TEST

Bütün kızlar toplandık, can dostlarımızla paylaştık.

pisipisi
31-12-10, 08:12
aydasu
Kesinlikle pisipisi...
İlişkide dümen kadında kim ne derse desin...
Az surat assan o da devam eder ama bir gülsen o herşeyi unutmaya hazırdır...

Biz farklı şehirlerdeyiz canım mecburiyetten o yüzden böyleyim :KK25:
Allah kavuştursun üzme kendini bak az kaldı. Çeyizlerin bile hazır ya

hypatia
herkes 2010 senin yılın dedi bu herkes tabiki falcılar hehe:)
elimde patladı. hayatım alt üst oldu, gene kimseye fark ettirmedim.

ama yoruldum artık. yaşamaktan bile yoruldum. ve 2011 aman aman senden bir şey istemiyorum istediğimde olanları gördük!!!

pisipisi
hypatia
terk etti. iyi insansın diyor. ailevi problemleri vardı.

her şeyini çektim. ve şuna bak. şimdi aradı konuştuk. beni iyi hatırla dedim bu ooooo sen de istedikçe istiyosun. ii hatırlıyorum da konuşuyorum dedi. askerdeyken terk etti.
aman ne anlatayım kızlar. yüreğim dolu ağlamaktan zırlamaktan sıkıldım işyerine rezil oldum.

daha birkaç hafta önce sana süpriz yapıcam hayatının en mutlu anıi.. hatalarımı telafi edicem diyen adama bak!!! bi arkadaşım kızım o askerlik psikolojisinden dedi. yani güzel sözleri ondanmış.

dönmesine yakın böyle oldu işte. bi de güzel konuştum ne üzgünüm dedim ne ağladım zırladım sesimi bozdum ve dedi kiaman sizi aramasam keyfim kaçmaz rahat geçiririm dedi.

bakar mısın? o terbiyesizi sil unut onu falan demeyin olmuyor. tabi onunla sonum yok ama kalbiem unut desem de unutamıyor.
Ne kadarlık ilişkiydi canım? Daha önceden de böyle dengesizlikleri var mıydı

hytdnze
pisipisi
Evet gerçekten çok samimi bir topic oldu burası. Sizlerle vakit geçirmekten çok mutluyum arkadaşlar. Canım benim mide bulantıların tez zamanda geçer inşallah. Eeee yeğenimizin böyle küçük süprizlerine katlanacaksın mecburen. İnşallah kolay bir doğum olur ve sağlıklı bir bebiş gelir aramıza. Normal mi düşünüyorsun yoksa sezeryan mi? Ben inşallah bir sorun çıkmazsa ilerde hep normal doğum yapmak istiyorum tabi sağlığım buna izin verirse.
günaydın hanımlar nasılsınız
bir kadın bi derdim yok allaha şükür ama 2 çocuk bi eş olunca sıkıntıda hiç bitmiyo daha doğrusu hayat gaylesi

A_L_A
hypatia

her şeyini çektim. ve şuna bak. şimdi aradı konuştuk. beni iyi hatırla dedim bu ooooo sen de istedikçe istiyosun. ii hatırlıyorum da konuşuyorum dedi. askerdeyken terk etti.
aman ne anlatayım kızlar. yüreğim dolu ağlamaktan zırlamaktan sıkıldım işyerine rezil oldum.

daha birkaç hafta önce sana süpriz yapıcam hayatının en mutlu anıi.. hatalarımı telafi edicem diyen adama bak!!! bi arkadaşım kızım o askerlik psikolojisinden dedi. yani güzel sözleri ondanmış.

dönmesine yakın böyle oldu işte. bi de güzel konuştum ne üzgünüm dedim ne ağladım zırladım sesimi bozdum ve dedi kiaman sizi aramasam keyfim kaçmaz rahat geçiririm dedi.

bakar mısın? o terbiyesizi sil unut onu falan demeyin olmuyor. tabi onunla sonum yok ama kalbiem unut desem de unutamıyor.
asker mi şmdi?
ay askerse laf yokona.
yeni döndüyse gene laf yok.
öğlene kadar alayabilirsin canım.
sonra toplıcaksın kendini.
yeni seneye yepyeni gireceksin...

hypatia
cemal süreya'dan gelsin:

"zaman lazım sadece, unutacaksın
nasıl unuttuysan çocukluğunu, kırılan oyuncaklarını..
kırılan kalbini de öyle unutacaksın"

hytdnze
NAZ20
kızlar meraba tüm gece sancı cektim sabah acile gittim iğne vurdular..şimdi tekrar gidiyorum dahiliye bakacak..umarım bişe cıkmaz:KK43:
geçmiş olsun
hayırdır arkadaşım ...........

NAZ20
pisipisi
Ay ağlama canım. Bak tedavisi olan birşey, doktor da ilaçlarını vermiş. Şimdi hemencecik iğleşeceksin
ewet ama psikolojim hiç iyi değil..inş kendime gelirim ilaçlarımı alınca..

hypatia

bence iyi bir dersi hakediyor arkadasım..hep sizi üzmüş..simdi sıra sizde..umursamaz davranın bence

hypatia
pisipisi
Ne kadarlık ilişkiydi canım? Daha önceden de böyle dengesizlikleri var mıydı
2 yıllk olacaktı cnm. vardı dengesizdi, çoook muhteşem ilişkimiz bir andatersine döndü. ben de o zmnlar gerçek aşkım sonsuza kadar yaşıcaz falan zannederek hep sustum.

öyle çok seviyordum ki çocuğum gibi görüyordum ki merhamet doluydum ki aman beni üzdüğünü bilirse üzülür sandım ama nerdeeeeee
bir de söylediği sözleri vs. o zmnlar hiç duymamışımmmm. o askerdeyken aaa bana bunu demiş bunu demiş oldum.. aşkın gözü kör der ya aynen onu yaşadım. ilk sevgilimdi.

A_L_A
NAZ20
Kızlar meraba..
Yeni geldim..dotkor kan tahlili ve ultrason verdi..yaptırdım kan cıkmadı, ultrason sonuclarına göre ilaç yazdı..Bagırsak enfeksiyonu dedi :KK43:( suan cok halsiz, güçsüz ve ruhsuzum..kendimi hiç iyi hissetmiyorum ooofgfff aglamak geliyor içimdennnn:KK5:
canım ağlamaaaaaa.:2:
bak ne güzel kötü bir şey çıkmamış işte. ilaçlarla düzelir enfeksiyonun geçer. sen de sağlıklı mutlu olursun.

Beterin beteri var haline şükret dostum
Daha bir çok derdimi ben sana anlatmadım
Genç yaşta saçlarımı boşuna ağartmadım

hytdnze
BULUTOLSAM
beni çok iyi anlamışsın ala
eşimde sandıki aralarında bişey olduğunu düşünüyorum. hayır düşünmüyorum...hatta olmadığına eminim ben eşimin düşüncesizliğine kızıyorum...
dışarı çıkma planı önceden vardı... gün içerisinde arayıp haber vermişti...
ama 12 de gelmek te ne demek... insan düşünür tartıştık zaten ortamı daha da germiyim erken gideyim gönlü olsun diye
ben mi çok ince düşünüyorum acaba anlamadım kii:KK53:
bu akşamda dışarı çıkıcaktık bu gidişle o da yattı..
işte bizim tek hatamız bu kocalarımızın yada erkek arkadaşlarımızın aynı bizim gibi düşünmesini bekliyoruz ama erkek mantığı işte onlar düz düşünüyo
böyle oluncada biz çok kırılıyoruz ama asıl neye kızdığımızı bile anlamıyolar

hypatia
A_L_A
asker mi şmdi?
ay askerse laf yokona.
yeni döndüyse gene laf yok.
öğlene kadar alayabilirsin canım.
sonra toplıcaksın kendini.
yeni seneye yepyeni gireceksin...
yok canım asker 20 gün sonra dönecek ama o kafasında bitirmiş. askere gitmeden de terk etti sonra barıştı falan. yok yani.
doğumgünümde bile seni seviyorum demedi. iyi k ivarsın dedi. ben anlamamışım hep gözden kaçırmışım.

bir de ailem zaten vermez ona. insanları ayırmıyorum ynalış anlamayın ama kültür meselesi vs. ala'nın ailesi gibi ailesi ama eşi gibi değil sevgilim.

ben küfür tartışma duymadım annem paşa torunu gerçek istanbullu ama uymuyor aile yapılarımız davranışlarımız.

ben iyi niyetliyim doğam gereği o bunu hep enayilik görürdü mesela. falan filann. askerliği bahane etmeyip kabullenmem lazım.

hypatia
NAZ20
yok canım umursayıp umursamama meselesi değil. bitti gerçekten de.

hytdnze
hypatia

biz unut desekte zamanı gelmeyince aklını rahat bırakmayacak anıların
zaman herşeyin ilacı

pisipisi
hypatia
yok canım asker 20 gün sonra dönecek ama o kafasında bitirmiş. askere gitmeden de terk etti sonra barıştı falan. yok yani.
doğumgünümde bile seni seviyorum demedi. iyi k ivarsın dedi. ben anlamamışım hep gözden kaçırmışım.

bir de ailem zaten vermez ona. insanları ayırmıyorum ynalış anlamayın ama kültür meselesi vs. ala'nın ailesi gibi ailesi ama eşi gibi değil sevgilim.

ben küfür tartışma duymadım annem paşa torunu gerçek istanbullu ama uymuyor aile yapılarımız davranışlarımız.

ben iyi niyetliyim doğam gereği o bunu hep enayilik görürdü mesela. falan filann. askerliği bahane etmeyip kabullenmem lazım.
O zaman hayırlısı olmuş sanki... Biliyorum canın çok acıyacak ama bir süre sonra onun hatalarını daha da net göreceksin ve oh be diyeceksin. Bir arkadaşım vardı, tam seninki gibi bir ilişkisi vardı. Arkadaşım köklü bir aileden çocuk da hayatta hiç kendini geliştirmemiş oturmayı kalkmayı dahi bilmeyen bir çocuk. Gönül bu dedik arkadaşımıza birşey söylemedik ilişkileri tam başlayınca. Sonra çocuk arkadaşı terk etti. O da senin gibi "siz beni uyardınız dinlemedim de bunun bana dediklerini nasıl duymamış kulaklarım, nasıl anlamamışım değer vermediğini" diyordu. Çok üzüldü ağladı sonra da şöyle bir silkindi kendine geldi kısa sürede. Şimdilerde de "Kurban kesicem, eskiler büyük kaza belalardan sonra kurban kesip dağıtırlarmış" diyip işi geyiğe vuruyor. Demem o ki geçecek üstelik sen ne zaman unuttuğunu bile hatırlamayacaksın

aydasu
pisipisi
Allah kavuştursun üzme kendini bak az kaldı. Çeyizlerin bile hazır ya
Sağol canım, Allah razı olsun...
Hepimiz kavuşalım inşallah :KK17:

NAZ20
Kızlar meraba..
Yeni geldim..dotkor kan tahlili ve ultrason verdi..yaptırdım kan cıkmadı, ultrason sonuclarına göre ilaç yazdı..Bagırsak enfeksiyonu dedi :KK43:( suan cok halsiz, güçsüz ve ruhsuzum..kendimi hiç iyi hissetmiyorum ooofgfff aglamak geliyor içimdennnn:KK5:
Naz canım gecmıs olsun, ben de netten arastırıyordum sımdı, korkma kız, doktorun verdıgı ılacları ıc, bır de bıtkısel tedavısı de kolaylastırıyormus bır goz at ıstersen netten :KK34:

hypatia

Hakkınızda hayırlısı ne ıse o olsun arkadasım, her ne olursa olsun zor bır donem...

hypatia
hytdnze
biz unut desekte zamanı gelmeyince aklını rahat bırakmayacak anıların
zaman herşeyin ilacı
malesef öyle... ama zaman her şeyin ilacı.. güçlü olmam lazım.. ama ama.. ama işte... :KK58:

BULUTOLSAM
hytdnze
işte bizim tek hatamız bu kocalarımızın yada erkek arkadaşlarımızın aynı bizim gibi düşünmesini bekliyoruz ama erkek mantığı işte onlar düz düşünüyo
böyle oluncada biz çok kırılıyoruz ama asıl neye kızdığımızı bile anlamıyolar
evet ya çok düzler :26:

hypatia
pisipisi
O zaman hayırlısı olmuş sanki... Biliyorum canın çok acıyacak ama bir süre sonra onun hatalarını daha da net göreceksin ve oh be diyeceksin. Bir arkadaşım vardı, tam seninki gibi bir ilişkisi vardı. Arkadaşım köklü bir aileden çocuk da hayatta hiç kendini geliştirmemiş oturmayı kalkmayı dahi bilmeyen bir çocuk. Gönül bu dedik arkadaşımıza birşey söylemedik ilişkileri tam başlayınca. Sonra çocuk arkadaşı terk etti. O da senin gibi "siz beni uyardınız dinlemedim de bunun bana dediklerini nasıl duymamış kulaklarım, nasıl anlamamışım değer vermediğini" diyordu. Çok üzüldü ağladı sonra da şöyle bir silkindi kendine geldi kısa sürede. Şimdilerde de "Kurban kesicem, eskiler büyük kaza belalardan sonra kurban kesip dağıtırlarmış" diyip işi geyiğe vuruyor. Demem o ki geçecek üstelik sen ne zaman unuttuğunu bile hatırlamayacaksın
aynen öyle. oturması kalkmasını bıraktım çalışmıyor. bin kez iş buldum istemedi iki milyarlı iş istiyormuş. ben en iy iokullarda yurtdışında okudum da ilk işe başlarken alamadım bu parayı o illa bu para diyo :/ hani rahatta olursun seçme şansın olur anlarım da...
alkol problemi vardı şimdi askerde bırakıcam diyor gerçi ya. öyle işte.

benim ailem rahat ileri görüşlü ama inançlı bir aile.
onlar da yobaz geri kafalı ama öte yandan inançsız yani dayılar yeğenler kötü kadınlara gidebiliyor:/ öyle bi aile. ama karısı oje süremezmiş, sigara içemezmiş gbii saçma şeyler.

benim ailem de de kız halde yurtdışında her yere gittim onu yaparım hürüm babam sağolsun hep önümüzü açtı ama ahlaksız ve inançsız da yetiştirmedi :S

Hazal
selam şekerler nasılsınız ben geldim :)

hytdnze
yorum_suz
selam şekerler nasılsınız ben geldim :)
hoşgeldin iyiyiz sen nasılsın

hypatia
hee bir de bunun bana bir süprizi olacaktı..... bi gelinlik oldu bi yüzük oldu bi çok büyük süpriz oldu bi başbaşa yemek oldu.... derken en son bugün tel.de 30 sn öpecektim seni diyo.....

süprizi bile yok. kesinleştirmemiş yani kafsında. doğru olan bir şeyi yok.

maddi bi hediye almadım şu zamana kadar ondan zaten. doğumgünüm tekinde askerdi. tekinde de açıköğretim sınavlarına çalışıyordu. falan filan. işin kötüsü beklemiyordum da:)

BEN HİÇ DEĞER GÖRMEMİŞİM. SEVİLMEMİŞİM!!!

elindeki çöpü bile alıp çöpe ben attım. ÇOCUĞUM GİBİ BAKTIM. ne salakmışım!!!!

Hazal
31-12-10, 09:12
hytdnze
hoşgeldin iyiyiz sen nasılsın
teşekkür ederim canım bende iyiyim. uğraşyoz işte :)

hytdnze
hypatia
hee bir de bunun bana bir süprizi olacaktı..... bi gelinlik oldu bi yüzük oldu bi çok büyük süpriz oldu bi başbaşa yemek oldu.... derken en son bugün tel.de 30 sn öpecektim seni diyo.....

maddi bi hediye almadım şu zamana kadar ondan zaten. doğumgünüm tekinde askerdi. tekinde de açıköğretim sınavlarına çalışıyordu. falan filan. işin kötüsü beklemiyordum da:)

niye salak olasın ki o senin insanlığından
çok şımartmışsın canım
kimim verdiğimiz değeri hakettiğini anlasak bunların hiçbiri olmaz
ozamanda hayatın tadı tuzu olmaz

hytdnze
yorum_suz
teşekkür ederim canım bende iyiyim. uğraşyoz işte :)
uğraş canım alllah kolaylık versin

aydasu
hypatia
aynen öyle. oturması kalkmasını bıraktım çalışmıyor. bin kez iş buldum istemedi iki milyarlı iş istiyormuş. ben en iy iokullarda yurtdışında okudum da ilk işe başlarken alamadım bu parayı o illa bu para diyo :/ hani rahatta olursun seçme şansın olur anlarım da...
alkol problemi vardı şimdi askerde bırakıcam diyor gerçi ya. öyle işte.

benim ailem rahat ileri görüşlü ama inançlı bir aile.
onlar da yobaz geri kafalı ama öte yandan inançsız yani dayılar yeğenler kötü kadınlara gidebiliyor:/ öyle bi aile. ama karısı oje süremezmiş, sigara içemezmiş gbii saçma şeyler.

benim ailem de de kız halde yurtdışında her yere gittim onu yaparım hürüm babam sağolsun hep önümüzü açtı ama ahlaksız ve inançsız da yetiştirmedi :S
Şu yazdıklarından sonra hayırlı olmuş diyorum arkadaşım...
Eminim kıymetini bilen ve yanına yakışan biri karşına çıkacaktır...
Şuan belki bunları duymak bile istemiyorsundur ama zaman herşeyin ilacı diye boşa söylemiyorlar tatlı arkadaşım...

Hazal
hypatia

ayy canım yüreğin mi buruk senin

Hazal
aydasu
Şuan belki bunları duymak bile istemiyorsundur ama zaman herşeyin ilacı diye boşa söylemiyorlar tatlı arkadaşım...
evet canım sana katılıyorum. Ben adalet kavramına inanıyorum. hayatın bazı kesimlerinde üzülürsün çok sevdiğin halde değer görmeyip şanssızlığa uğrarsın ama bazen adalet yerini bulup şansın sna güleceğini umut ediyorum tatlım. sende o tatlı canını sıkma diyecem ama üzülmen normal.

herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar.:KK70:

hypatia
aydasu
yok canım. ona ilk aşık olduğumu anladığım dönem eve geldim annemebeni skaın ona vermeyin. aklım başımdayken söylüyorum vermeyin dedim. sonra aşık olurum ağlarım zırlarım isterim iknaya çalışırım ama vermeyin demiştim

sonra aşık oldum. bir de bana seni bu gelinliklerin içinde görmek nasip olur derken o gün ablamı aramış (ablam karşıydı ona serseri kızım o derdi) ben evlilik düşünmüyorum demiş. neden aradınm küçük düşürdün beni dedim?. öyle kalmıştı o mesele. ne de olsa hayatımın aşkı ya:))) AHH ahhh...

hypatia
yorum_suz
ayy canım yüreğin mi buruk senin
yüreğim aklım beynim kalbim umutlarım bedenim gözlerim her şeyim....

hypatia
hytdnze
niye salak olasın ki o senin insanlığından
çok şımartmışsın canım
kimim verdiğimiz değeri hakettiğini anlasak bunların hiçbiri olmaz
ozamanda hayatın tadı tuzu olmaz
şımartmasam benle olmazmış zaten... iki gün önce konuşurken doğumgününde senin önüne hiç pasta koyamadım bana çok koyuyo demişti. çocuk gibiydi.. iki gün sonra terk ediyo..

AİLELER! ANNELER BABALAR size sesleniyorum.. çocuğunuzu asla çoook merhametli yetiştirmeyin sonu böyle oluyo.. kullanılıyorlar. ve bunu anlamıyorlar bile.
ben çocukluğumda babam ülker kırmızı kutu alırdı hepsini mahalledekilere dağıtmaktan bi tane yiyemezdim babam da kızmadı afferin kızıma derdi.. mcdonaldstan menü alırdım hepsini camdan bkaan çocuğa verirdim... oyuncağı ile birlikte... halbuki babam annem bi dövse beni:)) bu kadar verici bu kadar salak bu kadar kendini kullandıran değerini bilmeyen olmazdım.. eşyamın kendimin kıymetini bilirdim..
gene her şey anne babaların suçu:p

aydasu
hypatia
yok canım. ona ilk aşık olduğumu anladığım dönem eve geldim annemebeni skaın ona vermeyin. aklım başımdayken söylüyorum vermeyin dedim. sonra aşık olurum ağlarım zırlarım isterim iknaya çalışırım ama vermeyin demiştim

sonra aşık oldum. bir de bana seni bu gelinliklerin içinde görmek nasip olur derken o gün ablamı aramış (ablam karşıydı ona serseri kızım o derdi) ben evlilik düşünmüyorum demiş. neden aradınm küçük düşürdün beni dedim?. öyle kalmıştı o mesele. ne de olsa hayatımın aşkı ya:))) AHH ahhh...
Şuan yaptığın çok güzel birşey biliyormusun...
Acına rağmen gerçekleri görüp öz eleştiri yapabilecek kadar güçlüsün...

hypatia
yorum_suz
evet canım sana katılıyorum. Ben adalet kavramına inanıyorum. hayatın bazı kesimlerinde üzülürsün çok sevdiğin halde değer görmeyip şanssızlığa uğrarsın ama bazen adalet yerini bulup şansın sna güleceğini umut ediyorum tatlım. sende o tatlı canını sıkma diyecem ama üzülmen normal.

herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar.:KK70:
ben ona inanmıyorum. bi insan hep enayi ise hep enayi. sitede güvenlik var herkesin otopark kapısını açıyo benim saf annem adama yazık diyip yemek gönderiyo tatlı gönderiyo vs. adam bi tek bizim kapımızı açmıyo.. nerde adalet yaptığım iyilik?

tamm karşılık beklemiyorum allah rızası için ama enayi yerine konmaktan da çook bıktım artık ya.

iyilik yapınca bu dünyada karşılığını sadece kullanılmak olarak görüyorsun malesef. her şeyin bir sınırı var. o sınırı bilmek lazım :KK43:

hypatia
aydasu
Şuan yaptığın çok güzel birşey biliyormusun...
Acına rağmen gerçekleri görüp öz eleştiri yapabilecek kadar güçlüsün...

malesef güçsüzüm. ama güçlü olucam. benim de bir değerim var! ailem arkadaşlarım herkes bana değer verirken ben neden değersiz olayım ki onun yanında öyle hissedeyim?

güzel giyinince hep teyze gibi olmuşsun derdi. meeğer bi daa öyle giyinmeyeyim diye dermiş. hep kendimi kötü hissettirdi o kötü döneme girdikten sonra..

öncedense ya çok iyiydi ya da ben göremiyorum hatırlamıyorum o dönemi.

aydasu
hypatia
ben ona inanmıyorum. bi insan hep enayi ise hep enayi. sitede güvenlik var herkesin otopark kapısını açıyo benim saf annem adama yazık diyip yemek gönderiyo tatlı gönderiyo vs. adam bi tek bizim kapımızı açmıyo.. nerde adalet yaptığım iyilik?

tamm karşılık beklemiyorum allah rızası için ama enayi yerine konmaktan da çook bıktım artık ya.

iyilik yapınca bu dünyada karşılığını sadece kullanılmak olarak görüyorsun malesef. her şeyin bir sınırı var. o sınırı bilmek lazım :KK43:
Haklı olduğun yadsınamaz bir gerçek...
Ama bunlar değil mi bize hayatı öğreten...
Evet anneciğin bu satten sonra istese de değişemez...
Fakat sen bu kadar verici olmanın da insana bi yerden sonra zarar verdiğini biliyorsun...
Bu da bir çeşit hayat dersi değil midir?

Hazal
hypatia

Aslında bi yandan da haklısın bitanem.Bugüne kadar hiç bi arkadaşımı incitmemeye özelliklede ne olursa olsun kıskanmadım. Geçenlerde de anladım ki eğer arkadaşının sana olan sevgisini görmek istiyorsan ikinizinde hayatınız etkleyecek bi sıanava gireceksiniz kimin çıkarcı olduğunu hatta direk arkadaşınzın nasıl bir kişilte olduğunu anlayacaksınızı. Evet o dediğime bende inanmıyorum sadece inanmak istiyorum zaten öyle söylediğim böceğim ümit ediyorum dedim.

aydasu
hypatia
malesef güçsüzüm. ama güçlü olucam. benim de bir değerim var! ailem arkadaşlarım herkes bana değer verirken ben neden değersiz olayım ki onun yanında öyle hissedeyim?

güzel giyinince hep teyze gibi olmuşsun derdi. meeğer bi daa öyle giyinmeyeyim diye dermiş. hep kendimi kötü hissettirdi o kötü döneme girdikten sonra..

öncedense ya çok iyiydi ya da ben göremiyorum hatırlamıyorum o dönemi.
Yok buna katılmıyorum işte...
Güçlü olmasaydın bu gerçekleri asla göremez, görsen bile kendine hatırlatmaktan korkardın...
Ama sen biliyorsun ve gerçekleri çok da güzel anlatıyorsun, kör olmuş durumda değilsin...

Ben en kısa zamanda atlatacağını düşünüyorum...
inan bana sandığın kadar güçsüz değilsin... :KK34:

A_L_A
hypatia

bak bitanem.
demin demişsin ya benim ailem ala nın ailesi gibi ama sevgilim onun eşi gibi değil diye.
bu laf beni taaaa 96 senesi mart götürdü.
ben ilk görüşte vuruldum eşime.
gerçekten ilk görüşte aşk diye bir şey varmış ve ben bunu yaşadım.
bugün sorun üstünde ne vardı söyleyeyim size (siyah kadife pantalon, krem rengi dağcı kazak, camel rengi cat)
ve benim erkek arkadaşım vardı. ilk erkek arkadaşımdı. ben 20 yaşındaydım. deli gibi seviliyordum. gak diyordum suyum guk diyordum sütüm geliyordu. seviyormuydum? o yaşadığım o zamana göre sevgiydi ki elbet o sebepten 3 sene çıkmıştık, askere gitmiti gelmişti üstelik o sürede.
neyse dedim ya ilk görüşte vruldum ben eşime. bir arkadaş ortamında tanıltık. o dönemki erkek arkadaşım da yanımda. çok kısa süre sonra ayrıldım erkek arkadaşımdan. çünkü hiç bir şey konuşmamış da yaşamamış da olsak şimdiki eşimle benim o ilk gün hissettiğim bile yeterliydi benim içn.
ve 3 ay kaçtık ikimiz de birbirimizden. 4 ocak 97 de artık ne onun ne benim kaçmaya mecalimiz yoktu.

diyorum ya yaş 21. (eşim 24 bu arada)kafa bir karış havada.1 mayıs da evlenme teklif etti. ben ailesini sadece eşimin anlattığı şekilde biliyorum. eşimin kültürü, eğitimi, oturması, kalkması, kendine güvenine bakıyorum diyorum ki herhalde bildiimiz aile içi çatışma zannediyorum. bir insan ailesini bu kadar sevmez mi bu kadar farklı olur mu? (gerçekten eleştiriyordu ailesini. şimdi unuttu o günleri herhal ben de hatırlatmıyorum:KK1:)

neyse ben tanıştım ailesiyle. hem de görümcem doğum yapmıştı o vesile ile tammıştım bütün sülale ile. allahım o gün yaşadığım şoku hala hatırladıkça gülerim. gözlerim faltaşı gibi açılmıştı. diller farklı (azeriler), anlamıyorum. herkes bir ağızdan konuşuyor, kimse kimseyi dinlemiyor. bütün cümleler emir kipleriyle bitiriyo. sanki bir film setindeydim. gerçekten inanamıyordum. anneme anlattım gelince. (annem, babam ve kardeşim eşimi tanıyorlardı, seviyorlardı. biz moderniz yalan sır yoktur aramızda)

YAPMA DEDİ ANNEM. YAKMA HAYATINI. YAPAMAZSIN KIZIM.
YAPARIM ANNE BANA NE ONLARDAN DEDİM. BEN *YLA EVLENİCEM ONLARLA MI?
KIZIM EVLİLK BU DEDİ. TABİİ Kİ DE AİLESİYLE EVLENİCEKSİN AYNI ZAMANDA YAPMA ETME.

2001E kadar benimkiler inat etti vermedi, onlar inat etti istemedi.
Eşim de ben de savaştık, inandık sevgimize.
Ve kazandık sonunda.
2001 şubatta evlendik. (bu arada nikahımıza eşim sadece çekirdek ailesini çağırdı. bir de amca kızlarını. başka kimseyi çağırmadı. o taraf kapalı olduğu için ordu evinde düğün yapamadık, ben de istemedim normal düğün. nikah yaptık. ordan eğlenceye gittik. gene sadece benim ailem. çünkü onun ailesinde içen yok, gezen yok o dönem. bir de çok komik. o dönem bütün eltilerim kapalı, şimdi ben onların yanında mutehassıp keldım. sanki inada yaptılar)

Dİyeceğim şu:
Evet annem haklıymış. Evet sen sadece eşinle değil ailesiyle de evleniyormuşsun. Senin bütün öğrendiklerin bir anda gidiyormuş kafandan. Hatta bir ara bir baktım aynaya Allah'ım ben kendimi tanıyamıyorum. Tabii geçti o geçiş süreci. Yaş oturdu, herkesi olduğu gibi kabul ettim vs.

Ama zor.
Kimseyi değiştiremiyorsun.
Ailesini zaten değiştirme hakkın yok.
Ama bocalıyorsun.
Kişiliğin zarar görüyor.
Kendi değer yargılarınla onlarınki çatışıyor.
Sen ve eşin üzülüyorsun.

BU yönünü gör istedim bundan anlattım tüm bunları...

Biliyorum seviyorsun, için acıyor.
Eğer gerçekten erkek arkadaşın benim eşim kadar dik ve kjararlı ve doğru olabilseydi savaş derdim sonuna kadar.
Ama o da farklı değil o yüzden.
Yaşananları göm kalbine.
Güzel bir anı olarak htırla...

melo_seko
gunaydın hanımlar..muhabbet koyulasmıs gec kalmısım bı tarafından tutuyım barı bende..

Hazal
melo_seko
gunaydın hanımlar..muhabbet koyulasmıs gec kalmısım bı tarafından tutuyım barı bende..
hoşgeldin böceğim :90:

melo_seko
yorum_suz
hoşgeldin böceğim :90:
hosbulduk canımcım :):KK1:

A_L_A
melo_seko
tünaydın canım tünaydın..
tutuver ucundan hadi.:KK71:

melo_seko
A_L_A
bak bitanem.
demin demişsin ya benim ailem ala nın ailesi gibi ama sevgilim onun eşi gibi değil diye.
bugün sorun üstünde ne vardı söyleyeyim size (siyah kadife pantalon, krem rengi dağcı kazak, camel rengi cat)
ve benim erkek arkadaşım vardı. ilk erkek arkadaşımdı. ben 20 yaşındaydım. deli gibi seviliyordum. gak diyordum suyum guk diyordum sütüm geliyordu. seviyormuydum? o yaşadığım o zamana göre sevgiydi ki elbet o sebepten 3 sene çıkmıştık, askere gitmiti gelmişti üstelik o sürede.
neyse dedim ya ilk görüşte vruldum ben eşime. bir arkadaş ortamında tanıltık. o dönemki erkek arkadaşım da yanımda. çok kısa süre sonra ayrıldım erkek arkadaşımdan. çünkü hiç bir şey konuşmamış da yaşamamış da olsak şimdiki eşimle benim o ilk gün hissettiğim bile yeterliydi benim içn.
ve 3 ay kaçtık ikimiz de birbirimizden. 4 ocak 97 de artık ne onun ne benim kaçmaya mecalimiz yoktu.

diyorum ya yaş 21. (eşim 24 bu arada)kafa bir karış havada.1 mayıs da evlenme teklif etti. ben ailesini sadece eşimin anlattığı şekilde biliyorum. eşimin kültürü, eğitimi, oturması, kalkması, kendine güvenine bakıyorum diyorum ki herhalde bildiimiz aile içi çatışma zannediyorum. bir insan ailesini bu kadar sevmez mi bu kadar farklı olur mu? (gerçekten eleştiriyordu ailesini. şimdi unuttu o günleri herhal ben de hatırlatmıyorum:KK1:)

neyse ben tanıştım ailesiyle. hem de görümcem doğum yapmıştı o vesile ile tammıştım bütün sülale ile. allahım o gün yaşadığım şoku hala hatırladıkça gülerim. gözlerim faltaşı gibi açılmıştı. diller farklı (azeriler), anlamıyorum. herkes bir ağızdan konuşuyor, kimse kimseyi dinlemiyor. bütün cümleler emir kipleriyle bitiriyo. sanki bir film setindeydim. gerçekten inanamıyordum. anneme anlattım gelince. (annem, babam ve kardeşim eşimi tanıyorlardı, seviyorlardı. biz moderniz yalan sır yoktur aramızda)

KIZIM EVLİLK BU DEDİ. TABİİ Kİ DE AİLESİYLE EVLENİCEKSİN AYNI ZAMANDA YAPMA ETME.

Ve kazandık sonunda.
2001 şubatta evlendik. (bu arada nikahımıza eşim sadece çekirdek ailesini çağırdı. bir de amca kızlarını. başka kimseyi çağırmadı. o taraf kapalı olduğu için ordu evinde düğün yapamadık, ben de istemedim normal düğün. nikah yaptık. ordan eğlenceye gittik. gene sadece benim ailem. çünkü onun ailesinde içen yok, gezen yok o dönem. bir de çok komik. o dönem bütün eltilerim kapalı, şimdi ben onların yanında mutehassıp keldım. sanki inada yaptılar)

Dİyeceğim şu:
Evet annem haklıymış. Evet sen sadece eşinle değil ailesiyle de evleniyormuşsun. Senin bütün öğrendiklerin bir anda gidiyormuş kafandan. Hatta bir ara bir baktım aynaya Allah'ım ben kendimi tanıyamıyorum. Tabii geçti o geçiş süreci. Yaş oturdu, herkesi olduğu gibi kabul ettim vs.

Ama zor.
Ama bocalıyorsun.
Kişiliğin zarar görüyor.
Sen ve eşin üzülüyorsun.

Eğer gerçekten erkek arkadaşın benim eşim kadar dik ve kjararlı ve doğru olabilseydi savaş derdim sonuna kadar.
Yaşananları göm kalbine.
tecrübe denen sey bu işte yasamadan ınsan ınanmıyo bı takım seylere annen,benmkıler o kadar haklılarmıs kı..bunu yasadıktan sonra goruyosun o kadar guzel anlatmıssın kı bende kısa bı sure sonra anlamaya basladım cunku gerceklerı yasamaya basladm..

melo_seko
A_L_A
tünaydın canım tünaydın..
tutuver ucundan hadi.:KK71:
:KK1::KK1:tuttum canımm:KK4::KK4::KK4:

A_L_A
melo_seko
tecrübe denen sey bu işte yasamadan ınsan ınanmıyo bı takım seylere annen,benmkıler o kadar haklılarmıs kı..bunu yasadıktan sonra goruyosun o kadar guzel anlatmıssın kı bende kısa bı sure sonra anlamaya basladım cunku gerceklerı yasamaya basladm..
gün gelecek, ben de benim kızıma diyeceğim belki de aynısını. muhtemelen benim sıpa da beni dinlemicek.
sonra gelecek bana haklıymışın anne dicek.

benim yapmadı ama benim ahıım var o zaman temiz bir dayak atacam:KK1:

hypatia
aydasu
Haklı olduğun yadsınamaz bir gerçek...
Ama bunlar değil mi bize hayatı öğreten...
Evet anneciğin bu satten sonra istese de değişemez...
Fakat sen bu kadar verici olmanın da insana bi yerden sonra zarar verdiğini biliyorsun...
Bu da bir çeşit hayat dersi değil midir?
aynı ablam gibi konuşmuşsun:) çok tşk ederim. evet madem bunu yaşadım. bir sebebi var. bana ders olmalı olacak inş.

sınırlarımızı bilmeliyiz yoksa hep kendimize zarar veriyoruz :KK43:

hypatia
yorum_suz
Aslında bi yandan da haklısın bitanem.Bugüne kadar hiç bi arkadaşımı incitmemeye özelliklede ne olursa olsun kıskanmadım. Geçenlerde de anladım ki eğer arkadaşının sana olan sevgisini görmek istiyorsan ikinizinde hayatınız etkleyecek bi sıanava gireceksiniz kimin çıkarcı olduğunu hatta direk arkadaşınzın nasıl bir kişilte olduğunu anlayacaksınızı. Evet o dediğime bende inanmıyorum sadece inanmak istiyorum zaten öyle söylediğim böceğim ümit ediyorum dedim.
aynen:KK43: inş. ümit ettiğimiz gibi olur, üzülmeyi geride bırakırız artık ve hakettiğimizi alırız :)

Hazal
hypatia
aynen:KK43: inş. ümit ettiğimiz gibi olur, üzülmeyi geride bırakırız artık ve hakettiğimizi alırız :)
inşallah canım :) neyse ipek böcüşlerim ben yemeğe kaçar:) bakalaım annişim ne yaptı herkese iyi günler şekerler tatlı canınızı sıkmamaya dikkat edin emi :):KK9:

hypatia
A_L_A
bak bitanem.

Ve kazandık sonunda.

Dİyeceğim şu:

Ama zor.
Ama bocalıyorsun.
Kişiliğin zarar görüyor.
Sen ve eşin üzülüyorsun.

Yaşananları göm kalbine.

ala'cımm malesef kendi de onlar gibi... harala gürele konuşmalar, kavga eder gibi konuşmalar, yalnız erkeklerin oturduğu kadınların hizmet ettiği sofralar, dedikodular vs. vs. o da öyle. ve kendi gibi birini isteyecek ama hiç sokağa çıkmamış namuslu birini siteyecek. ona göre ancak öylesi namuslu çünkü.

ben büyük ders aldım. ateşle oynadım ve yandım... ateşle oynarsan yanarsın. bu olacakları biliyordum ben bilmiyor değildim... bana bi isimle söylerdi dayı kızı takmış... (jhatta anlamı ne diye sana sormuştum alacım :) )meğerse o köylerindeki deli kızın bi adıymış :) gördüğüm saygıya bak. hadi dayı kızın dedi. sen bir daha söyletme ama o da onu söyleyip durdu hep.
öyle işte...

melo_seko
hypatia
ala'cımm malesef kendi de onlar gibi... harala gürele konuşmalar, kavga eder gibi konuşmalar, yalnız erkeklerin oturduğu kadınların hizmet ettiği sofralar, dedikodular vs. vs. o da öyle. ve kendi gibi birini isteyecek ama hiç sokağa çıkmamış namuslu birini siteyecek. ona göre ancak öylesi namuslu çünkü.

ben büyük ders aldım. ateşle oynadım ve yandım... ateşle oynarsan yanarsın. bu olacakları biliyordum ben bilmiyor değildim... bana bi isimle söylerdi dayı kızı takmış... (jhatta anlamı ne diye sana sormuştum alacım :) )meğerse o köylerindeki deli kızın bi adıymış :) gördüğüm saygıya bak. hadi dayı kızın dedi. sen bir daha söyletme ama o da onu söyleyip durdu hep.
öyle işte...
hıc hos seyler degıl canm o delı kız ısmı falan bence bıraz rahatla artık ınan bende olsam cok takardım kafama haklısın bı daha soyletmemesı lazımdı amaaaa gel gelelım kı bu satten sonra bı daha onla olmayacak olman ve bole bırının hayatından cıkması senı bırazda olsun rahatlacak gıbıme geldı.esımın aılesndede ole ayrı oturulur ama allhtan bnmkı onlar gbı degıl aman amannnn..ben yoksa suan burda yazıo değıl bakrkoyde yatıyo olurdum herhal :KK1::KK1: canım verılmıs sadakan varmıs derler ya bence oyle hayırlısı buymys cunku ınsan gormedıgı yasamadığı bı hayata alısamaz kı sana tersse bu yasam..