PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben can yakmanin Ne oldugunu Canim yanarken Unuttum.Sayfa : [1] 2

ozlem1688
21-04-2011, 10:11
merhaba, kafam çok karışık konuşmak ve içini dökmeye ihtiyacı olan evli bir kadınım. daha 20 yaşındayım ama yaşadıklarım sanki 40 yaş gibi hissettiriyor bana.

ailem cok karışıktı babam ve annem ben küçükken ayrılmış benim büüyümem bir hayli hareketli geçmişti ama ben hepsine bir sünger çekip çok güzel bir yuvam olacak umuduyla küçük yaşta evlendim. yani bundan 5 ay önce şimdi keske evlenmeseydim diyorum. eşim abimlerin arkadaşıydı o şekilde tanıştık aynı memleketli ve tanış ailelerdeniz. 3 yıl kadar bir birlikteliğimiz oldu askerlik süreci benim okulum derken cok sorunlar yaşadık ama bitmedi. ve apar topar evlendik. sinirlerine hakim olmayan biri hep bana derdi sözümü geçiremezsim kötü olur öyle yaparım böyle yaparım. bende zannederdimki. beni korksun ve öyle davransın diye söylüyor sanırdım. adam yapcaklarını söylüyomuş . evlenmeden önce 1-2 kaç kez dayak yedim ama barışmadan eve göndermedi beni gönderse bitircem biliyo. bitti diyorum üzerime çullanıyor flan . ağzı cok güzel laf yaptığı için beni hep kandırırdı. o zamanlar birlikte değiliz fazla görüşemiyoruz o yüzden sorunlarımız diye ben onun bu sorunları görmezden gelerek hep iiyiye yorarak . evlendim 5 aydır cehennem yaşıyorum. dayak küfür kovma vb. şeyler ve hala beni sevdiğinisöylüyor. dışarı gitmiyor bi arkadaşı yok hayatının ortasına beni almış köle yapmak istiyor beni.cok daraldım bunaldım. çalışıyorum akşamları eve 7,30 da gidiyorum oysa güvenlik. vardiyalı çalışıyor. yok yemek yok yok ütü ya ben çalışıyorum yapabildiğim kadar yapıyorum. o cok güzel yemek yapıyor. kafama kakıyor her şeyi ne kadar aylık alıyosam eline sayıyorum. 20 tl veriyosa nereye ne verdin hesap veriyorum. babamın evinde öyle miydi son 1 sene para sıkıntım yoktu rahattım. onun cebine parasını ben veriyodum düşünün. liseiyi bitirdim üniye gitmeden evlendik babamlarsa beni okuycam diye beklerken şimdi muhasebe okuduğum için o meslekte çalışıyorum. abimin yakında düğünü var sorunlarımı anlatamıyorum rezillik çıkmasın diye zaten küçük yaşta evlenmişim herkesi karşıma alıp ne derim kime giderim.

VAZGECILMEZIM
21-04-2011, 10:35
öncelikle şöyle söylemek istiyorumm kim ne der nasıl insanların yüzüne bakarım diye düşünme . .
başkalarını mutlu etmek istersen sen daima mutsuz olursun öncelikle bunu bil
ailenden destek almadığın sürece bu evlilik düzelmez dahada kötüye gider .anlaşılan eşinin psikolojisi pek iyi değil . . bir uzmandan yardım al desem anlattığın kişi kesinlikle böyle bir şeyi kabul etmezz . . abinin arkadaşı olduğu için belki eşinin dilinden bir nebze olsa anlar . .eşinin yaptıklarından ailenin haberi olmazsa seni sahipsiz zanneder ve gittikçe yaptıklarının dozu artar. .

ozlem1688
21-04-2011, 11:16
evlendikten sonraki büyük kavgamızda şans eseri babam aradı ve ben ağlıyodum. babam geldi her zaman olduğu gibi o muhteşem sözcükleriyle kendine inandırdı. ve suçlu ben oldum. babamda yeni evlendiğiniz neyi paylaşamıyosunuz rezlilliğinizi kimse duymadan kapatın bu konuyu dedi gitti. bana gel götürüyim dedi ağlıyınca gitmedim. dah ayeni evlenmişim 2-3 olmuş kız evi terketmiş. gitmedim. abimler öyle sakince oturup konuşmazlar beni dövdüğünü bilseler. o kadar anlatacak şey varki şaşırıyorum şuan kendime... beni kızdırıyo bi laf sokuy insan ister istemez düşünüyo ve suratı asılıyo vay efendim surat asılamazmış tavır yapamasmışım. sabah arıyo sanki dün hicçbişi olmamış ne bu sogukluk bişi demiyorum.yaşamaya çalışıyorum ne yapım diyorum. yaşatcam ben sni diyo. akşam ya doru dürüst gel eve yada gelme diyo rahat rahat.. akşam evden gitti işe beni o halde sinir krizi gecirttip sonra arıyo nerdesin kim var yanında sanki gitcem. gitcek olsam şimdiye kadar giderdim.niye böyle yapıyosun kaç kez uyardım söylüyorum neden kendine vurdurtuyosun. diyo.artık iitici geliyo bana ailem hakkında atıp tutyo kndi ailesini öne sürüyo tapıcakmışım onlara benimkilerle görüştürmüyo bile. evlenmden önce cıvıl cıvıldım benim bulunduğum ortamda sesisizlik olmazdı şimdi içine kapanmış pısırık biri oldum. o kadar laf söylüyo kovuyo bağırıyo çağırıyo hiç sesimi çıkarmıyourum . biişi demiyorum. konuşturmuyoki zaten...

ipektuncer
21-04-2011, 11:17
Ne rezilliği çıkacak, senin yaşadığın zaten rezilliğin ta kendisi..
Abinlere söylesen yardımcı olurlar mı? Evetse, hemen söyle, hiç durma.
Kararını kesin verdiysen hemen çek git babanın evine.
Eğer kararın kesin değilse, en azından dikkat et, hamile kalma.

ozlem1688
21-04-2011, 11:23
ya eşim rahat durmaz herksin huzurunu kaçırır. olaylar büyür diye korkuyorum. evlenmeden önce beni tehdit ederdi eve gelirim öyle yaparım böyle yaparım. telefonlarını açmıyodum babamı çaldırıp kapatıyodu flan gösdahı veriyodu aklınca. ben gidiyorum diyip gitsem ne der bliyorumki git diyo oma tmm ddigim çok olmuştu bekarken sonrası malüm.. hamile kalmam imkansız diyorum ama belliede olmaz kadınsal sorunlarımda var 2-3 bir adet görüyorum korunma şeklide o korunuyo. zaten ten uyumsuzluğumu var ne ben istemiyorum ilişki var istekli değilim kaçıyorum buda sorun aramızda.ya bende o konuda sorunvar yada yaptığı şeyler söylediği laflardan sonra artık ona yaklaşamıyorum öyle masum bakamyorumdur. bilmiyorum.

HanimKelesimiGetir
21-04-2011, 11:24
Dünde aynı konu vardı evlenmeden dayak yiyenler nasıl olurda müsade edersiniz buna bile bile lades dersiniz olanlara..
Söyle ailene anlat yaşadıklarını nereye kadar çekeceksin ki bunu insan evladı olsa sana el kaldırmaz işkence etmezz ..
Kaç kurtul sende daha çok gençsin be kızım yapma izin verme yaşadıklarına lütfen ..

ozlem1688
21-04-2011, 11:30
düşünüyorum yapabilirmiyim insanların yüzüne nasıl bakarım. şu aileye bak derlerdiye ödüm kopuyo annesi babası ayrılmış babası 2 kez evlenmiş boşanmış. annesi 3 kez evlenmiş bir ailenin çocuğum nasıl kimseye aldırış etmem bunlardan utanıyorum artık yeni tanıştığım insalara ailemin böyle olduğunu bile söylemiyorum ayrılar diyorum sadece, o yüzden sadece kendimi düşünemiyorum.evet bile bile bana şaka gibi geldi devir böylemiş flan bu kadar odunmu diye ama odunmuş. bana söylediği hiç bişey öylesine değilmş. şimdi bişi deyince sen hepsini kabul etmedin mi söylemedimmi diyor.

ozlem1688
21-04-2011, 11:36
bide öyle biridirki gezdirir eder yedirir içirir. ama böyle kötü yanlarıda var insanın canını sıkacak. ikimizdede liderlik özelligi var. kilolarımdan şikayetci bide aslında o kadar fazla kilomda yok 57 kiloyum göbek bölgemde var biraz ama sürekli hakaret ediyor. yemicekisin içmiceksin. sen böyle olursan aldatırım tehdit ediyo sanki benim ise böyle diyen mi adamı umarsamam ve umursamıyorum. gitsin isteğidiği yapsın .

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 11:36
"Ah bebeğim benim. "Bebeğim" dedim diye kızma." Evli bir kadınım" da desen sen daha bir çocuksun. Daha hayatının baharında bir yavrusun. 20 yaşında bunları yaşamak zorunda değilsin.
Seni çok korkutmuş, ama lütfen buna izin verme. Herşeyi hemen bugün ailenle paylaş. Rezillik filan çıkmaz. Çıkarsa da çıkacak hiçbir rezillik senin dayak yemenden işkenceye maruz kalmandan önemli ya da kötü değil. Tazecik çiçeksin sen. Soldurmasın o hayvan seni. Lütfen hemen ailenle paylaş. Onlara ihtiyacın var. Çok toysun, göremiyorsun ama bu hayat seni hiç eder. Hiç olmadan önce bir adım at.

ozlem1688
21-04-2011, 11:43
biz demiştik diyecek insan cok oldugundan. evet herkesi haklı çıkardım güvendiğim dağlara kar yağdı . ailem büyük abim evli ve 2 cocugu var onlarla babam ve ortanca abim kalıyor bende onlarlaydım okula gidip geliyodum aslında o kadar büyütecek sorun yapacak bi sorunum yokmuş şimdi görebiliyorum orda kurtuluyor gibi çıkışım gelinlikle hala aklımda. şimdi nasıl ağlaya ağlaya giderim. okuldan çıktım evlendim çalışma hayatım olmadı babamlarken çalışsaydım bu kadar sorun olmazdı. okuldan öğlen geliyosun sorumlulğun yk şimdi en azından bi işyerine karışı sorumlu oluyosun ne güzel olacaktı şimdi. işte daha gözümü açmadan kondu tepeme. zaten hep dre ben gözünü açmayan biriyle kçük yaşta evelencem ona kendi doğrularımla büyütücem diye hayalleri varmış. aramızda 8 yaş var görünce ne kadar mantıklı ne kadar olgun dersniiz. ama lafta..

egecey
21-04-2011, 11:46
çok gençsin .. bu zamanın kıymetini bil arkadaşım . kim ne der die sakın düşünme yaşamada... senin evinde huzurun yoksaa -o millet dediğin yerine getirebilirmi '''hayır'' yapma güzelim ... eğer gerçekten eşine bazı şeyler bittiyse gerçekten daha fazla beraber aynı ortamda bulunmanınn bi anlamı yok--- ki bi an önce hayatını tekrar yerine oturtmaya bak.... abilerin ve baban sana destekkse... o kadar şanslı sın ki... bunun kıymetini bil...
yada eşinle konuş cesaretin varsaaa- adam akıllı yada üstürüplüü yada abilerine söle. onlar konuşşsunn çünkü senin anne ve abbanın 2-3 kez evlilik yapmış olmalarıyla mı seni suçluyor yada aşşağılıyor.hadi yapamz gidemez gidecek yeri yok diemi düşünüo acaba.. ama senin yapacağın ilk adımm eşinin arakadaşı olan abinle konuş alsınn karşılıklı konuşşsunlar hani birdaha böle şeyler olurlarsaaa . alırıızzz gibi ki korksunnn - oda aaa bunu arkasında ailesi var - deyip çekinmelii onlarrdann .. umarım evliliğin yoluna girer cnmm allah eşini ıslah etsinn .....

kasiope
21-04-2011, 11:48
senin bunları yaşaman elalemin aileye bak babasıda boşanmış kızıda demesinden dahamı iyi allah aşkına. bırak kim ne düşünürse düşünsün ne derse dedin elalem içinmi yaşıyosun canım benim, kendin için yaşa ne elalem için ne kocan için sadece kendin için yaşa. sen şimdiden bu kadar şey yaşamışsın, kocanın ömrünü çürütmesine izin verme,hiç bekleme git abine anlat herşeyi. hatta seni dövdüğü bir gün git anlat ve karakola gidip şikayetçi olki sana dokunamasın bi daha, çünkü şikayetçi olduktan sonra hem senin ciddiyetliğini anlar hemde birdaha dövecek olursa ceza yer bunuda bilir mutlaka. ne duruyosun canım neden tereddüt ediyosun senin içinde sevgide kalmamıştırki hem böyle bi adam sevilemezki canım benim. hayatını mahvetmesine izin verme. sende hayatını mahvetme.

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 11:50
biz demiştik diyecek insan cok oldugundan. evet herkesi haklı çıkardım güvendiğim dağlara kar yağdı . ailem büyük abim evli ve 2 cocugu var onlarla babam ve ortanca abim kalıyor bende onlarlaydım okula gidip geliyodum aslında o kadar büyütecek sorun yapacak bi sorunum yokmuş şimdi görebiliyorum orda kurtuluyor gibi çıkışım gelinlikle hala aklımda. şimdi nasıl ağlaya ağlaya giderim. okuldan çıktım evlendim çalışma hayatım olmadı babamlarken çalışsaydım bu kadar sorun olmazdı. okuldan öğlen geliyosun sorumlulğun yk şimdi en azından bi işyerine karışı sorumlu oluyosun ne güzel olacaktı şimdi. işte daha gözümü açmadan kondu tepeme. zaten hep dre ben gözünü açmayan biriyle kçük yaşta evelencem ona kendi doğrularımla büyütücem diye hayalleri varmış. aramızda 8 yaş var görünce ne kadar mantıklı ne kadar olgun dersniiz. ama lafta..

Sadece biraz cesaret lazım. Yaşadığın şey hiçbir zaman iyiye gitmeyecek, her gün kötüye gidecek. Sana uzak zaman gibi geliyor ama stresten gözlerinin altnın çökeceği, saçlarının beyazlayacağı, her tür hastalığa açık bir bünye ile hastaneye bile giderken kocana hesap vermek zorunda kalacağın günler uzakta değil. Lütfen soldurma kendini, hadi al telefonu eline ara babanı. LÜTFEN.

ozlem1688
21-04-2011, 11:54
o zaman daha çok tepki verir onlar gittiginde sen beni rezil ettin öyle yaptın böyl e yaptın babam gledi o kadar konuştu bizimle yapmayın etmeyin. gel dedi babam gitmedim sonunu düşünerek sonrası babam gider gitmez laflar saymaya başladı oda çözüm değil benim kuracağım hayatı belirlemem gerekiyo. babamlar ya artık çalışmıcaksın evde oturcaksın gbii şeylerle beni daha çok bunaltılarsa diye korkuyorum.temmuzda abimin dügünü var o evlensin babamıda alıp ayrı eve geçme gibi bi düşüncem var ne kadar yapabiliriz bilmiorum ama.

ozlem1688
21-04-2011, 11:58
Sadece biraz cesaret lazım. Yaşadığın şey hiçbir zaman iyiye gitmeyecek, her gün kötüye gidecek. Sana uzak zaman gibi geliyor ama stresten gözlerinin altnın çökeceği, saçlarının beyazlayacağı, her tür hastalığa açık bir bünye ile hastaneye bile giderken kocana hesap vermek zorunda kalacağın günler uzakta değil. Lütfen soldurma kendini, hadi al telefonu eline ara babanı. LÜTFEN.

ya bunu yapamamıyorum dün akşam o gitti kafamı duvarlara vura vura şiş kafamın içi saçlarımı o kadar çemisimki dokununca kopuyo o haldeyken bile ararmamışım şmdi söyle nasıl arım. beni tutan ne bilimyorum..

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 11:59
o zaman daha çok tepki verir onlar gittiginde sen beni rezil ettin öyle yaptın böyl e yaptın babam gledi o kadar konuştu bizimle yapmayın etmeyin. gel dedi babam gitmedim sonunu düşünerek sonrası babam gider gitmez laflar saymaya başladı oda çözüm değil benim kuracağım hayatı belirlemem gerekiyo. babamlar ya artık çalışmıcaksın evde oturcaksın gbii şeylerle beni daha çok bunaltılarsa diye korkuyorum.temmuzda abimin dügünü var o evlensin babamıda alıp ayrı eve geçme gibi bi düşüncem var ne kadar yapabiliriz bilmiorum ama.

Babanın seni çalışma diye bunaltması şiddet görmekten daha mı kötü? Al valizini git ne olur. Sen insnalıktan çıkmadan git. İşin var, çocuğun yok. Bakarsın kendine. Abinin evlenmesine birkaç ay kalmış. O birkaç ay idare edin evli abinin evinde, sonra babanla ayrı eve çıkarsın. Anlıyorum abban seni sıkcaka diye korkuyorsun ama baban da dövecek değil ya. Zamanla kendi hayatını da kurarsın. Bir tek gün bile dayak yemektense o birkaç ayı babanın baskısı altında geçir, baskı yapacaksa bile. Hem ya Temmuz'a kada rhamile kalırsan? Korunmuyorsun da. Onun korunmasına nasıl güvenirsin? Prezervatif delik çıkarsa ya? Prezervatif kullanmıyorsa zaten her an hamile kalabilirsin. Geri çekmede hamile kalma riski %50. Çocuğun olursa hiç ayrılamazsın. Geç kalmadan çek git. LÜTFEN.

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 12:05
ya bunu yapamamıyorum dün akşam o gitti kafamı duvarlara vura vura şiş kafamın içi saçlarımı o kadar çemisimki dokununca kopuyo o haldeyken bile ararmamışım şmdi söyle nasıl arım. beni tutan ne bilimyorum..

Ya sen anlattıkça ben burada çıldırıyorum. Anlattığın şeyin senin değil de bir başkasının başına geldiğini düşün. Ne dersin? Senin yaşadığın şey sindirilmek. Uzun uzun anlatıp konu dışına çıkmak istemiyorum ama bunun psikolojide yeri var. O seni değersizleştirdikçe sen de kendine güvenini kaybediyorsun. Daha şimdiden böyle, yıllar geçince ne olacak? Aynaya bak şimdi. O güzellik solmasın. Yemin ediyorum gelip alabileceğim bir yerd eolsan gelip alıp babana ben elimle götüreceğim. "KAFAM ŞİŞ DUVARA VURULMAKTAN" demek ne demek? Evcil hayvanlara bile tekme atanları zabıtaya şikayet ediyor artık insanlar bu çağda. Resmen ağlıyorum şu anda yaaa. LAnet olsun bu insanlara da, bunları böyle yetiştirenlere de, böyle insanları bağrında yaşatan topluma da.

ozlem1688
21-04-2011, 12:06
benim biran önce biriyle konuşmam lazım. yengemle konuşuyum .çok dik başlıydım cok herkes önüme dururken çektim gittim. ya nasıl hissettiğimi anlatamam inan. ama böyle gitmez. işyerindeki bi abla vvar konuşuyrz onunla zaman zaman tabi herşeyi anlatmıyorum tartışıyoruz flan gibisine oda diyorki bak her evlilikte olur. 1-2 geçsin zaman geçtiktçe alışcaksınız.diyor. bende öfkeyle hakeret değil dogru yerde hareket etmeye çalışıyorum çünkü ben eşimi tanıyan birine bunları anlattığımda yapmaz olmaz derler çünkü o dışarda başka ortamlarda şakalar yapar benimle öyle bi ilgilenir yani bildigin göz boyama bende hiç kintutmadınığım için bana yapılan kötülükleri söylenen sözleri unuttuğum için hep inanırım bak düzlmiş derim... ama boş.

hulyabaskurt
21-04-2011, 12:11
sen en basından yakmıssın kendını ne varda döven bır sevgili ile evlenırsınkı en kızdıgım sey budur benm sevgilim bırak dövmeyı bır kez el kaldırsın bana basarım giderim ne bu ya kız mılletı alısmıs ıyıce kendını ezdırmeye bence bosan gitsin ne cekıyorsun cefayı kı

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 12:13
benim biran önce biriyle konuşmam lazım. yengemle konuşuyum .çok dik başlıydım cok herkes önüme dururken çektim gittim. ya nasıl hissettiğimi anlatamam inan. ama böyle gitmez. işyerindeki bi abla vvar konuşuyrz onunla zaman zaman tabi herşeyi anlatmıyorum tartışıyoruz flan gibisine oda diyorki bak her evlilikte olur. 1-2 geçsin zaman geçtiktçe alışcaksınız.diyor. bende öfkeyle hakeret değil dogru yerde hareket etmeye çalışıyorum çünkü ben eşimi tanıyan birine bunları anlattığımda yapmaz olmaz derler çünkü o dışarda başka ortamlarda şakalar yapar benimle öyle bi ilgilenir yani bildigin göz boyama bende hiç kintutmadınığım için bana yapılan kötülükleri söylenen sözleri unuttuğum için hep inanırım bak düzlmiş derim... ama boş.

İşyeirndeki abla nereden bilsin senin şiddet gördüğünü. "Tartışıyoruz" deseydin ben de sana "Evliliğin ilk zamanalrı normal bunlar" derdim. Sen hiç gazete okumuyor musun?Kadınlar böyle böyle ölüme gidiyor. Yengenle konuş madem onunla rahat konuşacaksın. Ama hiçbirşeyi gizleme. Dayak yediğini bilsinler mutlaka.
Çok toysun, çok safsın. Kimse düzelmez. Şiddet başğımlıları asla vazgeçmez. Ömrün bitmeden sen bitmeden birşeyler yap.

ozlem1688
21-04-2011, 12:20
her şey için sagolun en azından şuanda sadece ben bilmiyorum... akşama ne bkliyo beni diye düşünüyorum. giderken yarın akşam kadın bulmak istiyorum bu evdee diye diye gidiyodu. ben dövmüyorum sen dövdürüyosun kendiniii... yapma yapmıyım. söyleme söylemiyim. sürekli lafla öldürür insanı. aradı sabah. akşama insan olmadıysan gelme dedi. cebimde 10 krş yok ne yapım. elimden tüm parayı alıyor. diyorum ben iyi değilim evlenmeden öncede demiştim psikiyatriye gidicem göndermedi. biliyo ben biriyle konssam gözüm açılsa gidicm. o yüzden evlenmeden öncede şimdide göndermiyo..

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 12:34
her şey için sagolun en azından şuanda sadece ben bilmiyorum... akşama ne bkliyo beni diye düşünüyorum. giderken yarın akşam kadın bulmak istiyorum bu evdee diye diye gidiyodu. ben dövmüyorum sen dövdürüyosun kendiniii... yapma yapmıyım. söyleme söylemiyim. sürekli lafla öldürür insanı. aradı sabah. akşama insan olmadıysan gelme dedi. cebimde 10 krş yok ne yapım. elimden tüm parayı alıyor. diyorum ben iyi değilim evlenmeden öncede demiştim psikiyatriye gidicem göndermedi. biliyo ben biriyle konssam gözüm açılsa gidicm. o yüzden evlenmeden öncede şimdide göndermiyo..

Yazık sana güzel çocuk. Keşke akşama o herifin evine değil de abine gitme cesaretin olsa.

ameliepoulain
21-04-2011, 12:45
olanlar senin rezilliğin değil, ki olsa bile sırf el alem ne der diye hayatını mı yakıcaksın! yapma bunu, ailene anlat, abilerinle konuş..şu anda düşünüyorum da bunlara benim kız kardeşim maruz kalsaydı , düşünmek istemiyorum, delirirdim..o adamı dünyaya geldiği güne lanet ettirirdim allahım büyük konuşmayayım....lütfen yol yakınken dön geri, önünde kocaman pırıl pırıl bi gelecek var......

ipektuncer
21-04-2011, 12:57
benim biran önce biriyle konuşmam lazım. yengemle konuşuyum .çok dik başlıydım cok herkes önüme dururken çektim gittim. ya nasıl hissettiğimi anlatamam inan. ama böyle gitmez. işyerindeki bi abla vvar konuşuyrz onunla zaman zaman tabi herşeyi anlatmıyorum tartışıyoruz flan gibisine oda diyorki bak her evlilikte olur. 1-2 geçsin zaman geçtiktçe alışcaksınız.diyor. bende öfkeyle hakeret değil dogru yerde hareket etmeye çalışıyorum çünkü ben eşimi tanıyan birine bunları anlattığımda yapmaz olmaz derler çünkü o dışarda başka ortamlarda şakalar yapar benimle öyle bi ilgilenir yani bildigin göz boyama bende hiç kintutmadınığım için bana yapılan kötülükleri söylenen sözleri unuttuğum için hep inanırım bak düzlmiş derim... ama boş.

İşe yarayacaksa eşinle son bir defa konuş.
Bir daha bana el kaldırırsan, bu evlilik sona erer de.
Son bir şans ver, eğer kararında net değilsen.
Ama ben açıkçası şiddete bir kez başvuran insanın kolayca düzeleceğine asla inanmıyorum.

ozlem1688
21-04-2011, 12:59
erkekler bir hiç bir köpek insanın sadece ailesindeki erkekler önemmli olmalı dışardan biri asla olmamıyormuş yaşadım gördüm. lanet ediyorum zehir zıkkım ediyorum herşeyi. bir erkek asla ve asla hiçbişeyden önemli değil ben onun için okulumdan ggleceğimden vazgeçtim. şmidi söylüyrum böyle ben sana gitme demedim diyor. gidersen biter dedim diyo sen tercih yaptın diyor. yüzsüz..

ALLAHIM KİMSENİN BAŞINA VERMESİN. ama kader o kadar başımdan iş geçti önümde bir sürü olay oldu nasıl olurda aynı hataya düşerim diyorum ama bilemesdimki bunun böyle olucağını budar köpekleşeceğini çözeriz sandım. hallolur sevgimiz yeter dedim. yetmiyo durumumz iyi allaha şükür amaa huzurumuz yko.

ipektuncer
21-04-2011, 13:02
erkekler bir hiç bir köpek insanın sadece ailesindeki erkekler önemmli olmalı dışardan biri asla olmamıyormuş yaşadım gördüm. lanet ediyorum zehir zıkkım ediyorum herşeyi. bir erkek asla ve asla hiçbişeyden önemli değil ben onun için okulumdan ggleceğimden vazgeçtim. şmidi söylüyrum böyle ben sana gitme demedim diyor. gidersen biter dedim diyo sen tercih yaptın diyor. yüzsüz..

ALLAHIM KİMSENİN BAŞINA VERMESİN. ama kader o kadar başımdan iş geçti önümde bir sürü olay oldu nasıl olurda aynı hataya düşerim diyorum ama bilemesdimki bunun böyle olucağını budar köpekleşeceğini çözeriz sandım. hallolur sevgimiz yeter dedim. yetmiyo durumumz iyi allaha şükür amaa huzurumuz yko.

Kader deyip geçecek, dayağa eziyete katlanacak kadar kısa değil hayat..
Daha yolun çok başındasın, yaşın kaç ki..
Çocuğun da yok, çek kurtar kendini.
Eğitimini tamamla, sonra yeniden bir evlilik yaparsın, acele etme.
Aklın yolu bir, yapman gereken bu.
Ama yapar mısın bilmiyorum.

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 13:07
Kader deyip geçecek, dayağa eziyete katlanacak kadar kısa değil hayat..
Daha yolun çok başındasın, yaşın kaç ki..
Çocuğun da yok, çek kurtar kendini.
Eğitimini tamamla, sonra yeniden bir evlilik yaparsın, acele etme.
Aklın yolu bir, yapman gereken bu.
Ama yapar mısın bilmiyorum.

Bazen burada okuyunca böyle şeyleri, alıp dakucaklayasım geliyor bu küçücük kızları ama evet burası sana bir dünya ve ancak dil dökebiliyoruz. Senin de mesajının sonunda bu duyguyu hissettim. Sanki alıp da çıakrmak istiyorsun ama imkansız olduğu için kararı umutsuzca kendisine bırakıyorsun gibi.

HanimKelesimiGetir
21-04-2011, 13:19
Bazen burada okuyunca böyle şeyleri, alıp dakucaklayasım geliyor bu küçücük kızları ama evet burası sana bir dünya ve ancak dil dökebiliyoruz. Senin de mesajının sonunda bu duyguyu hissettim. Sanki alıp da çıakrmak istiyorsun ama imkansız olduğu için kararı umutsuzca kendisine bırakıyorsun gibi.


Ah arkadaşım okuyunca içim sızlıyor biliyormusun kahroluyorum bu örnekleri kızımada anlatıyorum yanımda olduğu zamanlarda örneklerde veriyorum yanlış insanlarla yapılan evliliklerin hayatları nasıl değiştirdiğini anlatmaya çalışıyorum..Kızımda çok üzülüyor duyunca oda 22 yaşında nasıl yaparlar böyle birşeyi diyor...Bizler ne desek boş aslında kararı yine verecek olan kendisi umarım aklını başına toplarda terk eder kocasını...

asude_bahar
21-04-2011, 13:19
Bazen burada okuyunca böyle şeyleri, alıp dakucaklayasım geliyor bu küçücük kızları ama evet burası sana bir dünya ve ancak dil dökebiliyoruz. Senin de mesajının sonunda bu duyguyu hissettim. Sanki alıp da çıakrmak istiyorsun ama imkansız olduğu için kararı umutsuzca kendisine bırakıyorsun gibi.

aynen..

şöyle benim kardeşim olsa bu kızcağız, tutsam elinden çeksem alsam o hayattan.. off ooof

butterflys73
21-04-2011, 13:42
okuduklarımın gerçek olmamasını ne kadar çok isterdim ...iş yerindeyim tepki veremiyorum ama içimde fırtınalar kopuyor :(
aklını başına topla, o koca müsveddesi ş......in dayağını yiyeceğine git babanın evine, babanın sana sahip çıkacağına inanıyorum , kaldı ki baskı da yapsa dövse de sövse de babadır o yaa....yapma lütfen o psikopata daha fazla boyun eğme, gençliğine yazık.....
ne kadar korunacaksın yarın öbür gün hamile kalıp bir de çocuk vereceksin, o çocuğun geleceği ne olur ....
elalem ne derse desin sen bu dünyaya kendin için geldin , kendin için yaşayacaksın ....
hadi bırak inadı da kurtar kendini bu karanlıktan

ozlem1688
21-04-2011, 13:42
BENİM yerimde başkası olsa ve ben yakını olsam alırdım başkasına cesaretim var ama ben o köpekle karşı karşıya kaldığım için korkuyorum.. ama böyle gitmez bi cıkar yolu bulmam gerktiğini biliyorum.yaşananlar zor anlatması zor siz ve benim için dövmek el kaldırmak karşısında olayı bilmek istemiyosunuz dime . aynen benim için önemli olan o. bunu yapacak sebep olamaz. ama erkekler sen ne yptında yaptı olayına giriyorlar.

Susuz
21-04-2011, 13:45
Canım öncelikle çok geçmiş olsaun ....Sana tek tavsiyem,sen sen ol kararın ne olursa olsun sakın hemen çocuk yapma....

butterflys73
21-04-2011, 13:48
BENİM yerimde başkası olsa ve ben yakını olsam alırdım başkasına cesaretim var ama ben o köpekle karşı karşıya kaldığım için korkuyorum.. ama böyle gitmez bi cıkar yolu bulmam gerktiğini biliyorum.yaşananlar zor anlatması zor siz ve benim için dövmek el kaldırmak karşısında olayı bilmek istemiyosunuz dime . aynen benim için önemli olan o. bunu yapacak sebep olamaz. ama erkekler sen ne yptında yaptı olayına giriyorlar.

ailenin sen ne yaptın da dövdü demesinden mi korkuyorsun ? desinler cevap vermek istemiyorsan verme , sen onların parçasısın kıyamazlar sana, ne kadar kızsalar da korurlar kollarlar seni

ozlem1688
21-04-2011, 13:49
benim nasıl büyüdgüm ortada şuanda neler yaşadığmda . ben daha çocugum bide o sorumlulugu kaldıramam. diyorum işi bırakım evde oturum hem istediklerinide yaparım şimdi çalışıyorum yorgunum. yeştiremiyorum hiçbişeyi.o zaman da sosyal hayatım bitiyo ölüyo o zamanda başka sorunlar çıkıcak benden gelir kesilincede onu kafaya takacak. bugün iyi hissetmiyorum kendimi dün gece o kadar sorun yaşadık yinede kalktım geldim işyerim o kadar yogun değil. arasam hatayım dsem kimse sormaz bişi yani. ama onu suratını görmektense işe gelir oturur oturur giderim akşam 7,30 evde oulluycam yemek falan saat 8 bir saat katlancam 9 da işe gidecek.. diyerek işe geldim bugünn...

TaDukHePa
21-04-2011, 13:50
Canım daha çok küçüksün, zararın neresinden dönsen kardır. Bu adamdan o asabi olduğu için değil, sen sustuğun için dayak yiyorsun. Bir daha döverse git karakola şikayetçi ol, sen söyleyemedin madem, polisler söylesin seninkilere. O ne der bu ne der diye de düşünme. Tamam mı güzelim?

butterflys73
21-04-2011, 13:52
evlenmekle yapmışsın zaten bi hata da bari işi bırakıp hepten hayatını mahvetme , şu an senin tek sığınağın o iş unutma..... işi bıraktığın anda çektiğin çile iki katına çıkacak , maddi sıkıntı çekmeye başlarsanız dayak için bir bahane daha bulacak.....
seninle mücadele edemiyecem ama hiç değilse işini bırakma olur mu

ozlem1688
21-04-2011, 13:53
ailenin sen ne yaptın da dövdü demesinden mi korkuyorsun ? desinler cevap vermek istemiyorsan verme , sen onların parçasısın kıyamazlar sana, ne kadar kızsalar da korurlar kollarlar seni

evet öyle babam hiç kiyamaz bana o yüzden bu dkadar dik başlı oldum. hep izin verdi her hatamı olur dedi. bıraktı rhat rahat gezdim tozdum abimlere bilehesap vermedim babam biliyo der geçerdim. evlencem dediğimde abimler sen çıkardın tepemize evlencem diyor olayları olmuştu şimdi babam bunuda hata der sararmı diye düşünmüyorm . sarar babamdan kıskanıyor bni kocam dedigim adam babama gitmeimi yasakladı ben gzli gittim öğrendi sonra nler yaşadık nerler biliyounuz zaten sonra iki haftada bir ... belki kendi götürürse... yanlız göndermiyo bizimkilere konuşcağımdanmı korkuyo bilmiyorum hep geliyo. 30 dk oturuyoruz yangından mal kaçırır gibi kaçıyoruz. ama onunkilerde yatıyoruz 2 gün kalıyoruz tabi bana dokunduğu için bunlar suratım asılıyo sonra vayy efendimaileme surat yaptın vayyy efendim sen gelinsin öylein böylesin...

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 13:54
Peki seni inandırabildi mi "sen yaptın da o yaptı"ya senin deyiminle. Yani sen inanıyor musun herhangi bir davranışınla dayağı hakettiğine? Ya da içinde hiç soru işareti oldu mu bu konuda "acaba haklı mı?" diye?

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 14:01
İnsanlar böyle böyle katil oluyor demek ki. Sen anlattıkça elime baltayı alıp kafasını koparmak istiyorum. Sen nasıl sabrediyorsun. Madem bu kadar sarıp sarmalayan bir baban var. Bak o d a el kızının yanındaymış. Al babacığını, kurun bir hayat. Onun emekli maaşı da vardır. Sen de çalışırsın. Daha çok gençsin mutlaka sana hakettiğin değeri veren biri de çıkar karşına. Ben evlendiğimde 29 yaşındaydım, düşün. Çok uzun zaman var daha önünde. İşkenceyle geçmez hayat. Ortalama bir ömür yaşasan 70 yaşına kadar. Önünde 50 yıl var, toplam 52 X 50 = 2600 hafta. Ortalama 3 haftada bir dayak yesen 650 kez eder. Ha diyeceksin ki "adam olur elbette 70 yaşında hala dövüyor olmaz". Belki ama o adama olana kadar sen nine olacaksın, üstelikde çocukları şiddet içinde büyümüş ve psikolojileri alt üst olmuş bir nine.

benaysequl
21-04-2011, 14:04
canım o biraz seni sahipsizsin diye düşünüyo galiba ... bence hemen bir büyüğüne konuyu aç arkası kolay gelir .. kendi başına bu işin içinden çıkman çok zor bi , tanem .. olaylar daha büyür diye korkma işin içinde şiddet olunca boyut sen istemesende büyüyebilir.. bu kişi baban olmasada ablan olurr yengen olur onlar daha yumuşatarak anlatırlar abine ya da babana.. korkma canım çok küçüksün tek başına halledebilmen zor gözüküyo rabbim yar ve yardımcın olsunn....

ozlem1688
21-04-2011, 14:05
diyoki ne istersen yapıyorum yemegini yapıyorum gezilim geziyoruz. senden zayıflamanı istiyorum yiyosun. sabah eve geliyorum yemek yok (sabah kavaltı yapılır diyorum) ben akşam işten geliysun yemegini yapıyorum bunumu hak ediyorum.sana onu yapıyorum bunu yapıyorum sen neyaptın benim için memlekete gitmek istyomuş benim yüzümden gidemiyomuş daha anasının babasının kapısından girebilecek gibi görmüyomuş beni. hafta sonu ablasıgile gittik orda bi tartışma oldu herks için döktü ablasigil flan o evdeken hep bana kızardı kimbilir ne laf soktunki bizimkilere aramıyorlar sormuyolar gelmiyor bize diye yapmadığını bırakmadı bana. biz gittik meger beni kardeşlerinden kıskanıyolarmış evlendiktn sonra aramamaya başlamış en son bensiz bir araya geldiğinde eşim bi gün tatilim var oda burlarda geçti demiş alınmışlar flan. ağladılar felan. yani benimle ilgili hiç bişi yok. tabi orda dayılandı ben 1 karıyı bırak 100 karı gelse gitse ailemi değişirmiyim flan ben karı sözüne gitcek adammıyım beni yerle bir ediyo farkında değil özlem bana laf geçirebilecek insanmı ben onu lise kapısından aldım eve kadın yaptım onu mazur görün sanki ben ibşi yaptım. saçma saçma şeyler o o gece orda doldu patlaması dün akşam olldu benle ilgisi yok ordan geldigindenberi suratı düşük dün akşamda memlekete gitme konusunu gçice düşünmüyorumseninle dedi dedidm duyduğun gibi benimle kimsenin sorunu yok herkesin seninlemiş dedim. başladı konuşmaya gördüm orda ablasıgil flan hepsi ev hanımı eşleridebenimle muhappet ediyorlar bişiler soruyolar işle ilgili flan yemek hazırlanıyodu enişte konuşuyo bölmek istemdim vayy efendimherkes koşuşturuyomuş ben yayılmış oturuyomuşum 2 gündür onamış suratı ben hiçbişi hak etmiyomuşum ona hiç bişi veremiyomuşum.benim için uykusuz kalıyomuş istediklerimi yapmak için (görseniz bişide istemiyorum istesemde ilkönce zayıfla sonra istediği alıcam söz)diyor.güvenlik geceleri sogukta nöbet tutuyomuş işi onun ben mişim sebebi. böyle şeyler söyleyince insan suçlu hissettiriyo.

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 14:12
diyoki ne istersen yapıyorum yemegini yapıyorum gezilim geziyoruz. senden zayıflamanı istiyorum yiyosun. sabah eve geliyorum yemek yok (sabah kavaltı yapılır diyorum) ben akşam işten geliysun yemegini yapıyorum bunumu hak ediyorum.sana onu yapıyorum bunu yapıyorum sen neyaptın benim için memlekete gitmek istyomuş benim yüzümden gidemiyomuş daha anasının babasının kapısından girebilecek gibi görmüyomuş beni. hafta sonu ablasıgile gittik orda bi tartışma oldu herks için döktü ablasigil flan o evdeken hep bana kızardı kimbilir ne laf soktunki bizimkilere aramıyorlar sormuyolar gelmiyor bize diye yapmadığını bırakmadı bana. biz gittik meger beni kardeşlerinden kıskanıyolarmış evlendiktn sonra aramamaya başlamış en son bensiz bir araya geldiğinde eşim bi gün tatilim var oda burlarda geçti demiş alınmışlar flan. ağladılar felan. yani benimle ilgili hiç bişi yok. tabi orda dayılandı ben 1 karıyı bırak 100 karı gelse gitse ailemi değişirmiyim flan ben karı sözüne gitcek adammıyım beni yerle bir ediyo farkında değil özlem bana laf geçirebilecek insanmı ben onu lise kapısından aldım eve kadın yaptım onu mazur görün sanki ben ibşi yaptım. saçma saçma şeyler o o gece orda doldu patlaması dün akşam olldu benle ilgisi yok ordan geldigindenberi suratı düşük dün akşamda memlekete gitme konusunu gçice düşünmüyorumseninle dedi dedidm duyduğun gibi benimle kimsenin sorunu yok herkesin seninlemiş dedim. başladı konuşmaya gördüm orda ablasıgil flan hepsi ev hanımı eşleridebenimle muhappet ediyorlar bişiler soruyolar işle ilgili flan yemek hazırlanıyodu enişte konuşuyo bölmek istemdim vayy efendimherkes koşuşturuyomuş ben yayılmış oturuyomuşum 2 gündür onamış suratı ben hiçbişi hak etmiyomuşum ona hiç bişi veremiyomuşum.benim için uykusuz kalıyomuş istediklerimi yapmak için (görseniz bişide istemiyorum istesemde ilkönce zayıfla sonra istediği alıcam söz)diyor.güvenlik geceleri sogukta nöbet tutuyomuş işi onun ben mişim sebebi. böyle şeyler söyleyince insan suçlu hissettiriyo.

Tipik dayakçı adam sözleri, tavırları. Kendi ezikliğini sana yüklüyor. Pislik.

nora1983
21-04-2011, 14:27
arkadasım cok ozur dılerım ama
esın tam anlamıyla bır pıslıkmıs ...
alalh onu bıldıgı gıbı yapsın.
kendı kucuk dunyasında kucuk oyunların hesapların pesınde gıden,
kısılıksız, insan müsvettesi....

evet agır oldu ozurumde yok bu sefer..
esın ınsan bıle olamaz benım gozumde...

ne dıye dayanırsın anlamam...

mor catı var kadın sıgınma evlerı var babanın evı yoksa bıle..

yapmayın bunu kendınıze lutfen ...

sen ınsan degılmısın ya
nereye kadar dayanacaksın
ıyı sabırlısında vallahh
allah beterınden korusun derler ya hanı..

allah senı bu adamdan kurtarsın arkadasım.. tez zamanda....

buarada dıger yorumları okuyamadım bıle kanım dondu bazı satırlarda....:50:

GökyüzündeDans
21-04-2011, 14:27
Bu katlanılır çile değil ömür törpüsü olmuş adam Özlem bununla bir dakika bile geçmez etraftan duycağın laflar her gün yediğin dayaktan küfürden daha mı iyi ? yazık geçliğine boşan gitsin elle tutulur yanı yok kocanın haa dersenki yemeğimi yapıyor 2 akşamından feragat et uyuma yemeklerini yap hazırla bakalım başka söyleyecek lafı kalıyormu

benaysequl
21-04-2011, 14:28
canım önce sakin ol bana onu dedi bunu dedi diye sürekli düşünüp kendini daha fazla üzme ... bu işin çözümü ya bi aile terapisti ki kabul etmez büyük ihtimalle ya da aile büyüklerin yengene aç konuyu hemen karşılarına alıp konuşsunlar ... kendine hakim olmayı öğrenmesi gerekiyo . kendi ailesi tarafındanda dolduruluyo olabilir ... sen konuş ailenle bi konuşssunlar belki çare olur ...

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 14:35
Sadece bu mesajlaşmayı hakime götürsen tek celsede boşar seni; biliyorsun değil mi?

nora1983
21-04-2011, 14:36
saka mı bu yaaa
nasıl bır ahlak anlayısınız var anlayamadım
ınsan olan esıne boyle laflar etmez

ben dun esım bana telefon actıgında nasılsın demedıgı ıcın kavga ettım acelesı var dıye hemen soru sorup kapatacak dıye nasılsın dememıs!
dıyecek kardesım ben babasının oglu degılım karısıyım esıyım bılecek!

yapma kızım sen kendıne yazık ya

GökyüzündeDans
21-04-2011, 14:37
Sözün bittiği yer pes

Kalbimiz
21-04-2011, 14:43
Sok oldum esinle son konusmalarinizi okuyunca :53:

Sevgiyi birak aranizda saygida kalmamis :26:

Ne bu erkekler boyle kendinilerini ne saniyolar ya sinirim bozuldu ya aptal tam aptalmis :47:

Hepsi boyle gercekten ah ahhhhhhhhhhh :31:

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 14:46
Sok oldum esinle son konusmalarinizi okuyunca :53:

Sevgiyi birak aranizda saygida kalmamis :26:

Ne bu erkekler boyle kendinilerini ne saniyolar ya sinirim bozuldu ya aptal tam aptalmis :47:

Hepsi boyle gercekten ah ahhhhhhhhhhh Zamani geri alma sansimiz olsa keske :31:

Hayır hepsi böyle değil. Böylelerine mahkum değiliz, biz kadınlar buna katlanmak zorunda değiliz. Arkadaşın önünde koca bir hayat var. Ve böyle psikopat olmayan normal biri ile hayatını birleştirmemesi için hiçbir neden yok. İyi insanlar da var ve Özlem o iyi insanlardan birini hakediyor, bu hayvanı değil.

egemn
21-04-2011, 14:48
madem yaptın bir hata,millet ne der korkusuyla bi hata daha yapıp devam etme,kurtar kendini nolursun:50:

ozlem1688
21-04-2011, 14:50
Sagolun hepiniz gerçkten en azından boşaldım birilerine anlatmak insanın rahattlatıyor. bende böyle düşüncelerde biriydim her kötü nün karşıısında abimle yengem kavga ederdim abimi evden kovardım ama gel işimdi gr halimi...

Kalbimiz
21-04-2011, 14:53
Hayır hepsi böyle değil. Böylelerine mahkum değiliz, biz kadınlar buna katlanmak zorunda değiliz. Arkadaşın önünde koca bir hayat var. Ve böyle psikopat olmayan normal biri ile hayatını birleştirmemesi için hiçbir neden yok. İyi insanlar da var ve Özlem o iyi insanlardan birini hakediyor, bu hayvanı değil.

Yanlis anlasilmasin canim ben ceksin demiyorum, sadece benim simdiye kadar tanidigim (cevremdeki bi cok evlilik) erkeklerin geneli boyle, kendilerini kaf daginda saniyolar. Hos bisey degil tabiki ve boyle kisiliksiz erkekleri cekmekde hos degil. Kendi hayati kendi karari ozlemin. Ama insanin basina gelmeyincede anlamaz sanirim, ha deyince evliligi bitiremiyo insan

Joker
21-04-2011, 14:53
eğer sewgiliykende böyle dawranıyorsa bende değişmicegni düşünüyorum .keşke değişsse hiç bunlar yaşanmasa.çocugun yok hamile değilsin işin var yaşın çok genç..bunlar senin için büyük avantaj..rezillikten korkuyorsn ama bence abinin evlenmesini bekleme 3 ay var daha..ne kadar erken çizersen yolunu o kadar iyi olur diye düşünüyorum.allah yardım etsin,hakkınızda hayırlısı olsun inş cnm..

HanimKelesimiGetir
21-04-2011, 14:54
Yazıklar olsun pes diyorum şu konuşma bile boşanma sebenin senin biliyormusun..

Artık kadına yönelik küfürlerde bile mahkeme boşanma kararı veriyor ..

benaysequl
21-04-2011, 14:54
canım halinde bişey yokki..herkesin başına gelebilir bu durum.. önemli olan hayırlısıyla çözüme ulaşabilmen .. onu sözlerine takılıp kalma çözüme odaklan ailene aç konuyu

yercekimlikaranfil
21-04-2011, 14:56
Senin için dua edeceğim umarım yaşadığının vahşet olduğunu bir an önce görmen ve o arada hamile kalmaman için. Artık elimden başka birşey gelmiyor.

Sorcha
21-04-2011, 15:03
Annen 3 kere evlenmiş, baban 2 kere evlenip boşanmış.
Anladığım kadarıyla.
Ben senden bir yaş büyüğüm.
Ve benim de annem babam ayrı.
Annem de, babam da 2 kere evlenip boşandılar.
Ve şuan babam sürekli sevgili değiştiriyor.
Bazen uzaklaşıp kurtulmak istiyorum.
Ama bunun için hiç evlenmeyi düşünmedim.
Yani, kusura bakma ama, sen annenle babanın yaptığı hatalardan ders alıp,okuyup iş güç sahibi olacağına, kalkıp kendini evlilik yollarına mı attın bu yaşında? Ki evlilikten önce dayak da yemişsin, hiç mi görmedi gözün?
Millete ne derim diyorsun.
Seninle aynı durumdayız aile konusunda. İnan bana, hayatımda hiçbir zaman milleti umursamadım. Bana sorduklarında , ayrılar iki kere evlenip boşandılar.
Her birşeyi de söylerim saklamadan.
BANANE kardeşim! Millet önce kendi hayatına, namusuna, ahlakına bakacak...
Kimse kimsenin hayatından sorumlu değil. 2-3 kere evlendiler diye, dünyanın en namussuz insanı mı oldular? Kötü , günahkar mı oldular?
Adı üstünde,EVLİLİK. Kalkıpta genelev de, orda burda yakalanmadılar.
Sen annenle babanın hatalarından ders almamışsın anlaşılan.
Bazen annemle babamın ayrı olduklarını öğrenenler, böyle acır gibi üzülür gibi bakıyorlar ya,
ben bu duruma fena gıcık olurum. Hatta direk söylerim, niye üzüldün ki ne var bunda ? diye.
Bazen diyorum ki, halime şükrederek, hayırlısıymış ki ayrılmışlar...
Ayrılmasalardı, ben böylesine olgun 5 yaşımdan 21 yaşıma kadar böylesine görmüş geçirmiş,
olamazdım. O kadar güçlüyüm ki...
Beni kolay kolay hiçbir şeyin alt edebileceğini düşünmüyorum(allah çok büyük dertler vermesin tabi)
13 Yıl üvey anne- üvey babayla yaşadım. Kadının kötüsünü de, erkeğin kötüsünü de gördüm.
Annem ikinci eşinden dayak ve ihanet yüzünden ayrıldı.
Annemin dayak yiyişine, kanlı yüzüne kaç kere denk geldim !
İnan bana bir evlat olarak, hayatımda yok etmek isteyip de, gözümün önünden atamadığım anlardı onlar.
Ne zaman koca dayağı desen, dayak deseler gözümün önüne gelir.
Şimdi soruyorum sana? YARIN BİRGÜN ÇOCUĞUN OLDUĞUNDA, ÇOCUĞUNUN SENİ DAYAK YERKEN GÖRMESİNİ İSTER MİSİN? Bunu bir anne olarak kendine yedirip, çocuğunun kalbine yakıştırabilir misin?
Bu evliliğin bir hata olmuş, yanlış yolu seçmişsin...
Seni acımasızca eleştirip, bunun anası babası da böyleydiii amaaan! diyecek insanlar var ise,
onlar çevrende hayatında olmayıversin zaten! Niye onların tepkisinden çekinesin?
Senin hayatında seni herşeyinle sevecek insanların sözlerini umursa.Başkalarının değil...
Sen de zor büyümüşsün, babam bana hep der; "SENİ ZOR BÜYÜTTÜK". Ben de o kadar zor büyüdüm ki...
Sokakta ip atlamam gereken yaşlarda, insanların yalanlarının, çirkefliklerinin üstünden atlayarak buraya kadar geldim.
Belki şuan da, bir şey olamadım. AÖF ten okul bitirip iş hayatına atılıcam son senem. Belki olamadım daha, ama inan bana tüm gücümle bir yerlere gelebilmeyi o kadar çok istiyorum ki. Ve evlilik son planda benim için. Belki de olmaz.Olmazsa da. O kadar zor büyümüşüz, büyütmüşler, böylesine bir adamın ellerine mi vereceksin ömrünü?
Ağlattın beni burda....... :50:

enise_
21-04-2011, 15:11
canım benim nası bi sabır seninki nası bi çile inanamadım...
ben kendimdekileri dert sanırdım ama inan utandım kendimden.
ne kadar temiz kalpli nası melek bi insansın sen ya..inan ağlamamk için zor tutuyorum kendimi..
1 yaş küçüksün benden ama inan sarılıp koparmak istedim seni o insan bozmasının elinden..
çekme bu adamı yapma bunu kendine...hangi devirde yaşıyoruz kim ne diyebilirmiş sana ayrıldın diye...
etseler bile o laf edenler çeksinler bakalım bu adamı nası oluyomuş...
yapma bunu kendine.içim acıdı ya.bırak bu adamı naparsa yapsın...o yazışmaları versen mahkemeye yeter gerçekten de hiç bişey yapamaz...boşan kurtul..çalış ama bi yandan da sınava hazırlan üniyi kazan...bu hayat çekilmez gençliğine günah..
Allahım kurtarsın seni bu beladan:58:

ipektuncer
21-04-2011, 15:13
Bazen burada okuyunca böyle şeyleri, alıp dakucaklayasım geliyor bu küçücük kızları ama evet burası sana bir dünya ve ancak dil dökebiliyoruz. Senin de mesajının sonunda bu duyguyu hissettim. Sanki alıp da çıakrmak istiyorsun ama imkansız olduğu için kararı umutsuzca kendisine bırakıyorsun gibi.

Aynen canım..
Bazen konulara dışarıdan bakınca, ne yapılması gerektiği öyle net gözüküyor ki..
Hele konu sahibi arkadaş yaşça küçükse, hemen tutup çekiveresin geliyor..
Ama olmuyor işte, biliyorsun bu çileyi çekmeye devam edecek..
Şimdi bu küçük kız, evine gidip belki gene dayak yiyecek..
Dayak olmasa bile hakarete maruz kalacak..
Dayak yemek ve üstüne "ben dayak atmıyorum, sen attırıyorsun" ne demektir..:47:

asude_bahar
21-04-2011, 15:14
sana küfürler eden bir adama karşı bu kadar alttan alma. madem boşanmıyorsun, sınırını çek arkadaşım.. adam sana sövüyor mesajlarda, sen hala cevap veriyosun.. senin de hatan var..

ozlem1688
21-04-2011, 15:44
[sıze="2"]annen 3 kere evlenmiş, baban 2 kere evlenip boşanmış.
Anladığım kadarıyla.
Ben senden bir yaş büyüğüm.
Ve benim de annem babam ayrı.
Annem de, babam da 2 kere evlenip boşandılar.
Ve şuan babam sürekli sevgili değiştiriyor.
Bazen uzaklaşıp kurtulmak istiyorum.
Ama bunun için hiç evlenmeyi düşünmedim.
Yani, kusura bakma ama, sen annenle babanın yaptığı hatalardan ders alıp,okuyup iş güç sahibi olacağına, kalkıp kendini evlilik yollarına mı attın bu yaşında? Ki evlilikten önce dayak da yemişsin, hiç mi görmedi gözün?
Millete ne derim diyorsun.
Seninle aynı durumdayız aile konusunda. Inan bana, hayatımda hiçbir zaman milleti umursamadım. Bana sorduklarında , ayrılar iki kere evlenip boşandılar.
Her birşeyi de söylerim saklamadan.
Banane kardeşim! Millet önce kendi hayatına, namusuna, ahlakına bakacak...
Kimse kimsenin hayatından sorumlu değil. 2-3 kere evlendiler diye, dünyanın en namussuz insanı mı oldular? Kötü , günahkar mı oldular?
Adı üstünde,evlilik. Kalkıpta genelev de, orda burda yakalanmadılar.
Sen annenle babanın hatalarından ders almamışsın anlaşılan.
Bazen annemle babamın ayrı olduklarını öğrenenler, böyle acır gibi üzülür gibi bakıyorlar ya,
ben bu duruma fena gıcık olurum. Hatta direk söylerim, niye üzüldün ki ne var bunda ? Diye.
Bazen diyorum ki, halime şükrederek, hayırlısıymış ki ayrılmışlar...
Ayrılmasalardı, ben böylesine olgun 5 yaşımdan 21 yaşıma kadar böylesine görmüş geçirmiş,
olamazdım. O kadar güçlüyüm ki...
Beni kolay kolay hiçbir şeyin alt edebileceğini düşünmüyorum(allah çok büyük dertler vermesin tabi)
13 yıl üvey anne- üvey babayla yaşadım. Kadının kötüsünü de, erkeğin kötüsünü de gördüm.
Annem ikinci eşinden dayak ve ihanet yüzünden ayrıldı.
Annemin dayak yiyişine, kanlı yüzüne kaç kere denk geldim !
Inan bana bir evlat olarak, hayatımda yok etmek isteyip de, gözümün önünden atamadığım anlardı onlar.
Ne zaman koca dayağı desen, dayak deseler gözümün önüne gelir.
şimdi soruyorum sana? Yarın birgün çocuğun olduğunda, çocuğunun seni dayak yerken görmesini ister misin? Bunu bir anne olarak kendine yedirip, çocuğunun kalbine yakıştırabilir misin?
Bu evliliğin bir hata olmuş, yanlış yolu seçmişsin...
Seni acımasızca eleştirip, bunun anası babası da böyleydiii amaaan! Diyecek insanlar var ise,
onlar çevrende hayatında olmayıversin zaten! Niye onların tepkisinden çekinesin?
Senin hayatında seni herşeyinle sevecek insanların sözlerini umursa.başkalarının değil...
Sen de zor büyümüşsün, babam bana hep der; "seni zor büyüttük". Ben de o kadar zor büyüdüm ki...
Sokakta ip atlamam gereken yaşlarda, insanların yalanlarının, çirkefliklerinin üstünden atlayarak buraya kadar geldim.
Belki şuan da, bir şey olamadım. Aöf ten okul bitirip iş hayatına atılıcam son senem. Belki olamadım daha, ama inan bana tüm gücümle bir yerlere gelebilmeyi o kadar çok istiyorum ki. Ve evlilik son planda benim için. Belki de olmaz.olmazsa da. O kadar zor büyümüşüz, büyütmüşler, böylesine bir adamın ellerine mi vereceksin ömrünü?
Ağlattın beni burda....... :50: [/sıze]

sende beni zaten kendi kendime yetiyodum bide sen yüklendin bir dert bir kader daha o kadar üzüldümki ... Sende bilirsin o zaman her sokatan her memlekte gittiginde ! Insahlar üvey annen dövüyomu? Annenimi seviyon babanımı ! Bunlardan nefret ettigim için kendime söyletmemek dertim.

ozlem1688
21-04-2011, 15:47
canım benim nası bi sabır seninki nası bi çile inanamadım...
Ben kendimdekileri dert sanırdım ama inan utandım kendimden.
Ne kadar temiz kalpli nası melek bi insansın sen ya..inan ağlamamk için zor tutuyorum kendimi..
1 yaş küçüksün benden ama inan sarılıp koparmak istedim seni o insan bozmasının elinden..
çekme bu adamı yapma bunu kendine...hangi devirde yaşıyoruz kim ne diyebilirmiş sana ayrıldın diye...
Etseler bile o laf edenler çeksinler bakalım bu adamı nası oluyomuş...
Yapma bunu kendine.içim acıdı ya.bırak bu adamı naparsa yapsın...o yazışmaları versen mahkemeye yeter gerçekten de hiç bişey yapamaz...boşan kurtul..çalış ama bi yandan da sınava hazırlan üniyi kazan...bu hayat çekilmez gençliğine günah..
Allahım kurtarsın seni bu beladan:58:


lise bitti ama hemen aöf başladım 1. Sınıftayım daha ordan bitirmeye çalışıyorum ev iş koca eve yemek temizlik yetiştiremiyorum ama onuda araya sokmaya çalışıyorum.

Daedra
21-04-2011, 16:01
Evlenmeden sana el kaldıran birinden, evlendikten sonra farklı olmasını bekleyemezsin zaten. Büyük hata yapmışsın evlenmekle ama çokta küçüksün yahu, o yaşta, senin koşullarında çoğu insan hata yapardı belki. Önemli olan bundan sonrası. Sen kendini ne kadar ezdirir, gururunu ne kadar ayaklar altına aldırırsan, o daha beterini yapacak. Anlattığın eş profilinden bu çıkıyor ortaya. Bir kere en başta böyle bir adamdan çocuk yapmayı aklından bile geçirme. Ruh sağlığı bozuk bir adamdan iyi bir baba olmayacağı kesin. Çocuğa da yazık olur. Hem de işler iyice içinden çıkılmaz hal alır. Sen kendini kurtarmaya bak. Daha çok gençsin, her şey daha güzel olabilir. Hem okuyormuşsun hem çalışıyormuşsun, yani kendine şu durumundan çok farklı, çok güzel bir gelecek kurabilirsin. Kendini o adama köle etme. Çok daha iyi bir hayatı hak ediyorsun unutma. Ailenden birilerinin yanına git, onlardan destek alamazsan kadın sığınma evleri var. Bunlar zor gelebilir ama sürekli küfür işitip, dayak yemekten daha zor olmamalı. Akıl veriyor gibi olmak istemem aslında ama kendimi senin yerine koymak bile şuan feci daraltıyor beni. O yüzden biran önce o ortamdan uzaklaşmanı söylemekten başka bir şey gelmiyor aklıma. Umarım en kısa sürede daha iyi olursun.

EvliMutluCocukluAfet
21-04-2011, 16:01
cnm.yaa...konuştukların bana çok yakın birini hatırlattı...içim okadar burkulduki...anladığım kadarıyla seni ona şuanda mahkum eden tek şey abinin huzuru...o evlenmeden iş büyürse onunda mutlu olamayacağından belki nişanlısının ailesi karışıklık çıkartır diye susmayı tercih ediyorsun...en azından babanla konuşsan seni anlayabileceğini söylemişsin...o bir güzel eşinle konuşsa en azından ailenin arkanda olduğunu ve bu yüzden seni kaybetme korkusundan frenleyebilir...o şu anda nasıl olsa gidemez düşüncesiyle seni ezdikçe eziyor...ailemin yanına geri nasıl giderim diye düşünme sakın insan ister istemez düşünüyor olabilir ama ailen öğrenince keşke daha önce söyleseydin niye eziyeti çekmeyi tercih ettin diyebilirler...yani anladığım kadarıyla ailen senin yanında...sana tavsiyem babana dayak yediğini falan ispatlaman çünkü kocan olacak kişi bellki çok iyi karşısındakini kandırıyor...baban sana değilde eşine inanmaya onu haklı görmeye kalkarsa eşin dahada yüz bulacaktır...bunları yazarken utanıyorum bir baba kendi evladına değilde damatına inanabiliyor ama maalesef böyle kişilerde var...o yüzden işini şansa bırakma zaten elinde yeterince delilde var...eğerki söylemeyi düşünürsen korkup cvp vermemeye kalkma ama tavsiyem bekle eşin konuşurken sus ne derse sabret onun lafı bitince o öyle değil böyle de...bu seferde işte hep böyle dırdır yapıyo dayanamıyorum falan diye üste çıkmaya çalışır...önceden asi olmanı bile kullanır...

ama bu sadece geçici süreliğine idare eder yani bir süre sonra tekrarlar...düzelir diye fazla ümid etme...benim bir yakınımında başına böyle bir şey gelmişti...kimseye duyurmadan ailesine anlattı kız...babası eşiyle konuştu sonra sert bir dille konuştu...birkaç gün idere etti sonra gene başladı...sonra kızın babası ve 1-2 kişi toplanıp bunu bir güzel benzettiler bir daha kızıma dokunursan seni gebertirim diye...kız boşanmak istemiyordu çünkü tahmin edersinizki yeni evli olduğu için çevre dedikodularından çekiniyordu...babası kızı buna rağmen eve getirdi...eşi kuzu kuzu geldi yalvarmalar falan sonra kız ailesi istemesede barıştı...sonra mı sonra dayak olmadı (eşinin korkusundan) ama o evlilikten artık hayır gelmedi çocuk bu sefer karı kız peşine düştü,ufak defek kumara başladı bunun üzerine ailesi öğrendiği gibi kızlarına sahip çıktılar...tabii eşi gene barışmak istedi ama ailesi izin vermedi haklı olarak zaten kızda artık bezdiği için barışmak istemiyordu...ama psikolojisi bazuldu uzun süre tedavi gördü...off çok kötüydü...

bunları sana anlatmamın sebebi artık ümit etme evliliğinizden artık bir hayır gelmez sadece süreyi uzatmış olursunuz...o ilk bulduğu fırsatta eli gene kalkacak,o laflar gene sana gelecek,karı kız ayakları başlayacak falan filan...inşaallah düzelir diyecem ama sen artık onunla ne kadar iyi olursun bilmiyorum...abinin düğününü bekliyorsan çevreye duyurmadan baban ve evli olan abinle onun gözünü korkutmanız şart...Allah yardımcın olsun...inan çok üzüldüm...

bu arada maalesef ki ailemizden birilerinin yaptığı hataların diyetlerini biz ödeyebiliyoruz...ama önemli olan herşeye rağmen ayakta durmayı başarabilmektir...sen onların yaptığı hataların diyetini ödedikçe ödersin...elalemin laflarına zorda olsa kulak tıkamalısın kimin ne dediği senin için önemli olmasın...unutma hiç kimsenin ağzını kapatamazsın sen dört dörtlükte olsan onlar konuşacak şey buluyorlar...sen sadece kendini düşünüp ileriye bak...onalrın kem sözleri için hayatını daha fazla karartma...ne kadar derine batarsan o kadar geç çıkarsın...ben artık öyle yapıyorum kim ne derse desin umrumda değil duyuyorum duymamazlıktan gelip sadece önüme bakıyorum...duymaya kalkarsan cvp. vermekten bıkarsın ve kafana taktıkça daha kötü bunalıma girersin...sen kendini bil yeter...

ozlem1688
21-04-2011, 16:14
cnm.yaa...konuştukların bana çok yakın birini hatırlattı...içim okadar burkulduki...anladığım kadarıyla seni ona şuanda mahkum eden tek şey abinin huzuru...o evlenmeden iş büyürse onunda mutlu olamayacağından belki nişanlısının ailesi karışıklık çıkartır diye susmayı tercih ediyorsun...en azından babanla konuşsan seni anlayabileceğini söylemişsin...o bir güzel eşinle konuşsa en azından ailenin arkanda olduğunu ve bu yüzden seni kaybetme korkusundan frenleyebilir...o şu anda nasıl olsa gidemez düşüncesiyle seni ezdikçe eziyor...ailemin yanına geri nasıl giderim diye düşünme sakın insan ister istemez düşünüyor olabilir ama ailen öğrenince keşke daha önce söyleseydin niye eziyeti çekmeyi tercih ettin diyebilirler...yani anladığım kadarıyla ailen senin yanında...sana tavsiyem babana dayak yediğini falan ispatlaman çünkü kocan olacak kişi bellki çok iyi karşısındakini kandırıyor...baban sana değilde eşine inanmaya onu haklı görmeye kalkarsa eşin dahada yüz bulacaktır...bunları yazarken utanıyorum bir baba kendi evladına değilde damatına inanabiliyor ama maalesef böyle kişilerde var...o yüzden işini şansa bırakma zaten elinde yeterince delilde var...eğerki söylemeyi düşünürsen korkup cvp vermemeye kalkma ama tavsiyem bekle eşin konuşurken sus ne derse sabret onun lafı bitince o öyle değil böyle de...bu seferde işte hep böyle dırdır yapıyo dayanamıyorum falan diye üste çıkmaya çalışır...önceden asi olmanı bile kullanır...

ama bu sadece geçici süreliğine idare eder yani bir süre sonra tekrarlar...düzelir diye fazla ümid etme...benim bir yakınımında başına böyle bir şey gelmişti...kimseye duyurmadan ailesine anlattı kız...babası eşiyle konuştu sonra sert bir dille konuştu...birkaç gün idere etti sonra gene başladı...sonra kızın babası ve 1-2 kişi toplanıp bunu bir güzel benzettiler bir daha kızıma dokunursan seni gebertirim diye...kız boşanmak istemiyordu çünkü tahmin edersinizki yeni evli olduğu için çevre dedikodularından çekiniyordu...babası kızı buna rağmen eve getirdi...eşi kuzu kuzu geldi yalvarmalar falan sonra kız ailesi istemesede barıştı...sonra mı sonra dayak olmadı (eşinin korkusundan) ama o evlilikten artık hayır gelmedi çocuk bu sefer karı kız peşine düştü,ufak defek kumara başladı bunun üzerine ailesi öğrendiği gibi kızlarına sahip çıktılar...tabii eşi gene barışmak istedi ama ailesi izin vermedi haklı olarak zaten kızda artık bezdiği için barışmak istemiyordu...ama psikolojisi bazuldu uzun süre tedavi gördü...off çok kötüydü...

bunları sana anlatmamın sebebi artık ümit etme evliliğinizden artık bir hayır gelmez sadece süreyi uzatmış olursunuz...o ilk bulduğu fırsatta eli gene kalkacak,o laflar gene sana gelecek,karı kız ayakları başlayacak falan filan...inşaallah düzelir diyecem ama sen artık onunla ne kadar iyi olursun bilmiyorum...abinin düğününü bekliyorsan çevreye duyurmadan baban ve evli olan abinle onun gözünü korkutmanız şart...Allah yardımcın olsun...inan çok üzüldüm...

bu arada maalesef ki ailemizden birilerinin yaptığı hataların diyetlerini biz ödeyebiliyoruz...ama önemli olan herşeye rağmen ayakta durmayı başarabilmektir...sen onların yaptığı hataların diyetini ödedikçe ödersin...elalemin laflarına zorda olsa kulak tıkamalısın kimin ne dediği senin için önemli olmasın...unutma hiç kimsenin ağzını kapatamazsın sen dört dörtlükte olsan onlar konuşacak şey buluyorlar...sen sadece kendini düşünüp ileriye bak...onalrın kem sözleri için hayatını daha fazla karartma...ne kadar derine batarsan o kadar geç çıkarsın...ben artık öyle yapıyorum kim ne derse desin umrumda değil duyuyorum duymamazlıktan gelip sadece önüme bakıyorum...duymaya kalkarsan cvp. vermekten bıkarsın ve kafana taktıkça daha kötü bunalıma girersin...sen kendini bil yeter...

EVET BABAM ona inandı babam konuştu ikimizlede fakat o herzaman öyle şeylerkonuştuki öyle laf cambazlığı yaptıki babam kızım hata sende seni biz böyle yetiştirdik hata yaptık o artak koca abi babam gibi olmaz dedi. benim gömlegimi ütülemesen ben başkasını giyer giderim kuru sogan kırsan yerim o koca illa olsun ister. sana demedimmi flan ben zaten ağlamaktan konuşmayı bırak artık gözlerimden akan yaştan kimseyi göremiyodum o kadar ağlamama babam giderken sarıldı ben baba diye ağlıyınca gel gidelim istersen dedi gitmedim işte bende...

Sorcha
21-04-2011, 17:12
sende beni zaten kendi kendime yetiyodum bide sen yüklendin bir dert bir kader daha o kadar üzüldümki ... Sende bilirsin o zaman her sokatan her memlekte gittiginde ! Insahlar üvey annen dövüyomu? Annenimi seviyon babanımı ! Bunlardan nefret ettigim için kendime söyletmemek dertim.


:) Biliyorum. Ama onları takarsak hayat yaşanılmaz olur. İnsanların ağızları torba değil maalesef :31:

cilek.yagmuru
21-04-2011, 17:46
dayak yediğin halde nasıl evlendin?
ben aşık olduğum, o zamana kadar bir kez bile kavga etmediğim adamdan dayak yediğim için ayrıldım.
yüzünü bile görmek istemiyorum artık ben ama sen evlenmişsin.
eli bir kez kalkanın bir daha durmaz.
ailen arkandaysa, destek olacaklarsa hiç durma bırak gitsin.
hiç kimse senden daha kıymetli değil.

EvliMutluCocukluAfet
21-04-2011, 18:01
EVET BABAM ona inandı babam konuştu ikimizlede fakat o herzaman öyle şeylerkonuştuki öyle laf cambazlığı yaptıki babam kızım hata sende seni biz böyle yetiştirdik hata yaptık o artak koca abi babam gibi olmaz dedi. benim gömlegimi ütülemesen ben başkasını giyer giderim kuru sogan kırsan yerim o koca illa olsun ister. sana demedimmi flan ben zaten ağlamaktan konuşmayı bırak artık gözlerimden akan yaştan kimseyi göremiyodum o kadar ağlamama babam giderken sarıldı ben baba diye ağlıyınca gel gidelim istersen dedi gitmedim işte bende...

tahmin ettiğim gibi...ama en azından açık bir kapın var...baban seni yalnız bırakmayacak gibi görünüyor...eğer ki baban eşinin yanında böyle konuştuysa eşine daha çok yol açmış... galiba baban dayak olayını bilmiyor...basit şeyler yüzünden evliliğin sana ağır geldiğini düşünüyor olabilir...o senin dik başlılığını bildiği için hala öylesin o yüzden anlaşamıyorsunuz ve zamanla düzelir diye beklemeyi tercih etmiş olabilir...bence bir an önce babana anlat dayak olayını izleri varsa göster...baban senin yanında olmalıki o da yüz bulup tepene çıkmasın,o zaman korkudan sana en azından elini süremez...abin evlenincede hiç bekleme bırak o adamı...ailende biz sana söylemiştik falan diye konuşursa hiç takma...böyle eşinden bir sürü hakaret duymaktan,dayak yemekten iyidir...en azından ailen bir süre konuşur sonra unutulur...sen o adamla birlikte olduğun sürece sözlü ve fiili eziyetler devam edecektir...karar senin...ben herşeyde hemen boşanılması taraftarı biri değilim ancak senin durumun farklı cnm...zamanla düzelecek şey var düzelmeyecek şey var...evliliğin en önemli temeli saygıdır ve o adamda zerre kadar yok...baksana seni birde komplekse sokmaya çalışıyor...benliğini kaybettirmeye çalışıyor...

shapysy
21-04-2011, 20:08
ne olur daha fazla ezdirme kendini. ağzım açık okudum yazılanları. lütfen babana anlat bir an önce, işten izin al babana git gerekirse ama konuş bu durumu... boşan o adamdan da hiçbir şey yapamasın sana artık :(

ipektuncer
22-04-2011, 06:04
diyoki ne istersen yapıyorum yemegini yapıyorum gezilim geziyoruz. senden zayıflamanı istiyorum yiyosun. sabah eve geliyorum yemek yok (sabah kavaltı yapılır diyorum) ben akşam işten geliysun yemegini yapıyorum bunumu hak ediyorum.sana onu yapıyorum bunu yapıyorum sen neyaptın benim için memlekete gitmek istyomuş benim yüzümden gidemiyomuş daha anasının babasının kapısından girebilecek gibi görmüyomuş beni. hafta sonu ablasıgile gittik orda bi tartışma oldu herks için döktü ablasigil flan o evdeken hep bana kızardı kimbilir ne laf soktunki bizimkilere aramıyorlar sormuyolar gelmiyor bize diye yapmadığını bırakmadı bana. biz gittik meger beni kardeşlerinden kıskanıyolarmış evlendiktn sonra aramamaya başlamış en son bensiz bir araya geldiğinde eşim bi gün tatilim var oda burlarda geçti demiş alınmışlar flan. ağladılar felan. yani benimle ilgili hiç bişi yok. tabi orda dayılandı ben 1 karıyı bırak 100 karı gelse gitse ailemi değişirmiyim flan ben karı sözüne gitcek adammıyım beni yerle bir ediyo farkında değil özlem bana laf geçirebilecek insanmı ben onu lise kapısından aldım eve kadın yaptım onu mazur görün sanki ben ibşi yaptım. saçma saçma şeyler o o gece orda doldu patlaması dün akşam olldu benle ilgisi yok ordan geldigindenberi suratı düşük dün akşamda memlekete gitme konusunu gçice düşünmüyorumseninle dedi dedidm duyduğun gibi benimle kimsenin sorunu yok herkesin seninlemiş dedim. başladı konuşmaya gördüm orda ablasıgil flan hepsi ev hanımı eşleridebenimle muhappet ediyorlar bişiler soruyolar işle ilgili flan yemek hazırlanıyodu enişte konuşuyo bölmek istemdim vayy efendimherkes koşuşturuyomuş ben yayılmış oturuyomuşum 2 gündür onamış suratı ben hiçbişi hak etmiyomuşum ona hiç bişi veremiyomuşum.benim için uykusuz kalıyomuş istediklerimi yapmak için (görseniz bişide istemiyorum istesemde ilkönce zayıfla sonra istediği alıcam söz)diyor.güvenlik geceleri sogukta nöbet tutuyomuş işi onun ben mişim sebebi. böyle şeyler söyleyince insan suçlu hissettiriyo.

Şu anlattıklarına bakılırsa ve eğer dövmek "hak edilebilir" birşeyse o herifin gözünde, öncelikle dayağı kendisi hak etmiş. Ne demek "1 karı değil, 100 karı olsa ailemi feda etmem", nefret ediyorum böyle çiğ erkeklerden.
Bak güzelim, 2 şey vardır ki asla hak edemezsin: ihanet ve şiddet..
Alkollü araç kullanmak gibi düşün..
Eğer direksiyondaki alkollü ise, ona gelip arkadan da vursalar, önüne bir yaya da atlasa her türlü o direksiyonaki 8/8 suçludur. Çünkü alkol almıştır. Savunması olamaz.
Onun gibi.. İhanet ve şiddetin de "ama o şunu yaptı, bunu dedisi" olmaz..
Konuşarak çözemiyorsan boşanacaksın, o kadar. Dayak ne demek.. Ve en kötüsü dayak bir defa başlarsa, artık dayak atılan kişi kendini değersiz hissedeceğinden zamanla "dayağı hak ettiğine" kendisi de inanıyor.

VAZGECILMEZIM
22-04-2011, 07:57
ne iğrenç bi konuşma . . . Pislikkk heriffff. . bu adam düzelmez bunu bil . sende onun bunun düğününü beklersennn daha çok dayakta lafta yersinnn. . . :47: elini çabuk tut. . gidiyor gençliğin elinden :50:

TaDukHePa
22-04-2011, 09:26
Canım face'deki konuşmanızı okudum ve sana kızdım. Yanlış anlamazsan sana nedenini açıklamak istiyorum; bu adam sana şiddet uyguluyor; hayır sadece dayaktan bahsetmiyorum şiddet yalnızca kötekle olmaz. Sana küfür etmesi de şiddettir. Neyse işte adam resmen sana küfür ediyor ve sen bu adamla sabah akşam görüşüyorsun? Nasıl yani? Çarşamba küfür ediyorsa e perşembe neden konuşuyorsun ki? Adam coşmuş diyordur ki içinden "ohooo ben buna ne söylesem umursamıyor, dur daha beter olayım". Anlatabiliyor muyum? Adamın korkusu yok, sende de adamla küs duracak sebat yok. Adama karşı surat yap demiyorum, ciddi ol diyorum.

ozlem1688
22-04-2011, 10:04
onunla küs durmakmı o buna izin vermeidiği için bnları yaşıyoruz. kesinlikle yaşadıklarını unutacak ve normal olacaksın yoksa o kavga o tartışmalar kapanmıyor. kapatmıyor onun dediği olmadıkca öyle köpek bir inadı var. bende istiyorum küsim yatağımı ayırım akıllansın özür dilesin ibir kes bile özür dilese hayvanlık yaptım dese yemin sorun yapmam ama ben haklıyken bile zorla özür diliyorum ayaklarına kapanıyorum ne yapım olay iyice büyüyo kaza yla öldürür bile beni okadar gözü dönüyo.

ozlem1688
22-04-2011, 10:06
sanki yeni sıfırlanms hayt gibi grünsde içerde biyerler yıkık dökk nekadr saklayblrsn
bugün cuma ayın 22 si. dün neler yaşadım bugünse herşey normal. hayat bu mu? sana yapılanı unutmak mı?
eve gittiğimde güler yüzlü bi eş sanki hiçibşi yaşanmamış derecesinde konuşkan ve şakacı hiç bir önceki akşamki konuşmaya dönme ihtiyacı hissetmeden geçirilen 1-2 saat. ama bilmiyorki içimde neler neler var kusmak için gün beklediğimi bilmiyoki bana iyi davranırken benim davranışlarımın yalan olduğunu.

en yakın zamanda en normal anında konuşucm. bu zamana kadar bir sürü olay oldu hep sustum sindirdim. ama bir defa daha olursa ilk önce karakola sonra avukat ordan aileme gidicem, eğer geri döncek olsam bu zamana kadar çok gider gelirdim. sana ilk ve sonkez söylüyorum dicem. daha sonra sinirden tabi yine kavgalar gürültüler kopacak ve ben yapıcam ddiklerimi.

yine yemek yapmadım istemiyorumki yapmakdinlenmek hiç uyanmadan uyumak istiyrom. ama anlamıyor kendini herşeydne önemli görüyor . KOCA demek sizden benden farklı bir kelime onda hükümet hissediyo kendini. nese işte öyle ben çokmu safım çok mu salağım .. bu köpek adama açıyomuyum sevmiyomuyum alışkanlıkmı? ne diyorum o kim o olmasa hiçmiyim fla o olmasada olur diyorum...

kocabebegim
22-04-2011, 10:35
Sana akıl vermek istemem ama yaşanmış hemde çok yakınımda yaşanmış bir olayı anlatayım sadece. Taktir sana kalmış. Benim bir arkadaşım vardı. Onun kuzeni de istemediği bir evlilik yaptı. Daha doğrusu olay şöyle oldu:

Kız nişanlandı. Nişanlı iken kocasından dayak yedi. Ailesi araya girdi filan barıştılar. Ama kız hiç istemedi. Ailesi de kıza baskı yaptı adı çıkar diye korktular ve evlendiler. Bu kız çalışmıyordu akşama kadar evdeydi. Ama sorunlar hala devam etti. Tabi adamın psikolojik hastalığı vardı ve sürekli ilaç kullanıyordu. Evliyken de aynı şeyler olunca kız evi terk etti. Yine araya ailesi girdi biz ne deriz elaleme dediler. Kız geri döndü. Bir çocukları oldu.Bir dönem bu adam ilaçlarını kullanmamaya başladı. Tabi kızın haberi yok. Bir gece kızın kardeşinin eşine bir telefon geliyor, "ben ... yı öldürdüm". Hemen gidiyorlar eve kızı boynundan bıçaklamış ve tabi 3 yaşındaki çocukları da bu olaya şahit olmuş. Adam hapiste kız mezarda çocuk anneannede.

Böyle adamlar ruh hastası lütfen bunu kabul et. Bırak karısını herhangi bir canlının canını yakabilecek kadar gaddar olan biri hastadır. Ve böyle hasta insanların ileride ne yapacakları da belli olmaz. Yaşın daha çok küçük. Bence abinlere anlat. Gerekirse polise savcıya gidin. Hiç kimse mükemmel olamaz ama bu karşındakine işkence yapabileceğin anlamına gelmez. Kimse senin yaşadığını neler çektiğini bilemez. O işkenceyi hayatın boyunca çekemezsin. Anlattığım olaydaki kızın annesi şimdi kafasını yerlere vuruyor. keşke kimse yüzümüze bakmasaydı da kızım yaşasaydı diyor. Ama iş işten geçti.

Benim yeğenlerimden 1 yaş büyüksün ve onlar benim için daha bebek gibiler. Ben dökülen bir saç teline bile kıyamazken adamın teki ona işkence yapacak. Düşünemiyorum. Allahım kimsenin evladının karşısına böyle adamlar çıkarmasın, kimseyi böyle canilerle karşılaştırmasın. Allah sana yardımcı olsun ama lütfen kader diyip Allah'a bırakma. Aillah akıl vermiş aklını kullan. Dilerim senin için en iyi şekilde çözersin bu durumu. Sakın kendine olan güvenini yitirme.

dogaa
22-04-2011, 11:28
Yazdıklarım belki sana çok katı gelecek ama, ben senin yaşında bir kardeşi olan ablayım, kardeşimin değil dayak yemesi, kötü bir tek söz işitmesine tahammül edemem, onu senin yerine, aileni kendi yerime koydum yazdıkların içimi acıttı.
Öncelikle hiçbir koşul, bu işkenceyi çekmenden daha kötü olamaz,
Biliyorum yaşamadan konuşmak kolay diyorsun ama, ortada bir suç var, sen bu adamı şikayet etmeyerek o suça ortak oluyorsun... Şu an senin durumunda olsam hiç ir şeyden korkmazdım, başına daha kötü ne gelebilir ki? Şu an da hayatın tehlikede zaten...
Dünyada hiç bir yaratık sevdiğine kıyamaz, kıyıp da bir fiske vuramaz, bu yaratığın gözünde zerrece değerin yok, piskopatça isteklerini seninle tatmin ediyor, sen susmaya devam ettikçe şiddetin boyutu artacak ve son noktaya gelecek bunu sen de biliyorsun.
Varsayalım bir süreliğine düzeldi, her şey güllük gülistanlık oldu, bir de çocuk yaptınız, çocuğunuz en ufak hatasında senin şu an gördüğün muameleyi görecek babasından, bunu kaldırabilecek misin?
Hiç bir şeyi bekleme, hemen kaç kurtul, bu adamla kaldığın her saniye, kendi sonunu hazırlıyorsun.

ozlem1688
22-04-2011, 11:51
bunların hepsini biliyorum hepsini ama umut ediyorum ya çok severek herkese kafa tutarak evlendik. böyle bitsin istemiyorum. yine iyi düşünmek yine onun hatlarını örtmek istiyorum her zaman yaptığm gibi ama birazdaha beklemem lazım bigün oda gelecek daha evleneli 4-5 ay oldu. en az 1 sene beklemek görmek istiyorum hala devam ediyomu . bi yanım hemen bitirmek bi yanım beklemek istiyo anlıyorum sizlerde bende aynı düüşüncedeyim dayak kötü söz duyunca olmuyor işte olmuyor. sadece kendini düşünmüyosun tmm benden önemli kimse yok ama işte...

TaDukHePa
22-04-2011, 12:07
bunların hepsini biliyorum hepsini ama umut ediyorum ya çok severek herkese kafa tutarak evlendik. böyle bitsin istemiyorum. yine iyi düşünmek yine onun hatlarını örtmek istiyorum her zaman yaptığm gibi ama birazdaha beklemem lazım bigün oda gelecek daha evleneli 4-5 ay oldu. en az 1 sene beklemek görmek istiyorum hala devam ediyomu . bi yanım hemen bitirmek bi yanım beklemek istiyo anlıyorum sizlerde bende aynı düüşüncedeyim dayak kötü söz duyunca olmuyor işte olmuyor. sadece kendini düşünmüyosun tmm benden önemli kimse yok ama işte...


Yavrum daha yaşın 20, daha güzel günler göreceksin. Sen kötü yola düşmedin, hırsızlık yapmadın, katil olmadın. Namusunla evlendin. Seni Allah'tan başka kimse yargılayamaz. Kocasından ayrılan ilk kadın sen değilsin, sonuncu da sen olmayacaksın. Kim ne der diye düşünüyorsan kırar dizini oturursun babanın evinde, ya da evden işe işten eve kimse ağzını açıp bir şey diyemez. Sana burda tek bir mesaj veriyor herkes: Kaç canını kurtar. He sen adamı seviyorsan, onu da bilelim de başka akıl verelim tatlım.

dogaa
22-04-2011, 13:00
bunların hepsini biliyorum hepsini ama umut ediyorum ya çok severek herkese kafa tutarak evlendik. böyle bitsin istemiyorum. yine iyi düşünmek yine onun hatlarını örtmek istiyorum her zaman yaptığm gibi ama birazdaha beklemem lazım bigün oda gelecek daha evleneli 4-5 ay oldu. en az 1 sene beklemek görmek istiyorum hala devam ediyomu . bi yanım hemen bitirmek bi yanım beklemek istiyo anlıyorum sizlerde bende aynı düüşüncedeyim dayak kötü söz duyunca olmuyor işte olmuyor. sadece kendini düşünmüyosun tmm benden önemli kimse yok ama işte...


İşte.. si yok canım bunun, dünyaya bir kez geliyoruz ve nasıl bir hayat sürdüreceğimiz bizim elimizde, sen daha kendine değer vermeyi öğrenememişsin, hayatının kıymetini bilmiyorsun. Yaşadığın korkular, çektiğin acıya döktüğün gözyaşına değer mi? Birkaç ay sonra 30uma giriyorum, hayatımın değil 1 yılı, 1günü bile öyle kıymetli ki benim için, o 1 günü bile heba ettirmem kimseye, büyük konuşmuyorum eminim, 6 yıllık taptığım kocam bugün bir fiske vursa bana, bir daha bir ömür yüzümü göremez. Çünkü o bir tokat, sadece bir tokat değildir, onun adam olmadığının, beni sevmediğinin, gözünde hiç bir değerim olmadığının kanıtıdır benim için.

Gerçi ne desek boş, sen kararını vermişsin.

Umarım 1 yıl sonra çok geç olmaz...

yercekimlikaranfil
22-04-2011, 13:17
Yavrum daha yaşın 20, daha güzel günler göreceksin. Sen kötü yola düşmedin, hırsızlık yapmadın, katil olmadın. Namusunla evlendin. Seni Allah'tan başka kimse yargılayamaz. Kocasından ayrılan ilk kadın sen değilsin, sonuncu da sen olmayacaksın. Kim ne der diye düşünüyorsan kırar dizini oturursun babanın evinde, ya da evden işe işten eve kimse ağzını açıp bir şey diyemez. Sana burda tek bir mesaj veriyor herkes: Kaç canını kurtar. He sen adamı seviyorsan, onu da bilelim de başka akıl verelim tatlım.

Böyle sevgi olur mu Çiğdem. Sevgi insanın canını canına katmasıdır, seviyorum dese de ben onun gerçek sevgi olduğunu düşünmem. Olsa olsa ya çaresizliktir bunun adı ya saplantı. Offff, dünden beri mahvetti bu konu beni.

Dante
22-04-2011, 14:38
düşünüyorum yapabilirmiyim insanların yüzüne nasıl bakarım. şu aileye bak derlerdiye ödüm kopuyo annesi babası ayrılmış babası 2 kez evlenmiş boşanmış. annesi 3 kez evlenmiş bir ailenin çocuğum nasıl kimseye aldırış etmem bunlardan utanıyorum artık yeni tanıştığım insalara ailemin böyle olduğunu bile söylemiyorum ayrılar diyorum sadece, o yüzden sadece kendimi düşünemiyorum.evet bile bile bana şaka gibi geldi devir böylemiş flan bu kadar odunmu diye ama odunmuş. bana söylediği hiç bişey öylesine değilmş. şimdi bişi deyince sen hepsini kabul etmedin mi söylemedimmi diyor.


onlar sizi düşündü mü bunları yaparken de sen şimdi anne babanı düşünüyorsun ki normal evliliklerse de kimseyi ilgilendirmez ,değişmeyeceğini gördüğüne göre neyi bekliyorsun,sen evde hakarete uğrayıp dayak yerken kendi hayatını yaşayan insanların ne diyeceğini mi

Dante
22-04-2011, 14:45
onunla küs durmakmı o buna izin vermeidiği için bnları yaşıyoruz. kesinlikle yaşadıklarını unutacak ve normal olacaksın yoksa o kavga o tartışmalar kapanmıyor. kapatmıyor onun dediği olmadıkca öyle köpek bir inadı var. bende istiyorum küsim yatağımı ayırım akıllansın özür dilesin ibir kes bile özür dilese hayvanlık yaptım dese yemin sorun yapmam ama ben haklıyken bile zorla özür diliyorum ayaklarına kapanıyorum ne yapım olay iyice büyüyo kaza yla öldürür bile beni okadar gözü dönüyo.


seni kazayla değil bilerek öldürecek çünkü sen onun gözünde insan değilsin kızmayın lütfen dost acı söyler

burda seni tanımayan insanlar konunu okuyor düşüncelerine çektiklerine değer veriyor sana fikir veriyor o senin hayatını paylaşacağın insan ve sana verdiği değer bu onun için senin dışardaki 100 veya 100lerce kadından farkın yok üstelik de hakareti küfrü dayağı hak eden bir kadın

diğer mesajını yeni gördüm 1 yıl bekleyeyim demişsin nişanlıyken yapmış değişmemiş evlenmiş yapmış değişmemiş ne zaman değişmesini bekliyorsun yazık

Dante
22-04-2011, 14:55
bide öyle biridirki gezdirir eder yedirir içirir. ama böyle kötü yanlarıda var insanın canını sıkacak. ikimizdede liderlik özelligi var. kilolarımdan şikayetci bide aslında o kadar fazla kilomda yok 57 kiloyum göbek bölgemde var biraz ama sürekli hakaret ediyor. yemicekisin içmiceksin. sen böyle olursan aldatırım tehdit ediyo sanki benim ise böyle diyen mi adamı umarsamam ve umursamıyorum. gitsin isteğidiği yapsın .sanırım yakında forumdan ayrılıcam ne demek yediriyor içiriyor ya yedirmese içirmese hakkı yani o mu yedirip içiriyor sana yedirmese aç mı kalacaksın kimse açlıktan ölmez canım ama sevgisizlikten ölür sevgisizlik bütün hastalıkların nedenidir

ozlem1688
22-04-2011, 15:33
haklısınız hemde çokkk bunları biliyorum gerçekten biliyorum ama kendimde bu güvenmi diyim ne demem gerektiğini bilmiyorum. bişiler yok yapamıyorum ya korkuyorum bunu şiddetle cevabını almaktan yda bırakıp bittiğinde pişman olmaktan ya pişman olursam birazcık sıksaydım dişimi belki düzelcekti demekten cok korkuyorum.

yercekimlikaranfil
22-04-2011, 21:03
Olmuyor, hep imkansızlık, hep kabullenme. Kadınlar, bizim kadınlarımız... :((( Offff...

ebber10
08-06-2011, 15:16
haklısınız hemde çokkk bunları biliyorum gerçekten biliyorum ama kendimde bu güvenmi diyim ne demem gerektiğini bilmiyorum. bişiler yok yapamıyorum ya korkuyorum bunu şiddetle cevabını almaktan yda bırakıp bittiğinde pişman olmaktan ya pişman olursam birazcık sıksaydım dişimi belki düzelcekti demekten cok korkuyorum.

yaşadıklarına çok üzüldüm gerçekten yaşında küçükmüş daha, bir kurtuluş ararken daha beterini bulmuşsun ama umarım tüm bunların üstesinden gelir istediğin gibi bir hayata sahip olursun

pimiento
11-06-2011, 21:00
bir de bu tipten hala kocam diye bahsedebiliyorsun ya. nişanlıyken dövmüş seni, iğrenç ya tiksiniyorum, insan diyemiyorum böylelerine. öldürebilir bir gün seni bu adam, biliyorsun değil mi? o zaman elalem hiçbir şey demez, amaan boşver elalem arkandan konuşacağına onurlu ol (ha tabi unutmadan kadın cinayetine kurban gitmiş onurlu bir ölüyü kastediyorum).

ıtır&buse
12-06-2011, 21:28
Canım öncelikle Aileni durumdan haberdar et. Eşin bilsinki senin arkanda ailen var ver sana destekler... şunu da unutma sen elalem için evlenmedim kimse ne der diye düşünme bu hayat senin kimsenin karışmasına ve yorum yapmasına izin verme herkes işine ve kendi yuvasına baksın.....Burda kimse beni yanlış anlamasın ama Şiddeti tasvip etmiyorum ama eşin tarzındaki insanlar için Dayak Cennetten çıkmadır.Benim kuzen de böyleydi hemde onda kaynana faktörü vardı.Abileri damadımızı ellerinden geçridiler şu ana damadımız çok iyi durumda çok değişti neden bilemiyoruzzz bu hayat çok kısa hayata küsme kimse senden kıymetli değil...

ozlem1688
05-07-2011, 11:40
Merhabalar , eşimle yine sorunlarım çoğaldı o düzelecek diye umut ettigim adam yine ahayvanlaştı.

kavgalar ettik bağırıştık dvdü yine beni ben en sonunda bbamlarar gittim hereşeyi söyledim . babamlar onun ailesini aradı ya oğlunuzu gelip adam edin yoksa öldürüücez diye . sonra abimlerle geri gittim ağılıyo zırlıyo ben vurmak istemiyorum kendimi tutamoyrum sürekli cevap veriyo onu yapıyo bunu yapıyo düzelti aramız gittiler. babam bidaha aynı şey olursa eşyalarını al gel beenide hemen ara dediler. onada özlem yemekmi yapmıyo ne yaptı vurmucaksın ara bana söyle dedi babam ben konuşurum ama dövmek yok nerde yaşıyosun diye beya bi korkuttular gözünü,sonra 1-1,5 ay kadar normaldi. ondan sonra kaç kez aynı olayları yaşadım babamları aramadım arayamadım ne bilim arayamadım işte.

cumartesi günü eve gittim işimi gücümü yapıp aradım bunu asaat 3 te dedim babamlara gidimmi iyi git 9,00 evde ol dedi çıktım gittim. 9 olmadan eve geldim. yattım saatide 10,30 kurdum güvenlik ya bu 11 çıkıyo gece geliyodu o hafta neyse 10,30 kalktım aradım bunu kaç dk gelirsin diye yarım asaate gelirim dedi. makarna yapaccaktım evde herşey bitmiş babamlara gittim akbille geri dönerken yengemden para alıp döndüm beş kuruş para yok cebimde. sonra ben kalkmadan geri dalmışım uykuya bi geldi zille uyandım. dedim hemen yaparım markana 10 dklık iş başladı konuşmaya ben sana demedimmi 9 gel insan kocasına yapmazmı etmessmi ben sana güzel bi sofra kur demedimmi felan bağırmaya başladı ddeim evde bişi yoktu açtı dolabın buzluğunu bana ordan beezelye vb. yiyecekler çıkarıyo evde bişi yokmu diye olaya bakarmısınız. bikere geldigmde uşusofra hazır olsun masa kurulu olsun muş sanki geldikten sonra hazırlansa olmuyo egoya bak. bn cinsllikten pek hoşlanmıyorum zevk almıyorum istemeye istemeye başladı konuşmaya 3-4 gündür sürekli ilişkiye giriyosun benle nedeni belli oldu babanlara gitmek için sen böyle adi sin böyle ........sin bana sayıyo bunları , sonra babamı aradı ve baba kızın yemek yapmamış bak ben dövmüyorum beni ara dedin ararıyorum dedi.babam o bu sözü söyleyi 4 ay gecmiş ve o 4ay içinde bana da neler yapmıştı bi kere bile söylemedim hemen nasıl aradı şoka girdim. bana diyo ya durcan ya siktir olup gitcen evlenmeden öncede girmiştik lanet olsun inandım güvenidim ona ilişkiye şimdi lafını yapıyomadam babanlara gidip herşeyi anlatıyosun bu bana böyle böyle yapıyo o zaman dicen baba evlenmeden önce kucağından inmiyodum şimdi istemiyorum diceksin diyo acayıp moralim bozuluyo öldürmek geliyo içimden daha neler neler saydı sövdü dövdü gece 4 e akdar neler yaptı bana. bitti gidiyorum felan ayağı yaptı hiç sesimi çıkarmadım çıktı gitti çıktı 2 dk gecmeden arıyo ne yapıyosun diye hiç dedim. geri geldi vay efendim dur demeiyomuşum midanem yokmuş arayıp özür bile dilemiyomuşum. midamenen yoksa benim hiç yok sana öyle böyle küfürler felan kalk bana yemek hazırla dedi gittim mutfağa markanayı koydum 10 dk gecti hani 10 dk dı 15 dk oldu sayıyo içerden dk. salcalı sos istedi. dedimki salça yağ üzerine yapıyorum bak sonra böylemi istedim deme dedim. sen bilmiyomusun kocan nasıl yiyo dedi yemem demedi . salça yağ koydum tavada yapıyodum geldi . bu ne özlem öyle böyle bağırış cğırış köpek yemez bunu dedim sen istedin felan zorla bana ağzıma soka soka yedirmeye ugraştı ye diyo öldürüm diye kusa kusa soktu ağzıma saten ağlamaktan şoka girmiştim baktı ben öyle oldum. seni adam edicemdiye mutfağın ortasında kaeselerler su döktü ıslattı beni sonra küvete götürdü giysilerle beni yıkadı beni adi herif. ben ağlamaktan ölmüştüm artık sonra gitti 5 dk gelcem insan olmuş ol giyin soyun içeri gel dedi. sonra çıktım giyindim. salata yapmış yiyo. oturdum yanına bunda sonra kocanı yatakta memnun etcen babanlar yok o yok bu yok. tehditler tamam diyorum pat küt vuruyo zaten . sonra gittik yattık. ilişkiye allahtan girmek istemedi hiç kaldıramazdım artık. pazar günü kalmış kalk yetmedimi hala fela uyandırdı beni. 3 gibi kavaltı yaptık felan evde tamirat işleri vardı hiç zuorla konuşa kounşa yaptık gece çok yorgundum yattım yorgunu m dedi döndü yattı. dün gecede gelmiş sarılıyo öüpüyo istemiyorum uykum var dedim başladı konuşmaya küfür etmeey akltı gitti bende uuyumuuşum. boşanmak istiyorum ayın 17 sinde abimin dügüünü var o gecsin istiyorum en azından. çok sinirlerim bozuk ben muhasebeciyim 1000 tl maaş alıyorum görmüyorum aylığımı yani babamlar 3 bin istiyo benden düğündeki paralardan felan söylüyorum para işine kadınlar karışmaz senin kocan var bana söylesinler diyo geri zekealı.

kartalkiz
05-07-2011, 11:54
bencede en kisa zamanda bosan. Millet ne der, nasil bakar bana diye de düsünme.
O olaylari yasayan sensin, millet degil. Hem yasayan biri olarak, sen güclü ve kararli görünürsen taktir bile ediyorlar emin ol.
HAyirlisi olsun canim.

adengokce
05-07-2011, 12:01
erkekler bir hiç bir köpek insanın sadece ailesindeki erkekler önemmli olmalı dışardan biri asla olmamıyormuş yaşadım gördüm. lanet ediyorum zehir zıkkım ediyorum herşeyi. bir erkek asla ve asla hiçbişeyden önemli değil ben onun için okulumdan ggleceğimden vazgeçtim. şmidi söylüyrum böyle ben sana gitme demedim diyor. gidersen biter dedim diyo sen tercih yaptın diyor. yüzsüz..

ALLAHIM KİMSENİN BAŞINA VERMESİN. ama kader o kadar başımdan iş geçti önümde bir sürü olay oldu nasıl olurda aynı hataya düşerim diyorum ama bilemesdimki bunun böyle olucağını budar köpekleşeceğini çözeriz sandım. hallolur sevgimiz yeter dedim. yetmiyo durumumz iyi allaha şükür amaa huzurumuz yko.


erkekler ne bir hiç ne de hepsi köpek! 7 senelik bi beraberlikten sonra geçtiğimiz ay evliliğimizin 2. senesini kutladık. bu süre zarfında eşimden bırak hakaret duymayı, hepimizin gündelik hayatta konuşurken sıkça kullandığımız aptal salak vb. ufak hakaret içeren kelimeleri bile sarfetmedik birbirimize. sadece sen "kötüsüne" denk gelmişsin.

de benim anlamadığım bu yaşta hala neden bu adamın kahrını çektiğin? ailenin yanına gitmek, babandan "hayır çalışmayacaksın kır dizini otur yerinde" lafını duymak elin herifinden dayak yemekten daha mı aciz kılacak yani seni? anlamıyorum ya da kendini tam ifade edemiyorsun. sakındığın ne? dayak yemekten bahsediyorsun kardeşim sen. DAYAK nedir? bu nasıl bi acizliktir? atan için kelimem dahi yok zaten Allah'a havale ediyorum. ama dayağı yiyen ve hala daha yerinde sayan sana kızgınlığım benim.

neden bu sakınca? neden abinlere derdini anlatmıyorsun? neden düştüğün duruma sessiz kalman?

ozlem1688
05-07-2011, 12:08
galiba sonrasından korkuyorum işte beni bitirren asıl şey bu sonrası ya daha kötü olursa . ya keşke dersem ama bu sefer çok çok ilerilerde düşüncelerim bakalım şu düğün bi gecsin ayrılmayı düşünüyorum. babamıda alır çıkarım ayrı eve . babamda gelin yanında ezilmez.

adengokce
05-07-2011, 12:23
galiba sonrasından korkuyorum işte beni bitirren asıl şey bu sonrası ya daha kötü olursa . ya keşke dersem ama bu sefer çok çok ilerilerde düşüncelerim bakalım şu düğün bi gecsin ayrılmayı düşünüyorum. babamıda alır çıkarım ayrı eve . babamda gelin yanında ezilmez.

sonrası mı? sonrasında ne kötü olabilir ki? ne yapabilir? yahu neye keşke diyeceksin bu saatten sonra? bak özlem küçüksün, hayatına ilk giren adama aşık olmuş evlenmişsin. adam bildiğin ruh hastası çıkmış. ve sen annesi babası boşanmış bi ailenin kızı olarak "boşandıktan sonra ne olur? millet ne der? hamurunda var bunun şekerim hafif kadın bu belli " diyeceklerini düşüne düşüne kendini öldürüyorsun. solmuşsun bitmek üzeresin farkında değilisn. hemde 20'li yaşların başında.

yahu senin abilerin yok mu? sapsız üzüm müsün sen? baban var, abilerin var daha da önemlisi hak var hukuk var! hala gelmiş "evleneli 1 sene olsun o zaman karar verecem" diyorsun! ayol evlendiğin ilk günlerde ne gördün ki 1 sene sonra o'nu göresin? bu adam değişir mi sence? bir gece ansızın sihirli sopayla biri dokunacak da adam pamuk şekeri mi olacak sanıyorsun yani nedir? kendini kandırıyorsun, ailenini kandırıyorsun... kendine olan saygınlığını yitirmek üzeresin.

bi kere hayata bakış açınız çok garip. "babamı da alır çıkarım bi eve hem babamda gelinin yanında ezilmez" demişsin. yahu sizin oralarda adet mi bu? yeni gelen illa birilerini ezerek mi hayatını sürdüruyor sizin oralarda bilemedim.

yanlış yoldasın kardeşim. hayat senin hayatın ama başka bi gösterimi de yok bilesin...

AsiAsiA
05-07-2011, 12:29
düşünüyorum yapabilirmiyim insanların yüzüne nasıl bakarım. şu aileye bak derlerdiye ödüm kopuyo annesi babası ayrılmış babası 2 kez evlenmiş boşanmış. annesi 3 kez evlenmiş bir ailenin çocuğum nasıl kimseye aldırış etmem bunlardan utanıyorum artık yeni tanıştığım insalara ailemin böyle olduğunu bile söylemiyorum ayrılar diyorum sadece, o yüzden sadece kendimi düşünemiyorum.evet bile bile bana şaka gibi geldi devir böylemiş flan bu kadar odunmu diye ama odunmuş. bana söylediği hiç bişey öylesine değilmş. şimdi bişi deyince sen hepsini kabul etmedin mi söylemedimmi diyor.

Canım benim bak annen baban 2-3 kez evlenmiş, olmamış ayrılmış...Onlar bu durumun senin ve kardeşlerinin üzerinde yapacağı psikolojik etkiyi pek de hesap etmemişler gibi geldi bana.

Sen dünyaya kaç kere geleceksin ki milletin lafını bu kadar dikkate alıyorsun. Milletin lafı sözü mü biter. Yazık değil mi sana daha 20 yaşındasın.

Abilerinden kesinlikle destek al. Dinsizin hakkından imansız gelir. Abilerin sana destek çıkarsa o atıp tutmaları hepsi nasıl bitiyor görürsün.

Dayak olayına hiç girmiyorum bile...Yazık etme kendine canım. Allah hakkında hayırlısını versin inşllh.

yercekimlikaranfil
05-07-2011, 12:29
Ya senin yaşadıkların dayağı da geçti artık. İşkence. Geçen sefer yalvardırk sana. Nisan ayında konuyu açtığında laf dinleseydin en az dört kez dayak yemekten kurtulmuş olacaktın. Derhal önce babanı arıyorsun, onu da alıp savcılığa gidiyorsunuz. Yerini yurdunu bilsem ben şikayet edeceğim. Resmen işkence bu dayak bile değil. KAÇ KURTUL....

TaDukHePa
05-07-2011, 12:33
Boşan kızım boşan. Bir dakika durma. Kimse de bir şey diyemez. Hemen boşan. Yoksa adamın elinde kalacaksın. Ya da akıl hastanesi olacak sonun. Boşan yavrum.

newjersey
05-07-2011, 12:41
Bu nasıl laçka bir evlilik,rezillik anlamıyorum.İnsan kendine neden bu işkenceyi yaşatır.
Arkadaşım ilk yazdığını da okudum baştan beri saygısızlık ve şiddet varmış,zorun ne ki
evlendin o adamla.Durduğun hata yaaaa,kaç kurtul o cehennemden.Sınavına hazırlan gir
üniversiteye paşalar gibi mesleğini al eline..

024
05-07-2011, 12:42
daha 20 yaşındasın,senin yaşındakiler fıldır fıldır gezip tozup eğlenip gününü gün ediyo,revamı 40 yıllık evliler gibi dövülüp sövülüp elinden paran alınsın..yaşın geçkin olsa dicemki nereye gitcen,ayaklarının üzerinde durmak hiç çalışmamış biri için zor olur vs..ama herşeyin başındasın,isteesen üniv bile okursun..öküze bak hele ya,elindeki parayı alıyo bide..

ya bırak alalemi,alalem sen dayak yerken gelip kurtarıyomu,dertlenince sırtını sıvazlıyomu,eline para mı veriyo,,,alalem sen dünyanın bilmem kaçıncı harikası olsan yine söylenecek bişi bulur..çünkü uğraşıcak başka işi olmayanlar anca başkalarının hayatlarına burunlarını sokarlar işte..

baban ve annen o hataları yaparken ahh ilerde evlatlarım ne der dedimide sen onları bu kadar düşünüyosun..yazık günah kardeşim bedenine ruhuna körpeciksin..

yaa delirdim resmen kk birlik olup herifi eşşek sudan gelinceye kadar dövelimde kadın dövmek nasılmış anlasın..ya şiddet çözümmü,lafdan anlaman insanın yanında 1dk durma ya..

nevgul61
05-07-2011, 12:43
aallahım bu kadar şeye nasıl katlanıyoesun mantığım almıyor.:53::53: bırak öncesinde yaptıklarını sadece şu mutfakta kase ile kafana su döküp elbiselerle seni küvetin içine sokup sana resmen işkence etmesi boşanmak için yanında bir saniye bile durmamak için yeterli sebep.dövmesini küfür etmesini geçtim yani.hala bırakıpğ gitmemekle sen o (hayvan diyemicem hayvanlar bile bu kadar vahşi değil) yaratığa sen dövdükçe ben yanına gelecem meraketme demiş gibi oluyorsun.abinin düğününü bile beklemeee.

024
05-07-2011, 12:46
biraz daha vakit kaybetmeye devam edersen yakında hamilede kalırsın,ondan sonra gör hayat sana neler gösteriyo..

çocuğun olmadan kaç kurtul bide çocuk verme bu herife..bide o korunuyomuş,o sen gitmeyesin diye işini garantileyip seni hamilede bırakır zorla söylim..

duygum
05-07-2011, 12:48
merhaba, kafam çok karışık konuşmak ve içini dökmeye ihtiyacı olan evli bir kadınım. daha 20 yaşındayım ama yaşadıklarım sanki 40 yaş gibi hissettiriyor bana.

ailem cok karışıktı babam ve annem ben küçükken ayrılmış benim büüyümem bir hayli hareketli geçmişti ama ben hepsine bir sünger çekip çok güzel bir yuvam olacak umuduyla küçük yaşta evlendim. yani bundan 5 ay önce şimdi keske evlenmeseydim diyorum. eşim abimlerin arkadaşıydı o şekilde tanıştık aynı memleketli ve tanış ailelerdeniz. 3 yıl kadar bir birlikteliğimiz oldu askerlik süreci benim okulum derken cok sorunlar yaşadık ama bitmedi. ve apar topar evlendik. sinirlerine hakim olmayan biri hep bana derdi sözümü geçiremezsim kötü olur öyle yaparım böyle yaparım. bende zannederdimki. beni korksun ve öyle davransın diye söylüyor sanırdım. adam yapcaklarını söylüyomuş . evlenmeden önce 1-2 kaç kez dayak yedim ama barışmadan eve göndermedi beni gönderse bitircem biliyo. bitti diyorum üzerime çullanıyor flan . ağzı cok güzel laf yaptığı için beni hep kandırırdı. o zamanlar birlikte değiliz fazla görüşemiyoruz o yüzden sorunlarımız diye ben onun bu sorunları görmezden gelerek hep iiyiye yorarak . evlendim 5 aydır cehennem yaşıyorum. dayak küfür kovma vb. şeyler ve hala beni sevdiğinisöylüyor. dışarı gitmiyor bi arkadaşı yok hayatının ortasına beni almış köle yapmak istiyor beni.cok daraldım bunaldım. çalışıyorum akşamları eve 7,30 da gidiyorum oysa güvenlik. vardiyalı çalışıyor. yok yemek yok yok ütü ya ben çalışıyorum yapabildiğim kadar yapıyorum. o cok güzel yemek yapıyor. kafama kakıyor her şeyi ne kadar aylık alıyosam eline sayıyorum. 20 tl veriyosa nereye ne verdin hesap veriyorum. babamın evinde öyle miydi son 1 sene para sıkıntım yoktu rahattım. onun cebine parasını ben veriyodum düşünün. liseiyi bitirdim üniye gitmeden evlendik babamlarsa beni okuycam diye beklerken şimdi muhasebe okuduğum için o meslekte çalışıyorum. abimin yakında düğünü var sorunlarımı anlatamıyorum rezillik çıkmasın diye zaten küçük yaşta evlenmişim herkesi karşıma alıp ne derim kime giderim.

cnm ben ne diyeceğimi şaşırdım ya. çalışmıyo mu senin kocan neden maaşını eline sayıyosun ve senden utanmadan hesap sorabiliyor. dayak küfür var diyosun daha tazeciksin. sırf abinin mutsuz olmaması için susman çok yanlış. neticesinde onun arkadaşı. bi kenara çekip sana sahip çıktıpını belirtebilir. susmak bu konudaki en büyük hatan. hem kocana karşı hem ailene karşı susmamalısın:5:

ozlem1688
05-07-2011, 12:59
boşanıcam ya kafaya koydum.ama abimin dügünü gecsin onadan sonra heemen söylicem biizimkilere, annesine diyorum anlatım herşeyi kaç saat konuştuk ağladı benlen birlikte sabah oğluyla hava alanına gitti ne anlattıysa ne ettiyse artık . kayınvalideme diyorum bak anne oğlun böyle böyle düşsün yakamdan bişi istemiyorum dedim. aaa özlem sende diyosun o adam o kocadayancan sıkcan dişini diyo. ne düşsüsn yakamdan filen bizim ailede bir kere evlenilir gelinlik giyilir boşanılmaz sonkezde keefen giyinilir dedi. bende sen nediyiosun senin kızlarınıın başına gelse felan diye tartıştık konuşmadık 1-2 hafta sonra öğrendimki. bizim düğündeki altınları borç parayla almışlar hiç durumları yokken kalkıp gelmişler. 10,000 tl borçlanmışlar. oğlu ödemiş. dün akşam benimle ağlıyan kadın oğluna hesap sorarken borçlarından bahsediyo oda para vererek savunmasını yaptırıyo... ve ben aylardır babamlara kocayla konuşun diyorum.. bana sen karışma diyo diyorum.

duygum
05-07-2011, 12:59
aallahım bu kadar şeye nasıl katlanıyoesun mantığım almıyor.:53::53: bırak öncesinde yaptıklarını sadece şu mutfakta kase ile kafana su döküp elbiselerle seni küvetin içine sokup sana resmen işkence etmesi boşanmak için yanında bir saniye bile durmamak için yeterli sebep.dövmesini küfür etmesini geçtim yani.hala bırakıpğ gitmemekle sen o (hayvan diyemicem hayvanlar bile bu kadar vahşi değil) yaratığa sen dövdükçe ben yanına gelecem meraketme demiş gibi oluyorsun.abinin düğününü bile beklemeee.

allahım bu ne demek yaa ben oraları okumadım :47::47::47::47:

ya bu nasıl bi insan evladıdır böle. ıslak odunla dövceksin aklı başına gelcek:47::47::47:

cirkinordekyavrusu
05-07-2011, 13:07
insan değil senin kocan kaç kurtul sen bu insan bozmasından arkadaşım.. abinin düğününü falan bekleme..ne kadar çabuk kurtulursan o kadar çabuk toparlanırsın...

Seloş
05-07-2011, 13:26
Özlem abin birinden dayak işkence görüyor olsaydı bir dakika kızkardeşimin düğünü var o bitsin ondan sonra dayaktan kaçarım der miydi? Aklını başına topla hemen kaç git ordan. Allah sana akıl vermiş kullanmazsan suçlu eşin değil sensin.:20:

lifeistooshort
05-07-2011, 13:41
Bir adam karısını dövüyorsa ilk günden, 1 ay sonrada döver, 10 yıl sonrada döver, hatta kadın 60 yaşına geldiğinde de döver.

Teyzem 55 yaşında iken eşini boşadı 2 sene evvel... Bütün aile şoka girdik. Meğer kadını evlendikleri günden beri dövüyormuş. 2 çocukları vardı. Aman çocuklar büyüsün, aman çocuklar okusun, aman çocuklar evlensin, aman torun torba sahibi olduk diye diye kadıncağız dayak yemiş ve kimselere de anlatmamış hiç... 35 sene dayak yemiş bu kadın... O da lise mezunuymuş evlendiğinde 30 yaşına geldiğinde üniversiteye girmiş.. Gülmüş bütün aile kadıncağıza başta annemde olmak üzere. "Aman abla bu yaştan sonra okuyup napacaksın" diye. Meğer teyzem okuyup çalışıp emekli olayım güvencem olsun diye okumuş, çalışmış yıllarca ama 35 sene dayak yemiş.... 55 yaşında neden mi boşamış? Neden mi beklemiş? Çok seviyormuş eniştemi, deli gibi seviyormuş, aşıkmış!!!

En son işte 2 sene evvel eniştem eve geliyor yemek ocakta pişiyormuş hazır değilmiş diye teyzeme vurmaya başlamış. Kadın yere düşmüş tekmeleye başlamış, yetmemiş eline gelen ilk şeyle heryerine vurmaya başlamış, en son hırsını alamayıp kadıncağızın saçlarından tutup kafasını duvara vurmuş duvar kanlanınca onu yerde öylece bırakıp evden çıkmış gitmiş.

Teyzem yıllarca dayak yemiş ama hep vücudunun görünmeyen yerlerine 1 - 2 yumruk , tekme ile yiyormuş dayaklarını yani görünen yerlerinde hiç iz falan yok normalde...Ve insanlar arasında iken teyzeme aşık adam rolleri... Ben bile ne güzel aşıklar hala birbirlerine der onlara özenirdim. Eniştem ne kibar adam, nasıl aşık hala teyzeme diye hayran kalırdım ilişkilerine. Dışardan göründüğü gibi değilmiş hiçbirşey. Tiyaro sahnesi gibi.

Teyzem ayılıyor kan revan içinde buluyor kendini. Kalkıp güç bela çantasına 2 -3 parça kıyafet koyup evdeki tapularını evraklarını alıp evden çıkıyor ve doğru hastaneye. Ordan dan yakın bir arkadaşının evine. Günlerce teyzemden haber alamıyoruz. Eniştemi karakola götürüyorlar. Darp raporu alınca teyzem olay adli bir aşamaya taşınıyor. Kendine gelince 1 hafta sonra falan boşanma davası açıyor darp raporuyla beraber Hakim tek celsede boşuyor teyzemi. Eniştemden de şikayetçi oluyor almıyor geriye şikayetini.yaklaşık 1 seneye yakın hapis yatıyor.

Şimdi teyzem diyor ki; ben çok sevdim onu ilk aşkımdı benim, bana nasıl kıydı? Yıllarca hep seviyorum seni dedi dövdü, geldi çiçekler falan affettirdi gene dövdü gene dövdü hep düzelir diye bekledim ama son olayda beni öldürmek istercesine dövünce aklım başıma geldi bu adam benim sevdiğim adam olamazdı. Beni öldürmek istiyordu. Yıllar önce yapmış olsaydı hayatım heba olmasaydı keşke diyor hala.

Bunca sene dayak yediği halde hala ben onu çok sevdim diyebiliyor. Artık insan nasıl bir psikolojiye giriyorsa dayak yerken, anlayabilmek mümkün değil bu durumun psikolojik bir açıklaması olmalı. Yıllarca da sürse insan şiddete sesini çıkartmayabiliyor artık zayıflık mı diyelim başka bir şey mi diyelim bilmiyorum... Yani bu adam seni şimdi dövüyor ya 1 sene sonra da dövecek. Sen dur demedikçe bu duruma 60 yaşına gelsen de seni dövecek. Ha seni de çok sevdiğini söyleyecek emin ol. Her seferinde pişman olacak. Ama bir gün film kopacak ve öldüresiye dövecek. Belki de elinde kalacaksın, öleceksin...

Bütün bunlara değer mi? Elalem laf söz etsin ne yazar? Senin hayatın bu kadar değersiz mi? Sen değersiz olduğunu düşünüyorsan biz burda sana destan da yazsak sana bi hayrı dokunmayacak. Onun için önce sen buraya yazmaktan ziyade otur ve düşün; ben değerli miyim? kendimi seviyor muyum?

Hayat o kadar kısa ki. Ve tek hayat var bildiğimiz, öğretilen kadarı ile.

Sen bu tek hayatını acı ile harcamaya razı mısın? Eğer razıysan bize laf düşmez.

Çok sert bir yazı oldu belki, özür dilerim ama biri bunu sana yazmalıydı en baştan. Umarım hakkında en hayırlı kararı verirsin en kısa zamanda hayatına bir zarar gelmeden evvel.

adengokce
05-07-2011, 13:50
daha 20 yaşındasın,senin yaşındakiler fıldır fıldır gezip tozup eğlenip gününü gün ediyo,revamı 40 yıllık evliler gibi dövülüp sövülüp elinden paran alınsın..yaşın geçkin olsa dicemki nereye gitcen,ayaklarının üzerinde durmak hiç çalışmamış biri için zor olur vs..ama herşeyin başındasın,isteesen üniv bile okursun..öküze bak hele ya,elindeki parayı alıyo bide..

ya bırak alalemi,alalem sen dayak yerken gelip kurtarıyomu,dertlenince sırtını sıvazlıyomu,eline para mı veriyo,,,alalem sen dünyanın bilmem kaçıncı harikası olsan yine söylenecek bişi bulur..çünkü uğraşıcak başka işi olmayanlar anca başkalarının hayatlarına burunlarını sokarlar işte..

baban ve annen o hataları yaparken ahh ilerde evlatlarım ne der dedimide sen onları bu kadar düşünüyosun..yazık günah kardeşim bedenine ruhuna körpeciksin..

yaa delirdim resmen kk birlik olup herifi eşşek sudan gelinceye kadar dövelimde kadın dövmek nasılmış anlasın..ya şiddet çözümmü,lafdan anlaman insanın yanında 1dk durma ya..


:))) bayılıyorum türk halkının bu tepkisine. valla o kadar içten yazmışsınız ki helal. de bırakın kk olarak bir araya gelip adamı dövmeyi (ki o zaman da kendisinden ne farkımız kalır bilemem) özlem bu işi abilerine söyleyip abilerinin eşinin kulağını çektirmeyecek kadar garip bi ruh halinde.

nghn987
05-07-2011, 14:16
yaşın daha çok genç, adam besbelli ki evlenmeden önce ilişkiye girdiğiniz için mecbur bırakmış seni evlenmeye ki seni bununla hala tehdit ediyor, bir anne-baba için evlat ne kusur ederse etsin evlattır ( sen bunun duyulmasından korktuğun için söylüyorum bence bi sakıncası yok ), git bir an önce babana her şeyi baştan sona anlat, ama her şeyi, yarın bir gün karşısına çıkıp ta densiz kocan babana söylemesin senden bilsin, kurtar kendini bu adamdan gençliğine yazık.

DearesT
05-07-2011, 14:22
Ayyy şiştim...arkana bakmadan kaç o heriften Allah aşkına yaaaa...
ooooooooooooffffffffffffffffffffffff

gzdkpz
05-07-2011, 17:50
Bütün bunları evlenmeden önce ilişkiye girdiğin için mi çekiyorsun Özlem??Evet keşke yapmasaydın ama bunun bedeli dayak mı?Seni bir gün dayakdan ölecek duruma getirse razı mı olacaksın?Çocuğun olsa çocuğunu da döver bu adam.:47:

Sen suçlu değilsin ,gencecik pırıl pırıl bir kızsın.Önünde upuzun bir hayat var

Lütfen yardım al

Abinin düğününü falan bekleme

Yasalar var ,hakların var ,boşanınca anasını ağlatırsın o herifin,sakın korkma,şimdi bile boşanana kadar uzaklaşdırma alırsın,tedbir nafakası koydurtursun.
Ha bunları yapmazsa girer hapiste yatar.
Ve emin ol bu aslan parçaları ! kanun karşısında kedi gibi olur korkudan geberir.

ozlem1688
06-07-2011, 08:32
dün akşam eve gittim bugün abimin nikahı var 2 gün önce hepberabeer konuştuk benimki işten erken çıkıcaktı bende izin alabilirsem gelcektim. onun işyerinde kalması gerekmiş. bende izin aldım vay efendim kime sordun. babam geldi akaşam oturmaya yok ben ababamın ağızının içine bakıyomuşum karşısında nasıl oturuyomuşum. babam gider gitmez uzanmışım koltuga. babanla nasıl konuşuyosun bana miadenen yokdiye bütün gece ayakta bekletti bağırış çağırış ben yine iki göz iki çeşme. izin aldığım halde göndermiyo nikaha. bu şekilde devam edersem düğünede gitmicekmişim.önce kocam dicekmişim. onun gönlünü yapcakmışım dün gece koynuma girdinmiki bugün nikaha gitmek istiyosun diyo. bir hafta öncede babanlara gitmek için koynuma giriyosun diye kavga etmişti benimle. şimdi koynuma girmedin nereye diyo. dengesiz . bişey soruyo cevap veriyorum bağırıyo onumu sordum. sorduklarına evet-hayır. doğru-yanlış. yaptım-yapmadım. gibi cevap verceksin yapıyorum. bunu oldu ondan dedigin zaman iyice köpürüyo gitmicem bakalım 17 temmuza bişi kalmadı ayrılcam şu dügün bigecsin allahın izniyle.... kızıyosunuz ama dügünde huzursuzluk olsun istemiyorum . büyük abim kız kaçırdı acele evlendi şöyle bi düğün dernek yaşayamadık . benim sadece nikahım oldu ve zaten bizimkiler istemiyodu yani iyi gecmemişti. geride sadece benim büyügüm ortancamız kaldı onunkinde moral bozukluğıu sıkıntı olmasını istemedigim için 1 hafta daha dişimi sıkacağım..

KuzeyEge
06-07-2011, 08:57
gerçekten bunu abinin düğünü olduğu içinmi erteliyorsun .. ortanca abinle konuş durumu şu yaşadıklarını anlat acaba o sana diyecekmi düğünümün geçmesini bekle o zamana kadar dayak ye otur diye

hiç sanmıyorum ..

çok ciddi bir olay yaşıyorsun şu anda ... farkına var önce ..

ben yerinde olsam bana karşımdaki bu denli dayak atacak daha ilk şiddetinde onu evden atardım inan atamıyorsamda kendim giderdim .. hiç büyük konuşuyorsun deme yapardım ...

sen neden yapmıyorsun dayak yemek sence doğal birşeymi ???