2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

simsekkiz
23-02-12, 21:02
bu arada istanbul starcity alisveris merkezinde chicco magazasinda gogus catlak kremi vucut catlak kremi ve sIKILASTIRICI KREM deti 99 tlden 30 tlya dusmus ben aldim kullaniyorum ve coook memnunum:))bebege zararli hicbir koruyucu madde icermeyen tamamen ciltle ve bebekle uyumlu kremler hem fiyat hem marka hem de memnuniyet bakimindan tavsiye ederim:)))bilginiz olsun kizlarrr:))

bambucan
simsekkiz
kizlarrrrr bi bakin sunlara nasillar ama:)))
cnm ben çok beğendim.. güle güle giysin minik kuzucuun:21:
hiç görmediğim modeller, nerden canım bunlar sakıncası yoksa:KK52:

venividi
hoş geldin sefalar getirdin :) doğum zamanımız yakın gibi satın kaç?

benim sat 22 ağustos aynı tarihe denk geliyo galiba seninle

venividi
desertflower
olabilir tatlım ama dediğim gibi çocuktan çocuğa fark ediyormuş bazıları anlatıyor aynı anne göğüsü yumuşaklığında ve emdikçe gelen biberonların tanesi 75tl onlardan alanlar ve kullanamayanlar var yani o biraz şans meselesi nasıl bazı çocuklar emziğe alışırken bazıları alışmıyor o misal karar yinede senin... ben çantasını beğendim içeriğide çok güzel ama ben sırt çantası alacağımı ilk hamile kaldığım zaman karar vermiştim şimdide aynı kanıdayım ama gerektiği zamanlardada niveanın çantasını kullanıcam tabii ki :)

benimde 100lük yapılacak canım salı yaptırıcam kısmetse...

hoş geldin sefalar getirdin :) doğum zamanımız yakın gibi satın kaç?

iyi akşamlar canım uzun süredir gözükmüyordun nerelerdeydin?

simsekkiz
sevgili nergis yurt disindan bi arkadasim getiriyo elinde var bu urunlerden fiyatlarida uygun dusunursen yardimci olurum hic burda olmayan muhtesem seyler diyebilirim:))

bambucan
simsekkiz
sevgili nergis yurt disindan bi arkadasim getiriyo elinde var bu urunlerden fiyatlarida uygun dusunursen yardimci olurum hic burda olmayan muhtesem seyler diyebilirim:))
cnm uyarsa neden olmasın? bana özelden fiyatları ve nasıl olacağı hakkında bilgi verirsen çok memnun olurum. bu arada hangi şehirdesin? ciciler çok tatlı ama yaaaaa:21::21:

simsekkiz
:)))))cok fenalar nergisss bayiliyorum onlara ben :)))))))))
nasil olacak ozelden nasil mesaj atiliyo pek bilmiyorumda ben yeni uyeyim:))

gunes1
23-02-12, 22:02
]
Eki Görüntüle 353420
bunlarda bizim oğlusumuza adıklarımız
Eki Görüntüle 353415

Eki Görüntüle 353417

Eki Görüntüle 353416

Eki Görüntüle 353418

Eki Görüntüle 353419
:21::21:

simsekkiz
ben sana ozel mesaj atamiyomusum:KK43:((nasil olcakki:))

simsekkiz
cooookkkkkkkkkk cicilermis:))))bnm 2. oldugu icin bu heyecanlari yasayamiyorum bnm oglanin eskileri ile idare edicek kiz:))
tekne kazintisi:)))

bambucan
simsekkiz
ben sana ozel mesaj atamiyomusum:KK43:((nasil olcakki:))
cnm bn sana attım msj cvap gönderemiomusun acaba? olmassada msn falan yapcaz bişeyler artık:) şimdi yatıorum gözler gidio. yarın ilk işim sensin:KK70:
hepinize ii akşamlarr kızlarr

simsekkiz
ok nergis ben denedimde mesaj atamiyorum sana olmuyo:KK43:(yarin bi sekilde artik:))
sana ve kucuk kizina iyigeceler tatli ruyalar bol tepikler:))))))))

soniaa
23-02-12, 23:02
mrb arkadaslar cogunuz uykuda sanırım ben anca girebildim bugun gezmedeydimde:KK55:seker yuklememin sonucunu bugun aldım sükür onemli bisey cıkmadı aclık 81 birinci saat 84 ikinci saat 87 doktor sorun olmadıgını soyledı Allah a sukur atlattık bunuda sıra dogumda:KK1:

duduu
24-02-12, 05:02
ilk günaydın benden sanırım.uyku tutmdı şekerle ilgili rüyalar gördüm hep:KK43:(

tosti
24-02-12, 06:02
[COLOR="#FF0000[B]"]ikinci günaydında bizden olsun
bende 6 da uyandım dün üzerimde bir kırgınlık vardı bozgazlarım yanıyordu kar yemiştim ondan sanırım :))
akşam ıhlamur kuşburnu içtim 2 fincan bu gün daha iyiyim cok şükür bu aralar dikkat etmek lazım havalar bi karlı bir güneşli
ay biz 30. haftayı bitirmişiz bu gün zaman ne cabuk geciyor kaldı 10 haftacık oda sonuna kadar sabrederse kızım :KK31::KK31::KK31:[/COLOR][/B]

mishca
simsekkiz
kiz annelerinin isim alternatiferini ve netlesen isimleri merak ediyorum paylasirsaniz sevinirim ne zor seymis kiz ismi bulmak ve koymak yahuu:))
elif alya ......

bitanemo
mishca
elif alya ......
günaydın kızlar öncelikle hepinize günaydın kızımın adı elif olcak belki elif nur olabilir elif gibi ince uzun narin zarif bir kız olacakmıs babası öyle diyor:KK34::KK34: Gecen gün burda mobilya yapan bir şirket ile görüştüm 2 kapılı dolap 1 şifonyer büyüyen beşik istediğim modeli yapacak mdf lam olursa 2100 dedi lake lam olursa 3800 dedi ama hiç pazarlık yapmadım sadece fiyat öğrenceğim dedim sizce nasıl hafta sonuda mağazadaki hazırlara bakıcam bakalım onlarda fiyat nasıl adam daha uygunada bulabilirsiniz mağazalarda ama sunta lam kullanırlar dedi bana öle yap dersen yapmam ben mağzama sunta sokmam idyor:):nazar::nazar::nazar::nazar: Sizce fiyat nasıl

Elifjoyyy
greeneyes7887
tamam kızlar ben yorar mıyım o güzel gözlerinizi hemen değişiyorummm :KK54:
Çook teşekkür ederiz :KK3:

bitanemo
24-02-12, 07:02
Gelelim size danısacağım ikinci konuya ben aldığım seylerin resimlerini ekledim ama şimdi size sormak istiyorum siz ne kadr aldınız sunları aldım suana kadar
1 adet 10'lı hastane cıkısı
1 adet 5li takım
4 adet 2li takım (zıbın+ayaklı donu )
8 adet cıtcılı badi( kolsuz )
10-15 kadar corap
6 adet mama önlüğü
banyo havlusu
1 adet battaniye ( cok kalın değil polar gibi )
1 tane kadife battniye
1 tane peluş battaniye
3 adet kısa kollu kısa bacaklı tulum
4 adet cıtcıtlı badi (0-3 ay bunlar )
3 adet kolsuz tulum (3,-6 ay )
banyo küveti 12 adet ağız mendili
bebek uyku seti
şimdilik aklıma gelen bunlar bunları aldım veeeee

sebamed ozmetik ürünleri
gezmelik tulumlar
1 tane hastane cıkışı
penye battniye
bebek çantası
biberon ve ıslak mendiller
tırnak makası fırca burun şesiiiii (adını unuttum )
emzik zinciri
bunlarıda almam gerekli daha eksik neler varrrr

resum1453
herkese günaydınnn....:KK16:
kuden80
slm kızlar
bizim bugün kontr vardı.boyumuz 41 cm be kilomuzda 1447 gr olmusss.bu arada bende 3 kılo almısım.dr um 1 kılo al demişti.ne yapacağım bilmiyorum.bu arada bilgisi olan varsa beni aydınlatırmı acaba......

şöyleki ben 32 haftamda işen ayrılacağım dr onay vermedi uazatmama.hatta çok mu yoruldun dedi.bebeğin pozisyonu iiiiii değil aşağıda inmiş:KK43:çok üzüldüm sormayın.minikimin suyuda azalmışşş.iyi ama daha fazla su iç dedi..

ben iki ay öncesi için işten ayrılacağım ama paramı ssk dan nasıl alıcam.yanı izine ayrıldıktan 1 ay sonra para alabiliyomuyuz.yoksa doğum yaptıktan sonra gidip 2 aylık parayımı alıcam?

bilginiz varsa paylasırsanız sevınırım.
canım maşallah bebişine çok güzel büyümüş ben 32. haftada izne ayrılacağım 37e kadar çalışmayı düşünmüyorum bildiğim kadarı ile doğum yaptıktan sonra alacağız paramızı
pembevemaviler
iyi aksamlar kizlar,esim bu gece calisiyor nasil sabahi edicem bilmiyorum,o olmadan uykuda tutmuyor:KK17: ,goguslerim yara gibi olmustu kasintiyla birlikte bugun doktora gittim ,bugunlerde yasadigim stresten olmus krem ve ilac verdi ama ilaci kullanmak istemiyorum:KK53:,ordanda biraz alisveris yaptik kizima ,cantasini,kilotlu corap,tulum,corap,toka vs. aldik prensesime giydigi kunleride goruruz insallah:KK46:
iyi günlerde kullanın canım:21:
desertflower
ben geldim kızlar :KK9: mutluyum ve huzurum yerinde çok şükür :KK52: bugün istediğim doktora gittim ve bizim firmayla seyehat eden yolcu çıktı 1.5 ay önce acilden müdahale ettiği halde ve aşırı yoğun olması halinde bile izin alamayacağım mevzusundan adamcağız beni hatırladı :KK1: saat 13:20de randevum vardı gittim 12-13 saatleri arası yemek saatiydi adam öğrendiğim doğrultuda yemeğe inmemiş ve hastalarını bırakmadan öğle yemeğinde ultrasona almıştı sabahkileri sonra çıktı saat 14:35te muaynaneye girdim ve
-doktor bey 1.5 aydan beri sizden randevu alamıyorum dedim bugünü anca tutturabildim dedim güldü... sonra gitmeden önce satlarım ve ultrason tarihlerimi bir kağıda yazmıştım önüne koydum kaç gün uyumsuz onları tek tek gösterdim ama renkli ultrasonda birşey çıkmadığını hatta tam tamına günü gününe çıktığını beslenmesinin normal olduğunu söyledim 50lik glikozumu gösterdim 161 çıkmıştı evde yapayım dedim
-ben onlara güvenmiyorum sen bilirsin ama labaratuarı tavsiye ediyorum dedi bir gün daha ayırman lazım kızdırma beni dedi şakayla gülerek :KK1:
-ama ben sizden randevu alamıyorum salı sabahı nasıl yapabiliriz
-doğrudur sen geldiğinde sabah kapıyı tıklat ben senden istem kağıdını vererk isteticem pazartesi gel dicem acildeyim ama oradan şeker testi için yönlendiremiyoruz dedi hem bu testi yapalım ihtiyacın olabilir ileride hastalığın olma durumunu engelleriz hemde bebeğin gelişimini etkilemesini engelleriz 2. hamilelik düşünürsen rahat edersin
-doktor bey diğer doktorlar hem geri diyorlar hemde bebeğin kilosunu söylemiyorlar benimde içim rahat etmiyor dedim moralim bozuluyor
-tamam ben söylerim sen dışarı çık ultrasona alıcam 4te dedi bekliceksin biraz dedi (ki 4te normal mesaileri bitiyor :KK53: )
ultrasona nihayet girdimmmmm saat 16:15 civarları
*ultrason 26+3 ile uyumlu (sat 26+5) 2 gün oynuyor bana göre ki normal doktor +lara takılmadan satı 27 olarak aldı
*fetus ve plasenta uyumlu (orada bi tıbbi terim kullandı anlamadım)
*amniyon sıvısı yeterli seviyede

-doktor bey sağlıklımı herşey yolundamı kızımın?
-herşey yolunda annesi 1 hafta fark var çokmu fark ciddi bir sorun varmı hayır 1 hafta ciddiye alınacak bir sorun kesinlikle değil (ki 2 gün sadece fark ediyor ben içimden şükrediyorum bu duruma) beslenmesi, gelişimi vs. herşey yolunda
-benim kızım çok hareket ediyor vajinama baskı yapıyor erken doğum riski vs varmı?
-çok hareket ediyorsa çok güzel hatta bu duruma sevinmelisin oynamazsa sorun var demektir (bu arada halen ultrasondan bakmaya ve beni cevaplamaya devam ediyor) rahimin vajinaya uzaklık mesafesine bakıyorum gayet normal miktarda
-doktor bey kilosu kaç :KK1: (en merak ettiğim şey)
-850 gram civarlarında (sürekli kiloya takılınca adamda güldü)
-peki boyu kaç onu öğrenebilirmiyiz?
-boyu artık net ölçülmez sebebi ise büyüdüğü için ultrason tek net bir karede almıyor o yüzden net hesaplanmıyor tahmini ediliyor küçükken daha net ölçülebiliyor
sonra kalp atışlarınıda dinledi ve dinletti... ben 3-4 yıllık daha doktorluk yapayım sonra xxx firmasında kaptanlık yapabilirim belki (dışarda hastalar bekliyor adam benle sohbet ediyor)

-tavsiye etmem resmi tatiller yok izinler 0 siz burada daha rahatsınız valla doktor bey
-ben x şehrine giderken kar çok yağdığı vakit x şehrinden buraya gelen arabanız kaza yapmış ama??? merak!
-oda birşeymi doktor bey bugün bi kadın şizofren yolcu askere giden 20 yaşındaki yolcunun durup dururken boğazını kesmiş allahtan bişi olmamış ayakta tedaviyle kurtulmuş genç
doktor ve sekreter şokta tabii bu sözden sonra :KK1:
-salı sabahı görüşürüz doktor bey iyi akşamlar
-iyi akşamlar desertflower hanım (ismimide ilk muaynede öğrendi)

kısacası günün özeti buydu... kızım ve ben gayet sağlıklıyız arkadaşlar ve doktorumuz gayet bilinçli anlayışlı açıklayıcı genç bir doktordu... devlet hastanesi doktoruna göre özel doktor muamelesi gösteren bir tip.. inş. salı günü gidip 100lük glikoz testimizi yaptırıp sıkıntı çıkmadan atlatabiliriz onuda :KK49: :KK46: :nazar:
dualarınız benimle olsun....
aman Allah'ım bunları sabırla buraya nasıl aktardın bilmiyorum ama çok eğlenerek okudum:KK9:..iyi ki böyle anlatmışsın sabah sabah yüzümde tebessümler oluştu...ayrıca bebişinin maşallahı var benim de 26. haftasında 813 gr dı...:nazar::KK46:
sesa123
İyi akşamlar annecikler.Benim bu hafta reflü felaket bir şekilde başladı,gece uyuyamıyorum.Bir şurubum var içiiyorum ama yatarken,gece 2gibi kalkıp oturuyorum boğazım yanıyor resmen.Akşamları bir şey yemekten korkuyorum:KK43:benim gibi olan var mı ?Tavsiyeleriniz neler?:KK43:
canım benim de resmen boğazım yanıyor yemek boruma kezzap dökseler böyle yanmaz :KK52: süt elma maden suyu muz baana iyi gelen şeyler arasında:KK34:
venividi
herkese merhaba ben yeni uye oldum form baya ilerlemis ama araniza beni de alirsiniz heralde bende mayis annesi olcam ins.
hoş geldin aramızaaa:KK16:
gunes1
]
Eki Görüntüle 353420
Eki Görüntüle 353415

Eki Görüntüle 353417

Eki Görüntüle 353416

Eki Görüntüle 353418

Eki Görüntüle 353419
Allah sağlıkla kullandığı günleri de göstersin tatlımm:KK34:
duduu
ilk günaydın benden sanırım.uyku tutmdı şekerle ilgili rüyalar gördüm hep:KK43:(
günaydın canım...inşallah şeker sorununu güzel bi diyet ile çözebilirsin :KK53:
tosti
[COLOR="#FF0000[B]"]ikinci günaydında bizden olsun
bende 6 da uyandım dün üzerimde bir kırgınlık vardı bozgazlarım yanıyordu kar yemiştim ondan sanırım :))
akşam ıhlamur kuşburnu içtim 2 fincan bu gün daha iyiyim cok şükür bu aralar dikkat etmek lazım havalar bi karlı bir güneşli
ay biz 30. haftayı bitirmişiz bu gün zaman ne cabuk geciyor kaldı 10 haftacık oda sonuna kadar sabrederse kızım :KK31::KK31::KK31:[/COLOR][/B]
geçmiş olsun canım:KK16::KK16::KK16:

SekersizYesilCay
günaydın mayıs annecikleri ve bebecikleri

resum1453
bitanemo
günaydın kızlar öncelikle hepinize günaydın kızımın adı elif olcak belki elif nur olabilir elif gibi ince uzun narin zarif bir kız olacakmıs babası öyle diyor:KK34::KK34: Gecen gün burda mobilya yapan bir şirket ile görüştüm 2 kapılı dolap 1 şifonyer büyüyen beşik istediğim modeli yapacak mdf lam olursa 2100 dedi lake lam olursa 3800 dedi ama hiç pazarlık yapmadım sadece fiyat öğrenceğim dedim sizce nasıl hafta sonuda mağazadaki hazırlara bakıcam bakalım onlarda fiyat nasıl adam daha uygunada bulabilirsiniz mağazalarda ama sunta lam kullanırlar dedi bana öle yap dersen yapmam ben mağzama sunta sokmam idyor:):nazar::nazar::nazar::nazar: Sizce fiyat nasıl
canım iyi fiyat vermiş mdf için 2100 saydıklarına göre normal :KK76:

bitanemo
resum1453
canım iyi fiyat vermiş mdf için 2100 saydıklarına göre normal :KK76:
yaptıkları ürünlerin brda kaltiesinden hiç kimse şüphe etmiyor gayet kaliteli mazleme kullnıyorlar bakalım mağazalara bakım odayı beğenip yaptırma kalıyr banada :KK34::KK34::KK34::KK34:

Elifjoyyy
Herkese günaydın,

Ben bugün çok üzgünüm. Yaklaşık 2 haftadır kardeşim burdaydı ve maalesef bugün gidiyor. Onun evde olması bana çok iyi gelmişti. Hem bana hiç bir iş yaptırmıyordu hem de çok eyleniyorduk birlikte. Eşim master yapıyor ve akşamları geç geliyor, kaldım yine tek başıma :KK43:((

duduu
inşaallah canım geçer ya das inşaallah 2. yüklemede sorun çıkmaz

resum1453
bitanemo
yaptıkları ürünlerin brda kaltiesinden hiç kimse şüphe etmiyor gayet kaliteli mazleme kullnıyorlar bakalım mağazalara bakım odayı beğenip yaptırma kalıyr banada :KK34::KK34::KK34::KK34:
o zamann şimdiden Allah içine sindirsin tatlım:KK16:
Elifjoyyy
Herkese günaydın,

Ben bugün çok üzgünüm. Yaklaşık 2 haftadır kardeşim burdaydı ve maalesef bugün gidiyor. Onun evde olması bana çok iyi gelmişti. Hem bana hiç bir iş yaptırmıyordu hem de çok eyleniyorduk birlikte. Eşim master yapıyor ve akşamları geç geliyor, kaldım yine tek başıma :KK43:((
elifcim ya benim de koca İstanbul'da eşimden başka kimsem yok ailem geldiği zaman yada ben memlekete gittiğim zaman sonra evde yalnız kalınca bunalıma giriyorum :KK43: çok üzülüyorum resmen boşluğa düşüyorum o yüzden seni çoook iyi anlıyorum:KK16:

bambucan
SekersizYesilCay
günaydın mayıs annecikleri ve bebecikleri
GÜNAYDIN HERKESE SEVGİLİ ANNELER VE MİNİK MELEKLERİ..
şekersizyeşilçay, resmini gördüm dier topikte maşallah çok yakışmış hamilelik.:KK49:

Elifjoyyy
resum1453
o zamann şimdiden Allah içine sindirsin tatlım:KK16:

elifcim ya benim de koca İstanbul'da eşimden başka kimsem yok ailem geldiği zaman yada ben memlekete gittiğim zaman sonra evde yalnız kalınca bunalıma giriyorum :KK43: çok üzülüyorum resmen boşluğa düşüyorum o yüzden seni çoook iyi anlıyorum:KK16:
Aslında ben 18 yaşımdan beri (şu an 31 yaşındayım) ailemden ayrı yaşıyorum sayılır, önce üniversite sonra eğitim için yurt dışı sonra da iş olayı yüzünden İstanbul'a yerleştim ama daha önce bu kadar zorlanmıyordum. Belki hamileyim diye ekstra kötü oluyorum. Çok arkadaşım var ve hepsini çoook seviyorum, ne zaman istesem yanımda olurlar ama özellikle kardeşlerim çok başka. Şu anda resmen ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Eve gidicem yine kimse açmayacak kapıyı :KK43:(( Kendi kendime takılacağım evin içinde.

SekersizYesilCay
Sevgili anneler... İnternette Emzirme Reformu diye bi olay var...
Lütfen siz de destek olun, sayımız artsın.
Özellikle çalışan anneler; ücretli ve ücretsiz izin sürelerimizin uzatılmasını,
hem çalışıp hem de bebeğimizi daha sağlıklı büyütmeyi kim istemez.
Bebeğini bırakacak kimsesi olmayan anneler; işyerlerine yakın yuvalar kurulmasını,
öğle tatilllerinde bebeğini görmeyi kim istemez. Sadece destek olun.
Ben de bu reformla dün tanıştım ve okudukça; tam da benim yaşadığım sorunlara
çözüm arandığını gördüm. Benim de bebeğime bakacak kimsem yok ve bebeğimi
daha fazla emzirmek ve ondan hemen kopmamak için ücretsiz izne ayrılmam gerekiyor.
Ama bu da maddi yönden ailemizi zorlayacak... Destek olmak için bu sorunları bizzat
yaşamanıza gerek yok, çünkü birileri bunları yaşıyor. Lütfen duyarlı olalım ve destek olalım...

wwprensesww
günaydın kızlar,, artık her gece bebekle ilgili şeyler görüyorum rüyamda. bir gece beşiği kurmaya gelmişler, bir gece doğum yapmışım, bir gece bebiş öyle bir vuruyorki bana bakıyorum parmaklarını karnımda görüyorum daha neler neler..

bitanemo
Elifjoyyy
Herkese günaydın,

seni cok iyi anlıyoru benimde kardeşim iki hafta kalıp gidince cok ZORLANMISTIM HEP BİRİLERİ OLSA YANIMDA DİYORUM BÖLE AİLESİ YANINDA OLANLARA İMRENEREK BAKIYORUM BU GURBET ZOR İŞŞŞ

SekersizYesilCay
searchbau
şekersizyeşilçay, resmini gördüm dier topikte maşallah çok yakışmış hamilelik.:KK49:
teşekkürler canım. yuvarlanıp gidiyoruz işte :)
ayy ben dün çok üzüldüm ya hareket yok diye,
akşam oldu bir coştu benim meleğim.
Babası da rock dinletti biraz başladı hemen, ama ondan sıkıldı hemen.
Sonra Mozart dinlettik onu çok sevdi.. :) Zaten biraz araştırdım; bebekler anne karnında
alışık oldukları sesleri duyunca rahatlarlarmış. (mesela benim kalp atışımı ve bagırsak
hareketlerimi duyduğu için en çok buna yakın ritmik müziklerle sakinleşiyorlarmış.)
Hatta doktor diyor ki "gündüz dinletin ki, şimdiden gece gündüz ayrımını aşılayabilin.
Doğduktan sonra da huysuzlandığı zaman anne karnındayken dinlettiğiniz müzikleri
dinlettiğinizde sakinleştirebilirsiniz."

bitanemo
bitanemo
gelelim size danısacağım ikinci konuya ben aldığım seylerin resimlerini ekledim ama şimdi size sormak istiyorum siz ne kadr aldınız sunları aldım suana kadar
1 adet 10'lı hastane cıkısı
1 adet 5li takım
4 adet 2li takım (zıbın+ayaklı donu )
8 adet cıtcılı badi( kolsuz )
10-15 kadar corap
6 adet mama önlüğü
banyo havlusu
1 adet battaniye ( cok kalın değil polar gibi )
1 tane kadife battniye
1 tane peluş battaniye
3 adet kısa kollu kısa bacaklı tulum
4 adet cıtcıtlı badi (0-3 ay bunlar )
3 adet kolsuz tulum (3,-6 ay )
banyo küveti 12 adet ağız mendili
bebek uyku seti
şimdilik aklıma gelen bunlar bunları aldım veeeee

sebamed ozmetik ürünleri
gezmelik tulumlar
1 tane hastane cıkışı
penye battniye
bebek çantası
biberon ve ıslak mendiller
tırnak makası fırca burun şesiiiii (adını unuttum )
emzik zinciri
bunlarıda almam gerekli daha eksik neler varrrr
neden kimse yorum yapmıyor:2::2::2::2::2::2::2: Daha ne eksiğim varrr

bambucan
wwprensesww
günaydın kızlar,, artık her gece bebekle ilgili şeyler görüyorum rüyamda. bir gece beşiği kurmaya gelmişler, bir gece doğum yapmışım, bir gece bebiş öyle bir vuruyorki bana bakıyorum parmaklarını karnımda görüyorum daha neler neler..
cnm günaydın.. bgn valla bnde aynı dertten müzdaribim. çok uzun zamandır tam senaryoluk rüyalar zaten görmekteydim.. dün gecede kızımı doğurduğumu gördüm. erken doğumla.. ama bebeğin sapasağlam küveze gerek yok dediler verdiler kızımı. yıkıyorum giydiriyorum gezdiriyorum vs. ama yüzünü hiç görmedim kzıımın. ve aynenn daha neler nelerr... bu dönem oldukça görcez sanırım:KK49:

Elifjoyyy
bitanemo
seni cok iyi anlıyoru benimde kardeşim iki hafta kalıp gidince cok ZORLANMISTIM HEP BİRİLERİ OLSA YANIMDA DİYORUM BÖLE AİLESİ YANINDA OLANLARA İMRENEREK BAKIYORUM BU GURBET ZOR İŞŞŞ
Evet gerçekten çok zor. Benim derdim işimi yapsınlar, çocuğuma baksınlar da değil. Yanlarında olmaları, istediğin anda ulaşabilmek çok güzel. İstediğin zaman uçağa atlayıp gidiyorsun ama yanındaki gibi olmuyor. Her gidiş çok güzel dönüş işkence oluyor. Ya da gelmeleri ne kadar güzelse gitmeleri de o kadar üzücü oluyor.

SekersizYesilCay
searchbau
Senin göbüş foton yok mu :) seni de görelim :)

Elifjoyyy
SekersizYesilCay
Bebeğini bırakacak kimsesi olmayan anneler; işyerlerine yakın yuvalar kurulmasını,
daha fazla emzirmek ve ondan hemen kopmamak için ücretsiz izne ayrılmam gerekiyor.
Ama bu da maddi yönden ailemizi zorlayacak... Destek olmak için bu sorunları bizzat
yaşamanıza gerek yok, çünkü birileri bunları yaşıyor. Lütfen duyarlı olalım ve destek olalım...
Ben destek oldum bile.

dilaradg
GÜNAYDIN GÜZEL ANNELER..

simsekkiz
dilay guzelmis bizde bi ara dilara dusunmustuk ben dila olarakda severim
biz de ayca koymayi dusunuyoruz bakalim ne olacak:))
Bana nedense DİLARA adı çok güzel geldi :))

pembevemaviler
ooo butun kizlar toplanmisiz,normalde buralar bu saatte pek tenha oluyor,esim iste sabaha kadarda yok napicam yanliz bilmiyorum insallah uykum gelir:26:,bu arada bizde kizimizin ismini cicek selin dusunuyoruz nasil sizce kizlar cicek annemin adi koyucam diye soz verdim erkek kardesim cok kucuk ben ilk cocuklariyim:21:
canım çiçek gerçekten pek duyulmamış bir isim ve hoşuma gitti benim. selin de uymuş yanına..

gunes1
]
Eki Görüntüle 353420
Eki Görüntüle 353415

Eki Görüntüle 353417

Eki Görüntüle 353416

Eki Görüntüle 353418

Eki Görüntüle 353419
güle güle kullanılsın tatlım çok güzeller. dönence fisher price sanırım ?? ne kadara aldınız?

bitanemo
canım fiyat uygun ancak tek tavsiyem odanızda yer varsa 3 kapılı yaptırın dolabınızı..

Elifjoyyy
Herkese günaydın,

oyy oyy Allah kavuştursun canım. yine gelirler sabret.. sen de bu arada bebişin eşyalarıyla oyalan..

wwprensesww
aynen ben de.. aklımızda fikrimizde sürekli bebişler olduğu için uykuda da durmuyor düşüncelerimiz

Elifjoyyy
SekersizYesilCay
Diğer topik hangisi?

wwprensesww
bitanemo
canım bayapğı almışsın aklıma gelen eksik bebek yatağı için sıvı geçirmez alez bunu buldum ben eksik olarak. gündelik şeyler var ama mesela canbebe bakım örtüs, göğüs kremi ve pedi ımmm başka :44:

searchbau
cnm günaydın.. bgn valla bnde aynı dertten müzdaribim. çok uzun zamandır tam senaryoluk rüyalar zaten görmekteydim.. dün gecede kızımı doğurduğumu gördüm. erken doğumla.. ama bebeğin sapasağlam küveze gerek yok dediler verdiler kızımı. yıkıyorum giydiriyorum gezdiriyorum vs. ama yüzünü hiç görmedim kzıımın. ve aynenn daha neler nelerr... bu dönem oldukça görcez sanırım:KK49:
evet canım ben çok etkilenirim günlük olaylardan ve neredeyse hergün zaten rüya görürüm herbiri film gibi o yüzden doğuma kadar full bebek rüyaları görcem ben:))

bitanemo
Elifjoyyy
Evet gerçekten çok zor. Benim derdim işimi yapsınlar, çocuğuma baksınlar da değil. Yanlarında olmaları, istediğin anda ulaşabilmek çok güzel. İstediğin zaman uçağa atlayıp gidiyorsun ama yanındaki gibi olmuyor. Her gidiş çok güzel dönüş işkence oluyor. Ya da gelmeleri ne kadar güzelse gitmeleri de o kadar üzücü oluyor.
EVET İNSANIN ARADIĞI SADECE BU BENİM ERKEN DOĞUM RSİKİM VAR EŞİME HEP DİOM BİZİM BURDA KİMSEMİZ YOK BEN BİR DOĞUM YAPSAM ANNEMLER BURAYA GELENE KADAR HERSEY OLMUS OLUR BİR TEK SEN VARSIN BASKA İSEMİZ YOK BEN EN COK BÖYLE HASTA FALAN OLDUĞUM ZAMANLARDA COK İÇLENİOM BİRİ BİZE YAKIN OLSAYDIDA İLGİLNESEYDİ HALİMİ SORSAYDI EVİME GELİP DİYORUM AHH AHHH NE YAPALIM BUDA BİR KAderrrr

desertflower
mesaj tekrarı çok yer kapladı :p

desertflower
venividi
benimde 18 ağustos 4 gün var aramızda :) aynı tarih değil canım :) bakalım kim kimden önce doğurcak :KK1:

gunes1
]bunlarda bizim oğlusumuza adıklarımız
canım hepsi birbirinden güzel fiyatlarınıda yazarsan ben şahsen çok memnun olurum özellikle dönencen hakkında bilgi verirsen çünkü ben henüz dönence almadım :)

soniaa
mrb arkadaslar cogunuz uykuda sanırım ben anca girebildim bugun gezmedeydimde:KK55:seker yuklememin sonucunu bugun aldım sükür onemli bisey cıkmadı aclık 81 birinci saat 84 ikinci saat 87 doktor sorun olmadıgını soyledı Allah a sukur atlattık bunuda sıra dogumda:KK1:
geçmiş olsun canım darısı başıma inş. bende salı günü yaptırıcam yine aç ve hastanelerde olucaz kızımla :)

duduu, tosti günaydın kızlar dikkat edin kendinize büyüyorlar ya bende 14 haftadan az kaldığına inanamıyorum çabucak geçsin istiyorum :KK1:

bitanemo 'cum ben henüz yıkamadım açıkçası hepsi poşetli ve kutuda saymadım 1 ay daha bekleyeyim acele etmeyeyim diyorum :) ama bana yeterli gibi gözüktü ihtiyaç dahilinde ileride alabilirsin diye düşünüyorum...

resum1453
herkese günaydınnn....:KK16:
aman Allah'ım bunları sabırla buraya nasıl aktardın bilmiyorum ama çok eğlenerek okudum:KK9:..iyi ki böyle anlatmışsın sabah sabah yüzümde tebessümler oluştu...ayrıca bebişinin maşallahı var benim de 26. haftasında 813 gr dı...:nazar::KK46:
sanada günaydın bitanem valla mutlu olunca oturdum zevkkllleeee yazdım hiç üşenemdim hep böyle güzel uzun şeyler yazmayı nasip eder allahım inş. kötü şeyler yazmak hiç birimize nasip olmaz aminnnn :nazar:

SekersizYesilCay
canım tamda benim istediğim konu süper bişi yani nasıl destek olabiliriz olmadı özelden bilgilendirirmisin?

mrym3009
herkese günaydın arkadaşlar,28 haftayı geçmiş olanlar 28. haftada bebeğiniz kaç gram kaç cm di??

edaack
bitanemo
canım ya maşallah herşeyi almışsın ben daha doğru düzgün bişey alamadım annem baya bişeyler almıştı dün bi baktımki çoğu 3-6 ay ,oğluşumun sadece 10 lu hastane çıkış seti bir zıbın seti var kıyamam ya baya ücra bi yerde çalıştığımız için alışverişte yapamıyorum şimdilik, internette içime sinmiyo bakalım sanırım eksikleri tamamlamamız 1-2 ayı bulacak inşallah erken gelmez oğlum, bu arada isimini yusuf emre düşünüyoruz nasıl sizce???

eyay
mrym3009
herkese günaydın arkadaşlar,28 haftayı geçmiş olanlar 28. haftada bebeğiniz kaç gram kaç cm di??
26. haftada 900 gr 35 cmdi bnm kızım cnm. Yarın Yine randevum var onuda yazarım sana daha yardımcı olur.

bambucan
24-02-12, 08:02
SekersizYesilCay
2 gündür düşündüğüm şeyde bu biliyırmusun? artık yedinci ayımızdayız hamile bi tane fotoğrafım yok. normalde fotoğraf çekmeyi çektirmeyi çok seven briyim ama nolduysa bu dönemde hiç aklıma bile gelmedi. :KK52: bgn kendim çekicem artık olduğu kadar sizin için.. sonrasındada bolca çekinmek lazım hatıra ama diimi:KK34:

SekersizYesilCay
Elifjoyyy
Diğer topik hangisi?
http://www.kadinlarkulubu.com/mayis-anneleri/478829-2012-mayis-annelerinin-gobusleri-bebislerine-aldiklari.html

bambucan
edaack
canım ya maşallah herşeyi almışsın ben daha doğru düzgün bişey alamadım annem baya bişeyler almıştı dün bi baktımki çoğu 3-6 ay ,oğluşumun sadece 10 lu hastane çıkış seti bir zıbın seti var kıyamam ya baya ücra bi yerde çalıştığımız için alışverişte yapamıyorum şimdilik, internette içime sinmiyo bakalım sanırım eksikleri tamamlamamız 1-2 ayı bulacak inşallah erken gelmez oğlum, bu arada isimini yusuf emre düşünüyoruz nasıl sizce???
cnm yunus emreden sonra yusuf emre kulağıma apayrı hoş geldi.. oğluşu adı gibi güzel huylu temiz yakışıklı büyüsün inşallah.. ben çok beğendim gerçekten :))

lillac
günaydın mayıs annelerii..

gece rüyamda bebişim kucağımdaydı :) biraz kaşları kalındı ama olsun bebişken alırız artık onları :KK1: birde ağlayıp duruyodu yaramaz kızım benim, arkadaşlarımın yanında durmuyordu... ayy süper bişi ya herşeye rağmen çok güzeldi. Allah o günleri hayırlı, sağlıklı bi şekilde hepimize göstersin inşallah..