2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

sedasem
16-10-11, 09:10
ccccerennnn
darısı bizeee darısı bizeeee:KK49: size de bebişinizle, ailenizle sağlıklı, mutlu, huzur dolu günler:nazar::KK46::nazar:
_arzum_
ben mutlaka bebişimi kaşa götüreceğim... inş görüşürüz canım.. Gerçi seneye küçük olacaklar ama bi sonraki sene mutlaka.. Kaş çok güzel bi yer valla yerleşmeyi bile düşünüyorum belki ileride...

Günaydın....Çok teşekkürler....Ne güzel sen büyütmüşsün bile. Belki seneye biz aynı şeyleri söyleyeceğiz inş...

sağolun kızlar
hepiniz inşallh göreceksiniz bu günleri.
kızımın adıda öykü ceren.......
bu arada hurafe belki ama ultrson kağıdında sağda ise kız solda ise erkek diyolardı hakikaten sağdaydı benim fasulyem kız oldu....)))))))

ccccerennnn
sedasem
sağolun kızlar
hepiniz inşallh göreceksiniz bu günleri.
kızımın adıda öykü ceren.......
bu arada hurafe belki ama ultrson kağıdında sağda ise kız solda ise erkek diyolardı hakikaten sağdaydı benim fasulyem kız oldu....)))))))
oyyyy ismi de pek gzlmiş annesiii..çoook gzl bi kız olcak bak şimdiden sölym :KK52:kendmden biliyorum dermişim :KK53:
bi de şey sorcam ultrason kağıdında sğ-sol derken bildiğimiz bakarkenki sağ-sol dimi?? hrlde öledir başka nasıl olcak sanki ama yine de sorym dedim çıkardm minişimin ultrason albümünü:KK1:

ccccerennnn
ya bi de bnm eşek kafalım ortada gibi..sola daha yakın gibi ama ortada koca kafalı yaa:KK52: insan az annesini düşünür az sağa-sola herhangi bi yere yerleşir :KK1:

pembefidan
kızlar günaydın.ben ikili test ilk hamileliğimde yaptırmadım 4.ayımdayken 3 lü test yaptırmıştım oda mecburi zaten onda bütün incelemeleri yaptı dr'um.3 lü testi kan ve idrardan yapıyolar.şimdide ikili yaptırmak istemıyorum ama çoğumuz randevu almış ne yapsam acaba.

ccccerennnn
pembefidan
kızlar günaydın.ben ikili test ilk hamileliğimde yaptırmadım 4.ayımdayken 3 lü test yaptırmıştım oda mecburi zaten onda bütün incelemeleri yaptı dr'um.3 lü testi kan ve idrardan yapıyolar.şimdide ikili yaptırmak istemıyorum ama çoğumuz randevu almış ne yapsam acaba.
ndn yaptırmak istemiosun ki cnm?? sonuçta allah korusun bi sorun varsa erken teşhis için, bebek için önmli

pembefidan
ccccerennnn
ndn yaptırmak istemiosun ki cnm?? sonuçta allah korusun bi sorun varsa erken teşhis için, bebek için önmli
ilkinde özele gitmiştim muane oldum alttan bakmıştı bebeği karnımda göremedi ozamanda 9 haftalık gitmiştim sonra 4.ayıma girdiğimde devlet hastanesinde 3 lü test yaptılar ikili testi o zaman bilmiyodum dr bişey olmaz üçlü daha ayrıntılı demişti.çok şükür bişey çıkmadı sigara içen bayanlara bide akraba evliliğinde ikili test daha sık yapılıyomus.hepimizin bebekleri sağlıklı olur inş.bide benım ssk yok ondan özelde pahalı biraz aksaklık oluyor.

ccccerennnn
pembefidan
ilkinde özele gitmiştim muane oldum alttan bakmıştı bebeği karnımda göremedi ozamanda 9 haftalık gitmiştim sonra 4.ayıma girdiğimde devlet hastanesinde 3 lü test yaptılar ikili testi o zaman bilmiyodum dr bişey olmaz üçlü daha ayrıntılı demişti.çok şükür bişey çıkmadı sigara içen bayanlara bide akraba evliliğinde ikili test daha sık yapılıyomus.hepimizin bebekleri sağlıklı olur inş.bide benım ssk yok ondan özelde pahalı biraz aksaklık oluyor.
anladım cnm..sen denyimlisin tabi bi doğum yapmışsın ama yine de allah korusun yaptırmaya çalış bence. devlet hastanelerinde de yapmıolar mı bu testi acaba? bi sorup öğrensen ??

pembefidan
16-10-11, 10:10
ccccerennnn
anladım cnm..sen denyimlisin tabi bi doğum yapmışsın ama yine de allah korusun yaptırmaya çalış bence. devlet hastanelerinde de yapmıolar mı bu testi acaba? bi sorup öğrensen ??
yapıyolar daha uygun özele göre.ilkinde olduğu gibi ikisinede gitcem ama bu sefer doğum özelde olmasını çok istiyorum çünkü ilk doğum devlette oldu ve memnun kalmadım davranışları çok kötüydü.bana cehennemı yaşattılar insan muamelesi yapmadı gittiğim yer.mumkun olsa o günü hayatımdan silmek isterdim ama tek tesellısı kızımı görmem oldu.

greeneyes7887
selam annişler..8+3 olduk bebişimle. Aranızda egzersiz,plates v.s yapmaya başlayan var mı? Benim için erken mi dersiniz başlamak?

hayatbayramolsa
kizlar merhaba,
ya konumuzla alakasiz diye yeni bi topik actim.bana fikir verirmisniz?
http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/477262-firinim-bozuldu.html#post21326046

mishca
etimek tatlısı ................

Psikoterapi
babymerve
selam annişler..8+3 olduk bebişimle. Aranızda egzersiz,plates v.s yapmaya başlayan var mı? Benim için erken mi dersiniz başlamak?
Gunaydin herkese,,,
Sevgili merve, ben hamile kalmadan once spor salonunda duzenli spor yapan biriydim. Hamile kaldigimi ogrenince hem spor salonundaki hocalarim, hem de doktorum tum egzersizleri biraktirdilar. İlk 3 ay sadece yuruyus (o da kosu bandinda falan degil, acik havada) ve yuzme oneriyorlar. 3 ay dolunca pilates ve diger egzersizlere baslayabilecekmisiz.

Acikcasi ben spor salonundakiler boyle soyleyince inanmamistim, risk almak istemiyorlar diye dusunmustum. Ama doktorum da birebir ayni kelimelerle soyleyince biraktim sporu :KK66: simdi sadece yuzuyorum ve her gun 20 dakika yuruyorum.

greeneyes7887
16-10-11, 11:10
Psikoterapi
Gunaydin herkese,,,
Sevgili merve, ben hamile kalmadan once spor salonunda duzenli spor yapan biriydim. Hamile kaldigimi ogrenince hem spor salonundaki hocalarim, hem de doktorum tum egzersizleri biraktirdilar. İlk 3 ay sadece yuruyus (o da kosu bandinda falan degil, acik havada) ve yuzme oneriyorlar. 3 ay dolunca pilates ve diger egzersizlere baslayabilecekmisiz.

Acikcasi ben spor salonundakiler boyle soyleyince inanmamistim, risk almak istemiyorlar diye dusunmustum. Ama doktorum da birebir ayni kelimelerle soyleyince biraktim sporu :KK66: simdi sadece yuzuyorum ve her gun 20 dakika yuruyorum.
Senin yorumların beni tatmin ediyor.teşekkür ederim. O zmn yürüyüşe devam.

ayseiboo
16-10-11, 13:10
merhaba anneler bende mayis 7 de dogum yapacagim insallah tabi.... simdi 10+6 haftalik oldu herkese ALLAH kolaylik versin

sesa123
16-10-11, 14:10
özelden msj atmışssın sml81 ama ben cvp atamıyorum malesef 100 msj yazmam gerekiomuş öncelikle yeni yeni yazmaya başladım.İnş okursun burdan nisa hast gidorum ben,ikili test için 144,5 dediler ,muayene ücreti de 42.Halkalı kent hastanesnde 60 tl miş.Orada yaptrcam inş.Devletten randevu alamadım malaesef.Salı günü 11 haftam bitiyor.Geç kalmak istemiorum.
Hepimiz sonuçları öğrendikten sonra mutlu haberleri yazarız inş.:KK49:

sesa123
Doktorum bana da doğum için :KK16::nazar:9 mayıs dedi doğum günüm de 6mayıs. inş. o da 6mayısta gelir:)

Misa2005
sesa123
Doktorum bana da doğum için :KK16::nazar:9 mayıs dedi doğum günüm de 6mayıs. inş. o da 6mayısta gelir:)
bende 18 mayıs doğumluyum ama bebiş 24 mayıs gözüküyor.hadi bakalım hayırlısı:KK49::KK49:

rengarenk34
slm kızlar..
çoğumuzun ikili test zamanı sanırım.. bende 9+4 deyim bugün. 11 haftalık olunca yaptırmamı istedi doktorum ve bende özele gidiyorum. istanbul anadolu yakasında. üsküdar hospital türk hastanesi..
bende ayın 28ine doppler için randevu aldım. 108.00 tl imiş.27.00 tl de muayene ücrti.. annem birde devletten randevu almaya çalışacak bu zamana kadarki testlerimi hep devlette yaptırdım. (annem bir devlet has. görevli) devlette yaptırırsam özeldeki doktoruma göstericem gerek duymassa özelde yaptırmıcam tekrar.. çünkü devlet hastanesinde yaptır testlerini diye kendisi yönlendirmişti beni buzamana dek..

herhangi bi değişiklik olmaz sanırım.. hepiizin sonuçları iyi çıkar umarım.. öpüldünüz..

rengarenk34
Misa2005
bende 18 mayıs doğumluyum ama bebiş 24 mayıs gözüküyor.hadi bakalım hayırlısı:KK49::KK49:
misacım slm.. benim doktorumda hesaplama yaptı ama bu tarihte doğması %5 ihtimal dedi. ya 1 hafta erken ya 1 hafta geç doğuyomuş melekler genelde :) belki aynı gün olur annesiyle..

sesa123
16-10-11, 15:10
bence de devlette yaptırmak lazım o kadar çalışıyoruz bir faydasını görsek bari ama randevu almak çok zor ve zamanım da yok.Hayırlısı bakalım ya...ben de başka bir hastanede yaptırıp kendi doktoruma göstercem zaten.:KK54:

baypipo
slm kıslar. üzerinize sağlık benim felaket belim ağrıyor hareket ederken tutuluyormuş gibi oluyor hareket edemiyorum doktora sordum bana ağrı deme dedi normal dedi

sesa123
10 haftadan sonra bel ağrısı olması normalmiş artık netten okuduğum kadarıyla:)meleklerimiz için katlancaz artık:):KK49:

baypipo
sesa123
10 haftadan sonra bel ağrısı olması normalmiş artık netten okuduğum kadarıyla:)meleklerimiz için katlancaz artık:):KK49:
ben 9+2 yim ama çok belim ağrıyor iki haftadır

sesa123
seninki birazcık erken başlamış,fazla ayakta durmamaya çalış.aşırı ağrı varsa da doktoruna danş bence...:nazar:

baypipo
sesa123
seninki birazcık erken başlamış,fazla ayakta durmamaya çalış.aşırı ağrı varsa da doktoruna danş bence...:nazar:
danıştım doktora olur dedi rahimin 2 katı oldu dedi olur dedi belim tutuluyor bazen çorabımı bile giyemiyorum birde ben hergün ev süpürürüm süpürgeyi kaldırıyorum acaba ondan olurmu falza ağır değil ama ne bilim aklıma geldi ama süpürmeden de olmuyor biraz huyluyum ben:18: