Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2011 Ocakta Hamile Olduğunu Öğrenenler Buraya

famee
27-01-11, 16:01
_maria_
famee
hayırlı olsun canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.. evet gerçekten doktor onaylasa bile insanın inanası gelmiyor takiiii ultrasonda görene kadar bende buğün gittim keseyi gördüm daha çok heycanlanıyor insan:KK66:[/QU

öncelikle tşkr ederim benimle paylaştıgın için,dedeğin gibi inşallah hayırlısı olur,senide tebrik ederim saglıkla kucagına almak nasip etsin...sen nasıl ögrendin belirtilerin nelerdi.?

teşekkür ederim canım inşallah.. benim hastalığım 10 gün geçmişti öyle test yaptım ama 1 ayı tamamlayana kadar hep adet sancım oldu. bide adet günüm geçince çok akıntım vardı ondan şüphelenmiştim zaten... şimdide bulantılar başladı bende kendimi sıkıyorum. ama hamilelik bende çok halsizlik yapıyor ve sürekli uyumak istiyorum....
sen ne zaman öğrendin hamile olduğunu

famee
_maria_
3 gibi yaptım aglamadım ama inanamadımda 2 yıllık evliyim daha önce bu gibi denemelrim oldu ve hayal kırıklığına ugradım o yüzden ne yapacagımı bilmeden odaları dolaştım şaşkın bir şekilde üstelik daha eşimin habari yok ...akşam nasıl davrancak ne yapcak çok çok heycanlıyım.
canııııııım buğün öğrentin yaniiii:KK9: ayyyyy çok sevindim harika bişey yaaa. ben bikaçgün önce öğrendin sandım.. valla çok sevindim tekrar tebrikederim:KK9::KK9:

famee
peki eşine nasıl söylemeyi düşünüyorsun:81: çok heycanlısındır eminim.. bende akşamı zor etmiştim çünkü:KK62:

_maria_
teşekkürler fame,reglim 6 gün geçti,ani kramp gibi batmalar oluyo karın altında,bende halzisim çok uykum geliyooo,üşüyorum,akıntım var,bir haftadır bu gibi belirtilerden sonra bu gün acaba dedim gittim test aldım ve uyguladım çift çizgi görünceilk ablama telefonda dedeim ama doktor ne diycek yanılma olur diye korkuyorumda aslında haa birde limon yiyorum hep...midemde bulanıyorr

_maria_
gerçekten bilemiyorum nasıl diycegimi ya test yanıldıysa okadar heycan,sence neyapmalıyım...? saglıklı günler,çıkmam lazım belim agrıdı offfofff....

famee
27-01-11, 17:01
_maria_
teşekkürler fame,reglim 6 gün geçti,ani kramp gibi batmalar oluyo karın altında,bende halzisim çok uykum geliyooo,üşüyorum,akıntım var,bir haftadır bu gibi belirtilerden sonra bu gün acaba dedim gittim test aldım ve uyguladım çift çizgi görünceilk ablama telefonda dedeim ama doktor ne diycek yanılma olur diye korkuyorumda aslında haa birde limon yiyorum hep...midemde bulanıyorr
belirtiler normal yok canım yanılma falan olmaz sanmıyorum bende öyle düşünüyordum ilk başta ertesi gün gittim birde kan testinde baktı doktor hamilesin dedi...

sen ne zaman doktora gitmeyi düşünüyorsun?

famee
27-01-11, 17:01
_maria_
gerçekten bilemiyorum nasıl diycegimi ya test yanıldıysa okadar heycan,sence neyapmalıyım...?

yok canım niye test yanılsın ben internetten çok araştırmıştım test negatif çıkarsa yanılma olur ama pozitif çıkarsa yanılma olmaz yazıyor her yerde... merak etme bence hamilesinn:KK64:

Sezii
27-01-11, 18:01
_maria_
Hayırlı olsun canım benimde 6 gün geçti 2 tane test yaptım ikiside + çıktı idrarda çıktıktan sonra kan tahlilinde haydihaydi çıkar dediler hiç kan tahlili yapmadan ultrasona girdim ve gördüm fındık kurdumu :KK46: kesin seninde bu şekilde olacaktır içini ferah tut...

Sezii
ozgmm
bende bugün hamile olduğumu öğrendim. ayy ne kadar güzel bi duyguymuş bu ya. çok heyecanlıyım:124: :KK16: :KK62:
gözün aydın güzelim hayırlı olsun:nazar:

ozgmm
Sezii
gözün aydın güzelim hayırlı olsun:nazar:
çok teşekkür ederim canım. darısı senin ve herkesin başına inş. :KK16:

nilu
27-01-11, 19:01
ozgmm
bende bugün hamile olduğumu öğrendim. ayy ne kadar güzel bi duyguymuş bu ya. çok heyecanlıyım:124: :KK16: :KK62:
Aramıza hoş geldin canım RABBİM kucağına almayıda nasip etsin.
_maria_
mrhb arkadaşlar aranıza yeni katıldım,yeni gebelik testi yaptım ve çift çizgi çıktı içim içime sıgmıyor birileri ile paylaşmak istedim kk yı takip ediyoprdum ama üye diğildim bunu sizlerle paylaşmak için hemen üye oldum...:KK62:
Aramıza hoş geldin canım RABBİM seninde kucağına almayı nasip etsin.

tweetysale
27-01-11, 21:01
slm bende test yaptim negatif cikti:KK43:bebis yok adet yok o zaman ne war:KK4:ALLAHIM HERSEYIN HAYIRLISINI NASIP ETSIN BUNDADA VARDIR BI HAYIR:nazar:

TuRkUaZ0682
28-01-11, 06:01
Benimde sat hesabına göre 7 haftaydı dün ama doktora gittiğimde 6+3 dedi. Kalp atışını gördüm, doktor herhangi bir sorun yok dedi içim rahatladı. 10 senedir bekliyordum sonunda gördüm minik böcüğümü, rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah..

Bu arada kasık bel ağrılarım çok hafifledi ama bulantıdan ölüyorum, sadece sabahları da değil tüm gün sürüyor. Doğru düzgün yemek yiyemiyorum canım hiçbirşey istemiyor, kendimi zorlamasam aç gezicem. Ağzımda acımsı bir tat var hep, hiçbirşeyin tadını alamıyorum artık. :KK43:

independante
28-01-11, 07:01
sebebim25
canım saol yorumun için inan kafam allak bullak mahfoldum birden bir varlığın olduğunu hissediyosun sonra bi bakmışsın yok diyolar psikolojim bozuldu. bakalım 10 gün bekleyelim dedi dr haftaya cuma dr gidicem tekrardan meleğim inşallah içimde dir.:2:
Herseyin hayirlisi olsun hakkimizda.Bende haftaya cmt gunu gidicegim.Bakalim ,insallah ikimizde hayirli
haberle doneriz.

sebebim25
independante
Herseyin hayirlisi olsun hakkimizda.Bende haftaya cmt gunu gidicegim.Bakalim ,insallah ikimizde hayirli
haberle doneriz.
inşallah canım hayırlı haberlerini bekliyorum

esra1980
kızlar günaydın nasılsınız bugün nete göre 8 haftalık olduk ama akşamları erkenden uyuyorum ben yaa. çok yorgunluk yapıyo hamilelik bide bel ağrısı var kuyruk sokumumda eğildimmi doğrulamıyom yatarken kalkamıyom ne zaman geçecek bu şikayetler yaa :KK43:(

dizda
Günaydın

Sizdede endişeler çok oluyormu? Ben herşeyden korkuyorum. Mide bulantım yok acaba düşecekmi? diye korkuyorum. Kalp atışını duyamazsam diye korkuyorum. Sağlıklı olmazsa diye korkuyorum. Yani herşeyden huzursuz oluyorum... Sizded bu tür korkular varmı??

esra1980
dizda
Günaydın

Sizdede endişeler çok oluyormu? Ben herşeyden korkuyorum. Mide bulantım yok acaba düşecekmi? diye korkuyorum. Kalp atışını duyamazsam diye korkuyorum. Sağlıklı olmazsa diye korkuyorum. Yani herşeyden huzursuz oluyorum... Sizded bu tür korkular varmı??
var canım var olmaz mı öyle düşündükçe huzursuz oluyorum içim tuhaf oluyor allah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip kısmet eder inş. :KK46::KK46::KK46::KK46:

Sezii
28-01-11, 08:01
TuRkUaZ0682
Benimde sat hesabına göre 7 haftaydı dün ama doktora gittiğimde 6+3 dedi. Kalp atışını gördüm, doktor herhangi bir sorun yok dedi içim rahatladı. 10 senedir bekliyordum sonunda gördüm minik böcüğümü, rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah..

Bu arada kasık bel ağrılarım çok hafifledi ama bulantıdan ölüyorum, sadece sabahları da değil tüm gün sürüyor. Doğru düzgün yemek yiyemiyorum canım hiçbirşey istemiyor, kendimi zorlamasam aç gezicem. Ağzımda acımsı bir tat var hep, hiçbirşeyin tadını alamıyorum artık. :KK43:
gözün aydın canım :nazar:
doktor hesabı başka oluyor ben 9 haftalık diyorum doktor 8+1 diyor yine aynı hesaba geliyoronlar ++diyor biz totalini kullanıyoruz:KK1:

Sezii
esra1980
kızlar günaydın nasılsınız bugün nete göre 8 haftalık olduk ama akşamları erkenden uyuyorum ben yaa. çok yorgunluk yapıyo hamilelik bide bel ağrısı var kuyruk sokumumda eğildimmi doğrulamıyom yatarken kalkamıyom ne zaman geçecek bu şikayetler yaa :KK43:(
günaydın esracım evet benimde 8+1 oldu 2 ayı bitirdik gözümüz aydın:nazar:
bende uykuya düşkün oldum çok oturduğum zaman belağrım ve kuyruk sokumu ağrım oluyor ama en kötüsü bulantı:KK59:

pissipissi
_maria_
Tebrikler Maria:KK9:
Test pozitifse kafana takma çünkü doğruluk payları çok çok yüksek : ))
Ben şeyi merak ediyorum. Adet gecikmesinden önce (1 hafta kadar önce falan) hissettiğin belirti varmıydı?? Ben bekleyemiyorum ve vücudumu dinliyorum :KK37: daha reglime 10 gün var acaba varsa birşey hisseder miyim diye düşünüyorum. Bu ay ilk defa ovulasyon testi denedim ve süper çalıştı. SABIRSIZLANIYORUUUUUM:KK66:

Sezii
dizda
Günaydın

olmaz mı arkadaşım bazen korkularımın esiri oluyorum geçen gece çok şişkinliğim vardı karnım kocaman şişti o kadar kötü oldum ki bebeğe birşey mi oldu diye uyuyamadım elinde olmuyor insanın annelik başka bir duyguymuş

pissipissi
Sezii
olmaz mı arkadaşım bazen korkularımın esiri oluyorum geçen gece çok şişkinliğim vardı karnım kocaman şişti o kadar kötü oldum ki bebeğe birşey mi oldu diye uyuyamadım elinde olmuyor insanın annelik başka bir duyguymuş
Sezii mariaya sorduğum soruyu sana da soruyorum canım????????

Sezii
tweetysale
slm bende test yaptim negatif cikti:KK43:bebis yok adet yok o zaman ne war:KK4:ALLAHIM HERSEYIN HAYIRLISINI NASIP ETSIN BUNDADA VARDIR BI HAYIR:nazar:
reglin ne kadar geçti güzelim bazı testler 1-2 gün geçince göstermiyor sonucu anca kanda çıkıyor gebelik inşallah gebişsindir ama değilsende çok önemseme elbet olunuyor bende aylarca uğraştık olmadı denemeyi bıraktık moral olsun kafaya takmayalım diye yanlışlıkla hamile kalmışım o yüzden hiç kafana takma derim arkadaşım

Sezii
pissipissi
Sezii mariaya sorduğum soruyu sana da soruyorum canım????????
canım benim 1 hafta öncesi kasık ağrım çok oluyordu arada bel ağrısı regli olmak üzereymişim gibi ağrım oluyordu ama ben gebelik beklemediğim için hep bugün yarın adet olucam diye bekliyordum günüm geçtikçe kasık ağrım arttı birde gögüslerim çok hassaslaştı normal değildi yani
ama regliden 10 gün öncesini tam hatırlamıyorum yılbaşı öncesi koşuşturmam vardı belki yine vardı şikayetlerim ama aklımda kalmamış güzelim

fatma68
28-01-11, 09:01
herkese merhaba kızlar bende bu ay hamlie olduğumu öğrendim inş. hepimiz sağ salim bebişlerimzi kucağımza alırız:KK49:

btaskir
fatma68
herkese merhaba kızlar bende bu ay hamlie olduğumu öğrendim inş. hepimiz sağ salim bebişlerimzi kucağımza alırız:KK49:
hayırlı uğurlu olsun.. bende bu pazartesi öğrendim hamile olduğumu ... allahım bizim gibi steyen herkese nasip etsin .. kaç haftalıkmış bebeğin öğrendin mi?

esra1980
Sezii
günaydın esracım evet benimde 8+1 oldu 2 ayı bitirdik gözümüz aydın:nazar:
bende uykuya düşkün oldum çok oturduğum zaman belağrım ve kuyruk sokumu ağrım oluyor ama en kötüsü bulantı:KK59:
evt cnm gözümüzaydın 2 ay bitmiş sayılıyor dimi ben en son 3 aralıkta regl olmuştum. bende bulantı yok sadece geçen gün oldu hemen lavaboya koştum öğürdüm ama kusmadım ayaklarım çok üşüyor donuyor yaa. bide akşamları erkenden uyuyorum. bir haftadırda bel ağrım var kuyruk sokumumda geçer inş.:KK49::KK49:

ozgmm
nilu
Aramıza hoş geldin canım RABBİM kucağına almayıda nasip etsin.

amin.çok teşekkür ederim.inşallah hepimiz bebişlerimizi hayırlısıyla sağ sağlim kucağımıza alırız.

fatma68
btaskir
hayırlı uğurlu olsun.. bende bu pazartesi öğrendim hamile olduğumu ... allahım bizim gibi steyen herkese nasip etsin .. kaç haftalıkmış bebeğin öğrendin mi?
geçen hafta salı gitttim kese gözükmedi kan da 687 çıktı sonuç dr küçük gözükmez dedi b hafta salı lekem oldu acilen dr gittik kesem vajinal ultrasonşla gözüktü bebek henüz yoktu içinde sadec e kese leke önmeli değil olabilir dedi kanama ya dikkat dedi haftaya perşembe tekrar gitcem sanrım geç döllenme benimki umarım sorun olmaz ee seninki ne kadarlık

Sezii
esra1980
evt cnm gözümüzaydın 2 ay bitmiş sayılıyor dimi ben en son 3 aralıkta regl olmuştum. bende bulantı yok sadece geçen gün oldu hemen lavaboya koştum öğürdüm ama kusmadım ayaklarım çok üşüyor donuyor yaa. bide akşamları erkenden uyuyorum. bir haftadırda bel ağrım var kuyruk sokumumda geçer inş.:KK49::KK49:
benimde 2 aralık günüm..aman ne güzel olmasın bulantın çok kötü birşey bende öğürme kusma olmuyor ama bulanıyor, midem yanıyor ve aynen elim ayağım hiç ısınmıyor benimde demekki olağan şeyler bunlar..neyseki en fazla 1 ayımız kaldı bu ay gitgide azalacakmış şikayetlerimiz :KK66:

Sezii
fatma68
hayırlısı olsun :nazar:

btaskir
benimde 4 haftalık ama benimde kesem gözükmedi pazartesi günü . o yüzden 15 gün sonra gel dedi. aslında 4 haftalık olma ihtimali çok zayıf çünkü en son reglim 27 aralıktaydı..dr. gittiğimde de 24 ocak tı. yani zaten reglimin üzerinden bile 1 ay geçmemiş. ama doktorlar ilk gittiğinde 4 haftalık diyor. bende çok huzursuzum aslında . bi keseyi görsem bi de kalp atışını duysam rahatlıcam..görünmemesi normal mi acaba?

fatma68
btaskir
benimde 4 haftalık ama benimde kesem gözükmedi pazartesi günü . o yüzden 15 gün sonra gel dedi. aslında 4 haftalık olma ihtimali çok zayıf çünkü en son reglim 27 aralıktaydı..dr. gittiğimde de 24 ocak tı. yani zaten reglimin üzerinden bile 1 ay geçmemiş. ama doktorlar ilk gittiğinde 4 haftalık diyor. bende çok huzursuzum aslında . bi keseyi görsem bi de kalp atışını duysam rahatlıcam..görünmemesi normal mi acaba?
tabiki normal kendine stres yapma canım geç döllenme olablir bak benim hesabıma göre 6 +5 ama sadece kese gözüktü bol bol dua edelim sağlıklı olsunlar in.:KK46:

fatma68
Sezii
hayırlısı olsun :nazar:
sağol canım seninki nekadarlık kese gözüktümü ya kalp atışları

Sezii
btaskir
reglinden itibaren takvimden sayıldığında tam 4. haftanmış güzelim dr.doğru demiş 4 haftalık genelde keseyi göremiyorlar ultrason eski modelse 5 haftalık bile göremeyen var normal yani içini ferah tut benimki 5.haftasıydı gördüler keseyi.takvim hesabı başka doktorların takvimde 27 aralık 1. gün 3 ocak 1.hafta 10 ocak 2 hafta diye gidiyor senin bebiş şimdi 4+4 günlük yani 5. haftasındasın gittiğinde kesin görürsün bebişini hem kalp atışıda duyulur o güne :KK66: