2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

mishca
8-03-12, 09:03
sevgi006
kızlar esımın sıfresını kırdım ve hala gırıo aynı msn face ve baska sohbet sıtelerıne akıllanmayaak bu suan napmam gerektıgını hıc bılmıorum sadece ölmek istiyorum
şu koşullar altında onunla konuşmana rahatsız olduğunu soylemene rağmen halen yapıyorsa önce o girdiği bilgisayarı pencereden aşağı at gözünün önünde eşini seviyorsan yola geleceğini düşünüyorsan sözü geçen aile büyüğü kimse anne baba dayı ona biri gözdağı versin konuşsun sorumluluklarını bilsin 2.si psikologa gitsin 3. son olarak yolu açık olsun

Elifjoyyy
ugurbocugum
2 tane 6-9 ay,1 tane 3-6 ay,4tane 0-3 ay,1 tane 12-18 ay:) ya 3-6 ay sonbahar olacak ya kısa kollu giydiremem diye düşündüm o yüzden kısa kollular 0*3 ay. kargo ücretiyle birlikte 8 tane ürün 44.7 tl oluyor. bu durumda elifcim ben de hafif kazıklanıyor olabilirm:KK14::KK1:
:KK1::KK1::KK1: Bana çarşıya çıkıp gezinmek o kadar zor geliyor ki, netten alıp biraz fazla vermeyi bazen göze alabiliyorum. Zaten git gel yol parası ve zamanını hesaplayınca bazen değebiliyor. Onun için boşverrr

drvsyldrm
kızlar ben mikini bölgem için kuaföre gidiyorum çokta memnunum önceden makineyle yapıyordum resmen işkenceymiş hamile kaldıgımdan beri gidiyorum her ay önceleri çok acımıyordu ama bu sefer çok acıdı hormonlardanmış doguma dogru daha çok acıyacak sanırım ama tavsiye ederim

defne_ank
ugurbocugum
2 tane 6-9 ay,1 tane 3-6 ay,4tane 0-3 ay,1 tane 12-18 ay:) ya 3-6 ay sonbahar olacak ya kısa kollu giydiremem diye düşündüm o yüzden kısa kollular 0*3 ay. kargo ücretiyle birlikte 8 tane ürün 44.7 tl oluyor. bu durumda elifcim ben de hafif kazıklanıyor olabilirm:KK14::KK1:
Kazıklanmıyorsun canım ya,ben de bodylerin tanesini en ucuz 5TL ye aldım,öyle ahım şahım bişey de değiller.bu arada her 3 aylık dönemler için en az 5 er tane falan olsun,çok kirleniyorlarmış.2 parça için makine çalıştıracak değilsin.Tabii bu benim şahsi fikrim

resum1453
eyay
bende salı rapor alıyorum cnm. Neden üzülüyosun ki evde dinlen keyfine bak bütün gün oturuyorz bebeğimizde iki büklüm karnımızda onlara da yazık.
Elifjoyyy
İşi tamamen bırak mıyorsun değil mi? Sadece doğum izni. Öyleyse üzülme, tabi öbür türlü ise de üzülme :)))

Ne güzel evinde olacaksın, daha çok uyuyacaksın, kendine vakit ayıracaksın, eksiklerinle rahat rahat ilgileneceksin, canın ne zaman ne isterse onu yapacaksın gibi daha bir sürü iyi şey sıralayabilirim. Bence çoook güzel birşey. Eğer sonunda ücretsiz izin alabilecek olsam ben de 32. haftada çıkardım izne.
ekins
resum canım doğum iznine ayrılmıyomusun sen temelli mi bırakıyosun üzülme canım ya bebişin sana güzel günlerinde destek olucak :)
desertflower
sana katılıyorum canım eğer bende 6 ay kullanabilecek olsaydım ve durumum el verseydi 32. haftada izne ayrılır rahat rahat dinlene dinlene bebeğime zaman ayırarak geçirirdim... ama bebeğimle sadece 13 hafta ve + 15 gün yıllık iznimi geçireceğim için son 3 haftaya kadar çalışmak durumunda kalıyorum :KK43: bu dahada sinir bozucu bişi... hatta süt izni bile memurlara 2 saatken özel sektöre 1 saat ve bu ekstradan daha çok koyuyor :KK14:

kızlar benim işe geri dönme şansım yok çünkü bu şehirde hiç kimsem yok bebeğime mecbur ben bakacağım aslında bu çok güzel birşey olsada insan iş hayatına alışıyor buradaki arkadaşlarım ortam ALLAH hepsinden razı olsun onları özleyeceğim için üzülüyorum
:KK50:

Elifjoyyy
desertflower
sana katılıyorum canım eğer bende 6 ay kullanabilecek olsaydım ve durumum el verseydi 32. haftada izne ayrılır rahat rahat dinlene dinlene bebeğime zaman ayırarak geçirirdim... ama bebeğimle sadece 13 hafta ve + 15 gün yıllık iznimi geçireceğim için son 3 haftaya kadar çalışmak durumunda kalıyorum :KK43: bu dahada sinir bozucu bişi... hatta süt izni bile memurlara 2 saatken özel sektöre 1 saat ve bu ekstradan daha çok koyuyor :KK14:

Ben eğer son ana kadar dayanabilirsem kızımla hemen hemen 7 ay geçierebileceğim. Onun için sabretmem lazım. Kötü olursan tabi erken çıkacağım ama böyle olursan dayanırım gibi geliyor.

Süt izni özel sektöre günde 1,5 saat diye biliyorum. Sen yanlış biliyor olabilir misin?

ugurbocugum
Elifjoyyy
:KK1::KK1::KK1: Bana çarşıya çıkıp gezinmek o kadar zor geliyor ki, netten alıp biraz fazla vermeyi bazen göze alabiliyorum. Zaten git gel yol parası ve zamanını hesaplayınca bazen değebiliyor. Onun için boşverrr
ekins
uğurböceğim aldıklarınnn çok şirin yaa bence fiyatı çok değil canım güle güle kullan :):nazar:
desertflower
kızlar fazla almayın zaten bir sürüde hediye geliyor o kadar masraf etmeyin bence bu kadar yeterli fazla alma... alınmış alınmıştır ama daha fazla alma dediğim gibi içte kalanlar için çarşıda uyguna bulabilirsin ben 0-3 ay için tanesini 2.5 tan aldım :KK1:
evet kızlar vatana millete hayırlı olsun 40 saat düşündükten sonra aldım gitti:KK9::KK46: bakın size canlı canlı söz veriyorum daha da netten felan bişi almak yokkk:KK14: aksi taktirde bütün maaş kredi kartına gidecek:KK37::18:

desertflower
drvsyldrm
kızlar ben mikini bölgem için kuaföre gidiyorum çokta memnunum önceden makineyle yapıyordum resmen işkenceymiş hamile kaldıgımdan beri gidiyorum her ay önceleri çok acımıyordu ama bu sefer çok acıdı hormonlardanmış doguma dogru daha çok acıyacak sanırım ama tavsiye ederim
bende o durumdan korktuğum için ağdaya gitmedim bu ay sizin fikirleri alayım öle gideyim dedim çünkü son gittiğimde benimde çokkkk acımıştı :KK1: sen böyle acıdı diye yazınca korkar oldum şimdi ki 6 senedir düzenli gidiyordum :KK1:

Elifjoyyy
ugurbocugum
evet kızlar vatana millete hayırlı olsun 40 saat düşündükten sonra aldım gitti:KK9::KK46: bakın size canlı canlı söz veriyorum daha da netten felan bişi almak yokkk:KK14: aksi taktirde bütün maaş kredi kartına gidecek:KK37::18:
Bence de alma. Benim kredi kartı ekstrem dün geldi ve cidden erken doğum yapacam diye korktum :KK1: Gözüm yerinden çıktı. Eşim duyunca kalbini tuttu :)

Elifjoyyy
Bana bir yardım pleaseee. Göğüs pompası için ne tavsiye edersiniz?

drvsyldrm
desertflower
bende o durumdan korktuğum için ağdaya gitmedim bu ay sizin fikirleri alayım öle gideyim dedim çünkü son gittiğimde benimde çokkkk acımıştı :KK1: sen böyle acıdı diye yazınca korkar oldum şimdi ki 6 senedir düzenli gidiyordum :KK1:
jilete geçme derim o daha kötü bence git aldır eskisine göre biraz daha acısı artıyor sadece ama tertemiz jiletle 3güne 1 alacagına kılları çogaltacagına deger cnm iii düşün:KK3:

ugurbocugum
Elifjoyyy
Bence de alma. Benim kredi kartı ekstrem dün geldi ve cidden erken doğum yapacam diye korktum :KK1: Gözüm yerinden çıktı. Eşim duyunca kalbini tuttu :)
anladığım kadarıyla sen de bendensin elifcim:KK1: bilgisayar öğretmeni olunca sabahtan akşama kadar pc başında her gördüğüme sarkıyorum.:KK37: ya walla biraz önceki alışverişte kız kıyafeti bile aldım. gerekçe de şu yani "-ama çok şiiirriin":KK9::KK37: sanırım abartmaya başladım. daha oğluşumun beşiğini bile almamışken heryer kıyafetle doldu:KK14:

izin konusuna gelince walla 8 haftanın tamamını kullanacağım.çünkü doğumdan sonrası yaz tatiline gelidği için işime yaramıyor doğum sonraı izin. 4 gözle 1 nisanı bekliyorum ki izne ayrılıp bebişimle dinleneyim diye...:KK46::KK49:

desertflower
Elifjoyyy
Ben eğer son ana kadar dayanabilirsem kızımla hemen hemen 7 ay geçierebileceğim. Onun için sabretmem lazım. Kötü olursan tabi erken çıkacağım ama böyle olursan dayanırım gibi geliyor.

Süt izni özel sektöre günde 1,5 saat diye biliyorum. Sen yanlış biliyor olabilir misin?
ilk 6 ay 1.5 saat canım sonraki 6 ay 1 saate iniyor ki zaten 13 hafta+15 3.5 ay bebeğimle olucam sadece 1.5 saat 1.5 ay kullanabilicem sonra günde 1 saate düşüyor.. ki benim iş yerimde öğle molam yada erken çıkma geç gelme durumum söz konusu değil büyük ihtimalle haftada haftalık iznim haricinde 1 gün izin kullanıcam :) tek tesellim bu yani... ama bebeğim 8 saat +1 saatte yol desen 9 saat bana hasret kalıcak ve ben bunun vicdan azabını çekicem :KK14: eğer eşimin iş değiştirme ve yükselme durumu var maaşında biraz oynama olursa bana söz verdi 6 aylık ücretsizimide kullandıracak ki kullandırmazsa otomatik olarak tazminatımı alma hakkım doğuyormuş gerekirse dava açarım :KK1: ohhh 4 yıllık tazminatla bebeğimle uzunnnnnnn uzunnnnnnnnn zaman geçiririm :KK1:

resum1453

kızlar benim işe geri dönme şansım yok çünkü bu şehirde hiç kimsem yok bebeğime mecbur ben bakacağım aslında bu çok güzel birşey olsada insan iş hayatına alışıyor buradaki arkadaşlarım ortam ALLAH hepsinden razı olsun onları özleyeceğim için üzülüyorum
:KK50:
evet canım belki zor bişi ama inan senin yerinde olmak çok isterdim.. benim annem bakıcak ama benim bebeğim bana hasret yetişecek senin ki ne güzel yanında olucak düşse ağlasa annesi yanında ben ise olamıcam :KK14: ayy bunları yazarken gözlerim doldu ya... sanki anneliği haketmiyormuşum gibi hissediyorum... gözümün önünde işten geldiğimde kızımın kucağıma heyecanlanarak atılmasını ve bana uzun uzadıya sarılmasını düşünüyorum... işe gittiğimde uykusundan uyandığında beni aradığında ben olmayacağımı düşünüyorum ve yavrum benim kokumu arıcak bulamıcak ayy çok kötü oldum :KK14::KK14::KK14::KK14:

drvsyldrm
desertflower
jilete geçme derim o daha kötü bence git aldır eskisine göre biraz daha acısı artıyor sadece ama tertemiz jiletle 3güne 1 alacagına kılları çogaltacagına deger cnm iii düşün:KK3:

desertflower
drvsyldrm
ben hamile kalmadan lazer epilasyona başlamıştım koltuk altım için 3 seans gittim 4. gitmek kısmet olmadı kızım yüzünden :KK1: bazende diyorum ki benim kıllar hamişlikte azaldı acaba kızımmı tüylü bady olacak diye tırsıyorum :KK1:

eflatunben
shadow34
Kızlar yeni doğmuş bebeklere gözünüz alışsın, hiç görmedim diyenler olmuş... :nazar: :nazar: :KK1::KK1: size kendi doktorumun doğum sırasında ve doğumdan hemen sonra çekilen bebek fotograflarını paylaşıyorum... bakalım yorumlarınız nasıl olacak. bazı resimler çok canlı canlı...:18::18: bu bebeklerin hepsi son 1 hafta doğan bebekler...

Eki Görüntüle 362955

Eki Görüntüle 362956

Eki Görüntüle 362957

Eki Görüntüle 362958

Eki Görüntüle 362959

aman allahııımmm!!ayy benim de oğlum olacak demek böyle oluyomuş!!şoka girdim ya!ay ben nasıl kucağıma alıp emzircem bakıcam ayy korkuyorum biyerine bişe yaparım diye çok ufaklar yaa

eflatunben
8-03-12, 10:03
Elifjoyyy
canım e bebekte internette indirim var 160 tlydi sanırım.lansinoh. avent de öneriyorlar ama mutlaka elektrikli al derim.kuzenim kullanıyor çok da memnun

drvsyldrm
desertflower
ben hamile kalmadan lazer epilasyona başlamıştım koltuk altım için 3 seans gittim 4. gitmek kısmet olmadı kızım yüzünden :KK1: bazende diyorum ki benim kıllar hamişlikte azaldı acaba kızımmı tüylü bady olacak diye tırsıyorum :KK1:
hormonlardan cnm olabiliyormuş benim de sanki bacaklarımda azalma oldu

denizdery
selam kızlar...
dün nihayet oğluma alışveriş yaptık herşeyi almadık ama olsun başladıkya ona şükür..
siz bitirdiniz ben yeni başlıyorum..alışverişten sonra misafirliğe gittik gecenin bir yarısı eve döndük yorgun bitkin.
bi ara odaya bi girdim bide ne göreyim babamız aldığımız kıyafetleri tek tek katlayıp koltukların üzerine sermiş sergi açmış resmen bi hevesli daha toplayamadım bakalım ne zaman toplatacak

denizdery
drvsyldrm
hormonlardan cnm olabiliyormuş benim de sanki bacaklarımda azalma oldu
canım nasıl oldun dinleniyomusun hala..gittin mi tekraar doktora..

Elifjoyyy
eflatunben
canım e bebekte internette indirim var 160 tlydi sanırım.lansinoh. avent de öneriyorlar ama mutlaka elektrikli al derim.kuzenim kullanıyor çok da memnun
Ben de hep Phillips Avent elektrikliyi duydum. Herkes çok memnun. Fiyatı da 170-230 arası değişiyor nette. Sanırım onu alacağım.

resum1453
Elifcim medelayıda çok öneriyorlar forumlarda bende çok bakmıştım :KK34:

ugurbocugum
Elifjoyyy
Ben de hep Phillips Avent elektrikliyi duydum. Herkes çok memnun. Fiyatı da 170-230 arası değişiyor nette. Sanırım onu alacağım.
ben de avent elektrikli aldım sanırsam 220tlye. daha uygun bulduysan hiç kaçırma. tabi kullanmadım henüz ama vakum gücü en iyi olan aventmiş. görücez bakalım:KK49:

mishca
Elifjoyyy
çok yorumları okudum hem ekonomik hemde iş görür olarak karar verdiğim ürün Medela Mini Elektrikli ve Pilli süt pompası oldu çalışmadığım için doğumdan sonra gerekirse alıcam.
☞ Medela Mini Elektrikli ve Pilli st pompas, Gs Pompas : BebekMarket.com - Bebek Kyafetleri, ocuk Kyafetleri, Bebek Giysileri, Giysi, Bebek Eyalar, Giyimi, rnleri Alverii, Tekstil, Kyafet

TuRuNCu
resum1453
kızlar iş yerinde son günlerim pazartesi son iş günü salı günü raporumu alıyorum ama çok üzgünüm durup durup ağlıyorum ben bu psikolojiden nasıl kurtulcam çok üzülüyorummm :KK43::KK43::KK43:
Canım bebeğinle geçireceğin güzel günleri düşün ve üzülme...:KK16:
Çalışan anneler bebeklerinin yanında yarım saat daha fazla zaman geçirmek için neleri vermezlerdi kimbilir...

sevgi006
kızlar esımın sıfresını kırdım ve hala gırıo aynı msn face ve baska sohbet sıtelerıne akıllanmayaak bu suan napmam gerektıgını hıc bılmıorum sadece ölmek istiyorum
Artık aynı evde iki yabancıyı oyna bence.Eşini hiç umursama,yemek falan yapma,sanki eşin hayaletmiş gibi....
Ne telefonlarını aç,ne mesajlarına cevap ver,nede aynı yatağı paylaş.Bazı günler işten çıkınca ona haber vermeden git annenlerde veya bi arkadaşında kal.Alakasız bi saatte bi yerlere gezmeye git ve hesap sormasına izin verme.
Kısacası o yokmuş gibi davran.Eğer bişey diyecek olursa "git o muhabbet ettiğin karılara sözünü geçir "de....

Gerçekten çok sinirlendim şuan ya...Ben bu konularda çok katıyımdır ama hani derler ya "bekara karı boşamak kolaydır"diye.
Yani o hesapla sana akıl vermek istemiyorum hiçbir şekilde ama ben bu saatten sonra bir adım daha ileri giderek göz dağı vermek amaçlı boşanma davası açardım.

eyay
ben o işi yapayım derken jiletle küçük parmağımın tırnağına girdi jilet, yarım tırnak kaldım o kadar acıdı ki anlatamam.
Ayy çok kötü yaa :KK25:
Ben de jilet kullanıyorum mecburen,hafif sıyrıklar dışında başıma bişey gelmedi çok şükür :18:

shadow34
Kızlar yeni doğmuş bebeklere gözünüz alışsın, hiç görmedim diyenler olmuş... :nazar: :nazar: :KK1::KK1: size kendi doktorumun doğum sırasında ve doğumdan hemen sonra çekilen bebek fotograflarını paylaşıyorum... bakalım yorumlarınız nasıl olacak. bazı resimler çok canlı canlı...:18::18: bu bebeklerin hepsi son 1 hafta doğan bebekler...

Eki Görüntüle 362955

Eki Görüntüle 362956

Eki Görüntüle 362957

Eki Görüntüle 362958

Eki Görüntüle 362959
Ayyy ben bu kanlı resimlere hiç bakamıyorum yaa.Zaten yenidoğan fotoğrafçılığında böyle resimler görünce hiç bakamam.
Yani tamam mucize ve güzel bişey ama yinede bebeğimi böyle silinmiş olarak görmeyi isterim :KK37:

drvsyldrm
Ben çok utanıyorum kuaföre gitmeye.Bu utangaçlığımla hiç bir güç beni kuaföre götüremez herhalde :KK36:
Anlayacağın jilete devam :KK37:

ugurbocugum
Güle güle giysin bebişin canım.Çok güzeller.

Elifjoyyy
Ayy bende çok kararsızım bu konuda yaaaa.
Ev hanımıyım ama yinede ilk aylar için manuel bir pompa almayı düşünüyorum ama hangi manuel pompa daha iyi bilmiyorum.

behiye_abg
dünya kadınlar gününüz kutlu olsun güzel anneciklerr:21::KK16:

nasılsınız kızlarr biz karnımızı doyurduk kızımız şimdi uyuyor sabah 7 de de babayla kahvaltı yapıyoruz kızım hemen hareketleniyor maşallah eşim karnıma dokunuyor nasıl tepki veriyor babasına sonra eşim konuşmaya başlayınca kızımızla hemen durdu nasıl babayı dinliyor uslu olcak benim kızım:)yarın tekrar kontrolümüz var kanamadan sonra bir hafta sonra gel demişti çok şükür tekrarlamadı ama bebişimin kilosunu çok merak ediyorum..ya kızlar formu açınca gün gün hamilelik tablosu vardı ona tıkladım meğersem biz 8.ayımıza girmişiz ben halen 7.aydayız diyorum bu ay meselesi hakkaten çok karışık dışardaki insanlarda bilmiyor hafta olarak ay söylüyosun onlara:):KK49:

tosti
kızlar yardımmm
nasipse yarın bebeğimin alışverişini yapıcam kendimce bi liste yaptım ben ilk 3 ay için yapıyorum kalanını istanbuldan alacagız ona göre listemize bir bakarmısın ilk 3 ay için eksiklerimiz var mı

hastane çıkışı
3 takım alt üst
5 çıtçıtlı badi
2 tulum
çorap
şapka
eldiven
önlük
agız mendili
banyo havlusu
banyo küveti
banyo filesi
polar battaniye
penye battaniye
tırnak makası
ateş ölçer
bez
ıslak mendil
çamaşır deterjanı
şampuan
bebe yağı
bebe sabunu

kendim için
pijama takımı
taç
ped
hasta bezi
emzirme südyeni

almayı düşündüklerim bunlar eksik var mı sizce pompa falan düşünmüyorum gerek olursa hastanemizin karşısı alışveriş merkezi hemen aldırırm benim aklıma bunlar geldi

TuRuNCu
tosti
kızlar yardımmm
nasipse yarın bebeğimin alışverişini yapıcam kendimce bi liste yaptım ben ilk 3 ay için yapıyorum kalanını istanbuldan alacagız ona göre listemize bir bakarmısın ilk 3 ay için eksiklerimiz var mı

hastane çıkışı
3 takım alt üst
5 çıtçıtlı badi
2 tulum
çorap
şapka
eldiven
önlük
agız mendili
banyo havlusu
banyo küveti
banyo filesi
polar battaniye
penye battaniye
tırnak makası
ateş ölçer
bez
ıslak mendil
çamaşır deterjanı
şampuan
bebe yağı
bebe sabunu

kendim için
pijama takımı
taç
ped
hasta bezi
emzirme südyeni

almayı düşündüklerim bunlar eksik var mı sizce pompa falan düşünmüyorum gerek olursa hastanemizin karşısı alışveriş merkezi hemen aldırırm benim aklıma bunlar geldi
-Banyo küveti yerine süngeri öneriyorum.
-Ben doğar doğmaz emziğe alıştıracağım için emzikde aldım
-Ne olur ne olmaz düşüncesiyle biberon
-kendin için göğüs pedi-terlik-yüksek belli lohusa kilodu(çok rahat oluyormuş doğumdan sonra)
-alt açma örtüsü(canbebe) (özellikle erkek çocukları bezleri açılır açılmaz sulamayı çok seviyorlar ::))

Şimdilik bunlar geldi aklıma.

behiye_abg
shadow34

Eki Görüntüle 362955

Eki Görüntüle 362956

Eki Görüntüle 362957

Eki Görüntüle 362958

Eki Görüntüle 362959
mükemmel bişe bu yaa hepsinin gözleri kapalı ışık olunca ortam:) Allahım bu güzelliği ağız tadıyla bizede yaşatsın..Aminn...

Elifjoyyy
TuRuNCu
Canım bebeğinle geçireceğin güzel günleri düşün ve üzülme...:KK16:
Çalışan anneler bebeklerinin yanında yarım saat daha fazla zaman geçirmek için neleri vermezlerdi kimbilir...

Artık aynı evde iki yabancıyı oyna bence.Eşini hiç umursama,yemek falan yapma,sanki eşin hayaletmiş gibi....
Ne telefonlarını aç,ne mesajlarına cevap ver,nede aynı yatağı paylaş.Bazı günler işten çıkınca ona haber vermeden git annenlerde veya bi arkadaşında kal.Alakasız bi saatte bi yerlere gezmeye git ve hesap sormasına izin verme.
Kısacası o yokmuş gibi davran.Eğer bişey diyecek olursa "git o muhabbet ettiğin karılara sözünü geçir "de....

Gerçekten çok sinirlendim şuan ya...Ben bu konularda çok katıyımdır ama hani derler ya "bekara karı boşamak kolaydır"diye.
Yani o hesapla sana akıl vermek istemiyorum hiçbir şekilde ama ben bu saatten sonra bir adım daha ileri giderek göz dağı vermek amaçlı boşanma davası açardım.

Ayy çok kötü yaa :KK25:
Ben de jilet kullanıyorum mecburen,hafif sıyrıklar dışında başıma bişey gelmedi çok şükür :18:

Ayyy ben bu kanlı resimlere hiç bakamıyorum yaa.Zaten yenidoğan fotoğrafçılığında böyle resimler görünce hiç bakamam.
Yani tamam mucize ve güzel bişey ama yinede bebeğimi böyle silinmiş olarak görmeyi isterim :KK37:

Ben çok utanıyorum kuaföre gitmeye.Bu utangaçlığımla hiç bir güç beni kuaföre götüremez herhalde :KK36:
Anlayacağın jilete devam :KK37:

Güle güle giysin bebişin canım.Çok güzeller.

Ayy bende çok kararsızım bu konuda yaaaa.
Ev hanımıyım ama yinede ilk aylar için manuel bir pompa almayı düşünüyorum ama hangi manuel pompa daha iyi bilmiyorum.
Tabi evde olduğun için beki o kadar iyi birşey almana gerek yok. Belki hiç almana gerek kalmaz. Ben senin yerinde olsam doğumdan sonraki duruma bakar ona göre karar verirdim. Ama mutlaka kolaylık sağlayacağı kesin. Diyelim uyuyacaksın senin yerine biri sütü biberonlar verebilir. Yada ileriki dönemler için saklamak istiyorsan mutlaka pompa olmalı.

tosti
TuRuNCu
-Banyo küveti yerine süngeri öneriyorum.
-Ben doğar doğmaz emziğe alıştıracağım için emzikde aldım
-Ne olur ne olmaz düşüncesiyle biberon
-kendin için göğüs pedi-terlik-yüksek belli lohusa kilodu(çok rahat oluyormuş doğumdan sonra)
-alt açma örtüsü(canbebe) (özellikle erkek çocukları bezleri açılır açılmaz sulamayı çok seviyorlar ::))

Şimdilik bunlar geldi aklıma.
sağol canım emziği listeme yazdım kesinlikle alıcam bende ama buraya yazmayı unutmuşum
banyo fileside alıcam cok pahalı bişey değil olmazsa kullanmam bende
alt açma örtümüz canbebe var o yüzden onuda yazmadım
terlikte aklımda oda var o yüzden onuda yazmadım
lohusa kilodu değilde büyük bedn birkaç tane alırım
gügüs pedini unutmuşum yazdıgın iyi oldu
biberonda kullandırmıyorlarmış ilk aylarda gerek olursa kaşıkla mama veriyormuş hemşiler ki biberona alışıp anne memesini almamazlık etmesin diye

siyahlale25
tosti
kızlar yardımmm

hastane çıkışı
3 takım alt üst
5 çıtçıtlı badi
2 tulum
çorap
şapka
eldiven
önlük
agız mendili
banyo havlusu
banyo küveti
banyo filesi
polar battaniye
penye battaniye
tırnak makası
ateş ölçer
bez
ıslak mendil
çamaşır deterjanı
şampuan
bebe yağı
bebe sabunu

kendim için
pijama takımı
taç
ped
hasta bezi
emzirme südyeni

Canim burun aspratörü aldin mi.kendin icinse emzirme sütyeninin yaninda emzirme atleti de al bence gögüs pedi bi de kremi

TuRuNCu
Elifjoyyy
Tabi evde olduğun için beki o kadar iyi birşey almana gerek yok. Belki hiç almana gerek kalmaz. Ben senin yerinde olsam doğumdan sonraki duruma bakar ona göre karar verirdim. Ama mutlaka kolaylık sağlayacağı kesin. Diyelim uyuyacaksın senin yerine biri sütü biberonlar verebilir. Yada ileriki dönemler için saklamak istiyorsan mutlaka pompa olmalı.
Benim hayalim bol bol sağarak sütü çoğaltmak ve o sütü ileriki dönemler için saklamak.
Mesela ek gidaya geçildiğinde bebeğin muhallebisini,yoğurdunu yapmakta kullanmak istiyorum.

Birde ilk günler süt bol oluyor ve bebek hepsini ememiyormuş.Sütte göğüste kaldıkca anneyi çok rahatsız ediyormuş.
Yani bir göğüsü bebeğe verirken diğerini sağıp kaldırabiliriz.
Daha sonra yine çook uykulu olduğun bir dönem babamıza tembihleriz biberonla sütünü vermesi için :KK1:

Ayyy ne güzel hayaller kuruyorum yaaa.İnşaallah hepimizin sütü çeşme gibi,olul oluk akarr :KK52:

nursavaskan
:nazar::KK46:öncelikle herkese tünaydınlarr dunya kadınlar gunumuz kutlu olsunn:KK46::nazar:

shadow34

Eki Görüntüle 362955

Eki Görüntüle 362956

Eki Görüntüle 362957

Eki Görüntüle 362958

Eki Görüntüle 362959
:nazar::KK46:oyy masallhhh ya bızımde az kaldı ıyıce heyecanlandım sımdı rabbım o gunlerı gormeyı bızede nasıp etsın ınsallh:KK5::KK46::nazar:

Elifjoyyy
turuncu
benim hayalim bol bol sağarak sütü çoğaltmak ve o sütü ileriki dönemler için saklamak.
Mesela ek gidaya geçildiğinde bebeğin muhallebisini,yoğurdunu yapmakta kullanmak istiyorum.

Birde ilk günler süt bol oluyor ve bebek hepsini ememiyormuş.sütte göğüste kaldıkca anneyi çok rahatsız ediyormuş.
Daha sonra yine çook uykulu olduğun bir dönem babamıza tembihleriz biberonla sütünü vermesi için :KK1:

Ayyy ne güzel hayaller kuruyorum yaaa.inşaallah hepimizin sütü çeşme gibi,olul oluk akarr :KK52:
aminnnn :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:

TuRuNCu
tosti
sağol canım emziği listeme yazdım kesinlikle alıcam bende ama buraya yazmayı unutmuşum
banyo fileside alıcam cok pahalı bişey değil olmazsa kullanmam bende
alt açma örtümüz canbebe var o yüzden onuda yazmadım
terlikte aklımda oda var o yüzden onuda yazmadım
lohusa kilodu değilde büyük bedn birkaç tane alırım
gügüs pedini unutmuşum yazdıgın iyi oldu
biberonda kullandırmıyorlarmış ilk aylarda gerek olursa kaşıkla mama veriyormuş hemşiler ki biberona alışıp anne memesini almamazlık etmesin diye
Biberonu hastanede değilde eve geldiğinde fazla gelen sütünü sağdığın zamanlar kullanabilirsin.
Banyo filesinide pahalı olması için değilde bebekler o filenin içerisinde su ile temas etmiyorlar,dolayısı ile üşüyor yavrucaklar.
Ama banyo süngeri aldığında suyun içine rahatlıkla yatırabilirsin ve sıcak sıcak banyosunu yapar.

drvsyldrm
denizdery
canım nasıl oldun dinleniyomusun hala..gittin mi tekraar doktora..
yok gitmedim canım ayın 15de gitcem evde yatıyorum hep :KK49:

anemon43
mrb kızlar hastane çıkışı bebek bavuluna bebek havlusu koyacakmıyız ,hemşireler doğduğu zaman bebeği yıkıyolarmı?Benim pek bilgim yok.birde bebek emziğinde ne çeşit hangi marka iyidir fikir verirseniz,daha almadım..

TuRuNCu
anemon43
mrb kızlar hastane çıkışı bebek bavuluna bebek havlusu koyacakmıyız ,hemşireler doğduğu zaman bebeği yıkıyolarmı?Benim pek bilgim yok.birde bebek emziğinde ne çeşit hangi marka iyidir fikir verirseniz,daha almadım..
Canım büyük ihtimalle bebeği silip öyle veriyorlar ama sen her ihtimale karşı havluda koyabilirsin tabi.
Sonuçta 1-2 gün hastanede kalınır düşüncesiyle gidiyoruz ama ne olacağını hiç belli olmaz.Tedbirli olmakta fayda var.

Emzik olarak ben wee damaklı silikon uclu aldım birde nuk damaklı silikon uçlu.Hangisini beğenirse artık.

desertflower
TuRuNCu
Benim hayalim bol bol sağarak sütü çoğaltmak ve o sütü ileriki dönemler için saklamak.
Birde ilk günler süt bol oluyor ve bebek hepsini ememiyormuş.Sütte göğüste kaldıkca anneyi çok rahatsız ediyormuş.
Ayyy ne güzel hayaller kuruyorum yaaa.İnşaallah hepimizin sütü çeşme gibi,olul oluk akarr :KK52:
ay seni okurken ben rahatladım valla turuncum :) babanın biberonla süt vermesi ve muhallebiye konması falan iyi fikir hiç böyle bişi düşünmemiştim yda bilmiyordum... bende 8 saat işte olcağım için göğüslerim süt dolar diyorum iş yerinde 2-3 saatte bir sağarım hergün poşetler eve götürürüm evdede kendim emziririm diye düşünüyordum... meleklerimizi özlemle bekleyip hayaller kurdukça kuruyoruz yüzünü çok merak ediyorum kime benzeyeceğini yaa... :KK1: :KK16::KK16::KK16:

tosti
siyahlale25
Canim burun aspratörü aldin mi.kendin icinse emzirme sütyeninin yaninda emzirme atleti de al bence gögüs pedi bi de kremi
burun aspiratörünün içine şu serum gibi şişelerdeki deniz kuyu koyulup burna sıkılıyor değil mi cok bilgim yok bu konuda birde bunu burunları tıkanınca mı yoksa süreklimi yapmak lazım atlette aklıma geldi canımda düşünmüyorum onu almayı
TuRuNCu
Biberonu hastanede değilde eve geldiğinde fazla gelen sütünü sağdığın zamanlar kullanabilirsin.
Banyo filesinide pahalı olması için değilde bebekler o filenin içerisinde su ile temas etmiyorlar,dolayısı ile üşüyor yavrucaklar.
Ama banyo süngeri aldığında suyun içine rahatlıkla yatırabilirsin ve sıcak sıcak banyosunu yapar.
evet canım bende onu duydum aslında annem yigenimi soyardı üzerinden cıkardıgı çamaşırları küvetin dibine atardı bebişide üzerine koyar yıkardı şimdi herşey cıktı maşallah :KK52:

resum1453
kızlar benim size sorum olacak :26: bebişlerimizin altını neyle sileceğiz ıslak mendiller sakıncalı die duymuştum da :KK17:

Elifjoyyy
anemon43
Selam, bence koymalısın. Mayıs'ta hala bebekler üşüyebilir ki kullanılmasa bile yanında bulunsun. Lazım olup yanında olmamasından iyidir.

Bazı yerlerde yıkıyor, bazı yerlerde yıkamıyorlarmış. Nerede doğum yapacağın belli ise arayıp öğrenebilirsin.

Ben farkında olmadan her şeyimi Phillips Avent alıyorum. Sanırım emzikte o olacak.

Elifjoyyy
resum1453
kızlar benim size sorum olacak :26: bebişlerimizin altını neyle sileceğiz ıslak mendiller sakıncalı die duymuştum da :KK17:
Ben Unibaby ıslak mendil kullanacağım. Her yerde bebekler için onun en iyisi olduğunu duydum. Kullanan arkadaşlarım da onu tavsiye etti.

nursavaskan
resum1453
:nazar::KK46:cnm ben hamile egitim programına gıttım ve kesınlıkle su ve pamuk kullanın dıyorlar pamugu kaynamıs sogumus suya batırıp tek tek sılıp atmak en guzelı dıyorlar en azından 40 gune kadar ben oyle yapacagım yada hava sıcak olacagı ıcın yıkarım en kotu:KK46::nazar:

tosti
8-03-12, 11:03
resum1453
evet canım bende duydum
ben ıslak mendili yıkayıp sıkıp öyle kullanıcam sadece mendil olarak yani
aslında en güzeli pamukta onlada ele falan bulasır gibime geliyor
yazın olacagı için arada yıkarızda popolarını daha saglıklı olur

tosti
Elifjoyyy
Ben Unibaby ıslak mendil kullanacağım. Her yerde bebekler için onun en iyisi olduğunu duydum. Kullanan arkadaşlarım da onu tavsiye etti.
canım ben onlarada cok inanmıyorum herşey ticaret için en güzeli pamuk yada popoyu yıkamak bende genelde öyle yapmayı düşünüyorum ıslak nemdil kullanacagım zamanda yıkayıp sıkıp kullanıcam

TuRuNCu
Kızlar dün başıma kötü bişey geldi.

Akşam yemeği sonrası sofrayı kaldırdım,bulaşıkları makinaya diziyordum.
Hafif hafif sağ kasığımda batmalar olmaya başladı ama normaldir dedim.Sonra gittikce şiddetini arttırdı bu batma hissi,bir iki adım yürümeye çalıştım ve bu batma artık bıcak saplanması gibi olmaya başladı.Birden bacaklarım ağrıdan titremeye başladı ve ağlayarak eşimi çağırdım.Eşim yere oturtmaya çalıştı ama o bıcak saplanması devam ediyordu.Yere ayaklarımı uzatacak şekilde oturdum ama kıvranıyordum sancıdan ve ağlıyordum.Bikaç dakika sonra sancım hafifledi ve eşimin yardımıyla kalktım uzandım.
Bugün çok şükür hiç ağrım yok.Zaten ağrım olsa doktora giderdim ama acaba bu krampmıydı ki ?
Yani bacak krampı yaşayanlar bu ağrı kasıktan mı girdi ?
Benim önce sağ kasıktan girdi ağrı ve sonrasında sağ baldırıma doğru indi.

anemon43
TuRuNCu
Canım büyük ihtimalle bebeği silip öyle veriyorlar ama sen her ihtimale karşı havluda koyabilirsin tabi.
Sonuçta 1-2 gün hastanede kalınır düşüncesiyle gidiyoruz ama ne olacağını hiç belli olmaz.Tedbirli olmakta fayda var.

Emzik olarak ben wee damaklı silikon uclu aldım birde nuk damaklı silikon uçlu.Hangisini beğenirse artık.
Bende silikon uçlu alayım o zaman emziği

nursavaskan
:nazar::KK46:eger ıslak mendıl kullanacaksak ıcınde sadece saflastırılmıs su ve pamuk olması gerekır oda unıbabyde var bı tek ve fıyatı dıgerlerıne gore fazla zaten bende ılk 40 gun pamuk sonra unıbaby kullanırım heralde:KK34::KK46::nazar: