2011 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

esteda
30-03-11, 13:03
herzaman_seninle
kızlaar 1000 sayfayı devirdik maşallah
:nazar::nazar::nazar:
öyle canım 1000 sayfa geride kaldı:KK8:

Fsng
Eveeeeet 1000 i devirdik :KK66:))))

Fsng
Bu arada eyeszay denartik haber cikmali esi bugun 2 yada 3 te gidecekti hava alanindan gelmesi falan ancak 6 da yazar oda enerjisi varsa eminim cok yorulmustur gerci hersey iyiyse moral dopingi olmustur o da ayri :)))

sdhkn
:KK74: 1000 sayfayı geçmişiz.

Eylül anneleri 2500'ü geçmiş valla, ben bizimkini zor takip ediyorum; onlar baya hızlılar.

esteda
p.tesi ne randevu aldım bebğimi görücem :KK46::KK46: bakalım ne kadar büyüdü:))
ayrıntılı ultrasondan da doktorum bahseder aynı hastanede yapılıyo 220 lira ama dvd veriyolarmı hiç sormadım

esteda
sdhkn
:KK74: 1000 sayfayı geçmişiz.

Eylül anneleri 2500'ü geçmiş valla, ben bizimkini zor takip ediyorum; onlar baya hızlılar.
evet canım onlar baya hızlılar benim arkadaşımda eylül annelerinde oda diyo zaten hızlarına yetişemiyorum diye:KK52:

esteda
canım bende diğer aylara baktım temmuz anneleri 3400 ü geçmiş
ekim anneride 950 e gelmiş bi biz az kaldık:KK53:

Cerenimo
benim de 6 nisan da detaylı ultrasonum
çok heyecanlıyım doktor kız diyebiliriz ama daha net değiliz dedi
ne isim ne eşya bişi bakamıyorum ya
zati paranoyak bi tipim ya kızsa ya erkekse diye diye:KK59::KK43:

nehir1001
tugkann
benim 18. haftam bitecek ama hala bulantılarım sabah kusmalarım devam ediyor.sizin geçti mi hala devam eden var mı?
benim 20. haftam sabah bulantılarım kalmadı ama hala tiksinmelerim devam ediyor yemeden içmeden kesildim çok fena abuk sabuk şeyler yiyorum inanki nasıl toparlanıcam hiç bilemiyorum:KK59:

nehir1001
esteda
aynı canım valla benim eşimde hala hissedemedi. tekmeliyo ama babası gelince duruyo :KK46:
inatçı olucak bizimkiler belli oldu :KK53: bizde baba oğul kavgaları başladı bile küsüyo babası beni neden istemiyo neden ben gelince duruyo diye söyleniyo :KK52:

esteda
Cerenimo
benim de 6 nisan da detaylı ultrasonum
çok heyecanlıyım doktor kız diyebiliriz ama daha net değiliz dedi
ne isim ne eşya bişi bakamıyorum ya
zati paranoyak bi tipim ya kızsa ya erkekse diye diye:KK59::KK43:
canım ayrıntılıda kesin belli olur cinsiyeti.
bizimki erkek başka doktora gitmeyide düşünmedim zaten apaçık gösterdi tereddütüm olsa başka doktorada gösterirdim

Cerenimo
esteda
canım ayrıntılıda kesin belli olur cinsiyeti.
bizimki erkek başka doktora gitmeyide düşünmedim zaten apaçık gösterdi tereddütüm olsa başka doktorada gösterirdim

inşallah canım inşallah
dvd de veriyomul yatar kalkar izlerim..:KK49:
hareketleri çok sevimli oluyo eğer miğde sesi değilse :KK61:
pırpır yapıyo dışarda olsa bi sıkar bi ıssırırım onu:KK61::KK66:eğer net bişi diyemezse ben de baktırırım başka yerde

esteda
Cerenimo

inşallah canım inşallah
dvd de veriyomul yatar kalkar izlerim..:KK49:
hareketleri çok sevimli oluyo eğer miğde sesi değilse :KK61:
pırpır yapıyo dışarda olsa bi sıkar bi ıssırırım onu:KK61::KK66:eğer net bişi diyemezse ben de baktırırım başka yerde
dvd yi oğlumda vermişlerdi sürekli izledim durdum onu başka yerde yaptırmıştım
bunun içinde hastanede varmış ama nasıldır bilmiyorum
hamileyken başka duygu doğduktan sonra bambaşka duygu yaşıyo insan
yolu yarıladık artık az kaldı sayılır:KK49::KK46:

peppermint
nehir1001
inatçı olucak bizimkiler belli oldu :KK53: bizde baba oğul kavgaları başladı bile küsüyo babası beni neden istemiyo neden ben gelince duruyo diye söyleniyo :KK52:
sen ona de ki, pur dikkat babasini dinliyo ondan duruyor de :KK34:

calimero39
tugkann
benim 18. haftam bitecek ama hala bulantılarım sabah kusmalarım devam ediyor.sizin geçti mi hala devam eden var mı?
benimde devam ediyor baslardaki gibi siddetli degil ama yinede var,yemek gorunce midem bulaniyor:63:

only_smile
Kızlar benim ayrıntılı ultrason için henüz bişey demedi doktor. 22. haftada normal kontrole gidicem. O zaman ayrıntılı ultrason için randevu alırız dedi. Herhalde 24. hafta da filan yapıcak. Geç değil mi?

nehir1001
peppermint
sen ona de ki, pur dikkat babasini dinliyo ondan duruyor de :KK34:
hahahahhhhaaaa:KK1::KK1::KK1::KK1: tamam diyim bakalım işe yarıcakmı:KK53:

peppermint
30-03-11, 14:03
only_smile
Kızlar benim ayrıntılı ultrason için henüz bişey demedi doktor. 22. haftada normal kontrole gidicem. O zaman ayrıntılı ultrason için randevu alırız dedi. Herhalde 24. hafta da filan yapıcak. Geç değil mi?
benim doktorum ayrintili icin hicbisey demedi henuz.

bu cmr. gittigimde sorucam ben de.
fiyat- hastane falan da arastirmadim daha :-(

sdhkn
peppermint

Normal canım, 22. haftada istiyorlar genelde, senin daha 1 ayın var. Bu randevunda söyler herhalde, söylemezse de sen sor. Dışarda yaptırmak için araştırırsın hem. Bizden gidenlerden de tavsiye alırsın. Benim bu cumartesi, bakalım nasıl geçecek.

My_Little_Sun_Shine
herzaman_seninle
ayyy kaç saattir okudum hala
eyeszaydan bi hbr yok noldu bu kıza yaaa
kızlar sanki ben hatırlıyorum eşi bugün 3 gibi gidecekti...
kızlaaarr bide gitmek için hazırlık yapıyo olmasın ne dersiniz.???
Hahaha benim de aklıma gelmedi değil. Bu deli kız tası tarağı toplayıp gitmiş de olabilir :))

beyazay
meraba sevgili anneler, ya belki bu konu için geç kaldım ama hala net değilim ne yapayım?
konu bebeğimin cinsiyeti. 22+4 haftalığız şimdi, 13. haftada doktorum erkek dedi 17. haftada göstermiyor dedi ve 20. haftada kız dedi sizce hangisi doğrudur şimdi bebeğime seslenemiyorum bu cok üzücü, bi de ben hep erkek hissettim galiba o yüzden bir burukluk da var:KK43:
yardımcı olurmusunuz
?
Bence 20. haftadaki doğrudur ama işini şansa bırakma başka bir dr. a daha gitsene. veya detaylıya gideceksen orada zaten net çıkar

herzaman_seninle
bilgilendirme
kızlar hani bebişimize aldığımız kıyafetleri ekledikten sonra yada göbüşleri ekledikten sonra veya kk daki diğer topiklerin linklerini buraya kopyalıyoruz ya bi bakın diye
bu tamamen yasakmış topiğimiz bile silinebilirmiş
hbriniz olsun...
Hadi yaaa! Bİlmiyordum iyi oldu yazdığın.

hippy34
naber canlar???
biz geldik eve...yemek ve ütü işlerim bi de sınav kağıdı okuma faslım var...koştur koştur eyeszay'e bakmaya geldim ama,nerelerdesin kuzum yaaaa?çaaaaaaaaaaaaaatlaaaaaaaaaaadımmmm!!!
2 gündür kendimi şişmiş hissediyorum..eller ve ayaklar fena:KK43: canım sıkıldı....ilerleyen günlerde sorun olmaz umarım...nette abuk sabuk can sıkıcı şeyler okuyorum...Allahtan tansiyonum yüksek değil...off Allahım sen yardımcımız ol...:nazar:

ben 20+3'de ayrıntılı ultrasona girdim...390 gr dedi...gayet normal dedi doktor:)

kaçtık bis sonra görüşürüz teyzoşları:)
el ayak şişmesi meraktandır. Hepimiz haber beklemekten şiştik :KK52: Şaka bir yana bence bol su tüket bir de ayakta kalıyorsun ondan şişiyordur ayaklar bence ayağını kalp seviyesinde uzatarak otur.

efsung
Bu arada eyeszay denartik haber cikmali esi bugun 2 yada 3 te gidecekti hava alanindan gelmesi falan ancak 6 da yazar oda enerjisi varsa eminim cok yorulmustur gerci hersey iyiyse moral dopingi olmustur o da ayri :)))
Canım eşi sanırım gece 2 -3 gibi gidecekti?!?:44:

My_Little_Sun_Shine
peppermint

Canım seninle aynı günüz sanırım. Benim dr. um gerek yok dedi ama ben yinede ayrıntılı yaptırmak istiyorum. İstanbulda prof.dr. recep has dan randevu aldım muayenehanesi şişlide. Dr. bey 23. hafta bakmayı tercih ediyormuş o yüzden 30 nisan a aldım.:KK46:

gulserennn
30-03-11, 15:03
hippy34
naber canlar???
biz geldik eve...yemek ve ütü işlerim bi de sınav kağıdı okuma faslım var...koştur koştur eyeszay'e bakmaya geldim ama,nerelerdesin kuzum yaaaa?çaaaaaaaaaaaaaatlaaaaaaaaaaadımmmm!!!
2 gündür kendimi şişmiş hissediyorum..eller ve ayaklar fena:KK43: canım sıkıldı....ilerleyen günlerde sorun olmaz umarım...nette abuk sabuk can sıkıcı şeyler okuyorum...Allahtan tansiyonum yüksek değil...off Allahım sen yardımcımız ol...:nazar:

ben 20+3'de ayrıntılı ultrasona girdim...390 gr dedi...gayet normal dedi doktor:)

kaçtık bis sonra görüşürüz teyzoşları:)
40-90 gr gibi bi fazlan var benden:KK22:

ceylanbebe
30-03-11, 15:03
anneler merhaba;
5 aylık oldum 2 haftadır gitmiyorum yarın gidicem Allah nasip ederse bana kilosu yada diğer ayrıntılar hakkında dr hiç bişey söylemedi sivasta tek özel hastane var oraya gidiyorum mecburen ,bir de tıp merkez açılmış oraya gideyim diyorum ayrıntılı ultrasonda nasıl görülecek bakalım....hepinize hayırlı akşamlar...

gelisimci
30-03-11, 16:03
nehir1001
ben son 1 haftadır çok net farkediyorum oğlumun hareketlerini. yemekten sonra kahvemi içerken özellikle çok kıpırdıyor benimkide ama sonra uyuyor. birde biz anlaşamadık gitti. ben yatağa yattığım an uyanıyo sürekli hareket ediyo uykum kaçıyo o sırada da oğlum uyuyo. nasıl düzene sokucaz anlamadım valla. doğunca da böylemi olucak acaba gece kuşu benim oğlum:KK53:
canım kahve içme zamanına bebeğin hareket denk geliyordur.ortalama yemekten 20-30 dk sonra...kahveye de dikkat et canım.benim dr. yasakladı...okulda bazen yapıyolar canım çok isterse bir iki yudum alıyorum

esteda
30-03-11, 16:03
gelişimci
canım kahve içme zamanına bebeğin hareket denk geliyordur.ortalama yemekten 20-30 dk sonra...kahveye de dikkat et canım.benim dr. yasakladı...okulda bazen yapıyolar canım çok isterse bir iki yudum alıyorum
benimde canım arada kola istiyo. bir iki yudum alıyorum sadece:KK34:

hippy34
30-03-11, 17:03
hay Allah gelmemiş hala...eyeszay tüm ağst.annelerini çatlattın be ...nerelerdesin????:18::18::18:

sedahayri27
canım tuzu azalt bende tansiyonumda yüksek çıkıyordu doktor kesinlikle yağlı ve tuzlu yasak dedi..uyuyozz mecburenn:nazar: maşallahh yavruna canım 390 gram :nazar::nazar:
My_Little_Sun_Shine
Hahaha benim de aklıma gelmedi değil. Bu deli kız tası tarağı toplayıp gitmiş de olabilir :))

Bence 20. haftadaki doğrudur ama işini şansa bırakma başka bir dr. a daha gitsene. veya detaylıya gideceksen orada zaten net çıkar

Hadi yaaa! Bİlmiyordum iyi oldu yazdığın.

el ayak şişmesi meraktandır. Hepimiz haber beklemekten şiştik :KK52: Şaka bir yana bence bol su tüket bir de ayakta kalıyorsun ondan şişiyordur ayaklar bence ayağını kalp seviyesinde uzatarak otur.

Canım eşi sanırım gece 2 -3 gibi gidecekti?!?:44:
tansiyonum 10-7 falan çıkıyor...
yaa söylediğiniz şeylere dikkat ediyorumki ben...deli gibi su içerim...okulda ayakta kalmamaya çalışıyorum.....tuz nerdeyse hiç kullanmıyorum...korkmaya başladım yaa....ayak numaram büyüdü galiba...offffffffffffffff...derlerdi de inanmazdım :KK9:

gelisimci
esteda
benimde canım arada kola istiyo. bir iki yudum alıyorum sadece:KK34:
evet nefsimizi körelticek kadar:21:

nehir1001
gelişimci
evet benim doktorumda düşürdü kahvemi ben günde 4 5 defas kahve içerdim günde 1 e düştü. onu da yasaklarsa tabiki onuda içmem nolcakki. oğluma feda olsun :KK69::KK69:

herzaman_seninle
30-03-11, 18:03
kızlar ya bueyeszay dan hbr gelmedikçe sinir oluyorum çatladık bee
eşi 2 3 gibi gidecekti oda onu yolcu etse eve dönse bu saate kadar çoktan hbr gelirdi yazardı,hadi yoruldu diyelim dinlenmiş olurdu bu saate gene yazardı yaa
kızlar bu gitmesin bide kocasıyla atinaya...

venus43
Patricia
canım kesınlıkle kızlarınkı prenseslerelayık:))))
aslında ben takım dusunmuyordum sımdılık ama babam calıstığı mobıya fabrıkasından alacak bu takımı.tabı allah kısmet ederse insallah.

çok şanslısınız hadi hadi :nazar::KK12:

hippy34
yaa söylediğiniz şeylere dikkat ediyorumki ben...deli gibi su içerim...okulda ayakta kalmamaya çalışıyorum.....tuz nerdeyse hiç kullanmıyorum...korkmaya başladım yaa....ayak numaram büyüdü galiba...offffffffffffffff...derlerdi de inanmazdım :KK9:
aynen canım:tansiyon düşük okulda oturmaya gayret e diyorum çok tuzlu yemem bol su içiyorum ama maşallah ayakları bir görsen..çizmelere sığmıyorum.2 gündür spor ayakkabı giyiyorum bağcıkları kapamak bi yana bütün ipleri gevşettim , resmen ayağım ha kramp girdi girecek pozisyonunda acıyor...zaten sağlık ocağında bacağıma bakmıştı ebe ödem var dikkat e t demişti...

ama napabilirim kii şişiyo işte... üstelik benim ayaklarım miniciktir 35,5 numara :KK9::KK9: eşim bugün görünce ayyy ne biçim olmuş dedi gülerek :KK57:

venus43
herzaman_seninle
kızlar ya bueyeszay dan hbr gelmedikçe sinir oluyorum çatladık bee
eşi 2 3 gibi gidecekti oda onu yolcu etse eve dönse bu saate kadar çoktan hbr gelirdi yazardı,hadi yoruldu diyelim dinlenmiş olurdu bu saate gene yazardı yaa
kızlar bu gitmesin bide kocasıyla atinaya...
bence kesin gitti kızlarr...aman gitsin onlar iyi olsunda o ilşlerini halledip girer elbet...bir çocuk için babadan ayrı olmak , bir kadın için de sevdiğinden ayrı olmak zordur hiç kolay değildir..inş mutlu mutlu yaşasınlar bir ömür boyu... :KK19::nazar::nazar::nazar::KK69::KK69:

Bikesha
venus43
bence kesin gitti kızlarr...aman gitsin onlar iyi olsunda o ilşlerini halledip girer elbet...bir çocuk için babadan ayrı olmak , bir kadın için de sevdiğinden ayrı olmak zordur hiç kolay değildir..inş mutlu mutlu yaşasınlar bir ömür boyu... :KK19::nazar::nazar::nazar::KK69::KK69:
herkes Eyeszay'dan haber bekliyor. kız foruma baktığına bunlar ne oluyor der büyük ihtimal:):) ay, umarım, herşeyi yolunda olur, kocasıylada bebeşiylede mutlu bir aile olurlar.
ama kızın yaptığıda ayıp:) insan, bu kadar milleti bırakır mı:):)

Bikesha
bu arada, kızlar, ben buğün doktoruma gitti dünkü detaylı ultrasyonu gösterdim. beni baya bir rahatlattı, organlarda zaten herhangi bir sorun yokmuş. sadece kordondaki damarlarda zayıflama varmış ama oda kesin değil çünkü 20nci haftada detaylı ultrasyon pekde verimli olmuyormuş. bana erken yaptırdığımı söyledi. 23-24 haftada yapılması daha uygunmuş. hem anlaşılı ve kesin oluyormuş.

My_Little_Sun_Shine
30-03-11, 19:03
hippy34
hay Allah gelmemiş hala...eyeszay tüm ağst.annelerini çatlattın be ...nerelerdesin????:18::18::18:

venus43
çok şanslısınız hadi hadi :nazar::KK12:

aynen canım:tansiyon düşük okulda oturmaya gayret e diyorum çok tuzlu yemem bol su içiyorum ama maşallah ayakları bir görsen..çizmelere sığmıyorum.2 gündür spor ayakkabı giyiyorum bağcıkları kapamak bi yana bütün ipleri gevşettim , resmen ayağım ha kramp girdi girecek pozisyonunda acıyor...zaten sağlık ocağında bacağıma bakmıştı ebe ödem var dikkat e t demişti...

ama napabilirim kii şişiyo işte... üstelik benim ayaklarım miniciktir 35,5 numara :KK9::KK9: eşim bugün görünce ayyy ne biçim olmuş dedi gülerek :KK57:
canım ya belkide artan progesterondandır. Benim ödelerim de yeni yeni iniyor. Doktor arkadaşlar progeston ödem yapar demişlerdi.

venus43
kızlarr siz sucuk yiyor musunuz? ben hep eşime tost yaparken içim gidiyoo.şimdiye kadar hiç yememiştim.ama bu akşam sucukları iyice makinede pişirerek koydum tostumun içine...sizce kötü mü yapmışım , yapmasamıydım vicdan azabı çekiyorum da.. :KK17:

hıııı bu arada nihayet buraya badem (çağla) gelebildi.aldım pazardan yedim bi güzelll :KK56: hiç gelmicek sanmıştımm çok geç kalındı bu yıl :KK53:

venus43
My_Little_Sun_Shine
canım ya belkide artan progesterondandır. Benim ödelerim de yeni yeni iniyor. Doktor arkadaşlar progeston ödem yapar demişlerdi.
hımmm olabilri..ben 16. haftaya kadar progestan kullandım ayrıca...

venus43
masko dan bebek odası alacak kimdi kızlar...ben baktım şimdi ama arkadaşın a lacağı modeli göremedim cookds yazmıştı..bu arada ne güzel odalar varmış bizim malesef seçme şansımız yok burda :63:

herzaman_seninle
venus43
kızlarr siz sucuk yiyor musunuz? ben hep eşime tost yaparken içim gidiyoo.şimdiye kadar hiç yememiştim.ama bu akşam sucukları iyice makinede pişirerek koydum tostumun içine...sizce kötü mü yapmışım , yapmasamıydım vicdan azabı çekiyorum da.. :KK17:

hıııı bu arada nihayet buraya badem (çağla) gelebildi.aldım pazardan yedim bi güzelll :KK56: hiç gelmicek sanmıştımm çok geç kalındı bu yıl :KK53:
en sevdiğim şey sucuk kızartama,ben yiyorum ama güzelce pişiriyorum ondan sonra yiyorum bide eskisi kadar çok yemiyorum 2 haftada 1 kere yiyorum mesela
yemeyeyimde gözümmü kalsın:KK1:

Bikesha
bide erik gelse, canım erik çekiyor:KK43:

herzaman_seninle
venus43
masko dan bebek odası alacak kimdi kızlar...ben baktım şimdi ama arkadaşın a lacağı modeli göremedim cookds yazmıştı..bu arada ne güzel odalar varmış bizim malesef seçme şansımız yok burda :63:
cnm benimde maskodan almaya niyetim var ama gidipte bakmadım daha...

venus43
bi tarafftan bebefix diye bi site var oraya bakıyorum.fiyat marka model araştırması.. :KK53:

kızlar yaa ben şu hamile yastılarından alsam mı acaba..hep yorganı büküp bacak arama alıyorum.ne eşime ne bana yorgan kalıyo:78:

calimero39
venus43

gecen ay ben sadece sucukla beslendim baska birsey yiyemiyordum,pisirip yiyordum cok sukur birsey olmadi doktorum her ay kan ve idrar tahlili yaptiriyor yani bisey cikmadi problemyok icin rahat olsun bisey olacagini sanmiyorum..

My_Little_Sun_Shine
venus43

Arada sırada yiyorum iki haftada bir 2 -3 ince dilim. Bu tür ürünler az ve çok iyi pişmiş yendiğinde ( bir de seyrek) tüketilebilir ancak, parazit içerme riskinden dolayı önerilmiyor.

Venüs sen nerede oturuyorsuunnn??? niye bizim buraya çağla gelmedi :KK43:((

My_Little_Sun_Shine
Herkese iyi gecelerr, tatlı rüyalar...

gelisimci
venus43
canım bende maskoya gidicem ama henüz gitmedim daha..havalar biraz daha güzellşsin...

nehir1001
30-03-11, 20:03
venus43

erik istiyorum ben kaç aydır ama hala çıkmadı. ağaçlar çiçeklendi döktü 1 hafta 10 gün içinde çıkar dediler hala soruyorum 1 hafta 10 gün sonra d.yolar geçmek bilmeyen 1 hafta 10 günle karşı karşıyayım ne zormuş aş ermek:KK53:

senerd
30-03-11, 20:03
venus43
bi tarafftan bebefix diye bi site var oraya bakıyorum.fiyat marka model araştırması.. :KK53:

kızlar yaa ben şu hamile yastılarından alsam mı acaba..hep yorganı büküp bacak arama alıyorum.ne eşime ne bana yorgan kalıyo:78:
Alabilirsin,hamileligin ilerlediginde daha rahat etmeni saglar heralde ya da yastik deneyebilirsin.

neylusi
30-03-11, 21:03
gelişimci
evt canım...mobilya tarzını bi maskoya gidip bakmayı düşünüyorum...ama şuan almam heraslde.fikir edinirim...ayhan çocuğada bi bakarım..
ben mobilya siparisini de bugun verdm cnm.cok hızlıyım dimi :)
mayısta gelecek anca havalansın ve dolabını yerlestireyim die erken istiorum.
Bende maskodan aldm ist. Bebe magazasından.zaten bi sokak var sadece bebek moblyaları satılıyo.ama git gez fikrin olsun tabi ama sunu söliyim mobilyalara zam gelecek,kullanılan malzemelerine zam geldi cunku.esim de o isi yaptıgı icin biliorum..
Eger yer ve para sorunun yoksa hemen siparis ver derim.

senerd
neylusi
Bende maskodan aldm ist. Bebe magazasından.zaten bi sokak var sadece bebek moblyaları satılıyo.ama git gez fikrin olsun tabi ama sunu söliyim mobilyalara zam gelecek,kullanılan malzemelerine zam geldi cunku.esim de o isi yaptıgı icin biliorum..
Hayirli olsun:) guzel ve mutlu gunlerde kullanmak nasip olur insallah. Hangi urunu aldin? Bir ayda mi teslim ediyorlar?

Bikesha
neylusi
güle güle kullanın canım:) bebeğiniz kendi peri dünyasında en mutlu rüyalar görsün:)