2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

wwprensesww
8-12-11, 08:12
kızlar bu arada 56-57 gibiyken hamile kaldım şuan 59-60 gibiyim. Sizce çok mu kilo almışım ve benim göbeğimde dışarıdan belli oluyor dar giymemeye çalışıyorum millete anlatamam sürpriz yapacam herkese doğum iznine ayrılıyorum diye:21: tabi o kadar saklayabilirsem burda bayan yok gibi de o yüzden saklamak istiyorum.

sevgi006
wwprensesww
iş yerine ceviz vs getiriyorum dedin de ben de işyerine getirdiklerimi yazayım bari dedim:)
fındık, badem, kuru kayısı ve kuru üzüm bunlar yenmek için hergün hazır bekliyorlar çekmecede, portakal, mandalina, elma, ayva, havuç bunlardan da en az 2 yada 3 tanesini getiriyorum, işe geç kalmamak için acele ile çıkmazsam hergün alıyorum yanıma.
Pekmez bu dönemde yararlıysa içmeye başlayayım ne için etkiliymiş söyler misiniz. Ben hayatta süt içmedim ama hergün ortalama 2 kibrit kutusu kadar peynir ve biraz da olsa yoğurt yemeye çalışıyorum, unutuyorum yoğurdu yoksa hergün en az bir kase yemem lazım süt içmediğim için ha bide 2-3 günde bir süt içmek adına sütlü sıcak çikolata yapıp içiyorum sizce beslenme durumum nasıl. kalsiyum dışında sıkıntı yok bence dimi
oo neler neler yıyosunuz sız kızlarrrr bende öyleyım ekmek arası peynır domates bıber getırıyorum yanımda fiks kahvaltımmm:))))))) onun dısında meyve getırıyorum yanımdaa mandalına yada elma cunku evde hıc aklıma gelmıo meyve yemek ıs yerınde ıyı oluyo vallaa... dün eşime alısverıse gıttık sut yoğurt peynır alıom delı gıbı esım dıyo hayırdırrr yemege karar verdın heraldee evettt dedım bebısss bı sekılde kalsıyum alıyordur benden ama benım dısler dökülcek kemıkler erımesın ilerde dedımm...

bence beslenmen ıyı canımm pekmezz kansızlık ıcın önerılıo canım ama benım doktorumda kuru üzüm ye dedı onun yerıne bende ole yapıyom aksamları bı ıkı cevız bıraz kuru üzüm yiyomm ıkı bırden ıyı gıdıooo:))))))) bu arada kan hapı kullanan varmı benım hemoglobin 13 çıkmıs doktor gerek yok dedı

pembevemaviler
srdrhly
doğum günün kutlu olsun canım ailenle mutlu sağlıklı nice senelere.. :KK9::KK9::KK9::KK9:
gamzeliii
dogumgünün kutlu olsun canım nice mutlu yllara inşallah bundan sonraki dogum günlerini bebişinle beraber kutlarsınız inşallah benim dogumgünümde 1 hafta sonra 14de yani karnımda bebegimi tasımak bana en büyük hediye rabbimden saglıkla kucagımada alırım inşallah (aminnn)
ftmcln
doğum günün kutlu olsun cnm. bebişin ve eşinle nice mutlu yıllara inşallah.:KK16:

selam hoşgeldin. amin inşallah.
ayseyildiz
Canim dogum gunun kutlu olsun saglik, huzur ve bebisinle daha nice yillara ins..Benimde pazartesiydi dogum gunum benim esimde parfum almisti:):):)
esrayhan
canım onu nerden aldın eczanemi aktarmı ???

canım bugün gördüm ancak geçmiş doğumgünün kutlu olsun nice senelere biradahakileri yavruşunla kutlarsın inşallah...

hoşgeldin canım, güzel sağlıklı bi hamilelik dilerim...
tosti
günaydın mayıs annişleri herkes iyidir inş. dün hiç giremedim kuran okuttum aşure yaptık arkadaşla akşama kadar anca işim bitti
bende dün pazartesi için randevu aldım 3 lünün sonucunu alıcam ve hayırlısıyla gösterirse cinsiyetide öğrenicez
ben artık hissediyorum bebeğimi sırt üstü yattıgımda karnımdaki dalgalanmalar cok net izleniyor artık bir nebze insanı rahatlatıyor bunlar
kızlar sırt üstüde cok yatmayın sol tarafa yatın diyor doktorlar bebege kan akışı daha kolay oluyormuş o pozisyonda
kelebekcim doğum günün kutlu olsun
benimde 15 agustos inş. bebişimde yanımda olur o zaman hayırlısıyla :KK46:
mutluyummmmmm
KIZLAR GÜNAYDINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN BİZ GELDİK:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Dün bi işim vardı acele çıkmam gerekti işten,formu bile ekranda açık bırakıp gitmişim hatta:KK9:Dün gittik aşımızı yaptırdık sağlık ocağında bu ara,tetonoz aşısının 4.ayda yapılması gerekiyormuş ordan çağırıdlar akşam üstü oraya da uğradım.Yaptırmadıysanız kızlar unutmayın.

"Kelebeklerim" bu arada geçmiş doğum günün kutlu olsun canım.
"Tosti"allah kabul etsin canım dualarını ve aşureni.Bize de yolla canım çekti valla:KK9:
"Esracım" sağol canım dün yazamadım,allah şükür iyiyim gaz maz kalmadı,sen nasıl oldun geçti mi gazın canım?
askocuk
herkese günaydın güzel anneler ve sevimli pıtırcıkları;

nice mutlu huzurlu yıllara canım eşinle ve bebişinle birlikte

günaydın tatlım öncelikle afiyet olsun, bahsettiğin batmalardan bendede var vajina ve kasıklara oluyo.bende ileri derecede israr yolu enfeksiyonu çıktı.hamilelerle genelde görülürmüş malum birde kış aylarındayız, doktorunla görüşmeni tavsiye ederim.bi sıkıntı varsa baştan tedbirini alırsın ilerlediği zaman dayanılmaz ağrılar yapıyo.geçimiş olsun
belenay
günaydın herkese güzel bir gün diliyorum kuzularımızla geçireceğimiz güzel bir gün daha rabbime şükür işlere dalmadan siteye daldım yoksa yazmakta zorlanıyorum işlerden fırsat kalmıyor

sağol canım teşekkür ederim rabbim hepimizin bebeklerine sağlık ve uzun ömür versin

sağol canım teşekkür ederim grip konusunda korunmak için elimden geleni yapıyorum ama nasıl oluyor anlamıyorum bu kışı sağsalim bi atlatsak

hissedersin canım eğer ilk bebekse 20-22 haftalarda anca hissediliyormuş ben ufak ufak hissetmeye başladım çok muhteşem bir duygu rabbim herkese nasip etsin inşallah

sağol canım teşekkür ederim inşallah sağlıkla gelsin meleğimizde elbet bi ismi olacak aslında inci isminide seviyorum hatta eşimin aklına ben koymuştum ama zeynep ağır basıyor artık kısmetinde hangisi varsa:KK1:

sağol canım inşallah sağlıkla gelsin meleklerimizde illa bi isimleri olacak kuzucuklar sağlıklı olsun yeterki

:KK1:erkekimsi ay kızıma çok ayıp oldu ama oda zaten tepkisini bana dil çıkararak gösterdi:KK60:böylece ödeştik bal kızımla turuncu anım dün çok az geçmişi kurcaladım ve üçlü testte problem yaşamışsınız ve sıkıntılı günler geçirmişsin ama sonra herşey düzene girmiş yanlış okumadıysam geçmiş olsun canım bu testler bizi bizden alıp götürecek valla anne olmakta ne zormuş ama sonuca çok sevindim bizimde ikili güzel çıktı doktor üçlüye gerek görmedi ultrasonda bütün organlarını inceledi ve herşeyi normal dedi şükür rabbime sanırım doğuruncaya kadar tedirginliğimiz geçmeyecek hatta doğduktan sonrada biz anneyiz artık ayyy ne güzel bi duygu rabbim isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah birde bende bebeğimle hergün konuşuyorum ve sürekli ayetel kürsi okuyorum bebek anne karnında aşina olduğu şeylere daha kolay alışıyormuş küçük yaşta öğrensin istiyorum ayetel kürsiyi inşallah onun koruyucu kalkanı olacak onu anlatıyorum hep ay bide minik tekmeleri hissedebilsek sanırım dünyanın en mutlu insanı olacağız

inşallah en kısa zamanda öğrenirsin canım sağlıklı olsunda az kalmış zaten

yakaladım seni kaçak nerelerdesin sen bakıp beğeneyim kıvancımızı canım benim

doğum günün kutlu olsun canım ailenle bebişinle mutlu huzurlu sağlıklı bir ömür geçirmen dileğiyle

hoşgeldin canım rabbim hayırla ve sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

al bendende o kadar bende ev kadını ev annesi olmak istiyorum ama evdede olursam çok sıkılıyorum az daha sabredeceğim artık

size afiyet olsun canım dün ben doktora sordum kasıktaki ve vajinadaki ağrıları normal rahim büyüyor dedi anne olmamızın işaretleriymiş bunlar
TuRuNCu
Canım geçte olsa doğum gününün kutlu olsun...Rabbim hayırlı uzun ömür versin.

Afiyet olsun canım.Benim nadirende olsa o şekilde bi batma ağrısı oluyor ama ondan ziyade kasıklarımda ağrı hissediyorum bu aralar.Özellikle oturup kalkarken o ağrıyı daha çok hissediyorum.
Enfeksiyonmu acaba diye düşünüyorum ama wc.de yanma falanda hissetmiyorum hiç.
2 hafta sonra doktor kontrolum var.En iyisi bi tahlil yaptırayım.

Canım üçlü testte kan alıyorlar evet.
Baktıkları değerler ise trisomy21-afp ve ntd değerlerine bakılıyor.
Doktorun gerekli açıklamayı yapacaktır..

Canım ben her sabah kalkar kalkmaz aç karnına 1 yemek kaşığı pekmez içiyorum.
Alışkanlık oldu artık.Sabah içmemiş olursam gün içerisinde içmeyide unutuyorum zaten.

hepinize cok tesekkur ederim kizlar iyiki varsiniz ,rabbim eslerimiz ve cocuklarimizla nice dogumgunleri nasip etsin insallah:KK19::KK19::KK19:

mutluyummmmmm
esrayhan
bende burda sürekli yok ilaçtı yok sütü cevizi meyvası ballı suyu derken çalışmaya vakit bulamıyorum, ağzım hiç boş değil,,,bazen sıkıntı geliyo, inan öğlen yemeğine giderken tok oluyorum....pekmez konusundada kayıvalidem kendi yaptığı pekmezi vermişti ,normalde ben çok tatlı şeyleri yiyemem, ama hiç şeker koymamış içine sadece üzümün kendi tadı, dolayısıyla, çok rahat yedim hiç yakmıyodu, doktora dedim kansızlık muhabbetine işte pekmez yiyorum diye, pekmez yeme dedi, onun yerine kuru üzüm ye dedi,,,neden dedim, pekmezin yapımında toprak kullanılıyo, hamileler için sakıncalı dedi, ben bunu kayınvalidemden duymuştum yaparken pekmezin özel bi toprağı oluyomuş, kullanıyoruz demişti, ama ben zararlı olabileceğini hiç düşünmedim...kuru üzümüde hiç sevmem, şimdi ne pekmez ne kuru üzüm ikisinide yemiyorum, nasıl bi çözüm bulucam bilmiyorum...
Hadi ya canım toprak mı konuyormuş.Kayınvalidenin kendi yaptığında var mıdırki canım toprak,doğal sonuçta.
wwprensesww
iş yerine ceviz vs getiriyorum dedin de ben de işyerine getirdiklerimi yazayım bari dedim:)
fındık, badem, kuru kayısı ve kuru üzüm bunlar yenmek için hergün hazır bekliyorlar çekmecede, portakal, mandalina, elma, ayva, havuç bunlardan da en az 2 yada 3 tanesini getiriyorum, işe geç kalmamak için acele ile çıkmazsam hergün alıyorum yanıma.
Pekmez bu dönemde yararlıysa içmeye başlayayım ne için etkiliymiş söyler misiniz. Ben hayatta süt içmedim ama hergün ortalama 2 kibrit kutusu kadar peynir ve biraz da olsa yoğurt yemeye çalışıyorum, unutuyorum yoğurdu yoksa hergün en az bir kase yemem lazım süt içmediğim için ha bide 2-3 günde bir süt içmek adına sütlü sıcak çikolata yapıp içiyorum sizce beslenme durumum nasıl. kalsiyum dışında sıkıntı yok bence dimi
Oooooo maşallah canım sende de yok yok yani,bebişin gün içinde devamlı besleniyor ne güzel.

esrayhan
tosti
neden yasakladı ki pekmazden daha faydalı bişey varmı bende her sabah 2 kere lokmamı batırım tut pekmezine
az önce yazdığımı kopyalıyorum

bende burda sürekli yok ilaçtı yok sütü cevizi meyvası ballı suyu derken çalışmaya vakit bulamıyorum, ağzım hiç boş değil,,,bazen sıkıntı geliyo, inan öğlen yemeğine giderken tok oluyorum....pekmez konusundada kayıvalidem kendi yaptığı pekmezi vermişti ,normalde ben çok tatlı şeyleri yiyemem, ama hiç şeker koymamış içine sadece üzümün kendi tadı, dolayısıyla, çok rahat yedim hiç yakmıyodu, doktora dedim kansızlık muhabbetine işte pekmez yiyorum diye, pekmez yeme dedi, onun yerine kuru üzüm ye dedi,,,neden dedim, pekmezin yapımında toprak kullanılıyo, hamileler için sakıncalı dedi, ben bunu kayınvalidemden duymuştum yaparken pekmezin özel bi toprağı oluyomuş, kullanıyoruz demişti, ama ben zararlı olabileceğini hiç düşünmedim...kuru üzümüde hiç sevmem, şimdi ne pekmez ne kuru üzüm ikisinide yemiyorum, nasıl bi çözüm bulucam bilmiyorum...

esrayhan
mutluyummmmmm
Hadi ya canım toprak mı konuyormuş.Kayınvalidenin kendi yaptığında var mıdırki canım toprak,doğal sonuçta.

Oooooo maşallah canım sende de yok yok yani,bebişin gün içinde devamlı besleniyor ne güzel.
evet canım varmış maalesef...

wwprensesww
esrayhan
beslenmen gayet güzel canım, sütü içemiyorsan yoğurdunu mutlaka yemelisin,pekmez normalde kan yapar ama benim doktorum yasakladı işte, ama burdaki arkadaşların çoğu tüketiyo bildiğim kadarıyla
Ya dediğim gibi yoğurdu unutuyorum bi de akşama kadar o kadar yiyorum ki artık yemek istemiyorum vicdan yaptıkça yiyorum yada aklıma geldikçe. Bu arada aslında bende pekmez için yanlış hatırlamıyorsam demir emilimini yavaşlattığı için pek tüketmeyin diye okumuştum o yüzden bende kansızlık olmasına rağmen içmeyi kesmiştim şimdi okuyunca acaba bilmediğim bişeymi var diye merak ettim.
ya bi soru daha şimdi kalsiyumdan dolayı vicdan yapıyorum bebek için onu geçtim bebek bendekini aldıkça ileride bana zarar verecek bu durum, ben vitamin olarak ferrevit kullanıyorum bu vitaminler biz pek yiyemesek te mesela bendeki kalsiyumu tamamlıyormu acaba yeterlimi ya off canım sıkıldı şimdi.

azademel
sevgi006
oo neler neler yıyosunuz sız kızlarrrr bende öyleyım ekmek arası peynır domates bıber getırıyorum yanımda fiks kahvaltımmm:))))))) onun dısında meyve getırıyorum yanımdaa mandalına yada elma cunku evde hıc aklıma gelmıo meyve yemek ıs yerınde ıyı oluyo vallaa... Dün eşime alısverıse gıttık sut yoğurt peynır alıom delı gıbı esım dıyo hayırdırrr yemege karar verdın heraldee evettt dedım bebısss bı sekılde kalsıyum alıyordur benden ama benım dısler dökülcek kemıkler erımesın ilerde dedımm...

Bence beslenmen ıyı canımm pekmezz kansızlık ıcın önerılıo canım ama benım doktorumda kuru üzüm ye dedı onun yerıne bende ole yapıyom aksamları bı ıkı cevız bıraz kuru üzüm yiyomm ıkı bırden ıyı gıdıooo:))))))) bu arada kan hapı kullanan varmı benım hemoglobin 13 çıkmıs doktor gerek yok dedı
dr.dün başladı benimde çok düşük değildi altsınırdaydı

wwprensesww
esrayhan
evet canım varmış maalesef...
mutluyummmmmm
Valla süper olurdu canım
Sizi üzmeyeyim ama rahmetli anacığımın aşuresini o kadar özledimki:KK43:((
Allah rahmet eylesin canım üzüldüm ama elimizden bişey gelmiyor maalesef:KK43:(
Bebek akşama kadar besleniyor da işte tek şikayetim süt içememem. Bazen diyorum alayım bir bardak kapatayım gözlerimi dikeyim kafama nasıl olur acaba

azademel
wwprensesww
kızlar bu arada 56-57 gibiyken hamile kaldım şuan 59-60 gibiyim. Sizce çok mu kilo almışım ve benim göbeğimde dışarıdan belli oluyor dar giymemeye çalışıyorum millete anlatamam sürpriz yapacam herkese doğum iznine ayrılıyorum diye:21: Tabi o kadar saklayabilirsem burda bayan yok gibi de o yüzden saklamak istiyorum.
kaç haftalık oldun

wwprensesww
azademel
kaç haftalık oldun
bugün 16. haftaya girdim 15+0 dayım

esrayhan
wwprensesww
Ya dediğim gibi yoğurdu unutuyorum bi de akşama kadar o kadar yiyorum ki artık yemek istemiyorum vicdan yaptıkça yiyorum yada aklıma geldikçe. Bu arada aslında bende pekmez için yanlış hatırlamıyorsam demir emilimini yavaşlattığı için pek tüketmeyin diye okumuştum o yüzden bende kansızlık olmasına rağmen içmeyi kesmiştim şimdi okuyunca acaba bilmediğim bişeymi var diye merak ettim.
ya bi soru daha şimdi kalsiyumdan dolayı vicdan yapıyorum bebek için onu geçtim bebek bendekini aldıkça ileride bana zarar verecek bu durum, ben vitamin olarak ferrevit kullanıyorum bu vitaminler biz pek yiyemesek te mesela bendeki kalsiyumu tamamlıyormu acaba yeterlimi ya off canım sıkıldı şimdi.
canım tamamlıyo tabi ben mesela iki öğün bazen 3 öğün meyve yiyorum ama yinede vitamin ilacımı alıyorum, hem bu devirdeki meyve sebzelerin vitamininin bol olduğuna inamıyorum, o yüzden nolur nolmaz diye vitamiini hiç bırakmıyorum, ama yoğurdumu yiyorum ve sütüde şimdi içmeye başladığım için calsiyumu biraz eksilticem hergün içmicem....

mutluyummmmmm
tosti
:KK5::KK5:mekanı cennet olsun canım annelerin herşeyi güzel oluyor rabbim hayırlı sıralı ölümler versin anne cok önemli gercekten bende cok özledim annemi babamı kardeşlerimi yiğenlerimi en son subatta görmüştüm yazın gidecektim ama hamile kaldıgımı öğrendim canları sagolsun da yeter ne yapalım :KK5::KK5:
Amin canım amin.Aynen inan sağolmaları bile yeter görmesen de.Ben çok özlüyorum.
TuRuNCu
Canım geçte olsa doğum gününün kutlu olsun...Rabbim hayırlı uzun ömür versin.

Afiyet olsun canım.Benim nadirende olsa o şekilde bi batma ağrısı oluyor ama ondan ziyade kasıklarımda ağrı hissediyorum bu aralar.Özellikle oturup kalkarken o ağrıyı daha çok hissediyorum.
Enfeksiyonmu acaba diye düşünüyorum ama wc.de yanma falanda hissetmiyorum hiç.
2 hafta sonra doktor kontrolum var.En iyisi bi tahlil yaptırayım.

Canım üçlü testte kan alıyorlar evet.
Baktıkları değerler ise trisomy21-afp ve ntd değerlerine bakılıyor.
Doktorun gerekli açıklamayı yapacaktır..

Canım ben her sabah kalkar kalkmaz aç karnına 1 yemek kaşığı pekmez içiyorum.
Alışkanlık oldu artık.Sabah içmemiş olursam gün içerisinde içmeyide unutuyorum zaten.
Aslında iyi fikir işe giderken 1 kaşık şurupmuş gibi içip gitmek,valla yiyecek yer kalmıyor sonra.
wwprensesww
kızlar bu arada 56-57 gibiyken hamile kaldım şuan 59-60 gibiyim. Sizce çok mu kilo almışım ve benim göbeğimde dışarıdan belli oluyor dar giymemeye çalışıyorum millete anlatamam sürpriz yapacam herkese doğum iznine ayrılıyorum diye:21: tabi o kadar saklayabilirsem burda bayan yok gibi de o yüzden saklamak istiyorum.
Valla bende 4kilo aldım canım,karnımda baya belli oluyor,ne zaman ayrılcaksınki izine canım,nasıl saklayacaksın??

azademel
wwprensesww
bugün 16. haftaya girdim 15+0 dayım
ÇOK DEĞİL BENCE BENDE BİR LİSTE VAR HAFTA HAFTA EN AZ VE EN FAZLA KAÇ KİLO ALINMASI GERELTİĞİNİ YAZIYO.
12 . Hafta : 1 - 2 kg Hafta = Ay

13 . Hafta : 1 - 2 kg

14 . Hafta : 2 - 3 kg

15 . Hafta : 2 - 3 kg

16 . Hafta : 2 - 4 kg

17 . Hafta : 3 - 5 kg

18 . Hafta : 4 - 5 kg

19 . Hafta : 4 - 6 kg

20 . Hafta : 5 - 7 kg

21 . Hafta : 5 - 7 kg

22 . Hafta : 6 - 8 kg

23 . Hafta : 6 - 9 kg

24 . Hafta : 7 - 9 kg

25 . Hafta : 7 - 10 kg

26 . Hafta : 7 - 10 kg

27 . Hafta : 8 - 11 kg

28 . Hafta : 8 - 11 kg

29 . Hafta : 9 - 12 kg

30 . Hafta : 9 - 12 kg

31 . Hafta : 9 - 13 kg

32 . Hafta : 10 - 13 kg

33 . Hafta : 10 - 13 kg

34 . Hafta : 10 - 14 kg

35 . Hafta : 11 - 14 kg

36 . Hafta : 11 - 14 kg
37.hafta: 11-14 kg
38. Hafta:11-15 kg
39.hafta:11-15 kg
40.hafta :11-15 kg

mutluyummmmmm
esrayhan
canım tamamlıyo tabi ben mesela iki öğün bazen 3 öğün meyve yiyorum ama yinede vitamin ilacımı alıyorum, hem bu devirdeki meyve sebzelerin vitamininin bol olduğuna inamıyorum, o yüzden nolur nolmaz diye vitamiini hiç bırakmıyorum, ama yoğurdumu yiyorum ve sütüde şimdi içmeye başladığım için calsiyumu biraz eksilticem hergün içmicem....
Esracım bu gidişte de sordum ,doktor bana vitamin vermedi ya canım,doğal yollarla al dedi,bi sıkıntın var mı diye sormuştu bende allah şükür yok hamile değilim gibi demiştim,bi sıkıntın yoksa almana gerek yok,genelde krampları ağrıları olanlar için veriyoruz dedi.Doğru mu acaba yaw?Bunu öküz doktorum demişti bu arada:KK47:

wwprensesww
esrayhan
senin vitamin yanında birde kalsiyum ilacın mı var benmi yanlış anladım dr bana sadece ferrevit vitamin verdi.

mutluyummmmmm
Amin canım amin.Aynen inan sağolmaları bile yeter görmesen de.Ben çok özlüyorum.

Aslında iyi fikir işe giderken 1 kaşık şurupmuş gibi içip gitmek,valla yiyecek yer kalmıyor sonra.

Valla bende 4kilo aldım canım,karnımda baya belli oluyor,ne zaman ayrılcaksınki izine canım,nasıl saklayacaksın??
Canım saklamaktan kastım tam olarak kendini göstermeyene kadar kimseye bişey söylememek mesela ilk zamanlar midem çok kötüydü öğle yemeğe gidemiyordum artık insanlar dr görünün demeye başladılar ama ben kimseye hamileyim ondan böyleyim demedim anlatabiliyormuyum. bayan iş arkadaşım doğum izninde gerisi hep erkek, başka bi kurumda üst katta bi bayan var sadece bazen yemekte biraraya geliriz ve selamlaşırız o biliyor başka da yok altta katta da 2 bayan memur var ama yaş farkı olunca sadece günaydın oluyor aramızda gidip te sohbet edemiyorum ki. erkeklerin dedikodusu da başka olur evlendim bikaç ay geçti iş arkadaşım hamile kaldı ardından benimde hamile olduğum söylenmeye başlandı yani size ne dimi ama ayıp dğilmi koca adamlar benim hamileliğimi konuşacaklar o yüzden söylemek istemiyorum. doğum iznine daha var ya 31 mayıs beklenen doğum tarihi.

ekins
kızlar günaydın bana bi el atın nolur 3 gündür kan hapı kullanmaya başladım ama sürekli ishalim ne yesem su gibi gidiyo ve rengide simsiyah doktoru aradım normal dedi ama bunu nasıl geçirebilirim ki , elim ayağım tutmuyo gibiyim

mutluyummmmmm
azademel
ÇOK DEĞİL BENCE BENDE BİR LİSTE VAR HAFTA HAFTA EN AZ VE EN FAZLA KAÇ KİLO ALINMASI GERELTİĞİNİ YAZIYO.
12 . Hafta : 1 - 2 kg Hafta = Ay

13 . Hafta : 1 - 2 kg

14 . Hafta : 2 - 3 kg

15 . Hafta : 2 - 3 kg

16 . Hafta : 2 - 4 kg

17 . Hafta : 3 - 5 kg

18 . Hafta : 4 - 5 kg

19 . Hafta : 4 - 6 kg

20 . Hafta : 5 - 7 kg

21 . Hafta : 5 - 7 kg

22 . Hafta : 6 - 8 kg

23 . Hafta : 6 - 9 kg

24 . Hafta : 7 - 9 kg

25 . Hafta : 7 - 10 kg

26 . Hafta : 7 - 10 kg

27 . Hafta : 8 - 11 kg

28 . Hafta : 8 - 11 kg

29 . Hafta : 9 - 12 kg

30 . Hafta : 9 - 12 kg

31 . Hafta : 9 - 13 kg

32 . Hafta : 10 - 13 kg

33 . Hafta : 10 - 13 kg

34 . Hafta : 10 - 14 kg

35 . Hafta : 11 - 14 kg

36 . Hafta : 11 - 14 kg
37.hafta: 11-14 kg
38. Hafta:11-15 kg
39.hafta:11-15 kg
40.hafta :11-15 kg
Yupppppiiiiii ben iyi almışım o zaman:KK9::KK9::KK9:
Bak bu liste iyi oldu canım,kendimizi kontrol ederiz.

behiye_abg
merhabaaa annişler ve onların tatlı pıtırcıkları bugün keyfime diyecek yokk annemmm geliyorrr yarın üçlü testimiz varr cinsiyetimizi görcez saklamazsa eğer miniğim.

herkesciklerin beslenmeleri çok güzel maşallah tek süt içmeyen ben değilmişim ama öğlenleri ayran ya da yoğurdumu muhakkak tüketiyorum akşam yemeğinde 2 bardak ayranımı içiyorum.bende pekmeze başlıcam sabahları artık.akşamları cevizli incirimi aksatmıyorum.mide bulantıları geçti saldırın artık yemeklere kızlar bebekler bizi yiyor içerde ilerde bizim sağlam kalmamız için bizimde tüketmemiz gerekiyor.:KK76::21:

merya_26
ekins
kızlar günaydın bana bi el atın nolur 3 gündür kan hapı kullanmaya başladım ama sürekli ishalim ne yesem su gibi gidiyo ve rengide simsiyah doktoru aradım normal dedi ama bunu nasıl geçirebilirim ki , elim ayağım tutmuyo gibiyim

canım tuvaletinin renginin koyu olması demir hapından ama ishal nasıl geçer bilmiyorum...

mutluyummmmmm
8-12-11, 09:12
wwprensesww
senin vitamin yanında birde kalsiyum ilacın mı var benmi yanlış anladım dr bana sadece ferrevit vitamin verdi.

Canım saklamaktan kastım tam olarak kendini göstermeyene kadar kimseye bişey söylememek mesela ilk zamanlar midem çok kötüydü öğle yemeğe gidemiyordum artık insanlar dr görünün demeye başladılar ama ben kimseye hamileyim ondan böyleyim demedim anlatabiliyormuyum. bayan iş arkadaşım doğum izninde gerisi hep erkek, başka bi kurumda üst katta bi bayan var sadece bazen yemekte biraraya geliriz ve selamlaşırız o biliyor başka da yok altta katta da 2 bayan memur var ama yaş farkı olunca sadece günaydın oluyor aramızda gidip te sohbet edemiyorum ki. erkeklerin dedikodusu da başka olur evlendim bikaç ay geçti iş arkadaşım hamile kaldı ardından benimde hamile olduğum söylenmeye başlandı yani size ne dimi ama ayıp dğilmi koca adamlar benim hamileliğimi konuşacaklar o yüzden söylemek istemiyorum. doğum iznine daha var ya 31 mayıs beklenen doğum tarihi.
Canım seni çok iyi anlıyorum,bizim işyerinde de erkek çoğunluklu,onlara ne onları ilgilendiren bir durum yok,ayrıca aralarında konuşmaları bile çok sinir bozucu birşey olur ben de istemem,o yüzden ben de söylemedim özellikle kimseye,şimdilik kimse anlamıyor genelde önü kapalı şeyler filan giyiyorum ama mayısa kadar karnımız çok çıkacak canım belli olacak ister istemez ondan dedim canım nasıl saklayacaksın diye.Aman boşver canım ya bende düşünüyordum karnımı gerine gerine nasıl dolaşıcam erkek içinde diye ama bu gayet doğal birşey,onları leylek getirmedi heralde ,boşver konuşan konuşsun hiç takma kafana.

esrayhan
mutluyummmmmm
Esracım bu gidişte de sordum ,doktor bana vitamin vermedi ya canım,doğal yollarla al dedi,bi sıkıntın var mı diye sormuştu bende allah şükür yok hamile değilim gibi demiştim,bi sıkıntın yoksa almana gerek yok,genelde krampları ağrıları olanlar için veriyoruz dedi.Doğru mu acaba yaw?Bunu öküz doktorum demişti bu arada:KK47:
wwprensesww
canlarım benim bünyem normalde çok zayıf bağışıklığım düşük, hamile kaldığımda zaten b vitamini alıyodum, hamile kalınca yetmemeye başladı, hem vitamin hem sebze meyve alıyodum ama yüzümde yaralar uçuklar damaklarımda aftlar ne ararsan, yorgunluk bitkinlik, e kanım zaten normaldede hep ya sınırda ya sınırın altındaydı, kan hapı almamda kaçınılmaz zaten, e sütüde gaz yapıyo diye içemedim bu sefer başladı diş ağrıları ama nasıl hemde, bunuda söleyince kalsiyumuda yazdı ama kalsiyumunu aldığını düşündüğünde bunu içme dedi....
yani ilaçlar aslında tamamen annenin ihtiyaçları doğrultusunda veriliyo, yani siz ilaç almadan gayet iyiyseniz almanıza gerek yok demektir ....

mutluyummmmmm
Yupppppiiiiii ben iyi almışım o zaman:KK9::KK9::KK9:
Bak bu liste iyi oldu canım,kendimizi kontrol ederiz.
bu listeye göre ben çok normalim 4-5 almam gerekirken 2,5 falan aldım

mutluyummmmmm
behiye_abg
merhabaaa annişler ve onların tatlı pıtırcıkları bugün keyfime diyecek yokk annemmm geliyorrr yarın üçlü testimiz varr cinsiyetimizi görcez saklamazsa eğer miniğim.

herkesciklerin beslenmeleri çok güzel maşallah tek süt içmeyen ben değilmişim ama öğlenleri ayran ya da yoğurdumu muhakkak tüketiyorum akşam yemeğinde 2 bardak ayranımı içiyorum.bende pekmeze başlıcam sabahları artık.akşamları cevizli incirimi aksatmıyorum.mide bulantıları geçti saldırın artık yemeklere kızlar bebekler bizi yiyor içerde ilerde bizim sağlam kalmamız için bizimde tüketmemiz gerekiyor.:KK76::21:
Selam canım,gözünaydın anneciğin geliyormuş ne güzel,her iki sevinç bir arada,inşallah iyi haberlerle gelirsiniz doktordan da.
Yemek konusunda da canım benim nedense bu aralar iştahım kaçtı,hiç yemek yiyesim gelmiyor, mide bulantısı filan hiç yaşamadım en başından beri ama iştahım vardı,şimdi kaçtı akşamları bazen yemek yemeden yatasım geliyor,bebişimi düşünmesem yemeyeceğim.Süt içiyorum o mu tok tutuyor ne anlamadım.

ekins
merya_26
canım tuvaletinin renginin koyu olması demir hapından ama ishal nasıl geçer bilmiyorum...

ya akşam haşlanmış patates filan yedim ama yok ne fayda sanki yediklerim bu şekilde bana bi fayda sağlamıyomuş gibi geliyo :KK43:

merya_26
ekins
ya akşam haşlanmış patates filan yedim ama yok ne fayda sanki yediklerim bu şekilde bana bi fayda sağlamıyomuş gibi geliyo :KK43:

evet patates iyi fikir. canım bu hemen bıçak gibi kesmez zaten bence. İlaçlar bile yarım saat sonra etkisini gösteriyo... Bugünde dene bakalım olmadı doktoruna git hemen çünkü tüm yediklerin giderse bebişe ne kalcak...