Gelinlerin bir tutulmaması

bensun
28-05-11, 07:05
slm arkadaşlar sizlere sormak istediğim birşey var. evin büyük gelini olsanız zamanında kaynananız size çok kötü davrandısa ve hala davranıyorsa.yeni gelen eltiye iyi davranırsa neler hissedersiniz? evine gittiğiiz zaman bile ona daha çok değer verdiğini gösterse kendinizi dışlanmış hissedermisiniz?sizin çocuğunuza hiçbirşey almasa onunkine alsa,sizin durumunuz olmadığı zaman destek çıkmasa eltinizin borçlarını ödese haksızlığa uğradığınızı mı düşünürsünüz kıskançlık yaptığınızımı düşünürsünüz?kk okuduğumda kimi eltiler evin ilk gelinin kendilerini kıskandığını düşünüyor.acaba onu dinlediler mi veya kendilerini onun yerine koydularmı.evin ilk gelinleri siz bu durumla karşılaştınız mı?

024
kaynananız öteki gelinede diğer yüzünü yakında gösterir merak etmeyin..eğer kişililinde varsa bi problem saklaması mümkün değil,elbet açığa çıkar..

olivia
Iyi iste gelecekte yaslanirsa o cok sevdigi gelini ona bakar, keyfine bak :KK16:

ema1
Kaynanalar hiç bir gelini sevmez gelinleri birbirine düşürüp uzaktan izler eğer gelinler çok iyi anlaşıyorsa beraber olduklarında gelinler onu çekiştireceğini ve gücünü kayıp etmekten korkar ! Ondan hep diğer gelini över durur o gelin gelince diğerini över gelinlerde hep yarış içindeler ,akıllı gelinler bu oyunu anlar o yarışın içine girmez!

mavera04
haklısın ben küçük gelinim ve eminim diğer eltilere göre farklı davranıldığını söylüyor herkes :97:
tabi üzücü bi durum bence bu kıskançlık değildir..
insan elbette alınır sonuçta sana yapılan bi haksızlık var ortada..
ama sende umursama seni takmayanı sende takma rahat davran üzüldüğünü belli etme bence:97:

mavera04
ema1
Kaynanalar hiç bir gelini sevmez gelinleri birbirine düşürüp uzaktan izler eğer gelinler çok iyi anlaşıyorsa beraber olduklarında gelinler onu çekiştireceğini ve gücünü kayıp etmekten korkar ! Ondan hep diğer gelini över durur o gelin gelince diğerini över gelinlerde hep yarış içindeler ,akıllı gelinler bu oyunu anlar o yarışın içine girmez!
harikasınız tespit süperdi:KK9:

bensun
024
kaynananız öteki gelinede diğer yüzünü yakında gösterir merak etmeyin..eğer kişililinde varsa bi problem saklaması mümkün değil,elbet açığa çıkar..
yapacağını pek zannetmiyorum 2 senedir huyuna suyuna gidiyor.eltime hakkımda ne anlattısa ikiside nispet yapıyor.kız birgün ufakta olsa birşey kaçırdı anladım kaynanam eltimi bana karşı doldurmuş. kız nispet yapacağım diye anneciğim anneciğim deyip peşinde dolanıyor.kız bana karşıda çok soğuk.zannedersem onu kıskandığımı zannediyor.

bensun
olivia
Iyi iste gelecekte yaslanirsa o cok sevdigi gelini ona bakar, keyfine bak :KK16:
aynen bu dediğini kızın yüzüne demek istiyorum.şimdi yanlarında ama yaşlandılarmı eltim kaçacak delik arar üstüne kalacklar diye.

bensun
ema1
evet çok doğru benim diğer kaynım evlendiğinde eltimle çok iyi anlaştım.kafamız uyuştu kaynanamın görümcemlerin işine gelmedi.eltim yaklaştı bana kızdılar ona ama o hiç dinlemedi.ama malesef kaynımla ayrıldılar.

