2011 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hmyt
11-02-11, 08:02
basak1606
günaydın kızlarr, ense kalınlığını benim dışımda ölçtürmeyen kalmadı heralde, kimsede bi sorun yok maşallah.. benim de randevum yarın ve kritik bi randevu inşalahhh sorunsuz geçer, beynini ayrıntılı bi şekilde incelicek doktor dua edin lütfen bu sefer bebeğimi kucağıma alayım
inşallah canım iyiy haberlerini beklioruz benimde randevum 19unda bende ölçtürmedim daha zaman geçmio sankiii :KK43::KK50:

igdenaz
Selam arkadaşlar;

Şu siteye de bir göz atın;
Hamile Giyim| Esprili T-Shirt | Picabo Bebek Market, Bebek rnleri picabo.com.tr, http://picabo.com.tr

nil_cicek
Selam kızlar,

Beş haftalık beklemeden sonra dün bebişimi gördüm. Kıpır kıpırdı, elini kolunu sallıyordu. Ense kalınlığı 0,9 çıktı, doktorum iyi dedi. boyu 5 cm olmuş. Kan verdim testler için bir hafta sonra sonuçlarını alacağız, inşallah sonuçlarda iyi çıkar. Detaylı ultrason ve üçlü test için 6 hafta sonrası için randavu verdi. Bizde durumlar böyle, sizler nasılsınız.

basak1606
11-02-11, 09:02
hmyt
inşallah canım iyiy haberlerini beklioruz benimde randevum 19unda bende ölçtürmedim daha zaman geçmio sankiii :KK43::KK50:
sende güzel haberlerle dönersin inşallah, 19una daha çok var ama kaç haftalık olcak o zaman senin

igdenaz
nil_cicek
Selam kızlar,

Beş haftalık beklemeden sonra dün bebişimi gördüm. Kıpır kıpırdı, elini kolunu sallıyordu. Ense kalınlığı 0,9 çıktı, doktorum iyi dedi. boyu 5 cm olmuş. Kan verdim testler için bir hafta sonra sonuçlarını alacağız, inşallah sonuçlarda iyi çıkar. Detaylı ultrason ve üçlü test için 6 hafta sonrası için randavu verdi. Bizde durumlar böyle, sizler nasılsınız.
Çok sevindim. Bende yarın gidiyorum ikili teste umarım bizim için de herşey yolunda olur. Ben geçen hafta ultrasona girdiğimde 4+2 cm di, çok hareketliydi ama görüntü çok net değildi. Bol su içeek gitmiştim, meğer artık mesane boş gitmeliymişiz. Acaba ondan mı net görünmedi. Sen ultrasonda elini yüzünü ayırt edebildin mi net olarak.Ha bi de cinsiyeti gördüler mi?

peppermint
basak1606
günaydın kızlarr, ense kalınlığını benim dışımda ölçtürmeyen kalmadı heralde, kimsede bi sorun yok maşallah.. benim de randevum yarın ve kritik bi randevu inşalahhh sorunsuz geçer, beynini ayrıntılı bi şekilde incelicek doktor dua edin lütfen bu sefer bebeğimi kucağıma alayım
ben de olcturmedim cnm daha
19 subatta insallah

dualarimiz seninle cnm.
endiselenme, hersey iyi olur Allah'in izniyle

hmyt
basak1606
sende güzel haberlerle dönersin inşallah, 19una daha çok var ama kaç haftalık olcak o zaman senin
13+2 olcak inşallah

sementa1983
basak1606
merak etme ben varım canım, seninkide ne güzel yarınmış..benım 12 gün var daha:KK30:

nil_cicek
igdenaz
Çok sevindim. Bende yarın gidiyorum ikili teste umarım bizim için de herşey yolunda olur. Ben geçen hafta ultrasona girdiğimde 4+2 cm di, çok hareketliydi ama görüntü çok net değildi. Bol su içeek gitmiştim, meğer artık mesane boş gitmeliymişiz. Acaba ondan mı net görünmedi. Sen ultrasonda elini yüzünü ayırt edebildin mi net olarak.Ha bi de cinsiyeti gördüler mi?
Yüzü falan çok net olmuyor da vücudunu ayır edebiliyorsun, kollarını poposunu bacaklarını. Cinsiyeti için erken dedi. Genital bölge kemik yapısına bakarak tahmin ediyorlar doktorlar, doktorun konuşmaları daha çok kız olacakmış gibi geldi ama kesin birşey diyemem dedi. Bikaç hafta sonra tekrar gidecem cinsiyet için :))

Umarım seninde de herşey yolunda gider canım. Şimdi heyecan ve stresle test sonuçlarımızı bekleyecez.

Patricia
gunaydın kızlar. bende daha ıkılı teste girmedim. benim randevum yok. dr 11-14. haftalarda gel bakalım dedi. sanırım haftaya gıderım bende 12 haftalık olunca.

sev_rey
Bana 16.hftda gel demişti ben de hftya ctesi gidicem
hft.arası rndv almam lazım çok dolu oluyor çünkü
geçenlerde fiyatlardan bahsetmişlerdi ben 12 tl ödüyorum cnm sadece sgk farkını alıyor hst

selmatem
esen81
selamlarrrr bugün dr randevum vardı kuzumu gördüm
kıpır kıpır hiç durmuyor velet amuda kalkıyor ayağını itiyor çekiyor:))çok hareketli ablam ense kalınlığını ölçene kadar akla karayı seçti:))sonunda ölçtü çok şükür herşey yolunda...ikili teste gerek yok direk üçlü test yaparız dedi...cinsiyeti içinse tam emin olmamakla birlikte %80 erkek dedi:)hayırlısı bakalım
....acayip yorgunum size yazmadan yatmıyım dedim şimdi yatarım :KK71:
hayırlı olsunn canımm senin kızın vardı bide oğlun oldu tam süper oldu..hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah

selmatem
hcrhmt
seninkisi demekki biraz utangaç olacak:) hepimiz için hayırlısı olsun
ensesini bile ölçtürmedi kii tembel yaa ne utangacı hiç konumu değiştirme tenezzülünde bulunmadı yavrum:KK1:

igdenaz
sev_rey
Bana 16.hftda gel demişti ben de hftya ctesi gidicem
hft.arası rndv almam lazım çok dolu oluyor çünkü
geçenlerde fiyatlardan bahsetmişlerdi ben 12 tl ödüyorum cnm sadece sgk farkını alıyor hst
2li test için mi? 16. hafta geç değil mi?

selmatem
günaydın kızlarrrr

igdenaz
selmatem
günaydın kızlarrrr
Tünaydın artık:KK1:

selmatem
:KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:

selmatem
igdenaz
Tünaydın artık:KK1:
haklısın geçmi uyandım nee:KK17:

selmatem
tişörtlere bayıldım yaa kendin dizayn ediyon çok güzelmiş..kargoyla felan 40 gelirr

esen81
11-02-11, 10:02
nil_cicek
Selam kızlar,

oh hadi sizinde gözünüz aydın :nazar:

esteda

maşallah canım bebğine:nazar: erkek istiyodun sanırım değilmi sen :))
bi bende öğrenebilsem cinsiyetini:KK46:
açıkçası bende ne istediğimi bilmiyordum O'ndan gelen hoştur diyordum:))erkek olursa benim açımdan iyi olur farklılığı yaşarım,kız olursa kızım için iyi olur kıza kız kardeş çok gerekli :))hayırlısı bakalım

hcrhmt
hadi bakalım hayırlı olsun..bizimde dündü ikili testimiz çok şükür bizimkindede bi sıkıntı çıkmadı..bizede %90 erkek dedi :) ama gerçekten nekadar hareketliydi hayran kaldık eşimle birlikte ultrasondan çıkmak istemediikk.. onu ççok özlüyoruuz.. acaba eve bi ultrason mu alsak diyoruuuzz:)
sizinde gözünüz aydın canımm ay cidden ben ikinci de bu kadar hevesli olmam diyordum baktıkça bakasım geldi sağolsun teyzesi de bol bol gösterdi kuzumu:)))

sementa1983
:nazar:maşallah bebeğine canım, bende görsem artık bebeğimi ya..:26:
darısı tüm sonuç bekleyenlerin ve görmeyenlerin başına ama çok büyümüş göreceksiniz süperler maşallah:nazar:

