Umudumuz Hiç Bitmeyecek, Biz Anne Olacağız Diyenler

KibritciKiz
2-07-11, 19:07
landarch
Canm ewet romanyadan bir tanıdık aracılığı ile getirtirdim, bir haftadır kullanıyoruz esimle beraber. Ben pek bir değişiklik farketmedi ama esim libidoyu arttırdığını söylüyor. Eğer bu ilac ise yararsa isteyenlere temin etme konusunda yardimci olucam. Ben o ilacın ismini Google da arattigimda yabancı forum sitelerine baktım resmen ilacı kullanan herkes hamile kalmis.[/QUOTE

yaa, iyi sen kullan bakalım inş.güzel sonuçlar alırsın bende düşünüyorum ama hem cesaret edemiyorum hemde zaten tanıdığım kimse yok..evet bende çok araştırdım birçok kişi öneriyor(ben çok inanırım böyle bitki özlerine felan ama eşim hiç inanmaz keçi boynuzunu felan zorla içirdim alsam da kendim içerim)inş. sende de işe yarar ..sonra bende cesaret bulur alırım belki(tabi tek tanıdıpım senin tanıdığın oda ayrı:)

KibritciKiz
2-07-11, 19:07
nartanesiii
herhangi bi yan tesiri varmiymis peki???
benim dediğim branca ursului adı tabi landrachla ayrı tentürden bahsediyosak:) romnayada üretiliyo..ve bilinen birkaç yan etkisi adet kanamsını arttırdığı hamilelik varsa düşük yaptığı felan bazı kişilerde mide rahatsızlıklarına neden olduğu felan yazıyodu ama tam bilmiyorum .

DEW77
3-07-11, 02:07
landarch
Mrb kızlar, suan bodrumdaym.. Adapte olamadm hala, size bı bakaym dedm. Gülem nihayet geldn ozldk valla. Helsa Cnm tukuruktn ovulsyn testini bende anlamiyrm bende idrardan olanledn alicam. Preseed i kullaniyrm birkaç aydır ama hala bitmedi ben çok az kullaniyrm çünkü vicik vicik oluo pek sewmiorm öle olunca. Ortağım ewlenmisti hatirlarsanz dün öğrendim hamileymis :) llk ay hamile kalmış oldu, ben artk sebepsz infertiliteye inanmiyorm. Hepinizi optm byeee
canim sag salim bodruma varmana sevindim yolculugu sevmiyordun :) ama cabucak gitmissin bak ne guzel...tadini cikart iyi eglen kafandan herseyi uzaklastir....
ama ortagina pes diyorum o hamile kalmak icin resmen zor beklemis hic boylesinide duymamistim dogrusu....senin onun hikayelrinide cok dinleme simdi bayar o seni...
sen tatiline bak guzelce dinlen guzelim....sebepsiz infertilite diye ben sana daha once yazmistim asla inanmiyorum yok oyle birsey doktorlar tespit edemiyor o kadar....hani sebebini bulamadiklari her hastalik icin psikolojik derler ya ayni bizim durumda bu iste.....

karaman81
3-07-11, 08:07
2,5 aylık oldu Arda. uyuyor şimdi. 3 hafta erken doğdu kereta. sabredemedi. Allahım inşallah sizlere de nasip eder. hele uzun uğraşlardan sonra sahip olunca daha bir güzel oluyor.

DEW77
3-07-11, 13:07
karaman81
2,5 aylık oldu Arda. uyuyor şimdi. 3 hafta erken doğdu kereta. sabredemedi. Allahım inşallah sizlere de nasip eder. hele uzun uğraşlardan sonra sahip olunca daha bir güzel oluyor.
ay karaman ne guzellll nasil sevindim anlatamam....tabi bende hic zaman mevhumu kalmadi uzun bir suredir gecen sende temmzu gibiydi sanirim sen hamile oldugunu ogrenmistin ayyy inan cok mutluyum senin icin....3 hafta erken dogmasi umarim sorun olmamistir arda icin....cokda erken dogum sayilmaz sonucta,hatirliyorum rahimine dikis atilmisti diymi oyle hatirliyorum...eger senin icinde mahsuru yoksa ardanin resmini gonder bize gorelim minigi.....
canim tekrar tebrik ederim anali babali olsun saglikli uzun bir omru olsun...darisi basimiza...:KK46:

stzmn
3-07-11, 19:07
mrb nergis bebeğin sağlıklı omurlu olsun.bende aydın nazııllıdenım.merak ettım doğumunu nerede yaptın benmde 6haftam kaldı.nysa gidiyorum.doğumm yapmıs bırı olarak fıkır almak ıstedm.

gulem
4-07-11, 12:07
slm kızlar..nasılsınız bakalımmmm..

karaman81
4-07-11, 13:07
stzmn
mrb nergis bebeğin sağlıklı omurlu olsun.bende aydın nazııllıdenım.merak ettım doğumunu nerede yaptın benmde 6haftam kaldı.nysa gidiyorum.doğumm yapmıs bırı olarak fıkır almak ıstedm.
ben de nysada doğum yaptım. aslında dr.um yalçın eroğluydu ama doğum yaptığım gün annesi vefat etmiş gelemedi. kamil kurt yaptırdı doğumu. memnun kaldım ama 4 4lük değil. yine de nazillili biri için sanırım en iyisi orası. odalar devlet hastanesine göre çok konforlu. Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah...

stzmn
ben de ilk bebeğim için gün sayıyorum son 1 ay geçmek bılmıyor sıcaklarda cok.Memleketim zonguldağı ozledım ben.AYDIN a gelip gelin olmaya daha alışmamışken şimdii anneliğe hazırlanıyorum :) ALLAH hepimizi bebeklerimize sağlık versin b sıcak gunlerde bebeğim ne yapar kımbılır :KK49:

stzmn
karaman81
ben de nysada doğum yaptım. aslında dr.um yalçın eroğluydu ama doğum yaptığım gün annesi vefat etmiş gelemedi. kamil kurt yaptırdı doğumu. memnun kaldım ama 4 4lük değil. yine de nazillili biri için sanırım en iyisi orası. odalar devlet hastanesine göre çok konforlu. Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah...
çok tesekkurler..bende kamil kurt agıdıyordum son muaynem de yalçın eroğluna gıttım.kamıl bızı esımle resmen çileden cıkardı bırdaha ona gtmemeye karar verdık.yalçın eroğlunada bıde buna gıdelm dıyerek gttk gecen ay.ıyı yada kotu bı fıkrım olmdg ıcın sana sormak ıstedım.tesaduf sende doğumunda onda değilmişsin.evet dosdoğru ne hastane ne doktor duydum nazıllıde.ben nazıllıde daha yenıyım aılem falanda burda deıller fıkır verecek ne arkads nede aıle var.tekrar tesekkrler

karaman81
işte minik oğlum Arda...
Eki Görüntüle 218921

Eki Görüntüle 218926

Eki Görüntüle 218928

Eki Görüntüle 218929

stzmn
maşallah tatlım ARDA çok yakışıklı yahu:) ALLAH banada nasıp etsın oğlumu kucagıma alayım boyle kare kare fotograflarını cekeyım bana evde arkadas olsun :)

stzmn
karaman81 ozelden msjı yenı farkettım tesekkr ederım cok sağol.ben ozelden yazamıyorum yenı oldgm ıcın bu hakkı bana tanımamıslar :) (selin)

KibritciKiz
4-07-11, 14:07
slm kızlar moralim çok bozuk klomen işe yaramamış yumurtlamam olmadı halen bugün 14. günü adetimin..dr.polikistik yüzünden dedi yarında gidicem hiç böyle olan varmı yani yumurtlaması geç olan???? bu ayda kaldı aşılama:KK43:((((

DEW77
4-07-11, 22:07
badezuzum
slm kızlar moralim çok bozuk klomen işe yaramamış yumurtlamam olmadı halen bugün 14. günü adetimin..dr.polikistik yüzünden dedi yarında gidicem hiç böyle olan varmı yani yumurtlaması geç olan???? bu ayda kaldı aşılama:KK43:((((
Badezuzum cnm uzulme lutfen....bu ay olmaz onumuzdeki ay olur sakin kendini yipratma biliyorsun uzuntu bize iyi gelmiyor..... :KK43: insan kendini hazirladiktan sonra yarida kalinca gicik oluyro o ayri am icini ferah tut cnm...

DEW77
4-07-11, 22:07
karaman81
işte minik oğlum Arda...
Eki Görüntüle 218921

Eki Görüntüle 218926

Eki Görüntüle 218928

Eki Görüntüle 218929
Karamancim Arda masallah cok seker bir bebis allah anali babali buyutsun cnm...ne zorluklarla oldu ardacik biliyoruz...insallah darisi hepimizin basina....guzel kokulu yanklardan op benim icin....

KibritciKiz
5-07-11, 05:07
DEW77
Badezuzum cnm uzulme lutfen....bu ay olmaz onumuzdeki ay olur sakin kendini yipratma biliyorsun uzuntu bize iyi gelmiyor..... :KK43: insan kendini hazirladiktan sonra yarida kalinca gicik oluyro o ayri am icini ferah tut cnm...
sağol cnm .evet öyle de bu ay diğer ay derken yıllar geçti..

gulem
5-07-11, 08:07
karaman81
işte minik oğlum Arda...
Eki Görüntüle 218921

Eki Görüntüle 218926

Eki Görüntüle 218928

Eki Görüntüle 218929
canım maşallah ardaya:) sağlıklı,sıhhatli,güzel bi hayatı olsun inşallah...benim içinde öp kokulu kokulu:))

helsa
guleeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmm
senin kontrolün yarın dimi. bize bilgi vermeyi unutma.

kimseler yok bubuş tatilde, landarch tatilde, kekeçb arada kayboluyordu gene kayıplarda. meldi zaten bu gidişle 9 ay yatacak gibi görünüyor. dew de az kaldı gelecek buralara.

gulem
badezuzum
canım polikistik overde daha etkili ilaçlar kullanılmıyomu?.klomen normal denen kadınlarda bile çoğu zaman işe yaramıyo.bana 4 kez klomenle takip yapıldı.ve hep kistlerle boğuştum o dönem.gerçi bende endo varmış belki ondandı ama klomeni hiç güzel anmam.aşılaman iptalmi oldu şimdi,biliyorum can sıkıcı bi durum ama belki önümüzdeki günlerde çatlama olur.ilişki olayını aksatmayın yinede belli olmaz bu işlere..

gulem
helsa
guleeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmm
senin kontrolün yarın dimi. bize bilgi vermeyi unutma.

kimseler yok bubuş tatilde, landarch tatilde, kekeçb arada kayboluyordu gene kayıplarda. meldi zaten bu gidişle 9 ay yatacak gibi görünüyor. dew de az kaldı gelecek buralara.
canımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)
evet yarın ilk muayene.tüp bebek merkezinin sahibi ve başındaki doktoru aslında doktorum ama bana izinli olacağını söyledi..sadece ilk muayenemi başka bi doktor yapacakmış sonra beraber devam edeceğiz dedi.ya çok umutsuzum.çilem dolmamıştır diyorum..neden ilkinde tutsunki?bu kadar şanslı olamam diye düşünüyorum:) kendime negatiflik yaymakta üüstüme yoktur..ama bu durumda bile mutsuz değilim..

helsa
gulem
evet yarın ilk muayene.tüp bebek merkezinin sahibi ve başındaki doktoru aslında doktorum ama bana izinli olacağını söyledi..sadece ilk muayenemi başka bi doktor yapacakmış sonra beraber devam edeceğiz dedi.ya çok umutsuzum.çilem dolmamıştır diyorum..neden ilkinde tutsunki?bu kadar şanslı olamam diye düşünüyorum:) kendime negatiflik yaymakta üüstüme yoktur..ama bu durumda bile mutsuz değilim..
hiç negatif olma insan olumsuz düşündükçe iyi birşey yaşamıyor, ben inanıyorum böyle yapınca çekiyoruz.sen bize ne bakıyorsun ilkinde tutan o kadar çok insan var ki. bizde de benim dışımda hem dew,hem landarch hemde meldinin ilkind etuttu şanssızlık oldu kimyasal yaşadılar ama tuttu. bende senin gibiyim ve ne kötü düşünsem başıma gelir. bu sefer kötü düşünmemeye çalışıyorum. arada aklıma saçma sapan şeyler geliyor kaygılanıyorum ama hemen silmeye çalışıyorum. çok iste, umutlu ol. beslenmene dikkat et.

gulem
5-07-11, 09:07
helsa
hiç negatif olma insan olumsuz düşündükçe iyi birşey yaşamıyor, ben inanıyorum böyle yapınca çekiyoruz.sen bize ne bakıyorsun ilkinde tutan o kadar çok insan var ki. bizde de benim dışımda hem dew,hem landarch hemde meldinin ilkind etuttu şanssızlık oldu kimyasal yaşadılar ama tuttu. bende senin gibiyim ve ne kötü düşünsem başıma gelir. bu sefer kötü düşünmemeye çalışıyorum. arada aklıma saçma sapan şeyler geliyor kaygılanıyorum ama hemen silmeye çalışıyorum. çok iste, umutlu ol. beslenmene dikkat et.
canım haklısın ama yapı işte..karmakarışığım..beslenmeme nasıl dikkat edicem canım?valla kızacaksın biliyorum ama sagarayı bile tek tük diye diye içtim:)) aktara gidip ordan bişeylermi yiyeyim?

helsa
5-07-11, 10:07
gulem
canım haklısın ama yapı işte..karmakarışığım..beslenmeme nasıl dikkat edicem canım?valla kızacaksın biliyorum ama sagarayı bile tek tük diye diye içtim:)) aktara gidip ordan bişeylermi yiyeyim?
sağlıklı beslen. yumurta,süt,yoğurt,bol bol meyve,sebze ye. kırmızı eti önermiyorlar nedenini bilmiyorum. regli olunca bal tarçın çörek otuna başlayabilirsin. çerez falan fazla yeme. günde 1-2 tane ceviz ye.kahve içme, kahvenin yumurta gelişimi üzerinde çok kötü etkisi varmış.şu sigarayıda içmeeeeeeeeeeeeeee.

stzmn
5-07-11, 10:07
''gulem'' umudunu tüketme sakın canım.teyzemde 4yıl once boyle bebek sahıbı oldu mis gibide bır kızı oldu.oyle kolayda olmamıstı.sadece ondan duyup bıldıgım doktorun moralle cok ılgısı oldugu soylemesı.hormonlarınla alakalı cunku.cevren aılen eşin kım keyfını kacırırsa sende ondan kaç.tam olarak aynı ıslemlermı yapılıyor sana bılemıyorum ama pek fazla haraket etmemesı soylenıyordu teyzemede.herşey gonlunce olsun güüzel haberlerini duymak isteriz.!!

gulem
5-07-11, 13:07
helsa
sağlıklı beslen. yumurta,süt,yoğurt,bol bol meyve,sebze ye. kırmızı eti önermiyorlar nedenini bilmiyorum. regli olunca bal tarçın çörek otuna başlayabilirsin. çerez falan fazla yeme. günde 1-2 tane ceviz ye.kahve içme, kahvenin yumurta gelişimi üzerinde çok kötü etkisi varmış.şu sigarayıda içmeeeeeeeeeeeeeee.
ben düzenli yemeğimi yiyorum zaten.sadece abur-cuburu çok yerdim,onu kestim,aslında bıraktım resmen:)dondurma bile yemiyorum ne zamandır.canım istemiyo iyiki:) bal tarçın çörek otuna adetim olunca başlycam.polenli balla yapmıştım ama semsert oldu attım çöpe.sigaraya gelince ne desen haklısın,landarcha bıraktım diye yazmıştım 5 gün falan içmemiştim:)) gerçi şu incecik süper light olanlardan ama.......off:) bugün içmedim bak:)

gulem
5-07-11, 13:07
stzmn
''gulem'' umudunu tüketme sakın canım.teyzemde 4yıl once boyle bebek sahıbı oldu mis gibide bır kızı oldu.oyle kolayda olmamıstı.sadece ondan duyup bıldıgım doktorun moralle cok ılgısı oldugu soylemesı.hormonlarınla alakalı cunku.cevren aılen eşin kım keyfını kacırırsa sende ondan kaç.tam olarak aynı ıslemlermı yapılıyor sana bılemıyorum ama pek fazla haraket etmemesı soylenıyordu teyzemede.herşey gonlunce olsun güüzel haberlerini duymak isteriz.!!
stzmn teşekkür ederim güzel dileklerin için..hayırlısı..

DEW77
5-07-11, 14:07
gulem
Gulemcim sakin negatif baslama bu ise insan negatif baslayip cok umutlanmazsa eger sonuc kotu olursa daha az uzulur gibi geliyor ama yanlis insan her sekilde ayni uzuntuyu yasiyor inan bana o yuzden iyi baslaki iyi olsun bak sana anlattim eltimi kizin acayip cikolata kistleri vardi yasi 40ti hala bagirsaklarinda yapisik olan kistleri duruyormus ona ragmen ilkinde tuttu o yuzden boyle olumlu hikayaleri dusun kendini olumlu yonlendir lutfen....

hersey guzel olacak yarin icin hayirlisi guzelim...insallah hersey sular seller gibi guzel olsun....

DEW77
5-07-11, 14:07
helsa
HELSACIm naber?nasil keyfin bakayim?!sanki biraz icin rahatladi kendini daha iyi hissediyormussun gibi geldi....aman aman hep oyle olsun....bende hic kur yapmiyorum boyle ustume bi fenaliklar geldi benim sanirim bu isten :) tembelim sanirim regli olcam 2 gune kadar o zaman bari bende bal tarcin corek otuna baslayayim dinleyeyim seni sogan kurunu denedim inan icemiyorum oguruyorum oyle fena oluyorum :KK43:(((

Turkiye haizrliklarim son surat devam ediyor az kaldi geri sayima :) 2-3 hafta esimden ayri klacaz o daha sonra gelecek :KK43: ozlemis oluruz birbirimizi bazen gerekiyor diymi?:)

opuyorum sekerler

gulem
5-07-11, 20:07
DEW77
Gulemcim sakin negatif baslama bu ise insan negatif baslayip cok umutlanmazsa eger sonuc kotu olursa daha az uzulur gibi geliyor ama yanlis insan her sekilde ayni uzuntuyu yasiyor inan bana o yuzden iyi baslaki iyi olsun bak sana anlattim eltimi kizin acayip cikolata kistleri vardi yasi 40ti hala bagirsaklarinda yapisik olan kistleri duruyormus ona ragmen ilkinde tuttu o yuzden boyle olumlu hikayaleri dusun kendini olumlu yonlendir lutfen....

hersey guzel olacak yarin icin hayirlisi guzelim...insallah hersey sular seller gibi guzel olsun....
canım sağol..umarım yolunda gider herşey..bu yaz ikimiz için heyecanlı geçecek dimi:)) eltinin yaşını bilmiyodum bak.zaten fsh aklıma gelse meldiyi,endo aklıma gelse eltini,haşimato aklıma gelse karamanı aklıma getirip moral buluyorum:)))))),du bakayım başka ne vardı:))) amannn inan ben bile sayamıyorum.yarında ilk muayeneyi başka bi doktor yapacakmış,ekibin başındaki değil yani..
sende valizini topla keyifle.izmir seni bekliyoo sıcccaacııkk:)) eşinde özlesin seni:)) öpüyorum seni.

helsa
6-07-11, 05:07
DEW77
HELSACIm naber?nasil keyfin bakayim?!sanki biraz icin rahatladi kendini daha iyi hissediyormussun gibi geldi....aman aman hep oyle olsun....bende hic kur yapmiyorum boyle ustume bi fenaliklar geldi benim sanirim bu isten :) tembelim sanirim regli olcam 2 gune kadar o zaman bari bende bal tarcin corek otuna baslayayim dinleyeyim seni sogan kurunu denedim inan icemiyorum oguruyorum oyle fena oluyorum :KK43:(((

Turkiye haizrliklarim son surat devam ediyor az kaldi geri sayima :) 2-3 hafta esimden ayri klacaz o daha sonra gelecek :KK43: ozlemis oluruz birbirimizi bazen gerekiyor diymi?:)

opuyorum sekerler
iyiyim canım. geçen seferlerden kendimi daha rahat tutmaya çalışıyorum. ama genede bir yanımda tedirginlik var. hala midem bulanmıyor:) karnım ağrıyor, bazen sağ tarafımda bir noktaya ağrı giriyor . yani psikopatlık yapacak birşeyler buluyorum:)
sen şimdi ne zaman geleceksin tarihin belli mi ? arada ayrı kalmak iyi oluyor tabiiki de, o işlem zamanına göre mi gelecek.

KibritciKiz
6-07-11, 07:07
gulem
canım polikistik overde daha etkili ilaçlar kullanılmıyomu?.klomen normal denen kadınlarda bile çoğu zaman işe yaramıyo.bana 4 kez klomenle takip yapıldı.ve hep kistlerle boğuştum o dönem.gerçi bende endo varmış belki ondandı ama klomeni hiç güzel anmam.aşılaman iptalmi oldu şimdi,biliyorum can sıkıcı bi durum ama belki önümüzdeki günlerde çatlama olur.ilişki olayını aksatmayın yinede belli olmaz bu işlere..
dr.a sordum cnm iğne kullansak sende polikistik olduğundan çok fazla yumurta oluşur o yüzden ilaç verdik dedi 15.günde yumurtlamam olmuş..ama kapalı olan tüpümden gelişmiş folikül..diğerinden olana kadar bekliycem..evet aşılamam iptal oldu önümüzdeki ay dr.um izinde olucak diğer ayda ben yokum tatile gidicez eylül sonuna kaldı..yani klomen işe yaramış önümüzdeki ay kadın doğum dr. umda yumurta takibi yaptırayım diyorum eğer açık taraftan olursa preseed kullanmayı düşünüyorum(öf ne yazdım sıkıntım çeneme vurdu resmen pardon parmaklarıma:)) preseedi bizden kullanan varmı ????????? ne dersiniz işe yararmı?

helsa
badezuzum
dr.a sordum cnm iğne kullansak sende polikistik olduğundan çok fazla yumurta oluşur o yüzden ilaç verdik dedi 15.günde yumurtlamam olmuş..ama kapalı olan tüpümden gelişmiş folikül..diğerinden olana kadar bekliycem..evet aşılamam iptal oldu önümüzdeki ay dr.um izinde olucak diğer ayda ben yokum tatile gidicez eylül sonuna kaldı..yani klomen işe yaramış önümüzdeki ay kadın doğum dr. umda yumurta takibi yaptırayım diyorum eğer açık taraftan olursa preseed kullanmayı düşünüyorum(öf ne yazdım sıkıntım çeneme vurdu resmen pardon parmaklarıma:)) preseedi bizden kullanan varmı ????????? ne dersiniz işe yararmı?
preseed kullanıpta faydasını gören çok var. bende almıştım ovülasyon testelri ile beraber. ama eşim rahatsız olduğu için kullanamamıştım. bence denemelisin yanında ovülasyon testide al. benimle beraber tüp bebekte negatifi gören pkolu arkadaşım hemen tüp bebek sonrası ayda preseed kullanmıştı ve hamile şuan.

KibritciKiz
helsa
preseed kullanıpta faydasını gören çok var. bende almıştım ovülasyon testelri ile beraber. ama eşim rahatsız olduğu için kullanamamıştım. bence denemelisin yanında ovülasyon testide al. benimle beraber tüp bebekte negatifi gören pkolu arkadaşım hemen tüp bebek sonrası ayda preseed kullanmıştı ve hamile şuan.
sağol cnm alayım ozaman ben bu ay ovulasyon testlerini kullandım göstermedi bişey daha.. dr folikül var demişti ama anlamadım tam yumurta atılıncamı çıkıyo çizgi????

gulem
6-07-11, 18:07
slm kızlar..ilk muayenemi oldum.2009 da gittiğimde sağ-sol toplam 20 folikül saymışlardı,şimdi 9 a düşmüş..rezervlerin az dedi.solda 16 mm.endometrioma(çikolata kisti varmış)yüksek dozla başlayacağız dedi..ve pazar günü iğnelere başlıyorum.bugündden itibaren asprin ve vitamin..ya meldinin ilaç dozunu çok merak ediyorum ben..konuşan olursa sorabilirmiii? benim ilk 3 günlük dozum günde 575 ünite..zaten en fazla 600 veriyoruz dedi hemşire..sonra ne olur bilmiyorum.artırdıklarını gördüm ama azalttıklarını hiç duymadım..heralde böle gider.bu arada 1 aşılama hakkım duruyodu,ilaçlar için rapor çıkartıverecekler..valla ne iyi oldu..işlem 3300 tl..muayeneden sonra moralim bozuldu gibi oldu,ama yapabileceğimin en iyisini yapıyorum dedim kendi kendime.üzerime düşen ve elimden gelen bu.bu vücudu taşıdığım sürece herşeyi kabullenmek en mantıklısı,sonuçta söküp yenisini takma yok henüz:)) doktora sordum endometriomayı.2 yıl önce geldiğinde 13 milimmiş dedi.büyümüş yani dedi..aa dedim ben varlığını yeni duyuyorum,demekki bana söylemeye bile gerek duymamış o zaman doktor(ekibin başındaki demiştim ya..)neyse en azından yeni bi oluşum değil dedim:)) bunun zararı olurmu tedaviye dedim,sana zararı yapmış yapacağı kadar dedi,rezervlerini azaltıyo,gebe kalamıyosun dedi..işte böle kızlar..biraz karışık yazdım çünkü bayaa karışığım..bakalım neler olacak..

helsa
6-07-11, 19:07
gulem
slm kızlar..ilk muayenemi oldum.2009 da gittiğimde sağ-sol toplam 20 folikül saymışlardı,şimdi 9 a düşmüş..rezervlerin az dedi.solda 16 mm.endometrioma(çikolata kisti varmış)yüksek dozla başlayacağız dedi..ve pazar günü iğnelere başlıyorum.bugündden itibaren asprin ve vitamin..ya meldinin ilaç dozunu çok merak ediyorum ben..konuşan olursa sorabilirmiii? benim ilk 3 günlük dozum günde 575 ünite..zaten en fazla 600 veriyoruz dedi hemşire..sonra ne olur bilmiyorum.artırdıklarını gördüm ama azalttıklarını hiç duymadım..heralde böle gider.bu arada 1 aşılama hakkım duruyodu,ilaçlar için rapor çıkartıverecekler..valla ne iyi oldu..işlem 3300 tl..muayeneden sonra moralim bozuldu gibi oldu,ama yapabileceğimin en iyisini yapıyorum dedim kendi kendime.üzerime düşen ve elimden gelen bu.bu vücudu taşıdığım sürece herşeyi kabullenmek en mantıklısı,sonuçta söküp yenisini takma yok henüz:)) doktora sordum endometriomayı.2 yıl önce geldiğinde 13 milimmiş dedi.büyümüş yani dedi..aa dedim ben varlığını yeni duyuyorum,demekki bana söylemeye bile gerek duymamış o zaman doktor(ekibin başındaki demiştim ya..)neyse en azından yeni bi oluşum değil dedim:)) bunun zararı olurmu tedaviye dedim,sana zararı yapmış yapacağı kadar dedi,rezervlerini azaltıyo,gebe kalamıyosun dedi..işte böle kızlar..biraz karışık yazdım çünkü bayaa karışığım..bakalım neler olacak..
bana doz biraz yüksek geldi çünkü senin yaşında genç. artık daha az dozu tercih ediyor doktorlar. meldinin 7-8 tane var gonal-f 225 kullandı 8 tane toplandı,6 sı döllendi.
bende gonal-f 225+menegon 75 kullandım ama birkaçgün sonra dozumu düşürdüler gonal-f i önce 112,5 a sonrada 75 e düşürdüler. ben bile bana yüksek dozun uygulandığını düşünüyorum. çünkü çok büyüyen yumurtalarım oldu. hcg günü 26 mm olan yumurtam vardı düşün artık.
gerçi doktor kararı bizden daha iyi bilir herhalde ne yapacağını. sen rahat ol, kendine iyi bak. kistinde bir zararı olmaz arkadaşım 4 cm lik çikolota kisti ile tüp bebekte hamile kaldı.

DEW77
7-07-11, 01:07
gulem
Gulemcim oncelikle hayirlisi olsun guzelim kesin doktorlar bizden daha iyi bilirler o yuzden icini huzursuz etme tek caremiz onlara guvenmek...ben gonal f 450 kullandim yaklasik 12 gece yaptirdilar bana ve ayrica menapour denen ilacimda 1cc kullandim yani benimde dozlar yuksekti bana iyi gelmedi yumurta kalitemi bozdu ilaclar ancak bu kisiden kisiye degisir...sakin negatif olma ben,meldi,helsa ve landarch tedavilerimize baslarken hep kendimizi huzursuz hissettik ve sonuca yansidi sakin sen ayni hatayi yapma gor bak hersey yolunda gidecek sende meldi gibi yuzumuzu guldereceksin....:KK46:

DEW77
7-07-11, 01:07
helsa
iyiyim canım. geçen seferlerden kendimi daha rahat tutmaya çalışıyorum. ama genede bir yanımda tedirginlik var. hala midem bulanmıyor:) karnım ağrıyor, bazen sağ tarafımda bir noktaya ağrı giriyor . yani psikopatlık yapacak birşeyler buluyorum:)
sen şimdi ne zaman geleceksin tarihin belli mi ? arada ayrı kalmak iyi oluyor tabiiki de, o işlem zamanına göre mi gelecek.

Insallah iyi gidecek sanki bana oglun olacak gibi geliyor:KK46:....meldininde kizi olacak :KK46: gibi geliyor bakalim hayirlisi insallah....ama yuzumuz gulecek eminim...:))))
bu ay senin gibi banada sans gulermi dedim ama bugun regli oldum ozellikle landarchcim cok umutluydu benden ama olmadi neyse artik kendimi turk hekimlerine emanet ediyorum :)))gerci biliyorsunuz fsh'im de pek yuksek cikmisti bu ay zordu ama insan yine umutlaniyor :)
ben kismetse 14 temmuz yola cikiyorum 15inde orda olacagim yaklasik 24 saat suruyor yol aktarmalar ile yani uzun bir yol beni bekliyor...bugun tam 1 haftam kaldi annemleri cok ozledim vallaha bir an evvel kavusalim istiyorum gurbet cok zor...

opuldunuz kizlar

helsa
7-07-11, 05:07
DEW77
Insallah iyi gidecek sanki bana oglun olacak gibi geliyor:KK46:....meldininde kizi olacak :KK46: gibi geliyor bakalim hayirlisi insallah....ama yuzumuz gulecek eminim...:))))
bu ay senin gibi banada sans gulermi dedim ama bugun regli oldum ozellikle landarchcim cok umutluydu benden ama olmadi neyse artik kendimi turk hekimlerine emanet ediyorum :)))gerci biliyorsunuz fsh'im de pek yuksek cikmisti bu ay zordu ama insan yine umutlaniyor :)
ben kismetse 14 temmuz yola cikiyorum 15inde orda olacagim yaklasik 24 saat suruyor yol aktarmalar ile yani uzun bir yol beni bekliyor...bugun tam 1 haftam kaldi annemleri cok ozledim vallaha bir an evvel kavusalim istiyorum gurbet cok zor...

opuldunuz kizlar
hadi gel kollaımızı açmış seni bekliyoruz:)
gerçekten gurbet zor, ankarada olduğum zaman bile ailemden uzak olmak bana zor geliyordu, evli değilken çok aramıyordum ama evlendikten sonra daha bir aileme yakın olmak istedim.

gulem
7-07-11, 08:07
kızlar benim dozum baya yüksek ya..meldinin 8 tane toplandığını kaçırdım heralde ben..süper bi sonuç..ilkinde azdı diye hatırlıyorum..ya 3 tane oluşsa sevineceğim valla..ama bu kadar dozlada korktum ben.ödem falan oluyoya bide ohss miydi,o neden oluyodu?ilaç dozuylamı alakalı?aklıma gelen başıma gelmesinde.heralde ne yaptıklarını biliyolardır..bugün eşimle yaptırmamız gereken testler için kan verdik.listede smear var,ama bulunduğum yerde yapmadılar.adetin 10-18 günlerinde yapılacakmış.merkezi aradım tamam burda hallederiz dediler.
helsacım bebişin nasıl:) ya ne güzel mide bulantın yok,beslen,keyfine bak:) banada oğlan gibi geliyo:)
dew canım sende biran önce başlada beraber gün sayalım:)

gulem
7-07-11, 08:07
kızlar ilaçlarım günlük puregon 425-menopur 2 toz,1 su(150 ünite ediyo) ..

world07
7-07-11, 10:07
gulem
kızlar benim dozum baya yüksek ya..meldinin 8 tane toplandığını kaçırdım heralde ben..süper bi sonuç..ilkinde azdı diye hatırlıyorum..ya 3 tane oluşsa sevineceğim valla..ama bu kadar dozlada korktum ben.ödem falan oluyoya bide ohss miydi,o neden oluyodu?ilaç dozuylamı alakalı?aklıma gelen başıma gelmesinde.heralde ne yaptıklarını biliyolardır..bugün eşimle yaptırmamız gereken testler için kan verdik.listede smear var,ama bulunduğum yerde yapmadılar.adetin 10-18 günlerinde yapılacakmış.merkezi aradım tamam burda hallederiz dediler.
helsacım bebişin nasıl:) ya ne güzel mide bulantın yok,beslen,keyfine bak:) banada oğlan gibi geliyo:)
tedavin hayırlı olsun canım.senle aynı merkezdeyiz.benimde muayenede 29 folikül saydılar.ben de smear testi yaptırmadım 2 yıl önce yaptırmıştım o sonucu kabul ederler mi ki?Senin muayeneyi kim yaptı benimkini Kemal bey yapmıştı..

helsa
gulem
canım korkma, ohss ın ilaçla alakası yok yumurtası çok olanda oluyor genelde de pko lularda oluyor. şimdiden böyle şeylere takma, rahat ol. ben kendi tedavimde baştan beri hep olumsuzdum herşeyi takıyordum doktora güvenmiyordum sonuç koca bir sıfır oldu. canımsın benim gibi yapma. doktor olan onlar demekki öylesini uygun gördü. o kan testlerini formalite icabı dosyaya koymek için istiyorlar birde raporlu olacaksa olması gereken şeyler.
meldinin ilkinde 3 toplandı 2 si döllendi 1 i kondu biri donduruldu.
güzel düşün güzel olsun gelsin bebişimiz.

NUR49
insan çok stres içinde olunca sonuç malesef hüsran oluyor fazla kafaya takmadan kendi kendimize terapi yapmaya çalışmamız lazımzor biliyorum ama stres en baş düşman..

gulem
7-07-11, 13:07
world07
tedavin hayırlı olsun canım.senle aynı merkezdeyiz.benimde muayenede 29 folikül saydılar.ben de smear testi yaptırmadım 2 yıl önce yaptırmıştım o sonucu kabul ederler mi ki?Senin muayeneyi kim yaptı benimkini Kemal bey yapmıştı..
canım tanıdım seni..yasmin ve seninle daha önce yazışmıştım değilmi? nasılsın? ben senin ve yasminin oldu diye hatırlıyorum..benim 9 baya düşük,napalım hayırlısı.smear testimi orda yaptıracağım ben,sende söylersin,muayenenin birinde alırlar belki..ben murat beye muayene oldum.biraz suratsız bi adam:)

gulem
helsa
canım korkma, ohss ın ilaçla alakası yok yumurtası çok olanda oluyor genelde de pko lularda oluyor. şimdiden böyle şeylere takma, rahat ol. ben kendi tedavimde baştan beri hep olumsuzdum herşeyi takıyordum doktora güvenmiyordum sonuç koca bir sıfır oldu. canımsın benim gibi yapma. doktor olan onlar demekki öylesini uygun gördü. o kan testlerini formalite icabı dosyaya koymek için istiyorlar birde raporlu olacaksa olması gereken şeyler.
meldinin ilkinde 3 toplandı 2 si döllendi 1 i kondu biri donduruldu.
güzel düşün güzel olsun gelsin bebişimiz.
haklısın canım..sabah verdiğim kanın sonuçlarında prolaktinim yüksek çıkmış.kalbim sıkıştı tam ağlayacağım,nette doğum k.h. dan sonrada yükselir yazısını okudum(benimde salı bitti ilacım) ve direk kapattım.daha başka bişey okuyamayacağım..
2 sene önce 20 folikül,şimdi 9 a düşmüş..hayret yani..meldinin ilkinde ilacı baya azdı o zaman..ikincide 6 döllenmiş süper.ya doğru sölüyosun canım,bırakalım işlelrini yapsınlar değilmi?tek derdim bende yeni bişey daha çıkarsa diye.ama güzel düşünmeye,hayal kurmaya çalışıyorum yinede:KK66:)

gulem
NUR49
insan çok stres içinde olunca sonuç malesef hüsran oluyor fazla kafaya takmadan kendi kendimize terapi yapmaya çalışmamız lazımzor biliyorum ama stres en baş düşman..
ben nasıl bi evhamlı biriyim..yani sürekli yüreği ağzında gezen bi tipim..çok zararını gördüm ama sakin olamıyorum maalesef..kendimle kaldığım anda başlıyorum kurgulamaya.
sabah bi arkadaşımın annesini gördüm.arkadaşım dünyada gördüğüm(gerçekten) enn kaygısız tiptir ve hemen gebe kaldı,2 yaşında oğlu,ben olmuyo dediğimde o bekardı:)) neyse kadın bana ''daha yok demi bişey'' diye sordu..bende yok dedim..ee sen çok stres yapıyon olur olur dedi:)) şaka gibi..

gulem
world07
world07 seni tupus07 ile karıştırdım:)) onlarda aynı merkezdelerdi..ve doğru hatırlıyorum onların tutmuştu.inşallah bizimkide tutar..

world07
gulem
canım tanıdım seni..yasmin ve seninle daha önce yazışmıştım değilmi? nasılsın? ben senin ve yasminin oldu diye hatırlıyorum..benim 9 baya düşük,napalım hayırlısı.smear testimi orda yaptıracağım ben,sende söylersin,muayenenin birinde alırlar belki..ben murat beye muayene oldum.biraz suratsız bi adam:)
yok canım ben hamile deilim başlamadım tadaviye daha.murat bey yapsın istiyorum ben de.çünkü kemal beye kalsa yapmıcak bile.suratsız olsun zaten ben yumurta takibini vitale hastanesinde yaptırcam.dier testlere baktı kemal bey aşılama olmaz dedi.tüp bebek için de erken bence dedi.ee ne yapcaz yani dedim.hemen başlayalım dedim öyle kaldı.bi de iyi bir adaysın dedi ama bu işler hiç belli olmuyor.Senin olmasını da o kadar çok istiyorum ki inş olur

gulem
7-07-11, 14:07
world07
yok canım ben hamile deilim başlamadım tadaviye daha.murat bey yapsın istiyorum ben de.çünkü kemal beye kalsa yapmıcak bile.suratsız olsun zaten ben yumurta takibini vitale hastanesinde yaptırcam.dier testlere baktı kemal bey aşılama olmaz dedi.tüp bebek için de erken bence dedi.ee ne yapcaz yani dedim.hemen başlayalım dedim öyle kaldı.bi de iyi bir adaysın dedi ama bu işler hiç belli olmuyor.Senin olmasını da o kadar çok istiyorum ki inş olur
canım çok sağol..dün ordaydım ben.kemal beye 2 yıl önce 2 kez gittim.bana panik yapıyosun dedi..ama bende o kadar çok sorun çıktı ki.(merkezin sayfasında anlatmıştım.)sizdeki sorun ne?aşılama olmazsa tüpmü olacak?neden kararsız kalındı?birde takibi neden merkezde olmuyosun?yani kemal bey evet bu işten anlıyo ama keşke benim ısrarlarıma kulak verseydi..neyse geç kaldığımı düşünüyorum ama yapacak bişey yok..murat beye bırakıcam artık:)