2011 Kasım Anneleri

bebegim_01
24-05-11, 11:05
fatmakoca
yani yapmak istediğin değişiklikleri bir kerede değilde 2 kerede yap canım
öyle yaptım canım yine sorun verdi
Mesajınızda veya Kullanıcı imzanızda 101 adet Grafik kullandınız. Öngörülen Grafik sayısı ise 100 adettir. Lütfen geri giderek Grafik sayısını öngörülen adete indirin.
bir kerede yapıncada bu sorunu verdi anlamıyorumm

deniznus
Merhaba,

Ankara'da gittiği doktordan memnun olanlar var mı acaba? Bir de Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde doğum tecrübesi yaşayan? Eşleri normal doğuma alıyorlar mı? Özel oda tutulursa normal doğum orada mı oluyor? Bilgi verebilecek birileri varsa çok sevinirim.

Sedus
SevdeBilge
Yatak odam çok büyük değil. Park yataklar baya geniş oluyor. Sığar mı bilmiyorum. Ölçüp biçmek lazım. Bambu beşikler oluyor ya onlar baya küçük, odama onlar sığar gibime geliyor. Diğerleri çok yer kaplıyor. Anne yatağının yanına mutlaka bir şeyler almak gerekiyor ama bizim yerimiz çok yok, yatağımız çok geniş, eşime demiştim, biz bununla sığamayız diye, o çok ısrar etmişti, şimdi bebeği ortamıza koyup yatabiliriz, o kadar geniş. :KK9: Gerçi o zamanda gözüme uyku girmez, bebeği ezeriz diye korkarım. Ayy çok kararsızım. Cinsiyet belli olsa da daha detaylı araştırmaya girebilsem.:97:
Aynı durum benim odamda da söz konusu. Oyun parkları 1 m genişlik istiyor en azından. Bu gün gidip ölçeyim dıştan dışa çünkü satarken hep içten içe ölçüyü verip yanıltıyorlar. Ben kesinlikle oyun parkı alıcam zor olacak sığması ama benim bu evimde bahçem var orada ilerde rahat ederim yazlıktada kullanırım şehir dışına rahat götürürüm nerde yatırcam diye düşünmem.

KolikAnne
Sedus
Aynı durum benim odamda da söz konusu. Oyun parkları 1 m genişlik istiyor en azından. Bu gün gidip ölçeyim dıştan dışa çünkü satarken hep içten içe ölçüyü verip yanıltıyorlar. Ben kesinlikle oyun parkı alıcam zor olacak sığması ama benim bu evimde bahçem var orada ilerde rahat ederim yazlıktada kullanırım şehir dışına rahat götürürüm nerde yatırcam diye düşünmem.
Ben de park yatakları beğeniyorum. Renkli renkli çok şekerler. Bazılarının yanında ekstra gözleri filan oluyor. İyice büyük oluyorlar. Benim de elime alıp metreyi hem odayı hem yatakları bir ölçmem lazım. :97: Benim yeğenimin yatağı var, o korkuluklu olanlardan, 1 yaşına girecek daha yatmadı bile. O yataklarda hiç kimsenin bebeklerini yatırdıklarını görmedim, ne küçükken, ne de büyüdüklerinde. Tecrübeli annelerden fikir almamız lazım. Ona göre alışveriş yaparız. Ayy inşallah o günler gelse de sağlıkla, hayırlısıyla bir sürü cici alsak. :KK16:

fatmakoca
SevdeBilge
Ben de park yatakları beğeniyorum. Renkli renkli çok şekerler. Bazılarının yanında ekstra gözleri filan oluyor. İyice büyük oluyorlar. Benim de elime alıp metreyi hem odayı hem yatakları bir ölçmem lazım. :97: Benim yeğenimin yatağı var, o korkuluklu olanlardan, 1 yaşına girecek daha yatmadı bile. O yataklarda hiç kimsenin bebeklerini yatırdıklarını görmedim, ne küçükken, ne de büyüdüklerinde. Tecrübeli annelerden fikir almamız lazım. Ona göre alışveriş yaparız. Ayy inşallah o günler gelse de sağlıkla, hayırlısıyla bir sürü cici alsak. :KK16:

benim kuzenim 6 aydan beri bebeğini kendi odasına gecirdi tek uyuyor .. alıssın diye yaptı öncesindede park yatakta kendi yanlarında yatırdı. o park yatakta kıs boyunca salonda yaz gelince balkona tasındı..bende bu sekilde planlıyorum kısmetse.. zaten benim kuzen süper bir model .. arastırması filan da cok olmustu herseyi ona soruyorumm..

fatmakoca
bebegim_01
öyle yaptım canım yine sorun verdi
Mesajınızda veya Kullanıcı imzanızda 101 adet Grafik kullandınız. Öngörülen Grafik sayısı ise 100 adettir. Lütfen geri giderek Grafik sayısını öngörülen adete indirin.
bir kerede yapıncada bu sorunu verdi anlamıyorumm

birazbekle canım sonra tekrar denersin .. neden olduğunu bende anlamadım..

Princess of Rain
fatmakoca
bizden biride daha önce bunu yasamıstı sanırım Princess of Rain di yanlıs hatırlamıyorsam..

Ama aklımıza kötü seyler getirmeyelim ki kötü şeyler olmasın..

Dün aksam eve giderken yolda eşimle konusuyorduk.. aslında dedi drun pek bi fonksiyonu yok Allaha kalmıs hersey.. cok haklı.. Allah bizim ne yasamamızı isterse onu yasıyoruz.. tabi bu tedbiri elden bırakmak anlamına gelmiyor..

Leylacım sende panik yapma Allahın izniyle bişeycik olmaz progestanı al , kendine dikkat et ve bol bol dua et.. öpüyorum canım
evet benim canim herseyimiz yolundayken bebegim 16. haftada dustumu desem erken dogummu desem ne desem bilemiyorum.once suyum geldi sonra kanamam ama nasil kanama, kabus gibi bir durum Allah kimseye gostermesin,dusmanimin basina vermesin.inanin cok zor toparlanmasi yeniden hayata tutunmasi 1 yil cok acilar cektim,cektik hala aklima geldikce kendimi zor tutuyorum aglamamak icin ama yapacak birsey yok.verende Rabbim alanda Rabbim insallah bu bebegimizi bize bagislar sag,saglim.

16.haftama az kaldi korkularim var ama icimi ferah tutmaya calisiyorum doktorum %30 dusuk riskin var dedi.Rabbimden umit kesilmez.

Allah yar ve yardimcimiz olsun.Amin!

ayrica doktorum her hamile kadin 20 haftalik olunca dusuk riski ortadan kalkiyor demisti bana lutfen kendinize dikkat edin hic birseyimiz garanti degil bu dunyada:KK50:

KolikAnne
Princess of Rain
evet benim canim herseyimiz yolundayken bebegim 16. haftada dustumu desem erken dogummu desem ne desem bilemiyorum.once suyum geldi sonra kanamam ama nasil kanama, kabus gibi bir durum Allah kimseye gostermesin,dusmanimin basina vermesin.inanin cok zor toparlanmasi yeniden hayata tutunmasi 1 yil cok acilar cektim,cektik hala aklima geldikce kendimi zor tutuyorum aglamamak icin ama yapacak birsey yok.verende Rabbim alanda Rabbim insallah bu bebegimizi bize bagislar sag,saglim.

16.haftama az kaldi korkularim var ama icimi ferah tutmaya calisiyorum doktorum %30 dusuk riskin var dedi.Rabbimden umit kesilmez.

ayrica doktorum her hamile kadin 20 haftalik olunca dusuk riski ortadan kalkiyor demisti bana lutfen kendinize dikkat edin hic birseyimiz garanti degil bu dunyada:KK50:
Canım çok geçmiş olsun. Bunu yaşayan çok kadın var. Allah kimseye yaşatmasın. Sabır versin sana da. İnşallah sağlıkla kavuşacaksın bebeğine. Dua etmemiz lazım. Dediğin gibi kimsenin garantisi yok. Rabbimize emanet miniklerimiz ve tabi bizler...

Sedus
SevdeBilge
Canım çok geçmiş olsun. Bunu yaşayan çok kadın var. Allah kimseye yaşatmasın. Sabır versin sana da. İnşallah sağlıkla kavuşacaksın bebeğine. Dua etmemiz lazım. Dediğin gibi kimsenin garantisi yok. Rabbimize emanet miniklerimiz ve tabi bizler...
SevdeBilge
Benim doktoruma gelen bir bayan 16.hafta bebeği düşmüş. :KK43: Hem de o ana kadar herşey o kadar iyiymiş ki doktorum da şaşırmış. Daha önce kanaması vs. hiçbir şey yokmuş. USGde herşey normalmiş. Yani 12 hafta bitti, herşey yolunda dememek lazım. Her an her şey olabilir. Allah'a emanet bebeklerimiz. İnşallah sağ salim kucağımıza alırız. Bir de kızlar bizim yakınımızda birisi ilk doğumunu yaptı. Bebek çok yaşamadı. :KK43: Eşim hatta cenazesine gitti, kadın şuan çok kötüymüş, kendine gelememiş daha. Çok zor bir acı. Allah kimseye yaşatmasın. İnsan hamile kalınca herşey tamam sanıyor. Ama maalesef öyle değil. Doğana kadar ve doğduktan sonra bir sürü zorluk bizi bekliyor. İnsanız, her dert bizim için, dermansız dert vermesin Allah. Bu kötü haberleri paylaştım moralini bozmak için değil, Allah korusun kötü birşeyle karşılaşırsak boşluğa düşmeyelim. Doktorum demişti bana, senin haftaya yaşamaya garantin var mı, benim de yok, senin de yok, bu bebeğin de yok, Allah'a emanetiz hepimiz demişti. Çok doğru... Rabbim korusun hepimizi.
Böyle şeyler okudukça aklımı kaybetcek gibi oluyorum. Benim kuzenimde ikinci bebeğini doğduktan 3-4 gün sonra kaybetti. arkasından 2 tane daha oldu bebeği. Aslan parçaları 3 erkek yeğenim var. Hepsi birbirinden kuduruk.:KK60:

Sedus
Princess of Rain

Benim bugün doktor randevum var. Aşağıdan pıt pıt vuruyor şuanda. Acıktı herhade.:KK9: 16+6 olduk bakalım doktora sorucam tüm endişelerimi.

ilgimdisi
fatmakoca
ilgimdısı

canım sana da ticker yapalım.. takip etmek ii oluyor bizim için kac haftalık bebeğin diye.. istersen tabii.. sat ve muhtemel d. tarihi yetiyor hazırlamak için..

ayy.. ne ıyı olurr ama bn anlamamkı ole seylerdenn.. 22 ocak son sat muhtemel dogum 2 kasım cıkıo ultrasonda.. nasıl yapıcm zahmet olmazsa anlatrmısn cnm???

Princess of Rain
oyle sevdebilgecigim emanetlerimiz yine Rabbimize emanet canim.:KK69:

KolikAnne
24-05-11, 12:05
Sedus
Böyle şeyler okudukça aklımı kaybetcek gibi oluyorum. Benim kuzenimde ikinci bebeğini doğduktan 3-4 gün sonra kaybetti. arkasından 2 tane daha oldu bebeği. Aslan parçaları 3 erkek yeğenim var. Hepsi birbirinden kuduruk.:KK60:
Rabbim dilediğine 10 tane veriyor, dilemediğine hiç vermiyor. Bizler nasibimizi yaşıyoruz. Bazen ben de çok korkuyorum. Sanki herşey elimdeymiş gibi bir şeyler yapma ihtiyacı hissediyorum. Ne yapsak da ne etsek de olacağın önüne geçemeyiz. Tevekkül etmek kesinlikle en güzeli. Benim bir doktorum çok sert birisi, kadının suratına "senin bebeğin sakat" diyen bir doktor. O kadar ruhsuz. Diğer doktorum ki onu daha çok seviyorum, tevekkül eden, Allah'a inanan ve hastalarını da bu yönde rahatlatan bir doktor. "Ben sana bu bebek çok sağlıklı derim, iki hafta sonra düşer, bu bebek çok riskli derim, 9 ay sonra doğar, herşey olabilir, Allah'a güven" dedi. Haklı, doktorlar ihtimallerden bahsedebilir ama kesin sonucu yalnız Allah bilir... Karamsar konulardan konuştuk bugün ama ben bunları negtaif yönde algılamıyorum. Bir anne adayının psikolojik yönden de güçlü olması gerektiğini düşünüyorum. Rabbim hepimizin yanında olsun, hayırlısı versin...

