Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

dilaradg
20-02-12, 07:02
hayatbayramolsa
burdayiz canim gitmiyoruz bi yere merak etme:KK34:
aksam hosuma gitmedigini bildigi halde arkadaslariyla cikiyor.bi arkadasi gidiyor burdan son geceymisssss....banane yaa...cogu da bekar gittigi yerler hep ortam yerler yani.ne isi var kendisinin.ne olacak diyor.bende katlanamiyorum,yazarken bile gozlerim doluyor.cok kotu oldum...
cnm ilk olarak biraz saldırgan tavırla cevap veriyorum 2 dk sonra ılımlı ve mantıklı şeyler de yazarım. bence işin aslı dışarı çıkıyor olması değil, senin suratını astığın, üzüldüğün şeyi göz göre göre yapması. çok sinir bir durum. evden çıkarken seni üzgün ve sinirli geride bırakmak nasıl içine siniyor, gitti yerden ne anlıyor bu şekildeyken!!

hayatbayramolsa
dilaradg
cnm ilk olarak biraz saldırgan tavırla cevap veriyorum 2 dk sonra ılımlı ve mantıklı şeyler de yazarım. bence işin aslı dışarı çıkıyor olması değil, senin suratını astığın, üzüldüğün şeyi göz göre göre yapması. çok sinir bir durum. evden çıkarken seni üzgün ve sinirli geride bırakmak nasıl içine siniyor, gitti yerden ne anlıyor bu şekildeyken!!
ya sen birde beni gorsen saldirganligim artiyor,sinir krizi gecircem nerdeyse...giderken hep tatli konusyor,gonlumu almaya calisiyor da,nefret ettigimi biliyor.evli erkeklere bekar arkadas yasaklanmali bence...

pembevemaviler
gunaydin kizlar,artik hamileligin zor zamanlarina geldik,hareket edemiyor,nefes alamiyor,uyuyamiyoruz bide ustne ustluk esler malesef tam olarak bizim durumumuzu anlamiyorlar ,cok hassas bi donemdeyiz gecen haftam benimde tamamen aglayarak gecti ama benm cok gecerli bi sebebim vardi esim bana karsi buyuk bi hata yapti ,ama mecburen affettim bu halde onunla ugrasamazdim,neyse kizlar takmayin gelip geceici bu durumlar dogumdan sonra psikolojik olarakta rahat edicez insallh:)

dilaradg
hayatbayramolsa
aksam hosuma gitmedigini bildigi halde arkadaslariyla cikiyor.bi arkadasi gidiyor burdan son geceymisssss....banane yaa...cogu da bekar gittigi yerler hep ortam yerler yani.ne isi var kendisinin.ne olacak diyor.bende katlanamiyorum,yazarken bile gozlerim doluyor.cok kotu oldum...
şimdi de sana kendimden örnek vereyim... eşim 15 günlük antalya toplantısından yeni geldi. ordayken günde 5 dk bile konuşamadık. şimdi döndü ve zaten rutin olarak haftanın 2 gecesi şehir dışında konaklıyor. sonracığıma 2 gece de halı saha maçı var. ben koca göbeğimle yemeği hazırlıyorum yediği gibi hazırlanıp çıkıyor. çocuklarla muhabbet ediyoruz ne var bunda yaaa diyerek akşam saat 9-10 maçı için 8 de çıkıp 11.30 gibi teşrif ediyor geldiğinde banyosu filan.. ben çoktan sızmış oluyorum. sonraki günlerde ya uyuyor ya biryerlerde hep işi var. görüşmeleri hep dediğin gibi ortam mekanlarda

mishca
hayatbayramolsa
bence sana haber veriyorsa sorun yok şugün arkadaşlarla takılacağız şu saatte dönerim dediği sürece eşine yüklenme sonuçta özel bi gün onun için.

resum1453
hayatbayramolsa
senin için zor bir durum olmalı hele ki gurbettesin...ama senin rahatsız olduğunu bile bile neden gidiyor seni evde gözü yaşlı bırakınca içi nasıl rahat ediyor ki acaba bu durumdan çokça fazla rahatsız olduğunun farkında mı değil ?

dilaradg
kelebeklerim0407
gunaydin kizlar,artik hamileligin zor zamanlarina geldik,hareket edemiyor,nefes alamiyor,uyuyamiyoruz bide ustne ustluk esler malesef tam olarak bizim durumumuzu anlamiyorlar ,cok hassas bi donemdeyiz gecen haftam benimde tamamen aglayarak gecti ama benm cok gecerli bi sebebim vardi esim bana karsi buyuk bi hata yapti ,ama mecburen affettim bu halde onunla ugrasamazdim,neyse kizlar takmayin gelip geceici bu durumlar dogumdan sonra psikolojik olarakta rahat edicez insallh:)
günaydın cnm.. bazen kendimiz için umursamaz olmamız gerekiyor. en azından umarsamaz rolu oynaya oynaya belki bünyeyi de kandırırz da umursamaz olur çıkarız :)) ne kendimizi ne bebişlerimizi üzmemiş oluruz.. hemen ağladıktan 5 dk sonra ultrasona girmiştim geçen aylarda.. oğluşum resmen kendi yüzüne vuruyordu inanamazsınız ya elleri yüzünde ovuşturuyor vuruyor sinirli gibi bezgin bekir gibi :)) şimdi gülüyorum ama anında nasıl benim psikolojimden etkilendiğini gözlerimle gördüm. kendime çoooook çook kızdımmmm. Allah dermansız dert vermesin dedim kendi kendime. Gerisi için Allah kolaylık versin hepimize serinlik versin olumsuzluklar olmamış gibi geldiği gibi gitsin:nazar:

hayatbayramolsa
dilaradg
şimdi de sana kendimden örnek vereyim... eşim 15 günlük antalya toplantısından yeni geldi. ordayken günde 5 dk bile konuşamadık. şimdi döndü ve zaten rutin olarak haftanın 2 gecesi şehir dışında konaklıyor. sonracığıma 2 gece de halı saha maçı var. ben koca göbeğimle yemeği hazırlıyorum yediği gibi hazırlanıp çıkıyor. çocuklarla muhabbet ediyoruz ne var bunda yaaa diyerek akşam saat 9-10 maçı için 8 de çıkıp 11.30 gibi teşrif ediyor geldiğinde banyosu filan.. ben çoktan sızmış oluyorum. sonraki günlerde ya uyuyor ya biryerlerde hep işi var. görüşmeleri hep dediğin gibi ortam mekanlarda
yani boyle yaptiklarinda sakin olmak mumkun mu???bence bunun hamilelilik psikolojisiyle ilgisi yok.tamamen onlarin esekligi...evliysen evli gibi davran,evde birinin seni bekledigini,onemsedigini unutma.sende onun isten geldigi saatte evde olma hatta 11 de gel,yemek yapma, bakalim kendini nasil hissedecek.kafayi yicem ya:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
kelebeklerim0407
ya nasil affettin ya.bi insana hayatta kimseye olmadigi ozveriliysem,ilgiliysem ve karsidan ayni seyi gormezsem affedemiyorum...kinciyim galiba...:44:

hayatbayramolsa
resum1453
senin için zor bir durum olmalı hele ki gurbettesin...ama senin rahatsız olduğunu bile bile neden gidiyor seni evde gözü yaşlı bırakınca içi nasıl rahat ediyor ki acaba bu durumdan çokça fazla rahatsız olduğunun farkında mı değil ?
farkinda coktandir gitmiyor,arkadasinin son gecesi diye gitti.dedigin gibi gurbette olmaminda cok etkisi var.burda oyle cok sevdigim bi arkadasim yok.tum sevdikelrim hep turkiyede...kendisinin arkadaslari,kuzenleri hep burda.onun icinde ben hep sikiliyorum

babytwo
tunaydin desem yeridir.hastaneyim. 100luk yukleme yapıldı içim çok fena oldu.dün bebek arabamızı aldık gece resmini koydum ama gören yorum yapan olamamış galiba:) bir iki bir şeyde aldım ama cepten yuklesebilir mıyım bilemiyorum..

dilaradg
20-02-12, 08:02
resum1453
bana da sanki eşinin ne kadar etkilendiğini anlamıyor gibi geliyor.. ya iyice surat asıcak ya da umrunda değil gibi davranacak. erkeklerden ilgini alakanı çektiğin an bi şaşırıyorlar, ilgileri artıyor..

hayatbayramolsa
yani boyle yaptiklarinda sakin olmak mumkun mu???bence bunun hamilelilik psikolojisiyle ilgisi yok.tamamen onlarin esekligi...evliysen evli gibi davran,evde birinin seni bekledigini,onemsedigini unutma.sende onun isten geldigi saatte evde olma hatta 11 de gel,yemek yapma, bakalim kendini nasil hissedecek.kafayi yicem ya:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ya nasil affettin ya.bi insana hayatta kimseye olmadigi ozveriliysem,ilgiliysem ve karsidan ayni seyi gormezsem affedemiyorum...kinciyim galiba...:44:
:)) asabi kuzu öyle olmuyor işte 11 de eve girsem bir daha giremem o eve heralde :))
bak bazen ben de sinirleniyorum ama dünya bizim etrafımızda dönmüyor malesef.. vucudu değişen biziz, hamilelik zor bir süreç, doğumu düşünüyoruz, hazırlıkları düşünüyoruz, doğurmakla iş bitmiyor bunu da farkındayız, ağrımız oluyor, fazladan ilgi bekliyoruz... ama bir de şöyle birşey var bu süreci onlar yaşamadıkları için ancak bu kadar anlıyorlar belki de, bu kadarı geliyor ellerinden.. ancak bu kadar bizim yerimize koyabiliyorlar kendilerini.ve unutma onların da hayatı devam ediyor.. işleri,arkadaşlıkları,egoları..bir de şu açıdan düşün içinde kötülük olduğundan , seni umursamadığından yapmıyor bunları bu kadarını yapınca tamam sanıyor elinden gelen bu kapasitesi bu belki de :)) senin kadar hassas olamıyor diye üstüne tekrardan yine kendini üzme. göbüşünün içinde minnak damla kadarken şimdi koca yanakları,burnu minik parmakları olan bebişini düşün:KK46::KK46:

hayatbayramolsa
babytwo
tunaydin desem yeridir.hastaneyim. 100luk yukleme yapıldı içim çok fena oldu.dün bebek arabamızı aldık gece resmini koydum ama gören yorum yapan olamamış galiba:) bir iki bir şeyde aldım ama cepten yuklesebilir mıyım bilemiyorum..
ben senin bebek arabani cok begendim.ama sinirdne yorum yazmayi unuttum.senin ki baston tipi mi?kizlar gecenlerde bi arkadasimla gorustuk yeni dogum yapti bebisi 3 aylik.baston tipi araba almis.ayy ne kadar rahat katlayip tasiyor oyle.ben travel system almayi dusunuyordum.o arabayi gordukten sonra vazgectim.cunku travel system bastona gore cok agir aliyor.arkadasim baston tipi almis ama arkasi tam yatiyor.yeni dogmuslar bile kullaniyor.cok begendim ya hic aklimda yoktu.oto koltugu ve ana kucagi olan seyden almamis.6 aylikken oto koltugu alicak daha buyuk alicak.2 kere koltuk almamak icin.bana da mantikli geldi.

dilaradg
babytwo
:)) yok yok hala günaydın canım erkencisin bak şeker yüklemeni bile yaptırmışsın..
bebişinin pembe arabasını gördüm gece yorum da yaptım :) yine yazıyorum çook güzel güle güle kullanın. tam kokoş :KK16:kız arabası :))

dilaradg
benim bebek arabasında istediğim iki şey var. biri çift yönlü kullanılabilir olması. ikincisi de kesinlikle hafif olması.

hayatbayramolsa
kizlar ben ogle yemegine gidiyorum,1 saate gelirim :)

mishca
dilaradg
benim bebek arabasında istediğim iki şey var. biri çift yönlü kullanılabilir olması. ikincisi de kesinlikle hafif olması.
çift yönlülerin arka tekerleri 360 dönmüyormuş kendine dönük kullanmak istediğinde sürme zorluğu yaratıyormuş tecrübe etmedim ama bunuda göz önünde bulundur

dilaradg
mishca
çift yönlülerin arka tekerleri 360 dönmüyormuş kendine dönük kullanmak istediğinde sürme zorluğu yaratıyormuş tecrübe etmedim ama bunuda göz önünde bulundur
yok kuzum ya o 360 dereceğik dönüş o kadar rahat ki parmak ucuyla bile yön verebilmeyi sağlıyor. dün sürdüm 10-15 dk...
biz çoooktan gaza gelip almıştık. şimdi çok pişmanım çift yönlü olmadığı için. en azından hafif onunla avunuyorum

resum1453
dilaradg
bende çift yönlü istiyorum ama mischa nın dediği gibi tekerlekler 360 derece dönmüyorsa üzülürümmm :KK5:
hayatbayramolsa
kizlar ben ogle yemegine gidiyorum,1 saate gelirim :)
ohhhh afiyet olsun bebişine yarasınnn :KK16:

bitanemo
tekrar günaydın kızlar c.tesi kontrolum vardı benim minik kızım 800 gr ve 33cm olmus hersey yolunda ve mutlu oldum doktorum ona gitğimden buyana farkettiği erken dopum riskimde herhangi bir ilerleme olmadığını bunun iyi olduğunu böyle gidersem zamanında bir doğum yapabileceğimi söledi mutlu oldum bende:KK52::KK52::KK52: normalde doğum yapsam sezeryanda yapsam doktorum girecek doğuma 2 hastane söledi 650uyada 850 doğum ücreti nomalde olsa sezeyanda olsa fiyat aynı olacakmıs.birde kipada bazı bebk kıyafetlerinde %50 indirim vardı 3lü tulular falan vardı 10 tl 4lü cıtcıtlı badiler 12 tel yine 3lü kısa kollu tulumlar 12tlye aldım

resum1453
bitanemo
tekrar günaydın kızlar c.tesi kontrolum vardı benim minik kızım 800 gr ve 33cm olmus hersey yolunda ve mutlu oldum doktorum ona gitğimden buyana farkettiği erken dopum riskimde herhangi bir ilerleme olmadığını bunun iyi olduğunu böyle gidersem zamanında bir doğum yapabileceğimi söledi mutlu oldum bende:KK52::KK52::KK52: normalde doğum yapsam sezeryanda yapsam doktorum girecek doğuma 2 hastane söledi 650uyada 850 doğum ücreti nomalde olsa sezeyanda olsa fiyat aynı olacakmıs.birde kipada bazı bebk kıyafetlerinde %50 indirim vardı 3lü tulular falan vardı 10 tl 4lü cıtcıtlı badiler 12 tel yine 3lü kısa kollu tulumlar 12tlye aldım
maşallah sana ve bebeğine canım erken doğum riskinin ilerlemediğine çok sevindimm :KK16:

matrax
ferezya
güle güle kullanın canım.bizde bunun sahra rengini aldık.ne kadara aldınız acaba?
1500 TL ye aldık canım, siz de güle güle kullanın, meleklerimizi en güzel yerlere götürelim bunlarla :)

bitanemo
resum1453
maşallah sana ve bebeğine canım erken doğum riskinin ilerlemediğine çok sevindimm :KK16:
tesekkür ederim canım cok sağol

tosti
günaydın kızlar iyi bir hafta diliyorum herkese
HAYATBAYRAMOLSA canım hiçbirşey için üzme kendini hassas zamanlar bunlar bebişini düşün sadece
BİTANEMO maşallah erken dogum riski yokmuş bebişinede maşallah bizde en son gittiğimizde 771 gr 32 cm idi 4 hafta oldu gitmeyeli dr kar yüzünden bende merak ediyorum ne kadar oldu acaba diye

bizde babamızla erken kahvaltı yaptık onu gönderdik okula mutfagı topladım evi süpürdüm
öğleden sonra bir arkadaşın bebeği olmuştu onu görmeye gidicem inş.
eşiminde doğum günü bu gün gelince kedidili pasta yapıcam inş. hem canımda istiyordu :))
kızlar ben 82 kilo oldum toplamda 14 kilo almış bulunuyorum temennim 20 yi geçmemek ama bakalım ne olacak sizde durumlar nasıl

babytwo
selam hala hastanedeyim..oglene kadR devam edecek isim ne yazikki.

bebek arabamiz bastin tarzinda katlanip az yer kapligor.cift tarafli kullanilip tekerlekler 360'donebilmdkte.hafif ddgil bu dez avantaji ama ben hafif araba tercih etmedi.hafif baston pusetlerede baktik amz onlar cok hafif ve arkasina 2esya takinca denge sorunu yasaniyor.birde yere cok yaki olmasi,bana donuk olmamasi nedeniyle tercih etmedim.ilk cocugumdada bu tarz buyuk bir arabayla cok rahat etmisdim ve 2 yasinda baston alip isimizi halletmisdik.bu bebisimdedd aynisini yapmay kRar verdim..modelimiz bebe confort loloa :)insallah memnun kaliriz kullanmadan yorum yapmakda aslinda bos:))))

Elifjoyyy
20-02-12, 09:02
Selam kızlar,

En son çarşamba günü foruma girmiştim, ondan sonra okuma şansım da olmadı. Umarım herkes ve bebişleri iyidir ve sağlıklıdır.

Benim cumartesi günü doktor randevum vardı. Herşey yolundaymış çok şükür. Kızım 800 gr ve 33 cm olmuş, ben de 2,5 kilo almışım. Hem bebeğimin iyi olmasına hem de benim az kilo almış olmama çok sevindim. Resmen doktorumdan uça uça çıktım.

Bu arada merak edenler için hemen şunu da yazayım. Ben 78 kilo ile hamile kaldım, çok kilo alma lüksüm yok yani. Doktorum hamilelik boyunca en fazla 8 kilo alacaksın demişti. Zaten ben de kilolu hamile kalıp bir de üzerinde çok kilo alırsam bir sürü problem yaşayacağımı bildiğim için elimden geldiğince dikkat ediyorum ki zaten neden anlamadım eskiden doymak bilmeyen ben şimdi çok az yiyebiliyorum. Dikkat ettiğim şeyler şeker, un ve tuz. Onun dışında herşeyi yemem gereken kadar yiyiyorum. Çok şükür en çok korktuğum şeker de çıkmadı. Bundan sonra da böyle devam ederse sorunsuz problemsiz kızımı kucağımı alacağım inşallah.

Sevgiler

resum1453
tosti
günaydın kızlar iyi bir hafta diliyorum herkese
HAYATBAYRAMOLSA canım hiçbirşey için üzme kendini hassas zamanlar bunlar bebişini düşün sadece
BİTANEMO maşallah erken dogum riski yokmuş bebişinede maşallah bizde en son gittiğimizde 771 gr 32 cm idi 4 hafta oldu gitmeyeli dr kar yüzünden bende merak ediyorum ne kadar oldu acaba diye

bizde babamızla erken kahvaltı yaptık onu gönderdik okula mutfagı topladım evi süpürdüm
öğleden sonra bir arkadaşın bebeği olmuştu onu görmeye gidicem inş.
eşiminde doğum günü bu gün gelince kedidili pasta yapıcam inş. hem canımda istiyordu :))
kızlar ben 82 kilo oldum toplamda 14 kilo almış bulunuyorum temennim 20 yi geçmemek ama bakalım ne olacak sizde durumlar nasıl
iceksin diyolar
tosticim ya bende bayağı kilo aldım birde 30 dan sonra doymak nedir bilmiceksin diyolar çıldırıyorummm

Elifjoyyy
resum1453
iceksin diyolar
tosticim ya bende bayağı kilo aldım birde 30 dan sonra doymak nedir bilmiceksin diyolar çıldırıyorummm
Bence çok fazla söylenilenlere takılmamak lazım. Bana da 6. aydan sonra istesende kendini tutamayacaksın, durmadan yiyeceksin demişlerdi ama öyle olmadı. 6. ayda sadece 500 gr aldım. Tabi bundan sonra neler olacağını zaman gösterecek. Önemli olan kilo alsakta hem bebeklerimizin hem de bizim sağılığımızın yerinde olması. Kilo nasıl olsa verilir.

Benim iş arkadaşlarımdan biri incecik bir kızdı, hamilelikte 30 kilo aldı :))) ve doğumdan sonra o kadar kısa sürede hem de çok çabalamadan verdi. Bebeği de kendi de çok sağlıklıydı.

Kilo olayına çok takılmayın. Nasıl olsa gider.

tosti
resum1453
iceksin diyolar
ben cok inanamıyorum canım onlara aha ben 30. haftanın içindeyim ama cokta iştahım açılmadı eskisi gibi devam ediyorum
tersine iştahı kapanan daha cok kişi var ben akşam 7 den sonra yemegi kesiyorum en fazla meyve yiyorum yersem ve bol su içiyorum

morum
shainy
Selam canim, dedigin devit mi decavit mi? Bana Turkiye'de doktor decavit verdi, bende dogum sonrasida yetecek kadar aldim ve hergun olmasada kullaniyorum surekli. Pronatal diyo ustunde, neden oyle bisey dedi ki doktorun?
canım devit. damla şeklinde olanlardan :KK34: decaviti ben de kullanıyorum hala.

dün pek okuyamadım buraları, ama genel olarak şunları söyleyebilirim. aslında hamileliğimin şu anına kadar psikolojik olarak çok çok rahattım, normalden de umursamazdım, ama bu hafta ben de biraz alınganlaştım galiba. bunları atlatırken etrafımızdakilerin anlayışına muhtacız. amaaaa, boşverelim elimizi atınca göbişlerimizde mini mini yavrularımızı hissediyoruz ya :KK49: en büyük huzur o :KK16:

resum1453
Elifjoyyy
Bence çok fazla söylenilenlere takılmamak lazım. Bana da 6. aydan sonra istesende kendini tutamayacaksın, durmadan yiyeceksin demişlerdi ama öyle olmadı. 6. ayda sadece 500 gr aldım. Tabi bundan sonra neler olacağını zaman gösterecek. Önemli olan kilo alsakta hem bebeklerimizin hem de bizim sağılığımızın yerinde olması. Kilo nasıl olsa verilir.

Benim iş arkadaşlarımdan biri incecik bir kızdı, hamilelikte 30 kilo aldı :))) ve doğumdan sonra o kadar kısa sürede hem de çok çabalamadan verdi. Bebeği de kendi de çok sağlıklıydı.

Kilo olayına çok takılmayın. Nasıl olsa gider.
elifcim kilolu hamile kaldım ya ondan biraz sıkıntı ediyorum ama dediğin gibi sağlıklı olsunlarda emzirdikçe gider
tosti
ben cok inanamıyorum canım onlara aha ben 30. haftanın içindeyim ama cokta iştahım açılmadı eskisi gibi devam ediyorum
tersine iştahı kapanan daha cok kişi var ben akşam 7 den sonra yemegi kesiyorum en fazla meyve yiyorum yersem ve bol su içiyorum
ne güzel 7 den sonra birşey yemiyosun ben maalesef 7 de evde oluyorum pişir ye diyene kadar 9 oluyo saat bakalım benim iştah normal seviyelerde inşallah fazlalaşmaz :)

dilberege
Merhaba arkadaşlar.. Bende geçen hafta p.mbe kontrole gittim.. bebeğin durumu çok iyi maşallah 1 Kg ve 34 cm olmuş.. ama ben 1 ayda 4 kilo almışım :KK43: doktor biraz kızdı.. ondan önceki hafta Antep'e gitmiştim iş için hafta sonu da orda kaldım.. E tabi doğal olarak antepte olunca sürekli yemek yemek yemek.. sonucu da 4 kilo :KK43: doktor dikkat etmemi söyledi.. Çok kilo almamalısın dedi normal doğum düşünüyorum.. ve bu sebeple de ıkınırken zorlanmamn için çok kilo almamalısın dedi.. bu arada toplamda 10 kilo aldım.. 63 ile başladım şu anda 73 oldum..
Bu zamana kadar herhangi bir çatlağım oluşmadı ama dün banyoda sonra popo kısmımda çalağa benzeyen bişey gördüm.. sadece tek tarafta??? popo kısmı çatlayan oldu mu acaba?

Elifjoyyy
resum1453
elifcim kilolu hamile kaldım ya ondan biraz sıkıntı ediyorum ama dediğin gibi sağlıklı olsunlarda emzirdikçe gider

ne güzel 7 den sonra birşey yemiyosun ben maalesef 7 de evde oluyorum pişir ye diyene kadar 9 oluyo saat bakalım benim iştah normal seviyelerde inşallah fazlalaşmaz :)
Çok sıkıntı yapma kendini eğer düzenli kontrole gidiyorsan ve doktorun uyarmadıysa demek ki problem yok. Elinden geldiğince yediklerine dikkat etmeye çalış biraz da hareketlerini arttır, eğer olmuyorsa yapacak birşey yok. Ben hayatım boyunca hep kiloluydum çok memnun değilim tabi kilolu olmaktan ama yemeyi sevip zayıf olunmuyor maalesef :)))

morum
babytwo, şimdi gördüm arabanızı. çok beğenmiştim ben bunu mağazada görüp zaten. kaça aldnız tam olarak sorabilir miyim ?

sevgi006
selam kızlarrrr herkese iyi hafta dılıyorummm:))) bende 9 kılo aldımmm hızlı gıdıyorumm vallaa ıstahımda normal ama bende gec yıyorum yemegıı 8den önce yıyemıoruz esım gec gelıoo yemekde anca hazır oluo zaten... bende cumartesıden berı sol bacak kalca agrısı cekıorum hıc bı sekılde gecmedıı varmı benım gıbı olann ?

Elifjoyyy
dilberege
Merhaba arkadaşlar.. Bende geçen hafta p.mbe kontrole gittim.. bebeğin durumu çok iyi maşallah 1 Kg ve 34 cm olmuş.. ama ben 1 ayda 4 kilo almışım :KK43: doktor biraz kızdı.. ondan önceki hafta Antep'e gitmiştim iş için hafta sonu da orda kaldım.. E tabi doğal olarak antepte olunca sürekli yemek yemek yemek.. sonucu da 4 kilo :KK43: doktor dikkat etmemi söyledi.. Çok kilo almamalısın dedi normal doğum düşünüyorum.. ve bu sebeple de ıkınırken zorlanmamn için çok kilo almamalısın dedi.. bu arada toplamda 10 kilo aldım.. 63 ile başladım şu anda 73 oldum..
Bu zamana kadar herhangi bir çatlağım oluşmadı ama dün banyoda sonra popo kısmımda çalağa benzeyen bişey gördüm.. sadece tek tarafta??? popo kısmı çatlayan oldu mu acaba?
Benim karnımda çatlak yok ama belim çatlıyor. Herkes de farklı farklı oluyor demekki :) Zaten çatlak için ne yaparsan yap eğer bünyen çatlamaya müsait ise çatlayacaksın diyorlar. Ben her gün 2 kere yağlanıyorum ama ona rağmen eblim çatlamış. Napalım olacak o kadar :)

morum
sevgi006
selam kızlarrrr herkese iyi hafta dılıyorummm:))) bende 9 kılo aldımmm hızlı gıdıyorumm vallaa ıstahımda normal ama bende gec yıyorum yemegıı 8den önce yıyemıoruz esım gec gelıoo yemekde anca hazır oluo zaten... bende cumartesıden berı sol bacak kalca agrısı cekıorum hıc bı sekılde gecmedıı varmı benım gıbı olann ?
ben de kalça ağrısı çekenlerdenim. ama izne ayrılınca biraz daha azaldı. demek ki ayakta çok kalmakla da ilgili :KK34: bol bol dinlenmeye çalış bence canım.