2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

TUBSON
5-04-12, 08:04
SekersizYesilCay

Sanırım ben de 35 i doldurunca ayrılıcam işten. yani 2 haftam kaldı kısmetse. Gece ben de şekilden şekile girip en son amuda kalkacakken eşim "iyi misin" dedi. "hayır" dedim, kemiklerim birbirine girdi... sonra uyudu kendisi :) yazık o da napsın... ama seninkinin sohbet olayı süpermiş :)

çoook geçmiş olsun. dikkat et kendine. bu zamanlarda hasta olmamak lazım.
amuda kalkacakken:):):) çok güldüm canım yaa:):):KK70:
Benimde dün gece göğüs kafesimin arasına ince ama acayip şiddetli bir ağrı girdi. sızlanıp durdum. eşimde bacağını bacağımın üzerine atmış bu üzerimdeki yük ne diye uyandım gece gece... kalktım hemen eşimi de uyandırdım; ya zaten ben kendimi taşıyamıyorum benim yüküm bana yeter bir de senin 30kiloluk butunu mu taşıyacağım al şu bacağını üzerimden dedim:) yazık canım kocama şaşkın, üzgün, eziyet verdiğini düşünen suçlu edasıyla ama canım üzerini çok açıyorsun ben üşüme diye engel olmaya çalışıyorum dedi. bu sefer ben üzüldüm tamam aşkım şaka yaptım dedim uyuyamayınca seni uyandırıyım diye öyle yaptım dedim ama uyuyordum:KK43: öptüm bir tane hemen . kocam da bunun üzerine hadi gel uyuyalım dedi sarıldı ama bacak hala üzerimde:KK43: açma üzerini tamam mı diyor bir yerden de:)

TUBSON
ekins
arkadaş arkadaş görende benden 10 kilo fazlan var sanıcak :)))) 2 kilonun lafını yapmayalım :KK1::KK1::KK1:
benimde kaldı 6 haftam nolucaz bakalım :KK3:
arkadaş arkadaş:):) iki hafta önce tartılığımda böyleydim ya şimdi 20 kilo olduysam:O
sabah sabah şu saate kadar 2 litre suyu içtim. tuvaletle oda arsında mekik dokuyorum.acaba vücudumuz su da tutuyor onun kilosu da olabilir mi ki?( ben kendimi avutuyorum da böyle)

TUBSON
zeynolim
kiloların 6 sı doğumla gidecek kızlar. tuzlu da yemeyin vücut su topluyo .. bide kollarımız ayaklarımız şiş ya hep ödem o atacaz onları da emin olun. geriye azıcık kalacak o da emzirmeyle gidicek... ama bazı anneler lohusalıkta çok kilo alıyo süt olsun diye.. süt olması için de su içcez. Çağla Şikel 4 litre içiyomuş suyu. geçen tvde gördüm eskisi gibi hiç göbek yok:KK49::KK1::KK1::KK1:
tabi o mankendi ama en azından eski haline döndü bizde dönsek eski halimize yeter
:KK16::KK16::KK16:
su süt mü yapıyormuş:O çok şaşırdım.

SekersizYesilCay
ama gerçekten amuda kalkmaya bile hazırdım yani. hatta ve hatta namaz kılar pozisyonda bile yattım. biraz gerip esneteyim kalçamı belki geçer diye...
neyse ki zaman geçtikten sonra uyuyup kalmışım. sabah da gözlerim şişmiş uykusuzluktan. hatta göbüşlerimiz başlıklı konuda paylaştım bu sabah son göbüşlü halimi.
birazcık dağılmış vaziyetteyim ama idare eder sanırım...

ekins
TUBSON
arkadaş arkadaş:):) iki hafta önce tartılığımda böyleydim ya şimdi 20 kilo olduysam:O
sabah sabah şu saate kadar 2 litre suyu içtim. tuvaletle oda arsında mekik dokuyorum.acaba vücudumuz su da tutuyor onun kilosu da olabilir mi ki?( ben kendimi avutuyorum da böyle)

tabi tabiii o ödemler gidince incecik olucam zatn ben :)))))
ama bende hakikaten çok ödem var hamilelik öncesi hiç bi ayakkabım olmuyo :KK43:

ekins
zeynolim
kiloların 6 sı doğumla gidecek kızlar. tuzlu da yemeyin vücut su topluyo .. bide kollarımız ayaklarımız şiş ya hep ödem o atacaz onları da emin olun. geriye azıcık kalacak o da emzirmeyle gidicek... ama bazı anneler lohusalıkta çok kilo alıyo süt olsun diye.. süt olması için de su içcez. Çağla Şikel 4 litre içiyomuş suyu. geçen tvde gördüm eskisi gibi hiç göbek yok:KK49::KK1::KK1::KK1:
tabi o mankendi ama en azından eski haline döndü bizde dönsek eski halimize yeter