bebegim_01
Princess of Rain

canım geçmiş olsun sende rahim agzı yetmezligimi var yoksa dr. ne dedi bu duruma.benim bildigim dikiş atılıyor.dr.la konuştunmu

fatmakoca
ilgimdisi
ayy.. ne ıyı olurr ama bn anlamamkı ole seylerdenn.. 22 ocak son sat muhtemel dogum 2 kasım cıkıo ultrasonda.. nasıl yapıcm zahmet olmazsa anlatrmısn cnm???

http://lbdf.lilypie.com/ktYlp3.png

canım bunu kontrol panelinde profili düzenle kısmı var orda çizelgeye kopyalıyorsun oluveriyor.. beğenirsin inşallah...

derya2807
güzel annişler nasılsınız:KK54:

ben doktortora gidiyorum bugün dua edin bana olurmu :KK69: sardı beni yine korkuuu

Princess of Rain
bebegim_01
canım geçmiş olsun sende rahim agzı yetmezligimi var yoksa dr. ne dedi bu duruma.benim bildigim dikiş atılıyor.dr.la konuştunmu

Allah razi olsun canim.

rahim agzi yetmezligim yok su ana kadar doktorum her 2 haftada bir olcume cagiriyor beni en son 4,5 cm cikmisti.hamileligim boyunca olcum yapilacak eger gerekirse dikis yapilacak ama dedigim gibi cok sukur su anda oyle bir problemim yok insallah olmazda

derya2807
Princess of Rain

Allah razi olsun canim.

rahim agzi yetmezligim yok su ana kadar doktorum her 2 haftada bir olcume cagiriyor beni en son 4,5 cm cikmisti.hamileligim boyunca olcum yapilacak eger gerekirse dikis yapilacak ama dedigim gibi cok sukur su anda oyle bir problemim yok insallah olmazda
olmıcak inş canım benim alıcaz hepimiz kucağımıza yavrularımızı :KK16:

crafty

Eki Görüntüle 198847

Eki Görüntüle 198846

Eki Görüntüle 198845

kızlarrr
unnado da tshirt ler 23,90
bunları aldım nasıl ?

derya2807
crafty

Eki Görüntüle 198847

Eki Görüntüle 198846

Eki Görüntüle 198845

kızlarrr
bunları aldım nasıl ?
çok güzel canım ama ben unnado yı bilmiorum yaa nerdee :KK17:

KolikAnne
Baby Loading'e ve Kırmızılıya bayıldım. Çok espirili tişörtler. Güle güle giy craftycim. :KK16:

crafty
derya2807
çok güzel canım ama ben unnado yı bilmiorum yaa nerdee :KK17:
unnado... Anneler, Bebekler ve Çocuklar'a özel alışveriş kulübü

internet sitesi cnm anne ve bebek malzemeleri :)

derya2807
crafty

aaaaaa bende bakimm o zaman ama bedene nasıl güvencez ki

crafty
SevdeBilge
Baby Loading'e ve Kırmızılıya bayıldım. Çok espirili tişörtler. Güle güle giy craftycim. :KK16:
sarı okunmuo ama ,

does this baby make me look fat? yazıo :)
ona da bayıldım :)
renkli aldım özellikle kalitesini bilmiorum düz renklileri GEBE den alıorum zaten. Çok kaliteli gebeninkiler

fatmakoca
crafty

Eki Görüntüle 198847

Eki Görüntüle 198846

Eki Görüntüle 198845

kızlarrr
bunları aldım nasıl ?
süper canım bayıldım hepsine bende lcw den aldım 2 tane böyle eglenceli tshirtlerden burayada bakayım ben :)

crafty
derya2807
aaaaaa bende bakimm o zaman ama bedene nasıl güvencez ki
GEBE bedenine göre aldım ben valla
olmadı iade edebiliosun sanırım cnm

fatmakoca
crafty

bende acılmıyor bu site yaaaa:84:

crafty
fatmakoca
süper canım bayıldım hepsine bende lcw den aldım 2 tane böyle eglenceli tshirtlerden burayada bakayım ben :)
LCW de bulamadım ben yaaa
uygun fiyatları ama hem XXL bedenler :)
L hiç yoktu

derya2807
ay ben bu unnodoya nasıl üye olucam bekliceksiniz biz sizi kabul edene kadar bişi dedi yaww bide üye bi arkadaşın olması gerekiomuş yani senin gibi graft :KK9: bana yardımcı olurmusun lütfen özelden atarsın mailini sevinirim tabi istersen :KK34: neyse kızlar ben kaçar bakalım bizim bebek ne durumda öpüyorum hepinizi :KK54:

fatmakoca
crafty
LCW de bulamadım ben yaaa
uygun fiyatları ama hem XXL bedenler :)
L hiç yoktu

ben aldım ya L vardı sen karsıda oturuyosun değilmi..

anadoludan aldım ben pendik neomarinde ..

crafty
derya2807
ay ben bu unnodoya nasıl üye olucam bekliceksiniz biz sizi kabul edene kadar bişi dedi yaww bide üye bi arkadaşın olması gerekiomuş yani senin gibi graft :KK9: bana yardımcı olurmusun lütfen özelden atarsın mailini sevinirim tabi istersen :KK34: neyse kızlar ben kaçar bakalım bizim bebek ne durumda öpüyorum hepinizi :KK54:
sen bana mail at cnm ki seni önereyim :)

derya2807
24-05-11, 13:05
crafty
sen bana mail at cnm ki seni önereyim :)
tamam canım atıorum mail tşkler :KK71:ay ben ordan neler alırım neler :KK52::KK52:

fatmakoca
biri buydu diğeride baby loading li beyaz bi t-shirt ama onu internet mağazasında bulamadım ...16.90 tl fiyatıda ..internette L bedeni var canım bi bak istersen...

Eki Görüntüle 198859

crafty
fatmakoca
biri buydu diğeride baby loading li beyaz bi t-shirt ama onu internet mağazasında bulamadım ...16.90 tl fiyatıda ..internette L bedeni var canım bi bak istersen...

Eki Görüntüle 198859
hiç görmedim ben bunları valla :)
cevahirde yoktu :)

crafty
derya2807
tamam canım atıorum mail tşkler :KK71:ay ben ordan neler alırım neler :KK52::KK52:
yolladım cnm isteğini

simiramis
bende üye olmuştum o siteye ama kabul etmediler beni, arkadaş referansı gerekiyo galiba:):)): crafty cim banada please:):)

crafty
24-05-11, 14:05
simiramis
bende üye olmuştum o siteye ama kabul etmediler beni, arkadaş referansı gerekiyo galiba:):)): crafty cim banada please:):)
yolla özelden mailini veriim referans cnm

yuba
sulisim
günaydın herkese....... nasılsınız görüşmeyeli.... biz çok iyiyiz yeni tatilden geldik...bomba gibiyiz.....19 mayıs tatilinde mersine gittik 3 gün kaldık....bol bol gezdik sahilde yürüyüş yaptık alışveriş yaptık yedik içtik...Allah tan hava çok güzeldi...estirip duruyordu hiç terletmedi....hergün 4-5 saate yakın yürüdüm..tabi akşamda sızdım kaldım....ama çok güzeldi gittiğimize değdi....iyibir tatil oldu bize....

dün akşamda kursumuz başladı ama o morelle banamısın demiyor valla....

dizlerden ne var ne yok geçmişi okuyamadım inş herkes iyidir herşey yolundadır.....
ay canim ne guzel anlatmissin ben mersinliyim ama su an yurtdisindayim 1 sene +1,5 ay oldu memeleketimi annemi gormeyeli hergun ruyalarima giriyor keske oralarda olabilsem. inan cok zor duruyorum buralarda hergun kafamdan geciyor acaba memlekete gitsemde orda mi dogum yapsam diye cok karmasigim burda yanliz olmamda etkiliyor tabi. seninadina cok sevindim guzel bir tatil gecirmissin. insallah Allah banada gosteriri yakin zmanda mersini gormeyi.

bebegim_01
Princess of Rain

Allah razi olsun canim.

insaalah olmaz canım sen dr.una güven o dogrusunu bilir.
derya2807
güzel annişler nasılsınız:KK54:

ben doktortora gidiyorum bugün dua edin bana olurmu :KK69: sardı beni yine korkuuu
deryacım hayırdır sen cumaları giderdin canım.halen haftadamı dr.a gidiyorsun canım deiştimi yoksa.insaallah güzel haberlerle gelirsin canım.

ezgim112
selam kızlar nasılsınız
ben uzun zamandır girip okuyorum ama yazmaya vaktim yok
bugun son rapor günüm yarın iş başı yapmam lazım ama başhekimim sorun çıkardıgı için nerde ne zaman işe başlayacagım belli degil 2 gündür stres oldum bunlardan dolayı bugunde yol gidemez ve nöbet tutamaz raporu almam lazımdı ama heyetteki dr biri red etti ve sebebde ilk önce ona gidip sonra başka dr gitmem bunuda açıkça söyledi ama allahdan tek hekim raporu yetiyormuş onuda eşim aldı
sizler nasılsınız bebek odalarında temizlikten konuşmuşsunuz biz oyun parkı alıcaz onuda yatak odasına yanıma almayı düşünüyorum temizlikse buyuk dert eşimi ikna edersem hafta sonları yaptırıyorum süpürgeyi toz alma yer silme benim işim öyle öyle idare ediyoruz işte
birde geçenlerde nette dikey şarjlı süpürgeler gördüm tam bizlik etraf tozlanınca hemen tozunu almaya şimdilerde netten onu almayı planlıyorum benim için elektrik süpürgesinden daha kolaymış gibi geliyor siz ne düşünüyorsunuz

fatmakoca
ezgim112
selam kızlar nasılsınız
ben uzun zamandır girip okuyorum ama yazmaya vaktim yok
bugun son rapor günüm yarın iş başı yapmam lazım ama başhekimim sorun çıkardıgı için nerde ne zaman işe başlayacagım belli degil 2 gündür stres oldum bunlardan dolayı bugunde yol gidemez ve nöbet tutamaz raporu almam lazımdı ama heyetteki dr biri red etti ve sebebde ilk önce ona gidip sonra başka dr gitmem bunuda açıkça söyledi ama allahdan tek hekim raporu yetiyormuş onuda eşim aldı
sizler nasılsınız bebek odalarında temizlikten konuşmuşsunuz biz oyun parkı alıcaz onuda yatak odasına yanıma almayı düşünüyorum temizlikse buyuk dert eşimi ikna edersem hafta sonları yaptırıyorum süpürgeyi toz alma yer silme benim işim öyle öyle idare ediyoruz işte
birde geçenlerde nette dikey şarjlı süpürgeler gördüm tam bizlik etraf tozlanınca hemen tozunu almaya şimdilerde netten onu almayı planlıyorum benim için elektrik süpürgesinden daha kolaymış gibi geliyor siz ne düşünüyorsunuz
benim elektrikli gırgırım var elimin altında bişey döküldüğünde hemen alıveriyorum.. onun gibi bişeymi..bi link göndersene bizde bakalım nasıl bir cihazmıs..

sen hastanede calısyosun sanırım.. benim üst komsum hemşire .. nöbet tutmadı hic hamileliği boyunca..ama calıstı.. sanada bu opsiyonu tanımaları lazım bence..

tipitip48
fatmakoca

Eki Görüntüle 198859
o beyazdan alcam canım bende bugün dün görmüştümm:)çok güzel yaa

crafty
tipitip48
o beyazdan alcam canım bende bugün dün görmüştümm:)çok güzel yaa
LCW net alışverişi yaptını zmı hiç?

ben yapmadım güvenli mi

fatmakoca
crafty
LCW net alışverişi yaptını zmı hiç?

ben yapmadım güvenli mi

evt canım güvenli..

sertap1976
24-05-11, 16:05
unnado ya üye olan taze anneler bende davetiye istiyorum :kk77:

trawma
crafty

Eki Görüntüle 198847

Eki Görüntüle 198846

Eki Görüntüle 198845

kızlarrr
bunları aldım nasıl ?
waayyy çok güzeller yaaa.. bende almak istiyorum. LCW ye bakacağım. int.te pahalı geldi. Hayırlı olsun canım...

crafty
sertap1976
unnado ya üye olan taze anneler bende davetiye istiyorum :kk77:
özelden mailini at cnm
ben yollim davetiye

Sedus
Kızlar şimdi geldim doktordan. Herşeyi çok iyi dedi. 16 cm 163 gr olmuş. doktor KIZ olduğunu biliyorsunuz dimi dedi. Biz aaaaa dedik Kızçem geliyor. Cicili bicili.

sertap1976
crafty
özelden mailini at cnm
ben yollim davetiye
özelden mail atamiyorum canim. 100 mesajim dolmamis henüz. nasi yapcaz? :26:

sertap1976
crafty
özelden mailini at cnm
ben yollim davetiye
tamam canim üye oldum ben.. cok tesekkürler :KK54: