3 Aylık Kızım Beslenmeyi Reddediyor

bicket
25-05-11, 13:05
Esra
tam anlamıyla ek gıdaya geçtik diyemem aslında.2 defa elma suyu verdim,ilk gün hoşuna gitmişti ama ikincisini pek beğenmedi sanki.(elmalar farklıydı belki lezzetini ayırdı bilemiyorum).
bir de bebelac sütlü pirinçli muhallebi veriyorum.ona da tepkisi hiç belli olmuyor.bazen homur homur yiyor,bazen de delirmiş gibi ağlayıp kaşığa vuruyor.milupanın armutlu meyveli muhallebsini verdim,onu da pek sevmedi şu an bebelac veriyorum.
süt bulabilsem yoğurt mayalayacağım ben de ama bulamadım henüz.2 doktora gittim,biri kendin yap dedi diğeri fark etmez dedi.hatta ilk etapta meyvelileri falan verme sadece dedi,baktık olmuyor onları deneriz dedi( bu doktor daha ciddiye aldı çocuğun açlığını her yolu denetecek gibi görünüyor)
sen hangi miktarlarda veriyorsun muhallebiyi,yoğurdu falan?kaç kaşık mı desem,kase mi desem bilemiyorum işte sen bi yazıver bakıyım bana:))
inşallah birlikte atlatırız bu sorunları canım,ne zormuş valla bilemedim ki.
ha bir de unutmadan,garip gelebilir de bir de hocaya götürüp okutturacağım.şifanın nerden geleceği belli olmaz,kendim sürekli okuyorum ama şöyle mübarek bir zat bulabilirsem onu da deneyeceğim:)
walla canım hiçde garip gelmedi bende aynı şeyi düşümüyorum hatta bir kurşun döktürsem iyimi olur diyorum acaba ben ek gıdaları 2 tatlı kaşığıyla başladım şimdi ne kadar yerse o kadar veriyorum gerçi 10 kaşığı geçmiyo ama günden güne artıyo kaşık sayısı böle böle 1 fincan kadara çıkıcaz öle dedi doktorumuz

bicket
sermest
ben bu baslıgı neden daha önce görememişim tam da bu sıralar kahrolmak üzereyken aynı dertten muzdarip bisekilde
ne var bu üç ay dönemecinde Allah askına:KK14: ya gayet güzel yiyen iştahlı cocuguma bıhaller oldu
esra seni baska konulardan da biliyorum benim kızım da hic meme almadı dogumdan sonra o kadar ugrastım deli oldum ne kadar cok cabalasam da emmedi emmeye ugrstırdıkca bagır cagır agladı o da kahroldu ben de kahroldum bu sürecte sütümü sagarak verdım ben de ama yeterli gelmemeye basladı mama takviyesiyle götürüyorduk zamanla süt azaldı ama olsun günde 250 cc olsun süt verıyordum üzerine mama toplamda 800-900 cc beslenıyordu iştahlıydı yani dogudugunden beri cok cok anında sütü mamayı götüren cocuga noldu bilmem bir haftadır düzenli azalma basladı önce ögün sayısı düşmeye basladı günde sekiz dokuz ögünden yediye altıya..her ögünde mutlaka 120 cc icerdi o düşmeye basladı 40-50 cclere kadar..matematik hesabı yapmaktan kafayı yedim bugün kac cc içti diye..biberon agzına girdgi an kavga kıyamet yıkıyor ortalıgı nasıl aglamak..bu süreci daha önce meme alsın dıye ugrasırken de yasadgımızdan o da ben de mahvoluyoruz...ama ac yanı saatlerce ac duruyor ac uyuyor..emzigi deliler gibi emiyor ama biberon agzına degdigi an geveliyor itiyor ögürüyor..bisürü farklı marka biberonu var mamayı degiştirdim gene olmadı..kan idrar hepsine bakıldı temiz cıktı..bir haftada üç doktor gezdim hepsi bişeyi yok diyor bugün gene doktordaydık aksine cok saglıklı buldu hareketlerini gelişimini verdigi tepkileri falan..zorlama dedi..akısına bırak dedi..bırakamıyorsun işte ana yüreği günde tepelersem zorlaya zorlaya en fazla 550-600 cc yedirebiliyorum..sabahtan beri üc biberon anca yedirdim o da bölük pörcük..zaten kusma problemimiz de var..idrara da sık cıkıyor susuzlugu yokmus kan sekeri normal ee nasıl ac götürüyor bu cocuk anlamadım gitti..kafayı yedm inankı cok zor..önceden olsa iştahsız dıycem ama gül gibi iştahlı cocugum bu halde görünce inanki kahrımdan ölüyorum:KK59:
slm sizin bebek kaç aylık onu merakettim bende aynı sorunu yaşıyorum da ama benim kızım baya küçük kilo bakımından sizinki kaç kilo acaba

sermest
önümüz hafta 3.ayı dolduracak kısmetse su an 6 kilo bir hafta öncesine kadar gayet güzel besleniyor düzenli kilo alıyordu su an icin kilosunda gerliemeden söz etmem icin cok erken ama böyle devam ederse nolur bilemiyorum birden bariz bir degişim olunca erkenden dustuk doktor yollarına gayet güzel yiyen bebege bir anda noldu diye ama okuyunca gördüm ki benzer sorunu yasayanlar var aynı dönemde
Allah yardımcımız olsun ruhen cok çöekeritici bişey
dogumdan sonra uzunca bir süre bunun bir deişik bunalımını yasadım asla memeyi kabul etmedi devamlı aglıyordu mememi verince katılıyor morarıyordu artık o derece bir yandan sagımla süt yetıstır biryandan emsin diye ugras mahvolmustum..o aglıyordu ben aglıyordum beslenme saatlerinde..en sonunda ona da kendıme de ezıyet etmeym dıye bıraktım emdırme cabalarını sagarak verdım üstüne mama napayım dedim..baya da rahatlamıstm ruhen..ama simdi bi baska sekılde basa dönmek cok canımı acıtıyor..sabrım da kalmadı moralim de..sütüm de azaldı zaten o da ayrı bi can sıkıcı:KK43:(

Esra
25-05-11, 14:05
sermestcim,
geçmiş olsun.tam 2 aydır böyleyiz biz.1. ayının sonunda 3 saatee bir 120 cc içerdi kızım.ama ne oldu bilmiyorum.emziği aynı dediğin gibi emiyor,biberon verince resmen çiğniyor ağzında.inşallah bizimki kadar uzun sürmez de çabuk atlatırsınız,çok yıpratıcı bir süreç.ben kahroldum,kızım zayıflıyor gibi bu aralar.ne yapmalı bilmiyorum,doktorlar da bişey yapamıyor.

Esra
ayrıca evet,başlarda emmiyor diye çok üzülürken şimdi o günleri mumla arıyorum.hiç olmazsa karnı doyuyordu.1 hafta çok kısa,inşllah toparlar hemen.

Esra
bicket
walla canım hiçde garip gelmedi bende aynı şeyi düşümüyorum hatta bir kurşun döktürsem iyimi olur diyorum acaba ben ek gıdaları 2 tatlı kaşığıyla başladım şimdi ne kadar yerse o kadar veriyorum gerçi 10 kaşığı geçmiyo ama günden güne artıyo kaşık sayısı böle böle 1 fincan kadara çıkıcaz öle dedi doktorumuz
tamam canım,aldığı kadar vereceğim ben de artık.muhallebiyi falan seviyor gibi,inşallah ondan da vazgeçmez.

sermest
25-05-11, 19:05
Esra
sermestcim,
geçmiş olsun.tam 2 aydır böyleyiz biz.1. ayının sonunda 3 saatee bir 120 cc içerdi kızım.ama ne oldu bilmiyorum.emziği aynı dediğin gibi emiyor,biberon verince resmen çiğniyor ağzında.inşallah bizimki kadar uzun sürmez de çabuk atlatırsınız,çok yıpratıcı bir süreç.ben kahroldum,kızım zayıflıyor gibi bu aralar.ne yapmalı bilmiyorum,doktorlar da bişey yapamıyor.
Esra
ayrıca evet,başlarda emmiyor diye çok üzülürken şimdi o günleri mumla arıyorum.hiç olmazsa karnı doyuyordu.1 hafta çok kısa,inşllah toparlar hemen.
ne hissettigini cok iyi anlıyorum inan sabahtan beri yesin diye kac sekle girdim belim tutuldu egil dogrul derken sırf yesin diye biberon agzında beklıyorum uyurken asla almaz benımki sızmaya yakın yerse yiyor o da en fazla 50 cc bölük pörçük devamlı ugras peşindeyim ama şu saat oldu toplamda anca 500 cc yemiştir ki benimki de ögünde minimum 120 cc yerdi üzerini isterdi bi anda böyle olduk bugün baska doktora götürdüm ısrar etme dedi dogal haline bırak dedi bizim icin erken bakalım kilo alımı ne denli etkilencek sürerse görcez ki insallah sürmez hepimizin evladı güzelce yer doyar

Esra
26-05-11, 10:05
sermest
ne hissettigini cok iyi anlıyorum inan sabahtan beri yesin diye kac sekle girdim belim tutuldu egil dogrul derken sırf yesin diye biberon agzında beklıyorum uyurken asla almaz benımki sızmaya yakın yerse yiyor o da en fazla 50 cc bölük pörçük devamlı ugras peşindeyim ama şu saat oldu toplamda anca 500 cc yemiştir ki benimki de ögünde minimum 120 cc yerdi üzerini isterdi bi anda böyle olduk bugün baska doktora götürdüm ısrar etme dedi dogal haline bırak dedi bizim icin erken bakalım kilo alımı ne denli etkilencek sürerse görcez ki insallah sürmez hepimizin evladı güzelce yer doyar
inşallah sürmez dediğin gibi..benim kızım 3 gündür kilo kaybetmeye başladı,çok üzülüyorum.Allah bir yola koydu elbet hepsinde var bir hayır ama bazen teselli edemiyorum kendimi.kucağıma aldığımda karnının nerdeyse sırtına yapışık olduğunu görmek çok üzücü.bir türlü dolduramıyorum mideyi.dün amcası bile fark etti,kemikleri ele geliyor artık bu çocuğun diyor.çok üzgünüm:KK59:

serimel
26-05-11, 11:05
Esra
inşallah sürmez dediğin gibi..benim kızım 3 gündür kilo kaybetmeye başladı,çok üzülüyorum.Allah bir yola koydu elbet hepsinde var bir hayır ama bazen teselli edemiyorum kendimi.kucağıma aldığımda karnının nerdeyse sırtına yapışık olduğunu görmek çok üzücü.bir türlü dolduramıyorum mideyi.dün amcası bile fark etti,kemikleri ele geliyor artık bu çocuğun diyor.çok üzgünüm:KK59:
seni çok iyi anlıyorum kaşık maması falan yapsan yedirsen .kaşığa erken başlamakta iyi değil ama başka çaren yoksa en azından midesine bişeyler gider pekmez koy içine belki sever

Esra
kaşık mamasına başladık,günde 1 defa veriyorum ama sanırım versem daha yiyecek.korkuyorum ağır gelmesinden..kakasını yaparken zorlanmaya başladı biraz.bir de miktarı falan belli değil hiç onun.üstünde resmen kafanıza göre yapın gibi şeyler yazıyor.ne kadarı doyurucu,ne kadar verilebilir hiç bilemiyorum

serimel
Esra
kaşık mamasına başladık,günde 1 defa veriyorum ama sanırım versem daha yiyecek.korkuyorum ağır gelmesinden..kakasını yaparken zorlanmaya başladı biraz.bir de miktarı falan belli değil hiç onun.üstünde resmen kafanıza göre yapın gibi şeyler yazıyor.ne kadarı doyurucu,ne kadar verilebilir hiç bilemiyorum
kabız oluyorlar benimki bağırsak düzenleyici kullanıyor canım.ona rapman bazen zorlanıyor.aptamil conformil bazen işe yarıyor.artık kayısıda çıktı ondan veriririz napacağızsağlıklı olsunlarda

Esra
26-05-11, 18:05
kabızlık korkum çok ama mecburen vereceğim mama artık aldığı kadar,sütü de uykuda ne kadar içerse.böyle devam ederse yetersiz beslenmeden hastalanacak çünkü.
bağırsak düzenleyici olarak ne kullanıyorsun?

sermest
26-05-11, 21:05
Esra
insallah canım ya ne diyim de teselli edeyim ki cok berbat bi pskolji..biz dişten süphelenyorz erken ama acaba diyor insan sizde dişe dair baska belirti bişey var mı o da iştah kesebiliyormus böyle..
iki gecedir aglama krizlerinde..aclıktn bas bas bagrıyor aglıyor..verıyorum almıyor gene aglıyor..napcamı sasırdım artık..sabahtan beri yatar pozisyondayken egile egile saatlerce ugrasarak ne kadar besleyebildyisem artk yedirdim ama günlük alt limiti bilmem tamamladık mı..ne bel kaldı ne boyun..üzüntüsü de cabası..
nette arastırınca anoreksiya olabilecegini okudum bebeklerde..benzer sıkayetler var...ama düşünmek bile istmyorum o cok kötü bişey ve ömür boyu cek cekebiilirsen..
umarım gecicidir..umarım benim kızım da senin kızın da kilo kaybetmezler
Allahım sifalarını versın bize de güc kuvvet sabır insallah

serimel
27-05-11, 05:05
Esra
kabızlık korkum çok ama mecburen vereceğim mama artık aldığı kadar,sütü de uykuda ne kadar içerse.böyle devam ederse yetersiz beslenmeden hastalanacak çünkü.
bağırsak düzenleyici olarak ne kullanıyorsun?
doktora danışmadan kullanma canım.duphalac kullanıyorum zararı yokmuş uzun süre kullanabilirmişiz.

bicket
28-05-11, 13:05
sermest
önümüz hafta 3.ayı dolduracak kısmetse su an 6 kilo bir hafta öncesine kadar gayet güzel besleniyor düzenli kilo alıyordu su an icin kilosunda gerliemeden söz etmem icin cok erken ama böyle devam ederse nolur bilemiyorum birden bariz bir degişim olunca erkenden dustuk doktor yollarına gayet güzel yiyen bebege bir anda noldu diye ama okuyunca gördüm ki benzer sorunu yasayanlar var aynı dönemde
Allah yardımcımız olsun ruhen cok çöekeritici bişey
dogumdan sonra uzunca bir süre bunun bir deişik bunalımını yasadım asla memeyi kabul etmedi devamlı aglıyordu mememi verince katılıyor morarıyordu artık o derece bir yandan sagımla süt yetıstır biryandan emsin diye ugras mahvolmustum..o aglıyordu ben aglıyordum beslenme saatlerinde..en sonunda ona da kendıme de ezıyet etmeym dıye bıraktım emdırme cabalarını sagarak verdım üstüne mama napayım dedim..baya da rahatlamıstm ruhen..ama simdi bi baska sekılde basa dönmek cok canımı acıtıyor..sabrım da kalmadı moralim de..sütüm de azaldı zaten o da ayrı bi can sıkıcı:KK43:(
slm gerçekten çok zor bir dönem atlatıyoruz ben hamileyken hiç sütümün olmucağı aklıma bile gelmemişti senin dediğin gibi benim kızımda memeyi almayı red etti belli bir süre sonra aynı seninki gibi morarıyodu resmen bende sağdım verdim arkasından mama derken sütü içtikten sonra kusmaya başları mamada öle bir sorun olmuyodu bende aç kalmasın diye biraz fazla mamaya yüklendim sanırım olmayan sütüm iyice azaldı sonrada bitti zaten şimdi mamada istemiyo ne yapıcagımı şaşırdım walla allahtan güç kuvvet ve sabır diliyorum en azından kilosu düşük ama sağlığında bir problem yok yeterki yesin birazcık yesin diye 24 saat ayakta durmaya razıyım ben allah yardımcınız olsun

Esra
28-05-11, 19:05
bicket,çekmeyen bilmiyor değil mi??
ben herkese keşke karnı doğru dürüst doysa da sabahtan akşama kucağımda gezdirsem diyorum.her huysuzluğunu çekmeye razıyım.ama en yakın akrabalarım bile anlamıyorlar,abartıyormuşum.hiç kimse bu çocuğun doğum kilosunu hesaba katmıyor.benim kızım tombiş doğdu ,nazar oldu diyorum o yüzden.

sermest
28-05-11, 23:05
bicket
slm gerçekten çok zor bir dönem atlatıyoruz ben hamileyken hiç sütümün olmucağı aklıma bile gelmemişti senin dediğin gibi benim kızımda memeyi almayı red etti belli bir süre sonra aynı seninki gibi morarıyodu resmen bende sağdım verdim arkasından mama derken sütü içtikten sonra kusmaya başları mamada öle bir sorun olmuyodu bende aç kalmasın diye biraz fazla mamaya yüklendim sanırım olmayan sütüm iyice azaldı sonrada bitti zaten şimdi mamada istemiyo ne yapıcagımı şaşırdım walla allahtan güç kuvvet ve sabır diliyorum en azından kilosu düşük ama sağlığında bir problem yok yeterki yesin birazcık yesin diye 24 saat ayakta durmaya razıyım ben allah yardımcınız olsun
aynen canım bazen ister istemez isyana sürükleniyorum elimde degil dogumdan sonra aklıma gelmeecek bri hangamede buldm kendimi berbat günler gecirdim herksin emzirme dersleri sacma sapan teorileri saatlerce göğsümü almıycam diye aglyan bir bebek o agladıkca aglayan anne geriye kalan her an memelre takılı pompa..off cok fenaydı en sonunda kabullendık oldugu yere kadar süt mama derken önce süt azalmaya basladı nasip dedik neyse yiyor ya güzelce mamasını olsun ona sükür..derken bu cıktı basımıza beterın beterı hesabı..nasıl güzel yerdi oysa 120 cc yetmezdi üstüne aglardı daha isterdi kusuyor dıye ben vermekten cekınırdm dahasını..bıcak gibi ya bi anda bigünde kesildi cocuk noldu anlamadım ama bence de esranın dedigi gibi nazar:KK43: hem aclıktan aglıyor hem yemeyi reddediyor var mı böyle bir kaos bir anne icin inanın sizin gibi kırk sekle giriyorum artık yedıgı kısmı kucagımda rahtca da yemıyor zaten aglayacak önce baya yatar pozsıyonda yorgunluktan sızarken ne dayaybılırsem agzına anca öyle..saatlerce üzerine kapanık egilmiş bekliyorum sırtım beli kopuyor yeter ki yesin diye..kustu mu nasıl kahroluyorum gitti yedigi bı gıdım şey diye..bitek sabah uyku sersemi daha aclıga dayanamıyor herhalde kendılıgınden yıyor erkenden kalkmaya razıyım kı benm kız sabaha karsı uyuyor hep..bu sabah gaz tuttu ılk yudumda agla agla yıyemedı yıyecegı tek ögünü de gidince basladm ben de aglamaya o agladı ben agladm yavrum benm yesın tek ben her ezıyete razıyım sımdılık gelişim görünüm iyi de böyle giderse geriler ondan korkuyorum Allahım yardım etsin acısın halimize

Esra
bicket,çekmeyen bilmiyor değil mi??
ben herkese keşke karnı doğru dürüst doysa da sabahtan akşama kucağımda gezdirsem diyorum.her huysuzluğunu çekmeye razıyım.ama en yakın akrabalarım bile anlamıyorlar,abartıyormuşum.hiç kimse bu çocuğun doğum kilosunu hesaba katmıyor.benim kızım tombiş doğdu ,nazar oldu diyorum o yüzden.
kesinlikle öyle..az yesin bişey olmaz gecer zorlama bilmem ne gel anlat yüregime sen bunları dedigin gibi topac gibi cocuklar iştah süperken bu hale gelmesi nsıl koymsın ki

Esra
29-05-11, 12:05
kızlar siz aptamil milumili denediniz mi?iştahsız bebekler için.bana da burdan bir arkadaş tavsiye etti sağolsun.ilk verdiğim sefer içti kızım,çok sevindim sevdi diye ama bir daha içmedi.denemediyseniz tavsiye ederim.belki onu kabul eder bebeğiniz.bizimkine sökmedi malesef.az önce zorlayarak 40 cc kadar içirdim,abartmıyorum 60 cc kustu.

Esra
12-06-11, 11:06
bicket ve sermest,nasıl oldu bebeklerinizin son durumları merak ettim.kızım hala aynı,bazen oruç gibi hatta, 3 aylar girdi ya ondan herhal:KK37:

sermest
12-06-11, 20:06
Esra
bicket ve sermest,nasıl oldu bebeklerinizin son durumları merak ettim.kızım hala aynı,bazen oruç gibi hatta, 3 aylar girdi ya ondan herhal:KK37:
ben de yazcaktım tam sizde durumlar nasıl dıye sen önce davranmıssın
doktor doktor gezdik gene bu ara son bir hafta icinde fıskırarark asırı kusmaları da olnca korktuk noluyoruz dıye
normalde reflüsü var zaten kusar ama bu yüzü gözü görunmeyecek kadar kusma cok fena:KK43:
yıne bıdolu tahlil yapıldı artı ultrason falan netice yine temiz bu doktor da zorlamıycaksın dedi bırak ne zaman alırsa ne kadar alırsa alsın on güne bir takibe cagırdı kilo ölcümüne eger düşüş olursa ve bu kusmlar iştahsızlık sürerse fakülteye gastroentoloji bölümüne yönlendircem dedi
ama kusmalarımızı reflüye yememesini de sıcaklar ile bu ayda gelişen tokluk merkeszi doyma hissine bagladı normalde bizim günlük almamız gereken 1000ml olmus ancak benm kız anca benm ugrasmla 600-650 ml yıyebılıyor bu verılen rakam ortalama bı rakam her cocugun doyması ve gelısımı farklıdır dedı kımı cok yer az kılo alır kımı az yer normal kılo alır dedi daha önce bılıncsızce emmer reflksıyle cok yıyor olalblır dedı smdı beyınde doyma merkezı olustugundan belkı cıdden doyuyordur zorlarsan yemeyı reddedıp ılerı dönuk daha cıddı beslnme sorunları yasar dedı simdilik takipteyz
zorlamyorum ben de ama sadece uykuya dalarken ya da uykusunda besleyebılıyorum ayıkken yemeyle derdı yok dedigin gibi ben de diyorum üc aylara nıyetlendı herhalde dıye

ha bır de doktor baska bsy tattırdın m dedı bıtek su vermstm kı önceden sevmezdı smdı verınce lıkır lııkır ıcıyor sıpam
tadını almıstır baska tat arayısında oldugundan da mamayı reddedbılır dedı eger kg alımı drursa ek gıdaya erken gecıcez sanırım
ama sımdılık gelısımınde sorun yok hatta ılgnc bıseklde bir kg almıs nasıl aldı ben de anlamadım resmen ac duruyor cunku ıns hep alır normal gelısımı surer

umarım hepimiin sıkıntısı düzelir ne diyeyim bizde durumlar böyle canım buna da sükür diyorum gecen haftaya göre daha ıyıyız en azndan kabullendım durumu oturup aglamıyorum artık napiim nasiptn ötesi olmuyo:KK50:

Esra
12-06-11, 22:06
sermest,inşallah kilo alımı böyle devam eder,kusması da azalır kuzunun.
bize de doktor reflü için ilaç verdi ama 120 cc de n az olmayan bir beslenmenin ardından kullanılacakmış günde 3 defa.ve tahmin et...ilacı kullanamıyoruz çünkü hiç adam gibi karnı doymuyor son günlerde.5 aylık olmak üzere,bikaç gündür400-500 cc mamayla duruyor.ek gıda da veriyorum,bugün yediğini ertesi gün yemiyor.2 gündür kaşıkla bir lokma almadı ve 400 cc ne demek bir düşün???
çekeceğiz canım bunları ne yapalım.ben de arada kendime sözler veriyorum,ama 2 güne bir mutlaka ağlıyorum:))bizim de kan tahlili falan yapıldı bu hafta,kanı biraz düşük çıktı ilaç kullanıyoruz,iştah açıcı kullanıyoruz sözde ama yok.
ne güzel 1 kilo alması şahane bişey,maşallah.geçen ay 500 gr aldı kızım,bu ayda 450-500 arasında olur sanıyorum,son bikaç gündür vermediyse tabi.ama 500 gr ideal bizim için,bu kadar aç durmaya bunu alabiliyorsa daha ne!

sermest
13-06-11, 11:06
Esra
sermest,inşallah kilo alımı böyle devam eder,kusması da azalır kuzunun.
bize de doktor reflü için ilaç verdi ama 120 cc de n az olmayan bir beslenmenin ardından kullanılacakmış günde 3 defa.ve tahmin et...ilacı kullanamıyoruz çünkü hiç adam gibi karnı doymuyor son günlerde.5 aylık olmak üzere,bikaç gündür400-500 cc mamayla duruyor.ek gıda da veriyorum,bugün yediğini ertesi gün yemiyor.2 gündür kaşıkla bir lokma almadı ve 400 cc ne demek bir düşün???
çekeceğiz canım bunları ne yapalım.ben de arada kendime sözler veriyorum,ama 2 güne bir mutlaka ağlıyorum:))bizim de kan tahlili falan yapıldı bu hafta,kanı biraz düşük çıktı ilaç kullanıyoruz,iştah açıcı kullanıyoruz sözde ama yok.
ne güzel 1 kilo alması şahane bişey,maşallah.geçen ay 500 gr aldı kızım,bu ayda 450-500 arasında olur sanıyorum,son bikaç gündür vermediyse tabi.ama 500 gr ideal bizim için,bu kadar aç durmaya bunu alabiliyorsa daha ne!
insallah canım ben de sasırdım cunku gecen aya göre dısardan bakılınca bı degısım olmadı toparlamadı ya da değişmedi tipi falan aynıydı ama bızım yemem sorunu bu bır ayın yırmı günü kadardır var dolayısıyla bundan sonrakı kg takipleri esas neticeyi verecek gibi
bizimki de 120 cc almıyor asla ıstahla ıcerse 60 ccde bırkıyor onun dısında ara ara 10-30-40 cc gibi ne alırsa kardır seklınde yedırıyorum bizim de günlük milktar 600 cc gecmiyor o da benm zorumla ayına göre cok az yıyorlar evet demek ek gıdada da problem cıktı of benm de tek umudum oydu bak orada da cuvallarsak yandık
bu arada dedgn gıbı insan bu pskoljıyı atamıyor ben dun kabulendım yazmısım ama bu sabah sinir krziyle basladım güne yine işin kötüsü uykusuzluk yorgunluk bel agrısından helak olmusken bır de yedırememe pskoljisi bebegimle de arama giriyor sanki ister istemez gerlimi yansıtıyorum ona da sonra da buna uzuluyorum :KK43:
ins düzenli yer ve güzel kilo alırlar cünkü bu sekilde beslenme saatlerinin eziyet seklınde gecmesi cok feci bişey hem onlar hem bizler icin

Esra
13-06-11, 18:06
sermest,ek gıdaya çok güzel başlamıştık.nerdeyse 1 kase yoğurdu yiyordu bir kerede,aynı şekilde kaşık mamasını meyveyi de.ne olduysa son 3 gündür oldu.kaşığı değdirtmiyor ağzına.anlaşılan hep sorunlu geçecek bizim için beslenme.dilerim sizin böyle olmasın,sinirlerim harap,bugün yine bir sinir krizi geçirdim:KK43:

sermest
13-06-11, 20:06
üzüldüm esracım desene ümitler de geri tepiyor of napcaz bılmem ben de senden farklı degılım bugün
karnı doymadıgından tam uykular da güme gitti artk devamlı uyanıp duruyor derin uykumuz da kalmadı
bende de derman sabır güc kalmadı Alahım gör halimizi:KK43:

nefisem
14-06-11, 10:06
uzulmeyin kizlar benimde 3 aylik oglum ayni sorunu yasadi eskiden iyidi istahi ne olduysa aniden istahi gitti birde aniden birsey yokken bagirarak aglamaya basladi,hasta sandim doktora gittik bir seyi yok dedi,sonra intden arasdirdim buyume atagi diye ararsan bulursun bebekler 20 aylik olana dek bunu yasarlarmis gecici bi surec yani bol bol istahlar bebislere ins.

bicket
14-06-11, 15:06
Esra
waala bizdede değişen bişey yok bu ay sadece 2600 gr aldık tahlil yapıldı idrar ve dışkı hiç birşey çıkmadı sevineyim mi üzüleyimmi bende bilmiyorum artık kızımın kilosu 4680 4. ayımız bitti bu arada doktorunuz genetik olabilir dio bende çok zayıfım küçükken hiç yemezmişim her zaman annemin bana sölediği söz geliyo aklıma allah sanada senin gibi bir kız versin ne çektiğimi anla :)çekiyorum bende bizdede el gıda var ama benim sıpam biberonu nasıl eliyle itiyorsa meyve ,yogurt yada çorba verirken kaşığa saldırıyo resmen doktorumuz kendine yetti kadar yiyo diyo eğer yedigi halde kilo almazsa o zaman sorun çünkü diğer herşey normal boyumuz uzamış çok dikkatli ve taklitçi ayına göre sadece kilo ve yememe problem işte bende sinir krizlerine giriyorum napıcaz bilmiyorum walla

zeynep81
15-06-11, 14:06
mrh..bende aynı dertten muzdaribim...kızım şu an 4 ay 10 günlük yaklaşık bir aydır iştah yok ne yaptıysam boş yemiyo...ek gıdalara 15 gün önce başladık ama onda da bi değişiklik yok 4-5 kaşıktan sonra almıyo...kilo amlımıda 15-20 gündür çok az daha önceleri ayda 1 kg alıyodu...
bende şimdi ne kadar dogru yanlış bilmiyorum ama biraz da olsa işe yaradı...yaptıgım mamasının içine 1-2 tane cici bebe katıyorum...ve şimdi birazcık da alsa içmeye başladı tadı şekerli oldugu için sanırım...bide kilo aldırıyor..
daha önce de pirinç suyunu denemiştim baya kilo aldırmıştı...inşallah iştahları acılırda bunlarada gerek kalmaz...hergün ne kadar içti diye hesaplamaktan artık çok yoruldum...tahilleri de temiz cıkıyo ama sorun nerde anlayamıyorum
Allah yardımcımız olsun....

sermest
15-06-11, 20:06
zeynep81
mrh..bende aynı dertten muzdaribim...kızım şu an 4 ay 10 günlük yaklaşık bir aydır iştah yok ne yaptıysam boş yemiyo...ek gıdalara 15 gün önce başladık ama onda da bi değişiklik yok 4-5 kaşıktan sonra almıyo...kilo amlımıda 15-20 gündür çok az daha önceleri ayda 1 kg alıyodu...
bende şimdi ne kadar dogru yanlış bilmiyorum ama biraz da olsa işe yaradı...yaptıgım mamasının içine 1-2 tane cici bebe katıyorum...ve şimdi birazcık da alsa içmeye başladı tadı şekerli oldugu için sanırım...bide kilo aldırıyor..
daha önce de pirinç suyunu denemiştim baya kilo aldırmıştı...inşallah iştahları acılırda bunlarada gerek kalmaz...hergün ne kadar içti diye hesaplamaktan artık çok yoruldum...tahilleri de temiz cıkıyo ama sorun nerde anlayamıyorum
Allah yardımcımız olsun....
yine sinir krizleriyle dolu bir günün ardından bu cümle tam da içinde bulundugum hali anlatıyor arkadasım
daha yemeye basladıgı ilk an kac ccde bırakcak acaba minimum günlük 600 cc tutturabılcez mı bugün bunu da yerse su kadar cc ediyor onu da yerse ohh diye hesaplamaya baslıyorum tabiki hesapları sasan hep ben olunca kafayı sıyırıyorum haliyle o baska:KK43:
bakkal hesabı gibi kafamda dönüyor cc hesapları saat kacta yedi ne kadar yedi ne zaman yer nasıl yer...dayanılır gibi degil cok zor

bugün hepten sapıttık kavga dövüş dün gece birden beri yedigi sadece 450 cc:KK43:
inanın onu da nasıl yedirdigimi Allah biliyor ben cabaladıkca o baska taktikler geliştirir oldu
artık elleriyle büyük insan gücüyle biberonu ittiriyor biberonu agzında tutabilmek bir basarı zaten kafa sürekli saga sola sallanıyor
tükürüyor öğürmeyi ögrendi bilere ögürtüyor kendini kusturuyor eliyle tokat atar gibi bana ve biberone vuruyor biberonu fırlatıyor elimden resmen
iki büklüm kaldım egilip beklemekten boynum belim tutmaz oldu ama en tutmayan sinirlerim sabrım
bugün cok kötü bir ruh halindeyim neden diyorum neden herkesler bebekleriyle güzelce emişirken mutlu mesut dogdu dogalı bu zulüm?
zaten memeyi reddetti baslrda cok harap oldum cektim yetmedi mi tam düzeldi derken simdi hepten ac duruyor ben nasıl dayanacagımı şaşırdım artık
bugün bagır cagır agladım hep kızdım ona da bagırdım elimde olmadan artık ciddi madan kayıs koptu bende ama ben bagrdıkca sebek nasıl da gülüyor yüzüme dalga gecer gibi gel de sonra sinirden vicdan azabından delirme otur bir de ona agla:KK43:
bogazıma yumru oturdu inan yutkunamıyorum sanki nefes alamıyorum zaten dogumdan sonra lohusalık deprsyonunu atamamstm bisüre simdi ciddi madana iyi degilim işin kötüsü kimse anlamıyor halinden esin bile zorlama tamam yüklenme kendine de ona da.kızma el kadar cocuga.. yer acıkınca sen cok abartıyon bilmem ne..ne cektigimizi anlıyorlar mı sanki annem bile akıl veriyor ac bırak bak nasıl yicek ya bu insanlar dalga geciyor benle ya bende gariplik var..
artık gece de uykuları kesik kesik..aclıktan sanırım karnı doymuyor ki adam akıllı uyusun..önceden yedigi zamanlar gece uykusuna dalınca altı saat falan uyurdu kalkmazdı hiç..simdi saatbası uyanıyor aglıyor ne kendi uyuyor ne beni uyutuyor..üstüne bir de gaz krizleri basladı yine..bos mideyle ne gazı bu bi bilsem..kafayı yedim sıfır uyku artı çökmüş bir pskolojiyle..artık cidden dayanamıyorum Allahım nolur acısın halimize..cocugumla aramda olmaması gereken anılar anlar yasanılmaması gereken ruh hallerinin eseri kalsın istemiyorum..ben bu degilim böyle aciz bitmiş minnacık yavrusuna küsen bir anne olmak istemiyorum artık..çok zor kızlar Allahım duysun görsün halimizi artık dermanı nerdense neyse tez elden insallah:KK58:

zeynep81
16-06-11, 10:06
merak etme tek değilsin arkadşım söylediklerinin aynısını bende yaşıyorum....ve anlayan hiç kimse yok...akıl vermesi kolay geliyor insanlara...ama ceken biliyor...istediği kadar ac kalsın sonuç yine değişmiyor içtigi yine aynı oluyo....hergün yatarken bügün kendi haline bırakacagım artık takmıyacagım diyorum ama en fazla ögle ye kadar dayanabiliyorum artık sinirlerim yıprandı....ne yaparsam yapayım olmuyor olmuyor olmuyor.....Allah yardımcımız olsun...

sermest
16-06-11, 13:06
zeynep81
merak etme tek değilsin arkadşım söylediklerinin aynısını bende yaşıyorum....ve anlayan hiç kimse yok...akıl vermesi kolay geliyor insanlara...ama ceken biliyor...istediği kadar ac kalsın sonuç yine değişmiyor içtigi yine aynı oluyo....hergün yatarken bügün kendi haline bırakacagım artık takmıyacagım diyorum ama en fazla ögle ye kadar dayanabiliyorum artık sinirlerim yıprandı....ne yaparsam yapayım olmuyor olmuyor olmuyor.....Allah yardımcımız olsun...
yine berbat bir gecenin ertesinde berbat bir günden caresizce amin diyorum canım sadece
ben de senın gibi hesaplamıycam ac kalsın sabretcem diyorum ama onun acıkmak gibi bir derdi olmuyor yazık ki film basa sarıyor
sayılar dönüyor beynimde artık naptıysam ne sekılde denedıysem olmadı uykusunda yedirebiliyordum artık uyurken bıle yemıycem dıye aglıyor üstelik gözleri kapalı uyurken yani..uyurken bıle reddediyor var mı böyle bişey..aklımı oynatıcam napcamı sasırdm artık Allahım yardım etsin bize

serena-
17-06-11, 09:06
inanin icinde bulundugunuz psikolojiyi cok iyi anliyorum aynisini hatta abartisiz daha beterini yasadim oglumda biberon tutmaz kasik sevmez beslenmeyi redederdi.
hatta dislerini oyle siki kenetler ne mumkun kasigi agzina sokabilmek dr hastane bir suru test hic bir sebeb yok.. caresizlik hergun aglama krizleri cocugun psikolojisi bozulmasin diye baska odaya gecer orada dakikalarca aglardim..inanin agzinda yemek tutardi bir gun saat tuttum besin agzinda 45 dakika durdu dayanamadim tukurmesine izin verdim ac birakmayida denedim 2gun yemedi halada hic bir acikma belirtisi gormedim tabii dayanamadim yeniden basa donduk kisacasi denemedigim yapmadigim sey kalmadi... size nacizane tavsiyem sakin cocugun beslenmesi sizde takinti olmasin inanin bebeklerde bunu hisederse asabi istahsizlik olabiliyor yani farkinda olmadan ustunde kurdugunuz baski cocuklarda besini ret etmeye sebeb olabiliyor... su anda oglum son derece saglikli akilli hamdolsun kocaman bir delikanli oldu 17 yasinda yasitlarinda hep daha zayif daha celimsiz olan oglum masallah yasitlarindan bir farki kalmadi :nazar:uzlulmeyin desemde dusunmeyin desemde siz hem uzulup hem dusuneceksiniz biliyorum ama kizlar 3 aylik supriz yumurtam daha var allaha emanet olsun inanin elimden geldigi kadar takinti yapmamaya calisiyorum bazen 2 gun cok uyuyor besin almak istemiyor onun keyfine birakiyorum inanin bir kac gun dogru duzgun besin almadigi oluyor uzuluyorum ama zorlamamaya calisiyorum..bi kac gun istahsizligin ardindan yavas yavas normale donuyor yani allaha emenet olsun meleklerimiz sagliklari daim olsun oyle boyle buyuyorlar hayati kendinize zehir etmeyin allaha emanet olun ins bebesleriniz cok cok besin alir hepinizde cok mutlu olursunuz.....

Esra
17-06-11, 10:06
büyüme atağı diyen arkadaşım,ben de başta öyle dedim ama nasıl bir ataksa 3 ay oldu nerdeyse...
sermest,ben bıraktım canım hesaplamayı.çünkü 2 ay önce 850 cc içen kızım ( 5 aylık oldu) son zamanlarda 450-500 içmeye başladı.kağıdı kalemi attım ben de bir tarafa.her gün bugün ağlamayacağım diyorum.raporu uzattıkça uzatım,işten atılacağım nerdeyse,bıraıp da gidemiyorum kimseye.kayınvalidem 30 cc içse,yeter doydu artık zorlama diyor,uyanınca içer diyor,sanki hiç uyanıkken içtiğini görmüş gibi.eline bıraksam 2 günde açlıktan ölür yavrum.bazen çıldıracağımı düşünüyorum ama kızım keyfine bakıyor,hiç umrunda değil.
yarın bir prof.tan randevu aldım,gastroloji uzmanı.umarım bir çare buluruz.sana ne desem bilemiyorum teselli için.eşim bazen benden korktuğunu söylüyor abartmıyorum,çocukla seni yalnız bırakmak istemiyorum hareketlerin normal değil diyor.offff

sermest
17-06-11, 11:06
inşallah bir cözüm sunar yeni gidecegniz doktor canım
herkese anormal geliyor Allah askına anormal olan ne bir annenin ac yavrusunu beslemek icin verdgi mücadele mi?
yoksa gelişimi için beslenmesinin en mühim döneminde olan bebeklerin ısrarla beslenmeyi reddetmesi mi? bunun ayrımına varmak bu kadar mı zor cidden anlamıyorum..
ne eşin ne annen kimseden çare yok esracım anlayıs beklemıyorum artık anlayacaklarını sanmıyorum cünkü cidden bu pskolojiyi ancak yasayanlar anlar..hani iki üc yasında cocuklar iştahsız olur kasıkla kosarsın pesınden falan bu öyle bişey degil ki..kücücük bebek bunlar yemeyecek de kim yemeyecek..nasıl bir anne olarak saldım cayıra yapabilirz ki bu durumda..bikac yudum icse bizde de içti ya buna da şükür lafları ucuyor havada..elbette ona da şükür ama 30 cc ile kendine bıraksa büyür mü bu cocuklar adam akıllı hayret bişey..bizim derdimiz bize yetmiş
vallahi uyku haricinde agzına süremiyorum işte gece ve sabah uykusunda ne yerse aslan payı oradan..uyandı simdi sadece 3o cc yedirebildim onu da kustu her zamanki giibi..
ne kadar hesap yapmıcam desemde takıntı oldu artık içmeye basladıgı an dualar ediyorum hadi30 oldu 40 oldu 60a az kaldı diye..böyle anormal bir imtihanın içinde kafayı yememek mümkün mü..eşin korkmakta haklı valla bende de oynatmaya az kaldı durumları hakim..sabırla da yürümüyor ki bu iş..

