Balık Yağı Hapları

kkontess
4-02-11, 20:02
merhaba hanımlar :KK3:

ilk öğretim dönemim boyunca hep balık yağı kullandım,o dönemler hiç hasta olmadım,faydasını gördüm.
yaklaşık 10 senedir filan kullanmıyorum
şimdi hapları var eczanelerde
aramızda kullanan var mı merak ettim?
artıları eksileri nedir? ve tabiki de bizim için önemli olan kısımlardan biri; kilo yapıyor mu?
kalp hastalıkları vb bakımdan faydası olduğu söyleniyor...
(Allah'a şükür bi hastalığım yok ama geleceği de düşünmek lazım)
deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum
teşekkürler

:119::126:

Alice in Wonderland
ayy kkontescim banada ufakken balık yağı ve balık yumurtası yedirmişler hep ama şuan kullanmıyorum bende faydalı olduğunu duydum ama bilmiyorum ki dr tavsiyesi ilemi alınır acaba ???:26:

kkontess
hiç bilmiyorum ki tutim:KK50:
bugün eczanede alımkar olmuş annem,tv de de çok duymuş ününü ama deneyimli insanların fikirleri başka olur diye topik açayım dedim:KK59:

ema1
4-02-11, 21:02
Unutkanlığa iyi geldiği için kızım içmişti 6 kilo verdi

kkontess
ema1
Unutkanlığa iyi geldiği için kızım içmişti 6 kilo verdi
unutkanlığı geçti mi peki canım?
kızınız kaç yaşında?
herhangi bi zararı oldu mu ve doktor kontrolünde mi kullandınız?

çok sordum ama pardon:KK59:

ema1
kkontess
unutkanlığı geçti mi peki canım?
kızınız kaç yaşında?
herhangi bi zararı oldu mu ve doktor kontrolünde mi kullandınız?

çok sordum ama pardon:KK59:
17 yaşında liseye gittiği için kolay ezberlesin diye doktor uygun gördü kilo alır derken 6 kilo verdi

kkontess
ema1
17 yaşında liseye gittiği için kolay ezberlesin diye doktor uygun gördü kilo alır derken 6 kilo verdi
anladım canım teşekkür ederim:KK71:
ah keşke bana da verdirtse :KK60:

serapd
5-02-11, 10:02
kkontess

ilk öğretim dönemim boyunca hep balık yağı kullandım,o dönemler hiç hasta olmadım,faydasını gördüm.
artıları eksileri nedir? ve tabiki de bizim için önemli olan kısımlardan biri; kilo yapıyor mu?
teşekkürler

Merhaba kkontess,

Doktorumuza danıştık ve eşim 2 aya yakın bir süredir kullanıyor. LDL yi düşürüp HDL yükseltme özelliğine sahipmiş. Ayrıca uygun diyet ve haftada 3 gün yüksek performanslı spor ile 5 kilo verdi. Kan yağları yüksekti ve karaciğerde 2 . seviyede yağlanma vardı. Önümüzdeki ay kontrole gideceğiz. Ben sadece diyet yapıyorum,umarım eşim kadar kilo kaybım olur.

kkontess
5-02-11, 11:02
serapd
Merhaba kkontess,

Doktorumuza danıştık ve eşim 2 aya yakın bir süredir kullanıyor. LDL yi düşürüp HDL yükseltme özelliğine sahipmiş. Ayrıca uygun diyet ve haftada 3 gün yüksek performanslı spor ile 5 kilo verdi. Kan yağları yüksekti ve karaciğerde 2 . seviyede yağlanma vardı. Önümüzdeki ay kontrole gideceğiz. Ben sadece diyet yapıyorum,umarım eşim kadar kilo kaybım olur.
canım o dediklerin ne ? :26: ldl hdl filan:KK50:
doktora danışmadan kullanılmıyor sanırım bu şey.
bi de günde kaç kere kullanıyor eşiniz?

serapd
5-02-11, 12:02
kkontess
canım o dediklerin ne ? :26: ldl hdl filan:KK50:
doktora danışmadan kullanılmıyor sanırım bu şey.
bi de günde kaç kere kullanıyor eşiniz?
Bence de doktora danışmadan kullanılmamalı. LDL kötü huylu kolesterol HDL ise iyi huylu kolesterol.
Eşim günde 2 kapsül kullanıyor. Genellikle kahvaltının hemen ardından.1 vitamin kompleksi+2 balık yağı kapsülü kullanıyor. xxxx

sbaran
5-02-11, 12:02
kkontess

teşekkürler

ben sadece boy uzattığını biliyorum :))

kkontess
5-02-11, 13:02
sbaran
ben sadece boy uzattığını biliyorum :))
boyum bu saatten sonra uzamaz herhalde :KK60:

kkontess
serapd
Bence de doktora danışmadan kullanılmamalı. LDL kötü huylu kolesterol HDL ise iyi huylu kolesterol.
Eşim günde 2 kapsül kullanıyor. Genellikle kahvaltının hemen ardından.1 vitamin kompleksi+2 balık yağı kapsülü kullanıyor. xxxx.
anladım canım , teşekkür ederim
evet doktora sormak farz oldu :KK61:

Asmin
ben de merak ettim ogrenirsen faydasini nasil kullanildigini bize de anlat.. takipe aliyorum basligi..

kkontess
tabiki de asmin'cim:KK61:

Tortellini
Ben balık yağı hapını kısa sure once kullandım .
bana noroloji uzmanı dr. önermişti , unutkanlığım olduğu için
cunku ben bir hipotrpidit hastası oldugum için unutkanlıgı tetıklıyordu

bana doktorum kilo ve kabızlık yapar dıye uyarmıştı
ama her ikiside olmadı
kıloda veremedım sabıt kılomda kaldım ..

şunu biliyorum ; gelişigüzel kullanılmıyor , mutlaka doktora sorulması gerekıyor
ve zihni kuvvetlendırıyor .

..gozlerindekibulut..
5-02-11, 19:02
Bana da biyoloji öğretmenim vakti zamanında şöyle demişti balık yağı erkeklerde boy uzatır ama bayanlarda KİLO yapar demişti o yüzden bayanlar kullanmasın demişti.Hapı da aynı işlevi görür heralde ama boy uzatmanın da belli bir yaşı vardı galiba.

kkontess
..gozlerindekibulut..
Bana da biyoloji öğretmenim vakti zamanında şöyle demişti balık yağı erkeklerde boy uzatır ama bayanlarda KİLO yapar demişti o yüzden bayanlar kullanmasın demişti.Hapı da aynı işlevi görür heralde ama boy uzatmanın da belli bir yaşı vardı galiba.
yağını ben de kullandım küçükken
hiç hasta olmuyordum o dönem ,kilo da almamıştım :26:
boy konusunda bi şey diyemiyorum çünkü gelişme çağımdı zaten...

kkontess
Tortellini
Ben balık yağı hapını kısa sure once kullandım .
bana noroloji uzmanı dr. önermişti , unutkanlığım olduğu için
cunku ben bir hipotrpidit hastası oldugum için unutkanlıgı tetıklıyordu

bana doktorum kilo ve kabızlık yapar dıye uyarmıştı
ama her ikiside olmadı
kıloda veremedım sabıt kılomda kaldım ..

şunu biliyorum ; gelişigüzel kullanılmıyor , mutlaka doktora sorulması gerekıyor
ve zihni kuvvetlendırıyor .
dahiliyeciye mi sorsak kuşum?

..gozlerindekibulut..
5-02-11, 21:02
kkontess
yağını ben de kullandım küçükken
hiç hasta olmuyordum o dönem ,kilo da almamıştım :26:
boy konusunda bi şey diyemiyorum çünkü gelişme çağımdı zaten...
anlıyorum..........................

serapd
6-02-11, 16:02
kkontess
anladım canım , teşekkür ederim
evet doktora sormak farz oldu :KK61:
Rica ederim. Eş dost tavsiyesiyle tedavi sistemimiz o kadar yaygın ki:KK50: Bence kullandığımız ekstra her şeyi dr'a danışmakta fayda var.

kkontess
6-02-11, 17:02
serapd
Rica ederim. Eş dost tavsiyesiyle tedavi sistemimiz o kadar yaygın ki:KK50: Bence kullandığımız ekstra her şeyi dr'a danışmakta fayda var.
haklısın canım ama sormamdaki asıl amaç kilo meselesiydi.
doktor verdi diye kan hapı içmiştim bundan bi kaç sene önce
3 ayda 10 kilo aldım davul gibi şiştim
o zamandan beri de eski kiloma dönemedim
halbuki kilo aldırmayan kansızlık tedavileri de varmış...
bunu duyduğumda üzülmüştüm
o yüzden buradaki doktoralara da pek güvenmiyorum
aynı şeyi bi daha yaşamak istemiyorum

serapd
6-02-11, 18:02
kkontess
haklısın canım ama sormamdaki asıl amaç kilo meselesiydi.
doktor verdi diye kan hapı içmiştim bundan bi kaç sene önce
3 ayda 10 kilo aldım davul gibi şiştim
o zamandan beri de eski kiloma dönemedim
halbuki kilo aldırmayan kansızlık tedavileri de varmış...
bunu duyduğumda üzülmüştüm
o yüzden buradaki doktoralara da pek güvenmiyorum
aynı şeyi bi daha yaşamak istemiyorum
Haklısın,seni çok iyi anlıyorum. Ben ve ailemin bir doktoru var. Hepimiz O'na gideriz. Tüm aile hastalık hikayemizi bilir,büyük anne ve babaların ölüm sebepleri dahil. Demek istediğim şu, iyi olduğuna inandığın,deneyimlediğin bir hekim edinip hep onunla devam etmek.
Benim de kansızlık sorunum vardı. Yılda 4 kür ilaç alırdım. Beslenme düzenimi değiştirdim şimdi eskisi kadar tedavi almama gerek kalmıyor. Tabii beslenme düzenim evlilikle beraber değişti ve 12 kilo aldım:KK30: Et yeme alışkanlığım neredeyse yokmuş,farkında bile değildim.
Bağışıklığını güçlendirmekse amacın balık yağı gibi ciddi ve riskli bir ürün yerine ekinezya ya da benzeri bitkisel bir ürün kullanabilirsin belki,aklında bulunsun.:80:

kkontess
6-02-11, 19:02
serapd
Haklısın,seni çok iyi anlıyorum. Ben ve ailemin bir doktoru var. Hepimiz O'na gideriz. Tüm aile hastalık hikayemizi bilir,büyük anne ve babaların ölüm sebepleri dahil. Demek istediğim şu, iyi olduğuna inandığın,deneyimlediğin bir hekim edinip hep onunla devam etmek.
Benim de kansızlık sorunum vardı. Yılda 4 kür ilaç alırdım. Beslenme düzenimi değiştirdim şimdi eskisi kadar tedavi almama gerek kalmıyor. Tabii beslenme düzenim evlilikle beraber değişti ve 12 kilo aldım:KK30: Et yeme alışkanlığım neredeyse yokmuş,farkında bile değildim.
Bağışıklığını güçlendirmekse amacın balık yağı gibi ciddi ve riskli bir ürün yerine ekinezya ya da benzeri bitkisel bir ürün kullanabilirsin belki,aklında bulunsun.:80:
ne kadar güzelmiş doktor işiniz
bizde tüm aile dağınık,başka şehirlerde
haliyle sabit bir doktorumuz yok:KK59:

bana kalsa kullanmayacağım da işte annem tv de filan görünce,aklına düşmüş
bağışıklıktan ziyade ilerde kalp - damar hastalıkları olasılığını düşürmek için istiyor kullanmamı.
aile büyüklerimizde kalp-tansiyon var hep...

biranne54
6-02-11, 21:02
ben de kilo yapmadığını unutkanlığa iyi geldiğini ,yani zihni kuvvetlendirdiğini duydum.

pnrarsln
6-02-11, 22:02
ben 4 yaşından beri kalp hastasıyım kapakçıklarda sorun vardı şimdi eskiye oranla çok iyiyim Allaha şükür tedavim devam ediyo
senelerce balık yağı kullandım belli bi zaman sonra midem kaldıramadı artık
ara verdik sonra tekrr başladım bu sefer hapını kullanmaya başladım
hala da kullanıyorum
sabah akşam aç tok farketmiyo bi tane alıyorum
bende kilo problemi olmadı hiç
hep 50-55 arası gelirgider kışın çok yatmaktan 55 i bulurum:KK17: genelde 52-53 kiloyumdur
bünyeye göre etkisi değişiyo bence

kkontess
biranne54
ben de kilo yapmadığını unutkanlığa iyi geldiğini ,yani zihni kuvvetlendirdiğini duydum.
iştah açtığı için kilo da yapar mı ki diye düşünmüştüm,teşekkür ederim canım:KK71:

kkontess
pnrarsln
ben 4 yaşından beri kalp hastasıyım kapakçıklarda sorun vardı şimdi eskiye oranla çok iyiyim Allaha şükür tedavim devam ediyo
senelerce balık yağı kullandım belli bi zaman sonra midem kaldıramadı artık
ara verdik sonra tekrr başladım bu sefer hapını kullanmaya başladım
hala da kullanıyorum
sabah akşam aç tok farketmiyo bi tane alıyorum
bende kilo problemi olmadı hiç
hep 50-55 arası gelirgider kışın çok yatmaktan 55 i bulurum:KK17: genelde 52-53 kiloyumdur
bünyeye göre etkisi değişiyo bence
geçmiş olsun canım:KK71:
yağı çok fena evet
ben 1çorba kaşığından sonra koca bi bardak portakal suyu içerdim mutlaka

sonra bi gün doktorun teki 'o iğrenç şeyi neden içiriyosun çocuğa' diye anneme kızınca,bıraktık :26:
ne acayip doktorlar var,gel de güven:KK47:

Jivall
7-02-11, 08:02
kkontess
iştah açtığı için kilo da yapar mı ki diye düşünmüştüm,teşekkür ederim canım:KK71:
tatlım benım bı yakınım var 2 kardes bunlar ıkısıde bırbırınden zayıff çalı gibiler anneleri onlara balık yağı hapı almış iştah açıp kilo alsınlar die 2 aydır falan kullanıolarmış etkiside simdilik iyiymiş hemen hemen herseyı yiyorlarmışş iştah açtığı için sanırım :KK53:

siyah-düş
7-02-11, 10:02
kızlar bende bunu kardeşim için almayı düşünüyorum kardeşim çok küçük yaşıtlarına göre erkek 13 yaşına gircek hazıranda 30 kilo 135cm boyu var tamda gelişme çağı faydalı olurmu acaba biraz araştırdımda bu haplar 2 çeşitmiş içinde balığın karaciğerinin yağı olanlar pek faydalı değilmiş falan diye okudum ama biz nerden anlıycaz hangisi olduğunu..ayrıca kardeşim için balık yağından hariç bi öneriniz varsada bekliyorum kızlar lütfen..

serapd
8-02-11, 08:02
kkontess
ne kadar güzelmiş doktor işiniz
bizde tüm aile dağınık,başka şehirlerde
haliyle sabit bir doktorumuz yok:KK59:

bana kalsa kullanmayacağım da işte annem tv de filan görünce,aklına düşmüş
bağışıklıktan ziyade ilerde kalp - damar hastalıkları olasılığını düşürmek için istiyor kullanmamı.
aile büyüklerimizde kalp-tansiyon var hep...
Akdeniz diyeti en iyi ve risksiz yöntem olabilir sizin için. Bizim ailede de var kalp damar sorunları. 45-50 yaşından sonra ilaç kaçınılmaz. Sabah bol yeşillikli kahvaltı, öğle ve akşam sebze,yağı azaltılmış yoğurt,haftada 2-3 balık ve mutlaka zeytinyağı. Bizim mutfağa zeytinyağı ve sade yağ dışında bir şey girmez. Margarin,tereyağı asla kullanmayız.
Bir de doktorumun tavsiyesiyle folik asit alıyorum. Folik asit yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda var. Günlük ihtiyacımız 400mcg. Damar sağlığı için gerekli bir molekül.

kkontess
8-02-11, 09:02
serapd
Akdeniz diyeti en iyi ve risksiz yöntem olabilir sizin için. Bizim ailede de var kalp damar sorunları. 45-50 yaşından sonra ilaç kaçınılmaz. Sabah bol yeşillikli kahvaltı, öğle ve akşam sebze,yağı azaltılmış yoğurt,haftada 2-3 balık ve mutlaka zeytinyağı. Bizim mutfağa zeytinyağı ve sade yağ dışında bir şey girmez. Margarin,tereyağı asla kullanmayız.
Bir de doktorumun tavsiyesiyle folik asit alıyorum. Folik asit yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda var. Günlük ihtiyacımız 400mcg. Damar sağlığı için gerekli bir molekül.
yoğurt hiç tüketmiyorum aslında çok büyük eksiklik :KK59:
diğerlerinden yana sorunum yok
zeytinyağı has kullanırız biz de,izmirliyiz zaten
:KK69:
sağolasın canımm

pnrarsln
8-02-11, 11:02
kkontess
geçmiş olsun canım:KK71:
yağı çok fena evet
ben 1çorba kaşığından sonra koca bi bardak portakal suyu içerdim mutlaka

sonra bi gün doktorun teki 'o iğrenç şeyi neden içiriyosun çocuğa' diye anneme kızınca,bıraktık :26:
ne acayip doktorlar var,gel de güven:KK47:
sağol canım
evet öyle malesef doktorlara bile güvenilmiyo artık zaten bi sağlık sorunu yaşadığım zaman 2-3 farklı doktora gdiyorum ben birinin dediğini ötekisi tutmuyo
sağlıklı bişey balık hapı
bide balık yiyemiyosan benm gbi kullan derim kilo yaparsada bırakırsın

balbocegi1990
8-02-11, 16:02
düzenli balık yemeyen her insanın kullanması gereken birşeydir. kilo yapar mı şimdi bu bünyeye göre değişebilir. ben kilo almak için içiyodum ama hiç alamadım mesela. bence abartılmadığı sürece kilo yapmaz. minicik haplar yafu :KK8:

balbocegi1990
düzenli olarak balık yemeyen birinin mutlaka kullanması gereken bişiy. kiloya gelince bence yapmaz dozunu aşmazsan. ben sırf kilo almak için kaç yıl içtim ama bana mısın demedi :KK60: haftada 1-2 balık yenmesi gerekmiş.ama düzenli balık yiyosan gereksiz bişey.

kkontess
eskiden yemiyordum ama artık her hafta yiyorum balık :KK61:

serapd
8-02-11, 17:02
kkontess
yoğurt hiç tüketmiyorum aslında çok büyük eksiklik :KK59:
diğerlerinden yana sorunum yok
zeytinyağı has kullanırız biz de,izmirliyiz zaten
:KK69:
sağolasın canımm
Aaaaa. Ne hoş ben de İzmir' liyim:) Çok mutlu oldum...

kkontess
8-02-11, 17:02
serapd
Aaaaa. Ne hoş ben de İzmir' liyim:) Çok mutlu oldum...
:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

1Sen
8-02-11, 18:02
Üç senedir balık hapı kullanıyorum. Kesinlikle kilo problemim olmadı , aksine kilo vermeme ciddi yardımcı oluyor.. Kullanım şekline riayet edince sorun olmuyor..

Kilo almak isteyenler yemekten yarım saat önce, kilo vermek isteyen ya da almamak isteyenler yemekten 30-45 dk. sonra içmelidir..

Birde islam konseyi ve sağlık bakanlığının kabul ettiği balık hapları kullanılmalıdır.. Çünkü jelatin kullanılıyor ve bu jelatinin hangi hayvanlardan yapıldığını söylememe gerek yok. Ben foreverin balık hapını kullanıyorum , bu sertifikalar mevcut.

kkontess
8-02-11, 18:02
aa o açısını bilmiyordum hiç birsen :KK53: bilgilendirme için teşekkürler

çikolataprenses
9-02-11, 07:02
slm kızlar bende kızıma içiriyorum seven seas diye bir marka var portakal aromalı. tadı da güzel zinco mega çıktı şimdi tadı kokusu balık gibi kokmayan birde octamar içiriyorum. inanın iştahını düzenledi. bende kilo yapar diye içemiyorum hiç :KK43:

kkontess
9-02-11, 08:02
çikolataprenses
slm kızlar bende kızıma içiriyorum seven seas diye bir marka var portakal aromalı. tadı da güzel zinco mega çıktı şimdi tadı kokusu balık gibi kokmayan birde octamar içiriyorum. inanın iştahını düzenledi. bende kilo yapar diye içemiyorum hiç :KK43:
heh ben de küçükken o markanın yağını içmiiştim
ay kaç gündür adı neydi diye düşünüyordum :86:

1Sen
9-02-11, 10:02
kkontess
aa o açısını bilmiyordum hiç birsen :KK53: bilgilendirme için teşekkürler
Evet bu önemli bir ayrıntı.Rica ederim kkontess..

Birde unutmuşum yazmayı.Aç içinde ilk bir kaç gün gaz yapar, mide guruldaması yapar; fakat bir kaç güne alışıyor bünye.

kkontess
9-02-11, 10:02
Birsen82
Evet bu önemli bir ayrıntı.Rica ederim kkontess..

Birde unutmuşum yazmayı.Aç içinde ilk bir kaç gün gaz yapar, mide guruldaması yapar; fakat bir kaç güne alışıyor bünye.
tmmdr onu da yazayım bi köşemee:KK69:

puttanesca
9-02-11, 11:02
doktor gerek duymadıkça gidip alıp kullanmayın e ve d vitamini fazlası karaciğer ve böbreklerde sorun yaratıyormuş bildiğim kadarıyla bu vitaminleri yoğun olarak içeriyormuş

Surre
13-02-11, 17:02
üniversitede bilgisayar hocam,sizler öğrencisiniz bilgileri zihninizde kalıcı olarak tutmak için balık yağı hapı için demişti..kendisi 70 küsür yaşındaydı ve çok faydasını gördüğünü söylüyordu unutkanlık için..ben önemsemedim pek..ama 2. yılımda kullanmaya başladım sınav dönemimde..Konsantrasyonu müthiş derecede sağlıyor,ezberim kuvvetlendi,unutkanlığım azaldı vize ve finallerimde daha başarılı oldum.sadece sınav dönemi kullanmıştım..şu aralar kullanmıyorum..tekrar başlasam iyi olacak aslında..ben marinkap isimli balık yağı kapsülünü kullanmıştım..

kkontess
sağolun kızlarr
ay sınavlarda bana da çok yarar o zaman :90:

Surre
kkontess
sağolun kızlarr
ay sınavlarda bana da çok yarar o zaman :90:
ben çok faydasını gördüm
unutkanlığıma çok iyi geldi..ama devamlı kullanmak lazım..tabi bir süre ara verilip,yeniden başlamalı..nihayetinde hap yani..

month
14-02-11, 22:02
ben hamileyken kullandım 3 ay 4. ayında bıraktırdı dr çünkü çok kilo aldırıyo bence kullanmayın kızlar iştah açıyo ve saçları çok sıklastırıyo hiç dökülme falan olmuyo

parola
22-02-11, 20:02
Bu balik yagi eczanelerde satiliyor ve cok faydali diye biliyorum. Hatta teyzem ictiginde belindeki agri bile gecmisti, bir ay boyunca iki kasik bir fincana koyup koklamadan kafaya dikeceksiniz. ama kokusu igrenc oluyor, ardindan hemen portakal yemek gerekiyor.ben denedim icemedim, bir ara kilo almak icin bir iki hafta icmeye calisarak eziyet cekmistim. Aslinda su haplardan denemek lazim. ayy yazarken kokusu aklima geldi, suratimin sekli degisti :KK50: