ÇOK PRATİK KREM ŞANTİLİ KURABİYE(resimli)

nex
3-03-11, 16:03
arkadaşlar gerçekten çok pratik ve içinde malzemede yok denecek kadar az:)
ılınınca pudra şekerine bulayın sıcakken dağılıyor!!!!

kk yeni olduğum için(tatlılar) bölümüne açmıştım goknur85 arkadaşımın önerisiyle şimdi burayada yazıyorum:)

1. bir poşet krem şanti(bir kutudan iki tane çıkıyor ya onun bir poşeti sadece)

2. 1 su bardagı sıvı yağ

3. 3 bardak un

4. üzeri için pudra şekeri

1.1 poşet krem şanti 1bardak yağ ile çırpılır

2.daha sonra içine 3 bardak un eklenir

3.175-200 derece fırnda 20 dakika pişirilir(üzeri çatlayınca pişmiş oluyor zaten

4.sıcakken sakın ellemeyin hemen dagılır ılınınca pudra şekerine bulanır

5.servise hazıııııııııııııııır

6.kızlar tadı koskanın un kurabiyelerine benziyor agızda dagılıyor

7.süper bir tat...

berceste_
3-03-11, 16:03
sğol arkadaşım bu tarifi ben devamlı yaparım hızlı ve güzel bir tariftir tavsiye ederim:KK3:

samyeli34
5-03-11, 10:03
bırazdan deneyecegım ..
teşekkur ederım

cadoloz_x
5-03-11, 11:03
dun denedım cok begendım cok guzel oldu ama hamuru cok degısık oldu sekıl olması zor oldu normal hamur gıbı degıldı toparlanmıyodu ama pısınce cok guzel oldu :))

samyeli34
5-03-11, 14:03
evet yaptım ve cok begendım enfes oldu..
sadece bana gore bırazda tatlı oldu..
hamuru yumaşak kıvamda tepsıye koyarken nazık olmaya calıştım.)
daha once nasıl duymamı, gormemışım okumamışım.)
bu kadar kolay ve lezız bır tarıf ılgınc..
kım bulmuş bu tarıf acep..)
tarıfı yazan arkadaşım yenıden teşekkur ederım sagolasın..

goknur85
6-03-11, 09:03
ben teşekkürü etmiştim ama bir kez daha bu topikte ediyim :)kızlar gerçekten enfes bir tadı oluyor.Geçen gün vardı yaptım tarifi herkes hazır zannetti kurabiyeyi.tırtıl yaptım bide.tarifini duyunca şok oldular :)teşekkür ederim arkadaşım tekrar.

su.ay
6-03-11, 11:03
ooo çok güzel görünüyor. hemen kaydettim. deneyeceğim en kısa sürede:))

white1903
6-03-11, 12:03
mutlaka deneyeceğim çok pratik ve lezettli görünüyor.
teşekkürler

bisi
6-03-11, 19:03
cok guzel gorunuyo canım ellerıne saglık bende gecen gun antep fıstıklı pudıng den kurabıye yaptm oylede tavsıye ederım guzel oluyo:KK9:

rukiyesahin
6-03-11, 19:03
çok değişik bi tarif mutlaka deneyeceğim.yalnız bir sorum olacaktı.kabartma tozu malzeme listesinde yok.acaba kabarıyomu?

gurbetci_66
7-03-11, 10:03
paylasimin icin tesekkürler:KK34: dün denedim fakat yaparken biraz tedirgindim nasil olur güzel olurmu diye ama sonuc mükemmmel oldu:KK56:

sevdm
7-03-11, 14:03
Denedim süper oldu tskler.:nazar:

nex
8-03-11, 12:03
goknur85
ben teşekkürü etmiştim ama bir kez daha bu topikte ediyim :)kızlar gerçekten enfes bir tadı oluyor.Geçen gün vardı yaptım tarifi herkes hazır zannetti kurabiyeyi.tırtıl yaptım bide.tarifini duyunca şok oldular :)teşekkür ederim arkadaşım tekrar.
goknurcum saol canım:KK71:
bak senin için buraya da taşıdım:KK1:
kakaolu krem şantiylede dene o da çok farklı oluyor:KK56:

nex
kakaoluda güzel oluyor kızlar
çok tatlı sevmeyenler için

nex
rukiyesahin
çok değişik bi tarif mutlaka deneyeceğim.yalnız bir sorum olacaktı.kabartma tozu malzeme listesinde yok.acaba kabarıyomu?
kabartma tozu kullanılmıyor canım

arkadaşlar beğenmenize sevindim hepinize afiyet olsuuuuuuuuuuuun:KK56::KK71:

