Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Aralık 2011 anneleri

halimemm
26-04-11, 17:04
yasmin_84
senin ki kaç haftalık oldu*beimde hala hiç bişey yok:KK50::KK50:
kesinlikle 5+4 lerde başlıyor ve ben şu anda 6+2 yim hala feci şekilde devam ediyor...:KK46:

halimemm
26-04-11, 18:04
blacktea
kızlar selam bende aralık annesi olucam inş... bugün yattığım yerden hiç kalkamadım çok halsizim midem bulanıyo hiçbişey yiyemiyorum ...sadece meyve yedim bugün :KK43:(((
bu ne zor birşeymiş kızlar yaa :KK43:
sanırım bugünlerde hepimiz aynı durumdayız. bi süre sonra herşey yoluna girecek inşallah. azıcık sabır...

chnb
Yağmur sesi başladı mı bulantılar? Benim başlamadı. Cumaya mı gidecektin doktora?

lorin76leyla
:KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::92::92::92::92::92::92::92::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64: canım sıkılıyoooooooooooooooooooooooooooooooo:84::84::84::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

Sumak
benım hıc bulantım olmadı ,anneme cekmıısım

canımda bırsey cekmedı henuz ama sagolsun esımın herseyı cektı kavun karpuz onun ıcın aldık yedık :KK1:

yagmursesi
lorin76leyla
bulantılarım beni öldürüyo. sarhoş gibiyim. sürekli çıkarıyorum. daha 6 haftalık bebeğim. bu gidişle ölecem. şimdiden iki kilo verdim. bulantıya ne iyi gelir? ne yapmam lazım? bide arkadaşlar dr. günde 3 kez progestan kullanmamı istedi. ama ben sayıyı 2 ye indirdim. sakıncası olurmu? :KK50:
ben ısrarla yiyip içiyorum sürekli midem ağzımda ha kusmuyorum öksemiyorum ancak hep bi bardak zeytinyağı içmiş gibi midem çok kötü. bunu ne keser dedikçe yiyorum valla .sana kolaylıklar canım.

lorin76leyla
yeni birşey duydum bulantısı çok olanın düşük riski çok düşük olurmuş. doğrumudur? varsa böyle birşey ben progestanı bırakayım:KK49::KK49:
işallah öyledir canım benim korkunç midem bulanıyor.biitanem sen bu progestanı jel olarak alsan nasıl olur doktoruna bir sor istersen.

chnb
Canım benimki de demedi ama ilk 3 ayda enfeksiyon olursa antibiyotik veremiyoruz dedi. Onun için de bol su. Başka topikten arkadaşların doktorları diğer sıvılar hariç 3 litre demiş. ama zor oluyor diyorlar. Yalnız bir ayrıntı var onlar bebeklerini enfeksiyon nedeniyle erken doğum yapmışlar. Belki normal şartlarda 2 yeter ben 2 yi zorlamaya çalışıyorum ama her tenefüs lavobodayım.:KK9: Bir de 3 kat inip çıkmak zorunda kalıyorum lavoboya gidebilmek için...
ah ne zor ben bir kat çıkıyorum. bana müdür dediki geçenlerde şimdiden ağırlaştın.vallahi öyle ben bebeği emekliliğe bıraktım baksana yorgunken. alalhım güç versin hepimize.
ben üç litre asla içemem günlük 2 yi zor bitiriyorum valalhi.

chnb
Evet canım ben de buralardan çok şey öğrendim. Çok bilinçlendim. Bir de benim iki acı tecrübem olduğu için daha da ayrıntılara takar oldum. Ama takıyorsun, takıyorsun en sonunda ulaştığın nokta şu oluyor: Takdir-i İlahi. Ben ne yaparsam yapayım ne öğrenirsem öğreneyim, hatta hastanelerde yatayım bu süreçte. Rabbin nasip etmediği sürece olmuyor... Tek şunu diyorsun sonunda ben üzerime düşeni yaptım Rabbim nasip etmedi... Yani vicdan azabı daha çekmiş oluyorsun...
canım tecrüben çok üzücüü. rabbim kaybettiğin bebeğinin ömrünü bebeklerine versin onlar uzun ömürlü olur işallah.
olbey
ilk hamileligim benim. kotu bir tecrube yasamadim. allah kimseyede yasatmasin. o zaman daha bi incelerdim sanirim. simdi bilmiyor olmanin ilk olmasinin verdigi birsey var. annemde ya da ablamda sorunlu bir gebelik olmadi hic. kendimi hep yatistirmaya calisiyorum ama sonucta iki ihtimal varken insan hep boyle olmaz mi?

4 senelik evliyim. simdiye kadar bebis dusunmedik. tam denesek mi artik derken kendi geldi findigim. ama zamanlamasi biraz garip oldu. hikmetinden sual olunmaz diyorum hep ama ben cok sevinemedim hep endiseyle basladi hamileligim.

esimin babasi kanser hastasiydi ve 6 aydir bildigimiz bir durumdu cok hizli ilerlemis. biraz kotulemisti biz de yardimci olmak adina bursaya gittik. hastanede cok uzuldugumuz yoruldugumuz 4 gunun sonunda babami kaybettik.

o sure zarfinda reglimin gecikmesini basdonmelerimi hep strese ve uzuntuye bagladim hic aklima gelmedi. kasik agrilarim baslayinca test aldim sonuca pozitifti. hayalim hep esime isten donunca mutlu haberi vermek yuzunun seklini gormekti. esime haber verdigimde babamin duasi okunuyordu ayri ayri yerlerdeydik mesaj attim. o hengamenin icinde ne sevinci yasayabildik ne de hayallerimdeki gibi oldu. kan testi icin hastaneye gittik. babamin cenazesini kaldirdigimiz hastaneden 2 gun sonra bebegimin olacagi haberini aldim.

pesinden bir suru endise.gunlerdir suren uykusuzluk, yorgunluk, uzuntu, agir kaldirmalar, ayakta dikilmeler, girdigim mr odalari vs derken acaba bebege bir zarar geldi mi diye hep bi endiseli bekleyism var. belki hersey normal zamanda gerceklesseydi ben de rahat olabilirdim ama hem ilk olmasi hem bu sartlar biraz panik yapiyor insani.

suphesiz vardir bir hayir zamanlamasinda ondan hic suphem yok. ama endiseler pesimi birakmiyor bir turlu. ondan bu manyak hallerim...
canım benim kayınpederine allahtan rahmetir nebiliyorum. geride kalanlara uzun ömürler versin rabbim. bence tam iyi zamanda gelmiş bebeğin. rabbimin bir ödülü. gidenin yeri dolmaz elbette ama bebeğinin de yeri başla olacak. eşin bebeği ile teselli bulacaktır bir nebze.
ben de eşime hep güzel müjdeler vermeyi hayal etmiştim ama o dersteyken tel açtım adam hiç tepki veremedi bile hamileyim dediğimde. öğrencilerin içinde ne desinki:) ama şekil önemli değil. önemli olan sağlıkla kucaklarına verebilmemiz.
rudi
Arkadaşlar merhaba ben 6+ 4 Günlük hamileyim.Tüp bebek tedavisi ve 2 embriyo transfer edildi şükür kese ve kalp atışlarını duyduk. ama işlemi yaptırdığım dr ye gitmedimüniversite hastanesine gittim bugun muayene için ve kullandığım ilaçları sordu.
folbiol, coraspin.progynex kapsül, estrofem tablet kullanıyorum dedim.
estrofem X kategorisinde bir ilaç bunu hemen bırak bebekte anomaliye sebep olur dedi. Şok oldum. daha önce bu ilacı kullanan oldu mu aranızda bilgisi olan benimle paylaşabilir mi?
canım hoşgeldin tekrar bir topik açmışsın kese yok kanama var diye üzülmüştüm. hadi gözün aydın. estrofem için kanıtlanmış bir bulgu kesin yok tüp bebekle hamile kalanların bir çoğu kullanıyor. ama iyi araştır derim.allah sağlıklı doğumlar nasip etsin. ikizdi dimi?

chnb
Yağmur sesi başladı mı bulantılar? Benim başlamadı. Cumaya mı gidecektin doktora?
canım vallahi tam bir saattir oku oku bitiremedim ne hızlı ilerliyorsunuz:)
benim iki haftadır midem çok bulanıyor. burnum normalde hiç koku almaz. neden tiksindiğimi ve canımın ne istediğini bilemiyorum ama sürekli midem ayakta.kusmuyorum da ama geçmiyorda. protein dedikleri için etli yemek yapmıştım dün bi iki kaşık yedim bugün görmeye dayanamadım. abimin eşine söyledim bana yığurtlu çorba yapmış saolsun.onu yedim.
dün bir arkadaş ayva demiş yedim bikaç dilim.
bir de ben tuzlu bir poşet( 1 liralık peşetler varya ondan) çekirdek yiyorum. bastırıyor sanki. yememde bir sakınca var mı bilgin var mı?

kalp atışını duyan arkadaşları çok tebrik ediyorum. işallah o kalp 90 yıldan fazla durmadan pıt pıt eder:)
benim de cumaya kısmet olursa randevum var. kötü bişi duyacağım diye çok korkuyorum. 2 yıldır her doktora gitmemde kötü şeyler duyarak kalktım o masadan ne olur dua edin kızlar:)
sevgiler...

kinalibebek
26-04-11, 19:04
arkadaşlar merhaba, ben yeni üyeyim inşallah burada birbirimizden yararlı şeyler öğrenebiliriz.
benim sormak istediğim birşey var benim sat 12 mart yani 6 h 3 g hamileyim ama ultrasonda bebeğim daha geriden geliyor doktor geç döllenme olabilir 5 haftalık görünüyor dedi önümüzdeki hafta p.tsi yani sat a göre 7.h 2 g lik olacak acaba kalp atışları görünürmü çünkü 1 hafta geriden geliyor.
onu çok zor bulduğum için çok korkuyorum ben çikolata kisti hastasıyım bir ameliyat geçirdim tam ikincisini olacakken doğal yolla hamile kaldım bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Allah hepimize yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin:KK49:

olbey
26-04-11, 20:04
kinalibebek
arkadaşlar merhaba, ben yeni üyeyim inşallah burada birbirimizden yararlı şeyler öğrenebiliriz.
benim sormak istediğim birşey var benim sat 12 mart yani 6 h 3 g hamileyim ama ultrasonda bebeğim daha geriden geliyor doktor geç döllenme olabilir 5 haftalık görünüyor dedi önümüzdeki hafta p.tsi yani sat a göre 7.h 2 g lik olacak acaba kalp atışları görünürmü çünkü 1 hafta geriden geliyor.
onu çok zor bulduğum için çok korkuyorum ben çikolata kisti hastasıyım bir ameliyat geçirdim tam ikincisini olacakken doğal yolla hamile kaldım bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
geriden geliyosa gormeme ihtimalin var. baska bir kontrol icin degil de sadece kalp atisi icin gidiyorsan biraz ertelemeni tavsiye edebilirim. diger turlu niye atmadi diye kuruntu yapabilir insan.
:81:
bizim burdaki kizlarin genelde 6+4ten basladi atmaya. 8. haftaya kadar yolu var. ender durumlarda 10. haftayi bile bulabiliyor. her durumda icini ferah tut yani...

kinalibebek
olbey
geriden geliyosa gormeme ihtimalin var. baska bir kontrol icin degil de sadece kalp atisi icin gidiyorsan biraz ertelemeni tavsiye edebilirim. diger turlu niye atmadi diye kuruntu yapabilir insan.
:81:
bizim burdaki kizlarin genelde 6+4ten basladi atmaya. 8. haftaya kadar yolu var. ender durumlarda 10. haftayi bile bulabiliyor. her durumda icini ferah tut yani...
öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim .
aslında tahlil sonuçlarımıza filan da bakılacak ama asıl gitme nedenimiz tabii ki kalp atışları onu zor bulduğum için çok korkuyorum forum da ki bazı olumsuz olaylardan da çok etkilendim.
rabbim kimseye yaşatmasın ben yinede gidip en azından gebelik kesesinin şeklinden yada folk kesesinin oluşup oluşmadığından gelişimi hakkında birşeyler öğrenebilmeyi umud ediyorum. benim için dua edin lütfen

Beril32
kinalibebek
canım geç döllenmedi,r endişelenme benim de aynı ama sonra haftasını yakalıyor.canını sıkma

Beril32
chnb nasılsın.nasıl gidiyor hamilelik?

blacktea
aralık anneleri uyudunuzmu :) tüm gün mide bulantısı halsizlikten kaynaklı hep uyuduğum için şimdi uyuyamıyorum :)

ZeynepK
Bende uyanıkımmmmm :KK1: Sabah ( yani oğlen) gec kalktığım ıcın aksamları da uyuyamıyorum... ufff puffff acıktım sankııı:KK56: :KK74::KK74::KK74:

blacktea
ZeynepK
Bende uyanıkımmmmm :KK1: Sabah ( yani oğlen) gec kalktığım ıcın aksamları da uyuyamıyorum... ufff puffff acıktım sankııı:KK56: :KK74::KK74::KK74:
bende malum tüm gün yatıp yemek yapamadığımdan,annem saolsun ona gittik yedik dizimizi izledik geldik :) benim şimdi cnm meyve çekiyo :) eşime meyve hazırlatcam :)
belimde çok ağrıyo yaaaaaaaa :KK49::KK49::KK49:

halimemm
blacktea
aralık anneleri uyudunuzmu :) tüm gün mide bulantısı halsizlikten kaynaklı hep uyuduğum için şimdi uyuyamıyorum :)
ben de okuldan geldikten sonra üç buçuk saat uyudum. saat 8 de eşim aramasa hala uyuyor olacaktım :)) ama işin garip tarafı sanırım yeniden uyku moduna alıcam kendimi :) herkese bebişiyle tatlı rüyalarrr:KK49::KK49:

blacktea
halimemm
ben de okuldan geldikten sonra üç buçuk saat uyudum. saat 8 de eşim aramasa hala uyuyor olacaktım :)) ama işin garip tarafı sanırım yeniden uyku moduna alıcam kendimi :) herkese bebişiyle tatlı rüyalarrr:KK49::KK49:
sanada tatlı rüyalarrrr :))):KK49::KK49:

Tanem
26-04-11, 21:04
İyi geceler herkese ah ahh keşke uykum gelsede uyusam :))

efee
27-04-11, 04:04
gunaydin guzel anneler ve tatli bebisleri :KK69:

seldayavuzguray
27-04-11, 06:04
günaydın minik bebekler ve onların en şanslı anneleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

buseli
Şimdi doktordan geliyorum bebeğimin kalp atışı duyuldu. Çok şükür herşey yolundaymış. 7hafta 5 günlük ve harika bir mucize gibi o küçücük kalbi atıyordu.Rabbim herkese nasip etsin inşallah.:KK49::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::79::79::79::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

missvikvik
dün annemle doktora gittik onun yanında soramadım eşim ilişki istiyor ben zarar verir diye oyalıyorum ilişki yaşıyormusunuz kızlar?

yagmursesi
buseli
Şimdi doktordan geliyorum bebeğimin kalp atışı duyuldu. Çok şükür herşey yolundaymış. 7hafta 5 günlük ve harika bir mucize gibi o küçücük kalbi atıyordu.Rabbim herkese nasip etsin inşallah.:KK49::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::79::79::79::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:
canım gözün aydın darısı başımıza. ben de cuma günü gideceğim yüreğim ağzımda...

buseli
yagmursesi
canım gözün aydın darısı başımıza. ben de cuma günü gideceğim yüreğim ağzımda...
cnm kaç gündür ne strese girmiştim ya. ama yüreğini ferah tut inşallah Allahın izniyle duyacaksın sende.:KK49:

buseli
missvikvik
dün annemle doktora gittik onun yanında soramadım eşim ilişki istiyor ben zarar verir diye oyalıyorum ilişki yaşıyormusunuz kızlar?
cnm bende düşük riski vardı, lekenlenme oluyordu,progesteron hormonu kullanıyordum ilişki yasaktı. Ama şimdi düşük riski ortadan kalkmış, progesteronu da kesti doktor. İlişki yi sormayı unuttum bak. ama risk yoksa dikkatli bir şekilde sorun olmaz herhalde.:KK49:

yagmursesi
missvikvik
bend e eşime diyorum bişi olmaz diyorum ama eşim olmaz diyor belki bişi olur diyor:)haftada bir olabilirmiş arkadaşımın doktoru öyle demiş.

olbey
27-04-11, 07:04
buseli
canim cok sevindim. bugun ben de gidecegim nolur bana da dua edin. cok heyecanliyim. hersey yolunda olsun hayirlisiyla :KK49:

Merj
olbey
canim cok sevindim. bugun ben de gidecegim nolur bana da dua edin. cok heyecanliyim. hersey yolunda olsun hayirlisiyla :KK49:
evet bende sana bakınıyordum canım doktor randevun kaçta

nihalla
buseli
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: canım çok sevindim allah kucağına almayıda nasip etsin inş. seninle aynıyız demekki...

missvikvik
canım dr sormadan sakın yapma bişey olacağından değil ama olursa hep kendini suçlarsın.. biraz sabredin..
olbey
güzel haberlerle dön canım..

Sumak
bız teeeee martın 8ınden berı ılıskı yasamıyoruz ..yumurtalma gununde yasadık bıttı

sonra ben hamıle oldugumu ogrendım doktor bırsey demese de bız gıremedık..

sonra kahverengı lekelerım gelınce ıyıce korktuk.

sımdı lekeler bıttı ama bı ay daha bekleyecegız sanırım ..korkarım ben ..kı esımde sagolsun hıcbırsey demıyor bu konuda ..

her ne kadar akrep erkegı olsa da :KK23: :KK1:

kalp atısını duyanlar var cok sevındım..

cumayı beklıyorum bende ınsallah bebegım ıyıdır dıye

Merj
bende cumayı bekliyorum ama zaman geçmiyo :s

Sumak
bence de gecmıyor sabahın ılk rendavusunu aldım bı de :KK1:

olbey
Merj
evet bende sana bakınıyordum canım doktor randevun kaçta
birazdan cikiyorum kizlar. dua edin nolur...

Merj
İnşallah duyarsın canım inan kendim duymuş kadar sevinicem ama bence zaten hiçbir sorun yoktur Rabbim inşallah bu mutlulugu sana nasip eder

Merj
Sumak
bence de gecmıyor sabahın ılk rendavusunu aldım bı de :KK1:
sat kaç canım ne kadar lık olucak cuma günü bebişin :)

kuzey_35
merj gunaydın cnm
sen gecen hafta dopplere girdiğini fetalın gozuktugunu ama kalp atısı izlenemediğini mi yazmıstın cnm..

lorin76leyla
missvikvik
30 mattan beri ilişkiye girmiyorum. dr. ilk üç ayda olmasın diyo. insan korkuyo ya... benimde eşim istiyo ama ben hayır dediğim anda geri çekiliyo. ona uygun bir dille anlatıyorum. bana kalsa bebeğim doğuncaya kadar ilişkiye girmeyecem. büyük ihtimallede böyle yapcam. bebeğime saygısızlık yapmak istemiyorum:KK1::KK1::KK1::KK1::KK52::KK52::KK52::KK52::KK66::KK66::KK66::KK66: