Suna Dumankaya'nın Porselen gibi bir cilt için verdiği tarif..

AsiTutku
31-03-11, 11:03
Ben bu maskeyi 2 haftadır uyguluyorum ve bunun üstüne başka birşey tanımıyorum..

-1 tatlı kaşığı mısır unu
-1 tatlı kaşığı kil
-1 çay kaşığı krem (el veya yüz kremi farketmez)
- Su

* Bu karışımı temiz cildinize 5 dakika masaj yaparak sürün ve yıkayn..2 günde bir uygulayın.. cildinzde aydınlanma, gözeneklerde sıkışma, sivilcele ve lekelerde azalma göreceksinz.. düzenli uygularsanz %100 sonuç göreceksinz..

terlik
31-03-11, 12:03
AsiTutku
Ben bu maskeyi 2 haftadır uyguluyorum ve bunun üstüne başka birşey tanımıyorum..

-1 tatlı kaşığı kil
- Su

* Bu karışımı temiz cildinize 5 dakika masaj yaparak sürün ve yıkayn..2 günde bir uygulayın.. cildinzde aydınlanma, gözeneklerde sıkışma, sivilcele ve lekelerde azalma göreceksinz.. düzenli uygularsanz %100 sonuç göreceksinz..
Bu bakımı bende uyguladım harika...
Tavsiye ederim tüm arkadaşlara...

Porselen gibi ışıl şıl ciltlere...... :KK12:

nnnyyy
denemek isterim ama kil nerden bulurum?

derin119
nnnyyy
aktarlarda bulabilirsin

terlik
31-03-11, 13:03
nnnyyy

Aktarlarda bulabilirsin...
Ben fazla alıyorum ve buzdolabımda bulunduruyorum.
Sık sık farklı maskeler için de kullanırım.

:KK12::KK68:

Brownim
suyu nekadar koyuyoruz,göz kararımı?

ayrıca hazırladığımız karışım ne sekılde olucak katı,sıvı,krem kıvamı mı yazarsanız sevınırım.

birde uyguladığımız karısımdan artan olursa 2 gün sonra tekrardan kullana bilir miyiz?

yoksa yenı bir karısımmı hazırlamalıyız?

Brownim
nnnyyy
artık marketlerdede satılıyor paket halınde

oralardanda temın edebılırsınız.

zeynepim1987
benim cildim çok çok çok kuru bu kür nasıl ciltler için

burcu135
Ewe gidince denicem hemen inşallah işe yarar yaa :KK43:

burcu135
buz nasıl gelir acaba buzu önerenlerde var kulannan varmı hiç gözenek sıkıştırmada?

AsiTutku
31-03-11, 14:03
Brownim
suyu nekadar koyuyoruz,göz kararımı?

ayrıca hazırladığımız karışım ne sekılde olucak katı,sıvı,krem kıvamı mı yazarsanız sevınırım.

birde uyguladığımız karısımdan artan olursa 2 gün sonra tekrardan kullana bilir miyiz?

yoksa yenı bir karısımmı hazırlamalıyız?

krem kıvamında olacak boyun bölegenede uygulayabilrsn.. tekrardan kalan maskeyi kullanma ama yenisini yap..

AsiTutku
zeynepim1987

cildi kurutmuyo dengeliyo aksine.. deneyin memnun kalacağınzdan eminim..

AsiTutku
zeynepim1987

cildi kurutmuyo dengeliyo aksine.. deneyin memnun kalacağınzdan eminim..

merkrec
1-04-11, 17:04
kızlar ben bi krem kutusuna yapmayı düşünüyorum ve taze taze sabah direk uyandıgımda nasıl olur acaba.. içinde kil olması ürkütüyo beni ya tüğlenme yaparsa

AsiTutku
2-04-11, 13:04
merkrec
kızlar ben bi krem kutusuna yapmayı düşünüyorum ve taze taze sabah direk uyandıgımda nasıl olur acaba.. içinde kil olması ürkütüyo beni ya tüğlenme yaparsa
canım kil toprak biliyosun.. tüylenme gibi bi yan etkisi kesinlikle yoktur aksine peeling etkisi var..

Brownim
4-04-11, 04:04
canım cevapladığın için teşekkürler.

bugün yapıcam.

Brownim
4-04-11, 14:04
evet yaptım ve gercekten ilk defa yapmıs olmama ragmen cildim kadife gibi yumusacık oldu.

rengim 1 ton açıldı,tek seferde böyle olduysa düzenli kullanımda daha iyi sonuc alacagıma inanıyorum.

Yalnız verdiğin ölcüler bayağı bir fazla geldi çoğu çöbe gitti.

Bundn sonra ölçülerin hepsini çay kaşığıyla yapıcam.

karisx
4-04-11, 20:04
yarın mısır unu alıp yapıcam bende, umarım işe yarar:)

ebyucum
4-04-11, 20:04
cok kolay bi maskeymiş,deniycem:)

AsiTutku
4-04-11, 22:04
Brownim
evet yaptım ve gercekten ilk defa yapmıs olmama ragmen cildim kadife gibi yumusacık oldu.

rengim 1 ton açıldı,tek seferde böyle olduysa düzenli kullanımda daha iyi sonuc alacagıma inanıyorum.

Yalnız verdiğin ölcüler bayağı bir fazla geldi çoğu çöbe gitti.

Bundn sonra ölçülerin hepsini çay kaşığıyla yapıcam.
cnm kalan maskeyi atma boyun bölgene kalçalarına kısacası vücudnun her bölgesine uygulayabilrsn..

Brownim
5-04-11, 08:04
AsiTutku
cnm kalan maskeyi atma boyun bölgene kalçalarına kısacası vücudnun her bölgesine uygulayabilrsn..
Hımmm tamam canım...

Çok teşekkür ederim bu arada sana hem pratık,hem doğal , hemde gercekten işe yarıyor.

afrodit21
5-04-11, 09:04
Bu tarifi de deneyeceğim. Çok teşekkür ederim. :KK16:

AsiTutku
5-04-11, 19:04
rica ederim arkadaşlar..

_Hiranur_
5-04-11, 22:04
Yüzümde güneş lekeleri var,doktor tavsiyesiyle 5 gündür expigment krem kullanıyorum,bunuda uygularsam bir sorun çıkarmı acaba..:26:

tadlm
6-04-11, 11:04
bu maskeyi 2 inci kez uyguluyorm yüzüm yumusacık oluo elimı yüzümden alamıorm

aniss
6-04-11, 18:04
bu maske sivilce lekelerinede iyi geliyor mu?geçirdi mi lekeleri olanları acaba?

Hoya
6-04-11, 19:04
biz de yapıyoruz kızlarla bu maskeyi herkes çok memnun çok güzel.teşekkürler

AsiTutku
6-04-11, 20:04
_Hiranur_
Yüzümde güneş lekeleri var,doktor tavsiyesiyle 5 gündür expigment krem kullanıyorum,bunuda uygularsam bir sorun çıkarmı acaba..:26:

yok cnm tamamen doğal maske içinde asit gibi zedeleyici bir madde bile yok..rahatlıkla kullan bu arada sivilce lekelerinde de çok etkili tabi düzenli kullanımda.

su.ay
bende bugün kil aldım.yarın yapacağım. çok heyecanlandım bakalım inşallah iyi olur.)))

tondora
merhaba arkadaşlar... benim gittiğim kuaför suna dumankayanın öğrencisiydi,o bana bu maskeyi yapıyodu her ay 10 tl veriyodum. sonra suna dumankayadan aldım tarifi ama o malzemelere robottan geçirilmiş mercimek ve pirinçte vardı. ben öle yapıyorum memnunum. yani öbür türlüde güzel oluyo heralde.. onuda denerim :KK34:

tondora
su.ay
bende bugün kil aldım.yarın yapacağım. çok heyecanlandım bakalım inşallah iyi olur.)))
canım eğer cildin kuruysa kili az koy cildi çok kurutuyo fazla olunca:KK34:

_Hiranur_
6-04-11, 22:04
AsiTutku
yok cnm tamamen doğal maske içinde asit gibi zedeleyici bir madde bile yok..rahatlıkla kullan bu arada sivilce lekelerinde de çok etkili tabi düzenli kullanımda.
Teşekkür ederim canım...

nick_im
6-04-11, 22:04
bugün denedim. acayip güzel bişey. nem sağlıyor. yumuşacık yaptı cildiimi. sivilce lekelerine iyi gelicekse ki gelir içinde kil var hopaşinanay derim efendim.

zararı yok. yalnız ben yaptıktan sonra yani kremli olduğu için yüzümde kaldı. ne kadar yıkarsam yıkayayım çıkmadı. tonikle sildim. cilt yumuşadığı için ölü hücreleri alır hem. bilmiyorum siz nasıl yaptınız ama. sizin de kaldı mı yıkayınca yüzünüzde?

tadlm
7-04-11, 10:04
yok cnm bnde kalmdı dus almadn once uyguluorm 5 dk beklıyorm hmencik kuruo zatn sonra dusta ovarak cıkartıyorm yıkanıncada hicbırsey kalmıyor ama olculerıne dıkat etmemısındır ondan oluyordur

AsiTutku
7-04-11, 19:04
evet duştan önce yapmanız daha uygun temizliği açısından..

Sech
7-04-11, 19:04
Ben de deneyeceğim, cilt bakımlarını araştırıyordum tam da üstüne denk geldi, yalnız şu mercimek ve pirinç olayı kafamı karıştırdı, porselen cilt derken acaba pirinçten gelen bir porselenlik mi

burcu135
8-04-11, 06:04
arkadaşlar benimde gözeneklerim açık ve burun çevremde siyah noktalar var onlara iyi geliyormu acaba bu kil maskesi bide kil hangi renk olucak o önemlimi cevap yazarsanız memn olrm :)

AsiTutku
8-04-11, 10:04
burcu135
arkadaşlar benimde gözeneklerim açık ve burun çevremde siyah noktalar var onlara iyi geliyormu acaba bu kil maskesi bide kil hangi renk olucak o önemlimi cevap yazarsanız memn olrm :)

gözeneklere özelliklede siyah noktalara çok ii geliyor cildi pürüzsüzleştiriyo.. çünkü cildinizdeki ölü deriyi tamamen atıyor cilt hava alıp yenileniyor..kilin rengi önemlimi bilmiyorum ama ben doğacı markasının hafif yeşil rengindeki toz kilini kullanıyorum ve çok memnunum..

ftmSS
8-04-11, 12:04
ben de uyguladım ve gerçekten daha ilk uygulayışta fark ediliyor arkadaşlar bugüne kadar pek çok şey denemiştim ancak en çabuk ve en iyi fayda gösteren bu oldu tavsiye ederim.çok sağol arkadaşım bu bilgi için :KK34::KK9:

burcu135
8-04-11, 17:04
burunn bölgemde siyah nokta vrda yanaklarımda elmack kemklerimdede delikler var inş işe yarar onun için dmi ilk günnden farkediyomu gözeneklerin kapanışı?

secretlov
9-04-11, 13:04
bende dun denedım cok guzel bı maske gercekten paylasan arkadasa tesekkurlerımı sunuyorum :))
bıde cıldımın rengı acıldı resmen :KK16:
yalnız bu maskeyı her gun denesek bı zararı olurmu kı ? bnm cıldım karma cılt .
:KK53::KK53::KK53:

nili1984
9-04-11, 13:04
bende yapmak istiyorum bu maskeyi aldığım kil halen duruyo üşengeçliğin gözü kör olsun

AsiTutku
9-04-11, 17:04
secretlov
bende dun denedım cok guzel bı maske gercekten paylasan arkadasa tesekkurlerımı sunuyorum :))
bıde cıldımın rengı acıldı resmen :KK16:
yalnız bu maskeyı her gun denesek bı zararı olurmu kı ? bnm cıldım karma cılt .
:KK53::KK53::KK53:
hergün yapmana gerek yok cnm 2 günde bir en ideal sayı..

secretlov
9-04-11, 17:04
AsiTutku
hergün yapmana gerek yok cnm 2 günde bir en ideal sayı..
ıcıne krem katınca cok guzel kokuyo da :KK70::KK70:D yuzume devamlı suresım gelıyo maskeyi :KK70::KK70: :KK53::KK53::KK53::KK53:
yuzumun rengı acılıyo sıyah noktalar yok :KK70::KK70: :KK53::KK53::KK53::KK53:
süper bakım maskesı yaaaaaaaaa :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

aliye_88
9-04-11, 18:04
bu maskeyi bende yaptım fakat krem olarak bepanten su olarakta oksijenli su koydum sivilce izim vardı bir tane gitsin diye gerçekten rengini açti çok güzel bir tarif cilt adeta bebek gibi pürüzsüz oluyo

Dailys
10-04-11, 09:04
Ya ama cildin rengini açması kötü bi durum..:26:
Ben esmerim ve açıkçası cildimin tenime göre böyle beyaz beyaz kalmasını istemiyorum. :/ Napıcam kızlar?:26:

AsiTutku
10-04-11, 10:04
Dailys
Ya ama cildin rengini açması kötü bi durum..:26:
Ben esmerim ve açıkçası cildimin tenime göre böyle beyaz beyaz kalmasını istemiyorum. :/ Napıcam kızlar?:26:
esmeri beyaz yapmıyo canım burada bahsedilen tenin aydınlanması yani cildin daha parlak ,genç ve bebeksi görünmesi..

burcu135
13-04-11, 14:04
canım bu maske gözenekleride sıkılaştırırmı acaba:KK43: gözeneklerim açık daha cok acılmasın bide::KK43::KK43::KK43:

offoff
15-04-11, 09:04
AsiTutku

-1 tatlı kaşığı kil
- Su

kızlae bu kür muhteşem...ilk uygulamamda bile aydınlık bi görünüm verdii.. annem şaşa kaldı :)) :KK53: :KK53:

ayysu
15-04-11, 10:04
:124:yüzümde çukurlar oluştı nokta nokta kızarıklıklra var onlarada ii gelir mi kullansam? yoksa hiç denemesemmi?:83: