Ocak 2011 de aşılama yaptıracaklar ve sonuç alacaklar

nazliki82
29-12-10, 13:12
ceymi
hareketli olan sperm testte hangisiyle gösteriliyor bizim total sperm 32 milyon sperm sayısı 16 milyondu motilite%51 burada hareketliliği hangisi gösteriyor acaba
Hareketli taze ve Hızlı ileri hareketli diye yazar cnm.yuzdelık olarak verılıyor.

ppatyam
29-12-10, 15:12
nazliki82
nm esının total spermı 39 mılyonmus.ıyı bence.hareketlılıgıde ıyı.20mılyondan fazla sanırım enjekte ederler.gayet iyi bence.bakalım doktorun ne dıcek.hangı ıgneyı oldun ve yumurtan olusmadı acaba?cunku ıgneler kuvvetlı dıyorlar ama neden olmadı kı senın?bende baslıcam ıgnelere fostımon verdı doktor acaba bende de olurmu oyle.cunku ocakta yaptırmak ıstıyorum mutlaka asılamayı.ve cok yumurtam olsun ıstıyorum.ıkız olsa cok sevınırım cunku.ınsallah hepımız hayırlı haberler alırız.
Merhaba nazliki82,

Öncelikle teşekkür ederim yanıtın için.
Canım burada ilaç ismi veriliyor mu bilmiyorum. Bahsettiğin ilacı kullanmadım ben. L.D. ve M.75 ve M150'lik kullandım. 11 gün iğne oldum ama gelişmedi.
Canım her bünye farklı tepki veriyormuş. Senin iğnen inşallah sana iyi gelecektir.
Umarım yeteri kadar yumurtan olur ve büyürler canım.

Yarın akşam doktor randevum gelişmeleri yazarım.
Sağlıkla kalın...

nazliki82
29-12-10, 17:12
ppatyam
Merhaba nazliki82,

Öncelikle teşekkür ederim yanıtın için.
Canım burada ilaç ismi veriliyor mu bilmiyorum. Bahsettiğin ilacı kullanmadım ben. L.D. ve M.75 ve M150'lik kullandım. 11 gün iğne oldum ama gelişmedi.
Canım her bünye farklı tepki veriyormuş. Senin iğnen inşallah sana iyi gelecektir.
Umarım yeteri kadar yumurtan olur ve büyürler canım.

Yarın akşam doktor randevum gelişmeleri yazarım.
Sağlıkla kalın...
anladım cnm.insallah ıyı haberlerle gelırsın.haberdar et bızıde mutlaka.merak ederız.

ayyben
30-12-10, 07:12
herkese selam ben de ayın 28inde aşılama yaptırıdım sonuç bekliyorum artık allah hepimize yardım etsin emeklerimizi boşa çıkarmasın :)

ayyben
30-12-10, 07:12
ppatyam
Günaydın arkadaşlar,
Benim aralık ayı aşılamam iptal oldu. Şimdi adet olmayı bekliyorum. Bugün 36. günüm. Gebelik yok. Yumurta gelişimim olmadı. Kullandığım iğnelerden dolayı sanırım adetim gecikti.
Bu arada eşim için sperm testi yaptırdık. Yarın doktor randevum var ama sizlerinde fikrini almak istiyorum. Değerler şöyle;

Diyet 4. gün;
Miktar:4,2 ml
Renk:Opak
Koku: Özel
Viskozite:Normal
Sıvılaşma süresi:25dk.
pH:8,0
Sperm sayısı 1ml de:34 Milyon
Normal yapılı olan%90
Anormal yapılı olan%10
Baş Anomnalisi%4
Kuyruk anomalisi%2
Hareketsiz taze%20
Hareketli taze%80
Hızlı ileri hareketli%40
Yavaş ileri harejetli%15
Yerinde hareketli%25

Aşılama için yıkama işleminden sonra ne kadar kalıyor? Bilen var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Ocak ayında aşılama yolunda mücadele veren tüm anne ve baba adayları; inşallah hayırlısı ile bebeklerinize kavuşursunuz.

Amin...

sizin değerler gayet iyi ileri hızlı hareketli sayısı önemli bence. bizim bir kaç ay evvel yapılan sayımda sayı 93 milyondu ileri hızlı %45ti sonra bir kez daha yapıldı 20milyon çıktı ileri hızlı %5 çıktı ve en son aşılama gününde ileri hızlı %3çıktı sayı giderek düşüyo ve bu beni telaşlandırıyo artık zaten bende kist var şimdi bi de sperm sorunu çıkmasın

ppatyam
30-12-10, 13:12
nazliki82
anladım cnm.insallah ıyı haberlerle gelırsın.haberdar et bızıde mutlaka.merak ederız.
Merhaba nazliki82,
Doktor kontrolüm bu akşamdı ama doktorumun bir ameliyata girmesi gerektiğinden öğlen doktora gittim.
Eşimin sperm sonuçlarının güzel olduğunu, aşılama için ideal olduğunu söyledi.
Bildiğiniz gibi benim adetin üzerinden bugün 37 gün geçti. Doktor muayene sırasında yumurtalarımın daha yeni yeni geliştiğini, yani ilacın etkisini yeni attığını söyledi.
Bugünkü durumuma göre adet görmem için daha 2-3 hafta geçecekmiş. Eğer 3 haftaya kadarda adet görmezsem bir ilaç kullanmam gerektiği söyledi. Bu ilaçtan sonra adet olacakmışım. 2. günüde kontrole gidecekmişim.
Bu arada neredeyse 2 ay adet olmamış olacağım. Bütün hormonlarım değişti yani anlayacağınız. İnşallah bir sonra ki tedavimi etkilemez.

ppatyam
30-12-10, 13:12
ayyben
sizin değerler gayet iyi ileri hızlı hareketli sayısı önemli bence. bizim bir kaç ay evvel yapılan sayımda sayı 93 milyondu ileri hızlı %45ti sonra bir kez daha yapıldı 20milyon çıktı ileri hızlı %5 çıktı ve en son aşılama gününde ileri hızlı %3çıktı sayı giderek düşüyo ve bu beni telaşlandırıyo artık zaten bende kist var şimdi bi de sperm sorunu çıkmasın
Merhaba ayyben,
Teşekkür ederim yorumun için.
Bir önce ki mesajımda da yazdığım gibi doktor iyi olduğunu söyledi sperm sonucunun.
Ama bir sonrakinde ne olur onu bilmiyorum. Kist olayınıda bugün doktoruma sordum. Gelişmeyen yumurtalarım kist olur mu? diye.
Onun içinde adet olmayı bekleyecekmişim. Ozaman belli olurmuş.
İnşallah sizde spermle ilgili bir sorun çıkmaz canım.

nazliki82
30-12-10, 15:12
ayyben
herkese selam ben de ayın 28inde aşılama yaptırıdım sonuç bekliyorum artık allah hepimize yardım etsin emeklerimizi boşa çıkarmasın :)
amın cnm ınsallah sende guzel haberler alırsın.sonucunu bızımlede paylas.bızede umut olursun ınsallah.

nazliki82
ppatyam
Merhaba nazliki82,
Doktor kontrolüm bu akşamdı ama doktorumun bir ameliyata girmesi gerektiğinden öğlen doktora gittim.
Bildiğiniz gibi benim adetin üzerinden bugün 37 gün geçti. Doktor muayene sırasında yumurtalarımın daha yeni yeni geliştiğini, yani ilacın etkisini yeni attığını söyledi.
Bugünkü durumuma göre adet görmem için daha 2-3 hafta geçecekmiş. Eğer 3 haftaya kadarda adet görmezsem bir ilaç kullanmam gerektiği söyledi. Bu ilaçtan sonra adet olacakmışım. 2. günüde kontrole gidecekmişim.
Bu arada neredeyse 2 ay adet olmamış olacağım. Bütün hormonlarım değişti yani anlayacağınız. İnşallah bir sonra ki tedavimi etkilemez.

hakkında hayırlısı olsun cnm.neden beklıyor ama doktorun onu anlamadım.hemen ıgnelere neden baslamıyorsun.madem yumurta olusuyor su anda.onlarım buyumesıne yardımcı olur hem.ben buyumeyınce yumurtam arada hemen ıgnelere gecmıstım ve 5 6 gunde buyumustu.neden bır sonrakı ayı bekletıyor o kısmı anlamadım ben.neyse vardır bır bıldıgı sonucta doktor olan o:)) bız yorum yapıyoruz sadece.ınsallah hayırlısıyla baslarsın tedavıne sende.olumlu sonuclar alırız ınsallah.
bende bugun adet oldum.malesef tatıle denk gelıyor 3.gunum.allahtan doktor pazar gunu hastanedeymıs tup bebek ısı varmıs benıde pazar aksamına cagırdı kontrole.pazar aksamı baslıcam ıgnelere ınsallah.ınsallah bır kac yumurtam olur hemde kalıtelı.allah hepımıze yardımcı olsun ınsallah.

nazliki82
ppatyam
Merhaba nazliki82,

hakkında hayırlısı olsun cnm.neden beklıyor ama doktorun onu anlamadım.hemen ıgnelere neden baslamıyorsun.madem yumurta olusuyor su anda.onlarım buyumesıne yardımcı olur hem.ben buyumeyınce yumurtam arada hemen ıgnelere gecmıstım ve 5 6 gunde buyumustu.neden bır sonrakı ayı bekletıyor o kısmı anlamadım ben.neyse vardır bır bıldıgı sonucta doktor olan o:)) bız yorum yapıyoruz sadece.ınsallah hayırlısıyla baslarsın tedavıne sende.olumlu sonuclar alırız ınsallah.
bende bugun adet oldum.malesef tatıle denk gelıyor 3.gunum.allahtan doktor pazar gunu hastanedeymıs tup bebek ısı varmıs benıde pazar aksamına cagırdı kontrole.pazar aksamı baslıcam ıgnelere ınsallah.ınsallah bır kac yumurtam olur hemde kalıtelı.allah hepımıze yardımcı olsun ınsallah.
bu arada neden msj sayfaya gelmıyor anlamadım.bazen boyle sorun oluyo rben yazarken.sımdıde ust uste cıkmaz ınsallah:)

ppatyam
nazliki82
Canım ben doktor değişikliği yaptım.
Yani aslında benim o yediğim iğnelerden sonra şimdiye kadar çoktan yumurtalarımın gelişip aşılama olmam gerekiyordu.
Ama 11 tane iğneden sonra (ve dozlarda yüklseltidi) yumurtalarımın gelişmesi gerekiyordu. Aralık 7 gibi aşılama olacaktı. Ama gelişmedi.
O nedenle bu ay iki kere üst üste hormon takviyesi yapamayız dedi. Yeni tedavimde iğne değil sanırım hapla başlayacaız. Şimdi bir adet geçirmem gerekiyor yeni tedavi için.
O nedenle canım bende bişey sormadım.

Sende tedavinde umarım kısa zamanda güzel sonuçlar alırsın.
Güzel haberlerinizi bekliyorum.

bbeelloovveedd
slm kızlar bende tüp bebek tedavisine başladım yeni. 6. günümdeyim yumurta takibindeyiz şimdilik. 2 ay klomenle ovitrelle tedavisi oldum ama işe yaramadı bende daha fazla beklemek istemedim:44: allah hepimizin yüzünü güldürsün amiinnn

ceymi
bbeelloovveedd
slm kızlar bende tüp bebek tedavisine başladım yeni. 6. günümdeyim yumurta takibindeyiz şimdilik. 2 ay klomenle ovitrelle tedavisi oldum ama işe yaramadı bende daha fazla beklemek istemedim:44: allah hepimizin yüzünü güldürsün amiinnn
bende düşünüyorum tüp bebek adetten ne kadar önce gidiyorsun? zor bir süreç mi? bana biraz anlatırmısın acaba?

ayyben
30-12-10, 16:12
nazliki82
amın cnm ınsallah sende guzel haberler alırsın.sonucunu bızımlede paylas.bızede umut olursun ınsallah.
çok isterim burda mutlu haber paylaşmayı ama benim sorunlu oldu aşılamam bilmiyorum benden başka böle olan var mıdır ama benim önce yapılamadı bir türlü kanül ileri gitmedi sonra doktor bıraktı su iç sıkış öle yapalım dedi tabi o ara kanama filan oldu canım çok yandı hala kanama devam ediyo hafif hafif olmayacak gibi hissediyorum

aylin25
30-12-10, 22:12
mrb kızlar bu sayfadan devam edeceğiz galiba benim aşılamam da ocak ayına sarkıyor bugün adetimin 6. günü 4. iğnemi yaptım tahminimce 7 ocakta aşılamam yapılacak eşimin sperm sayısında bi problem yoktu ileri hareketlilik biraz düşük sadece ama dr değerleriniz normal dedi adetimin 3. günü beni muayene etti ve kirst yok ve yumurtalarında bi problem yok dedi şimdi sabırsızlıkla bekliyorum bu aşılama işlemi kaç dakika sürüyor acı hissediliyormu zor bi işlemmi çok merak ediyorum ilk kez yaptıracağım:KK43:

aleyna82
30-12-10, 23:12
aylin25
mrb kızlar bu sayfadan devam edeceğiz galiba benim aşılamam da ocak ayına sarkıyor bugün adetimin 6. günü 4. iğnemi yaptım tahminimce 7 ocakta aşılamam yapılacak eşimin sperm sayısında bi problem yoktu ileri hareketlilik biraz düşük sadece ama dr değerleriniz normal dedi adetimin 3. günü beni muayene etti ve kirst yok ve yumurtalarında bi problem yok dedi şimdi sabırsızlıkla bekliyorum bu aşılama işlemi kaç dakika sürüyor acı hissediliyormu zor bi işlemmi çok merak ediyorum ilk kez yaptıracağım:KK43:
meraba canım aşılama öle korkulacak bişey değil doğumhanede yapılıyor 5 dk lık bir operasyon ağrısız sızısız bişe hisetmiyorsun bilee.rahat ol kasma kendini. umarım meleğini kucağınaalırsın .. bol şans :nazar:

bbeelloovveedd
31-12-10, 12:12
ceymi
bende düşünüyorum tüp bebek adetten ne kadar önce gidiyorsun? zor bir süreç mi? bana biraz anlatırmısın acaba?
daha yolun yarısına bile gelmedim ben.adetimin 2. günü muayene olmaya gittim hemen o gün ilacada başladım. 25 aralık cumartesi başladım salı perşembe cuma ve yarında çağırdılar kan ve ultrason için. takip ediyolar yumurtaları. ben ankara dışından geliyorum ankarada yaşasam bu kadar zor olmazdı ama napalım başa gelen çekilir. çok şükür gidebiliyorum ya hiç gidemeseydim. ben iki ay klomenle ovıtrelle kullandım baktım olmuyo ve her ay umutlanıp her seferinde üzülüyorum beklemek istemedim. yeni yıl uğurlu gelir inşallah hepimize.amiiinnn

reyyan1984
31-12-10, 12:12
arkadaşlar bende dün iğneye başladım karından salı günü gideceğiz yumurta olmuş mu diye
2.aşılamam olacak 1.de tutmadı. birde aşılamadan ne kadar sonra test yapıyosunuz yoksa adet gününümü bekliyosunuz ben çatlarım o zmana kadaaar .....dualarınızı bekliyorum inşallah Rabbim hepimize nasip eder bu ay hayırlısıyla:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

ceylo31
31-12-10, 15:12
ayyben
slm ayyben, bende 28. de asilama oldum, hadi hayirlisi :) ben hic birsey hissetmiyorum, ilk gün biraz kasiklarim agridi hafif kanamali akinti geldi okadar, sen birsey hissediyormusun?

ayyben
31-12-10, 16:12
ceylo31
slm ayyben, bende 28. de asilama oldum, hadi hayirlisi :) ben hic birsey hissetmiyorum, ilk gün biraz kasiklarim agridi hafif kanamali akinti geldi okadar, sen birsey hissediyormusun?
slm canım benim daha önceki msjımı okudunmu bilmiyorum ama ben ağrılarımı kanamalı olmasına bağlamıştım düne kadar kasıklarımda çok ağrı vardı bugün azaldı hiç olmayacak gibi hissediyorum ben bi de eşimin hareketli sperm sayısının %3 olduğunu görünce iyice ümidim kırıldı zaten hamileliğe dair hiç bir hissim yok allah nasip eder de olursa şaşırırım heralde :)

ceylo31
1-01-11, 12:01
ayyben
slm canım benim daha önceki msjımı okudunmu bilmiyorum ama ben ağrılarımı kanamalı olmasına bağlamıştım düne kadar kasıklarımda çok ağrı vardı bugün azaldı hiç olmayacak gibi hissediyorum ben bi de eşimin hareketli sperm sayısının %3 olduğunu görünce iyice ümidim kırıldı zaten hamileliğe dair hiç bir hissim yok allah nasip eder de olursa şaşırırım heralde :)
evet sayi baya düsük, yükseltemk icin hic birseyler yaptinmi?, bizimkide cok düsüktü, hatta ilk testte hareketli olan 0´di, sonra vitamin ilaci filan aldik, esim sigarayi birakti, simdi 20% yükseldi ama yinede düsük dedi doktorum bana, normal yolla zor cünkü 12 cm yol yürümesi lazim dedi, bu benim simdi ilk asilamam oldu ama hic birsey hissetmiyorum, 14 aralikta´da adetim gelmesi lazim normalinde, artik allah bilir, hakkimizda hayirlisi olsun :)

ayyben
1-01-11, 12:01
ceylo31
evet sayi baya düsük, yükseltemk icin hic birseyler yaptinmi?, bizimkide cok düsüktü, hatta ilk testte hareketli olan 0´di, sonra vitamin ilaci filan aldik, esim sigarayi birakti, simdi 20% yükseldi ama yinede düsük dedi doktorum bana, normal yolla zor cünkü 12 cm yol yürümesi lazim dedi, bu benim simdi ilk asilamam oldu ama hic birsey hissetmiyorum, 14 aralikta´da adetim gelmesi lazim normalinde, artik allah bilir, hakkimizda hayirlisi olsun :)
biz bu zamana kadar spermlerde sorun olduğunun farkında değildik ki ilk yaptırdığımız sayımda sperm hızı %45ti son 2seferde düşük çıkınca biz korktuk şimdi keçi boynuzu kürü yapmaya başladık keçi boynuzunun her türlü mamülünü kullanıyo eşim şimdi :) pekmezi, tozu, meyvesi, kürü :)

ceylo31
1-01-11, 14:01
ayyben
biz bu zamana kadar spermlerde sorun olduğunun farkında değildik ki ilk yaptırdığımız sayımda sperm hızı %45ti son 2seferde düşük çıkınca biz korktuk şimdi keçi boynuzu kürü yapmaya başladık keçi boynuzunun her türlü mamülünü kullanıyo eşim şimdi :) pekmezi, tozu, meyvesi, kürü :)
oh ne güzel, benim esimin inadindan keci boynuzu kürünü yaptiramadim igrenc kokuyor diye, neyseki ilaclarda iyi yaradi, 2 aydir sperm testi yaptirmadik ama, öyle ara ara sayisi düsük olabiliyormus, sizin ilk cocuk denemenizmi? benim bir oglum var 7 yasina girecek masallah, 5 senedir korunmuyorum ama hala olmadi, ama bu sürecte hic´te ilgilenmedim calisacagim diye, ama artik 31 yasindayim, yani birseyler yapmam lazim, beklemekle olmuyor :) tabi taktir allahtan :)

ayyben
1-01-11, 19:01
ceylo31
oh ne güzel, benim esimin inadindan keci boynuzu kürünü yaptiramadim igrenc kokuyor diye, neyseki ilaclarda iyi yaradi, 2 aydir sperm testi yaptirmadik ama, öyle ara ara sayisi düsük olabiliyormus, sizin ilk cocuk denemenizmi? benim bir oglum var 7 yasina girecek masallah, 5 senedir korunmuyorum ama hala olmadi, ama bu sürecte hic´te ilgilenmedim calisacagim diye, ama artik 31 yasindayim, yani birseyler yapmam lazim, beklemekle olmuyor :) tabi taktir allahtan :)
ay ne kadar güzel senin bir oğlun varmış maşallah allah ona sağlık sıhhat versin ben 2 yıla yaklaştı evleneli çocuğumuz yok yani ben senin yerinde olsam hiç dert etmem allahım sağlıklı sıhhatli bi tane nasip etse :KK43:

ceylo31
1-01-11, 22:01
ayyben
ay ne kadar güzel senin bir oğlun varmış maşallah allah ona sağlık sıhhat versin ben 2 yıla yaklaştı evleneli çocuğumuz yok yani ben senin yerinde olsam hiç dert etmem allahım sağlıklı sıhhatli bi tane nasip etse :KK43:
oda olacak allahin izniyle canim, 2 sene cok uzun degil ve siz tedaviye filan baslmissiniz, insallah güzel sonuclar alacaksin , evet sükürler olsunki bir cocugum oldu, 10 senedir evliyim iyiki bir tane oldu diyorum simdi, önceleri hic düsünmüyordum, insan arastirmaya ugrasmaya baslayinca, ne zormus hamile kalmak diyorum... esim ve oglum´da cok istiyor, oglum hep soruyor ne zaman kardesim olacak, ben ranzali yatakta onunla yatarim bir odada diyor :)) baska cocuk olsa ben kendi odami isterim der :))