Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2011 Kasım Anneleri

mad_sad
26-05-11, 20:05
cokmerakli
slm kızlar 13+1 olduk bugün.ama dün gece kanamam oldu bi de çok ağrım olunca acile gittim bebek iyiydi.bugünde kendi doktoruma gittm ilaç verdi daha öncede 2 defa olmuştu zor bi hamilelik olcak dedi çok moralim bozuk:KK43:
ççook geçmiş olsun canım, Allah acil şifalar versin kendini çok yorma:KK34:

mad_sad
zlem33
ay inş. bbeğim büyüdükçe plasenta yukarı doğru hareket eder ve biraz normale döner yoksa napcaz biz :KK43:((((((((((((((duanızı bekliyorum
Amin canım Allah yar ve yardımcın olsun inşAllah

mad_sad
pinkpeony
benim durum biraz garip :) şöyle..ben normalde hızla kilo alıyordum, son 4 senede 20 kilo aldım (yuhh diyosunuz duyduumm :) meğer tiroidim çalışmıyormuş, hamile kalmadan bir ay önce öğrendim tedaviye başladım,sonrasında 88 ile hamile kaldım, 17. haftamdayım 86,5 kiloyum, böyle karışık bir durum işte :)) eşim dioki ''senin herşeyin ters'' ::))):KK49:
çokk geçmiş olsun yok hiç yuh demedik:KK34: troidle hamile kalmak çok zor oluyor demkki çabuk iyileşme yaşamıssın canım 1 ay içinde hamile kalmıssın hala troid doktoruna gidiyorsun değil mi? troid seker vbu tarz rahatszıkların takipte olması lazım bende düşük şeker var

ilkimu
27-05-11, 05:05
zlem33
kızlar iyi akşamlar hepinize bugün dr gittik bebeğimiz erkek Rabbim sağlıkla kucağımıza verir inş.Yalnız moralim bozuldu çünkü benim plasenta rahimağzına yerleşmiş yani plasenta previa deniyomuş kanamalarım olabilirmiş hatta fazla olması anne ve bebek hayatını tahlikeye sokar dedi dr nasıl cnm sıkılıyo anlatamam çok korkuyorum ya. Bir de dr hiçbir şey anlatmıyo bebeğimi doğru düzgün göstermiyo kendince ölçümler yaptı 3 dk bile sürmedi sonra ben şikayetimi söyledim ona da açıklayıcı bişey demedi bir de üstüne bu durumu öğrendim cnm sıkldı bebeğimin cinsiyetini öğrendiğime bile tam sevinemedim
canım moralini bozma; umarım düzelir.. ama hamilelikte doktor seçimi çoook önemli... çünkü hamile bayan duygusal , alıngan, unutkan ve meraklı oluyo.. o yüzden tüm bu ihtiyaçları karşılayacak sakin, anlayışlı, anlatmayı seven bir doktor bulman lazım.. doktoruna gönül rahatlığıyla istediğin şeyi soramazsan ne anlamı kalır.. o yüzden net bilgi alabileceğin, seni rahatlatabilecek bi doktora git canım.. ancak o zaman netleşir herşey kafanda.. tekrar geçmiş olsun.. ben düzeleceğine inanıyorum..

pinkpeony
benim durum biraz garip :) şöyle..ben normalde hızla kilo alıyordum, son 4 senede 20 kilo aldım (yuhh diyosunuz duyduumm :) meğer tiroidim çalışmıyormuş, hamile kalmadan bir ay önce öğrendim tedaviye başladım,sonrasında 88 ile hamile kaldım, 17. haftamdayım 86,5 kiloyum, böyle karışık bir durum işte :)) eşim dioki ''senin herşeyin ters'' ::))):KK49:
olur öyle şeyler canım yaa napalım ben de tombiş hamileyim.. ilk doğumda 68 ile hamile kaldım, 98 ile doğuma girdim.. tam 11 ay sonra 83 e düştüm spora başladım kilo veriyordum ki ikinciye hamile olduğumu öğrendim.. sporu felan bıraktım tabi.. sonra 79 a düştüm ilk 3 ayda.. doktor bana ilk 20 hafta sıfır kilo dedi.. şimdi bu iyi oldu yani böyle giderse insani boyutlarda hamilelik yaşıyacağım, yoksa benim psikolojim manyak olur... Allahtan boyum 1,72 :KK9::KK9::KK9: yoksa yuvarlanırım heralde :KK8::KK8: doğumdan sonra verirsin diyolar da verene kadar iflahın kesiliyo.. üzerime bişey almaya gidiyodum.. 38 bedene alışmışım, hep öyle şeylere bakıyorum.. ama bedenim 46-48 olmuştu bile :KK43::KK43:

edayhan
27-05-11, 06:05
günydn arkadşlar mutlu sağlıklı hayırlı cumalar herkese......

edayhan
27-05-11, 06:05
mad_sad
çokk geçmiş olsun yok hiç yuh demedik:KK34: troidle hamile kalmak çok zor oluyor demkki çabuk iyileşme yaşamıssın canım 1 ay içinde hamile kalmıssın hala troid doktoruna gidiyorsun değil mi? troid seker vbu tarz rahatszıkların takipte olması lazım bende düşük şeker var
mrb cnm bende troid hastasıyım geçen yıl ameliyat oldum atom tedavisi gördüm çok şükür beklemediğimiz bi anda hamş kaldım hastalığın hamiş bırakmama gibi bi durumu yok.sadece ilk 3 ayda troit seviyesinin takibi çok önemli bebeğin zeka gelişimi için.:nazar::nazar:

sirli
27-05-11, 08:05
kizlar az once coook guzel haber aldim. uzun zamandir beklediyimiz bir arzumuza sonunda yetisdik. allah herkese nasip etsin insallah. eminim bebeyim de karnimda coook sevinclidir. her sey onun icin. tanrima sonsuz binlerce kez tesekkurler...aminnnnnnnnnnnnn :KK19::KK66:

serap45
:KK58:Günaydın arkadaşlar hayırlı cumalar.canım sıkkın biz bu yıl siirtten polatlıya tayin olduk.güzel güzel 1.sınıf aldım herşey okadar güzeldi biranda norm fazlası oldum.şimdi tekrar tayin istedim.zaten çok duygusalım sınıfımıda bırakmak istemiorum çok zor geçior zaman:KK50::63:

jalesel
merhabalar nasilsiniz bakalim

ilkimu
sirli
kizlar az once coook guzel haber aldim. uzun zamandir beklediyimiz bir arzumuza sonunda yetisdik. allah herkese nasip etsin insallah. eminim bebeyim de karnimda coook sevinclidir. her sey onun icin. tanrima sonsuz binlerce kez tesekkurler...aminnnnnnnnnnnnn :KK19::KK66:
canım benim süper olmuş...
darısı herkesin başına, bebiş takla atıyodur içerde :KK9::KK9:

jalesel
serap45
:KK58:Günaydın arkadaşlar hayırlı cumalar.canım sıkkın biz bu yıl siirtten polatlıya tayin olduk.güzel güzel 1.sınıf aldım herşey okadar güzeldi biranda norm fazlası oldum.şimdi tekrar tayin istedim.zaten çok duygusalım sınıfımıda bırakmak istemiorum çok zor geçior zaman:KK50::63:
siirtten polatli daha iyi degil mi canim ya uzme kendini

mad_sad
jalesel
merhabalar nasilsiniz bakalim
merhaba canım iyiyiz, sen nasılsın?

jalesel
27-05-11, 09:05
iyiyim canim sadece biraz yorgunum ama yatamiyorum da

sirli
ilkimu
canım benim süper olmuş...
darısı herkesin başına, bebiş takla atıyodur içerde :KK9::KK9:
sagol canim yaa, simdi esim yanimda diyil diye doyasiya sevinemiyorum ama icim kipir kipir. allah herkesi ailesi sevdikleri ile huzurlu ve mutlu etsin. amin...tanrim bilip bilmeden yaptigimiz tuuuum gunahlarimizi bagislasin. rabbimin buyukluyu ve gucu sonsuz. o kendi maddi manevi zenginliyinden istediyimizde her kese verir...:nazar::nazar::nazar:

mad_sad
jalesel
iyiyim canim sadece biraz yorgunum ama yatamiyorum da
hayırdır yorgunluk neden? birazcık ayaklarını uzatsan belki o da sana iyi gelir:KK34:

zlem33
MERHABA kızlar hayırlı cumalar herkese nasılsınız bugün ben dün drun söylediği plasenta previa durumundan sonra pek iyi olmasam da kendimi alıştırmaya çalışıyom araştırıyom ne yapabilirim diye inş. zamanla yukarı çıkar diye dua edebiliyorum şuanda ama ilk fırsatta başka bi dra gidicem bakalım o ne diyecek Allahım bütün anne ve hamilelerin bebeklerini korusun ve benimkini de korusun inş. hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inş.
Ayrıca kızlar dün benim dr üçlü test için işlem yaptırdı kan da verdim dün 15+6 idik ve bugünlerde yaptırman lazım dedi ve sonuç 4 gün sonra çıkacakmış hayırlısıyla her şey iyi gider inş.

zlem33
mad_sad
Amin canım Allah yar ve yardımcın olsun inşAllah
ilkimu
canım moralini bozma; umarım düzelir.. ama hamilelikte doktor seçimi çoook önemli... çünkü hamile bayan duygusal , alıngan, unutkan ve meraklı oluyo.. o yüzden tüm bu ihtiyaçları karşılayacak sakin, anlayışlı, anlatmayı seven bir doktor bulman lazım.. doktoruna gönül rahatlığıyla istediğin şeyi soramazsan ne anlamı kalır.. o yüzden net bilgi alabileceğin, seni rahatlatabilecek bi doktora git canım.. ancak o zaman netleşir herşey kafanda.. tekrar geçmiş olsun.. ben düzeleceğine inanıyorum..

olur öyle şeyler canım yaa napalım ben de tombiş hamileyim.. ilk doğumda 68 ile hamile kaldım, 98 ile doğuma girdim.. tam 11 ay sonra 83 e düştüm spora başladım kilo veriyordum ki ikinciye hamile olduğumu öğrendim.. sporu felan bıraktım tabi.. sonra 79 a düştüm ilk 3 ayda.. doktor bana ilk 20 hafta sıfır kilo dedi.. şimdi bu iyi oldu yani böyle giderse insani boyutlarda hamilelik yaşıyacağım, yoksa benim psikolojim manyak olur... Allahtan boyum 1,72 :KK9::KK9::KK9: yoksa yuvarlanırım heralde :KK8::KK8: doğumdan sonra verirsin diyolar da verene kadar iflahın kesiliyo.. üzerime bişey almaya gidiyodum.. 38 bedene alışmışım, hep öyle şeylere bakıyorum.. ama bedenim 46-48 olmuştu bile :KK43::KK43:
nazlıkız
canım allah yardımcın olsun aklına kötü şeyler getirme hiç bişeyler olmaz inşallah dualarımız seninle hepimiz çok güzel hamişlik geçirdikten sonra sağlıklı ve hayırlı bebişlerimizi kucağımıza alıcaz inşallah amiiiiin:KK34:
hepinize teşekkürler kızlar desteğiniz için iyi şeyler duymaya bu konuda iyi hikayeler okumaya çok ihtiyacım var doğrusu duanızı esirgemeyin nolur.
ilkumu senin drun nasıl hastane falan medical parka ünal beye mi gitsem tekrar yoksa ne yapsam bilemiyom. Ya zaten okul kapanınca mersine annemlere gidicem dolayısıyla ordada iyi bi dr bulmam lazım çünkü 2- 2,5 ay orda olucam annemler ilgilenir benimle iyi olur yani epey dr görücek gibiyim döndüğümde ve bi sorun olduğunda rahatça ulaşabileceğim bi drum olsun burada antalyada bu konuda yardımcı olursan sevinirim bebeğimi 3 yıllık bi uğraştan ameliyat falan sonrası buldum ona bişey olmasın ne olur.