Gem
hippy34
Dikkat iki canlı var ya Trafik uyarı işaretlerinden eheueheu :)
baby in progress de hoşuma gitti,onu da düşünüyorum...
eşime de Süper Baba alacağım herhalde :)
ıyı gunlerde kullan canım cok sırınler ..bende esıme alıyım dedım Super baba dan ..ıyıce havaya gırer belkı :KK9:

peppermint
ben de bunun beyazi var ama gecen yil almistim hevesten

simdi gecen gun gittim de hic cesit yoktu ya, t-shirt falan kalmamisti,
siz yeni mi aldiniz??
carsamba gunu aldım ..bursadayım ben yenı bı alısverı merkesı var uzak kalıyo bıraz ben oraya gıdıyorum genelde tukenmemıs oluyor cogu sey belkı o yuzden bulabıldım:44:

sev_rey
cnm ikili testimi yaptırdım ben kısmetse cinsiyetini öğrenicem....
inş. 3 lü test istemez ben yaptırmak istemiyorum ama genede kararsızım

didoms
HErkese selam,

hamileliğimin 3 ayına girdim, geçen hafta ikili test yaptırdım ve
sonucu şöyle çıktı;

fb-hcg 154 ng/mL......... 3.73 düzeltilmiş MoM
PAPP-A 2.5 ng/ mL........ 0.65 düzeltilmi MoM

ense kalınlığı : 1.2 mm

kombine risk
1:432
ikili test
1:65

yaş riski
1:737
trisomy 18 + NT
< 1:10000

ense kalınlığı normal ama kan testinde böyle bir sorun çıktı yani
%65 risk.

ben ahmet hocaya gidiyorum

ahmet hocam
3 lü testede aynı risk çıkarsa
amniyosentez yapacağını söyledi.

çok endişeli ve tedirginim.:KK14:

bana yardım edermisiniz,

aranızda böyle testi çıkan gebeler varmı?

merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum.

bu arada doktorumuda değiştirmek istiyorum,

dr. sevgi ateş uçar' u bilen varmı?

herkese şimdiden teşekkürler, sağlıklı gebelikler...

Gem
didoms
HErkese selam,

hamileliğimin 3 ayına girdim, geçen hafta ikili test yaptırdım ve
sonucu şöyle çıktı;

fb-hcg 154 ng/mL......... 3.73 düzeltilmiş MoM
PAPP-A 2.5 ng/ mL........ 0.65 düzeltilmi MoM

ense kalınlığı : 1.2 mm

kombine risk
1:432
ikili test
1:65

yaş riski
1:737
trisomy 18 + NT
< 1:10000

ense kalınlığı normal ama kan testinde böyle bir sorun çıktı yani
%65 risk.

ben ahmet hocaya gidiyorum

ahmet hocam
3 lü testede aynı risk çıkarsa
amniyosentez yapacağını söyledi.

çok endişeli ve tedirginim.:KK14:

bana yardım edermisiniz,

aranızda böyle testi çıkan gebeler varmı?

merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum.

bu arada doktorumuda değiştirmek istiyorum,

dr. sevgi ateş uçar' u bilen varmı?

herkese şimdiden teşekkürler, sağlıklı gebelikler...
bu tedırgınlıkler mahvedıyo bızı zaten ..banada dr rahım agzı yetmezlıgın olabılır bebegını kaybedebılırsın dedı gereksız ınsan 2 hafta kan kustum ..hemen degıstırdım dr u hıc bısey cıkmadı cook sukur..once ıcını ferah tutman lazım zor bılıyorum ama mecbursun..hayırlısıyla yaptır guzel haberler ver ınsallah tedbır olarak yapılması ıyı bısey :KK34:
yasın kac buarada yasla ılgılıde olabılır

selmatem
canım ben anlamıyorum ikili test sonuçlarından iyidir inşallah yorum yapamayacam