goknur85
8-03-11, 17:03
nex
goknurcum saol canım:KK71:
bak senin için buraya da taşıdım:KK1:
kakaolu krem şantiylede dene o da çok farklı oluyor:KK56:
yok canım yapmıyım kakaolusunuda.Yapmıcam artık bu kurabiyeni:))Ay yaptığım günden beri bu 5.yapışım.Bıktım wallahi:KK70:Eşim hergün söylüyor kurabiye bitti hanım.Akşam gelir gelmez soruyor yaptınmı hanım benm kurabiyeden die.Bide rejim yapıyor güya.Koca tepsiyi nerdeyse kendisi bitiriyor.Nerden yaptıydım diyorum şimdide:)şaka bir yana eminin onun tadıda çok güzeldir.Bağımlısı olduk yani.Çok sağol canım.Başka güzel tariflerin varsa dört gözle bekliyoruz ben ve eşim :):KK1::KK1:

fatmanehir
8-03-11, 22:03
tarif için teşekkürler.gerçekten güzel oldu.çok pratikmiş

AnneyimBen
9-03-11, 06:03
cuma mısafırlerım var onlara yapıcam ınsallah guzel olur becerebılırım

rukiyesahin
9-03-11, 11:03
nex
kabartma tozu kullanılmıyor canım

arkadaşlar beğenmenize sevindim hepinize afiyet olsuuuuuuuuuuuun:KK56::KK71:
bende yaptım.gerçekten çok güzel oldu.favorim oldu bu kurabiye.mutlaka kakaolusunuda yapıcam.çok teşekkürler canım.

seda
9-03-11, 12:03
gerçekten pratik ve lezzetli bir tarifmiş çok teşekkürler :KK19:

sevdm
10-03-11, 13:03
Bende yaptim yiyen bayildi:):KK56:

nex
10-03-11, 16:03
goknur85
yok canım yapmıyım kakaolusunuda.Yapmıcam artık bu kurabiyeni:))Ay yaptığım günden beri bu 5.yapışım.Bıktım wallahi:KK70:Eşim hergün söylüyor kurabiye bitti hanım.Akşam gelir gelmez soruyor yaptınmı hanım benm kurabiyeden die.Bide rejim yapıyor güya.Koca tepsiyi nerdeyse kendisi bitiriyor.Nerden yaptıydım diyorum şimdide:)şaka bir yana eminin onun tadıda çok güzeldir.Bağımlısı olduk yani.Çok sağol canım.Başka güzel tariflerin varsa dört gözle bekliyoruz ben ve eşim :):KK1::KK1:
:KK1:afiyet olsun canııııııım sende sağol:KK69:
evet aynen benim eşimde bittimi benim kurabiyeler diyor:KK1:

tatlılar bölümünde fincan kek tarifim var çok pratik oda çok güzel oluyor baktınmı bilmiyorum
bazı arkadaşlar hamur oldu diyor ama benim ilk yapışımdan itibaren hiç öyle bişey olmadı(tencereye fincanların yarısını geçmeyecek kadar su koyunca asla sorun olmuyor) onunda bağımlısı olacağından eminim:KK56:daha dün yine misafirlerime yaptım bayıldılar tarif alıp gittiler suda piştiğini duyan inanamıyor denemeni şiddetle öneririm canımcım

nex
10-03-11, 16:03
AnneyimBen
cuma mısafırlerım var onlara yapıcam ınsallah guzel olur becerebılırım
neden beceremeyesin eminim çok güzel olacağından
bak göreceksin hepsi tarifini isteyecek:KK66:

kays
10-03-11, 17:03
tarif çok kolay, çok güzel inşallah sonuç da güzel olur. Yani eminim güzeldir de benim yaptığım güzel olacak mı bakalım=) attım şimdi fırına bekliyorum:KK68:

kays
13-03-11, 17:03
ya çok güzel olduuuu :KK9: ve ben ilk defa kurabiye yaptım, çok başarılı=) nerdeyse yarısını da ben yedim. yarın yine yapıp arkadaşıma götürüyorum. çok teşekkürler tarif için :KK19:

nex
14-03-11, 12:03
afiyet olsuuuuuuuuuuuun:KK56:

ç i d o
14-03-11, 14:03
un yok yağ yok yumurta yok yoğurt yok. bu ne güzel bir tarif böyle. dün yaptım çok hoş pastane kurabiyesinden güzel. yalnız 3 bardak un fazla gibi geldi. zor yuvarladım. normal su bardağıydı ama.
bi daha ki sefer 2 bardak koycam unu. yiyenler çok sevdi. bekliyoruz canım pratik malzeme sayısı 3 ü geçmeyecek 5 dakkalık tarifler. :))))

urfatutkunu
14-03-11, 15:03
samyeli34
evet yaptım ve cok begendım enfes oldu..
sadece bana gore bırazda tatlı oldu..
hamuru yumaşak kıvamda tepsıye koyarken nazık olmaya calıştım.)
daha once nasıl duymamı, gormemışım okumamışım.)
bu kadar kolay ve lezız bır tarıf ılgınc..
kım bulmuş bu tarıf acep..)
tarıfı yazan arkadaşım yenıden teşekkur ederım sagolasın..
Ben şekeri az olur diye düşünüyordum siz de çok şekerli geldi demişsiniz =) Bu yazıyı açmama sebep başlığıydı. İnş hafta sonu gelecek misafirlerime kurabiye yapmak istiyorum ve pratik bir tarif arıyordum. Bunu gördüm. Çok ilginç geldi. Nasip olursa deneyeceğim.

EzgiTanem
15-03-11, 08:03
dün yaptım..ve ailece bayıldık..tarifi veren arkadaşa çok dua ettim:KK9:[/B]
yalnız hamur çabuk toparlanmıyor,ama biraz uğraşınca istediğiniz şekle geliyor.
çok pratik ve lezzetli.
tarifi veren arkadaşa tekrar teşekkür ederiz

able210
15-03-11, 11:03
ya kızlar ben yaptım ama buram buram yağ koktu midemi bulandırdı yaa yağ ve krem şantiyi hiç çırpmadım ondan galiba..un zaten kum gibi oluyo sanırım niye öle oldu diyede yine yap ekledim hamura anlıcanız bayağa yağ koktu ve güzel olmadı

epru_79
17-03-11, 15:03
ellerine sağlık canım bende yeni gördüm tarifi mutlaka deneyeceğim.

duygu7979
18-03-11, 15:03
able210
ya kızlar ben yaptım ama buram buram yağ koktu midemi bulandırdı yaa yağ ve krem şantiyi hiç çırpmadım ondan galiba..un zaten kum gibi oluyo sanırım niye öle oldu diyede yine yap ekledim hamura anlıcanız bayağa yağ koktu ve güzel olmadı
aynen,bende dün denedim ve hiiiiç beğenmedim.çok yağlı oluyor.kendi tarifimle yaptığım un kurabiyesinden vazgeçmiycem birdaha :KK50: :KK50: :KK50:

urfatutkunu
19-03-11, 09:03
Ben de dün denedim. Çok güzel oldu ve yağ kokmadı arkadaşlar. Tarif sahibi arkadaş, müsadenizle ben de kendi bloğumda yayınlayacağım inş.
Bir de zor şekilleniyor diyenler olmuş. Ben önce kısır gibi sıktım elimde. Sonra hafifçe yuvarladım. Böylece dağılmadı. Bilginize :)

nex
23-03-11, 16:03
urfatutkunu
Ben de dün denedim. Çok güzel oldu ve yağ kokmadı arkadaşlar. Tarif sahibi arkadaş, müsadenizle ben de kendi bloğumda yayınlayacağım inş.
Bir de zor şekilleniyor diyenler olmuş. Ben önce kısır gibi sıktım elimde. Sonra hafifçe yuvarladım. Böylece dağılmadı. Bilginize :)
tabi yayınlayabilirsin arkadaşım ne demek telif hakkı isterim dermişim:KK1:
şu ana kadar yiyipte beğenmeyen olmadı ama bazı arkadaşlar yağ koktuğunu söylemiş...
renkler ve zevkler tartışılmaz:KK61:

urfatutkunu
23-03-11, 20:03
nex
tabi yayınlayabilirsin arkadaşım ne demek telif hakkı isterim dermişim:KK1:
şu ana kadar yiyipte beğenmeyen olmadı ama bazı arkadaşlar yağ koktuğunu söylemiş...
renkler ve zevkler tartışılmaz:KK61:
Telif hakkı mı :KK70: Yayınladım bile:
" Urfa Tutkunu' nun Dünyası ": MARAŞ TARHANASI VE PRATİK ÖTESİ BİR KURABİYE =)
Evet zevkler tartışılmaz. Ama acaba yağdan mı fark etti diye düşünüyorum. Benim misafirlerim de kurabiyeye bayıldılar. Hatta fındıklı olduğunu sanan bile çıktı. Gerçekten hiç yağ kokmadı. Nex, Allah razı olsun bu tarif için :KK61:

YARENn
24-03-11, 21:03
valla 2 kere yaptım hiçde yağ kokmuyor..sizin kokular yagdan olabilir.
un kurabiyesinden daha güzel ve pratik. en azından 1 paket margarın yememiş oluyoruz.
herkese verıyorum tarıfı . teşekkür ederiz tarif için:81:

banusultan
25-03-11, 07:03
ben de yaptım beğendim ve teşekkür etmeden geçmek istemedim.çok sağolun..

nex
25-03-11, 11:03
olabilir belki yağdandır:KK28:
afiyet olsuuuuuuuuuuuuuun arkadaşlar:KK56::KK71:

Leblebayss
27-03-11, 00:03
Bu kadar olumlu yorum görünce yazmadan edemedim :-)
Komşumuzun doğum gününde yapacağım inşaallah.:KK23:
Güzel olacağına eminim,oh ne güzel margarin yok içinde,bayılıyorum böyle pratik tariflere.:KK56:
Allah razı olsun canım:KK70:

Zeos
27-03-11, 14:03
en kısa zamanda bende yapacagım.teşekürler tarif için

ç i d o
5-04-11, 10:04
bence yapmayanlar için çok büyük kayıp gerçekten. gelecek misafirlerime menü düşünürken hemen bunu da yazıyorum kolay zaten. al sana bir çeşit daha. bu hafta sonu da yaptım kakolu krem şanti daha hoş oluyor şiddetle tavsiye ederim.

baglacolanki
nex
1.1 poşet krem şanti 1bardak yağ ile çırpılır

2.daha sonra içine 3 bardak un eklenir

3.175-200 derece fırnda 20 dakika pişirilir(üzeri çatlayınca pişmiş oluyor zaten

4.sıcakken sakın ellemeyin hemen dagılır ılınınca pudra şekerine bulanır

5.servise hazıııııııııııııııır

6.kızlar tadı koskanın un kurabiyelerine benziyor agızda dagılıyor

7.süper bir tat...
etkilendim:KK1::KK1: yapmaya gidiyorum hadi bakalım:97: teşekkürler:KK71:

charlottebronte
çook ama çok lezzetli olduğuna eminim...tek çekincem krem şanti kendisi zaten yağ bir de 1 bardak sıvıyağ....yağ oranını düşünemedim...gerçi normal un kurabiyelerinde de en az 1 paket margarin kullanılıyor....

en kısa zamanda deneyeceğim klavyenize, ellerinize sağlık....

ç i d o
baglacolanki
etkilendim:KK1::KK1: yapmaya gidiyorum hadi bakalım:97: teşekkürler:KK71:
unu yavaş yavaş dök ben ilk yaptığımda 3 bardak birden döktüm yuvarlamak sorun oldu hamur toparlanmadı. 2 bardak un daha iyi geldi. güzelce şekil aldı. unu yavaş yavaş dök

baglacolanki
5-04-11, 11:04
ç i d o
unu yavaş yavaş dök ben ilk yaptığımda 3 bardak birden döktüm yuvarlamak sorun oldu hamur toparlanmadı. 2 bardak un daha iyi geldi. güzelce şekil aldı. unu yavaş yavaş dök
krem şanti yok evde.. şipariş verdim bekliyorum herşeyi hazırladım :KK1::KK1: peki öyle yaparım .. çok sağol..:KK16:

nex
10-04-11, 10:04
ç i d o
bence yapmayanlar için çok büyük kayıp gerçekten. gelecek misafirlerime menü düşünürken hemen bunu da yazıyorum kolay zaten. al sana bir çeşit daha. bu hafta sonu da yaptım kakolu krem şanti daha hoş oluyor şiddetle tavsiye ederim.
evet canım kakaolu krem şantiylede güzel oluyor
Eki Görüntüle 174962

Eki Görüntüle 174963

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar
hepinize afiyet olsuuuuuuuuuuuuun:KK56:

ç i d o
11-04-11, 10:04
yaa bu tarif her geçen gün çoğalıyor büyük bir hızla. kuenime verdim sade krem şantiyle yapmış. üzerine evde kendi çikolatalı sos yapmış hazırdan değil nişastalı bir tarif klasik vardır herkes te. şuan aklımda değil. kurabiyeleri bu sosa batırmış valla yemede yanında yat diyo görüntüsü tadı harikaydı diyo. birde böyle deneyin bakalım.

gecekusu
14-04-11, 09:04
ben de yapım dün akşam süper oldu ,ben yoğurma işinden hoşlanmam ama deneyeyim dedim yorumları okuyunca. Ama çok kısa bir yoğurma yeterli oldu ve benimde daimi tariflerim arasına girdi.

Bu arada ben sade krem şanti kullandım ve şekil vermeden hemen önce damla çikolata ekledim içine , bir de böyle deneyin çok güzel oldu.

Teşekkürler :)

ilham_perisi
15-04-11, 01:04
ımmm çok güzel görünüyorrr...

nex
17-04-11, 21:04
ç i d o
yaa bu tarif her geçen gün çoğalıyor büyük bir hızla. kuenime verdim sade krem şantiyle yapmış. üzerine evde kendi çikolatalı sos yapmış hazırdan değil nişastalı bir tarif klasik vardır herkes te. şuan aklımda değil. kurabiyeleri bu sosa batırmış valla yemede yanında yat diyo görüntüsü tadı harikaydı diyo. birde böyle deneyin bakalım.
hmm güzel fikir eminim çok güzel olmuştur:KK71: