Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Evliligimin birinci ayinda ve soktayim!

xxDerinxx
26-01-11, 07:01
Allah böyle erkekleri kahretsin, ne kadar açgözlüler :KK43:
Diyecek bir söz bulamadım ben daha çok yenisiniz...
Keşke evlenmeden önce farketseydin :KK43:

yaowwwwssss
arkadaşlar evli değilim öncelikle bunu belirteyim

Bu durum evli olmadan yaşansaydı ayrılık kolaydı.

Ama malesef türk toplumunda 1 ayda geri dönen gelin e neler neler yakıştırılır

Haklı iken haksız duruma düşmelerden tutun daha neler neler

Bende eşinle otur konuş ve sonrasında yapacaklarına kara ver derim

Dranas
panik_sera
Gecenin 3 ünde ne duşu merak ettim.Ayrıca daha 1 aylık evlisiniz ve bütün foyaları meydana cıkmış.Bence çok iyi düşün,mantığınla hareket et.Zor bir durum yaa:18:
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
adam gecenin üçünde duş aldı diye suçlu oldu
aslında benim kocamda gece duşa girer:KK53:

esmer226
cnm bnm konularını okumustum.
öncelikle sakin durmaya çalış duygularını askıya al ve mantıklı düşün..
ben aldattıgını sanmıyorum açıkçası..
oyundan bahsediyo kocan bence o malum siteye üye ve okey falan oynarken tanıştıgı kişiler olabilir..
bende oyuna girdigimde pekala konusuyorum ortak olunca.
anneminde bisürü arkadaşı var ordan nette sürekli konustugu ama gerçekten masumane.
önemli olan nerde bırakacgını bilmek,kapılmamak,gerçek hayata taşımamak....pc yi kapattıgında herşeyin unutulması...
inşallah böyle masum bişeydir..

esmer226
panik_sera
Gecenin 3 ünde ne duşu merak ettim.Ayrıca daha 1 aylık evlisiniz ve bütün foyaları meydana cıkmış.Bence çok iyi düşün,mantığınla hareket et.Zor bir durum yaa:18:
.
pardon ama ne alakası var duşla ????

Maip
KiymiziAba
sadece merakımdan soruyorum:KK67:

nasıl unuttun onun yaptıklarını aynı yastığa baş koymaya devam ettin. bunlar basit şeyler değil nihayetinde , unutulacak gibi de değil. bugün olmazsa yarın aklına gelmez mi yaptıkları ? aynı anda sen dahil bir kaç kişiyi idare ettiği gerçeğini:KK37:
önceki sayfalarda uzun uzun yazmıştım :KK34:

chess
26-01-11, 08:01
esmer226
oyundan bahsediyo kocan bence o malum siteye üye ve okey falan oynarken tanıştıgı kişiler olabilir..
anneminde bisürü arkadaşı var ordan nette sürekli konustugu ama gerçekten masumane.
önemli olan nerde bırakacgını bilmek,kapılmamak,gerçek hayata taşımamak....pc yi kapattıgında herşeyin unutulması...
evet oyun lafları geçtiğine göre oyun arkadaşı, ama bence yinede netten tanıştığı başka bi kadınla samimi konuşmalar hoş değil, bugün masumsa o konuşmalar devam ettikçe yarın masumiyetini kaybedebilir.

aslında o maile gelen gönderilerden hangi oyun sitelerine girdiğini görebilir, o sitelere online olarak profilinden özel yazışmalara bakabilirsin

esmer226
chess
evet oyun lafları geçtiğine göre oyun arkadaşı, ama bence yinede netten tanıştığı başka bi kadınla samimi konuşmalar hoş değil, bugün masumsa o konuşmalar devam ettikçe yarın masumiyetini kaybedebilir.

aslında o maile gelen gönderilerden hangi oyun sitelerine girdiğini görebilir, o sitelere online olarak profilinden özel yazışmalara bakabilirsin
devam ettikçe kaybetmez insan kendisi isterse kaybeder tatlım..öncki yorumumda sölediğim gibi gerçek hayata taşınmadıgı,kapılmadıgı ve nerde duracağını bildiği sürece zararı yok bana göre..
tabiki hoş değil ama aklımızda binbir tilki dolaşırken şahsen en masumu bu dmi?
razı olmak anlamında sölemiyorum yanlış anlaşılmasın kendini daha iyi hissetme bazında..:KK23:

chess
esmer226
devam ettikçe kaybetmez insan kendisi isterse kaybeder tatlım..öncki yorumumda sölediğim gibi gerçek hayata taşınmadıgı,kapılmadıgı ve nerde duracağını bildiği sürece zararı yok bana göre..
tabiki hoş değil ama aklımızda binbir tilki dolaşırken şahsen en masumu bu dmi?
razı olmak anlamında sölemiyorum yanlış anlaşılmasın kendini daha iyi hissetme bazında..:KK23:
tabii insanın kendi elinde canım ama aldatma potansiyelini arttıracak bi durum yani, bunu kabul etmek lazım, en azından erkekler için potansiyeli artırır bence

Meg
esmer226

mesajınızın ilk bölümüne bişey diyemeyeceğim..
ancak kırmızı renkli bölüm çok düşündürücü bence..

o zaman evde yalnızken ve sıkıldığımız zamanlarda,
aşkım sevgilim vs vs vs vs diye konuşup elin adamlarıyla,
hatta belki daha da renklendirmek için cam açıp vakit geçirelim biz kadınlar da öylemi!
sadece sanalda kalıyo nasıl olsa diye de avunalım?
bırakın allah aşkına..

eLmayRa
Söyleyeceği şey şu: Sen kendin görmüşsün işte evlenmeden önceydi. Sadece arkadasız biz. Sana anlatsam ya da söylesem tepki gösterecektin bu yüzden sakladım. Seni seviyorum falan filan....

esmer226
chess
tabii insanın kendi elinde canım ama aldatma potansiyelini arttıracak bi durum yani, bunu kabul etmek lazım, en azından erkekler için potansiyeli artırır bence
aldatmayı isteyen adam zaten o potansiyeli taşır..
yazdıgım şeyler bu işin kuralı bence onlar oldugu sürece aldatma olmaz..
konuyu dagıttık sanırım.
acaba arkadaş naptı merak ettim..

xxDerinxx
meg
[/COLOR]

hatta belki daha da renklendirmek için cam açıp vakit geçirelim biz kadınlar da öylemi!
bırakın allah aşkına..
Katılıyorum...
Ne demek nerde duracağını bilmek lazım...
Reelde de olsa sanalda da olsa aldatmadır bu bana göre...
Pc'yi kapatınca unutmak da ne demek?

Dranas
umutefe
Söyleyeceği şey şu: Sen kendin görmüşsün işte evlenmeden önceydi. Sadece arkadasız biz. Sana anlatsam ya da söylesem tepki gösterecektin bu yüzden sakladım. Seni seviyorum falan filan...

Sana katılıyorum, vereceği cevap bu olacak. Gerçi konu sahibi şuan çevrimiçi değil. Mutlaka konuşmuşlardır.

esmer226
meg
[/COLOR]

bırakın allah aşkına..
kırmızı olan yerlerdede gayet hata yok arkadaşım..ben onları aşk veya sevgi,cinsellik için sölemedim.dostluk ve normal bir arkadaşlık olarak söledm..
aşk olarak anladıysan haklısın tepkinde..buna zaten bende tepki verirdim.

Meg
esmer226
kırmızı olan yerlerdede gayet hata yok arkadaşım..ben onları aşk veya sevgi,cinsellik için sölemedim.dostluk ve normal bir arkadaşlık olarak söledm..
aşk olarak anladıysan haklısın tepkinde..buna zaten bende tepki verirdim.
niçin tanımadığımız erkeklerle dostane muhabbet etme gereği var?
vakit geçirmek için,nasıl olsa sanal diye?
ne gibi bir gereklilik arz ediyor!

ben eşimin de vakit geçirmek için 'sanalda' kadınlarla muhabbet etmesini anlamlı bulamam!!!
konuları ne olursa olsun!
ve asla kabul edebileceğim şeylerden biri de değil..

julia__
aaaaaaaaa inanamıorum yaaaaa ne desem bilemedim cnm yaaa sanalda kendi kendini kandırmaktan baska bişiy deil bunun adı ama aldatma sanalda da olsa addatmadır bunun ötesi olamaz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! asla da kabul etmemm midem o kadar geniş deil çünkü

chess
ya bilmiyorum arkadaşım yanlış anlama ama benim senden aldığım enerji, senin bu konuda yanlış anlamalara açık olduğun, bence soğukkanlı olmalı, peşin hükümler vermemelisin
zaten eşini en iyi sen tanırsın, şuan cicim ayındasın, aklı başkasında olan bi insan cicim ayını cicim ayı gibi yaşamaz mesela, yapman gereken şey objektif bakabilmek, içinde konuşan tilkileri bi sustur, öyle tart derim

EseN77
bir ilişkide, bir evlilikte kimsenin bireysel arkadaşları, dostları olamaz. ateş ve barut yanyana durmaz. kadın kendine güvense adamdan birşey çıkar, adam kendine güvense kadından çıkar.. bir ilişki ciddiyse, bir evlilik varsa ortak dostlar ortak arkadaşlar olur... o kadar masum ve düzgün değil insanlar.. evli adamları ayartan bir sürü kadın varken ortalıkta ben bu kadar masum düşünemem.

Hı herkes özgürce kankalarıyla yalnız vakit geçirmek istiyorsa ne lüzüm var evliliğe, ciddiyetliğe... ?

Meg
EseN77
bir ilişkide, bir evlilikte kimsenin bireysel arkadaşları, dostları olamaz. ateş ve barut yanyana durmaz. kadın kendine güvense adamdan birşey çıkar, adam kendine güvense kadından çıkar.. bir ilişki ciddiyse, bir evlilik varsa ortak dostlar ortak arkadaşlar olur... o kadar masum ve düzgün değil insanlar.. evli adamları ayartan bir sürü kadın varken ortalıkta ben bu kadar masum düşünemem.

Hı herkes özgürce kankalarıyla yalnız vakit geçirmek istiyorsa ne lüzüm var evliliğe, ciddiyetliğe... ?
ayynenn Esenim :nazar:

esmer226
meg
niçin tanımadığımız erkeklerle dostane muhabbet etme gereği var?
vakit geçirmek için,nasıl olsa sanal diye?
ne gibi bir gereklilik arz ediyor!

ben eşimin de vakit geçirmek için 'sanalda' kadınlarla muhabbet etmesini anlamlı bulamıyorum!
konuları ne olursa olsun!
ve asla kabul edebileceğim şeylerden biri de değil..

aynı düşüncedeyiz aslında ama yanlış anlaşıldı sanırım yorumu tam olarak okuduysanız kafamızda başka başka tilkiler dönüp duruyosa bunlar daha masum kalıyo demiştm.

önemli olan nerde bırakacgını bilmek derken seviyeyi korumak aşmamak(cıvımamak) anlamında,
kapılmamak derken önemsememek hayatına karıştırmamak(yerli yersiz huzursuzluklar onlar için),
gerçek hayata taşımamak derken tlfn adres isim şehir yaş falan filan bilgilerini paylaşmamak anlamında sölemiştim.....

evet elin adamıyla karısıyla kanka dost olmaya hiçte gerek yok.sadece bu konuyla alakalı olarak arkadaşın eşi için sölenmiş bişeydi bu..yani en basitinden oyun arkadaşı olabibilir eger arada cinsellik aşk terbiyesizlik seviyesizlik barınmıyosa düşünülenlerden sonra gerçekten en hafifi kalıyo yukarda yazdıklarım.normalde kabullenemem zaten ama bu topikteki arkadaşın düşüncelerini hafifletmek çünkü zaten ortada bir konusma var ama bu şekilde olması daha masum demekti amacım.sanırım yanlış anlaşılı ve ben bukadar açıklamayı yaptım anlayan anladı zaten .

Meg
esmer226

aynı düşüncedeyiz aslında ama yanlış anlaşıldı sanırım yorumu tam olarak okuduysanız kafamızda başka başka tilkiler dönüp duruyosa bunlar daha masum kalıyo demiştm.

önemli olan nerde bırakacgını bilmek derken seviyeyi korumak aşmamak(cıvımamak) anlamında,
kapılmamak derken önemsememek hayatına karıştırmamak(yerli yersiz huzursuzluklar onlar için),
gerçek hayata taşımamak derken tlfn adres isim şehir yaş falan filan bilgilerini paylaşmamak anlamında sölemiştim.....

evet elin adamıyla karısıyla kanka dost olmaya hiçte gerek yok.sadece bu konuyla alakalı olarak arkadaşın eşi için sölenmiş bişeydi bu..yani en basitinden oyun arkadaşı olabibilir eger arada cinsellik aşk terbiyesizlik seviyesizlik barınmıyosa düşünülenlerden sonra gerçekten en hafifi kalıyo yukarda yazdıklarım.normalde kabullenemem zaten ama bu topikteki arkadaşın düşüncelerini hafifletmek çünkü zaten ortada bir konusma var ama bu şekilde olması daha masum demekti amacım.sanırım yanlış anlaşılı ve ben bukadar açıklamayı yaptım anlayan anladı zaten .
yani sadece bu konuya özel,konu sahibi kişiye özel bir yorum yaptınız öyle mi..:44:

peki sizin yorumunuzdur..

EseN77
Masum bir oyun arkadaşını neden eşinden saklasınki insan madem masumsa?
yada eşinin kızacağını bildiği birşeyi neden gizlice yapsın?
masumiyet göremiyıorum ben hiç hemde...

esmer226
26-01-11, 09:01
meg
yani sadece bu konuya özel,konu sahibi kişiye özel bir yorum yaptınız öyle mi..:44:

peki sizin yorumunuzdur..
cnm bnm konuya göre yorum elbette ama normal şartlarda da aynı şeyi söleyemem . konu sahibinin eşi zaten birileriyle konuşma yapmış iki seçenek var ya dostça konuşmuş olmalı yada başka biçimde (anladın sen) dmi..
ee sence hangisi daha az yıpratırdı??
tabikide yorumda belirttigim gibi pcyi kapatınca unutulması :KK34::KK34:

Sumak
ee bende esimin yanında oyun odalarında oluyorum ona soruyorum bazen kırıyım mı sence dıye..

bunu neden saklayayım kı sımdı ...

saklasam mutlaka bırsey olurdu ama ..

bılmıyorum Allah yardımcın olsun cok zor bir durum..

EseN77
Esimle nisanlilik ve sevgili dönemlerinde birbirimizden uzaktik hatirlar belki bazilariniz. Bu dönemde benim ufak tefek kiskancliklarim sebebiyle beni kesinlikle aldatmadigini altina basa basa hatta defalarca söylemisti. Ama yalan söylemis!!! Beni kandirmis!!! Yalanlarini tek tek bugün ögrendim.

demekki arkadaşımızın eşinin zaten potansiyeli varmışki arkadaşımız daha önce güven konusunu dile getirmiş. bizim bilmediğimiz konularda var sanırım... işte en büyük hata "evlenince değişir, seviyorum ben onu" diyip devamına davetiye çıkarmak.. nişanlılık sözlülük birbirimizi daha iyi tanıma adına geçirilen süreç değilmidir?

Meg
aslında 30-40 yaş aralığındaki erkeklerle evlenilmeli..
yaşadığını yaşamış,hevesini almış,bıkmış,tiksinmiş olmalı reelde ve sanaldaki iğrençliklerden..
merakı,ilgisi kalmamış olmalı,bıkmış olmalı bıkmış.!

bu şekilde her an tetikte,her an bir dedektif gibi iz sürerek ömür geçer mi ya..:KK47:

of çok can sıkıcı konular bunlar ya..Allah şaşırtmasın inşallahhh...

Allah yardımcın oldun sensiblem canım :KK19:

Maip
meg
yaşadığını yaşamış,hevesini almış,bıkmış,tiksinmiş olmalı reelde ve sanaldaki iğrençliklerden..

bu şekilde her an tetikte,her an bir dedektif gibi iz sürerek ömür geçer mi ya..:KK47:

öyle, erkekler zaten çok zor olgunlaşıyor, olgun ağır pozlarda takılsalarda hafifmeşreplikten bir türlü uzaklaşamıyorlar, ama şu da bir gerçek 30-40 olsa da her daim aç, bir türlü bu sanal muhabbetleri iğrençlik olarak görememiş, her an arayışta tavırları..... iğrendim bak :63: aman yok yok arada keşke ben de erkekler gibi olabilsem diyorum da, yok yok iyiki kadın olmuşum, en iyisi kadın olmak, erkek olmayı midem kaldıramazdı

Dranas
meg

Erkek erkektir. Yetmiş yaşında da olsa:KK52:

Maip
ve her an tetikte ömür geçmez tabii ki, ben erkekleri her an kontrol etmek için mi gönderildim dünyaya, işim gücüm var ayol, herkes kendinden sorumlu :KK34:

DELYSHE
26-01-11, 10:01
sevgilimle ilk tanıstıgımız zamanlarda benım ınternet tutkuma cok kızardı.Gerek kavga,gerek mükafatla beni vazgecirdi..
Kendısıde msn dahi acmayan biridir.tek yaptıgı direk pcye yüklenen oyunlarla eğlenmek...
Beni engellerken kızıyordum meger en dogrusunu yapıyormuş..
Artık malesef pcnin iyi niyetle kullanımı oldukça azaldı...
yok face yok twit yok okey salonları...
Eskiden adamları baştan çıkartan kadınlar olurdu,şimdi bi pc bile bu işi görüyor...

Sensible
26-01-11, 11:01
Kizlar merhaba,

Herkese tek tek cevap veremiyorum, zamanim kisitli ve esim bugün evde o yüzden uzun süre kalamiyorum pc basinda. Arkadasin bir tanesi gece yarisi ne dusu yazmis. Allah askina benim derdim ne senin derdin ne güzel kardesim. Neyse..

Dün yataga girdim sirtimi döndüm. Sarilmayi birak icimden iyi geceler demek bile gelmedi, ki zaten demedimde. Sonra üsüyorum sarilsana diyince yalandan kolumu uzattim beline o kadar. Dünden beri ona karsi mesafeli oldugumun farkinda. Birsey demiyor ama dahada bir fazla ilgileniyor ve sürekli gözleri bende. Ben ilgimi cok belli eden biriyim, ilgim azalincada birden azaliyor buz gibi oluyorum farkinda olmamasi imkansiz zaten.
Suan biraz daha sakinim düne göre. Ama yüzüne dahi bakmak istemiyorum. Bakmiyorumda zaten gerekmedikce. Kendimi hala kandirilmis gibi hissediyorum. Tanistigi kizlari oyun sitesinden bulmus zaten buna eminim, cünkü mail adresinde hep oyun sitelerinin mailleri var. Vodafone hatti al bana cagri at dedigi kizinda almanyadan oldugunu ögrendim. Kizin mail adresinin sonunda .de var. Almanyadan bir kizla ne konusabilir ki telefonda?? Hadi oyun sitesinde arkadas oldular, az cok muhabbe ettiler anladikta, telefonda ne konustu bunlar?? Demekki cok samimiydiler.

Suan hala icimde anlatilmaz bir öfke var. Bu bir ay icinde yasadigim o mutluluk ve heyecan bir gecede yerle bir oldu. Dün geceden beri düsünüyorum ne yapmam gerektigini. Sanirim bazilarinizinda dedigi gibi bir süre daha takip etmem gerek. Ve saglam delillerle karsima alip konusmam gerek. Cünkü ben ne desem inkar edecektir. Bende sap gibi kalacam ortada, herseyi sineye cekmis bir kadin olarak ömrümü süpheler icinde gecirecegim. Ben konusursam, gitmeliyim!!! Konustuktan sonra kalmamaliyim!
O mail adresiyle ilgili bir yalanini daha ögrendim. Onuda sonra yazacam kizlar suan cikmam lazim, kime yaziyorsun diyor. Sonra görüsürüz. Dua edin bana.

aydasu
Allah yardımcın olsun güzel kardeşim...
Dualarım seninle...

eLmayRa
Bi çok arkadaşın dediği gibi bu işlerde sessiz olmak gerekiyor. Fevri davranmak sadece karsındakinin anlık yalanlarını sığınmasını sağlıyor.

@Sensible eşine kızabilieceğin nokta yalan bence. Ben seni aldattığına inanmıyorum. Yani aldatılmış gibi davranmak yerine kandırıldığını anlat ona olur mu?

***Bu arada birşey daha eklemek istiyorum. Hicbir erkek kendini belli etmez. Yada bize kesin sonuçlar vermez. Bu adam aldatır ya da bu adam asla böyle birsey yapmaz diyemiyoruz maalesef. Benim 7 yıllık sevgilim (ki suanda eşim oluyor) bnm için ölürdü. Ondan ayrıldım bir gün ve intihar etti. O derece sever beni ama o da aldattı. Neyse ayrıntıya girmeyeyim. Asla asla dememek ve aklıselim davranmak lazım. O durumları yaşarken cok sorguladım. Elime gecen her detayı yüzüne vurdum. Sordum acıkla dedim. AMA en büyük yanlışım bu oldu işte. BU işler böyle yürümüyor. Sessiz sessiz ilerleyip herseyi suratına çarpmak gerekiyor. Kücük delillerle zaman kazanıyor (bütün bu söylediklerim bi haltlar karıstıranlar icin gecerli) Herseyden emin olup, karsısına cıkmak ve ondan sonra restleşmek gerekiyor. Devamsa devam tamamsa tamam....

Akıllı davranmak zor bu işlerde ama yine de biraz sukunet...

johnmaynard
ben olsam bunu anlamak için farklı bi meilden msj yollardım eşime tanışlm vs,ne cvp verck bakar ona göre davranırdım eğer kabul ederse zaten delilimde olurdu elimde inkar edemezde,hatta inanıp kabul ederse arkdşlığı samimi olup bi buluşma ayarlardım karşısında karısını görünce çok sevinirdi eminim.:KK52::KK52:fevri davranma bence biraz zaman ver ne yapıck bakalım allah yardımcın olsun..

flocke
empati yaparak kendimi sizin yerinize koyuyorum.böyle bir şey benim başıma gelseydi,sanırım önce bi şok geçirirdim,bunun ardından büyük bi öfke,güven kaybı, nefret hissederdim.bğyğk bi olasılıkla ardından da çöker ağlamaya başlardım...ev bana dar geleceği için ceketimi kaptığım gibi önce bi dışarda turlar kendimi toplamaya çalışırdım ve sakinleşene kadar ya da hissisleşene kadar dönmezdim.bu raddeye geldiğim vakit benim en tehlikeli ve en ciddi olduğum vakit olur,çünkü bağırmadan sinirlenmeden uyuşmuş gibi konuşursam,bu benim kendi kafamda sorduğum sorulara cevap bulduğum anlamına gelir,ve eğer karşımdaki beni kendi verdiğim cevaplara çelişkiye düşüremezse,ki bu çok güç olurdu,sanırım yapacağım şey kayıtsızca onu dinledikten sonra bavulumu toplar giderdim.gerçi o anki ruh halimi baz alırsam sanırım sadece nüfus kağıdımı ve bi miktar parayla da kapıyı sessizce örtüp de gidebilirim...ve ben kendimi biliyorum,gökten allah da inse dönmezdim...2çocuğuma rağmen.
bu yüzden durumunuz içimi çok acıttı,beni misal alın demiyorum ama öfkeyle kalkan zararla oturur.atacağınız adımı iyi düşünün diyorum sadece...