Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Genital Bölge Lazer Uygulaması

celif
10-03-11, 10:03
2 seans oldu başlayalı ve o kadar farketti ki 2 seansta bile cdden çok büyük rahatLIK
ben internetten indirim sitelerinden 4 seanslık paket almıştım 90tl ye:KK9:

Nesli_x3
10-03-11, 10:03
Ben daha yeni üyeyim .. ve anlamam böyle forum kullanmayı :)
Umarım dogru yere yazıyorumdur :)))
Lafı uzatmadan sorayım ;

Benim yaşım henüz 17 . Çevremde herkes farklı bi yöntem öneriyor ve ben şaşırdım açıkcası. ama basım belada resmen istenmeyen tuyler yuzunden. yasımın kucuk olmasının bı etkısı yan etkısı zararı olurmu acaba??
Çoğu kişi biraz daha bekle diyor .. :18::18: klasik yollarla devam etmemi öneriyor ..

Ama buda cann yahuuu :KK47::KK47:

icyy
10-03-11, 13:03
Nesli_x3
Ben daha yeni üyeyim .. ve anlamam böyle forum kullanmayı :)
Umarım dogru yere yazıyorumdur :)))
Lafı uzatmadan sorayım ;

Benim yaşım henüz 17 . Çevremde herkes farklı bi yöntem öneriyor ve ben şaşırdım açıkcası. ama basım belada resmen istenmeyen tuyler yuzunden. yasımın kucuk olmasının bı etkısı yan etkısı zararı olurmu acaba??
Çoğu kişi biraz daha bekle diyor .. :18::18: klasik yollarla devam etmemi öneriyor ..

Ama buda cann yahuuu :KK47::KK47:
MErhabalar...

Benim gittigim yerde yasin 18 olmadan tavsiye etmiyor doktor..
Zarar vereceginden degil ama seans suresinin cok uzayacagindan bahsetti..
Lazerin faydasini gorebilirsin de ama 18 in altinda iken hormonlar nedeniyle gelisim hala devam ediyormus( herkes icin ayni degil tabi, sen de gayet guzel sonuc da olabilir) bu nedenle benim gittigim emrkez 18 den sonra lazeri tavsiye ediyor..

Nesli_x3
10-03-11, 13:03
icyy
MErhabalar...

Benim gittigim yerde yasin 18 olmadan tavsiye etmiyor doktor..
Zarar vereceginden degil ama seans suresinin cok uzayacagindan bahsetti..
Lazerin faydasini gorebilirsin de ama 18 in altinda iken hormonlar nedeniyle gelisim hala devam ediyormus( herkes icin ayni degil tabi, sen de gayet guzel sonuc da olabilir) bu nedenle benim gittigim emrkez 18 den sonra lazeri tavsiye ediyor..

Hassas bi konu olduğundan çok tereddüt ediyordum. :)
Bilgilendirme için teşekkürler :) :KK69::KK69:

zozom
11-03-11, 13:03

çok canınız yanıyor mu

sevgiderya
11-03-11, 16:03
mrb kızlar bende diod la genital bölgeyi yaptırdım daha 10 gün oldu yapıldığı esnada çok ağrıdı:KK43: herkes ağrıo demişti ama ben abartıldığını düşünmüştüm hakkaten de ağrıo yani benim çok feci oldu

oksida
12-03-11, 00:03
punkpusat
lazer epilasyonda da acı söz konusu mu acaba??? özellikle genital bölgede
ben 1 ay önce başladım.ilk seans yapıldı.acı oluyor hemde çok...ağdadan daha çok acıdı.gerçekten ciğerlerimi söküyolar gibi hissettim.ama hiç sorun değil.sürekli kıllarla uğraşmaktan bunalıma giriyorum resmen.hiç değilse her seansta bu acı azalacak.sonuç nasıl olur bilmiyorum ama ilk seanstan 10 gün sonra kıllar tamamen döküldü.1 ay oldu hala kıl çıkmadı.toplam 5 seans sürecek.ayrıca alet geniş bir alana etki etiği için çok uzun sürmüyor.yani en azından acı çekme süresi kısa.mesela koltukaltı 1 dakika bile sürmüyor.ben tüm vücut gidiyorum.kılsız bir hayatı düşünmek bile çektiğim acıyı unutturmaya yetiyor.umarım tamamen biter ve hepimiz kurtuluruz.

nili
12-03-11, 13:03
bugün gittim genital yaptırdım çok dayanılmayacak bir acı değildi.tabii herkesin dayanıklılığı farklı olur .

dangerfrance
12-03-11, 17:03
merabe kizlar bende komple vucut gidiyordum ama simdi durdurdum tabiki fransada yasiyorum ben bakir koyde gidiyordum ve cok iyi sonuc goruyordum ama b ir iki problem yasadim ayakklarimda lazer yaniklari olustu ve izleride kaldi sizce gidermi daha once boyle bir seyle karsilacan oldumu acaba merak ediyorum

superi
13-03-11, 10:03
Merhaba arkadaşlar, ben de lazer epilasyon düşünüyorum ama benim endişem bu süre içerisinde ağda yaptırıp yaptıramıyacağım. Belki saçma bi soru ama:KK43: Arkadaşımın düğünü var 2 ay sonra, Bu süerçte koltukaltı vs. bölgelerde epilasyon yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler..

fragmannn
13-03-11, 12:03
superi
Merhaba arkadaşlar, ben de lazer epilasyon düşünüyorum ama benim endişem bu süre içerisinde ağda yaptırıp yaptıramıyacağım. Belki saçma bi soru ama:KK43: Arkadaşımın düğünü var 2 ay sonra, Bu süerçte koltukaltı vs. bölgelerde epilasyon yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler..
Lazer epilasyondan sonra sadece jilet sürebilirsin. Zaten öyle jiletlik bir durum da olmuyor. ben ilk seansı yaptırdıktan sonra ikinci seansım yaklaşırken tatile çıkmıştım. Birkaç tane tüy çıkmıştı onu da jiletle almıştım. Normal epilasyon gibi tiy çıkmıyor lazerde. Bir an önce başla bence.

ErGiNSeNa
13-03-11, 12:03
fragmannn
Lazer epilasyondan sonra sadece jilet sürebilirsin. Zaten öyle jiletlik bir durum da olmuyor. ben ilk seansı yaptırdıktan sonra ikinci seansım yaklaşırken tatile çıkmıştım. Birkaç tane tüy çıkmıştı onu da jiletle almıştım. Normal epilasyon gibi tiy çıkmıyor lazerde. Bir an önce başla bence.
Canım bikini bölgesi tamamen sıfırlanmıyor diyolar doqrumu

fragmannn
13-03-11, 13:03
Lazer epilasyon sadece kalın tüyleri görür. kalın tüyler bittikten sonra kalan ince tüylere de iğneli yapılması gerek. ben genitale lazer epi. yaptırcam 2 3 seans gittikten sonra da kalanlara iğneli yaptırmayı düşünüyorum.

zbf
13-03-11, 13:03
mrb bende lazer yaptırmayı düşünüyorum ama bazı duyumlar aldım sağlık bakanlığı güzellik merkezlerinde bu uygulamayı yasaklamış diye bir bilgisi olan var mı?
birde kampanya paket yapan yerler falan var.baştan parayı verip sonradan memnun kalmamaktan korkuyorum.yardımcı olursanız sevinirim.tşk.

fragmannn
13-03-11, 15:03
Güzellik merkezi yerine sırf lazer epilasyon yapan yerler var. Öyle yerleri tercih etmen daha mantıklı. Çoğu merkezde de bahsettiğin paket seanslardan var. Benim bir arkadaşım genital bölge için paket seanas almıştı ve çoğu boşa gitmişti. çünkü beyaz tenli olduğu için 2 seansta bitmişti sadece tüy kalmıştı onlarada iğneli yaptırdı. 2 3 tel bir şey :)

Pamko
13-03-11, 15:03
ten rengine göre acı değişir diyenler olmuş anlayamadım acı ile ne ilgisi var açıklayabilirmi bilenler acaba?bir de ağdadan daha fazla acıyo işte çok acı hissedilio diyenler olmuş..yani her seanstamı çok acı oluyor yoksa ilkmi?daha sonra kalanlar oluyormuş ee onlar??

