Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2011 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

esteda
8-03-11, 13:03
sementa1983
2'li ve 3'lüyüde yaptırdın mı canım.benım doktor 2 liye gerek görmedi 3lü yapalım dedi de
canım biz 2li yi yaptırdık 3 lüye gerek görmedi 4lüyü yaptırdık şimdide

aybamu
gelmucizegel
canım yaa süpersin valla:KK1: içim gerçekten çok rahatladı.Allah ne muradın varsa versin öncelikle kolay doğumlar nasip etsin :))) hee ben bide onu soracaktım..genişleme oluyormu diye araştırmıştım biraz.ya gerçekten çok sevindirdin beni korkularımı azalttın. Öncelikle herşey Allahtan geriside biraz cesaret işi sanırım. dediğin gibi yeterki bebeğim sağ salim o güne gelsin.sezeryan olmaktansa normal doğurmak daha iyi.bunun içinde epidural büyük bir nimet sanırım.en başından beri epidural normal dedim bir sorun olmazsa inşallah epidural normal son kararım.yardımların için çok sağol canım..Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin...
Amin canım inşallah hepimizin bebeği sağ salim kucaklarımızda olur. allah seninde ne muradın varsa versin :) Sen kaç haftalıksın belli mi cinsiyetiniz ??

esteda
tavas
gözun aydın canım allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsın ben dun esmını gordum yazayım dedım oğlun olacak bırdaha dıye yazmadım ama bellıydı canım tebrıkler oğlanlar çoğalıyoruz desene
çok sağol canım :)) karnım bunda da sivri ama ben kız çok istediğim için pek görmedim herhalde ama herşeyin hayırlısı sağlığı yerinde olsun yeter
kevok1985
ay pardon hatlar karıştı:KK9: esteda hayırlı olsun...
hehehehe çok sağol bitanem:)))

mujok
mgokberk
merhaba...:)))
valla ben de netten okuduklarım sayesinde işin mantığını çözmeye çalışıyorum canım. test sonucun iyi çıktıysa hiç dert etme canım bence, çünkü benim de kilom 72 ama test sonucumda hamilelik başlangıç kilom olan 68 yazılıydı. hiç önemsemedim anlayacağın.
ikili testte önemli olan öncelikle ense kalınlığı değeriyken yani 2.5 mm nin altında olması gerekiyor, üçlü testte de AFP ve HCG oranları canım. çünkü bebek eğer hastaysa bu değerler nomalden çok üst düzeyde ya da az düzeyde salgılanıyormuş... anne kilosunun çok önemli bir değişken olmadığı ortada yani. hatta bu yüzden sadece AFP değerlerini ölçüp bunu yeterli bulan dr.lar bile var.
kısacası sıkma canını.. daha da olmadı ara dr.unu ya da hemşiresini anlat derdini. eminim önemli olmadığını söyleyeceklerdir.
çok teşekkürederim, içim rahatladı bidahaki randevumda sölerim artık..

ahh canım benim öyle deme. ufakta olsa onun yardımı, senin heyecanını paylaşması bile senin için ayrı bi şans. benimde annem çalışıyor ondan karşı yakada kalıyor. haftada bir eve geliyor ben babamla kalıyorum. dediğin gibi babam çok yardımcı oluyor annemde nazımı çekiyor ama ben kendi evimde eşimle olup ona yemek yapmayı yeğlerdim şu duruma. (hadi ev işlerini o yapmaya başlamıştı bebekten sonra onlardan yırtardım.) yani bi doktora gidiyorsun anne babayla ne kadar paylaşabilirsin ki heyecanını. bebek senin ve eşinin bi parçası ilk heyecanı. içimde kalıyor hep anlatmak istediklerim saatlerce konuşmak istediklerim. daha bisürü bisürü şey. hiç öyle deme cidden şükret. hamilelikte insan en çok heyecanını paylaşmak istiyor.[/QUOTE]

burda sana hak vermeden yapamadım, eşim işi nedeniyle 1 haftalığına şehir dışına çıktı ilk öğrendiğimde oh dedim annemde gelir,yemek derdi yok temızlık derdi yok bide akşam gelince yok çayıydı yok yemeğiydi meyvesiydi filan kalk otur kalk otur sinir oluyodum sabahın köründe kalkıp kahvaltısını hazırlamakta cabası.. gidince 1 hafta tatil yapmış olurum dedim ama hiç öle olmadı bu üçüncü günü, ben gün saymaya başladım, tamam bedenen yoruluyodum ama psikolojik olarak iyi geliyomuş onun yanımda olması günde 10 kez arıyorum nerdeyse.. zor yane.. bence herkes kıymetini bilmeli..

tavas
esteda
çok sağol canım :)) karnım bunda da sivri ama ben kız çok istediğim için pek görmedim herhalde ama herşeyin hayırlısı sağlığı yerinde olsun yeter

zaten ilkler neeyse ıkıncıler değişik isteniyor ama ıkısinin aynı olmasıda ıyı bırbırlerıne daha cok destek olurlar sağlıklı olmaları en önemlısı inş 4 lü testınde ıyı cıkar canım onunda ıyı haberlerını alırız

mrtfth
8-03-11, 14:03
esteda hayırlı olsun sağlıkla inşallah. bende cumartesi öğrenecem bakalım.

redmask
8-03-11, 14:03
esteda hayırlı olsun canım. bence de iki kardeşin aynı cinsiyet olması çok güzel.. Allah bağışlasın..

kızlar ben de bu günlerde bişeyler hissediyo gibiyim ama bağırsak hareketi gibi.. ama daha önce hissetmezdim. bebiş bağırsaklara baskı mı yapıyo. yoksa tamamen benim hayal gücüm mü?

gelmucizegel
8-03-11, 15:03
aybamu
Amin canım inşallah hepimizin bebeği sağ salim kucaklarımızda olur. allah seninde ne muradın varsa versin :) Sen kaç haftalıksın belli mi cinsiyetiniz ??
Amin canım çok sağol. ben bugün 15+4 oldum. ama cinsiyetimizi ultrason aleti denen cihazın kötü görünümü nedeniyle göremedik :KK43:( ultrasonda cinsiyeti bırak bebek zor görünüyordu. hastanemi değiştirmiştim. şimdi bu yüzden tekrar değiştirmek zorunda kalıcam. şimdi tekrar hastane araştırıyorum. yakın zamanda tekrar gidicem. inşallah bu sefer öğreniriz:)) senin ne kadar oldu canım cinsiyetiniz belli mi?

FATOSB0
gelmucizegel
amin canım çok sağol. Ben bugün 15+4 oldum. Ama cinsiyetimizi ultrason aleti denen cihazın kötü görünümü nedeniyle göremedik :KK43:( ultrasonda cinsiyeti bırak bebek zor görünüyordu. Hastanemi değiştirmiştim. şimdi bu yüzden tekrar değiştirmek zorunda kalıcam. şimdi tekrar hastane araştırıyorum. Yakın zamanda tekrar gidicem. Inşallah bu sefer öğreniriz:)) senin ne kadar oldu canım cinsiyetiniz belli mi?
bende arayış içindeyim

zynptnc
esteda
kızlar şimdi doktordan geldik cinsiyetini öğrendik bebğimizin
bi oğlum daha olucak:)) tam gösterdi bacak arasından yumurtalığı pipisi falan gayet net:KK46::nazar:
cnm gözünüz aydın, Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah...

sementa1983
2'li ve 3'lüyüde yaptırdın mı canım.benım doktor 2 liye gerek görmedi 3lü yapalım dedi de
benim doktorumda 2'liden sonra 3'lüyü yapmaya gerek görmedi... 4'lü konusunda hiç bi fikrim yok henüz malesef...

aybamu
gelmucizegel
Amin canım çok sağol. ben bugün 15+4 oldum. ama cinsiyetimizi ultrason aleti denen cihazın kötü görünümü nedeniyle göremedik :KK43:( ultrasonda cinsiyeti bırak bebek zor görünüyordu. hastanemi değiştirmiştim. şimdi bu yüzden tekrar değiştirmek zorunda kalıcam. şimdi tekrar hastane araştırıyorum. yakın zamanda tekrar gidicem. inşallah bu sefer öğreniriz:)) senin ne kadar oldu canım cinsiyetiniz belli mi?
Bizim 20. haftamız bitiyor 21 e giriyoruz canım. Allah nasip ederse bir fıstığım olacak benim. İki erkekin üstüne bi cimcime yani :KK1:

igdenaz
Kızlar bebeğin anne karnındaki hareketlerini dinleten ve kaydeden bir cihaz varmış bugün sipariş verdim. Bekliyorum bakalım. Hıçkırıkları, tekmeleri,kalp atışlarını duyabiliyor ve kaydedebiliyormuşuz.:KK34:

hippy34
nasılsınız kızlar...efsung vallaha bütün gün kar yağsın okullar tatil olsun diye dua ettim ama olmadı ühühühü:KK43:
öğrenci psikolojisindeyim şu ara...fena yaw:p

esteda
bi oğlum daha olucak:)) tam gösterdi bacak arasından yumurtalığı pipisi falan gayet net:KK46::nazar:
ayyyy canım tebrik ederim..Allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin:nazar:

gelmucizegel
slm canım,

bende seninle aynı dertten muzdaribim.hala kendime doğru düzün bir hastane bulamadım.günler geçtikçe daha çok üzülüyorum kendime dr bulamadığım için.bende folikasiti bıraktım ama başka ilaç vermedi. bende doktorumu değiştiricem.ben istanbuldayım delta hast ve pendik bölge hst tavsiye ediyorlar.ikisnden birini seçicem..noluurrr artık benide takip eden bir doktorum olsuuunn:KK43:
off o hastane ,ultrason sorunu bende de var..memnun değilim...görüntüde bebişimi seçemiyorum bile....doktorum da sadece kendisi bakıyor...anca ben sorarsam zorla cevap veriyor...
bu arada görümcem ve bir arkideşim delta'da doğum yaptı ,Sevgi Hanımdı doktorları ve ikisi de memnun kaldı...aklında olsun:)

aybamu
Doğuma açıklığın 10 cm olduğunda alıyorlar dolayısıyla senin iğnen yapıldıktan sonra daha beş cm açılman olması gerek bunu çekmek mi iyi iğneyi yaptırmak mı değil mi ama ..... Belden iğne yapılırkende çok fazla hissetmiyorsun eğer yapan iyi bir doktorsa ben doğuma gitmeden neler söylemişlerdi bana yapılırken çok acıyor yapıldıktan sonra bir basınç oluyor duramıyorsun falan yalan canım inanma şehir efsanesi bunlar saçma sapan safsata. İğneden sonra acı hissetmiyorsun doğum anında da bir ağırlık oluyor vajende o ağırlıkla doğumun oluyor iğnesiz doğumla kıyaslanmaz bile. Hiç korkma yeter ki bebeğin sağ salim o güne gelsin epiduralli normal en sağlıklısı. Bu arada sen sormadan ben söyliyeyim normal doğumdan sonra genişleme falanda olmuyor :KK1: iki tane yaptım allaha şükür hiç öyle bi sorunum olmadı....
canım ,peki normal doğum yapmak için ekstra bi çalışman oldu mu?spor?doğum kursları felan???

eyeszay ,nasılsın bugün:)
ben dün geceden beri fenayım yaa...ağır çekimde hareket ediyorum sabahtan beri...bi de ayaklarımı mı üşüttüm nedir...zırt pırt lavaboya...bugün derste bile sıkışıp öğrencilerden izin isteyip koşar adım gittim hahaha..görücektiniz :)
bi de derler ki son aylarda olurmuş bu...ben yandım o zaman:)

hippy34
igdenaz
Kızlar bebeğin anne karnındaki hareketlerini dinleten ve kaydeden bir cihaz varmış bugün sipariş verdim. Bekliyorum bakalım. Hıçkırıkları, tekmeleri,kalp atışlarını duyabiliyor ve kaydedebiliyormuşuz.:KK34:
Angelsounds mu ??
eğer oysa ben de çok istiyordum onu almayı da doktorum nsılsa hissedeceksin die alma gerek yok didi....sen bi kullan da annat bize...gaza gelir alırıs belki:) ben de hevesliydim çünki:)

Cerenimo
kızlar selam,
kaç gündür giremiyorum siteye işler, eğitimler derken....
cuma günü cinsiyetimiz için doktora gittik
%90 ihtimalle kız dedi meleğimi
2 hafta sonra yeniden bakacak
çok mutlu oldum
Allah hepinize yaşatsın :nazar:
bir de en büyük bomba bugün meleğimi hissettim
8-10 kelebek bir aradaymış gibi içimde sol tarafta kımıl kımıl bişiler
hahahah çok güzellllllllllllll:KK49:

igdenaz
8-03-11, 16:03
hippy34
Angelsounds mu ??
eğer oysa ben de çok istiyordum onu almayı da doktorum nsılsa hissedeceksin die alma gerek yok didi....sen bi kullan da annat bize...gaza gelir alırıs belki:) ben de hevesliydim çünki:)
Tamam bir deneyeyim paylaşırım tabii:KK9:

zynptnc
Cerenimo
kızlar selam,
çok mutlu oldum
yaaa çokk güzell, çok sevindim senin adına... bende hissetmeyi bekleyenlerdenim ya da hissedipte farkında deilmiim bilmiorum ama sabırsızlıkla bekliorum... darısı başıma :)

aybamu
hippy34
nasılsınız kızlar...efsung vallaha bütün gün kar yağsın okullar tatil olsun diye dua ettim ama olmadı ühühühü:KK43:

off o hastane ,ultrason sorunu bende de var..memnun değilim...görüntüde bebişimi seçemiyorum bile....doktorum da sadece kendisi bakıyor...anca ben sorarsam zorla cevap veriyor...
bu arada görümcem ve bir arkideşim delta'da doğum yaptı ,Sevgi Hanımdı doktorları ve ikisi de memnun kaldı...aklında olsun:)

canım ,peki normal doğum yapmak için ekstra bi çalışman oldu mu?spor?doğum kursları felan???

ben dün geceden beri fenayım yaa...ağır çekimde hareket ediyorum sabahtan beri...bi de ayaklarımı mı üşüttüm nedir...zırt pırt lavaboya...bugün derste bile sıkışıp öğrencilerden izin isteyip koşar adım gittim hahaha..görücektiniz :)
Yok canım herhangi bir çalışma yapmadım :KK1:

eyeszay
tavas
eyeszay canım cok tesekkur ederım yardımın için sağol
rica ederim canım

aybamu
Merhaba kızlar benim doğumum allah nasip ederse 30 temmuz ama sizide takip ediyorum :KK1: Şimdiiii ben iki tane normal doğum yapmış tecrübeli bir anne olarak şunu söyliyeyim ilki epiduralsiz normal ikincisi epiduralle normall. Kesinlikle epidural normali tavsiye ederim. Yok öyle 5 cm oluncaya kadar zaten çekiyorsun gerek yok falan kısmı uydurma kişinin yapısıyla alakalı bu. Hemde zaten sancıların başlayıp hastaneye gittiğinde 4-5 cm açıklığın oluyor dolayısıyla esas sancı ondan sonra hatta sancı kısmı bişey değil sadece doğum anında çekilen acı için bile epidural yapılır. Hiç korkmayın epiduralden. yaptırın ben bunu da öyle yapmak istiyorum allah bi aksilik vermezse. Sormak istediğiniz başka bişey olursada merak ettiğiniz doğumla ilgili cevaplarım bende iyi bilirim yaşamadan önce ne kadar merak edildiğini.

peki epidural yaptırınca ağrı hissetmediğin için ıkınamıormuşsun doğrumu?

mujok

ahh canım benim öyle deme. ufakta olsa onun yardımı, senin heyecanını paylaşması bile senin için ayrı bi şans. benimde annem çalışıyor ondan karşı yakada kalıyor. haftada bir eve geliyor ben babamla kalıyorum. dediğin gibi babam çok yardımcı oluyor annemde nazımı çekiyor ama ben kendi evimde eşimle olup ona yemek yapmayı yeğlerdim şu duruma. (hadi ev işlerini o yapmaya başlamıştı bebekten sonra onlardan yırtardım.) yani bi doktora gidiyorsun anne babayla ne kadar paylaşabilirsin ki heyecanını. bebek senin ve eşinin bi parçası ilk heyecanı. içimde kalıyor hep anlatmak istediklerim saatlerce konuşmak istediklerim. daha bisürü bisürü şey. hiç öyle deme cidden şükret. hamilelikte insan en çok heyecanını paylaşmak istiyor

burda sana hak vermeden yapamadım, eşim işi nedeniyle 1 haftalığına şehir dışına çıktı ilk öğrendiğimde oh dedim annemde gelir,yemek derdi yok temızlık derdi yok bide akşam gelince yok çayıydı yok yemeğiydi meyvesiydi filan kalk otur kalk otur sinir oluyodum sabahın köründe kalkıp kahvaltısını hazırlamakta cabası.. gidince 1 hafta tatil yapmış olurum dedim ama hiç öle olmadı bu üçüncü günü, ben gün saymaya başladım, tamam bedenen yoruluyodum ama psikolojik olarak iyi geliyomuş onun yanımda olması günde 10 kez arıyorum nerdeyse.. zor yane.. bence herkes kıymetini bilmeli..

biliyorum canım biliyorum. ben çok güçlü biriyimdir normalde. özellikle ilişkiler konusunda hep öyle oldum. kolay silerdim üzülmezdim. ama hamilelikte o kadar zor ki bunu yaşaması. anlatmak zor cidden yaşayan bilir. allah kimseye yaşatmasın da.

igdenaz
peki bi zararı varmıymış canım? nasıl çalışıyormuş?

hippy34

valla bugün biraz duygusalım canım benim. onun dışında iyiyim. kitabımı okudum annem geldi yemek falan yaptık. tek bi detay var bebişimin hareketlerini hissettim dün akşam. çok değişik:)) bugünde sabah oldu. şimdi bekliorum olmadı daha:KK43:( sen nasılsın ne yaptın? nasıl geçti okul? bebiş nasıl?

eyeszay
kızlarrr size bu linkleri vermem gerek. ona anne diyeceksin de çok ağlayacaksınız. aman allahım yani. izleyin mutlaka. işallah linkleri verir burda.

Sen Ona Anne Diyeceksin.. videosunu izle - Müzik - Mynet - Video

HAYATIN İÇİNDEN - KAHVE MOLASI'nın Videoları: ana rahminde bir bebek | Facebook

peppermint
Cerenimo
kızlar selam,
çok mutlu oldum
ayy canim superr
benim de karnimda damarim geriliyormus gibi biseyler hissediyorum 2-3 gundur,
acaba bu bebegim olabilir mi?? :44:

peppermint
herkese merhaba arkadaslar,

gecmisi okuyamadim.
benim cuma gunu minimal bir kanamam oldu arkadaslar.
sirket araciyla bankaya kadar gitmistim.
sofor arabayi sert kullandi,
2 kez cukura girdi, yerimden zipladim. sanirim ondan oldu.
kanamam kesildi ama doktor tedbir olarak 1 hafta rapor verdi,
ev istirahatindeyim.
Allah'a sukru bebegim iyi.
cok korktum arkadaslar, ilk kani gorunce cok agladim.
Allah bidaha yasatmasin, hicbirimize

aybamu
eyeszay
rica ederim canım

biliyorum canım biliyorum. ben çok güçlü biriyimdir normalde. özellikle ilişkiler konusunda hep öyle oldum. kolay silerdim üzülmezdim. ama hamilelikte o kadar zor ki bunu yaşaması. anlatmak zor cidden yaşayan bilir. allah kimseye yaşatmasın da.

valla bugün biraz duygusalım canım benim. onun dışında iyiyim. kitabımı okudum annem geldi yemek falan yaptık. tek bi detay var bebişimin hareketlerini hissettim dün akşam. çok değişik:)) bugünde sabah oldu. şimdi bekliorum olmadı daha:KK43:( sen nasılsın ne yaptın? nasıl geçti okul? bebiş nasıl?
Ikınmana gerek yok ki canım benim doktor ne işe yarıyor. Ikınarak doğuracaksak zaten doktor bişey yapmaz. Doktor karnını ittirerek bebeğin çıkmasını sağlıyor ıkınmaktan daha iyi bilinçsizce ıkınıp yırtığı olan çok insan var.

hippy34
igdenaz
eyeszay
rica ederim canım

ayyy çok soğuk bi güne sıcacık yataktan kalkıp başlamak çok zor geldi...bi de 8 saat okuldaydım:KK43: fenalardayım anlayacağın...vallaha evde olup bebişim doğana kadar çalışmamayı çok isterdim ama sağlıklı olucam:) çok şey mi istiyorum eheheh:)

dimek senin bebiş gaza gelip hareketlenmeye başladı annesi...ayyy arada oluyor bişiler de ben hala ayırt edemiyorum...kilolu olmanın dezavantajı herhal...biz biraz geç hissediyormuşuz :-)

karnımız acıkıyor işte ....babamız gelsin yemek yiyelim die beklios...
çok üzme bakıyım kendini ve bebişini....kızarım :-)
bu arada kitapta 2.aya geldim kaldım...bugün de biraz okuyim...günceli yakalamam lazım eheuee!

hippy34
peppermint

gecmisi okuyamadim.
ev istirahatindeyim.
canım geçmiş olsun...benim de öyleydi işte kanamam ama insanın yüreği ağzına geliyor dimi....sakın kalkma...hep yatt...Allahım sen bebişşlerimizi bize bağışla..sağlıkla doğmalarını nasip et:nazar:

redmaskküçük bi kaza demişsin ama adı kaza olunca ürperiyor insan işte...büyük geçmiş olsun size de canım:nazar:

eyeszay
hippy34
ayyy çok soğuk bi güne sıcacık yataktan kalkıp başlamak çok zor geldi...bi de 8 saat okuldaydım:KK43: fenalardayım anlayacağın...vallaha evde olup bebişim doğana kadar çalışmamayı çok isterdim ama sağlıklı olucam:) çok şey mi istiyorum eheheh:)

dimek senin bebiş gaza gelip hareketlenmeye başladı annesi...ayyy arada oluyor bişiler de ben hala ayırt edemiyorum...kilolu olmanın dezavantajı herhal...biz biraz geç hissediyormuşuz :-)

karnımız acıkıyor işte ....babamız gelsin yemek yiyelim die beklios...
çok üzme bakıyım kendini ve bebişini....kızarım :-)
bu arada kitapta 2.aya geldim kaldım...bugün de biraz okuyim...günceli yakalamam lazım eheuee!
canım belki hissediyorsundur. gerçi böle çok değişik bişey hemen anlarsın. böle karıncalanma olur onada benziyor. pıt pıt böle içerde kanat çırpması gibi. ama çok güzel yaa. ama dışarıdan belli olmuyor sanırım. benim derim çok ince mesela kesenin yerini ben hala elimle bulabiliyorum hissediyorum o topu. ama sanırım dışarıya yansımıyor henuz.

valla senin çalışıyor olman iyi canım. evde böle hergün oturup durmak hiç iyi bişey değil. herşeye üzül herşeye ağla düşün düşün dur. üzülmicem diyorum sora bi bakıyorum başlamışım gene:))

ben geldim güncele. 4. aydayım daha heyecanlı olsun diye yemekten sora devam edicem hihi.

sende okulda çok yorma kendini canım benim. aaa dikkat et kendine

FATOSB0
peppermint

gecmisi okuyamadim.
Benim cuma gunu minimal bir kanamam oldu arkadaslar.
Sirket araciyla bankaya kadar gitmistim.
Sofor arabayi sert kullandi,
2 kez cukura girdi, yerimden zipladim. Sanirim ondan oldu.
Kanamam kesildi ama doktor tedbir olarak 1 hafta rapor verdi,
ev istirahatindeyim.
Cok korktum arkadaslar, ilk kani gorunce cok agladim.
üzme kendini bişey olmaz allahın izniyle

eyeszay
ayy nolur dikkat edin kendinize kızlarrr

hippy34
eyeszay
canım belki hissediyorsundur. gerçi böle çok değişik bişey hemen anlarsın. böle karıncalanma olur onada benziyor. pıt pıt böle içerde kanat çırpması gibi. ama çok güzel yaa. ama dışarıdan belli olmuyor sanırım. benim derim çok ince mesela kesenin yerini ben hala elimle bulabiliyorum hissediyorum o topu. ama sanırım dışarıya yansımıyor henuz.

valla senin çalışıyor olman iyi canım. evde böle hergün oturup durmak hiç iyi bişey değil. herşeye üzül herşeye ağla düşün düşün dur. üzülmicem diyorum sora bi bakıyorum başlamışım gene:))

ben geldim güncele. 4. aydayım daha heyecanlı olsun diye yemekten sora devam edicem hihi.

sende okulda çok yorma kendini canım benim. aaa dikkat et kendine
benim de tek hedefim güncele gelmek eheuee:)
bu arada ben Cts günü yeni bir doktora görünmek üzere randevu aldım ...hastane değil bu sefer...özel muayene olcam...bakalım nasıl geçicek...biliyorsunuz doktor şikayetlerim vardı...bakalım neler bekliyor beni... şimdi kaçıyorum ...mama yiyces kızımla eheue.....görüşürüs sonra:KK66:

Fsng
8-03-11, 17:03
aybamu
Merhaba kızlar benim doğumum allah nasip ederse 30 temmuz ama sizide takip ediyorum :KK1: Şimdiiii ben iki tane normal doğum yapmış tecrübeli bir anne olarak şunu söyliyeyim ilki epiduralsiz normal ikincisi epiduralle normall. Kesinlikle epidural normali tavsiye ederim. Yok öyle 5 cm oluncaya kadar zaten çekiyorsun gerek yok falan kısmı uydurma kişinin yapısıyla alakalı bu. Hemde zaten sancıların başlayıp hastaneye gittiğinde 4-5 cm açıklığın oluyor dolayısıyla esas sancı ondan sonra hatta sancı kısmı bişey değil sadece doğum anında çekilen acı için bile epidural yapılır. Hiç korkmayın epiduralden. yaptırın ben bunu da öyle yapmak istiyorum allah bi aksilik vermezse. Sormak istediğiniz başka bişey olursada merak ettiğiniz doğumla ilgili cevaplarım bende iyi bilirim yaşamadan önce ne kadar merak edildiğini.
bende en çok epiduralden korkuyorum ya omurilik falan tedirgin oluyorum :KK43: ya bişey olursa diye ben normal olmaması durumunda sezeryan diyorum ama epidural çoook uzak bana ...
mujok

mujok
ahh canım benim öyle deme. ufakta olsa onun yardımı, senin heyecanını paylaşması bile senin için ayrı bi şans. benimde annem çalışıyor ondan karşı yakada kalıyor. haftada bir eve geliyor ben babamla kalıyorum. dediğin gibi babam çok yardımcı oluyor annemde nazımı çekiyor ama ben kendi evimde eşimle olup ona yemek yapmayı yeğlerdim şu duruma. (hadi ev işlerini o yapmaya başlamıştı bebekten sonra onlardan yırtardım.) yani bi doktora gidiyorsun anne babayla ne kadar paylaşabilirsin ki heyecanını. bebek senin ve eşinin bi parçası ilk heyecanı. içimde kalıyor hep anlatmak istediklerim saatlerce konuşmak istediklerim. daha bisürü bisürü şey. hiç öyle deme cidden şükret. hamilelikte insan en çok heyecanını paylaşmak istiyor.

bu kıymet bilmemek değil ama beni anlamıyor bana destek olmuyor kendimi yalnız hissediyorum hatta rapor alıp 10-15 gün annemin yanında kalmak istiyorum bütün gün kendi başımayım bişey olsa idare etmem gerek hastalansam tüm gün yapayalnız evde aç susuz kalırım okadar yani pzt si o kadar yorgundum ki mesaj attım çok yorgunum halim yok ve baş agrım var diye ben 6 ya doğru eve geliyorum ve benim "anlayışlı eşim" o gün "erken" geldi saat 8 de bide bana açmısın diyor sanki aç aç o saate kadar onu bekliycem yemek yapacak halim yoktu 2 yumurta kırdım yogurtla yedim yani eşimin olmaması elbette çok büyük eksiktir kıyaslanamaz bile bunun farkındayım ama var olupta hiç bir işe yaramamsı da yarı bir sıkıntıdır bunuda yaşamayanlar bilmez yani
şanşımda kanamam vs olmadı da yatmak zorunda kalmadım inşallh bundan sonrada olmaz yoksa rezil olurum tek başıma kalmadan ne işimi görücem
bazı arkadaşlarım çok güzel bir süreç prensesler gibi geçir kafana bişey takma v.s demişlerdi bende kül kedisi olarak geçiriyorum manevi olarakta fiziki olarakta destegi çok eksik yemek yapamadığım her gün dışardan yemek söylüyoruz ne kadar saglıklı değilmi ama bundan sadece ben rahatsızım nedense 5 yılı bitirdik bu 5 yıl içinde hastalandığımda bir kez çorba yapmışlıgı yoktur okdar diyeyim yani sadece ne sipariş verecegimiz konusunda tam destektir çok güzel akıl verir eyleme geçmez işte sorunda bu yani
çok kafanızı şişirdim ama benide biraz anlayın istedim
esteda
gözün aydın aydın canım sağlıkla kucagına alırsın umarım :)
eyeszay
yani toplamda 4 kezmi girdin canım??

ee tabiki az gelişmiş ekonomisi kötü ülkelere yardım için. zaten ekonomisi iyi ülkelerde aşı alınması zor bi durum değil. sadece ben uniceff in sitesinden de baktım. dğer sitelerden de bu tetanoz aşısının önemi ile ilgili. yoksa sağlık ocağında ilk sölediklerinde kesinlikle yaptırmam demiştim. çokta önemli olduğunu bende düşünmüyorum ama önlem. ben grip olmam normalde diye grip aşısı yaptırmadım sora 3 kez grip olunca ah keşke yaptırsaydım bebeğime eziyet oldu diye üzülmüştüm. ondan sora pişman olmiyim diye yaptırıyorum.

ahh canım benim öyle deme. ufakta olsa onun yardımı, senin heyecanını paylaşması bile senin için ayrı bi şans. benimde annem çalışıyor ondan karşı yakada kalıyor. haftada bir eve geliyor ben babamla kalıyorum. dediğin gibi babam çok yardımcı oluyor annemde nazımı çekiyor ama ben kendi evimde eşimle olup ona yemek yapmayı yeğlerdim şu duruma. (hadi ev işlerini o yapmaya başlamıştı bebekten sonra onlardan yırtardım.) yani bi doktora gidiyorsun anne babayla ne kadar paylaşabilirsin ki heyecanını. bebek senin ve eşinin bi parçası ilk heyecanı. içimde kalıyor hep anlatmak istediklerim saatlerce konuşmak istediklerim. daha bisürü bisürü şey. hiç öyle deme cidden şükret. hamilelikte insan en çok heyecanını paylaşmak istiyor.
bizde dr muayenesi boyunca izleyip gülüyoruz çıkınca herşey bitiyor ben bişey dersem duyuyor bazen tepki de vermez o kadar yani kalan 5 ayda umarım değişir daha bebeğimizi büyütme sürecimiz var valla inşallah rezil olmama doğum falan korkuyorum ama en çokda doğum sonrası beni tedirgin ediyor umarım tahminlerimde yanılırım :KK43:
hippy34
vala biz okulcanak dünden beri öyleyiz çocuklarıda örgütlüyorum valla bu kadar kişi isterken neden çok yağıp ta tatil olmaz ya :KK43:(( yarına tatil olsa bari nöbetçiyim zira :KK43:(
peppermint
ayy canim superr
benim de karnimda damarim geriliyormus gibi biseyler hissediyorum 2-3 gundur,
acaba bu bebegim olabilir mi?? :44:
bende öyle seyler hissediyorum ama emin değilim maalesef
peppermint

gecmisi okuyamadim.
ev istirahatindeyim.
çok geçmiş olsun
bende de hala ya kanama olursa korkusu var inşallah artık kimse yaşamaz :KK43:
redmask geçmiş olsun canım bugün tehlikeli bir gundu zaten bende 2.5 aylıkken kaza geçirdim ben yokuş çıkarken sağdan bana yol vermesi gereken bi dangoz geldi çarptı başta çok metanetliydim hatta hiç ağlamadım tutanakları falan hep ben hallettimsoğukta 2,5 saat karşı tarafın arkadaşları gelsin aman tutanağı söyle yapalımda sigorta bizide karşılasın bi dünya tantana yani eve gelince ne kadar korktuğumu ne kadar büyük bir tehlike atlattığımı anladım tekrar çok geçmiş olsun bir daha yaşanmaz umarım

tavas
Cerenimo
kızlar selam,
çok mutlu oldum
tebrik ederım canım allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin tebrikler

aybamu
efsung
bende en çok epiduralden korkuyorum ya omurilik falan tedirgin oluyorum :KK43: ya bişey olursa diye ben normal olmaması durumunda sezeryan diyorum ama epidural çoook uzak bana ...

bu kıymet bilmemek değil ama beni anlamıyor bana destek olmuyor kendimi yalnız hissediyorum hatta rapor alıp 10-15 gün annemin yanında kalmak istiyorum bütün gün kendi başımayım bişey olsa idare etmem gerek hastalansam tüm gün yapayalnız evde aç susuz kalırım okadar yani pzt si o kadar yorgundum ki mesaj attım çok yorgunum halim yok ve baş agrım var diye ben 6 ya doğru eve geliyorum ve benim "anlayışlı eşim" o gün "erken" geldi saat 8 de bide bana açmısın diyor sanki aç aç o saate kadar onu bekliycem yemek yapacak halim yoktu 2 yumurta kırdım yogurtla yedim yani eşimin olmaması elbette çok büyük eksiktir kıyaslanamaz bile bunun farkındayım ama var olupta hiç bir işe yaramamsı da yarı bir sıkıntıdır bunuda yaşamayanlar bilmez yani
şanşımda kanamam vs olmadı da yatmak zorunda kalmadım inşallh bundan sonrada olmaz yoksa rezil olurum tek başıma kalmadan ne işimi görücem
bazı arkadaşlarım çok güzel bir süreç prensesler gibi geçir kafana bişey takma v.s demişlerdi bende kül kedisi olarak geçiriyorum manevi olarakta fiziki olarakta destegi çok eksik yemek yapamadığım her gün dışardan yemek söylüyoruz ne kadar saglıklı değilmi ama bundan sadece ben rahatsızım nedense 5 yılı bitirdik bu 5 yıl içinde hastalandığımda bir kez çorba yapmışlıgı yoktur okdar diyeyim yani sadece ne sipariş verecegimiz konusunda tam destektir çok güzel akıl verir eyleme geçmez işte sorunda bu yani
çok kafanızı şişirdim ama benide biraz anlayın istedim

gözün aydın aydın canım sağlıkla kucagına alırsın umarım :)

bizde dr muayenesi boyunca izleyip gülüyoruz çıkınca herşey bitiyor ben bişey dersem duyuyor bazen tepki de vermez o kadar yani kalan 5 ayda umarım değişir daha bebeğimizi büyütme sürecimiz var valla inşallah rezil olmama doğum falan korkuyorum ama en çokda doğum sonrası beni tedirgin ediyor umarım tahminlerimde yanılırım :KK43:

vala biz okulcanak dünden beri öyleyiz çocuklarıda örgütlüyorum valla bu kadar kişi isterken neden çok yağıp ta tatil olmaz ya :KK43:(( yarına tatil olsa bari nöbetçiyim zira :KK43:(

bende öyle seyler hissediyorum ama emin değilim maalesef

çok geçmiş olsun
bende de hala ya kanama olursa korkusu var inşallah artık kimse yaşamaz :KK43:
redmask geçmiş olsun canım bugün tehlikeli bir gundu zaten bende 2.5 aylıkken kaza geçirdim ben yokuş çıkarken sağdan bana yol vermesi gereken bi dangoz geldi çarptı başta çok metanetliydim hatta hiç ağlamadım tutanakları falan hep ben hallettimsoğukta 2,5 saat karşı tarafın arkadaşları gelsin aman tutanağı söyle yapalımda sigorta bizide karşılasın bi dünya tantana yani eve gelince ne kadar korktuğumu ne kadar büyük bir tehlike atlattığımı anladım tekrar çok geçmiş olsun bir daha yaşanmaz umarım
Yaşadığın şey gerçekten çok zor allah sabrını versin sana. Ama standarttır sıkma canını denir. İlk bebeğin mi bilmiyorum. Ben ilk bebeğin olmasını diledim nedense içimden. Bazen elde olmayan şeylere kendimizi fazla üzüyoruz hepimiz yapıyoruz bunu ama bu hayat bizim karnındakide senin onun için topla kendini salla gitsiiiinnnnnn :KK1: Yapan kendine yapar bi insanın varken yok olması en zoru ve sen en zorundasın şu an keşke yapabilecek bişey olsa ...........

selmatem
ii akşamalrrr:KK3:

zumruti
iyi akşamlar arkadaşlar bu kar hiç iyi olmadı çalışan bayanlar için kar tatili bekliyoruz inşallah olur yoksa yolda kayıp bi taraflarımı sakatlayacağım, bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum.

esteda
8-03-11, 18:03
zumruti
iyi akşamlar arkadaşlar bu kar hiç iyi olmadı çalışan bayanlar için kar tatili bekliyoruz inşallah olur yoksa yolda kayıp bi taraflarımı sakatlayacağım, bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum.
canım Allah korusun bende oğlumda çalışıyodum gerçekten çok zor karda kıyamette çalışmak

herzaman_seninle
8-03-11, 19:03
igdenaz
ayyy yeni duydum nasıl bişimiş bu yaa kullanda anlat bize güzel bişimi diye..
peppermint

gecmisi okuyamadim.
ev istirahatindeyim.
ahh cnm ya çok üzüldüm kanama psikolojisini çok iyi biliyorum 3 defa atlattım,kendine dikkat et fazla iş yapma sakın dr un kanamaya sebep ne gösterdi...