Evliligimin birinci ayinda ve soktayim!

esmer226
26-01-11, 08:01
meg
[/COLOR]

mesajınızın ilk bölümüne bişey diyemeyeceğim..
ancak kırmızı renkli bölüm çok düşündürücü bence..

o zaman evde yalnızken ve sıkıldığımız zamanlarda,
aşkım sevgilim vs vs vs vs diye konuşup elin adamlarıyla,
hatta belki daha da renklendirmek için cam açıp vakit geçirelim biz kadınlar da öylemi!
sadece sanalda kalıyo nasıl olsa diye de avunalım?
bırakın allah aşkına..
kırmızı olan yerlerdede gayet hata yok arkadaşım..ben onları aşk veya sevgi,cinsellik için sölemedim.dostluk ve normal bir arkadaşlık olarak söledm..
aşk olarak anladıysan haklısın tepkinde..buna zaten bende tepki verirdim.

Meg
esmer226
kırmızı olan yerlerdede gayet hata yok arkadaşım..ben onları aşk veya sevgi,cinsellik için sölemedim.dostluk ve normal bir arkadaşlık olarak söledm..
aşk olarak anladıysan haklısın tepkinde..buna zaten bende tepki verirdim.
niçin tanımadığımız erkeklerle dostane muhabbet etme gereği var?
vakit geçirmek için,nasıl olsa sanal diye?
ne gibi bir gereklilik arz ediyor!

ben eşimin de vakit geçirmek için 'sanalda' kadınlarla muhabbet etmesini anlamlı bulamam!!!
konuları ne olursa olsun!
ve asla kabul edebileceğim şeylerden biri de değil..

julia__
aaaaaaaaa inanamıorum yaaaaa ne desem bilemedim cnm yaaa sanalda kendi kendini kandırmaktan baska bişiy deil bunun adı ama aldatma sanalda da olsa addatmadır bunun ötesi olamaz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! asla da kabul etmemm midem o kadar geniş deil çünkü

chess
ya bilmiyorum arkadaşım yanlış anlama ama benim senden aldığım enerji, senin bu konuda yanlış anlamalara açık olduğun, bence soğukkanlı olmalı, peşin hükümler vermemelisin
zaten eşini en iyi sen tanırsın, şuan cicim ayındasın, aklı başkasında olan bi insan cicim ayını cicim ayı gibi yaşamaz mesela, yapman gereken şey objektif bakabilmek, içinde konuşan tilkileri bi sustur, öyle tart derim

EseN77
bir ilişkide, bir evlilikte kimsenin bireysel arkadaşları, dostları olamaz. ateş ve barut yanyana durmaz. kadın kendine güvense adamdan birşey çıkar, adam kendine güvense kadından çıkar.. bir ilişki ciddiyse, bir evlilik varsa ortak dostlar ortak arkadaşlar olur... o kadar masum ve düzgün değil insanlar.. evli adamları ayartan bir sürü kadın varken ortalıkta ben bu kadar masum düşünemem.

Hı herkes özgürce kankalarıyla yalnız vakit geçirmek istiyorsa ne lüzüm var evliliğe, ciddiyetliğe... ?

Meg
EseN77
bir ilişkide, bir evlilikte kimsenin bireysel arkadaşları, dostları olamaz. ateş ve barut yanyana durmaz. kadın kendine güvense adamdan birşey çıkar, adam kendine güvense kadından çıkar.. bir ilişki ciddiyse, bir evlilik varsa ortak dostlar ortak arkadaşlar olur... o kadar masum ve düzgün değil insanlar.. evli adamları ayartan bir sürü kadın varken ortalıkta ben bu kadar masum düşünemem.

Hı herkes özgürce kankalarıyla yalnız vakit geçirmek istiyorsa ne lüzüm var evliliğe, ciddiyetliğe... ?
ayynenn Esenim :nazar:

esmer226
meg
niçin tanımadığımız erkeklerle dostane muhabbet etme gereği var?
vakit geçirmek için,nasıl olsa sanal diye?
ne gibi bir gereklilik arz ediyor!

ben eşimin de vakit geçirmek için 'sanalda' kadınlarla muhabbet etmesini anlamlı bulamıyorum!
konuları ne olursa olsun!
ve asla kabul edebileceğim şeylerden biri de değil..

aynı düşüncedeyiz aslında ama yanlış anlaşıldı sanırım yorumu tam olarak okuduysanız kafamızda başka başka tilkiler dönüp duruyosa bunlar daha masum kalıyo demiştm.

önemli olan nerde bırakacgını bilmek derken seviyeyi korumak aşmamak(cıvımamak) anlamında,
kapılmamak derken önemsememek hayatına karıştırmamak(yerli yersiz huzursuzluklar onlar için),
gerçek hayata taşımamak derken tlfn adres isim şehir yaş falan filan bilgilerini paylaşmamak anlamında sölemiştim.....

evet elin adamıyla karısıyla kanka dost olmaya hiçte gerek yok.sadece bu konuyla alakalı olarak arkadaşın eşi için sölenmiş bişeydi bu..yani en basitinden oyun arkadaşı olabibilir eger arada cinsellik aşk terbiyesizlik seviyesizlik barınmıyosa düşünülenlerden sonra gerçekten en hafifi kalıyo yukarda yazdıklarım.normalde kabullenemem zaten ama bu topikteki arkadaşın düşüncelerini hafifletmek çünkü zaten ortada bir konusma var ama bu şekilde olması daha masum demekti amacım.sanırım yanlış anlaşılı ve ben bukadar açıklamayı yaptım anlayan anladı zaten .

Meg
esmer226

aynı düşüncedeyiz aslında ama yanlış anlaşıldı sanırım yorumu tam olarak okuduysanız kafamızda başka başka tilkiler dönüp duruyosa bunlar daha masum kalıyo demiştm.

önemli olan nerde bırakacgını bilmek derken seviyeyi korumak aşmamak(cıvımamak) anlamında,
kapılmamak derken önemsememek hayatına karıştırmamak(yerli yersiz huzursuzluklar onlar için),
gerçek hayata taşımamak derken tlfn adres isim şehir yaş falan filan bilgilerini paylaşmamak anlamında sölemiştim.....

evet elin adamıyla karısıyla kanka dost olmaya hiçte gerek yok.sadece bu konuyla alakalı olarak arkadaşın eşi için sölenmiş bişeydi bu..yani en basitinden oyun arkadaşı olabibilir eger arada cinsellik aşk terbiyesizlik seviyesizlik barınmıyosa düşünülenlerden sonra gerçekten en hafifi kalıyo yukarda yazdıklarım.normalde kabullenemem zaten ama bu topikteki arkadaşın düşüncelerini hafifletmek çünkü zaten ortada bir konusma var ama bu şekilde olması daha masum demekti amacım.sanırım yanlış anlaşılı ve ben bukadar açıklamayı yaptım anlayan anladı zaten .
yani sadece bu konuya özel,konu sahibi kişiye özel bir yorum yaptınız öyle mi..:44:

peki sizin yorumunuzdur..

EseN77
Masum bir oyun arkadaşını neden eşinden saklasınki insan madem masumsa?
yada eşinin kızacağını bildiği birşeyi neden gizlice yapsın?
masumiyet göremiyıorum ben hiç hemde...

esmer226
26-01-11, 09:01
meg
yani sadece bu konuya özel,konu sahibi kişiye özel bir yorum yaptınız öyle mi..:44:

peki sizin yorumunuzdur..
cnm bnm konuya göre yorum elbette ama normal şartlarda da aynı şeyi söleyemem . konu sahibinin eşi zaten birileriyle konuşma yapmış iki seçenek var ya dostça konuşmuş olmalı yada başka biçimde (anladın sen) dmi..
ee sence hangisi daha az yıpratırdı??
tabikide yorumda belirttigim gibi pcyi kapatınca unutulması :KK34::KK34:

Sumak
ee bende esimin yanında oyun odalarında oluyorum ona soruyorum bazen kırıyım mı sence dıye..

bunu neden saklayayım kı sımdı ...

saklasam mutlaka bırsey olurdu ama ..

bılmıyorum Allah yardımcın olsun cok zor bir durum..

EseN77
Esimle nisanlilik ve sevgili dönemlerinde birbirimizden uzaktik hatirlar belki bazilariniz. Bu dönemde benim ufak tefek kiskancliklarim sebebiyle beni kesinlikle aldatmadigini altina basa basa hatta defalarca söylemisti. Ama yalan söylemis!!! Beni kandirmis!!! Yalanlarini tek tek bugün ögrendim.

demekki arkadaşımızın eşinin zaten potansiyeli varmışki arkadaşımız daha önce güven konusunu dile getirmiş. bizim bilmediğimiz konularda var sanırım... işte en büyük hata "evlenince değişir, seviyorum ben onu" diyip devamına davetiye çıkarmak.. nişanlılık sözlülük birbirimizi daha iyi tanıma adına geçirilen süreç değilmidir?

Meg
aslında 30-40 yaş aralığındaki erkeklerle evlenilmeli..
yaşadığını yaşamış,hevesini almış,bıkmış,tiksinmiş olmalı reelde ve sanaldaki iğrençliklerden..
merakı,ilgisi kalmamış olmalı,bıkmış olmalı bıkmış.!

bu şekilde her an tetikte,her an bir dedektif gibi iz sürerek ömür geçer mi ya..:KK47:

of çok can sıkıcı konular bunlar ya..Allah şaşırtmasın inşallahhh...

Allah yardımcın oldun sensiblem canım :KK19:

Maip
meg
yaşadığını yaşamış,hevesini almış,bıkmış,tiksinmiş olmalı reelde ve sanaldaki iğrençliklerden..

bu şekilde her an tetikte,her an bir dedektif gibi iz sürerek ömür geçer mi ya..:KK47:

öyle, erkekler zaten çok zor olgunlaşıyor, olgun ağır pozlarda takılsalarda hafifmeşreplikten bir türlü uzaklaşamıyorlar, ama şu da bir gerçek 30-40 olsa da her daim aç, bir türlü bu sanal muhabbetleri iğrençlik olarak görememiş, her an arayışta tavırları..... iğrendim bak :63: aman yok yok arada keşke ben de erkekler gibi olabilsem diyorum da, yok yok iyiki kadın olmuşum, en iyisi kadın olmak, erkek olmayı midem kaldıramazdı

Dranas
meg

Erkek erkektir. Yetmiş yaşında da olsa:KK52:

Maip
ve her an tetikte ömür geçmez tabii ki, ben erkekleri her an kontrol etmek için mi gönderildim dünyaya, işim gücüm var ayol, herkes kendinden sorumlu :KK34:

DELYSHE
26-01-11, 10:01
sevgilimle ilk tanıstıgımız zamanlarda benım ınternet tutkuma cok kızardı.Gerek kavga,gerek mükafatla beni vazgecirdi..
Kendısıde msn dahi acmayan biridir.tek yaptıgı direk pcye yüklenen oyunlarla eğlenmek...
Beni engellerken kızıyordum meger en dogrusunu yapıyormuş..
Artık malesef pcnin iyi niyetle kullanımı oldukça azaldı...
yok face yok twit yok okey salonları...
Eskiden adamları baştan çıkartan kadınlar olurdu,şimdi bi pc bile bu işi görüyor...

Sensible
26-01-11, 11:01
Kizlar merhaba,

Herkese tek tek cevap veremiyorum, zamanim kisitli ve esim bugün evde o yüzden uzun süre kalamiyorum pc basinda. Arkadasin bir tanesi gece yarisi ne dusu yazmis. Allah askina benim derdim ne senin derdin ne güzel kardesim. Neyse..

Dün yataga girdim sirtimi döndüm. Sarilmayi birak icimden iyi geceler demek bile gelmedi, ki zaten demedimde. Sonra üsüyorum sarilsana diyince yalandan kolumu uzattim beline o kadar. Dünden beri ona karsi mesafeli oldugumun farkinda. Birsey demiyor ama dahada bir fazla ilgileniyor ve sürekli gözleri bende. Ben ilgimi cok belli eden biriyim, ilgim azalincada birden azaliyor buz gibi oluyorum farkinda olmamasi imkansiz zaten.
Suan biraz daha sakinim düne göre. Ama yüzüne dahi bakmak istemiyorum. Bakmiyorumda zaten gerekmedikce. Kendimi hala kandirilmis gibi hissediyorum. Tanistigi kizlari oyun sitesinden bulmus zaten buna eminim, cünkü mail adresinde hep oyun sitelerinin mailleri var. Vodafone hatti al bana cagri at dedigi kizinda almanyadan oldugunu ögrendim. Kizin mail adresinin sonunda .de var. Almanyadan bir kizla ne konusabilir ki telefonda?? Hadi oyun sitesinde arkadas oldular, az cok muhabbe ettiler anladikta, telefonda ne konustu bunlar?? Demekki cok samimiydiler.

Suan hala icimde anlatilmaz bir öfke var. Bu bir ay icinde yasadigim o mutluluk ve heyecan bir gecede yerle bir oldu. Dün geceden beri düsünüyorum ne yapmam gerektigini. Sanirim bazilarinizinda dedigi gibi bir süre daha takip etmem gerek. Ve saglam delillerle karsima alip konusmam gerek. Cünkü ben ne desem inkar edecektir. Bende sap gibi kalacam ortada, herseyi sineye cekmis bir kadin olarak ömrümü süpheler icinde gecirecegim. Ben konusursam, gitmeliyim!!! Konustuktan sonra kalmamaliyim!
O mail adresiyle ilgili bir yalanini daha ögrendim. Onuda sonra yazacam kizlar suan cikmam lazim, kime yaziyorsun diyor. Sonra görüsürüz. Dua edin bana.

aydasu
Allah yardımcın olsun güzel kardeşim...
Dualarım seninle...

eLmayRa
Bi çok arkadaşın dediği gibi bu işlerde sessiz olmak gerekiyor. Fevri davranmak sadece karsındakinin anlık yalanlarını sığınmasını sağlıyor.

@Sensible eşine kızabilieceğin nokta yalan bence. Ben seni aldattığına inanmıyorum. Yani aldatılmış gibi davranmak yerine kandırıldığını anlat ona olur mu?

***Bu arada birşey daha eklemek istiyorum. Hicbir erkek kendini belli etmez. Yada bize kesin sonuçlar vermez. Bu adam aldatır ya da bu adam asla böyle birsey yapmaz diyemiyoruz maalesef. Benim 7 yıllık sevgilim (ki suanda eşim oluyor) bnm için ölürdü. Ondan ayrıldım bir gün ve intihar etti. O derece sever beni ama o da aldattı. Neyse ayrıntıya girmeyeyim. Asla asla dememek ve aklıselim davranmak lazım. O durumları yaşarken cok sorguladım. Elime gecen her detayı yüzüne vurdum. Sordum acıkla dedim. AMA en büyük yanlışım bu oldu işte. BU işler böyle yürümüyor. Sessiz sessiz ilerleyip herseyi suratına çarpmak gerekiyor. Kücük delillerle zaman kazanıyor (bütün bu söylediklerim bi haltlar karıstıranlar icin gecerli) Herseyden emin olup, karsısına cıkmak ve ondan sonra restleşmek gerekiyor. Devamsa devam tamamsa tamam....

Akıllı davranmak zor bu işlerde ama yine de biraz sukunet...

johnmaynard
ben olsam bunu anlamak için farklı bi meilden msj yollardım eşime tanışlm vs,ne cvp verck bakar ona göre davranırdım eğer kabul ederse zaten delilimde olurdu elimde inkar edemezde,hatta inanıp kabul ederse arkdşlığı samimi olup bi buluşma ayarlardım karşısında karısını görünce çok sevinirdi eminim.:KK52::KK52:fevri davranma bence biraz zaman ver ne yapıck bakalım allah yardımcın olsun..

flocke
empati yaparak kendimi sizin yerinize koyuyorum.böyle bir şey benim başıma gelseydi,sanırım önce bi şok geçirirdim,bunun ardından büyük bi öfke,güven kaybı, nefret hissederdim.bğyğk bi olasılıkla ardından da çöker ağlamaya başlardım...ev bana dar geleceği için ceketimi kaptığım gibi önce bi dışarda turlar kendimi toplamaya çalışırdım ve sakinleşene kadar ya da hissisleşene kadar dönmezdim.bu raddeye geldiğim vakit benim en tehlikeli ve en ciddi olduğum vakit olur,çünkü bağırmadan sinirlenmeden uyuşmuş gibi konuşursam,bu benim kendi kafamda sorduğum sorulara cevap bulduğum anlamına gelir,ve eğer karşımdaki beni kendi verdiğim cevaplara çelişkiye düşüremezse,ki bu çok güç olurdu,sanırım yapacağım şey kayıtsızca onu dinledikten sonra bavulumu toplar giderdim.gerçi o anki ruh halimi baz alırsam sanırım sadece nüfus kağıdımı ve bi miktar parayla da kapıyı sessizce örtüp de gidebilirim...ve ben kendimi biliyorum,gökten allah da inse dönmezdim...2çocuğuma rağmen.
bu yüzden durumunuz içimi çok acıttı,beni misal alın demiyorum ama öfkeyle kalkan zararla oturur.atacağınız adımı iyi düşünün diyorum sadece...

esrasofo
26-01-11, 12:01
yaowwwwssss
arkadaşlar evli değilim öncelikle bunu belirteyim

Bu durum evli olmadan yaşansaydı ayrılık kolaydı.

Ama malesef türk toplumunda 1 ayda geri dönen gelin e neler neler yakıştırılır

Haklı iken haksız duruma düşmelerden tutun daha neler neler

Bende eşinle otur konuş ve sonrasında yapacaklarına kara ver derim
valla hayatimizi milyonlarca insana gore ayarlarsak, ne dusunecekler diye hayatimizdaki bizi mahveden sorunlarla yasamaya kalkisirsak ne kisiligin kalir.ne kendine saygin,ne ozguvenin.​

ayrica konuya gelirsek fevri davranip hemen esinin ustune atlama.once bi arastir hala boyle yazismalari var mi diye. ama ona hicbirsey belli etme.

kisiler gercek olduktan sonra yasanilan seyin sanalligi falan bi anlam ifade etmez.!

jenesuisquunechanson
26-01-11, 12:01
Takip edip delil toplamaya karar verdiyseniz, soğuk olmayıp her zamanki gibi davranmanız gerekecek. Mesafe koymanız eşinizin kafasında soru işaretleri yaratır, ve bu sizin için iyi olmaz. Eminim çok zordur, ama emin olana kadar soğuk davranmayın diyorum acizane...

esmer226
26-01-11, 13:01
Sensible
Kizlar merhaba,

Herkese tek tek cevap veremiyorum, zamanim kisitli ve esim bugün evde o yüzden uzun süre kalamiyorum pc basinda. Arkadasin bir tanesi gece yarisi ne dusu yazmis. Allah askina benim derdim ne senin derdin ne güzel kardesim. Neyse..

Dün yataga girdim sirtimi döndüm. Sarilmayi birak icimden iyi geceler demek bile gelmedi, ki zaten demedimde. Sonra üsüyorum sarilsana diyince yalandan kolumu uzattim beline o kadar. Dünden beri ona karsi mesafeli oldugumun farkinda. Birsey demiyor ama dahada bir fazla ilgileniyor ve sürekli gözleri bende. Ben ilgimi cok belli eden biriyim, ilgim azalincada birden azaliyor buz gibi oluyorum farkinda olmamasi imkansiz zaten.
Suan biraz daha sakinim düne göre. Ama yüzüne dahi bakmak istemiyorum. Bakmiyorumda zaten gerekmedikce. Kendimi hala kandirilmis gibi hissediyorum. Tanistigi kizlari oyun sitesinden bulmus zaten buna eminim, cünkü mail adresinde hep oyun sitelerinin mailleri var. Vodafone hatti al bana cagri at dedigi kizinda almanyadan oldugunu ögrendim. Kizin mail adresinin sonunda .de var. Almanyadan bir kizla ne konusabilir ki telefonda?? Hadi oyun sitesinde arkadas oldular, az cok muhabbe ettiler anladikta, telefonda ne konustu bunlar?? Demekki cok samimiydiler.

Suan hala icimde anlatilmaz bir öfke var. Bu bir ay icinde yasadigim o mutluluk ve heyecan bir gecede yerle bir oldu. Dün geceden beri düsünüyorum ne yapmam gerektigini. Sanirim bazilarinizinda dedigi gibi bir süre daha takip etmem gerek. Ve saglam delillerle karsima alip konusmam gerek. Cünkü ben ne desem inkar edecektir. Bende sap gibi kalacam ortada, herseyi sineye cekmis bir kadin olarak ömrümü süpheler icinde gecirecegim. Ben konusursam, gitmeliyim!!! Konustuktan sonra kalmamaliyim!
O mail adresiyle ilgili bir yalanini daha ögrendim. Onuda sonra yazacam kizlar suan cikmam lazim, kime yaziyorsun diyor. Sonra görüsürüz. Dua edin bana.
hayatındaki en güzel hayali kurarsın ve gerçekelşir değmezin biri gelir bütün ömrüne maleder ve gün gelir o hayalden kaçar duruma getirir seni..
allah bölelerinden korusun herkesi..amin

_ecrinnur_
allah böle insanlarin belasini versin. ne anlarlar ki aldatmalardan. madem bekar hayati yasiycaksin ne diye elin kizinin basini yakiyorsun. ben eski sözlümüde bi arkadaslik sitesinde yakalamistim. inkar ederler tabii önce. sürekli gözü yolda yürüyen baska karinin kizin kicinda basinda. kafa ceviriyor habire. dayanamadim. iyi bi insan deglmis. ama cok sükür sözlüyken anladim onun ne mal oldugunu. ayrildiktan sonra birde utanmadan kendisine kacmami bekliyor. daha cok bekler. sanki onun gibi uckuruna düskün biriyle ömrümü gecirmeye cok merakliyim dasen bence iyce dene onu. kanitla cik karisisina. arastrmalarin pesini birakma ve yeterince delik topladiginda bi bulusma ayarla, baska kiz sansin..seni orda görsün. bundan iyi kanit olamaz.hatta video kayit bile yap

Amonra
o nişanlılık dönemindeki olayını hatırlıyorum abartıyosun gerginsiniz telaştan falan demiştim
ama hislerin kuvvetliymiş demek ki.
öncelikle sakin ol sağlığına zarar gelmesin

crazyshe
26-01-11, 14:01
ben sizin yerinizde olsam

bi mail adresi alır kontrol altına alırdım eşimi

tabi olacakları kaldırabilicekseniz!!!! bu oyuna girinn

Sensible
umutefe
Bi çok arkadaşın dediği gibi bu işlerde sessiz olmak gerekiyor. Fevri davranmak sadece karsındakinin anlık yalanlarını sığınmasını sağlıyor.

@Sensible eşine kızabilieceğin nokta yalan bence. Ben seni aldattığına inanmıyorum. Yani aldatılmış gibi davranmak yerine kandırıldığını anlat ona olur mu?

***Bu arada birşey daha eklemek istiyorum. Hicbir erkek kendini belli etmez. Yada bize kesin sonuçlar vermez. Bu adam aldatır ya da bu adam asla böyle birsey yapmaz diyemiyoruz maalesef. Benim 7 yıllık sevgilim (ki suanda eşim oluyor) bnm için ölürdü. Ondan ayrıldım bir gün ve intihar etti. O derece sever beni ama o da aldattı. Neyse ayrıntıya girmeyeyim. Asla asla dememek ve aklıselim davranmak lazım. O durumları yaşarken cok sorguladım. Elime gecen her detayı yüzüne vurdum. Sordum acıkla dedim. AMA en büyük yanlışım bu oldu işte. BU işler böyle yürümüyor. Sessiz sessiz ilerleyip herseyi suratına çarpmak gerekiyor. Kücük delillerle zaman kazanıyor (bütün bu söylediklerim bi haltlar karıstıranlar icin gecerli) Herseyden emin olup, karsısına cıkmak ve ondan sonra restleşmek gerekiyor. Devamsa devam tamamsa tamam....

Akıllı davranmak zor bu işlerde ama yine de biraz sukunet...
Aldatmak sadece baska biriyleyken bir baska kizla sevgili olmak degildirki. Benden bir mail adresini gizleyip, orda 10-15 kizla eglenmesi arti almanyadan bir kizla yazismasi telefonla arkadas olarakta konusmasi bile aldatmadir. Haksizmiyim? Sonucta benim bildigim bir durum degildi bu, benden habersiz internettende olsa eglenmis baska kizlarla. Cok öfkeliyim, aglamamak icin kendimi zor tutuyorum. Ben hasta annemi, canimdan cok sevdigim babami ve kardesimi heerseyimi birakip onun icin geldim buralara. Nisanliyken bazen yüzügümü evde unuturdum disari cikarken. Yolum uzakta olsa döner alirdim yüzügü evden. Niye? O yüzük parmagimda olmadiginda uzakta olan ve internette kizlarla eglenen esime karsi sadik olmadigimi düsündügüm icin. Benim kadar ince düsünen birini acaba ne derece hak ediyor sevgili esim bilmiyorum.. Ama sakin olmaya kararliyim. Suan takipteyim.

Carmellie
Takip edip delil toplamaya karar verdiyseniz, soğuk olmayıp her zamanki gibi davranmanız gerekecek. Mesafe koymanız eşinizin kafasında soru işaretleri yaratır, ve bu sizin için iyi olmaz. Eminim çok zordur, ama emin olana kadar soğuk davranmayın diyorum acizane...

Elimde degil. Sirtimdan vurulmus gibiyim. Belki abartiyorum bilmiyorum. Ama ben hep sevdiklerine karsi dürüst ol kelimeleriyle yetistirildim ve hayatim boyuncada kimsenin arkasindan is cevirmedim, simdi esim tarafindan bunun bana yapilmasi cok agrima gidiyor. Buldugum o mail adresinin sifresini degistirdim. Sifreyi giripte degistirmesin diye. Ama yeniden eski haline getirip, msnde konusulanlari kaydet butonundan bir dosya acip konusmalari oraya alacagim.

A m o n r a
o nişanlılık dönemindeki olayını hatırlıyorum abartıyosun gerginsiniz telaştan falan demiştim
ama hislerin kuvvetliymiş demek ki.
öncelikle sakin ol sağlığına zarar gelmesin
Inanki süphelendigim her durumlardan bir olay cikti ve hepsini dün ögrendim, olaylar bir bir aydinlaniyor.

Anlatacagim dedigim olay su. Esimle nisanliyken askerlik subesinde sorun yasamis ve subeye ismimiv ermeden bir mail attim demisti. Hangi mailden attin diye sormustum. XXX diye bir mailim vardiya demisti. Ben neden bilmiyorum dedim, sifreyi verde maili okuyayim ne yazmissin dedim. Hayir veremem dedi, o mail adresini kuzenimle ortak kullaniyoruz olmaz dedi. Dedim kuzeninle neden ortak? dedi o bilmiyordu mail acmayi ben dedimki bu devirde kendine mail almayi bilmeyen genc varmi? Ki evde internetleride varmis. Sonra dün bi baktimki, askerlik subesine maili dün buldugum mail adresinden göndermis ve bana nisanliyken "xxx diye mailim vardiya" dedigi mail adresiyle alakasi yok!!

Kimse bana belki kuzeniyle gercekten ortak kullaniyordur demesin nolur. Kiza attigi mail esim tarafindan atilmis yazilarindan tanirim ben onu, 3 sene bu adamla msnde ¨konustum ben.

Kalbim agliyor, göz yaslarim icime akiyor sanki.

AminMellaLle
arkadaşım sende bu olayı sindirmeyeceksin gibi bi durum seziyorum..
güvenin sarsılmış haklı olarak..
allah yardımcın olsun..

dove
Sensible, hep okuyodum yazdıklarını önceden. 2 aydır buralarda pek yoktum sen o sırada evlenmişsin.
yorumlarını mantıklı bulurdum.
burada buna benzer konularda hep aldatma sayılacağını söylerim.
senin durumunun farkı daha 1 aylık evli olman.
en güzel günlerinizin başlangıcında olmalıydınız.

konunun hepsini okuyamadım. eğer eşinle yüzleşeceksen ve sonra kabulleneceksen bu onda ne de olsa affediyor düşüncesine neden olabilir.

o yüzden eğer bir yaptırımın olmayacaksa, ayrılmayı, vs. istemiyorsan. bu konuyu hiç bilmiyormuş gibi yapıp, geçmiş gitmiş diye düşünebilirsin.
ama bu çok can yakıcı ve eşine bi daha nasıl güvenebilirsin bilmiyorum.

eğer çeker giderim ya da aklını başına getiririm diye düşünüyorsan o zaman açık açık hesap vermesini istemelisin. ama her şey ortada. normal bi erkek gibi inkar edecektir. başkasının mailiydi, vs. gibi....

hakkında hayırlısı olsun, keşke böyle bir şey yaşamasaydın. sonucu ne olursa olsun bu senin içinde bi yara olarak kalıcak :KK43:

kahvekolik
sensible, canım en doğrusunu yapıyorsun bence. sessizce takibe al. belki günahını alıyoruz( inşallah öyledir) belki gerçekten suçlu. belki çok uç bi yerden bakıcam olaya ama eğer boşanmada karar kılar da ben bunun öcünü alacağım dersen elinde kanıt olacak şeyler topla. forumda bi arkadaş vardı öcümü almak istiyorum diyen aklıma o geldi de ondan bunları yazıyorum. msn ve mailden kanıt olur mu emin de değilim ama çekişmeli bi boşanma olur tazminat talep edersen kanıt lazım olacak. hukuk siteleri var istersen bir avukata danış. inan duruma çok üzüldüm :KK43: Rabbim yardımcın olsun.

bazı arkadaşların dediği gibi alışkanlık da olabilir işte, belki sen uzaktasın diye başka şeylerle avunmak istedi, belki problemleri vardı, miladi evlilikti. hiç tanımadığım bir insan hakkında yorum yapmaktan nefret ediyorum ama herşeyi de düşünmeye çalışıyorum.

hamis
AminMellaLle
arkadaşım sende bu olayı sindirmeyeceksin gibi bi durum seziyorum..
güvenin sarsılmış haklı olarak..
allah yardımcın olsun..
katılıyorum arkadaşın yorumuna :KK31:
siz ki nişanlıyken bile yüzüğü takmayı nuuttum deyip eve geri dönecek kadar düşünceli,ince fikirli bi insansınız..bu anlayış bendede var çünkü parmağı boş olan bir insanın hayatında kimse yoktur..
ve siz burdan bunu hesaplayıp böyle davranan biri olarak bu kötü durumu kabulennemezsiniz gibi geldi bana da..

Rabbim hakkınızdan hayırlısını versin ama bide şu açıdan bakın herşeyde bi hayır var ya bebeğiniz olsaydı eşiniz size haksızken haklı gibi davransaydı ne berbat olurdu..
eşi ve eşinin ailesi isimli topikte var böyle bi konu ve çok etkilendim :KK58:
beterin beteri var kendinizi toparlayın ve kalbinizle değil mantığınızla hareket etmeye çalışın
Allah yar ve yardımcınız olsun :KK71: :KK71:

canim67
bana birsey soylemek dusmez cunku arkadaslarin "fevri davranma, sakin ol, saglini dusun, sessizce izle" dusuncelerine katiliyrm
Allah yardim etsin kardesim ne zor bir durum bu aldatilma :-S hele evliyken..

HayyaL
26-01-11, 15:01
Çok zor bir durum ama çaresi de var gibi görünüyor. Tek kalıp başını dinlemelisin.
Bence eşine ailenin yanına 15 günlüğüne de olsa gidip anneni ziyaret etmek istediğini söyle hastalığını bahane et ne bileyim...
Biraz kafanı dinlemek ikiniz için de iyi olacak.
Bu arada, mail adresinde girdiği oyun sitelerindeki rumuzu kayıtlı mı belki annenin yanına gittiğinde onu oradan kontrol edip tanışmaya çalışabilirsin, tepkisine bakarsın vs...

Flamenca
26-01-11, 15:01
Sensible
Aldatmak sadece baska biriyleyken bir baska kizla sevgili olmak degildirki. Benden bir mail adresini gizleyip, orda 10-15 kizla eglenmesi arti almanyadan bir kizla yazismasi telefonla arkadas olarakta konusmasi bile aldatmadir. Haksizmiyim? Sonucta benim bildigim bir durum degildi bu, benden habersiz internettende olsa eglenmis baska kizlarla. Cok öfkeliyim, aglamamak icin kendimi zor tutuyorum. Ben hasta annemi, canimdan cok sevdigim babami ve kardesimi heerseyimi birakip onun icin geldim buralara. Nisanliyken bazen yüzügümü evde unuturdum disari cikarken. Yolum uzakta olsa döner alirdim yüzügü evden. Niye? O yüzük parmagimda olmadiginda uzakta olan ve internette kizlarla eglenen esime karsi sadik olmadigimi düsündügüm icin. Benim kadar ince düsünen birini acaba ne derece hak ediyor sevgili esim bilmiyorum.. Ama sakin olmaya kararliyim. Suan takipteyim.

Elimde degil. Sirtimdan vurulmus gibiyim. Belki abartiyorum bilmiyorum. Ama ben hep sevdiklerine karsi dürüst ol kelimeleriyle yetistirildim ve hayatim boyuncada kimsenin arkasindan is cevirmedim, simdi esim tarafindan bunun bana yapilmasi cok agrima gidiyor. Buldugum o mail adresinin sifresini degistirdim. Sifreyi giripte degistirmesin diye. Ama yeniden eski haline getirip, msnde konusulanlari kaydet butonundan bir dosya acip konusmalari oraya alacagim.

Inanki süphelendigim her durumlardan bir olay cikti ve hepsini dün ögrendim, olaylar bir bir aydinlaniyor.

Anlatacagim dedigim olay su. Esimle nisanliyken askerlik subesinde sorun yasamis ve subeye ismimiv ermeden bir mail attim demisti. Hangi mailden attin diye sormustum. XXX diye bir mailim vardiya demisti. Ben neden bilmiyorum dedim, sifreyi verde maili okuyayim ne yazmissin dedim. Hayir veremem dedi, o mail adresini kuzenimle ortak kullaniyoruz olmaz dedi. Dedim kuzeninle neden ortak? dedi o bilmiyordu mail acmayi ben dedimki bu devirde kendine mail almayi bilmeyen genc varmi? Ki evde internetleride varmis. Sonra dün bi baktimki, askerlik subesine maili dün buldugum mail adresinden göndermis ve bana nisanliyken "xxx diye mailim vardiya" dedigi mail adresiyle alakasi yok!!

Kimse bana belki kuzeniyle gercekten ortak kullaniyordur demesin nolur. Kiza attigi mail esim tarafindan atilmis yazilarindan tanirim ben onu, 3 sene bu adamla msnde ¨konustum ben.

Yalan söylemeye alışmış biri her sıkıştığında yalan söylemeye devam edecektir. "Ben pişman oldum yalancı olmak istemiyorum artık dürüst bir insan olacağım" deyip de uygulayanı henüz görmedim.
Bu arada, mail adresinin gizli sorusunu ve cevabını da değiştirin zira şifresini doğru hatırlamadığını düşünüp, gizli sorusu ile yeni şifre alabilir. Sadece şifreyi değil, soruyu ve cevabı da değiştirmelisiniz. Kolaylıklar ve sabırlar diliyorum...
Ayrıca son yazdıklarınızı okuyunca daha da sinirlendim, siz dönüp de unuttuğunuz yüzüğünüzü alıp takacak kadar dürüstsünüz, bu nedenle bu yalanlara sinirlenmeniz çok doğal. Ben de sizin gibi bir insanım, ömrüm boyunca ne fiilen ne de fikren hiç kimseyi aldatmadım. Abarttığınızı düşünmüyorum. Hele ki o "ayrılırsanız elalem ne der" mantığındaki arkadaşlara da hayret ediyorum, dünyaya elalemin ağzını susturmak için mi geldik, hayatımızı onlar hakkımızda konuşmasın diye harcamak için mi? Siz ne yaparsanız yapın, sizi çekiştirmek isteyen insanlar her koşulda bir şey bulur konuşacak, adam yerine koymadığımız insanların hakkımızda düşündükleri ve konuştukları da önemli olmamalı. Önemli olan mutlu ve huzurlu olabilmek...

pnrarsln
26-01-11, 16:01
ne kadar konuşmaya çalışsanda inkar edip seni kandırmaya çalışıcak
zor bi durumdasın
çekip gitsen de haklısın bağırıp çağırsan yada hiç bişi yapmasanda haklısın
bi süre bele sonra konuş yada durumu takip et derim
Allah sabır versin

pisipisi
Çok çok çok zor bir durum. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın çünkü benim gözümde de bu olay aldatılmanın daniskasıdır! Madem takip edip delil toplamaya karar verdiniz o zaman soğuk davranmayın, birşeylerin ters gittiğini farketmesin. Bir de bir an önce şifreyi eski haline getirip konuşmaları kaydedecek şekilde ayarlayın. Eğer şifresini unuttuğunu zannedip değiştirirse şifreyi tekrar bulmanız kolay olmayacaktır. Bu arada ben bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Eğer ki bilgisayarla ve takip işiyle ilgili yardıma ihtiyacınız olursa bana özel mesaj atabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olurum.

qDERYA
biz kadınlar genelde yapmışızdır
başka bi msn adresi ile yazışmayı mailleşmeyi dene

evlisin bu biraz zor olabilir ama o işteyken mailini cvp verebilirsin

ne bilim aklıma direk böyle birşey yapmak gelir benim:26:

takibe al
hrşeyden emin olduktan sonra yani önüne koyabileceğin bir delil olduktan sonra yapmak istediğini yap

ve konumaların onun aklında kalmaz
onu dinleme
canlarını en çok sessizlik acıtır

en güzel intikam ve can yakma yolu sessiz kalmaktır

chess
Sensible

valla bu yazdıklarından sonra ne diyeceğimi bilemiyorum, napmayı düşünüyorsun canım bundan sonra
bu arada şifremi unuttum deyip yeni şifre alabilir
hiç kuzenin ağzını aradın mı bu arada böyle bi mail meselesi varmı diye

Fides_
26-01-11, 17:01
çok üzüldüm. daha yeni evlisiniz en mutlu günlerinizde böyle bişey yaşamak daha bi ağır gelse gerek...

benim de 2.5 yıllık bi ilişkim var.(sevgiliyiz) bundan bi kaç ay önce seninkine benzer bi olay geldi başımıza. senin konunu okuduktan sonra bi kez daha düşünmeye karar verdim... benimde moralim baya bozuldu şu an...

mors
26-01-11, 17:01
cok zor bir durum..bundan sonra bi sure esine karsi mesafeni koru ama cok dikkat cekecek sekilde yapma.simdi bagirip,cagirip yuz goz olsan ne olacak kocaman bir hic..senin icini rahatlatmak icin yalanlar soyeleyecek..ona guvendigini ozellikle belirt yeri gelince..vicdanina vur..bir insan herseyden kcabilir ama vicdanindan asla kacamaz..diyorsan ki guvenemem artik..ayril..

iwy7
26-01-11, 19:01
Canım çok üzüldüm henüz bir aylık evli bir çift kumru gibi olmalıyken bu durum çok üzücü.
Evlilik öncesinde olması affedilir olmasını gerektirmez, hatta tam tersine bence...flört veya nişan döneminde yapan evliyken haydi haydi yapar. Bu dönemlerde ilişki daha tazedir, daha heyecanlıdır, ulaşılamaz olmanın cazibesi vardır. Nişanlıyken arayışta olan bir adam ömür boyu arayacaktır canım. Bazı erkekler var böyle hep arayan, tek kişiyle yetinemeyen sanırım senin eşin bunlardan. Şu an sessiz kalman çok iyi olmuş takipte ol, kanıtlarını sakla, emin olduğunda çık karşısına. Sonrası senin bileceğin iş. Ama güvenin bir kere yıkıldı, bundan sonra yerine gelirmi...Ayrıca biz kadınların önsezileri doğru çıkar, nişanlılıkta hissettiğin hiçde kıskançlık değilmiş çıktı ortaya işte. Seni en iyi sen tanırsın canım, neyi kaldırıp neyi kaldıramayacağını sen bilirsin.
Kaldıramayacağın yükü sakın sırtlanma, allah yardımcın olsun.

universDELI
26-01-11, 20:01
canım benim lütfen ani kararlar verme şuan çok üzgünsün ve bu psikolojiyle doğru karar veremeye bilirsin,birde şöyle düşün bu insan seni sevmeseydi neden seninle hayatını birlleştirsin ki,her insan hayatında hata yapabilir hemen kırk zorlukla kurulan yuvanı yıkma bence,aradan birkaç gün geçsin sakinleş biraz olsun kendine gel,bu arada bence tavırlarında bir farklılık olmasın ama takip etmeyide ihmal etme...sakin olduğunu ve iyi düşünebildiğine karar verdiğin bir an al karşına ve konuş durumu anlat, yazdığı mailleri sor,sonrada restini çek ne yapmak istediğini sor eğer söz veririse ve bu durum seni tatmin ederse affet etmezse de eyvALLAH dersini
ama hep yapıcılıktan yanayımdır anlamadan dinlemeden sorgulamadan karar verme lütfen..

Beren
26-01-11, 20:01
canım öncelikle çok üzüldüm durumuna bence sakin ol takipe et iyice emin ol sonuçta daha aldattıgına dair bişi bulamamışsın hemen öle üzülme belkide sadece oyunda biridir sadece arkdşlardır blmyrm ama önce bir toparlan kendine gel allah kimsenin basına vermesin böyle bir durum:KK43:

cemreeylul
26-01-11, 21:01
bazen konuşmamak cok daha iyi bi derstir
ben olsam çıkar giderdim, neden soruncada senin benden iyi tanıdıgın kızları sana ben mi anlatiym şimdi neden olarak derdim, ama bağırmadan sakince
görsünki seni yıkıp geçmemiş bu yaptıkları
sen hala ayaktasın
olgunlukla karşılayabiliyosun onun bu alçaklığını
umursamayabiliyosun da.

firarperest
Tüm şüphelerinizin birer yanlış anlamadan ibaret olmasını çok isterdim.
Sizin adınıza çok üzüldüm gerçekten.
Ne emeklerle kurulmuş yuvanın bir ayda bu derece temelinden sarsılması çok ama çok kötü..
Böyle şeyleri duyunca çok üzülüyorum.
İnsanlar nasıl bu kadar kötü olabiliyorlar şaşırıyorum.
Umarım bundan sonra herşey daha iyi olur sizin için.
Allah yardımcınız olsun.

UfuruktenPrenses
Çok üzgünüm.
Sevgili kardeşim açtığın bütün konulara cevap yazmıştım.
Konunuza az çok hakimim yani eşinin tarzını biraz anlamış gibiyim.
Eşinin daha önce yaptıkları bugünün sinyalini vermeye başlamıştı ama elbette çok sevdiğimiz adamlara kendimiz gibi bakıyor hiçbirşey konduramıyoruz.
Eşin benim anladığım kadarıyla flörtöz birisi.Yani bir kadınla sohbet etmek,tavla oynamak,ne bileyim birşeyler konuşmak belki azıcık cinsellikten bahsetmek onda çeşitli hazlar bırakıyor.
Ama bunu etkin bir hale getirip seni aldattığını düşünmüyorum.
Aama dersen ki senin başına gelse ne yaparsın,burada anlatmak bile istemem yapacaklarımı...
Fakat siz bir aylık evlisiniz ve eşin sanıyorum çook olgun bir adam değil.
Hala eski fingirdemeleri saçma salak muhabbetleri terketmekte güçlük çekiyor.
Bu bir takıntı da olabilir.Aynı durumda olan kadınlar da vardı bu sitede konu açmışlardı.
Eğer boşanmak istiyorsan bir oyun halinde bu ruh halini sürdürüp sahte bir ilişkiyi yürütebilrisin.
Ama boşanmak istemiyorum gerçekleri öğrenmek istiyorum dersen çok acı günlele birlikte bir yüzleşme yaşanacaktır.Öncelikle şunu kabul et ki inkar edecek ve sen gardın düştüğü anda ona inanacak konuyu kolayca kapatacaksın.ama bu yolu deneme acı çek gerçeklerle yüzleş onu da yüzleştir.ve böylelikle evliliğinizi kurtarın.
neler hissetiğini tam olarak bilemem ama bu ruh haliyle devam edersen kendi kendine edersin.
dularım seninle sana bir aylık evliyken bunları yaşatan adama ise ne diyeceğimi bilemiyorum.
Alla ıslah etsin bir an önce büyüsün dilerim geçici gençliğe has hatalardır dilerim olgunlaşır seni kaybetme korkusu onu tüketir ve adam olur.

Sensible
27-01-11, 00:01
Arkadaslar hepinize yorumlariniz icin tesekkür ederim.

Son gelismeleri icim yanarak yaziyorum. Olaylar yataklari ayirmaya kadar geldi.

Esimin hasta olmasi nedeniyle kayinvalidem bize geldi. Kayinvalidemle muhabbet ederken, esimde bilgisayar basinda birseye güldü. Ekrana dogru egildim, neye gülüyorsun dedim, ve okey salonunda hem oyun oynayip hemde muhabbet ettigini farkettim. Esim mahcup oldu, yüzünün rengi degisti gibi ama yüzünde cok sinir oldugum bir gülümsemede vardi. Sinirle kendimi geri cektim ve "elalemle oyun odalarinda muhabbeti birakta, bizimle ilgilen, annen senin icin bu sogukta ta nerden kalkti geldi" diyince, gülmeyi iyice abartti. Tamam kapatiyorum diyip bilgisayari kapatti hemen. Sonra tabi ben kendisiyle muhabbete girmedim, sadece kayinvalidemle muhattap oldum. Bu sefer tüm gün esim bana canimli, cicimli, oy seni yerimli konusarak yakinlasmaya basladi, ki ailesinin yaninda böyle birseyi asla yapmazdi, sert ve agir basli (!) takilir kendisi. Ben orali olmadikca o iyice üzerime düstü sonunda annenin yaninda yapma diye uyardim.

Kayinvalidem gittikten sonra, her ikimizde kendi bilgisayarlarimizin basina gectik. Esim yine bana ilgili, konusmaya calisiyor yakinlasmaya calisiyor, ben karsimdaki ilgiyi hic farketmemis gibi normal konusuyorum. Sonra bana "Okey oynayabilir miyim?" diye sorunca sert bir sekilde "kafana göre takil" dedim, yine güldü. Tamam dedi izin verdin oynuyorum. Izin vermedim ki sana dedim. Verdin, vermedin hem bana takiliyor hem gülüyor birseyler yapmaya calisiyor. Bende bu arada olaylari KKya aktarirken esim yerinden kalkti geldi yanima. Gitmesini ve isim oldugunu söyledim. Israrla isimin ne oldugunu ekrana bakmak istedigini söyledi. Gitmesini söyledim, gitmedi sarilmaya ve hala israrli bir sekilde ekrana bakmaya calisti. Sonunda yanlis birsey yapatigimi zannetmesin diye "sana ne yaptigimi sonra gösterecem, simdi git" diyince durakladi. Bakti gözlerime uzun uzun, gitti sigarasini icti ve geldi.

Tam karsisina gectim ve basladim konusmaya. "Bana dogrulari anlatacagina serefin üstüne yemin et dedim". Tabi yüz ifadesi hala mahcup. Rengi bir tuhaf. Yemin etti. "Seni hic birseyle suclamiyorum sadece bilmem gereken bazi seyler var bunlari bana anlatacaksin dedim tamam dedi. Dedim Almanyadan XXX bayan kim?? Durdu bi afalladi. Cok eskiden bir arkadasim dedi. Nerde tanistiniz diye sordugumda ise oyunda tanistik dedi. Peki nerden görüstün onunla diye sordum, msnden görüstük dedi. Hangi msnden diye sordum, önce söyleyemedi, sonra bi msnim vardi tam hatirlamiyorum dedi (hatirlamiyormus gibi yaptigi cok acikti), sonra ne hikmetse hatirladi msn adresini. Dedim o msnin sifresini bana verirmisin dedim. Hayir ya ne geregi var dedi. (Bu arada konusmamiz boyunca ben hep sakinim, oda sakin, mahcup ve saskin arti ärada bir gülüyor ben ne kadar karsisinda ciddi dursamda). Msnin sifresini istiyorum, ver lütfen dedim, hatirlamiyorumki acaba xxxx miydi dedi. Dedim ben sana söyleyeyim mi sifreyi? Sifre xxxx ve msninde 10-15 tane bayan var dedim. Evet dedi, onlar cok eskiden arkadaslarim dedi. Peki dedim bu almanyadaki xxx bayanla telefonda görüstünüz mü hic? Hayir dedi. Dedim numarasini istemissin ama oda sana "sende zaten vardi numaram ama yinede yaziyorum" diye numarasini vermis dedim. Ve ayrica vodafne hatti al ben seni arayacagim demissin dedim. Önce yok hayir aramadim dedi, sonrada aradan biraz gectikten sonra cani sIkkIndi o yüzden aradim dedi ama en basta o vermisti numrasini dedi. Dedim onun numarayi verip vermemesi ilgilendirmezki, sen neden aradin bu bayani, ve nisanlanmadan 2 hafta önce aramissin, ben bu olayi ozamanlar bilseydim ne olurdu sence dedim?? Ben onlarla birsey yasamadim, hepsi arkadasimdi savunmalarina basladi.

Dedim tamam hepsi arkadasindi kabul. Peki bu arkadaslarini neden benden gizledin? Dedi sen kizarsin diye. Dedimki benim kizacagimi bildigin halde, neden görüstün onlarla? Cevap veremedi kem küm etti. Benim disimda baska bayanlarla görüsme ihtiyacimi duyuyorsun dedim?? Hayir dedi. Peki neden görüstün benim istemeyecegimi bildigin halde" diye sordum. Ben yanlis birsey yapmadim, hepsi arkadasimdi dedi, cinsel konusmalrimiz bile olmadi dedi. Yani bu soruma cevap alamadim konusmamiz boyunca, neden yaptigini söyleyemedi. Tabi konusma ilerledikce ben sakin olamamaya sesimi yükseltmeye basladim elimde olmadan. Esim sakindi ama.

Bak dedim. Seni tehdit etmiyorum. Sadece icimdekileri söylüyorum. Suan bu evden gitmek istiyorum dedim. Bunu diyince gözleri acildi. Eger benden gizli tek bir is daha yaparsin, sana serefim üzerine yemin ederim, gözüm hic birseyi görmez ceker giderim dedim. Ben evden disari cikarken yüzügümü evde unuttuysam yol uzakta olsa dönüp aliyordum dedim, sanki o yüzük parmagimda yokken sana karsi sadik degilmisim gibi geliyordu dedim. Sen ise arkamdan is cevirmissin, benden sakladigin seyler olmus dedim. Sana beni aldattin demiyorum, ama bana dürüst olmadin ve yalan söyledin dedim. Askerlik subesine yazdigin bir mail vardi, o mailide bu adresten göndermissin, oysa bana farkli bir adres vermistin, ve o adresin htmailde aktif olmadigini ögrenmistim yinede birsey dememistim, ama simdi yalan söyledigin ortaya cikti dedim. Beni sok ettik, icimdeki mutlulugu heycani aldin gittin, güvenimi sarstin dedim. Neden yazistin o kadinlarla benden gizli? Gecen aksam "ben delikanli gibi tefecilerin karsisina cikmis adamim, korkmadim" diye bir muhabbetin olmustu dedim. Bana tefecinin karsisina cikacak adam lazim degil, bende cikarim onlarin karsisina, bana Allahtan korkup arkamdan gizli isler cevirmeyecek adam lazim dedim. Birdaha bu olay yasanirsa ben yokum dedim.

Tabi esim kendini savunuyor arada, ve laflarim fena oturdu, esim sinirlenmeye basladi, ben adam degilmiyim gibilerinden, beni gitmekle tehditmi ediyorsun demeye basladi ve gidiyorsan defol git diyince bende ipler koptu. Kapilari carpip girdim iceri arkamdan geldi. Sonra yataga girdim aradan baya bir zaman gecti ve yanima gelerek "sen bu gece evde kötü bir olay yasattin, nazarmi degdi noldu anlamiyorum ama bana söyledigin son laflardan sonra seninle yataklari ayiriyorum, seni suan eskisi kadar sevmiyorum, hatta hic haketmedigim laflari isittim bana "sen adammisin" demek istedin, ben seni aldatmadim bir yanlisim olmadi, sen beni haksiz yere sucladin" diyerek bagirdi. Bende karsilik verdim. "Sana beni aldattigini söylemedim, arkamdan gizli is cevirdin" dedim. Ve tabi tartisma uzadikca uzadi. Suan o salonda yatiyor ve ben odamdayim. Ben ona ne zaman güvenmeyi ögrenirsem ozaman yataklari birlestirecekmis. 1 saattir ben nasil bir adamla evlendimde kendimi nasilda harcadim diye agliyorum. Kendime kizginim. Yasattiklarina öfkeliyim. Ve hakliyken haksiz duruma düsürülmeye calistigim icin suan bu evi yakasim geliyor. Ben gitmek istiyorum.

iuwe
27-01-11, 00:01
Gerçekten çok zor yaşadıkların...

Sen şuan kendini suçluyorsun belki de göz göre göre nasıl böyle bir aptallık yaptım kandım diye ama emin olhiçbir şey senin suçun değil. Sen sadece sevdin ve güvendin.

Zeytinyağı gibi üste çıkmasına izin verme, kem küm etmesine ve diyaloğunuzun gidişine bakılırsa maalesef ki sen haklısın. Akışına bırak, her şey olacağına varır. Dua et bol bol hayırlısı için.