Bebek Yagi & Sac Uzatmak ?

aLiye03
30-01-11, 23:01
Kizlar 2 ay önce kuzenimle beraber gidip saclarimizi ayni model ve ayni uzunlukta kestirmistik (omuzdan kat kat..) Bugün kuzenimi gördüm gözlerime inanamadim, aynen böyle oldum yemin ederim :KK53: 2 ay önce omuzlarindan olan saclari gögüslerine kadar inmis nerdeyse... Ne yaptin ne uyguladin diye sordugumda, haftada 2 kez bebek yagi ile saclarina ve sac diplerine masaj yaptigini söyledi. Bildigimiz su bebeklere kullanilan yag yani...
Bu konuda bilgisi olan var mi, uzatma etkisi var mi gercekten bebek yaginin ?
Daha öncede duymustum bebek yaginin saca iyi geldigini, yumusattigini parlattigini ama uzattigini ilk defa duydum gözlerime inanamadim. ´Baska birsey kullanip banada bebek yagi diye yalan söylecegini sanmiyorum ama sizede sormak istedim. Bilgisi olan varsa bu konuda yorumlarinizi bekliyorum..

BULUTT
bende kullanıyorum ama şekil vermek için ne yalan diyim aman aman bi uzamam yok.gerçi masaj yapmıyorum.

biberdolma
valla cilde iyi geldiğini biliordum ama saç uzatmaya faydası olduğunu ilkkez duydum:KK53:

1Sen
Bende hiç duymamıştım.. Uygulama şeklini , ne kadar kaldığını v.s öğrenip yazarsanız denemek isterim.

biberdolma
bebek yağının saçı uzatması bbana pek inandırıcı gelmior ama deneyerek bişi kybetmeyiz sanırım evet denenebilir..ben daha çok vücuduma kullanıorum onu

pnrarsln
ben gece yatarken saç uçlarına sürüyorum kırıklar için
uzama için bi etkisi var mı ???? bilmiom

biberdolma
pnrarsln
ben gece yatarken saç uçlarına sürüyorum kırıklar için
uzama için bi etkisi var mı ???? bilmiom
peki kırıklara faydası oluo mu gerçekten_?

aLiye03
31-01-11, 07:01
Birsen82
Bende hiç duymamıştım.. Uygulama şeklini , ne kadar kaldığını v.s öğrenip yazarsanız denemek isterim.
Dedigim gibi haftada 2 kez sac diplerine masaj yaparak sürüp saclarin tamaminada sürdükten sonra 2 saat bekletip yikiyormus. inanilmaz yumusak yapmis saclarini bebek saci gibiydi valla. en önemliside saclari cokkk uzamiss, darisi benim ve sizlerin basina insallahh. bende bugun alip basliycam denemeye.

AyShE GuL
31-01-11, 09:01
cnm kuzeninin saçını düzenli masaj uzatmış olmasın bebek yağı da masajı kolaylaştırmıştır artı yumuşaklık vs... sonuçta saç derisi kan yoluyla besliyor saçları masaj da kan dolaşımını hızlandırır :KK34:

aLiye03
31-01-11, 09:01
AyShE GüL
cnm kuzeninin saçını düzenli masaj uzatmış olmasın bebek yağı da masajı kolaylaştırmıştır artı yumuşaklık vs... sonuçta saç derisi kan yoluyla besliyor saçları masaj da kan dolaşımını hızlandırır :KK34:
Haklisin canim, masaj saca iyi geldigini bende biliyorum. ama haftada 2 kez yagi sürerken bi 5 dakika masaj yapiyormus 2 x 5 dakika yapar haftalik 10 dakika masaj.. bununda uzamayi hizlandiracagini sanmam. ha günlük masaj yapilsa uzamada etkisi olur ama haftada 2 kez be$er dakikalik masaj uzamayi hizlandiracagini sanmam. bu yapisal ve bebek yagindan diye düsünüyorum ben. bugun bende basliycam sonuclari paylasirim.

pln397
31-01-11, 16:01
Bebe yağını 1 aydır saç uçlarına sürüyordum.Artık bundan sonra diplerine de süreceğim demektir:))Yapmadığım şey kalmadı.Bir yandan da saç bakım yağı olmadığından saçları dökermi diye düşünüyorum.

pnrarsln
31-01-11, 21:01
biberdolma
peki kırıklara faydası oluo mu gerçekten_?
evet oluyo ben uzun süre kullanmıştım şimdi içine gliserin ve gül yağı ekleyip kullanıyorum
çok işe yarıyo

sssssssss
1-02-11, 18:02
huhuu ben derimki derinize sürmeyin ama uçlara kırılar için ne yalan sölim benmde aklıma geldi daa yeni kestrdm bari kırıksız uzasın diyorum çam terebentini kullanmaya basladım bakalım ama kırık olsun istemyrm kızlar gliserini duydum ama sizce napım bebek yagımı glisernmi uçlar kuru olmasınn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

aLiye03
:nazar:
sssssssss
huhuu ben derimki derinize sürmeyin ama uçlara kırılar için ne yalan sölim benmde aklıma geldi daa yeni kestrdm bari kırıksız uzasın diyorum çam terebentini kullanmaya basladım bakalım ama kırık olsun istemyrm kızlar gliserini duydum ama sizce napım bebek yagımı glisernmi uçlar kuru olmasınn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Deriye neden sürmeyelim ??
Bebeklerin cildine sürülüyor.. Hatta yeni dogan bebegin sac derisi cok kepeklenir yeni dogdugu icin cildini yeniler.. o dönemde mesela doktor bana bebek yagi sürmemi önermisti, bebegimin sac derisine.. Zararli olacagini hic sanmam, cok sacma. Bide bebek yagi yani.. bebeklerin cildi cok hassastir, onlara özel yapilan yetiskinlere hic zarar vermez.

papatyam58
Bebek yağının uçlara sürence parlaklık ve yumuşaklık verdiğini hatta kabarmayı önlediğini biliyorum ama uzattığını ilk kez duydum diplere sürünce zararlı olacağını sanmam sonuçta bebeklerin vücuduna sürüülüyor

sssssssss
1-02-11, 19:02
ben bi yerde bakın badem yagı için duydum saç köklerini yumusatığı için dökülme yapar demişlerdi bnada oldukca mantıklı geldi nedeni ise saç kremini acaba neden diplere sürmüyoruz kızlar çünki dökülme yapıyor bnada bu mantıklı geldi kırıklarım için uçlarına sürücem ama gliserin konusundada fikirsizim anlıcan şekerim bu sadece bnm düşüncem tamam mı?

pln397
1-02-11, 20:02
aliye03, canım senin kuzenin saç uzattığını nereden duymuş?böyle bir yöntem varmıymış.Yoksa kendisi mi yapmış.Uçlarına sürüyordum kabarmaması için ama diplerine de uzaması için sürüldüğünü bilmiyordum.Uygulamayı düşünüyorum da

aLiye03
1-02-11, 22:02
sssssssss
ben bi yerde bakın badem yagı için duydum saç köklerini yumusatığı için dökülme yapar demişlerdi bnada oldukca mantıklı geldi nedeni ise saç kremini acaba neden diplere sürmüyoruz kızlar çünki dökülme yapıyor bnada bu mantıklı geldi kırıklarım için uçlarına sürücem ama gliserin konusundada fikirsizim anlıcan şekerim bu sadece bnm düşüncem tamam mı?
Sac kremini bebek yagiyla kiyaslaman yanlis. Söyledigin gibi sac kremini sac diplerine sürmeyin döker derler.. ama bebek yagi icin ayni sey söylenmiyo :) bebek yagini vücudun her yerine sürebiliyorsun.
Daha öncede yazdigim gibi doktorum önermisti benim bebegimin sac dipleri cok kepeklendigi icin..
Sac kremi gibi sac derisine zararli olsa doktor demezdi herhalde bebek yagi sür diye :)

aLiye03
1-02-11, 22:02
pln397
aliye03, canım senin kuzenin saç uzattığını nereden duymuş?böyle bir yöntem varmıymış.Yoksa kendisi mi yapmış.Uçlarına sürüyordum kabarmaması için ama diplerine de uzaması için sürüldüğünü bilmiyordum.Uygulamayı düşünüyorum da
Canim kuzenimde okuldaki arkadaslarindan duymus, onlarda hizli uzatmak icin kullandiklarini anlatinca kuzenimde uygulamaya baslamis. Kuzenimde baya ise yaramis ins darisi bizlerin basina..

casper87
2-02-11, 09:02
ya bende saçlarımın çabucak uzamasını istiyorum.şimdi bebek yağını mı denesem yoksa başka diğer topikde okuduğum sinemakili kür mü kararsız kaldım.:KK17::KK17:

sssssssss
3-02-11, 21:02
yawhu o bebiş sonucta allasen bacım sen bilirsin ben düşüncelerimi söyledim hı ewet kimse bna sormadı ama olsun ddm gibi uçlarına sürmek mantıklı gelmişti denedm ama agırlastırdı saçlarımı umarım saçlarınız dökülmez sonucta bilmiyorum yanlısmı düşünüyrm bebeklerde ztn belli bi süreden sonra tüylerinn cogu dökülür diye biliyrm ben:78:

aLiye03
sssssssss
yawhu o bebiş sonucta allasen bacım sen bilirsin ben düşüncelerimi söyledim hı ewet kimse bna sormadı ama olsun ddm gibi uçlarına sürmek mantıklı gelmişti denedm ama agırlastırdı saçlarımı umarım saçlarınız dökülmez sonucta bilmiyorum yanlısmı düşünüyrm bebeklerde ztn belli bi süreden sonra tüylerinn cogu dökülür diye biliyrm ben:78:
Agirlastirdi demissin.. sacina sürüp öylece gezmeyeceksin ki zaten ?
Sürdükten iki saat sonra yikamalisin sacindan.
Bebeklerin tügleri dökülür evet ama bu bebek yagindan kaynaklanan birsey degil :)
Saclari, ciltleri yenilendigi icin, sacta kepek ciltlerinde pul pul kabarmalar dökülmeler olur..

aLiye03
Ayrica bugun ben ilk kez uyguladim saclarim gayet guzel yumusadi parladi, hic agirlasma felan olmadigi dedigin gibi..
Benim saclarim acicidan ve boyadan cok yipranmisti uclari cok korumustu bebek yagi kuru sac uclarimi bile yumusacik yapti valla :)
Uzatmasa bile ben bakim olarak kullanicam cunki sacima bekledigimden de fazla iyi geldi.

sssssssss
cnm bende bebek yagından dökülür demedim bebeklerinn tüylerinin. zaten dökülüyor bebekler için problem yok demek istemiştim. bende badem yağı bepanthen evigen üçlüsnden bulmustum ddn yumusaklıgı neyse sana ii bakımlar bi kaç ay sonra sonucları yazarsın artık...

pln397
11-02-11, 21:02
aliye canım saçıma bebe yağı sürdüm.Sadece diplerine.Ne kadar bekleteceğim?Böyle yatayım yarın yıkarım diyorum.Sen nasıl yapıyorsun canım?

aLiye03
11-02-11, 22:02
pln397
aliye canım saçıma bebe yağı sürdüm.Sadece diplerine.Ne kadar bekleteceğim?Böyle yatayım yarın yıkarım diyorum.Sen nasıl yapıyorsun canım?
Canim ben sürdükten 2 saat sonra yikiyorum.. ama sabaha kadar beklemesinden bi zarar gelecegini hic sanmiyorum.

pln397
aLiye03
Canim ben sürdükten 2 saat sonra yikiyorum.. ama sabaha kadar beklemesinden bi zarar gelecegini hic sanmiyorum.
saçlar gece uykudayken daha çok beslenirmiş.Eşim bir ampul kullanyordu.Çok bilinen sadece eczanelerde satılan bir marka.Onun prospektüsünde yazıyordu.Yatmadan önce yapın diye.2kat etkili diye bazı bakımları geceleri yaparım hep.Bir de bakım yağları en az 4 saat kalmalıymış saçta.Daha azı etkili olmazmış.Bunu da tv'de bir uzmandan duymuştum

aLiye03
pln397
saçlar gece uykudayken daha çok beslenirmiş.Eşim bir ampul kullanyordu.Çok bilinen sadece eczanelerde satılan bir marka.Onun prospektüsünde yazıyordu.Yatmadan önce yapın diye.2kat etkili diye bazı bakımları geceleri yaparım hep.Bir de bakım yağları en az 4 saat kalmalıymış saçta.Daha azı etkili olmazmış.Bunu da tv'de bir uzmandan duymuştum
Bak bunu ben bilmiyordum söyledigin cok iyi oldu canim cok tsk ederim paylastigin icin.. bidaha yaptigimda bende yatmadan sürüp öyle yatiim. cogu sac maskelerinde hep 2 saat derlerya.. bende bunun icin 2 saat sonra yikardim hep :26:

pln397
12-02-11, 13:02
aLiye03
Bak bunu ben bilmiyordum söyledigin cok iyi oldu canim cok tsk ederim paylastigin icin.. bidaha yaptigimda bende yatmadan sürüp öyle yatiim. cogu sac maskelerinde hep 2 saat derlerya.. bende bunun icin 2 saat sonra yikardim hep :26:
Canım ben onların yalancısıyım.Tabi sana iyi gelir mi bilmiyorum.Benim gözüm karadır.Ben saatlerce durduruyorum.Ama bir sakıncası var mı bilmiyorum.sonra sana bir zararı olmasın.

valhala
20-02-11, 22:02
pln397
Canım ben onların yalancısıyım.Tabi sana iyi gelir mi bilmiyorum.Benim gözüm karadır.Ben saatlerce durduruyorum.Ama bir sakıncası var mı bilmiyorum.sonra sana bir zararı olmasın.
yarın bende yapacağım kızlar...

mahsumdegiliz
21-02-11, 03:02
kizlar benim saclarim avuc avuc 1 ay boyunca resmen dökülüyordu sacim azaldi incecik kalmisdi bende gece yatmadan evvel findikyagi sürdüm yatdim sabah yikadim ve sacdökülmesini aninda kesti siddetle tavsiye ederim

birde bebegiyagini deniyim saclarimin biran evvel uzamasi lazim:18:

aLiye03
21-02-11, 12:02
casper87
ya bende saçlarımın çabucak uzamasını istiyorum.şimdi bebek yağını mı denesem yoksa başka diğer topikde okuduğum sinemakili kür mü kararsız kaldım.:KK17::KK17:
aklina en cok yatan hangisiyse onu dene canim.. ikisini birdende uygulaya bilirsin.. ben bir cok yöntemi ayni anda deniyorum.

aLiye03
pln397
bende artik gece yatmadan sürüp strecleyip uzerinide 3-4 tane tülbentle sarip yatiyorum:KK1:
ama sen sade sac diplerine demissin, ben saclarimada suruyorum yumusacik yapiyor.

aLiye03
valhala
yarın bende yapacağım kızlar...
iyi haberlerini bekliyorum tatlim :KK16:

aLiye03
mahsumdegiliz
kizlar benim saclarim avuc avuc 1 ay boyunca resmen dökülüyordu sacim azaldi incecik kalmisdi bende gece yatmadan evvel findikyagi sürdüm yatdim sabah yikadim ve sacdökülmesini aninda kesti siddetle tavsiye ederim

birde bebegiyagini deniyim saclarimin biran evvel uzamasi lazim:18:
canim oncelikle gecmis olsun.. bahar geliyor ondan olabilir. ama sana tavsiyem bi doktora git kan tahlili yaptir, belki demir, cinko, biotin, vitamin eksikligi vardir..

bebe yagini denemekten bisi kaybetmezsin, uzatmasa bile müthis bakim yapiyor.. ama benimde beklentim uzatmasi tabi..

pln397
21-02-11, 16:02
kızlaben daha bir kere yapabildim.Yaptığım o kadar çok bakım var ki.Buna bir türlü sıra gelemedi.
ama ben asıl iksirimi buldum kızlar.Saçlarımın bukleleri geri geldi.:KK66:

aLiye03
21-02-11, 17:02
pln397
kızlaben daha bir kere yapabildim.Yaptığım o kadar çok bakım var ki.Buna bir türlü sıra gelemedi.
neymis hemen aciklaaa :KK57:

BULUTT
21-02-11, 17:02
pln397
nasıl geldi bukleler bende merak ettim sölersen sevinirim.

pln397
21-02-11, 20:02
aLiye03
turplu su canım.Sana özel mesajda yazmıştım.turplu su topiğine yazdım.Bakabilirsin

pln397
aLiye03
turplu su canım.Sana özel mesajda yazmıştım.turplu su topiğine yazdım.Bakabilirsin

pln397
BULUTT
nasıl geldi bukleler bende merak ettim sölersen sevinirim.
turplu su canım.Sanırım sen de yapıyorsun.Turplu su topiğine yazdım.Bakabilirsin

aLiye03
pln397
WOW :KK53:
Turplu su mu bukle bukle yapti sacini ??
saclarin düzmüydü ya da saclarin zaten dalgaliydi turplu su mu bunu iyice ortaya cikardi ?

pln397
aLiye03
WOW :KK53:
Turplu su mu bukle bukle yapti sacini ??
saclarin düzmüydü ya da saclarin zaten dalgaliydi turplu su mu bunu iyice ortaya cikardi ?
benim saçım dalgalı. en son 4 yıl önce oryal yapıldı. ama buklelerini bozmuştu ve bir türlü düzelmemişti.daha öce demiştim kuaför saçımı çok kötü tiftik tiftik kesti diye.
turplu suda yumurta var.yumurtada keratin var.Tabiri caizse saçı tamir ediyor.1 haftadır kullanıyorum.4 kere yaptım.İlk yapmada birden saçımdaki değişikliği farkettim.
Bugün turplu sudan sonra pantene 7-24 sürdüm ve yine buklelerim oldu.:KK66:

valhala
21-02-11, 21:02
pln397
benim saçım dalgalı. en son 4 yıl önce oryal yapıldı. ama buklelerini bozmuştu ve bir türlü düzelmemişti.daha öce demiştim kuaför saçımı çok kötü tiftik tiftik kesti diye.
turplu suda yumurta var.yumurtada keratin var.Tabiri caizse saçı tamir ediyor.1 haftadır kullanıyorum.4 kere yaptım.İlk yapmada birden saçımdaki değişikliği farkettim.
Bugün turplu sudan sonra pantene 7-24 sürdüm ve yine buklelerim oldu.:KK66:
mmm..turplu su ..hadi bakalım..sıra bunda galiba..belki bana da yarar..nasılsa yağ yok içinde ,yağlandırmaz da...
sağol tatlım..
deneyeceğim :KK71::KK71:

pln397
21-02-11, 22:02
valhala
mmm..turplu su ..hadi bakalım..sıra bunda galiba..belki bana da yarar..nasılsa yağ yok içinde ,yağlandırmaz da...
sağol tatlım..
deneyeceğim :KK71::KK71:
yumurta sarısını mutlaka koy canım. deneyimlerini yazarsın sonra...

BULUTT
pln397
turplu su canım.Sanırım sen de yapıyorsun.Turplu su topiğine yazdım.Bakabilirsin
hımm sağol canım ama ben yumurta koyamıyorum ondan mı eksik kaldım bu durumdan. teşekkür ederim

valhala
pln397
yumurta sarısını mutlaka koy canım. deneyimlerini yazarsın sonra...
tamam tatlım...
yazacağım..inşallah benim saçıma da yarar seninki gibi..

pln397
1 haftada yarım cm'den fazla uzadı ayrıca.3aydır boşuna oyalanmışım.Siyah turp bulursanız daha iyiymiş ve kabuklarıyla rendeliyorsunuz

valhala
pln397
1 haftada yarım cm'den fazla uzadı ayrıca.3aydır boşuna oyalanmışım.Siyah turp bulursanız daha iyiymiş ve kabuklarıyla rendeliyorsunuz
o zaman ben sadece bunu yapayım haftada 1 ve de başka bir şey yapmayayım..böylece daha iyi anlamış olurum ve de başka yöntemlerle vakit kaybetmemiş olurum..
sağol canım benim :KK16::KK16:

pln397
valhala
o zaman ben sadece bunu yapayım haftada 1 ve de başka bir şey yapmayayım..böylece daha iyi anlamış olurum ve de başka yöntemlerle vakit kaybetmemiş olurum..
sağol canım benim :KK16::KK16:
canım turplu su topiğine bak önce nasıl yapıldığını araştır. 2 günde bir yapanlar var.Benim ilk haftam.Ben de öyle yaptım. suyunu 2 bardak koysan yeter.3-4 bardak su çok geliyor.Posasını elinle iyice sıkarsın zaten.Özü çıksın.