Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

bitanemo
18-01-12, 06:01
nisanur_2007
günaydın herkese kızlar magnorm suda eritilip içilen vitamin kullananınız var mı dün bana doktorum verdi.
günaydın canım ben kullanıyorum son kontrole gitiğimde bacağımda kasılmalar olmustu doktorum verdi ayrıca kalsiyumda kullnıyorum suda eriyen bunları ayın basından buyana kullanıyorum bunu dısında vitamin ve demir+folikasit olan bir şurup kullnıyorumm canım

bitanemo
kızlar günaydın nasılsınız bakalım güzel annecikler
bugun hastanede yanımıza neler almamız gerktiğini konussak biraz olurmu fikir olurr hepimiz için öncelikle kendimiz için neler almalıyız nasıl pijama tercih etmeliyiz neler yapmalıyız ben sadece pijama alırım diodum ama annem muhakak gecelik olmalı diyorr siz neler alıyorsunuz kndinizee fikirlerinizi alayım

ekins
günaydınnnn arkadaşlar , bugun çok keyifsizim ama bi nedeni yok :KK43:

pokahontas
herkese mutlu sabahlar:21:

ekins
bitanemo
bugun hastanede yanımıza neler almamız gerktiğini konussak biraz olurmu fikir olurr hepimiz için öncelikle kendimiz için neler almalıyız nasıl pijama tercih etmeliyiz neler yapmalıyız ben sadece pijama alırım diodum ama annem muhakak gecelik olmalı diyorr siz neler alıyorsunuz kndinizee fikirlerinizi alayım

günaydın canım sanırım iki çift pijama ve bir gecelik yeterli olur , bide hastaneye giderken ve çıkarken eşofman takımı giyerim diye düşünüyorum ben daha rahat olur ,

bitanemo
ekins
günaydın canım sanırım iki çift pijama ve bir gecelik yeterli olur , bide hastaneye giderken ve çıkarken eşofman takımı giyerim diye düşünüyorum ben daha rahat olur ,
mantıklı bende hep bunu düşünüyorum asıl olmalıyız neler duydum anlatamam doğuma gidekrn kuaföre gidip fön cektiren makyaj yapan kadınalrın hikayelerini dinledim hayranım böle bayanlara ne kadar bakımlılar tüm bu streste bile bunu düşünebiliolar amaaaaaaaaaaaaa doğumdan cıktığımda föne aitt bişi kalmmsıtı diede devam ediyorlar:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ekins
18-01-12, 07:01
bitanemo
mantıklı bende hep bunu düşünüyorum asıl olmalıyız neler duydum anlatamam doğuma gidekrn kuaföre gidip fön cektiren makyaj yapan kadınalrın hikayelerini dinledim hayranım böle bayanlara ne kadar bakımlılar tüm bu streste bile bunu düşünebiliolar amaaaaaaaaaaaaa doğumdan cıktığımda föne aitt bişi kalmmsıtı diede devam ediyorlar:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

:))) ben o konuda kardeşime sıkı sıkı tembihledim doğumdan çıkınca bana maşa yaparsın diye :)) bakalım inşallah halimiz olur , ama bende duydum bi arkadaşımın arkadaşı doğuma giderken saçını balıksırtı ördürmüştü kuaföre ve french yaptırmıştı :)
walla inş imkanım olurda iki rekat namaz kılıp öyle giderim artık doğumdan çıkınca hafif bi makyaj yaparım :)

resum1453
ekins
günaydın canım bebişinden kocaman bi tekme ye de keyfin yerine gelsin :KK9:
bitanemo
kızlar doğum yapmışlardan tavsiye üzerine bende uzun ve de emzirebilmek için üstü düğmeli gecelik almamız gerektiğini duydum birde sürekli kontrol edileceğimiz için gecelik şart ve tabi extra pijama takımları

