Umudumuz Hiç Bitmeyecek, Biz Anne Olacağız Diyenler

kekecb
20-05-11, 05:05
kızlar günaydın

hayırlı cumalar

bubuş
20-05-11, 07:05
günaydın hayırlı cumalar kızlar.

landarch cnm cok iyi bak kendine. biranönce iyileş sonra hamileliğe başlarken güçsüz kalma. ben nedense cok inanıyorum pozitif olacağına.
bizimde çalışmalar dün başladı. allahım inş bu sefer kısmet eder. bende önümüzdeki ayda ilacı kullanıp olmazsa dr a gidip aşılamayla tekrar başlayacağım.tüpe kadar yolu var. artık dayanacak sabrım gücüm kalmadı. cnm ne kadar verdin aşılama için.

dew haklısın cnm mecburuz etrafta sürekli bizi üzecek şeyler oluyor onlarında mutluluğu kıskanmak değil ama bana çok dokunuyor nedense.

gulem cnm gecen nette yazısırken sorun oldu bağlantım kesildi kusura bakma yarım kaldı. iyi tatiller tatlım dönünce görüşürüz.

bubuş
1. hamişimiz :KK46::nazar: MELDİİİİİ :nazar::nazar:
2. hamiş adayımız :KK46::nazar: LANDARCH :nazar:

KibritciKiz
bubuş
bu liste hamişlerle uzar gider inş.:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
landrach sıra sende cnm hadi hayırlı haberler

kekecb
20-05-11, 08:05
bubuş
günaydın hayırlı cumalar kızlar.

landarch cnm cok iyi bak kendine. biranönce iyileş sonra hamileliğe başlarken güçsüz kalma. ben nedense cok inanıyorum pozitif olacağına.
bizimde çalışmalar dün başladı. allahım inş bu sefer kısmet eder. bende önümüzdeki ayda ilacı kullanıp olmazsa dr a gidip aşılamayla tekrar başlayacağım.tüpe kadar yolu var. artık dayanacak sabrım gücüm kalmadı. cnm ne kadar verdin aşılama için.

dew haklısın cnm mecburuz etrafta sürekli bizi üzecek şeyler oluyor onlarında mutluluğu kıskanmak değil ama bana çok dokunuyor nedense.

gulem cnm gecen nette yazısırken sorun oldu bağlantım kesildi kusura bakma yarım kaldı. iyi tatiller tatlım dönünce görüşürüz.
canım inşallah bu sefer olucak , başka şeylere gerek kalmayacak.

bende senin gibi düşünüyorum bu ayda olmaz ise ay daha ilaç içip oda olmaz ise aşılama yapıcam o da olmaz ise artık yılbaşından sonra tüp düşünüyorum ama inşallah gerek kalmaz

kekecb
bubuş
bubuş senide yazalım bu listeye sende başlamışsın çalışmalara olmazmı?:KK52:

KibritciKiz
ehlam
kızlar bişey sorucam benim sağ tüp tıkalı ,dr. solda yumurtlaman olduğu zaman aşılamanı yapıcaz dedi tabi ilaca başlıycam ama sağdan gelişirse o ay bırakıcam ,diğer ay yarım kalan ilaçlar kullanılıyormu :18::18::18::18:
pek ilgilenen yok galiba:KK43::KK43::KK43:

cerenm
20-05-11, 11:05
kekecb

bende senin gibi düşünüyorum bu ayda olmaz ise ay daha ilaç içip oda olmaz ise aşılama yapıcam o da olmaz ise artık yılbaşından sonra tüp düşünüyorum ama inşallah gerek kalmaz
ben de haziranda tup bebek yaptirmayi dusunuyorum, doktorumla konusmustuk; bu ay normal deneyin dedi. ama esimde bir huysuzluk, cocuktan beter oldu. olur olmaz herseyden beni uzmeye basladi, p.tesiden beri konusmuyoruz. ara ara cocukluklar yapardi, alttan alırdim, kizginligi gecince gider konusurdum, kus kalamazdim onunla. bu kez cok uzuldum, hic orali olmadim. bu ay beraber olamadigimiz gibi gelecek ayki ilk tup denememizi de tehlikeye atmis olabilirim. cunku katir gibi inatcidir, ben konusmazsam o hic konusmaz. bir baskasi anlatsa kocan senden cocuk istemiyor, bahane yaratiyor derdim, ama oyle olmadigini da biliyorum. kafam cok karisti, icim sikildi, iyice umutsuzluga dustum. kainat cocugum olmasin diye cephe almis bana :)

cerenm
ehlam
kullanilir tabi ki, doktorun da seni yonlendirecektir.
eczasi bir aile dostumuz var, son kullanma tarihi gectikten sonra eczanedeki ilaclari eve getirir, ese dosta dagitir. sonucta son kullanim tarihinde o ilac bozulmuyor ki, o tarihten 6 ay-1 sene sonra bozuluyor diyor. sen neden dert ettin ki bu kadar ? ilacin formu mu tek kullanimliga uygun ?

KibritciKiz
cerenm
kullanilir tabi ki, doktorun da seni yonlendirecektir.
eczasi bir aile dostumuz var, son kullanma tarihi gectikten sonra eczanedeki ilaclari eve getirir, ese dosta dagitir. sonucta son kullanim tarihinde o ilac bozulmuyor ki, o tarihten 6 ay-1 sene sonra bozuluyor diyor. sen neden dert ettin ki bu kadar ? ilacin formu mu tek kullanimliga uygun ?
cevabın için teşekkürler cnm .benim en büyük derdim dr.um adam kendi içinde yaşıyo resmen .ben daha ilaç felan almış değilim ilaçların şekli şemalini de bilmiyorum.ben soldan yumurtlayana kadar her ay bu ilacı kullanıcakmışım e tabi biraz pahalı ilaçlar 4_5 ay yumurtlamam soldan olmazsa her ay almam pek mümkün değil.dr.a sorduğum herşeye zamanı gelsin konuşuruz diye cevap aldığım için burda öğreniyorum bazı şeyleri .

bubuş
20-05-11, 12:05
kekecb

inş. cnm zamanı gelmiş olsun artık yalvarırım rabbim. şu son aldığım iki hamilelik haberi beni çok etkiledi. maddi manevi sonuna kadar savasıcam kaderime razı olup oturmak istemiyorum.
çünkü hiçbişey yapmazsamda vicdanım rahat olmuyor. emeksiz yemek olmaz derler buda ona benzedi.
cnm umarım tüpe gerek kalmaz hiçbirimizde. sırayla haberlerimizi alalım.

bubuş
kekecb
bubuş senide yazalım bu listeye sende başlamışsın çalışmalara olmazmı?:KK52:
yok cnm yaa henüz yazmak istemiyorum.ben landarchı aşılama olduğu için yazdım. benim hala umudum yok doğal yoldan :KK43:((
rabbim kısmet etmedi heralde o duyguyu.:KK5:

cerenm
ehlam
cevabın için teşekkürler cnm .benim en büyük derdim dr.um adam kendi içinde yaşıyo resmen .ben daha ilaç felan almış değilim ilaçların şekli şemalini de bilmiyorum.ben soldan yumurtlayana kadar her ay bu ilacı kullanıcakmışım e tabi biraz pahalı ilaçlar 4_5 ay yumurtlamam soldan olmazsa her ay almam pek mümkün değil.dr.a sorduğum herşeye zamanı gelsin konuşuruz diye cevap aldığım için burda öğreniyorum bazı şeyleri .
yasini, esinin durumunu bilmiyorum tabi ki. bazi doktorlar tek tuple hamile kalma olasiligi, normale gore dusuk oldugu icin tuplerin acilmasi icin operasyon oneriyor. Saglikli bir kadin her ay bir yumurta uretiyor, ve bu sag yumurtaliktan mi sol yumurtaliktan mi gelisecek belirsiz. Arka arkaya hep sag taraftan da yumurtan gelisebilir, bir ay sag, bir ay soldan da olabilir ve hatta ayni anda her iki yumurtaliginda da yumurta gelisebilir. yumurta destekleyici ilaclarla normalde 1 adet uretilen yumurtanin sayisi cogaltiliyor, 2-3 tane hatta tup bebek tedavilerinde daha da fazla uretilmeye calisiliyor. Cok yumurta uretilmesi yumurta rezervi az olan kadinlarda iyi degil; sonucta az yumurta, erken menopoz tehdididir ve her ay 1 tane atilmasi gereken yumurtadan ilaclarla ayda 5-6 tane atinca yumurta rezervin dusuyor.
zannediyorum ki yasin genc, bu nedenle doktor cok ustune dusmemis; tavsiyem aciliyet durumuna gore birkac ay doktorunun takibinde ol; doktorunu izle, sana guven vermiyorsa baska hekimlere de gorun.
hamilelik zor birsey, kimisi evlenip dakikasinda hamile kaliyor, kimisi sorun yok dendigi halde senelerce cocuk yapamiyor.
acil sifalar ve saglikli bir hamilelik dilerim

landarch
sizin yazdıklarınızı okuyunca bende bi düşündüm de genelde hep sağdan yumurtluyorum. yaani aşilamalarımda hep ole oldu bu ay da sağdan. tüp bebek tedavisinde de sağda daha fazla yumurta vardı. tek tüpün tıkalı ise neden onu açmıyorlar ki?

landarch
20-05-11, 13:05
meldi
canım benimm. kan tahlilinden önce belirtim vardır. transferden sonra 7. 8 gün göğüslerim sızlamaya başladı ve vücut ısımın ara ara yükseldiğini hissettim bariz bir şekilde özellikle göğüslerimle kasık bölgemdeki ara çok sıcaktı. son iki günde çok halsizleşmeye başladım..
Topicimizin ilk hamilesi, kıymetlimiz sesin hiç çıkmıoyor. Nerelerdesin ewindeki bayram havasından bahsetsene biraz, eşin ne durumda, seni şımartıyor mu? Aslında senin tedaviye başlama süecin yaşadıklarını hiç bize anlatmadın. Artık vakti geldi, herşeyi en baştan dinlemek istiyorum nasıl bir protokol izlendi, kaç yumurta oluştu, embriyoların durumları nasıldı, dondrulmuşun kaldı mı? Bunların hiçbirini bilmiyourz, sana sormadık tedavi sürecinde zaten insan geriliyor ama şimdi artık hepsi geride kaldı.. herşeyi tüm detayları ile bilmek istiyorumm :KK66:))

Buarada aren seni çok merak ediyourum. Lütfen bizi haberdar et!

DEW77
ehlam
Ehlamcim biz topigimize gelen herkese biglimiz dogrulsutunda yardimci olmaya calisiriz sakin boyle dusunme olurmu cunku sorun hepimizde ayni ve hepimiz birbirimizden guc alarak bu isi becermeye calisiyoruz....
bence ilaclari kullanabilirsin mesela benim tup bebek tedavimden kalan ilaclar 2012ye kadar gecerligi vardi ben onlari birilerine bagisladim istedim ki bask abir anne adayina yarasin yani bence seninkilerde oyledir...

DEW77
cerenm
ben de haziranda tup bebek yaptirmayi dusunuyorum, doktorumla konusmustuk; bu ay normal deneyin dedi. ama esimde bir huysuzluk, cocuktan beter oldu. olur olmaz herseyden beni uzmeye basladi, p.tesiden beri konusmuyoruz. ara ara cocukluklar yapardi, alttan alırdim, kizginligi gecince gider konusurdum, kus kalamazdim onunla. bu kez cok uzuldum, hic orali olmadim. bu ay beraber olamadigimiz gibi gelecek ayki ilk tup denememizi de tehlikeye atmis olabilirim. cunku katir gibi inatcidir, ben konusmazsam o hic konusmaz. bir baskasi anlatsa kocan senden cocuk istemiyor, bahane yaratiyor derdim, ama oyle olmadigini da biliyorum. kafam cok karisti, icim sikildi, iyice umutsuzluga dustum. kainat cocugum olmasin diye cephe almis bana :)
cerenm herzaman soyluyorum malesef erkekler biz kadinalr kadar guclu degiller onlerine cikan ilk tupsekte tokezleme oluyor o yuzden kizma zaman zaman bende cok soylendim kocama kuslukler oldu ama tavsiyem uzatma yani madem inatci bira zbu donemde suyuna git...ozellike erkek sorunlu tedvailerde bu tarz sorunalrla cok karsilasiyor herkes...sabir sabir

aren
merhaba kızlar

yoğun bir hafta geçirdim onun için kaç gündür giremedim.
sanki olumsuzlukları yaşayan ben değilimde ilk defa başlayacak gibi hissediyorum bu ne kadar normal bilmiyorum. ama bir süre beklemeyi düşünüyorum. aslında çokda vakit kaybetmemem gerek de şu an hiçbirşey yapmadan hiçbirşey kullanmadan doktor yüzü görmeden sakin bir süreç geçirmek istiyorum.

LANDARCH aşılaman hayırlı olsun. inşallah bu sefer herşey yolunda giderde tüpe gerek kalmaz.

GULEM canım sana iyi tatiller.

BUBUŞ senin hep bana doğal yoldan olacak gibi geliyor nedense inşallah da öyle olur.

DEW,KEKEÇ sizleride öpüyorum.

DEW77
Kizlar vallaha topigimzi pek senlendi bugunlerde cok hosuma gidiyro sanirim genel olarka herkesin keyfi yerinde...
bende AREN'i merak ediyorum sanirim tup bebek sonrasi biraz uzak durmak istediki anlarim hepimzi ayni yollardan gectik....
MELDICIM dinleniyor sanirim aman dinlensin yeterki o ve bebisler iyi olsun....

BUBUS vallaha hadi insallah tup bebeg egerak kalmaz guzelim sende hamile haberi verirsin bize tabi KEKCB sende oyle guzelim...hatta belki bende ah ah keske :)

Landarch umarim biraz daha iyisin cnm dikkat et kendine haftasonu geldi iyi dinlen...

DEW77
20-05-11, 14:05
aren
merhaba kızlar

yoğun bir hafta geçirdim onun için kaç gündür giremedim.
sanki olumsuzlukları yaşayan ben değilimde ilk defa başlayacak gibi hissediyorum bu ne kadar normal bilmiyorum. ama bir süre beklemeyi düşünüyorum. aslında çokda vakit kaybetmemem gerek de şu an hiçbirşey yapmadan hiçbirşey kullanmadan doktor yüzü görmeden sakin bir süreç geçirmek istiyorum.

LANDARCH aşılaman hayırlı olsun. inşallah bu sefer herşey yolunda giderde tüpe gerek kalmaz.

GULEM canım sana iyi tatiller.

BUBUŞ senin hep bana doğal yoldan olacak gibi geliyor nedense inşallah da öyle olur.

DEW,KEKEÇ sizleride öpüyorum.
arencim hosgeldin ben yazdim seni gormemistim...iyi olmana sevindim guzelim....bende senin gibiyim doktor yuzu gormeden guzel zaman geciriyorum inan....aslinda keske zamanim olsa soyel 6 ay dinlensem ama hergecen gun aleyhime isliyor gibi geliyor o yuzden bazen icten bri panik yasiyorum....bende seni opuyorum cnm

KibritciKiz
DEW77
Ehlamcim biz topigimize gelen herkese biglimiz dogrulsutunda yardimci olmaya calisiriz sakin boyle dusunme olurmu cunku sorun hepimizde ayni ve hepimiz birbirimizden guc alarak bu isi becermeye calisiyoruz....
bence ilaclari kullanabilirsin mesela benim tup bebek tedavimden kalan ilaclar 2012ye kadar gecerligi vardi ben onlari birilerine bagisladim istedim ki bask abir anne adayina yarasin yani bence seninkilerde oyledir...
biliyorum cnm hepinizin anlattıkları sanki benim başımdan geçen olaylar gibi eminim beni de en çok siz anlıyosunuzdur.verdiğiniz desteğe çok teşekkür ederim aranıza kabul ederseniz bende bu yolculuğumda yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak isterim..benim hamilelik düşükler kürtaj gibi sürü şey geçti başımdan ama artık gittiğim dr.lar tüp bebekten , aşılamadan bahsetmeye başladılar etrafımda pek bu konuyu konuştuğum kimse yok.açıkcası bi kaç kişiden başka kimseye söylemedim aşılma yapıcamı.burda sizlerle paylaşınca korkularım tedirginliklerim azalıyor.dediğim gibi aranıza kabul ederseniz artık bende burdayım:13:

DEW77
kizlar benim en son reglimin 2.gunu yaptirdigim testlerdeki fsh degerim 12,9 E2 degerim ise 30 ben bunlarin ne anlama geldigi konusuna hic hakim degilim zaten ilk defa soncualrimi faxladilar o da rica minnet..doktorum sonuclarima iyi demis menapoza girmesi olasiligi yok demis hahaha bir gulesim tuttu manyakmidir nedir?:KK52:vallaha doktorlarima bisey oldu kafalarina bisey dustu sanirim adamlar super sacmaliyrolar....neyse onlari takmiyorum zaten....trdeki doktoruma gonderdim israel bey'e haziran icinde istedi reglinin 2.gunu ayni testleri bakalim o nasil cikacak?

DEW77
ehlam
biliyorum cnm hepinizin anlattıkları sanki benim başımdan geçen olaylar gibi eminim beni de en çok siz anlıyosunuzdur.verdiğiniz desteğe çok teşekkür ederim aranıza kabul ederseniz bende bu yolculuğumda yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak isterim..benim hamilelik düşükler kürtaj gibi sürü şey geçti başımdan ama artık gittiğim dr.lar tüp bebekten , aşılamadan bahsetmeye başladılar etrafımda pek bu konuyu konuştuğum kimse yok.açıkcası bi kaç kişiden başka kimseye söylemedim aşılma yapıcamı.burda sizlerle paylaşınca korkularım tedirginliklerim azalıyor.dediğim gibi aranıza kabul ederseniz artık bende burdayım:13:
ehlamcim tabiykide elimizdne geldigince biz burdayiz...insallah hepimizin yuzleri guler...bizim aramizdada dusuk yapan,kurtaj yasayan bi suru hikayesi olan var o yuzden hepimiz ayniyiz....
hepimiz icin iyi gunler olsun insallah

KibritciKiz
cerenm
yasini, esinin durumunu bilmiyorum tabi ki. bazi doktorlar tek tuple hamile kalma olasiligi, normale gore dusuk oldugu icin tuplerin acilmasi icin operasyon oneriyor. Saglikli bir kadin her ay bir yumurta uretiyor, ve bu sag yumurtaliktan mi sol yumurtaliktan mi gelisecek belirsiz. Arka arkaya hep sag taraftan da yumurtan gelisebilir, bir ay sag, bir ay soldan da olabilir ve hatta ayni anda her iki yumurtaliginda da yumurta gelisebilir. yumurta destekleyici ilaclarla normalde 1 adet uretilen yumurtanin sayisi cogaltiliyor, 2-3 tane hatta tup bebek tedavilerinde daha da fazla uretilmeye calisiliyor. Cok yumurta uretilmesi yumurta rezervi az olan kadinlarda iyi degil; sonucta az yumurta, erken menopoz tehdididir ve her ay 1 tane atilmasi gereken yumurtadan ilaclarla ayda 5-6 tane atinca yumurta rezervin dusuyor.
zannediyorum ki yasin genc, bu nedenle doktor cok ustune dusmemis; tavsiyem aciliyet durumuna gore birkac ay doktorunun takibinde ol; doktorunu izle, sana guven vermiyorsa baska hekimlere de gorun.
hamilelik zor birsey, kimisi evlenip dakikasinda hamile kaliyor, kimisi sorun yok dendigi halde senelerce cocuk yapamiyor.
acil sifalar ve saglikli bir hamilelik dilerim
laparoskopiyi önermedi biraz bekliyceksin felan dedi bende yok yok ayrıca pco.liyim dr.a gelince iyimi kötümü onu bile bilmiyorum eşimin ısrarı üstüne onda başladım tedaviye.beni tek teselli eden hemen tüp bebeğe atlamadı bilemiyorum hepimiz için hayırlısı

KibritciKiz
DEW77
ehlamcim tabiykide elimizdne geldigince biz burdayiz...insallah hepimizin yuzleri guler...bizim aramizdada dusuk yapan,kurtaj yasayan bi suru hikayesi olan var o yuzden hepimiz ayniyiz....
hepimiz icin iyi gunler olsun insallah[

amiiiin inşaallah