Araba kullanmak bu kadar mı zordur?

benimminikelam
17-05-11, 11:05
meg neredesin sen bacım:) gel bir yakınıma:) böyle yazıyorsun ya cidden ne var ki bunda hakikaten kolay olmalı diye bir duygu uyandırıyorsun ya bana süpersin:):KK71::KK71:

Meg
benimminikelam
meg neredesin sen bacım:) gel bir yakınıma:) böyle yazıyorsun ya cidden ne var ki bunda hakikaten kolay olmalı diye bir duygu uyandırıyorsun ya bana süpersin:):KK71::KK71:
sende süpersin canımm,bu azimle başaramıyacağın bişey olduğunu sanmıyorum ben,afferim sana :KK70:
aynen böyle devamm :KK71::92::92::92:

benimminikelam
meg
sende süpersin canımm,bu azimle başaramıyacağın bişey olduğunu sanmıyorum ben,afferim sana :KK70:
aynen böyle devamm :KK71::92::92::92:
ay inşallah dilerim ki sizlerin yüzünü kara çıkarmam:) söz öğreneyim istediğin yere götürürüm bak seni:)

Meg
17-05-11, 12:05
benimminikelam
ay inşallah dilerim ki sizlerin yüzünü kara çıkarmam:) söz öğreneyim istediğin yere götürürüm bak seni:)
azmin ve kararlılığın harika :KK19: oldu bile bu iş bak gör :92:

vee tamam anlaştıkk :13::KK16:

asiyimm
17-05-11, 13:05
arkadaşlar çok rahat başladım araba kullanmaya eşim sayesinde korkarak devam ettim, manuel araba kullanıyorum ikamet çevremde kullanıyorum ama dışına sadece 2 defa cıkıtım bir defa bir evin duvarına vurdum:KK59::KK59::KK59: allahtan çok sert bir kaza degildi çamurluk ve tamponla yırttım, şimdi çok da iyi ögrendim vites ,iki araç arasına geri geri park , geri geri yan yoldan dönüş ama yokuş yukarı çıkarken önüme biri çıkarsa ve durmak zorunda kalırsam öyle bir kalkış yapıyorumki cayır cayır ses geliyor lastiklerden resmen aglıyo araba yokuşta dur kalk çalışmam şart ama yapacagım onuda becerirsem dahada kimse indiremez beni arabamdan :KK64::KK64::KK64::KK66::KK66:ögrenmeyi çok isteyenler sadece bol bol sürüş yapın evde oturmakla istemekle ögrenilmiyor malesef...

asistan27
18-05-11, 12:05
pazartesi ehliyetimi aldım ve dün akşam ısrarla eşime bana kullandır biraz dedim, bizim burası belediyelik bir yer sokak araları çok sakin nerdeyse hiç araba geçmiyor daha öncede buralarda öğrenmiştim, önce aynı yerlerde kullan bakalım dedi eşim unuttunmu bakalım dedi, ve sonuç harika unutmamışım ve eşim beğendi kavislerdeki kalkışlarımı dönüşlerimi beğendi ve beni E-5 e çıkardı hadi bakalım dedi 10-15 dk mesafede annemler var hadi oraya dedi ilk defa karayoluna çıktım ışıklarda durdum falan eşim habire hadi hızlan dedi durdu 4.vitese kadar çıkardı korktum ama çok şükür kazasız belasız kullandım dönüştede yine ben kullandım eşim beğendi daha da alışırsın dedi,
yalnız araba konusunda ben kullanırken eşimle çok kavga ederdik yanlış kullanıyorsun yok devirden düşürüyorsun yok sağına soluna bakmadın diye ama akşam bana destek oldu bende şaştım doğrusu, korkmayın derim elinizden geldiğince çıkın kullanın bu iş ancak pratikle olur bakmakla öğrenilmiyor :KK64:

EzgiTanem
18-05-11, 12:05
asistan27
pazartesi ehliyetimi aldım ve dün akşam ısrarla eşime bana kullandır biraz dedim, bizim burası belediyelik bir yer sokak araları çok sakin nerdeyse hiç araba geçmiyor daha öncede buralarda öğrenmiştim, önce aynı yerlerde kullan bakalım dedi eşim unuttunmu bakalım dedi, ve sonuç harika unutmamışım ve eşim beğendi kavislerdeki kalkışlarımı dönüşlerimi beğendi ve beni E-5 e çıkardı hadi bakalım dedi 10-15 dk mesafede annemler var hadi oraya dedi ilk defa karayoluna çıktım ışıklarda durdum falan eşim habire hadi hızlan dedi durdu 4.vitese kadar çıkardı korktum ama çok şükür kazasız belasız kullandım dönüştede yine ben kullandım eşim beğendi daha da alışırsın dedi,
yalnız araba konusunda ben kullanırken eşimle çok kavga ederdik yanlış kullanıyorsun yok devirden düşürüyorsun yok sağına soluna bakmadın diye ama akşam bana destek oldu bende şaştım doğrusu, korkmayın derim elinizden geldiğince çıkın kullanın bu iş ancak pratikle olur bakmakla öğrenilmiyor :KK64:
bende bu akşam tekrar çıkıcam.
babam dün çıkarmadı azcık dinlen dedi,sanki çok yorulmuşum gibi :))
h.sonda özel derse başlıycam..babamla olmuyor çünkü..öğretemiyor yaw:KK1:

nursesila
18-05-11, 13:05
cnm valla ben 2 nisandan beri kullanıyorum cok şükür bi aksilik yaşamadım hemde istanbulda oturuyorum ve hergün işe gidip geliyorum en önemlisi cesaret ardındanda dikkat...ama sen dikkat etsende bazen karşındakiler dikkatli olmuo cok gözün açık olmalı her yeri gözlemlemelisin.lütfen direksiyona yapışan kadın şöförlerden olmayalımmmmm

EzgiTanem
nursesila
cnm valla ben 2 nisandan beri kullanıyorum cok şükür bi aksilik yaşamadım hemde istanbulda oturuyorum ve hergün işe gidip geliyorum en önemlisi cesaret ardındanda dikkat...ama sen dikkat etsende bazen karşındakiler dikkatli olmuo cok gözün açık olmalı her yeri gözlemlemelisin.lütfen direksiyona yapışan kadın şöförlerden olmayalımmmmm
şuan bu dediğin tanım bana çok uyuyor.
resmen direksiyona yapışıp kalıyorum..babamda dalga geçiyo,kaçırmazlar korkma diye..
ama püf noktalarını öğrenmeye ihtiyacım var,
mesela ben hep aracın ön tarafına bakıyorum,babamda 1-2 metre uzak mesafaye bak diyor.
aracın hemen önüne baktığın için olmuor yani..
aslında bilen arkadaşlar işin inceliklerinide yazsa,biz acemilere çok yardımcı olmuş olcaklar:KK71:

zemus
kızlar direksiyon sınavını 98 puanla geçtim.pazartesi -salı ehliyet elimde olucak ama bende acayip korku başladı tarfiğe nasıl çıkıcam falan filan bilirsiniz işte..napıcam bilmiyorum eşim arabamı kapıdan alıp çıkıp gezmemi istiyo ayy afakanlar basıyo beni cesaretim sıfır olduya ..yoksa benimd eehliyetim cüzdanımdamı kalıcak :KK14:oysaki ehliyeti alıp hemen trafiğe atıcam kendimi diyordum sanki ehliyet elime gelince yanındada araba kullanma gücü verilecek..:KK37:

melankoli59
benimde 18 yıllık ehliyetim fakat araba kullanamıyorum.Geçen gün eşim arabayı verdi nafile kaldıramadım bile :KK52::KK52:

Meg
budaoldu
şuan bu dediğin tanım bana çok uyuyor.
resmen direksiyona yapışıp kalıyorum..babamda dalga geçiyo,kaçırmazlar korkma diye..
ama püf noktalarını öğrenmeye ihtiyacım var,
mesela ben hep aracın ön tarafına bakıyorum,babamda 1-2 metre uzak mesafaye bak diyor.
aracın hemen önüne baktığın için olmuor yani..
aslında bilen arkadaşlar işin inceliklerinide yazsa,biz acemilere çok yardımcı olmuş olcaklar:KK71:
canım:KK70:

kendi aracının burnuna bakmıcaksın..
ben mesela önümdekinin de önündekini takip ederim..
takip mesafesi de çok önemli..
aslında sadece sadece önündekilerle değil,sağın ve solunla da ilgili oluyo olman gerekiyo..
sen ne kadar dikkatli kullanıyo olursan ol,trafikte canavarlaşan bazı erkek sürücüler var :KK47:
dikkatin sadece kendinde değil,etrafında da olucak..

nursesila
18-05-11, 14:05
meg
canım:KK70:

kendi aracının burnuna bakmıcaksın..
ben mesela önümdekinin de önündekini takip ederim..
takip mesafesi de çok önemli..
aslında sadece sadece önündekilerle değil,sağın ve solunla da ilgili oluyo olman gerekiyo..
sen ne kadar dikkatli kullanıyo olursan ol,trafikte canavarlaşan bazı erkek sürücüler var :KK47:
dikkatin sadece kendinde değil,etrafında da olucak..
tamamen katılıorum özellkle trafiğin sıkışık olduğu yerlerde sık dur kalk yaparken önündekinin önüne bakman gerekio:) ya bu işi erkekler yapıosa biz akıllı bayanlar yaparız diorum...atın kendinizi yola sonrası gelio zaten.öle ewde oturup cesaretin gelmesini 3 4 yıl bekledim ama gelmedi boşa beklemeyin derim ben:))))

benimminikelam
18-05-11, 15:05
kızlar bugün 3.günümdü direksiyon dersinde..halen hatalarım var halen var:KK43:moralim bozuldu çok bugün.dönüşlerde halen kötüyüm son düzeltip yola geçme evresinde.birde 2.vitese takmayı unutuyorum..bikaç kez stop ettirdim..ama dur kalklı bir yolda başarılı oldum..
ne bileyim ya:KK43:

zemus
19-05-11, 12:05
benimminikelam
kızlar bugün 3.günümdü direksiyon dersinde..halen hatalarım var halen var:KK43:moralim bozuldu çok bugün.dönüşlerde halen kötüyüm son düzeltip yola geçme evresinde.birde 2.vitese takmayı unutuyorum..bikaç kez stop ettirdim..ama dur kalklı bir yolda başarılı oldum..
ne bileyim ya:KK43:
hatalarının olması çok normal hataların varki ders alıyorsun yeterki hatalarını düzeltmek için çaba harca ve asla pes etme.. belki bi kaç ay sonra bu yaptıklarına güleceksin..
inşallah bende şu korkumu atlatırım..:KK55:

not:'insan kaybedince değil vazgeçince kaybeder' arabaya her bindiğimde bu sözü hatırlayarak hırslanıyorum.:KK55:.

em__oss
19-05-11, 13:05
korkmayın.gvenin kendinize..kendini bi yarışta gibi hissedin ve hırs yapın..kolay gelsinn

mucok
20-05-11, 09:05
Yaptığınız hatalar sizi pes ettirmek yerine dahada kamçılamalı kadınların başaramıyacağı iş yoktur sadece 1 adım..

elissa_
20-05-11, 10:05
Ümraniye Dudullu tarafında olan varmı? Bende özel ders almaya karar verdim. Eşime söyledim Hafta sonu Gebze tarafına gidecektik dönüşte sen kullanırsın dedi otobanda. Ya zaten mevcut bi tırsaklık söz konusuyken ben birden bire nasıl otobana çıkayım... Olmıcak bu iş böyle ama kararlıyım yani. Araba kapının önünde dururken ben leş gibi sigara içen adamlarla midem ağzımda minibüslere sürünüyorum... Ya olacak ya olacak çok pis azim yaptım, inşallah çabuk sönmem :) Söylediğim lafı idrak edemeyen insanlar trafikte canavar gibi, az aklı selim herkesin yapabileceği bişey ama sadece biraz cesaret ve pratik diye düşünüyorum. Ben araba konusundan ziyade trafik korkusu yaşıyorum, aslında girsem mantığını çözsem gerisi gelecek ama hadi bakalım... Hepimize bol şans :KK55:

EzgiTanem
20-05-11, 11:05
kızlar buranın sayesinde bi gerçekle yüzleştim ve sorunun babamla araba kullanmakta olduğuna kanaat getirdim.
dün erkek kardeşimi yanıma aldım ve trafiğe kapalı alanda,hem dönüşlerimde hem geri gitmede hemde park etmede hiç bir sorun yaşamadım..ve araba kullanmanın tadını aldım..akşam babam geldiğinde onu arka koltuğa oturttum bak nası kullanıcam dedim..adam şok geçirdi..olmuşsun sen yaa dedi :))
baya beğendi..şimdi trafiğe çıkmak kaldı..onuda özel dersle halledicem...burdan bi arkadaş sayesinde hocanın numarasını aldım..yarın bi kaç saat ders alcam..oh bee özgüvenimi kaybetmiştim ne beceriksizim ben diye..sonunda hatanın bende olmadığını anladım:KK66:

34moni53
20-05-11, 11:05
elissa_
Ümraniye Dudullu tarafında olan varmı? Bende özel ders almaya karar verdim. Eşime söyledim Hafta sonu Gebze tarafına gidecektik dönüşte sen kullanırsın dedi otobanda. Ya zaten mevcut bi tırsaklık söz konusuyken ben birden bire nasıl otobana çıkayım... Olmıcak bu iş böyle ama kararlıyım yani. Araba kapının önünde dururken ben leş gibi sigara içen adamlarla midem ağzımda minibüslere sürünüyorum... Ya olacak ya olacak çok pis azim yaptım, inşallah çabuk sönmem :) Söylediğim lafı idrak edemeyen insanlar trafikte canavar gibi, az aklı selim herkesin yapabileceği bişey ama sadece biraz cesaret ve pratik diye düşünüyorum. Ben araba konusundan ziyade trafik korkusu yaşıyorum, aslında girsem mantığını çözsem gerisi gelecek ama hadi bakalım... Hepimize bol şans :KK55:
otobanda araba kullanmak çok daha rahat bence
ilk basta insan cekiniyor kamyonlar filan var diye
ama inan ara yollardan ya da e5ten cok daha rahat bence otoban
birincisi seritler daha genis
ikincisi ara yollar ya da e5te oldugu gibi ikide bir şerit degistiren ya da ara yollardan cok baglanan olmuyor
sadece acemiyken sol seritte kullanmayacaksın arabanı
ilk acemiligimi yendigim yerlerden biriydi otoban benim
ilk baslarda kamyonlarla birlikte en sagdan 70 80 le cok gittigim zamanlar oldu :)
sonra gencligin verdigi hevesle en sola dadanmıştık , şimdi orta şeriti buldum :)

bir de bunu genel olarak yazıyorum eger mümkünse yani size yeni araba alınacaksa ya da araba degistirmeyi düsünüyorsanız otomatik vitesten yana kullanın tercihinizi.

benimminikelam
21-05-11, 18:05
kızlar bende hafta içi kursumu bitirdim bugün başka bir hoca ile çalıştım yarında son kursum bitiyor..
bugünkü hoca öncekinden çok iyiydi..keşke en baştan bu hoca ile çıksaymışım..tek elle direksiyon hakimiyetini dönmenin pratikliğini öbür elimde viteste öyle çalıştırdı..şehir içinde 3 e taktırdı..öteki 2 ile canımı çıkarıyordu..yarın sorun olacak yarın öteki hoca ile çalışmak istemiyorum..bugün kü hocaya da dedim sizle çıkalım yarın diye..o da bakalım dedi..okulumun yolunda çalıştıracak..

yetmezse gayriresmi kendi arabamda da ders alacağım okul yolunda..arayı soğutmadan kendimi bir şekilde trafiğe atmak istiyorum..halen eşimle çıkmak istemiyorum..bende hata bulucak güvenimi sarsacak diye korkuyorum..o yüzden biraz pahalıya gelecek bana ama bu hoca kabul ederse bu hocayla kendi aracımda da biraz ders almak istiyorum..bakalım artık...
yaptıkça insanın kendine güveni geliyor cidden..bol çalışma ötesi geliyor bunu günden güne görüyorum kendimde:)

doludolu
21-05-11, 18:05
bu yaz bende ehliyet almak istiyorum ama araba kullanan bayanlara cok ımrenıyorum :) azmetmeliyim öğrenmeliyim:KK52:

eksikklavye
21-05-11, 23:05
Yolda giderken bazı kadınlar öyle bir bakıyorkı abıww bir yere

girmezsek ıyı dıyorum.

Kızlar araba kullanmak zor değil pratıkle halledılır ama bak yıne dıyorum

yolda gıderken kendınızı kollamak durumundasınızda

bunu 50 mt ötemde dolmuşunu yolumu kesip ,kapısnı açıp

arabayı geri vitese ,ve bıldım duaları okumaya başladığımda daha ıyı anladım:KK1:

Adamla aynı anda kırmızıda kalkıyorsun ,adam kendince strat verıyor yarışa ya :KK60:

neler neler

benimminikelam
22-05-11, 10:05
eksikklavye
Yolda giderken bazı kadınlar öyle bir bakıyorkı abıww bir yere

girmezsek ıyı dıyorum.

Kızlar araba kullanmak zor değil pratıkle halledılır ama bak yıne dıyorum

yolda gıderken kendınızı kollamak durumundasınızda

bunu 50 mt ötemde dolmuşunu yolumu kesip ,kapısnı açıp

arabayı geri vitese ,ve bıldım duaları okumaya başladığımda daha ıyı anladım:KK1:

Adamla aynı anda kırmızıda kalkıyorsun ,adam kendince strat verıyor yarışa ya :KK60:

neler neler
evet canım ben şimdi sadece öğrenme derdi,ndeyim..birde dediğin kısımlarla uğraşacağız.
kursu bitirdim bugün cidden çok katkılı oldu..hele bugün kendime iyice güvenim geldi dönüşleride hemen hemen hallettim..
bu hocayla anlaştım bana bir hafta da kendi arabamda ders verecek..maliyeti 200 olucak..çok para döktüm g,ibi oldu ama bu yola başkoydum olacak bu iş:) zorla kafama soka soka da olsa:KK60::KK60:
okulumun yolunda çalıştıracak bol bol..sonrasında kendim çıkacağım artık trafiğe o güvende iyice gelmiş olur diyorum..

puccaandgaru
22-05-11, 10:05
kaza yapmaktan korkarak araba sürerseniz kaza yaparsınız sıkmayın kendinizi, korna çalanlara çok takılmayın siz kurallara uyun sakin olun yeter