zeynolim
pokahontas
herkese mutlu sabahlar:21:
nisanur_2007
günaydın herkese kızlar magnorm suda eritilip içilen vitamin kullananınız var mı dün bana doktorum verdi.
bitanemo
ekins
ekins
:))) ben o konuda kardeşime sıkı sıkı tembihledim doğumdan çıkınca bana maşa yaparsın diye :)) bakalım inşallah halimiz olur , ama bende duydum bi arkadaşımın arkadaşı doğuma giderken saçını balıksırtı ördürmüştü kuaföre ve french yaptırmıştı :)
walla inş imkanım olurda iki rekat namaz kılıp öyle giderim artık doğumdan çıkınca hafif bi makyaj yaparım :)
GÜNAYDIN hanımlarr. kızım hastaydı 4 gecedir uyumuyoduk cumadan beri. dün gidip dr da rapor aldım. çok yorgun düştük ikimizde. işe gitmiyorum bakalım pazartesine kadar tembellik yapcam inşallahhh

ekins
zeynolim
GÜNAYDIN hanımlarr. kızım hastaydı 4 gecedir uyumuyoduk cumadan beri. dün gidip dr da rapor aldım. çok yorgun düştük ikimizde. işe gitmiyorum bakalım pazartesine kadar tembellik yapcam inşallahhh

geçmiş olsun canımmm bol bol dinlenin evinizde bu soğukta oh ne güzel çok özendim ya :KK43:((

zeynolim
eğer normal doğuma gidicekseniz saça fön falan yaptırma şansı olmuyor. ama sezeryanı bilmem vakit var olabilir. ama psikolojisi nasıldır?? ben normal yapmıştım ilkini gece 12 de ggittik apar topar :)

ekins
resum1453
günaydın canım bebişinden kocaman bi tekme ye de keyfin yerine gelsin :KK9:

sabahtan beri kıpır kıpır zaten :)

zeynolim
ekins
geçmiş olsun canımmm bol bol dinlenin evinizde bu soğukta oh ne güzel çok özendim ya :KK43:((
teşekkür ederim canım. ah sorma ben de ev kuşuyum evimi çok seviyorum ama bir yanlış yapıp okuyunca çalışıyorsun mecburen :p ama bu günlerde ayağım gerigeri gidiyodu işe giderken. hamilelere 5. aydan çocuk 6 ayına gelene kadar izin verilmeli bence

resum1453
ben tesettürlüyüm ama hastane odasında ailemden başkası olmayacağı için saçlarımı muhakkak yaptıracağım (ALLAH'ın izniyle) o ilk fotoğraflarda güzel çıkmak isterim :21:

hayatbayramolsa
bitanemo
gunaydin benim tum arkadaslarim hep dugmeli gecelik al dediler.cok sik ayni zamanda elbise gorunumde cok guzel gecelikler var pijama cok kullanisli degil dediler.hepsi 2 pijama 1 gecelik goturmus.sonra evden bi gecelik daha istemisler,cikarkende elbise giy dediler soyunup giymesi rahat oluyor diye.ben gecenlerde hastanede ne gerekli diye arastirip buraya yazdim.tekrar yazim eksik varsa sizde soyleyin tamamlayalim.
• Mevsime uygun bir sabahlık. Özellikle doğum sonrası ilk yürüyüşlere uyumlu olmasında fayda var.
• Rahat topuksuz bir terlik.
• Bebeğinizi kucağınıza alır almaz emzirmeye başlayacağınızdan emzirme sütyeni size kolaylık sağlayacaktır. 2-3 adet olması
yeterlidir.
• Anne sütünü artırıcı içecekler doğum sonrası odanızda bulunması gerekenler arsında.

Doktorunuzun da tavsiye ettiği çay, meyve suyu gibi içecekler sizirahatlatır.

• Emzirme atleti sırt tutulmasını önleyebilir.
• Hamilelik kilotu. Bu ürün doğum öncesi ve sonrası kullanabileceğiniz sizeözel tasarlanmış bir iç giyimdir.
• Mevsime uygun çorap.
• Tarak, saç bandı, saç bandı.
• Hijyenik ped. Ne şekilde doğum yaparsanız yapın sonrasında kanamanız olacaktır.
• Göğüs pedi.
• Gögüs ucu kremi.
• Islak mendil. Alerji yapmayan alkolsüz mendiller tercihiniz olsun.
• Dİş fırçası-macunu.
• Makyaj için malzemeler. Bebeğiniz ve siz o an çok güzelsiniz ama fotoğraflarda daha renkli görünmek isteyebilirsiniz.
• Fotoğraf makinası, kamera
• Gelen misafirlere vermek için bebek ikramları
• Bebek odası ve kapısı için süslemeler
• Kimliğiniz, sigorta kartınız, gerekli yasal belgeler

ekins
canim benim de hem keyfim yok hemde mide agrisindan duramiyorum onun icin surekli bebek esyalrina bakiyorum cok guzel vakit geciyor:KK49:
zeynolim gecmis olsun canim kizosuna.sende evin keyfini cikar.

ekins
hayatbayramolsa
gunaydin benim tum arkadaslarim hep dugmeli gecelik al dediler.cok sik ayni zamanda elbise gorunumde cok guzel gecelikler var pijama cok kullanisli degil dediler.hepsi 2 pijama 1 gecelik goturmus.sonra evden bi gecelik daha istemisler,cikarkende elbise giy dediler soyunup giymesi rahat oluyor diye.ben gecenlerde hastanede ne gerekli diye arastirip buraya yazdim.tekrar yazim eksik varsa sizde soyleyin tamamlayalim.
• Mevsime uygun bir sabahlık. Özellikle doğum sonrası ilk yürüyüşlere uyumlu olmasında fayda var.
• Bebeğinizi kucağınıza alır almaz emzirmeye başlayacağınızdan emzirme sütyeni size kolaylık sağlayacaktır. 2-3 adet olması
yeterlidir.
• Anne sütünü artırıcı içecekler doğum sonrası odanızda bulunması gerekenler arsında.

• Hamilelik kilotu. Bu ürün doğum öncesi ve sonrası kullanabileceğiniz sizeözel tasarlanmış bir iç giyimdir.
• Mevsime uygun çorap.
• Hijyenik ped. Ne şekilde doğum yaparsanız yapın sonrasında kanamanız olacaktır.
• Göğüs pedi.
• Gögüs ucu kremi.
• Dİş fırçası-macunu.
• Makyaj için malzemeler. Bebeğiniz ve siz o an çok güzelsiniz ama fotoğraflarda daha renkli görünmek isteyebilirsiniz.

canim benim de hem keyfim yok hemde mide agrisindan duramiyorum onun icin surekli bebek esyalrina bakiyorum cok guzel vakit geciyor:KK49:

sorma canım hiç sorma o ağrı ve yanma beni gecede uyutmuyo artık :KK43:((

zeynolim keşke canım keşkeee nerde bizde öyle kanun :KK43:

hayatbayramolsa
GURDAMAR BEBE (GDB) bambu beşik
besik dusunenler bi baksin belki lazim olur.ben dusunmuyorum ama belki isinize yarar:KK34::KK34:

ekins
hayatbayramolsa
GURDAMAR BEBE (GDB) bambu beşik
besik dusunenler bi baksin belki lazim olur.ben dusunmuyorum ama belki isinize yarar:KK34::KK34:
5 beşik modelleri - SuperAlSat (ürün 688355 bitiş tarihi 13.09.2011 12:21:00)

biz bunu aldık kızlar nasıl ?? ama cibinliği filan farklı

zeynolim
hayatbayramolsa
yeterlidir.

• Mevsime uygun çorap.
• Göğüs pedi.
• Gögüs ucu kremi.
• Dİş fırçası-macunu.

teşekür ederm canım. izninle bir not eklemek isterim bu listeye hayatbayramolsa.. normal doğumda kesi atılıyor genelde. dikişlerin rahat iyileşmesi için hijyenik ped kullanmamanızı tavsiye ederim. ilk doğum çıkışında zaten dr hasta bezleri kullandırtdırıyor, ama sonrasında eve çıktığınızda gazlı bez arası pamuk kullanın mutlaka, hem dikiş hava alıyor hemde çarçabuk iyilreşiyr. diğer pedler iyi gelmiyo. ben tecrübeli bir anneden bun öğrenmiştim, şimdi de ben size öneriyorum. gazlı bez ve pamuk alın eğer normal doğum+dikiş olursa

omerveramo
kafein bana da iyi geliyor ama bir işe yaramadı ve sabah oldu hala ağrıyor :KK43: elma yemeyi deneyim... teşekkürler

omerveramobende surekli bas agrisi cekenlerdenim ama simdiye kadar hic ilac icmedim.kahve bana cok iyi geliyor.onceden cok sevdigim ve ictigim icin icmeyincede bazen bas agrisi yapabiliyor.ama onun haricinde 1 saatlik yola ciksam bile bas agrisindan duramiyorum.kahve ve bi arkdsmiz daha soylemsiti elma cok iyi geliyor.[/QUOTE]

resum1453
ekins

güzelmiş canım sağlıkla uyusun içinde ayrıca oda yapmayı düşünüyor musun

ekins
resum1453
güzelmiş canım sağlıkla uyusun içinde ayrıca oda yapmayı düşünüyor musun
evet canım odasının siparişinide bu ay sonunda vericez iki hafta sonra filan yani :) anca bi ayda geliyomuş çünkü havalanması filan da var tabii son ana pek birşey bırakmak istemiyoruz

omerveramo
selam hamişler,

alışveriş yapmak için erken değildir artık sanırım.. ağırlaşmadan hallet diyorlar.hafta sonu eminönüne gidicem orda bütün bebek malzemeleri çok uygunmuş.ne alınması gerektiği konusunda aldığınız tavsiyeleri paylaşır mısınız? gereksiz, kullanmayacağım evde yer kaplayacak şeyleri almayı düşünüyorum..

zeynolim
ekins

çok şeker ve çok kullanışlı olur canım. ilk aylar için, sonrasına büyüyünce sığmıyor bücürükler zaten. ama ilk zamanlarda yatağının yanında olunca her an gözün üstünde oluyo çocuğun, yataktan kalkmadan görebiliyorsun . iyi ünlerde kullanın

hayatbayramolsa
zeynolim dediklerini not ettim tesekkurler.
ekins besigin cok sik hayirli olsun.

omerveramo
bir anne hamileliğini öğrendiği gün bu siteyi oluşturmuş kendisine .. ve günvegün yazmış hissettiklerini,yaşadıklarını.. çok akıcı bir dille anlatmış, bakmanızı tavsiye ederim... doğum yaptığı günü okurken işyerinde tutamadım gözyaşlarımı :) malum duygusallıkta sınır tanıtmıyor bu ara hormonlarım:)

hayatbayramolsa
omerveramo
selam hamişler,

alışveriş yapmak için erken değildir artık sanırım.. ağırlaşmadan hallet diyorlar.hafta sonu eminönüne gidicem orda bütün bebek malzemeleri çok uygunmuş.ne alınması gerektiği konusunda aldığınız tavsiyeleri paylaşır mısınız? gereksiz, kullanmayacağım evde yer kaplayacak şeyleri almayı düşünüyorum..
cnm 2 gun once veya dundu hatirlamiyorum.liste yaptik gecmis sayfalar bi bak istersen yada arattir.herkes aklina geldikce yazdi,birkac sey ekledi.benim listemde evdeki bilgisayarimda yoksa yazardim.

ekins
18-01-12, 08:01
çok sağolun kızlar , bende araştırmalarım sonucu kullanışlı bişey olacağını düşünüyorum zaten 6-7 ay kullanıcak sonra odasına geçicek ...

dimple79
Merhaba,

Burası yerimidir bilemedim ama durumu olmayan bir anne adayına ihtiyaçları konusunda yardım etmek istiyorum. Çok büyük şeyler yapamam belki ama ne bileyim hastane çıkışları,battaniye, tulum, body gibi temel ihtiyaç olan şeyleri karşılayabilirim. Özel mesajdan ulaşıp ihtiyacınız olan şeyleri belirtmeniz yeterli. En kısa sürede temin edip göndermek isterim. Aracı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

sevgi006
ekins
çok sağolun kızlar , bende araştırmalarım sonucu kullanışlı bişey olacağını düşünüyorum zaten 6-7 ay kullanıcak sonra odasına geçicek ...
ekın cok guzel besık cok sevıyorum boyle besıklerııı ya bende ıstıyom ama eşim oda yapma taraftarı degıl ondan alamıcam malesefff esım herseyın ucuzuna kacmaya calısıoo ztn sınır edıoo benııı daha hıcbısey almadık tek tuk kıyafettt

ekins
sevgi006
ekın cok guzel besık cok sevıyorum boyle besıklerııı ya bende ıstıyom ama eşim oda yapma taraftarı degıl ondan alamıcam malesefff esım herseyın ucuzuna kacmaya calısıoo ztn sınır edıoo benııı daha hıcbısey almadık tek tuk kıyafettt

canım bunu ananemizle dedemiz hediye aldı bize, başta bizde oda yapmayı düşünmüyoduk ama ha şimdi yapmışız ha en geç bi sene sonra , sonuçta ayrı odaya çıkıcak e şimdiden bir sürü eşyası filan olucak onları nereye koyucaz diye düşündük almışkende üç parça büyüyebilen oda takımı almaya karar verdik bence çok istiyosan eşini bu şekilde ikna et derim

merya_26
Kızlar günaydın... Okula geldim fakat kaloriferlerimiz bozulmuş, sularımız donmuş... Çocukları evleine gönderdim ama ben gidemiyorum malesef bir süre daha burda durmak zorundayım... ayaklarımız dondu ama inş hasta olmayız..

ekins
merya_26
Kızlar günaydın... Okula geldim fakat kaloriferlerimiz bozulmuş, sularımız donmuş... Çocukları evleine gönderdim ama ben gidemiyorum malesef bir süre daha burda durmak zorundayım... ayaklarımız dondu ama inş hasta olmayız..

ay canım seni çok iyi anlıyorum bizimde az önce klimalar bozuldu ooooof anında buz gibi oldu burası aradık bakmaya geliceklermiş :KK43:( bizde montlarımızı giyindik oturuyoruz imkanın varsa sıcak bişeyler iç

sevgi006
ekins
canım bunu ananemizle dedemiz hediye aldı bize, başta bizde oda yapmayı düşünmüyoduk ama ha şimdi yapmışız ha en geç bi sene sonra , sonuçta ayrı odaya çıkıcak e şimdiden bir sürü eşyası filan olucak onları nereye koyucaz diye düşündük almışkende üç parça büyüyebilen oda takımı almaya karar verdik bence çok istiyosan eşini bu şekilde ikna et derim
ımkanımız da var yanı ıkımızde calısıoz gecen bı bebek arabası gösterdım netten 600 lıraydı cok pahalıı fln dedıı sınır ettı benııı bı park yatak alırız olur bıter dıoo hıc önemsemıoo yanı heves yok bu konularda kaldıkı ben devlet hastanesıne gıdıyorum dogum ucretı muayene ucretı bıle vermıcez ama 100 200un hesabını yapıoo kavga ettım oyuzden gecen dedım cocuk ıstemıosan yapmasaydık dedım ne gerekıosa alınacak dedım ne alaka ıstememekle fln dıoo :KK43::KK43::KK43:

sevgi006
merya_26
oy ya kıyamam valla kısın ıse gelmek bı işkence cok soguk havalarrrrr sıkıca gıyın sıcak bıseyler ıccc

yavrukedii
Selam kızlar nasılsınızzzz ??? :KK16:
dün işe gelemedim kar buz korktum valla bir önceki gün mahsur kaldık işyerinde kar bastırınca ne olıur ne olmaz diye evden çıkmadım:KK6:

umarım herkes ve melekler iyidir:nazar::nazar: bu arada benim çatlaklarım olmaya başladı sanırım göğsümde :18:
buda bizim beşşiğimizz annecikler biraz süsleyeceğim tabiii kızım için :KK49:

http://www.mothercare.com/Mothercar...031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5