Folik asit kullananlar buraya

kalene
19-04-11, 12:04
Merhaba arkadaşlar,
Folik asit olarak doktornuz size ne verdi herkese farklı veriyorlarmış hangisi en iyisi ?

gldnaydncpr
19-04-11, 12:04
Merhaba
FOLİC PLUS 90 tablet var içinde.Ama bana doktor yazmadı hemen hamile kalmayacağımı düşündüğü için sanırım..Ben kendim aldım.

GAYECAN
19-04-11, 13:04
banada doktor folibol dıye bır ılac verdı ama zaten vıtamın ılacıya fark etmez heralde

serezcik
20-04-11, 11:04
folbiol yada folic plus ikiside eş değerde sadece floic plus günde 3 tane folbiol günde 1 tane folbiol kullanımı daha kolay

Tyche
21-04-11, 18:04
ben de folbiol kullandım.

gkcenglish
21-04-11, 18:04
Bende folic plus aldım günde 1 tane içiyorum henüz hamile değilim .Hamile olunca ödeniyormuş ben parayla aldım.

ilbilgehatun
2-05-11, 14:05
Ben de hamile değilim ama doktor folbiol yazdı.1 ay onu kullandım. Şimdi de folik plus aldım. Bu kutu da bitince hala hamile değilsem folbiol almayı düşünüyorum. Hatta hiç almamayı:))))

demett1
4-05-11, 08:05
bende folbiol kullanıyorum

umayyy
4-05-11, 08:05
folibol mg çok yüksekti doktor elevit tavsiye etti.. parayla alıyorum gebe olmayanlara sgk ödemiyor

BenArabesk
12-05-11, 17:05
folibol verdi doktor gunde 2 kez ıcıyorum sabah ve aksam olmak üzere.. 5hafatlık hamıleyım:nazar::nazar::KK69:

yellowkitty
12-05-11, 17:05
Ben FOLBİOL de kullandım FOLİC PLUS ta ikisinide kullanmış biri olarak bence folic plus daha iyi FOLBİOL bende kabızlık yapmıştı:KK17::KK17::KK17:ve bir kaç kişiden daha duymuştum aynı sıkıntıyı yaptığını ayrıca folic plus ı bana. dr. daha iyi diye yazmıştı.

reyhan_metin
12-05-11, 18:05
ben folik plus kullanıyorum 5 aydır 3 ay korunurken kullandım 2 aydırda belki bebek olur die kesin kullanın arkadaşlar folik plus daha ii diyorlar içinde + olarak D vitaminide var !!!:KK9:

umayyy
Kasvetli
folibol verdi doktor gunde 2 kez ıcıyorum sabah ve aksam olmak üzere.. 5hafatlık hamıleyım:nazar::nazar::KK69:
tebrik ederim arkadaşım.. :nazar::nazar::nazar:
darısı başıma:KK66:

BenArabesk
umayyy
tebrik ederim arkadaşım.. :nazar::nazar::nazar:
darısı başıma:KK66:
tşk ederimm :KK16::KK16: darısı en kısa zamanda basına diyorum :KK71: :KK61: :KK49:

drbilg
12-05-11, 19:05
bende folic plus kullandım 3-4 ay bende gebe kalmak istediğim için aldım sonra kullanmadım 1-2 ay şimdi tekrar başladım kullanmaya tabi bebeğimiz olmasını istediğim için doktor yazdı banada genel kontrol için gitmiştim doktora gebelik öncesi alın başlayın dedi tabi sgk ödemediği için para ile aldım. folic de kabızlık yapıyor bu arada

hanpan
14-05-11, 18:05
Ben de folbiol alıyorum.Size sormak istediğim ilacı aç karna mı yoksa tokken mi alıyorsunuz? Bir de ben hep aynı saatte almıyorum.Sizce sakıncası olur mu?

migi
14-05-11, 18:05
hanpan
Ben de folbiol alıyorum.Size sormak istediğim ilacı aç karna mı yoksa tokken mi alıyorsunuz? Bir de ben hep aynı saatte almıyorum.Sizce sakıncası olur mu?
benim de gebelik planım var,doktor folibol verdi günde 1 adet.Aç ya da tok farkeder mi dedim,etmez dedi.Sabah ya da akşam da farketmez dedi.Ben tok karnına alıyorum,boş mideye ilaç almayı oldum olası sevmem.Bir de genelde aynı zaman diliminde almay çalışıyorum ama eğer unutursam içmeyi ve bir gün akşam aldıysam ertesi gün öğle falan alıyorum :KK1:en az 12 saat geçsin üzerinden diye.ama her gün aynı saatlerde almak daha mantıklı bence,günlük doz olur diye düşünüyorum.Bende herhangi bir yan etkisi olmadı şu ana kadar 20 nisandan beri kullanıyorum.

hanpan
15-05-11, 12:05
migi
benim de gebelik planım var,doktor folibol verdi günde 1 adet.Aç ya da tok farkeder mi dedim,etmez dedi.Sabah ya da akşam da farketmez dedi.Ben tok karnına alıyorum,boş mideye ilaç almayı oldum olası sevmem.Bir de genelde aynı zaman diliminde almay çalışıyorum ama eğer unutursam içmeyi ve bir gün akşam aldıysam ertesi gün öğle falan alıyorum :KK1:en az 12 saat geçsin üzerinden diye.ama her gün aynı saatlerde almak daha mantıklı bence,günlük doz olur diye düşünüyorum.Bende herhangi bir yan etkisi olmadı şu ana kadar 20 nisandan beri kullanıyorum.
Ben de 10 Nisan'dan beri.Çok istiyorum bir bebeğimin olmasını.Umarım hepimiz iyi haberler alırız.

reyyan1984
15-05-11, 19:05
hemşommm bende buldum senii:KK16:

ekintos
15-05-11, 19:05
edanurlu
hemşommm bende buldum senii:KK16:
:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:yakalandım yaaa

duysuyu
16-05-11, 11:05
folidoce kullanıyorum bende. Doktorum verdi..B12 vitamını katlıkı ama eser mıktardaymıs. En ıyısı olarak dusunme..zaten destek olarak aldıgın seyde vitamın. Bu ıhtıyacı yıyebıldıgın yesıllıklerden de karsılayabılırsın. Sadece bebege hazır olabılmesı ıcın ek takvıye yapıyorlar. sonucta hepsı aynı kapıya cıkıyor..

carusu
19-05-11, 17:05
bende kullanıyorum 1 aykadar oldu hamile kalamıyorum polistik over tedavisi oluyorum biryandanda ne işe yarıyoki bu folikasit

soray17
19-05-11, 18:05
carusu
bende kullanıyorum 1 aykadar oldu hamile kalamıyorum polistik over tedavisi oluyorum biryandanda ne işe yarıyoki bu folikasit
Biliyorsunuz hamilelikte bebekte sizden beslendiği için kemik gelişimi, sinirsel gelişimi ve beyin fonksiyonları için folik asit alması şart.Normalde bizim vücudumuzdakiler bize yetiyor hamile iken ekstradan bebek için ihtiyaç oluyor.Sakın ihmal etmeyin derim. Yoksa Nöral Tüp Defekti (yani anomali) olma ihtimali ortaya çıkıyor.Allah korusun!.. Hamilelikten 3 ay önce alınmalı. MUTLAKA...

soray17
PKO yani polikistik over'in folik asitle biralakası yok diye biliyorum arkadaşım. Düzenli yumurtlayamama yada yumurtalıkta yumurtanın oluşup dışarıya atılaması durumu Polikstik Over rahatsızlığı diye biliyorum. Yumurta yumurtalıkta kalınca şekli ve yapısı bozularak folikül haline geliyor.Eğer oradan alınmazsa her ay düzenli adet olmana engel oluyor.Bunun için doktorlar genelde İnsülün ihtiva eden ilaçlar yazıyorlar. Çünki düzenli adet olamamak bu sistemleri bozuyor, onlar adeti bozuyor yani birbirlerini etkiliyorlar. Nacizane bilgilerim böyle.Doktor tavsiyesi ile bir ilaca başlarsan inşallah düzene girer ve hamile kalabilirsin.

kikir
beş buçuk haftalık hamileyim folic plus kullanıyorum doktorum günde 3 kez ve yemek arasında önerdi şimdi o şekilde kullanıyorum hamile kalmadan önce başlamadım folikasit kullanmaya çünkü nezaman hamile kalacağımızı bilemiyoruz bende hamile kalınca başladım oyüzden.