024
cezam
yapacağını pek zannetmiyorum 2 senedir huyuna suyuna gidiyor.eltime hakkımda ne anlattısa ikiside nispet yapıyor.kız birgün ufakta olsa birşey kaçırdı anladım kaynanam eltimi bana karşı doldurmuş. kız nispet yapacağım diye anneciğim anneciğim deyip peşinde dolanıyor.kız bana karşıda çok soğuk.zannedersem onu kıskandığımı zannediyor.
ohh ne güzel işte siz keyfinize bakın onlar anlaşadursun..ben keyif alırım valla bana bulaşmasınlarda ne halleri varsa görsünler..

eltimi benim hakkımda dolduruyor demişsin,eğer kaynananız sizin hiçde yapmadığınız şeyleri yapmışsınız gibi anlatıp iftifa atıyorsa zaten çıkar kokusu..kimse gerçek yüzünü ilelebet saklayamaz..

024
benim kayınvalidede eltime karşı beni doldurur,hiç umruma gelmez..onun anlatıklarıyla dolmayacak zekam var şükür..bana vericek ara gazını sonra köşeden izlicek,yada beni dedikoduya teşvik edicek yookk ölee yağma..

eltinizde sizi tanımayı denemeyip başkasının anlattıklarını kanıyorsa o kişilikdeyse uzak olsun sizden..

KristalKelebek
ben evin küçük geliniyim. kaynanam ilk gelini aldığında biz eşimle çıkıyorduk. onun takılarından eşyasına düğününe kadar bbütün herşeyini yaptı. bana da kuruşu bile geçmedi. herşeyi eşim karşıladı. eltimin düne kadar yaptığı borçları bile ödedi. siz düşünün benim durumumu. KAYNANAMDAN NEFRET EDİYORUM. ve şunu da ekliyim o üzerine titredikleri 1 numaralı gelinleri şimdi boşanma davası açtı oğullarını eve bile almıyor.

bensun
28-05-11, 08:05
mavera04
haklısın ben küçük gelinim ve eminim diğer eltilere göre farklı davranıldığını söylüyor herkes :97:
tabi üzücü bi durum bence bu kıskançlık değildir..
insan elbette alınır sonuçta sana yapılan bi haksızlık var ortada..
ama sende umursama seni takmayanı sende takma rahat davran üzüldüğünü belli etme bence:97:
bukadar mı belli ettirilir anlamadım.evet üzülmemeye çalışıyorum ama evlerine gittiğim zaman nispetli hareket yaptılarmı ister istemez canım sıkılıyor gitmeyi bile istemiyorum.önceden kaynanam çok nispet yapardı şimdi eltim daha çok nispet yapıyor.kaynanamda arasıra nispet yapıyor ama eltim onu solladı.ikiside birbirinin nispet peşinde olduğunda farkında.

chess
ya canım öz evlatlar ayrıma uğruyo, gelinler neden uğramasın, onlara ayrım yapılması çok daha kolay:KK31:
benimde eltim olcak ilerde, böyle bi ayrım olsa hiç kafaya takmam banane, kim kimin borcunu ödemiş kim kime ne almış, mutluluklar dilerim kendilerine...:KK53:
ben kendi hayatıma bakarım kendi borcumu harcımı kendim öderim:KK31:
ama torunlar arasında ayrım oluyosa o acı bak, hoş değil, ama torun ayrımınında acısını kaynanan ilerde çeker, çünkü çocuklar unutmuyooo

bensun
chess
ya canım öz evlatlar ayrıma uğruyo, gelinler neden uğramasın, onlara ayrım yapılması çok daha kolay:KK31:
benimde eltim olcak ilerde, böyle bi ayrım olsa hiç kafaya takmam banane, kim kimin borcunu ödemiş kim kime ne almış, mutluluklar dilerim kendilerine...:KK53:
ben kendi hayatıma bakarım kendi borcumu harcımı kendim öderim:KK31:
ama torunlar arasında ayrım oluyosa o acı bak, hoş değil, ama torun ayrımınında acısını kaynanan ilerde çeker, çünkü çocuklar unutmuyooo
evet haklısın evlatlar arasındada ayrım oluyor ama en azından annenin babanın seni sevdini biliyorsun.kaynananlar kadar kötülük yapmıyorlar.

marmellata
28-05-11, 09:05
aşırı samimiyet maraz doğurur...

kendi gözlemim ve deneyimimle şunu görmüşümdür..
yakındaki melek dahi olsa aile ilişkilerinde uzaktaki her zaman daha kıymetli olmuştur..

uzak olun değerli olun..

bırakın onları yesinler birbirlerini...:KK51:

mavera04
cezam
bukadar mı belli ettirilir anlamadım.evet üzülmemeye çalışıyorum ama evlerine gittiğim zaman nispetli hareket yaptılarmı ister istemez canım sıkılıyor gitmeyi bile istemiyorum.önceden kaynanam çok nispet yapardı şimdi eltim daha çok nispet yapıyor.kaynanamda arasıra nispet yapıyor ama eltim onu solladı.ikiside birbirinin nispet peşinde olduğunda farkında.
anlattığınıza göre ortada bi garezine davranış var:KK31:
sizde eşinizle kırıcı olmadan sakince paylaşın durumu mesafe koymak istiyorum diyin böylece kendinizi bu durumdan uzak tutmuş olursunuz..:KK31:

pembevemaviler
valla bizde durum tam tersi buyuk eltimin gozunun icine bakarlar kaynanam surekli onun lafi bana batmaz der o benim ilk goz agrim der oda bunun farkinda ve kendini agrdan satar halbuki ben biliyorum hicte sevmez onlari ama dunyanin adaleti malesef yaslaninca belli olur gercek yuzler:63:

SenEsittirBen
28-05-11, 10:05
Bende´de durumtam tersi. Büyük eltimin tüm borclari ödendi, ne istediyse alindi, kayinvalidem ve kayinpederim hergün ararlar gelmediniz, gelmicekmisiniz diye.
Eltim´se onlari sadece sömürür, sirf para istemek icin gelir ziyaretlerine, bazen bayramda bile gelmez.
Ama gel gelelimki o daha kiymetli. Esim´de bu durumun farkinda, ama ona göre ailesi gelinleri degil ogullarini ayiriyorlarmis. Yani abisini esimden daha cok seviyorlarmis, dolayisiyla abisinin esini´de.
Buda esimin mantigi. Yalanda dagil hani, abisini daha cok seviyorlar ve bunu´da saklamiyorlar.
Hatta durumu normallestirmek icin kayinvalidem bana "Bütün anneler ayirim yapar, senin annende ablani senden cok seviyordur" demisti bana. Bende "yok valla benim annem hic ayirim yapmadi simdiye kadar, hicbirimizin hakki digerine gecmemistir" dedim.

KapicininBitliKizi
vallaha aılenın ve sulalenın ılk gelınıyım ve hıc kımseyı kıskanmam kaynanm ısterse onu sevsın pamuklara sarsın hıc oralı olmam benım evımde huzur var ıse esım benı ve cocugumu sevıyor ıse gerısı hıc umrumda olmaz :KK70: sulalenınd eılk gelınıyım esımın amcası gelın aldı ılk gordugumuzde ben tanımadımdan ben bana yenge dıceksın dedı mesela nasıl yanı dedım e ben sunun nısanlısıyımya dedı maglesef dedım sen bana yenge dıcen :KK70: ben sendenyas olarak kucugum ama ılk gelın benım dınce sustu :KK70: kendını galıba ılk gelın sanıyordu :KK70:

niltt
Bende büyük eltiyim
eltimle de 3 senedir tanışırız 2 haftalık ta evliler
çok şükür bi sorun yaşamadım kayınvalidem ikimizide eşit tutar ama ben baştan bir konuşma yaptım kayınvalidemle,konu açılmıştı gelinlerden
eğer birimizi tutup diğerimize atar eşit tutmazsan işler değişir bunu bil dedim çünkü ben annem ve yengem arasında babaannemin yaptığı ayrımı gördüğüm için kendimde de aynısını görürsem mesafem çoğalır bunu bilin dedim.
Haksız mıyım kızlar sizce?
ben sevmem öyle şeyi ne beni yüceltsin ne de eltimi
ama kayınvalidem de"ben oğullarımı asla ayırmadım onlar benin canlarım gelinlerimi de asla ayırmam dedi
İyi bakalım dedim göreceğizzzz
..

minicikminik
28-05-11, 12:05
kayınvalidenizin arası 2. geliniyle de bozuk olsa bunun ondan kaynaklandığı aşikar ortaya çıkar ve kötü kayınvalide olduğu herkes tarafından anlaşılırdı. ama şimdi o 2. geliniyle arasını iyi tutacak ki ; çevreye de ''bakın bende problem yok ilk gelinim problemliydi ikincisiyle gül gibi geçiniyoruz'' diyebilecek...

nazz81
bence hiç tatlı canını üzme :KK16:
çok muhabbet tez ayrılık getirir şimdi birbirlerini sarıp sarmalarlar sonra dişlerini bilerler:KK53:
her zaman mesafe iyidir bırak birbirleriyle vakit geçirsinler:KK34:

erce41
bende evin ortanca geliniyim senin yaşadıklarını hatta dahada fazlasını yaşadım
büyük eltimi çok seviyolardı maddi manevi her yönden destekliyolardı bide aynı köylüdiler
sonra ben evlendim beni hiç benimsemediler hatta eşime kendi memleketlerinden birini alamak istiyolarmıştı tabi eşimle biz severek evlenince planları bozuldu
sonrada küçük eltim evlendi kendi memleketlisiydi ve onlar için pek bi kıymetliydi
sonra ne mi oldu büyük eltim kızını evlendirince öbür kızıda üniversite kazanınca kaynanama ihtiyacı kalmadı
küçük eltimle zaten hiç anlaşamıyolar
kayınpederde ölünce kaldı yapayanlız
şimdi bana doktora gidelim gezmeye gidelim diyince beynim geri sarıyo sanki yaptıkları aklıma geliyo ama vicdanımın yüzünde yalnız bırakamıyorum
bence kaynanalar yaşlılık zamanlarını düşünüp herkese eşit davranmalı
gün olup devran dönüyo ve istemediğinin eline kalıyosun

KapicininBitliKizi
erce41
bende evin ortanca geliniyim senin yaşadıklarını hatta dahada fazlasını yaşadım
büyük eltimi çok seviyolardı maddi manevi her yönden destekliyolardı bide aynı köylüdiler
sonra ben evlendim beni hiç benimsemediler hatta eşime kendi memleketlerinden birini alamak istiyolarmıştı tabi eşimle biz severek evlenince planları bozuldu
sonrada küçük eltim evlendi kendi memleketlisiydi ve onlar için pek bi kıymetliydi
sonra ne mi oldu büyük eltim kızını evlendirince öbür kızıda üniversite kazanınca kaynanama ihtiyacı kalmadı
küçük eltimle zaten hiç anlaşamıyolar
kayınpederde ölünce kaldı yapayanlız
şimdi bana doktora gidelim gezmeye gidelim diyince beynim geri sarıyo sanki yaptıkları aklıma geliyo ama vicdanımın yüzünde yalnız bırakamıyorum
bence kaynanalar yaşlılık zamanlarını düşünüp herkese eşit davranmalı
gün olup devran dönüyo ve istemediğinin eline kalıyosun
yok kuzum bunlar ılersını dusunmuyorlar benımdı kaynım suan bekar gorumcemde bakalım ıkısıde evlenınce ne olucak esıme dıyorum kardesın evlensın sen sanıyormusunkı bızım gıbı anne hadı kardesım hadı suraya gıdelım dıcenı surayya yazıorum deıdm bıgun o esını alıp gıdıck ama ne anne nede kardesım gelde suraya gezmeye gıdelım demıcek dıyorum :KK70: kaynanmasa ta ben evlenmeden kara kara dusunuyordu ben napıcam dıye tek yasıyan okadar cokkı ben kımse ıcın kurulu duzenımı bozamam dıyorum sımdıkden yakınızda evınd eotur

bensun
28-05-11, 13:05
mavera04
anlattığınıza göre ortada bi garezine davranış var:KK31:
sizde eşinizle kırıcı olmadan sakince paylaşın durumu mesafe koymak istiyorum diyin böylece kendinizi bu durumdan uzak tutmuş olursunuz..:KK31:
mesafe koymaya çalışıyorum eltimle gelip gitmiyorum bu sefer de kaynanamın evinde karşılasşınca hoş geldin bile demiyor.kendini beğenmiş hareketler yapıyor.zaten çok fazla kibirli biri.tanıdıklarında biride dedi çok kibirli işine gelene hoş geldin diyor işine gelmediğine demiyor.annem bile kaç kere gitmiş onada hoş geldin dememiş oturduğu yerden ayağı bile kalkmamış.kaynanam bunu görüyorda birşey demiyor ben olsam yüzüme vura vura der.

bensun
duygulu88
Bende´de durumtam tersi. Büyük eltimin tüm borclari ödendi, ne istediyse alindi, kayinvalidem ve kayinpederim hergün ararlar gelmediniz, gelmicekmisiniz diye.
Eltim´se onlari sadece sömürür, sirf para istemek icin gelir ziyaretlerine, bazen bayramda bile gelmez.
Ama gel gelelimki o daha kiymetli. Esim´de bu durumun farkinda, ama ona göre ailesi gelinleri degil ogullarini ayiriyorlarmis. Yani abisini esimden daha cok seviyorlarmis, dolayisiyla abisinin esini´de.
Buda esimin mantigi. Yalanda dagil hani, abisini daha cok seviyorlar ve bunu´da saklamiyorlar.
Hatta durumu normallestirmek icin kayinvalidem bana "Bütün anneler ayirim yapar, senin annende ablani senden cok seviyordur" demisti bana. Bende "yok valla benim annem hic ayirim yapmadi simdiye kadar, hicbirimizin hakki digerine gecmemistir" dedim.
benim eşimide kaynımdan daha çok sevdiklerini söylerdiler ama demek öyle değilmiş .kaynıma en sevmediğim oğlu derdi nerden doğdu derdi ama en büyük desteği ona gördü.4,5 kere onun için kredi çektiler.halada elleri üstünde

bensun
nazz81
bence hiç tatlı canını üzme :KK16:
çok muhabbet tez ayrılık getirir şimdi birbirlerini sarıp sarmalarlar sonra dişlerini bilerler:KK53:
her zaman mesafe iyidir bırak birbirleriyle vakit geçirsinler:KK34:
bende zaten bıraktım onları kendi haline ama oraya gittiğim zaman sanki eltim le kaynanam biz çok iyi anlaşıyoruz tavrını göstrmeye çalışıyorlar.ya gerçekten öyle yada ikisi bana aralarında ne oluyorsa olsun bana göstermemeye çalışıyorlar.ama kaynanam ben ilk gelin olduğum zamanlar aslan gibiydi ne yapacağı sağı solu belli olamazdı.hep beklerdim bana nezaman çatar diye aslanı ben terbiye ettim. benim elimde ehilleşti.

mavera04
cezam
mesafe koymaya çalışıyorum eltimle gelip gitmiyorum bu sefer de kaynanamın evinde karşılasşınca hoş geldin bile demiyor.kendini beğenmiş hareketler yapıyor.zaten çok fazla kibirli biri.tanıdıklarında biride dedi çok kibirli işine gelene hoş geldin diyor işine gelmediğine demiyor.annem bile kaç kere gitmiş onada hoş geldin dememiş oturduğu yerden ayağı bile kalkmamış.kaynanam bunu görüyorda birşey demiyor ben olsam yüzüme vura vura der.
eşin ne düşünüyo peki bu durum için:26:

bensun
eşim bile eltimi hiç sevmiyor oda kibirli olduğunun farkında.daha ben eşime ben kızı kibirli bulduğumu demeden eşim annesine dedi.(anne kız sanki çok kibirli)kaynanm hemen savunmaya geçti.utanıyor dedi ama ardan 2 sene geçti halamı utanıyor.öyle utangaç biri de değil.

bensun
mavera04
eşin ne düşünüyo peki bu durum için:26:
eşim annesine dedi raharsız oluyorsa gelmesin biz burdayken onu görmek istemiyorum .annesi savundu kızı tabiki eşie hoş geldin dedi bana demedi eşimde çok içerlendi

mavera04
cezam
eşim annesine dedi raharsız oluyorsa gelmesin biz burdayken onu görmek istemiyorum .annesi savundu kızı tabiki eşie hoş geldin dedi bana demedi eşimde çok içerlendi
böyle kadınlar iki kardeşide birbirine düşürür valla:KK31:
eltiniz tam bi kibir abidesi anladığım kadarıyla:KK31:
boşverin kim ne ekerse onu biçer sizde hakettiğini verin ona:KK68:

ecrinsamet
öyle kayanayla işim olmazdı zaten :KK19:

bensun
minicikminik
kayınvalidenizin arası 2. geliniyle de bozuk olsa bunun ondan kaynaklandığı aşikar ortaya çıkar ve kötü kayınvalide olduğu herkes tarafından anlaşılırdı. ama şimdi o 2. geliniyle arasını iyi tutacak ki ; çevreye de ''bakın bende problem yok ilk gelinim problemliydi ikincisiyle gül gibi geçiniyoruz'' diyebilecek...
evet evet çok haklısın aklıma benim de öyle geldi.o yüzden kıza kötülük yapamıyor olabilir onada bana yaptığı gibi yaparsa eltimde benim gibi tavır gösterir eee ozaman herkez anlar onun nasl biri olduğunu

bensun
mavera04
böyle kadınlar iki kardeşide birbirine düşürür valla:KK31:
eltiniz tam bi kibir abidesi anladığım kadarıyla:KK31:
boşverin kim ne ekerse onu biçer sizde hakettiğini verin ona:KK68:
aynen öyle eşimle kaynımda biz eltimle soğuk olunca onlarında arası soğuk

mavera04
cezam
aynen öyle eşimle kaynımda biz eltimle soğuk olunca onlarında arası soğuk
yazık yani herşeyden önce onlar iki kardeş:KK50:
siz önemsemeyin onları böyle insanları kafanıza taktığınıza değmez:KK68:

bensun
ben eltimle iyi olurmuşum onları çekiştirirmişim .eltiler öyle yaparmış birbirlerine yakın candan olursa .bana bunu görümcem dedi.kaynanam eltimle birgün biryere gitmek istedim kaynanam arkamıza takıldı bizlen beraber geldi.düşünün isteseler bizi birbirimize yakınlaştırırlardı ama böyle olması onlarında işine geliyor.

Mihriban
benim kaynanam vafat etti böyle bu durum yaşamadım ama başıma gelse tabi ki bozulurdum
yine de umursamaz davranıp kimseyi de sevindirmemeye çalışırdım:KK31:
sende bunu yap canım hiç bu durumdan rahatsızmışsın gibi davranma.mümkün olduğunca da az görüş

bensun
mavera04
yazık yani herşeyden önce onlar iki kardeş:KK50:
siz önemsemeyin onları böyle insanları kafanıza taktığınıza değmez:KK68:
kaynımda evlendikten sonra çok değişti naber yenge hoş geldin diyen kaynım kendini birşey sanmaya başladı.kaynım benimle konuştuğu zaman eltim onu içeriye çağırıyordu 1 yaptı 2 yaptı anladım sonra şimdi kaynım bana karşı çok değişti.eşimle bu konuyu konuştuk oda kaynımın zaten hareketlerini beğenmiyordu şimdi evlendi hiç daha beğenmiyor

bensun
Mihriban
benim kaynanam vafat etti böyle bu durum yaşamadım ama başıma gelse tabi ki bozulurdum
yine de umursamaz davranıp kimseyi de sevindirmemeye çalışırdım:KK31:
sende bunu yap canım hiç bu durumdan rahatsızmışsın gibi davranma.mümkün olduğunca da az görüş
bende umursamaz davranmaya çalışıyorum ama kaynanam yemek yaparken bile ona fikir soruyor.muhabbet ederken ona dönüp anlatıyor çok içerleniyorum çok

huzun_cicegi73
valla benım kanaatım hem kaynana olsun hem elti olsun hem kayın olsun bakıyolar diğer gelin daha aktif daha zekı daha çalışkan oldumu cekemıyolar benımkılerde oyle kayanamda kayınımda eltimde cekemezler benı ...gıcıklar işte valla onlar bana bir gelse ben onlara bin gidiyorum ama hep ıyı nıyetımden kaybediyorum ama olsun benım vıcdanım daima rahat...onlar düşünsün....

bensun
28-05-11, 14:05
kızlar kaynanam eltimi şöylede çok övüyor namazını kılar ilahiler dinler.öyle pop müzik öyle şeyler asla dinlemez der.ama ben kızımla birşeye şahit oldum.birgün kızımı kaynanam okula getireceğini söyledi.kızım babannesini tel. aradı gelmiyormusun diye.oda şimdi çıkıyorum dedi.kaynanam telefonu kapamayı unuttu kızım ona birşey diyecekti babanne babanne diye bağırdı duymadı.eltime ben gidiyorum dedi.kaynanam ordayken tv de kuran dinliyorlar dı sesi geliyordu.sonra kaynanamın çıkış kapı sesi geldi.inanırmısınız tv kanalını değiştirdi eltim pop müzik açtı.eltimde evde yanlızmış.kaynanam alttan zili çaldı kızımı okula getirdiğini ordan çarşya uğramış eve dönüyordu. yukarı çık dedim gelin yanlız dedi.kızlar kaynanam eltim için pop müzik dinlemez lahi kuran dinler dedi ama eltim meysem rol yapıyormuş.kaynanamın gözüne girmek için.meysem içinde başka biri yatıyormuş.şimdi kaynanm onu her met ettikçe dilime geliyor sonra susuyorum.

Amonra
kendimden pay biçersem aman bir tutmasın diğer gelinlerle
beni beğenmezdi eşimin annesi
açık saçık giyiniyo bi ton boya sürüyo tırnakları boyalı
çalışıyo başı açık hafif derdi benim için
diğer gelinleri bi taneydi su dökemezdim ellerine
sonra o çok hanımefendi ağır ahlaklı gelinlerinden bi tanesi
boyunca oğlundan utanmayıp başkasına kaçtı
diğer gelini evine sokmaz sokağa attı
ben mi hala benden kötüsü yok:KK1:
takma kafana kul bilmezse allah bilir.

mavera04
cezam
kaynımda evlendikten sonra çok değişti naber yenge hoş geldin diyen kaynım kendini birşey sanmaya başladı.kaynım benimle konuştuğu zaman eltim onu içeriye çağırıyordu 1 yaptı 2 yaptı anladım sonra şimdi kaynım bana karşı çok değişti.eşimle bu konuyu konuştuk oda kaynımın zaten hareketlerini beğenmiyordu şimdi evlendi hiç daha beğenmiyor
aman aman böyle insanlardan hertürlü kötülük beklerim ben boşver arkadaşım uzak kalmak en iyisi madem eşinizde aynı düşüncede kendinize dert etmeyin:KK50:

bensun
A m o n r a
kendimden pay biçersem aman bir tutmasın diğer gelinlerle
beni beğenmezdi eşimin annesi
açık saçık giyiniyo bi ton boya sürüyo tırnakları boyalı
çalışıyo başı açık hafif derdi benim için
diğer gelinleri bi taneydi su dökemezdim ellerine
sonra o çok hanımefendi ağır ahlaklı gelinlerinden bi tanesi
boyunca oğlundan utanmayıp başkasına kaçtı
diğer gelini evine sokmaz sokağa attı
ben mi hala benden kötüsü yok:KK1:
takma kafana kul bilmezse allah bilir.
evet haklısınız kul bilmese allah bilir ama bana her onu övdükce bangı bangır bağırasım geliyor.bana övdüğün kız bumu diye.okızın rol yapmasından kaynanamın ibadet üzerine özellikle övmesinden bıktım.herşeyi herkezi allah bilir.ben olduğum gibiyim herkeze kaynanamlarada .ama eltim kaynanmlara kendini farklı gösteriyor eminim buna.ben ibadetimi göstere göster değil kendi içimde yaşarım.

Mihriban
cezam
bende umursamaz davranmaya çalışıyorum ama kaynanam yemek yaparken bile ona fikir soruyor.muhabbet ederken ona dönüp anlatıyor çok içerleniyorum çok
böyle şeyler benimde hoşuma gitmez seni anlıyorum canım çok haklısın:KK31:
madem durum böyle eşinde olanları görüyor sana hak veriyor mümkün olduğunca az görüşün bence
en azından daha az sinirlerin bozulur

bensun
mavera04
aman aman böyle insanlardan hertürlü kötülük beklerim ben boşver arkadaşım uzak kalmak en iyisi madem eşinizde aynı düşüncede kendinize dert etmeyin:KK50:
evet uzak olmaya çalışıyorum ama yakınımda oturdukca nekadar uzak olabilrimi bilmiyorum herhafta gel diyorlar.

bensun
Mihriban
böyle şeyler benimde hoşuma gitmez seni anlıyorum canım çok haklısın:KK31:
madem durum böyle eşinde olanları görüyor sana hak veriyor mümkün olduğunca az görüşün bence
en azından daha az sinirlerin bozulur
yazın görümcem geliyor bundan sonra daha çok sık görüşücem. beni rahat bırakmıcaklar biliyorum gel gel diye .kayınbabam gidene kadar on kere tl arıyor.hem gel diyorlar hem dışlıyorlar bende anlamadım

bensun
cezam
kızlar kaynanam eltimi şöylede çok övüyor namazını kılar ilahiler dinler.öyle pop müzik öyle şeyler asla dinlemez der.ama ben kızımla birşeye şahit oldum.birgün kızımı kaynanam okula getireceğini söyledi.kızım babannesini tel. aradı gelmiyormusun diye.oda şimdi çıkıyorum dedi.kaynanam telefonu kapamayı unuttu kızım ona birşey diyecekti babanne babanne diye bağırdı duymadı.eltime ben gidiyorum dedi.kaynanam ordayken tv de kuran dinliyorlar dı sesi geliyordu.sonra kaynanamın çıkış kapı sesi geldi.inanırmısınız tv kanalını değiştirdi eltim pop müzik açtı.eltimde evde yanlızmış.kaynanam alttan zili çaldı kızımı okula getirdiğini ordan çarşya uğramış eve dönüyordu. yukarı çık dedim gelin yanlız dedi.kızlar kaynanam eltim için pop müzik dinlemez lahi kuran dinler dedi ama eltim meysem rol yapıyormuş.kaynanamın gözüne girmek için.meysem içinde başka biri yatıyormuş.şimdi kaynanm onu her met ettikçe dilime geliyor sonra susuyorum.
kızım bana nededi biliyormusunuz(anne bence bu yengem kanalı değiştirir babannemin gitmesini bekliyor) :KK1: çocuk bile farkediyorda kaynanam nasıl farkedemiyorum anlamadım.

pln397
minicikminik
bizde aynı bu durum var.kayınvalidem kendi kaynanası ve 2 eltisiyle de küs. benimle de küstü bir ara.ama şimdi barıştık.kırar kırmazız..Ama 2.geliniyle çok iyi.biricik kızıymış.iyi olmak zorunda.yoksa adı geçimsize çıkacak.öyle de ama eltim onu bir melek sanıyor.çook seviyorlar birbirlerini.ama ben kıskanmıyorum.insan sevdiğini kıskanırmış.Sadece Allah'a havale ediyorum onu....