serimel
17-06-11, 12:06
Esra
büyüme atağı diyen arkadaşım,ben de başta öyle dedim ama nasıl bir ataksa 3 ay oldu nerdeyse...
sermest,ben bıraktım canım hesaplamayı.çünkü 2 ay önce 850 cc içen kızım ( 5 aylık oldu) son zamanlarda 450-500 içmeye başladı.kağıdı kalemi attım ben de bir tarafa.her gün bugün ağlamayacağım diyorum.raporu uzattıkça uzatım,işten atılacağım nerdeyse,bıraıp da gidemiyorum kimseye.kayınvalidem 30 cc içse,yeter doydu artık zorlama diyor,uyanınca içer diyor,sanki hiç uyanıkken içtiğini görmüş gibi.eline bıraksam 2 günde açlıktan ölür yavrum.bazen çıldıracağımı düşünüyorum ama kızım keyfine bakıyor,hiç umrunda değil.
yarın bir prof.tan randevu aldım,gastroloji uzmanı.umarım bir çare buluruz.sana ne desem bilemiyorum teselli için.eşim bazen benden korktuğunu söylüyor abartmıyorum,çocukla seni yalnız bırakmak istemiyorum hareketlerin normal değil diyor.offff
arkadaşım benimki 1 yaşına gircek 3-4 saatte bir 90 içiyor.ben kabullendim bazen 70 bile içtiği oluyor yapacak birşey yok benimki daha önlüğü bağlarken ağlamaya başlıyor.işimiz çok zor arkadaşlar allah hepimize kolaylık versin

bicket
17-06-11, 15:06
böyle bir durumda insan olarak ve yeni yeni anneliye alışmak isterken sürekli ağlayarak ve sürekli çoçugumun aç kaldığını düşünerek nasıl insanın psıkolojısı bozulmaz ki ben bir psıkoloktan yardım bile aldım 2 seans gittim baktım ki oda beni anlamıyo bıraktım hergün yeni bir yöntem bulup uyguluyorum kızımın yemesi için sıkılınca başka yöntem bulmak lazım tabiki sürekli onu düşünüyorum beynimde sayılar uçuşuyo uyumaya çalışıyorum olmuyo yemek bile yiyemiyorum sürekli 60cc içti 30 cc içti 90cc içti yazıyorum hesaplamaya bile korkuyorum üstüne eşim gelip bugun neden bu kadar az içmiş diye sorunca kendimi tutamayıp daha çok ağlıyorum hemen savunmaya geçiyo ben ne dedim ki şimdi onunda şuçu değil tabiki ben kendimi tutamıyorum zor çok zor çekmeyen bilmez gerçekten

zeynep81
17-06-11, 20:06
bugünü de aç gecirdik...bu ne zamana kadar sürecek ya....kuzum orda ac yatarken ben nasıl uyuycam şimdi...Allahım sabır sabır sabır.....

sermest
17-06-11, 22:06
imbatela
arkadaşım benimki 1 yaşına gircek 3-4 saatte bir 90 içiyor.ben kabullendim bazen 70 bile içtiği oluyor yapacak birşey yok benimki daha önlüğü bağlarken ağlamaya başlıyor.işimiz çok zor arkadaşlar allah hepimize kolaylık versin
uf cok fena oldum şimdi bu mesajı görünce bir yas ve hala aynı durum ha:KK43:
geçer diyorlar hep ya gecmezse bu pskoloji cok zor Allahım yardım et

bicket
böyle bir durumda insan olarak ve yeni yeni anneliye alışmak isterken sürekli ağlayarak ve sürekli çoçugumun aç kaldığını düşünerek nasıl insanın psıkolojısı bozulmaz ki ben bir psıkoloktan yardım bile aldım 2 seans gittim baktım ki oda beni anlamıyo bıraktım hergün yeni bir yöntem bulup uyguluyorum kızımın yemesi için sıkılınca başka yöntem bulmak lazım tabiki sürekli onu düşünüyorum beynimde sayılar uçuşuyo uyumaya çalışıyorum olmuyo yemek bile yiyemiyorum sürekli 60cc içti 30 cc içti 90cc içti yazıyorum hesaplamaya bile korkuyorum üstüne eşim gelip bugun neden bu kadar az içmiş diye sorunca kendimi tutamayıp daha çok ağlıyorum hemen savunmaya geçiyo ben ne dedim ki şimdi onunda şuçu değil tabiki ben kendimi tutamıyorum zor çok zor çekmeyen bilmez gerçekten
ben berbat bi ruh halindeyim artık otokontrolü kaybediyorum sanırım biberon elimde sürekli reddeden bir bebekle mücadel cok yıprattı beni üstelik pskolojik anlamda sürekli ac bir bebegi doyurma kaygısı kaldırlamayacak kadar agır geliyor
aynı senin gibi sayılar dönüyor beynimde hep buzdolabının üstünde listem var her gün saat saat ne yedi diye bir de satıcıların toplamda tutturmaya calsıtıg totaller vardır ya sürekli kafamda bugün 600ü nasıl tmamlarız tamamlayabildik mi endişesi 600 sanki kutsal eşikmiş gibi şu en yedigi en üst sınır bu olunca ona kitlenmişim tamamen ben de hergün aglıyorum artı snir krizleri sanırım bunu bebegime de yansıtmaya basladım en cok buna üzülüyorum zaten sonra kendimi sucluyorum bu hepsinden agır geliyor bogzımda bir yumru oturdu kaldı herkes olsun az da olsa yiyor ya gecer dedikce dillerini baglayıp susturasım geliyor cunkü cidden anlamıyorlar ben de pskologdan yardm almayı düşündüm ama yardımının olacagını da sanmıyorum bu cok baska bişey kafandan kalbinden atamıyorsun dısardan bi yardımdan ziyade düzelen bir beslenme süreci lazım annelik içgüdüsü bilim mantık tanımıyor cünkü

zeynep81
bugünü de aç gecirdik...bu ne zamana kadar sürecek ya....kuzum orda ac yatarken ben nasıl uyuycam şimdi...Allahım sabır sabır sabır.....
of off aksama kadar bizde de durumlar berbattı gündüz zaten agzını acabilene askolsun sabah uykusunda ne yerse aksam da uykuya gecişlerde ve derin uykuda yedrebiliyorum az evvel kutsal rakamımıza ulastık nerdeyse ya nasıl sevincliyim su an nasıl rahatladım anlatamam sanki bugünü de basarmıs bir savası kazanmısım diye..yarın silbastan tabi hersey..
bu arada benm kız uykuda iki bucuk saatte bir uyanır oldu aclıktan..yarı bilincsiz en azından gece yedirebiliyorum 60 cc de olsa buna da sükür..
ben sabır istemiyorum zeynepcim şifa istiyorum eskisi gibi iştah istiyorum sornsuz bir ilişki istiyorum yavrumla..derdimize care istyelim hep birlikte..Allahım bize aydınlık versin insallah

sermest
ayrıca burada halden anlayan birilerini bulmak çölde su bulmak gibi oldu bana
derdimize derman olmasa da en azından birilerinin halimize uzaylıymılşız gibi bakmaması bile yeter

Nevreste
esra
herkese merhabalr.
şu 15 gündür o kadar çaresiz durumdayım ki,bikaç gündür ise zirvede artık bu duygu,sürekli ağlama krizlerine giriyorum.kızım 1 hafta sonra 3 ayını dolduracak.doğduktan sonra 1 ay hiç emziremedim,bir türlü almadı göğsümü,ama sütten mahrum kalmadı hep sağdım.çok iştahlıydı,1 aylık haliyle 120,bazen 140 cc sütü nerdeyse nefes almadan içiyordu.bu kadar içtiğinden yetiremedim zaten sütü,arada mama da vermek zorunda kaldım.kırkımız çıkmak üzereydi beni emmeye başladığında.tabi dünyalar benim oldu emiyor diye.
Ne olduysa şu son 15 günde oldu.geceleri haricinde hep ağlayarak emdi.o da günde 5-6 defa.bazen emmediği7 saate kadar çıkıyor.öyle bir ağlıyor ki sanki canını alıyorum.emzirmeden geçtim,biberonla da almıyor,diliyle falan oynuyor biberonu da.doktora götürdüm bişeyi yok dedi.dün tekrar gittik ve 15 günde 1 gr dahi almamış.ultrasona falan aldılar,çok şükür bişeyi çıkmadı.
Doktor bile çaresiz kaldı.nasıl durabiliyor anlamıyorum diyor,çünkü gayet neşeli bir bebek açlığına rağmen.
Ben nasıl doyuracağım bu çocuğu bilmiyorum.inatlaşmak da istemiyorum iyice soğuyacak diye,zaten inat etsem de hep o kazanıyor.
Bazen dikkat ediyorum,emmek için yapışıyor memeye ama 1 dk geçmeden kızarıp bozarmaya,kendini kasmaya başlıyor.gazı oluyor muhtemelen,çıkarıyorum.rahatlayıp devam edeceği yerde bir daha almıyor beni.
Gazdan dolayı böyle iştahsızlık yaşar mı acaba bebekler?bir ara colinox kullandık çok memnun kaldık,acaba tekrar onu mu denesem?
Gazının sıkıntı yarattığını da emzirirken fark ediyorum,onun dışında hiç sızlanmıyor öyle.
Böyle bir durumu yaşayanlar varsa lütfen bana da bir yol gösterin...çaresizim,,hem de çok...:KK59:
selam canım..her bebek aynı olur mu bilmem benim oğlumda şuan 10 aylık.....2. Vede 3. Ayı arasında aynı sıkıntıyı yaşadık sürekli ağlıyordu emmek istemiyordu...ben direttim mamayada başlamadım.....çünkü gaz sancısı çekiyordu doktora sormuştum,internetten bazı yerlere bakmıştım bebekler gaz sancısından dolayıda emmeye bilirlermiş.......3.-4.aydan sonra normale döndük ve şuan hala emiyor...ek gıdalarada 6 .ayda başladım...vede oğlum sadece 2.-3. Ay arası az kilo almıştı.400 gr........ama tabiki siz yinede araştırın doktorunuzla konuşun ben nacizane fikrimi belirttim....

zeynep81
17-06-11, 23:06
sermest inşallah dualarımız kabul olur...yoksa bu gidişle kafayı yiycem...benim kız zaten 2200 dogdu ister istemez yemesine çok dikkat ediyordum kilo alımı ilk üç buçak ay iyiydi...3 ay 20 günlükken ishal oldu tahilleri temiz çıktı sadece basit bi enfeksiyonmuş 1 hafta da ishalı düzeldi ama o gün bugündür iştah hiç yok...geçirdiği ishalden mi oldu onada bilmiyorum....iştahını doktara her sordugum da normal bişey olmaz bi de dalga gecer gibi...şişman cocugu ne yapcan diyo...dr lar bile anlamıyo bizi onlara göre herşey normal...umarım en kasa zaman da herşey yoluna girer....

bicket
18-06-11, 20:06
Esra
esracım gastroloji uzmanına gidecektiniz ne dedi merak ettim bizim doktorumuzda önümüzdeki ay bir düzelme olmazsa bir gastrologun görmesinin iyi olucagını soledi hangi tahlilleri yaptırıyo neye bakıyo söyleye bilirmisin bide ben alerji testi yaptırmak istedim ama genelde hiç bir şey çıkmıyo bebeğe sadece eziyet oldugunu söyledi merakım birazda bundan

Esra
19-06-11, 17:06
bicket
esracım gastroloji uzmanına gidecektiniz ne dedi merak ettim bizim doktorumuzda önümüzdeki ay bir düzelme olmazsa bir gastrologun görmesinin iyi olucagını soledi hangi tahlilleri yaptırıyo neye bakıyo söyleye bilirmisin bide ben alerji testi yaptırmak istedim ama genelde hiç bir şey çıkmıyo bebeğe sadece eziyet oldugunu söyledi merakım birazda bundan
her şey bize karşı sanki bicket.cuöa yola çıktık ankaraya ertesi günkü randevu için,yolda hastaneden aradılar pazartesiye ertelendi diye.yarına kaldı artık işimiz.gidince yazarım

sermest
19-06-11, 20:06
hayrılısı olsun esracım üzülme nolur vardır bunda bı keramet görmedgımız

iki gündür uykuda biraz daha iyi yer gibi sanki uyanıkken kesınlıkle almıyor ama uyurken de ugrastrıyor tabi
gerci miktarı kendine kıyasla arttı derken fıskırtarak kusması da tekrar basladı
midesi mi kücük anlamıyorum ki ne yese fossss zaten zar zor yediriyoruz tam sevındırık oluyorum derken kusunca gel de delirme
yarın kontrole gitcez bakalım ne diycek doktor usandım doktorlardan artık

serimel
20-06-11, 07:06
sermest
ayrıca burada halden anlayan birilerini bulmak çölde su bulmak gibi oldu bana
derdimize derman olmasa da en azından birilerinin halimize uzaylıymılşız gibi bakmaması bile yeter
halinizi çok iyi anlıyorum.aynı şeyleri yaşadım yaşıyorum o içtiği süt çizergelerini bende yaptım.çok zor bir durum insanlar acıkınca yer diyorlar.kızımı 4.5 saat aç bırakıyorum.sonra yediriyorum bi kaç kaşığa açıyor ağzını sonra yok.çıldırıyorum yedirene kadar bir amuda kalkmadığım kalıyor.benim kayınvalidemde öyle diyordu.aç bırak yer diye bikaç gün ona bıraktım.gördü durumu ben senin kzın gibi görmedim diyor.sabahtan akşama aç duruyor bu çocuk diyor.üzüldüğüm ağladığım zamanlarda anlamıyordu beni şimdi anlıyor.dediğim gibi hala 90ml içiyor benim kız 3.5 dört saatte.demekki midesi küçük yapacak bişey yok onuda uyurken içiyor zaten uyanıkken içmez.doktora sorduğumda psikolojik diyor napayım 1 yaşındaki bebeği psikoloğamı götüreyim

serimel
20-06-11, 07:06
sermest
hayrılısı olsun esracım üzülme nolur vardır bunda bı keramet görmedgımız

iki gündür uykuda biraz daha iyi yer gibi sanki uyanıkken kesınlıkle almıyor ama uyurken de ugrastrıyor tabi
gerci miktarı kendine kıyasla arttı derken fıskırtarak kusması da tekrar basladı
midesi mi kücük anlamıyorum ki ne yese fossss zaten zar zor yediriyoruz tam sevındırık oluyorum derken kusunca gel de delirme
yarın kontrole gitcez bakalım ne diycek doktor usandım doktorlardan artık
arkadaşım ne kadar yiyip kusuyor 2 aylıkken flan benim kız 150 yemek ister verincede kusardı fışkırırcasına bazen 120de kusardı.biraz daha az vermek lazım.110 falan ama seninki 60 yiyip kusuyorsa doktora götürmeli onlarda birşey demiyorlar ama napcan denize düşen yılana sarılır

bicket
20-06-11, 15:06
Esra
her şey bize karşı sanki bicket.cuöa yola çıktık ankaraya ertesi günkü randevu için,yolda hastaneden aradılar pazartesiye ertelendi diye.yarına kaldı artık işimiz.gidince yazarım
herşeyde bir hayır vardır canım sevindirici ve muttlu haberler bekliyorum senden inan umarım minik kuzunun bir rahatsızlığı çıkmaz

sermest
20-06-11, 20:06
imbatela
arkadaşım ne kadar yiyip kusuyor 2 aylıkken flan benim kız 150 yemek ister verincede kusardı fışkırırcasına bazen 120de kusardı.biraz daha az vermek lazım.110 falan ama seninki 60 yiyip kusuyorsa doktora götürmeli onlarda birşey demiyorlar ama napcan denize düşen yılana sarılır
iki ay kadarken benimki de o civarda yiyordu daha da vereyim istiyordu hatta ama bizim fıskırarak kusmalrmız bir aydır var
normalde hep kusuyor dogdugundan beri ama bu normal kusmlr seklinde yani bize göre normal reflüsü var diyor doktorlar çünkü
mesela bugün dısarda üç kez batırdı baştan aşagı beni ama cok sükür burnundan gelmedi fışkırtarak o cok korkunc oluyor elin ayagına dolanıyor
şu ştahsızlık basladgından beri bir yemesinde cok cok yedigi 80i gecmedi genelde 60da bırakıyordu doktorlar da bısey bulamıyor aman gecer dıyorlar anca

sermest
20-06-11, 20:06
bu arada bugün bizden yana haberler güzel
dillendirmeye korkar oldum tam yiyor diyince başa dönüyor cünkü
ama iki gündür biraz daha iyi giibi nasl ayaklarım kesiliyor yerden anlatamam o yediginde
öğünlerin arasını açtım dört saat minimum tutuyorum ve uyanıkken zorlamıyorum uyku halini yakalamaya gayret ediyorum
artık bundan mı faydası oldu bilemiycem iki gündür 500den 700e kadar cıkabildik maşallah umarım kalıcıdır bu durum

bugün doktordaydık yine bizim kızın durumu adama da ilginc gelmeye basladı
yemiyor ama kilo alıyor ondört günde 400 gr almıs çok şaşkınım çünkü ciddi manada bu son ongünde yemesi günlük 500 cc civarını gecmiyordu hiç
adam kilo alımı iyi sorun yok dedi sonra da herkesin metabolizması farklı dedi kimi cok yer kilo alamaz kimi az yer yarar dedi
ben de işgillendim tabi bu iyi bişey mi kötü mü yorumlarsak dedim
yani günde yedigi miktara göre bu kiloyu alması da tuhaf acıkcası ilerde kilo almaya meyilli bünyeye işaret olabilir dedi
bende moraller gene sıfır orada irdelemeye calıştm kafamı rahtlatmak için mantıklı acıklama bulacaz ya
siz yorum istediniz ben de yaptım dedi cıktı işin icinden uyuz ne anlarsın sen benim pskoljimden dimi:KK36:

off kızlar ya tam sevniyordum gecici durum mu düzelcek mi demek ki yedigi miktar bu yetiyor derken simdi baska korku saldı adam içime ya
bahsettigi sey metabolizmanın yavas calısması bunu ben bizzat kendimden biliyorum
cok cok az yememe ragmen aşırı kilo yapan bir bünyem var asla da aldıgını veremeyen bir bünye
simdi kızım icin de mi aynı risk söz konusu yani
yese dert yemese dert ayy sıyırcam yeminle cehalet ne güzel mutlulukmus gözünü sevdigim
böyle cc hesabıydı kilo alımıydı reflüsüydü metabolizmasıydı..kim bilirdi bunları düşünür takardı ya eskiden..
dört ayda beynim çöktü resmen ya sabır

bir parca olsun rahatladım evet hala zor yıyor
gözü acıkken asla almıyor inatlasıyor
yine saatlerce egilip bükülyorum yesin diye
foş foşş kusmamız da cabası
ama en azından kilo kaybı yok artısı var
mantıgım almasa da benden gizli yiyecek hali de yok cocugun
gene de şükrettim bugün halimze
insallah düzelir tamamen kalıcı sıkıntılr olmadan atlatırız hepimizden

insalla su an umutla yazdgım bu satırları tekrarlamak tekrar nasip olur

bicket
21-06-11, 11:06
sermest
bu arada bugün bizden yana haberler güzel
dillendirmeye korkar oldum tam yiyor diyince başa dönüyor cünkü
ama iki gündür biraz daha iyi giibi nasl ayaklarım kesiliyor yerden anlatamam o yediginde
öğünlerin arasını açtım dört saat minimum tutuyorum ve uyanıkken zorlamıyorum uyku halini yakalamaya gayret ediyorum
artık bundan mı faydası oldu bilemiycem iki gündür 500den 700e kadar cıkabildik maşallah umarım kalıcıdır bu durum

bugün doktordaydık yine bizim kızın durumu adama da ilginc gelmeye basladı
yemiyor ama kilo alıyor ondört günde 400 gr almıs çok şaşkınım çünkü ciddi manada bu son ongünde yemesi günlük 500 cc civarını gecmiyordu hiç
adam kilo alımı iyi sorun yok dedi sonra da herkesin metabolizması farklı dedi kimi cok yer kilo alamaz kimi az yer yarar dedi
ben de işgillendim tabi bu iyi bişey mi kötü mü yorumlarsak dedim
yani günde yedigi miktara göre bu kiloyu alması da tuhaf acıkcası ilerde kilo almaya meyilli bünyeye işaret olabilir dedi
bende moraller gene sıfır orada irdelemeye calıştm kafamı rahtlatmak için mantıklı acıklama bulacaz ya
siz yorum istediniz ben de yaptım dedi cıktı işin icinden uyuz ne anlarsın sen benim pskoljimden dimi:KK36:

off kızlar ya tam sevniyordum gecici durum mu düzelcek mi demek ki yedigi miktar bu yetiyor derken simdi baska korku saldı adam içime ya
bahsettigi sey metabolizmanın yavas calısması bunu ben bizzat kendimden biliyorum
cok cok az yememe ragmen aşırı kilo yapan bir bünyem var asla da aldıgını veremeyen bir bünye
simdi kızım icin de mi aynı risk söz konusu yani
yese dert yemese dert ayy sıyırcam yeminle cehalet ne güzel mutlulukmus gözünü sevdigim
böyle cc hesabıydı kilo alımıydı reflüsüydü metabolizmasıydı..kim bilirdi bunları düşünür takardı ya eskiden..
dört ayda beynim çöktü resmen ya sabır

bir parca olsun rahatladım evet hala zor yıyor
gözü acıkken asla almıyor inatlasıyor
yine saatlerce egilip bükülyorum yesin diye
foş foşş kusmamız da cabası
ama en azından kilo kaybı yok artısı var
mantıgım almasa da benden gizli yiyecek hali de yok cocugun
gene de şükrettim bugün halimze
insallah düzelir tamamen kalıcı sıkıntılr olmadan atlatırız hepimizden

insalla su an umutla yazdgım bu satırları tekrarlamak tekrar nasip olur
canım senin adına çok sevindim sanki benim kızımda kilo almış kadar gibi oldum birimiz kurtulalım hiç deilse bu dertten dimi bide yazdıklarını okurken aklıma bişey geldi bende mama verirken kızıma 60cc içti diyelim fazlasını almıyo eliyle itmeye başlıyo bende fazla zorlamıyorum önce gazını çıkartıyorum sonra devem ediyorum yedirmeye yok ısrarla verirsem benim kızda kusuyo sende aralarda gazını çıkartıyomusun hiç denedin mi ?

sermest
21-06-11, 13:06
bicket
canım senin adına çok sevindim sanki benim kızımda kilo almış kadar gibi oldum birimiz kurtulalım hiç deilse bu dertten dimi bide yazdıklarını okurken aklıma bişey geldi bende mama verirken kızıma 60cc içti diyelim fazlasını almıyo eliyle itmeye başlıyo bende fazla zorlamıyorum önce gazını çıkartıyorum sonra devem ediyorum yedirmeye yok ısrarla verirsem benim kızda kusuyo sende aralarda gazını çıkartıyomusun hiç denedin mi ?
canım ben de sevineyim mi üzeleyim mi bilemedim inan kilo almalarına odaklanmışız hep bilincaltımızda ama demek ki her almaları da iyi olmuyormus simdi içime kurt düştü benim de yemedigi halde kilo alması da garip gelince doktora
iki gündür güzel yiyordu bugün gene mız mız yemedi kustu hep ben de zorlamıyorum artık ne kadarını alırsa o kadar içiyor gazını da cıkartmaya ugrasıyom ama cıkartamıyor artık agızdan alttan pırtlamaya alıstı onu da yapana kadar helak oluyor biraz bizim kusmaların birazı gazdan bicogu reflüden sanırım
dikey pozisyonda yatırıyorum hep öyle yiyor sonra alıyorum kucagıma sırtına pışlıyorum ama cııkmadı mı cıkmıyor meret de

Allahım tüm evlatlarımızın şifasını versin insallah