Eşimin kız kardeşi ,yardım edin lütfen

missapexia
8-02-11, 23:02
merhaba bayanlar.. biraz açık olucam kusura bakmayın.. benim eşimin 17 yaşında bir kız kardeşi var. eşim pcde geçmişte girilen sitelere bakarken onun insanların girip (kamerayla) sanal seks yaptığı bir siteye girdiğini görmüş. ve en son pc başındayken kış mevsimine göre gayet açık kıyafetler giydiğini söyledi. eşim çok sinirlendi doğal olarak. ben yanlış bir şey yapmasını engellemeye çalıştım. şu an şehir dışında olduğu için bir şey yapamadı zaten ama yarın geri dönecek ve çok korkuyorum ters tepecek bir şeyler yapmasından. böyle bir durumda ne yapılır ben de bilmediğimden bir öneride de bulunamadım. fikirlerinizi söyleyin lütfen..

Chitlenbik
peki eminmisiniz onun girdiğine? Ay zor bir durum ya :18: hele birde kız çocuğu... Umarım yanlış kararlar vermez eşiniz... Onu sakinleştirmeye çalışı ilk başta.. Ay aklıma da bişi gelmiyoki :18:

Takma_Kirpik
missapexia
merhaba bayanlar.. biraz açık olucam kusura bakmayın.. benim eşimin 17 yaşında bir kız kardeşi var. eşim pcde geçmişte girilen sitelere bakarken onun insanların girip (kamerayla) sanal seks yaptığı bir siteye girdiğini görmüş. ve en son pc başındayken kış mevsimine göre gayet açık kıyafetler giydiğini söyledi. eşim çok sinirlendi doğal olarak. ben yanlış bir şey yapmasını engellemeye çalıştım. şu an şehir dışında olduğu için bir şey yapamadı zaten ama yarın geri dönecek ve çok korkuyorum ters tepecek bir şeyler yapmasından. böyle bir durumda ne yapılır ben de bilmediğimden bir öneride de bulunamadım. fikirlerinizi söyleyin lütfen..
korkmakta cok haklısın. yani sence eşin kızmakta haklı mı? ya yanlış düşündüyse? yanin senin fikrin ne

lilla
yani gorumcenız bu sıteye bakmıs gerı kapamıs olamazmı..ben anlıyamadım fiili olarak bısey yapmısmıdır.

lilla
9-02-11, 00:02
bence esınızın yerıne sızın bı abla gıbı karsınıza alıp ıkaz etmenızde fayda var..sız konussanız..

missapexia
ben eşime istersen ben konuşayım dedim ama sakın dedi. bir şey de yapamıyorum. yani o en son görümcemi pcde gördüğünde üzerinde gayet açık bir kıyafet varmış. kış mevsimindeyiz yani düşünün.. bir şey yaptı mı yapmadı mı bilemiyoruz tabi ama o siteye girmiş olması bile eşimi çileden çıkardı. ve evet siteye onun girdiği kesin. bilgisayarı kullanan başka kimse yok çünkü..

Takma_Kirpik
lilla
bence esınızın yerıne sızın bı abla gıbı karsınıza alıp ıkaz etmenızde fayda var..sız konussanız..
bende sana katılıyorum

MLKMLK
Canımm zor bir durum eşin bence kötü şeyler yapmasın karşınıza alıp düzgünce konuşun görümcenizle eşiniz ve siz daha büyük şeylere yol açmadan

Takma_Kirpik
ya mesela beni bilgisayarım çökmüştü tamirciye götürdüğümde şok olmustum unku sırf pkk sitelerine girmiş gözüküyordum.. ınanamadım ama adam bana korkma dedi yan linkler oluyormus sitelerde sen girmesende pc giriyormuş. anlattı baya bişi teknik olarak ama düşün yanii.. neler neler oluyor netee

missapexia
valla bilemiyorum hanımlar. hani korkumun nedeni döver falan değil yanlış anlaşılmasın. kesinlikle şiddete kalkışmaz ama çok kısıtlar diye düşünüyorum. ailesine söyler mi bilmiyorum. kayınvalidem sinir krizleri geçiren bir insandır. bunu öğrenirse çok kötü olacak.. arada kalakaldım..

missapexia
Takma_Kirpik
ya mesela beni bilgisayarım çökmüştü tamirciye götürdüğümde şok olmustum unku sırf pkk sitelerine girmiş gözüküyordum.. ınanamadım ama adam bana korkma dedi yan linkler oluyormus sitelerde sen girmesende pc giriyormuş. anlattı baya bişi teknik olarak ama düşün yanii.. neler neler oluyor netee
keşke öyle olsa canım.. ama eşim emin olmadan bu kadar kızmazdı çünkü o da bu pc işlerinden anlayan biri. keşke dediğin gibi çıksa, görümcem adına da çok endişeleniyorum çünkü..

mnla
pop-up tir ayol...daha neler. gerci hic bilmiyorum bu kizcagizin sosyo-kulturel gecmisini ama ailesinin evinde bunu yapacak kadar gozu kara degildir...

bazen internette bir sayfaya girince baska bir sayfa kendiliginden acilir ya... ve cogunlukla abuk sabuk sitelerin reklamidir. oyle birseyler olmustur. benim hic aklim almadi sanal seks olayini. daha 17 yasindaymis ve abisinin fln kontrol edebilecegi bir pcde izlerini birakmasi da hic akla yatmiyor. yaniliyorsunuz bence. tepki vermeden once emin olun..

bikbik123
canım bence cook dikkatli davranmalsnz. sonucta karsınızdaki daha cocuk aklı basında olsa bu hareketleri yapmazdı. ters tepecek bir hareket yapmamalı bence eşin. allah korusun neler duyuyoruz, kız kendini baskıda hisseder saçma hareketler filan yapar. tabiiki yaptığı inanılmaz yanlıs ama lutfen tepkilerinizi doğru verin. allah yardımcınız olsun canım...

missapexia
bikbik123
canım bence cook dikkatli davranmalsnz. sonucta karsınızdaki daha cocuk aklı basında olsa bu hareketleri yapmazdı. ters tepecek bir hareket yapmamalı bence eşin. allah korusun neler duyuyoruz, kız kendini baskıda hisseder saçma hareketler filan yapar. tabiiki yaptığı inanılmaz yanlıs ama lutfen tepkilerinizi doğru verin. allah yardımcınız olsun canım...
amin amin.. Allah şu kıza akıl fikir versin de başını belaya sokmasın. zaten eşim şehir dışında onun özlemini çekmek yetmiyor gibi bir de bunlar çıktı başıma. sağ salim atlatalım da şu sorunu başka bir şey istemiyorum..

Chitlenbik
peki görümcenin bundan haberi varmı? yani abisinin yakaladığından?

missapexia
hayır. henüz yok. mutlu mesut hayatına devam ediyor şu anda..

smuwiLa
9-02-11, 01:02
İnsallah bir yanlıslık vardır. :26:

kurdelam
9-02-11, 06:02
Düzgün ve mantıklı bir şekilde konuşmaktan kimseye zarar gelmez.Neden bu kadar stres yaptınız görümceniz adına?Eşiniz en fazla konuşur medenice.Belki giriyordur öyle sitelere.
Uyarmakta fayda var.Belkide aklının ucundan geçmemiştir böyle siteler o zaman eşiniz en fazla kendi aklındaki soruları kardeşiyle paylaşmış olur yani hiç kimse birşey kaybetmez.

kahveci
9-02-11, 08:02
nette gezinirken bazen pat diye o tür siteler açılıyor.bence hemen celallenip kızın günahını almayın.kış günü açık giyindiğine mi bağlıyorsunuz bir tek?
içinizi bu kadar kolay fesatlaştırmayın.

esmer226
9-02-11, 10:02
ya nette gezerken pat die karşımıza çıkan sayfalardandır o bence önemli bişey yok ortada.okadar kişi varken evde bunu yapacak kadar cesaretli olamaz bi insan..açık giyinmesi de bunla ilgili deildir bana göre..

1Sen
9-02-11, 10:02
Her nekadar pc'den anlıyor desenizde eşim, o sitelerin meraktan mı girildiğine ya da kullanmak için mi girdiğini anlayamaz.. Belki o sitelere meraktan girmiştir, süslü giyinmesinin nedenide makeradan bir arkadaşıyla konuşuyordur bu yüzden giyinmiştir.

Aralarındaki bağı bilmiyorum fakat dğzgünce konuşacaksa konuşmalı, baskıcı bir tavır , kızın aklında yoksa bile onu aklına sokmaktır.. Ayrıca bu kadar endişeli bir abi ise ve pc den anlıyor diyorsanız neden şifre koymuyor bu sitelerin girişimini engelleyen. ?

greeneyesegs
9-02-11, 11:02
bence hiç karışma sonuçta kız yanlış bişeyler yapıyosa abisi olarak elbette müdahale etmeli ama ciddi boyutta kızı dövmeye veya canına kastedecek bişey yapacağını anlarsan o zaman müdahale et sakinleştirmeye çalıştır eşini.eğer gerçekten kız böyle şeyler yapıyosa durum ciddi .çekip kenara güzel güzel bayan bayana konuşun uyarın .ters konuşursan sen yenge olduğun için arada kalırsın.çok dikkatli konuş konuşacaksanda derim

greeneyesegs
9-02-11, 11:02
geçekten böyle bişey yapıyosa evdeki bilgisayara şifre koymak çözüm değil.bence yaptığının hata olduğunun farkına varmalı ve başına çok kötü işler gelebileceğini bilmeli.bi uzmandan yardım alınabilir

Takma_Kirpik
9-02-11, 14:02
aslında kıza farkettirdiğinizde çok utanacak ve bu baska sıkntılara yol açmasın? yaşı cok kritik

kendra
9-02-11, 14:02
internette gezerken benimde karşıma pat diye bu siteler çıkıyor, gözatma geçmişindede görünüyor, bende evde açık giyinen bi insanım kış olmasına rağmen ne yani bende mi sanal seks yapıyorum, çok emin olmadan kızı üzmeyin derim:KK6: