TEST

Allah beni affetsin

eskidenolsa
5-05-11, 06:05
Henüz 2 yıllık evliyiz. Birkaç ay önce olaylı bir şekilde ayrılma kararı verdim ve eşyaları toplayıp evden ayrıldım. Yeni bir ev kurdum, çevrem, ailem herkesin haberi oldu bu durumdan çok zor günler yaşadım. Boşanma davası açtık anlaşmalı. Ama yalvardı yakardı çok büyük vaadlerde bulundu ikna etti beni son bir kez daha denemeye. Bir çok şartım vardı bunun için. Hepsini de açık açık söyledim. Ve hepsini de kabul etti. Sen nasıl istersen öyle olacak, mutluluktan ayaklarını yerden keseceğim, hiç olmadığın kadar huzurlu kılacağım seni dedi. İnandım. Ayrıldım eve tekrar dönmeyeceğimi söylemiştim, çok kötü anılarım vardı ve ok zor şartlarda ayrılmıştım o evden, yeni bir düzen kurmuştum zorla biliyordu bunu ve de kabul etmişti. Kendisi yerleşecekti benim evime. Geldi birkaç parça eşyasıyla. Ama niyeti geri dönmekmiş. Ayrılık sonrası ilk birlikteliğimizde hamile kalmışım. rtesi gün hapı kullanmama rağmen. Şok oldum. Çok plansız ve zamansız bir bebekti bu. İşine geldi tabiki. Bu ortamda çocuk olmaz şu evi bir düzene sokalım dedim. Burada bize bir düzen kur dedim. Neymiş efendim burada yaşayamazmış, eski eve geri dönmeliymişiz. Hani her istediğim oacaktı, hani ben ne dersem oydu, hani mutluluk hani huzur, hani verilen sözler? Şimdi 8 haftalık hamileyim. İçim acıyor ama aldırmak zorundayım Beni katil olmakla suçluyor.Sanki ben çok meraklıyım hem psikolojik hem de fiziksel travmasına bu durumun. Restini çekti, düzen kurulacaksa eski evde kurulacak. O kadar olaydan sonra nasıl göze alayım, nasıl riske gireyim tekrar ben? Yarın birgün karnımda çocuk, elimde valizim ev aramayacağım, mahkemelerde koşturmayacağımın garantisi nerede? Kıyamıyorum ama yapmak zorundayım bunu.Doğacak çocuğa da yazık çünkü. Allah beni affetsin.

civciv89
5-05-11, 06:05
ah be canım üzüldüm durumuna qerçekten eşinde çok gaddar ve yalancıymış ama bana kalırsa bebeği aldırma derim al çoçuğunu durmaya çalış ayaklarının üzerinde ama illaki aldıracagım karışmayın dersenız bıze laf düşmez

Filiz81
5-05-11, 07:05
eskidenolsa
Henüz 2 yıllık evliyiz. Birkaç ay önce olaylı bir şekilde ayrılma kararı verdim ve eşyaları toplayıp evden ayrıldım. Yeni bir ev kurdum, çevrem, ailem herkesin haberi oldu bu durumdan çok zor günler yaşadım. Boşanma davası açtık anlaşmalı. Ama yalvardı yakardı çok büyük vaadlerde bulundu ikna etti beni son bir kez daha denemeye. Bir çok şartım vardı bunun için. Hepsini de açık açık söyledim. Ve hepsini de kabul etti. Sen nasıl istersen öyle olacak, mutluluktan ayaklarını yerden keseceğim, hiç olmadığın kadar huzurlu kılacağım seni dedi. İnandım. Ayrıldım eve tekrar dönmeyeceğimi söylemiştim, çok kötü anılarım vardı ve ok zor şartlarda ayrılmıştım o evden, yeni bir düzen kurmuştum zorla biliyordu bunu ve de kabul etmişti. Kendisi yerleşecekti benim evime. Geldi birkaç parça eşyasıyla. Ama niyeti geri dönmekmiş. Ayrılık sonrası ilk birlikteliğimizde hamile kalmışım. rtesi gün hapı kullanmama rağmen. Şok oldum. Çok plansız ve zamansız bir bebekti bu. İşine geldi tabiki. Bu ortamda çocuk olmaz şu evi bir düzene sokalım dedim. Burada bize bir düzen kur dedim. Neymiş efendim burada yaşayamazmış, eski eve geri dönmeliymişiz. Hani her istediğim oacaktı, hani ben ne dersem oydu, hani mutluluk hani huzur, hani verilen sözler? Şimdi 8 haftalık hamileyim. İçim acıyor ama aldırmak zorundayım Beni katil olmakla suçluyor.Sanki ben çok meraklıyım hem psikolojik hem de fiziksel travmasına bu durumun. Restini çekti, düzen kurulacaksa eski evde kurulacak. O kadar olaydan sonra nasıl göze alayım, nasıl riske gireyim tekrar ben? Yarın birgün karnımda çocuk, elimde valizim ev aramayacağım, mahkemelerde koşturmayacağımın garantisi nerede? Kıyamıyorum ama yapmak zorundayım bunu.Doğacak çocuğa da yazık çünkü. Allah beni affetsin.
Bence verdiğin karar doğru doğacak çocuğu babasız büyüteceksin Ruhsal sorunları var hrhalde eşinin sana sözleriyle baskı yapıp aldırtmayacak ama sen buna inanma kanma

sookieandbill
sen bu çocuğu aldırısan belki birdaha çocuk sahibi olamayaaksın ve Allah'ın kadınlara verdiği en büyük nimet ve özellik anneliktir..eski eve gitsen ne olur yani biraz abartıyorsun..belkide hamilelik psikolojisi

iremguzum
bazen keşke diyorum ya keşke allahım böyle hallerde kadınları bu çıkmazdan kurtarsan .. yada islam buna izin verse... arkadasım yasadıklarının dogrultusunda bızden ıyı sen bılırsın verecegın kararı..acıyı ceken sen karsındakıne ınanmayan guvenmeyen de sensın..ha hangımız eslerımıze ınanılmaz guven duyarak cocuk yapıyoruz oda var.. yasadıklarında haklı olman bebegını aldırman konsuunda sana hak tanımaz.. her ne kosulda olursa olsun dinimiz bunu cinayet dıye nıtelendırıyor ve musade etmıyor..

bız ınsanlar gunahımızın vıcdanı sorumlulugundan aynı ya da benzerını işleyen bırını gordugumuzde sıyrılıverıyoruz..bugun kürtajın cok normal sekılde yapılıyor olması senın gunahını hafıfletmez... bıraz daha dusun.. rabbım senı darda kalmaktan kurtarsın..

sebmrey
bebek karnınıza düşmemiş olsaydı o insandan asla çocuk yapmayın derdim ben eşimle severek evlendim mutluyum çok sükür 2.5 yasında evladım var insanız sonuçta yarın ne olacagımız belli degil ama hayat ne getirirse getirsin oglum yanıma kar kalan olur diye düşünüyorum anne yanım kıymayın diyo çocuk yasta annesi babası ayrılmıs biri olarakda evlat yanımda ciddi şiddet hakaret dolu bir evliliginiz yoksa sadece kişilik çatışması ise çocugu dogurmaya karar verirseniz ufak şeyleri büyütmeyin derim karar sizin tabi herkez yasadıgını kendi bilir zor bir ikilem allah yardımcınız olsun iyi düşünüp karar verin

EBRU 72
Birkez daha düşünün etraflıca ve sakince hamileliğinizi sonlandırmadan önce.
Sonuçta bir can taşıyorsunuz içinizde. muhtemelen kalbi de atmaya başlamıştır.
Eğer onu yaşatmaya maddi manevi gücünüz varsa ve iyi bir evlat yetişteribilme olanağınız varsa kıymayın ona

vizontele
bence sende çocuğun için bir şans verebilirsin. Ben 2 senedir çocuk sahibi
olmak için ne çabalar ne acılar çeken biriyim.
Bu masum canlara kıyılması beni çok yaralıyor.
Sonuçta korunmamakla hata etmişsiniz, ilişkiye girerkende bunları hesaplayıp
baştan korunmalıydınız bence.
Şu an sadece eşinizi suçluyorsunuz ama masum bir cana kıyılmasında sizinde payınız var.

mstfm
canım aldrıma katil olma belki böylesi hayırlı rabbimin bir bildiği vardır... her şer görünende dahi bir hayır vardır... belki mutluluğu huzuru bu bebkte yakalayacaksınız.

Aris
5-05-11, 08:05
Herşeyi sen çok daha iyi bilirsin ama tam kararını vermeden önce benim yazacaklarımı da bi kez düşün, lütfen.
1. İlk bebeğini aldırırsan belki hiç bir zaman anne olamayacaksın ve gün gelecek ki sana dünyanın mutluluğunu verseler bu bebeği çok ararsın.
2. Kendi başına ev tutuğuna göre, kendi ayakları üzerinde durabilen bir insansın. Aynı şekilde bu bebeğe de tek başına bakabilirsin.
3. Sen halen o evde gitmemeye ısrar ediyorsan, gitme. Eşin senin yanına taşımak zorunda kalır.
Bu bebek eşine değil, senin elinde bir kozdur.
Yazılacak daha çok şey var ama ana konular bunlardır. Unutmaki Allah hiç bir zaman sebebsiz yerde birşey vermez. Bu bebeği size vermişse mutlaka bir hayır vardır. Kim bilir belki bu bebekten dolayı işilkiniz daha da güzel olacak. Kim bilir belki eşinden boşanırsan ve bu bebek sana hayatının en büyük desteği olacaktır.

herşeye rağmen karar senindir. Ama bu adımı yapmadan önce çok çok çok iyi düşün.
Neticede bu kararını ömür boyu seni etkilecektir.

uzumbugusu
Kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bi kadınsın.Bebeginede tek başınada olsan bakabilecegni düşünüyorum.

O sana bu dünyadaki en büyük nimet olacak ama eger dogarsa sen bunun farkına varabileceksin.Ve ondan vazgeçmediğin için kendinle gurur duyacaksın..

kocabebegim
O adamdan çocuk yapmayacak kadar güvenmiyorsanız onunla ilişkiyede girmeyecektiniz. Madem girdiniz sonucuna katlanmanız gerekir. Ya nefsinize hakim olacaktınız yada korunacaktınız. Bırakın dini boyutunu. Nasıl vicdanınız el verecek içinizdeki canlıyı yok etmeye. Sadece tecavüz gibi kötü bir durumdaki gebeliklerde bunu anlarım. Ama onun dışında herşey bizim irademizle gelişir. Aklı başında insanlarız. Yaptığımızın sonuçlarını düşünerek yapmalı sonucuna da katlanmalıyız. Kolayı seçmemeliyiz.

ipektuncer
eskidenolsa
Eski eve dönmek istemesinden başka bir problem var mı?
Yani sizi mutlu edeceğine söz verdi, tamam.. Ama yani hiç mi fikir beyan etme hakkı yok, adam belki sizin kurduğunuz düzende rahat edemedi??
Ayrılık sebebiniz eski ev ile ilgili değilse, eski eve dönmeyi neden çocuğunuzu yok edecek kadar önemsiyorsunuz?
Ayrıca kucağınızda çocukla ayrılmaktan da bu kadar korkmayın.
Aldırmakla da yazık edeceksiniz çocuğa sonuçta, öyle değil mi..
Yani kusura bakmayın ama, bu mantığa çok öfkeleniyorum hakikaten..
Doğmamış çocuğun yaşama hakkı yok, her türlü tasarruf size ait yaşama hakkı konusunda..

Nihil
Değişilebileceğine nasıl inandınız ki ?

AcapellaSoul
Arkadaşım bu konuyu buraya açmakla hata etmişsin çünkü buradaki insanlar bu konuda çok hassas ve sen ne yaşarsan yaşa umurlarında olmayacak ve illa ki aldırma diyecekler..
Şahsi görüşüm doğru bir karar verdiğin yönünde. Önlemini almışsın,hap kullanmışsın ama ne hikmet ki maalesef olmuş işte. Bir bebeği öldürmekle aynı değerde tutmuyorum ben bunu asla.. Eğer korunmamış olsaydın doğur, kolaya kaçma derdim ama senin durumun böyle değil..

Neler yaşadın bilmiyorum ama belli ki karşında hala güvenmediğin bir adam var. Ki zorlukları görünce sözünden caydığı belli.. Bu durumda bir can dünyaya getirip ona kötü bir aile vermektense asıl bu dünyada yaşayacaklarının sorumluluğuna girmeyip baştan önlemini almak daha sorumluluk sahibi bir davranış olur.

Bir arkadaş biz eşlerimize ne kadar güveniyoruz ki çocuk yaparken demiş..Bu kadar basit mi yani :KK53:
Benim arkadaşım ilk çocuğunu aldırdı, sonra da çocuğu da oldu..Yani kesin çocuğun olmaz gibi bir durum yok..

Kürtaj kesinlikle yasak öyle mi..Peki mesela düşünün anne baba uyuşturucu kullanıyor ve sorumsuzun teki ikisi de. Ve kadın ahmile kalıyor..Şimdi bu insana da madem yaptın doğuracaksın diyebilir misiniz o çocuğun yaşayacaklarını bile bile :KK50::KK50:
Bazı durumlarda masum bir zavallının çekeceği eziyetler düşünülerek hamileliğe son verilebilir..Çok günah dediğiniz suçu asıl o canı dünyaya getirerek işliyor olabilirsiniz..

Madamiks
Konu içeriği nedeniyle "Eşi ve eşinin ailesi" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim.

ilknurum_92
kesinlikle bir kez daha düşünün bunu yaptıktan sonra belki daha kötü olup kendinizi yiyeceksiniz ama dönüşü olmaz ve sonuçta o bi can daha doğmamışta olsa can sizin parçanız Rabbim bi bildiği vardırki vermiştir zaten bi kolaylığını da verir inşallah bi imtihan bence zaten bu ve bence yapmayın ..

melekbade
5-05-11, 09:05
yani o kadar sıkıntı çektikten sonra beraber olmaya karar vermişsiniz ne olmuşsa olmuş diyip yeniden hayatınızı birleştirmişsiniz ama yine anladığım kadarıyla her ikinizde bencilliğinizden ödün vermiyosunuz bu inatla hiçbir yere varamazsınız emin ol aldıramayacaksın bebeğini ve tekrar birlikte olacaksınız ve böyle gidecek bi silkelenin kendinize gelin ortak noktalar bulun gerekirse ne senin ne onun evine taşının yeni bir eve çıkın bi yolunu bulun evlilik birazcık fedakarlık gerektiriyor karşılıklı hiçkimseyi değiştiremezsin unutma ya herşeyi bi kenara bırakıp bütün bunlardan vazgeçeceksin önünde uzun yılların olacak toparlanman için yada çocuğunu dünyaya getirip eşinle devam edeceksin belki o unutamadığın şeyleri tekrar yaşayacaksın belki de zaman sizi olgunlaştırıp huzurlu bi aile olacaksınız hemen karar verme herşeye bi düşün konuş

soffty
aldırma aldırma aldırma arkadasım rabbımın hıkemtınden sual sorulmaz unutma her şerde ıkı hayır vardır bu çocuk senın için bı şer gıbı gozukuyo ama sonu hayır onu kucagına aldıgında ıyıkı aldırmamamışım dıyeceksın ne yalnız anneler var çocuklarıyla cok guzel yaşıyolar sende yapabılırsın eşinle iyice bı konus herseyı ortaya dok baktınkı olmadı yapamıyonuz ayrıl ama çocuga kıyma

GaSeLLe
sirf o eve donmemek icinmi aldiriyorsun bebegini? O ev olmasin baska bir eve gecin. esinle baska bir sorunun yoksa sadece eve donup donmeme inadiysa bir bebegin hayati soz konusu aldirmayin tabi daha farkli sorunlariniz yatiyorsa bunun altinda bilemem

ipektuncer
AcapellaSoul
Arkadaşım bu konuyu buraya açmakla hata etmişsin çünkü buradaki insanlar bu konuda çok hassas ve sen ne yaşarsan yaşa umurlarında olmayacak ve illa ki aldırma diyecekler..
Şahsi görüşüm doğru bir karar verdiğin yönünde. Önlemini almışsın,hap kullanmışsın ama ne hikmet ki maalesef olmuş işte. Bir bebeği öldürmekle aynı değerde tutmuyorum ben bunu asla.. Eğer korunmamış olsaydın doğur, kolaya kaçma derdim ama senin durumun böyle değil..

Neler yaşadın bilmiyorum ama belli ki karşında hala güvenmediğin bir adam var. Ki zorlukları görünce sözünden caydığı belli.. Bu durumda bir can dünyaya getirip ona kötü bir aile vermektense asıl bu dünyada yaşayacaklarının sorumluluğuna girmeyip baştan önlemini almak daha sorumluluk sahibi bir davranış olur.

Bir arkadaş biz eşlerimize ne kadar güveniyoruz ki çocuk yaparken demiş..Bu kadar basit mi yani :KK53:
Benim arkadaşım ilk çocuğunu aldırdı, sonra da çocuğu da oldu..Yani kesin çocuğun olmaz gibi bir durum yok..

Kürtaj kesinlikle yasak öyle mi..Peki mesela düşünün anne baba uyuşturucu kullanıyor ve sorumsuzun teki ikisi de. Ve kadın ahmile kalıyor..Şimdi bu insana da madem yaptın doğuracaksın diyebilir misiniz o çocuğun yaşayacaklarını bile bile :KK50::KK50:
Bazı durumlarda masum bir zavallının çekeceği eziyetler düşünülerek hamileliğe son verilebilir..Çok günah dediğiniz suçu asıl o canı dünyaya getirerek işliyor olabilirsiniz..
Uyuşturucu kullanan anne babanın doğunca ortada kalacak bebeği ile, kocası ile yaşayan ancak ev konusunda sorunu olan karı kocayı nasıl aynı sepete koymuşsunuz..
Elma ile armut..
"Masum zavallının çekeceği eziyetleri" korunmasız ilişki yaşarken düşünecek sevgili kadınlar bir zahmet..
"Masum zavallı" ana rahmine düştükten sonra değil..
Kocanı affet, yeniden aynı çatı altında yaşa, seviş, hepsi normal..
Aa ama hamile mi kaldın, e onun da kolayı var, kazıt gitsin..
Mağazadan bluz alıp, parasını ödeyip, sonra üzerime yakışmıyor diye iade etmek kadar kolay..
Evet, aynen bu..
Hakikaten anlamıyorum..
Ana rahminde bir canlı o, Allahın bir kulu..
Tecavüze uğramamışsın, seviştiğin adam kocan..
Korunmamışsın, geri çekileydi o zaman, ha ama yeterince zevk alınamazdı belki..
Ne haddinize ya bir canlı için "Çekeceği eziyet düşünülerek hamileliğe son verilebilir." diye hükmetmek?

Kimsiniz ya siz??

fatoli
canım sakın aldırma lütfen,emin ol vardır her işte bir hayır,belki hayata sımsıkı tutunmana
bir vesile olacak ve emin ol gün gelecek iyiki de aldırmamışım diyeceksin.
bu büyük pişmanlığa düşme SAKIN

şirinetuğba
kendine ait bi ev acabildiğine göre çalışan bi bayansın ve bence doğurduğun çocuğada bakabilirsin. Sonuçta sen evlisin ve evli olduğun adamdan hamile kaldın bu bebek ikinizin bebeği ve onun için her ikinizde fedakarlık yapmak zorundasınız. bence ikinizinde evinde değil farklı bi semtte ve ikinizinde beğendiği bir evde yaşamalısınız. Aldır diyen arkadaşa katılmıyorum ben cünkü bebeğin mutlu olması icin onun anne ve babasıyla aynı evde olması gerekkmiyor bebeğin annesiyle ve babasıyla güzel vakit geçirmesi ayrı ayrıda olsa ona yeter diye düşünüyorum. He belki babası hic ilgilenmiyecek ama annesi ona o eksikliği hissettirmeyecek. nasılki huzursuz bir aile ortamındansa ayrılmış ailenin cocuğu olmak daha iyi bebek açısından bence bu durumda aynı. Doğru kararı sen verebilirsin cünkü biz esini ve seni tanımıyoruz ama ikinizinde inat yaptığı belli. Bebeğin için eşinle otur ve sakin sakin konuş ortak kararlar alın ve buna uyun. Eşinle bebeğinizi görmeye gidin ve onun o güzel kalp atışlarını duyunca zaten ikinizinde kötü duygularınız akıp gidecektir. Öyle muhtesem bi duyguki etkilenmeyen insan yoktur diye düsünüyorum.

alexandria
Ben de aldırmamanız taraftarıyım. Hani gerçekten bi umut, yeni bi başlangıç olabilir bu diye düşünüuorum. Benim annem ve babam da gençlerken ve ben varken defalarca ayrılmaya karar verdiler, benim olmam dolayısıyla vazgeçtiler ve zaman geçtikçe ikisinin de inadı törpülendi, berbaber yaşamaya alıştılar, hayatı paylaşabildiler birbirlerine zamanla uyum sağlayarak. ve şimdi ikisi de "çok şükür kazasız belasız atlatabilmişiz o günleri" diyorlar ve mutlular, birbirlerine sarılıyorlar. benim varlığım yüzünden bitiremediler evliliklerini ve zamanla yaşamayı öğrendiler birlikte. Siz de bunu deneyebilirsiniz. Bi şans daha vermelisiz bence, zamanla herkes değişip birbirine uyum sağlıyor evliliğinizde şiddet aldatma vs. yoksa bende bi şans daha verebilirsiniz hem kendinize, hem eşinize hem de çoçuğunuza.

AskveOglum
Eğer bu adamla bir gelecek kesin olarka düşünmüyorsan,sevmiyorsan,katlanamıyorsan.O bebeği dünyaya getirme derim..Her işte bir hayır vardır,Aldırmak öledir böledir ,bebek şans getirir vs..vs..bunlar hep boş laflar...
Arkadaşım çocuk büyütmek şu dünyadaki en zor ve en çok sabır isteyen mesleklerden birtanesi..Hayatın boyunca acaba hasta mı,acaba neyi var,rahat mı,huzurlu mu diye kaygoılarla geçiriyorsun..Psikolojik olarak hazır değilim diyorsun..Bu durum her bakımdan sağlam bir bünye istiyor..
Babasız büyüyen çocuk yok mu?? var tabiki...Fakat sen baştan herşeyi çok iyi düşünceksin..yok ben Maddi ve manevi açıdan kendimi hazır hissediyorum diyorsan tamam...Tek başıma bakarım bebeğime herşeyin üstesinden gelirim yavrumla diyorsan ona da tamam..
Allah yardımcın olsun...

nghn987
burda olay sadece ev meselesi değil ki arkadaşın eşinin verdiği sözlerin hiçbirini tutmaması ayrıca korunmasız da ilişkiye girmemiş ertesi gün hapı aldım diyor mesajında bence eşi tarafından çok üstüne gidilmiş, yalnız başına çocuk büyütmek kolay değil bunun sorumluluğunu alabiliyorsa evet aldırmasın ayrıca yalnız büyütmesinide geçtim ömür boyu kocasıyla ortak bir paydada buluşmak zorunda kalacak çocuk için bunu kaldırabilecek mi çok iyi düşünüp karar alınması gereken bir konu bu

innuk
AcapellaSoul

Öncelikle arkadaşımız buraya konu açıp ben doğurduğum bebeğimi öldürmek istiyorum demiş olsaydı da herkes öldürme yapma günah derdi emin ol o yüzden insanların bu şekilde yorum yapmaları çoık doğal bu bir konu sahibi buraya konu açmakla hata yapmamış arkadaşım.
İkinci olarak ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değil doğum kontrol hapı bir korunma yöntemidir. Arkadaşımız yaptığı hatayı telafi etmeye çalışmış bu bir korunma yöntemi bir önlem değil. Prezervatif yada doğum kontrol hapı önlemdir. Birde demekki o çocuğun doğması gerekiyor ki ertesi gün hapı etki etmemiş ve bebek anne rahmine düşmüş ve hala yaşıyor 8 haftalık eli kolu olan herşeyden önemlisi kalbi ve beyni olan bir varlık artık o bir insan..
Tabiki kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez.Arkdaşımızın yaşadığı sorun ne boyutta hiç birimiz bilemeyiz ama başka çözüm yolları varken tek çaresi o bebeğin bedenini parça parça etmekmi? Bu normal mi ya...
Yapmayın allah aşkına yaa bunu buraya yazıpta bu katliamı normalleştirmeyin lütfen. Madem olmuş bu bebek doğmalı. Geleceğinde ne olacağını kimse şimdiden bilemez..
Ki gayet normal ve uzlaşabilen bir anne babanın çocuğu olacak doğduğunda.Eğer uzlaşılmazsa annesi onun için herşeyi yapacaktır..
Şimdi sizin anne babanız anlaşamasaydı ve anneniz şuçlu siz değilken sizin ölmenize karar verseydi bu durumda anneniz haklı mı olacak tı? Ne münasebet..

nora1983
vallahı sasırdım kaldım ya
bır ev ıcın kı o sızın eskı evınız ıcın minicik
masum bır bebegı olduruceksınız yanı
alalhım ınanamıyorum

sen butun herseyı goze al ayrıldıgın yada kustugun esınle tekrar bırles sevıs hamıle kal ıstemesende!
ama gunahı o mınıcık bebege yukle

sevısmeyın ozaman esınızle arkadasım
yada korunun ne var bunda

yazık ya o bebege...
cok yazık
allah sıze akıl fıkır vermelıymıs bence bebekten once ama
allahım tovbe tovbe ya...

elektraya
Hiç birimizin çocuklu ya da çocuksuz mahkemeye düşüp düşmeyeceğimizin garantisi yok tabiki hayatta hiç bir şeyin garantisinin olmadığı gibi.alt tarafı bir ev. Ne kadar kötü şeyler de yaşasanız bu o evin suçu değil ve aynı ortamdasınız diye aynı şeyler olmayacak.katil olacak kadar o evden nefret etme sebebiniz nedir?eşiniz sizi mutlu etmeye söz verdi diye her dediğinizi yapacak belki ona göre saçma isteklerinizi bile koşulsuz kabul edecek diye bir şey yok.adam özür diledi diye bundan sonra kraliçe olmuş olmuyorsunuz.ortak hayat devam ediyor.yaptığınız bana göre bencillik aman bugün iyiyim beraber olayım,bak eski eve dönelim diyooo olmadı şimdi hadi aldırayım,bak bugün çiçek getirdi yine yatalım olmadı aldırırım.bu mudur yani ya düzgünce bir karar alıp sonuna kadar arkasında durun.kesin eve dönüp yola devam kararı almadan da allah affetsinlere sığınıp öz çocuğunuzun katili olmayın.

ipektuncer
nghn987
burda olay sadece ev meselesi değil ki arkadaşın eşinin verdiği sözlerin hiçbirini tutmaması ayrıca korunmasız da ilişkiye girmemiş ertesi gün hapı aldım diyor mesajında bence eşi tarafından çok üstüne gidilmiş, yalnız başına çocuk büyütmek kolay değil bunun sorumluluğunu alabiliyorsa evet aldırmasın ayrıca yalnız büyütmesinide geçtim ömür boyu kocasıyla ortak bir paydada buluşmak zorunda kalacak çocuk için bunu kaldırabilecek mi çok iyi düşünüp karar alınması gereken bir konu bu

Tatlım "ertesi gün hapı" korunmak değil ki..
Eğer korunmasız olarak ilişki yaşamışsan, ilişkiden sonraki 72 saat içinde kullandığında döllenmeyi ve rahime tutunmayı etkileme şansı olan bir hap..

Madamiks
Evet arkadaşlar yorumlarınız lütfen sert,kırıcı ve hakaret içerikli olmasın.
Kimseyi yargılamak ve itham etmek haddimiz değil,bu bilinçle yorumlarımıza devam edelim lütfen.

temmuzz
bir cana kıymak bu kadar kolay olmamalı
gerçekten içim acıyor bu tür olayları okuyunca
yazık gerçekten yazık

baal_zebub
bile bile bir canlıyı öldürüp allah affetsin demek bana çok saçma geliyor.

ipektuncer
innuk
Öncelikle arkadaşımız buraya konu açıp ben doğurduğum bebeğimi öldürmek istiyorum demiş olsaydı da herkes öldürme yapma günah derdi emin ol o yüzden insanların bu şekilde yorum yapmaları çoık doğal bu bir konu sahibi buraya konu açmakla hata yapmamış arkadaşım.
İkinci olarak ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değil doğum kontrol hapı bir korunma yöntemidir. Arkadaşımız yaptığı hatayı telafi etmeye çalışmış bu bir korunma yöntemi bir önlem değil. Prezervatif yada doğum kontrol hapı önlemdir. Birde demekki o çocuğun doğması gerekiyor ki ertesi gün hapı etki etmemiş ve bebek anne rahmine düşmüş ve hala yaşıyor 8 haftalık eli kolu olan herşeyden önemlisi kalbi ve beyni olan bir varlık artık o bir insan..
Tabiki kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez.Arkdaşımızın yaşadığı sorun ne boyutta hiç birimiz bilemeyiz ama başka çözüm yolları varken tek çaresi o bebeğin bedenini parça parça etmekmi? Bu normal mi ya...
Yapmayın allah aşkına yaa bunu buraya yazıpta bu katliamı normalleştirmeyin lütfen. Madem olmuş bu bebek doğmalı. Geleceğinde ne olacağını kimse şimdiden bilemez..
Ki gayet normal ve uzlaşabilen bir anne babanın çocuğu olacak doğduğunda.Eğer uzlaşılmazsa annesi onun için herşeyi yapacaktır..
Şimdi sizin anne babanız anlaşamasaydı ve anneniz şuçlu siz değilken sizin ölmenize karar verseydi bu durumda anneniz haklı mı olacak tı? Ne münasebet..
Katılıyorum ve bir ilavem olacak..
Bu yorumu yazan arkadaşa değil, onun gibi düşünen herkese sormak istiyorum.Hakikaten kendinizi nerede görüyorsunuz, nasıl bir karar mevkii olarak görüyorsunuz kendinizi?
Sonsuz evrende bir noktadan, bir hiçlikten başka bişey değiliz hiç birimiz..
Bir toz zerreyiz sadece, aklımız, beynimiz, düşünce kapasitemiz ve gelecek ile iligl öngörülerimiz öyle kısıtlı ki, hiç düzeyinde, sıfır mertebesinde..
Biz kimiz, ana rahmindeki bebek için "bu koşullarda doğmaması daha mantıklı" demek kim..

Kermit
Karşıt fikirlere saygısızlık edildiği bi platformda nasıl yapıcı olunacak merak ediyorum.. Arkadaşım konuyu sen buraya açmıssın ama ne şimdiye kadar eşinle yaşadıklarını doğru dürüst biliyoruz ne aileni ne de ekonomik durumunu.. Hariçten gazel okumak kolay millete.. Bu kadar önemli ve büyük bi kararı ailenle vermen en doğrusu.

nghn987
ipektuncer

Tatlım "ertesi gün hapı" korunmak değil ki..
Eğer korunmasız olarak ilişki yaşamışsan, ilişkiden sonraki 72 saat içinde kullandığında döllenmeyi ve rahime tutunmayı etkileme şansı olan bir hap..
ama %98 oranında etkili olan bir hap :) %2'lik şans bu bebek kısacası bence arkadaşın anlatmadığı çok şey var zor şartlar altında çıktığım eve geri dönmek istemiyorum diyor, belki hakaret işitti belki şiddet gördü bilemeyiz ki

yercekimli karanfil
Ayaklarınızın üzerinde durabildiğinizi görüyorum.Bir bebeği tek başına büyütmek elbette kolay değildir.Ama şunun farkına varamadınız mı?Neden bu zamanda geldi bu bebek.Ben ilahi işaretlere çok inanırım.Bu zamanda ertesi gün hapı da içmenize rağmen o bebek rahminize düşmüşse bence ona kıymayın.
Sırf bebek olduğu için eşiniz sizin ona boyun eğeceğinizi düşünüyor.Siz de eğmeyeceğinizi gösterin.Eminim sizin istediğiniz yerde düzen kurmanıza razı olacaktır.

nghn987
5-05-11, 10:05
birde şu var arkadaşın eşi bebeği koz olarak kullanıyor eğer hamilelik olayını öğrenmeden önce eski eve gidicez deseydi tamam derdim ama zaten bebek 8 haftalık yani 2 ay yaşadı bu adam orda 2 ay sonra tutturuyorsa eski eve geçicez diye bu düpedüz koz kullanmaktır psikolojik baskı yapmaktır :KK47:

AskveOglum
ipektuncer
Katılıyorum ve bir ilavem olacak..
Bu yorumu yazan arkadaşa değil, onun gibi düşünen herkese sormak istiyorum.Hakikaten kendinizi nerede görüyorsunuz, nasıl bir karar mevkii olarak görüyorsunuz kendinizi?
Sonsuz evrende bir noktadan, bir hiçlikten başka bişey değiliz hiç birimiz..
Bir toz zerreyiz sadece, aklımız, beynimiz, düşünce kapasitemiz ve gelecek ile iligl öngörülerimiz öyle kısıtlı ki, hiç düzeyinde, sıfır mertebesinde..
Biz kimiz, ana rahmindeki bebek için "bu koşullarda doğmaması daha mantıklı" demek kim..
KArar mevkii olarak elbette görmüyoruz İpektuncer .Kendi adıma konusuyorum sadece empati yapıyorum ben..Arkadaşın yaşadıgı çok zor bir durum..Bir bebeğin alınması taraftarı hiçbir zaman olmadım olmam da ama bazen mevcut gerçekllerr tokat gibi vurur insanın yüzüne..
Bir oğlum var ve onun büyüme sürecini ,şu sağlam bünyemle hem maddi hem de manevi açıdan uygun yaşam şartlarımla değerlendiriyorum olayı..
Bir bebek dünyanın en zor ve en muhteşem olayı..
Bebek dünyaya geldikten sonra zaten o kadar zavallı ve muhtaç oluyorlar ki...onun bakımı alakası vs..çok zor gerçekten, çok zor ve iyi düşünülmesi gerekn bir konu..

Hiçbirimiz konun ayrıntılarını bilemeyiz ama özellikle tvlerde izlediğimiz bebeğini ,evladını öldüren cinnet geçiren ailelleri gördükten sonra bakamayacaksan ya koruncaksın sıkı sıkı ya da dünyaya getirmeyeceksin demekten insan kendini alamıyor..

MonaPisa
İçinizden kaçınız boşanmış bir kadın olarak tek başına "babasız" bir çocuk büyüttünüz merak ediyorum.
Ne kadar kolay geliyor kimilerine...

innuk
Arkadaşlar konu sahibi arkadaşımızın geçmiş konularına bir göz gezdirdim..

Eşinden şiddet görmüş ve daha önce defalarca ayrılma eşiğine gelmiş evet bir kadın için çok ama çok zor bir durum ama.. işin birde şu yanı var..
Arkadaşımız eşini tüm bunlara rağmen defalrca affetmiş ve geçmişte bir bebek daha aldırmış zaten..
Bu dakikadan sonra ne kadar aldırma deseniz boş kısacası..
Bu işten benim anladığım eşinle kavga et ayrıl sonra barış, seviş çocuk olsun aldır. Sonra yine kavga et yine barış yine...
Diyecek fazlaca birşey bulamıyorum.. Keşke en başta boşanmış olsaydınız kocanızı hiç ama hiç affetmeseydiniz. Öldürdüğünüz o zavallı yavrunuz şimdi 1 yaşında olacaktı.. Karınınızdaki zavallıya kıymayın bari yazık yaa ..Zaten siz eşinizle ne ayrılmayı başarabiliyorsunuz ne geçinmeyi arada olan o zavallı meleklere oluyor bari bu aldırırsanız gidip tek celsede boşanın ve bir daha doğru insandan çocuk yapma kararı verene kadarda spiral falan taktırın ertesi gün hapı olmuyor yani..

temmuzz
MonaPisa
İçinizden kaçınız boşanmış bir kadın olarak tek başına "babasız" bir çocuk büyüttünüz merak ediyorum.
o zaman korunacaktı arkadasım
madem adama güveni yok hiç mi aklına gelmmedi bebek olma ihtimali
korundumda hamile kaldım ben aslında istemiyorum demekte cok saçma

honeysuckle
MonaPisa
gururla söylüyorumki ben..eşimden ayrıldığımda büyük kızım 16 küçüğüm 8 yasındaydı
rabbime çok hiç kimseye muhtaç etmedim onları babalarından bir çöp bile görmediler..

nghn987
innuk
Arkadaşlar konu sahibi arkadaşımızın geçmiş konularına bir göz gezdirdim..

Eşinden şiddet görmüş ve daha önce defalarca ayrılma eşiğine gelmiş evet bir kadın için çok ama çok zor bir durum ama.. işin birde şu yanı var..
Arkadaşımız eşini tüm bunlara rağmen defalrca affetmiş ve geçmişte bir bebek daha aldırmış zaten..
Bu dakikadan sonra ne kadar aldırma deseniz boş kısacası..
Bu işten benim anladığım eşinle kavga et ayrıl sonra barış, seviş çocuk olsun aldır. Sonra yine kavga et yine barış yine...
Diyecek fazlaca birşey bulamıyorum.. Keşke en başta boşanmış olsaydınız kocanızı hiç ama hiç affetmeseydiniz. Öldürdüğünüz o zavallı yavrunuz şimdi 1 yaşında olacaktı.. Karınınızdaki zavallıya kıymayın bari yazık yaa ..Zaten siz eşinizle ne ayrılmayı başarabiliyorsunuz ne geçinmeyi arada olan o zavallı meleklere oluyor bari bu aldırırsanız gidip tek celsede boşanın ve bir daha doğru insandan çocuk yapma kararı verene kadarda spiral falan taktırın ertesi gün hapı olmuyor yani..
canım bende okudum konularını ama daha önce çocuk aldırdığını göremedim linkini bi atarmısın bakmak istiyorum bi

innuk
http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelik-belirtileri/433693-beta-hcg-2.html#post18545126

Bu konu içindeki bir mesajında yazıyor canım 28 yaşındayım falan diyor o mesajında..

DeliKizinDirdiri
Burada herkes fikrini beyan ediyor ;ancak konu sahibimiz çevirim dışı görünüyor...
Eski mesajlarına bakılırsa bu ilk boşanma kararı değil...
Evliliği süresince birçok kez bu kararı alıp affetmiş eşini
Eşinden şiddet de görmüş, hastanelik olacak kadar değil ;ama sarstı, tartakladı diye belirtmiş.
Daha önce bir kürtajı daha olmuş...
Kafası gerçekten çok karışık ve sağlam bir desteğe, akıl verilmeye ihtiyacı var.
Ne aldır, ne aldırma diyebilirim ;ancak bu kararlar kolay verilmiyor...
Sonrasını, yaşayacaklarını, pişmanlık ihtimallerini düşünün derim.

MonaPisa
talihsizben
gururla söylüyorumki ben..eşimden ayrıldığımda büyük kızım 16 küçüğüm 8 yasındaydı
rabbime çok hiç kimseye muhtaç etmedim onları babalarından bir çöp bile görmediler..
Tebrik ederim sizi, ben de aynı durumdayım.
Çocuk varsa zaten yapacak bir şey yok, o yükün altına girmek lazım.
Ama bu durumda... çok zor... ben de olsam aldırırdım.

elektraya
Arkadaşlar yanıldığınız nokta buradaki kişinin eşi madem bu kadar kötü biri o da ayrılacak e o zaman hemen gidip sevişmeyecek.bırak önce bir adam sana kendini ispatlasın.sözlerini tutsun yeni ev açsın bir güvenini kazansın değiştiğini ispatlasın ondan sonra ne yaparsan yap.ama hiç biri yok sadece lafa bakıp beraber oluyor,sonra da aldırıyor.e daha önce de yapmış bunu.

Teşbihte hata olmaz mesala öyle bir geçer zamanki dizisindeki cemile karakteri gibi bir durum yaşasa e o zaman mağdur,aldırmak zorunda diyebiliriz.ama burada ayrılacağı adamla gidip keyfi sevişme var.ikilem de kalmış mağdur kadınlarla konu sahibinin durumu çook farklı bence.

nghn987
evet gördüm şimdi eşinden şiddet görmesi kabul edilebilir birşey değil, daha önce çocuk aldırması da evet kötü olmuş ama şu durumda ne denir bilemiyorum ki, duygusal düşünemiyorum ben böyle konularda mantığım devreye giriyor, açıkçası eskidenolsa şuan zaten psikolojik olarak kötü bir dönemden geçiyor yanlış bir karar da verebilir ama diğer konularında okuduğum kadarıyla kocası güvenilipte yola çıkılacak bi adam değil :KK47:

MonaPisa
temmuzz
o zaman korunacaktı arkadasım
madem adama güveni yok hiç mi aklına gelmmedi bebek olma ihtimali
korundumda hamile kaldım ben aslında istemiyorum demekte cok saçma
Evet korunması gerektiği kısmına kesinlikle katılıyorum... hele ki öğrendik işte daha önce de bi sürü olay yaşamış, uyanık davranmalıydı. Büyük hata ve eğer doğurursa bu hatanın bedelini de babasız ve hep bi yanı eksik kalacak o zavallı bebecik ödeyecek... yazık yazık, çok yazık.