2011 ocak-şubat ayında tüp bebek tedavisine başlayacak olanlar burada buluşalım...

ece22
14-12-10, 21:12
Ayse_URL
Yeni gelen herkes hoşgeldi sefa geldi. Her dua ettiğimde hepinizi anıyorum, Allah hiçbirimizin emeklerini zayi etmesin en kısa zamanda hayırlısıyla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin. Bu arada Bursa da olan var mı?
cnm ben bursada oturuyorum

Ayse_URL
15-12-10, 06:12
ece22
cnm ben bursada oturuyorum
Merhaba canım, Allah yardımcın olsun. Hangi merkeze gidiyorsun? Memnun musun? Aslında ben doktorumdan memnunum ama üstüne düşündükçe insanın içinde bir sürü kuruntu oluyor. Her doktorun yaklaşımı öyle farklı ki..

halev
15-12-10, 07:12
mehtaperkan
Rapor 1 yıllık çıkar ama 6. ayın sonunda uzatman gerekir. Gonal f nin çok az bir kısmını karşılıyor devlet. gonal fye 450 demişsin 225 likten 2 kutumu istedi? Biz tedavide gonal f değilde menagon kullandık 5 kutu menagon, 5 kutu cetrodite, 2 ovitrelleye 250 tl ödedik. Kalanını devlet karşıladı. Ama gonal f nin ne kadarını karşılıyor çokta emin değilim.
evet canım gonal f 225'lik yazmış drum ve sanırım 3 kutu çünkü parantez içinde üç demiş, cetrodite de 0,25 5'lik demiş belki 5 kutu demektir. dün eczaneye sordum normal toplam fiyatı 1600tl dedi o zaman medicana 580tl ye iyi veriyor diye düşündüm ama sordurcam başka yerlere

yeteeeeer
15-12-10, 14:12
allah yardımcımız olsun tedvaide ollan arkadaşlar
ne kadar zorlu bir yoldan gidiyoruZ
her şey para ve bir tüp bebktedavisi için 5.6 bin tl ile yola çıkmak gerekiyor
ben tam 5 kez yaptırdım arkadaşlar yaza kıısmetse 6. Deneyeceğiz
rabbim yar veyardımcımız olsun

Ayse_URL
yeteeeeer
Allah maddi manevi güç versin de uğraşmaya yine razıyız. Benim durumumda da SGK ödeme yapmıyor, hep cepten gidiyor. 1 kez denedik 2 bilemedin 3 kez daha ancak deneriz, ötesi için para bulmak zor. Allah acısın halimize. Umarım bu doktorlar da para için bizi oyuncak etmezler.

Ayse_URL
yeteeeeer
Allah maddi manevi güç versin de uğraşmaya yine razıyız. Benim durumumda da SGK ödeme yapmıyor, hep cepten gidiyor. 1 kez denedik 2 bilemedin 3 kez daha ancak deneriz, ötesi için para bulmak zor. Allah acısın halimize. Umarım bu doktorlar da para için bizi oyuncak etmezler.

hazel82
15-12-10, 15:12
Ayse_URL
amin kızlar ınsallah gercekten Rabbim maddı manevı her yonden yardımcımız olsun.cok zor cekmeyen bılemıyor.bende ılk denememı yaza yapıcam.iyi bır merkez arıyorum

yeteeeeer
15-12-10, 15:12
Ayse_URL
CANIM EVET ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
DEVELET NEYİ KARŞILIYORKİ:KK19::KK19: MALESEF AMA HER GÜN İNFERTİLİTEYLE İLĞİ BİR ENGELE KARŞILAŞIYORUZ:KK20::KK20:
BİZDE ÖZELDEN YAPTIRIYORUZ 1 KEZ DEVLET DETSĞİ ALDIK SONRASINDA HER ŞEY DEĞİŞTİ:KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

BİLEMİYORUM AMA DAHA NE KADAR DAYANIRIZ BU DRUMA ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN
ÇOK BEKLETMEDEN BİZLERİ BEBELERİMİZLE TAMAMLASIN İNŞŞŞ:KK49::KK49::KK46::KK46:

Silanaz
15-12-10, 16:12
yeteeeeer
CANIM EVET ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
DEVELET NEYİ KARŞILIYORKİ:KK19::KK19: MALESEF AMA HER GÜN İNFERTİLİTEYLE İLĞİ BİR ENGELE KARŞILAŞIYORUZ:KK20::KK20:
BİZDE ÖZELDEN YAPTIRIYORUZ 1 KEZ DEVLET DETSĞİ ALDIK SONRASINDA HER ŞEY DEĞİŞTİ:KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

BİLEMİYORUM AMA DAHA NE KADAR DAYANIRIZ BU DRUMA ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN
ÇOK BEKLETMEDEN BİZLERİ BEBELERİMİZLE TAMAMLASIN İNŞŞŞ:KK49::KK49::KK46::KK46:
Arkadaslar Devletimizin yine kiy*****i bilelim azda olsa bir yardim yapoyor ben yurtdisinda yasiyorum KZuey Amerika'da yasin Tupbebek denedim burda, turk parsi 20 milyardan fazla harcadim, simdi dondulmuslarla deniycem, Tabiki maddi ve manevi cok pahali bir surec ama evlat olunca isin ucunda insan yediginden, ictiginden, giydiginde kesiyo yeterki rabbim nasip etsin, Rabbim hepinizin yardimcisi olsun, allahtan benim esim'in isi iyide altindan kalkabiliyoruz, simdi'ye kadar uc deneme gecti basimdan ikisi Turkiye'de INTernational Hospital'de ilk denmem oldu negativ, ikinci dondulmuslarla pozitif ama yasadim ulkeye dondukten sorna kan degeri dustu, yaptin yol masrafi, Turkiyedeki harcamlar akraba stresi, tup bebek masraflari baktimki nerdeyse orda'da 20 milyari buluyor, Burda denemeye karar verdim ama burasida Turkiye'den cok farkli..... COK COK Farkli, mesela burda transferden sorna yatma filan yok, emriyo'lari koyduktan sonra kalkiyon, kendin koltukta bi 30 dakika dinleniyorsun, hadi yolun acik olsun , test gunu gorusuruz :)

fatma_84
15-12-10, 19:12
LOR="yellowgreen"][/COLOR]slm arkadaşlar benimde Allah nasip ederse eğer ocakta 5.denemem olacak.Son negatifimi kasımda aldım,2 tane dondurulmuşum var artık onlarla şansımızı deneyeceğiz.Bizim sıkıntımızda eşimin spermleri.Hem sayı az,hareket yok,morfolojide sıfır.3 olumsuz denemeden sonra Ankara maya tüp bebek merkezinde cgh yöntemi uygulandı,yüzde 80 gebelik oluşur dendi ama sonuç yine koca bir sıfır.Bu yöntemden çok umudum vardı ama olmayınca olmuyor.Allahım ne kadar acı veriyor çocuk sahibi olamamak.Rabbim isteyen herkese hayırlı,sağlıklı,uzun ömürlü evlatlar versin inşallah...Yani kızlar ben de listenizdeyim,umarım bu denemeler hepimizin son denemeleri olur da kuzucuklarımıza kavuşuruz...

Ayse_URL
fatma_84
LOR="yellowgreen"][/COLOR]slm arkadaşlar benimde Allah nasip ederse eğer ocakta 5.denemem olacak.Son negatifimi kasımda aldım,2 tane dondurulmuşum var artık onlarla şansımızı deneyeceğiz.Bizim sıkıntımızda eşimin spermleri.Hem sayı az,hareket yok,morfolojide sıfır.3 olumsuz denemeden sonra Ankara maya tüp bebek merkezinde cgh yöntemi uygulandı,yüzde 80 gebelik oluşur dendi ama sonuç yine koca bir sıfır.Bu yöntemden çok umudum vardı ama olmayınca olmuyor.Allahım ne kadar acı veriyor çocuk sahibi olamamak.Rabbim isteyen herkese hayırlı,sağlıklı,uzun ömürlü evlatlar versin inşallah...Yani kızlar ben de listenizdeyim,umarım bu denemeler hepimizin son denemeleri olur da kuzucuklarımıza kavuşuruz...
Geçmiş olsun canım inşallah bu sefer son olur. Cgh yöntemi nasıl birşey, pgt gibi mi? Fiyatı hakkında da bilgi verebilir misin?

yeteeeeer
fatma_84
lor="yellowgreen"][/color]slm arkadaşlar benimde allah nasip ederse eğer ocakta 5.denemem olacak.son negatifimi kasımda aldım,2 tane dondurulmuşum var artık onlarla şansımızı deneyeceğiz.bizim sıkıntımızda eşimin spermleri.hem sayı az,hareket yok,morfolojide sıfır.3 olumsuz denemeden sonra ankara maya tüp bebek merkezinde cgh yöntemi uygulandı,yüzde 80 gebelik oluşur dendi ama sonuç yine koca bir sıfır.bu yöntemden çok umudum vardı ama olmayınca olmuyor.allahım ne kadar acı veriyor çocuk sahibi olamamak.rabbim isteyen herkese hayırlı,sağlıklı,uzun ömürlü evlatlar versin inşallah...yani kızlar ben de listenizdeyim,umarım bu denemeler hepimizin son denemeleri olur da kuzucuklarımıza kavuşuruz...
evet canım omayınca olmuyor :KK59:ama çok şansız değilsin:KK20:
Bizde sayı hareket morfoloji ve benim yumurta kalitemdede sorun var:KK14::KK14:
5 tüp ebk denemesinde 2 defa transfer yapıla bildi:KK43::KK43::KK43::KK43:
Yaşımdan ve deneme sayımdan dolyı 2 embiryo hakkım var:KK30: Ama embiryo oluşmadığı için transfer yapılamıyor:KK43::KK43:
Allah hepimizin yardmcısı olsun ney nerede karşımıza çıkar bilinmez:KK14:
Ama rabbim daha fazla bekletmesin hiçbirimizi:KK49::KK49:

Ayse_URL
yeteeeeer
Yaşımdan ve deneme sayımdan dolyı 2 embiryo hakkım var:KK30: Ama embiryo oluşmadığı için transfer yapılamıyor:KK43::KK43:
Ne kadar dirayetlisin. 5 denemeyle kimse kolay kolay başa çıkamaz. artık inşallah yüzün güler. Ben çok umutsuzluğa kapılınca doktorum bir hastasının dosyasını gösterdi 6. denemede tek yumurtayla gebe kalmış, onun da çoğu denemesinde transfer yapılamamış hatta doktor donasyon önermiş ama yılmamış en sonunda kavuşmuş bebeğine. İnşallah senin hikayen de böyle biter.

yeteeeeer
ayse_url
ne kadar dirayetlisin. 5 denemeyle kimse kolay kolay başa çıkamaz. Artık inşallah yüzün güler. Ben çok umutsuzluğa kapılınca doktorum bir hastasının dosyasını gösterdi 6. Denemede tek yumurtayla gebe kalmış, onun da çoğu denemesinde transfer yapılamamış hatta doktor donasyon önermiş ama yılmamış en sonunda kavuşmuş bebeğine. Inşallah senin hikayen de böyle biter.
innşşşş bir tek benim değil buradaki bütün arkadaşlarıma anne olmak nasip olsun inşşşşşşşşşşşş
canım insan alışıyor
ilk denemede yumurtalar boş çıktı transfer yapamayacağız deiklerinde ne kadar ağladım üzüldüm okadar çok ağlamışıkmi merkeze gittimiğimde dr beklerken pskoloğ görüp beni hemen bayanı odaya alın dedi (demiş)koluma girdiler dr odasına götürdüler
pskoloğ bir şeyler anlatıyor ama ben hiç bir şey duymuyorum ağlıyorum

ama son denemde yine aynı şey oldu dr çağırıp bu embiryo çöp transfer olmaz bundan diyince peki ne yapalımdeim konuştuk sonrasında ne yapacağımızı
yani insan alışıyor her şey artık opu olduğumda ikinci gün allahım ne olur 1 tane kaliteli embiryom olsun diye dua ediyorum
oysa ilk tedvaimde ikizimiz olsun diye dua ediyorum
allahım sençok büyüksün

Ayse_URL
15-12-10, 20:12
yeteeeeer
innşşşş bir tek benim değil buradaki bütün arkadaşlarıma anne olmak nasip olsun inşşşşşşşşşşşş
canım insan alışıyor
ilk denemede yumurtalar boş çıktı transfer yapamayacağız deiklerinde ne kadar ağladım üzüldüm okadar çok ağlamışıkmi merkeze gittimiğimde dr beklerken pskoloğ görüp beni hemen bayanı odaya alın dedi (demiş)koluma girdiler dr odasına götürdüler
pskoloğ bir şeyler anlatıyor ama ben hiç bir şey duymuyorum ağlıyorum

ama son denemde yine aynı şey oldu dr çağırıp bu embiryo çöp transfer olmaz bundan diyince peki ne yapalımdeim konuştuk sonrasında ne yapacağımızı
yani insan alışıyor her şey artık opu olduğumda ikinci gün allahım ne olur 1 tane kaliteli embiryom olsun diye dua ediyorum
oysa ilk tedvaimde ikizimiz olsun diye dua ediyorum
allahım sençok büyüksün
Yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen Rabbinden ümidini kesmeyen kullarından Allah da razı olur, eninde sonunda muradını verirmiş. İnşallah bu uğurda uğraşan, gözyaşı döken herkes en kısa zamanda sağlıkla evladına kavuşur.

yeteeeeer
ayse_url
yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen rabbinden ümidini kesmeyen kullarından allah da razı olur, eninde sonunda muradını verirmiş. Inşallah bu uğurda uğraşan, gözyaşı döken herkes en kısa zamanda sağlıkla evladına kavuşur.
amin ne kadar güzel dua etmişsin
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

halev
Ayse_URL
Yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen Rabbinden ümidini kesmeyen kullarından Allah da razı olur, eninde sonunda muradını verirmiş. İnşallah bu uğurda uğraşan, gözyaşı döken herkes en kısa zamanda sağlıkla evladına kavuşur.
en içten bi aminnn diyoru canım inşallah güzel rabbim çabalarımızı gözyaşlarımızı karşılıksız bırakmaz

fatma_84
15-12-10, 21:12
Ayse_URL
Geçmiş olsun canım inşallah bu sefer son olur. Cgh yöntemi nasıl birşey, pgt gibi mi? Fiyatı hakkında da bilgi verebilir misin?
Evet canım benim pgt gibi ama pgtde 23 kromozom incelenirken,cghde 46 kromozomun hepsi inceleniyor.Yani transfer edilecek embriyoda genetik bir problem olmuyor,bu sayede düşük riski ortadan kalkıyor ama embriyo tutunmayı becerebilirse.Gebelik şansı da artıyor demişti doktor ama o şans bana uğramadı ne yazıkki.Tabi biraz pahalı bir yöntem maalesef,biz ilaçlar ve transfer dışında 8000TL harcadık,dondurma ve çözdürmede var maalesef.Benim 8 embriyom incelenmeye gitti 4ü sağlam çıktı.2sini denedik ama sonuç hüsran şimdi kalan ikiyle şansımızı deneyeceğiz.Rabbim bu sefer bizi kapısından boş çevirmesin inşallah.Beni ve bu uğurda savaş veren bütün arkadaşlarımı...

fatma_84
15-12-10, 23:12
yeteeeeer
Evet canım 4 denemeye rağmen ben de kendimi şanslı buluyorum aslında ya da kendimi avutuyorum.Bi yandan diyorum ki ben sağlıklıyım eşim sağlıklı,iyi kötü yumurta ve spermimizde var en önemlisi bunları karşılayacak maddi gücümüzde var ki bu da çok önemli beni en iyi sen anlarsın her seferinde ne kadar paralar harcanıyor,sırf bu yüzden tedavi olamayan arkadaşlarımızda var,sonra içime bir karamsarlık düşüyor bu kadar denemeye rağmen olmadıysa bundan sonra da olmaz diyorum,ben de bilmiyorum işte böyle karışık duygular içindeyim :KK43:((((

fatma_84
15-12-10, 23:12
yeteeeeer
Canım inşallah seninde bir dahaki denemende çok sağlıklı embriyoların oluşur ve hayırlısıyla transferin gerçekleşir.Her gecenin bir sabahı var muhakkak,bu kötü günler de geçecek ama önce buna inanmalıyız ve bir sonraki denemelerimiz için moral depolamalıyız.İnşallah buradan birbirimize sevinçli haberler verir,hep birlikte mutlu oluruz :))))

Ayse_URL
16-12-10, 06:12
fatma_84
Evet canım benim pgt gibi ama pgtde 23 kromozom incelenirken,cghde 46 kromozomun hepsi inceleniyor.Yani transfer edilecek embriyoda genetik bir problem olmuyor,bu sayede düşük riski ortadan kalkıyor ama embriyo tutunmayı becerebilirse.Gebelik şansı da artıyor demişti doktor ama o şans bana uğramadı ne yazıkki.Tabi biraz pahalı bir yöntem maalesef,biz ilaçlar ve transfer dışında 8000TL harcadık,dondurma ve çözdürmede var maalesef.Benim 8 embriyom incelenmeye gitti 4ü sağlam çıktı.2sini denedik ama sonuç hüsran şimdi kalan ikiyle şansımızı deneyeceğiz.Rabbim bu sefer bizi kapısından boş çevirmesin inşallah.Beni ve bu uğurda savaş veren bütün arkadaşlarımı...
Amin canım inşallah. Ama bak ne güzel en aazından kalitesinden emin olduğun 2 embriyon var, inşallah olur. Benim doktorum genetik incelemeleri yapabilmek için 5-6 embriyo gerekli dedi, ben de ilke denemede sadece 2 tane kaliteli oluştu, transfer edildi ama tutunmadı. İnşallah bu sefer tutunamasa bile donduracak kadar olurlar. En azından 3. deneme için kafam rahat olur.

Ayse_URL
16-12-10, 06:12
halev
en içten bi aminnn diyoru canım inşallah güzel rabbim çabalarımızı gözyaşlarımızı karşılıksız bırakmaz
Göz yaşı dökmek de iyidir bazen, insanın kalbini yıkar, temizler gözyaşları. Belki bu çektiğimiz sıkıntılar da bir hayra çıkar belki , geçmiş günahlarımızın kefaretidir. Eğer nasip olursa daha özel anneler oluruz bizler, daha sabırlı, daha sevecen.

cimcime1
16-12-10, 08:12
Ayse_URL
Göz yaşı dökmek de iyidir bazen, insanın kalbini yıkar, temizler gözyaşları. Belki bu çektiğimiz sıkıntılar da bir hayra çıkar belki , geçmiş günahlarımızın kefaretidir. Eğer nasip olursa daha özel anneler oluruz bizler, daha sabırlı, daha sevecen.

haklisin gözyasi kalbi temizliyor,acilar da her zorluga alistiriyor.:KK58:ben üzgün oldugum zamanlarda hep diyorumki kendime, ben böyle bir sorunum olmayipta cocugum olsaydi belki iyi bir anne olamazdim,anneligin,evlat sahibi olmanin degerini bilemezdim allah insanlari ilk önce acilarla terbiye ediyor sonra istedigine kavusturuyor.:KK70:allah kimseye tasiyamiyacagi yükü yüklemezmis.demekki bizler güclüyüz ki böylesine bir yükümüz var.son gücümüze kadar vazgecmiyelim kizlar pes etmek yok:KK19::KK19::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Ayse_URL
16-12-10, 08:12
cimcime1
haklisin gözyasi kalbi temizliyor,acilar da her zorluga alistiriyor.:KK58:ben üzgün oldugum zamanlarda hep diyorumki kendime, ben böyle bir sorunum olmayipta cocugum olsaydi belki iyi bir anne olamazdim,anneligin,evlat sahibi olmanin degerini bilemezdim allah insanlari ilk önce acilarla terbiye ediyor sonra istedigine kavusturuyor.:KK70:allah kimseye tasiyamiyacagi yükü yüklemezmis.demekki bizler güclüyüz ki böylesine bir yükümüz var.son gücümüze kadar vazgecmiyelim kizlar pes etmek yok:KK19::KK19::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
Birbirimizi böyle yüreklendirmemiz lazım hep. Artık tıp çok ilerledi Allahın izni doktorların vesilesi ile inşallah muradımıza kavuşacağız. hepimiz yeni yılda müjdeli haberler paylaşacağız buradan. Buna tüm kalbimle inanıyorum..:KK46:

cimcime1
16-12-10, 09:12
Ayse_URL
Birbirimizi böyle yüreklendirmemiz lazım hep. Artık tıp çok ilerledi Allahın izni doktorların vesilesi ile inşallah muradımıza kavuşacağız. hepimiz yeni yılda müjdeli haberler paylaşacağız buradan. Buna tüm kalbimle inanıyorum..:KK46:

basarinin 1. kurali inanmak inandigin neyse onu gerceklestirmek icin ugrasmak bence.pes etmek zayif insanlara yakisir bizim gibilere degil biz pes etseydik bu sayfalari bilgi toplamak derdimize care bulmak icin vakit harcamazdik burda.ben 15 yasimda akraba ile evlendirildim.almanyaya geldim.köyden gelen 15 yaslarinda cocuk sayilirdim. esimle,esin ailesiyle,yabanci ülkede,yabanci dilde,bilmedigin bir yerde caresiz kaldim.kücük yasimda cok aci cektim.2004 esimden kactim siginma evine siginmak zorunda kaldim cocugum olmadigi icin bana eziyet ettikleri icin kactim bir kelime almancam yokken koskoca bir ülke ve ben yapayalniz .ama bana yapilanlar,söylenen hakaretler beni hirslandirdi ve kendi basima ayaklarimin üstünde durmayi basardim.okul ve is buldum ve ayri eve ciktim.var gücümle savastim yikilmamak icin.gecen yil 2.evliligimi yaptim cok mutluyum.esim büyük destek cocuk arayisimda kendinin3 tane eski esinden ama beni istiyor diye tedavimde yanimda .herseyin basi sabir ve inanc.yasadiklarimi anlatmamin sebebi suki her yagmurlu, firtinali bir hava nin arkasindan günes dogar.simdi burdaki bebek arayisinda olan herkez umutsuzluga kapilmasin bir gün elbet günes bizede dogacak bebislerimizi kucagimiza alacagiz insalllaaahhhh.allah hepimizin yardimcisi olsun