mad_sad
zlem33
MERHABA kızlar hayırlı cumalar herkese nasılsınız bugün ben dün drun söylediği plasenta previa durumundan sonra pek iyi olmasam da kendimi alıştırmaya çalışıyom araştırıyom ne yapabilirim diye inş. zamanla yukarı çıkar diye dua edebiliyorum şuanda ama ilk fırsatta başka bi dra gidicem bakalım o ne diyecek Allahım bütün anne ve hamilelerin bebeklerini korusun ve benimkini de korusun inş. hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inş.
Ayrıca kızlar dün benim dr üçlü test için işlem yaptırdı kan da verdim dün 15+6 idik ve bugünlerde yaptırman lazım dedi ve sonuç 4 gün sonra çıkacakmış hayırlısıyla her şey iyi gider inş.
Canım benim moralini yüksek tut ve kalbini Allah a daya, Rabbim eger nasip ederse o bebegi her şekilde sana nasip eder, ben hamile kalınca eşimin görüştüğü arkadaslarından birisinin eşi anlatmıştı, bir tanıdıkları varmış kadıncagız çok geç yaşta hamile kalmış, bu yaştan sonra olmaz demişler gitmiş aldırmış bebeğini, ama bakmış gel zaman git zaman bunda sıkıntılar devam ediyor karnı büyüyor vs, meger bebek ikizmiş, doktor ikizi görememiş, mümkün mü? ama Allah nasip edince o bebeğe yaşamayı mümkün oluyor, kızda çok sağlıklı dünyalar güzeli bir kızmış, tamda cuma vakti dualara çok makbul, hem hamilelerin dualarıda kabul olur derler.

girift
27-05-11, 10:05
Herkese selam kızlar,hayırlı cumalar olsun inş.Ben de gittim bugün doktora şimdilik her şey iyiymiş haftaya gel üçlü test yapalım dedi kan hapı ve vitamin verdi.Cinsiyetini göstermedi,bacakları kapalıymış,biraz oyalandı doktor ama açmadı sıpa:)Hayırlısı belki haftaya gösterir.

zlem33 umarım her şey yolunda gider,dualarım seninle tabi hepinizle.
serap arkadaşım hayırlısı olsun belki daha iyi bir yerde olur görevlendirmen,ya da okulunda kalırsın derse girmezsin zaten seneye pek verimli olamayacağız.Ben çok sıkıldım okuldan bu sene(belki de hamileliğin verdiği sıkıntılardan kaynaklandı).Hayırlısı olsun...

Sırlıcım çok sevindim senin adına...

ilkimu
zlem33
hepinize teşekkürler kızlar desteğiniz için iyi şeyler duymaya bu konuda iyi hikayeler okumaya çok ihtiyacım var doğrusu duanızı esirgemeyin nolur.
ilkumu senin drun nasıl hastane falan medical parka ünal beye mi gitsem tekrar yoksa ne yapsam bilemiyom. Ya zaten okul kapanınca mersine annemlere gidicem dolayısıyla ordada iyi bi dr bulmam lazım çünkü 2- 2,5 ay orda olucam annemler ilgilenir benimle iyi olur yani epey dr görücek gibiyim döndüğümde ve bi sorun olduğunda rahatça ulaşabileceğim bi drum olsun burada antalyada bu konuda yardımcı olursan sevinirim bebeğimi 3 yıllık bi uğraştan ameliyat falan sonrası buldum ona bişey olmasın ne olur.
ben yaşam hastanesi'nde Cemil Beye gidiyorum, çok memnunum; fakat canım sen biraz riskli gebelik grubuna girdiğin için ben bu durumda kesinlikle bi üniversite hastanesini tavsiye ederim.. yani bence sen Antalya da Akdeniz Üniversitesine git.. orada bu konuda uzman bir Prof. yada işte ilgili Doçenç bi hocaya başla canım...
benim ilk çocuğum tek arter tek ven'di.. riskli gebelik grubunda olduğum için doğumu Ankara Hacettepe'de yaptım.. çok korkuttular beni burda, Hacettepe'den çok memnun kaldım..
riskli gebelikte özel hastaneyi önermek yanlış olur bence... Üniversite hastaneleri bu konularda çok daha iyi oluyor... yine haberleşiriz, yardımcı olabileceğim bişey olursa her zaman hazırım.. ben maliyede çalışıyorum defterdarlıkta, yakınsak gel bi çayımı iç :KK68:

zlem33
mad_sad
Canım benim moralini yüksek tut ve kalbini Allah a daya, Rabbim eger nasip ederse o bebegi her şekilde sana nasip eder, ben hamile kalınca eşimin görüştüğü arkadaslarından birisinin eşi anlatmıştı, bir tanıdıkları varmış kadıncagız çok geç yaşta hamile kalmış, bu yaştan sonra olmaz demişler gitmiş aldırmış bebeğini, ama bakmış gel zaman git zaman bunda sıkıntılar devam ediyor karnı büyüyor vs, meger bebek ikizmiş, doktor ikizi görememiş, mümkün mü? ama Allah nasip edince o bebeğe yaşamayı mümkün oluyor, kızda çok sağlıklı dünyalar güzeli bir kızmış, tamda cuma vakti dualara çok makbul, hem hamilelerin dualarıda kabul olur derler.
girift
Herkese selam kızlar,hayırlı cumalar olsun inş.Ben de gittim bugün doktora şimdilik her şey iyiymiş haftaya gel üçlü test yapalım dedi kan hapı ve vitamin verdi.Cinsiyetini göstermedi,bacakları kapalıymış,biraz oyalandı doktor ama açmadı sıpa:)Hayırlısı belki haftaya gösterir.

serap arkadaşım hayırlısı olsun belki daha iyi bir yerde olur görevlendirmen,ya da okulunda kalırsın derse girmezsin zaten seneye pek verimli olamayacağız.Ben çok sıkıldım okuldan bu sene(belki de hamileliğin verdiği sıkıntılardan kaynaklandı).Hayırlısı olsun...

sağolun kızlar öyle zaten Allah büyük dua en büyük güç zaten Rabbim hepimizin yardımcısı olsun bugün cuma dualarımız geri dönmez inş. karşılıklı dualar kabul olurmuş sağolun öpüyorum hepinizi

nazlıkız
27-05-11, 11:05
mad_sad
mad_sad gerçekten böyle bişey yaşanmışmı tüylerim diken diken oldu

mad_sad
27-05-11, 12:05
nazlıkız
mad_sad gerçekten böyle bişey yaşanmışmı tüylerim diken diken oldu
evet yaşanmış nazlıkız ben gebeliğimin ilk ayları öldüm öldüm dirildim resmen, hatta bugun çok hastalandım anlamdım nedendir aynı eskisi gibi:KK43: ben sıkıntılı iken gelip anlatmışlardı, Allah'ın hikmeti işte:)

pinkpeony
27-05-11, 13:05
zlem33
canım riskli gebeliklerle ilgili memorial de hasta bakan üniversitenin profesörü mehmet şimşek beyi öneririm,çok methini duydum,yine memorialde hasta bakan üni prof u münire erman akar hanımı da bizzat ben tavsiye ederim. Allah yardımcın olsun canım

pinkpeony
bu arada ben de bayılıp ayılıp duruyorum, cumartesi düşmüştüm bayılıp, bugün sabah migrosa balık almaya gidiym dedim, bayılmama ramak kala saolsun lcw çalışanı bi bayan yardımcı oldu oturttu falan kendimi toplayınca aradım bizimkileri beni aldılar. artık bana tek başıma sokağa çıkmak yasak :KK43:

ilkimu
pinkpeony
bu arada ben de bayılıp ayılıp duruyorum, cumartesi düşmüştüm bayılıp, bugün sabah migrosa balık almaya gidiym dedim, bayılmama ramak kala saolsun lcw çalışanı bi bayan yardımcı oldu oturttu falan kendimi toplayınca aradım bizimkileri beni aldılar. artık bana tek başıma sokağa çıkmak yasak :KK43:
evet canım yaa... valla sen de iyi cesaret tek başına çıkma dışarı artık..
şöyle boynuna eşinin numarası yazan felan bi kolye as bence.. nolur nolmaz...
migros bi de kapalı ortam.. başoğlu ne güne duruyo :KK9::KK9: biraz Antalyalı takılalım :))

mad_sad
pinkpeony

canım benimm bırak yemeği, kendini çok yorma üzüldüm şimdi:KK43:

mad_sad
arakdaslar bakın ne buldum hepimiz için faydalı olucağını düşünüyorum

Prof. Dr. Esat Orhon

ilkimu
27-05-11, 14:05
mad_sad

Prof. Dr. Esat Orhon
aaa süperrrrrr
ama eşim benle dalga geçiyo ben egzersiz yapınca :KK9::KK9::KK9:

azra53
merabalar kızlar nasılsınız umarım herkes sağlıklı bir hamilelik geçiri,yordur benbugün 14 + 4 oldum ayrıca arkadaşın anlattığı şeye çok şaşrdım çok ilginç bi olay allahın bi mucizesi bence bide beninde çok tansiyonum düşüyor birden başım dönüyor gözümün önü kararıyor sanki dünya ayaklarımın altından kayıyor gibi olyor kontrele gittiğim zaman doktoruma söyliycem herkes kendine dikkat etsin bebişler çabuk büyüsün :KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::nazar::nazar::KK54::KK49::KK49:En Büyük TÜRKİYE

ebrubaban
mad_sad

Prof. Dr. Esat Orhon
ay çok güzel bu hareketler çok eğlenceli:)))))))

mad_sad
ebrubaban
ay çok güzel bu hareketler çok eğlenceli:)))))))
benimde çok hoşuma gitti, hepimize faydalı olur dye düşündüm malum göbüşler aldı başını gidiyorrr..:)) ama hiç denemedim, bugün çok halsizim 4 kere kustum ne oldu anlıyamdım, salonda katalnamayı bekleyen çamaşırlarım, mutfakta makine konulması gerekn birkaç tabagım, ve en önemlisi akşama yapmam lazım gelen ymegim var ama hiç halim yok.. bugün babacık bizi yicek galiba oğluşum:86:

girift15
girift

Ben bu arada bi girift bi girift15 olarak çıktım...

girift15
mad_sad
benimde çok hoşuma gitti, hepimize faydalı olur dye düşündüm malum göbüşler aldı başını gidiyorrr..:)) ama hiç denemedim, bugün çok halsizim 4 kere kustum ne oldu anlıyamdım, salonda katalnamayı bekleyen çamaşırlarım, mutfakta makine konulması gerekn birkaç tabagım, ve en önemlisi akşama yapmam lazım gelen ymegim var ama hiç halim yok.. bugün babacık bizi yicek galiba oğluşum:86:
Boşver bugün iş yapma,yemek de yapma:)Eşin yapsın siz yeyin:)
Bu arada hareketler basit gibi duruyor,ben biraz tembelim gerçi ama denemekte fayda var.

girift15
pinkpeony
Doktoruna sordun mu canım hani bir önlem alınabilir mi?Allah korusun aman dikkat et kendine...Yani tek başına çıkma tabi böyle bir durumda...

mad_sad
girift15
Boşver bugün iş yapma,yemek de yapma:)Eşin yapsın siz yeyin:)
Bu arada hareketler basit gibi duruyor,ben biraz tembelim gerçi ama denemekte fayda var.
bende doğum sonrası kilolardan korkuyorum eşim asla kilolu olmamı istemiyor, öyle balık etli even erkeklerden değil benim koçiş, arada da takılıyor kkilo aldın hamile oldugun belli oluyor diye bende takmayıp yiyorum, napıyım, hamile kadın tabii kilo alcak:))) sanırım bugün yemek yok banada öyle geliyor öyle içim tiksiniyorki mutfaga adım atasım yok, töbee Yarabbi sanki ilk 3 ayımdayım, şaştım kaldım kendime :kk77: