Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

İkiz Anneleri Geyik Paneli

kadesa
19-01-11, 13:01
Winston kız bu gidişle demir lekesi çıkarma uzmanı olacaksın,bak zincirleme isim tamlaması yaptırdın bana:KK60:

Almina kimin samimiyetine güvenmiyorsun,ne oldu canım ya geçmişe bakamadım pek?neyse baktım anladım:)

Berencim geçmiş olsun.

ikizleri 4 yaşında olan bir arkadaş mı var,hani nerde:KK53:..anlatsın bize bu nasıl bir duygu..

Burcu canım haklısın bizimde rahata çıkacağımız günler gelecek.belki annem menopoza giriyordur falan diye bahaneler buluyorum işte.evet bebeklerime bakmak zorunda değil,hep derim bunu ama banada mı acımıyor bazen diye düşünüyorum:)

kızlar demin bir arkadaşım aradı,37 haftalık hamile.bebek doğum kanalına girmiş,erken doğum riski varmış ve doktoru yat demiş ama kız manyak yatamam ben sıkıldım diyor.onlar ilçede yaşıyor,cuma günü bize geleceklermiş.gelme dedim,yolculuğun risklerini anlattım ama yok!ya bzı insanlar mı çok rahat biz mi çok pimpirikliyiz!!

DerindirSiyahlar
19-01-11, 14:01
firdos
Winston kız bu gidişle demir lekesi çıkarma uzmanı olacaksın,bak zincirleme isim tamlaması yaptırdın bana:KK60:

Almina kimin samimiyetine güvenmiyorsun,ne oldu canım ya geçmişe bakamadım pek?neyse baktım anladım:)

Berencim geçmiş olsun.

ikizleri 4 yaşında olan bir arkadaş mı var,hani nerde:KK53:..anlatsın bize bu nasıl bir duygu..

Burcu canım haklısın bizimde rahata çıkacağımız günler gelecek.belki annem menopoza giriyordur falan diye bahaneler buluyorum işte.evet bebeklerime bakmak zorunda değil,hep derim bunu ama banada mı acımıyor bazen diye düşünüyorum:)

kızlar demin bir arkadaşım aradı,37 haftalık hamile.bebek doğum kanalına girmiş,erken doğum riski varmış ve doktoru yat demiş ama kız manyak yatamam ben sıkıldım diyor.onlar ilçede yaşıyor,cuma günü bize geleceklermiş.gelme dedim,yolculuğun risklerini anlattım ama yok!ya bzı insanlar mı çok rahat biz mi çok pimpirikliyiz!!
37.haftaya gelmiş,doğursa aksi bir durum çıkmadıkça küveze girmez,prematüre olmaz bebeği..
38 ile 42. hafta arası olan doğumlar miadında doğum oluyormuş..Yani bizlerin yaşadığı kadar erken haftalarda erken doğum tehlikesi olayı yok,ona güveniyordur belki de...

WomenLove
19-01-11, 17:01
merhaba kızlar gerilim hattından azcık kaçtım....halama gittim ....2 saat oturdum kalktım
ömer uyuyorduu alişi aldım gittimm.....kuzum çok sakindi.....
valla giderken minibüsle gittim....dönerken yürüdük alişleeee...allahım tek çocuk ne kadar rahat yaa sıkıldınmı al yanına çık git gez dolaş gel.....neyseee vardır rabbimin bi bildiği

eloisa
19-01-11, 18:01
firdos

Berencim geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim firdosçum geçmiş olsun dileklerin için.. senin paşalardan kağan mı hastaydı kusuruma bakma geçmişi okuyamadım inş. iyidir canım benim tek tek bakamadım ama tekrar yazayım tüm hasta kuzulara acil şifalar..

Winston :KK54:

eloisa
karanarsal
winston canım sağol bu arada bizim bebekler demir ilacından kustuğu için doktorumuz mamanın içinde verebilirsin dedi ferrosanolun klavuzundada mama ve yemeğe karışabilir yazıyor zaten 1 aydır mamalarına karıştırıp veriyorum kan sonuçlarındada demir ekskliği yok
artvinlim benim oğlanlarda bu aralar çok huysuz uyumuyorlar akşamları
üşümüş olabilirler ama yapacak birşey yok yerden alıyorlardır büyük ihtimal ama zapdetmek çok zor ne yapalım
canım maşallah o gözlere :nazar: koyma buralara nAllah nazarlardan korusun..
bende baya mama ile verdim, meyve püresinede karışabilir cnm ben artık tek veriyorum tükürmüyolar..
mama içmeleri düzeldimi cnm içmiyordu tontişlerden biri bi ara, umarım düzelmiştir iştahsız bebek çok zor :KK43:

eloisa
iki kez çıkmış............................

WomenLove
19-01-11, 19:01
berennaz neden nicini değiştirdinnn kızzz bu nedemek

eloisa
WomenLove
berennaz neden nicini değiştirdinnn kızzz bu nedemek
bu daha iyi oldu :KK1: :KK1: :KK1:

beni takip edenlerden kaçıyorum hahaha :KK55: :KK55: :KK55: :KK55: :KK55:

WomenLove
arabebruja
bu daha iyi oldu :KK1: :KK1: :KK1:

beni takip edenlerden kaçıyorum hahaha :KK55: :KK55: :KK55: :KK55: :KK55:
aaaa bunun için nic değiştirmene gerek yoktu şimdiki gibi söylerdin olur biterdiii:KK53:

yavrukirpi
19-01-11, 21:01
merhaba gece kuşları,

off ben hala hastayım yaa hiç halim yok ateşim çıkmış gibii.

alminacımm femalexe yazdıkların bana çok sert geldi, o kimliğini deşifre etmek istemediğini muhtelif kereler kibarca dile getirdi, ayrıca sen de yaşadığın şehir ve ismin konusunda oldukça ketum davranıyordun, sanal ortamda herkes aynı ölçüde şeffaf olmayabilir, olmak istemeyebilir, belki kimliğini deşifre etmeden daha rahat yazıyordur hepsi olabilir, bence birbirimize bu kadar eleştirel yaklaşmaya hiiç gerek yok nihayetinde sanal ortam, sanal muhabbet, reel ortama taşıyan da var taşımayan da esas olan bu sayfada paylaşılanlar diye düşünüyorumm.

canancımm inşallah mustafa tamamen iyileşir doğumgününe kadar, onların tadı yerinde olsun da size de keyifli geçsinnn.

berencimm sen niyr böyle birşey yaptın anlayamadım, takipçilerin olmasın istiyorsan şifresiz girip ziyaretçi de gözükebilirsin :KK66:

okkadar okudum ama daha da aklımda kalan bişi olmadı, hayyydi iyi geceler herrkeslere.

femalexx
Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim....direk konuya girip açıklmamamı yapmak istiyorum..aslında canımı sıkan mesajı akşam üstü okudum ama sinirli bir şekilde cevap yazıp polemiğe neden olmamak için biraz sakinleştikten sonra yazmak istedim...haksız yere samimiyetsizlikle suçlanmışım ki kesinlikle bu mesajı yazan kişiye samimiyetimi ispatlamak gibi bir amacım asla olmadı...burda zaten beni az çok tanıyanlar samimiyetimi anlamıştır...samimiyetsizliğimin sebebinide hala anlamış değilim.. arkadaşlar ben buraya femalexx olarak yazıyorum...çünkü gerçek hayatta burayaı takip eden ve benim buraya yazdığımı bilen birçok insan var.hatta kızkardeşim bile benim nikimi bilmez çünkü onunda okumasını istemem..ben bazen buraya eşimle olan sıkıntılarıma kadar özelimi yazıyorum..hepimiz yazıyoruz ve rahatlıyoruz...kendimi deşifre edersem bu kadar rahat yazamam bunu biliyorum...ve facebookta burası gibi sanal ortam..benim tek sorunum sanal ortamda deşifre olmamak çünkü bunun için sosyal durumula ilgili kendimce geçeli sebeplerim var. En basiti ben bir devlet memuruyum sırf bu nedenle bile yazdıklarıma dikkat etmem gerekir...facebookta bile yazdıklarımı defalarca kontrol ediyorum çünkü ordan bile hakkımızda soruşturma açılabiliyor arkadaşımın başına geldi...hakkımda bilinmeyen sadece ismim..istanbulda bostancıda oturuyorum ve istanbulun bilinen en büyük eğitim araştırma hastanelerinden birinde dahiliye uzmanı olarak çalışıyordum...şimdi evdeyim ve ikiz kızlarımı büyütüyorum...kızlarımın adına kadar herşeyi yazdım ve bunu beni takip eden ve merak eden tüm arkadaşlar bilir..sadece ismimle kendimi deşifre etmedim diye bu kadar ağır bir şekilde ve haksız yere,durduk yere samimiyetsizlikle suçlanmam hiç hoş olmadı...burda herkes bir takım bilgilerini saklıyor , bu çok normal...dirim bile bir süre önce nikini bu nedenle değiştirdi..ben 1.5 yıldan fazla yorumsuz okudum..hamileyken sabahtan akşama kadar diğer topiği okuyordum ama arada çıkan polemik ve tartışmalardan hamileyken gerilmemek adına hiç yorum yazmadım..ama bu son iki topik çok huzurlu ve kargaşasız ve bende keyifle katılıyorum sohbete...inanınki samimiyim..dirim anneme geldiğim birgün müsait olduğunda sana kahveye gelicem ve canan inanki bahane değildi doğum gününe gelmek için tüm yolları denedimi olmadı...bu ortamın dışındada hepinizle yüz yüze görüşebilecek kadar samimiyim sadece burda sanal ortamda kendimi çok deşifre etmek istemedim..konunun çok uzayıp büyümesini istemediğimden burda kesiyorum...zaten beni burda az çok tanıyan samimiyetimi anlamıştır...

femalexx
yavrukirpi
merhaba gece kuşları,

off ben hala hastayım yaa hiç halim yok ateşim çıkmış gibii.

alminacımm femalexe yazdıkların bana çok sert geldi, o kimliğini deşifre etmek istemediğini muhtelif kereler kibarca dile getirdi, ayrıca sen de yaşadığın şehir ve ismin konusunda oldukça ketum davranıyordun, sanal ortamda herkes aynı ölçüde şeffaf olmayabilir, olmak istemeyebilir, belki kimliğini deşifre etmeden daha rahat yazıyordur hepsi olabilir, bence birbirimize bu kadar eleştirel yaklaşmaya hiiç gerek yok nihayetinde sanal ortam, sanal muhabbet, reel ortama taşıyan da var taşımayan da esas olan bu sayfada paylaşılanlar diye düşünüyorumm.

canancımm inşallah mustafa tamamen iyileşir doğumgününe kadar, onların tadı yerinde olsun da size de keyifli geçsinnn.

berencimm sen niyr böyle birşey yaptın anlayamadım, takipçilerin olmasın istiyorsan şifresiz girip ziyaretçi de gözükebilirsin :KK66:

okkadar okudum ama daha da aklımda kalan bişi olmadı, hayyydi iyi geceler herrkeslere.
teşekkür ederim canım...benim uzunca yazdığımı sen çok güzel özetlemişsin.

femalexx
WomenLove
cnm yaa ben femalex in adına konuşmak istemem ama bildiğim bişeyi paylaşmak istedim...
femalex kimliğini açıklamasını pek sevmiyor...face hiç kullanmıyor değil...kullanıyor ama eklemek istemiyor...bunu daha önce nazikce bizlere açıkladı...sanada dün öyle söylemesi bundandı yani sana karşı yapılmış bişey değil..ve sana dün söylediği sözü bize daha öncede söyledi facede vs. çok vakit geçirmiyorum daha çok vaktim oldukca buraya geliyorum dedi.....yani sana söyledikleri doğru ikili bir konuşma yok.......bilmeni istedim...kendisi hep kibar ,naziktir bizlere karşı

mucuks :)
gerçekten anlaşılmış olmak çok güzel..akşamdan beri başım ağrıdı..daha öncede yazmıştım gerçek hayatta canımı sıkan çok şey var sanalında canımı sıkmasına izin vermem dedim ama olmadı.inan ki birgün ilk fırsatta anneme geldiğimde sana bir kahve içmeye gelicem...samimi olarak...

fatos hanim
femalex ben kendi adıma söylüyorum hiç bir zaman seni samimiyetsiz olarak görmedim. online olduğun her zamanda sohbete katıldın yazdıklarımıza yorum yazdın.

kendini deşifre etmek samimiyeti artırmaz bence. bu sayfayı okumak için bu siteye üye olmak bile gerekmiyor bu yüzden sınırlarını insan kendi belirlemeli.....

WomenLove
merhabalarrr vallaa bende kimse yok diyecektim....ama herkesler gelmişş....

femalexx cnm burası sanal bi ortam isteyen istediğini yazar söyler ...tanıtır tanıtmaz...

kim neye nasıl inanacaksa oda onda kalır...ben burada çok rahatlıyorum çok şey öğreniyorum...
kısacası polimikten ,kavgadan kaçınıyorum...nedennn !!! bu taraf tuttuğumdan yada ikili oyanadığımdan değil....yeterince özel yaşantımda sıkınıtlarım oluyor.... geriliyorum...

burada istemiyorum...sevdiğimle konuşuyorum...sohbet ediyorum bana bir adım gelene iki adım gidiyorum.....gelmeyene yolun açık olsun diyorum....

kısaca burada çok mutluyum.....sohbet ettiğim herkesi çok seviyor,saygı duyuyorum....ne olduğu kim olduğu beni ilgilendirmiyor..sadece ama sadece neden burada olduğu beni ilgilendiriyor....o nedenlerde belli iki küçük melekkk.....

femalexx
19-01-11, 22:01
fatos hanım
femalex ben kendi adıma söylüyorum hiç bir zaman seni samimiyetsiz olarak görmedim. online olduğun her zamanda sohbete katıldın yazdıklarımıza yorum yazdın.

kendini deşifre etmek samimiyeti artırmaz bence. bu sayfayı okumak için bu siteye üye olmak bile gerekmiyor bu yüzden sınırlarını insan kendi belirlemeli.....
evet canım aynen dediğin gibi sadece sınırlarımı biraz daraltmam gerekti...burası bizim için deşarj olma yeri her türlü sıkıntımızı paylaşıyoruz ben anneme anlatamadığım sıkıntılarımı bile burda sizinle paylaşıyorum...ama öyle bir yorum yapılmışki sanki ben seneryo yazıp kendimi saklayıp sizinle dalga geçiyormuşum gibi..ona canım sıkıldı...beni anladığın içinde ayrıca teşekkür ederim...

DerindirSiyahlar
yavrukirpi

.
Canım bu konuda son kez yazıyorum,bir kez daha yazmak istemiyorum.....bazı şeyleri bilmediğin için kendince yorum yapıyorsun,seni anlıyorum..
1. si femalexx ile o tedaviye başlamadan çok önceden yazışıyorduk biz...ben ilk bebeklerimi kaybettiğimden beri yani...Yani onunla sizlerden çok önce tanışıyoruz ....
2.si face de eklemek istemeyen insan facedeki face deki ikizler annesi gurubunuz ne diye sormaz,topikteki bir arkadaşın yavrusunun doğum gününe gitmek için çabalamaz,hepinizi tanımayı çok istiyorum,gelmeyi çok istiyorum demez,gelemediği için üzülmez....en başından direk gelemem ,kusura bakmayın der...bu çelişkidir benim gözümde...( haa sadece bana karşı böyleyse bilemem tabi..güvenmiyor olabilir kendince bana..ki sen çok özelsin diğer arkadaşlardan diyen de kendisidir....)
3.sü elbette yaşadığım şehri ve gerçek adımı söylemek istemeyebilirim...Face de de bebeklerimin ismi ile kayıtlıyım farkındaysan....Face de sadece çocuklarının ismi ile kayıtlı olan bir sürü arkadaşım var ve hiç birine gerçek isimlerini sormadım,kendiliğinden söyleyenlerin de isimlerini deşifre etmedim....Kk de zaten asla gerçek isimleri ile hitap etmem,nickleri ile hitap ederim insanlara..belki herkesin bilmesini istemiyor olabilirler diye....
4.sü sert değildi yazdıklarım,özellikle bu konuda kırgın olmama rağmen inciti bir mesaj yazmadım...Kırgınlığıma rağmen femalexx de özeldir benim için..Kırgınlığıma rağmen severim onu.....

5.si Asıl sert mesaj bana yazdığın bu mesajdı....Tekrar gözden geçir bir ara...

WomenLove
femalexx
gerçekten anlaşılmış olmak çok güzel..akşamdan beri başım ağrıdı..daha öncede yazmıştım gerçek hayatta canımı sıkan çok şey var sanalında canımı sıkmasına izin vermem dedim ama olmadı.inan ki birgün ilk fırsatta anneme geldiğimde sana bir kahve içmeye gelicem...samimi olarak...
yinede izin verme canının sıkılmasına...burada yüzyüze olmadığımızdan tuşların ucundan yazdıklarımız bazen kırıcı ,üzücü oluyor,bazen şakalara alınılabiliyor.....senin çizgin hep aynı olsun...tanıyan bilir....

ben hep böyleydim 4 senedir kk dayımm....üzüldüm kırıldım...ama benim hatamdı ....ben izin verdim..çok değer verdim...ama bu benim özüm..darbe yedikce küsmeden devam ettim ediyorum....

lütfen artık konuşmayalımm sohbet edelim başın ağrımasın...

sanada herzaman kapım açık ne zaman istersen buyur gel....

ARTVINLI9876
İyi geceler..

oooooooo herkesler burdaymış :nazar:

femalexx
ben bu akşam daha fazla sinirlenip polemiğe yer vermemek adına şimdilik aranızdan ayrılıyorum...hay ben face grubunun ismini sormaz olaydım..yani sordumda illa üye mi olmam lazım Allah aşkına...burayıda üye olmadan takip eden çok kişi var...ve tekrardan son kez yazıyorum SAMİMİYİM CANAN DOĞUMGÜNÜNE GERÇEKTEN GELMEK İSTEDİM YAZDIKLARIMIN HİÇBİRİ BAHANE DEĞİLDİ SEBEPLERİNİDE TEK TEK DEFALARCA YAZDIM...şimdilik herkese iyi geceler..

ARTVINLI9876
Famelax canım sana sorum olacak cevaplarsan sevinirim.

Bugün yağızın dr.kontrolü vardı.

DR.ekgıdalara et tavuk ekliycem ama önce birkaç kan örnekleri istedi kandeğerleri vs..sonuçlar çıktıktan sonra görüşelim dedi.
Ben pek anlam veremedimde sence neden böyle söyledi dr.

nefes.
herkeze iyigeceler.

geçmişe bakayım dedim ve vazgeçtim zannederim can sıkıcı bişeyler olmuş.o yüzden şimdiye bakayım dedim .ne oldugunuda tam anlamadım ama üzüldüm burda herkezin samimi oldugunu düşünüyorum yeri geliyor kardeşten öte oluyoruz herşeyimizi paylaşıyoruz .eşlerimizi çocuklarımızı kayınvalidelerimizi eleştiriyoruz .güzelde bir topigimiz var .daha burda hiç kimse oldugundan dışına çıkmadı .hava basmadı herkez oldugu gibi ben berkte bir siteye takılıyordum bir ay dayanabildim .sadece hava ve civa .
ben hepinizi tek tek çok seviyorum sanalda olsa bu ortam yüzyüze görüştügüm arkadaşlarımın bile ötesine geçtiniz :KK16: :KK16:

WomenLove
nefesciğimmm ......hoşgeldinn ....bende seviyorum......seniii ülennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

WomenLove
ayyyyy sülümanııı izlednizmiiiii nassılllll dövdüü kızı yaaaa

WomenLove
şimdi cano ile konuştum....doktora götürmüş kemali doktoru kesinlikle iğne olmayın demiş gereksiz ilaçlar demiiş nezleymiş sadece ciğerlerinde biişey yokmıuş...

allahım yaaa bu doktorlar ne kadar gözü karayaaa insan hayatı bir bebek hayatıı yaaa off beee

nefes.
WomenLove
bir ara hürrem sultanın kitabını okuyacaktım kardeşim getirmişti.valla o dönem pek kitap okuma modumda deyildim çok kalın geldi bana sıkıcıdır diyede düşündüm okumadım ve şuan çok pişmanım
acaba alıp okusammı diyorum yada direk dizi modundamı gitsem .ama yüzü felaketti ama okadarcık vurmaya kadın gücüyle pek dagınıktı suratı.

DerindirSiyahlar
Kendinize ve bebeklerinize iyi bakın......

nefes.
WomenLove
şimdi cano ile konuştum....doktora götürmüş kemali doktoru kesinlikle iğne olmayın demiş gereksiz ilaçlar demiiş nezleymiş sadece ciğerlerinde biişey yokmıuş...

allahım yaaa bu doktorlar ne kadar gözü karayaaa insan hayatı bir bebek hayatıı yaaa off beee
şimdi bende mustafayı soracaktım sana aman iyi sevindim .çobuk toparlar inşallah .bende egeyi götürdüm bugün ilaçlatrımızı deyiştirdi bakalım ne olacak ama 3 güne bişey deyişmesse ünüversiteye
götürecegim yazık bacaklarına kadar yayıldı nasıl kaşınıyor .

WomenLove
nefes.
bir ara hürrem sultanın kitabını okuyacaktım kardeşim getirmişti.valla o dönem pek kitap okuma modumda deyildim çok kalın geldi bana sıkıcıdır diyede düşündüm okumadım ve şuan çok pişmanım
acaba alıp okusammı diyorum yada direk dizi modundamı gitsem .ama yüzü felaketti ama okadarcık vurmaya kadın gücüyle pek dagınıktı suratı.
ayy bence okuma kitabı şimdi bende binbir geceyii serisi birleşmiş almıştım...okumadım sıkıldım

filimi daha etrikalı olacaktır ...kesin mahidevran sıyırdı kafayı...dediğin gibi nasıl bayıldı o çelimsiz kadının tokadı ile beee......dizi yaaa

fatos hanim
WomenLove
izledimde izlediğim çoğu yeri anlamadım

cemreyle cansu kudurukluklarının doruğundalardı :)))

mahidevran bu hareketiyle sülümanın gözünde iyice düşecek bence

WomenLove
AlminaCinar
iyigeceler cnmmm benim kuzularını bal oğlunu balkızını öperimmm

nefes.
şimdi bende mustafayı soracaktım sana aman iyi sevindim .çobuk toparlar inşallah .bende egeyi götürdüm bugün ilaçlatrımızı deyiştirdi bakalım ne olacak ama 3 güne bişey deyişmesse ünüversiteye
götürecegim yazık bacaklarına kadar yayıldı nasıl kaşınıyor .
ayyy götürmüş işte kızz...bugün felaketti yaaa gece hiç uyumamış kuzular....

senin kuzun daha çok küçük yaa neredem buldu bu illet bee

WomenLove
fatos hanım
izledimde izlediğim çoğu yeri anlamadım

cemreyle cansu kudurukluklarının doruğundalardı :)))

mahidevran bu hareketiyle sülümanın gözünde iyice düşecek bence
aynen cnm düşecek.....hürrreemmm de müslüman oldu....bide gebelik patlatırsaa deymeyin keyfinee

hahaahahhahaa......anneme diyorum bizde keşke sarayda sultan olarak doğsaydık diyee....ooo çocuklara bakarlar...iş yok güçç yokkk hükümdarı elimde tut tutmaa sarayda keyif sürrrrrrr:KK35:delimiyim neyimm

nefes.
AlminaCinar
sende canım iyigeceler.....

karanarsal
ben yatıyorum iyi geceler
hürremi bende izledim kurgu hikaye kızlar ben kanuni tarihini okumuştum çoğu şey uydurma gerçek değil yani
mahidevran hürremi iyi dövdi sülüman onu siler artık bende dizideki mahidevranı hiç sevmedim çocuğunuda yanlış yetiştirmiş hak etti yani hürrem daha sıcak geliyor bana
ama gerçeği tam tersi hürrem çok yılan kanuniyide osamanlıyıda yönetecek

karanarsal
aşk kadını doğru demişsin biz sarayda olmalıydık bir seferde 2 şehzadeyi doğuranı baş tacı ederlerdi 2 oğlan birden düşünsene saltanatı zinete boğarlardı sultan bizim her dediğimizi yapardı

nefes.
karanarsal
ben yatıyorum iyi geceler
hürremi bende izledim kurgu hikaye kızlar ben kanuni tarihini okumuştum çoğu şey uydurma gerçek değil yani
mahidevran hürremi iyi dövdi sülüman onu siler artık bende dizideki mahidevranı hiç sevmedim çocuğunuda yanlış yetiştirmiş hak etti yani hürrem daha sıcak geliyor bana
ama gerçeği tam tersi hürrem çok yılan kanuniyide osamanlıyıda yönetecek
iyigeceler canım.