saç açtırma - kızıl saç

Lacivert.
15-04-11, 20:04
kızlar merhaba,
benim saçlarım normalde açık kumral, küllü kumral gibi bir şey. şu an boya var saçımda, koyu kahve. siyaha yakın duruyor. ben kızıl saç istiyorum, ama tutmuyor bu saça. açtırmak istiyorum ama korkuyorum yanar falan diye. ne yapmam lazım? :44: bildiğiniz güvendiğiniz bir kuaför var mı, fiyat önemli değil

istediğim saç rengi şöyle bir şey, yani bordo, koyu kızıl gibi:

Eki Görüntüle 178288

floyd
16-04-11, 11:04
Ben de tam olarak böyle bir renk istiyorum. Fakat siyah boya yüzünden bir türlü cesaret edemiyorum akmamıştır korkusuyla.

Lacivert.
16-04-11, 12:04
floyd
Ben de tam olarak böyle bir renk istiyorum. Fakat siyah boya yüzünden bir türlü cesaret edemiyorum akmamıştır korkusuyla.
işte aynen.. peki kolestonun vs açıcı kullansam nasıl olur ki, ya da kuaföre yaptırsam. o açıcılar turuncu mu yapıyor saçı, bekletme süresiyle mi alakalı? hiç bilmiyorum..

siyah saçı kumral yapacak açıcı yok mu :)

floyd
16-04-11, 12:04
Ben de onların turuncu gibi yaptığını duydum. Oysa dediğin gibi kumral yapması yetecek bize. Ne zor işmiş yahu. Bi de şu boya akıtıcılar var. İşe yaradığını söylüyorlar. En az yıpranma onunla mümkün sanırım.

Lacivert.
16-04-11, 15:04
turuncu olsa sonra üstüne kumral boya tutar yani değil mi?
aslında o boya akıtan iyiymiş ya boya aksa süper olur, araştırmak lazım, korkuyorum bi şey olacak diye...

chery1
16-04-11, 16:04
benim saçlarım kahverengiydi 2 sene önce koleston naturals serisinin mürdüm kızılı rengini boyadım evde annemle. saçım aynen bu fotoğraftaki gibi olmuştu. aynı renk olmuştu. ama saçlarım 3-4 ay aktıktan sonra tekrar boyadım aynı tona çok daha canlı bir kızıl farklı olmuştu. yani mürdüm kızılına boyarsan ilk boyamada şansın olabilir tam uzman değilim bu konuda ama yine de aklında bulunsun :KK71:

Lacivert.
16-04-11, 17:04
chery1
benim saçlarım kahverengiydi 2 sene önce koleston naturals serisinin mürdüm kızılı rengini boyadım evde annemle. saçım aynen bu fotoğraftaki gibi olmuştu. aynı renk olmuştu. ama saçlarım 3-4 ay aktıktan sonra tekrar boyadım aynı tona çok daha canlı bir kızıl farklı olmuştu. yani mürdüm kızılına boyarsan ilk boyamada şansın olabilir tam uzman değilim bu konuda ama yine de aklında bulunsun :KK71:
teşekkür ederim fikir verdiğin için :KK71:
benim saçlarım şu an siyah gibi koyu kahve, ama siyaha boyamadım yani. tutar mı acaba.. senin saçlar kahverengiymiş.. off kızıl olmak istiyorum! :95:

floyd
16-04-11, 18:04
Saçında boya yoksa palette'in radiance serisinden deneyebilirsin bence. Koyu renk saçlar için zaten. Gizemli kızıl oldukça hoş gözüküyordu.

Lacivert.
floyd
Saçında boya yoksa palette'in radiance serisinden deneyebilirsin bence. Koyu renk saçlar için zaten. Gizemli kızıl oldukça hoş gözüküyordu.
boya var canım saçımda.. normalde kumral saçlarım, ama koyu kahve boya var saçımda. üstüne tutmuyor genelde, ama o renkleri denemedim
açıcı mı denesem napsam artık

floyd
Hmm, biraz sıkıntılı tabii bu durumda.
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/399602-loreal-efassor-siyahtan-kurtuldum.html
Şu linke bak bi istersen. Bana çok cazip geldi. Belki sana da yardımı dokunur.

LaLa21
Lacivert.
kızlar merhaba,
benim saçlarım normalde açık kumral, küllü kumral gibi bir şey. şu an boya var saçımda, koyu kahve. siyaha yakın duruyor. ben kızıl saç istiyorum, ama tutmuyor bu saça. açtırmak istiyorum ama korkuyorum yanar falan diye. ne yapmam lazım? :44: bildiğiniz güvendiğiniz bir kuaför var mı, fiyat önemli değil

istediğim saç rengi şöyle bir şey, yani bordo, koyu kızıl gibi:

Eki Görüntüle 178288

bende bu rengi istiyorum ve saçlarım siyah nasıl bu rengi elde edebilirim

Lacivert.
LaLa21
bende bu rengi istiyorum ve saçlarım siyah nasıl bu rengi elde edebilirim
aynen ya, benim boya var koleston koyu kahve, siyaha yakın duruyor saç rengi olarak. nasıl elde ederiz bilmiyorum valla, açıcı kullanıp saçları açmak gerekecek sanırım, mürdüm kızılı varmış bi de o tutar mı acaba...

LaLa21
mürdüm kızılımı off o çok güsel olur. ben açmadan direk saçıma uygulamayı düşünüom :KK70:

LaLa21
aslında ben arzum onanın saç rengini istiyorum.. yada ona yakın renkler

Lacivert.
LaLa21
mürdüm kızılımı off o çok güsel olur. ben açmadan direk saçıma uygulamayı düşünüom :KK70:
:) tutar mı ki ya, ben daha önce koyu kızıları denedim tutmadı bu saça, mürdüm tutsa ne güzel olur, alıp deneyeceğim valla yarın bi tutamına saçımın, olursa süper olur aah ahh...:KK19: :)

LaLa21
Lacivert.
:) tutar mı ki ya, ben daha önce koyu kızıları denedim tutmadı bu saça, mürdüm tutsa ne güzel olur, alıp deneyeceğim valla yarın bi tutamına saçımın, olursa süper olur aah ahh...:KK19: :)

ölemi yapsak dediğin gbi bir tutamına denesekmi ne :KK70:

Lacivert.
floyd
Hmm, biraz sıkıntılı tabii bu durumda.
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/399602-loreal-efassor-siyahtan-kurtuldum.html
Şu linke bak bi istersen. Bana çok cazip geldi. Belki sana da yardımı dokunur.
teşekkür ederim o linke baktım evet ama internet dışında satılıyor mu o tam bilmiyorum... bir de açma olayını kendim yapamam sanırım, şu mürdümü bi deneyeceğim o da olmazsa artık bu loreali alırım galiba, kuaför yapsa daha iyi olur tabi..

Lacivert.
LaLa21
ölemi yapsak dediğin gbi bir tutamına denesekmi ne :KK70:
ya açma olayını yapmadan önce ben son olarak saçımın bi tutamına deneyeceğim mürdümü, tutarsa hepsini boyarım, tutmazsa artık boyadan vazgeçip açıcaya yöneleceğim sanırım. umarım tutar... :)

LaLa21
Lacivert.
ya açma olayını yapmadan önce ben son olarak saçımın bi tutamına deneyeceğim mürdümü, tutarsa hepsini boyarım, tutmazsa artık boyadan vazgeçip açıcaya yöneleceğim sanırım. umarım tutar... :)
bende yapıcam tamam. şimdi karar verelim bebem ben bugday tenliyim bana yakışırmı

floyd
Lacivert.
Uçlara denemek en mantıklısı gibi duruyor. Ben de dipleri boyanır, uçlar simsiyah kalır; alacakaranlık kuşağı gibi dolanırım korkusundan boyayamıyorum. =)

Lacivert.
LaLa21
bende yapıcam tamam. şimdi karar verelim bebem ben bugday tenliyim bana yakışırmı
ben de yapıcam kızıl olmak istiyorum uzun zamandır ..

buğday tenlisin olur bence yakışır, saçların siyah kendi rengin mi boya var mı? ben beyaz tenliyim saçlarım da siyah gibi duruyor koyu oldukça. yap bence güzel olur, arzum onan demişsin, nasıl bi ton ki onunki

Lacivert.
floyd
Uçlara denemek en mantıklısı gibi duruyor. Ben de dipleri boyanır, uçlar simsiyah kalır; alacakaranlık kuşağı gibi dolanırım korkusundan boyayamıyorum. =)
evet ya hep öyle oluyor :) tutmaz mı diyorsun yani? o zaman açıcıya geçeceğim galiba, of.. uçlara deneyeyim bari önce...

LaLa21
Lacivert.
ben de yapıcam kızıl olmak istiyorum uzun zamandır ..

buğday tenlisin olur bence yakışır, saçların siyah kendi rengin mi boya var mı? ben beyaz tenliyim saçlarım da siyah gibi duruyor koyu oldukça. yap bence güzel olur, arzum onan demişsin, nasıl bi ton ki onunki

saçlarım boya canm ama uzun zamn oldu aktı rengi açıldı birazda kahvelik var :d karman çorman bi renk işte.

garnierin boya kataloklarına bak orda arzum onanın rengi var süper bişyyyy

LaLa21
açıcı mahfedio saçı yaaa :KK43::KK43::KK43:

LaLa21
arzum onanın rengi kızlar nasıl sizceeee

Eki Görüntüle 178703

floyd
Lacivert.
evet ya hep öyle oluyor :) tutmaz mı diyorsun yani? o zaman açıcıya geçeceğim galiba, of.. uçlara deneyeyim bari önce...
Boya üzerine tutmadığını söylüyorlar hep. O yüzden sen de denemiş birilerinin fikrini al bence. Biz burada tartışıyoruz da, üçümüzün de konuyla ilgili bir fikri yok. =) Bilen birileri el atsa çok güzel olacak aslında.

floyd
16-04-11, 19:04
LaLa21
arzum onanın rengi kızlar nasıl sizceeee

Eki Görüntüle 178703
Kızıl kahve gibi bir şey oluyor sanırım. Gerçi sallamış da olmayayım; ama öyle gibi geldi bana. =) Gayet tatlı bi tonu var bence.

Lacivert.
LaLa21
açıcı mahfedio saçı yaaa :KK43::KK43::KK43:
ben de ondan korkuyorum işte yanar kopar saçım diye, hiç de denemdim daha önce, fazla bekletirim vs vs.. mürdüm falan da tutmazsa o zaman koyu renk saçlarla takılacağız hep? :KK50:

LaLa21
çikolata kahveymiş :KK70:

gum
denemiş biri olarak ben geldim:) birkaç sene önce saçlarımı kırmızıya (kızıl değil:KK61:) boyatmıştım. sonra pembe sonrada bakır rengine boyattım. sadece ilkinde kırmızıya boyarken açıcı sürdüler, saçlarım baya sarı- beyaz arası bi renk olmuştu sonra üzerine kırmızı boyayı sürdüler ve mükemmel tuttu, bayrak kırmızısı gibi bişeydi. ama çok kısa sürede aktı ve ölü bi renk kaldı

LaLa21
biz açıcı kullanmak istemiyoruz yaaa

floyd
gum
denemiş biri olarak ben geldim:) birkaç sene önce saçlarımı kırmızıya (kızıl değil:KK61:) boyatmıştım. sonra pembe sonrada bakır rengine boyattım. sadece ilkinde kırmızıya boyarken açıcı sürdüler, saçlarım baya sarı- beyaz arası bi renk olmuştu sonra üzerine kırmızı boyayı sürdüler ve mükemmel tuttu, bayrak kırmızısı gibi bişeydi. ama çok kısa sürede aktı ve ölü bi renk kaldı
Oley deneyimli insan! =) Peki çok yıprandı mı saçların?

gum
saç saçlıktan çıktı diyebilirim, saç tellerimden birini alıp çektiğimde naylon gibi esniyordu:KK53: ama tam istediğim gibi olmuştu. sonra saçını başka şekilde kullanmak istersen uzatıp uzatıp uçlarından aldırarak tazeleyebilirsin, ben öyle yaptım. sonuçta kökü sende aklında kalacağına kafanda dursun:KK66:

Lacivert.
gum
saç saçlıktan çıktı diyebilirim, saç tellerimden birini alıp çektiğimde naylon gibi esniyordu:KK53: ama tam istediğim gibi olmuştu. sonra saçını başka şekilde kullanmak istersen uzatıp uzatıp uçlarından aldırarak tazeleyebilirsin, ben öyle yaptım. sonuçta kökü sende aklında kalacağına kafanda dursun:KK66:
ama senin kırmızı olması için çok açtırman gerekmiş galiba, yani illa turuncu ya da açık sarı beyaz mı oluyor saç açınca? kumral olmaz mı mesela? üstüne koyu kızıl - bordo gibi bir renk tutması için çok da açmak gerekir mi ki?

gum
oryali daha az kullanıp daha koyu bir renk elde edebilir sanırım, ama sonucun çok değişeceğini sanmam çünkü saç açılırken ton ton açılmıyor ki, açıcıyı sürdüğü gibi yarım saate kendi pigmentini kimyasal yoldan kaybedince esnekliği ve yumuşaklığı azalıyor. dediğim gibi sürekli boyalı kullanacaksan bir sorun olmaz. doğal rengini sevmiyorsan ve hayatım boyunca boyarım ben bunu diyorsan hiç düşünme boyat, zamanla uçlardan azar azar aldıra aldıra açıcının etkisini azaltabilirsin

gum
ha bide kuaförün iyi değilse, kalitesiz açıcı kullanırsa ya da çok açarsa boya çok çabuk akar onuda söyleyeyim. bu açtırma işini güvenli bir yere yaptırmak lazım

LaLa21
lacivert bitanem özel msj 10 dk bir dio burdan yazım sana dediğimi dene sen tamam mı bende yarın onu alıp denicem ama bir tutamına dene eger rengi hoşuna giderse yeniden al dene o denediğinin saati geçmiş oluo. tamam mu unutma

Lacivert.
gum
ha bide kuaförün iyi değilse, kalitesiz açıcı kullanırsa ya da çok açarsa boya çok çabuk akar onuda söyleyeyim. bu açtırma işini güvenli bir yere yaptırmak lazım
evet aynen ya, açtırmak zorunda kalırsam iyi bir yer lazım da pek fikrim yok bu konuda, bildiğiniz iyi bir yer varsa kızlar size sesleniyorum, paylaşın benimle :)

LaLa21
Lacivert.
evet aynen ya, açtırmak zorunda kalırsam iyi bir yer lazım da pek fikrim yok bu konuda, bildiğiniz iyi bir yer varsa kızlar size sesleniyorum, paylaşın benimle :)
sen nerde oturuyorsun ki onu bilim ben bildiğim yeri sölerim sana kelebemm:KK9:

gum
nerede yaşadığına ve bu işe ayırabileceğin bütçeye göre tavsiye verebilirim. bütçeni düşük, orta, maliyeti farketmez olarak sınıflayabilirsin:KK61:

Lacivert.
istanbuldayım ben, avrupa yakası. ama çok da farketmez her yere giderim istanbulda, bütçe de farketmez saç bu çünkü kötü bi sonuç olmasın..

LaLa21
Lacivert.
istanbuldayım ben, avrupa yakası. ama çok da farketmez her yere giderim istanbulda, bütçe de farketmez saç bu çünkü kötü bi sonuç olmasın..

bebem pendiği biliomusun

gum
beşiktaşta ortaköy yolu üzerinde (ağır cezanın karşısına denk düşüyor) makas var, biraz pahalı ama güzel ve cilde zararlı olmayan ürünlerle işlem yapıyorlar. Ben artık sadece doğal saç kullanıyorum ama giden arkadaşlarım memnun ayrıldı şimdiye kadar

Lacivert.
LaLa21
bebem pendiği biliomusun
hiç gitmedim canım bilmiyorum
yani sırf para almak için saçımı boyamaya açmaya kalkmayacak bir yer olsun..

floyd
Lacivert.
Benim arkadaşım ne renk istese çat diye tutturuyorlardı. Kırmızısından, yeşiline hiç fark etmeden. Olivium'a gidiyordu o, Ali Gür'ün kuaförüydü sanırım. Eğer maliyet konusunda sıkıntı yoksa Avrupa yakası için uygun bi yer olabilir Zeytinburnu.

LaLa21
Lacivert.
hiç gitmedim canım bilmiyorum
yani sırf para almak için saçımı boyamaya açmaya kalkmayacak bir yer olsun..

bnm sürekli gittiğim kuaförüm ve çok uzmanlar işlerinde gayette memnun herkes .

Lacivert.
gum
beşiktaşta ortaköy yolu üzerinde (ağır cezanın karşısına denk düşüyor) makas var, biraz pahalı ama güzel ve cilde zararlı olmayan ürünlerle işlem yapıyorlar. Ben artık sadece doğal saç kullanıyorum ama giden arkadaşlarım memnun ayrıldı şimdiye kadar
sağol canım memnunlarsa iyidir yani, açma işlemi mi yaptı arkadaşların? bi de fiyatlar ne kadar mesela bu işlemde, fiyatı sorun etmeyeceğim bu konuda ama pek bilgim yok,

Lacivert.
LaLa21
bnm sürekli gittiğim kuaförüm ve çok uzmanlar işlerinde gayette memnun herkes .
senin gittiğin yerse güvenilir yani , peki adı ne kuaförün cnm

LaLa21
Lacivert.
senin gittiğin yerse güvenilir yani , peki adı ne kuaförün cnm

star kuaför canım

Lacivert.
LaLa21
star kuaför canım
sağol cnm yarınki denemeden sonra olmazsa, kuaförlere yöneleceğim :) not ettim önerilen kuaförleri