fstklkurabye
Bu matematik kitabını ben de alayım ya,iyi değil matematiğim.
Canım da öyle sıkılıyor ki,ders filan çalışamıyorum,
Kullandığım ilaçlardan mıdır nedir sürekli uykum geliyor,kalkamıyorum bir türlü,çok yavaşım,ilerleyemiyorum.
Kapağını bile açmadığım dersler var,sinir krizi geçircem.
Moralim çok bozuk, kendimi suçlu hissediyorum:KK59:
öyle düşünme. yapamıyorsan zaman ver kendine biraz. 3 gün boyunca hiç çalışamadım. sadece bilgisayar oyunu oynayıp dizi film izledim.
çünkü çalışsam da anlamayacaktım. mola ver kendine..
ne için ilaç alıyorsun?

dove
17-01-11, 14:01
Ben şu sorularda zorlandım. Yardımcı olur musunuz?

Bir tekstil atölyesinde patron işçilerine: "Bir ay içerisinde en çok üretim yapana özel ikramiye vereceğini, ikramiye miktarının da sürpriz olacağını söylemiştir."
Patron aşağıdaki pekiştirme tarifelerinden hangisini kullanmıştır?

A) Değişken Oranlı
B) Değişken Aralıklı
C) Sabit Oranlı
D) Sabit Aralıklı

Açıklamalı yorumlarınızı bekliyorum 5 dk düşündüm bu soru üzerinde.

Diğer soru KOŞULLU ANLAŞMA ilkesi ile ilgili. Premack İlkesi "yemeğini yersen tv izlersin" gibi bir yöntem değil miydi? Koşullu anlaşma da buna çok benzemekle beraber iki tarafın da yararına olan (ihtiyaç yayıncılığa göre yazılı da olabilen) bir kavram değil miydi? Yanlış da olabilirim ama ben böyle anlamıştım. ama soruyu anlayamadım.

Aşağıdakilerden hangisinde koşullu bir anlaşma söz konusudur?

A) Ödevini bitirirsen bilgisayar oynayabilirsin.
B) Hafta sonu tatiline gitmek için sınavda birinci olmalısın.
C) Ders boyunca sessiz durursanız 2. ders beden eğitimi yaparız.
D) Ata binmek istiyorsan önce yemeğini bitirmelisin.
E) Bir saat matematik çalışırsan oyun oynamaya gidebilirsin.

ben bu soruya C dedim...

:26::26::26: