TEST

Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği'nden, ücretsiz eğitim!


Daedra
27-04-11, 10:04
Boş vakitlerimde, internet üzerinden bu tarz kişisel gelişim konularıyla ilgilenmeyi severim. Şöyle bir araştırırken, Psikologlar ve Psikiyatristler Derneğinin, ücretsiz sertifika programlarını gördüm. Önce Temel Psikoloji Eğitimine kayıt oluyorsunuz. Sertifikayı almaya hak kazandığınızda Genel Psikoloji Eğitimine kayıt yaptırıp, bu sertifikayı da alabiliyorsunuz. Bir kaç arkadaşıma anlattım, aman ne işime yarayacak cevaplarıyla karşılaştım. Hiç bir işinize yaramasa bile, yeni şeyler öğrenmenin, yeni şeyler başarmanın ve yeni şeylerle uğraşmanın tadı bence uğraşmaya değer. Benim gibi düşünüyorsanız tavsiye ederim. Sitede eğitimlerin içerikleri hakkında da bilgi var.

Temel Psikoloji Sertifikası

tutkumavi
27-04-11, 12:04
çok güzel bir paylaşım bu ama ben cesaret edemedim ya kargo fln filan ya sonradan başka şeylerde çıkar mı acaba diye

Daedra
27-04-11, 13:04
Sanırım dolandırıcılık vs. gibi şeyler olabileceğinden çekindiniz, haklısınız ama siteye üye olurken herhangi bir kimlik bilgisi sormuyor. :) Sadece adınız, telefonunuz ve adresinizi yazıyorsunuz o kadar, kargo parasını da zaten kargoyu teslim alırken elden veriyorsunuz. Yani herhangi bir kredi kartı bilgisi filan verdiğiniz de yok. O yüzden bana bir sakıncası yoktur gibi geldi.

pasaklitanrica
3-07-11, 19:07
sertifikayı alabildiniz mi acaba?gelişmeleri yazmamışsınız da sorayım dedim

Daedra
3-07-11, 19:07
Evet aldım =) Dersler 1 ay sürüyor ve video şeklindeler. 1 ay sonunda internet üzerinden sınav oluyorsunuz. Sınava girdikten 2 hafta sonra sertifikam geldi. Aynı derneğin "Genel Psikoloji" sertifikası da var. Bu aralar işlerim yoğun, biraz vaktim olduğunda ona da başvurmayı düşünüyorum.

pasaklitanrica
3-07-11, 19:07
peki derslere ne kadar zaman ayırmak gerekiyor,yani toplam kaç saat?ve ayrıca tekrar etmek,çalışmak vs gerekiyor mu?ben biraz tembelim de:KK61:

Daedra
3-07-11, 19:07
Toplam kaç video vardı unuttum ama 20'yi geçmez. Uzunlukları da süre olarak 10-20 dakika arasında değişiyor. Şuan derslerim kapandığı için kesin rakamlar veremiyorum. Ama yaklaşık olarak böyleydi. Yani günde yarım saat, kırık dakikanızı ayırırsanız, 2 haftada çok rahat bitirirsiniz.

Konular gayet basit. İlk konular psikolojinin tarihi hakkında genel bilgiler. Daha sonra beynin işleyişiyle ilgili konular var ama yine çok ayrıntılı değiller. Son konularda psikolojik rahatsızlıklarla alakalı. Çalışırken not almanız işinizi çok kolaylaştıracak. Zorlanacağınızı sanmıyorum.

pasaklitanrica
3-07-11, 19:07
çok teşekkür ederim:KK71: keşke açılan konulardan en azından birkaçı daha sizinki gibi faydalı bir konuya dair olsa,ülke olarak gerçekten kişisel gelişime önem vermiyoruz ne yazık ki:KK31: inşallah bu tarz diğer imkanları da paylaşırsınız bizimle:93:

Daedra
4-07-11, 09:07
Rica ederim, işinize yaradıysa ne mutlu bana.

Bende çevremden gördüğüm kadarıyla diyebilirim ki; insanlar bu tür şeylere fazla ilgi göstermiyorlar. O yüzden ilgilenen birini görmek beni de mutlu etti. Başka fırsatlarla karşılaşırsam paylaşacağım. :KK34:

Anie
4-07-11, 09:07
Psikoloji ilgimi çeker biraz baktım sitelerine ama kararsız kaldım :44:

glgmz
4-07-11, 13:07
Kaç yaşında olmak gerekiyo bunun için :) Bi de bu sertifika ne işe yarıyor acaba ?

Daedra
4-07-11, 14:07
Yaş sınırı var mı bilmiyorum, sitede böyle bir şey okuduğumu hatırlamıyorum ama bir de siz bakın. Derneğe telefonla ulaşılıp, sorulabilir de.
Sertifika ne işe yarar konusuna gelince; kişiye göre değişir. Ben kişisel merakımı tatmin etmek için aldım. Psikolojik rahatsızlıklar, nedenleri, ilk müdahale nasıl yapılmalı gibi konularda aydınlatıcı bir eğitim. Bunun dışında CV'nize ekleyebileceğiniz ya da boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir uğraş amacıyla da alınabilir.