zbf
13-03-11, 18:03
lazer merkezlerinde dermatolog falan mı işlemi yapıyor?

nihayet49
kızlar ben de lazer ile bikini bölgesi ile karnımı yaktırmak istiyorum ama herhangibir zararı olur mu:::özellikle de karnımı yaktırsam ilerde sorun olur mu acaba

nihayet49
tuysorunu
arkadaslar gittigim merkezde genital bolgeye 150 tl dediler cok mu
mrhb... eger bikini bölgesi de dahilse cok değil ama dahil değilse cok.... benim bir akadasım bikini bölgesi dahil 130 tl ye yaptı...

angeloflove
13-03-11, 20:03
bıkını genıtale dahıl deıl mı ayrı ayrı mı alıolar ? ben genıtale baslıcam bı yere sordum 110 dedı bırı 120 dedı. bırı tıp merkezı dıgerı normal kurulus kararsız kaldım.

icyy
14-03-11, 08:03
Pamko
ten rengine göre acı değişir diyenler olmuş anlayamadım acı ile ne ilgisi var açıklayabilirmi bilenler acaba?bir de ağdadan daha fazla acıyo işte çok acı hissedilio diyenler olmuş..yani her seanstamı çok acı oluyor yoksa ilkmi?daha sonra kalanlar oluyormuş ee onlar??

Ten rengi koyu olanlara isin derecesi daha arttirarak veriliyor ki tuyleri gorsun.. ama acik renkli oldugunda tuyler de koyu renk ise isinin derecesi daha dusuk oluyor. Aci da isinin derecesi ile dogru orantili oldugundan tenrengine gore degismesi boyle oluyor.
Ben acik tenliyim agdaya gore daha az aci duydum ama alexandrite ile. Bir de diod var o kesinlikle agdadan cok daha fazla aci veriyor.
Ilk seans da killar en yogun oldugu icin daha fazla aci hissediyorsun ama azaldikca atis sayisi azaldigindan aci da azaliyor.
Lazer sonrasinda ayva tuyu dedikleri sekilde kalanlar oluyor onlari istersen igne ile halledebilirsin ama zaten bir iki tane oluyor rahatsiz etmiyor cok rahatsiz ederse de cimbizla bile alabilirsin iki saniyede..

alex83
14-03-11, 16:03
slm kızlar.bende genital bölgeme lazer yaptırmak istiyorum. gidipte memnun olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.avrupa yakasında oturyorum..

vanessa_v
14-03-11, 19:03
kızlar nasıl çırılçıplak yaptırıyorsunuz ya anlamıyorum ben çok korkarım heralde acıya da dayanamam
yanlış anlamayın merak ediyorum :) biri beni ikna etsin

zeyyneep
15-03-11, 15:03
Kızlar bu genitalde tüm bölgeyemi yapılıyor, yani ağda gibi altı üstü, önü arkası her yere uyguluyorlar demi lazeri. Yoksa genital die gidip sadece üst kısımları yapıp bırakmıyorlar demi?

medinella83
15-03-11, 20:03
nihayet49
kızlar ben de lazer ile bikini bölgesi ile karnımı yaktırmak istiyorum ama herhangibir zararı olur mu:::özellikle de karnımı yaktırsam ilerde sorun olur mu acaba
ben genital, bikini bölgesi, göbek ve koltukaltı yaptırıyorum. Güvenli bir yerde yaptırırsan hiç bi zararı yok bence, ben gayet memnunum...ilerde de bir zararı olacağını düşünmüyorum. Ben kadın hastalıkları doktoruna lazer epilasyon yaptırmamın ilerde yumurtalıklara bir zararı olma ihtimali olur mu diye sormuştum, hiç bir zararı yok yaptırabilirsin dedi...

medinella83
vanessa_v
kızlar nasıl çırılçıplak yaptırıyorsunuz ya anlamıyorum ben çok korkarım heralde acıya da dayanamam
yanlış anlamayın merak ediyorum :) biri beni ikna etsin[/QUOTE

ilk seansta biraz utanıyorsun ama sonra alışıyorsun, zaten işlemi yapan bayan tecrübeli biri olduğu için seni huzursuz eden bir ortam olmuyo kesinlikle...ben ağrı eşiğim düşük olduğu için genital bölgeye emla krem kullanıyorum ve alexsandrete lazer yaptırıyorum, yine de acı oluyo ama her ay ağdayla uğraşmaktansa bu acıya katlanmayı tercih ederim...büyük rahatlık, başlamadan önce ben de senin gibi çok kararsızdım, arkadaşımın beni ikna etmesiyle karar verdim, şimdiki aklım olsa bunca yıl ağdaymış, jiletmiş, tüy dökücü kremmiş bunlarla uğraşıcağıma keşke çok daha önceden başlasaydım diyorum...o yüzden bence hiç tereddüt etme,temizlik gibisi yok...

medinella83
zeyyneep
Kızlar bu genitalde tüm bölgeyemi yapılıyor, yani ağda gibi altı üstü, önü arkası her yere uyguluyorlar demi lazeri. Yoksa genital die gidip sadece üst kısımları yapıp bırakmıyorlar demi?
tüm bölgeye yapıyorlar...

mehtapM
16-03-11, 12:03
eylulungulu
ben ıkı arkadasın sonuclarını beklıyorum gercı bırısı gayet memnun yazın cok raht ettım dedı bir görüşeyım onla sana gıttıgı yerı bıldırırım
durum nedir eylulungulu :KK50:

xxxxxxxxxxxx

zeyyneep
16-03-11, 12:03
İnanç konusunda yorum yapamam, ama ben bacak, koltuk altı ve genital bölgedeki kıllarımın bir faydasını görmedim :KK19:

Aksine her zaman sağlıksız ve pis oldukları için temizlenme ihtiyacı duymuyormuyuz? Madem faydası var neden temizleniyoruz?

Pamko
16-03-11, 13:03
zeyyneep
İnanç konusunda yorum yapamam, ama ben bacak, koltuk altı ve genital bölgedeki kıllarımın bir faydasını görmedim :KK19:

Aksine her zaman sağlıksız ve pis oldukları için temizlenme ihtiyacı duymuyormuyuz? Madem faydası var neden temizleniyoruz?
ilk olarak inanç konusuna girmemiş sonra neden temizliyoruz madem demişsin anlayamadım..yani temizlemek zorundayız almak zorundayız tabikde..buradaki tk fark almak zorundasın aldırmak değil..
inanç konusunda bende gidilmemesi gerektiğini düşünüyorum..bi ara düşündüm bende ve vageçtim bu nedenle..yani gösterilmeyen yerleri sen sırf rahatlık için açıosun snuçta orda..gitme nedenin sanki hastalıkmı yada benzeri hayır rahatlık..
herkesin kendisine kalmış ben sadece bunu söylemek istedim,tepki almak değil bu arada:KK60:

tugcetugce
18-03-11, 10:03
Kızlar ben Ankarada hijyenik ve gercekten tüyleri bitirecek bir yer ariyorum . Gittigi yerden Memnun kalan birileri varsa bana da adini Ozel msj atabilr mi. Lutfeeennn Nollurrrrrrrr:KK16:

_bella
18-03-11, 14:03
peki, bu bölgeye yaptırdıktan sonra hissizlik veya ciltte tahriş gibi sorunları olan oldu mu?

fragmannn
18-03-11, 15:03
_bella
peki, bu bölgeye yaptırdıktan sonra hissizlik veya ciltte tahriş gibi sorunları olan oldu mu?
Jinekoloğuma danışmıştım bir problem olmayacağını söyledi.

aselayse
19-03-11, 07:03
kızlar bişey sorucam mesela genital bölge 100 tl 150 tl falan yazmışsınız ya,bu sadece 1 seans ücretimi yoksa orda ki tüyler bitene kadar mı anlaşılan fiyat????

orchidea
19-03-11, 08:03
aselayse
kızlar bişey sorucam mesela genital bölge 100 tl 150 tl falan yazmışsınız ya,bu sadece 1 seans ücretimi yoksa orda ki tüyler bitene kadar mı anlaşılan fiyat????
genelde seans fiyatı oluyor.

sevgultuna
19-03-11, 12:03
aselayse
seans fiyatı canım.:KK1: