TEST

2011 Ocakta Hamile Olduğunu Öğrenenler Buraya

Sezii
31-01-11, 21:01
gulserennn
canım daha 4 haftalık değil son adet gününden başlasa saymaya e bir de 1 haft içinde yumurta döllense rahim duvarına yapışsa anca olsa olsa 2. 3 haftalıktır o teyzesi
ama olsun
iyi ki olmuş
aslında doğrusu o bebeğin tam zamanını gösteriyor ama bütün test zamanları doğum tarihi bebek gelişim tablosu regli gününe göre yapılıyor o yüzden diğer yöntem kafa karıştırabiliyor benim arkadaşım senin dediğin gibi hesaplıyordu 2li test zamanını kaçırıyordu o yüzden bende o hesaplamayı hiç yapmıyorum ne olur ne olmaz :96:

MLSFB
Sezii
aslında doğrusu o bebeğin tam zamanını gösteriyor ama bütün test zamanları doğum tarihi bebek gelişim tablosu regli gününe göre yapılıyor o yüzden diğer yöntem kafa karıştırabiliyor benim arkadaşım senin dediğin gibi hesaplıyordu 2li test zamanını kaçırıyordu o yüzden bende o hesaplamayı hiç yapmıyorum ne olur ne olmaz :96:
en mantıklısı sabredip dr un kalp atışını duyduğunda söylediği tarih bende 9+2 diye ehsaplarken 7+2 yazdı bugün ekran:nazar:

gulserennn
MLSFB
en mantıklısı sabredip dr un kalp atışını duyduğunda söylediği tarih bende 9+2 diye ehsaplarken 7+2 yazdı bugün ekran:nazar:
yaaaaaaaaaaaaaa
demiştim
ayyy çok sevindimmmm
gelsin kuzucum

yosunnk
31-01-11, 22:01
slm arkadaşlar ben de bugün ocağın son günü bu duyguyu yaşadım.süper bişiymiş.

nazli1982
31-01-11, 23:01
Selam arkadaşlar...bende ocağın 24ünde hamileliğimi öğrendim..Dra gittim,şuan 5 haftalıkmış..2 hafta sonra bizde kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz...Allah hepimizin bebişilerini sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin,inşallaaaaah..:KK70:

ozgmm
1-02-11, 07:02
karame
beta hcg kaç çıktı peki. aynı şey bende yaşadım. ilk giitğimde negatifti 7 gün sonra kan testim pozitif oldu ama değer 46.ymış. yani çok düşük. gebelik dışında herhangi bir kista beta değerini yükseltebiliyormuş

kan testi yapmadı dr. sadece idrar testi yaptı ve pozitif çıktı.kan değerimi bilmiyorum malesef

esra1980
nazli1982
Selam arkadaşlar...bende ocağın 24ünde hamileliğimi öğrendim..Dra gittim,şuan 5 haftalıkmış..2 hafta sonra bizde kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz...Allah hepimizin bebişilerini sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin,inşallaaaaah..:KK70:
cnm hayırlı olsun sen vajiliydin deilmi? bende vajiyi geçtiğimiz yaz yendim ağustos ayında ve şuan 8+4 hamileyim allah hayırlısıyla kucağımıza almayıda nasip kısmet eder inş.

fatma0000
günaydın arkadaşlar. bende 9. hafta içindeyim ama çok tedirginim. içimde ne yapıyo yaşıyor mu diye. hissetmek istiyoruım galiba ama daha çok erken. mide bulantılarımda geçti sayılır. bulanırsa daha mutlu oluyorum. çok garip duyguylar içindeyim. sağlıklı bir şekilde kucağıma almak istiyorum. birde pcos hastası olduğum için hiç beklemiyordum hemen kendiliğinden olacağını. allahım nasip etti çok şükür. tamamınıda getirir inşallah. hepimiz için dua edşyorum. sağlıklı bir hamilelik geçiririz inşallah.allah olmayan herkese nasip etsin

eyluul
1-02-11, 08:02
sizinde ateşiniz çıkıyormu. 4 gündür sayıklatacak derecede ateşim var özellikle geceleri çok kötü oluyorum. aynı şeyi yaşıyan varmı merak ettim.:KK49:

esra1980
eyluul
sizinde ateşiniz çıkıyormu. 4 gündür sayıklatacak derecede ateşim var özellikle geceleri çok kötü oluyorum. aynı şeyi yaşıyan varmı merak ettim.:KK49:
bende tam tersi var canım ayaklarım buz gibi hiç ısınmıyor bazen içim titriyor yorgun bitkin hissediyorum kendimi bide bel ağrım var kuyruk sokumum çok kötü yattımmı kalkamıyorum eğildimmi doğrulamıyorum doktora gidicem bugün kontrolüm var bakalım inş. iyi haberlerle dönerim..

ozgmm
eyluul
yok canım.bende hiçbir belirti yok.ne kasık ağrısı ne bulantı nede baş dönmesi.sadece göüslerde ağrı var okadar. canım dr görünmende fayda var.bildiğim kadarıyla bebeği etkiliyomuş ateş yükselmesi

seda&serkan
tüm hamişlere günaydınnnnn

ozgmm
günaydın canım :79:

seda&serkan
yya ben çok mutluyum yaaa herkes böle mi acaba ağzım kulaklarımda :KK66:

korkakanne
1-02-11, 09:02
MLSFB
başta korkak anne olmak üzere tüm arkadaşlarımmm bebeğimizin kalp atışlarını gördük duymadık gördük cidden gördük hala inanamıorum canım dr um bana ekrana baksana melis dior ben algılayamıorum düşünün halimi 11.4 mm imiş boyu baya iyi gözüküorduuu bana benziooorrrrr:KK37:
dr 10 gn içinde kontrole gel dedi bir daha bakalım kesene dedii seve seve dedimmmmmm:KK64::KK66:

darısı hepinizinnn başınaaaaaaa kucağımıza aldığımız günleride görelim inşallaaahhhh buarada ben 9+2 olarak hesaplıordum ya 7+2 imiş gelişimi neyse bnm alttaki cetveli -2 hafta olarak hesaplayacağız arttıkkk

Rabbim hepimizi ve bebişlerimizi korusunnnnnnn:nazar::KK46::nazar:

amiinnnnn...çok sevindim çok heyecanlandım ya bana çok var daha 14 şubatta dinlicem ben...rabbim yardım etsin bebişlerimize onlarda sıkı sıkı tutunsun annelerine...

korkakanne
seda&serkan
ewettt hamileyim kesinleşti inş. hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim:)

hadi bakalım sende son anda bize katıldın..ocak anneciği oldun...rabbim hayırlısıyla tamamına erdirsin hepimizi inşallah...

seda&serkan
korkakanne
hadi bakalım sende son anda bize katıldın..ocak anneciği oldun...rabbim hayırlısıyla tamamına erdirsin hepimizi inşallah...
aminnn inş ilgine çok teşk ettim

korkakanne
ilk evlendiğim zaman korunuyordum yaklaşık 3 ay önce korunmayı bıraktım ve hep bu portalı okurdum hamile kalmak ve bende onlar gibi yazmak isterdim.hamile kalmak için neler yapmak gerektiğini okurdum burdan ..ve birgün...bende burda yer aldım...o kadar mutluyum ki burda o kadar ii insanlar var ki her soruna cvp verip seninle seviniyorlar.bu reelde olmayan bir duyarlılık.ne kadar şanslıyız aslında bebişlerimizinde bir sürü portal arkadaşı olacak...bütün anneler birbirimiz için dua etmeyi unutmayalım.en çabuk kabul gören dua arkadaşının haberi olmadan onun adına ettiğin duadır unutmayın..sağlıkla...

MLSFB
1-02-11, 10:02
Ay canım haklısın benide bnmle aynı şeyleri yaşayanları okumak şaşırtıor

mesela ayaklarım buz gibi diyen arkadaşlarım bnmde öle görseniz dün ağladım ağrı yapıor soğukk kat katda giyindiğim halde nedenini bilen var mı bnm dr a sormak hiç aklıma gelmedi.

eyluul
çalışan gebişler patronlarınıza söledinizmi bebişleri:KK50: ben hiç söyemesem keşke resmen eziyet edicekler off. bir öncekinde demedikleri kalmamıştı (aldır bile dediler) şimdi ne yapcam en az doğum parası için falan çalışmam gerek offf zor günler bekler beni..:KK59:

Sezii
MLSFB
hadi ya bayada fark varmış bakalım bende 12 şubatta gidicem kontrole o zaman ne diyecek doktor :KK53:

Sezii
ozgmm
yok canım.bende hiçbir belirti yok.ne kasık ağrısı ne bulantı nede baş dönmesi.sadece göüslerde ağrı var okadar. canım dr görünmende fayda var.bildiğim kadarıyla bebeği etkiliyomuş ateş yükselmesi
nazar değmesin arkadaşım ne güzel bir hamilelik benimde öyle olsaydı keşkeeee :KK59:

Sezii
yosunnk
slm arkadaşlar ben de bugün ocağın son günü bu duyguyu yaşadım.süper bişiymiş.
hayırlı olsun arkadaşım gözün aydın :nazar:

MLSFB
eyluul
çalışan gebişler patronlarınıza söledinizmi bebişleri:KK50: ben hiç söyemesem keşke resmen eziyet edicekler off. bir öncekinde demedikleri kalmamıştı (aldır bile dediler) şimdi ne yapcam en az doğum parası için falan çalışmam gerek offf zor günler bekler beni..:KK59:
Ya neden böle vicdansız insnalar varrr bnm eski işyerimdede ben oruçluyum dediğimde iftar yaptırtmazdı patronum böle bir hayvandı tam fitar vakti iş verir elimden yemeğimi alır tıkınacağına çalış falan derdi şimdi evhanımıyım çok şükür ve senin için çok üzüldüm allah merhamet versin sana bunları edenlere

MLSFB
Sezii
hadi ya bayada fark varmış bakalım bende 12 şubatta gidicem kontrole o zaman ne diyecek doktor :KK53:
bnm geç döllenme ama biz bunu biliorduk yani sat ı bnmle aynı olan hatta bnden sonra olanlar bnden baya ilerdeler

Sezii
1-02-11, 11:02
MLSFB
Ya neden böle vicdansız insnalar varrr bnm eski işyerimdede ben oruçluyum dediğimde iftar yaptırtmazdı patronum böle bir hayvandı tam fitar vakti iş verir elimden yemeğimi alır tıkınacağına çalış falan derdi şimdi evhanımıyım çok şükür ve senin için çok üzüldüm allah merhamet versin sana bunları edenlere
:KK50:gerçekten böle insanlar var mı ya şaka gibi oruç tutmayabilir ama saygı göstermeli yada hamilelere ayrıcalık vermeli bunların sanki hiç anneleri yok yada hiç anne olmayacaklar annelik kutsaldır :KK49:

MLSFB
Sezii
:KK50:gerçekten böle insanlar var mı ya şaka gibi oruç tutmayabilir ama saygı göstermeli yada hamilelere ayrıcalık vermeli bunların sanki hiç anneleri yok yada hiç anne olmayacaklar annelik kutsaldır :KK49:
yaaa çok böle insanlar Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın ve allah çalışan hamilelere yardım etsin

esra1980
MLSFB
Ay canım haklısın benide bnmle aynı şeyleri yaşayanları okumak şaşırtıor

mesela ayaklarım buz gibi diyen arkadaşlarım bnmde öle görseniz dün ağladım ağrı yapıor soğukk kat katda giyindiğim halde nedenini bilen var mı bnm dr a sormak hiç aklıma gelmedi.
cnm bende çok üşüyorum en çokta ayaklarım donuyor bugün doktor kontolüm var bütün şikayetlerimi not aldım hepsini sorcam inş. yarın anlatırım gelişmeleri bebişim sağlıklıdır umarım:nazar: :KK46::KK46::KK46:

korkakanne
MLSFB
ben bu açıdan çok şanslıyım benim patronum kocam...yani büyük patron benim hehehhhh....zaten bişey demiyodu bana şimdi hamileyim die o kadar caz yapıorum ki diyeceği varsada söylemiyo....

korkakanne
esra1980
cnm bende çok üşüyorum en çokta ayaklarım donuyor bugün doktor kontolüm var bütün şikayetlerimi not aldım hepsini sorcam inş. yarın anlatırım gelişmeleri bebişim sağlıklıdır umarım:nazar: :KK46::KK46::KK46:
benimde ayaklarım buzzzz gibi çalışırken masanın altına soba koyuyorum valla ancak kesiyo soğuğu...benimde küçük bi not defterim var eşimle sormak istediklerimizi kaydediyoruz.buraya soru cevap şeklinde yazacağım hepimiz bilinçlenelim die....

MLSFB
esra1980
bnde dün listeyle gittim ama yinede unuttuklarım olmuş sanada fikir vermesi açısından yazayım canım

kan uyuşmazlığı varmı diye sor bizde var
kilo ve tansiyon ölçtür
sat ile bebeğin tarihi tutuormu onu sor
bulantın vs varsa sor anlat bana ilaç verdi
ayakların buz gibi olmasınıda sor mutlakaaaa
yaklaşık doğum tarihinni sor
kontrol tarihlerini sor
ailende kalıtımsal bir hastalık varsa onu sor bebeğe bi etkisi olurmu diye

ve hayırlısı olsunnn bebişine bizm içinde baakkkkk:KK54:

esra1980
MLSFB
bnde dün listeyle gittim ama yinede unuttuklarım olmuş sanada fikir vermesi açısından yazayım canım

kan uyuşmazlığı varmı diye sor bizde var
kilo ve tansiyon ölçtür
sat ile bebeğin tarihi tutuormu onu sor
bulantın vs varsa sor anlat bana ilaç verdi
ayakların buz gibi olmasınıda sor mutlakaaaa
yaklaşık doğum tarihinni sor
kontrol tarihlerini sor
ailende kalıtımsal bir hastalık varsa onu sor bebeğe bi etkisi olurmu diye

ve hayırlısı olsunnn bebişine bizm içinde baakkkkk:KK54:
çok saol cnm hatırlattığın için haklısın ne kadar not alsamda kesin unuttuğum şeyler olacak. bugün 8+4 oldum sata göre ama bakalım doktorum kaç diyecek. kan uyuşmazlığı yok bizde bildiğim kadarıyla ben b pozitifim eşimde a pozitif. ama beni endişelendiren küçükken kalp romatizması geçirmiş olmam doğumumu etkilermi acaba normal doğumdan çok korkuyorum sezeryanda da narkozdan korkuyorum kalbim hızlı çalışıyor nabız atışlarım yüksek bunu konuşucam muhakkak. zor bir süreç geçiricez allah hepimizin yardımcısı olsun.:KK49::KK49::KK49:

Sezii
kızlar size doktorunuz ilaç olarak neler verdi kimisine hemen folic asitle birlikte kan demir hapı veriyorlarmış bana sadece folıc asıt plus verdiler bulantı içinde bir ilaç verdiler ama evde olduğum sürece kullanmıyorum çekiyorum valla ilaç bi garip yapıyor beni dr gidince ya değiştiricem yada hiç ilaç kullanmayacağım en iyisi galiba ilaç aldıkça rahatsız oluyorum kimyasal diye
bide ben 8+5 deyim ilaçlar zamanla değişiyor yada başka ilaçlar ekleniyormuş galiba..

MLSFB
esra1980
çok saol cnm hatırlattığın için haklısın ne kadar not alsamda kesin unuttuğum şeyler olacak. bugün 8+4 oldum sata göre ama bakalım doktorum kaç diyecek. kan uyuşmazlığı yok bizde bildiğim kadarıyla ben b pozitifim eşimde a pozitif. ama beni endişelendiren küçükken kalp romatizması geçirmiş olmam doğumumu etkilermi acaba normal doğumdan çok korkuyorum sezeryanda da narkozdan korkuyorum kalbim hızlı çalışıyor nabız atışlarım yüksek bunu konuşucam muhakkak. zor bir süreç geçiricez allah hepimizin yardımcısı olsun.:KK49::KK49::KK49:
Amin cnmmm herşey çok iyi geçer umarım pozitif düşünmemiz lazım daha çoookk değişik günler beklior bizi kan uyuşmazlığınız yok maşallah canım sevindim evet çok ayrıntılı tüm içindekileri dök cnmm kaçta randevun?

süheyla_45
mehtap8080
Arkadaşlar Ben Daha Önce Bir Düşük Yaşamıştım

Bugün Doktora Gittim 4 Haftalık Hamilesin dedi Gebelik Kesesi Görüldü
2 Hafta Sonra Kalp Atışı İçin Gel Dedi Doktor.
mrb canım bende 5 haftalık hamıleyım tahmınıme gore daha once düşük yaptım bende ama ben doktora gıtmedım erken oldugunu dusunuyorum acaba gıtsemmı ki..

MLSFB
Sezii
kızlar size doktorunuz ilaç olarak neler verdi kimisine hemen folic asitle birlikte kan demir hapı veriyorlarmış bana sadece folıc asıt plus verdiler bulantı içinde bir ilaç verdiler ama evde olduğum sürece kullanmıyorum çekiyorum valla ilaç bi garip yapıyor beni dr gidince ya değiştiricem yada hiç ilaç kullanmayacağım en iyisi galiba ilaç aldıkça rahatsız oluyorum kimyasal diye
Elevit
Maflor
Gynoferon
zofer
dramamine
folidoce

bnm biraz abartı dimi kimi vitamin kimi bağırsak kimi bulantı kimi demir için

Sezii
MLSFB
Elevit
Maflor
Gynoferon
zofer
dramamine
folidoce

bnm biraz abartı dimi kimi vitamin kimi bağırsak kimi bulantı kimi demir için
dramamin kullandım bulantı için sürekli uyku yaptı bana içinde sakinleştiricimi varmış ne birde folic kullanıyorum kansızlığım sınırda sınır altına düşmedi diye demir hapıda vermediler vitaminden hiç bahsetmediler galiba bazı dr.lar ilaç kullandırmaya karşı anlayamıyorum ki kimisi hiç ilaç vermiyormuş sebze meyve et yiyin düzenli yeter diyormuş.. hayırlısı artık ne denirse onu yapıyoruz neyseki internet denen teknoloji sağolsun sorup öğreniyoruz paylaşıyoruz :KK34:

esra1980
MLSFB
Amin cnmmm herşey çok iyi geçer umarım pozitif düşünmemiz lazım daha çoookk değişik günler beklior bizi kan uyuşmazlığınız yok maşallah canım sevindim evet çok ayrıntılı tüm içindekileri dök cnmm kaçta randevun?
evt pozitif düşünmek gerek ama insanın aklında soru işaretleri hep oluyo ben çok evhamlıyımdır inş. güzel haberler alırım bugün. randevum saat 4:45te sabırsızlıkla bekliyorum :)) en son 18 ocakta gitmiştim keseyi gördü o gün kalbi atmaya başlamış dedi bakalım bugün neler diyecek bebişim büyümüşmü :KK46::nazar:

korkakanne
Sezii
bide ben 8+5 deyim ilaçlar zamanla değişiyor yada başka ilaçlar ekleniyormuş galiba..
banada sadece folik asit verdi ama bir sürü test de verdi testlerden sonra belli olcak diğer ilaçlar...folic asit zararsız bebek gerekeni alıyor fazlası idrarla atılıyo.zararlı olsa vermezdi doktor bebeğim evham yapma iyi düşün iyi olsun herşeyyyy

MLSFB
Sezii
dramamin kullandım bulantı için sürekli uyku yaptı bana içinde sakinleştiricimi varmış ne birde folic kullanıyorum kansızlığım sınırda sınır altına düşmedi diye demir hapıda vermediler vitaminden hiç bahsetmediler galiba bazı dr.lar ilaç kullandırmaya karşı anlayamıyorum ki kimisi hiç ilaç vermiyormuş sebze meyve et yiyin düzenli yeter diyormuş.. hayırlısı artık ne denirse onu yapıyoruz neyseki internet denen teknoloji sağolsun sorup öğreniyoruz paylaşıyoruz :KK34:
Bnm demir depom boş olduğun için ilk başta hemen verdi ilacı son 10 12 gündürde çok kötyüm hiç yemek yemedim pişmiş yemek diyelim çikolata cips kraker falan yiyorum ondan bu kadr ilaç verdi güçkazanayım diye

Sezii
korkakanne
banada sadece folik asit verdi ama bir sürü test de verdi testlerden sonra belli olcak diğer ilaçlar...folic asit zararsız bebek gerekeni alıyor fazlası idrarla atılıyo.zararlı olsa vermezdi doktor bebeğim evham yapma iyi düşün iyi olsun herşeyyyy
doğru diyorsun annecik..ne bileyim annelik garip bir duygu sanki bişeyler eksik olursa fındık kurduma bişey olacakmış gibi geliyor bir geliyolar bir gidiyolar işte :KK52:

esra1980
Sezii
bende sata göre 8+4 üm şimdilik sadece folik asit kullanıyorum ama bugün doktoruma gidince sorucam belki kansızlık vardır kan ilacıda verir.

Sezii
MLSFB
Bnm demir depom boş olduğun için ilk başta hemen verdi ilacı son 10 12 gündürde çok kötyüm hiç yemek yemedim pişmiş yemek diyelim çikolata cips kraker falan yiyorum ondan bu kadr ilaç verdi güçkazanayım diye
ay canım en kısa zamanda atlatırsın inşallah bu ağır dönemi

Sezii
esra1980
bende sata göre 8+4 üm şimdilik sadece folik asit kullanıyorum ama bugün doktoruma gidince sorucam belki kansızlık vardır kan ilacıda verir.
iyi haberlerini bekliyorum Esracım bebişini görücen yani maşallah :nazar:

korkakanne
:KK62:en çok zor gelen sık sık tuvalete çıkmak oluyo ya.bebğimizin içinde bulunduğu sıvı her yarım saatte bir kendini yenilediği için günde 8-10 bardak su içmek gerekiyor.bende bir su firmasının yaptığı küçük animasyonu bilgisayarıma indirdim.her yarım saatte bir bilgisayar ekranımın sağ alt köşesinden bir pet şişe fırlayıp "heyy sen 1 bardak suyunu içtinmi "deyip suyun yararları hakkında bilgi veriyo bide müzikli çıkıyo farketmemek imkansız.ben ki haftada 1 bardak su içerdim şimdi 2 ltre su içiorum :) su içemeyen annelere tavsiye benden...

esra1980
Sezii
iyi haberlerini bekliyorum Esracım bebişini görücen yani maşallah :nazar:
inş. cnm allah hepimizi iyi haberlerle getirsin buraya çok heyecanlıyım bu arada :)) :KK49:

redddroseee
1-02-11, 12:02
slm arkadaşlar.aramıza yeni katılanlar hoş geldiniz ve hayırlı olsun tebrikler.

MLSFB
korkakanne
:KK62:en çok zor gelen sık sık tuvalete çıkmak oluyo ya.bebğimizin içinde bulunduğu sıvı her yarım saatte bir kendini yenilediği için günde 8-10 bardak su içmek gerekiyor.bende bir su firmasının yaptığı küçük animasyonu bilgisayarıma indirdim.her yarım saatte bir bilgisayar ekranımın sağ alt köşesinden bir pet şişe fırlayıp "heyy sen 1 bardak suyunu içtinmi "deyip suyun yararları hakkında bilgi veriyo bide müzikli çıkıyo farketmemek imkansız.ben ki haftada 1 bardak su içerdim şimdi 2 ltre su içiorum :) su içemeyen annelere tavsiye benden...
banada msj atsana özelden bnde yüklim pc yeee gerçi su bile midemi bulandırıor bnmmmmm ama belki gaza gelirim okdr çok ilaç içiorumki düşün 1 bardak suyla tüm ilaçları içmeye çalışıorum

eyluul
MLSFB
AMİN. senin eski patronunda orjinalmış ama ne insafsızlık ya:KK47:

redddroseee
kızlarrr çizelgemi yaptım sonunda:KK64::KK64::KK64: