TEST

Eşimi tanıyamıyorum artık:(

minikgelin
13-05-11, 22:05
merhaba hanımlar ..çok doldum kimseye anlatamıyorum kafayı yemek üzereyin size içimi dökmek istiyorum..
eşimi tanıyamıyorum artıkk...
1 sene içinde bir insan bukdrmı gamsız bukdrmı umursamaz olabilir... sadece aynı evi paylaşır oldukk.. sürekli arkadaşlarıyla görüşüryor..kimi zaman işini bile yarıda bırakıp arkadaşlarının yanına gidiyor.. bense ailemden uzak sanki ölümü bekler gibi yalnız yaşıyorum..çok üzgünüm kimseye anlatamıyorumm ama yaşamanın sanki bi önemi kalmadı giibi.yaşama sevincim ideallerim mutlulugum bittii... yarının bugunden bi farkı yok benim için.. ha mezarda olmuşum ha evin içinde hapisss ne farkeder benim için..
güya severek evlendik.. sevdik ama evlendik bittimii anlam veremiyorumm..
peşinde 4 dönüyorummm atletine kdr ütülüyorumm.. hergün değişik yemekler yapıyorum..sürekli arkadaşlarını akrabalarını yemege çaya alıyorumm..bakımlı bir bayanım güzelimdirde her ortamda övgü alırım.. eşim güzleligimin bile farkında deil artıkk... kıskanmıyor çünkü okdr güveniyorki biliyor gözümün yanıyla bile bi erkege bakmıycagımı... eşimde aldatmaz tek güvendgim konu bi o zaten.. bi arkadaşıma anlattım annenlere git 1 hafta kal yalnız kalsın özler diyor ama umruna gelmez ..eve girmez işine gelir kahveden çıkmaz.. küsünce umruna gelmiyorrr eve ugramıyor yatmadan yatmaya geliyor.. ben evde ne yemişim buzdolabında ne var.. umrunda bile olmuyor..
tek istediigm şey şevkat sevdii..akşamları kahveye gitmedigi nadir günlerde eve gelir yemegini yer 1-2 saat uyur sonra kalkar pc başına ..pc den sıkılır tvye gecer maç programlarını açar...1 senelik evliyiz daha oturup 1 dizi bile izlemedik kızlar..
bilmiyorum neyapcam ben bu eşimle... çıldırmak üzereyim hafta 7 gün ise biz 5 günü küsüz..

monarosa_22
üzüldüm canım...yoğun bir işi mi var eşinin çok mu yorgun oluyor? bir de şöyle bişey var sen hep evdesin dışarı çıktığın yok ondan böyle oluyordur çalışmayı falan düşündünmü hiç belkide çalışsan farklı bi hayatınız olabilir..

SEN_KOLIK
peşinde 4 dönüyorummm atletine kdr ütülüyorumm.. hergün değişik yemekler yapıyorum..sürekli arkadaşlarını akrabalarını yemege çaya alıyorumm..

iste bunlari yapmayacaksiniz cok fazla simartmissiniz havalara girmis:KK51:

minikgelin
monarosa_22
üzüldüm canım...yoğun bir işi mi var eşinin çok mu yorgun oluyor? bir de şöyle bişey var sen hep evdesin dışarı çıktığın yok ondan böyle oluyordur çalışmayı falan düşündünmü hiç belkide çalışsan farklı bi hayatınız olabilir..
eşimin işi yogun deil cnmm.. istedigi saatte gidip istedigi saatte çıkıyor bürosu var..
üniversite mezunuyummm iş arıyorum deil giibi ama yok yok yokk.. keşke işe girebilsemmm inan umruma bile gelmiycek ne hali varsa görsün diycem.. sürekli evdeyim ve iyicene düşünüyorumm.. ama yemin ederim umrunda bile deilim evde 10 gün otursam dışarıya çıkmasam sıkıldınmı bile demez.. inan hafta sonu 2-3 saat bile oturamıyor evde hemen çıkıyorrr dışarı sıkılıyorum diyor.. ee ya ben neyapayımm..çok bencilll cokkk.. allahım bana sabır eşime vicdan akıl versin.. ama hakkımı helal etmiyorum çok üzdü beni 1 sene içinde :KK43:

arjinsidar
kusuruma bakma ama ornegine guldum bir dizi bile izlemedik birlikte, bunun ornek olabilecegini hic dusunmemistim...sanirim bunu cift aktivitesi olarak saymak bile garip bir durum herneyse durum bu ise cidden zor olmali sizin icin ortak paylasimlarinizin olmamasi cidden sinir bozucu buarada sanirim calismiyorsunuz neden calismayi dusunmuyorsunuz? ekonomik ozgurlugunuzun olmasi gerekiyor sizinde demis oldugunuz gibi fazla guvenmesi sorun olabilir yada baska seylerdir olasiliklar sonsuz ama bence siz ilk once kendinizi degistirmeye calissaniz(tabi bunu ev hanimi oldugunuzu dusunerek soyledim) yarinin bugunden bir farki olmamasi bence onun umursamazligindan cok daha vahim bir durum, kendinizi tuketiyorsunuz uyanin bir an once. ki simdi okudum universite mezunusunuz bir an once kaybettiginiz yasami geri almaya bakin lutfen.

minikgelin
SEN_ KOLIK
peşinde 4 dönüyorummm atletine kdr ütülüyorumm.. hergün değişik yemekler yapıyorum..sürekli arkadaşlarını akrabalarını yemege çaya alıyorumm..

iste bunlari yapmayacaksiniz cok fazla simartmissiniz havalara girmis:KK51:
bunu demiştim eşime atletine kdr ütülüyorumm hangi arkadaşının eşi yapmış söyle dedim.. bana veridig cevap senin görevin bu yapacaksın söylenmiyeceksin....
yaaaa ben deger verdigim içinnnn peşinde döneyimmm ama o bunların görevimin oldugunu söylesin..inan aglıyorum şuanda.. bugun beni çok kırdıı.. iş yerine gittim evde çok sıkıldım diye saat 12 idii.. yemek yeriz dedim.. yarım saat oturdukk kalktı kahveye gidiyorum ben dedii çıktı gittii.. ben neye ugradıgımı şaşırdımmm peşinden gittim kahveye girdim dışarı gel dedimm.. çıktık kahvedennn sen beni arkadaşlarıma nsl rezil edersin.. s..tir ol git eve... diyip bagırdıı.. zırlaya zırlaya eve geldimm hala aglıyorummm.. gözlerim şimşiş eşimde 11 de geldi eve sanki düşmanıymışım gibi baktı gitti yattıı..

monarosa_22
minikgelin
eşimin işi yogun deil cnmm.. istedigi saatte gidip istedigi saatte çıkıyor bürosu var..
üniversite mezunuyummm iş arıyorum deil giibi ama yok yok yokk.. keşke işe girebilsemmm inan umruma bile gelmiycek ne hali varsa görsün diycem.. sürekli evdeyim ve iyicene düşünüyorumm.. ama yemin ederim umrunda bile deilim evde 10 gün otursam dışarıya çıkmasam sıkıldınmı bile demez.. inan hafta sonu 2-3 saat bile oturamıyor evde hemen çıkıyorrr dışarı sıkılıyorum diyor.. ee ya ben neyapayımm..çok bencilll cokkk.. allahım bana sabır eşime vicdan akıl versin.. ama hakkımı helal etmiyorum çok üzdü beni 1 sene içinde :KK43:
anlıyorum canm ..arkadaşın da dediği gibi çok fazla üstüne düşme sen de o sana nasıl davranıyorsa öyle davran bence bu umursamazlığını farkedecektir mutlaka. evet çok fazla üstüne düşmüşsün ve ne yaparsa yapsın senin hep evde hazır duruşta ona hizmet etmek için beklediğini düşünüyordur ve bunun rahatlığını yaşıyor bence.hafta sonları birlikte çıkalım de kahvaltıya gidin ne bilim yemeğe gidin sen iste gidelim de...

shapysy
:KK43: üzülme canım ya.. bence sen kendine bir uğraş bul, iş bulamıyorsan bile bi hobi edin diyeceğim; ama söylemesi kolay, yapması zor, biliyorum :KK43: hangi şehirdesin, ne mezunusun, iş bulmak kesin çözüm bence

MB08
haddime düşmeyerek sorucam canım cinsel hayatınız nasıl?
evde oturmasan sende? madem sıkılıyor eşin evde, onunla birlikte çık. farklı şeyler getir aklına. ondan beklemeden bugün şunu şunu yapalım şuraya gidelım ayarladım filan de.

monarosa_22
minikgelin
bunu demiştim eşime atletine kdr ütülüyorumm hangi arkadaşının eşi yapmış söyle dedim.. bana veridig cevap senin görevin bu yapacaksın söylenmiyeceksin....
yaaaa ben deger verdigim içinnnn peşinde döneyimmm ama o bunların görevimin oldugunu söylesin..inan aglıyorum şuanda.. bugun beni çok kırdıı.. iş yerine gittim evde çok sıkıldım diye saat 12 idii.. yemek yeriz dedim.. yarım saat oturdukk kalktı kahveye gidiyorum ben dedii çıktı gittii.. ben neye ugradıgımı şaşırdımmm peşinden gittim kahveye girdim dışarı gel dedimm.. çıktık kahvedennn sen beni arkadaşlarıma nsl rezil edersin.. s..tir ol git eve... diyip bagırdıı.. zırlaya zırlaya eve geldimm hala aglıyorummm.. gözlerim şimşiş eşimde 11 de geldi eve sanki düşmanıymışım gibi baktı gitti yattıı..
pes diyorummm sen zaten dediğimi yapmışsın gitmişsin yemek yemek için ve o kahveye gitmiş sonra da seni eve göndermiş. seninle sadece temizlik yemek için mi evlenmiş.. hey allahım ya... evliliğinizin ilk aylarında da böylemiydi?

minikgelin
arjinsidar
kusuruma bakma ama ornegine guldum bir dizi bile izlemedik birlikte, bunun ornek olabilecegini hic dusunmemistim...sanirim bunu cift aktivitesi olarak saymak bile garip bir durum herneyse durum bu ise cidden zor olmali sizin icin ortak paylasimlarinizin olmamasi cidden sinir bozucu buarada sanirim calismiyorsunuz neden calismayi dusunmuyorsunuz? ekonomik ozgurlugunuzun olmasi gerekiyor sizinde demis oldugunuz gibi fazla guvenmesi sorun olabilir yada baska seylerdir olasiliklar sonsuz ama bence siz ilk once kendinizi degistirmeye calissaniz(tabi bunu ev hanimi oldugunuzu dusunerek soyledim) yarinin bugunden bir farki olmamasi bence onun umursamazligindan cok daha vahim bir durum, kendinizi tuketiyorsunuz uyanin bir an once. ki simdi okudum universite mezunusunuz bir an once kaybettiginiz yasami geri almaya bakin lutfen.
cnmmm gülümseten bi örnek ama cidden bi yeirmde olarak düşünürsen çok acıı...
üniversite mezunuyum cnm sürekli iiş arıyorumm deli gibiii.. doguda yaşıyoruz küçük bi şehirde.. iş olanakları yok denecek kdr az....inan işe girmek için hergün dua ediyorummmmm..

MB08
minikgelin
bence annenin evine git ve o seni arayıp çağırana kadar asla arayıp sorma. gelirse ne ala gelmezsede zaten bidaha dönme

minikgelin
MB08
haddime düşmeyerek sorucam canım cinsel hayatınız nasıl?
evde oturmasan sende? madem sıkılıyor eşin evde, onunla birlikte çık. farklı şeyler getir aklına. ondan beklemeden bugün şunu şunu yapalım şuraya gidelım ayarladım filan de.
valla cnm haftada 1-2 en fazla.. eşim öleee istekli deil o konulara. bense hergün olsa yok demem..hani genelde kadınlar istemez falan .. ama bende öle bi durum yok ..akşam yemege gidelim diyorum hemen arıyor arkadaşlarını yemek yiyoruz beni minübüse bindirip yolluyor eve arkadaşlaarıyla kahveye giidyor..yada bize arkadaşşlarıyla eşlarini çagırıyorım 1 saat otuurp erkekler kahveye giidyor.. bizde kadınlarla oturyorz..
monarosa_22
pes diyorummm sen zaten dediğimi yapmışsın gitmişsin yemek yemek için ve o kahveye gitmiş sonra da seni eve göndermiş. seninle sadece temizlik yemek için mi evlenmiş.. hey allahım ya... evliliğinizin ilk aylarında da böylemiydi?
yani ilk aylarıda böyle sayılırdı ama bukdr abartılı deildii.. elimden geleni yaptım kızlar her yolu denedim ama yokkk kıymetim bilinmiyor.. hakkımı helal etmiyorum.. seviyorumm ama böyle devam ederse sevgimde nereye kdr gider bilmiyorum..

minikgelin
MB08
bence annenin evine git ve o seni arayıp çağırana kadar asla arayıp sorma. gelirse ne ala gelmezsede zaten bidaha dönme
babamla annem rahatsızlar zaten cnmm.. annemlere gitsem en fazla 3-4 gün kalabilirim eşim şehir dışında işe giti derim.. ama küstügümü söyleyemem çok üzülürler.. amaaa biraz daha sabredecegim ve gidecegimmmm arayana kdr. ama düzelecegine inanmıyorum.. bugunden sonra evde yemek bile yapmycammm zatennn gelip yemek yiyp hemen kahveye gidiyor.. yemeginide kahvede dışarda yesin.. yatmaya gelsin eve.. gömlegini çıkartır ben hemen yıkar ütüler dolaba asarımm.. bırakcam bi gömlegi giysin 1 hafta.. niye bukdr deger vereyimm.. ama işte dayanamıyorumm..

arjinsidar
anliyorum evet malesef turkiye'nin dogusunda kadinin yasam alani sifira yakin gerci bati'da ayni sekilde bakmayin toplum icerisinde yer aliyorlar kariyer yapiyorlar ama yinede bir kadinin yeri belli aslinda. kendi isinizi yapmayi dusunmezmisiniz? sizi bir noktada anliyorum cunku yabanci olmayi bilirim.

nur_bozkurt
senın ıcın tek çare iş bulman sanırsam ınsallah bulursun canım ama nasıl bu kadar umursamaz cok ılgınc annenlerın yanına gıt bence bı de bunu dene

MB08
canım bu işin içinden bence kendin çıkamazsın. daha yeni evlisiniz eşin seninle ilgilenmiyor, arzulamıyor.doğudayız dedinya. tayini filanmi çıktı oraya? psikolojisi bozuk olmasın? sen bi psikoloğa gitsende durumu anlatsan belki bi yol gösterir.

minikgelin
nur_bozkurt
senın ıcın tek çare iş bulman sanırsam ınsallah bulursun canım ama nasıl bu kadar umursamaz cok ılgınc annenlerın yanına gıt bence bı de bunu dene
inş cnm inşş inannnn okdr çok arıyorumki işş maaşı bile önemli deill yol param çıksın yeter..4 yıllık iyi bi fakülte bitirmeme ragmen... ne parasını ne işin zorlugunu hiç bşyi önemsemiyorum..umarım olur..
annemlerin yanına giderimm ama işine gelir.. zaten sallamıyor hiç sallamaz kahveden çıkmaz...hani arar eve gel der diyorsunuz ya inanın aramaz.. keyfin bilir gelmezsen gelme der..

nanymchpee
minikgelin
valla cnm haftada 1-2 en fazla.. eşim öleee istekli deil o konulara. bense hergün olsa yok demem..hani genelde kadınlar istemez falan .. ama bende öle bi durum yok ..akşam yemege gidelim diyorum hemen arıyor arkadaşlarını yemek yiyoruz beni minübüse bindirip yolluyor eve arkadaşlaarıyla kahveye giidyor..yada bize arkadaşşlarıyla eşlarini çagırıyorım 1 saat otuurp erkekler kahveye giidyor.. bizde kadınlarla oturyorz..
.

Bence sorun esinizde degil canim, sorun yanlis arkadas cevresinde, esinize cok belli etmeden, yeni aktiviteler planlayin, mumkun oldugunca esinizi kahve kulturunden, yanlis arkadaslardan uzak tutun..
her aksamini bir programla doldurun mesela..

Baktiniz olmuyor, en son care, kahve arkadaslarini esleriyle beraber evinize cekin, esleride alip beraber, kagit, okey ne oynuyorlarsa iste hep beraber oynayin..

baskada ne yapilabilir dusunelim hep beraber :44:

minikgelin
arjinsidar
anliyorum evet malesef turkiye'nin dogusunda kadinin yasam alani sifira yakin gerci bati'da ayni sekilde bakmayin toplum icerisinde yer aliyorlar kariyer yapiyorlar ama yinede bir kadinin yeri belli aslinda. kendi isinizi yapmayi dusunmezmisiniz? sizi bir noktada anliyorum cunku yabanci olmayi bilirim.
öyle cnmm öyle.. eşim güya üniv mezunu zaten dışarıdan gelip konuşssanız nsl beyfendi nsl kibar dersiniz..ama onu gelin bana sorun.. kendi işimi yapacak yer yokk cnm zaten önncelikleee iş yeir açmam için iyi bi şekilde para lasım.. ondan kendi iş yerimi açamam amaa biyerde çalışsam yeter bana sabah gidip akşam geleyimyorgun argın bi kaç saat oturup yatayım tek bunu istiyorum..

nur_bozkurt
annemleirn yanına gitsem aramaz niye gelmiyorsun diye çünkü gamsız.. zaten ne söylesemmm suçlu ben oluyorum hemen üste çıkıyor.. bikere bile karıcım derdin ne demedi..
MB08
canım bu işin içinden bence kendin çıkamazsın. daha yeni evlisiniz eşin seninle ilgilenmiyor, arzulamıyor.doğudayız dedinya. tayini filanmi çıktı oraya? psikolojisi bozuk olmasın? sen bi psikoloğa gitsende durumu anlatsan belki bi yol gösterir.
yok cnmmm memleketinde yaşıyoruz ..üniversite haricinde sürekli memleketinde yaşamış biri.. inanın eşimin işi kdr rahat bi iş yokk.. benim pskolaga gitmem lasımm eşim gitmez. yediremez.. ama ben tek başıma gitsem nolacakkk.. sorunlu olan eşim..

MB08
gitsem aramaz gel demez diyorsunya. bukadar eminsin neden çekiyorsun onun kahrını?

minikgelin
13-05-11, 23:05
nanymchpee
Bence sorun esinizde degil canim, sorun yanlis arkadas cevresinde, esinize cok belli etmeden, yeni aktiviteler planlayin, mumkun oldugunca esinizi kahve kulturunden, yanlis arkadaslardan uzak tutun..
her aksamini bir programla doldurun mesela..

Baktiniz olmuyor, en son care, kahve arkadaslarini esleriyle beraber evinize cekin, esleride alip beraber, kagit, okey ne oynuyorlarsa iste hep beraber oynayin..

baskada ne yapilabilir dusunelim hep beraber :44:
yaptım yaptım cnmm o kahve arkadaşlaırnın hepsinin eşlerini tanıyorum samimiyiz.. o bayanlarda hepsi üniv mezunıu çalışan kişiler.. inanınn tüm herkes avukat eczacı doktor bankacı.. kariyer sahibi herkes.. eşimin arkadaşlarının eşleride şikayetci zaten çünkü hepsi aynııı hepsii arkadaşları için ölür .. inanın kaç kez dedimki arkadaşlarınmı benmii.. cvp belli arkadaşlarımın yeri ayrı sen ayrı onları keisnlikle ne silerim ne atarım..bukdr arkadaş canlısı... en basidini söyleyeyim her hafta sonuu arkadaşalrını yemege alırım hafta içide çaya alırım.. ama hepsindede erkekler kahveye gider biz kadınlarla otururz.. eve okey aldım kagıt aldımm oynasınlar diye.. ama yokkk kahvenin tadını vermiyormuş öyle diyor.. ben işin içinden çıkamıyorumm.. ölsem bile üzülcegini düşünmüyorum çünkü gamsız umursamaz adam iki gün üzülür 3. günü unuutr gider.. niye evlendim... ben ailemin aynında çok mutluydumm.. el bebek gül bebektim.. sabahları uyanınca güzümde tebessümle kalkardım içmde huzur olurduu .. ama şimdii hiç biirnde eser kalmadı

minikgelin
MB08
gitsem aramaz gel demez diyorsunya. bukadar eminsin neden çekiyorsun onun kahrını?
malesef seviyorumm..

arjinsidar
bir yil cidden uzun bir sure bu sure icinde eminim konusmayi denemissindir ve gorundugu gibi sen onu manipule edebilmek icinde elinden geleni yapmis gibi duruyorsun eminim onunda memnun olmadigi seyler vardir bunu bilemiyorum ama sen iliskiyi ilerletmek icin bri seyler yapmis olman bunu onemsedigini gosteriyor ve maalesef karsi tarafin tavri ipimle kusagim s...le t...gim modunda bosvermeye ne dersin? ekstra bir caba harcamasan artik kendini daha az yipratsan? gidisatin nereye gittigini soylenmesine ihtiyacin oldugunu dusunmuyorum olasi gelecegi biliyorsun bunu hizlandir diyemem cunku senin bulundugun sartlarin ne oldugunu bilemiyorum ama umarim en azindan en az hasarla atlatabilirsin bu sureci.

snur42
öyle de ömür geçmezki ama....
içine ata ata sinir hastası olursun..
bebeğiniz olsa eve daha çok bağlanırmı acaba....
karşınıza alıp konuşmalısınız bence..buraya yazdığınız gibi anlatmalısnız herşeyi
yaralarınız ne kadar derin olduğunu hissettirmelisiniz
rabbim yardımcınız olsun
bizde bazen eşimle iniş çıkışlar yaşıyoruz
katlanması çok zor oluyor
bunun sürekli devam etmesi çıldırtıcı olmalı:KK43:((

minikgelin
arjinsidar
bir yil cidden uzun bir sure bu sure icinde eminim konusmayi denemissindir ve gorundugu gibi sen onu manipule edebilmek icinde elinden geleni yapmis gibi duruyorsun eminim onunda memnun olmadigi seyler vardir bunu bilemiyorum ama sen iliskiyi ilerletmek icin bri seyler yapmis olman bunu onemsedigini gosteriyor ve maalesef karsi tarafin tavri ipimle kusagim s...le t...gim modunda bosvermeye ne dersin? ekstra bir caba harcamasan artik kendini daha az yipratsan? gidisatin nereye gittigini soylenmesine ihtiyacin oldugunu dusunmuyorum olasi gelecegi biliyorsun bunu hizlandir diyemem cunku senin bulundugun sartlarin ne oldugunu bilemiyorum ama umarim en azindan en az hasarla atlatabilirsin bu sureci.
yemin ederim elimden gelenin en fazlasını yaptım... bana bekarken biiri bunları bunları yapacaksın evlendiginde dese saçmalamaa yapmam derdimm.. ama degmiyomuş gördüm.. konuştum kaç kez.. ama anlamıyorki.. anlamadıgı için mektup bile yazdım belki zihnine daha iyi yer eder diye.. onuda umursamadıı.. bugunn beni iş yerinde bırakıp kahveye gitmesi sabrımı çok azalttıı.. umursamıycamm eve hiç gelmesin niye gelmedin bile demiycem.. nsl istiyorsa öyle yapsın.. böyle deniycemmmm işe yararmı hiç bilmiyorum.. cünküü bi ara tam olarak 10 gün küstüm yemegini hazırladım masaya koydumm eşim gelmeden önce ben yedim. onun gelmesine yakın yemegi ısıtıp koydum.. ama aynı odada bile oturmadım.. haa ozaman ne yaptı biliyrmusunuz... ikii gün geldi eve ondan sonra hiç gelmedi 10 gün boyunca yatmaya geldii.. bende zavallı ben yinede yemek yapıp masayı hazırladım yer diye.. aç kalamsın diye.. ama eşim o 10 gün boyunca eve bir ekmek bile almadıııı buzdolabı bomboştu.. parada bırakmadı.. baktım olmuyor kızlarr evde hiç bşy yokkk hadi konuşmuyoruz bari buzdlabına bakta bşyler al dedim.. cvbı aynen şu söyleseydin körmüü..

MB08
bence yardım al canım. eşin gitmese bile ona karşı nasıl davranacağını bil. seviyorsun pes etmek istemiyorsun. arkadaşların dediği gibi üstüne düşme. arkadaşlarını yemeğe çağırma çaya alma. küser konuşmaz seninle ama bi çocuk gibi düsün cezalandır onu. madem eve ihtiyaçlarını gidermek için gelip hemen çıkıyor onun geldiği zaman sen evde olma. bir kaç gün görüşemeyin.

monarosa_22
snur42
karşınıza alıp konuşmalısınız bence..buraya yazdığınız gibi anlatmalısnız herşeyi
rabbim yardımcınız olsun
hiç sanmıyorum bebek olunca eve daha çok bağlansın çok yanlış bir mantık ve buna rağmen çok yaygın bir düşünce bu yaşıma kadar anlayamadım bunu. iyi gitmeyen bir evliliği bir çocuk nasıl kurtarabilir ki??

minikgelin sakın çocuk yapmaya falan kalkışma emin ol çocuk olduğu zaman herşey çok daha zor olur....

nanymchpee
minikgelin
yaptım yaptım cnmm o kahve arkadaşlaırnın hepsinin eşlerini tanıyorum samimiyiz.. o bayanlarda hepsi üniv mezunıu çalışan kişiler.. inanınn tüm herkes avukat eczacı doktor bankacı.. kariyer sahibi herkes.. eşimin arkadaşlarının eşleride şikayetci zaten çünkü hepsi aynııı hepsii arkadaşları için ölür .. inanın kaç kez dedimki arkadaşlarınmı benmii.. cvp belli arkadaşlarımın yeri ayrı sen ayrı onları keisnlikle ne silerim ne atarım..bukdr arkadaş canlısı... en basidini söyleyeyim her hafta sonuu arkadaşalrını yemege alırım hafta içide çaya alırım.. ama hepsindede erkekler kahveye gider biz kadınlarla otururz.. eve okey aldım kagıt aldımm oynasınlar diye.. ama yokkk kahvenin tadını vermiyormuş öyle diyor.. ben işin içinden çıkamıyorumm.. ölsem bile üzülcegini düşünmüyorum çünkü gamsız umursamaz adam iki gün üzülür 3. günü unuutr gider.. niye evlendim... ben ailemin aynında çok mutluydumm.. el bebek gül bebektim.. sabahları uyanınca güzümde tebessümle kalkardım içmde huzur olurduu .. ama şimdii hiç biirnde eser kalmadı
o halde cevabin ne oldugunu coktan bulmussundur arkadasim :26:

minikgelin
snur42
rabbim yardımcınız olsun
böyle ömür geçmiyor zatenn... 27 yıllık ömrümde inanın bukdr aglamadımm bu 1 senede agladıgım kdr hiç hatırlamam..sinir hastası oldum zatenn.. sürekli insan ölmeyi düşünürmü düşünüyorummm..allah korkusu olmasa inhihar bile ederim.. düşününkü nekdr zavallı hale gelmişim..sevmesem inanın katlanmam .. sürekli çözüm yolu arıyorum.. tek istedigim şey sevgi şevkat.. ne para isterim ne şunu al bana ne bunu al bana derim... bunaltmam inanın.. arkadaşlarının eşleri imreniyor bana hem kendine hem evine hem eşine bakıyorsunn..misafirleirn hiç bitmiyor bravo sana diyorlar.. ama eşimin umrunda bile deill..

MB08
snur42
rabbim yardımcınız olsun
hayıııır kesinlikle çocuk bağlamaz!!!!! sorunları varken çocuk yapmak en büyük hata olur.
sonunda dayanamayıp pes ettüğünde buseferde çocuk için katlanmalıyım dicek

arjinsidar
sakin boyle birisinden cocuk sahibi olmayi dusunme lutfen bir cok kadin bu yanilgiya dusuyor hatta bir cok cift bu cok yanlis bir dusunme tarzi bence. kimsenin bir cocuga bunlari yasatma hakki yok ki boyle bir durumda buna bile bile lades denir, bence sen sadece kendine yonel onemli olan sey bu, insan kendi degerini kendi belirler ve isa'yi oynamak zorunda degilsin yemek hazirlamalar falan bu ne ya evli olmak demek bu demek degildir. bir an once onun manyetik alaninda uzaklas umarim bu zaman icinde bir is bulursun bu sana nefes aldiracaktir.

nur_bozkurt
monarosa_22
hiç sanmıyorum bebek olunca eve daha çok bağlansın çok yanlış bir mantık ve buna rağmen çok yaygın bir düşünce bu yaşıma kadar anlayamadım bunu. iyi gitmeyen bir evliliği bir çocuk nasıl kurtarabilir ki??

minikgelin sakın çocuk yapmaya falan kalkışma emin ol çocuk olduğu zaman herşey çok daha zor olur....
kesınlıkle katılıyorum arkadasa duzelır felan deme ,cocuk da yapma boyle bı ınsandna

monarosa_22
minikgelin
böyle ömür geçmiyor zatenn... 27 yıllık ömrümde inanın bukdr aglamadımm bu 1 senede agladıgım kdr hiç hatırlamam..sinir hastası oldum zatenn.. sürekli insan ölmeyi düşünürmü düşünüyorummm..allah korkusu olmasa inhihar bile ederim.. düşününkü nekdr zavallı hale gelmişim..sevmesem inanın katlanmam .. sürekli çözüm yolu arıyorum.. tek istedigim şey sevgi şevkat.. ne para isterim ne şunu al bana ne bunu al bana derim... bunaltmam inanın.. arkadaşlarının eşleri imreniyor bana hem kendine hem evine hem eşine bakıyorsunn..misafirleirn hiç bitmiyor bravo sana diyorlar.. ama eşimin umrunda bile deill..
neden zavallı olduğunu düşünüyorsun sakın böyle düşünme seviyorum diyorsun ama böyle de olmaz.. zorlasan da olmuyorsa bazı şeyler yapacak pek fazla birşey kalmıyor.. biliyorum söylemesi kolay ama anlattıklarından bunu çıkardım ben.. sonuçta üniversite okumuşsun bi şekilde biyerden yeniden başlayabilirsin.. kendi şehrine dön annem babam üzülür diyorsun ama böylede sen intiharı bile düşünüyorsun.. bi şekilde dik durmaya çalışırsın onlara anlatırsın böyle daha iyi olacağını ama bu adamla olamazsın bence artık....

minikgelin
MB08
bence yardım al canım. eşin gitmese bile ona karşı nasıl davranacağını bil. seviyorsun pes etmek istemiyorsun. arkadaşların dediği gibi üstüne düşme. arkadaşlarını yemeğe çağırma çaya alma. küser konuşmaz seninle ama bi çocuk gibi düsün cezalandır onu. madem eve ihtiyaçlarını gidermek için gelip hemen çıkıyor onun geldiği zaman sen evde olma. bir kaç gün görüşemeyin.
böyel giderse yardım alacam zaten cnmm.. kendi kendimi yiiyp bitiryorum..ne arkadaşlarını çagırcam nede bşy yapcam.. allah bildigi gib yapsın.. kalbine vicdan mehamet versin.. nediyim daha:KK43:
monarosa_22
yok cnm ne bebegi.. adam bana bakmaktan aciz .. bide bebegemi bakcak.. ndkr bebekleir çok sevsem istesemde yapamam..

nanymchpee
o halde cevabin ne oldugunu coktan bulmussundur arkadasim :26:
cvbıı ilk aylardan belliydi cnm... amaaa işte sevgi farklı bşy.. şuanda inanın gelip sarılsa herşeyi unuturum okdr salagım işte...

arjinsidar
birde nergis unutma lutfen sen onun annesi degilsin sevgilisisin yada esi her ne olarak adlandirisan onemli degil ama bu kadar anac bir rol ustlenmis olman iyi degil senin ozveri olarak gordugun seylerin hic birisi aslinda ozveri degil onun icin ve isin aslina bakarsan onun seni sevmesi icin bunlari yapmana gerek bile yok seni sadece varoldugun icin sevebilmesi lazim.

minikgelin
monarosa_22
neden zavallı olduğunu düşünüyorsun sakın böyle düşünme seviyorum diyorsun ama böyle de olmaz.. zorlasan da olmuyorsa bazı şeyler yapacak pek fazla birşey kalmıyor.. biliyorum söylemesi kolay ama anlattıklarından bunu çıkardım ben.. sonuçta üniversite okumuşsun bi şekilde biyerden yeniden başlayabilirsin.. kendi şehrine dön annem babam üzülür diyorsun ama böylede sen intiharı bile düşünüyorsun.. bi şekilde dik durmaya çalışırsın onlara anlatırsın böyle daha iyi olacağını ama bu adamla olamazsın bence artık....
pzartesi iş görüşmesine gitcem artık yalvarcam yol parasına bile razı hale geldimm..umaırm olur o iş olmasada yine işlere bakcam..uzun bi süre susmayı deniycemm.. sabrımın son damlasına kdr daha sabretcem...bu nkdr sürer bilmiyorum ..

minikgelin
arjinsidar
birde nergis unutma lutfen sen onun annesi degilsin sevgilisisin yada esi her ne olarak adlandirisan onemli degil ama bu kadar anac bir rol ustlenmis olman iyi degil senin ozveri olarak gordugun seylerin hic birisi aslinda ozveri degil onun icin ve isin aslina bakarsan onun seni sevmesi icin bunlari yapmana gerek bile yok seni sadece varoldugun icin sevebilmesi lazim.
şuanda ben onu varoldugu için sevebiliyorum hala..
ben yaptıgım herşeyi yemegi ütüyü misaifir zevkle yapıyorumm bikere söyledim bak hizmetci gibi oldumm dedim bana dedigi şu.. hizmetci deilsinnn bunlar senin görevin... çok zoruma gitmişti..
annesine bile katlanıyorum laf sokmalarına.. ömrüm boyunca altın günlerine gitmeyen ben annesiii üzülmesin diye gidiyorum.. bende ki yüregin merhametin 4/1 olsa keşke eşimde... ama ona sorun en vicdanlı en merhametli en 4-4 lük kişi o..

ayyildizim
canım bende senin kıymet vermenden değil o kıymet bilmiyorsa bu senin sucun değilki tabiki insan eşine değer verir demekki ailesinden gördügü bu kadar.özellikle kahve olayı bana cıs bir olay gibi geliyor.çok kötü bir alışkanlık bunun kumarıda olur içkiside çünkü ortam müsait ,oraya takılanlar çoğunlukla aynı kafadan insanlar oluyor .çok çok yeni evlisiniz bu zamanda sizin dışarı gezmelere gitmeniz,sinemaya gitmeniz,bol bol birlikte vakit geçirmeniz lazım.bu insanla nereye kadar bu şekilde gidicek bence adam akıllı konuş .yemeğe bile çok nadir geliyormuş sonra kahveye ,sende o zaman çık takıl arkadaşım buna he diyicek hali yoksa otursun evinde senle vakit geçirsin bir zahmet.eşin çok çok rahat bir insan demekki .senin ona verdiğin kıymetten değil ama onun vurdumduymazlığından kaynaklanıyor olması.

nur_bozkurt
minikgelin
pzartesi iş görüşmesine gitcem artık yalvarcam yol parasına bile razı hale geldimm..umaırm olur o iş olmasada yine işlere bakcam..uzun bi süre susmayı deniycemm.. sabrımın son damlasına kdr daha sabretcem...bu nkdr sürer bilmiyorum ..
canım senın ıcın dua etcem ınsallah pazartesı mujdeyı verırısın en azından evde kendını yıyp bıtırmezsın

monarosa_22
minikgelin
ama bunları yaparken kendinden daha fazla ödün vermeden yapmalısın....ve onun sadece eşi olmalısın annesi ya da hizmetçisi değil..umarım iş bulursun ve işler düzelme yoluna girer ama bunların hepsini yaptıktan sonra da olmuyorsa dediğim gibi zavallı değilsin ve yeniden başlayabilirsin.....

minikgelin
ayyildizim
canım bende senin kıymet vermenden değil o kıymet bilmiyorsa bu senin sucun değilki tabiki insan eşine değer verir demekki ailesinden gördügü bu kadar.özellikle kahve olayı bana cıs bir olay gibi geliyor.çok kötü bir alışkanlık bunun kumarıda olur içkiside çünkü ortam müsait ,oraya takılanlar çoğunlukla aynı kafadan insanlar oluyor .çok çok yeni evlisiniz bu zamanda sizin dışarı gezmelere gitmeniz,sinemaya gitmeniz,bol bol birlikte vakit geçirmeniz lazım.bu insanla nereye kadar bu şekilde gidicek bence adam akıllı konuş .yemeğe bile çok nadir geliyormuş sonra kahveye ,sende o zaman çık takıl arkadaşım buna he diyicek hali yoksa otursun evinde senle vakit geçirsin bir zahmet.eşin çok çok rahat bir insan demekki .senin ona verdiğin kıymetten değil ama onun vurdumduymazlığından kaynaklanıyor olması.
öyle cnmmm hepinizin dedikleirnize zerresiyle katılıyorumm..kaç kez dedim nedir bu kahve sevdasıı.. cvb aynen şu... nevar bi kahvemiz bi sigaramız var.. içkimi içiyorum kadın kız ayagımmı var .. bak burdan nsl üste çıktı... iki ay önce dogum günüm vardııı... kaynanamda kutladık... kimse hediye bile almadı hoş beklemiyorumda... ama ben kaynanamın kayınpederimin görümcem ve çocuklarının dogum günlerinde pastamı hediyemi alıp gittim kutladım.. eşimin gecen ay dogum günüydü ne annesi ne ablası kimse aramadı kutlamadı bile.. bende tüm arkadaşlarını bizim eve çagırdımmm iki gün boyunca pasta yaptımm.. mutlu olsun diye... inanın okdr yoruldumki iki gün yattım..keşke bukdr vicdanlı olmasaydım vurdumduymaz olsaydım..dün regl oldum ilk günüm çok agrılı gecer iki büklüm yatarım.. eşim bi gün öncesinden bi yemek istemişti canım çok çekti dedii.. ben dün iki büklüm halimle kalkıp yaptım.. geldi yediii yarım saat durup kahveye gitti.. dedim gitme bak sancılanıyorumm otur yanımda... dediki evde dursamda agrın gececekmi ilaç al yat..valla şuanda yazarkenki halimi görseniz acırsınız..aglıyorum gözlerim bulanıklaşıyor yazdıgımı bile iyi göremiyorum..eşimse horul horul uyuyor..umrundamı sanki..

nur_bozkurt
canım senın ıcın dua etcem ınsallah pazartesı mujdeyı verırısın en azından evde kendını yıyp bıtırmezsın
inş cnm inşşşşşşşş umaırm girerimm.. şuanda beni en mutlu edecek şey işe girmek..

minikgelin
monarosa_22
ama bunları yaparken kendinden daha fazla ödün vermeden yapmalısın....ve onun sadece eşi olmalısın annesi ya da hizmetçisi değil..umarım iş bulursun ve işler düzelme yoluna girer ama bunların hepsini yaptıktan sonra da olmuyorsa dediğim gibi zavallı değilsin ve yeniden başlayabilirsin.....
bugun daha çok dank ettiii herşey.. gerçekten umursamıycam.. her küsmemde bunu derdim kendi kendime yine dayanamaz sabah olunca yumuşardımm.. ama busefer farklı.. ya kıymetimi anlar yadaa ayrılırım... zaten annesine ve babasına söylüycemm ..sürekli kahveye gittikleirni biliyor ve kızıyorlardıı eşime.. ama bu sefer ciddi ciddiiii söylüycem.. uyarsınlar ogullarını..

MB08
ayyyy kötü oluyorum yaaa. nasıl vicdan bu adamdaki. kendine bukadar çektirme canım nolursun. kendi kendine ağlama üzülmee. erkekler man kafalı söylesende anlamaaaz ki sen görmediği yerde yiyip bitiriyorsun kendini. evlenmeden önce nekadar tanıdın sen eşini?

ayyildizim
canım bence sen sevdiğin için bu insana katlanabilirsin ama kurtarılamayacağını ve değiştiremeyeceğin huydaki bir insanla aynı evi paylaşmayı bir ömür çekemeyeceksen bence sen boşan.yani bundan başka çözüm yolu bırakmamış sana.sen kendin yazdıklarını baştan aşağı okudum arkadaşım .bu seni ne insan yerine koyuyor ne eş yerine .yani senin değerinde bilmiyor.ilişkiniz sıklığı sanki 10 yıllık eş ilişkisine dönmüş eminim burdaki kızlarda haftada 1 ya da 2 yi bir yıllık evli insana az bulacaktır.yani bir insan evine bağlı değilse,senide tınlamıyorsa sen o evde yaşamışsın o insanı sevmişsin hiç bir önemi yok.hiç mi anne olmak istemiyorsun .sen bu adamı değiştirmek için emek vermişsin ama hiç işe yaramamış .üstelik sana küfretmiş bir insan.ben oların okumuşluğunu yerim :KK53: boşver üzülme.eğer kafan daha rahat etmiyorsa çek restini annenin evine git.annenin yanında güzel bir iş bul hayatını zevkle yaşa tatlım.bir ömür böyle geçmez.olumsuzluklara karşı hep karşıyımdır ama kadına değer verilmemesinede çok kızarım.

snur42
monarosa_22

bende arkadaşa illa çoçk yap demiyorum ki zaten
dikkat edersen acaba diyorum
demek istediğim çoçuk istiyormu..
yoksa çoçuk bu evliliği kurtarır falan demedim kesinlikle
hem çoçuk olduktan sonra evliliği düzene giren pekala çiftlerde var
veya çoçuk olduktan sonra sorunları başlayan çiftler
yani herneyse umarım arkadaş için hayırlısı neyse o olur

minikgelin
MB08
ayyyy kötü oluyorum yaaa. nasıl vicdan bu adamdaki. kendine bukadar çektirme canım nolursun. kendi kendine ağlama üzülmee. erkekler man kafalı söylesende anlamaaaz ki sen görmediği yerde yiyip bitiriyorsun kendini. evlenmeden önce nekadar tanıdın sen eşini?
allaha havale ettim artıkk... azcık allah korkusu olsa eşlere nsl davranılması gerektigini bilir..
2.5 sene sevgiliydik cnmm.. ayrı şehirlerde oldugumuz için ayda 1 en fazla 2 kez görüşürdükk.. ozamanlardada kahve ve arkadaş sevdası vardıı... evlenince kahveye gitmem ne işim var derdii... arada yanına giderdimm.. düşünün senede 2-3 geçmez yanına gitmem.. hepsindede arkadaşlarını çagırırdı yanına.. daha güzel zaman gecer derdii.. bende o sıra laylaylomum zatennn önemsemiyordum yanında oluyordum ya yetiyordu bana.. sadece düğüne yakın tartıştım gitmiştimm yanına düğün alışverişine yorgun halimle arkadaşlarını çagırdıı dedim çagırma bak yorgunum kimseyi çekesim yokk.. dinlemedi tabii.. sonrasında kavga etmiştim.. yalnız kalamıycakmıyız biz diye..

arjinsidar
bence bu ise ailesini karistirma isleri duzeltmek amaci ile yapacagin bu davranis hem duruma uygun degil(ki bence cok mantiksizca) hemde dusmanca anlasilabilir(emin ol bu davranisindan asla hoslanmiyacaktir) sen onun ailesi ile degil onunla birliktesin, onu degistirecek kisi ailesi degil sende degilsin zaten sorunda bu degisme gereksinimi duymamasi. bence bir an once kendini ekonomik anlamda bir sekilde garantiye almaya baksan iyi olur bu surec icinde icinden gelirsede duzeltmek icin ugras yada ugrasma sen nasil dilersen ama ucuncu kisilerin karismasi hem iliskinin seyrini degistirecek hemde ortalik senin dusundugunden cok daha toz duman olabilir baksana sana laf sokmaya meyilli bir kayinvalide de var. kilit sensin anahtarda baska anahtarla acamazsin kilidi oldugun kapiyi.

snur42
minikgelin

allah akıl fikir versin bu adama
seni bukadar yıpratan birini
nasıl sevebiliyosun anlamadım
baksana seni hayattan koparmış tamamen
en kısa zamanda konuşup halletmelisin bunu
ağla ağla nereye kadar:KK43:((

arjinsidar
cocuk olduktan sonra iliskisi duzelen ciftler goremedim ben olan sey aslinda su gozardi etme, gormemek icin cabaliyor insanlar bu kendilerini ezmeleri anlamina geliyor ama bahanesi hazir oluyor cocugum var duzelen bir sey olmuyor gozardi edilenler artiyor, dillendirmek istemediklerinin sayisi artiyor vs. vs. ve bence cocuk isteyen bir adamin tutumu bu olamaz suana kadar okuduklarinizdan acaba bu cocuk istiyor olabilir mi acabasini nasil cikarttiniz ben ona sasirdim. adam eve gelmek istemiyor, onun icin eglenceli olan arkadaslari ile birlikte olmak ve gorunen o ki evi umursadigi falanda yok