TEST

2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

caspersy
24-11-11, 11:11
mutluyummmmmm
Canım sen geçende sormuştun ya sordum arkadaşa şöyle yazmış
Alabilirmişsin ,geçmişe dönük toplam 120 gün olmalıymış canım.
canm bilgin varsa bende bişi sorayım mı?
bi seneden fazladır burda çalışıyorum
ama hazirandan beri ssk yatıyo
nisanın ilk haftası doğum iznine ayrılabilirm 33.haftamız o zamana denk geliyo..

rapor 4 ay oluyor ya temmuzun sonunda bitio..

ve benim bi seneyi aşkın ssk olmuş oluyor.
son 4 ay prim yatmasa da çıkışımı yaptırıp işsizlik maaşı alabilir miyim acaba?

esrayhan
24-11-11, 11:11
TuRuNCu
Anlamadım :44:
canım sen ayrı bi takip topiği açmışsınya hani orda herkesin satları yazıyo, bende bursalıyım ve bursalı bikaç arkadaşın satlarına göre haftalarını sırayla listelemiştim bu topikte birikikere acaba dedim sonradan bütün takipçileri listelesek bu topikte hem herkes listeye bakarak kendine en yakın haftadaki kişileride takip edebilir diye düşünmüştüm anlatabildimmi,
yani senin yaptığın listeyi
(rumuz+16+2)
(rumuz+16+3) şeklinde bu topikte yapmaktan bahsediyorum ama bu sadece bi fikir, beğenen olursa diye paylaşmak istedim.....

mutluyummmmmm
24-11-11, 12:11
caspersy
nisanın ilk haftası doğum iznine ayrılabilirm 33.haftamız o zamana denk geliyo..

Canım benim bilgim yok ama sgk da çalışan arkadaşım var ona bi sorarım.

esrayhan
kızlaaaaaaaaaar benim göbeğimin altında cizgi oluşmuş akşam farkettim tenimden biraz koyu, aranızda bunu yaşayan varmı?

mutluyummmmmm
esrayhan
kızlaaaaaaaaaar benim göbeğimin altında cizgi oluşmuş akşam farkettim tenimden biraz koyu, aranızda bunu yaşayan varmı?
Aşağı doğrumu canım diklemesine yoksa yatay mı?Bende yok ama yeni doğuran birinde gördüm,göbek deliğinden aşağı doğru koyu bir çizgi vardı,doğum çizgisi dedi,ilk defa gördüm bazılarında oluyormuş,baya da belli oluyor,siyah kalemle çizmiş gibi aşağı doğru gidiyordu.

_arzum_
rengarenk34
Kızlar bişey rica edicem.. Haftalara göre kaç aylık olduğumuzu gösteren bi çizelge vardı. Onu bilen varsa tekrar paylaşabilir mi?? 15 haftadayız bız suan.. Kaç aylık oluyoruz? 3 mü 4 mü?
1HAFTA - 6 HAFTA= 1. Ay
7 HAFTA -10 HAFTA= 2. Ay
11 HAFTA -14 HAFTA= 3. Ay
15 HAFTA -18 HAFTA= 4. Ay
19 HAFTA -22 HAFTA= 5. Ay
23 HAFTA -26 HAFTA = 6. Ay
27 HAFTA -31 HAFTA = 7. Ay
32 HAFTA -35 HAFTA = 8. Ay
36 HAFTA -40 HAFTA = 9. Ay

_arzum_
esrayhan
bende de var :)

mutluyummmmmm
_arzum_
1HAFTA - 6 HAFTA= 1. Ay
7 HAFTA -10 HAFTA= 2. Ay
Bunu neye göre hesaplıyorlar yaw,yeni görüyorum.

Mujj
esrayhan
34haftamdayim,Bende de alt kisiM da var tuyun cizgisi,eskisindn Dahaa da koyu renk.AMA gecici bu cnm:KK66:

esrayhan
mutluyummmmmm
Aşağı doğrumu canım diklemesine yoksa yatay mı?Bende yok ama yeni doğuran birinde gördüm,göbek deliğinden aşağı doğru koyu bir çizgi vardı,doğum çizgisi dedi,ilk defa gördüm bazılarında oluyormuş,baya da belli oluyor,siyah kalemle çizmiş gibi aşağı doğru gidiyordu.
canım göbek deliğimden aşağıya doğru 10cm falan diklemesine, siyah değil kendi tenimden cok az koyu, ben catlak diye cok korktum ama inceledim catlak değil... yeni doğum yapan arkadaşım var işyerinde, o doğuma yakın, yukarı göğüsaltına kadar cıkıyo dedi ve daha belirginleşiyormuş .... Allah allah bende başka olan yokmu yaw

mutluyummmmmm
esrayhan
canım göbek deliğimden aşağıya doğru 10cm falan diklemesine, siyah değil kendi tenimden cok az koyu, ben catlak diye cok korktum ama inceledim catlak değil... yeni doğum yapan arkadaşım var işyerinde, o doğuma yakın, yukarı göğüsaltına kadar cıkıyo dedi ve daha belirginleşiyormuş .... Allah allah bende başka olan yokmu yaw
Esmer misin canım,belki esmerlerde oluyordur.Benim gördüğüm kişide de aynı tarif etiğin gibiydi,sonradan koyulaşmış.

esrayhan
mutluyummmmmm
Mujj
34haftamdayim,Bende de alt kisiM da var tuyun cizgisi,eskisindn Dahaa da koyu renk.AMA gecici bu cnm:KK66:

34. hafta maşallah tuyde olabiliyomuş o yolda,ama benimki tüy değil, renk farkı canım...

esrayhan
mutluyummmmmm
Esmer misin canım,belki esmerlerde oluyordur.Benim gördüğüm kişide de aynı tarif etiğin gibiydi,sonradan koyulaşmış.
değilim canım bayaa bildiğin akça pakça mayalı poğaça beyazım ben:KK9::KK9::KK9::KK9:

mutluyummmmmm
esrayhan
değilim canım bayaa bildiğin akça pakça mayalı poğaça beyazım ben:KK9::KK9::KK9::KK9:
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

beykoz
_arzum_
1HAFTA - 6 HAFTA= 1. Ay
7 HAFTA -10 HAFTA= 2. Ay
ya 1hafta - 4 hafta =1 ay degilmi
4ten sonra 8haftaya kadar =2.ay
ben böle biliyorum 1 ayda 4 hafta var zaten 40 hafta 9 aya tekabül etmiyoki 10 ay oluyor ilk haftalar adetliyiz hamile degiliz yumurtlamamızın ne zaman oldugu bilinmedigi için 40 hafta oluyor kızlar ben böle biliyorum

ayseyildiz
esrayhan
sorma canım ya sanki tam 16.haftayı bekliyormuş bizimki top gibi çıktı hemde....

Ayyy ne guzel bende karnim belirginlesmeye basladikca nasil seviniyorum:KK52:

canım benim Allah bi daha yaşatmasın inan mesajını her okuduğumda içim cız diyo ne yazacağımı bilemedim çok zor bi durum dediğin gibi yavrun zaten günahsız sende günaha girmemişsin için rahat ne güzel Allah verdi Allah aldı Allah bizleri öteki dünyada buluştursun küçük meleklerimizle inşallah....bunlarada uzun hayırlı ömürler versin cnm...
Allah razi olsun canim..Rabbim hepimizin meleklerine uzun ömurler versin ins..

ekins
bol bol su içmek gerekiyo ki sütümüz bol olsunn ben günde 2 - 2,5 lt içiyorum ama hamileyken dahada çok içleliymişiz zaten wc den çıkamıyorum dahada içsem sonum ne olur bilmem :))
offff offfff su deyince tuylerim resmen diken diken oluyor hic icemiyorum ilaclarimi icerken bile o kadar zorlaniyorumki hemen arkasindan agzima birsey atiyorum cikarmayayim diye böyle 2 lt vs su iciyorum diyenlere imreniyorum valla:KK34::KK34:

SEVSENA
günaydınnn kızlar bir şey sorcam bu eleviti kullanmayan var mı aranızda
illa içmemiz gerekiyor mu ben ilaç içmekten çok sıkıldım da :KK43:(
Canim ben önceki hamileligimde hep kullandim eleviti cok faydali icinde bircok vitamin var bebisine yaradigini dusun öyle avut kendini ve icmeye devammm:):)

esrayhan
Canim bu cogu kadinda olur bendede olmustu ama dogumdan sonra zamanla geciyor.....

ayseyildiz
Slmmmm kizlarr...saat ikiye geliyor burda ben daha yeni kendime gelebildim kahvalti tepsim ortada ilacimi ictim bulantim gecti bir bakayim dedim

Melekk83
Kızlar biraz önce sonuçlarımı aldım.
Doktorumu aradım hemen ama ulaşamadım. Endişelerim biraz olsun dağıldı. Çok şükür :nazar:

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

Down Syndrome 1:17200
Age Alone 1:1060
Trisomy 18/13 1:63600

pembevemaviler
Melekk83
Doktorumu aradım hemen ama ulaşamadım. Endişelerim biraz olsun dağıldı. Çok şükür :nazar:

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

gozun aydin canim ,cok sukur :nazar:,allah bebislerimizi korusun:nazar:

ayseyildiz
Melekk83

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

<gözun aydin canim darisi benim basima bende bugun ögrenicem ins.sonucumu

esrayhan
ayseyildiz
Allah razi olsun canim..Rabbim hepimizin meleklerine uzun ömurler versin ins..
Canim bu cogu kadinda olur bendede olmustu ama dogumdan sonra zamanla geciyor.....
arkadaşımda oyle dedi onun kızı suan 7 aylık ve çizgisi azalıyomus...

ayseyildiz
Melekk83

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

gözun aydin canim darisi benim basima bende bugun ögrenicem ins.sonucumu

ayseyildiz
esrayhan
arkadaşımda oyle dedi onun kızı suan 7 aylık ve çizgisi azalıyomus...
Canim benim daha uzun surdu gecmesi 1,5 yilda falan anca gecti demekki kisiden kisiye degisiyor

esrayhan
Melekk83

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

gözün aydın arkadaşım...

caspersy
mutluyummmmmm
Canım benim bilgim yok ama sgk da çalışan arkadaşım var ona bi sorarım.
teşekkür ederim canmm

esrayhan
ayseyildiz
Canim benim daha uzun surdu gecmesi 1,5 yilda falan anca gecti demekki kisiden kisiye degisiyor
ya geçsinde 2 yılda olsa önemli olan kaybolması canım dimi...

ayseyildiz
24-11-11, 13:11
esrayhan
ya geçsinde 2 yılda olsa önemli olan kaybolması canım dimi...
benim icin cokta önemli degil aslina bakarsan gecmesede olurdum oglusumdan hatira olurdu bana:):) ama tabi geciyor ablaminda hep olmus 4 cocugundada ve gecmis hep

ayseyildiz
Kendimi o kadar hantal hissediyorumki canim hic bir sey yapmak istemiyor ne yemek yapmak istiyorum nede baska birsey ne olacak böyle halim bilmiyorum sizdede oluyormu kizlar?? Daha önceden hic birseyi yapmaya usenmeyen ben simdi mutfaga gitmeye bile useniyorum ustelik calismiyorumda evdeyim.Calisirken nasil yapmisim simdi sasiriyorum

Melekk83
esrayhan
gözün aydın arkadaşım...
ayseyildiz
gözun aydin canim darisi benim basima bende bugun ögrenicem ins.sonucumu
kelebeklerim0407
gozun aydin canim ,cok sukur :nazar:,allah bebislerimizi korusun:nazar:
Kızlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :KK42: Darısı henüz test sonuçlarını almamışların başına...

Gerçekten 1 aydan sonra ilk defa nefes aldığımı hissettim.... Ohhhhh:21:

selin7
kızlarr ben bugün dersaneye başlıorum kpss için ..off çok sıkıcııı ..gece gidicem ama canım hiç istemioo

canim0735
hayel1
kızlar merhaba tüm öğretmen arkadaşlarımızın günü kutlu olsun:KK16:
tüm öğretmenler günümüzü kutlayanlara teşekkür ederim,ben de meslektaşlarımın gününü kutluyorum.van depreminde hayatını kaybeden şehit meslektaşlarıma allahtan rahmet diliyorum....

canim0735
beykoz
ya 1hafta - 4 hafta =1 ay degilmi
4ten sonra 8haftaya kadar =2.ay
ben böle biliyorum 1 ayda 4 hafta var zaten 40 hafta 9 aya tekabül etmiyoki 10 ay oluyor ilk haftalar adetliyiz hamile degiliz yumurtlamamızın ne zaman oldugu bilinmedigi için 40 hafta oluyor kızlar ben böle biliyorum
canım bi kadının adet süresine göre ayarlanıyor yanı 28 gün bi ay sayılıyor.ben öle okumuştum bi yerde

eyay
canim0735
canım bi kadının adet süresine göre ayarlanıyor yanı 28 gün bi ay sayılıyor.ben öle okumuştum bi yerde
kızlar haftalığa göre mesela 16 haftalığız ama 4 aylık değiliz daha 4 aylık olmamız için mesela bnm adet tarihim 3 ağustostu 3 aralıkta 4 aylık olucam doktor bana öyle dedi çünkü her ay tam 4 hafta çekmiyo dedi.

dilaradg
Melekk83

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

gözün aydın tatlım.. Allah hepimizin bebişlerini esirgesin..

dilberege
Arkadaşlar Bahçelievler Hizmet Hastanesine giden var mı?

bir_dilim_pasta
24-11-11, 14:11
merhaba güzel anneler. herkes iyidir inşallah.

nelleporter
merhaba kızlar...

geçmişi okudum saatlerce...şu karındaki çizginin halk arasındaki adı nişaneymiş...ve sonra geçiyormuş....annemde de olmuş bende de olacak demekki daha bişey yok ama...

ayrıca sezaryen ile doğuranın sütünün olmaması ile ilgili de teyzemde annem kardeşimi de sezaryen ile doğurmuş ve yiğenim 1 yıl kardeşim 9 ay emmiş...sanırım biraz genetik....

nelleporter
bir_dilim_pasta
merhaba güzel anneler. herkes iyidir inşallah.
merebaaa...çok yeni kişi var bir tanıdık gördüm mutluoldum....:)

bir_dilim_pasta
nelleporter
merebaaa...çok yeni kişi var bir tanıdık gördüm mutluoldum....:)
:KK19: merhaba canım. hamilelik nasıl geçiyor :KK49:

beykoz
eyay
kızlar haftalığa göre mesela 16 haftalığız ama 4 aylık değiliz daha 4 aylık olmamız için mesela bnm adet tarihim 3 ağustostu 3 aralıkta 4 aylık olucam doktor bana öyle dedi çünkü her ay tam 4 hafta çekmiyo dedi.
az kalmıs ozaman benimde 5 aralıkta 4 aylık olcam ogün kontrolüm var hem saglık ocagında hemde kendi özel doktorumda cinsiyeti ögrencem 2li testte sanırım erkek dedi doktor bakalım ne dicek simdi :)))

askocuk
Herkese selam kızlar, saatlerdir geçmişi okuyorum ancak bitirebildim son üç günü.herkesten genel olarak güzel haberler geliyo maşallah diyelim, bütün hamişler ve bebişlerimiz iyi olsun

bütün öğretmen arkadaşların öğretmenler gününü kutluyorum,
ben dün kontrole gittim.afp testi yapıldı sonuçlar 10 gün sonra çıkıcak, bebişim pek utangaç yüzünü göstermedi bize, dolayısıyla cinsiyetle ilgili sadece tahmin yaptı kesin değil dedi doktorumuz, kıza benzetti ama bu arada çok ilgisiz davrandığı içinde doktorumuzu değiştirmeye karar verdik eşimle, 1 aralık için başka bi doktordan randevu aldım inşallah bu son doktorumuz olur

dilaradg
Kızlar şişko olma yolunda kesin ve hızlı adımlarla ilerliyorum 15 hafta bitti. 3.700 gram aldım!!
takip tablosundan uzun uzun bakamadım.sizde durumlar nasıl?:KK49:
15 haftada 4 kilo ne güzel işte sakin sakin gidiyosun ben senin aldığının iki katını aldım tam 8 kilo oldu :KK1:

ekins
Bende haftasonları bi sabahcık kızartıyorum sadece ... ya kızlar kaç kilo aldınız kaçıncı haftanızdasınız ben çok mu aldım ya 4 kilo aldım yarın 15+1 oluyorum :KK43:
korkma kuzumm yemene bak alt tarafı doğumdan altı ay sonra sıkı bi rejime gireriz olur biter

pembefidan
ben istanbuldanım.evet ilk defa kontrol olcam kısmetse.ben kızımla çok uğraştığım için hamile olduğumu unutuyorum sürekli benle olduğu için çok düşkün.bide daha dişi hiç çıkmadı.şimdi bakındım şubat 2011 annelerine benım kız gibi olan bebeklerde çıkarmamış diş.sürekli yürümek istiyor yürüteçte durmaz illa kollarından tutup yürütçem onu.uykuda yok bana gün ağardımı gözlerini açıyor annelik çok yorucu ama harika bir duygu.
kızlar keşke sağlık ocağında ultrason olsaydıda bebeğin cinsiyetinide deselerdi 2.bebek ama yinede merak ediyorum :KK53:
inşallah bebişinin sağlıklı sıhatli güzel haberlerini alırsın. yalnış hatırlamıyosam eşin gelmemişti memleketten umarım herşey yoluna girmiştir artık,sevgiyle kal bebişlerine sarıl ve gülümse onlar senin en değerli hazinelerin :KK34:

papatya2507
Kıslar merhaba, Az önce beni aile hekimliğinden aradılar. Hamile olduğum sistemlerine düşmüş benle ve gebelikte ilgili bazı sorular sordular. 21. haftada tetenoz aşısı olmam gerekiyormuş. Hamileylen ve bebek doğduktan sonra olması gereken aşıların vakti geldiğinde sizi arayacağız dediler. Sizide aradılar mı? Hemşire kendi cep numarasını verdi...Hoşuma gitti valla ne güzel hizmet :)
ben vuruldum bile tetenoz aşımı dün zamanlama değişiyo sanırım her yerde beni 17-18 gibi çağırmışlardı dün gittim vuruldum, ama hala sızlıyo kolum :KK50:

ozdodi
arkadaşlar 2 li testimi geçen hafta yaptırmıştım, radyolog cinsiyet için kız gibi demişti bugünde kendi doktoruma gittim sonuçlarıma baktı maşşalllah herşey çok güsel dedi, demir ilacı kalsiyum magnezyum ilaçları verdi,bundan sonra 3lü ve 4lü teste gerek yok dedi 4 hafta sonra bebeğin iç organlarınıda incelicez dedi, fakat iş cinsiyete gelince yine kız gibi dedi:))kesin bişey sölemiolar, offff ben bebişimin cinsiyeti nezaman öğrenicem yahuu.. gibi gibilerden bıktım artık... hani kızlar bi değerler hakkında cinsiyet yorumu yapıodunuz ya 2li teste göre; b-hcg: 12,6 papp-a 6.58 bilgisi olan banada yorum yapsın nolurrr....
2li testlere bakarak yaptığımız yorumların nerdeyse hiçbiri tutmadı cnm çin falları falanda hikaye gibi galiba :34

caspersy

sen çıkıçını talep edersen işsizlik ödeneği alamazsın, işveren çıkartırsa ancak işsizlik ödeneği alabilirsin fakat rapordan hemen sonra işbaşı yapmazsan alabilirmisin ondna pek emin değilim, iş başı yapıp bir kaçgün çalışman gerekebilir bu konuyu yarın araştırıp yazıyım senin için

Melekk83

PAP-A 413.5 ng/mL
TBhCG1 34.7 lU/mL
NT 1.40 mm

gözün aydın

rozbin
iyi akşamlar kızlar. ben bugün 13+1 oldum ama pztesi doktora gittiğimde 14 haftalık dedi, cinsiyeti hakkında yorum yapmadı, sağ tarafımda ağrı vardı oraya ultrasonla baya baktı sonra radyoloji uzamanına yönlendirdi, o da haftaya çarşamba günü bakıcak. Umarım kötü bişey yoktur. Rüyamda da kızım olduğunu gördüm. Merak etmeye başladım cinsiyetini. Birazdan işten çıkıcam, bebişlerinizi öpüyorum.

salsa84
esrayhan
kacinci haftandasin ben 15 inci haftadayim bende henuz yok

pampis
Slm kızlar bende mayıs annesiyim bebeğim 15+0 haftasına göre normal büyüyormuş salı günü minik kızımın cinsiyetini öğrendik ama ben daha rahmime düştüğü andan itibaren biliyordum kızımın olacağını her gece rüyalarıma giriyordu simdi minik kızım sağlıklı bi sekilde büyüyo:KK1: bütün mayıs annelerine sevgiler bebeklerimizi inşallah sağlıklı bi sekilde kucağımıza alırız:KK49::KK6:

beykoz
rozbin
iyi akşamlar kızlar. ben bugün 13+1 oldum ama pztesi doktora gittiğimde 14 haftalık dedi, cinsiyeti hakkında yorum yapmadı, sağ tarafımda ağrı vardı oraya ultrasonla baya baktı sonra radyoloji uzamanına yönlendirdi, o da haftaya çarşamba günü bakıcak. Umarım kötü bişey yoktur. Rüyamda da kızım olduğunu gördüm. Merak etmeye başladım cinsiyetini. Birazdan işten çıkıcam, bebişlerinizi öpüyorum.
bizde bebişini öpüyoruz :))) inş bişey çıkmaz ii haberlerle gelirsin cinsiyetide Allah gönlüne göre versin :)))

Mujj
24-11-11, 15:11
esrayhan
34. hafta maşallah tuyde olabiliyomuş o yolda,ama benimki tüy değil, renk farkı canım...
Hmm onunla ilgili bilgim yok.Ben de yok,bnmki hamilelik cizgisi

hayel1
pampis
Slm kızlar bende mayıs annesiyim bebeğim 15+0 haftasına göre normal büyüyormuş salı günü minik kızımın cinsiyetini öğrendik ama ben daha rahmime düştüğü andan itibaren biliyordum kızımın olacağını her gece rüyalarıma giriyordu simdi minik kızım sağlıklı bi sekilde büyüyo:KK1: bütün mayıs annelerine sevgiler bebeklerimizi inşallah sağlıklı bi sekilde kucağımıza alırız:KK49::KK6:
hoşgeldin canım burda kızlar atak yaptı zaten maşallah inşallah canım dualarımız aynı.

esrayhan
salsa84
kacinci haftandasin ben 15 inci haftadayim bende henuz yok
canım bugün 15+6 yarın 16 heheh
ama bişi dicem az önce lavaboya gittiğimde baktım göremedim çok enteresan.....

hayel1
bende bugün sağlık ocağına gittim çok ilgililer 26 aralıkda aşımız var, tahlillerimi götürdüm kan değerlerim düşmüş demir hapımı 2ye çıkardılar kontrol etmek lazımmış demekki hiç kilo almıyosun niye dediler, beslenmene dikkat et dediler ama her şeyimi yiyorum zaten ama ne bilim sevinsemmi üzülsemmi. şükür bebeğimin gelişimi önde ben saat yediden sonra yemiyorum abur cuburda yok sizlerde durum nasıl?

beykoz
esrayhan
canım bugün 15+6 yarın 16 heheh
ama bişi dicem az önce lavaboya gittiğimde baktım göremedim çok enteresan.....
arkadaslar o çizgi göbek üstünde olmuyormu benim göbegimin altından bikini bölgeme dogru var daha öncede vardı zaten koyu degil hafif bir cizgi...