ödemden kaç kilo gider acaba :KK1::KK1::KK1:

shadow34
alyel16
bu aralar ben de çok halsiz hissediyorum kendimi iştahımda hiç yok resmen zorla yiyip içiyorum...canım bişeler çekse de yesem diyorum ama olmuyor...
canım mutfağa girip yemek yapmak bile istemiyor..çok tembelleştim bu aralar..
Aynen bende canım... canım bu aralar hiçbirşey istemiyor, zorla yiyorum.. yemek yapmaktan da yemekten de bunaldım artık :KK19:
kendimi halsizde hissediyorum, eve gidince yemekten sonra yatıyorum tv karşısına valla zor kalkıyorum. Çalışabilir raporunu aldım, ama sanırım haftaya işi bırakacağım.
Sabahları çok zor uyanıyorum sabah bir uyandım telefon yatakta yanımda işe geç kalmışım yine... İzne ayrılıyımda rahat rahat bir uyuyayım, bebiş gelmeden...
Ücretsiz izni biraz daha fazla yaparım napıyımm...:nazar:

puups
kızlar bende haftaya nst ye bağlancam... hiç bir bilgim yok... ücretlimiymiş bu nst? bende özele gidiyorum...:44:

TUBSON
ekins
tabi tabiii o ödemler gidince incecik olucam zatn ben :)))))
ama bende hakikaten çok ödem var hamilelik öncesi hiç bi ayakkabım olmuyo :KK43:
bu konuda ben de çok muzdaribim. kendime yeni ayakkabı aldım internetten spor hani rahat ederim giyince dedim. ayakkabı şimdi ayağıma gelmiyor daha ayakkabıyı bir kere giydim ya:KK43::KK43: akşamları ayak bileklerim şişiyor. geçen gözüme ayaklarım çarptı Allah'ım bu ayak bileği kimin acaba diye düşündüm. sabahta komşumuz yüzün şişmiş senin dedi. kafam oraya takıldı şimdide!!! yüzde elde şişme pek iyi değilmiş hamilelikte. salı günü kontrolum var doktora soruyum yüzüm şiş mi diye? ama ben anlamıyorum ki kadıncağız nasıl anlayacak yüzümün şiştiğini?

lillac
TUBSON
bu konuda ben de çok muzdaribim. kendime yeni ayakkabı aldım internetten spor hani rahat ederim giyince dedim. ayakkabı şimdi ayağıma gelmiyor daha ayakkabıyı bir kere giydim ya:KK43::KK43: akşamları ayak bileklerim şişiyor. geçen gözüme ayaklarım çarptı Allah'ım bu ayak bileği kimin acaba diye düşündüm. sabahta komşumuz yüzün şişmiş senin dedi. kafam oraya takıldı şimdide!!! yüzde elde şişme pek iyi değilmiş hamilelikte. salı günü kontrolum var doktora soruyum yüzüm şiş mi diye? ama ben anlamıyorum ki kadıncağız nasıl anlayacak yüzümün şiştiğini?
bence sorma canım kimseye.. sonuç hüsran olabiliyor :KK1:.. nasıl olsa biz hepsini vercez, eski halimize döncez inşallah :KK34:..

shadow34
TUBSON
tuzu kes canım, tuzlu yeme yemeklerini... bana tansiyonum düştüğünde bile tuzlu ayran içme dedi doktor...Tuz çok şişiriyormuş...
Bende Allahtan şişme olmadı hala aynı ayakkabılarımı giyebiliyorum.

TUBSON
5-04-12, 09:04
shadow34
tuzu kes canım, tuzlu yeme yemeklerini... bana tansiyonum düştüğünde bile tuzlu ayran içme dedi doktor...Tuz çok şişiriyormuş...
Bende Allahtan şişme olmadı hala aynı ayakkabılarımı giyebiliyorum.
tuzu kestim aslında bu hafta nerdeyse hiç tuz kullanmadım ama ekmekte de var tuz. yapılan yemeklere normal tuzunu koyuyorlar hali ile yemeklerde de tuz oluyor. yani ben kendim koymasamda yine tuzu alıyorum bir şekilde:KK43: dün akşam yürüyüş yaptım 1buçuk saat ayak bileklerim yine şişti canım. inşallah başka bir sıkıntı olmasında:KK43:

ferezya
bana bişiyler oluyo....
artık midemi kaburgamı tekmelemio ayaklar...:)ama öylee bi sarsıyo ki kızım beni...resmen sallıyo.karnım mezdeke yapıomuşum gibi oynuyo...
bide dün regl sancıları gibi şeyler oldu...bugün se;yürüyemiom.yürüdükçe vajinada batma sızı hissediom...
bugün eşimin dedesinin mevlütü var.ve 5 kat merdiven var gözümde büyüyoda büyüyo.üstelik altım sızlıyo.üstelik astım atakları sıklaştı:KK43:((

pokahontas
Kızlar bişi sorucam.. biberonları, emzikleri göğüs pompasını nası kaynatmamız gerekiyor..
Birde göğüs ucu almıştım ben.. incecik bişi.. onu da kaynatmam gerekiyormu? Bozulurmu acaba?
Mama kaşığını sadece yıkamam yeterli olurmu acaba?
ben hepsini kaynattım.göğüs ucundan korkmuştum ama hiç bişiy olmadı.kaşıgı da kaynattım...

mutlu_anne
Kızlar, cok büyük bir derdim var benim.
Dipleri kafamın yarısına kadar gelen saçlarım:KK37:
Aradaki ufak tefek beyazlar da bonusu:KK1:
Doktora sorsam kesin boyatma diyecek, cesaret edipte
soramadım. Lohusayken de saç boyanmazmış,
napicam ben ya çok mutsuzum. Kızım beni böyle görürse
anne yerine annene der walla:KK1:
Saç boyatan var mı arkadaşlar, yada önerisi olan?
dün aldım boya bende.dip kırma yapcam zaten 10-15 dk durcak kafamda...15 inden sonra boyıcam...

alyel16
bu aralar ben de çok halsiz hissediyorum kendimi iştahımda hiç yok resmen zorla yiyip içiyorum...canım bişeler çekse de yesem diyorum ama olmuyor...
bende bu şikayetlerimi dile getirdiğimde dr a;biçok sebebi olabilir,belki de grip gibi bişey de olabilrsin tahliller yapalım dedi.tiroit,böbrek,karaciğer,kan şekeri,idrar için aç karnına kan ve idrar verdim.yüksek derecede b12 eksiği çıktı.iğne verdi 10 tane.10 gün sonra gittiğimde bi daha test yapçak...

siyahlale25
Merhaba kizlar.birazdan hastaneye gitcem kan tahlili sonuçlarhmi almaya inşallah düzelmistir ya dua edin olur mu dogumda insan cok kan kaybediyomus

TuRuNCu
ekins
selam kızlarrrrrr ,

boğazlarım gitti , kulaklarım tıkandı , sabahtan beri hapşuruyorum ,bide gaz sancısı sabahdan beri offffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
Çok geçmiş olsun canım....Ihlamur iç,çok rahatlatıyor..
Hamilelikte en büyük şikayetiniz neydi diye sorsalar "gaz derdim" kesinlikle.:KK19:

TUBSON
herkesciklere günaydın. geçmişi pek okuyamadım ama umarım hekes bebeğiyle sağlıklı mutludur. sağ salim de bugün işe geldik minnoşumla( eşim minnoş kelimesine bayağı kızıyor kedi mi o diye, ama ben seviyorum oğlucuğuma minnoşum demeyi). çaycımız sağ olsun şirkette kek yapmış üzümlü:) bana da herkesle aynı miktarda bir tane kek getirmiş! gittim mutfağa dedim ki:
- ayıp ayıp oğluma niye kek getirmiyorsun? onun da nefsi var, onunda canı çeker. hem yazık benim oğluma, içerde keki görünce nasıl sevinmişti ama baktı ki bu kek dilimi annesine yetmez, ben en iyisi arkamı dönüyüm dedi ve yazık oğluma arkasını döndü.
kızcağız şaşkın şaşkın ayy çok özür dilerim, ben hani bir kaç dilim birden koysam size ayıp ederim diye düşündüm hani siz çok yiyorsunuz diyormuşum gibi falan anlarsınız diiyor ama ben kızı pek dinlemiyorum tepsiden tabağıma kek koyuyorum bir taraftan. sonra güldüm yok canım ya takılıyorum ne özürü falan dedim. kız rahatladı. siz isteyin ben getiririm zahmet etmeyin falan dedi ama hala şaşkın.
yazık kıza hem düşünüp kek yapıyor hem de ne olduğunu anlamadığı bir şeyle karşılaşıyor:):)
ben kekleri afiyetle götürüyorum bu arada:)
Ben de gidip kek yapayım bari :18:

Elifjoyyy
Yaaa arkadaşlar yaaa, ben cidden çok salağım yahu :)))) İnternette NST ücretlerini araştırırken yorumlarda özele gidenlerinin kimisinin hiç vermediğini kimisinin de sadece 1 kere verdiğini okudum. Dur dedim tekrar benim kliniği arayayım. 240 değil 205 TL'ymiş NST. ve bu para 11 randevu içinmiş. 1 kere ödeyecekmişim. Çok komik yahu. Sigorta limitim yetmediği için yüreğime iniyordu 240*11 yapınca yahu :)))
Acıbademi katı bir şekilde yargıladığım için özür diliyorum :KK33:

ekins
sevgi bu arada iştahsızlık bendede var bi haftadır filan canım hiç bişi istemiyo hep sıvı şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum :KK43:
16 kilo aldım toplamda ya :KK43: iştahsızlık pek işe yaramıyo
Benim iştahım kesileceğine daha bi açıldı sanki.Midem kuyu gibi,ne yesem doymuyorum,sürekli bişeylerı tırtıklarken buluyorum kendimi :KK24:

zeynolim
Çağla şikelden hiç bahsetme bize :KK4:

puups
kızlar bende haftaya nst ye bağlancam... hiç bir bilgim yok... ücretlimiymiş bu nst? bende özele gidiyorum...:44:
Ben 2 özel hastaneye gidiyorum,her ikiside ücretsiz.

fiko
slm kızlar az önce bir arkadaşımı aradım benden 4 hafta öndeydi 1 saat içinde sezeryanla oğluşunu kucağına alacak.bakalım bizim şafak kaç.benim erken doğum riskim vardı ama kontrolde dr bi aksilik olmazsa 8 mayısta seni doğuma bekliyorum dedi bakalım hayırlısı...

siyahlale25
ekins çok geçmiş olsun canım bende grip oldum ama atlatmak üzereyim Allah şifa versin.
kızlar iki üç ay önce sağ kürek kemiğime kulunç girmişti bi türlü çıkmak bilmiyo Allahın cezası kulunç.masaj,banyo hiç biri kar etmedi.eczaneden yakı alcam inşallah o işe yarar.zaten tuvalete gitmekten uyuyamıyorum bi de bu ağrı delirtiyo kaburga ağrıları da cabası tabi:KK14:

siyahlale25
fiko
slm kızlar az önce bir arkadaşımı aradım benden 4 hafta öndeydi 1 saat içinde sezeryanla oğluşunu kucağına alacak.bakalım bizim şafak kaç.benim erken doğum riskim vardı ama kontrolde dr bi aksilik olmazsa 8 mayısta seni doğuma bekliyorum dedi bakalım hayırlısı...
ayy canım hayırlı doğumlar diliyorum arkadaşına Allah yardımcısı olsun çookk heyecanlı:18:

lillac
ferezya
bana bişiyler oluyo....
artık midemi kaburgamı tekmelemio ayaklar...:)ama öylee bi sarsıyo ki kızım beni...resmen sallıyo.karnım mezdeke yapıomuşum gibi oynuyo...
bide dün regl sancıları gibi şeyler oldu...bugün se;yürüyemiom.yürüdükçe vajinada batma sızı hissediom...
bugün eşimin dedesinin mevlütü var.ve 5 kat merdiven var gözümde büyüyoda büyüyo.üstelik altım sızlıyo.üstelik astım atakları sıklaştı:KK43:((
bunların inmesi gerekmiyomu yavaş yavaş, benimde kaburgamın altında sert bişeyler ele geliyor, gündüzleri kaburgama vuruyor :)). valla korkuyorum acaba kafasını yukarımı çıkardı diye :26:.. artık çalışmakda zor geliyor, neyseki işim çok zorlamıyor beni..

siyahlale25
Merhaba kizlar.birazdan hastaneye gitcem kan tahlili sonuçlarhmi almaya inşallah düzelmistir ya dua edin olur mu dogumda insan cok kan kaybediyomus
inşallah çıkmıştır canım, en azından inmemiş olsun.. bende de kansızlık var,ama çok da kötü değil sanırım.. seninki kaçlardaydı?

siyahlale25
lillac
bunların inmesi gerekmiyomu yavaş yavaş, benimde kaburgamın altında sert bişeyler ele geliyor, gündüzleri kaburgama vuruyor :)). valla korkuyorum acaba kafasını yukarımı çıkardı diye :26:.. artık çalışmakda zor geliyor, neyseki işim çok zorlamıyor beni..

inşallah çıkmıştır canım, en azından inmemiş olsun.. bende de kansızlık var,ama çok da kötü değil sanırım.. seninki kaçlardaydı?
sağol canım önceleri iyiydi 17 falan şimdi sınırın altına düşmüş 10 un altındaydı sanırım

behiye_abg
TUBSON
tatlım benim ellerim ayaklarım yüzüm acayip şiş ödem topluyor doktoruma sordum bunlar normal artık son ay baya şikayetleriniz olcak mide ekşimesi kaburga batması şişlik dinleniceksiniz dio ama ben gece uyuyorum dinleniyorum sabah şişlikten ellerimi bükemiyorum ayaklarımın üzerine basamıyorum doğumdan bir hafta sonra şişlikler gidecek merak etme dedi doktorum.

bitanemo
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

nursavaskan
5-04-12, 10:04
:nazar::KK46:kızlar herkese mrblar... dun gecekı uykusuz kalmamdan sonra bugun 12 de zor uyandım neysekı gece magnezyum ıcıp yattıgımdanmıdır nedır rahat uyudum wc harıcınde tabı artık cok agırlastım hıc bısey yapasım yok o kadr yatmama ragmen yorgun kalkıorum :KK46::nazar:

ferezya
hiç kimse daha oda yapmadı mııı?
odaların fotoları nie yok?
ben haftasonu yapcam inş...

yavrukedii
ferezya
ben fotolarımı eklemiştim buraya ve ekleyen arkadaşlarda oldu denk gelmedi sana sanırım :KK49:

shainy
Kizlar dun sormustum ama yine herzaman ki gibi bir kisi disinda cevap veren olmadi malesef:KK25: Suydu yazdigim:

Bizdede hala isim konusu tartismada. Hala Alp ilk ismi olsun diyoruz, ikincisinde anlasamiyoruz. Seceneklerimiz Alp Tekin, Alp Eren, AlpArtun, ve Alp Er Tunga. Sizce kulaga hangisi hos geliyor?

Birde asiri sert benim karnim, yani boyle bi sertlesip gecip tekrar sertlesmiyo, sertlestimi baya bi zaman sert oluyor ve hemen hemen tum aksam devam ediyor, bu sertlesme sizin dediklerinizden farkli miki? Burdada doktor olmadigi icin yani ebeler bakiyo onlarda herseye normal diyorlar :KK37:

TUBSON
çocukta gazı daha çok gazlı içecekler yapıyormuş diye duymuştum. ama ince giyinmekten üşütüyor olabilirsin belki. ama ben ince de giyinmiyorum benim niye gazım oluyor ki:) süt içiyorsan o da gaz yapar canım. ben iki bardak içiyorum soğuk süt bir de:s o yapıyor diye düşünüyorum.
Canim soguk sut yerine ilik tercih et, cok farkediyor, ben hep soguk sut icerdim, aksamlari felaket oluyordum, annem ilik yada sicak ic dedi gaz yapmaz. Bende artik hep oyle iciyorum ve daha rahat.

zeynolim
ekins
ödemden kaç kilo gider acaba :KK1::KK1::KK1:
bilmem ekinscim, ama bnm ayaklarım şiş ve ben çok su içiyorum, fazla tuzlu ymeiyorum ama.. ilk hamilelikte de kollarım yüzüm ayaklarım şişti, gitiler şükür farketmeden çabucak:KK49::KK49:

pembevemaviler
ekins
sevgi bu arada iştahsızlık bendede var bi haftadır filan canım hiç bişi istemiyo hep sıvı şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum :KK43:
16 kilo aldım toplamda ya :KK43: iştahsızlık pek işe yaramıyo

alyel16
sormayin kizlar, o kadar istahsiz olmama ragmen bende 16 kilo aldim,bazi seyleri sirf kizim beslensin diye yiyorum,vicdan yapiyorum,banada sorsalardi hamilelikte sizi en cok zorlayan sey neydi diye,bulanti ve istahsizlik derdim oysaki hamilelikten once cok obur oldukca istahliydim,umarim dogumdan sonra gecer herseyi doya doya yemeyi ozledim,hala sogan sarimsak turu seyleri bulantidan yiyemiyorum ,salata ,yemekte bile tahammul edemiyorum:KK25:,okadar yani..

zeynolim
shainy
Kizlar dun sormustum ama yine herzaman ki gibi bir kisi disinda cevap veren olmadi malesef:KK25: Suydu yazdigim:

Bizdede hala isim konusu tartismada. Hala Alp ilk ismi olsun diyoruz, ikincisinde anlasamiyoruz. Seceneklerimiz Alp Tekin, Alp Eren, AlpArtun, ve Alp Er Tunga. Sizce kulaga hangisi hos geliyor?

Birde asiri sert benim karnim, yani boyle bi sertlesip gecip tekrar sertlesmiyo, sertlestimi baya bi zaman sert oluyor ve hemen hemen tum aksam devam ediyor, bu sertlesme sizin dediklerinizden farkli miki? Burdada doktor olmadigi icin yani ebeler bakiyo onlarda herseye normal diyorlar :KK37:
Madem başı Alp olacak en iyisi Alp Eren arkadaşım...
arkadaşların bahsettiği sertleşme nasıl oluyo bilmiyorum ama bnm karnım hep sert yumuşak değil, içeride bazen bebek büyük haeketler yaptığında anlık aşırı bir sertleşme oluyo :44::44:

pembevemaviler
shainy

Canim soguk sut yerine ilik tercih et, cok farkediyor, ben hep soguk sut icerdim, aksamlari felaket oluyordum, annem ilik yada sicak ic dedi gaz yapmaz. Bende artik hep oyle iciyorum ve daha rahat.
canim,alp tekin veya alp eren bence guzel ,alp er tunga direk tarih derslerini aklima getirdi:KK1:

ferezya
shainy

Alp isimleri genelde 2. isim gibi değilde birleşikmiş gibi gelio kulağa...alperen,alpertunga fazla siyasi geldi kulağıma. alp li bişiy olsun diyosanız sadece Alper olmaz mı mesela?

angelica25
kızlarr göbişler ne durumdaa?? benim son halim işte buradaa:))
Eki Görüntüle 383365

mutlu_anne
shainy

Alp Eren bence kesinlikle:KK46:

mutlu_anne
angelica25
Eki Görüntüle 383365
Masallah benim ilk halim gibisin :nazar:
En guzeli de yuzugunun hala elinde olabilmesi,ben bekar takılıyorum,
yalnızca küpe oluyor:KK1:

mutluyummmmmm
Kızlar herkese selam,forma baktım bebek kilolarıyla ilgili yakında bişey yazılmış mı diye pek rastlayamadım,dün doktora gittik benim tombiş 3080 gram olmuş,doktor böyle giderse normal doğum biraz zor dedi,moralim bozuldu baya,zaten iştahım yok fazla yemek yemiyorum neyi keseceğimi bilmiyorum,kendim kilo almadım ne yesem bizim ufaklığa yarıyor galiba,sadece bu ara dondurmayı fazla yedim o da kilo yapmış heralde,1 haftada 400 gram almış meleğim.Sizde kilolar ne durumda kızlar,bizimkinin boyu da uzun ondan mı kilosu fazla acaba?

alyel16
shainy

Ben ce Alp Eren kulağa daha hoş geliyor....:)

angelica25
mutlu_anne
shainy

Alp Eren bence kesinlikle:KK46:
bencede alp eren

SekersizYesilCay
shainy; ferezyaya katılıyorum alper olsa olmaz mı? hepsinin içinde bi alp eren hoş ama cenk eren gibi geliyo kulağa:)

TUBSON
shainy

o zaman ben ılık süt içiyim. sütü ısıtmaktan da hiç hoşlanmıyorum nedense:s
benim düşüncem ALP EREN daha güzel, haşmetli duruyor. ALP ER TUNGA bence çocuklar için pek cazip değil nesil dalga geçmeyi seviyor isimlerle. türk büyüğünün ismi evet ama suyunu çıkartırlar çocuğun üzülür. ben şahsım adıma koymazdım. ama ALP EREN her zaman bir büyüklük katıyor ismin sahibine. sizin fikriniz daha güzel olur tabii ama benim düşüncem güzel arkadaşım.

mutlu_anne
mutluyummmmmm
Kızlar herkese selam,forma baktım bebek kilolarıyla ilgili yakında bişey yazılmış mı diye pek rastlayamadım,dün doktora gittik benim tombiş 3080 gram olmuş,doktor böyle giderse normal doğum biraz zor dedi,moralim bozuldu baya,zaten iştahım yok fazla yemek yemiyorum neyi keseceğimi bilmiyorum,kendim kilo almadım ne yesem bizim ufaklığa yarıyor galiba,sadece bu ara dondurmayı fazla yedim o da kilo yapmış heralde,1 haftada 400 gram almış meleğim.Sizde kilolar ne durumda kızlar,bizimkinin boyu da uzun ondan mı kilosu fazla acaba?
Naber mutluyuummm,,uzun zamandır yoktun?

Masallah bebisine,gayet iyi kilosu:nazar:. Olcumler yanıltıcı olabiliyormus unutma.Moralini bozacak bisey yok,
benimki hafta basında 2800gr., 48cmdi. Doktorda bana aynı seyleri soyledi ama takmıyorum walla hiç.
Bende meyve cok tuketiyorum, o da bebegi kilolu yapar dedi dr.um.Fazla meyve ve tatlı yeme dedi, birde bu saatten sonra
asla tuz yok dedi.(tuz kilodan degil odem icin sanırım)

angelica25
evet alper olsun eşimin ismi ama ben yine kısaltıp alp diorum:))

SekersizYesilCay
http://www.kadinlarkulubu.com/mayis-anneleri/478829-2012-mayis-annelerinin-gobusleri-bebislerine-aldiklari-18.html

benim göbüş fotom...

mutlu_anne
SekersizYesilCay
http://www.kadinlarkulubu.com/mayis-anneleri/478829-2012-mayis-annelerinin-gobusleri-bebislerine-aldiklari-18.html

benim göbüş fotom...
Hani bazı insana hamilelik çok yakışırya, yuzunu goremesemde sen onlardansın:nazar:

TUBSON
angelica25
Eki Görüntüle 383365
senin göbiş iyi durumda bence gayet güzel de:)
benim ki- bir arkadaşım tulum giydiğinde kendini oburix'e benzetmişti- aynı oburix gibiyim. aslında kilolu da değildim ama kocaman oldum. nasılsın diye soranlara her zaman ki gibi büyüyoruz diyorum:)
eşim, ben karnıma krem çatlak kremi sürerken çok gülüyor. kocaan olmuşsunuz maşallah diyor:)

yavrukedii
sekersizyesilcay

benim göbüş fotom...
çok şekerrr :KK1:

mutluyummmmmm
mutlu_anne

Masallah bebisine,gayet iyi kilosu:nazar:. Olcumler yanıltıcı olabiliyormus unutma.Moralini bozacak bisey yok,
benimki hafta basında 2800gr., 48cmdi. Doktorda bana aynı seyleri soyledi ama takmıyorum walla hiç.
Bende meyve cok tuketiyorum, o da bebegi kilolu yapar dedi dr.um.Fazla meyve ve tatlı yeme dedi, birde bu saatten sonra
Merhaba canım,arada giriyorum akşamları ne var ne yok sizlerde bakıyorum ama yorum pek yazamıyorum zaten geç girdiğim için pek kimse olmuyor formda.Bana da aynı şeyleri söyledi,şekerli şeyler ve meyve az ye dedi,zaten yemekle aram pek yok,meyve yiyorum bende meleğim vitamin alsın diye ama o da kilo yapıyor,valla ne yiyeceğimi bilemedim.Kimisi gece gündüz yemek yer yine bebeğe yaramaz,ben biraz bişeyleri kaçırsam hemen meleğime yarıyor,iyi mi kötü mü bilmiyorum artık.Ama biraz kısacağım sanırım meyveyi filan,sezeryan istemiyorum çünkü,haftada 150 gram filan alması lazım dedi doktor,ona göre bişeyleri dengelemeye çalışacağım bakalım.Bana tuzla ilgili bişey demedi canım,şişlik filan pek yok bende belki ondandır,ama tuz bebeğe ödem yapabilir o da var tabi.Ayy meleğim kıpır kıpır balık gibi yaw yazarken bile hiç durmuyor güleceğim geliyor.Bu ara hep gülüyorum zaten ,işte birileriyle tam ciddi bişeyler konuşurken bir kıpırdamaya başlıyor haldur haldur yüzümde hemen hafif bir gülümseme zor toparlıyorum kendimi:)))Çok hareketli kızım nazar değmesin yavruma,doğduktan sonar çekeceğimiz var sanırım pek sakin olacağa benzemiyor:nazar::nazar::nazar:

lillac
ferezya
bende haftaya düzenleyeceğim inşallah.. bitince resimleri eklerim :KK34:
shainy

bende arkadaşlara katılıyorum.. alp eren ya da alper.. bizimkide erkek olsa alperen birleşik düşünüyoduk..
angelica25
Eki Görüntüle 383365
çok tatlı çıkmışsınız:nazar: maşallah size.. ama o göbüş daha büyücek gör bak :KK1:
mutluyummmmmm
maşşallah canım bebişinee:nazar: tombiş bir bebek geliyor galiba :)) bebişe yarıyor diye üzülüyomusun, duymasın valla seni, asıl o üzülür annesi..
hem ultrasonda 4 kilo denip 3 kilo doğan bebekler oluyor, bunlar yaklaşık değerler..

SekersizYesilCay

benim göbüş fotom...
anne kız çok şirin çıkmışsınız canım :nazar: nazar değmesin.. hamilelik yakışmış valla.. doğurunca bu halimizi de özliycez gibime geliyor :))..

mutlu_anne
mutluyummmmmm
Merhaba canım,arada giriyorum akşamları ne var ne yok sizlerde bakıyorum ama yorum pek yazamıyorum zaten geç girdiğim için pek kimse olmuyor formda.Bana da aynı şeyleri söyledi,şekerli şeyler ve meyve az ye dedi,zaten yemekle aram pek yok,meyve yiyorum bende meleğim vitamin alsın diye ama o da kilo yapıyor,valla ne yiyeceğimi bilemedim.Kimisi gece gündüz yemek yer yine bebeğe yaramaz,ben biraz bişeyleri kaçırsam hemen meleğime yarıyor,iyi mi kötü mü bilmiyorum artık.Ama biraz kısacağım sanırım meyveyi filan,sezeryan istemiyorum çünkü,haftada 150 gram filan alması lazım dedi doktor,ona göre bişeyleri dengelemeye çalışacağım bakalım.Bana tuzla ilgili bişey demedi canım,şişlik filan pek yok bende belki ondandır,ama tuz bebeğe ödem yapabilir o da var tabi.Ayy meleğim kıpır kıpır balık gibi yaw yazarken bile hiç durmuyor güleceğim geliyor.Bu ara hep gülüyorum zaten ,işte birileriyle tam ciddi bişeyler konuşurken bir kıpırdamaya başlıyor haldur haldur yüzümde hemen hafif bir gülümseme zor toparlıyorum kendimi:)))Çok hareketli kızım nazar değmesin yavruma,doğduktan sonar çekeceğimiz var sanırım pek sakin olacağa benzemiyor:nazar::nazar::nazar:
Walla bende de aynı kıpırtılar söz konusu, bazen diyorumki: kızım yanlış yerden çıkmaya çalışıyosun:KK1:
Her ne kadar canım acısa da, hareketlerini duymanın değeri: paha biçilemez:nazar:
Neyseki haberlerinin iyi olduğuna sevindim. Hep gülün inşallah:KK49:

SekersizYesilCay
mutlu_anne
Hani bazı insana hamilelik çok yakışırya, yuzunu goremesemde sen onlardansın:nazar:
teşekkürler, yüzümü görebildiğiniz hali feysbuk ta :)

yavrukedii
çok şekerrr :KK1:
mersi :)

mutluyummmmmm
5-04-12, 11:04
mutlu_anne

lillac
bende haftaya düzenleyeceğim inşallah.. bitince resimleri eklerim :KK34:

bende arkadaşlara katılıyorum.. alp eren ya da alper.. bizimkide erkek olsa alperen birleşik düşünüyoduk..

çok tatlı çıkmışsınız:nazar: maşallah size.. ama o göbüş daha büyücek gör bak :KK1:

maşşallah canım bebişinee:nazar: tombiş bir bebek geliyor galiba :)) bebişe yarıyor diye üzülüyomusun, duymasın valla seni, asıl o üzülür annesi..
hem ultrasonda 4 kilo denip 3 kilo doğan bebekler oluyor, bunlar yaklaşık değerler..

anne kız çok şirin çıkmışsınız canım :nazar: nazar değmesin.. hamilelik yakışmış valla.. doğurunca bu halimizi de özliycez gibime geliyor :))..
Doğru diyosun canım bir bakıma ,zaten ultrasondan çıkan kağıda baktım +-450 gram yanılma payı var yazıyor,ama yinede dikkat etmek lazım,sezeryan hiç istemiyorum,dün video denk geldi izledim de izlemeseydim keşke.Napalım artık yine de, meleğim sağlıklı olsunda hayırlısıyla doğuralım inşallah.